Bacteria در آزمایش ادرار

در این مقاله به تفسیر Bacteria در آزمایش ادرار می پردازیم.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

Bacteria در آزمایش ادرار به عنوان یکی از شاخصه های مهم آزمایش شناخته می شود. ما همواره با استفاده از آزمایش های مختلف به تشخیص بیماری های گوناگون می پردازیم.

Bacteria در آزمایش ادرار
Bacteria در آزمایش ادرار
یکی از آزمایش های تشخیصی، آزمایش ادرار می باشد

یکی از آزمایش های تشخیصی، آزمایش ادرار می باشد. این آزمایش دارای پارامترهای مختلفی است که یکی از این پارامترها و شاخص ها، شاخص تشخیص تعداد باکتری است.

این پارامتر را ما به عنوان یکی از مهمترین پارامترها در تفسیر آزمایش های عمومی و تخصصی می شناسیم. کسانی که از آزمایش ادرار استفاده می کنند، این آزمایشات را تحت نظر پزشک متخصص انجام می دهند.

همچنین، بسیاری از متخصصان و پزشکان همچون دکتر سلیمی نیز هستند که برای تشخیص برخی علائم و بیماری ها، به استفاده از آزمایش ادرار می پردازند. این آزمایش می تواند نتایجی داشته باشد که تقریبا وضعیت خون و موارد دیگر را در بدن فرد نشان بدهد.

همچنین، شما می توانید با استفاده از آزمایش ادرار که گاها به آن آزمایش u/a نیز می گویند، به راحتی اقدام به تشخیص و حتی درمان بیماری و یا علائم و عوارض خود کنید.

برای تشخیص بسیاری از عفونت ها و بیماری ها در بدن از طریق آزمایش ادرار توصیه می کنیم از صفحه appearance در آزمایش ادرار دیدن کنید.

Bacteria در آزمایش ادرار چیست؟

Bacteria در آزمایش ادرار، موجودات بسیار ریزی هستند که در آزمایش ادرار مشخص هستند.

اگر نمونه ادرار در حالت استریل باشد نباید هیچگونه باکتری در آن دیده شود.

در صورت مشاهده، به احتمال زیاد حاکی از عفونت های ادراری است.

فهرست:

موارد استفاده از آزمایش ادرار

چرا آزمایش UA بهتر است؟

چرا تفسیر آزمایش ادرار مهم است؟

نقش Bacteria در آزمایش ادرار

میزان مختلف Bacteria در آزمایش ادرار

برای تفسیر آزمایش ادرار به کجا مراجعه کنیم؟

هزینه تفسیر آزمایش ادرار

بطور کلی این پارامتر نقش بسیار مهمی در آزمایش ادرار دارد

بطور کلی این پارامتر نقش بسیار مهمی در آزمایش ادرار دارد که در این مقاله ما قصد داریم تا در رابطه با این شاخص و به طور کلی، آزمایش ادرار و موارد استفاده از این آزمایش به شما نکاتی را بگوییم. حتما شاید بخواهید که خودتان برگه آزمایشتان را مانند یک پزشک یا متخصص تفسیر کنید.

این مقاله به شما کمک می کند که به راحتی شاخص Bacteria در آزمایش ادرار را بتوانید تشخیص بدهید. اگر می خواهید به این میزان از آشنایی با تفسیر آزمایش ادرار برسید، در این مقاله تا انتها با ما همراه باشید.

موارد استفاده از آزمایش ادرار

همه ما بارها پیش آمده است که برای تشخیص بیماری های مختلف از آزمایش استفاده کرده ایم. آزمایش های مختلف مانند آزمایش خون و … وجود دارند که در موارد تشخیصی مورد استفاده قرار می گیرند.

همواره تشخیص دادن بیماری ها به مراتب مهم تر از درمان آن است چرا که تشخیص به طور دقیق مشخص می کند که بیماری شما چیست و در چه سطحی قرار دارد.

برای تشخیص آزمایش خون در ادرار و درمان پیشامد های ناشی از آن پیشنهاد می کنیم صفحه معنی trace در آزمایش را ببینید.

موارد استفاده از آزمایش ادرار
موارد استفاده از آزمایش ادرار

با مشخص شدن دقیق تشخیص شما، قطعا درمان هم می تواند موثرتر واقع شود. با همه این ها، ما در می یابیم که موارد بسیاری وجود دارد که در آزمایش ادرار یا خون یا دیگر آزمایش ها لازم است در نظر بگیریم.

برای مثال اگر بخواهیم که برای تشخیص عارضه خاصی اقدام کنیم، استفاده از آزمایش ادرار می تواند دقت تشخیص و درمان ما را بالا ببرد.

آزمایش ادرار می تواند در مواردی از جمله میزان و نوع عفونت ها و همچنین تشخیص بیماری موثر باشد

آزمایش ادرار می تواند در مواردی از جمله میزان و نوع عفونت ها و همچنین تشخیص بیماری موثر باشد. گاها پیش آمده است که با ظاهر ادرار فرد، تشخیص بیماری ممکن شده است.

در مواردی پیش از عمل های جراحی، دوران بارداری، معاینه کردن شخص، بستری شدن در بیمارستان برای مواردی که نیازمند بررسی کلیه و کبد است و به طور کلی بررسی بیماری های زمینه ای مانند بیماری دیابت، از این آزمایش استفاده می شود.

همچنین موارد دیگری نیز وجود دارد که در آن پزشک اقدام به بررسی تست و آزمایش ادرار می کند. اگر شما نیز دچار مشکلاتی مانند درد در قسمت کمر، مشکل در ادرار کردن، درد در زمان ادرار، دیدن خون در ادرار

و همچنین مشکلات مربوط به درد شکم هستید یا علائم غیر معمول مربوط به ادرار دارید، به شما توصیه می شود که حتما به پزشک مراجعه کرده و با دستور پزشک، اقدام به انجام آزمایش ادرار کنید.

همچنین وجود مواردی مانند سنگ کلیه یا مشکلاتی برای سیستم دفع، عفونت و اختلال خونی نیز از جمله مواردی است که قابل تشخیص است.

آزمایش ادرار موضوعی جامع است که در تشخیص طیف گسترده ای از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد

به طور کلی آزمایش ادرار موضوعی جامع است که در تشخیص طیف گسترده ای از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد و بسیاری از پزشکان برای تشخیص عارضه های مختلف از آزمایش ادرار استفاده می کنند.

شما می توانید برای تفسیر آزمایش ادرار خود، از دکتر سلیمی کمک بگیرید. دکتر سلیمی با سال ها تجربه در این زمینه می تواند کلیه موارد مرتبط را در آزمایش ادرار شما تفسیر کرده و در صورت بروز عارضه خاص، این موضوع را با شما در میان بگذارد.

به طور کلی، داشتن اطلاعات کافی در رابطه با آزمایش ادرار یا UA می تواند تاثیر زیادی در تشخیص دقیق عارضه های شما داشته باشد. در ادامه بیشتر توضیح می دهیم که چرا آزمایش ادرار یا  UA

روشی بهتر برای تشخیص عارضه ها و بیماری های مختلف می باشد.

چرا آزمایش UA بهتر است؟

UA یا آزمایش ادرار، یکی از موارد پر اهمیت در درمان و یا تشخیص بیماری های مختلف می باشد. به شما پیشتر گفتیم که آزمایش ادرار می تواند تاثیر زیادی در تشخیص بیماری ها داشته باشد.

باید بدانیم که امروزه بیشتر بیماری ها و عفونت ها با استفاده از آزمایش ادرار قابل تشخیص است. دلیل این که می گوییم چرا آزمایش ادرار بهتر است، این نیست که شاید آزمایش های دیگر ضعیف تر عمل کنند، بلکه باید این موضوع را بدانیم که هر آزمایشی، به شیوه خاص خودش می تواند در تشخیص صحیح بیماری موثر باشد.

چرا آزمایش UA بهتر است؟
چرا آزمایش UA بهتر است؟

شما با استفاده از آزمایش خون می توانید یک دسته از بیماری ها را تشخیص بدهید

در واقع شما با استفاده از آزمایش خون می توانید یک دسته از بیماری ها را تشخیص بدهید، در حالی که تشخیص بیماری با استفاده از آزمایش ادرار برای دسته دیگری از بیماری ها ممکن است.

به هر حال، آزمایش ادرار یکی از بهترین و پراستفاده ترین شیوه های آزمایش در ایران است و نتایج نسبتا دقیقی نیز ارائه می دهد.

اگر شما بتوانید آزمایش ادرار را به درستی تفسیر کنید، این آزمایش می تواند در تشخیص بیماری و عارضه های مختلف شما عملکرد مناسبی داشته باشد.

همه ما با کنار هم قرار دادن این موارد، درمی یابیم که آزمایش ادرار می تواند تاثیر زیادی در تشخیص صحیح بیماری داشته باشد.

سهولت انجام این آزمایش از نظر نمونه گیری و تشخیص نیز یکی دیگر از دلایلی است که این روش در ایران پراستفاده است. در آزمایش خون نیاز به خون گیری، انجام آزمایش به صورت ناشتا و … است و در حالی انجام می شود که بسیاری با نمونه گیری از تزریق، خون گیری و … مخالف هستند.

آزمایش ادرار را به چند شیوه انجام می دهند

همچنین، آزمایش ادرار را به چند شیوه انجام می دهند که هر کدام با توجه به نحوه تشخیصی که پزشک تعیین می کند، تاثیرگذارتر است.

بسیاری با استفاده از مشاهده چشمی، اقدام به انجام تشخیص در آزمایش ادرار می کنند. همچنین استفاده از مشاهده میکروسکوپی نیز می تواند موثر باشد. در این روش برای پیدا کردن ویروس، باکتری و … استفاده می شود.

روش های دیگری مانند کشت ادرار، معاینه شیمیایی و … نیز وجود دارد که می تواند هر کدام نوعی از پارامترها را در ادرار شما مشخص کند.

این پارامترها هر کدام نشان دهنده یک عارضه خاص است و می تواند تاثیر زیادی در تشخیص صحیح بیماری شما داشته باشد.  در ادامه بیشتر به شما می گوییم که چگونه می توانید آزمایش ادرار را تفسیر و تشخیص بدهید.

تفسیر کردن آزمایش UA یکی از پرکاربردترین روش های تشخیص بیماری های مختلف است. به همین دلیل هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در ادامه بیشتر توضیح می دهیم که چرا تفسیر آزمایش ادرار مهم است و چرا باید این موضوع را بیشتر مورد توجه قرار بدهیم.

چرا تفسیر آزمایش ادرار مهم است؟

به طور کلی، تفسیر آزمایش ادرار مسئله ای بسیار مهم است که می تواند در تشخیص عارضه ها و بیماری ها موثر باشد. تفسیر آزمایش ادرار مهم است.

چرا که پارامترهای مختلف را می تواند در آزمایش شما مشخص کند و همچنین تاثیر زیادی هم در تشخیص شما داشته باشد. برای مثال، میزان اسیدیته یا PH می تواند تاثیر زیادی در تشخیص نوار ادرار شما داشته باشد.

این میزان می تواند میزان اسیدی بودن ادرار را مشخص کند. اسیدیته ادرار یکی از مواردی است که می تواند سنگ کلیه، عفونت های ادراری و یا اختلالات کلیوی را نشان بدهد.

چرا تفسیر آزمایش ادرار مهم است؟
چرا تفسیر آزمایش ادرار مهم است؟

همچنین، رژیم های غذایی نیز با این شیوه قابل تفسیر هستند. با همه این ها می توان دریافت که حتی نوار ادرار می تواند در تشخیص طیف وسیعی از بیماری ها موثر باشد.

پارامترهای دیگری مانند پروتئین، گلوکز، قند، گلبول های سفید، بیلی روبین، نیتریت، کتون، گلبول قرمز و … نیز در نمونه گیری و تفسیر نوار ادرار وجود دارد.

آزمایش ادرار نیز شامل پارامترهای مختلفی می شود

خود آزمایش ادرار نیز شامل پارامترهای مختلفی می شود که تفسیر هر کدام از این پارامترها می تواند تاثیر زیادی در تشخیص بیماری داشته باشد.

در آزمایش ادرار، رنگ، بو، شفافیت، وزن مخصوص، اسیدیته، گلوکز، پروتئین، کتون، هماچوری و نیتریت قابل سنجش است که هر کدام از این پارامترها و سنجیدنشان می تواند در تشخیص شما موثر باشد.

برای مثال پارامتری مانند Bacteria در آزمایش ادرار می تواند تاثیر خاص خود را در تشخیص عارضه ها و بیماری های مختلف داشته باشد. یا پارامترهای دیگری مانند پروتئین، گلوکز، نیتریت و … برای تشخیص بیماری ها و عارضه های مختلف استفاده می شوند.

رنگ ادرار در آزمایش ادرار شما می تواند نشاندهنده میزان غلظت باشد. این رنگ ها می تواند وابسته به عوامل دیگری از جمله رژیم غذایی شما، مایعات بدن، رنگدانه های مختلفی که در ادرار وجود دارد و حتی دیابت یا بیماری های زمینه ای را مشخص کند. اما تنها برای این منظور مورد استفاده قرار نمی گیرد، بلکه وقتی در کنار موارد دیگر قرار داده می شود، می تواند در تشخیص بهتر بیماری موثر باشد.

ظاهر ادرار نیز از موارد مهم و موثر است

ظاهر ادرار نیز از موارد مهم و موثر است که می تواند خود عاملی برای تشخیص بیماری های مختلف باشد. برای مثال ظاهر ادرار می تواند سنجش میزان گلبول های سفید، باکتری ها، مصرف غذاهای چربی دار، قارچ، موکوس، اسپرم و … را مشخص کند.

با همه این ها باید بدانیم که تفسیر کردن آزمایش ادرار اهمیت زیادی دارد. چرا که هر کدام از این پارامترها با در کنار هم قرار گرفتن می تواند یک تشخیص فوق العاده دقیق و سریع را در پی داشته باشد که تاثیر بسیار زیادی هم در درمان بیماری ها و عارضه های مختلف خواهد داشت.

در ادامه ما بیشتر در رابطه با نقش Bacteria در آزمایش ادرار برای شما صحبت خواهیم کرد و این پارامتر مهم در آزمایش ادرار را مورد بررسی دقیق قرار می دهیم.

برای پاسخ دادن به اینکه چه عواملی باعث افزایش اوره در خون می شود لازم می باشد از صفحه urea در آزمایش خون چیست دیدن کنید.

 

نقش Bacteria در آزمایش ادرار

مشخص است که شما با داشتن یک تفسیر درست از آزمایش ادرار می توانید طیف وسیعی از بیماری ها و عارضه ها را تشخیص داده و حتی درمان کنید.

همه این ها با انجام یک سری فرآیندهای تشخیصی و کنار هم گذاشتن میزان پارامترهای مختلف قابل انجام است. پارامتر باکتری نیز از جمله مهمترین ها در تشخیص بیماری ها و عارضه های مختلف است.

به طور کلی باکتری در افراد مختلف، میزان مشخصی دارد و اگر این میزان بیشتر باشد، فرد حتما دچار مشکل خاصی از جمله عفونت در مجاری ادرار یا عفونت های کلیوی و … است.

نقش Bacteria در آزمایش ادرار
نقش Bacteria در آزمایش ادرار

باکتری نقش بسیار مهمی را در فرآیندهای تشخصیص ایفا می کند. چرا که درصد زیادی از عفونت های بدن از جمله عفونت در نواحی دفعی، می تواند با استفاده از این پارامتر مشخص شود و حتی از حادتر شدن عفونت نیز جلوگیری کند.

شخصی که در هنگام ادرار کردن دچار درد یا سوزش می شود و یا شخصی که به طور مداوم با کلیه درد، مثانه درد و مشکلاتی در نواحی ادراری مواجه می شود، لازم است که توسط یک سری آزمایش به عارضه خود پی ببرد تا بتواند بهترین راه حل های درمانی را برای خود پیدا کند.

باید بدانیم که شخصی که نرمال است، مجاری ادراری کاملا استریل دارد

برای مثال، باید بدانیم که شخصی که نرمال است، مجاری ادراری کاملا استریل دارد. به این معنا که مجاری ادراری  فرد فاقد هر گونه باکتری است. همین موضوع می تواند مشخص کند که وجود باکتری در این مجاری نشان از عفونت است و یا مشکلی در مجاری ادراری فرد وجود دارد. چرا که در حالت نرمال، این میزان صفر و یا بسیار بسیار کم است.

اگر فردی چنین پارامتری را با واحد سنجشی که از پیش تعیین شده هستند، مشاهده کرد، باید به پزشک مراجعه کند و امکان دارد که پزشک نیز با انجام دادن یک سری معاینات یا حتی آزمایش های دیگر، اقدام به آغاز فرآیند درمانی کرده و مبارزه با باکتری های بدن فرد را بیشتر و بیشتر کند.

البته این موضوع را هم باید در نظر بگیریم که ممکن است گاها نمونه گیری کردن اشتباه، رعایت نکردن پروتکل های لازم برای نمونه گیری و یا استفاده از ظروف آلوده برای نمونه گیری نیز در این موضوع تاثیر داشته باشد و فرد نتواند آن طور که باید برای سنجش Bacteria در آزمایش ادرار، به نتیجه برسد.

برای این منظور هم گاها پارامتر باکتری را با دیگر پارامترها مقایسه می کنند چرا که درصد خطای این پارامتر با مقایسه کردن آن با دیگر پارامترها مشخص می شود.

به هر حال این موضوع یک میزان نسبی است که باکتری به نسبت دیگر پارامترها کم یا زیاد می شود. در ادامه بیشتر به میزان باکتری در آزمایش ادرار و اهمیت توجه به این مقادیر می پردازیم.

میزان مختلف Bacteria در آزمایش ادرار

همان طور که گفتیم، پزشک ممکن است در شرایطی برای سنجش میزان عفونت و یا وجود یا عدم وجود عفونت در مجاری ادراری و یا کلیه های فرد، اقدام به درخواست انجام آزمایش ادرار برای سنجش Bacteria در آزمایش ادرار کند. همین موضوع هم باعث می شود که این پارامتر در تشخیص چنین مواردی مهم تر باشد.

گاها حتی بعد از مشخص شدن میزان این شاخص و یا عفونی بودن مجاری و کلیه ها، پزشک اقدام به درخواست آزمایش کشت ادرار می کند تا از نتایج مطمئن شود و بعد برای مراحل درمانی اقدام کند.

میزان مختلف Bacteria در آزمایش ادرار
میزان مختلف Bacteria در آزمایش ادرار

میزان مختلفی از Bacteria در آزمایش ادرار وجود دارد. در واقع شما زمانی که نتیجه آزمایش را دریافت می کنید، مقابل bacteria با یک واحد روبرو می شوید که برای سنجش میزان باکتری مورد استفاده قرار می گیرد.

زمانی که باکتری ها در مجاری ادراری و یا به طور کلی، در ادرار شما به میزان خیلی کم باشند، کلمه rare نوشته می شود. همچنین زمانی که تعداد باکتری ها کم باشد، از few استفاده می شود.

به همین ترتیب هم ما moderate و many را نیز داریم که به ترتیب برای تعداد متوسط و تعداد زیاد باکتری مورد استفاده قرار می گیرند. زمانی که میزان باکتری ها خیلی کم یا rare باشد، لازم است که به پزشک مراجعه کنید چرا که همان طور که پیشتر گفتیم، در یک فرد نرمال این میزان نزدیک به صفر یا به طور کلی صفر است.

اگر فردی در مقابل میزان باکتری خود با تعداد زیاد یا many مواجه شود

حال تصور کنید که اگر فردی در مقابل میزان باکتری خود با تعداد زیاد یا many مواجه شود، این فرد قطعا با عفونت باکتریایی یا ویروسی شدیدی درگیر است و پزشک مطمئنا باید برای فرآیندهای درمانی فورا اقدام کند.

توجه داشته باشید که وقتی عفونت در بدن شخصی بالا باشد، شخص از نظر ترشح گلبول های سفید در بدن خود به حالت فعال تری در می آید. چرا که این گلبول ها می توانند در مبارزه با عفونت آزاد شده باشند. با این اوصاف سیستم ایمنی بدن شخص خود یک پارامتر تشخیصی دیگر است.

اگر می خواهید صورتتان چاق شود، از لیست غذاهای چاق کننده صورت دیدن نمایید.

میزان گلبول های سفید در آزمایش ادرار نیز می تواند در قطعی تر بودن معیار تشخیص ما موثر باشد

حال با این موارد، میزان گلبول های سفید در آزمایش ادرار نیز می تواند در قطعی تر بودن معیار تشخیص ما موثر باشد. پس اگر میزان گلبول های سفید با میزان باکتری ها در بدن از نظر همگرا بودن اختلاف فاحشی داشت، قطعا نمونه گیری یا انجام آزمایش به صورت دقیق انجام نشده و مشکلاتی در فرآیند تشخیص ایجاد شده است.

به طور کلی اگر شما دارای باکتری یا عفونت در مجاری ادراری باشید، با علائم خاص دیگری نیز همراه خواهید بود. این علائم می تواند شامل سوزش ادرار، تکرر ادرار، تب کردن، خستگی، درد در زمان ادرار و مواردی از این دست باشد.

با در نظر گرفتن این موضوع، در می یابیم که عفونت تنها با پارامترهای باکتری قابل تشخیص نیست، بلکه برای تشخیص از عوامل دیگری نیز در عارضه استفاده می شود.

برای تفسیر آزمایش ادرار به کجا مراجعه کنیم؟

حال با توجه به موارد گفته شده می دانیم که تشخیص و تفسیر آزمایش به خصوص آزمایش ادرار می تواند تاثیر زیادی در شروع فرآیند درمانی شما داشته باشد

و هر چه تشخیص شما صحیح تر و به موقع تر انجام شود، سریعتر می توانید به درمان برسید و برای درمان شدن، مطمئن تر و امیدوارتر خواهید بود. بدانید که انجام کارهای تشخیصی و همچنین تفسیر کردن آزمایش ادرار می تواند تاثیر زیادی در تشخیص بیماری های شما داشته باشد.

به همین منظور هم باید حتما توسط افراد متخصص و کاربلد انجام شود. پزشکان متخصص می توانند بهترین تفسیر را از آزمایش ادرار داشته باشد.

برای آشنا شدن با سوال  urine volume چیست دز ازمایش خون نشانه چیست با ما همراه باشید و روی لینک کلیک نمائید.

با ما همراه باشید تا بیشتر با سوال urine volume در آزمایش نشانه چیست

برای تفسیر آزمایش ادرار به کجا مراجعه کنیم؟
برای تفسیر آزمایش ادرار به کجا مراجعه کنیم؟

به همین منظور هم ما توصیه می کنیم که حتما برای آشنایی بیشتر با پارامترهای آزمایش ادرار و تفسیر و تشخیص بیماری های مختلف با استفاده از آزمایش ادرار، به دکتر سلیمی مراجعه کنید. دکتر سلیمی با داشتن سابقه و تجربه بسیار زیاد در این زمینه، توانسته است تفسیری دقیق و درست را از آزمایش ادرار افراد داشته باشد.

همچنین باید این موضوع را هم بدانیم که آزمایش ادرار و تفسیر کردن آن امری پیچیده است که لازم است حتما توسط متخصصان و پزشکان انجام شود. دکتر سلیمی به عنوان بهترین متخصص در این زمینه می تواند به شما صحیح ترین نتایج را از تشخیص و تفسیر آزمایش ادرار ارائه بدهد.

هزینه تفسیر آزمایش ادرار

هزینه تفسیر آزمایش تا حد زیادی به آزمایش شما و مواردی از این دست بستگی دارد. برخی مواقع است که شما نیاز دارید تا در کنار تفسیر آزمایش ادرار، به تشخیص بیماری و درمان آن نیز بپردازید.

خود فرآیندهای تشخیصی و فرآیندهای درمان برای شخص هزینه بر هستند. اما مهمترین عامل در میزان هزینه های انجام تفسیر آزمایش ادرار، تعرفه پزشک متخصص و همچنین تعرفه های انجام آزمایش می باشد.

هزینه تفسیر آزمایش ادرار
هزینه تفسیر آزمایش ادرار

دکتر سلیمی توانسته است در طول سال ها فعالیت در این زمینه، بهترین تعرفه ها را ارائه بدهد. هزینه تفسیر آزمایش ادرار توسط دکتر سلیمی با بهترین تعرفه ها انجام می شود.

پس معمولا جای نگرانی از این بابت وجود ندارد و شما می توانید به راحتی برای تفسیر آزمایش ادرار و همچنین برای تشخیص و درمان عارضه های مختلف مربوط به آزمایش ادرار اقدام کنید.

برای براورد کردن هزینه آزمایش دیابت بارداری لازم است صفحه هزینه آزمایش دیابت بارداری را ببینید.

 

منبع:

cutt.ly

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
معصومه
معصومه
6 ماه قبل

با سلام بسیار ممنون از اطلاعات جامع شما موفق و پیروز باشید.

با یک کلیک مشاوره بگیرید