قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز

در این مقاله به بررسی قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز می پردازیم.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

همان طور که می دانید، لاغری و تناسب اندام از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

تناسب اندام و داشتن وزنی ایده آل و درست، علاوه بر جنبه ظاهری مثبت آن، باعث افزایش میزان سلامتی بدن هر فردی خواهد شد.

توصیه می کنیم در کنار مطالعه این مقاله، مقاله رژیم برای وزن 90 کیلو و رژیم لاغری 8 کیلو در یک ماه را مطالعه کنید.

قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز
قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز

چاقی و بیماری افزایش وزن می تواند سلامت هر فردی را تحت تاثیر قرار دهد که علاوه بر ناموزون بودن اندام بدن، ممکن است باعث بروز بیماری های مختلفی مانند بیماری های قلبی و عروقی، بیماری فشار خون، دیابت، انواع سرطان، کلسترول بالا و کبد چرب و … شود.

به همین دلیل بسیاری از افراد در راستای سالم نگه داشتن خود و جلوگیری از بیماری های مختلف، اقدام به لاغری و کاهش وزن می نمایند. در دنیای امروزی، روش های مختلفی برای کاهش وزن وجود دارد که هر یک از آن ها می تواند مزیت های خاص خود را داشته باشد.

قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز با دمنوش های لاغری

  • معجون آب گریپ فروت
  • معجون زنجبیل و لیمو
  • معجون لیمو
  • معجون چای سبز
  • معجون اسموتی موز
  • معجون تمشک
  • معجون سرکه سیب
  • معجون بیترملون

چاقی چیست؟

علت چاقی چیست؟

اهمیت رژیم غذایی در لاغری چیست؟

قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز کدام است؟

شاخص توده بدنی چیست؟

بررسی BMI و چاقی چیست؟

جراحی چاقی چیست؟

انواع جراحی چاقی را توضیح دهید.

نتیجه گیری

استفاده از رژیم های غذایی

یکی از بهترین روش های لاغری و کاهش وزن برای افرادی که دچار چاقی معمولی هستند، استفاده از رژیم های غذایی می باشد که در انواع مختلف و بر اساس شرایط جسمی فرد، تجویز خواهد شد.

یکی از بهترین نوع رژیم های غذایی کاهش وزن، مربوط به قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز می باشد که بسیار رایج می باشد. البته ناگفته نماند چنین برنامه های غذایی صرفا برای افرادی کاربرد دارد که از شاخص توده بدنی کمتری برخوردار هستند.

در غیر این صورت برای افراد دارای چاقی مفرط، روش های دیگری مانند جراحی چاقی توصیه می شود. ما در این مقاله در ابتدا به بررسی معضل چاقی و مشکلات آن می پردازیم و در نهایت به بررسی لاغری و کاهش وزن از طریق قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز، خواهیم پرداخت.

در این راستا می توانید از تجربیات دکتر سلیمی بهره مند شوید. همچنین در ادامه مقاله به بررسی جراحی چاقی می پردازیم که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می باشد که می تواند راهنمایی های لازم را برای لاغری افراد دارای شاخص توده بدنی بالا در اختیار متقاضیان قرار دهد.

ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

چاقی چیست؟

یکی از دغدغه های مهم و شاید رایج در بین افراد که به آن دچار هستند، چاقی می باشد. چاقی یکی از بیماری های رایج در بین مردم جهان به حساب می آید که مهمترین خطر آن، تحت تاثیر قرار گرفتن سلامتی انسان می باشد که بسیار حائز اهمیت است.

چاقی نوعی بیماری فراگیر محسوب شده که امروزه به دلیل بسیار زیادی از جمله سبک زندگی نادرست، استفاده از غذاهای پرچرب و کالری فراوان، استرس و …، به وجود می آید. چنین عاملی می تواند باعث بروز مشکلات متعددی برای انسان شود.

چاقی با تجمع چربی ها در بدن همراه است که مستقیما از کالری غذا دریافت می شود. زمانی که بدن انسان بیش از حد خود غذا دریافت می کند، کالری های اضافی موجود در غذاها به چربی های انباشته در بدن تبدیل می گردند.

چاقی چیست؟
چاقی چیست؟

از آنجایی که انرژی مورد نیاز بدن توسط کالری موجود در غذا تامین می گردد، کالری های اضافی به انرژی تبدیل نمی شود، بلکه به صورت چربی و قند در بدن انباشته می شود و باعث بروز اضافه وزن خواهد شد. این معضل تنها به اضافه وزن ختم نخواهد شد،

بلکه ممکن است باعث بروز بسیاری از بیماری های خطرناک از جمله بیماری های قلبی و عروقی، بیماری سرطان، بیماری فشار خون، دیابت و … تبدیل شود که منشا اصلی آن به همان مسئله چاقی بر می گردد. امروزه یکی از عوامل مهم مرگ و میر در جهان، مربوط به چاقی و بیماری های مرتبط با آن می باشد.

پیشنهاد می کنیم از پست کم عارضه ترین قرص چربی خون دیدن کنید.

چاقی می تواند تعاریف گوناگونی داشته باشد

چاقی می تواند تعاریف گوناگونی داشته باشد. اما بر اساس تعریف استانداردهای جهانی، زمانی که معیاری به نام شاخص توده بدنی یک فرد که به اختصار به آن BMI گفته می شود، بیش از حد مجاز شود، فرد دچار اضافه وزن و چاقی شده است و می تواند زمینه ساز به خطر افتادن سلامتی وی شود.

افرادی که دارای شاخص توده بدنی نسبتا بالایی هستند، می توانند از طریق روش هایی اقدام به لاغری نمایند که از جمله آن مربوط به قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز می باشد که می تواند یک رژیم غذایی استاندارد و معروفی محسوب شود.

اما برای افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالاتری هستند، روش های دیگری مانند روش جراحی چاقی توصیه خواهد شد که فواید بسیار زیادی برای افراد دارای چاقی مفرط خواهد داشت که ما دراین مقاله به این موضوع می پردازیم. همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را برای حل مشکل چاقی انجام دهد.

علت چاقی چیست؟

چاقی می تواند از دلایل مختلفی نشات بگیرد و باعث بروز مشکلات اضافه وزن شدید شود. از جمله عواملی که می تواند باعث ایجاد چاقی شود، شامل موارد زیر می باشد:

علت چاقی چیست؟
علت چاقی چیست؟

کم خوابی

یکی از مهمترین عناصر سلامتی هر فرد، داشتن خواب کافی می باشد. خواب کافی باعث ایجاد تعادل در ترشح هورمون های بدن شده و همچنین می تواند در تعادل و پایداری بدن نقش مهمی ایفا نماید.

جالب است بدانید که افراد در هنگام خواب، کالری می سوزانند و این موضوع بر ایجاد تعادل در وزن بسیار موثر است. بسیاری از افرادی که دچار اضافه وزن می شوند، اگر به دلایل آن فکر کنند، به یکی از عوامل مهم آن یعنی خواب ناکافی می رسند که می تواند زمینه ساز چاقی و بیماری های مختلفی شود.

همچنین کم خوابی می تواند باعث ایجاد استرس شود و همین موضوع باعث می شود که فرد احساس گرسنگی طولانی کند و اقدام به پرخوری نماید. به همین دلیل است که خواب برای کاهش وزن بسیار مهم خواهد بود.

تخمدان پلی کیستیک

سندروم تخمدان پلی کیستیک نیز از جمله مشکلات و بیماری های مربوط به زنان می باشد که در بین بانوان بسیار رایج است و ممکن است مشکلات مختلفی را در مقاطعی خاص به وجود بیاورد که یکی از مشکلات مربوط به عوارض این بیماری، بروز چاقی و اضافه وزن می باشد.

زیرا این سندروم باعث مشکلات در ترشح هورمون های مختلف بدن می شود که البته می تواند به صورت موقتی باشد و همین امر باعث ایجاد چاقی و اضافه وزن در آنان خواهد شد. همچنین بانوانی که دچار مشکل اختلال و بی نظمی در قاعدگی هستند، مستعد چاقی و اضافه وزن می باشند.

شیوه زندگی

شیوه زندگی هر فرد می تواند در سلامتی وی تاثیرگذار باشد. بنابراین سبک زندگی نادرست می تواند از عوامل بسیار مهم چاقی و اضافه وزن به شمار برود.

استفاده از غذاهای ناسالم و پرچرب، عدم تحرک کافی و عدم ورزش، مصرف مشروبات الکلی، خواب نادرست و …، می تواند از جمله عواملی باشد که سبک زندگی فرد را به شکل نادرستی در خواهد آورد و می تواند سلامتی فرد را تحت تاثیر خود قرار دهد که یکی از این مشکلات، اضافه وزن و چاقی می باشد که حتی می تواند به قدری خطرناک باشد که باعث ایجاد اخلال در زندگی فرد شود.

بنابراین لازم است که چنین افرادی فکری به حال شیوه زندگی خود نمایند و از روش های متنوعی برای لاغری استفاده کنند که یکی از این روش ها، استفاده از قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز می باشد.

پیشنهاد می کنیم از پست درمان دیابت در 30 روز دیدن کنید.

ترک سیگار

افرادی که در طول سالیان پی در پی، اقدام به کشیدن سیگار می کردند، بعد از ترک آن ممکن است با اضافه وزن و چاقی روبرو شوند. این چاقی و اضافه وزن می تواند در تمام اعضای بدن نیز دیده شود.

ترک سیگار
ترک سیگار

دلیل این امر هم این است که سیگار حاوی نیکوتین می باشد که عدم وجود آن باعث خواهد شد که فرد اشتهای بیشتری برای خوردن غذا پیدا کند و عملا رو به پرخوری می آورد.

در چنین مواردی لازم است از پرخوری و ناپرهیزی جلوگیری شود. درست است که ترک سیگار یک عملی بسیار خوب و مهم برای سلامتی است، اما نباید باعث ایجاد پرخوری و چاقی شود.

کم کاری تیرویید

یکی از مهمترین و حساس ترین هورمون های بدن که نقش بسیار مهمی در تعادل و سلامتی بدن ایفا می کند، هورمون تیرویید می باشد. عدم تعادل در ترشح این هورمون می تواند باعث به خطر افتادن سلامتی افراد شود. بسیاری از افرادی که از تیرویید کم کار رنج می برند، با مشکل اضافه وزن و چاقی روبرو می باشند.

احساس ضعف، خستگی، بی حالی، عدم تمرکز و … از جمله علائم مربوط به کم کاری تیرویید بوده که می تواند باعث بروز بیماری چاقی شود. چنین افرادی حتما لازم است که از رژیم های غذایی برای لاغری و تعادل هورمون تیرویید خود استفاده کنند.

البته افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالاتری هستند، لازم است از روش های دیگری برای کاهش وزن خود استفاده کنند که بهترین روش جراحی چاقی بوده و جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

داروهای کورتونی

بسیاری از افراد به دلیل بیماری های مختلف، مجبور به استفاده از داروهای ضد التهابی مانند داروهای کورتونی می باشند. داروهای کورتونی نقش مهمی در افزایش وزن و چاقی در افراد خواهد داشت و باعث تجمع مایعات در بدن می گردد که همین امر باعث ایجاد ضعف در سیستم ایمنی بدن خواهد شد و فرد را مجبور به مصرف بیش از اندازه غذا خواهد کرد.

چنین امری باعث ایجاد اضافه وزن و چاقی مفرط خواهد شد. اصلاح سبک زندگی از جمله روش های حل این معضل بوده که می تواند برای هر فردی کارساز باشد.

شما در حال مطالعه مقاله قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز، می باشید.

بعضی داروهای اعصاب

یکی از مشکلات بسیار زیادی که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند، مشکلات مربوط به افسردگی و ضعف اعصاب می باشد. همین امر می تواند باعث ایجاد چاقی و افزایش اشتها شود. از طرفی مصرف داروهای ضد افسردگی و اعصاب نیز می تواند مزید بر علت شده و فرد را مجاب سازد تا برای آرامش بیشتر خود، رو به پرخوری بیاورد که این موضوع بسیار آزار دهنده خواهد بود.

به همین دلیل بسیاری از افرادی که از داروهای افسردگی استفاده می کنند، با مشکل چاقی روبرو می باشند. رژیم های غذایی می تواند راهگشای حل این مشکل باشد تا بتوان در زمینه رفع معضل چاقی، اقداماتی انجام داد.

استرس

همان طور که گفته شد، یکی از عوامل ایجاد افزایش وزن و چاقی مفرط، استرس و اضطراب می باشد. در بدن ما هورمونی به نام کورتیزول وجود دارد که در هنگام استرس و اضطراب، ترشح آن افزایش پیدا می کند و همین امر باعث ایجاد اشتهای بیشتر برای صرف غذا می شود و باعث بروز اضافه وزن و چاقی در افراد خواهد شد.

استرس
استرس

حال که با چاقی و مشکلات آن آشنا شدیم، به بررسی موضوعی خواهیم پرداخت که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و موضوع اصلی مقاله خواهد بود.

اهمیت رژیم غذایی در لاغری

از آنجایی که چاقی می تواند باعث بروز مشکلات و بیماری های مختلفی شود، انتخاب بهترین روش برای لاغری و کاهش وزن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

امروزه روش های متعددی برای کاهش وزن و لاغری وجود دارد که البته برخی از این روش ها بی اثر می باشد و حتی می تواند باعث مشکل و اخلال در سلامتی افراد شود.

بهترین روش برای بهره مندی از کاهش وزن اصولی و لاغری، رژیم غذایی می باشد. بهره مندی از یک برنامه غذایی مناسب و اصولی بر اساس شرایط جسمی فرد، می تواند باعث کاهش وزن در افراد شود.

اهمیت رژیم غذایی در لاغری
اهمیت رژیم غذایی در لاغری

البته ناگفته نماند که افراد دارای شاخص توده بدنی پایین می توانند از این روش بهره مند شوند و افرادی که از شاخص توده بدنی یا همان BMI بالایی برخوردار هستند، ممکن است روش رژیم غذایی برای آنان کارساز نباشد.

بنابراین بهتر است از روشی استفاده شود که بتواند موثر باشد که توصیه ما جراحی چاقی می باشد که با روش های مختلفی نیز انجام می شود. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را برای انجام جراحی چاقی در اختیار بیماران قرار دهد. دکتر سلیمی، از معتبرترین متخصصین انواع جراحی لاغری شناخته می شود.

قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز

یکی از بهترین روش های کاهش وزن و لاغری در افرادی که قصد کاهش وزن از طریق رژیم لاغری را دارند، استفاده از روش قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز می باشد که این روش می تواند ظرف مدت زمان کوتاهی باعث شود که فرد کاهش وزن را تجربه نماید.

در این روش چربی سوز، از هیچ گونه مکمل های لاغری و قرص های چربی سوز استفاده نخواهد شد و از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است.

منابع مختلفی برای ارائه چنین برنامه ای وجود دارد که می تواند برای برخی افراد مفید باشد. ما در ادامه به صورت کلی و جامع به بررسی قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز خواهیم پرداخت و صرفا به مواد غذایی مورد استفاده در این رژیم غذایی می پردازیم.

قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز
قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز

زیرا نحوه استفاده و میزان استفاده از منابع غذایی در هر رژیم غذایی، بستگی به شرایط جسمی فرد خواهد داشت که پزشکان متخصص تغذیه، تجویزهای لازم را انجام خواهند داد. همچنین استفاده از رژیم غذایی این چنینی باید همراه با ورزش و امور دیگری نیز باشد تا بتواند تاثیرات خود را بر جای بگذارد.

همان طور که گفته شد، بسیاری از افراد با استفاده از روش های مختلفی اقدام به لاغری می نمایند که بسیاری از این روش ها بی نتیجه و بی اثر خواهد بود. بنابراین استفاده از یک روش لاغری و کاهش وزن اصولی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

رژیم غذایی لاغری در 7 روز نیز یک روش کلی محسوب می گردد

رژیم غذایی لاغری در 7 روز نیز یک روش کلی محسوب می گردد و استفاده دقیق و این که چه مقدار از هر ماده غذایی باید مصرف شود، بستگی به تجویز پزشک خواهد داشت.

مهمترین امر در کاهش وزن به وسیله هر رژیم غذایی، این است که معده فرد نباید خالی بماند و فرد نباید احساس گرسنگی پیدا کند. بر خلاف باور عموم که برخی از افراد باور دارند که گرسنگی می تواند باعث کاهش وزن شود، اما این گونه نیست، بلکه می تواند گاهی نتیجه عکس دهد.

بنابراین مهمترین مسئله در رژیم های لاغری از جمله استفاده از قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز، این است که معده و دستگاه گوارش فرد نباید خالی بماند. حال در موارد زیر به تعدادی از مواد غذایی مورد استفاده در رژیم غذایی ذکر شده خواهیم پرداخت:

استفاده از انواع میوه ها

یکی از مهمترین اصول و شرایط اولیه در این رژیم غذایی استاندارد، استفاده از میوه های تازه می باشد که عملا جزو برنامه های اولیه این رژیم محسوب می گردد. در اقدامات اولیه این رژیم، ابتدا باید آمادگی لازم برای کاهش وزن را در خود ایجاد کنید و این رژیم در ابتدای امر به فرد خواهد گفت که چه میوه هایی را باید مصرف کند.

استفاده از انواع میوه ها
استفاده از انواع میوه ها

مصرف انواع میوه های دارای کالری کم و در عین حال دارای ویتامین و مواد معدنی فراوان می تواند علاوه بر کاهش وزن، مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن را تامین نماید. لازم به گفتن است که روز اول این رژیم، صرفا باید تمرکز زیادی به میوه داشت و از میوه هایی استفاده شود که خاصیت فروانی دارد.

همچنین مصرف آب باید در اولویت قرار گیرد تا بدن دچار کم آبی و ضعف نشود. این که مصرف چه نوع از میوه ها در طول روز اولویت دارد، بستگی به دستور و تجویز پزشک متخصص خواهد داشت.

استفاده از انواع سبزیجات

در روزهای بعد لازم است که از سبزیجات نیز استفاده شود. از قدیم گیاهخواری جزو اقدامات مهم در رژیم لاغری محسوب می شد که امروزه هم جایگاه ویژه ای در رژیم های غذایی از جمله قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز، دارد.

استفاده از سبزیجات خام و پخته باید در دستور کار قرار گیرد و مهمترین نکته این است که در پخت سبزیجات به هیچ وجه نباید از روغن حتی روغن های گیاهی استفاده کرد. زیرا کالری موجود در روغن می تواند نتیجه را بی اثر نماید.

مهمترین نکته در مصرف انواع سبزیجات این است کربوهیدرات آن کمتر باشد تا بتوان صرفا از خواص پروتئینی و ویتامینی آن بهره برد. استفاده از انواع سالاد، خوراک لوبیا و … از جمله پیشنهادات ما برای مصرف انواع سبزیجات می باشد.

البته ناگفته نماند که چنین روش هایی برای افرادی موثر خواهد بود که فرد از شاخص توده بدنی پایین تری برخوردار بوده وبرای افرادی دارای BMI بالا، لازم است از روش های بهتری مانند جراحی چاقی استفاده شود که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند در این زمینه راهنمای بسیار خوبی برای افراد باشد.

خواص عرق گیاهی در روش قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز

یکی از بهترین چربی سوزهایی که می تواند در این رژیم مخصوص مورد استفاده قرار گیرد، عرق گیاهی می باشد. انواع عرقیجات می تواند در روند لاغری و کاهش وزن افراد تاثیرات زیادی داشته باشد. البته ناگفته نماند که مصرف عرقیجات گیاهی، نباید بیش از حد مجاز باشد و حتما باید تحت نظر متخصصین تغذیه، اقدام به مصرف آن شود تا فرد بتواند از مزایای لاغری آن در این رژیم 7 روزه بهره مند شود.

خواص عرق گیاهی در روش قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز
خواص عرق گیاهی در روش قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز

بنابراین استفاده از هر عرق گیاهی ممنوع خواهد بود و بهتر است از مصرف خودسرانه آن جلوگیری نمایید. از آنجایی که برخی از عرقیجات دارای کالری بالایی می باشد، لازم است از قبل اطلاعات کافی در مورد آن ها به دست آورد و با پزشک متخصص خود مشورت های لازم را انجام داد.

شربت های گیاهی ساخته شده از عرق های گیاهی می تواند گزینه بسیار خوبی به عنوان یک چربی سوز در طول روز باشد که می توانید اقدام به مصرف آن طبق برنامه غذایی نمایید و در کنار سایر مواد غذایی مورد استفاده در این رژیم 7 روزه از آن استفاده کنید.

استفاده همزمان از میوه و سبزیجات در رژیم غذایی 7 روزه

در  طی روزهای بعدی رژیم غذایی 7 روزه می توان با دستور پزشک متخصص، اقدام به مصرف همزمان سبزیجات و میوه ها نمود تا بتوان از خواص هر دوی آن ها بهره مند شد.

لازم به گفتن است که از سبزیجات و میوه هایی که دارای کربوهیدرات بالایی هستند، باید خودداری کرد که از جمله آن ها سیب زمینی می باشد.

سیب زمینی حاوی کربوهیدرات و کالری فراوان می باشد که می تواند در روند کاهش وزن افراد نتیجه خوبی را نشان ندهد. همچنین لازم است در طول روز و شب در مورد مصرف میوه و سبزیجات، زمان بندی و برنامه ریزی نمایید تا بتوانید از خواص همه آن ها بهره مند شوید.

استفاده همزمان از میوه و سبزیجات در رژیم غذایی 7 روزه
استفاده همزمان از میوه و سبزیجات در رژیم غذایی 7 روزه

موز و شیر

یکی از رژیم های غذایی که می توان در برنامه قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز استفاده کرد، موز و شیر می باشد.

طبق برنامه پزشک تغذیه می توان بعد از گذشت مدت زمانی در طی این 7 روز، از موز و شیر استفاده نمایید تا بتوانید از خواص پروتئینی و آنتی اکسیدانی آن بهره مند شوید. مصرف 2 لیوان شیر در روز و به مقدار 5 الی 7 عدد موز می تواند در طول روز برای فرد مفید باشد.

البته این مقادیر متغیر بوده و با توجه به شرایط جسمی فرد، مقدار دقیق آن مشخص خواهد شد. خاصیت شیر و موز این است که فرد احساس سیری طولانی تری را احساس می کند و می تواند مدت زمان زیادی اشتهایی نداشته باشد.

همچنین تقسیم بندی مصرف شیر و مصرف موز باید مد نظر قرار گیرد تا بتوان از خواص آن به صورت جداگانه بهره مند شد. استفاده از شیر و موز در صبح و عصر می تواند باعث افزایش مواد معدنی مورد نیاز در بدن شود.

گوجه‌ فرنگی

در طی روزهای دیگر نیز می توان اقدام به مصرف گوجه فرنگی نمود. گوجه فرنگی از جمله مواد غذایی است که می تواند فواید بسیار زیادی برای بدن داشته باشد که از مهمترین آن، داشتن فیبر بالا می باشد که می تواند علاوه بر احساس سیری طولانی مدت، باعث حل مشکلات اجابت مزاج و یبوست شود. بنابراین مصرف گوجه را در رژیم غذایی 7 روزه، طبق نظر پزشک تغذیه فراموش نکنید.

گوجه‌ فرنگی
گوجه‌ فرنگی

استفاده از برنج به مقدار اندک

برنج حاوی کربوهیدرات فراوان می باشد و همچنین غذایی پر کالری محسوب می شود. بهتر است در طی روزهای نخستین رژیم هفت روزه از آن استفاده نشود. بعد از گذشت مدت زمانی می توان با تجویز پزشک، اقدام به مصرف بسیار اندکی از برنج نمود. بهتر است میزان مصرف برنج در طی رژیم غذایی، بین 8 الی 12 قاشق باشد که البته این میزان برای همه افراد یکسان نبوده و می تواند متغیر باشد.

پسته

مصرف انواج آجیل می تواند در روند کاهش وزن موثر باشد. آجیل ها در تمامی برنامه غذایی وجود دارد و دلیل آن برخورداری از فیبر بالا و ویتامین های مورد نیاز بدن است. یکی از انواع آجیل ها که بر مصرف و استفاده آن بسیار تاکید می شود، پسته است.

پسته را می توان در طول روز بر طبق برنامه غذایی به عنوان میان وعده استفاده کرد و از خواص آن بهره برد. از آنجایی که پسته حاوی فیبر است، می تواند از اشتهای زیاد جلوگیری نماید و عملا دستگاه گوارش فرد را خالی نمی گذارد که امری مهم در هر رژیم غذایی از جمله رژیم غذایی 7 روزه می باشد.

بادام

بادام یکی از انواع آجیل بوده که میزان کالری بسیار کمی دارد و همین امر باعث شده که در سبد غذایی تمامی افراد در حال کاهش وزن، قرار گیرد. مصرف چند عدد بادام در طول روز می تواند باعث نگه داشتن انرژی روزانه فرد شود و از پرخوری جلوگیری خواهد کرد. مصرف درست و به اندازه آن طبق برنامه غذایی می تواند بر کاهش وزن افراد کمک فراوانی نماید.

زنجبیل و لیمو

زنجبیل یک چربی سوز قوی می باشد که می تواند با ترکیب موادی مانند لیمو به یک نوشیدنی جذاب و دلپذیر تبدیل شود. این نوشیدنی می تواند به عنوان میان وعده مصرف شود و از خواص آن بهره مند شد. زنجبیل میزان کالری بسیار کمی دارد و خاصیت چربی سوزی فراوانی دارد و می توان طبق نظر پزشک، اقدام به مصرف درست و اصولی آن نمود.

ما در موارد بالا به صورت کلی به برخی از مواد غذایی مورد استفاده در رژیم غذایی 7 روزه پرداختیم که می تواند در برنامه قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز، مورد استفاده قرار گیرد.

لازمه برخورداری از نتایج این رژیم لاغری، انجام دادن دستورات پزشک متخصص تغذیه می باشد و افراد دارای شاخص توده بدنی پایین نیز می توانند از این رژیم غذایی در راستای کاهش وزن خود استفاده کنند. اما افراد دارای شاخص توده بدنی بالا بهتر است از روش های دیگری مانند جراحی چاقی استفاده کنند تا بتوانند چاقی مفرط خود را درمان نمایند.

زنجبیل و لیمو
زنجبیل و لیمو

حال در ادامه مقاله به بررسی شاخص توده بدنی و همچنین جراحی چاقی خواهیم پرداخت. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی چاقی و انجام آن، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید.

شاخص توده بدنی چیست؟

در بخش هایی از مقاله در مورد موضوعی صحبت شد که از اهمیت بسیار بالایی در مبحث لاغری و کاهش وزن برخوردار است. شاخص توده بدنی نیز معیار و سنجش مورد نیاز برای میزان چربی های انباشته شده در بدن می باشد که به اختصار با نام BMI شناخته می گردد.

این معیار نشان خواهد داد که فرد در چه حد و اندازه از وزن قرار دارد و در چه مرحله ای از لاغری یا چاقی قرار دارد که بر اساس آن می توان تصمیمات لازم برای کاهش وزن را انجام داد.

شاخص توده بدنی نیز به عنوان یک معیار و به اصطلاح سیستم اندازه گیری جامع چاقی و لاغری بدن شناخته می شود و می تواند وضعیت بدنی و توده های چربی بدن فرد را مشخص نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله محاسبه شاخص توده بدنی را مطالعه کنید.

شاخص توده بدنی چیست؟
شاخص توده بدنی چیست؟

همان طور که در بخش هایی از مقاله گفته شد، شاخص های توده بدنی در درجه بندی های مختلفی قرار دارد و افرادی که در درجه بندی متوسط چاقی قرار دارند، می توانند از روش هایی مانند قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز، استفاده کنند و لاغر شوند.

اما افرادی که دارای BMI بالایی می باشند، لازم است اقدامات دیگری انجام دهند تا بتوانند به کاهش وزن دلخواه خود دست پیدا کنند که بهترین روش، جراحی چاقی تحت نظر دکتر سلیمی می باشد.

بررسی BMI و چاقی

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی زیر عدد 18.5 باشد، یعنی فرد از لاغری شدید رنج می برد و لازم است اقداماتی در راستای افزایش وزن خود انجام دهد. زیرا لاغری بیش از حد می تواند برای هر فردی مشکل ساز باشد.

حال اگر شاخص توده بدنی یک فرد در بازه 18.5 تا 24.9 باشد، یعنی فرد در محدوده نرمال قرار دارد و عملا نیازی به هیچ کدام از روش های لاغری و حتی افزایش وزن نخواهد داشت و صرفا باید برای تثبیت وزن خود اقدامات مهمی از جمله رژیم غذایی درست و سبک زندگی مناسب را انجام دهد.

بررسی BMI و چاقی
بررسی BMI و چاقی

شاخص توده بدنی فردی اگر در بازه 25 تا 29.9 باشد، یعنی فرد دارای اضافه وزن بوده اما نمی تواند خطری برای سلامتی فرد ایجاد کند و تنها کافی است از روش هایی مانند رژیم غذایی مانند قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز استفاده نماید تا بتواند کاهش وزن اصولی را تجربه کند.

بازه خطرناکی در شاخص توده بدنی وجود دارد

حال بازه خطرناکی در شاخص توده بدنی وجود دارد که در صورت عدم رسیدگی به موقع می تواند خطرساز شود. یعنی اگر فردی در بازه عددی 30 تا 34.9 قرار داشته باشد، یعنی فرد در رده بالای اضافه وزن قرار دارد و در صورت جواب ندادن رژیم های غذایی باید از روش هایی مانند جراحی چاقی برای لاغری خود توسط دکتر سلیمی استفاده کند.

بازه خطرناکی در شاخص توده بدنی وجود دارد
بازه خطرناکی در شاخص توده بدنی وجود دارد

اما خطرناکترین شاخص توده بدنی مربوط به افرادی می باشد که در عدد 35 به بالا قرار دارند و این یعنی چاقی مفرط. چاقی مفرط باعث بروز بیماری های مختلف شده و بهترین روش برای درمان چاقی مفرط در این سطح از BMI استفاده از جراحی چاقی خواهد بود.

جراحی چاقی چیست؟

در بخش هایی از مقاله از جراحی چاقی گفته شد و شاید در ذهن بسیاری از شما عزیزان سوالی پیش بیاید که جراحی چاقی چیست و چه اهمیتی در زمینه کاهش وزن دارد.

جراحی چاقی یکی از بهترین روش های کاهش وزن برای افرادی می باشد که از چاقی مفرط رنج می برند. افرادی که دارای شاخص توده بدنی بسیار بالایی می باشند، ممکن است از روش های دیگری مانند روش رژیم غذایی در زمینه لاغری خود نتیجه نگیرند.

جراحی چاقی چیست؟
جراحی چاقی چیست؟

بنابراین جراحی چاقی به کمک این موضوع آمده و می تواند به عنوان یک روشی مطمئن برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام، نام برد. جراحی چاقی نیز با هدف ایجاد تغییرات ساختاری در سیستم گوارش انسان به وجود آمده است و به روش های مختلفی نیز انجام می شود.

جراحی چاقی با این تغییرات ساختاری در سیستم گوارش، باعث خواهد شد که فرد دارای اشتهای کمتری برای صرف غذا باشد و دلیل این موضوع این است که سیستم گوارش انسان دچار تغییرات اساسی به خصوص در ناحیه معده شده است و حجم معده کاهش یافته است. همین امر باعث می شود که فرد با مصرف غذای کمتر، احساس سیری پیدا کند.

جراحی چاقی دارای انواع مختلفی بوده و امروز با استفاده از تجهیزات پزشکی روز انجام می شود

جراحی چاقی دارای انواع مختلفی بوده و امروز با استفاده از تجهیزات پزشکی روز انجام می شود و در کشور ما نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است.

جراحی چاقی یک روش درمانی کم تهاجم و با عوارض بسیار اندکی می باشد که می تواند به عنوان یک روش قطعی در درمان بیماری چاقی و بیماری های مرتبط با آن به شمار رود.

بنابراین توصیه می شود که افراد دارای BMI بالا از جراحی چاقی برای کاهش وزن خود استفاده نمایند و سپس در صورت لزوم می توانند بعد از جراحی، اقدام به رژیم های غذایی مختلف برای تثبیت وزن خود نمایند.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می باشد که می تواند راهنمایی های لازم را در مورد انجام جراحی چاقی انجام دهد.

انواع جراحی چاقی

همان طور که گفته شد، جراحی چاقی انواع مختلفی دارد و هر کدام از روش های جراحی چاقی نیز با توجه به شرایط بیمار، مورد استفاده قرار خواهد گرفت و مهمترین هدف آن ها، تغییرات ساختاری در سیستم گوارشی انسان برای کاهش وزن می باشد.

امروزه با توجه به پیشرفت تجهیزات پزشکی، در جراحی چاقی از دستگاهی به نام دستگاه لاپاراسکوپی استفاده می گردد که روشی کم تهاجم و بدون عوارض می باشد

و بدین گونه است که چندین برش کوچک روی شکم بیمار ایجاد شده و با استفاده از لوله های باریک، جراحی چاقی صورت خواهد گرفت و می توان از این روش برای انجام تمامی روش های جراحی چاقی بهره برد. مزیت این روش این است که دوران نقاهت کمتری به سراغ بیمار خواهد آمد و فرد می تواند سریعا به زندگی عادی خود باز گردد.

انواع جراحی چاقی
انواع جراحی چاقی

حال در مقاله قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز و با کمک دکتر سلیمی، به معرفی انواع جراحی چاقی خواهیم پرداخت:

جراحی اسلیو معده

یکی از بهترین روش های جراحی چاقی که از بیشترین محبوبیت در بین عموم مردم و حتی پزشکان برخوردار است، جراحی چاقی به روش عمل اسلیو معده می باشد.

جراحی اسلیو معده به فرد کمک خواهد کرد که بتواند ظرف مدت زمان کوتاهی به کاهش وزن دلخواه خود دست پیدا نماید. کاهش احساس گرسنگی و کاهش اشتها از جمله مهمترین اهداف جراحی اسلیو معده بوده که با ایجاد تغییرات ساختاری در بخش معده، به این هدف خواهد رسید.

روش جراحی اسلیو معده توسط دکتر سلیمی بدین گونه است که در ابتدای امر بعد از برش در ناحیه شکم به وسیله دستگاه لاپاراسکوپی، برش هایی در قسمت های مختلف معده ایجاد می شود و بخش اعظمی از معده از بدن بیمار خارج شده و معده فرد به صورت یک لوله در خواهد آمد.

این عمل باعث خواهد شد که حجم معده بیمار، تا حد زیادی کاهش پیدا کند

این عمل باعث خواهد شد که حجم معده بیمار، تا حد زیادی کاهش پیدا کند و فرد با مصرف مقدار کمی از غذا، احساس سیری پیدا می نماید. از آنجایی که چاقی با افزایش کالری در ارتباط مستقیم است،

اسلیو معده به این موضوع کمک خواهد کرد که با مصرف کمتر مواد غذایی، کالری کمتری به بدن برسد و بدن بیمار برای جبران این موضوع و تامین انرژی مورد نیاز خود، از چربی های انباشته شده در بدن استفاده کند و همین امر باعث ایجاد کاهش وزن و لاغری در فرد خواهد شد.

مهمترین نکته در نتیجه بخش بودن عمل اسلیو معده این است که بعد از جراحی باید از مواد غذایی استفاده کرد که بتواند ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن را تامین کند و در عین حال از مواد غذایی کم کالری و کم چرب استفاده کند.

در اینجا می توان از رژیم غذایی گفته شده در مقاله قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز، استفاده شود تا علاوه بر تامین انرژی و مواد معدنی مورد نیاز بدن، بتوان در زمینه تثبیت وزن خود اقدامات مهمی انجام داد.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی از جمله بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی به شمار می رود که می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص انجام عمل اسلیو معده انجام دهد.

عمل بای پس معده

یکی دیگر از انواع روش های جراحی چاقی، عمل بای پس معده می باشد که جزو روش های استاندارد جراحی چاقی به روش لاپاراسکوپی محسوب می شود. در این روش جراحی، در ابتدای امر، معده فرد به دو بخش کوچک و بزرگ تقسیم خواهد شد

و سپس بخش بزرگ معده به طور کامل از بدن بیمار خارج شده و بخش کوچکی از معده باقی خواهد ماند.

همچنین در بخش دیگری از جراحی، تغییراتی در قسمت روده کوچک فرد ایجاد می شود و در نهایت قسمتی از روده کوچک به قسمت معده باقیمانده متصل خواهد شد و این امر باعث کوتاه تر شدن مسیر ورود غذا به معده و سپس به روده خواهد شد.

در این روش جراحی علاوه بر کاهش وزن فرد به دلیل کاهش حجم معده، مسیر خروج غذا از معده به سمت روده کوتاه تر شده و جذب کمتری نیز از مواد غذایی صورت می گیرد و باعث ایجاد لاغری و کاهش وزن در فرد خواهد شد. یعنی بای پس معده نیز علاوه بر کاهش اشتها، باعث کاهش جذب مواد غذایی خواهد شد.

لازم به گفتن است افرادی که اقدام به عمل بای پس معده می نمایند، باید به منظور تامین ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن از رژیم های غذایی مناسبی مانند قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز استفاده کنند تا علاوه بر چربی سوزی، از ویتامین های لازم از مواد غذایی گنجانده شده در این برنامه استفاده کافی نمایند.

شما می توانید برای انجام جراحی بای پس معده، به جناب آقای دکتر مهدی سلیمی مراجعه نمایید.

بای پس با سوییچ اثنی عشری

یکی از پیچیده ترین روش های جراحی چاقی که برخی از پزشکان از این روش استفاده می کنند، جراحی چاقی به روش بای پس با سوییچ اثنی عشری می باشد.

این روش جراحی تشکیل شده از چندین قسمت می باشد که در ابتدای امر، عمل اسلیو معده صورت می گیرد و بخش بزرگی از معده به طور کامل از بدن بیمار خارج می شود. سپس با انجام تغییرات در ناحیه روده، مسیر ورود و خروج مواد غذایی از بدن کوتاه تر خواهد شد.

سپس کیسه صفرای فرد به طور کامل از بدن خارج می شود و این امر باعث می شود که هورمون گرسنگی در بدن بیمار به حداقل خود برسد.

این روش جراحی باعث می شود که علاوه بر کاهش حجم معده برای ورود غذا و همچنین کوتاه تر شدن مسیر خروج غذا از بدن، باعث جذب کمتر مواد غذایی در بدن شود و از طرفی کاهش هورمون گرسنگی در بدن باعث می شود که فرد میل کمتری به مصرف غذا داشته باشد.

نکته مهم در خصوص چنین روشی این است که بدن بیمار بعد از گذشت مدت زمانی با کمبود ویتامین و مواد معدنی روبرو خواهد شد و لازم است از مواد غذایی و رژیم های غذایی مخصوص به خود استفاده کند که یکی از این برنامه ها می تواند روش قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز باشد که البته تحت نظر پزشک متخصص باید چنین برنامه ای تنظیم شود.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص انجام جراحی بای پس با سوییچ اثنی عشری انجام دهد.

حلقه گذاری معده

یکی دیگر از روش های جراحی چاقی که البته از محبوبیت بالایی برخوردار نیست و روشی کم کاربرد محسوب می شود، حلقه گذاری معده می باشد.

در این روش جراحی در قسمت بالایی معده، حلقه ای قرار داده می شود که همین امر باعث کاهش حجم معده خواهد شد و فرد بعد از مصرف مقدار کمی از غذا، احساس سیری پیدا خواهد کرد و همین امر باعث می شود که فرد در طی مدت زمانی، احساس سیری پیدا کند.

این روش جراحی نیز زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد. زیرا عوارضی دارد که دیگر روش های جراحی چاقی دارای چنین عوارضی نمی باشند. به همین دلیل است که از روش های دیگری در جراحی چاقی استفاده می کنند.

حلقه گذاری معده
حلقه گذاری معده

موارد بالا، انواع روش های جراحی چاقی می باشد که هر کدام دارای مزیت های مخصوص به خود می باشد. افرادی که دارای شاخص توده بدنی مناسب تری هستند، می توانند از روش رژیم غذایی ماند قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز استفاده کنند تا به تناسب اندام دلخواه خود دست پیدا کنند.

اما برای افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالایی می باشند، بهتر است از جراحی چاقی استفاده کنند تا بتوانند به کاهش وزن اصولی و ایده آل دست پیدا کنند.

یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می باشد که می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص جراحی چاقی در اختیار افراد قرار دهد. دکتر سلیمی، با توجه به شرایط بدنی شما، بهترین روش جراحی را انتخاب می نماید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی چاقی و مشکلات آن پرداختیم. از آنجایی که چاقی باعث بروز بیماری های مختلفی می شود، بنابراین بسیاری از افراد در تلاش هستند که بتوانند اقدام به کاهش وزن نمایند تا از بروز بیماری های مختلف جلوگیری نمایند.

روش های مختلفی برای کاهش وزن وجود دارد که رژیم غذایی از محبوب ترین و بهترین روش برای افرادی است که از شاخص توده بدنی کمتری برخوردارند.

از استانداردترین رژیم های غذایی که از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است، استفاده از روش قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز است که روشی اصولی می باشد که با مشورت پزشک متخصص می توان اقدام به انجام چنین روشی نمود و ما در این مقاله به بررسی دقیق این رژیم غذایی پرداختیم.

اما این روش برای افرادی جوابگو خواهد بود که دارای شاخص توده بدنی کمتری بوده و افرادی که دارای BMI بالایی می  باشند، بهتر است از روشی دیگر برای کاهش وزن استفاده کنند که بهترین روش، جراحی چاقی می باشد که ما در این مقاله به این موضوع هم پرداختیم. حال شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی چاقی و انجام آن با یکی از بهترین متخصصین این حوزه یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید.

https://cutt.ly/jBzL1s7

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

سخن پایانی

دکتر سلیمی

جراحی اسلیو معده، بای پس معده و باندینگ معده

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید