کلینیک لاغری در فردیس

همراه ما باشید تا با کلینیک لاغری در فردیس آشنا شوید.

در این مقاله سعی داریم درخصوص کلینیک لاغری در فردیس اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار دهیم. همچنین درمورد هر یک از دستگاه های لاغری موضعی موجود در کلینیک، مزیت های آن، مراقبت های قبل و بعد از آن و در نهایت تعداد جلسات هر دوره درمانی مطالب کاملی را ارائه می نمایم.

برای آشنایی بیشتر با جدیدترین روش جراحی لاغری که موسوم به پیکر تراشی می باشد توصیه می شود صفحه جدیدترین روش جراحی لاغری را مشاهده کنید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

09120174510

مقدمه

کلینیک لاغری در فردیس
کلینیک لاغری در فردیس

نکات طلایی برای انتخاب بهترین کلینیک لاغری در فردیس

 1. حضور پزشک فوق تخصص دارای مدرک بالا
 2. داشتن محیط آرام و مدرن
 3. برنامه ریزی و بوقت بودن 
 4. داشتن دستگاه های فوق پیشرفته
 5. داشتن پرسنل آموزش دیده
 6. برخورد محترمانه اعضای پرسنل با بیماران و مراجعین
 7. داشتن متخصص تغذیه و رژیم درمانی
فهرست عناوین:

کلینیک لاغری چیست؟

شیوه های درمان اضافه وزن و لاغری موضعی را نام ببرید؟

کویتیشن چه دستگاهی است و چه عملکردی دارد؟

مزیت های دستگاه کویتیشن را نام ببرید؟

مراقبت های قبل از استفاده از دستگاه کویتیشن را بیان نماید؟

دستگاه RF به چه صورت در تناسب اندام بیماران تاثیر می گذارد توضیح دهید؟

چه نواحی در بدن از طریق دستگاه آر اف تحت درمان قرار می گیرد؟

مراقبت های قبل و بعد از استفاده از دستگاه RF را نام ببرید؟

آیا مزوتراپی نیز برای لاغری موضعی مورد استفاده قرار می گیرد؟

شیوه کرایولیپولیز در کلینیک لاغری چیست؟

چه افرادی کاندیدای استفاده از دستگاه لاغری موضعی کرایولیپولیز هستند نام ببرید؟

LPG به چه صورت به حذف بافت های چربی در بدن کمک می نماید؟

شاک ویو چیست؟ و چه نواحی از بدن از طریق این دستگاه تحت درمان قرار می گیرد؟

چه بیمارانی کاندیدای استفاده از دستگاه شاک ویو نیستند نام ببرید؟

کلینیک لاغری

در حال حاضر با توجه به موقعیت نامطلوب بهبود وضعیت روحی و جسمانی من جمله عدم مهارت در ارتباط های فردی، افسردگی، تغذیه ناسالم، کم تحرکی در اجتماع بروز اختلالات قلبی عروقی،روحی، گوارشی و غیره روند صعودی داشته است.

کلینیک لاغری
کلینیک لاغری

پیروی از عادات ناپسند در محصولات غذایی و همچنین عدم تحرک و فعالیت های ورزشی و نشاط و شادابی در زندگی منجر به مشکلات متابولیکی مانند اضافه وزن بالا و عدم برخورداری از تناسب اندام و درنهایت بروز بیماری های متعدد در افراد میشود.

به این ترتیب مجرب ترین پزشکان و متخصصین در کلینیک لاغری در فردیس جهت رفع این عارضه که در بعضی از بیماران به اختلالی حل نشدنی تبدیل شده است، تکینک های به روز و نوینی را خلق نموده اند و از این طریق توانسته اند گام های موفقیت آمیزی را جهت تناسب اندام بردارند.

برای شناخت بهترین کلینیک کاهش وزن در کرج خواهشمند است از صفحه کلینیک لاغری در کرج دیدن کنید.

با توجه به توضیحاتی که در خصوص کلینیک لاغری بیان نمودیم سوالی که ممکن است برای شما مطرح شود این است که به چه صورت لاغر شویم؟

در حال حاضر متدهای جدید و جالبی به منظور افرادی که به دنبال تناسب اندام هستند وجود دارد تا از این طریق آنها به تناسب اندام دست یابند. گزینه های که حتی هیچ زمان به ذهن بشر نیز خطور نمی کرد و در حال حاضر به روشهای پزشکی تغییر یافته است تا با بهرمندی از این متدها تناسب اندام خود را تضمین نمایند.

اضافه بر شیوه های معمول و جدید نظیر رژیم های غذایی و همچنین فعالیتهای ورزشی متعدد، افراد به منظور دستیابی به اهداف خود که تناسب اندام است انجام جراحی های لاغری را انتخاب می نمایند که تمامی هزینه ها و پیامدهای آن را متقبل می شوند.

اغلب افراد بعد از پشت سر گذاشتن روشهای رایج من جمله رژیم، ورزش و دست نیافتن به بهترین نتایج قابل قبول ممکن است از شیوه های استقبال نمایند که پیامدهای را نیز به همراه داشته باشد.

تکنیک های بسیاری جهت کاهش وزن و همچنین تناسب اندام از سوی مجرب ترین متخصصین این حوزه خلق گردیده است که تمامی آنها مورد تایید است. بعضی از این تکنیک ها از تنوع بسیار زیادی برخودار هستند که بافت های سلولیتی و همچنین چربی های مازاد در بدن افراد را مورد هدف قرار میدهند و به شکلی از طریق درمان های موضعی شخص را به تناسب اندام نزدیک تر می کنند.

سیستم های لاغری کارکردی به این صورت دارند و درحال حاضر مدل های پیشرفته آنها در اغلب کلینیک های تخصصی من جمله کلینیک تخصصی در فردیس موجود است. متخصصین این حوزه با ارزیابی شرایط بیمار و همچنین مقدار چربی های انباشته و سلولیت در بدن بیمار، دستگاه لاغری را جهت معالجه بیماران توصیه می کنند که اثرگذار ترین نتایج را برروی بدن آنها برجای می گذارد.

شیوه های درمان اضافه وزن و لاغری موضعی

شیوه های معالجه اضافه وزن و برطرف نمودن توده های چربی موضعی، براساس اثربخشی آنها برروی بافت های چربی به دو دسته که در زیر به آن اشاره می نمایم دسته بندی می شوند:

 • اثربخشی تقلیل مقدار بافت های چربی فاقد از هرگونه تغییر در تعداد بافت ها، انجام جراحی چاقی مانند اسلیومعده، بالون، بای پس معده(تقلیل طول روده)،حلقه گذاری معده که تمامی آنها جزء جراحی های باریاتریک محسوب می شوند و همچنین ورزش.
 • اثرگذاری بر افت تعداد بافت های چربی مانند لیزرلیپولیز، لیپوساکشن، لیپولیز با RF و غیره.

درصورتیکه مقدار بافت های چربی را تنها فاکتور استعداد چاقی در بیماران لحاظ نمایم، براین اساس افت حجم بافت های چربی براثر از دست دادن وزن برگشت پذیر و حذف بافت های چربی پس از معالجه با Exilis نیز غیرقابل برگشت پذیر است.

برای انجام مراحل درمان چاقی در بهترین کلینیک لاغری توصیه می شود صفحه بهترین کلینیک درمان چاقی را ببینید.

در حال حاضر معالجه چاقی موضعی (لاغری موضعی)، تناسب اندام و همچنین افت سایز در سالهای اخیر بسیار ارتقاء یافته است و به جای انجام عمل های تهاجمی و پر خطر مانند آبدومینوپلاستی، لیپوساکشن و غیره، شیوه های غیرتهاجمی و اثربخش مانند اولتراسوند، RF در بین بیماران محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. همانطور که می دانید تکنیک های درمان چاقی با لحاظ نمودن خطر عمل جراحی، ناراحتی و پیامدهای پس از جراحی نیز به دو گروه:

تهاجمی 2) غیرتهاجمی دسته بندی میشوند.

شیوه های درمان اضافه وزن و لاغری موضعی
شیوه های درمان اضافه وزن و لاغری موضعی

شیوه کویتیشن در کلینیک لاغری

کویتیشن شیوه ی غیرجراحی به منظور حذف چربی های اضافه در بخش های مختلف بدن است. دستگاه فوق با بکارگیری از امواج فراصوت سبب تقلیل چربی و همچنین افزایش کششی بسیار زیاد در پوست بیماران میشود.

این متد غیرتهاجمی و همچنین عاری از هر گونه درد و یا ناراحتی جهت هر دو گروه در بانوان و آقایان بوده است. کویتیشن با بهرمندی از شیوه های مشابه با روش سونوگرافی بدین صورت که با کمک امواج اولتراسوند سبب خرد شدن بافت های چربی از طریق مولکولهای آب میشود.

شیوه کویتیشن در کلینیک لاغری
شیوه کویتیشن در کلینیک لاغری

در حقیقت تماس این امواج با مولکولهای آب باعث ایجاد و جهش حباب های کوچک در آب میشود که این پروسه را (کویتیشن) می نامند. به این ترتیب این دستگاه موضعی لاغری از طریق امواج اولتراسوند باعث ایجاد حبابهای بسیار ریز در نواحی بافت های چربی، جهش و لرزش داخل آنها میشود.

با خرد شدن پیوند بین بافت های چربی، این بافت ها شکسته و چربی موجود در سلول و همچنین آب درون سلولی بدست آمده به روش دستگاه ادرار و لنفاوی از بدن بیمار خارج میشود.

کویتیشن سبب تغییر چربی تری گلیسرید که به عنوان چربی های درون سلولی محسوب می شوند، اسیدهای چرب و همچنین گلیسرول را آزاد می کنند و با داخل شدن گلیسرول به خون واکنشهای متابولیسمی صورت می پذیرد. بهتر است بدانید که این دستگاه بیشتر برای بخش های نظیر:

 • شکم 2) زانوهای داخلی 3) پهلوها 4) سینه مرد 5) باسن 6) بالای بازو، مورد استفاده قرار می گیرد.

فواید استفاده از دستگاه لاغری موضعی کویتیشن

دستگاه فوق که یکی از پرکاربردترین سیستم های کلینیک لاغری در فردیس است دارای مزیت های متعددی من جمله:

 • یکی از مهمترین فواید این دستگاه کویتیشن را میتوان به نتایج دائمی و همچنین ماندگار آن اشاره کرد.
 • این متد، شیوه ی کاملاً ایمن به منظور حذف بافت های چربی فاقد داشتن هرگونه پیامدهای برآمده از جراحی های لاغری است.
 • به علت قدرت بسیار زیاد این متد تقلیل سایز بیماران در هر جلسه به وضوح قابل مشاهده است.
 • از دیگر مزیت دستگاه فوق را میتوان به بدون درد بودن این متد از لاغری موضعی اشاره نمود.
 • لازم به ذکر است که بکارگیری از این شیوه جهت بیماران مبتلا به فشارخون بالا،کبدچرب،کلسترول بالا و دیابتی ها نیز ممنوع است و بایستی جهت دستیابی به تناسب اندام مناسب از متدهای دیگر کاهش وزن استفاده نمایند.
 • کویتیشن فقط به منظور برطرف نمودن بافت های چربی موضعی تاثیرگذار است و جهت از دست دادن وزن مثمرثمر واقع نمی شود.

تمامی موارد ذکر شده از مزیت های استفاده از دستگاه کویتیشن است که بیماران میتوانند در کلینیک لاغری فردیس از فواید اثربخش آنها بهرمند شوند.

فواید استفاده از دستگاه لاغری موضعی کویتیشن
فواید استفاده از دستگاه لاغری موضعی کویتیشن

افرادی که کاندیدای استفاده از دستگاه کویتیشن نیستند

در بین تمامی بیمارانی که به کلینیک لاغری در فردیس جهت انجام دستیابی به تناسب اندام مراجعه می نمایند، افرادی هستند که کاندیدای مناسب جهت استفاده از دستگاه لاغری موضعی کویتیشن نیستند که عبارتند از:

 • بانوان باردار 2) بیماران مبتلا به مشکلات قلبی عروقی 3) افراد مبتلا به کبد چرب 4) بیمارانی که با مشکلات خاص همراه هستند 5) افرادی که به صورت پیوسته از آسپرین و مسکن استفاده می نمایند و همچنین بیمارانی که از ایمپلنت فلزی و اینکه پیس میکر (سیستم ضربان ساز قلب) در درون بدن آنها بکار برده شده است نیزکاندیدای مناسب جهت انجام استفاده از این دستگاه نیستند.
افرادی که کاندیدای استفاده از دستگاه کویتیشن نیستند
افرادی که کاندیدای استفاده از دستگاه کویتیشن نیستند

مراقبت های پس از بهرمندی از دستگاه کویتیشن

بایستی دقت نماید که در این متد نیز مانند دیگر شیوه های لاغری، بطور همزمان با کمک دستگاه، پیروی از برنامه غذایی مناسب و انجام فعالیتهای ورزشی سبک طبق دستور پزشک مرتبط جهت دستیابی به بهترین نتیجه مورد نیاز است. این مراقبت ها شامل:

 • انجام فعالیتهای روزانه ورزشی سبک در طی درمان امری مهم و ضروری است.
 • از دیگر مراقبت های مهم بعد از استفاده از کویتیشن را میتوان به یک الی یک ونیم لیتر مصرف مایعات اشاره کرد.
 • به مدت بیست و چهار ساعت استفاده از کربوهیدرات ها و همچنین چربی را کاهش دهید و از برنامه رژیم غذایی حاوی سالاد و سبزیجات (کم کالری) استفاده نماید.
 • سوخت و ساز بدن، بعد از بهرمندی از دستگاه لاغری موضعی کویتیشن بین سه تا چهار ساعت بیشتر میشود. در این مدت انجام فعالیت های ورزشی مانند پیاده روی که از تمرینات هوازی محسوب میشود امری مهم و ضروری است.

کلیه موارد ذکر شده از نکاتی که است که به بیماران جهت دستیابی به وزن ایده آل کمک بسزایی می نماید.

مراقبت های پس از بهرمندی از دستگاه کویتیشن
مراقبت های پس از بهرمندی از دستگاه کویتیشن

تعداد جلسات معالجه استفاده از دستگاه کویتیشن

در خصوص تعداد جلسات بهرمندی از دستگاه لاغری موضعی کویتیشن موجود در کلینیک لاغری در فردیس بایستی متذکر شویم که:

متخصصین این مجموعه درمانی یک تا دو جلسه در هفته را استفاده از این دستگاه براساس جنس، سن و همچنین میزان پایداری بافت چربی و غیره، مقدار تعداد جلسات درمانی را از هشت تا بیست جلسه برای بیماران مشخص می نمایند که در هر جلسه بیماران با تقلیل سایزی در حدود نیم الی یک و نیم سانت همراه خواهند شد که بیانگر نتایج مثبت دستگاه کویتیشن است.

شیوه RF (رادیو فراکانسی) در کلینیک لاغری فردیس

لاغری از طریق دستگاه RF متد درمانی غیرتهاجمی محسوب میشود که به منظور تغییر فرم لایه های تحتانی پوست توسط مجرب ترین متخصصین این امر بکار برده میشود.

در این تکنیک با بهرمندی از سیستمی مجهز بافت های چربی را به شکل موضعی و همچنین عمیق حذف می نمایند و اضافه بر آن با کمک رادیو فراکانسی جهت معالجه سلولیت نیز استفاده می نمایند.

شیوه های تهاجمی که بیشتر بر پوشش های سطحی پوست اثر گذار است، امواج آر اف بیشتر بر لایه های ژرف و یا عمیق پوست همانند درم اثر گذاشته و در نهایت بر پوشش اپیدرم (لایه های فوقانی پوست) نتیجه خاصی را به همراه ندارد.

شیوه RF (رادیو فراکانسی) در کلینیک لاغری فردیس
شیوه RF (رادیو فراکانسی) در کلینیک لاغری فردیس

نواحی تحت درمان از طریق RF

همانطور که بیان نمودیم یکی دیگر از متدهای تناست اندام در کلینیک لاغری در فردیس استفاده از دستگاه آر اف است که متخصصین مجرب این امر با کمک این دستگاه تنها بخش های متعددی از بدن بیماران را به شکل موضعی تحت درمان قرار می دهند. تقلیل مقدار موضعی در بخش های متعدد بدن نظیر:

 • باسن 2) بخش بالایی بازو 3) لگن 4) پهلو و شکم 5) سینه مردان 6) ساق پا 7) قوزک

و همچنین لاغری موضعی ناحیه ران، از دستگاه RF جهت برطرف نمودن چربی گردن و صورت نیز مورد استفاده قرار می گیرد که شیوه های بالا کشیدن و یا لیفتینگ، سفت کردن (تایتنیگ) و جوانسازی به خصوص به منظور برطرف نمودن غبغب را در بر می گیرد.

لاغری موضعی شکم و پهلو از طریق RF

یکی از پرکاربردترین دستگاه های موجود در کلینیک لاغری در فردیس که جهت لاغری موضعی در ناحیه شکم و پهلو مورد استفاده قرار می گیرد دستگاه (RF) است. همانطور که می دانید حذف توده های چربی انباشته در نواحی شکم و پهلو و همچنین کوچک نمودن این بخش ها از بدن کمی سخت تر از دیگر نقاط موجود در بدن است که بیشترین اثربخشی را در تناسب اندام بیماران به همراه دارد.

معمولاً تا هنگامی که چربی های انباشته بخش پهلو و شکم حذف نگردد زیبایی اندام به خصوص در بانوان هیچ معنای نخواهد داشت که نخستین گام در جهت حفظ تناسب اندام داشتن پهلو و شکم کاملاً تخت و صاف است.

نخستین بخش از بدن هر فرد که چربی در آن تجمع می یابد نواحی پهلو و شکم است و بایستی متذکر شد که از دیرترین نواحی موجود در بدن است که لاغری آن بسیار زمان بر است.

به منظور از دست دادن بافت های چربی شکم و پهلو به شیوه های طبیعی به انرژی و زمان بسیار زیادی لازم است اما با بهرمندی از پیشرفته ترین دستگاه های آر اف لاغری ناحیه شکم و پهلو بسیار سریعتر و همچنین بدون هیچ دردسری صورت می پذیرد.

لاغری موضعی شکم و پهلو از طریق RF
لاغری موضعی شکم و پهلو از طریق RF

فواید استفاده از دستگاه RF

این دستگاه نیز مانند سایر دستگاه های لاغری موضعی که در اغلب کلینیک های لاغری موجود است دارای مزیت های متعددی است که عبارتند از:

پیشگیری از شل شدگی و یا افتادگی پوست:

دستگاه آر اف با سفت کردن و همچنین کشیدن پوست سبب پایدار شدن و سخت تر شدن پوست می گردد که این امر مقدار تولید کلاژن های پوستی را نیز به مراتب افزایش میدهد.

 • از دیگر مزیت دستگاه فوق را میتوان به مقرون به صرفه و همچنین سریع بودن آر اف جهت لاغری موضعی بعد از انجام یک دوره سه ماهه، اثربخشی مثبت خود را برروی بدن مشاهده کرد.
 • حفظ ساختار طبیعی بدن و همچنین عدم برگشت اضافه وزن با پیروی از دستورالعمل های برنامه رژیم غذایی تحت نظر متخصصین تغذیه نیز میتواند از دیگر مزیت دستگاه RF به شمار آید.
 • دستگاه فوق اضافه بر حذف توده های چربی انباشته در ناحیه شکم و دیگر نواحی، سلولیت موجود برروی پوست را نیز حذف می نماید.
 • از بارزترین مزیت این دستگاه در این است که شما به شیوه آر اف میتوانید برروی کلیه بخش های بدن که دچار افتادگی و یا اضافه وزن هستند بهرمند شوید.

تمامی موارد بیان شده از مزیت های دستگاه لاغری موضعی RF است که بیماران جهت حفظ تناسب اندام میتوانند از آن استفاده نمایند.

پیشگیری از شل شدگی و یا افتادگی پوست:
پیشگیری از شل شدگی و یا افتادگی پوست:

لاغری موضعی در ناحیه بازو

بطورکلی تمامی بانوان با اختلالاتی همچون شل شدگی و همچنین افتادگی در ناحیه بازوها همراه هستند، چروک و یا بدحالت شدن پوست بازو نیز با گذشت زمان نیز بیشتر خواهد شد که تمامی افراد با آن روبرو خواهند شد. البته بایستی متذکر شد که این عارضه ممکن است در اشخاص لاغر نیز به وضوح قابل مشاهده باشد.

با بالا رفتن سن رطوبت و همچنین ارتجاعی بودن پوست بدن نیز به مراتب کاهش می یابدکه این امر سبب چروک و افتادگی پوست خواهد شد.

تجمع چربی های انباشته و اضافه وزن بالا در ناحیه بازو هم از دیگر اختلالاتی است که برروی زیبایی تناسب اندام به خصوص بانوان تاثیرات بسزایی را به همراه دارد. دستگاه فوق با اثربخشی که برروی پوشش های تحتانی پوست برجای می گذارد سبب کشیدگی پوست این ناحیه و همچنین حذف افتادگی و چربی موجود در بازو ها نیز می شود.

در این راستا سوالی که ممکن است برای شما مطرح شود به این موضوع اختصاص دارد که دستگاه فوق به چه صورت سبب حذف چربی و تقلیل سلولیت در بخش های تحت درمان میگردد؟

به بیمارانی که این متد درمانی را در کلینیک لاغری در فردیس انجام می دهند بایستی متذکر شد که امواج رادیویی دو قطبی موجود در RF از پوشش های چربی موجود در پوست عبور می کند و سبب تجزیه بافت ها نیز می گردد.

بنابراین بافت های چربی در ناحیه تحت معالجه رها شده و جذب آن از طریق سیستم لنفاوی صورت می پذیرد و در نهایت چربی ها فوق توسط کارکرد کبد از بدن بیماران دفع میگردد.

اضافه بر لاغری از طریق دستگاه آر اف به دلیل انقباضات وارد شده به پوست بیمار، پوست نسبت به گذشته سفت تر شده و با بالا رفتن مقدار ساخت کلاژن برروی پوست شما به آسانی میتوانید جوانسازی و شادابی پوست خود را در یک بازه زمانی مشاهده نماید.

لازم است بدانید دستگاهRF  به منظور سفت نمودن شکم گزینه بسیار مناسبی محسوب میشود به خصوص هنگامی که شما از دستگاه کویتیشن نیز استفاده می نماید. بیمارانی که با افتادگی و یا آویزان بودن شکم همراه هستند میتوانند از این دستگاه لاغری موضعی جهت درمان خود نیز استفاده نمایند.

در این راستا سوالی که ممکن است برای شما مطرح شود به این موضوع اختصاص دارد که دستگاه فوق به چه صورت سبب حذف چربی و تقلیل سلولیت در بخش های تحت درمان میگردد؟
در این راستا سوالی که ممکن است برای شما مطرح شود به این موضوع اختصاص دارد که دستگاه فوق به چه صورت سبب حذف چربی و تقلیل سلولیت در بخش های تحت درمان میگردد؟

مراقبت های لازم پیش و بعد از لاغری موضعی با RF

بیمارانی که مایلند از این متد درمانی موجود در کلینیک لاغری در فردیس استفاده نمایند بایستی اقدامات مورد نیاز را پیش و همچنین بعد از استفاده از دستگاه RF به منظور دستیابی به نتایج بهتر انجام نمایند که این مراقبت ها به این صورت است که:

 • حداقل به مدت دو الی سه روز پیش و بعد از استفاده از دستگاه در هر جلسه از مصرف الکل و همچنین سیگار کشیدن نیز بایستی خودداری نماید.
 • از انجام تمرینات ورزشی سنگین و همچنین تحرک بسیار زیاد نیز تا پایان جلسات لاغری پرهیز نماید.
 • به مدت دو الی سه ساعت پیش از انجام جلسه استفاده از دستگاه لاغری RF بهتر است بین دو الی سه لیوان آب میل نماید.
 • لازم است در طی مراحل درمانی از مصرف داروهای ضد التهاب، آسپرین و همچنین مکمل ها نیز پرهیز نماید.
 • کرم ها و همچنین لوسیون های موضعی پوست را حدالمقدور تا چند ساعت پیش از شروع جلسه درمانی به هیچ عنوان استفاده نکنید.
 • از موارد الزامی پیش از استفاده از دستگاه آر اف را میتوان به تمیز نمودن تمام پوست در نواحی مختلف بدن اشاره کرد.

توجه نمودن به تمامی این دستورالعمل ها سبب می گردد که بیماران بتواند در کوتاهترین زمان ممکن به نتایج قابل قبولی جهت حفظ تناسب اندام دست یابند.

به طور معمول بیماران تحول در موقعیت خود را بعد از گذشت چهار جلسه از پروسه درمانی مشاهده می نمایند. در بعضی مواقع نیز شاید جهت رسیدن به نتایج ضروری نیاز به استفاده از تعداد جلسات درمانی بیشتر از دستگاه آر اف باشد.

شیوه مزوتراپی در کلینیک لاغری در فردیس

مزوتراپی یکی دیگر از تکنیک های تناسب اندام در کلینیک لاغری در فردیس محسوب می شود. این متد یکی از شیوه های درمانی و همچنین جراحی زیبایی به منظور معالجه لاغری و مشکلات پوستی به شمار می آید.

در مزوتراپی از دستگاه که دارای سوزن های مخصوص که آمپول مزوتراپی نام دارد به منظور تزریق مواد طبیعی من جمله اسیدهیالورونیک، موادمعدنی، ویتامین ها و غیره به نواحی پوست صورت و همچنین بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

شیوه مزوتراپی در کلینیک لاغری در فردیس
شیوه مزوتراپی در کلینیک لاغری در فردیس

نکته مهم این است که نوع مواد ضروری به منظور انجام تزریق، به هدف بیمار از انجام متد جراحی فوق بستگی دارد. بطور کلی اساس روش درمان در این متد مشابه با دو روش معالجه قبلی است که در بالا به آن اشاره نمودیم.

تنها با این مغایرت که در این تکنیک، از داروهای ویژه که سبب برطرف شدن چربی و همچنین سلولیت بدن نیز میشود استفاده می نمایند. لازم به ذکر است که بهرمندی از این متد با شیوه لیپوساکشن متفاوت است،

زیرا که عملکرد مزوتراپی به منظور لاغری به طور معمول بعد از گذشت چند ماه و چندین جلسه معین می گردد و جهت اشخاصی مناسب است که در قسمتی از بدن با تجمع بافت های چربی همراه هستند.

اگر ساکن غرب تهران هستید برای جراحی لاغری به پست کلینیک لاغری در غرب تهران مراجعه کنید.

حال سوالی که ممکن است برای شما مطرح شود به این موضوع اختصاص دارد که از مزوتراپی جهت لاغری در کدام نواحی از بدن مورد استفاده قرار می گیرد؟

متخصصین کلینیک لاغری در فردیس از مزتوپراپی جهت:

مزوتراپی غبغب

زیرچانه یا غبغب به طور معمول بتدریج و با استفاده از رژیم های درمانی متعدد ایجاد میشوند که بایستی بیان نمود که چربی این بخش بسیار سخت تر از نواحی مختلف بدن حذف میگردد. برهمین اساس به طور معمول بکارگیری از شیوه های جایگزینی همچون مزوتراپی غبغب تاثیر بیشتری به منظور لاغری برجای دارند.

مزوتراپی جهت لاغری شکم

در حال حاضر اغلب متخصصین کلینیک لاغری در فردیس به منظور حذف چربی های مازاد در ناحیه شکم (مزوتراپی لاغری شکم) را به بیماران توصیه می نمایند. با انجام تزریق مواد خاص بطور سطحی به این ناحیه میتوان بافت های موجود در این بخش را از هم گسسته و حذف نمود. با حذف چربیهای شکم، مسیر عبور جریان نیز التیام می یابد و با پیروی از یک برنامه رژیم غذایی مناسب، عملکرد آن بعد از گذشت چندین ماه معلوم می گردد.

مزوتراپی جهت لاغری شکم
مزوتراپی جهت لاغری شکم

مزوتراپی بازو (دست)

به طور معمول بازوها و دست نیز بخشی دیگر از قسمت های بدن هر فرد هستند که در مقابل حذف چربی مقاومت بسیار زیادی دارند. درصورتیکه شما نیز جزء افرادی هستید که از شل شدگی و یا افتادگی این ناحیه از اندام بدن خود به علت وجود چربی های بیش از حد عذاب می برید، میتوانید با کمک این تکنیک به منظور حذف چربی مازاد و همچنین عضله سازی نیز استفاده نماید.

مزوتراپی بینی

با توجه به اینکه در سالهای اخیر همه افراد از انجام جراحی بینی استقبال بسیار زیادی نموده اند، در حال حاضر تکنیک های دیگری به منظور برطرف نمودن اختلالات ظاهری موجود در بینی از سوی مجرب ترین متخصصین به بیماران توصیه می گردد، که یکی از این متدها (مزوتراپی بینی) است.

برخی از بیماران از انجام جراحی بینی و همچنین پیامدهای بعد از آن بسیار نگران هستند که میتوانند از این تکنیک به منظور حذف انحراف بینی، سختی های بعد از جراحی بینی نظیر عدم تقارن و غیره نیز بهرمند شوند.

مزوتراپی بینی
مزوتراپی بینی

مزوتراپی اطراف چشم

از دیگر اختلالات ظاهری که اغلب افراد با آن همراه هستند، گودی و همچنین کبودی در ناحیه زیر چشم است. جهت معالجه این اختلال شیوه های متعددی من جمله بوتاکس و یا تزریق ژل موجود است.

این در حالی است که بتازگی مزوتراپی زیر چشم نیز یکی از موثرترین شیوه های حذف تیرگی زیر چشم به شمار می آید که در کلینیک لاغری در فردیس برروی بیماران اعمال می گردد. عملکرد این متد جراحی به طور معمول بعد از گذشت چهار تا شش جلسه در بیماران مشاهده خواهد شد، که به طور معمول با حذف کیسه های چربی و همچنین روشن شدن تیرگی در این ناحیه حساس همراه خواهد شد.

کلیه موارد ذکر شده از بخشهای است که از طریق مزوتراپی برروی بدن بیماران جهت دستیابی به ظاهری مناسب و ایده آل انجام می گیرد.

کاربرد مزوتراپی

بهتر است بدانید مزوتراپی محلولی است که به طور معمول مخلوطی از آنزیم ها، عصاره های گیاهی، موادمعدنی، ویتامین ها و علاوه براین مواد شیمیایی نظیر آمینوفیلین ها نیز بوجود آمده است. البته بایستی بیان نمود که محلول درون این تزریق استاندارد خاصی ندارد و اغلب متخصصین جهت انجام این متد درمانی از فرمول ترکیبی خاص خود استفاده می نمایند. به طور معمول محلول تزریقی به میزان بسیار کم در بیماران تزریق میشود. این تزریق به منظور کمک رسانی به تنظیم گردش خون و همچنین لنف و تجزیه بافت های رسوب کرده من جمله سلولیت مورد استفاده قرار می گیرد.

تاثیرات متد مزوتراپی

به طور معمول مزوتراپی به منظور رها شدن از چربی های سلولیت و همچنین چربی های ته نشین شده در بخش زیرین پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

البته در بعضی از موارد نیز متخصصین کلینیک لاغری در فردیس به منظور جوانسازی و شادابی پوست در بخش گردن، دست و سایر مناطق بدن نیز از این محلول استفاده می نمایند. در برخی موارد دیگر نیز این متد درمانی جهت انجام لاغری در نواحی مختلف بدن است.

تاثیرات متد مزوتراپی
تاثیرات متد مزوتراپی

تصور بهرمندی از این تکنیک جهت تقلیل وزن این است که محلول ترکیبی تزریقی برروی بافت های چربی انباشته نفوذ کرده و آنها را بتدریج حل می کند.

شیوه مزوتراپی تنها قدرت انجام لاغری موضعی را برروی بیماران به همراه ندارد و به همین منظور متخصصین این مجموعه درمانی به بیماران توصیه می نمایند که از این متد به همراه دیگر شیوه ها همچون شاک ویو، کرایولیپولیز و کویتیشن و غیره نیز استفاده نمایند. همچنین به منظور سلولیت بخش بیرونی ران و دیگر بخش های سفت پهلو نیز این متد میتواند گزینه مناسبی به حساب آید.

مزیت های مزوتراپی لاغری

از مزیت های دستگاه مزوتراپی موضعی که در کلینیک لاغری در فردیس برروی بیماران جهت دستیابی به تناسب اندام صورت می گیرد میتوان موارد زیر را اشاره نمود:

 1. این متد لاغری موضعی به عنوان یک عمل غیرجراحی محسوب میشود.
 2. بیمارانی که تحت این عمل لاغری موضعی قرار می گیرند به بیهوشی عمومی و موضعی هیچ نیازی ندارند.
 3. استفاده از دستگاه مزوتراپی بسیار مقرون به صرفه تر از متد لیپوساکشن و یا دیگر شیوه های زیبایی برمبنای لیپوساکشن است.
 4. از دیگر مزیت دستگاه فوق میتوان به هموار نمودن سلولیت توده ی متذکر شد.
 5. این پروسه درمانی بین پانزده تا نیم ساعت زمانبر است که میتوان گفت انجام این عمل لاغری موضعی به صورت سرپایی برروی بیماران اعمال می گردد.
 6. درد و ناراحتی بسیارکمتری را نسبت به شیوه های لاغری دیگر برای بیماران به همراه دارد.
 7. تقریباً تمامی بیماران بعد از اتمام کار با دستگاه میتوانند بلافاصله به فعالیت های طبیعی و همچنین محل کار خود بازگردند که از مهمترین مزیت دستگاه مزوتراپی به شمار می آید.

تمامی موارد ذکر شده از مزیت های استفاده از دستگاه لاغری موضعی مزوتراپی به حساب می آید، اما نکته حائز اهمیت این است که بیماران بایستی به مدت یک هفته از استحمام آب گرم نیز خودداری نمایند.

جراحی بای پس معده روشی مطمئن برای کاهش وزن می باشد لذا برای تشخیص اینکه بعد از جراحی بیمار باید چه داروهای مصرف کند پیشنهاد می کنیم از پست داروهای بعد از عمل بای پس معده دیدن کنید.

مزیت های مزوتراپی لاغری
مزیت های مزوتراپی لاغری

شیوه کرایولیپولیز در کلینیک لاغری در فردیس

در این متد بافت های چربی به شکلی سرد میشوند که بدن آنها این توانایی را دارد که گسسته و دفع گردد. دراین تکنیک چربی های انباشته به صورتی مهار شده و غیرتهاجمی خرد میشوند تا از این طریق التیام کنترلی ساختار بدن میسرگردد.

شیوه کرایولیپولیز در کلینیک لاغری در فردیس
شیوه کرایولیپولیز در کلینیک لاغری در فردیس

قرارگیری بافت های چربی در موضع دماهای کمتر سبب میشود که سلولهای چربی زیرپوستی، فاقد از هرگونه آسیب به سلولهای اطراف، محو گردد. بیمارانی که به دنبال انجام جراحی لیپوساکشن هستند، کرایولیپولیز میتواند مناسب ترین جایگزین غیرجراحی برای این گروه از افراد محسوب شود.

شیوه کارکرد و انجام کرایولیپولیز

همانطور که بیان نمودیم این تکنیک لاغری از دیگر دستگاه های موجود در کلینیک لاغری در فردیس است که توسط مجرب ترین متخصصین این امر برروی بیماران اعمال می گردد. اما شیوه عملکرد دستگاه به این صورت است که:

 • همانطور که می دانید برخی از چربی ها با انجام فعالیت های ورزشی و همچنین برنامه رژیم غذایی مناسب حذف نمی گردند.
 • با متد کول اسکالپتینگ یا کرایولیپولیز، بافت های چربی مشخص شده و تا میزان دمایی که سبب مرگ این بافت میشود سرد می گردد.
 • لیپید موجود در بافت های چربی بدن در دمای بسیار بالا از آبی که در دیگر بافت های بلوری منجمد میشود، هیچ صدمه ی با سایر بافت ها و یا عصب ها وارد نمی کند.
 • پس از معالجه، بافت های چربی داخل مجموعه ی مرگ آپوپتیک می گردند که کم کم بعد از گذشت چندین هفته و یا چند ماه از طریق دستگاه ایمنی بدن دفع می گردند.
 • از راندمان این دستگاه میتوان به ضخامت کاهش چشمگیر ضخامت پوشش های چربی اشاره کرد.
 • تقلیل قطر لایه های چربی در بخش تحت درمان سبب التیام بخشیدن به ظاهر پهلوها می گردد.
شیوه کارکرد و انجام کرایولیپولیز
شیوه کارکرد و انجام کرایولیپولیز

اما درخصوص انجام کرایولیپولیز باید گفت:

جهت انجام معالجه، کنداکتور ویژه ی برروی منطقه تحت درمان بدن بیمار قرار می دهند و سلول زیرجلدی با بکارگیری از فن آوری مکش به سمت بالا کشیده میشود، و بعد از آن سلول چربی از طریق فن آوری سرمادهی تعیین شده سرد می گردد. با بکارگیری از سرمادهی بسیار بالا سلولهای زیرجلدی نابود میگردد.

بافت های چربی موجود در سلول های زیر جلدی در بردارنده مقدار زیادی از اسیدهای چرب اشباع شده هستند و برهمین اساس سرما به آسانی میتواند برروی این چربیها اثرگذار باشد. با بهرمندی از این متد نوین در لاغری موضعی میتوان بخش های بسیار کوچک از توده های چربی موجود در اطراف پهلو، شکم و پاها را نیز از طریق این دستگاه تحت درمان قرار داد.

بعد از معالجه، سوخت و ساز طبیعی بدن بافت های چربی تخریبی را کم کم از مسیر کبد و همچنین کلیه ها دفع می نماید. نخستین عملکرد درمانی پس از گذشت بیست و هشت روز تا چهل دو روز قابل رویت است.

نظر به اینکه بافت های چربی به آرامی از بدن بیمار دفع میشوند، پوست بدن فرد با ساختار نوین بخش های که لاغرتر شده اند مطابقت داده و حالت شل شدگی و افتادگی به خود نمی گیرد.

بزرگترین فواید لاغری از طریق دستگاه کرایولیپولیز این است که بافت های چربی فاقد از هرگونه صدمه به پوست یا دیگر اندام ها و سلولهای پیرامون از بین می روند.

تعداد جلسات ضروری جهت انجام درمان

کلیه بیماران قبل از انجام استفاده از دستگاه فوق بایستی در کلینیک لاغری در فردیس در جلسه مشاوره شرکت نمایند. زیرا نخست مشخص میشود که این متد جهت دستیابی به بهترین نتیجه در بیماران مثمرثمر است یا اینکه متخصصین از دیگر متدهای لاغری موضعی برای بیماران استفاده نمایند.

اما بیمارانی که کاندیدای انجام این شیوه لاغری موضعی قرار گرفته اند جهت دستیابی به مناسب ترین نتیجه به سه الی پنج جلسه معالجه نیاز دارند.

لازم به ذکر است که فقط بعد از یک جلسه معالجه تقریباً در حدود بیست درصد از بافت های چربی از بدن بیماران حذف می گردد. هر دوره درمانی با فاصله زمانی شش هفته ی از دوره قبلی برروی بیماران اعمال می گردد.

تعداد جلسات ضروری جهت انجام درمان
تعداد جلسات ضروری جهت انجام درمان

افراد کاندیدای مناسب جهت بهرمندی از کرایولیپولیز

بیمارانی که مایلیند عمل لاغری موضعی خود از طریق دستگاه فوق را در کلینیک لاغری فردیس انجام نمایند در گام نخست بایستی کاندیدای انجام این جراحی موضعی از سوی متخصصین قرار گیرند.

دستگاه فوق با مورد هدف قرار گرفتن تقلیل وزن صورت نمی پذیرد، بلکه مقصود از استفاده از دستگاه بهبود ساختار بدن و همچنین حذف تجمع چربی های انباشته موضعی است. به این ترتیب این متد جهت معالجه افزایش وزن گزینه مناسبی نیست.

این دستگاه تنها برای افرادی مناسب است که با انجام فعالیتهای بسیار جسمانی قادر نیستند چربی های انباشته در پهلو را حذف نمایند.

درصورتیکه با پیروی از برنامه رژیم غذایی کم کالری و همچنین انجام فعالیتهای ورزشی مناسب ، باز هم در این نواحی تغییراتی در بدن شما انجام نمی گیرد، انتخاب دستگاه کرایولیپولیز میتواند بهترین گزینه جهت دستیابی به تناسب اندام زیبا برای شما تعیین گردد. لازم به ذکر است در طی یک جلسه بیمار میتواند با کاهش سه الی پنج سانتی دائمی از چربی های بدن همراه گردد.

به این ترتیب جهت افرادی که با تغییر در سبک زندگی قادر نبودند که این سری از بافت ها را از بین ببرند، این متد گزینه درمانی بدون درد، سریع و در عین حال ساده ی محسوب میشود.

البته اشخاصی که با پیروی از دستورالعمل های پزشکی در تلاش از دست دادن وزن خود هستند نیز کاندیدای مناسب جهت استفاده از این دستگاه فوق به شمار می آیند زیرا کرایولیپولیز میتواند به راحتی چربی های مازاد را شکسته و خرد نماید.

در مجموع جهت کاهش وزن به تمرینات ورزشی ، رژیم غذایی کم کالری و سالم به همراه دستگاه فوق به منظور اصلاح نواحی مشکل دار در بدن نیاز دارید تا از این طریق در بازه زمانی کوتاه بهترین نتیجه را کسب نماید.

مزیت های استفاده از دستگاه کرایولیپولیز

دستگاه فوق که در کلینیک لاغری فردیس برروی بیماران اعمال می گردد دارای مزیت های متعددی است که عبارتند از:

یکی از فواید این دستگاه را میتوان به این مورد اشاره کرد که بطور همزمان میتوان یک الی چند ناحیه را تحت درمان قرار داد.

هر جلسه درمانی بین سه الی پنج جلسه است که کوتاه بودن دوره درمانی نیز میتواند از مزیت دیگر دستگاه به شمار آید.

متخصصین با کمک این دستگاه میتوانند تنها همان ناحیه تحت درمان را لاغر نمایند.

از دیگر مزیت های دستگاه فوق میتوان به تاثیرگذار بودن و همچنین التیام بخشیدن به کیفیت پوست در بیماران اشاره کرد.

بیماران بین بیست و هشت روز تا چهل ودو روز بعد از نخستین دوره درمانی به نتایج چشمگیری در کاهش وزن دست خواهند یافت که از مزیت های دستگاه فوق به شمار می آید.

پس از معالجه بیمار میتواند به انجام فعالیت های روزانه و یا شغلی خود بپردازند و نیازی به مرخصی ندارند.

این تکنیک لاغری موضعی در بیرون از بدن بیمار انجام می گیرد و روشی غیرتهاجمی محسوب میشود.

بیمارانی که از این متد درمانی در کنار برنامه رژیم غذایی خود استفاده می نمایند می توانند با عملکرد سریع به شیوه ی سالم با کاهش وزن و لاغری همراه شوند.

بافت های چربی به شیوه طبیعی از طریق بدن دفع میگردد که مزیت دیگر استفاده از دستگاه فوق به شمار می آید.

از مزیت بارز این دستگاه میتوان به عملکرد تناسب اندامی خوش فرم و همچنین جذاب اشاره کرد.

بیماران میتوانند از این تکنیک بعد از معالجه با لیپوساکشن نیز از آن بهرمند شوند.

کلیه موارد ذکر شده از مزیت های دستگاه کرایولیپولیز است که در کلینیک های لاغری توسط مجرب ترین متخصصین این حوزه برروی بیماران انجام می گیرد.

شیوه LPG اندرمولوژی کلینیک لاغری فردیس

این متد درمانی آخرین معالجه پزشکی از طریق فن آوری بالا جهت سلولیت و فرم دهی بدن است که انضمام پوست را بی نظم نمی کند. LPG سلول های همبند پوست را ترمیم می کند، علاوه براین گردش خون و همچنین لنفاوی را برانگیخته و سموم را به راحتی حذف می نماید.

با کارایی پروسه طبیعی بدن جهت متابولیسم چربی مازاد، ظرفیت اندومولوژیک مقاوم تر میشود و این موقعیت سبب ایجاد پوستی صاف و همچنین لاغر در فرد میشود. این دستگاه لاغری موضعی با تاثیر آرامش بخش برروی بیماران از استرس حاصل از استفاده دستگاه تا حد قابل توجهی می کاهد.

شیوه LPG اندرمولوژی کلینیک لاغری فردیس
شیوه LPG اندرمولوژی کلینیک لاغری فردیس

همانطور که بیان نمودیم درمان LPG سلول های همبند را ترمیم می نماید و به تقلیل چین و چروک ها و همچنین جایگاه توده های چربی با بالارفتن میزان گردش خون کمک بسزایی می نماید. به این ترتیب دستگاه لاغری موضعی فوق که یکی دیگر از پرکاربرد ترین دستگاه های موجود در کلینیک است از عواقب پیری در پوست نیز جلوگیری می نماید.

این متد درمانی به تمامی بانوان آنچه را که از یک تناسب اندام به همراه دارند را به ارمغان می آورد زیرا این شیوه غیرتهاجمی جهت زیباتر شدن و همچنین جوانی و شادابی پوست در بدن کمک بسزایی می نماید.

LPG اغلب برای بیمارانی مناسب است که به دنبال فرم دهی بدن خود هستند. لازم به ذکر است بیماران با استفاده از دستگاه فوق نبایستی توقع تقلیل وزن و یا افت مقدار بسیار زیاد اندام های بدن باشند.

در این تکنیک شما از لباس های مخصوصی استفاده می نماید و به شکل مکانیکی و با ترفندهای متعدد بخش های گوناگون بدن را فرم دهی کامل می دهید. بهتر است متذکر شویم بانوانی که به دنبال فرم دهی باسن خود هستند این دستگاه گزینه ی مناسبی به شمار می آید.

شیوه شاک ویو در کلینیک لاغری فردیس

یکی دیگر از متدهای لاغری موضعی استفاده از دستگاه شاک ویو است. این دستگاه امواج صوتی هستند که انرژی بسیار بالای دارند که از بیرون از بدن تولید میشوند و به منظور معالجه در ناحیه و یا نقطه به خصوص از بدن فعالیت می کند.

متخصصین مجرب کلینیک های لاغری از دستگاه فوق بیشتر جهت افتادگی پوست، لاغری و سلولیت، استرچ و استریا مارک، جوانسازی پوست، لیپودام، افتادگی پوست و همچنین تصحیح دفورمیت های پوستی نیز استفاده می نمایند.

شیوه شاک ویو در کلینیک لاغری فردیس
شیوه شاک ویو در کلینیک لاغری فردیس

لازم به ذکر است که بانوان شیرده و باردار، بیماران مبتلا به سل، افراد تحت شیمی درمانی، بیماران مبتلا به نقص دستگاه ایمنی بدن و همچنین افرادی که از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می نمایند نیز کاندیدای مناسب جهت استفاده از دستگاه شاک ویو نیستند و بایستی به منظور حذف چربی های انباشته از سایر شیوه های لاغری موضعی استفاده نمایند.

کلیه موارد نامبرده از دستگاه های لاغری موضعی موجود در کلینیک لاغری فردیس است که بیماران میتوانند با تشخیص متخصصین این مجموعه از موثرترین متدی درمانی جهت حذف بافت های چربی استفاده نمایند.

نتیجه گیری

در حال حاضر تکنیک های جدید و همچنین جالبی برای تمامی افرادی که به دنبال تناسب اندام زیبایی هستند وجود دارد تا از این طریق بتوانند بافت های چربی نواحی مختلف بدن که با انجام تمرینات ورزشی و پیروی از برنامه غذایی سالم و کم کالری از بدن حذف نمی گردد را با کمک این دستگاه ها از بدن دفع نمایند.

نتیجه گیری
نتیجه گیری

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید