کلینیک لاغری در زنجان

در این مبحث قصد داریم تا در رابطه با کلینیک لاغری در زنجان برای شما صحبت کنیم. لطفا تا انتهای این مطلب، همراه ما باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

همچنین برای آشنایی و مطالعه و مقایسه دقیق تر صفحات بهترین دکتر جراحی لاغری در خرم آباد، بهترین دکتر اسلیو معده در یزد و کلینیک لاغری در کرج را مطالعه کنید.

مهم‌ترین موضوعی که اغلب افراد چاق و دارای اضافه‌ وزن روی آن تاکید دارند، این است که بتوان از طریق راهکارهای مختلف به کاهش وزن قابل ‌توجهی برسند.

قطعا این افراد راهکارهای بسیار متعددی را برای رسیدن به اهداف خود تجربه کرده‌اند، اما در نهایت نتوانستند به نتیجه خوبی در رابطه با کاهش وزن برسند و این مسئله ذهن آن‌ها را آشفته کرده‌ است.

برخی از افراد این ‌موضوع را بیان می‌کنند که حتی نوشیدن آب سبب افزایش وزن آن‌ها می‌گردد و هیچ کدام از رژیم‌های غذایی نمی‌تواند در راستای کاهش وزن آن‌ها نقش داشته باشد.

کلینیک لاغری در زنجان
کلینیک لاغری در زنجان

در کنار این ‌موضوع، فعالیت‌های بدنی که از طریق بسیاری از پزشکان برای کاهش وزن پیشنهاد می‌شود، نتیجه درستی برای این افراد به‌ منظور کاهش وزن در بر نداشته ‌است و نتوانسته آن‌ها را به اهداف خود برساند.

به ‌غیر از این‌ که اضافه ‌وزن و چاقی در رابطه با ظاهر افراد، مشکلات متعدد به وجود می‌آورد و باعث عدم اعتماد به‌ نفس آن‌ها خواهد شد، معضلی برای شروع بیماری‌های مختلف می‌باشد.

ویژگی بهترین کلینیک لاغری در زنجان

 1. محیطی آرام
 2. استفاده از دستگاه های تکنولوژی بروز
 3. پرسنلی آموزش دیده و کارآمد
 4. وقت شناسی پرسنل کلینیک
 5. برخورد محترمانه پرسنل با مراجعین
 6. برخورداری از متخصصین تغذیه و رژیم درمانی
 7. حضور پزشک فوق تخصص جراحی چاقی
فهرست مطالبی که در ادامه خواهیم خواند، عبارتند از:

به چه چیزی جراحی چاقی گفته می‌شود؟

محدود کردن میزان غذای مصرفی

توقف جذب کالری‌ها

ترکیب این دو مورد با یکدیگر

به چه منظور نیاز است تا از عمل‌های جراحی چاقی استفاده کرد؟

چه افرادی کاندید مناسب برای انجام عمل‌های جراحی چاقی می‌باشند؟

افراد کاندید استفاده از جراحی چاقی

سلامتی بیشتر با انجام جراحی چاقی

چه مواردی روی انتخاب نوع عمل جراحی چاقی اثربخش می‌باشد؟

مشخصات مربوط به افراد برای انتخاب جراحی چاقی

آمادگی‌های قبل ‌از انجام جراحی چاقی در چه مواردی می‌باشد؟

انواع جراحی های چاقی چگونه می توانند در کاهش وزن نقش داشته باشند؟

استفاده از جراحی چاقی کنارگذاری معده

استفاده از جراحی حلقه گذاری قابل تنظیم معده

استفاده از عمل حلقه گذاری عمومی معده

استفاده از جراحی چاقی بای ‌پس معده

استفاده از جراحی چاقی بای ‌پس معده با روش Roux-en-Y

استفاده از جراحی بای ‌پس معده با روش انحراف بلیوپانکراتیک

استفاده از جراحی لاپاراسکوپی باندینگ شکمی

استفاده از جراحی چاقی پلیکاسون معده

استفاده از عمل جراحی اسلیو معده

دلیل اهمیت استفاده از تخصص یک پزشک حاذق برای انجام جراحی چاقی چیست؟

نقش متخصص تغذیه برای عمل جراحی چاقی

دلیل کاهش وزن قبل ‌از جراحی چاقی

آمادگی لازم برای مراجعه به اتاق عمل در جراحی‌های چاقی چگونه می‌باشد؟

مراحل لازم برای انجام عمل جراحی در اتاق عمل

شرایط بیمار بعد از به اتمام رسیدن جراحی چاقی

بعد از انجام جراحی چاقی، پزشک چه توصیه‌هایی برای بیمار خواهد داشت؟

نکات قابل رعایت بعد از جراحی چاقی

رژیم مناسب برای افراد بعد از جراحی چاقی چگونه است؟

عدم استفاده از غذاهای سفت بعد از جراحی

اقدامات اولیه برای استفاده از رژیم‌های غذایی

اقدامات ثانویه برای استفاده از رژیم‌های غذایی

سخن آخر

افسردگی

یکی از مهم‌ترین بیماری‌هایی که در این ‌میان با وجود چاقی‌ها پررنگ خواهد شد، بیماری افسردگی می‌باشد. زیرا این افراد تصور می‌کنند که هیچ کدام از راهکارهای مختلف نمی‌تواند در کاهش وزن آن‌ها نقش داشته باشد و افراد مجبورند تا چاقی و عدم تناسب اندام خود را تا انتهای عمر تحمل کنند.

همین شرایط باعث شد تا بخواهیم در رابطه با تخصص‌های دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین پزشک حاذق در زمینه کاهش وزن افراد و رسیدن به اندام ایده‌آل صحبت کنیم.

زیرا آرزوی بسیاری از افراد، رسیدن به کاهش وزن می‌باشد و برای برطرف نمودن این معضل، نیاز به راهنمایی‌های تخصصی دارند.

افسردگی
افسردگی

افرادی که قصد انجام جراحی‌های لاغری را در زنجان دارند، می‌توانند از زنجان به تهران آمده و نزد دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین پزشک در زمینه جراحی چاقی، انواع عمل‌های جراحی را انجام بدهند تا به تناسب اندام دلخواه برسند. حال اطلاعات مفصل‌تری در رابطه با کلینیک لاغری در زنجان در ادامه این مطلب برای شما خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

به چه چیزی اضافه ‌وزن گفته می‌شود؟

در راستای این ‌که بخواهیم در رابطه با موضوع کلینیک لاغری در زنجان برای شما اطلاعاتی داشته ‌باشیم، در ابتدا باید به شناخت خوبی از چاقی و اضافه ‌وزن برسید.

محدوده خاصی برای اضافه‌ وزن های موجود در بدن افراد در نظر گرفته می‌شود که با نام شاخص توده بدنی در بین پزشکان نام گرفته است.

به چه چیزی اضافه ‌وزن گفته می‌شود؟
به چه چیزی اضافه ‌وزن گفته می‌شود؟

هنگامی‌ که شرایط شاخص توده بدنی افراد بالاتر از محدوده استاندارد باشد، قطعا مشخص است که این فرد دچار چاقی و اضافه ‌وزن می‌باشد.

اما موارد دیگری به کمک پزشک خواهند آمد تا بتوان به‌ صورت دقیق در رابطه با اضافه ‌وزن های افراد اطلاعات بیشتری کسب کرد. مهم‌ترین آن‌ها در موارد زیر شمرده خواهد شد.

مهم ترین علائم تشخیص اضافه وزن و چاقی

 • در صورتی‌ که شاخص توده بدنی فرد بالاتر از عدد ۴۰ را نشان بدهد، مشخص می‌شود که فرد بیشتر از ۴۵ کیلوگرم اضافه ‌وزن دارد و این فرد در دسته‌بندی افراد چاق شناخته خواهد شد.
 • اگر بعد از بررسی‌ها شاخص توده بدنی فرد بین ۳۰ تا ۴۰ تعیین گردد، مشخص است که شخص دارای ۳۵ کیلو اضافه‌ وزن است و اگر در کنار آن به بیماری‌های مختلفی همچون نفس‌تنگی، سندرم متابولیک، دیابت، عدم کنترل ادرار، آسم و دیگر موارد مبتلا باشد، قطعا نیازمند استفاده از جراحی‌های چاقی به دست دکتر سلیمی می‌باشد.
 • اگر شاخص توده بدنی فرد بعد از بررسی‌ها بین ۳۰ تا ۳۵ باشد و بیماری‌های خاص و نگران‌کننده‌ای همچون بیماری‌های سندروم متابولیک در بدن فرد به وجود آمده باشد، قطعا نیازمند کاهش وزن از طریق جراحی‌های چاقی می‌باشد.

با استفاده از این مطلب توانستید به این درک برسید که اضافه ‌وزن چگونه تعیین می‌شود. حال اگر نیازمند استفاده از خدمات کلینیک لاغری در زنجان هستید، نیازی به نگرانی نیست.

زیرا می‌توانید از مهارت‌ها و تخصص‌های دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین پزشک در زمینه جراحی چاقی برای از بین بردن اضافه‌ وزن خود استفاده داشته باشید. برای استفاده از این امکانات می‌توانید از زنجان به تهران بیایید و نزد دکتر سلیمی از جراحی‌های چاقی و مزایا و ویژگی‌های آن بهره‌مند شوید.

مهم ترین علائم تشخیص اضافه وزن و چاقی
مهم ترین علائم تشخیص اضافه وزن و چاقی

به چه چیزی جراحی چاقی گفته می‌شود؟

برای این‌ که بتوانید اطلاعات بهتری در زمینه عمل‌های جراحی چاقی داشته باشید، در ابتدا باید شناخت بیشتری از این جراحی‌ها کسب کنید. مهم‌ترین موضوعی که در راستای انجام این نوع جراحی ها انجام می‌گیرد، تغییراتی است که روی سیستم گوارشی انسان صورت خواهد گرفت.

افرادی که دچار چاقی و اضافه‌ وزن بسیار زیاد هستند، از طریق انجام این نوع جراحی ‌ها و تغییراتی که روی سیستم گوارشی آن‌ها صورت می‌گیرد، می‌تواند به اهداف خود برای کاهش وزن برسند و درنهایت به لاغری دست پیدا کنند

و در حالت کلی از نظر دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین پزشک در زمینه انجام جراحی‌های چاقی، هدف اصلی از انجام این جراحی‌ها کاهش دادن کالری‌های دریافتی افراد در طول روز می‌باشد.

هنگامی‌ که میزان کالری‌های دریافتی برای افراد به حداقل می‌رسد، جذب مواد مغذی در بدن افراد کمتر خواهد شد و به ‌مرور زمان افراد می‌توانند کاهش وزن قابل ‌توجهی را مشاهده کنند.

پیشنهاد می کنیم از پست کلینیک لاغری در غرب تهران دیدن کنید.

تمرکز اصلی پزشکان روی اشخاصی است که دارای اضافه وزن‌های بسیار زیاد و افراطی هستند

البته این راهکار برای استفاده از جراحی چاقی برای اغلب افراد مفید می‌باشد. اما تمرکز اصلی پزشکان روی اشخاصی است که دارای اضافه وزن‌های بسیار زیاد و افراطی هستند و از طریق راه‌ حل‌های دیگری همچون فعالیت‌های جسمانی و رژیم‌های لاغری نتوانستند به کاهش وزن دست پیدا کنند. این افراد همیشه نگران رسیدن به یک وزن ایده‌آل می‌باشند.

ما می‌توانیم این نوید را به آن‌ها بدهیم که با استفاده از جراحی‌های چاقی می‌توانند به نتیجه خوبی از کاهش وزن برسند. استفاده از عمل‌های جراحی چاقی بدون بازگشت می‌باشد و این شرایط باعث شده ‌است که اغلب افراد از این جراحی‌ها استقبال داشته باشند.

البته شرایط مختلفی برای انجام هر کدام از عمل‌های جراحی چاقی در نظر گرفته می‌شود که با توجه به وضعیت افراد، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از مهم‌ترین جراحی‌های چاقی که دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین و معتبرترین متخصص در این زمینه می‌تواند در کلینیک لاغری به سرانجام برساند، موارد زیر شمرده می‌شود.

هر چند که به دلیل این ‌که نام دکتر سلیمی به ‌عنوان یک پزشک حاذق زبانزد خاص‌ و عام می‌باشد، اغلب افراد از زنجان به تهران آمده و نزد این دکتر حاذق از جراحی چاقی بهره‌ مند شده‌اند.

تمرکز اصلی پزشکان روی اشخاصی است که دارای اضافه وزن‌های بسیار زیاد و افراطی هستند
تمرکز اصلی پزشکان روی اشخاصی است که دارای اضافه وزن‌های بسیار زیاد و افراطی هستند

محدود کردن میزان غذای مصرفی

برخی از عمل‌های جراحی با هدف محدود کردن میزان غذای مصرفی افراد در طول روز انجام خواهد گرفت. مهم‌ترین نکته ای که در این شرایط باعث رسیدن افراد به اندام ایده‌آل می‌باشد، دریافت کالری کمتر در طول روزمره است. بنابراین به‌ مرور زمان افراد می‌توانند لاغری را تجربه کنند.

توقف جذب کالری‌ها

یکی دیگر از عملکردهایی که از طریق جراحی‌های چاقی به واسطه تخصص‌های دکتر سلیمی اتفاق می‌افتد، متوقف کردن سیستم گوارشی با هدف جذب کالری‌ها می‌باشد.

انجام این نوع جراحی‌ها تغییراتی در سیستم گوارشی افراد به وجود می‌آورد که کمک می‌کند تا جذب مواد مغذی در طول روز برای افراد کمتر از حد ممکن صورت بگیرد. بنابراین به ‌مرور زمان، این شرایط باعث کاهش وزن افراد خواهد شد.

ترکیب این دو مورد با یکدیگر

یکی دیگر از راه‌ حل‌های مفیدی که به ‌عنوان جراحی‌های چاقی توسط دکتر سلیمی انجام خواهد گرفت، ترکیب کردن این دو گزینه با یکدیگر می‌باشد.

در صورتی‌ که بیمار شرایط کافی را برای ترکیب کردن این دو جراحی با یکدیگر داشته باشد، قطعاً نتیجه بهتری از کاهش وزن از طریق هر جراحی در کنار یکدیگر خواهد گرفت.

تمامی این موارد بنا بر تشخیص پزشک شما یعنی دکتر سلیمی انجام خواهد شد. با ما باشید تا بیشتر در خصوص کلینیک لاغری در زنجان بگوییم.

ترکیب این دو مورد با یکدیگر
ترکیب این دو مورد با یکدیگر

به چه منظور نیاز است تا از عمل‌های جراحی چاقی استفاده کرد؟

برای این ‌که بدانید دلیل مراجعه‌ ما به کلینیک لاغری در زنجان چیست، باید بگوییم که این چاقی‌ها و اضافه ‌وزن ها اعتماد به نفس افراد را از بین برده است.

بنابراین افراد با استفاده از جراحی‌های چاقی با هدف رسیدن به تناسب اندام می‌توانند در راستای بازگرداندن اعتماد به‌ نفس همیشگی خود موفق باشند.

زیرا رسیدن به یک کاهش وزن اصولی همیشه آرزوی اصلی افراد چاق می‌باشد. با توجه به این‌ که مزیت‌ها و ویژگی‌های بسیاری در صدد انجام جراحی‌های چاقی وجود دارد، سطح کیفی زندگی افراد افزایش پیدا می‌کند و باعث سلامت جسم و روح آن‌ها خواهد شد. اغلب افراد با استفاده از این جراحی‌ها زندگی با کیفیتی را تجربه خواهند کرد.

چاقی‌ها می‌تواند بیماری‌های بسیار زیادی را در بدن افراد به وجود بیاورد. حال استفاده از جراحی‌های چاقی می‌تواند در از بین بردن این بیماری‌ها نیز نقش بسیار مفیدی داشته باشد و باعث سلامتی افراد گردد.

هدف اصلی انجام این جراحی‌ها نه‌ تنها رسیدن به اندامی ایده‌آل، بلکه سلامت جسمانی می‌باشد

به ‌همین دلیل، هدف اصلی انجام این جراحی‌ها نه‌ تنها رسیدن به اندامی ایده‌آل، بلکه سلامت جسمانی می‌باشد. مهم‌ترین عوارض و بیماری‌هایی که در کنار چاقی و اضافه ‌وزن در بدن افراد به وجود خواهد آمد، مواردی همچون رفلاکس معده، دیابت نوع ۲، تنگی نفس، فشارخون بالا، بیماری‌های قلبی، سکته مغزی و دیگر موارد می‌باشد.

بنابراین اگر قصد انجام هر کدام از جراحی‌های چاقی را با هدف رسیدن به اندام ایده‌آل دارید، می‌توانید از تخصص‌های دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین پزشک استفاده داشته باشید.

در صورتی ‌که نیاز به استفاده از تخصص‌های دکتر سلیمی دارید، می‌توانید از زنجان به تهران آمده تا تحت نظر این پزشک حاذق از بهترین جراحی‌های چاقی بهره‌ مند شوید.

هدف اصلی انجام این جراحی‌ها نه‌ تنها رسیدن به اندامی ایده‌آل، بلکه سلامت جسمانی می‌باشد
هدف اصلی انجام این جراحی‌ها نه‌ تنها رسیدن به اندامی ایده‌آل، بلکه سلامت جسمانی می‌باشد

چه افرادی کاندید مناسب برای انجام عمل‌های جراحی چاقی می‌باشند؟

برای این ‌که از هر عملی استفاده داشته باشید، نباید بی‌گدار به آب بزنید و بدون فکر و برنامه‌ ریزی از آن استفاده داشته باشید. بنابراین برای این ‌که تشخیص دهید که شما فردی مناسب برای انجام جراحی‌های چاقی هستید، باید از یک پزشک حاذق مشورت بگیرید.

در این زمینه برای تشخیص انجام عمل، دکتر سلیمی می‌تواند به ‌عنوان یک متخصص حاذق به شما کمک کند و با توجه به برخی از شرایط و علائم، شما را به ‌عنوان فردی مناسب برای انجام جراحی‌های چاقی می‌داند. این دسته از موارد به‌ شرح زیر می‌باشد.

افراد کاندید استفاده از جراحی چاقی

 • افراد بزرگسالی که دارای اضافه‌ وزن بیش ‌از اندازه هستند، شخص مناسب برای انجام عمل‌های جراحی چاقی می‌باشند.
 • اگر سطح اطلاعات فرد در رابطه با مزایا و ویژگی‌های جراحی‌های چاقی زیاد است، شخص می‌تواند از آن بهره ببرد.
 • فرد مد نظر باید اطلاعاتی در زمینه خطرات احتمالی در حین انجام این جراحی‌ها داشته باشد. سپس با نگاهی باز از آن‌ها استفاده کند.
 • قطعا بعد از انجام این جراحی‌ها، رژیم‌های غذایی برای افراد در نظر گرفته می‌شود. بنابراین فرد باید روحیه سازگاری با این رژیم‌ها را داشته باشد.
 • اگر فرد در کنار اضافه‌ وزن دچار مشکلات دیگری در زمینه سلامتی می‌باشد، کاندید مناسبی برای انجام جراحی‌های چاقی است.
افراد کاندید استفاده از جراحی چاقی
افراد کاندید استفاده از جراحی چاقی

سلامتی بیشتر با انجام حراجی چاقی

در کل نظر اغلب پزشکان در زمینه انجام جراحی‌های چاقی این است که بهتر است نوجوانان از راهکارهای اصولی‌تری استفاده کنند. مگر این‌ که شخص در شرایط خاصی به سر می‌برد و در هیچ شرایطی نمی‌تواند به کاهش وزن دست پیدا کند. در این ‌صورت می‌تواند از مزایا و ویژگی‌های جراحی‌های چاقی بهره‌ مند شود.

البته لازم است بدانید که اگر نوجوانی با تشخیص پزشک از شاخص توده بدنی بالاتر از ۳۵ برخوردار باشد، این شرایط می‌تواند باعث به وجود آمدن بیماری‌های مختلف در بدن بیمار گردد.

به ‌همین دلیل از نظر دکتر سلیمی، چنین شخصی نیز قادر به انجام عمل‌های جراحی می‌باشد. حال در صورتی‌ که تصمیم خود را برای بهره‌گیری از مزیت‌های این جراحی گرفته‌اید، نیاز به مهارت‌های یک پزشک حاذق دارید.

دکتر سلیمی همواره به‌ عنوان بهترین پزشک در زمینه جراحی‌های چاقی شناخته می‌شود. اما اگر در زنجان ساکن هستید، برای بهره‌گیری از خدمات دکتر سلیمی می‌توانید به تهران بیایید و نزد ایشان جراحی چاقی را به بهترین نحو ممکن انجام بدهید.

سلامتی بیشتر با انجام حراجی چاقی
سلامتی بیشتر با انجام حراجی چاقی

چه مواردی روی انتخاب نوع عمل جراحی چاقی اثربخش می‌باشد؟

هنگامی که از پزشک خود یعنی دکتر سلیمی در این زمینه ‌که شما فردی مستعد برای انجام جراحی چاقی هستید مشورت گرفتید، نیاز است با توجه به شرایط شما انتخاب نوع عمل جراحی چاقی تعیین گردد.

برای این منظور قبل از این که در رابطه با کلینیک لاغری در زنجان اطلاعاتی برای شما داشته ‌باشیم، باید بگوییم که چگونه می‌توان تشخیص داد که کدام یک از عمل‌های جراحی می‌تواند شما را به اهداف خود در زمینه تناسب اندام برساند. مهم‌ترین موضوع از نظر دکتر سلیمی برای استفاده از جراحی‌های چاقی، شرایط بدنی شما می‌باشد.

طبق بررسی‌ها و ارزیابی‌ها و معایناتی که توسط پزشک انجام می‌گیرد، می‌توان تعیین کرد که کدام یک از جراحی‌های چاقی نتیجه اثربخشی برای شما خواهد داشت.

البته مسئله مهم دیگری در این زمینه وجود دارد که در رابطه با پرداخت هزینه‌ها از طریق بیمه‌های درمانی می‌باشد که با توجه به شرایط شما تعیین خواهد شد که آیا هزینه‌های مربوط به عمل جراحی شما را تقبل خواهند کرد یا شما مشمول این شرایط نیستید.

حال با توجه به این ‌که از تمامی جوانب شرایط خود را سنجیدید، باید با مشورت پزشک خود به یک تصمیم درست در زمینه انتخاب عمل جراحی چاقی برسید.

پیشنهادی که دکتر سلیمی برای شما خواهد داشت، قطعا انتخاب خوبی خواهد بود

اما پیشنهادی که دکتر سلیمی برای شما خواهد داشت، قطعا انتخاب خوبی خواهد بود. زیرا دکتر سلیمی در زمینه‌ کاری خود بسیار حرفه‌ای می‌باشد و با توجه به ویژگی های شما، جراحی لازم را انتخاب خواهد کرد.

البته در صورتی ‌که نیاز دارید تا تحت نظر دکتر سلیمی عمل انجام بدهید، بهتر است از زنجان به تهران آمده و نزد این پزشک حاذق از عمل‌های جراحی چاقی بهره‌ مند شوید. در هر صورت مشخصاتی که در ادامه ذکر می‌کنیم، می‌تواند نشان‌دهنده انتخاب جراحی چاقی باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله فلوشیپ جراحی چاقی کیست را مطالعه کنید.

پیشنهادی که دکتر سلیمی برای شما خواهد داشت، قطعا انتخاب خوبی خواهد بود
پیشنهادی که دکتر سلیمی برای شما خواهد داشت، قطعا انتخاب خوبی خواهد بود

مشخصات مربوط به افراد برای انتخاب جراحی چاقی

اگر شاخص توده بدنی فردی کم می‌باشد، اما در ظاهر اضافه ‌وزن و چاقی در بدن وی مشهود می‌باشد و همین‌طور بیماری‌های زمینه‌ای در کنار چاقی در بدن او پدید آمده ‌است؛ این فرد در آینده دچار مشکلات مختلف به خصوص دیابت نوع ۲، کلسترول بالا و بیماری‌های قلبی خواهد شد. بنابراین این فرد موظف است تا به صلاح‌دید پزشک، از عمل‌های جراحی چاقی استفاده داشته باشد.

اگر شاخص توده بدنی فردی بیشتر از عدد ۴۰ باشد، با توجه به ‌نظر دکتر سلیم،ی قادر به انجام عمل‌های جراحی چاقی می‌باشد.

زیرا نشان ‌دادن شاخص توده بدنی بیشتر از ۴۰ در مردان ثابت می‌کند که این شخص ۴۵ کیلوگرم اضافه ‌وزن دارد و همین‌طور برای زنان نشان‌دهنده ۳۶ کیلوگرم اضافه‌ وزن است.

بنابراین این فرد شرایط مناسبی را برای انجام جراحی چاقی بنا بر صلاح‌دید پزشک دارد. این فرد می‌تواند از یکی از جراحی‌های اسلیو معده یا عمل بای‌ پس استفاده داشته باشد.

اگر فرد با استفاده از راهکارهای طبیعی همچون ورزش و رژیم قادر به کاهش وزن نباشد

اگر فرد با استفاده از راهکارهای طبیعی همچون ورزش و رژیم قادر به کاهش وزن نباشد، بهترین راه‌ حل برای وی استفاده از جراحی‌های چاقی می‌باشد.

به دلیل این که کاهش وزن چشمگیری از طریق استفاده از این جراحی اتفاق می‌افتد و باعث به دست آوردن اعتماد به نفس افراد خواهد شد.

همین‌طور سلامتی افراد در گرو انجام این دسته از جراحی می‌باشد. برای این‌ که از این جراحی بهره‌ مند شوید، باید زندگی خود را روی شرایط و قوانین خاصی تعریف کنید. تغییر دادن سبک زندگی یکی از مهم‌ترین موارد در راستای رسیدن به اهداف خود در زمینه کاهش وزن می‌باشد.

اگر نیاز به مهارت‌های دکتر سلیمی در کلینیک لاغری در زنجان دارید، توصیه می‌کنیم از زنجان به تهران آمده و نزد این پزشک حاذق از جراحی‌های چاقی استفاده داشته باشید.

اگر فرد با استفاده از راهکارهای طبیعی همچون ورزش و رژیم قادر به کاهش وزن نباشد
اگر فرد با استفاده از راهکارهای طبیعی همچون ورزش و رژیم قادر به کاهش وزن نباشد

آمادگی‌های قبل ‌از انجام جراحی چاقی در چه مواردی می‌باشد؟

هنگامی ‌که به کلینیک لاغری در زنجان مراجعه می‌کنید، از طریق پزشک مد نظر توصیه‌های بسیار زیادی برای آمادگی‌های قبل ‌از جراحی چاقی برای شما در نظر گرفته می‌شود.

مهم‌ترین وظیفه پزشک شما این است که بتواند از بایدها و نبایدهای مربوط به انجام این جراحی اطلاعاتی در اختیار شما قرار بدهد تا شما با آگاهی کافی بتوانید در راستای انجام جراحی اقدام کنید.

مهم‌ترین توصیه‌هایی که دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین پزشک در زمینه جراحی چاقی برای بیماران در نظر می‌گیرد، این است که بیمار ۷ روز قبل ‌از جراحی چاقی به بیمارستان انتقال داده می‌شود

و باید در طی این مدت‌ زمان، هیچ‌گونه دارویی که سبب رقیق شدن خون در رگ‌ها می‌گردد، همانند قرص آسپرین استفاده نداشته باشد. حدوداً ۱۴ تا 48 ساعت بعد از انجام جراحی، بیمار فقط موظف به مصرف مایعات شفاف می‌باشد.

عملکرد اصلی انواع جراحی‌های چاقی با استفاده از بیهوشی عمومی و کامل می‌باشد

عملکرد اصلی انواع جراحی‌های چاقی با استفاده از بیهوشی عمومی و کامل می‌باشد. در گذشته پزشکان به دلیل عدم پیشرفت تکنولوژی، از راهکارهای جراحی باز استفاده می‌کردند که امکان داشت نگرانی‌ها و خطرات بسیاری را برای افراد به ارمغان بیاورد.

اما به ‌مرور زمان، تکنولوژی نوین باعث شد تا استفاده از عمل‌های لاپاراسکوپی باعث شود که این جراحی‌های چاقی به بهترین نحو ممکن انجام بگیرد و هیچ‌گونه دغدغه و نگرانی در پی نداشته باشد.

زیرا فقط چندین سوراخ کوچک روی شکم بیمار به‌ منظور انجام جراحی چاقی به وجود خواهد آمد که باعث می‌شود تا دوران نقاهت بیمار به کمترین حد خود برسد و دیگر هیچ جای زخمی از جراحی روی بدن بیمار باقی نخواهند ماند.

در هر صورت اگر نیاز به انجام جراحی‌های چاقی دارید، قطعا پزشک، اطلاعات جزئی‌تری را در این ‌مورد در اختیار شما قرار خواهد داد. با توجه به این ‌که تخصص‌های دکتر سلیمی در زمینه انجام جراحی چاقی بسیار زیاد می‌باشد، توصیه می‌کنیم از زنجان به تهران آمده و نزد دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین پزشک عمل داشته باشید تا در نهایت بتوانید از مزایا و ویژگی‌های این جراحی لذت ببرید و به اندام ایده‌آل خود دست پیدا کنید.

عملکرد اصلی انواع جراحی‌های چاقی با استفاده از بیهوشی عمومی و کامل می‌باشد
عملکرد اصلی انواع جراحی‌های چاقی با استفاده از بیهوشی عمومی و کامل می‌باشد

مقایسه استفاده از جراحی باز و جراحی لاپاراسکوپی

لازم به ذکر است بدانید که جراحی چاقی فقط در یک عمل گنجانده نخواهد شد و با توجه به شرایط بیمار و میزان افزایش وزن او، انواع مختلفی از آن‌ها ارائه می‌شود. به ‌همین دلیل است که اهمیت بسیار زیادی برای تشخیص پزشک به منظور انجام جراحی وجود دارد.

زیرا در صورتی ‌که پزشک شما از مهارت بالایی برخوردار ‌باشد، بهترین تصمیم را برای انجام جراحی در نظر خواهد گرفت. این ‌که پزشک بتواند با استفاده از جراحی باز یا عمل لاپاراسکوپی، جراحی چاقی را به بهترین نحو ممکن به اتمام برساند، به شرایط جسمانی شما بستگی دارد.

مقایسه استفاده از جراحی باز و جراحی لاپاراسکوپی
مقایسه استفاده از جراحی باز و جراحی لاپاراسکوپی

انجام عمل لاپاراسکوپی هزینه های متفاوت‌تری را به نسبت جراحی باز دارد

زیرا همان ‌طور که مشخص است ،انجام عمل لاپاراسکوپی هزینه های متفاوت‌تری را به نسبت جراحی باز دارد، اما از مزیت‌ها و ویژگی‌های بیشتری برخوردار می‌باشد و باعث می‌شود تا برش‌ها و زخم‌های بسیار کوچکی در نواحی جراحی وجود داشته باشد.

بنابراین عوارض بسیار کمتری در دوران نقاهت بیمار خواهد داشت. قطعا اطلاعات گسترده‌ای در زمینه جراحی لاپاراسکوپی دارید و می‌دانید که ابزار لاپاراسکوپی از طریق چندین برش کوچک روی شکم بیمار وارد بدن او خواهند شد

و با توجه به دوربینی که روی سر ابزار نصب ‌شده است، پزشک قادر است که تمامی محتویات معده بیمار را ر روی مانیتوری که در اتاق عمل تعبیه‌ شده است، ببیند تا شرایط عمل به‌ خوبی سپری گردد و از نتیجه خوبی برخوردار شود.

اگر بخواهیم مقایسه‌ ای در زمینه جراحی باز و لاپاراسکوپی داشته ‌باشیم، باید بگوییم که در هنگام انجام جراحی باز، برشی به ‌اندازه‌ ۸ تا ۱۰ اینچ روی شکم بیمار قرار می‌گیرد که بعد از جراحی، جای زخم کاملاً مشهود می‌باشد.

اما در عین ‌حال استفاده از راهکار لاپاراسکوپی توصیه‌ دکتر سلیمی می‌باشد. وجود این برش‌های بسیار سطحی و اندک، هیچ‌ گونه جای زخمی را به ‌جا نخواهد گذاشت.

در هر صورت توصیه می‌کنیم برای این ‌که از خدمات کلینیک لاغری در زنجان بهره ببرید، بهتر است از زنجان به تهران آمده و نزد دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین پزشک در زمینه جراحی چاقی از این خدمات بهره‌ مند شوید تا به اهداف خود در زمینه کاهش وزن برسید.

انواع جراحی چاقی چگونه می توانند در کاهش وزن نقش داشته باشند؟

عمل جراحی چاقی فقط در یک دسته‌ خلاصه نخواهند شد. بلکه چندین روش مختلف وجود دارد که البته پزشک تعیین می‌کند که کدام یک از این راهکارها می‌تواند با شرایط شما سازگاری بهتری داشته باشد.

برای شناخت بیشتر جراحی‌های چاقی و چگونگی تأثیرگذاری آن‌ها روی کاهش وزن، ادامه مطلب کلینیک لاغری در زنجان به شما کمک خواهد کرد.

استفاده از جراحی چاقی کنارگذاری معده

یکی از انواع جراحی‌های چاقی که می‌تواند در راستای کاهش وزن نقش داشته باشد و توسط دکتر سلیمی انجام می‌گیرد، عمل جراحی کنارگذاری معده می‌باشد.

برای انجام این نوع جراحی، قلاب‌های جراحی پزشکی باعث به وجود آمدن یک کیسه بسیار کوچک در معده خواهد شد که در واقع این کیسه کوچک، نقش اصلی معده را ایفا می‌کنند و هنگامی ‌که فرد غذا میل می‌کند، تمامی غذاها به این بخش کوچک وارد خواهد شد و یک جایگزین مناسب برای معده اصلی افراد می‌باشد.

بنابراین فرد زودتر از حد ممکن احساس سیری خواهد داشت و به‌ مرور زمان، کاهش یافتن دریافت کالری‌ها در بدن او می‌تواند باعث کاهش وزن گردد.

این روش با نام جراحی چاقی کنارگذاری معده شناخته می‌شود. با توجه به این‌ که ظرفیت معده جدید بسیار کمتر از معده اصلی افراد می‌باشد، نتیجه خوبی برای کاهش وزن در بر خواهد داشت.

زیرا فقط یک فنجان غذا در این ابعاد معده جای می‌گیرد. البته لازم است بدانید که محتویات دیگر معده همچنان در درون معده و درون شکم باقی می‌مانند و هیچ دست‌کاری روی اجزای دیگر صورت نمی‌گیرد.

مواد غذایی مصرفی روزانه بیمار به معده اصلی و بزرگ‌تر وارد نخواهد شد

اما مسئله مهمی که در راستای انجام این نوع عمل جراحی اتفاق می‌افتد، این است که مواد غذایی مصرفی روزانه بیمار به معده اصلی و بزرگ‌تر وارد نخواهد شد و فقط به بخش جایگزین شده و کوچک‌تر می‌رود.

بنابراین فرد در مدت ‌زمان کمتری احساس سیری خواهد داشت و این مزیت می‌تواند باعث کاهش وزن او گردد. البته برای انجام این جراحی نیاز است تا از تخصص یک پزشک حاذق بهره‌ مند شوید.

مواد غذایی مصرفی روزانه بیمار به معده اصلی و بزرگ‌تر وارد نخواهد شد
مواد غذایی مصرفی روزانه بیمار به معده اصلی و بزرگ‌تر وارد نخواهد شد

دکتر سلیمی در این‌ باره می‌تواند به شما کمک کند. پس بهتر است برای بهره بردن از خدمات ایشان، از زنجان به تهران آمده تا بتوانید از خدمات ایشان بهره‌ مند شوید.

استفاده از جراحی حلقه گذاری قابل تنظیم معده

یک راهکار دیگر که در دسته‌بندی جراحی چاقی شناخته می‌شود، استفاده از حلقه گذاری قابل تنظیم در معده می‌باشد. استفاده از این شرایط به گونه ایست که یک حلقه در درون معده فرد جای‌گذاری خواهد شد.

نقش اصلی این حلقه این است که می‌تواند معده‌ افراد را به دو نیم تقسیم کند. در واقع با تغییر اندازه می‌توان میزان ابعاد معده را تعیین کرد و بخش دیگر معده فشرده خواهد شد.

بنابراین ورودی غذا برای بخش دیگر معده بسیار باریک می‌باشد و این مسئله باعث می‌شود تا فرد دیگر نتواند کالری‌های دریافتی در طول روز خود را افزایش دهد. استفاده از این عمل نیز همانند دیگر جراحی‌های چاقی توسط شیوه لاپاراسکوپی صورت می‌گیرد.

هنگامی ‌که شخص از این عمل استفاده داشته باشد، با مصرف غذاهای روزمره به دیواره‌های معده فشار وارد می‌گردد و به مغز پیام می‌رسد که دیگر جایی برای ورود غذا نمی‌باشد. بنابراین فرد دست از خوردن غذا می‌کشد.

این مسئله به‌ مرور زمان می‌تواند کاهش وزن چشمگیری را به ‌دنبال داشته باشد. البته یکی از مزایا و ویژگی‌های انجام این عمل این است که قابل‌بازگشت می‌باشد و بیمار در صورتی ‌که از این شرایط احساس رضایت کافی را نداشته باشد، می‌تواند حلقه را از معده‌ خود حذف کند.

برای این ‌که بتوانید از این جراحی بهره‌ مند شوید، باید از تخصص یک پزشک حاذق بهره‌ مند شوید. دکتر سلیمی پزشکی است که می‌توانید به او در این زمینه اطمینان کنید تا بدون کوچک‌ترین صدمه‌ای به کاهش وزن دست پیدا کنید و از عوارض چاقی در امان باشید.

استفاده از جراحی حلقه گذاری قابل تنظیم معده
استفاده از جراحی حلقه گذاری قابل تنظیم معده

استفاده از عمل حلقه گذاری عمومی معده

قبل‌ از این‌ که راهکارهایی همچون اسلیو یا بای ‌پس معده مورد استقبال افراد قرار بگیرد، اغلب اشخاصی که دچار چاقی و اضافه‌ وزن بودند، از این روش استفاده می‌کردند.

اما به‌ مرور زمان با روی کار آمدن راه‌ حل‌های دیگر، این روش منسوخ شد. اما همچنان در دسته‌ بندی جراحی‌های چاقی شناخته می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر شما در هنگام مراجعه به کلینیک لاغری در زنجان، بهتر است از این روش جراحی نیز بگوییم. استفاده از این نوع عمل جراحی به گونه‌ای است که یک سوراخ در قسمت فوقانی معده به وجود می‌آید.

معده به واسطه گیره‌های جراحی آن در بخش بالایی معده فیکس خواهد شد

معده به واسطه گیره‌های جراحی آن در بخش بالایی معده فیکس خواهد شد. نتیجه برای این نوع جراحی به ‌گونه‌ای است که یک بخش بسیار کوچکی از معده باقی می‌ماند و حلقه‌های پلاستیکی در اطراف آن باعث به وجود آمدن یک سوراخ می‌شود و باعث می‌شود که معده بیش ‌از حد ممکن کش پیدا نکند.

همین شرایط سبب می‌شود تا فرد با مصرف غذای روزانه فوراً احساس سیری داشته باشد و گنجایش معده برای هضم غذاها کمتر شود. بنابراین به ‌مرور زمان می‌تواند به کاهش وزن دست پیدا کند.

هر چند که از نظر دکتر سلیمی این راهکار قدیمی شده ‌است، اما لازم دانستیم تا در این بخش از نوشتار کلینیک لاغری در زنجان، اطلاعاتی در رابطه با آن در اختیار شما قرار بدهیم.

اگر می‌خواهید از جدیدترین راه‌ حل‌های موجود برای جراحی چاقی استفاده داشته باشید، بهتر است از تخصص‌های دکتر سلیمی در این ‌باره استفاده کنید.

معده به واسطه گیره‌های جراحی آن در بخش بالایی معده فیکس خواهد شد
معده به واسطه گیره‌های جراحی آن در بخش بالایی معده فیکس خواهد شد

استفاده از جراحی چاقی بای ‌پس معده

به ‌مرور زمان تعداد راهکارهایی که برای جراحی چاقی صورت می‌گیرد، رو به ‌افزایش رفت. یکی دیگر از این موارد که از نظر اغلب پزشکان می‌تواند نتیجه‌ بسیار خارق‌ العاده‌ای را روی بدن افراد چاق داشته باشد، انجام عمل بای ‌پس معده می‌باشد.

طبق بررسی‌ها و ارزیابی‌ها متوجه شدیم که اغلب افراد ترجیح می‌دهند تا برای رسیدن به وزن ایده‌آل خود از این راهکار اصولی استفاده داشته باشند. انجام این عمل به گونه‌ای است که مسیر اصلی غذا دور زده خواهد شد.

بنابراین فرد زودتر از حد ممکن احساس سیری خواهد داشت. بخش عمده و اساسی که در این عمل از معده حذف می‌گردد، بخش مربوط به هورمون گرسنگی یا گرلین می‌باشد که با ترشح کمتر آن، فرد در طول روز میل کمتری به مصرف غذاها خواهد داشت.

بنابراین شخصی که دارای اضافه ‌وزن و چاقی بیش‌ از اندازه می‌باشد، با استفاده از این راهکار اصولی توسط تخصص‌های دکتر سلیمی می‌تواند با اضافه‌ وزن ها در بدن خود خداحافظی کند.

نحوه انجام عمل بای‌ پس معده توسط دکتر سلیمی

نحوه انجام عمل بای‌ پس معده توسط دکتر سلیمی به گونه‌ای است که در ابتدا بخش فوقانی معده کوچک‌تر خواهد شد و دیگر همانند گذشته اندازه استانداردی نخواهد داشت. سپس بخش روده کوچک به بالای معده متصل می‌گردد تا در هنگام مصرف، غذاهای روزمره به این ناحیه وارد شوند.

مسئله مهم در رابطه با انجام عمل بای ‌پس معده، عمل کردن به دستورهای پزشک می‌باشد. زیرا اگر فرد به این موارد بی‌توجه باشد، امکان دارد بدن او با کمبود ویتامین و مواد معدنی مواجه شود. چندین مسئله بسیار مهم می‌تواند در راستای کاهش وزن بیمار با استفاده از عمل بای‌ پس معده نقش داشته باشد.

کاهش یافتن حجم غذای مصرفی افراد در طول روز

یکی از مهم‌ترین آن‌ها کاهش یافتن حجم غذای مصرفی افراد در طول روز می‌باشد. زیرا به‌ مرور زمان به دلیل کاهش ابعاد معده، فرد دیگر قادر به پرخوری‌های گذشته‌ خود نمی‌باشد.

مسئله دوم این است که دست‌کاری‌ها و تغییراتی در دستگاه گوارش بیمار صورت ‌گرفته است تا جذب مواد غذایی در بدن شخص کمتر شود.

به‌ همین دلیل این راهکار اصولی و علمی می‌تواند نقش بسیار بالایی را در کاهش وزن و رسیدن به وزن هدف افراد داشته باشد.

با توجه به این ‌که این عمل با استقبال بسیار خوب افراد مواجه شده ‌است، اگر نیاز به استفاده از این عمل دارید، می‌توانید از زنجان به تهران آمده و نزد دکتر سلیمی از مزایا و ویژگی‌های آن استفاده کنید.

کاهش یافتن حجم غذای مصرفی افراد در طول روز
کاهش یافتن حجم غذای مصرفی افراد در طول روز

استفاده از جراحی چاقی بای ‌پس معده با روش Roux-en-Y

یکی دیگر از راه‌ حل‌های موجود برای رسیدن به کاهش وزن، استفاده از عمل بای ‌پس معده با روش Roux-en-Y می‌باشد. این‌گونه عمل هیچ‌گونه بازگشتی ندارد و برای افرادی که تصمیم خود را برای کاهش وزن به‌ صورت دائمی گرفته‌اند، بسیار مفید می‌باشد.

انجام این نوع جراحی باعث می‌شود تا بخش فوقانی معده بریده شود، سپس بقیه معده از طریق بخیه‌های پزشکی بسته خواهد شد. می‌توان دریافت که استفاده از این عمل باعث کاهش دادن وعده‌های مصرفی غذاها در طول روز خواهد شد.

بنابراین جذب مواد غذایی در بدن افراد کمتر می‌شود و بخش کوچکی از معده با استفاده از این جراحی باقی خواهد ماند که فقط قادر است ۲۸ گرم مواد غذایی را در خود جای بدهد.

یعنی در نهایت ابعاد آن اندازه ۱ گردو می‌باشد. پس کاملاً طبیعی است که در این شرایط، فرد با خوردن کوچک‌ترین غذا احساس سیری خواهد کرد.

مرحله بعدی انجام این عمل، بریده شدن روده کوچک و متصل کردن آن به روده به یک کیسه کوچک معده می‌باشد

اما مرحله بعدی انجام این عمل، بریده شدن روده کوچک و متصل کردن آن به روده به یک کیسه کوچک معده می‌باشد. این کار باعث می‌شود تا هنگامی ‌که شخص غذا استفاده می‌کند، غذای مصرفی، معده را دور بزند و به ‌جای این ‌که فوراً به معده برسد، یک مسیر طولانی را سپری کند.

بنابراین فرد در مدت‌ زمان کمتری احساس سیری خواهد کرد. پس این روش نیز برای افرادی که نیازمند کاهش وزن بیش ‌از اندازه هستند و شاخص توده بدنی آن‌ها بسیار بالا می‌باشد و در کنار این چاقی دچار بیماری‌های زمینه‌ای دیگر می‌باشند، از نظر دکتر سلیمی می‌تواند راهکار مؤثر و مفیدی باشد.

مرحله بعدی انجام این عمل، بریده شدن روده کوچک و متصل کردن آن به روده به یک کیسه کوچک معده می‌باشد
مرحله بعدی انجام این عمل، بریده شدن روده کوچک و متصل کردن آن به روده به یک کیسه کوچک معده می‌باشد

همچنان اگر قصد استفاده از خدمات ارزنده دکتر سلیمی را دارید، به شما توصیه می‌کنیم از زنجان به تهران آمده تا تحت نظارت این پزشک متخصص، به بهترین نتیجه از جراحی چاقی برسید.

شما در حال مطالعه مقاله کلینیک لاغری در زنجان می‌باشید.

استفاده از جراحی بای ‌پس معده با روش انحراف بلیوپانکراتیک

همان‌طور که از نام این نوع عمل جراحی مشخص است، به عمل بای ‌پس معده شباهت بسیار زیادی دارد. اما برخی از تفاوت‌ها باعث شده ‌است تا این عمل به‌ صورت جداگانه برای برخی از افراد صورت بگیرد.

از نظر دکتر سلیمی، به نسبت جراحی بای ‌پس معده استفاده از این نوع جراحی پیچیده‌تر می‌باشد و باعث حدوداً ۸۰ درصد حذف معده خواهد شد. برای انجام این کار، روده‌ای که نقش آزادسازی غذا را دارد، به بخش روده کوچک اتصال داده خواهد شد.

به ‌همین دلیل فقط میزان کوچکی از معده برای بیمار باقی می‌ماند و در شرایط اصلی، بخش آخر روده به دستگاه گوارش اتصال داده خواهد شد.

بخش دیگری از روده که در نزدیکی اثنی‌عشر می‌باشد، با قابلیت دور زدن سبب این نوع جراحی خواهد شد

بنابراین بخش دیگری از روده که در نزدیکی اثنی‌عشر می‌باشد، با قابلیت دور زدن سبب این نوع جراحی خواهد شد. بنابراین بیمار فوراً بعد از مصرف هر وعده غذایی احساس سیری خواهد داشت.

پس مصرف کالری‌های او در طول روزمره بسیار کاهش می‌یابد. به ‌غیر از آن، جذب غذاها در بدن این دسته از افراد بسیار کمتر می‌باشد و قطعا می‌توانند قدم‌های مثبتی را برای کاهش وزن بردارند.

البته که فقط انجام این نوع جراحی به تشخیص دکتر سلیمی صورت می‌گیرد. در صورتی ‌که پزشک شما را فردی مناسب برای انجام این نوع جراحی بداند، قطعا آن را به شما پیشنهاد خواهد داد.

مهم‌ترین موضوع برای انجام این نوع جراحی این است که افراد با شاخص توده بدنی بالاتر از ۵۰ قابلیت استفاده از این جراحی را دارند و نتیجه بهتری از کاهش وزن دریافت خواهند کرد.

بخش دیگری از روده که در نزدیکی اثنی‌عشر می‌باشد، با قابلیت دور زدن سبب این نوع جراحی خواهد شد
بخش دیگری از روده که در نزدیکی اثنی‌عشر می‌باشد، با قابلیت دور زدن سبب این نوع جراحی خواهد شد

استفاده از جراحی لاپاراسکوپی باندینگ شکمی

از نام این نوع عمل مشخص است که یک باند قابل تنظیم در بخش فوقانی معده قرار خواهد گرفت. البته فعالیت‌های اصلی این باند مثل دیگر باندها نیست و قابلیت حجیم شدن در معده را دارد.

به‌ همین دلیل بنا بر صلاح‌دید پزشک، استفاده از این باند می‌تواند باعث فشرده‌سازی معده گردد و با حجیم شدن آن می‌توان بخش بسیار زیادی از معده را عملاً بیکار دانست.

به‌ عنوان نمونه این باندینگ مثل یک کمربند در دور معده عمل می‌کند و آن را به دو بخش تقسیم خواهد کرد که یکی از بخش‌های آن به نسبت دیگری کوچک‌تر می‌باشد.

بنابراین هنگامی‌ که  فرد در طول روز از غذاهای متنوع استفاده می‌کند، بخش بالایی معده که حجم کوچک‌تری دارد، فورا پر خواهد شد و باعث می‌شود تا میزان دریافت کالری‌ها در طول روز کاهش پیدا کند.

این راهکار ساده نیز می‌تواند به ‌عنوان یکی از عمل‌های چاقی برای کاهش وزن افراد شناخته شود و با استقبال بسیاری از افراد مواجه شده‌ است. البته در مقایسه با دیگر راهکارها و جراحی‌های چاقی، میزان کاهش وزن در این نوع از عمل کمتر می‌باشد.

از نظر دکتر سلیمی، اغلب افرادی می‌توانند از این جراحی استفاده داشته باشند که به کاهش وزن کمتری نیاز دارند

به ‌همین دلیل از نظر دکتر سلیمی، اغلب افرادی می‌توانند از این جراحی استفاده داشته باشند که به کاهش وزن کمتری نیاز دارند. شرایط این باند به‌ گونه‌ای است که امکان حذف و یا تعویض آن نیز وجود دارد.

پس به ‌عنوان یک عمل قابل ‌بازگشت شناخته می‌شود. در صورتی‌ که نیازمند استفاده از این جراحی هستید، بهتر است از زنجان به تهران آمده تا در کلینیک لاغری در زنجان تحت نظارت دکتر سلیمی از خدمات ایشان بهترین بهره را ببرید. شما درحال مطالعه مقاله کلینیک لاغری در زنجان می‌باشید.

از نظر دکتر سلیمی، اغلب افرادی می‌توانند از این جراحی استفاده داشته باشند که به کاهش وزن کمتری نیاز دارند
از نظر دکتر سلیمی، اغلب افرادی می‌توانند از این جراحی استفاده داشته باشند که به کاهش وزن کمتری نیاز دارند

استفاده از جراحی چاقی پلیکاسون معده

پلیکاسون معده نیز یکی دیگر از راهکارهای مؤثر برای کاهش وزن از طریق تغییرات روی معده می‌باشد. همان‌طور که از نام این جراحی مشخص است، در حین انجام این نوع عمل جراحی، پزشک معده را همانند دامن‌های پلیسه ای روی یکدیگر می‌گذارد و بخیه می‌کند. در واقع معده از چین‌های متعددی تشکیل می‌شود

و همین مسئله باعث شده‌ است تا نام این نوع جراحی عمل پلیکاسون معده باشد و مزیت‌ها و ویژگی‌های بسیار زیادی برای این شرایط وجود دارد و باعث می‌شود که با کاهش حجم معده مواجه شوید و همانند گذشته قادر به مصرف مواد غذایی پرکالری نخواهید بود.

البته باید بدانید که اغلب افرادی توانایی استفاده از این نوع عمل جراحی را دارند که حدوداً شاخص توده بدنی آن‌ها ۳۵ تا ۴۰ در نظر گرفته شود.

این نوع از عمل جراحی می‌تواند نتیجه بسیار بالایی برای چنین افرادی داشته باشد. در هر صورت باید طبق تخصص پزشک حاذق و مجربی مانند دکتر سلیمی از این شرایط بهره ‌مند شوید تا نتیجه درستی از این جراحی بگیرید.

استفاده از عمل جراحی اسلیو معده

قطع به ‌یقین نام اسلیو معده را به‌ عنوان یکی از پراهمیت‌ترین جراحی‌های چاقی شنیده‌اید. زیرا این راهکار یکی از نوین‌ترین راهکارهای جراحی چاقی می‌باشد

و بعد از جراحی بای ‌پس معده به ‌عنوان بیشترین جراحی انجام شده برای افراد می‌باشد و نتایج قابل ‌قبولی را در بر داشته است. کاملاً طبیعی است که استفاده از این جراحی می‌تواند شرایط بهتری را برای کاهش وزن افراد مهیا کنند.

عملکرد اصلی آن به گونه ایست که باعث تغییراتی در سایز و ابعاد معده خواهد شد. هدف اصلی تمامی جراحی‌های لاغری، محدود کردن دریافت کالری روزانه افراد می‌باشد.

هدف عمل اسلیو معده نیز همین است. زیرا پزشک حدوداً ۸۰ درصد از حجم معده را حذف خواهد کرد و فقط یک ابعاد کوچک همانند یک موز به‌ جا خواهد ماند.

مهم‌ترین مسئله در راستای انجام جراحی چاقی

مهم‌ترین مسئله در راستای انجام جراحی چاقی این است که دکتر سلیمی قصد دارد تا از بهترین راهکارها و متناسب با شرایط شما استفاده کند و اگر انجام عمل اسلیو برای شما نتیجه بهتری را در بر داشته باشد، حتما تشخیص دکتر سلیمی این است که از این جراحی مفید استفاده داشته باشید.

اما مسائلی همچون شاخص توده بدنی، عادات غذایی شما، مشکلات سلامتی و دیگر موارد، اطلاعات عمده‌ای است که اگر دکتر سلیمی را از آن‌ها آگاه کنید، می‌تواند تشخیص بهتری در رابطه با انجام جراحی‌هایی چون اسلیو برای شما داشته باشد.

در این مطلب اطلاعات گسترده‌ای در خصوص انواع عمل های جراحی ارائه دادیم. بنابراین انتخاب پزشک، یکی از مهم‌ترین مواردی است که حتما در راستای انجام جراحی باید به آن دقت کنید و در هنگام مراجعه به کلینیک لاغری در زنجان این مسئله را به‌ عنوان مهم‌ترین امتیاز بدانید.

از نظر ما طبق جراحی‌های متعددی که دکتر سلیمی با موفقیت به پایان رسانده ‌است، می‌توان نام او را به ‌عنوان بهترین پزشک در زمینه جراحی‌های چاقی به میان آورد.

مهم‌ترین مسئله در راستای انجام جراحی چاقی
مهم‌ترین مسئله در راستای انجام جراحی چاقی

اگر نیازمند مشاوره با این پزشک حاذق هستید، توصیه می‌کنیم از زنجان به تهران آمده تا طبق تخصص‌های ایشان، از یکی از جراحی‌های چاقی بهره ‌مند شوید.

شما در حال مطالعه مقاله کلینیک لاغری در زنجان می‌باشید.

دلیل اهمیت استفاده از تخصص یک پزشک حاذق برای انجام جراحی چاقی چیست؟

یکی از مهم‌ترین موارد برای اغلب افراد، یافتن یک پزشک حاذق در زمینه جراحی چاقی می‌باشد. هنگامی که توانستید با تمامی علائم و نشانه‌های خود دریابید که شما فردی مستعد استفاده از جراحی‌های چاقی می‌باشید، باید حتما از یک پزشک حاذق وقت مشاوره بگیرید تا با معاینات بیشتر در این زمینه به تصمیم درستی از جراحی چاقی برسید.

اما مهم‌ترین مسئله برای پیدا کردن یک پزشک حرفه‌ای، مهارت‌ها و تخصص او می‌باشد. می‌توانیم نام دکتر سلیمی را به‌ عنوان بهترین پزشک در این زمینه برای شما عنوان کنیم.

زیرا تعداد بسیاری از افرادی که تحت نظر ایشان عمل‌های جراحی را به اتمام رسانده‌اند، رضایت بسیار بالایی مشاهده شده ‌است. بنابراین با یک پرس‌وجوی ساده می‌توانید دریابید که نام دکتر سلیمی در راستای جراحی‌های چاقی پرآوازه می‌باشد.

به‌ همین دلیل توصیه می‌کنیم که از زنجان به تهران آمده و نزد این پزشک حاذق مشاوره شوید. هنگامی‌ که به دکتر سلیمی مراجعه می‌کنید، اطلاعات کاملی در زمینه تمامی عمل‌های جراحی برای شما خواهد داشت و از ویژگی‌ها و مزایای جراحی چاقی شما را آگاه می‌کند.

اندام و بیماری‌های زمینه‌ای

سپس با توجه به اندام و بیماری‌های زمینه‌ای شما، تعیین می‌کند که کدام یک از این عمل‌ها می‌تواند در راستای رسیدن به اهداف شما مفید باشد. قطعا سوالات بسیار زیادی در ذهن خود دارید که نتوانسته‌اید به جواب درستی دست پیدا کنید.

برای این منظور دکتر سلیمی می‌تواند پاسخ‌گوی سوالات شما در این زمینه باشد تا ذهن شما بدون هیچ‌گونه ابهام، آماده انجام جراحی چاقی شود و به ‌مرور زمان به یک تناسب دلخواه برسید.

نقش متخصص تغذیه برای عمل جراحی چاقی

دکتر سلیمی توصیه می‌کند که در راستای انجام این جراحی، نیاز به تخصص یک پزشک تغذیه دارید تا بتوانید در زمینه کاهش وزن موفق باشید. زیرا قبل و بعد از جراحی نیاز به پیروی کردن از یک رژیم غذایی مخصوص خود دارید.

بنابراین پزشکی که دکتر سلیمی به شما معرفی می‌کند، می‌تواند نقش خوبی در رابطه با ارائه راهکارهای اصولی و برنامه‌ریزی‌های دقیق برای کاهش وزن داشته باشد و از رژیم‌های غذایی منحصر به‌ فرد بنا بر شرایط شما استفاده کند.

پزشک کمک می‌کند که در راستای کاهش وزن و رژیم‌های غذایی قبل و بعد از عمل‌های جراحی، مصمم‌تر باشید تا بتوانید سلامت جسمانی خود را تضمین کنید.

شما مقاله کلینیک لاغری در زنجان را مطالعه می فرمایید.

دلیل کاهش وزن قبل ‌از جراحی چاقی

برای این‌ که بتوانید در نتیجه جراحی موفقیت بیشتری را مشاهده کنید، دکتر سلیمی به شما توصیه می‌کند که حتماً چند کیلویی قبل از انجام جراحی وزن کم کنید.

این اتفاق می‌تواند به جراح کمک کند تا دسترسی بیشتری برای انجام جراحی چاقی داشته باشد. در واقع با استفاده از کاهش وزن قبل ‌از جراحی، اراده شما نیز برای برخورداری از رژیم‌های غذایی بعد از جراحی سنجیده خواهد شد.

این شرایط باعث می‌شود تا اهمیت کاهش وزن، هرچقدر کم و ناچیز قبل‌ از جراحی چاقی، بسیار بالا برود و دکتر سلیمی روی این مسئله تاکید کند.

دلیل کاهش وزن قبل ‌از جراحی چاقی
دلیل کاهش وزن قبل ‌از جراحی چاقی

بنابراین شما نیز باید از این مسئله پیروی کنید تا بتوانید در حیطه کاهش وزن موفق باشید و مجدداً اعتماد از دست ‌رفته خود را با رسیدن به تناسب اندام ایده‌آل به دست بیاورید.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین کلینیک درمان چاقی دیدن کنید.

آمادگی لازم برای مراجعه به اتاق عمل در جراحی‌های چاقی چگونه می‌باشد؟

تمامی جراحی هایی که توسط دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین متخصص در زمینه جراحی چاقی صورت می‌گیرد، برای صبح زود تنظیم ‌شده است. اما امکان دارد در برخی شرایط، امکان انجام عمل در صبح برای بیمارستان مد نظر مهیا نباشد.

این شرایط سبب می‌شود تا ساعات متفاوتی برای جراحی فرد صورت ‌گرفته شود. همان‌طور که در مطالب قبل گفتیم، حدوداً ۲ هفته قبل ‌از انجام عمل جراحی، پزشک رژیم‌های غذایی را برای شما در نظر خواهد گرفت که پیروی کردن از آن‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.

زیرا پای‌بند بودن به آن و کاهش وزن جزئی می‌تواند تاثیر بیشتری روی فعالیت‌های مربوط به پزشک در حیطه جراحی چاقی بگذارد.

بیمار قبل ‌از انجام جراحی باید ناشتا باشد و هیچ‌گونه مواد خوراکی قبل‌ از عمل استفاده نکرده باشد. دلیل اصلی این کار این است که معده آمادگی لازم را برای جراحی داشته باشد.

زیرا در صورت مصرف کردن مواد غذایی، امکان این‌ که این مواد به ریه وارد شود، بسیار می‌باشد و باعث مسدود شدن راه هوایی فرد می‌گردد. این شرایط بسیار نگران‌کننده و خطرناک است.

قبل ‌از انجام عمل، داروهای مختلف افراد قطع خواهد شد و مواردی همچون آدامس، آب یا تنباکو نباید استفاده شود. بعد از این‌ که پرونده بیمار و رضایت‌نامه او تنظیم شد، لباس‌های اتاق عمل داده خواهد شد تا برای جراحی آماده شود.

مراحل لازم برای انجام عمل جراحی در اتاق عمل

اغلب بیماران برای انجام جراحی نگرانی‌های بسیار دارند. ما می خواهیم در این مطلب اطلاعاتی در اختیار شما قرار بدهیم تا در هنگام مراجعه به کلینیک لاغری در زنجان، بتوانید با آگاهی کافی و بدون ترس از مزایا و ویژگی‌های جراحی چاقی بهره‌ مند شوید. بعد از این ‌که لباس اتاق عمل به بیمار داده می‌شود، بیمار به اتاق عمل ارجاع داده خواهد شد.

تمامی پزشکان مختلف اعم از پزشک بیهوشی، جراح چاقی، دستیاران در اتاق عمل حاضر هستند تا بتوانند با چک کردن شرایط بیمار و مواردی همچون میزان اکسیژن و ضربان قلب او، فرایند عمل را آغاز کنند.

اگر تمامی شرایط به ‌صورت نرمال باشد، بیهوشی برای بیمار صورت می‌گیرد و ماسک‌های تنفسی می‌توانند بیمار را در زمان انجام جراحی بیهوش کند.

تمامی روش‌های جراحی توسط دکتر سلیمی با راهکار لاپاراسکوپی انجام می‌گیرد

تمامی روش‌های جراحی توسط دکتر سلیمی با راهکار لاپاراسکوپی انجام می‌گیرد. به همین دلیل، برش‌های بسیار کوچکی در نواحی مختلف شکم اتفاق می‌افتد تا بتوان فرایند جراحی را به سرانجام رساند.

کاملاً مشخص است که مزایا و ویژگی‌های بسیار زیادی برای جراحی چاقی وجود دارد. به خصوص اگر این راهکار توسط روش لاپاراسکوپی صورت بگیرد.

بنابراین بهبودی و دوران نقاهت برای فرد با مدت ‌زمان کمتری اتفاق خواهد افتاد و دیگر هیچ‌گونه دردی ناشی از جای بخیه و جراحت و خون‌ریزی بعد از انجام این عمل اتفاق نخواهد افتاد. به ‌همین دلیل است که دکتر سلیمی توصیه می‌کند که بهتر است از این راهکار استفاده نمایید.

تمامی روش‌های جراحی توسط دکتر سلیمی با راهکار لاپاراسکوپی انجام می‌گیرد
تمامی روش‌های جراحی توسط دکتر سلیمی با راهکار لاپاراسکوپی انجام می‌گیرد

شرایط بیمار بعد از به اتمام رسیدن جراحی چاقی

در راستای این ‌که لازم است در رابطه با کلینیک لاغری در زنجان برای شما اطلاعاتی داشته ‌باشیم، باید از شرایط بعد از عمل جراحی چاقی نیز اطلاعاتی در اختیار شما قرار بدهیم.

هنگامی‌ که جراحی چاقی به وسیله دکتر سلیمی به اتمام می‌رسد، بیمار به توصیه پزشک باید بعد از به‌ هوش آمدن در تخت خود چندین قدم پیاده‌روی داشته باشد. مهم‌ترین دلیل درخواست این حرکت از بیمار برای عدم لخته شدن خون در رگ‌ها می‌باشد.

همان‌طور که دریافتید، روش لاپاراسکوپی شرایط انجام عمل جراحی چاقی را برای بیمار بسیار ساده خواهد کرد و قطعا دردهای ناشی از جراحی برای بیمار به حداقل می‌رسد.

بیمار نیاز به بستری طولانی‌ مدت در بیمارستان ندارد

بنابراین بیمار نیاز به بستری طولانی‌ مدت در بیمارستان ندارد و فورا می‌تواند همان روز یا فقط با گذشت ۲۴ ساعت، نامه ترخیص خود را از بیمارستان بگیرد.

البته در شرایطی که بیمار حال عمومی مناسبی نداشته باشد، قطعا در مدت ‌زمان بیشتری بستری خواهد شد که البته این اتفاق در بین تمامی جراحی‌های چاقی که توسط دکتر سلیمی در تهران انجام‌ گرفته است، کاملاً نادر می‌باشد.

در ابتدای امر، طبیعی است که بدن فرد، ارتباط خوبی با معده جدید برقرار نخواهد کرد. اما به‌ مرور زمان و با استفاده از راهکارهایی که پزشک در اختیار شما قرار خواهد داد، بدن به معده جدید عادت می‌کند و می‌توانید از روند کاهش وزن خود لذت ببرید. البته در کنار این ‌موضوع باید بگوییم که تخصص یک پزشک حاذق همیشه حرف اول را می‌زند.

در صورتی‌ که نیازمند استفاده از تخصص‌های دکتر سلیمی هستید، توصیه می‌کنیم که از زنجان به تهران آمده و نزد این پزشک حاذق از مزایای جراحی چاقی بهره ‌مند شوید.

بیمار نیاز به بستری طولانی‌ مدت در بیمارستان ندارد
بیمار نیاز به بستری طولانی‌ مدت در بیمارستان ندارد

بعد از انجام جراحی چاقی، پزشک چه توصیه‌هایی برای بیمار خواهد داشت؟

هنگامی ‌که جراحی در کلینیک لاغری در زنجان به سرانجام رسید، توصیه‌های بسیاری از طریق پزشک به بیمار گوشزد خواهد شد که بیمار موظف است آن‌ها را به بهترین نحو ممکن انجام بدهد. زیرا در صورت رعایت تمامی نکات، شرایط بهتری بعد از عمل سپری خواهد کرد.

قطعا طبیعی است که بیمار بعد از عمل، دچار کم‌ آبی شود. بنابراین دکتر سلیمی توصیه می‌کند که در طول روز به ‌اندازه کافی از آب استفاده داشته باشید.

به دلیل این‌ که در روزهای اولیه بعد از انجام جراحی روده‌های شما دچار مشکلات نشود و امکان دارد که یبوست را تجربه کنید. بنابراین مصرف آب بسیار در طول روز می‌تواند باعث جلوگیری از این شرایط گردد. برای برطرف نمودن دردها، امکان دارد که پزشک مسکن‌ها و داروهای ضد درد را برای شما تجویز کند تا دوره نقاهت بهتری را سپری کنید.

البته باید از این‌ موضوع آگاه باشید که فرد بعد از انجام جراحی چاقی، توانایی بلند کردن اجسام سنگین را ندارد. زیرا در نواحی شکم او بخیه‌هایی انجام‌ گرفته است که بلند کردن اجسام سنگین می‌تواند سبب پارگی بخیه‌های نواحی عمل گردد.

نکات قابل رعایت بعد از جراحی چاقی

کالری‌های دریافتی فرد بعد از جراحی چاقی بسیار کاهش پیدا می‌کند و بهتر است طبق نظر پزشک، از کالری‌ها استفاده داشته باشید.

در برخی مواقع افراد احساس کسلی و خستگی بعد از عمل به دلیل کاهش یافتن کالری‌های دریافتی دارند که این مسئله کاملاً طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد.

برای برطرف نمودن این حالات، پزشک ویتامین‌های مختلفی برای شما تجویز خواهد کرد تا باعث سلامت جسم و جان شما گردد. مسئله مهم دیگر از نظر پزشکان جراح، عدم استفاده از حمام داغ و وان داغ به مدت ۳ هفته بعد از جراحی چاقی می‌باشد.

جریان آب داغ برای بدنی که تازه تحت جراحی بوده‌ است، مناسب نیست

جریان آب داغ برای بدنی که تازه تحت جراحی بوده‌ است، مناسب نیست. بنابراین با رعایت این اصول می‌توانید دوران نقاهت خوبی را سپری کنید و نتیجه خوبی از کاهش وزن با استفاده از جراحی‌های چاقی دریابید. البته پزشکی این مسائل را به شما گوشزد خواهد کرد که نگران حال بیمار می‌باشد و وجدان کاری بسیار بالایی برای انجام جراحی دارد.

جریان آب داغ برای بدنی که تازه تحت جراحی بوده‌ است، مناسب نیست
جریان آب داغ برای بدنی که تازه تحت جراحی بوده‌ است، مناسب نیست

با توجه به این ‌که دکتر سلیمی تعداد بی‌شماری عمل جراحی چاقی انجام داده‌ است و تمامی آن‌ها با رضایت کافی به سرانجام رسیده‌ است، می‌توانید از تخصص‌های ایشان استفاده داشته باشید.

در صورتی ‌که نیازمند گرفتن خدمات در کلینیک لاغری در زنجان می‌باشید، توصیه می‌کنیم از زنجان به تهران آمده و نزد دکتر سلیمی از خدمات ارزنده ایشان استفاده داشته باشید تا به‌ مرور زمان، کاهش وزن با شرایط بسیار بهینه‌ای برای شما صورت بگیرد.

رژیم مناسب برای افراد بعد از جراحی چاقی چگونه است؟

مهم‌ترین مساله بعد از سپری کردن دوران نقاهت، استفاده از رژیم‌های غذایی می‌باشد. زیرا تاثیر بسیار زیادی روی کاهش وزن افراد در طی این دوره خواهد داشت.

به ‌همین دلیل اغلب پزشکان تاکید بسیاری بر رژیم‌های غذایی بعد از جراحی دارند. زیرا استفاده از جراحی چاقی توسط دکتر سلیمی فقط می‌تواند نیمی از راه را برای افراد سپری کند،

اما برای رسیدن به هدف نیمه دیگر، رعایت رژیم غذایی است. مراقبت‌های ویژه‌ای در راستای رژیم‌های غذایی صورت می‌گیرد که تمامی این موارد کمک می‌کنند تا به کاهش وزن و لاغری دست پیدا کنید.

بنابراین فرد باید تلاش کند تا سبک زندگی خود را دچار تغییراتی کند و از سبک غذایی سالم و تمرینات جسمانی کافی برخوردار باشد.

زیرا این دو نکته به ‌عنوان اساسی‌ترین مسئله در زمینه کاهش وزن شناخته می‌شود و کمک می‌کند که افراد در زمینه رسیدن به اندام ایده‌آل خود موفق باشند.

کاملاً طبیعی است که فرد بلافاصله بعد از انجام عمل جراحی چاقی قادر به کاهش دادن وزن خود نیست و این شرایط طی یک پروسه زمانی اتفاق خواهد افتاد.

عدم استفاده از غذاهای سفت بعد از جراحی

فرد بعد از جراحی قادر به مصرف مواد غذایی نیست. زیرا معده او دچار تغییرات بسیاری شده ‌است و قادر به دریافت مواد غذایی نمی‌باشد. در ابتدا فرد باید رژیم غذایی خود را با مایعات آغاز کند.

سپس با گذشت مدت ‌زمانی، هنگامی ‌که معده آمادگی کافی برای دریافت مواد غذایی جامد را داشته باشد، می‌توان مواد غذایی دیگر را به لیست رژیم اضافه کرد. به‌ مرور زمان پروسه برخورداری از مواد غذایی با استفاده از نوشیدنی‌ها، غذاهای نرم و پوره و سپس جامدات اتفاق خواهد افتاد.

هدف تمامی افراد برای استفاده از جراحی‌های چاقی، رسیدن به کاهش وزن و تناسب ایده‌آل می‌باشد، اما رعایت رژیم‌های غذایی نیز امری ضروری برای رسیدن به اهداف افراد می‌باشد.

امکان دارد برخی از افراد بعد از انجام عمل جراحی دچار یبوست، استفراغ، اسهال یا تهوع گردند

امکان دارد برخی از افراد بعد از انجام عمل جراحی دچار یبوست، استفراغ، اسهال یا تهوع گردند که رژیم‌های غذایی می‌تواند در برطرف نمودن این حالات به افراد کمک کند.

یک رژیم غذایی برای افراد بعد از جراحی چاقی باید از درجه کیفی بالایی برخوردار باشد تا تمامی مواد معدنی و ویتامین‌ها از طریق مواد غذایی به بدن بیمار برسد.

از این طریق سلامت جسمانی بیمار حفظ خواهد شد و در کنار کاهش وزن، بدن دچار کمبود مواد مغذی نخواهد شد. اما در راستای انجام رژیم، نکات مهمی وجود دارد که بهتر است در ادامه این مطلب به بررسی آن‌ها بپردازیم. زیرا از نظر دکتر سلیمی، رژیم‌های بعد از جراحی از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

اقدامات اولیه برای استفاده از رژیم‌های غذایی

بیمار موظف است که حدوداً ۲۰ روز قبل ‌از این‌ که برای جراحی چاقی اقدام کند، بدن خود را سازگار با انواع رژیم‌های غذایی کرده باشد.

هنگامی ‌که برای معاینات بیشتر به کلینیک لاغری در زنجان مراجعه می‌کنید، دکتر سلیمی به شما این پیشنهاد را خواهد داد که حدوداً ۳ هفته قبل‌ از جراحی باید از رژیم‌های غذایی بهره ببرید تا بدن شما بتواند سازگاری کافی را با رژیم‌های غذایی داشته باشد.

اما به‌ مرور زمان بعد از انجام جراحی، فرد فقط نیاز به دریافت مایعات دارد تا معده بتواند شرایط خود را با بدن سازگار نماید. برای هر دوره از رژیم‌های غذایی، یک مدت زمان ۴ هفته‌ای تعیین خواهد شد که البته این شرایط بنا بر دستور پزشک مد نظر شما می‌باشد.

اقدامات ثانویه برای استفاده از رژیم‌های غذایی

رژیم‌های غذایی که توسط پزشک حاذق برای بعد از جراحی در نظر گرفته می‌شود، بسیار سالم و مغذی می‌باشد. در واقع شرایط استفاده از این مواد غذایی به گونه‌ای است که باید حداقل ۶۰ گرم پروتئین به بدن افراد برسد.

البته مصرف ۲ لیتر مایعات در طول روز کمک بسیار زیادی به کاهش وزن بدن خواهد کرد. اگر بتوانید از یک رژیم اصولی پیروی کنید، قطعا شرایط بهتری برای کاهش وزن خواهید داشت.

رژیم‌های غذایی شما شامل مواد غذایی پر پروتئین می‌باشد، اما امکان دارد که برخی از افراد در کنار مصرف مواد غذایی، نیاز به دریافت مکمل‌ها داشته باشند تا هیچ‌گاه دچار کاهش مواد معدنی در بدن خود نشوند.

در این شرایط، پزشک دستورالعمل‌های خاصی برای مصرف ویتامین‌ها و پروتئین‌ها در نظر خواهد گرفت تا بیمار بتواند به‌ خوبی در سرازیری کاهش وزن قرار بگیرد و به اهداف خود در این زمینه برسد.

سخن آخر

اغلب افراد به دلیل افزایش وزن بسیار زیاد، به ‌دنبال بهترین کلینیک لاغری در زنجان می‌گردند. در تمامی این مطالب، اطلاعات واضح و جامعی در رابطه با جراحی‌های چاقی در اختیار شما قرار دادیم تا در صورت لزوم بتوانید از تخصص‌های دکتر سلیمی به ‌عنوان یک پزشک حاذق در زمینه جراحی چاقی بهره‌ مند شوید.

طبق سوابق کاری دکتر سلیمی، می‌توان دریافت که بیماران ایشان با موفقیت توانسته اند تا کاهش وزن خوبی را پشت سر بگذارند و به اندام ایده‌آل خود برسند. همین شرایط باعث می‌شود تا به تخصص‌های این پزشک حاذق ایمان بیاورید.

اغلب افرادی که به ‌دنبال کلینیک لاغری در زنجان هستند، با نام دکتر سلیمی مواجه خواهند شد. بنابراین ما توصیه می‌کنیم که از زنجان به تهران آمده و نزد دکتر سلیمی از مزایا و ویژگی‌های جراحی چاقی بهره‌ مند شوید. زیرا انتخاب پزشک یکی از مهم‌ترین مسائل در زمینه جراحی‌ها می‌باشد.

در صورتی‌ که انتخاب اشتباهی از مهارت‌های یک پزشک داشته باشید، قطعا سلامتی شما آسیب خواهد دید. می‌توانیم این اطمینان را به شما بدهیم که با تخصص‌های دکتر سلیمی، از نتیجه عمل جراحی راضی و خشنود خواهید بود.

منبع:

cutt.ly

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید