کره بادام زمینی برای لاغری

در این مطلب جامع از سایت دکتر سلیمی جراح چاقی در تهران با موضوع ” کره بادام زمینی برای لاغری ” در خدمتتان هستیم. با ما همراه باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

شاید تاکنون در مقالات متعددی در خصوص اهمیت مصرف مواد غذایی سالم و مقوی، مطالبی خوانده باشید. همه ما می دانیم که بدن ما برای حفظ سلامتی و پایداری خود، نیاز به مصرف مواد غذایی سالم دارد. در واقع مواد مغذی و موردنیاز بدن ما از طریق مواد غذایی تامین خواهد شد.

به همین دلیل باید در انتخاب مواد غذایی و رعایت اصول غذایی، دقت لازم را داشته باشیم. بسیاری از افراد ممکن است برخی از مواد غذایی در رژیم های غذایی خاصی مصرف کنند تا بتوانند هدفی را دنبال نمایند.

به عنوان مثال، رژیم های غذایی لاغری و کاهش وزن که از محبوبیت و استفاده زیادی برخوردار است، از مواد غذایی مقوی ای تشکیل شده است که در عین کمک به کاهش وزن، بتواند کمک زیادی در جهت تامین ویتامین ها و مواد ضروری بدن نماید.

پیشنهاد می کنیم از پست رژیم کتوژنیک ۷ روزه دیدن کنید.

از جمله مواد غذایی مناسب در جهت لاغری و کاهش وزن، می توان به کره بادام زمینی اشاره کرد

از جمله مواد غذایی مناسب در جهت لاغری و کاهش وزن، می توان به کره بادام زمینی اشاره کرد. از آنجایی که بیماری چاقی و اضافه وزن، گسترش زیادی یافته است و بسیاری از افراد درگیر این مسئله هستند، مصرف مواد غذایی مرتبط با لاغری از جمله کره بادام زمینی، از اهمیت زیادی برخوردار است.

به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم به بررسی کره بادام زمینی برای لاغری و خواص آن در کاهش وزن بپردازیم و نکات مهمی را در این خصوص مورد بررسی قرار دهیم.

علاوه بر این کره بادام زمینی دارای خواص مختلفی برای بدن است که در این مقاله به برخی از آنها اشاره خواهد شد. اما افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالایی هستند و چاقی شدیدی دارند، باید از روش های موثرتری برای کاهش وزن خود استفاده کنند.

جراحی چاقی در این مورد، بهترین روش محسوب می شود و ما در انتهای مقاله به بررسی جراحی چاقی می پردازیم. همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

توصیه می کنیم از صفحه لاغری در دو روز دیدن کنید.

کره بادام زمینی برای لاغری

کره بادام زمینی یکی از بهترین و مقوی ترین مواد غذایی محسوب می شود و خواص زیادی برای سلامتی بدن دارد. بسیاری از افراد به جهت لاغر شدن و کاهش وزن از کره بادام زمینی استفاده می کنند.

در واقع کره بادام زمینی و کاهش وزن و تناسب اندام، با یکدیگر ارتباط نزدیکی دارند و افراد مختلف می توانند به همراه رژیم غذایی خود، اقدام به مصرف این ماده غذایی با ارزش نمایند.

کره بادام زمینی برای لاغری
کره بادام زمینی برای لاغری

کره بادام زمینی دارای فیبر فراوان است و فیبر موجود در آن از نوع گیاهی است. علاوه بر این پروتئین سرشار کره بادام زمینی میتواند تاثیر زیادی در روند کاهش وزن و لاغری داشته باشد و همچنین در فرایند عضله سازی بسیار موثر است.

بسیاری از ورزشکاران بدنساز، برای رشد عضلات خود و همچنین چربی سوزی، از کره بادام زمینی استفاده می کنند و از خواص آن آگاهی دارند.

در واقع این ماده غذایی، می تواند باعث جلوگیری از تشکیل چربی های مضر و اشباع در بدن شود

در واقع این ماده غذایی، می تواند باعث جلوگیری از تشکیل چربی های مضر و اشباع در بدن شود و همچنین افرادی که با مشکل چاقی شکمی و پهلو روبرو هستند، می توانند از خواص لاغری کره بادام زمینی استفاده کنند.

کره بادام زمینی از بروز گرسنگی های کاذب جلوگیری خواهد کرد و مصرف آن در وعده های مختلف می تواند از بروز پرخوری جلوگیری نماید و فرد را تا مدت زیادی سیر نگه خواهد داشت.

وجود چربی های سالم و غیر اشباع، انواع ویتامین ها و سایر مواد معدنی موجود در بادام زمینی می تواند این ماده غذایی را یک وعده کامل دانست و باعث افزایش سلامتی بدن می شود. شما می توانید با مشورت متخصص تغذیه به میزان مورد نیاز خود از کره بادام زمینی برای لاغری استفاده نمایید.

مزایای کره بادام زمینی برای لاغری

همانطور که در مبحث قبلی گفته شد، کره بادام زمینی، یک منبع سرشار از پروتئین است و همچنین دارای کالری و چربی های غیر مضر است. به همین دلیل افراد می توانند برای لاغری خود از آن استفاده کنند.

شاید برخی از افراد تصور کنند که کره بادام زمینی باعث ایجاد اضافه وزن می شود.

مزایای کره بادام زمینی برای لاغری
مزایای کره بادام زمینی برای لاغری

این تصور اشتباه است و مصرف اصولی آن می تواند باعث کاهش وزن شود. از جمله دلایل مهمی که می توان به این موضوع اشاره کرد که کره بادام زمینی برای لاغری مفید است، عبارتند از:

 • ایجاد احساس سیری بلند مدت

از مزیت های کره بادام زمینی، وجود فیبر فراوان ان است. در واقع فیبر موجود در این ماده غذایی می تواند باعث پر نگه داشته شدن معده در مدت زمانی طولانی شود. زیر فیبرها ماهیت دیر هضمی دارند و در نتیجه از گرسنگی کاذب جلوگیری خواهد کرد و فرد میل کمتری به غذا خواهد داشت.

 • کمک به تعادل قند خون

یکی از موارد مهم در خصوص چاقی و اضافه وزن، ارتباط قند خون بالا و دیابت با چاقی است. در واقع چاقی می تواند باعث بروز بیماری دیابت و همچنین قند بالا باعث انباشته شدن آب در بدن و چربی ها در بدن شود.

کره بادام زمینی می تواند در این زمینه کمک زیادی کند. با وجود شیرین بودن کره بادام زمینی، اما قند موجود در آن، از نوع غیر مضر و سالم است و در تعادل قند خون بسیار موثر است و از بروز چاقی و اضافه وزن جلوگیری خواهد کرد. افراد دیابتی در رژیم غذایی خود از کره بادام زمینی استفاده می کنند و از مزیت های آن بهره مند می شوند.

 • منبع غنی از پروتئین

بررسی ها نشان داده است که پروتئین ها می تواند کمک زیادی در تناسب اندام داشته باشد و تاثیر زیادی در افزایش چربی سوزی خواهد داشت.

کره بادام زمینی، یک منبع غنی از پروتئین است که می تواند یک گزینه عالی برای تامین پروتئین های بدن، رشد عضلات و افزایش چربی سوزی باشد و به همین دلیل است که بسیاری از افراد عادی و ورزشکاران از کره بادام زمینی برای تناسب اندام خود استفاده می کنند.

 • ریکاوری ماهیچه‌ها

از دیگر مواردی که می توان در خصوص کره بادام زمینی برای لاغری، اشاره کرد، این است که کره بادام زمینی می تواند به بهبود بافت های ماهیچه ای بپردازد

و کمک زیادی خواهد کرد که بافت های تخریب شده ناشی از انباشتگی چربی ها، ترمیم شود. در واقع خاصیت پروتئینی کره بادام زمینی، منجر به این موضوع شده است. مصرف کره بادام زمینی، بعد از فعالیت ورزشی می تواند در این امر کمک زیادی کند.

 • تأمین انرژی بدن

کره بادام زمینی، دارای ارزش غذایی بالایی است. در واقع این ماده غذایی از ویتامین های مختلف و مواد معدنی سرشار تشکیل شده است.

وجود مواد معدنی مانند مس، فولات، ویتامین های گروه B و موادی مانند منگنز می تواند تاثیر زیادی در روند سلامتی بدن ما و تامین انرژی ما داشته باشد. بنابراین مصرف اصولی و به اندازه کره بادام زمینی، توصیه ما خواهد بود.

 • کمک به سلامت قلب و عروق

مصرف کره بادام زمینی می تواند تاثیر زیادی در روند سلامت قلب و عروق داشته باشد. بخصوص اگر در رژیم لاغری هستید و از ورزش می کنید، مصرف کره بادام زمینی می تواند خطر بروز بیماری های قلبی را کاهش دهد.

موارد بالا از جمله مهمترین خواص کره بادام زمینی برای لاغری است.

اما افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالایی هستند و از چاقی شدیدی برخوردارند، بایستی از روش های موثرتری برای کاهش وزن استفاده کنند که جراحی چاقی بهترین روش در این خصوص محسوب می شود.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص جراحی چاقی انجام دهد.

آیا چربی موجود در کره مقوی بادام زمینی باعث چاقی می شود؟

شاید برای برخی از افراد سوالی پیش آید که آیا مصرف کره بادام زمینی که دارای چربی است، باعث چاقی خواهد شد یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که کره بادام زمینی دارای چربی های سالم و غیر اشباع است و طبیعتا نمی تواند برای بدن مضر باشد.

آیا چربی موجود در کره مقوی بادام زمینی باعث چاقی می شود؟
آیا چربی موجود در کره مقوی بادام زمینی باعث چاقی می شود؟

این چربی ها ماهیت ذخیره شدن در بدن را ندارد و باعث انباشتگی چربی ها و اضافه وزن نخواهد شد. بلکه این چربی ها به عنوان یک منبع سوخت و انرژی در بدن استفاده می شود و نگرانی ای از این بابت به وجود نخواهد آورد.

بنابراین اگر به دنبال لاغری و کاهش وزن هستید، باید بدانید که مصرف مواد غذایی مقوی و دارای ویتامین های مختلف، از اهمیت زیادی برخوردار است و بایستی در رژیم های غذایی از مواد غذایی ای استفاده شود که بدن را دچار ضعف مواد معدنی نکند.

کره بادام زمینی از جمله مواد غذایی مناسب در این زمینه محسوب می شود که می توان با مشورت متخصص تغذیه به اندازه اصولی آن را مصرف کرد. همچنین داشتن تحرک کافی و ورزش، لازمه لاغری به همراه مواد غذایی رژیمی مانند کره بادام زمینی است.

با اینکه کره بادام زمینی از چربی ها سالم تشکیل شده است، برای سوخت کامل آن در بدن، باید فعالیت های ورزشی انجام داد تا بدن بتواند به عنوان یک منبع انرژی از آن استفاده کند.

روش‌های مصرف کره بادام زمینی برای لاغری

یکی از موارد مهم در خصوص مصرف کره بادام زمینی در زمینه لاغری، خرید این محصول است. زمانی که اقدام به خرید می کنید، بایستی به مشخصات محصول دقت کنید. برندهای مختلفی نیز وجود دارد که کره بادام زمینی را عرضه می کنند.

هرکدام از این برندها ممکن است مواد نگهدارنده به کره بادام زمینی اضافه کنند. از اگر به دنبال کره بادام زمینی برای کاهش وزن هستید، بایستی کره بادام زمینی طبیعی و بدون مواد نگهدارنده تهیه کنید و حتما اطلاعات محصول را بر روی برچسب ظرف مطالعه کنید.

اما برای اینکه بتوانید از خواص لاغری کره بادام زمینی استفاده کنید، می توانید این ماده غذایی را با دیگر مواد غذایی ترکیب و مصرف کنید و هرکدام از آنها مزیت های خاص خود را می رساند.

البته لازم به گفتن است که حتما باید با متخصص تغذیه مشورت های لازم انجام شود تا دچار مشکلات مختلفی نشوید.

از جمله راهکارها و روش های استفاده از کره بادام زمینی برای لاغری می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • اضافه کردن یک قاشق غذاخوری از کره بادام زمینی به اسموتی در وعده صبحانه که می تواند یک خوراکی بسیار مقوی باشد و انرژی مضاعفی در هنگام صبح به فرد منتقل می کند.
 • اضافه کردن کره بادام زمینی، به سالادها به اندازه یک قاشق غذاخوری
 • مصرف کره بادام زمینی به همراه عسل و به همراه نان جو
 • اضافه کرده مقداری از کره بادام زمینی به انواع شیر و مغزیجات در وعده های مختلف
 • استفاده از کره بادام زمینی در سوپ ها مانند سوپ پیاز و …
 • مصرف کره بادام زمینی به همراه ماست یونانی یک ترکیب عالی پروتئینی و چربی سوزی محسوب می شود.
 • مصرف کره بادام زمینی به همراه پنکیک جو دوسرپرک

شما می توانید برای استفاده از هرکدام از روش های لاغری به وسیله کره بادام زمینی، با متخصص تغذیه مشورت های لازم را انجام دهید. همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین جراحی چاقی، می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

خواص بادام زمینی برای بدن

علاوه بر خواص کره بادام زمینی برای لاغری، این ماده غذایی، خواص دیگری برای بدن دارد و جز مفیدترین مواد غذایی برای سلامتی محسوب می شود. کره بادام زمینی دارای خواص درمانی است. وجود پروتئین ها و ویتامین های مختلف و اسیدهای چرب غیر اشباع در آن، از جمله مزیت های آن محسوب می شود.

بادام زمینی دارای ویتامین های گروه B است و انواع اقسام ویتامین های این گروه را در خود دارد. همچنین ویتامین A و ویتامین C هم در کره بادام زمینی یافت می شود.

خواص بادام زمینی برای بدن
خواص بادام زمینی برای بدن

از طرفی وجود اسید پانتوتنیک، پتاسیم، منگنز، مس، کلسیم، منیزیم، آهن، سلنیوم و روی از دیگر مواردی است که می توان در خصوص این خوراکی باارزش گفت. اما در ادامه به برخی از مهمترین خواص و فواید مصرف کره بادام زمینی برای بدن می پردازیم:

 • فواید بادام زمینی برای پوست

بادام زمینی و کره بادام زمینی سرشار از ویتامین E است. این ویتامین نقش مهمی در سلامت پوست دارد و موثر در درمان مشکلاتی مانند جوش و آکنه و … است. همچنین وجود روی و منگنز در آن هم می تواند کمک زیادی در روند بازسازی پوست داشته باشد و از آفتاب سوختگی نیز جلوگیری خواهد کرد.

شاید یکی از مهمترین خواص کره بادام زمینی برای پوست، وجود ویتامین C در آن باشد که می تواند باعث افزایش میزان کلاژن پوست شود و در درمان چین و چروک پوست و افتادگی پوست، کمک زیادی خواهد کرد.

در واقع جوانسازی پوست می تواند از کره بادام زمینی باشد. بسیاری از کرم های جوانسازی پوست و رفع چین و چروک از عصاره کره بادام زمینی ساخته شده است.

همچنین درمان کننده التهاب، تورم و قرمزی پوست هم می تواند از دیگر فواید اصلی کره بادام زمینی باشد. به همین دلیل می توان از کره بادام زمینی چه بصورت موضعی و کرم و چه بصورت خوراکی برای سلامت پوست استفاده کرد.

 • خواص بادام زمینی برای مو

کره بادام زمینی دارای اسیدهای چرب امگا 3 است. این اسیدهای چرب می تواند باعث تقویت فولیکول های مو شود و در رشد موها کمک زیادی خواه کرد. از طرفی در کره بادام زمینی، مقادیری بیوتین یافت می شود که می تواند از ریزش موها جلوگیری نماید.

همچنین ویتامین E موجود در کره بادام زمینی می تواند باعث تقویت ریشه مو و جلوگیری از شکستگی مو شود. بسیاری از داروهای تقویت کننده مو و حتی شامپوهای تقویتی، از عصاره کره بادام زمینی تهیه شده است که نشان دهنده خاصیت آن در رشد مو و تقویت آن است.

 • درمان اختلال نعوظ جنسی

بادام زمینی به دلیل داشتن ال آرژنین می تواند تاثیر زیادی در گشاد شدن رگ های خونی شود و افرادی که دارای مشکلات جنسی مانند اختلال نعوظ هستند می توانند کمک زیادی کنند تا این مشکل رفع شود و باعث تقویت میل جنسی آقایان خواهد شد.

 • موثر در درمان کبد چرب

کره بادام زمینی می تواند باعث پاکسازی کبد از چربی های اضافه و زائد شود. در بخش خواص کره بادام زمینی برای لاغری گفته شد که خاصیت چربی سوزی کره بادام زمینی می تواند باعث از بین رفتن چربی ها اضافه در بدن شود . کبد چرب از جمله مشکلات رایج افراد چاق است که کره بادام زمینی می تواند کمک زیادی در این زمینه نماید.

 • موثر در درمان فشار خون بالا

کره بادام زمینی دارای مقادیر زیادی از پتاسیم است. پتاسیم می تواند تاثیر زیادی در روند تعادل و کاهش فشار خون داشته باشد و افرادی که دارای فشار خون بالایی هستند می توانند در رژیم غذایی خود از کره بادام زمینی استفاده کنند.

موارد بالا تنها بخشی از فواید مصرف کره بادام زمینی است که برای بدن مفید خواهد بود. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خواص کره بادام زمینی و همچنین خاصیت کره بادام زمینی برای لاغری، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی مشورت های لازم را انجام دهید.

لطفا از پست طرز تهیه کوکی رژیمی دیدن کنید.

مضرات بادام زمینی

بادام زمینی برای برخی از افراد می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. عمدتا افرادی که حساسیت و الرژی به این ماده غذایی دارند، دچار مشکلاتی می شوند. بنابراین باید در خصوص این موضوع توجه نمود.

افرادی که واکنش های آلرژیک به کره بادام زمینی دارند، حتی با بو کردن آن دچار مشکل می شوند و می تواند موجب بروز علائمی مانند قرمزی پوست، تورم، احساس خفگی، تهوع و شوک و … شود.

مضرات بادام زمینی
مضرات بادام زمینی

همچنین افرادی که دارای حساسیت به کره بادام زمینی هستند، ممکن است دچار مشکلات کبدی شوند و طبیعتا میتواند خطراتی را بوجود آورد. بنابراین توصیه می شود قبل از هر گونه مصرف رژیم های غذایی از جمله کره بادام زمینی با متخصص تغذیه مشورت های لازم را انجام دهید.

حال در ادام مقاله کره بادام زمینی برای لاغری، به بررسی شاخص توده بدنی و جراحی چاقی خواهیم پرداخت.

شاخص توده بدنی چیست؟

بررسی چاقی و میزان وزن خود از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا مشخص شدن نوع بدن ما و وضعیت آن می تواند کمک زیادی در جهت درمان چاقی داشته باشد.

به همین دلیل لازم است از یک شاخص و معیاری برای اندازه گیری میزان چربی های بدن استفاده شود که به آن شاخص توده بدنی بدنی یا BMI گفته می شود.

شاخص توده بدنی یا همان BMI به عنوان معیار و سنجش کلی وضعیت عمومی بدن اعم از چاقی و لاغری خواهد پرداخت. فرمول شاخص توده بدنی نسبت وزن به قد است که هرچقدر این شاخص عدد بیشتری داشته باشد، یعنی فرد از چاقی بیشتری برخوردار است.

علاوه بر این شاخص توده بدنی دارای یکسری بازه های عددی ثابت است که این محدوده های عددی می تواند دقیقا مشخص کند که BMI ما نشان دهنده کدام نوع وضعیت بدنی است.

در ادامه به بررسی بازه های عددی شاخص توده بدنی خواهیم پرداخت:

 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی زیر عدد 18.5 باشد، یعنی فرد از لاغری شدیدی رنج می برند
 • اگر فردی دارای نسبت وزن به قد در محدوده بین 18.5 تا 24.9 باشد، یعنی فرد در محدوده وزنی ایده آلی قرار دارد.
 • اگر فردی شاخص توده بدنی خود را در محدوده بین 25 تا 29.9 مشاهده کند، این موضوع نشان دهنده اضافه وزن در حد متوسط است.
 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در محدوده بین 30 تا 34.9 باشد، این موضوع یعنی فرد از چاقی شدید برخوردار است.
 • اما اگر فردی دارای شاخص توده بدنی بالاتر از عدد 35 باشد، این یعنی فرد به چاقی بسیار شدیدی دچار شده است و می بایست جراحی چاقی انجام دهد.

حال در ادامه مقاله کره بادام زمینی برای لاغری به بررسی جراحی چاقی خواهیم پرداخت. همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص شاخص توده بدنی و جراحی چاقی، انجام دهد.

جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی یک روش درمانی نوین و تضمین شده در جهت کاهش وزن و لاغری محسوب می شود.

جراحی چاقی می تواند به تغییرات ساختاری در سیستم گوارش انسان بپردازد و این تغییرات منجر به این مسئله می شود که فرد با کاهش مصرف مواد غذایی و کاهش کالری دریافتی، به کاهش وزن مورد دلخواه خود برسد.

جراحی چاقی چیست؟
جراحی چاقی چیست؟

در واقع افرادی که شاخص توده بدنی بالایی دارند و چاقی شدید دچار هستند، با مشکل کاهش وزن مواجه هستند و روش هایی مانند رژیم غذایی نمی تواند کارساز باشد. به همین دلیل جراحی چاقی می تواند یک روش صددرصدی در این زمینه محسوب شود و باعث کاهش وزن چنین افرادی گردد.

جراحی چاقی یک روش کم تهاجم و کم عارضه بوده و دلیل آن هم استفاده از روش لاپاراسکوپی است که با کمترین طول دوره نقاهت همراه است.

جراحی چاقی می تواند علاوه بر کاهش وزن در مدت زمان کوتاه، باعث درمان بیماری های مرتبط با چاقی مانند دیابت، بیماری های قلبی و عروقی، کبد چرب، فشار خون بالا و حتی سرطان شود. به همین دلیل است که تقاضا برای جراحی چاقی بسیار بالاست.

جراحی چاقی دارای روش های مختلفی است و هر کدام از روش های جراحی چاقی می تواند مزیت های خاص خود را داشته باشد. در ادامه مقاله کره بادام زمینی برای لاغری، بصورت مختصر توضیحی در خصوص انواع جراحی چاقی خواهیم داد:

 • جراحی اسلیو معده

جراحی اسلیو معده از پرتقاضاترین نوع جراحی چاقی است. در واقع این جراحی می تواند منجر به کاهش 80 درصدی حجم معده شود و پزشک جراح این جراحی را با دقت زیادی انجام می شود.

کاهش حجم معده باعث کاهش مصرف مواد غذایی و کالری دریافتی می شود و در نهایت فرد می تواند در یک مدت زمانی کوتاه به کاهش وزن دلخواه خود برسد. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص عمل اسلیو معده انجام دهد.

 • عمل بای پس معده

از روش های کاربردی جراحی چاقی می توان به عمل بای پس معده اشاره کرد. در این جراحی، معده فرد به دو بخش بزرگ و کوچک تقسیم می شود و بخش بزرگ معده از بدن خارج می شود.

عمل بای پس معده
عمل بای پس معده

سپس با هدف کاهش جذب مواد غذایی و کاهش مسیر ورود و خروج غذا، تغییراتی در روده کوچک اعمال می شود و در نهایت بخش تغییر یافته روده کوچک به معده متصل خواهد شد. این جراحی می تواند باعث کاهش جذب غذا و افزایش چربی سوزی شود.

 • بای پس با سوییچ اثنی عشری

از روش های پیچیده جراحی چاقی، عمل بای پس با سویچ اثنی عشری نام دارد. این جراحی ترکیبی از عمل اسلیو معده و بای پس معده است. یعنی در ابتدا معده بیش از 80 درصد حجم خود را از دست می دهد.

بعد از آن تغییرات در روده کوچک اعمال می شود. در نهایت کار، کیسه صفرا برای کاهش ترشح هورمون گرسنگی از بدن بیمار حذف خواهد شد. این جراحی منجر به کاهش وزن در مدت زمانی کوتاه خواهد شد.

 • حلقه گذاری معده

از روش های کم کاربرد جراحی چاقی، حلقه گذاری معده است. این جراحی بدین گونه است که در قسمت ابتدایی معده حلقه ای قرار داده میشود. در این روش جراحی ممکن است عوارضی در برخی از افراد دیده شود و به همین دلیل، کمتر مورد استفاده پزشکان جراح قرار خواهد گرفت.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص انواع جراحی چاقی انجام دهد.

لطفا از روش جراحی بهترین دکتر جراحی لاغری در شمال نیز دیدن کنید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی یکی از بهترین و مقوی ترین مواد غذایی موثر در کاهش وزن یعنی کره بادام زمینی پرداختیم. در خصوص خواص کره بادام زمینی برای لاغری و مزیت های آن، توضیحات کاملی ارائه شد.

این ماده غذایی می تواند در کنار رژیم غذایی اصولی و ورزش، باعث کاهش وزن شود. همچنین مصرف آن فواید زیادی برای بدن و سلامتی دارد که در این مقاله در خصوص آن توضیحاتی ارائه شد. لازمه استفاده از هرگونه مواد غذایی و برخورداری از مزیت های آن، مشورت و راهنمایی گرفتن از متخصص تغذیه است.

همچنین در این مقاله در خصوص یکی از بهترین روش های کاهش وزن برای افراد بسیار چاق، یعنی جراحی چاقی، توضیحاتی ارائه شد.

با این حال شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خواص کره بادام زمینی در زمینه لاغری و همچنین اطلاع از جراحی چاقی و انجام آن، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را از یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی یعنی جناب آقای دکتر سلیمی دریافت کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید