کاهش وزن سریع

در این مقاله از سایت آقای دکتر مهدی سلیمی می خواهیم راجع به کاهش وزن سریع، با شما صحبت کنیم پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

مردم بسیاری با مشکل چاقی درگیر هستند و برای درمان آن، به صورت جدی اقدام می کنند. به گونه ای که بتوانند کاهش وزن سریع را تجربه کنند. البته این موضوع شیوه های بسیار زیادی دارد که انتخاب آن‌ها به افراد بستگی دارد.

کاهش وزن سریع
کاهش وزن سریع

اما پایین آوردن وزن به شکل سریع در حقیقت چندان درست نیست؛ زیرا زمان بر بودن آن مانع این امر می باشد و وزنی که اکنون از آن برخوردار هستید یک شبه به شما اضافه نشده و ماه ها طول کشیده است.

پس نباید انتظار داشته باشید که یک شبه از شر آن همه چربی خلاص شوید. برای همین بهتر است با صبوری روند کاهش وزن خود را دنبال کنید تا نتیجه‌ای که منتظرش هستید تحقق پیدا کند.

پیشنهاد می کنیم از پست راز لاغری سریع دیدن کنید.

آیا کاهش وزن سریع اصولی است؟

قطعا پاسخ سوال خیر می باشد، چون در هیچ کجای دنیا این موضوع تایید نشده است و پزشکان متخصص نیز استفاده از چنین شیوه هایی را برای بدن بسیار زیان بار تلقی کرده اند.

برای همین، برداشتن گام‌های آهسته در این راه میتواند بدون صدمه رساندن به شما وزن وزن‌تان را پایین بیاورد. معمولا رژیم‌های غذایی و فعالیت‌های ورزشی مناسب در کنار هم باعث کاهش وزن سریع می شوند و علاوه بر آن مزیت‌های فراوانی را برای افراد به همراه می آورند.

آیا کاهش وزن سریع اصولی است؟
آیا کاهش وزن سریع اصولی است؟

اما انواع برنامه‌های غذایی که به ترتیب اصولی تنظیم میشوند، میتوانند وزن شما را در بازه زمانی یک ماهه و بالاتر از آن تغییر بدهند و باعث لاغری سریع شما شوند.

معمولا استفاده از برنامه غذایی اصولی باید ماه ها انجام شود تا از بافت‌های تجمع یافته در بدن خود رهایی پیدا کند و یا به عبارتی به سرعت وزن خود را پایین بیاورد.

رژیم لاغری سریع:

در این نوع برنامه‌ها، معمولا از همه محصولات غذایی بهره گرفته می شود و تا جای ممکن همه وعده‌های غذایی سر جای خود باقی خواهند ماند، ممکن است در زمان‌های خاص در استفاده از این وعده‌ها محدودیت‌هایی اعمال شود، اما در حالت کلی باید به همه آن‌ها توجه کرد.

در ضمن، چینش چنین رژیم غذایی باید به دست متخصص تغذیه به انجام برسد، چون باید شرایط جسمی هر فرد به شکل جداگانه ارزیابی شود، مشکلات موجود بررسی گردد، بیماری‌ها و سوابق دیگر فرد نیز در نظر گرفته شود، تا برنامه غذایی مناسبی به همه افراد بدهند که وزن فرد را در سریع ترین زمان ممکن پایین بیاورد. اگر حرکات ورزشی را نیز در کنار رژیم‌های غذایی خود شروع نمایید.

قطعا نتیجه مطلوب‌تری عایدتان می شود. البته برخورداری از شرایط ویژه می تواند باعث شود که در بازه زمانی بسیار کمی به فکر کم کردن وزن سریع بیافتید و در واقع مجبور به این کار شوید.

برای مثال: امکان دارد یک جراحی در پیش رو داشته باشید، به همین خاطر کم کردن وزن به شکل سریع‌تر باید به انجام برسد.

از طرفی، افرادی هستند که قصد دارند در مراسم ازدواج خود که به زودی برگزار میشود از شر اضافه وزن خود رهایی پیدا کنند یا در یک مهمانی ویژه لاغرتر به نظر برسند، بنابراین دوست دارند در یک بازه زمانی کوتاه به هدف خود دست پیدا کرده و اندام دلخواه خود را بسازند.

دلایل زیادی در این رابطه میتواند موجود باشد. به هر حال در چنین شرایط خاصی میتوانید طبق صلاحدید پزشک از برنامه‌های غذایی سخت‌تر بهره بگیرید و انواع تهاجمی آن را انتخاب نمایید. با به کار گیری این رژیم‌ها تا حدود ۵کیلوگرم از اضافه وزن خود را از دست خواهید داد.

اهرم بزرگ برای کاهش وزن سریع چیست؟

همان طور که می دانید، انگیزه می تواند شما را به خواسته‌های خود بیشتر نزدیک کند و باعث شود با شتاب بیشتری به کاهش وزن بپردازید. به طور کلی برخورداری از انگیزه در تمامی حوزه‌ها کمک کننده است و سبب ایجاد نتایج مطلوب میشود.

از آنجایی که افراد زیادی پس از یک مدت نامعلوم و کوتاه از رعایت برنامه غذایی خود خسته میشوند و آن را کنار می گذارند. به همین خاطر، تنها افرادی قادر به موفقیت در این راه هستند که از انگیزه بیشتری برخوردار می باشند.

اهرم بزرگ برای کاهش وزن سریع چیست؟
اهرم بزرگ برای کاهش وزن سریع چیست؟

همچنین افزون بر موارد بال،ا برخورداری از انگیزه به شما کمک خواهد کرد تا با شتاب بالا وزن بسیاری را کاهش بدهید. پیروی از رژیم غذایی، وقت مشخصی احتیاج دارد و اگر در همان ابتدای کار خسته شوید قطعا با شکست مواجه خواهید شد.

برای رسیدن به مورد علاقه‌های خود مانند اندام ایده آل باید با همه وجود و قدرت خود گام بردارید تا مادامی که شاهد تحقق آن باشید.

در بازه زمانی کوتاه چه مقدار میتوان وزن کم کرد؟

نمیتوانیم پاسخ دقیقی به این سوال بدهیم؛ زیرا شرایط همه افراد با هم برابر نیست و تفاوت‌های زیادی در میان آن‌ها موجود است. بنابراین، باید در ابتدا تصمیم بگیرید که در طول یک ماه یا سی روز قصد دارید چه میزان از اضافه وزن خود را از دست بدهید؛

البته باید در تعیین این موضوع واقع بین باشید و عددهای عجیب انتخاب نکنید چون این بازه زمانی کوتاه‌ است و باید عدد معقولی برای آن در نظر بگیرید تا بتوانید به هدف خود برسید؛

زیرا انتخاب هدف‌های بزرگ‌تر و غیرمنطقی باعث میشود تا هم نتیجه موردنظر را به دست نیاورید و هم از ادامه راه ناامید شوید، برای همین شایسته است از هدف های کوچک‌تر شروع کنید تا در مجموع به خواسته اصلی خود برسید.

در این صورت، فشار کمتری نیز احساس خواهید کرد. پس بدون در نظر گرفتن رویابافی ها در ابتدا برای یک رژیم غذایی یک ماهه یا ۳۰روزه برنامه ریزی دقیق انجام بدهید.

درضمن به تبلیغات گوناگون توسط افراد غیر متخصص و غیر حرفه‌ای نیز اهمیتی ندهید، چون باعث می شوند هم از اهداف خود دور شوید و هم به بدنتان صدمه بزنید.

فقط متخصصان و یا پزشکان تغذیه در این حوزه می توانند شما را یاری نمایند. در ادامه در رابطه با کاهش وزن سریع در طول یک رژیم غذایی یک ماهه با شما صحبت خواهیم کرد، پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

ویژگی یک نمونه رژیم کاهش وزن سریع و اصولی چیست؟

افرادی که از برنامه‌های غذایی تهاجمی استفاده میکنند و در کاهش وزن خود افراط می نمایند، در بازه‌های زمانی کوتاه، به احتمال زیاد، با نتایج مطلوبی روبه‌رو میشوند؛

اما در بازه‌های زمانی طولانی‌مدت، نمیتوانند به خوبی این روند را پیش ببرند، چون به سرعت خسته میشوند و به تدریج با اثرات منفی آن نیز مواجه خواهند شد. با این حال، برخی افراد به اجبار چنین شیوه‌هایی را امتحان میکنند تا بتوانند لاغری سریع را تجربه نمایند.

ویژگی یک نمونه رژیم کاهش وزن سریع و اصولی چیست؟
ویژگی یک نمونه رژیم کاهش وزن سریع و اصولی چیست؟

درضمن، رعایت خودسرانه انواع رژیم‌ها میتواند به شما صدمه بزند، پس برای پیروی از برنامه‌های غذایی تهاجمی نیز باید از پزشکان متخصص کمک بگیرید؛

زیرا آن‌ها میتوانند به گونه‌ای این برنامه را تنظیم کنند که شباهت‌های فراوانی به انواع رژیم اصولی داشته باشد و عوارض جانبی آن نیز در بدن شما کاهش پیدا کند، یا به عبارتی پزشکان قادر خواهند بود برنامه مورد علاقه شما را دستکاری کرده و از آن یک رژیم غذایی اصولی تهیه کنند تا آسیب کمتری به شما وارد آید.

لطفا از پست عرق شوید برای لاغری دیدن کنید.

با رعایت چنین رژیم‌هایی باید بسیاری از محصولات غذایی را حذف کنید

نکته: همچنین شایسته است بدانید که با رعایت چنین رژیم‌هایی باید بسیاری از محصولات غذایی را حذف کنید و یا مصرف آن‌ها را به شدت کاهش بدهید تا به وزن ایده آل خود به شکل سریع برسید مثل:

انواع و اقسام شیرینی‌ها، نوشابه، محصولات فست‌ فودی، غذاهای چرب، برنج و نان. همچنین باید در عوض موارد گفته شده از سبزیجات و پروتئین‌های بیشتری بهره مند شوید تا سوخت و ساز بدن خود را نیز افزایش بدهید.

استفاده از این گونه برنامه‌های غذایی یک ماهه، با سختگیری‌‌های به خصوصی همراه خواهد بود، پس قبل شروع از آمادگی خود مطمئن شوید و انگیزه خود را برای پشت سر گذاشتن سختی‌ها و رسیدن به نتایج شیرین به خوبی تقویت نمایید.

در انواع رژیم کاهش وزن سریع، به چه نکاتی باید توجه شود؟

در این بخش از مقاله به مواردی که باید در این نوع رژیم‌ها رعایت کنید می پردازیم که عبارت اند از:

در انواع رژیم کاهش وزن سریع، به چه نکاتی باید توجه شود؟
در انواع رژیم کاهش وزن سریع، به چه نکاتی باید توجه شود؟
  • ورزش سنگین فراموش نشود

بهره گیری از ورزش‌های هوازی، در بازه‌های زمانی طولانی‌مدت، سبب ایجاد اثرات مطلوب در بدن شما میشوند؛ زیرا با استفاده از آن‌ها می‌توانید کاهش وزن سریع را تجربه کنید.

ولی در این رژیم یک ماهه ورزش‌های هوازی جوابگو نیست. چون اگر مدام از وزنه برای انجام ورزش کمک بگیرید بافت‌های چربی خود را می شکنید که در نتیجه آن تراکم بافت ماهیچه‌ای به وجود می‌آید.

به همین خاطر، رعایت فعالیت های ورزشی به طور مرتب و اصولی در این بازه یک ماهه میتواند نتایج شگفت انگیزی را به دنبال داشته باشد. همچنین قادر خواهید بود از حرکات و رشته‌های ورزشی گوناگون کمک بگیرید.

می‌توانید از انواع ورزش‌هایی همچون پیاده‌روی منظم، دویدن، هولاهوپ زدن و شنا یاری بگیرید و از آن‌ها در کنار فعالیت‌های ورزشی سنگین با وزنه استفاده کنید. در این صورت کالری بیشتری نیز می‌سوزانید.

بالا بردن تحرک نیز پیشنهاد مناسبی در این مدت است. اگر به گونه‌ای سبک زندگی خود را تغییر بدهید که به شکل تمام وقت در حرکت باشید، شتاب چربی سوزی خود را بیشتر خواهید کرد که به تسریع روند کاهش وزن شما کمک شایان توجهی می نماید.

  • ویتامین‌ها را فراموش نکنید

برخی از ویتامین‌ها، قادر هستند سبب افزایش متابولیسم بدن شوند که در این صورت، کاهش وزن سریع اتفاق خواهد افتاد. در دوران رژیم خود به خاصیت برخی ویتامین‌های مهم احتیاج دارید مثل: ویتامین D، آهن، ویتامین C، امگا۳، کلسیم.

زمانی که از یک برنامه غذایی فشرده پیروی میکنید باید مصرف مکمل‌های دارویی و ویتامین‌ها را جدی بگیرید، چون به شما کمک میکنند تا درگیر کمبود ویتامین و عوارض آن نشوید و به راحتی وزن خود را پایین بیاورید.

البته مکمل‌ها به تنهایی کافی نیستند و در وهله اول باید به تغذیه خود اهمیت بدهید، مثلا از میوه‌ها و سبزیجاتی که از ویتامین‌ها و مواد مغذی بالا برخوردار باشند بهره بگیرید.

چند نکته مهم برای افرادی که قصد کاهش وزن سریع دارند:

در این بخش از مقاله، می خواهیم به بیان نکات مفیدی بپردازیم که در زمان رعایت رژیم غذایی باید به آن‌ها توجه کنید که عبارت اند از:

چند نکته مهم برای افرادی که قصد کاهش وزن سریع دارند:
چند نکته مهم برای افرادی که قصد کاهش وزن سریع دارند:
  • نوشیدن آب

سوخت و ساز بدن با خوردن این ماده حیاتی، شتاب بالایی به خود می گیرد و سرعت لاغری شما را نیز افزایش میدهد. درضمن، اگر از این نکته پیروی کنید به شادابی و طراوت خود کمک میکنید و اجازه صدمه دیدگی پوست خود را نمیدهید.

  • خواب مناسب

بهره مندی از خواب خوب و باکیفیت، شما را زودتر به نتیجه موردنظرتان می‌رساند. به گونه ای که در ساعت مناسبی از شب به خواب بروید و اول صبح نیز بیدار شوید. شب بیداری در این دوران اصلا توصیه نمیشود، در عوض شایسته است در ساعات مناسبی بخوابید و بدن خود را به آرامش مطلق برسانید.

در این صورت هم شتاب متابولیسم خود را افزایش میدهید و هم فاز استراحت بدن خود را فعال می نمایید. برای همین انرژی فراوانی را کسب می کنید تا به شما برای سپری کردن سختی‌های این راه و کاهش وزن کمک کند.

  • دوری از استرس

شایسته است با هر شیوه‌ای که میتوانید استرس را از خود دور نمایید. چون این عامل سمی، میتواند متابولیسم بدن شما را متوقف کند. آرامش در انجام هر کاری لازم است و درصد موفقیت شما را بالا می برد.

بنابراین در درجه اول سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و از فعالیت‌های ویژه در این حوزه بهره بگیرید مثل: یوگا، مدیتیشن، تمرین تنفسی پیلاتسی.

  • داشتن سبک زندگی سالم

زمانی که رژیم خود را شروع میکنید، باید دور مصرف برخی از موارد خط قرمز بکشید مانند: نوشیدنی‌های الکلی، کشیدن سیگار، خوردن محصولات غذایی چرب و ناسالم. در این صورت، سرعت کم کردن وزن خود را بیشتر میکنید و همزمان از صدمه رسیدن به سلامتی خود نیز جلوگیری می نمایید.

همچنین در عوض موارد بالا باید از محصولات غذایی متنوع و مفید کمک بگیرید و به نوعی به جایگزین کردن آن‌ها با موارد بالا بپردازید مثل: افزودن سبزیجات و میوه ها به رژیم غذایی، افزودن کافئین با مصرف قهوه و یا چای سبز، برخورداری از سبک زندگی سالم.

در ضمن، برای اینکه بتوانید کاهش وزن سریع را تجربه کنید می توانید به صورت حضوری به دکتر سلیمی مراجعه کنید تا یک رژیم غذایی باکیفیت و اصولی را برای شما تنظیم نماید.

بنابراین، پیشنهاد ما در این مقاله دکتر سلیمی میباشد، چون پزشکی توانا با مهارت بالا هستند و تجارب بسیاری در زمینه جراحی چاقی و کاهش وزن به شیوه‌های گوناگون دارند.

برای همین میتوانند به شما نیز در رسیدن به اندام دلخواه یاری برسانند و نکته‌های لازم را گوشزد کنند. میتوانید یک جلسه مشاوره با این پزشک باتجربه ترتیب بدهید و از نزدیک با توانایی‌های ایشان در این حوزه آشنا شوید.

لطفا از پست سریع ترین راه درمان دیابت دیدن کنید.

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با کاهش وزن سریع با شما صحبت کردیم و ویژگی‌های آن را عنوان نمودیم. همچنین نکاتی مانند نوشیدن زیاد آب، دوری از استرس و اضطراب، خواب مناسب و سبک زندگی سالم را برای شما توضیح دادیم تا افزون بر کاهش وزن اصولی بتوانید مراقب سلامتی خود نیز باشید.

درضمن دکتر سلیمی را به عنوان پزشکی حاذق در زمینه درمان چاقی به شیوه‌های مختلف به شما معرفی کردیم، پس بهتر است به مطالب این مقاله توجه کنید تا بتوانید اندام مورد علاقه خود را بسازید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید