ژل لاغری سوماتلین

ژل لاغری سوماتلین یکی از معروف ترین ژل های لاغری ایتالیایی می باشد که به عنوان یکی از مطرح ترین برندهای جهانی در سطح دنیا مطرح است.

ژل لاغری معمولا به منظور کاهش وزن و لاغری موضعی بدن استفاده می شود و همین امر موجب شده است تا افرادی که دارای وزن بالا می باشند برای کاهش وزن خود، استفاده از ژل های لاغری را نیز در نظر بگیرند.

کسانی که قصد دارند تا از ژل لاغری سوماتلین برای کاهش وزن خود استفاده کنند، بهتر است پیش از آن که هرگونه اقدامی در این زمینه انجام دهند اطلاعات کافی را در مورد این ژل لاغری به دست آورند.

هدف ما در این مقاله نیز ارائه ی برخی از جزئیات و اطلاعات در مورد ژل های لاغری و به ویژه ژل لاغری سوماتلین می باشد.

ژل لاغری سوماتلین
ژل لاغری سوماتلین

شما می توانید از طریق مطالعه ی این مقاله، اطلاعاتی کلی را در باب روش لاغری از طریق استفاده از ژل های لاغری به دست آورید و از این طریق می توانید تصمیم خود را برای خرید ژل لاغری سوماتلین نهایی کرده و یا به دنبال روش های دیگری برای کاهش وزن و لاغری خود باشید.

پیشنهاد می کنیم از پست کلینیک لاغری در فردیس دیدن کنید.

ژل لاغری سوماتلین چیست و چه کاربردی دارد؟

برای آگای یافتن از نحوه ی کاربرد ژل سوماتلین ابتدا باید اطلاعاتی در مورد این که ژل لاغری چیست به دست آورد. ژل لاغری که برای لاغر کردن موضعی بدن استفاده می شود پس از آن که در موضع مورد نظر به کار گرفته شد، طی یک مکانیزم خاص چربی های موجود در زیر پوست را به روی پوست فرد انتقال می دهد و این امر موجب می شود تا موضع مشخص شده دچار تعریق شود.

ژل لاغری سوماتلین چیست و چه کاربردی دارد؟
ژل لاغری سوماتلین چیست و چه کاربردی دارد؟

تعریق موضع مشخص در بدن موجب می شود تا چربی هایی که در زیر پوست قرار دارند از طریق تعریق فرد از بین رفته و لاغری موضعی حاصل گردد.

ژل لاغری سوماتلین نیز معمولا به همین منظور به کار گرفته می شود اما افرادی که از این ژل استفاده می کنند باید این نکته را نیز مدنظر داشته باشند که مصرف ژل لاغری سوماتلین و یا هر یک از انواع دیگر ژل های لاغری موجب خواهد شد تا عوارض خاصی در موضع مشخص شده به وجود بیاید که گاهی اوقات جبران چنین عوارضی غیر ممکن می باشد.

لطفا برای درک انواع رژیم لاغری، مقاله رژیم برای وزن 90 کیلو را مطالعه کنید.

رویه ی ژل لاغری سوماتلین در خارج ساختن موضعی چربی های زیر پوست از طریق ایجاد حرارت شکل می پذیرد

رویه ی ژل لاغری سوماتلین در خارج ساختن موضعی چربی های زیر پوست از طریق ایجاد حرارت شکل می پذیرد. در واقع باید گفت که این ژل لاغری از طریق ایجاد سوزش و حرارت بر روی پوست فرد موجب می شود تا ناحیه ی مورد نظر فرد برای دفع چنین سوزش و حرارتی از چربی های موجود در زیر پوست انسان کمک بگیرد که نتیجه ی این پروسه، لاغری موضعی محل قرارگیری ژل خواهد بود.

شاید بتوان گفت که لاغری موضعی با استفاده از ژل لاغری سوماتلین در واقع یک واکنش تدافعی به حفظ سلامتی بدن از جانب مکانیزم دفاعی بدن می باشد. در ادامه ی مقاله با عوارض چنین پروسه ای در جهت حفظ سلامت بدن آشنا خواهیم شد.

استفاده از ژل لاغری سوماتلین برای چه افرادی مناسب است؟

در کل می توان گفت افرادی برای استفاده از ژل لاغری سوماتلین مستعد می باشند که دارای پوستی نسبتا چرب و مرطوب هستند.

البته این سخن صرفا بر اساس نحوه ی تاثیر ژل لاغری بر پوست انسان می باشد و ممکن است برخی از افرادی که دارای پوست خشک می باشند نیز بتوانند از ژل لاغری سوماتلین به منظور لاغر کردن موضعی نواحی مختلف بدن خود استفاده کنند.

معمولا توصیه ی پزشکان بر این است که افراد دارای پوست حساس بهتر است از مصرف انواع مختلف ژل های لاغری و فرآورده هایی که از طریق پوست انسان موجب کاهش وزن وی می شود، خودداری کنند.

توصیه ی پزشکان بر اساس احتمالاتی است که ممکن است پوست انسان در واکنش به استفاده از ژل لاغری نشان دهد

این توصیه ی پزشکان بر اساس احتمالاتی است که ممکن است پوست انسان در واکنش به استفاده از ژل لاغری نشان دهد و همین امر می تواند موجب آسیب به پوست شود.

حتی ممکن است افرادی که دارای پوستی کاملا صاف و شفاف نیز می باشند به سبب استفاده از ژل لاغری سوماتلین و یا محصولات مشابه این چنینی دچار آسیب پوستی شوند و برای رفع این مشکل روش مناسبی پیدا نکنند.

بنابراین استدلالات شاید بتوان گفت که مصرف ژل لاغری سوماتلین صرفا برای افرادی مجاز می باشد که با پزشک و متخصص پوست مشورت کرده و از بابت عدم آسیب به پوست خود به سبب مصرف این ژل لاغری اطمینان یابند.

برخی از افراد ممکن است مراجعه به پزشک را برای استفاده از ژل لاغری سوماتلین سهل بشمارند اما چنین افرادی باید توجه داشته باشند که در صورت مصرف این محصول برای کاهش وزن خود و لاغری موضعی بدن، ممکن است با عوارضی مواجه شوند که رفع چنین عوارضی پس از بروز بسیار مشکل خواهد بود

و به همین سبب است که مشورت با متخصص پوست در این زمینه پیش از هرگونه اقدامی در جهت استفاده از ژل لاغری توصیه می گردد.

توصیه می کنیم مقاله جراحی بای پس معده در کرج را مطالعه کنید.

عوارض استفاده از ژل لاغری سوماتلین

بسیاری از افراد با شنیدن نام ژل لاغری چنین می پندارند که مصرف این طیف از ژل ها می تواند موجب لاغری و کاهش وزن افراد شود و در این رویه هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

آن چه که به قطع می توان گفت و از نظر علمی نیز به اثبات رسیده است، وجود برخی از عوارض و پیامدهایی است که پس از استفاده از ژل لاغری سوماتلین و یا محصولات مشابه پیش می آید و ممکن است سلامتی انسان و یا زیبایی پوست را به چالش بکشد.

عوارض استفاده از ژل لاغری سوماتلین
عوارض استفاده از ژل لاغری سوماتلین

ژل لاغری سوماتلین هر چند که جزو برندهای معتبر ساخت ایتالیا می باشد اما مصرف این ژل می تواند عوارضی را در پی داشته باشد که برخی از این عوارض غیر قابل جبرانند.

علت این که در بخش قبلی تاکید شد تا پیش از مصرف این طیف از محصولات با متخصص پوست در این زمینه مشورت نمائید نیز همین است چرا که پدیدار شدن عارضه ی پس از استفاده صرفا توسط پزشک متخصص در این زمینه امکان پذیر خواهد بود.

در ادامه ی این بخش از مقاله قصد داریم تا به بررسی برخی از عوارض و مضرات استفاده از ژل لاغری سوماتلین بپردازیم.

مطالعه ی این بخش از مقاله موجب خواهد شد تا شما با جزئیات بیشتری در مورد این ژل لاغری آشنا شوید که آگاهی از این جزئیات می تواند باعث شود تا بازنگری خاصی برای تصمیم در مورد مصرف ژل لاغری سوماتلین برای کاهش وزن خود داشته باشید.

نکته ای که باید حتما در نظر داشته باشید این است که سلامتی شما در اولویت اول قرار دارد و به همین دلیل اگر به دنبال روشی برای کاهش وزن و لاغری خود می باشید باید حفظ سلامتی را نیز به عنوان یکی از اولویت های اصلی خود در نظر بگیرید.

  • خشکی بیش از حد و کاهش میزان رطوبت عضلات

یکی از شاخصه های شادابی و نشاط پوست بدن انسان، رطوب عضلات مختلف بدن می باشد. شاید بتوان گفت عاملی که باعث می شود تا پوست انسان کشیده باشد و با طراوت به نظر برسد، وجود رطوبت نسبی در پوست می باشد که معمولا این رطوبی با چربی اندکی همراه است.

خشکی بیش از حد و کاهش میزان رطوبت عضلات
خشکی بیش از حد و کاهش میزان رطوبت عضلات

البته این چربی مذکور غیر از چری زیر پوست می باشد که ممکن است موجب چاقی و بد فرم شدن مواضع و عضلات بدن گردد. استفاده از ژل لاغری سوماتلین ممکن است باعث شود تا آب و چربی موجود بر روی عضلات که موجب نشاط پوست می گردد از بین رفته و پوست انسان دچار افتادگی و خشکی بیش از حد گردد.

خشکی پوست

خشکی پوست هر چند که به تنهایی نمی تواند عارضه ی چندان خطرناکی به حساب بیاید اما ممکن است همین خشکی بیش از حد موجب شود تا عوارض بدتری بر پوست بدن عارض گردد.

مواردی همچون پوسته پوسته شدن و جراحت های کوچک و سطحی از جمله مواردی است که به عنوان پیامدهای خشکی پوست می توان از آن ها نام برد. کاهش میزان رطوبت عضلات بدن هر چند که به صورت موضعی باشد، ممکن است موجب پیری زودرس پوست و افتادگی پوست در نقاط مختلف بدن گردد.

نبودن رطوبت کافی در عضلات بدن می تواند باعث شود تا زخم های ایجاد شده بر روی پوست افراد در مدت زمان طولانی تری بهبود یابند و محل بهبودی زخم ها نیز تا مدت زمان نسبتا بیشتری در مقایسه با حالت عادی پوست باقی خواهد ماند.

در صورتی که زخم ایجاد شده در محل خشکی پوست، عمیق بوده باشد این احتمال وجود دارد که بهبودی زخم به صورت کامل حاصل نگردد و در صورت هرگونه ضربه و یا پوشیدگی محل زخم، شاهد سر باز کردن دوباره ی زخم در محل خشکی پوست باشیم.

  • خارش و التهاب پوست

یکی از شایع ترین عوارض استفاده از ژل لاغری سوماتلین برای کاهش وزن و لاغری موضعی بدن، خارش و التهاب می باشد. خارش ایجاد شده به سبب استفاده از ژل لاغری سوماتلین به سبب روند انتقال چربی های زیر پوست و تعریق ایجاد شده می باشد.

همان طور که قبلا هم گفته شد، رویه ی ژل لاغری سوماتلین برای لاغری موضعی نقاط مختلف بدن از طریق انتقال چربی به روی پوست صورت می پذیرد و این انتقال به سبب تعریق و ایجاد سوزش انجام می شود.

یکی از شایع ترین عوارضی که سوزش پوست با خود به همراه دارد، خارش و التهاب می باشد که این اثر در افرادی که دارای پوست حساس می باشند، بسیار شدیدتر از سایرین احساس می شود.

گاهی اوقات ممکن است افرادی که اقدام به مصرف ژل لاغری سوماتلین کنند به سبب خارش بیش از حد پوست خود، دچار آسیب های پوستی گشته و محل استفاده از این ژل لاغری را زخم کنند.

همچنین گاهی اوقات خارش بیش از حد موضعی می تواند موجب کبودی پوست و زخمی شدن زیره ی پوست گردد که این امر موجب می شود تا محل کبودی تا مدتی نسبتا طولانی با قی بماند و در چنین حالتی امکان از بین بردن کبودی به وجود آمده جز با استفاده از لیزر میسر نخواهد بود.

مسلم است که مشورت با متخصصان پوست پیش از مصرف ژل لاغری سوماتلین می تواند از چنین عوارضی جلوگیری کرده و سلامتی شما را حفظ کند.

پیشنهاد م یکنیم از پست عوارض دستگاه لاغری موضعی دیدن کنید.

  • کاهش فشار خون در کنار سرگیجه و بی خوابی

عارضه ی دیگری که ممکن است به سبب استفاده از ژل لاغری سوماتلین پدیدار گردد، مواردی می باشد که در اثر واکنش سیستم دفاعی بدن به خروج نامتعارف چربی از زیر پوست انسان روی می دهد.

کاهش فشار خون در کنار سرگیجه و بی خوابی
کاهش فشار خون در کنار سرگیجه و بی خوابی

بدن انسان دارای یک سیستم خود ایمنی می باشد که در قبال هرگونه فعالیت غیر مرتبط با ایمنی بدن ممکن است واکنش های خاصی را از خود نشان دهد.

واکنش های بدن در برابر از بین رفت چربی موجود در زیر پوست با توجه به شرایط افراد متفاوت می باشد اما این واکنش ها در اکثر موارد بر سیستم عصبی و یا فشار خون اثر می گذارد.

مواردی همچون سرگیجه و بی خوابی فرد در نتیجه ی استفاده از ژل لاغری سوماتلین پیش می آید و علت این امر نیز مکانیزم خود ایمنی بدن برای رفع مشکل از بین رفتن چربی های زیر پوست می باشد.

همچنین ممکن است افرادی که از ژل های لاغری برای کاهش وزن خود استفاده می کنند با افت فشار خون به صورت ناگهانی و در ساعات مشخصی از روز مواجه شوند که علت این امر نیز جلوگیری سیستم ایمنی بدن از هرگونه ایجاد تخریب می باشد.

لطفا از پست عوارض ابدومینوپلاستی دیدن کنید.

شما با استفاده از ژل لاغری سوماتلین، یکی از نیازهای بدن انسان یعنی چربی را در حالتی غیر متعارف از بدن خارجی می سازید

در واقع می توان گفت که شما با استفاده از ژل لاغری سوماتلین، یکی از نیازهای بدن انسان یعنی چربی را در حالتی غیر متعارف از بدن خارجی می سازید و همین امر موجب می شود تا سیستم ایمنی بدن انسان در واکنش به چنین عملی، اقدام به کاهش فشار خون کرده و یا تغییراتی را در سیستم عصبی بدن به وجود آورد.

شما با استفاده از ژل لاغری سوماتلین، یکی از نیازهای بدن انسان یعنی چربی را در حالتی غیر متعارف از بدن خارجی می سازید
شما با استفاده از ژل لاغری سوماتلین، یکی از نیازهای بدن انسان یعنی چربی را در حالتی غیر متعارف از بدن خارجی می سازید

ژل لاغری سوماتلین یکی از انواع ژل های لاغری در جهت کاهش وزن و کاهش حجم موضعی بدن می باشد.

در این مقاله سعی کردیم تا به تشریح نحوه ی عملکرد این ژل لاغری پرداخته و شما را با برخی از عوارض و احتمالاتی که ممکن است پس از استفاده از ژل لاغری سوماتلین پیش بیاید آشنا کنیم.

باید توجه داشته باشید که مشورت با پزشک و متخصص یکی از اصلی ترین مقدمات برای استفاده از ژل لاغری Somatoline به حساب می آید.

در صورتی که بر اساس تشخیص و توصیه ی پزشک، امکان استفاده از ژل لاغری Somatoline برای لاغری موضعی شما فراهم نباشد، می توانید از سایر روش های موجود برای کاهش وزن خود استفاده کنید.

باید توجه داشته باشید که حفظ سلامتی در تمامی روش های مدنظر برای لاغری شما حتما باید در اولویت اول قرار گیرد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید