چگونه پهلوها را لاغر کنیم

در این مقاله قصد داریم تا در مورد این که چگونه پهلوها را لاغر کنیم بحث کرده و مطالبی را در این باب بیان کنیم. با ما همراه باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

در چندین سال اخیر این سوال که چگونه پهلوها را لاغر کنیم رواج بسیاری داشته است. علت این امر کاهش میزان فعالیت های بدنی و افزایش مصرف چربی و انواع فست فود می باشد. تصورات گوناگونی در مورد چگونگی لاغر کردن پهلوها وجود دارد که برخی از آن ها ممکن است اشتباه باشد.

افرادی که قصد دارند تا برای لاغر کردن پهلوهای خود اقدام کنند، بهتر است اول مطالعات لازم در این زمینه را به جای آورند و از طریق منابع معتبر با روش های صحیح لاغر کردن پهلوها آشنا شوند تا با مشکلات مختلفی که ممکن است پیش بیاید مواجه نشوند.

چگونه پهلوها را لاغر کنیم
چگونه پهلوها را لاغر کنیم

همچنین افراد باید توجه داشته باشند که روند لاغر کردن پهلوها با توجه به آناتومی بدن و بی ام آی بدن ممکن است در افراد متفاوت باشد. به همین سبب است که توصیه می کنیم برای لاغر کردن پهلوهای خود روشی را انتخاب کنید که متناسب با شرایط بدنی شما بوده باشد تا بتوانید در کوتاه مدت ثمرات مناسبی را مشاهده کنید.

پیشنهاد می کنیم از پست دیابت من درمان شد دیدن کنید.

چگونه پهلوها را لاغر کنیم؟

مساله ی لاغر کردن پهلوها جزو مشکلاتی است که بسیاری از افراد و به ویژه خانم ها با آن مواجه هستند. ساختار بدن خانم ها به دلیل حفاظت از رحم، چربی دریافتی خود را در ناحیه ی پهلوها بیشتر از سایر نواحی ذخیره می کند و به همین دلیل خانم ها بیشتر از آقایان با این مشکل مواجه هستند.

اما این که چگونه پهلوها را لاغر کنیم معضلی است که برای حل آن روش های یکسانی هم در آقایان و هم در خانم ها به کار گرفته می شود. روش هایی که برای لاغر کردن پهلوها در نظر گرفته شده است به صورت نسبی و بر اساس تحقیقات به عمل آمده در زمینه ی جذب مواد غذایی و تاثیرات آن بر بدن در نظر گرفته شده است.

چگونه پهلوها را لاغر کنیم؟
چگونه پهلوها را لاغر کنیم؟

و به همین سبب به صورت قطعی نمی توان مبنی بر لاغر شدن پهلوها از طریق اعمال این رژیم های غذایی و یا انجام فعالیت های بدنی نظر داد اما در بیش از هشتاد درصد موارد، اعمال این تغییرات و رعایت برخی از موارد می تواند موجب کاهش حجم پهلوها و لاغر شدن آن ها گردد.

در ادامه ی این بخش از مقاله قصد داریم تا با متداول ترین روش های لاغر کردن پهلوها در بدن آشنا شویم که شما می توانید به سبب آشنایی و به کارگیری این روش ها در کوتاه مدت شاهد لاغر شدن پهلوهای خود باشید.

البته برخی از افراد ممکن است به دلایل مختلف نتوانند چنین نکاتی را رعایت کرده و این تغییرات را در زندگی خود اعمال کنند که برای این افراد نیز انجام جراحی های مختلف چاقی و یا تحت نظر قرار گرفتن توسط یک متخصص تغذیه می توان راهکار مناسبی برای شروع این مسیر باشد.

  • اصلاح رژیم غذایی

اولین گامی که می توان برای لاغر کردن پهلوها برداشت، اصلاح رژیم غذایی می باشد. بسیاری از افراد به دلیل داشتن رژیم نامناسب غذایی با افزایش حجم پهلوهای خود مواجه می شوند و چنین می پندارند که با ورزش و فعالیت بدنی می توانند حجم بدن خود را در حالت نرمال نگه دارند.

ابتدا باید این نکته را متذکر شویم که اصلاح رژیم غذایی مفهومی متفاوت با کاهش مصرف غذا می باشد.

در طریقه ی اصلاح رژیم غذایی ممکن است نیاز به کاهش برخی از مواد غذایی و افزایش برخی دیگر باشد در حالی که برخی از افراد ممکن است اصلاح رژیم غذایی را به معنی کاهش مصرف غذا و حذف وعده های غذایی تصور کنند.

پاسخ به این سوال که چگونه پهلوها را لاغر کنیم پیش از هر چیزی، نیازمند تحقیق و تفحص کافی در مورد وعده های غذایی مختلف و مواد مصرف شده در آن ها و میزان تاثیر این مواد در افزایش حجم عضلات مختلف بدن می باشد.

یافتن منبع و عاملی که موجب افزایش حجم پهلوها می شود نیز در اولویت دوم قرار دارد

همچنین یافتن منبع و عاملی که موجب افزایش حجم پهلوها می شود نیز در اولویت دوم قرار دارد. هر فرد با توجه به شرایط خود و میزان مصرف مواد غذایی در طول روز باید به این نکته برسد که عامل افزایش حجم پهلوها چیست و در قدم بعدی برای جلوگیری از این افزایش اقدام کرده و سپس در پی کاهش حجم پهلوهای خود باشد.

جایگاه اصلاح رژیم غذایی در این پروسه به هر سه مرحله ی مذکور اختصاص دارد و همین امر نشان دهنده ی اهمیت اصلاح رژیم غذایی در روند لاغر کردن پهلوهای بدن می باشد.

هر چند که برای کاهش حجم پهلوها و اصلاح رژیم غذایی، بهترین روش مراجعه به متخصص تغذیه می باشد اما در بخش های بعدی قصد داریم تا با چندی از روش های متداول اصلاح رژیم غذایی که می تواند منجر به کاهش حجم پهلوها شود آشنا شویم.

  • افزایش مصرف فیبر

روش های بسیار مناسبی برای کاهش میزان کالری دریافتی روزانه وجود دارد که در بین این روش ها افزایش مصرف میزان فیبر در طول روز بهترین آن ها برای کاهش حجم پهلوها می باشد.

افزایش مصرف فیبر
افزایش مصرف فیبر

افرادی که این سوال برایشان پیش آمده است که چگونه پهلوها را لاغر کنیم باید در رژیم غذایی خود مصرف فیبر را افزایش دهند چرا که فیبر از دو جهت می تواند موجب کاهش حجم پهلوها شود. اول این که فیبر خاصیت خاصی دارد که می تواند موجب کاهش وزن از طریق کاهش مصرف غذا شود.

فیبر جزو موادی است که موجب می شود تا فرد زودتر سیر شود و دیر به دیر احساس گرسنگی کند. همین امر عاملی در جهت کاهش وزن و در پی آن کاهش حجم پهلوها می باشد.

اما مزایای فیبر در جهت کاهش حجم پهلوها محدود به همین مورد نمی باشد. فیبر خاصیت دیگری نیز دارد و آن هم ارتباط مستقیم آن با چربی های شکمی می باشد.

مصرف بالای فیبر می تواند موجب کاهش و یا از بین رفتن چربی های شکم و اطراف شکم گردد و همین امر عاملی برای لاغر شدن پهلوها می باشد.

مواد غذایی مختلفی همچون سبزیجات، میوه ها، غلات و…. اصلی ترین منابع دریافت فیبر می باشند که شما می توانید به سبب افزایش مصرف این طیف از مواد غذایی، میزان فیبر دریافتی خود را در طول روز افزایش دهید.

باید توجه داشته باشید که برای دریافت میزان فیبر مورد نیاز بدن خود بهتر است از مواد غذایی و سبزیجات تازه و پر رنگ استفاده کنید چرا که گاهی اوقات فرآوری برخی از این محصولات ممکن است موجب از بین رفتن و یا کاهش جذب فیبر در بدن گردد.

  • مصرف مایعات و به ویژه آب

معمولا افرادی که با معضل چاقی روبرو هستند در صورت مراجعه به پزشک و متخصص تغذیه با یک پیشنهاد قطعی مواجه می شوند و آن هم افزایش میزان مصرف مایعات کم کالری و به ویژه آب در طول روز می باشد.

نوشیدن آب از چندین جهت موجب لاغری و به ویژه لاغری موضعی پهلوها می شود. افزایش مصرف آب می تواند موجب تندتر شدن روند متابولیسم در بدن شود که همین امر از یک جهت موجب مصرف انرژی در بدن و کاهش وزن می گردد و از سویی دیگر نیز چربی های موجود در ناحیه ی شکم و پهلوها را به دلیل فعالیت این ناحیه از بدن به کار می گیرد که موجب آب شدن چربی ها در این نواحی می شود.

علاوه بر این موارد برای این که بدانیم تا چگونه پهلوها را لاغر کنیم باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که گاهی اوقات ممکن است احساس گرسنگی کاذبی در بدن پیش بیاید که مصرف آب در اوقات مناسب می تواند عاملی در جهت پیشگیری از چنین احساسی گردد.

احساس گرسنگی کاذب پدیده ای است که معمولا پس از هضم کامل غذا ممکن است برای خیلی از افراد پیش بیاید که در چنین مواقعی مصرف متوالی آب و یا نوشیدن مایعات گرم همانند چای و قهوه می تواند موجب از بین رفتن این احساس کاذب در بدن شود.

در صورتی که شما نیز در طول روز و در چندین نوبت متوالی احساس گرسنگی می کنید، می توانید به سبب افزایش میزان مایعات دریافتی خود در طول روز و به ویژه مصرف متوالی آب، این احساس کاذب را به مرور زمان از بین برده و وعده های غذایی خود را در طول روز کاهش دهید.

  • افزایش فعالیت های بدنی

همان طور که قبلا هم گفتیم یکی از اصلی ترین علل رواج این سوال که چگونه پهلوها را لاغر کنیم این است که یک جا نشینی در جامعه به شدت افزایش یافته است و از سویی دیگر نیز میزان فعالیت بدنی افراد در حد زیادی کاهش داشته است.

افزایش فعالیت های بدنی
افزایش فعالیت های بدنی

منظور از کاهش فعالیت بدنی صرف کاهش انجام ورزش های مختلف نمی باشد بلکه حتی پیاده روی نیز می تواند یک فعالیت بدنی محسوب شود. در حال حاضر به دلیل رواج زندگی ماشینی و پیشرفت تکنولوژی در این زمینه، بیشتر افراد انجام امور خود را به راحت ترن شیوه ی ممکن بر می گزینند که همین امر عاملی برای چاقی بدن و افزایش چربی در آن می باشد.

در صورتی که شما نیز قصد دارید تا برای لاغر شدن پهلوهای خود اقدام کنید باید در کنار اصلاح رژیم غذایی، ساعات فعالیت بدنی خود را نیز در طول روز افزایش دهید.

شما باید سعی کنید تا در طول روز بیش از یک ساعت منفعل و نشسته نباشید

شما باید سعی کنید تا در طول روز بیش از یک ساعت منفعل و نشسته نباشید و حتما در این مدت زمان مشخص با انجام فعالیت های بدنی، روند سوخت و ساز بدن خود را پویا نگه دارید.

همچنین برای هدفمند شدن روند لاغری پهلوهایتان می توانید ساعات مشخصی را در طول روز به انجام فعالیت های بدنی اختصاص دهید و در صورت امکان در ساعات مذکور فعالیت های ورزشی نیمه سنگین و سنگین را برای لاغر شدن پهلوهایتان انجام دهید.

البته قبلا هم گفته شد که صرف پیاده روی و یا کوهنوردی نیز می تواند به عنوان این فعالیت بدنی شما تلقی گردد ولی حتما باید متوجه این نکته باشید که تمامی این فعالیت های بدنی شما باید در کنار اصلاح رژیم غذایی صورت پذیرد چرا که این دو عامل هر دو مکمل یکدیگر در جهت لاغر شدن پهلوها تلقی می شوند.

  • انجام تمرینات مرتبط

علاوه بر افزایش میزان فعالیت های بدنی در طول روز، تمرینات خاصی نیز وجود دارند که به منظور لاغری موضعی پهلوها و شکم می توان از آن ها استفاده کرد. این تمرینات ورزشی به منظور لاغر کردن پهلوها طراحی شده است و افرادی که می پرسند چگونه پهلوها را لاغر کنیم، می توانند با انجام چنین تمریناتی در جهت رسیدن به مقصود خود گام بردارند.

یکی از رایج ترین تمرینانی که برای لاغر کردن پهلو می توان از آن استفاده کرد، انجام حرکت ورزشی ساید هیپ رایز می باشد. در این روش شما باید به پهلو دراز کشیده و پاهایتان را بر هم قرار دهید.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین حرکات شکم و پهلو دیدن کنید.

انجام تمرینات مرتبط
انجام تمرینات مرتبط

سپس یکی از دستانتان را زیر سر و دیگری را بر روی پهلو قرار می دهید و پا ها را صاف نگه می دارید و با بالا بردن پای دیگر خود عملا به آب شدن چربی های نواحی شکم، پهلو و ران کمک می کنید.

شما می توانید با اختصاص روزانه بیست دقیقه از تایم خود به انجام این تمرین، شاهد لاغر شدن پهلوهای خود در طول زمان شوید

شما می توانید با اختصاص روزانه بیست دقیقه از تایم خود به انجام این تمرین، شاهد لاغر شدن پهلوهای خود در طول زمان شوید. حرکت ورزشی دیگری که جزو تمرینات مرتبط با لاغر شدن پهلو شناخته می شود، حرکت اسکات می باشد.

در این جرکت شما ابتدا پاهایتان را به عرض شانه باز کرده و دو دست را پشت سرتان قرار می دهید. سپس وزن بدن را بر روی پاشنه ی پا قرار داده و در همین حالت به صورت نیم خیز به پایین رفته و بعد از کمی مکث دوباره می ایستید.

انجام حرکت اسکات بیشتر بر عضلات ران تاثیر گذار است اما احتمال لاغر شدن پهلوها به سبب این حرکت، امکان پذیر می باشد. البته گاهی اوقات ممکن است برخی از افراد توانایی انجام فعالیت هایی از این دست را نداشته باشند که برای این طیف از افراد نیز تنها راه چاره انجام جراحی چاقی می باشد.

لطفا از پست لاغری شکم و پهلو در 7 روز دیدن کنید.

اهمیت لاغر کردن پهلوها

این که چگونه پهلوها را لاغر کنیم یکی از مسائلی است که بدان پرداختیم اما این که چرا باید پهلوها را لاغر کنیم، بحث دیگری است که باید به اهمیت آن پی برد. اولین اهمیت لاغر کردن پهلوها به تاثیر پهلو بر ساختار بدن اختصاص دارد.

اهمیت لاغر کردن پهلوها
اهمیت لاغر کردن پهلوها

پهلو و شکم انسان تاثیر بسیار زیادی بر تناسب اندام و زیبایی بدن دارد

پهلو و شکم انسان تاثیر بسیار زیادی بر تناسب اندام و زیبایی بدن دارد و به همین دلیل، استاندارد بودن پهلو و شکم را می توان به عنوان یکی از شاخصه های زیبایی افراد تعریف کرد. علاوه بر این بسیاری از پزشکان بر این باورند که افزایش چربی در نواحی شکم و پهلو ممکن است ثمرات زیان باری را در پی داشته باشد.

هر چند که انباشته شدن چربی در شکم و پهلوها به صورت مستقیم موجب آسیب به بدن نمی شود اما ممکن است تاثیراتی را به صورت غیر مستقیم بر بدن انسان داشته باشد به گونه ای که برخی از پزشکان علت اصلی سرطان سینه و سرطان روده ی بزرگ را انباشته شدن چربی در ناحیه ی شکم و پهلوها می دانند.

علاوه بر این، بیماری هایی همچون دیابت نوع دو، برخی از اختلالات تنفسی، مشکلات کبد، سکته و آرتروز نیز با بالا بودن میزان چربی در پهلوها و شکم در ارتباط می باشند.

همین عوامل موجب می شود تا اهمیت اصلی این سوال را که چگونه پهلوها را لاغر کنیم، دانسته شود. افرادی که دارای بی ام آی بالا می باشند، بهتر است از سریع ترین روش های ممکن برای لاغر کردن شکم و پهلوهای خود استفاده کنند و علت این امر نیز زمان بر بودن روند کاهش وزن در چنین افرادی می باشد. در بخش های بعدی قصد داریم تا در این باره مطالب بیشتری را ارائه دهیم.

چه کسانی باید به فکر لاغر کردن پهلو باشند؟

شاید بهتر باشد پاسخ به این سوال را بر عهده ی خود افراد بگذاریم. در یک نگاه کلی بسیاری از افراد ممکن است چاق بودن پهلو و شکم را خوب دانسته و آن را به عنوان ملاک زیبایی خود در نظر بگیرند.

در مقابل ممکن است افرادی نیز باشند که چاقی پهلو و یا شکم را عاملی برای نامناسب بودن جلوه ی بدنی خود بپندارند اما در هر حال باید دانست که چاقی بیش از حد پهلوها و شکم ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد و به همین دلیل برخی از افراد نمی توانند چاقی خود را در ناحیه ی پهلو و شکم نادیده بگیرند.

چه کسانی باید به فکر لاغر کردن پهلو باشند؟
چه کسانی باید به فکر لاغر کردن پهلو باشند؟

این دسته از افراد شامل کسانی می شود که دارای بی ام آی و یا همان شاخص توده ی بدنی بالا می باشند و در سطح بسیار چاق قرار دارند. چنین افرادی حتما باید به فکر این باشند که چگونه پهلوها را لاغر کنیم و به دنبال بهترین پاسخ برای این سوال باشند.

توصیه می کنیم از صفحه افراد چاقی که لاغر شدند دیدن کنید.

افرادی با بی ام آی بالا نمی توانند چاقی بیش از حد شکم و پهلوهای خود را نادیده بگیرند

افرادی با بی ام آی بالا نمی توانند چاقی بیش از حد شکم و پهلوهای خود را نادیده بگیرند و بهتر است به دنبال راه چاره برای کاهش حجم پهلوهای خود باشند چرا که با مضرات انباشته شدن چربی در ناحیه ی شکم و پهلوها به خوبی آشنا شدیم.

علاوه بر این افرادی که دارای بی ام آی بالا می باشند، می توانند به سبب لاغری موضعی پهلوهای خود، گامی مثبت در جهت انگیزه بخشی و قدم گذاشتن در مسیر کاهش وزن بردارند و به همین سبب لاغر شدن پهلوها در چنین افرادی اهمیت بسیار بالایی خواهد داشت.

پس می توان نتیجه گرفت که وجود چربی بیش از حد در ناحیه ی شکم و پهلوها پدیده ای است که باید با آن مبارزه شود و به همین دلیل افرادی با بی ام آی بالا برای حفظ سلامت خود باید حتما به فکر درمان این مشکل و کاهش حجم پهلوهای خود باشند.

چه افرادی بهتر است برای انجام جراحی چاقی اقدام کنند؟

همان طور که گفتیم بحث لاغر کردن پهلوها امری کاملا اختیاری و وابسته به تشخیص خود افراد می باشد. اما در این بین اقشار خاصی هستند که بهتر است از هر طریق ممکن برای لاغر کردن پهلوهای خود قدم برداند.

این افراد کسانی هستند که دارای بی ام آی بالا می باشند و بالا بودن شاخص توده ی بدنی این افراد را می توان تهدیدی بسیار جدی برای سلامتی آنان دانست که باید به روش های مختلف سعی کنند تا از این تهدید به دور باشند.

چه افرادی بهتر است برای انجام جراحی چاقی اقدام کنند؟
چه افرادی بهتر است برای انجام جراحی چاقی اقدام کنند؟

خوشبختانه با پیشرفت پزشکی نوین، روش های بسیار معتبر و شناخته شده ای برای افرادی با بی ام آی بالا وجود دارد که این افراد می توانند با کمک گرفتن از این علوم نوین، بهترین روش ممکن را برای لاغر کردن خود انتخاب کنند.

این که چگونه پهلوها را لاغر کنیم برای چنین افرادی می تواند از طریق انجام جراحی چاقی صورت پذیرد.

هر چند که تمامی افراد می توانند برای لاغر کردن پهلوها و یا در حالت کلی برای کاهش وزن خود، اقدام به انجام جراحی چاقی کنند اما انجام این جراحی برای افرادی با بی ام آی بالا از جمله روش های حفظ سلامتی می باشد.

در حال حاضر دکتر سلیمی در کشور ما به عنوان یکی از جراحان نمونه ی کشوری در امر انجام انواع مختلف جراحی های چاقی شناخته می شوند که شما نیز در صورت تمایل به انجام جراحی چاقی می توانید با مراجعه به مطب دکتر سلیمی، اطلاعاتی جامع و کامل را در این زمینه به دست آورید.

دکتر سلیمی آماده ی ارائه ی مشاوره در زمینه ی جراحی چاقی و انجام انواع جراحی های چاقی برای متقاضیان می باشند

دکتر سلیمی آماده ی ارائه ی مشاوره در زمینه ی جراحی چاقی و انجام انواع جراحی های چاقی برای متقاضیان می باشند که شما نیز می توانید به سبب مراجعه به مطب دکتر سلیمی تصمیمی قطعی در مورد انجام جراحی چاقی بگیرید.

این سوال که چگونه پهلوها را لاغر کنیم یکی از مسائلی است که به عنوان دغدغه ی فکری برخی از افراد شناخته می شود. در این مقاله سعی کردیم تا جدیدترین روش های لاغر کردن پهلوها را برای شما بازگو کنیم که شما می توانید به سبب آشنایی با این روش ها برای لاغر کردن پهلوها خود اقدام کنید.

همچنین همان طور که در متن مقاله نیز ذکر شد، بالا بودن میزان چربی در ناحیه ی پهلوها برای افرادی با بی ام آی بالا می تواند بسیار مضر باشد و این طیف از افراد بهتر است برای لاغر کردن پهلوهای خود از روش های سریع تری برای رفع این مشکل بهره ببرند.

انجام جراحی چاقی توسط دکتر سلیمی یکی از روش های مطمئن و تضمینی برای رهایی از چاقی برای افرادی با شاخص توده ی بدنی بالا محسوب می شود که این افراد می توانند به سبب انجام جراحی چاقی در کوتاه ترین مدت ممکن به وزن ایده آل خود برسند و سلامتی خود را باز یابند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد متدهای جراحی دکتر سلیمی می توانید با مطب ایشان در تماس باشید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید