چگونه لاغر شویم بدون رژیم

چگونه لاغر شویم بدون رژیم
فهرست مطالب

در این مقاله از سایت دکتر سلیمی قصد داریم ، به این موضوع بپردازیم که چگونه لاغر شویم بدون رژیم؛ با ما همراه باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

لاغری و تناسب اندام، یکی از مهمترین دغدغه های بسیاری از افراد چاق است. افرادی که از چاقی و اضافه وزن رنج می برند، با مشکل اضافه وزن و عدم تناسب اندام مواجه هستند.

همچنین، ابتلا به بیماری های مختلفی مانند بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، فشار خون و …، بر اثر چاقی، بسیار محتمل خواهد بود. به همین دلیل، اهمیت لاغری و رسیدن به وزن ایده آل، برای چنین افرادی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

استفاده از روش هایی مانند رژیم غذایی، ورزش و فعالیت های بدنی و حتی برخی از روش های نوین مانند جراحی چاقی، می تواند زمینه ساز ایجاد کاهش وزن و لاغری شود.

اما با توجه به اهمیت مسئله لاغری و سلامتی، اولین قدم برای لاغری، داشتن یک تغذیه درست و اصولی است. بسیاری از افراد، این سوال را در ذهن دارند که آیا می توان بدون رژیم غذایی خاصی به لاغری و کاهش وزن رسید یا خیر.

چنین سوالی، می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد تا بتوان گفت که بدون رژیم لاغری، می توان به کاهش وزن و چربی سوزی رسید. به همین دلیل، ما در این مقاله، قصد داریم به این مسئله بپردازیم که چگونه لاغر شویم بدون رژیم. بنابراین، برای افراد علاقه مند به این حوزه، توصیه می شود که تا انتهای مقاله، همراه ما باشید.

پیشنهاد می کنیم از پست چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم دیدن کنید.

چگونه لاغر شویم بدون رژیم؟

بسیاری از افراد، بر این باورند که تنها راه لاغری و رسیدن به وزن ایده آل و اصولی، استفاده از رژیم غذایی و انجام ورزش های سنگین است. این مسئله درست است که بهترین روش برای چربی سوزی و کاهش وزن، استفاده از رژیم غذایی است، اما می توان بدون رژیم غذایی هم به کاهش وزن رسید.

چگونه لاغر شویم بدون رژیم؟
چگونه لاغر شویم بدون رژیم؟

البته رسیدن به تناسب اندام بدون رژیم غذایی، نیازمند اصول و قواعد خاص خود است و حتی روند لاغری و کاهش وزن کندتری را باید تجربه کرد.

بنابراین، داشتن صبر و حوصله فراوان و تلاش و کوشش در این راه، زمینه لاغری را فراهم می کند. ما در ادامه، به بررسی روش هایی می پردازیم که می تواند به این سوال ما پاسخ دهد که چگونه لاغر شویم بدون رژیم؟

روش های لاغر شدن بدون رژیم

 • آهسته غذا خوردن و جویدن لقمه های غذا به دفعات زیاد

یکی از موارد بسیار مهم در خصوص لاغری و کاهش وزن، این است که آهسته غذا بخوریم. زیرا مغز ما در چنین حالتی، فرمان می دهد که شما به اندازه کافی غذا خورده اید و احساس سیری پیدا خواهید کرد. به عبارت دیگر، با آهسته غذا خوردن، باعث این موضوع می شویم که مقدار کمتری غذا مصرف کنیم و سریعا به احساس سیری دست پیدا کنیم.

علاوه بر این، جویدن لقمه های غذا به دفعات زیاد، می تواند کمک بسیار زیادی در روند هضم سریع تر غذا داشته باشد و غذا را سریع تر وارد فرایند دفع خواهد کرد و همین مسئله، موجب جذب کمتر غذا در بدن خواهد شد.

 • خواب زیاد و کاهش وزن

از دیگر مواردی که می تواند به این سوال ما پاسخ دهد که چگونه لاغر شویم بدون رژیم، این است که خواب بیشتری را تجربه کنیم. تحقیقات متعددی نشان داده است که یک ساعت خواب بیشتر در شب، می تواند باعث افزایش میزان کالری سوزی و چربی سوزی شود. زیرا بدن ما در هنگام خواب هم کالری می سوزاند و یک ساعت خواب بیشتر، می تواند به مراتب، کمک زیادی به کاهش وزن کند.

از آنجایی که کمبود خواب، باعث ترشح هورمون کورتیزول در بدن می شود و منجر به پرخوری خواهد شد، عکس این موضوع یعنی خواب بیشتر نیز می تواند منجر به افزایش چربی سوزی شود و در نتیجه، لاغری را به ارمغان خواهد آورد.

 • کاهش مصرف مواد قندی و شکر

از دیگر مواردی که می توان بدون رژیم غذایی، به لاغری کمک کرد، این است که استفاده از مواد قندی و شکر را به حداقل خود برسانیم. به عنوان مثال، کاهش مصرف نوشیدنی های قندی مانند نوشابه، می تواند در روند افزایش چربی سوزی کمک زیادی کند. جایگزین این نوشیدنی ها، می تواند نوشیدنی های بدون قند و بدون کالری باشد که از آن جمله می توان به چای سبز اشاره کرد.

همچنین استفاده از مواد غذایی مانند شیرینی جات و …، می تواند در زمینه کاهش وزن کمک زیادی نماید. بنابراین از موارد مهم در خصوص چگونه لاغر شویم بدون رژیم، کاهش مصرف مواد قندی خواهد بود.

 • مصرف سوپ به اندازه زیاد

استفاده از سوپ در روز، می تواند در زمینه لاغری، کمک زیادی کند. زیرا سوپ از انواع غذاهای مایع است که می تواند باعث هضم سریع، جذب کمتر و همچنین افزایش سرعت متابولیسم بدن شود. از طرفی، سوپ می تواند به کنترل اشتهای ما کمک زیادی کند و بدون رژیم غذایی، می توانیم از این غذای کمکی استفاده کنیم تا از روند پرخوری خود جلوگیری نماییم.

 • جدی گرفتن مصرف سبزیجات

سبزیجات به دلیل داشتن فیبر فراوان، می تواند خواص زیادی در لاغری داشته باشد. بدون این که اقدام به دریافت رژیم غذایی کنیم، می توانیم در طول روز از انواع سبزیجات تازه استفاده کنیم.

فیبر موجود در سبزیجات، باعث کنترل اشتها و کاهش میل به غذا خوردن می شود و از طرفی، در افزایش متابولیسم بدن، بسیار موثر است و باعث دفع سریع تر مواد غذایی از بدن خواهد شد. کالری کم سبزیجات هم از نکات بارز آن است که می تواند یک خوراکی مفید و کم کالری و در عین حال، سیر کننده محسوب گردد.

 • از لیوان‌های بلند و باریک استفاده کنید

شاید کمی عجیب به نظر برسد؛ اما مبحث روانی کنترل غذا، از دیگر نکاتی است که باید در خصوص این مسئله که چگونه لاغر شویم بدون رژیم، رعایت نماییم. به عنوان مثال، استفاده از یک لیوان باریک و بلند، می تواند در دریافت کالری از نوشیدنی ها، کنترل زیادی داشته باشد و باعث کاهش کالری دریافتی شود.

به عبارتی، یک لیوان باریک و بلند، این موضوع را در ذهن تداعی می کند که ما، یک نوشیدنی خاصی را به مقدار زیادی مصرف کرده ایم و همین مسئله، باعث می شود که به ما این احساس القا شود که نیازی به مصرف دوباره نوشیدنی نیست. بنابراین، این موضوع می تواند کمک زیادی در دریافت کالری کمتر از نوشیدنی ها، کمک زیادی کند.

 • مصرف چای سبز

این که بدون رژیم غذایی خاصی به کاهش وزن و لاغری برسید، توجه به غذایی که در روز مصرف می کنید، اهمیت زیادی دارد. زیرا محدود نمودن کالری به صورت مستقیم، با مصرف غذا در ارتباط است.

مصرف چای سبز
مصرف چای سبز

یکی از بهترین نوشیدنی هایی که می تواند کمک زیادی در زمینه افزایش چربی سوزی و کالری سوزی داشته باشد، چای سبز است. این نوشیدنی پرطرفدار، با افزایش میزان متابولیسم بدن و همچنین عاری از هر گونه کالری، می تواند کمک زیادی در راستای لاغری و کاهش وزن افراد داشته باشد.

 • انجام تمرینات ذهنی مانند یوگا

یوگا نوعی ورزش است که می تواند تاثیر زیادی در روند کاهش وزن داشته باشد. تحقیقات گوناگون، نشان داده است که یوگا می تواند اثر زیادی بر آرامش ذهن ما و افزایش تمرکز ما داشته باشد. زیرا این تمرین، می تواند باعث کاهش میزان استرس شود. استرس به خودی خود، باعث بروز مشکلاتی مانند پرخوری می شود

و همین مسئله، باعث چاقی خواهد شد. استفاده از یوگا و مدیتیشن، می تواند کمک زیادی در روند آرام سازی ذهن و کاهش استرس و به مراتب جلوگیری از مصرف غذای بیش از حد نماید. بنابراین توجه به یوگا می تواند کمک زیادی در پاسخ به این سوال که چگونه لاغر شویم بدون رژیم نماید.

پیشنهاد می کنیم مقاله ورزش بعد از عمل بای پس معده را مطالعه کنید.

 • مصرف غذا در منزل

از دیگر رفتارهای سالمی که می تواند باعث کمک به لاغری افراد شود، این است که حداقل 5 روز در هفته را در منزل خود غذا بخورید. زیرا این عادت سالم، منجر می شود که فرد با توجه به عواملی مانند پختن غذا در وقت کمتر، دوری از غذاهای رستورانی و فست فودی و پرچرب و …، می تواند به کاهش وزن برسد و این سبک زندگی درست و سالم، زمینه ساز مصرف غذاهای سالم و در عین حال مقوی شود.

 • وقفه در غذا خوردن

وقفه در صرف غذا، می تواند کمک زیادی در روند کاهش اشتها داشته باشد. به عنوان مثال، زمانی که یک قاشق غذا می خورید، می توانید به مدت چند دقیقه، وقفه ای در قاشق بعدی بیندازید و به مکالمه با دیگران بپردازید. این کار، باعث می شود که فرد، سریع تر احساس سیری نموده و دست از غذا بکشد. همین مسئله، باعث کاهش مصرف غذا و در نتیجه لاغری شود.

از نمونه برنامه غذایی بعد از اسلیو معده دیدن کنید.

 • استفاده از آدامس

شاید مصرف آدامس، از نظر پزشکی گزینه مناسبی نباشد. اما در برخی مواقع، مصرف آدامس بدون قند، می تواند در بسیاری از مواقع، باعث کنترل اشتها و حتی مانع از پرخوری شود. زیرا آدامس می تواند به معده این پیام را برساند که غذایی وارد معده می شود و در نتیجه، احساس سیری رخ خواهد داد.

 • استفاده از سس قرمز

به جای استفاده از سس سفید که حاوی کالری زیادی است، می توانید از برخی از غذاها، از سس قرمز یا همان سس گوجه فرنگی استفاده کنید. این نوع سس، دارای کالری کمتر و چربی کم است.

استفاده از سس قرمز
استفاده از سس قرمز
 • کالری سوزی بیشتر

از دیگر مواردی که می تواند در زمینه چگونه لاغر شویم بدون رژیم کمک زیادی کند، سوخت کالری بیشتر است. به عنوان مثال، می توانید روزانه 100 کالری بیشتر از حالت عادی بسوزانید تا بتوانید به کاهش وزن خود کمک زیادی کنید. چنین امری، می تواند کمک کند که زودتر به چربی سوزی درستی برسید.

چرا چاق می شویم؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی لینک فوق کلیک کنید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله، به بررسی این مسئله پرداختیم که چگونه لاغر شویم بدون رژیم. با رعایت موارد غذایی و همچنین داشتن تحرک کافی، می توانید حتی بدون دریافت رژیم غذایی، به کاهش وزن برسید.

نتیجه گیری
نتیجه گیری

البته لازم به توضیح است که اصولی ترین و بهترین روش برای کاهش وزن، همان رژیم غذایی است که بر اساس شرایط بدنی خود و تشخیص متخصص تغذیه، از یک برنامه غذایی مناسب و اصولی در کنار ورزش و فعالیت بدنی استفاده کنید.

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن
رژیم غذایی
رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن، برای افراد برنامه های غذایی مشخصی طراحی می گردد تا از طریق محاسبه ی قد و وزن

روش های درمان دیابت
دیابت
روش های درمان دیابت

در این مقاله سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که روش های درمان دیابت چیست؟ جراحی چاقی از روش های درمان دیابت با

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

Call Now Buttonبا یک کلیک مشاوره بگیرید