چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است

در این مقاله می خواهیم موضوع چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است را بررسی کنیم. همراه ما بمانید.

اولین سوالی که افراد در هنگام مراجعه به پزشک برای انجام عمل اسلیو معده از او می‌پرسند، این است که چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است؟

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

09120174510

مقدمه

چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است
چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است

چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است؟

چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است؟
چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است؟

 

در ادامه این مبحث می‌خواهیم به سؤالات زیر پاسخ مناسبی دهیم:

پیشنهاد پزشکان برای جراحی‌های افراد با وزن بالا

اقدامات نهایی بر روی روده بیمار

دلیل اصلی چاقی‌های فرد چیست و باعث به وجود آمدن چه خطراتی می‌شود؟

رژیم‌های غذایی نادرست

فعالیت کم بدن

وراثت و ژنتیک

برخی از بیماری‌ها

استفاده از برخی داروها

محاسبه شاخص‌های وزنی افراد چگونه صورت می‌گیرد؟

شاخص توده بدنی برای بزرگسالان

اندازه‌گیری دور کمر برای محاسبه شاخص توده بدنی

نسبت دور کمر به ‌دور باسن برای تشخیص توده بدنی افراد

افراد در چه محدوده وزنی شرایط لازم برای انجام عمل اسلیو معده را دارند؟

چه محدودیت‌هایی برای انجام عمل اسلیو معده وجود دارد؟

بیماران صرع و قلب و عروق

بیماران اعصاب و روان

رژیم‌های غذایی برای عمل اسلیو معده

اندازه کاهش وزن بعد از انجام عمل اسلیو معده

عوارض چاقی و اضافه‌ وزن در افراد در چه مواردی خلاصه می‌شود؟

وجود فشار خون بالا برای افراد با اضافه‌وزن

کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده‌آل چه مزایایی را به‌ همراه دارد؟

انواع عمل‌های لازم برای کاهش وزن و لاغری

سخن نهایی

معضل چاقی در جامعه امروزی، روز به ‌روز در حال گسترش می‌باشد

معضل چاقی در جامعه امروزی، روز به ‌روز در حال گسترش می‌باشد و به ‌غیر از جنبه روانی که بر روی عدم اعتماد به ‌نفس افراد می‌گذارد، باعث اختلال در سلامتی افراد می‌گردد و افراد بسیاری بنا بر ظاهر چاقی خود از اجتماع گریزان می‌باشند. این می‌تواند معضلات بسیاری را برای افراد با اضافه ‌وزن به‌ همراه داشته باشد.

معضل چاقی در جامعه امروزی، روز به ‌روز در حال گسترش می‌باشد
معضل چاقی در جامعه امروزی، روز به ‌روز در حال گسترش می‌باشد

بر اساس این موضوع، اغلب افراد در کنار این‌ که از رژیم‌های غذایی استفاده می‌کنند، نیاز به راهکاری دارند تا بتوانند از طریق آن درمان مناسبی برای چاقی‌های موجود انجام دهند و همواره در حال تحقیق و بررسی انواع راهکارهای کاهش وزن می‌باشند. حال یکی از این راهکارها عمل اسلیو معده شناخته ‌شده است.

برای این‌ که بتوان دریافت که چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است، پاسخ، بنا بر شرایط وزن شخص و فیزیک بدنی او می‌باشد. اصولاً دو محدوده وزنی برای انجام این جراحی از دکتر جراح اسلیو معده به‌ تصویب‌ رسیده است. اما مهم‌ترین چیزی که می‌تواند وزن افراد را برای انجام این عمل مشخص کند، شرایط هر فرد می‌باشد که در اولویت قرار می‌گیرد.

حال در ادامه این مبحث، اطلاعات ارزنده‌تری در رابطه با این مسئله برای شما خواهیم داشت و در آخر به این پرسش پاسخ خواهیم داد که چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

چاقی و اضافه ‌وزن چیست و چه عاملی باعث شکل‌گیری آن می‌شود؟

یکی از مهم‌ترین معضلات روز دنیا اضافه ‌وزن شناخته شده است. افرادی که دچار افزایش وزن هستند، کاندیدای مناسبی برای مبتلا شدن به بیماری‌های دیگر می‌باشند.

پس وجود اضافه ‌وزن می‌تواند شرایط افراد را برای مبتلا شدن به دیگر بیماری‌ها مهیا کند. در کنار این موضوع آثار مخرب روحی و روانی که اضافه ‌وزن بر روی افراد می‌گذارد، می‌تواند زندگی آینده آن‌ها را با اختلال مواجه کنند و افراد در اجتماع حضور نمی‌یابند.

به دلیل این‌که دنیای امروز رو به صنعتی شدن و ماشینی شدن می‌رود، اغلب فعالیت‌های انسان با ماشین‌آلات صورت می‌گیرد و با این وجود اضافه ‌وزن روز به ‌روز بیشتر می‌شود. طبق آمار به‌ دست‌ آمده، هر ساله افراد بسیاری به این مشکل دچار می‌شوند.

تغییر سبک زندگی افراد و پیدایش غذاهای چرب

علل مهمی که چاقی را به‌ دنبال دارند، تغییر سبک زندگی افراد و پیدایش غذاهای چرب در رژیم‌های غذایی می‌باشد. در کنار آن عدم تحرک و ماشینی شدن زندگی‌های امروز کمک می‌کند تا افزایش وزن برای افراد صورت بگیرد.

این موضوعی بسیار نگران‌ کننده است که کودکان امروز دچار افزایش وزن شده‌اند. اغلب والدین در تلاشند تا راهکاری مناسب را برای برطرف نمودن اضافه‌ وزن کودکان خود پیش بگیرند و آن‌ها را تا رسیدن به وزن نرمال کمک کنند. زیرا اگر کودکی در سنین کم دچار افزایش وزن و چاقی باشد، عوارض بسیار جسمانی و بیماری‌های متعددی که برای او صورت می‌گیرد، در آینده عواقب بدی را به ‌دنبال خواهد داشت.

تغییر سبک زندگی افراد و پیدایش غذاهای چرب
تغییر سبک زندگی افراد و پیدایش غذاهای چرب

تعریف اضافه‌ وزن در علم پزشکی

هنگامی‌که بافت‌های چربی در بدن به حالت توده‌های بسیار حجیم در بخشی از بدن اجتماع پیدا کنند، به این حالت چاقی یا اضافه ‌وزن گفته می‌شود.

اشخاصی که دچار اضافه ‌وزن هستند، بخشی از بدن آن‌ها میزان زیادی توده‌های چربی دارد و به نسبت دیگر بخش‌های بدن برآمده ‌است و این می‌تواند حالت طبیعی اندام را از دست بدهد و این شرایط باعث اضافه‌ وزن فرد می‌گردد.

البته این نکته‌ای بدیهی است که هر اضافه وزنی را نمی‌توان چاقی اطلاق کرد. به دلیل این ‌که برخی از ورزشکاران به‌ جای داشتن چربی، عضله بسیاری دارند و این باعث ظاهری بدشکل در بدن آن‌ها نمی‌شود. اما ممکن است وزن آن‌ها به نسبت به دلیل وجود عضله‌ها در بدن بیشتر باشد.

تشخیص اضافه‌ وزن

شیوه‌های مختلفی برای تشخیص اضافه‌ وزن وجود دارند و تعدادی از آن‌ها به‌ عنوان راهکارهای علمی شناخته شده‌اند و مرسوم‌تر می‌باشند و از این طریق تشخیص چاقی‌ها صورت می‌گیرد.

اما برخی از افراد از راهکارهای سنتی نیز می‌توانند متوجه اضافه وزن شوند. به‌ عنوان نمونه برخی با پوشیدن لباس‌های قدیمی خود تغییرات بدن را اندازه‌گیری می‌کنند و یا با کمک وسیله‌هایی مثل ترازو یا متر کمک می‌گیرند تا تمامی نقاط بدن را اندازه‌گیری کنند تا در طی مدت ‌زمان مشخص ‌شده، میزان اضافه ‌وزن خود را محاسبه کنند.

برای مقایسه ی نسبت وزن و قد یک فرد لطفا صفحه محاسبه bmi بر اساس سن را چک کنید.

یک راهکار علمی دیگری که برای تشخیص اضافه ‌وزن وجود دارد

اما یک راهکار علمی دیگری که برای تشخیص اضافه ‌وزن وجود دارد، شاخص توده بدنی است که بنا بر وضعیت بدنی هر فرد و با ۲ پارامتر قد و وزن انجام می‌گیرد.

از طریق این روش می‌توان درجات مختلف چاقی همانند اضافه‌وزن، چاقی، چاقی شدید، چاقی مفرط و کمبود وزن را متوجه شد. از آنجا ‌که اضافه ‌وزن رفته ‌رفته می‌تواند باعث شکل‌گیری بیماری‌های مختلفی همانند دیابت، مشکلات قلبی، تنگی نفس، فشار خون و دیگر موارد باشد، افراد در تلاشند تا راهکاری پیدا کنند که آن‌ها را به وزن ایده‌آل برسانند. ضمن این‌که داشتن وزن ایده‌آل، زندگی سالمی برای افراد به ارمغان می‌آورد و لذت ‌بخش است.

راهکاری که بتواند با کمترین هزینه و دردسر، افراد را به اندام دلخواه برساند، همیشه در اولویت انتخاب می‌باشد. راه و روش‌های بسیاری برای این‌که بتوان با اضافه ‌وزن مقابله کرد، وجود دارد و می‌توان نتیجه‌های متعددی از آن‌ها گرفت.

برخی از افرد رژیم‌های غذایی همانند کم کردن کاهش هیدروکربنات را استفاده می‌کنند

برخی از افرد رژیم‌های غذایی همانند کم کردن کاهش هیدروکربنات را استفاده می‌کنند. همین‌طور راهکارهای سنتی دیگری همانند انجام ورزش‌های مختلف را امتحان کرده‌اند، اما نتیجه درستی برای کاهش وزن نداشته‌اند. این افراد بنا بر تشخیص پزشک، نیاز به انجام عمل اسلیو معده دارند.

برای این‌ که انواع عمل‌های جراحی انجام شوند، باید مدت ‌زمانی از اضافه ‌وزن فرد گذشته باشد و به وسیله امتحان کردن راهکارهای مختلفی به نتیجه نرسیده باشد.

طرفداران بسیاری برای جراحی اسلیو معده وجود دارند. به دلیل این‌که این راهکار توانسته افراد را به وزن ایده‌آل برساند. حال ممکن است بگویید چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است؟ در ادامه این مبحث به این‌ موضوع بیشتر خواهیم پرداخت. تا انتها با ما همراه باشید تا بگوییم که چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است.

برخی از افرد رژیم‌های غذایی همانند کم کردن کاهش هیدروکربنات را استفاده می‌کنند
برخی از افرد رژیم‌های غذایی همانند کم کردن کاهش هیدروکربنات را استفاده می‌کنند

آیا اضافه ‌وزن به ‌عنوان یک بیماری به حساب می‌آید؟

اغلب پزشکان با این سوال از سوی بیماران مواجه هستند که آیا وجود اضافه ‌وزن، بیماری محسوب می‌شود؟ برای این‌که پاسخ درستی به این سوال بدهیم، موارد زیر را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

اضافه ‌وزن به ‌عنوان یک بیماری

اغلب پزشکان فردی که دچار اضافه ‌وزن می‌باشد را یک بیمار می‌دانند. عوامل مختلفی می‌تواند بیان‌کننده این ‌موضوع باشد. مهم‌ترین پارامتر محسوب شده برای چاقی به‌ عنوان یک بیماری این است که مشکلات متعدد دیگری در پس اضافه ‌وزن ها شکل می‌گیرد. به‌ عنوان نمونه؛ اغلب افرادی که دچار بیماری‌های قلبی و عروقی می‌باشند، اضافه‌ وزن دارند و اضافه ‌وزن می‌تواند وجود این بیماری‌ها را تشدید کند.

یکی دیگر از عوامل مهم که می‌تواند چاقی را به ‌عنوان یک بیماری تشخیص بدهد، تغییرات در وضعیت بیمار می‌باشد. به‌ عنوان نمونه؛ اگر فردی با اضافه ‌وزن، به بیماری دیابت مبتلا باشد، در کنار آن مشکلات دیگری همانند کمای دیابتی و حمله قلبی صورت می‌گیرد.

وجود چاقی باعث ضعیف‌تر شدن بدن می‌گردد و سیستم ایمنی بدن، توانایی کافی را برای مبارزه با مشکلات ندارد. به‌ همین دلیل برخی پزشکان علت بیماری را وجود اضافه ‌وزن می‌دانند.

اضافه‌ وزن به ‌عنوان یک عارضه

بخش دیگری از افراد، اضافه ‌وزن ها را فقط یک عارضه می‌دانند. دید این افراد بر این است که اضافه‌ وزن اثربخشی بسیاری بر روی بیماری‌های مختلف ندارد و مهم‌ترین نقش وجود بیماری‌های مختلف سبک زندگی افراد است. به دلیل این‌که افراد چاق کمتر در اجتماع حضور پیدا می‌کنند و باعث عدم اعتماد به ‌نفس آن‌ها می‌شود و در هنگام مواجه شدن با اجتماع، ضعف‌هایی در عملکرد آن‌ها وجود دارد.

یک مشکل مهم دیگر که برای افراد چاق صورت می‌گیرد، عدم انجام فعالیت‌های روزمره می‌باشد و این افراد به درستی نمی‌توانند تمامی کارهای روزانه خود را انجام بدهند. زیرا سرعت خستگی آن‌ها به نسبت افراد عادی بیشتر می‌باشد و این می‌تواند راندمان کاری را کاهش دهد.

مشکل خوابیدن نیز یکی از مشکلات افراد با اضافه ‌وزن می‌باشند. زیرا چاقی بیش ‌از حد باعث تنگی نفس برای آن‌ها می‌شود و در طول استراحت، بسیار خر و پف می‌کنند.

اضافه‌ وزن به ‌عنوان یک عارضه
اضافه‌ وزن به ‌عنوان یک عارضه

دسته‌بندی‌های انواع اضافه ‌وزن چگونه می‌باشد؟

مدل‌های متعددی برای وجود چربی‌ها در بدن دیده می‌شود که توانسته آن‌ها را در دسته‌بندی‌های متفاوتی بگذارد. در ادامه این مبحث می‌خواهیم به انواع اضافه ‌وزن اشاره کنیم تا متوجه شوید که چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است.

چاقی گلابی

اشخاصی که دچار اضافه ‌وزن گلابی هستند، بالاتنه کوچک‌تری به نسبت پایین‌تنه دارند و اغلب توده‌های چربی در بخش پایین ‌تنه‌ی آن‌ها گسترده شده‌ است. میزان حجم ران و باسن این افراد به نسبت افراد عادی بیشتر است. اغلب این افراد مشکلات دو سایزی بودن را دارند.

زیرا بالاتنه آن‌ها سایز نرمال دارد، اما پایین‌تنه سایز بسیار بزرگی دارد. شرایطی همانند استخوان‌بندی افراد بر روی وجود چاقی گلابی تاثیرگذار است و فقط ورود چربی‌ها نمی‌تواند نشاندهنده این چاقی باشد.

چاقی سیب

یکی دیگر از مدل‌های چاقی به‌ صورت سیب می‌باشد. ظاهر افراد در این چاقی نشان ‌دهنده بدنی قوی می‌باشد و افرادی که در دسته ‌بندی گروه چاقی سیبی هستند، دارای شانه‌ها و قفسه‌ی سینه‌ای پهن می‌باشند. همین ‌طور اندام آن‌ها نسبت ‌به افراد معمولی عضلانی‌تر است.

البته برجستگی‌هایی که در بخش باسن آن‌ها وجود دارد، به نسبت قفسه زیر سینه بسیار نمی‌باشد. در واقع بیشتر حجم وزن آن‌ها در اندام‌های بالاتنه دیده می‌شود و این افراد گودی کمر ندارند. در حالت کلی بانوانی که دارای اندام سیب هستند، بدنی تنومند و مردانه دارند.

چاقی سیب
چاقی سیب

چاقی پرتقالی

اغلب افراد دارای اندام پرتقالی شکل می‌باشند. برای این‌که تشخیص داده شود که این افراد دچار چاقی پرتقالی هستند، باید به دست‌ها و پاهای پف‌کرده آن‌ها توجه کرد.

اصولاً این افراد مچ تا ساق دست ضخیم و پف‌آلود دارند و قفسه‌ی سینه، باسن و شانه آن‌ها کوچک می‌باشد. البته در حالتی امکان دارد شکم برآمده داشته باشند.

مهم‌ترین دلیل به وجود آمدن چاقی پرتقالی مشکلات لنفاوی می‌باشد. هنگامی ‌که مایعات در بدن فرد حبس شوند، این چاقی شکل می‌گیرد و وجود این چاقی باعث می‌شود که افراد به نسبت وزن خود چاق‌تر دیده شوند.

چاقی پرتقالی
چاقی پرتقالی

چاقی موزی

فقط در بعضی از گروه‌ها چاقی موضعی دیده می‌شود. زیرا این مدل چاقی زیاد مرسوم نیست و افرادی که دچار تیروئید می‌باشند، به این چاقی‌ها دچار می‌شوند. این اشخاص اغلب دچار استخوان‌بندی ریز می‌باشند و دست ‌و پای آن‌ها بسیار کشیده ‌است.

حتی در مواقعی بسیار لاغر دیده می‌شوند، اما باسنی برجسته و بزرگ دارند و شکم آن‌ها به نسبت بزرگ می‌باشد. حال بخش چاقی آن‌ها در پهلوها، باسن و شکم جمع ‌شده است. در برخی مواقع ممکن است افراد آن را با چاقی گلابی شکل اشتباه بگیرند.

حال که متوجه انواع چاقی‌ها شدید، می‌توانید تشخیص دهید که اندام شما از کدام یک از انواع چاقی می‌باشد. بنابر تشخیص پزشکان، می‌توانید برای اندام مد نظر خود از انواع جراحی‌ها استفاده کنید. پیشرفت چشمگیر استفاده از عمل اسلیو توانسته رضایت بسیاری از بیماران را جلب کند.

بنابراین یک عمل کاربردی و موفق شناخته می‌شود. اما ممکن است بخواهید بدانید که چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است. برای پاسخ به این سوال مطالب پیش رو به شما کمک خواهند کرد.

چاقی موزی
چاقی موزی

عمل اسلیو معده چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر در زبان لاتین به معنی لغت اسلیو بپردازیم، معنی آستین لباس می‌دهد. مهم‌ترین دلیل نامگذاری این عمل بر این است که از طریق این جراحی، معده افراد به شکل یک آستین لباس خواهد شد. درصد جواب‌دهی این عمل بسیار بالا می‌باشد. به ‌همین دلیل به‌ عنوان بهترین نوع عمل‌های جراحی شناخته‌ شده است.

زیرا بر اساس تحقیقات صورت‌ گرفته، ۹۹ درصد از افرادی که برای برطرف نمودن چاقی و اضافه ‌وزن از این عمل استفاده کرده‌اند، با نتیجه‌ مطلوبی رو به رو شده‌اند. هدف اصلی که برای انجام عمل اسلیو معده وجود دارد، کم کردن گنجایش معده است.

با این هدف، معده فقط به‌ اندازه‌ی نیاز فرد باقی خواهد ماند تا اشتهای افراد را در طول روز کنترل کند و تا حد قابل ‌قبولی رو به کاهش ببرد. در این حالت فرد با استفاده کمتر مواد غذایی در طول روز بازه مشخصی از آن‌ها را استفاده می‌کند و به هدف خود برای کاهش وزن می‌رسد.

برای تشخیص و آشنایی بهترین دکتر اسلیو معده برای درمان لاغری در یزد توصیه می کنیم از صفحه بهترین دکتر اسلیو معده در یزد دیدن کنید.

ظرافت و دقت بالا برای اسلیو معده

دقت و ظرافت بالایی برای انجام عمل اسلیو معده نیاز می‌باشد و این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده است. محدودیت‌هایی برای انجام عمل اسلیو معده همانند هر گونه عمل دیگری وجود دارد.

زیرا برای انجام این عمل نیاز به وزن مشخص ‌شده­ای می­باشد. بنا بر تشخیص پزشک؛ افرادی که در محدوده مجاز وزنی این عمل قرار دارند، می‌توانند از این جراحی استفاده مفیدی داشته باشند.

زیرا اگر شرایط محدوده مجاز وزن رعایت نگردد، ممکن است باعث به وجود آمدن عوارض متعددی گردد. در هنگام انجام عمل اسلیو معده، برای این ‌که بدانید چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است، بسیار پراهمیت است.

اهمیت ویژه‌ای برای این نوع جراحی وجود دارد

اهمیت ویژه‌ای که برای این نوع جراحی وجود دارد، باعث می‌شود که حتما تحت تخصص پزشکی خبره و با مهارت انجام بگیرد تا میزان خطرات احتمالی به حداقل برسند. شرایط بدنی تمامی افراد به گونه‌ای است که هورمون گرلین، دستورات لازم برای گرسنگی و اشتها را به مغز صادر می‌کند.

این هورمون در معده تولید می‌گردد و ترشحات آن باعث افزایش اشتها می‌شود. وجود این هورمون سبب می‌شود که فرد در طول روز مداوم در حال خوردن باشد و طبیعی است که باعث چاقی می‌گردد.

یکی از بافت‌های مهمی که در هنگام انجام عمل اسلیو معده تحت عمل قرار می‌گیرد

یکی از بافت‌های مهمی که در هنگام انجام عمل اسلیو معده تحت عمل قرار می‌گیرد، وظیفه ترشح هورمون گرلین می‌باشد و با حذف آن، فرد دیگر احساس گرسنگی نمی‌کند.

در این حالت بخشی که از معده افراد حذف می‌گردد، شامل هورمون گرلین می‌شود که با حذف آن احساس گرسنگی برای افراد کمتر اتفاق می‌افتد. همین موضوع باعث می‌شود تا مصرف غذای افراد در طی روز کمتر شود و سبب می شود کاهش وزن و در نهایت لاغری برای افراد صورت می‌گیرد.

هنگامی‌که یک شخص عمل اسلیو معده را انجام می‌دهد، ممکن است تا مدت‌ها عادات غذایی خود را ترک نکرده باشد و تمایل بسیاری به استفاده از خوراکی‌ها دارد. اما نیاز است تا از مواردی همچون پروتئین‌ها و ویتامین‌ها حجم معده خود را پر کند تا دچار کمبود ویتامین نشود.

ممکن است وجود این مشکل تا سال‌ها باقی بماند و فرد نتواند با رژیم غذایی جدید خود رابطه برقرار کند. بنابراین شخصی که می‌خواهد از عمل اسلیو معده استفاده کند، باید در رابطه با این مسیر ثابت قدم باشد.

برای انجام عمل اسلیو معده در همدان پیشنهاد می کنیم پست عمل اسلیو معده در همدان را مشاهده کنید.

یکی از بافت‌های مهمی که در هنگام انجام عمل اسلیو معده تحت عمل قرار می‌گیرد
یکی از بافت‌های مهمی که در هنگام انجام عمل اسلیو معده تحت عمل قرار می‌گیرد

ماندگاری نتیجه عمل اسلیو معده

اگر فرد در انجام رژیم‌های غذایی خود بعد از عمل اسلیو معده ثابت ‌قدم باشد، نتیجه عمل تا مدت‌ها باقی می‌ماند و فرد بازگشت وزن نخواهد داشت و مجدداً به چاقی دچار نمی‌شود.

افرادی که تحت معالجه عمل اسلیو معده بوده‌اند، رفته ‌رفته با کاهش دادن میزان غذاهای مصرفی در طول روز به ایده‌آل‌ترین وزن خود می‌رسند و اگر در این زمینه با پشتکار کافی رو به جلو بروند، در زمان اندکی می‌توانند نتیجه عمل اسلیو معده را مشاهده کنند و از اندام خود رضایت کافی داشته باشند. در این حالت به دلیل همکاری‌های بسیار، بیمار نیاز به ادامه روند عمل جراحی نداشته و مراحل بعدی انجام نمی‌گیرد.

باید این نکته را بگوییم، اشخاصی که با اضافه ‌وزن بسیار بالا تحت درمان عمل اسلیو معده قرار می‌گیرند و شاخص توده بدنی آن‌ها در هنگام عمل بیشتر از ۴۵ نمی‌باشد، خطرات بیهوشی برای آن‌ها با ریسک‌هایی همراه است.

در این صورت شرایط استفاده از هر عمل جراحی را برای کاهش وزن ندارند و بنا بر نظریه پزشک باید محدوده وزن برای انجام عمل اسلیو رعایت گردد. بنابراین اگر می‌خواهید بدانید که چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا به این نکته اشاره کنیم.

پیشنهاد پزشکان برای جراحی‌های افراد با وزن بالا

برای این‌که افرادی با اضافه‌ وزن بالا لاغری را تجربه کنند، انواع عمل‌های مختلف دیگری پیشنهاد می‌گردد. پزشک مد نظر شما تشخیص می‌دهد، اگر شخصی بیشتر از ۴۵ درصد چربی در بدن خود دارد، باید ۲ مرحله برای انجام عمل صورت بگیرد تا ریسک بیهوشی برای این فرد کم گردد و در روند جراحی دچار هیچ‌گونه مشکلی نشود.

وجود این ۲ مرحله می‌تواند نتیجه بهتری از جراحی موجود داشته باشد و خطرات عمل را برای افراد کاهش دهد. همان‌طور که گفتیم، برای این افراد ۲ مرحله عمل اسلیو معده انجام می‌گیرد. در مرحله اول؛ پزشک بنابر حالات معمولی جراحی، برش معده را انجام می‌دهد و آن را حذف می‌کند.

اما برای انجام مرحله دوم؛ بیمار باید یک‌ سال صبر کند و مجدداً بعد از گذشت یک ‌سال، مرحله اول برای او تکرار می‌گردد تا بتواند کاهش وزن درستی داشته باشد و ارزیابی‌هایی برای وضعیت جسمانی فرد صورت بگیرد. زیرا حذف کردن یکباره‌ی معده در مرحله اول برای این افراد، آن‌ها را با خطراتی رو به‌ رو می‌کند.

پیشنهاد پزشکان برای جراحی‌های افراد با وزن بالا
پیشنهاد پزشکان برای جراحی‌های افراد با وزن بالا

اقدامات نهایی بر روی روده بیمار

بنابر ارزیابی‌های صورت‌ گرفته توسط مهارت و تجربه پزشک، لازم است، اقدامات انتهایی بر روی روده صورت بگیرد. اما این اتفاق در حالتی می‌افتد که فرد بعد از گذشت یک ‌سال از مرحله اول عمل اسلیو معده، تناسب اندام خود را حفظ کرده باشد. در این شرایط پزشک صلاح می‌داند که مرحله دوم جراحی را تکرار نکند.

اما اگر در مدت ‌زمان ۱۲ ماه فرد نتواند به کاهش وزن اصولی در این مدت برسد و یا دچار مشکلات گوارشی شده باشد، وجود مرحله دوم آن امری ضروری شناخته می‌شود. اصولاً انجام مرحله دوم عمل اسلیو بر روی قسمت انتهایی معده و روده‌ها صورت می‌گیرد.

در حالت کلی مهم‌ترین چیزی که می‌تواند باعث موفقیت و بهترین ارائه بهترین عملکرد از این عمل جراحی شود، پشتکار افراد می‌باشد. زیرا نکات مهمی که بعد از جراحی به بیمار گوشزد می‌کنند، تاثیر بسیاری بر روی کاهش وزن می‌گذارند.

حال اگر فرد نتواند خود را با این نکات وفق دهد و آن‌ها را نادیده بگیرد، ممکن است کاهش وزن را تجربه نکند و خطرات جبران ‌ناپذیری برای او اتفاق بیفتد. به ‌همین دلیل است که نیاز است تا مجدداً به پزشک مراجعه کند و برای انجام مرحله دوم، نظر پزشک را بپرسد.

در این شرایط ممکن است بگویید که چه افرادی نیاز به انجام عمل دو مرحله‌ای دارند؟ برای پاسخ این پرسش باید بگوییم، افرادی که وزن آن‌ها بسیار زیاد است. به همین سبب نکته وزن برای انجام عمل اسلیو معده مهم می‌باشد. حال در ادامه با ما همراه باشید تا بگوییم چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است و بهترین نتیجه را می‌دهد.

اقدامات نهایی بر روی روده بیمار
اقدامات نهایی بر روی روده بیمار

دلیل اصلی چاقی‌های فرد چیست و باعث به وجود آمدن چه خطراتی می‌شود؟

معضل اضافه ‌وزن بدین‌گونه است که هرچقدر به آن بی‌توجه باشید، روزی می‌تواند باعث مشکلات و نگرانی‌هایی برای شما باشد. بر این اساس ممکن است دلیل شکل‌گیری اضافه ‌وزن برای برخی از افراد مهم  باشد. مهم‌ترین تشبیه برای تغییرات هر فرد در طول زندگی روزمره دو کفه یک ترازو می‌باشد.

دلیل اصلی چاقی‌های فرد چیست و باعث به وجود آمدن چه خطراتی می‌شود؟
دلیل اصلی چاقی‌های فرد چیست و باعث به وجود آمدن چه خطراتی می‌شود؟

تصور کنید یک کفه را مواد مصرفی و کفه دیگر را فعالیت‌های بدنی در طول روز بگذارید. اگر این کفه در حد تعادل باقی بماند، باعث اضافه‌ وزن نمی‌شود. حال تمامی حالاتی که در این صورت رخ می‌دهد را ذکر خواهیم کرد.

 • اگر شرایط برابری بین میزان کالری‌های مصرفی در طول روز و تحرک فرد وجود داشته باشد، وزن شخص در حالت نرمال باقی می‌ماند و فرد دچار چاقی نمی‌گردد.
 • اگر کالری‌هایی که فرد در طول روز استفاده می‌کند، به نسبت تحرک بیشتر باشد، انرژی مواد غذایی که در طول روز به افراد می‌رسد، مصرف نمی‌شود.
 • حال اگر استفاده از مواد غذایی در طول روز کمتر از تحرک و فعالیت‌های بدنی باشد، فرد با کاهش وزن و لاغری رو به رو خواهد شد.

حال با ذکر کردن این موارد، دلایل بسیاری برای افزایش وزن وجود دارد که در ادامه این مبحث می‌خواهیم به برخی از این عوامل بپردازیم. لازم است بگوییم که چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است تا بتوانید با شرایط موجود خود از این راهکار برای کاهش وزن استفاده کنید. دلایل اصلی اضافه ‌وزن شامل موارد زیر می‌شود.

رژیم‌های غذایی نادرست

همان‌ طور که در مطالب فوق ذکر کردیم، بین فعالیت بدنی و میزان انرژی غذاهای مصرفی در طول روز، رابطه‌ای مستقیم وجود دارد و این عامل می‌تواند افزایش وزن و چاقی را به دنبال داشته باشد. شرایط زندگی امروزی به گونه‌ای است که اغلب افراد علاقه بسیاری به استفاده از فست ‌فود و غذاهای چرب دارند و این یک عامل مؤثر برای اضافه ‌وزن شناخته‌ شده است.

متأسفانه افراد فقط به ‌دنبال طعم خوش این غذاها می‌روند و به دلیل این‌که بسیار وسوسه کننده هستند، باعث جذب افراد می‌شود. اما آثار مخربی که این غذاها بر روی سلامتی و بدن می‌گذارد، بسیار زیاد می‌باشد و باعث افزایش وزن بسیار می‌گردد و در پی آن عوارض مصرف بسیار زیادی رخ می‌دهد.

می توان گفت که رژیم‌های غذایی اشتباه و سبک رفتار افراد بر روی افزایش وزن تاثیرگذار است و آب‌میوه‌های طبیعی برای بدن مفید هستند. اما اگر از آن‌ها استفاده‌های بی ‌رویه شود، یک مجوز اصلی چاقی به حساب می‌آیند. در این شرایط با رعایت رژیم غذایی مناسب می‌توانید از افزایش وزن جلوگیری کنید.

رژیم‌های غذایی نادرست
رژیم‌های غذایی نادرست

فعالیت کم بدن

در کنار استفاده از مواد غذائی ممکن است شغل‌های اجتماعی افراد، تاثیر بسیاری بر روی افزایش وزن داشته باشند. زیرا تحرک افراد در این شغل‌ها بسیار کم است و اگر در کنار آن از رژیم غذایی نامناسب استفاده کنند، باعث اضافه ‌وزن و چاقی می‌گردد.

به دلیل این‌ که شرایط زندگی امروزی، روز به‌ روز در حال پیشرفته‌تر شدن می‌باشد و تکنولوژی صورت‌ گرفته است، اغلب مشاغل و کارها فعالیت اندک افراد را در پی دارد. حال اگر فرد از ورزش برای سلامت خود استفاده نکند، به ‌سادگی دچار اضافه ‌وزن می‌گردد.

وراثت و ژنتیک

مهم‌ترین عامل دیگری که می‌تواند نقش بسیاری بر روی افزایش وزن داشته باشد، وراثت است. دلیل منطقی برای این چاقی‌ها مشخص نمی‌شود. اما تحقیقات به اثبات رسانده ‌است که از طریق ژنتیک نیز ممکن است چاقی‌ها به افراد انتقال داده شوند.

هورمون‌های بسیاری در بدن وجود دارند که با ترشح آن‌ها میزان گرسنگی فرد افزایش می‌یابد و این هورمون‌ها از طریق ژنتیک به افراد انتقال داده شده‌اند و  در نهایت افزایش وزن صورت می‌گیرد.

افرادی که با زمینه ژنتیکی افزایش وزن دارند، تمایل بسیاری به خوردن غذاها دارند و این به ‌عنوان دلیل اصلی چاقی آن‌ها به حساب می‌آیند. حال اگر شخصی از این شرایط پیروی می‌کند، لازم است در دوران کودکی فوراً به این‌ موضوع پی ببرد و اقدامات لازم را برای مدیریت گرسنگی خود انجام دهد و یا تحرک روزانه خود را افزایش دهد تا کالری‌های مصرفی او در طول روز سوزانده شوند. در این ‌صورت کاهش افزایش وزن برای افراد اتفاق نخواهد افتاد.

وراثت و ژنتیک
وراثت و ژنتیک

برخی از بیماری‌ها

برخی از بیماری‌ها به‌ صورت ناخواسته می‌تواند تأثیراتی بر روی افزایش وزن داشته باشند. به ‌عنوان نمونه بیماری سندرم کوشینگ، تخمدان پلی کیستیک، کم‌کاری تیروئید مهم‌ترین آن‌ها شناخته می‌شوند.

طی تحقیقات نشان‌ داده ‌شده مشخص شد، بانوانی که دچار تخمدان پلی کیستیک هستند، با افزایش وزن مواجه شده‌اند. یک بیماری مهم دیگر که سبب چاقی می‌گردد، افسردگی می‌باشد. البته در برخی از مواقع افسردگی‌ها، لاغری و کاهش وزن را به دنبال خواهد داشت.

استفاده از برخی داروها

عوارض برخی داروها بر این است که باعث چاقی‌های افراطی می‌شوند و مهم‌ترین داروهایی که در این دسته قرار می‌گیرند، شامل داروهای ضد افسردگی، صرع، داروهای دیابت، استروئیدها و داروهای بارداری می‌باشند که استفاده بسیار از آن‌ها چاقی را به‌ همراه دارد.

حال اگر فرد در یک محدوده وزنی مناسب باشد، بنا بر تشخیص پزشک امکان دارد تا انجام عمل اسلیو برای او مناسب باشد. زیرا برای انجام عمل اسلیو نیاز است که محدوده وزنی افراد تعیین گردد. برای این‌که بدانید چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است، در ادامه این مبحث با ما همراه باشید.

استفاده از برخی داروها
استفاده از برخی داروها

محاسبه شاخص‌های وزنی افراد چگونه صورت می‌گیرد؟

مسئله مهمی که برای انجام عمل اسلیو معده مورد نیاز است، برخی از شاخص‌های استاندارد می‌باشد. یکی از مهم‌ترین آن‌ها این است که چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است.

زیرا شخص باید به اندازه‌ تعیین ‌شده‌ای اضافه ‌وزن داشته باشد و از این ‌رو می‌توان تشخیص داد که انجام عمل جراحی اسلیو معده برای او مناسب است یا خیر. بر اساس این شرایط، تعیین شاخص توده بدنی یا بی‌ام‌آی بسیار مهم است.

برای این ‌که بتوان شاخص توده بدنی را محاسبه کرد، راهکارهای مختلفی وجود دارد. اما معتبرترین آن برای تشخیص میزان اضافه ‌وزن، استفاده از فرمول محاسباتی می‌باشد. در این‌صورت نیاز به وزن افراد داریم و لازم است این وزن به پونت تبدیل شود. هر یک و نیم کیلوگرم، ۱ پوند محاسبه می‌گردد.

سپس نیاز است عدد حاصل ‌شده ضرب در ۷۰۳ شود. سپس باید قد را به اینچ تبدیل کرد. هر ۱ اینچ معادل ۲ و نیم سانتی‌متر می‌باشد. حال با این اعداد به دست‌ آمده باید وزن را در مجذور قد تقسیم کرد.

عددی که از این فرمول به دست می‌آید، به ‌عنوان شاخص توده بدنی افراد شناخته می‌شود. البته استانداردهای مختلفی برای بانوان و آقایان وجود دارد.

شاخص توده بدنی برای بزرگسالان

اگر عدد تعیین ‌شده ۸۷٫۳۰ باشد و فرد بالغ باشد، شاخص توده بدنی عددی بیشتر از 35 نشان می‌دهد. بر این اساس می‌توان این شخص را به ‌عنوان یک فرد چاق شناخت. حال برای این‌که بتوان تشخیص داد چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است، شاخص‌های استانداردی برای لاغری و چاقی وجود دارند.

در هنگام تعیین شاخص توده بدنی، می‌توان با این دسته‌بندی مواجه شد و به‌ عنوان یک راهکار رایج برای تعیین اضافه‌ وزن های افراد شاخص توده بدنی از اهمیت بالایی برخوردار است.

اما بر این اساس میزان چربی‌های بدن تشخیص داده نمی‌شود. فقط می‌تواند وجود اضافه‌ وزن یا کاهش وزن را نشان دهد و به ‌عنوان زنگ خطری برای افراد به صدا درآید. اگر شخصی هیکل عضله‌ای و ورزشکاری داشته باشد، در هنگام تعیین شاخص توده بدنی ممکن است او فردی چاق شناخته شود. اما توده چربی در بدن او وجود ندارد.

به‌ غیر از این مسئله، برخی از افراد مسن عضله‌ای در بدن خود ندارند و در هنگام تعیین شاخص توده بدنی میزان واقعی آن بسیار کمتر می‌باشد. حال اگر در چنین شرایطی تصور می‌کنید اندازه‌گیری شاخص توده بدنی نمی‌تواند تعیین ‌کننده میزان اضافه ‌وزن شما باشد، در این ‌رابطه با پزشک مشورت کنید.

شاخص توده بدنی برای بزرگسالان
شاخص توده بدنی برای بزرگسالان

اندازه‌گیری دور کمر برای محاسبه شاخص توده بدنی

راهکاری ساده‌تر برای تعیین شاخص توده بدنی افراد و اندازه‌گیری دور کمر وجود دارد. زیرا این مسئله به ‌عنوان مهم‌ترین گزینه برای افزایش وزن دیده می‌شود.

اندازه‌گیری این راهکار همانند شاخص توده بدنی نمی‌تواند با دقت کافی انجام بگیرد. اما بسیار رایج شناخته می‌شود و طرفداران بسیاری نیز دارد. البته در هنگام اندازه‌گیری این روش نیاز به رعایت چندین نکته می‌باشد که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • اندازه تعیین ‌شده برای دور کمر مردان نباید بیشتر از ۱۰۱ سانتی‌متر باشد.
 • در یک خانم باردار، دور کمر استاندارد کمتر از ۸۹ سانتی‌متر تعیین می‌گردد.
 • برای اندازه‌گیری دور کمر، ۱ نوار متر لازم است و در حالت ایستاده باید آن را دور کمر و بالای استخوان ران قرار بدهید تا بتوانید اندازه درستی از دور کمر داشته باشید.
 • قبل ‌از شروع اندازه‌گیری، بازدم عمیق داشته باشید تا هر گونه هوا از ریه‌های شما خالی گردد.
اندازه‌گیری دور کمر برای محاسبه شاخص توده بدنی
اندازه‌گیری دور کمر برای محاسبه شاخص توده بدنی

نسبت دور کمر به ‌دور باسن برای تشخیص توده بدنی افراد

برای انجام این کار باید دور باسن یک فرد براساس اینچ اندازه‌گیری گردد و مقایسه‌ای با سایز دور کمر آن داشته باشد. برای این‌که بتوان این شرایط را به ‌درستی انجام داد، باید نکات زیر را مهم شمرد.

فرد باید از کمترین حجم کمر خود با متر نواری اندازه بگیرد.

برای اندازه‌گیری باسن باید پهن‌ترین بخش آن را اندازه بگیرید.

عدد حاصل‌ شده نسبت دور کمر به ‌دور باسن فرد در نظر گرفته می‌شود.

اگر برای مردان نسبت دور کمر آن‌ها به نسبت دور باسن عددی بیشتر از ۹ باشد

اگر برای مردان نسبت دور کمر آن‌ها به نسبت دور باسن عددی بیشتر از ۹ باشد، می‌توان گفت که این افراد دارای شکم بزرگ هستند و وجود توده‌های بالای چربی در شکم آن‌ها احساس می‌شود. حال در بانوان اگر این عدد بالاتر از ۸۵ باشد، نشاندهنده وزن بالای افراد است و فرم بدن آن‌ها به شکل گلابی می‌باشد.

اغلب اضافه وزن مردم در بخش شکم و در بخش باسن دیده می‌شود، حال بنا بر شرایط موجود ذکر شده این‌که یک شخص بتواند تشخیص بدهد عملی مثل جراحی اسلیو معده برای او مناسب می‌باشد، با کمک شاخص توده بدنی فرد صورت می گیرد و نشان می‌دهد که فرد شرایط لازم را برای انجام عمل اسلیو معده دارد.

به‌ همین دلیل پاسخ این سوال که چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است، از طریق اندازه‌گیری شاخص توده بدنی اتفاق می‌افتد.

اگر برای مردان نسبت دور کمر آن‌ها به نسبت دور باسن عددی بیشتر از ۹ باشد
اگر برای مردان نسبت دور کمر آن‌ها به نسبت دور باسن عددی بیشتر از ۹ باشد

افراد در چه محدوده وزنی شرایط لازم برای انجام عمل اسلیو معده را دارند؟

بنا بر تمامی نکات ذکر شده، محدودیت‌هایی برای انجام عمل اسلیو معده وجود دارد. مهم‌ترین نکته ذکر شده به ‌عنوان محدودیت‌های انجام عمل اسلیو معده، شاخص توده بدنی افراد می‌باشد.

در واقع این‌که فرد چه وزنی برای عمل اسلیو معده دارد، نکته مهم شمرده می‌شود.

شرایط زیر کمک خواهند کرد و نشان می‌دهند، اشخاصی که دارای این شرایط هستند، واجد شرایط استفاده از عمل اسلیو معده می‌باشند.

 • اگر شخصی بیشتر از ۵ سال درگیر چاقی و اضافه‌ وزن باشد.
 • اگر فردی از الکل استفاده نداشته باشد.
 • اگر راهکارهای منطقی و ساده برای کاهش چاقی‌ها اثربخش نباشد.
 • اگر فرد به بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا باشد و این بیماری بر اثر چاقی شکل‌گرفته باشند.
 • اگر فردی شاخص توده بدنی بالای ۳۵ داشته باشد یعنی بین ۴۰ تا ۴۵ کیلو اضافه ‌وزن دارد.

توجه داشته باشید که یک نظریه کلی فقط برای محدوده وزنی مجاز به انجام عمل اسلیو معده وجود دارد. برای این‌که به پاسخ درست‌تری برای محدوده وزنی مشخص ‌شده عمل اسلیو برسید، شرایط موجود خود را برای پزشک بازگو کنید و با مراجعه حضوری، به این ‌موضوع پی ببرید که چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است.

شرایط زیر کمک خواهند کرد و نشان می‌دهند، اشخاصی که دارای این شرایط هستند، واجد شرایط استفاده از عمل اسلیو معده می‌باشند.
شرایط زیر کمک خواهند کرد و نشان می‌دهند، اشخاصی که دارای این شرایط هستند، واجد شرایط استفاده از عمل اسلیو معده می‌باشند.

چه محدودیت‌هایی برای انجام عمل اسلیو معده وجود دارد؟

تا اینجای این مطلب دریافتیم که برای انجام عمل اسلیو معده، برخی محدودیت‌ها تعیین‌ کننده شرایط بهینه افراد برای انجام این جراحی می‌باشند. پس اگر می‌خواهید اطلاعات بهتری در زمینه محدودیت‌های عمل اسلیو معده داشته باشید، با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

انجام عمل اسلیو معده کاربردها و فواید بسیاری دارد. اما با این‌حال ممکن است برای تمامی افراد مورد استفاده واقع نشود و بنابر تشخیص پزشکان، انجام این جراحی برای برخی از افراد مناسب نیست. زیرا نمی‌تواند درمان مؤثری برای کاهش وزن باشد و ممکن است در شرایطی با خطرات بسیار همراه باشد.

براساس تحقیقات و به روزترین متدهای صورت‌ گرفته توسط پزشکان متخصص جراحی، لیستی از نکات موثر، جمع ‌آوری شده‌ که نشان می‌دهد اگر این اشخاص عمل جراحی اسلیو معده را انجام بدهند، برای آن‌ها مثمر ثمر نخواهد بود.

حال در ادامه این مطلب می‌توانید با مطالعه مقاله چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است، با این لیست آشنا شوید. اگر شخصی قصد استفاده از عمل اسلیو معده را دارد، باید این ویژگی‌ها را در نظر بگیرد تا شرایط عمل به‌ درستی انجام شود.

بیماران صرع و قلب و عروق

اولین اشخاصی که مجاز به استفاده از عمل اسلیو معده نیستند، بیمارانی که دچار مشکل صرع می‌باشند، شناخته ‌شده اند. زیرا این عمل برای این افراد ممنوع و خطرناک می‌باشد. راهکارهای متعدد دیگری برای لاغری وجود دارد که این افراد برای تناسب اندام خود می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

به‌ غیر از این دسته از افراد، اشخاصی که دچار بیماری‌های قلبی عروقی هستند و بیماری‌های زمینه‌ای این‌چنینی دارند، انجام عمل اسلیو معده برای آن‌ها مؤثر نیست و نیاز است تا مطابق با نظر پزشک که انجام این جراحی را ممنوع کرده ‌است، پیش بروند.

بیماران صرع و قلب و عروق
بیماران صرع و قلب و عروق

بیماران اعصاب و روان

سومین دسته از افرادی که منع انجام عمل اسلیو معده برای آن‌ها توسط پزشکان صورت گرفته ‌است، بیماران اعصاب و روان می‌باشند. حتی اگر شخصی در گذشته سوابق این بیماری را داشته ‌است، نمی‌تواند از عمل اسلیو معده استفاده کند.

زیرا شرایط مشکلات عصبی در هنگام کاهش وزن، فرد را با فشارهای بسیاری روبرو خواهد کرد و شرایط و مشکلات او چند برابر خواهد شد. این‌ موضوع باعث می‌شود که اگر شخصی قصد انجام عمل اسلیو معده دارد، قبل ‌از آن با روانپزشک و مشاور مشورت کند تا از لحاظ روحی آمادگی لازم را داشته باشد. این امر بدیهی است که افراد با اضافه‌ وزن بسیار علاقه‌مند به استفاده از عمل اسلیو معده هستند.

این‌ که بدانید چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است، پراهمیت می‌باشد

اما این‌ که بدانید چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است، پراهمیت می‌باشد. زیرا این عمل فقط برای اشخاصی که شاخص توده بدنی بین ۳۵ تا ۴۰ دارند موفقیت‌آمیز می‌باشد، در غیر این صورت نمی‌تواند مفید باشد.

تنها اشخاصی می‌توانند از طریق عمل اسلیو معده کاهش معده را تجربه کنند که شاخص توده بدنی آن‌ها بالای ۴۰ می‌باشد و این افراد نباید واجد شرایط تمامی بیماری‌هایی که در مطالب گذشته ذکر کردیم باشند.

پس می‌توانند شرایط خاصی از انجام عمل اسلیو را تجربه کنند. در کنار آن اگر فرد کمتر از ۵ سال دچار چاقی‌های مفرط شده باشد، شرایط موجود برای استفاده از این عمل را ندارند.

این‌ که بدانید چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است، پراهمیت می‌باشد
این‌ که بدانید چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است، پراهمیت می‌باشد

رژیم‌های غذایی برای عمل اسلیو معده

حال که متوجه شدیم، چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است و افراد با چه شاخص توده بدنی می‌توانند اقدام لازم را برای انجام این عمل فراهم کنند، باید در رابطه با رژیم‌های غذائی و تغییر سبک آن‌ها در روزهای بعد از جراحی معده نیز صحبت کنیم.

زیرا وجود رژیم درست و اصولی بعد از عمل اسلیو می‌تواند اثربخشی بیشتری در کاهش وزن داشته باشد. باید بدانید که انجام این عمل همانند دیگر جراحی‌ها نیازمند رعایت برخی نکات ضروری و لازم می‌باشد.

بنابراین به ‌غیر از انجام جراحی مد نظر و این‌که بتوان این موارد را به‌ صورت اصولی رعایت کرد، مهم می‌باشد. در ادامه این مبحث قصد داریم تا از رژیم‌های غذایی بعد از عمل جراحی اسلیو معده بیشتر بگوییم. زیرا به ۴ دسته‌بندی متفاوت تقسیم می‌شوند و فرد باید این موارد را تجربه کند.

قسمت اول رژیم غذایی

توصیه‌های بسیاری از طریق پزشک در بخش ابتدایی رژیم غذایی صورت می‌گیرد و بیمار موظف است تا حدود ۱۰ روز بعد از جراحی فقط از نوشیدنی‌ها و مایعات استفاده کند.

زیرا با گذشت این مدت‌زمان، بدن نیاز به هیدراته شدن دارد و در هنگامی‌که شرایط هیدراته شدن را تجربه می‌کند، میزان استفراغ و تهوع که بعد از جراحی صورت می‌گیرد، رو به کاهش می‌رود. هر چند که ممکن است برخی از افراد رعایت این دسته از نکات را بسیار سخت بدانند. اما تحمل این سختی‌ها می‌تواند به کاهش وزن کمک کند و تناسب وزن را برای افراد به دنبال داشته باشد.

بعد از انجام عمل اسلیو، فرد تا چند هفته گرسنگی را احساس نخواهد کرد. زیرا مسئولیت اصلی هورمون گرلین در بدن وجود ندارد و براساس جراحی حذف‌ شده است. البته در حین نوشیدن مایعات باید استفاده از مواردی همچون قهوه، کاکائو، مایعات گازداری همانند دلستر و نوشابه را کنار بگذارید و فقط از مایعات مفید استفاده کنید.

قسمت اول رژیم غذایی
قسمت اول رژیم غذایی

قسمت دوم رژیم غذایی

بعد از این‌که بخش اول رژیم غذایی اسلیو معده به ‌درستی رعایت شد، با گذشت ۱۰ روز، فرد بیمار گرسنگی را احساس خواهد کرد و دیگر مایعات، پاسخگوی معده‌ی او نیستند. بنابراین باید در کنار مایعات، میزان زیادی از موارد پروتئینی را نیز استفاده کنند تا معده تازه جراحی‌ شده احساس سنگینی نداشته باشد.

اما بتواند نیاز سیری افراد را برطرف کنند. استفاده از سوپ‌های بسیار رقیق‌شده در این دوره کمک می‌کنند. در کنار آن استفاده از آب ‌میوه‌های طبیعی و ماست کم‌چرب می‌تواند گرسنگی افراد را برطرف کند.

دقت کنید؛ پرهیز از مواد مصرفی با کربوهیدرات و چربی بالا در این دوره مهم است. در حالی ‌که ۲ قسمت مهم از رژیم غذایی سپری شد، معده افراد آمادگی لازم را برای روبرویی با غذاهای اندکی سنگین‌تر دارد.

اگر شرایط ۲ قسمت قبل رژیم رعایت شود، فرد می‌تواند مواد غذایی که در ادامه ذکر خواهیم کرد را در رژیم غذایی خود استفاده کند. این دسته از مواد غذایی عبارتند از:

 • پوره سیب‌زمینی
 • مرغ پر شده
 • ماست یونانی
 • تن ماهی پوره شده
 • تخم‌مرغ همزده
 • خوراکی‌های مخصوص کودکان

استفاده از این دسته مواد غذایی نباید در طول روز بیشتر از نصف لیوان باشد. یعنی میزان مجاز کالری مصرفی افراد در این اندازه است و فرد باید در طول روز حدوداً ۶۰ تا ۸۰ گرم پروتئین از طریق این مواد غذایی دریافت کند و بیشتر از این اندازه برای بدن آن‌ها نیاز نمی‌باشد.

اگر شرایط ۲ قسمت قبل رژیم رعایت شود، فرد می‌تواند مواد غذایی که در ادامه ذکر خواهیم کرد را در رژیم غذایی خود استفاده کند. این دسته از مواد غذایی عبارتند از:
اگر شرایط ۲ قسمت قبل رژیم رعایت شود، فرد می‌تواند مواد غذایی که در ادامه ذکر خواهیم کرد را در رژیم غذایی خود استفاده کند. این دسته از مواد غذایی عبارتند از:

قسمت سوم رژیم غذایی

بعد از این‌ که ۲ قسمت گذشته رعایت شد، معده فرد آماده رویارویی با دیگر غذاها همانند سبزیجات خام، نان، قند، غذاهای چرب، شیر کم‌چرب، پاستا، تخم‌مرغ را دارد و می‌توان در این دوره از این مواد غذایی استفاده کرد.

قسمت چهارم رژیم غذایی

این بخش به‌ عنوان آخرین بخش از رژیم‌های غذایی بعد از عمل اسلیو معده شناخته می‌شود. توصیه پزشکان بر این است که با گذشت یک ماه از انجام جراحی و همچنان از غذاهای مناسب استفاده کنند و بعد از این مدت به ‌مرور می‌توان غذاهای جامد را وارد رژیم غذایی کرد.

فرد همواره می‌تواند روزانه ۲ وعده غذایی استفاده کند و باید در طول روز ۸ لیوان آب بنوشد. اگر نیم‌ ساعت قبل‌ از غذا ۸۰ گرم پروتئین به بدن خود برسانید، بسیار مفید است.

زیرا قصد ما بر این است تا در این رژیم غذایی اغلب مواد پروتئینی به بدن برسد و بدن کاهش ویتامین‌ها و مواد معدنی را تجربه نکند. در این‌ صورت پزشک می‌تواند با استفاده از مولتی ویتامین‌ها، ویتامین بدن افراد را کنترل کند.

بعد از این‌ که این دوره به خوبی سپری شد، روال عادی زندگی فرد از سر گرفته می‌شود و می‌تواند از مواد غذایی در اندازه مشخص ‌شده استفاده کند.

بهتر است که استفاده از برخی مواد غذایی را تا مدتی فراموش کند. این مواد غذایی شامل موارد زیر می‌شوند.

 • چیپس ‌ها و پفک ها
 • نان و غلات سنگین
 • میان وعده‌های شیرینی و مواد قندی
 • انواع سرخ‌کردنی‌ها و فست فودها
 • انواع نوشابه‌ ها و دسرها
بهتر است که استفاده از برخی مواد غذایی را تا مدتی فراموش کند. این مواد غذایی شامل موارد زیر می‌شوند.
بهتر است که استفاده از برخی مواد غذایی را تا مدتی فراموش کند. این مواد غذایی شامل موارد زیر می‌شوند.

اندازه کاهش وزن بعد از انجام عمل اسلیو معده

اغلب افرادی که از طریق این جراحی کاهش وزن داشته‌اند، توانسته‌اند با گذشته ۱۲ ماه، ۵۰ درصد از چاقی‌های مفرط را کاهش داده و تناسب اندام برای افراد حاصل ‌شده است. در حالت کلی، فرایندی که برای کاهش اضافه ‌وزن بعد از عمل اسلیو معده رخ خواهد داد، تا ۲۴ ماه می‌باشد.

اما بنا بر شرایط افراد، این مدت ‌زمان متغیر است. در برخی موارد نادر پیش ‌آمده که بعد از گذشت ۲ تا ۵ سال جراحی اسلیو معده افراد اضافه‌ وزن را تجربه کرده‌اند. البته این‌ موضوع طبیعی می‌باشد و بنا بر سبک عادات زندگی شما و موارد غذایی، اضافه‌ وزن صورت می‌گیرد.

انجام عمل اسلیو معده در رابطه با بیماری‌هایی که چاقی مفرط دارند و اثربخش است و بهبودی را فراهم می‌کند، از لحاظ روحی نیز این افراد بعد از کاهش وزن بهبود می‌یابند و اعتماد به ‌نفس آن‌ها افزایش پیدا می‌کند. عمل اسلیو معده می‌تواند یک راهکار سریع برای برطرف نمودن اضافه ‌وزن شناخته شود.

عموماً پانزده درصد از سایز افراد بعد از این جراحی حذف می‌شود و به دلیل این‌که بخش اصلی معده برداشته‌ شده است، کاهش اشتها را در بر دارد. حال که تا اینجای مطلب متوجه شدید که چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است، با ما همراه باشید تا اطلاعات مؤثرتری در رابطه با عمل اسلیو معده در اختیار شما بگذاریم.

اندازه کاهش وزن بعد از انجام عمل اسلیو معده
اندازه کاهش وزن بعد از انجام عمل اسلیو معده

عوارض چاقی و اضافه‌ وزن در افراد در چه مواردی خلاصه می‌شود؟

این امری بدیهی است که چاقی شامل عوارض بسیار خطرناکی می‌شود و در حالتی صورت می‌گیرد که می‌تواند از نظر روحی و جسمی، فرد را با آسیب‌های بسیاری مواجه کند.

اگر اندام و وزن فرد دچار مشکل شده باشد، این شخص اجتماع‌گریز می‌شود و مشکلات دیگر جسمی را برای او به ‌دنبال خواهد داشت که به‌ شدت سلامت افراد را تحت خطر قرار می‌دهد.

در ادامه این مبحث از مهم‌ترین عوارضی که می‌تواند سلامتی را با خطراتی مواجه کند، خواهیم گفت

 • افزایش وزن باعث خستگی بسیار در طول روز می‌گردد و فرد در حین انجام فعالیت‌های روزمره بسیار کسل است.
 • اضافه‌وزن بسیار باعث تنگی نفس شدید می‌گردد و در حین انجام فعالیت‌های شدید و یا پیاده‌روی، افراد را با مشکلاتی مواجه می‌کند.
 • در برخی مواقع دیده‌ شده که افزایش وزن سوزش در پوست را به‌ دنبال داشته‌ است.
 • تعرق زیاد و بیش ‌از اندازه به نسبت دیگران، در افراد با اضافه ‌وزن بسیار دیده می‌شود.
 • احتمال مبتلا شدن به بیماری دیابت نوع دوم در این افراد بیشتر می‌باشد.
 • افرادی که چاقی‌های مفرط را تجربه می‌کنند، در تحمل گلوکز و ابتلا به بیماری‌های خطرناک دیابت پیش‌قدم هستند.
 • ۲ عامل زمینه ‌ساز مهم برای بیماری‌های عروق کرنر قلب، بالا رفتن کلسترول و تری گلیسیرید خون می‌باشد که در اثر چاقی صورت می‌گیرد.
در ادامه این مبحث از مهم‌ترین عوارضی که می‌تواند سلامتی را با خطراتی مواجه کند، خواهیم گفت
در ادامه این مبحث از مهم‌ترین عوارضی که می‌تواند سلامتی را با خطراتی مواجه کند، خواهیم گفت

وجود فشار خون بالا برای افراد با اضافه‌وزن

افرادی که دچار اضافه‌ وزن بسیار هستند، عامل مؤثری برای عدم تعادل در فشار خون می‌باشند و باعث افزایش یافتن آن می‌گردند. بنابراین فشار خون بالا می‌تواند بیماری‌های خطرناک قلبی و عروقی و سکته قلبی و مغزی را افزایش دهد.

اگر یک بانو در طول دوران بارداری، چاقی و اضافه ‌وزن داشته باشد، فشار خون بالا به جنین انتقال داده می‌شود و باعث زایمان خطرناک می‌گردد و می‌تواند سلامت آن‌ها را به خطر بیندازد. به‌ غیر از آن، موارد دیگری به‌ عنوان عوارض چاقی به حساب می‌آیند که شامل علائم بی‌اختیاری های ادراری بر اثر چاقی می‌باشند.

همین ‌طور افزایش وزن سبب به وجود آمدن سنگ کیسه صفرا می‌گردد و برخی از سرطان‌های گوارشی همانند سرطان پستان، سرطان روده بزرگ، سرطان رحم و دیگر موارد را تشکیل می‌دهند.

مصرف بیش ‌از اندازه گوشت و پروتئین

بر اثر مصرف بیش ‌از اندازه گوشت و پروتئین، بیماری‌هایی همانند نقرس یا بیماری‌های عقل و بیماری ثروتمندان صورت می‌گیرد که از عوارض مهم اضافه ‌وزن چاقی شناخته می‌شوند.

با توجه به تمامی عوارض ذکر شده، باید بگوییم تاثیر عوارض روحی اضافه‌ وزن و چاقی بسیار بیشتر می‌باشد و این می‌تواند انزوا، گوشه‌گیری و پرخاشگری را به ‌همراه داشته باشد.

براساس تحقیقات صورت‌ گرفته؛ متوجه شدیم که رابطه مستقیمی بین اضافه ‌وزن و چاقی و بیماری‌های مختلف و مرگ‌ و میر وجود دارد و اشخاصی که شاخص توده بدنی آن‌ها بالاتر از ۳۵ باشد، بیشتر در معرض خطر هستند.

بنابراین برای تشخیص این که چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است، باید بگوییم اشخاصی که شاخص توده بدنی بالاتر از ۳۵ دارند، کاندید مناسبی برای انجام این جراحی شناخته می‌شوند.

مصرف بیش ‌از اندازه گوشت و پروتئین
مصرف بیش ‌از اندازه گوشت و پروتئین

کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده‌آل چه مزایایی را به‌ همراه دارد؟

بر اساس تمامی موارد ذکر شده، عوارض بسیاری در صدد اضافه ‌وزن و چاقی وجود دارد و آثار مخربی که بر روی سلامت جسم و روح افراد می‌گذارد، باعث می‌شود تا اغلب افراد به فکر کاهش وزن باشند.

حال در ادامه ویژگی‌ها و مزایایی که در صدد کاهش وزن برای افراد صورت می‌گیرد را ذکر خواهیم کرد. این دسته از مزایا عبارتند از:

 • خطر مبتلا شدن به تمام بیماری‌های مختلف به‌ صورت قابل ‌توجهی به حداقل می‌رسد.
 • اعتماد به ‌نفس از دست ‌رفته افراد درصدد کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام بیشتر می‌گردد.
 • درمان بیماری‌های متعدد دیگری در کنار کاهش وزن صورت می‌گیرد.
 • عمر افراد طولانی‌تر می‌باشد و می‌تواند باقی عمر خود را با خیالی آسوده سپری کند.

اگر شخصی، آگاهی کامل به چاقی و اضافه ‌وزن خود نداشته باشد، می‌تواند با چندین راه‌حل و آزمایش ساده به این ‌موضوع پی ببرد. آزمایش‌هایی همانند کلسترول، هورمون‌های تیروئیدی، قند، تری گلسیرید کمک می‌کنند تا تشخیص اضافه‌ وزن و چاقی برای افراد صورت بگیرد. برای این‌که سلامت روان و روح افراد نیز مشخص شود، دکتر روانپزشک می‌تواند کمک کند.

برای این‌که فرد بتواند به اندام دلخواه خود برسد، انواع راهکارهای مختلف به او کمک خواهند کرد که یکی از آن‌ها عمل اسلیو می‌باشد.

اما این ‌که چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است، سوالی است که به‌ صورت مکرر از پزشکان پرسیده می‌شود. حال در ادامه مبحث، انواع عمل‌های موجود که می‌توانند کمک کنند فرد به اندام دلخواه خود برسد را توضیح خواهیم داد.

حال در ادامه ویژگی‌ها و مزایایی که در صدد کاهش وزن برای افراد صورت می‌گیرد را ذکر خواهیم کرد. این دسته از مزایا عبارتند از:
حال در ادامه ویژگی‌ها و مزایایی که در صدد کاهش وزن برای افراد صورت می‌گیرد را ذکر خواهیم کرد. این دسته از مزایا عبارتند از:

انواع عمل‌های لازم برای کاهش وزن و لاغری

در این مطلب به ‌صورت کامل و مفصل در رابطه با اسلیو معده صحبت کردیم. اما به ‌غیر از آن، جراحی‌های مختلف دیگری وجود دارند که می‌توانند باعث کاهش وزن افراد گردند. مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر می‌شوند.

جراحی پیکرتراشی یا لیپوماتیک

نوعی عمل جراحی که می‌تواند چربی‌های اطراف شکم را از بین ببرد و با وجود اندکی خون‌ریزی در چربی‌های اطراف شکم و دیگر نواحی همراه باشد، با نام جراحی پیکرتراشی یا لیپوماتیک شناخته می‌شود. عوارض بسیاری در راستای انجام این جراحی وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها سوختگی، کبودی پوست و وجود سوراخ‌های موجود بسیار بر روی شکم می‌باشد.

عمل جراحی لیپو پلاستی

لازم است در این مقاله که مبحث اصلی آن چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است، به این ‌موضوع بپردازیم که عمل جراحی لیپو پلاستی و ساکشن برای برطرف نمودن چربی‌های اضافه کاربرد دارد و از طریق لوله‌ای به نام کاندول می‌تواند کاهش وزن را فراهم کند.

عمل جراحی اسلیو معده

در رابطه با این عمل، اطلاعات بسیاری در اختیار شما قرار دادیم و گفتیم که چه وزنی برای عمل جراحی اسلیو معده مناسب است. بنابراین این راهکار به ‌عنوان بهترین روش برای برطرف نمودن چاقی‌های اضافه شناخته می‌شود.

عمل جراحی زیبایی شکم

عمل آبدومینو که به جراحی زیبایی شکم معروف است، می‌تواند در صدد کوچک شدن و کاهش چربی‌های اطراف شکم فعالیت داشته باشد و باعث زیبایی هیکل افراد شود. بسیاری از افراد برای این‌که ظاهر شکم خود را زیبا کنند از این عمل جراحی استفاده می‌کنند.

عمل جراحی زیبایی شکم
عمل جراحی زیبایی شکم

جراحی لاپاراسکوپی باندینگ شکمی

وجود باند در این جراحی کمک می‌کند تا کاهش وزن صورت بگیرد. بدین ‌منظور، جراح سر تا سر معده را باند قرار می‌دهد تا معده را به ۲ بخش کوچک‌تر تقسیم کند تا دریافت مواد غذایی به کمترین حد خود برسد و فرد به‌ مرور زمان کاهش وزن را تجربه کند.

عمل جراحی بای ‌پس معده

بای‌پس معده یکی دیگر از راهکارهای مؤثر برای کاهش وزن است که به دو روش انجام می‌گیرد و نیاز است تا بخش کاردیای معده به بخش برش خورده، دوخته شود تا سبب کاهش یافتن جذب مواد غذایی شوند.

اما راهکار دیگر آن بلیو پانکراتیت می‌باشد که باعث برش بخش پیچیده‌ای از معده می‌گردد و لوله‌ای در معده قرار داده می‌شود که به ‌صورت مستقیم به روده کوچک اتصال داده می‌شود تا باعث کاهش جذب مواد غذایی گردد و انجام این جراحی پیچیده می‌باشد.

برای مقایسه روش عمل اسلیو معده و بای پس معده، مقاله اسلیو معده بهتره یا بای پس مطالعه کنید.

جراحی لاغری پلیکاسیون معده

برش معده در این جراحی صورت نمی‌گیرد، بلکه معده به ‌صورت چندین چین روی یکدیگر قرار داده می‌شود و دوخته می‌شود. بنابراین اگر شرایط بیمار با این معده سازگار نبود، می‌توان عمق چین‌ها را باز کرد تا معده به حالت اولیه قرار بگیرد.

با ذکر کردن این مسائل متوجه شدیم که راهکارهای بسیاری برای جراحی لاغری و کاهش چاقی وجود دارد تا بتوان تناسب اندام را برای افراد به ارمغان آورد. اما هر کدام از آن‌ها عوارض خاصی را با خود به دنبال دارند. ولی عمل اسلیو معده بهترین شرایط را برای فرد مهیا می‌کند تا با رعایت یک رژیم غذایی درست و فعالیت‌های بدنی در طول روزمره، به اندام دلخواه خود برسید و کاهش وزن را تجربه کنید.

جراحی لاغری پلیکاسیون معده
جراحی لاغری پلیکاسیون معده

شما در حال مطالعه مقاله چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است، می‌باشید.

سخن نهایی

از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند اثربخشی مستقیم بر روی سلامت جسم و روان افراد داشته باشد، تناسب اندام و کاهش وزن می‌باشد.

اگر شخصی بنا به دلایل متعدد دچار اضافه ‌وزن باشد و در تلاش است تا بتواند کاهش وزن را تجربه کند، راهکارهای مختلفی که برای او ارائه می‌شوند، می‌توانند وزن او را ایده‌آل کنند. حال اگر شما به ‌دنبال راه‌ حلی برای کاهش چربی‌های موجود هستید، می‌توانید از عمل اسلیو معده برای کاهش چاقی استفاده کنید.

البته در کنار آن لازم است که رژیم‌های غذایی مناسب و فعالیت‌های محرک خوبی داشته باشید تا نتیجه بهتری بگیرید. اگر به فکر درمان چاقی‌ها از طریق جراحی اسلیو معده می‌باشید، باید بگوییم که این راهکار آخر برای شما در نظر گرفته می‌شود.

اولین اولویت پزشکان استفاده از رژیم‌های غذایی و تحرک بدنی می‌باشد

زیرا اولین اولویت پزشکان استفاده از رژیم‌های غذایی و تحرک بدنی می‌باشد. اما در شرایطی این موارد پاسخگوی کاهش وزن افراد نیست و نیاز است تا حتما فرد از عمل اسلیو معده استفاده کنند. حال این‌که چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است، سوال بسیاری از افراد می‌باشد.

زیرا این دست از افراد، راهکارهای مختلفی را برای کاهش وزن تجربه کردند، اما نتیجه درستی از آن ندیده‌اند و لازم است که از جراحی‌ها کمک بگیرند.

به دلیل این‌که عمل اسلیو معده به ‌عنوان راهکار آسان و سریع‌تر کمک می‌کند تا کاهش وزن و تناسب اندام را تجربه کنید. البته که برای انجام این عمل محدودیت‌هایی در نظر گرفته می‌شود و لازم است، از طریق تخصص پزشک متوجه شوید که چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است.

استانداردهای بسیاری برای انجام این عمل وجود دارد

استانداردهای بسیاری برای انجام این عمل وجود دارد و تعیین می‌کند تا افرادی که دارای شاخص توده بدنی بین 35 تا ۴۰ می‌باشند و بیشتر از ۵ سال درگیر اضافه ‌وزن بوده‌اند، شرایط مناسبی برای انجام عمل اسلیو معده دارند.

اگر این شخص از تمامی راه‌های رفته نتیجه‌ای نگرفته باشد، مجاز به استفاده از عمل اسلیو معده می‌باشد و می‌توان گفت، فردی است که تمامی شرایط لازم برای انجام این عمل را دارد. اما باید دقت کنید که به هیچ‌گونه از بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا نباشید.

مهم‌ترین عملکرد عمل اسلیو معده حذف هورمون گرلین از معده می‌باشد که بعد از گذشت ۱ تا ۲ سال باعث برطرف نمودن اضافه وزن‌های موجود می‌شود و فرد تناسب اندام را تجربه خواهد کرد.

از این ‌که تا انتهای این مطلب با موضوع چه وزنی برای عمل اسلیو معده مناسب است، با ما بودید، قدردانی می‌کنیم و امیدواریم که استفاده از این مطالب، میزان دانش و آگاهی شما را در زمینه کاهش وزن و انواع جراحی‌های موجود آن‌ها به خصوص عمل اسلیو معده و وزن مورد نیاز آن برای شما فراهم کرده باشد.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید