چربی سوز ترین ماده دنیا

با موضوع چربی سوز ترین ماده دنیا در خدمت شما هستیم.

حتما قبل از مطالعه این صفحه، صفحه ی قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز را مطالعه کنید.

چربی سوزی و لاغری، از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا بسیاری از افرادی که به چاقی مبتلا شده اند، با مشکل چربی سوزی مواجه هستند. انتخاب بهترین ماده غذایی چربی سوز و روش درست کاهش وزن، می تواند کمک زیادی در جهت سلامتی افراد داشته باشد.

چربی سوز ترین ماده دنیا
چربی سوز ترین ماده دنیا

ما در مقاله جامع و کاربردی، قصد داریم به بیان این موضوع بپردازیم که چربی سوز ترین ماده دنیا از نظر علوم امروزی چگونه است و سپس به شما تعدادی از بهترین مواد خوراکی چربی سوز را معرفی کنیم که میتواند بیشترین تاثیرات را بر روی سلول های چربی و سوزاندن آن ها و همچنین کاهش اشتها بگذارد.

پیشنهاد می کنیم از پست کم عارضه ترین قرص چربی خون دیدن کنید.

چربی سوز ترین ماده دنیا چیست؟

بر طبق علم تغذیه و لاغری در جهان امروز، یکی از چربی سوز ترین ماده دنیا، سرکه سیب است که میتواند روند چربی سوزی خوبی را برای بدن به وجود آورد. همه افراد میتواند با در نظر گرفتن شرایط جسمانی خاص خود و سپس مصرف سرکه سیب به روش صحیح ، به کاهش میزان چربی در بدن و لاغری و تناسب اندام خود کمک زیادی نمایند.

چربی سوز ترین ماده دنیا چیست؟
چربی سوز ترین ماده دنیا چیست؟

سرکه سیب چیست؟

در واقع سرکه سیب، همانطور که از نامش پیدا است، محصول تخمیری میوه سیب است و معمولا به دو روش سنتی و مدرن تولید خواهد شد که در حالت سنتی در حدود یک ماه، و در روش مدرن، با دستگاه های مختلف امروزی در حدود یک روز طول خواهد کشید.

سرکه سیب چیست؟
سرکه سیب چیست؟

در فرایند تولید سرکه سیب، ابتدا میوه سیب را به تکه های مختلف تقسیم نموده و سپس این تکه ها را له کرده و بعد از آن، طی مراحل مختلف تخمیر و تبدیل به اسید استیک و یا اسید مالیک و… خواهد شد و نوعی سرکه نارنجی رنگ و با بوی قوی بدست می آید.

این ماده از خواص سرشاری نیز برای بدن دارد و باید بدانیم که سرکه سیب، تقریبا کربوهیدرات ندارد و هر قاشق از این محصول، حدود ۳ کالری دارد که بسیار ناچیز است. همین ویژگی نیز به لاغری و تناسب اندام و افزایش چربی سوزی کمک خواهد کرد.

پس با ما در ادامه مقاله جامع چربی سوز ترین ماده دنیا همراه باشید.

ویژگی و مکانیسم چربی سوزی سرکه سیب

همانطور که در بخش قبلی این مقاله اشاره نمودیم، سرکه سیب، میتواند اثرات بسیار مفیدی بر روی وزن بدن و چربی سوزی بگذارد و ما هم به همین دلیل این ماده را در قلمرو یکی از چربی سوز ترین ماده دنیا قرار داده ایم.

طی تحقیقاتی که اخیرا به ثبت رسیده است، دانشمندان در طی یک پروسه ۱۲ هفته ای، بر روی ۱۴۴ نفر از افراد دارای اضافه وزن شدید و یا چاق، تحقیقاتی به عمل آمده است.

ویژگی و مکانیسم چربی سوزی سرکه سیب
ویژگی و مکانیسم چربی سوزی سرکه سیب

این افراد به سه گروه تقسیم شده بودند و به گروه اول، دستور استفاده از یک قاشق سرکه سیب و به گروه دوم دو قاشق سرکه سیب و به گروه سوم سه قاشق شبه داروی لاغری داده شده بود.

دانشمندان دریافتند که در حالات و رژیم غذایی یکسان، هر کدام از این گروه های مختلف، نتایج منحصربفردی دریافت کرده اند که در ادامه بیان خواهیم نمود:

نتایج گروه اول که روزانه یک قاشق ( به صورت دارویی) سرکه سیب مصرف می‌نمودند:

 • این دسته از افراد، در طی این ۱۲ هفته، حدود ۱٫۲ کیلوگرم کاهش وزن بدن را تجربه کرده اند‌.
 • همچنین این دسته از افراد ، کاهش ۰٫۷ درصدی چربی را در بدن خود مشاهده کرده اند.
 • کاهش تری گلیسیرید تا ۲۶ درصد
 • کاهش سایز بدن در ناحیه شکم و پهلو و میان تنه تا ۱٫۴ سانتی متر

نتایج گروه دوم که روزانه دو قاشق ( به صورت دارویی) سرکه سیب مصرف می‌نمودند:

 • این دسته از افراد ، با همان ویژگی های گروه اول، شاهد کاهش وزن ۱٫۷ کیلوگرمی بوده اند.
 • همچنین این دسته از افراد ، کاهش ۰٫۹ درصدی چربی انباشته شده در بدن را شاهد بوده اند.
 • کاهش سایز در میان تنه تا ۱٫۹ سانتی متر
 • کاهش تری گلیسیرید تا ۲۶ درصد

نتایج گروه سوم که روزانه سه قاشق شبه داروی لاغری ( به صورت دارویی)مصرف می‌نمودند:

اما این دسته از افراد، نه تنها نتایج دسته های قبل را کسب نکرده اند. بلکه سایز میان تنه آن ها افزایش داشته و میران وزن بدن آنها نیز افزایش پیدا کرده بود که این مورد، میتواند نشان دهد که اهمیت مصرف سرکه سیب بر روی لاغری تا چه میزانی میتواند لاغر کننده و چربی سوز باشد و به لاغری و تناسب اندام و در نهایت سلامتی بدن کمک نماید.

باید توجه داشته باشیم که مصرف سرکه سیب، اگر چه دارای خواص بسیاری است و میتواند به چربی سوزی بدن کمک بسیاری نماید، اما اگر بدون در نظر گرفتن شرایط جسمانی خود و نظر و مشورت پزشکان، مورد مصرف دارویی و مداوم قرار بگیرد، قطعا میتواند دارای عوارض و مشکلاتی نیز برای بدن باشد و در این موارد باید حتما، ابتدا با پزشکان و متخصصان حوزه لاغری و تناسب اندام مشورت نماییم و سپس به با توجه به دستورات متخصصان و داشتن برنامه خاصی برای لاغری، به چربی سوزی برسیم.

پس استفاده بیش از حد و بدون در نظر گرفتن نظر متخصصان از سرکه سیب، میتواند ضرر ها و آسیب های مختلفی را برای بدن ما به وجود آورد که از جمله آن می توان به آسیب به اندام های گوارشی و پوست بدن است. دکتر مهدی سلیمی، می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص خواص مواد چربی سوز، در زمینه لاغری و کاهش وزن، انجام دهد.

پس با ما در ادامه مقاله جامع چربی سوز ترین ماده دنیا همراه باشید.

افزایش احساس سیری در سرکه سیب

همچنین، باید بدانیم که سرکه سیب متابولیسمی دارد که باعث افزایش احساس سیری در بدن خواهد شد و در نتیجه، فرد کالری کمتری دریافت می‌کند و کمتر میل به خوردن غذا پیدا خواهد کرد. در نتیجه، به چربی سوزی و لاغری آن فرد کمک شایانی خواهد شد.

افزایش احساس سیری در سرکه سیب
افزایش احساس سیری در سرکه سیب

کاهش میزان کلسترول بدن با استفاده از سرکه سیب

باید بدانیم که، در بدن ما، چند گونه از کلسترول وجود دارد که یک گونه از آن، کلسترول خوب است و دیگری کلسترول مضر و بد خواهد بود. این نکته مهم است که سرکه سیب میتواند میزان کلسترول مفید و خوب را در بدن افزایش دهد و سطح آن را بالا بیاورد و در کنار آن، کلسترول بد و مضر را در بدن کاهش دهد. در نتیجه چربی خون کاهش پیدا می‌کند که بسیار مهم است.

کاهش میزان کلسترول بدن با استفاده از سرکه سیب
کاهش میزان کلسترول بدن با استفاده از سرکه سیب

با ما در ادامه چربی سوز ترین ماده دنیا چیست همراه باشید تا در ادامه به نکات کاربردی و مفیدی اشاره نماییم.

مواد چربی سوز چه ویژگی های دارند؟

اگر بخواهیم در این مقاله به جمع بندی درستی برسیم، باید بدانیم که معیار های مختلفی برای ایجاد یک ماده چربی سوز و لاغر کننده طبیعی، وجود دارد. اگر در هر ماده ای باشد، نتیجه مشابهی در لاغری و چربی سوزی میدهد. در اینجا نکات و معیار های زیر بسیار مهم است:

 • کم بودن کالری

همه میدانیم که کالری و افزایش انباشت کالری در بدن انسان، میتواند باعث افزایش چربی و وزن بدن گردد. در این مورد، هر ماده غذایی که مجموع کالری کمتری داشته باشد و از کربوهیدرات ها و … کمتری برخوردار باشد، میتواند باعث سیری و در کنار آن دریافت کالری کمتر گردد و در نتیجه آن، بدن انسان در اثر کمبود کالری به سمت چربی سوزی، چربی های انباشته در بدن و لاغری میرود.

 • داشتن خواص افزایش دهنده متابولیسم بدنی

هر ماده ای که بتواند متابولیسم و یا میزان سوخت و ساز بدن را افزایش دهد، آن ماده می‌تواند باعث لاغری و چربی سوزی شود، به شرط آنکه رژیم غذایی خوبی داشته باشیم.

 • سرشار از فیبر بودن:

فیبر، از جمله موادی است که میتواند نقش اساسی و کلیدی را در لاغر کننده و چربی سوزی ایفا کند و در این زمینه، باید بدانیم که سرشار بودن یک ماده غذایی از الیاف فیبر، باعث خواهد شد تا فرد، احساس سیری زودرس پیدا کند و باعث خواهد شد تا میزان قند خون، مدت زمان بیشتری بالا بماند و به سرعت سقوط نکند، تا فرد احساس گرسنگی کند و کالری دریافتی بدن خود را افزایش دهد.

پس بر این اساس، هر چقدر در ماده ای، فیبر بیشتر باشد، بیشتر میتواند در زمینه لاغری و چربی سوزی کمک کند. البته باید عوامل دیگر نیز مکمل باشد تا بتواند نتیجه بهتر و سریع تری حاصل شود.

پس با ما در ادامه مقاله جامع چربی سوز ترین ماده دنیا همراه باشید تا به جمع بندی و سخت پایانی بپردازیم.

سخن آخر

به عنوان سخن آخر، در مقاله جامع و کاربردی چربی سوز ترین ماده دنیا چیست، باید بدانیم که استفاده نمودن از سرکه سیب و یا مواد دیگری همانند سرکه سیب مانند کدو سبز، لیو و رنجبیل، و…، میتواند باعث لاغری و چربی سوزی شود.

اما اگر بخواهیم از این ماده چربی سوز استفاده کنیم، ولی رژیم غذایی اصولی و علمی نداشته باشیم و اصطلاحا، رعایت غذایی نکنیم، قطعا نمی‌توانیم نتیجه درستی دریافت کنیم.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی، می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص چربی سوزترین ماده دنیا و همچنین استفاده از سرکه سیب و دیگر مواد چربی سوز، انجام دهد.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید