چای سبز و دارچین برای لاغری

در این مقاله سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که چای سبز و دارچین برای لاغری چگونه تهیه می شود؟

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

در این مطلب، در مورد تأثیرات فوق العاده نوشیدن چای سبز و دارچین برای لاغری، مطالب علمی و کاملی را بیان می نماییم. همان طور که می دانید، چای سیاه و چای سبز هر دو از یک نوع گیاه به وجود می آیند، تنها تفاوت این دو چای، در شیوه فرآوری آن ها است.

میزان کافئین چای سیاه، نسبت به چای سبز بسیار بیشتر است

میزان کافئین چای سیاه، نسبت به چای سبز بسیار بیشتر است. یکی از  برتری های مصرف چای سبز، در کافئین پایین تر و خواص بیشتر آن است.

دارچین، نیز دارای فواید بسیار زیادی است که یکی از بارزترین آن ها، طعم و عطر بسیار دلپذیر آن است. بعضی از افراد علاقه مند به نوشیدن چای سبز نمی باشند ولی دوست دارند از مزایای مصرف آن بهره مند شوند.

بنابراین، اضافه نمودن دارچین به چای سبز می تواند طعم آن را تغییر داده و افراد را نسبت به مصرف آن ترغیب کند. در این میان، افراد زیادی نیز هستند که از اضافه وزن رنج می برند و تصمیم دارند همراه با پیروی از رژیم غذایی اصولی خود، و انجام حرکات ورزشی، از یک نوشیدنی خوش طعم و تأثیرگذار برای کاهش وزن استفاده نمایند.

لازم است بگوییم که چای سبز و دارچین برای لاغری ، بسیار مؤثر است. چرا که سرشار از آنتی اکسیدان های مفید برای بدن است.

مسلماً گنجاندن این نوشیدنی در برنامه لاغری افراد، می تواند آن ها را در کاهش وزن سریع تر کمک نماید. پیشنهاد می کنیم ما را تا انتهای این مقاله همراهی نمایید تا مطالب بیشتری را راجع به چای سبز و دارچین برای لاغری در اختیار شما قرار دهیم.

پیشنهاد می کنیم از پست نوشیدنی چربی سوز قوی شکم و پهلو دیدن کنید.

چای سبز و دارچین برای لاغری چیست؟

در دنیای امروز و با پیشرفت تکنولوژی و دانش پزشکی، تکنیک های مختلفی برای کاهش وزن وجود دارند که اغلب آن ها نیز تأثیرگذار هستند. اما تفاوت عمده همه روش های لاغری، در شیوه اجرا، هزینه و طول مدت آن ها است.

چای سبز و دارچین برای لاغری چیست؟
چای سبز و دارچین برای لاغری چیست؟

برخی از روش ها برای لاغری وجود دارند که دارای عوارض بسیار کم و محدودی هستند. از این رو، اغلب افراد، علاقه مند به پیروی از آن ها هستند. البته به کارگیری همه روش های لاغری، به شرایط بدنی افراد و همچنین صلاحدید پزشک وابسته است.

ولی موضوع مهم دیگری که وجود دارد، این است که افراد می بایست شیوه ای را به منظور کاهش وزن برگزینند که دارای عوارض بسیار کم و در عین حال تأثیرگذاری بسیار زیادی باشد.

دلیل اهمیت این موضوع، این  است که ایجاد پیامد های زیاد پس از یک رژیم غذایی می ‌تواند افراد را با بیماری های متعدد و گوناگونی مواجه نماید. بنابراین در انتخاب بهترین روش برای لاغری، باید تمام این فاکتورها در کنار هم قرار داده شوند. همچنین، بهترین شیوه ها نیز باید منطقی بوده و مطابق با دستورات پزشک متخصص اجرا شود تا نتایج کامل و موفقیت آمیزی به دست آید.

مصرف مواد گیاهی از قبیل چای سبز و دارچین برای لاغری هم یکی از این تکنیک ها است که می توان از آن پیروی نمود. برای بررسی دقیق تر تأثیرات این چای روی کاهش وزن، در ابتدا می بایست تأثیرگذاری چای سبز و دارچین را به صورت جداگانه برای لاغری مورد ارزیابی قرار دهیم.

چای سبز برای لاغری

اساسی ترین مزایایی که برای مصرف چای سبز شناخته می شود، تأثیرات فوق العاده آن، در تناسب اندام و کاهش وزن است. علت این موضوع، در این است که این چای، سطح متابولیسم بدن را به میزان زیادی بالا می برد.

چای سبز برای لاغری
چای سبز برای لاغری

در چای سبز، مقدار زیادی ترکیبات پلی فنل وجود دارد که جهت افزایش میزان اکسید شدن سلول های چربی و بالا رفتن متابولیسم بدن بکار خواهد رفت. به همین علت است که استفاده از چای سبز، علی الخصوص همراه با فعالیت های ورزشی مداوم و برنامه های غذایی استاندارد می ‌تواند تأثیرات شگفت انگیزی را در کاهش وزن ایجاد نماید.

لطفا از پست عسل و دارچین برای لاغری دیدن کنید.

دارچین برای لاغری

چنانچه در مورد تأثیرات ادویه های مختلف در کاهش وزن و لاغری تحقیقات زیادی را انجام داده باشید، قطعاً به وفور در مورد مزایای مصرف دارچین برای لاغری مواجه شده اید. این ادویه خوش طعم، می ‌تواند در کاهش سطح کلسترول، کنترل قند خون، کاهش تری گلیسیرید و چربی خون تأثیرات فراوانی را ایجاد نماید.

دارچین برای لاغری
دارچین برای لاغری

همان طور که مطلع هستید، بیمارانی که به چاقی مرضی مبتلا هستند، دارای بیماری های زمینه ای متعددی نیز هستند. به این علت، باید بگوییم که مصرف دارچین می تواند برای این گروه از افراد بسیار مفید باشد. زیرا علاوه بر تأثیرات فراوان در کاهش وزن، می ‌تواند قند خون و چربی خون افراد را کنترل نمایید که این موضوع نقش مهمی در درمان بیماری های مختلف و بهبود سریعتر آن ها دارد.

اهمیت مصرف چای سبز و دارچین برای لاغری شامل چه مواردی می شود؟

مواد موجود در ترکیب چای سبز و دارچین برای لاغری، و همین طور سوزاندن چربی های اضافی بدن، بسیار مؤثر و مهم است. در ادامه بعضی از دلایل اهمیت این چای برای کاهش وزن را شرح می دهیم.

اهمیت مصرف چای سبز و دارچین برای لاغری شامل چه مواردی می شود؟
اهمیت مصرف چای سبز و دارچین برای لاغری شامل چه مواردی می شود؟
 • افزایش سطح کافئین در بدن

 افراد زیادی در اولین وعده غذایی روزانه خود، از نوشیدنی های دارای کافئین استفاده می کنند تا بتوانند انرژی لازم را جهت انجام فعالیت های روزانه خود داشته باشند. ولی این نوع ترکیبات، ممکن است باعث ایجاد عوارضی برای بدن شوند.

یکی از دلایل اهمیت مصرف چای سبز و دارچین برای لاغری، افزایش سطح کافئین در بدن است. این نوشیدنی، به دلیل وجود چای سبز در آن قادر است کافئین مورد نیاز بدن را تأمین کند. مسلماً سطح کافئین موجود در این چای از میزان کافئین قهوه بسیار کمتر است.

یکی از مؤثرترین و بهترین مواد در تسریع فرآیند چربی سوزی و ارتقاء عملکرد بدن، کافئین است. چنانچه از این ترکیب، در فواصل زمانی مشخص و همراه با ورزش و رژیم غذایی اصولی استفاده شود به آسانی می توانید به وزن ایده آل خود دست یابید.

 • مملو از آنتی اکسیدان های مختلف

 همان طور که می دانید، یکی از ترکیبات گیاهی بسیار مؤثر، برای مواجهه بدن با انواع رادیکال های آزاد، آنتی اکسیدان ها هستند. تحقیقات آزمایشگاهی متعددی، حاکی از آن است که ترکیب چای سبز و دارچین، می ‌تواند در بالا بردن سطح سوخت و ساز بدن و همین طور کاهش میزان چربی های انباشته شده در نواحی مختلف بدن و کاهش وزن افراد تأثیرگذار باشد.

 • جابجایی سلول های چربی

هنگامی که افراد، به منظور کاهش وزن و لاغری، به انجام فعالیت های ورزشی می پردازند، بدن مجبور است انرژی مورد نیاز خود را به وسیله سلول های چربی تأمین نماید.

در واقع، ابتدا می بایست چربی های موجود در تری گلیسیریدها یا همان سلول های چربی تجزیه شده تا پس از سوختن آن ها انرژی لازم برای بدن فراهم شود. سپس این انرژی وارد جریان خون می شود.

همه مراحل بیان شده با کمک هورمون های مؤثر در فرآیند چربی سوزی انجام می شوند. ترکیب چای سبز و دارچین برای لاغری، از مفیدترین و بهترین نوشیدنی ها به منظور تسریع در انجام این فرآیند به شمار می روند.

جابجایی سلول های چربی
جابجایی سلول های چربی
 • کمک به تأثیرگذاری بیشتر فعالیت های ورزشی

قطعاً این موضوع برای همه اثبات شده است که فعالیت های ورزشی، نقش بسزایی در از بین بردن چربی های اضافی بدن دارند. در حقیقت با انجام حرکات ورزشی سلول های بدن مجبور می شوند از چربی های ذخیره شده جهت به دست آوردن انرژی استفاده نمایند و از این طریق سطح چربی سوزی بدن ارتقا می یابد.

ترکیب چای سبز و دارچین برای لاغری، می ‌تواند انجام پروسه چربی سوزی را راحت تر نموده و از این راه، نتایج انجام حرکات ورزشی موفقیت آمیزتر و مؤثرتر خواهد بود.

 • افزایش سطح سوخت و ساز بدن

همان گونه که در قسمت های قبلی نیز بیان نمودیم، چای سبز و ادویه دارچین، هر دو اثرات فوق العاده ای در افزایش سطح سوخت و ساز بدن ایجاد می نمایند. این موضوع، مهمترین تأثیر را در لاغری افراد دارد. یکی از مهمترین عملکردهای شیمیایی که در بدن جهت زنده نگه داشتن سلول ها انجام می شود، فرآیند متابولیسم است.

به طور کلی، همه فعالیت های انسان، از دم و بازدم گرفته تا هضم و تجزیه مواد غذایی، دارای ارتباط مستقیمی با فرآیند متابولیسم است. هنگامی که افراد در شرایط کاهش وزن قرار دارند این موضوع دارای اهمیت زیادتری است. در واقع، همه افراد برای تحرک داشتن و انجام کارهای روزانه نیازمند به دریافت انرژی هستند.

مطابق با جدیدترین تحقیقات صورت گرفته، چای سبز و دارچین تأثیرات زیادی در از بین رفتن چربی های انباشته شده در اطراف شکم و پهلوها دارند.

چربی های بدن به چند گروه مختلف دسته بندی می شوند. آن دسته از چربی هایی که در نواحی زیر پوست قرار می گیرند به چربی های احشایی معروف هستند. این گروه از چربی ها، ارتباط تنگاتنگی با بروز بیماری هایی از قبیل دیابت نوع دو دارند. چنانچه افراد بتوانند با مصرف چای سبز و دارچین برای لاغری، این چربی ها را کاهش دهند، ریسک ابتلا به این نوع بیماری هم به میزان زیادی کمتر می شود.

 • برخورداری از کالری بسیار کم

در واقع چای سبز، یکی از موادی است که فاقد کالری است. دارچین نیز کالری بسیار پایینی دارد که می توان از میزان آن، صرف نظر نمود. بنابراین، افراد می توانند بدون هیچ گونه نگرانی از در نظر قرار دادن میزان کالری چای سبز و دارچین، آن را مورد استفاده قرار دهند. البته در مورد افرادی که اغلب همراه با چای، از شیرین کننده هایی مانند قند، خرما، کشمش و غیره استفاده می نمایند، می بایست کالری آن ها را نیز مد نظر قرار دهند.

برخورداری از کالری بسیار کم
برخورداری از کالری بسیار کم

طرز تهیه چای سبز و دارچین برای لاغری چگونه است؟

چای سبز و دارچین برای لاغری به دو روش تهیه می شود.

روش اول:

در ابتدا، پوست یک عدد لیموی تازه را گرفته و همراه با تکه ای از چوب دارچین، درون یک لیوان آب جوش قرار دهید. پس از گذشت ۱۵ دقیقه، مقدار یک قاشق غذاخوری چای سبز را به این ترکیب اضافه نمایید و روی لیوان را بپوشانید تا دمنوش به خوبی دم بکشد.

پس از حدود پنج دقیقه، چای سبز و دارچین برای لاغری آماده مصرف است. بهتر است این ترکیب را از صافی رد نموده و در صورت تمایل مقداری آبلیمو در آن بریزید. بعضی از افراد برای شیرین شدن این چای از مقدار کمی عسل استفاده می کنند.

روش دوم:

روش دیگر برای درست کردن چای سبز و دارچین، به این صورت است که ابتدا، باید دو لیوان آب را روی حرارت ملایم قرار داده تا به جوش آید. سپس مقداری دارچین را به آن اضافه نموده و فرصت دهید حدود ۱۵ دقیقه بجوشد.

بعد از گذشت این زمان، آب را از روی حرارت برداشته و پس از کاهش دمای آن، مقدار یک قاشق غذاخوری چای سبز را اضافه نمایید. درب ظرف را بسته و اجازه دهید حدود ۵ دقیقه در همین وضعیت باقی بماند.

در آخر دمنوش را پس از عبور از صافی میل نمایید.

پیشنهاد می کنیم از پست ماست و دارچین برای لاغری دیدن کنید.

نکات مهم در رابطه با آماده سازی چای سبز و دارچین برای لاغری

 • چنانچه می خواهید از تمام مزایای مصرف چای سبز و دارچین برای لاغری بهره ‌مند شوید، به هیچ وجه چای سبز را درون آب در حال جوش نریزید و اجازه ندهید برگ ‌های چای سبز به همراه آب بجوشند. این کار علاوه بر از بین بردن خواص این چای، باعث می شود طعم آن نیز تغییر کند. در واقع توجه به این نکته بسیار مهم می باشد که روش دم کردن چای سبز، هیچ شباهتی با چای سیاه ندارد.
 • چنانچه می خواهید ترکیب دارچین و چای سبز شما، بهتر و سریعتر دم بکشد، پیشنهاد می کنیم از ظروف و لیوان های مخصوصی که برای تهیه دمنوش موجود است، استفاده نمایید. یکی از مزایای استفاده از این ظرف ها، دردار بودن آن ها است که باعث حفظ عطر و طعم چای می شود.
 • مورد بعدی، مصرف آب لیموترش تازه و یا پوست لیمو است که باعث افزایش خواص چربی سوزی چای سبز و دارچین می شود.
 • چنانچه تصمیم دارید این چای را در حجم زیاد تهیه کنید، بهتر است از قوری چینی استفاده نمایید.
 • این چای هم به صورت گرم، مورد مصرف قرار می گیرد و هم به صورت سرد. ولی بهتر است جهت مصرف چای سبز و دارچین برای لاغری آن را به صورت گرم میل کنید.

جمع بندی

در این مقاله، مطالب کاملی را در رابطه با چای سبز و دارچین برای لاغری و نحوه آماده سازی آن بیان نمودیم. در پایان لازم است به این موضوع مهم اشاره نماییم که استفاده از این چای، دارای اثرات بی نظیری جهت کاهش وزن و تناسب اندام است.

ولی فراموش نکنید که کاهش وزن، با کمک چای و دمنوش های مختلف، هنگامی دارای اثرات بیشتری خواهد بود که همراه با رژیم غذایی استاندارد و فعالیت های ورزشی انجام شود.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید