پیکر تراشی

پیکر تراشی
فهرست مطالب

در این مقاله، قصد داریم تا موضوع پیکر تراشی را مورد بررسی قرار دهیم. با ما باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞3

مقدمه

پیکر تراشی که در دهه ی اخیر رواج بسیاری داشته است، یکی از روش های مدرن برای از بین بردن موضعی چربی در نقاط مختلف بدن می باشد.

بسیاری از افرادی که به دنبال انواع ورزش و رژیم های گوناگون برای لاغری موضعی بدن خود می باشند، به سبب بهره گیری از روش های مختلف پیکر تراشی و بدون گرفتن رژیم و انجام ورزش خاصی، می توانند به راحتی به هدف خود برسند.

پیکر تراشی
پیکر تراشی

پیشرفت تکنولوژی های نوین و رواج آن در علم پزشکی، موجب پدید آمدن پزشکی نوین در بسیاری از زمینه ها و به خصوص زیبایی گشته است که پیکر تراشی، یکی از ثمرات استفاده از علوم نوین در پزشکی می باشد.

در این مقاله، قصد داریم تا در مورد پیکر تراشی و انواع مختلف آن که در کشور ما رایج است بحث کرده و مطالبی را حول محور این موضوعات بیان کنیم. ما را همراهی نمایید.

پیشنهاد می کنیم از پست عوارض ابدومینوپلاستی دیدن کنید.

پیکر تراشی و انواع مختلف آن

پیکر تراشی که از جمله متدهای جدید زیبایی بدن به حساب می آید، با استفاده از ابزار و روش های گوناگونی صورت می پذیرد. افرادی که برای پیکر تراشی اقدام می کنند، باید توجه داشته باشند که چه نوع نیازی دارند و سپس با توجه به این نیاز خود و با مشورت پزشک جراح، اقدام به انجام پیکر تراشی کنند.

پیکر تراشی در یک دیدگاه کلی به روشی گفته می شود که از آن برای خارج کردن چربی های اضافه در بدن استفاده می شود. خارج کردن این چربی ها از بدن می تواند به صورت موضعی باشد و این امکان وجود دارد که چربی های خارج شده از بدن فرد، در سایر نقاط بدن و به منظور حجم دهی و زیبایی بدن مورد استفاده قرار گیرد.

پیکر تراشی و انواع مختلف آن
پیکر تراشی و انواع مختلف آن

در هر حال؛ روش های متنوعی برای انجام پیکر تراشی وجود دارد، اما در یک تقسیم بندی کلی، پیکر تراشی بدن را می توان به دو روش با جراحی و بدون جراحی تقسیم کرد. همان طور که گفته شد، پیشرفت علوم نوین و استفاده از این علوم در دنیای پزشکی و جراحی، تاثیرات بسیاری داشته است

و به همین سبب روش های بسیار متنوعی در پیکر تراشی وجود دارد که شاید بتوان گفت بهترین روش هایی که برای پیکر تراشی می توان در نظر گرفت، انجام پیکر تراشی بدون جراحی و با بهره گیری از علوم نوین می باشد.

پر طرفدارترین روش های پیکر تراشی بدون جراحی

همان طور که گفتیم، پیکر تراشی از طریق دو روش با جراحی و بدون جراحی امکانپذیر می باشد. در سال های قبل، معمولا افرادی که قصد پیکر تراشی داشتند، از روش جراحی استفاده می کردند و علت این امر نیز نبود دستگاه های کنونی برای پیکر تراشی بدون جراحی بود.

اما در حال حاضر و به لطف وجود دستگاه های مختلف پیکر تراشی، امکان پیکر تراشی بدون جراحی نیز فراهم گشته است که مزایای این روش ها در مقایسه با روش پیکر تراشی با جراحی بسیار بیشتر است.

در پیکر تراشی بدون جراحی، با استفاده از دستگاه های مختلف و بهره گیری از روش های گوناگون، محل مورد نظر بدون بیهوش شدن فرد و با استفاده از دستگاه تخلیه می گردد و امکان استفاده ی دوباره از چربی خارج شده نیز وجود دارد.

پیکر تراشی بدون جراحی عوارض چندانی ندارد اما معمولا کبودی و ورم در ناحیه ی تخلیه شده تا چند روز پس از پیکر تراشی دیده می شود که به مرور زمان، منطقه ی مذکور به حالت عادی باز می گردد.

پر طرفدارترین روش های پیکر تراشی بدون جراحی
پر طرفدارترین روش های پیکر تراشی بدون جراحی

در ادامه ی این بخش از مقاله، قصد داریم تا چندی از روش های پر طرفدار پیکر تراشی بدون جراحی را به شما معرفی کنیم که البته شما باید توجه داشته باشید که برای انجام پیکر تراشی بدون جراحی، حتما با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید تا روش مناسب را با در نظر گرفتن شرایط به شما پیشنهاد دهد.

  • لیپولیزر

استفاده از تکنیک لیپولیزر برای پیکر تراشی افراد سالم به عنوان یکی از اولویت های اصلی به حساب می آید. افرادی که دارای دیابت و یا بیماری های قلبی هستند و همچنین زنان باردار و شیرده، بهتر است از این روش برای پیکر تراشی خود استفاده نکنند؛ چرا که ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد.

در این روش پیکر تراشی، ابتدا از لیزر برای گسستگی چربی استفاده می شود و این گسستگی تا حدی ادامه می یابد که چربی های موضع مورد نظر در حالت کاملا شل و گسیخته قرار گیرند.

این امر موجب می شود تا چربی های زیر پوست امکان حرکت و جابجایی را داشته باشند که در چنین وضعیتی، با وارد کردن دستگاه مکش به زیر پوست، چربی های منطقه توسط دستگاه مکش از موضع مورد نظر خارج می شوند و نکته ای که در مورد این چربی ها وجود دارد، این است که امکان استفاده از این چربی های خارج شده در سایر نقاط بدن وجود دارد.

انجام پیکر تراشی با استفاده از لیپولیزر معمولا با بی حسی موضعی صورت می پذیرد اما امکان استفاده از تکنیک بیهوشی نیز در صورت صلاحدید پزشک وجود دارد.

باید توجه داشته باشید که پیکر تراشی با استفاده از روش لیپولیزر، حتما باید با تشخیص و توصیه ی پزشک متخصص در این زمینه صورت پذیرد و بهتر است برای انجام پیکر تراشی خود با استفاده از تکنیک لیپولیزر، حتما با متخصصان این امر مشورت نمایید.

لیپولیزر
لیپولیزر
  • بادی جت و یا واتر جت

پیکر تراشی به روش بادی جت و یا واتر جت نیز یکی دیگر از روش های پر طرفدار برای از بین بردن موضعی چربی های بدن می باشد. علت محبوبیت روش بادی جت، دوره ی نقاهت کمتر و ماندگاری بیشتر آن در مقایسه با سایر روش های پیکرتراشی می باشد.

در این روش از پیکر تراشی، آب اصلی ترین نقش را ایفا می کند و از طریق وارد کردن میله ای خاص به منطقه ی مورد نظر و فشار آب، چربی های موجود در موضع به صورت تکه های کوچک در می آیند.

افرادی که از طریق واتر جت اقدام به پیکرتراشی می کنند، نیازی به بیهوشی نداشته و حدودا پس از یک ساعت بعد از عمل می توانند به راحتی به انجام امور خود بپردازند. چنین عواملی موجب محبوبیت این روش پیکرتراشی شده است که البته برای انجام آن نیز نیاز به مشورت با پزشک متخصص در این زمینه می باشد.

در روش های پیکر تراشی مختلف، امکان تجمع چربی ها پس از گذشت مدت زمانی خاص در ناحیه ی مورد نظر وجود دارد اما در روش بادی جت و یا همان واتر جت، مدت ماندگاری موضع مورد نظر روی فرم بیشتر می باشد؛ چرا که وجود آب در منطقه تا مدت زمان خاصی، مانع از تجمع چربی ها می گردد.

بادی جت و یا واتر جت
بادی جت و یا واتر جت
  • لیپوست

یکی از جدیدترین روش های پیکر تراشی که با استفاده از ابزار نوین صورت می پذیرد، پیکرتراشی به شیوه ی لیپوست می باشد. استفاده از روش لیپوست برای پیکر تراشی افراد، ممکن است با توجه به موضع مورد نظر فرد در طی چند جلسه انجام شود.

اما مزیتی که لیپوست دارد، این است که لاغری محل مورد نظر در این روش کاملا تضمینی می باشد. در این روش که با استفاده از ویبره و تی ال آ صورت می پذیرد، چربی های موجود در زیر پوست فرد از بافت پوست جدا می شود و امکان خارج کردن این چربی ها از بدن فراهم می گردد.

همچنین امکان استفاده ی دوباره از چربی های خارج شده وجود دارد، چرا که آسیب خاصی در روش لیپوست به چربی های زیر پوست وارد نمی شود.

جراحی لیپوست با استفاده از بی حسی موضعی منطقه ی مورد نظر صورت می پذیرد و به همین دلیل، امکان پیکرتراشی با استفاده از این روش برای تمامی افراد وجود دارد.

در روش پیکرتراشی لیپوست به دلیل استفاده از دو تکنیک ویبریشن و ساکشن، لاغری موضعی به صورت کامل و دقیق انجام می شود و یکی از دلایلی که موجب شده است تا لیپوست به عنوان روش لاغری تضمینی یاد شود، همین امر می باشد.

اگر شما هم مقصد انجام پیکرتراشی با استفاده از روش لیپوست را دارید، مشورت با پزشک متخصص در این زمینه می تواند شما را بهتر راهنمایی کند.

لیپوست
لیپوست
  • لیپوماتیک

روش پیکر تراشی لیپوماتیک، هر چند که در مقایسه با روش لیپوست معایب مختلفی دارد، اما بسیاری از افراد سالم برای انجام پیکرتراشی خود از روش لیپوماتیک استفاده می کنند.

در روش پیکرتراشی لیپوماتیک، خروج چربی های انباشته شده در موضع مورد نظر از طریق امواج ماوراء بنفش می باشد و همین امر موجب سالم ماندن چربی ها می شود که در نتیجه می توان از این چربی ها در سایر بافت های بدن فرد نیز استفاده کرد.

نکته ای که در مورد پیکرتراشی به روش لیپوماتیک وجود دارد، این است که انجام پیکرتراشی با این روش، دوره ی نقاهت نسبتا طولانی مدتی در مقایسه با سایر روش ها دارد. چرا که با توجه به منطقه ی تخلیه شده، دوره ی نقاهت پیکرتراشی لیپوماتیک امکان دارد شش الی هشت هفته طول بکشد.

همچنین احتمال کبودی و تورم به هنگام استفاده از روش لیپوماتیک نیز وجود دارد که همین امر موجب شده است تا بسیاری از افراد به جای استفاده از روش لیپوماتیک برای پیکرتراشی خود، روش لیپوست را برای انجام این کار انتخاب کنند.

اما نکته ی مثبتی که در مورد استفاده از روش لیپوماتیک برای پیکرتراشی وجود دارد، این است که اکثر نواحی بدن با استفاده از روش لیپوماتیک می توانند چربی خود را تخلیه کنند که همین امر، موجب گرایش بسیاری از افراد برای انجام پیکرتراشی به شیوه ی لیپوماتیک گشته است.

لیپوماتیک
لیپوماتیک
  • ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی چیست؟ اکثر افرادی که دارای چاقی شکمی و یا چربی اضافه در نواحی شکم و پهلوی خود می باشند، می توانند از روش پیکرتراشی ابدومینوپلاستی برای از بین بردن و یا کاهش چربی های خود در نواحی ذکر شده استفاده کنند.

هر چند که تکنیک پیکرتراشی ابدومینوپلاستی برای سایر نقاط بدن نیز قابل استفاده می باشد، اما بهترین موضع به کارگیری ابدومینوپلاستی، شکم و پهلوی افراد می باشد.

در این روش پیکرتراشی؛ با استفاده از لیفت، پوست شکم و پهلو کاملا کشیده می شود. از این طریق، حالت افتادگی و چربی های اضافی موجود در این منطقه از بین می روند.

در این روش پیکرتراشی، پس از آن که پوست و چربی اضافه که در زیر شکم فرد قرار دارد، برش داده می شود؛ به محلی در پایین ناف فرد متصل می شود که این روش، موجب کشیدگی نواحی شکم و پهلو می شود.

هر چند که ابدومینوپلاستی برای سایر نواحی بدن همانند ران و بازوی افراد نیز استفاده می شود، اما توصیه ی متخصصین برای افرادی که دچار چاقی بیش از حد شکم و پهلو هستند، استفاده از روش پیکرتراشی ابدومینوپلاستی می باشد.

دوره ی نقاهت پیکرتراشی به شیوه ی ابدومینوپلاستی نسبتا طولانی می باشد، اما افرادی که قصد دارند تا از چربی های موجود در ناحیه ی شکم و پهلوهای خود راحت شوند، می توانند با تحمل کردن این دوره ی نقاهت، به راحتی به خواسته ی خود برسند.

باید توجه داشت که انجام این روش پیکرتراشی نیازمند نظر متخصص در این زمینه می باشد و به همین دلیل، توصیه می شود که پیش از انجام پیکرتراشی به شیوه ی ابدومینوپلاستی، حتما با متخصصان کلینیک ابدومینوپلاستی مشورت نمایید و از قیمت ابدومینوپلاستی مطلع شوید.

توصیه می کنیم از صفحه عوارض پیکر تراشی دیدن کنید.

جمع بندی

پیکرتراشی؛ یکی از روش های نوین برای فرم آوری و زیبایی بدن می باشد که در چندین سال اخیر و به سبب استفاده از ابزارهای نوین، رواج بسیاری داشته است.

جمع بندی
جمع بندی

افرادی که قصد انجام پیکرتراشی را دارند، باید با در نظر گرفتن موضع مورد نظر خود و با مشورت متخصصان در این زمینه، روشی متناسب با شرایط خود را برای پیکر تراشی انتخاب کنند.

در این مقاله، سعی شد تا روش های نوین پیکرتراشی که بدون انجام جراحی صورت می پذیرد، مورد بررسی قرار گیرد. انجام پیکرتراشی به شیوه های گوناگونی صورت می پذیرد. اما آن چه باید مد نظر قرار گیرد، موضع مورد نظر برای تخلیه ی چربی می باشد.

چرا که برخی از روش های پیکرتراشی برای بعضی از مواضع بدن بهتر می باشد. در این زمینه، توصیه می شود برای به دست آوردن نتیجه ای بهتر، با پزشکان و متخصصان توانمند در امر پیکرتراشی مشورت کرده و سپس برای انجام پیکرتراشی اقدام کنید.

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن
رژیم غذایی
رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن، برای افراد برنامه های غذایی مشخصی طراحی می گردد تا از طریق محاسبه ی قد و وزن

روش های درمان دیابت
دیابت
روش های درمان دیابت

در این مقاله سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که روش های درمان دیابت چیست؟ جراحی چاقی از روش های درمان دیابت با

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

Call Now Buttonبا یک کلیک مشاوره بگیرید