پکیج درمان دیابت

پکیج درمان دیابت
فهرست مطالب

در این مقاله، قصد داریم به موضوع پکیج درمان دیابت بپردازیم و مطالب گوناگونی را در این باره شرح بدهیم. لطفا ما را همراهی نمایید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

همان گونه که می دانید، بیماری دیابت یکی از امراض گوناگونی است که درمان صد در صدی برای آن کشف نشده است و تقریبا، هیچ گونه دارویی نمی تواند به منجر به بهبودی کامل آن شود.

پکیج درمان دیابت
پکیج درمان دیابت

برای همین، کسانی که از ابتلا به این بیماری رنج می برند باید از شیوه های مختلف درمانی به صورت همزمان استفاده کنند تا قادر باشند این بیماری را تحت کنترل گرفته و از عارضه های بعدی آن جلوگیری کنند.

به مجموع این شیوه ها پکیج درمان دیابت نیز می گویند که یکی از بهترین آن ها متعلق به دکتر سلیمی می باشد.

پیشنهاد می کنیم از پست بعد از لاپاراسکوپی چی بخوریم دیدن کنید.

پکیج درمان دیابت شامل چه مواردی است؟

با ترکیب کردن راه حل های گوناگون برای بهبود دیابت، می توانید موفق تر ظاهر شوید و ترکیب درمانی قدرتمند تری را برای خود بسازید. برای همین، در ادامه مقاله شما را با پکیج درمان دیابت دکتر سلیمی آشنا می کنیم که عبارت اند از:

پکیج درمان دیابت شامل چه مواردی است؟
پکیج درمان دیابت شامل چه مواردی است؟
 • کاهش وزن

معمولا، افرادی که وزن زیادی دارند بیشتر از سایرین به این بیماری دچار می شوند، به ویژه کسانی که با دیابت نوع دو درگیر هستند. به همین خاطر، به عنوان اولین گام برای این افراد پایین آوردن وزن توصیه می شود که در راستای آن، می توانید از شیوه های گوناگون و صحیح لاغری استفاده کنید.

هنگامی که وزن خود را پایین می آورید، در حقیقت شرایطی را ایجاد می کنید که بدن شما به انسولین حساسیت بالاتری نشان بدهد. به همین خاطر، تنظیم نمودن قند خون نیز در حین کم کردن وزن به خوبی اتفاق می افتد و یکی از اثر بخش ترین راه حل های درمان این بیماری محسوب می شود.

 • استفاده از داروی متفورمین

استفاده از پکیج درمان دیابت، به دلیل تاثیر درمانی بالایی که دارد برای مصرف بیماران بسیار حائز اهمیت می باشد. در این پکیج، متفورمین نیز قرار می گیرد.

این دارو، قادر است مقدار حساسیت سلول ها را بالاتر ببرد تا بدن آن ها بتواند پایداری بیشتری در مواجهه با انسولین داشته باشد. همچنین یکی از ویژگی های مهم متفورمین، کم کردن گلوکز های بدن بیماران است که از طریق کبد ساخته می شوند.

در سال ۱۹۹۴ این دارو را در سازمان غذا و دارو به خوبی تایید کرده اند و تا کنون جزو اولین داروهایی است که برای افراد دیابتی به تجویز پزشکان می رسد و به دلیل فواید بالا در پکیج درمان دیابت نیز جایگاه ویژه ای دارد.

با مصرف این دارو، قادر خواهید بود اشتهای خود را پایین بیاورید؛ بنابراین کسانی که چاق به حساب می آیند و شاخص توده بدنی آن ها بیشتر از حد نرمال است می توانند به راحتی از مزایای لاغری این دارو بهره مند شوند.

در ضمن، بهتر است بدانید که به کار گیری این دارو به تنهایی کافی نیست و گلوکز خون را تا سطح مورد نظر پایین نمی آورد. پس در کنار داروهای خوراکی یا انسولین، به عنوان یک داروی کمک کننده تجویز می شود، به ویژه برای کسانی که دیابت نوع دو دارند.

این محصول عوارض چندانی در بدن بیماران به وجود نمی آورد، فقط در موارد نادری تهوع و استفراغ دیده شده است که اگر همواره و به موقع آن را به مصرف برسانید این عوارض را نیز دیگر تجربه نخواهید کرد.

 • سولفونیل اوره

این محصول دارویی نیز به عنوان یکی از عضوهای پکیج درمان دیابت دکتر سلیمی به حساب می آید؛ چون قادر است فرآیند انسولین سازی در کبد را افزایش بدهد. البته نمونه های قدیمی تری از این محصول به چشم می خورند که هم اکنون نیز قابل مصرف هستند مثل:

کلرپروپامید یا دیانیز، تولبوتامید. ضمنا به خاطر عارضه های مختلف مانند مشکلات قلبی و عروقی که بر اثر این داروها، ایجاد می شوند چندان تجویز آن ها رایج نیست، ولی باز هم همه این موارد به نظر و صلاحدید پزشکان و متخصصان مانند دکتر سلیمی بر می گردد.

چون چه بسا که در برخی موارد فواید آن ها از عوارضشان بیشتر باشد و حال بیماران را بهتر از قبل نماید. همچنین محصولات جدیدی از این خانواده نیز در اغلب داروخانه ها مشاهده می شود که عبارت اند از: گلیبورید یا دیابتا، گلیپیزید یا گلوکروتول، گلیمپرید یا اماریل.

 • مگلیتینیدها

این محصولات مانند سولفونیل اوره نیز می توانند مانند سایر محصولات درمانی درون پکیج درمان دیابت دکتر سلیمی پر فایده باشند. این محصولات، می توانند کبد را تحریک نمایند تا بیشتر از قبل انسولین بسازد و آن ها را به سلول های مختلف بدن ارسال کند.

همچنین، اگر این دارو را در بازه زمانی طولانی مدت به مصرف برسانید می توانید تاثیر گذاری مطلوب آن را به راحتی مشاهده کنید.

در ضمن برخی از داروها نیز با وجود فواید بسیار اثربخشی کوتاه مدتی دارند، مانند: داروی ریپاگلینید یا پراندین، نگاتلینید یا استارلیکس. این داروها می توانند تا یک ساعت آینده تاثیر بالایی بر روی بدن شما بگذارند، به همین خاطر متخصصان این حوزه این دسته از محصولات دارویی را ۳بار در هر ۲۴ساعت تجویز می نمایند تا تاثیرات بیشتری بر روی بدن ایجاد کنند.

در ضمن با خوردن این محصولات میزان گردش انسانی مصرف کنندگان افزایش پیدا می کند و احتمالا هیپوگلیسمی را در بیماران به وجود می آورد. همچنین احتمال بالا رفتن وزن نیز بر اثر خوردن این دارو وجود دارد.

 • تیازولیدین دیون

این دارو نیز قادر است در سلول ها، حساسیت بالایی در رابطه با انسولین ایجاد کند و گلوکز خون را بالا ببرد و با از حساسیت سلول ها نسبت به انسولین بکاهد. برای همین مصرف این دارو باعث می شود تا سلول های انسولین شما بهبود پیدا کنند. همچنین این دارو می تواند موجب شکستگی استخوان شود یا وزن شما را بالا ببرد که همه این حدس و گمان ها فقط در حد احتمال می باشد.

توصیه می کنیم از صفحه درمان دیابت بدون دارو دیدن کنید.

 • بازدارنده های آلفا گلوکزیداز

این محصولات، در روده ها جذب کربوهیدرات را پایین می آورند. اما پیش از آن که عملیات جذب اتفاق بیفتد، باید یک سری از آنزیم های بدن که محل قرار گیری آن ها در روده کوچک است، از کربوهیدرات ها مواد ریز قندی و گلوکزی بسازند. از جمله آنزیم هایی که قادر به تبدیل کربوهیدرات و جذب آن است، بازدارنده های آلفا گلوکزید هستند.

بازدارنده های آلفا گلوکزیداز
بازدارنده های آلفا گلوکزیداز

هنگامی که به مصرف این دارو بپردازید، در حقیقت یک سد مناسب برای تجزیه و تبدیل کربوهیدرات ها را به طور مداوم در بدن خود حمل می کنید که جذب گلوکز در سلول های شما را به تعویق می اندازد.

اغلب این داروها را می توانید در ایالات متحده امریکا به راحتی پیدا کنید و آن ها را در اختیار داشته باشید، هر چند چندان هم کار راحتی نیست! این محصول زیر مجموعه های متنوعی دارد مثل: آکاربوز یا پری کوز، میگلیتول یا لکسی کامپ. بروز نفخ شکم و درد و اسهال در برخی مواقع به دلیل مصرف این داروها گزارش شده است.

 • بازدارنده های SGLT2

این دسته از بازدارنده ها نیز در پکیج درمان دیابت دکتر سلیمی، می توانند جای بگیرند و بسیار موثر عمل کنند. این داروها، قادر هستند دیابت نوع دو را به خوبی بهبود ببخشند و کلیه ها را به کار بیندازند تا گلوکزهای موجود در بدن را جذب کرده یا آن ها را مسدود نماید.

در این صورت، ترشح گلوکز در بدن افزایش می یابد و سطح قند خون بیماران نیز پایین آمده و کنترل می شود. در سال ۲۰۱۳ و در ماه مارس این محصولات درمانی توسط سازمان غذا و دارو به پکیج درمان دیابت افزوده شدند و در سال ۲۰۱۴ و در ژانویه این داروها را تایید کردند.

همچنین تعدادی از افراد با مصرف این داروها درگیر عفونت های واژن و عفونت های مجاری ادراری شده اند.

ضمنا هر کدام از داروهای نام برده شده در این مطلب وظایف متنوعی دارند و یک گوشه کار را جمع می کنند؛ به همین خاطر باید ترکیب قدرتمندی از آن ها بسازید تا قادر باشید از تمامی فواید آن ها به شکل همزمان بهره مند شوید. مثل: متفورمین، سولفونیل اوره، پیوگلیتازون، انسولین و سایر موارد دیگر.

داروهای دیگری که برای بهبودی دیابت کشف شده اند و در پکیج درمان دیابت قرار می گیرند، عبارت اند از:
 • بازدارنده های DPP-4
 • آگونیست های گیرنده GLP-1
 • لیراگلوتاید یا ویکتوزا
 • اگزناتاید یا بیدورون با تاثیر طولانی مدت
 • آلبیگلوتید یا تنزوم
 • دولاگلوتید یا ترولیسیتی

تمامی این داروها، معده شما را به خوبی تخلیه می نمایند و به آزاد سازی گلوکز های کبدی می پردازند. این داروها وظایف بسیاری دارند و منفعت های فراوانی را به بدن افراد دیابتی می رسانند، برای همین طبق تشخیص پزشک برای هر بیمار با توجه به شرایط وی یک پکیج درمانی مناسب در نظر گرفته می شود تا سرعت بهبودی و کنترل بیماری بالاتر برود قند خون بیمار کنترل شود.

لطفا از پست اسلیو معده برای چه وزنی مناسب است دیدن کنید.

آیا درمان دیابت نوع دو با انجام جراحی چاقی حقیقت دارد؟

اغلب افرادی که شاخص توده بدنی یا BMI بالایی دارند و به چاقی دچار هستند، به سایر بیماری های در ارتباط با چاقی نیز دچار می شوند مثل: فشار خون، کلسترول بالا، دیابت نوع دو و سایر موارد دیگر.

آیا درمان دیابت نوع دو با انجام جراحی چاقی حقیقت دارد؟
آیا درمان دیابت نوع دو با انجام جراحی چاقی حقیقت دارد؟

اما طبق تکنولوژی های جدید، ثابت شده است که جراحی چاقی، بر روی درمان بیماری های مرتبط با چاقی بسیار اثر بخش عمل می کند و بلافاصله بعد از عمل چاقی از شدت این بیماری ها به طور خودکار کاسته می شود.

به همین علت، کاهش وزن سریع بر اثر عمل چاقی می تواند برای درمان دیابت نوع دو بسیار کمک کننده عمل نماید. جراحی های چاقی، انواع گوناگونی دارند که با توجه به شرایط بیماران تعیین می شوند، مثل: عمل بای پس معده، اسلیو معده، مینی بای پس و موارد دیگر.

انجام این دسته از عمل ها با به کار گیری شیوه لاپاراسکوپی صورت می گیرد که در واقع جزو پیشرفته ترین روش های جراحی در دنیا است.

به همین خاطر، ما در این مقاله، دکتر سلیمی را به شما معرفی می کنیم تا با کمک ایشان عمل های چاقی را به انجام برسانید و گام مهمی برای بهبودی بیماری دیابت نوع دو بردارید. چون تخصص بالای ایشان در این حوزه زبانزد است و تا کنون رضایت های فراوانی را از سوی بیماران خود دریافت نموده است.

پیشنهاد می کنیم مقاله رژیم جراحی چاقی را مطالعه کنید.

سخن پایانی

در این مقاله، در رابطه با پکیج درمان دیابت دکتر سلیمی، با شما صحبت کردیم و موارد داخل پکیج را نیز برای شما بازگو کردیم تا علت ترکیب کردن داروهای دیابت را با یکدیگر متوجه شوید.

اگر با فرد دیابتی از نزدیک برخورد داشته باشید، قطعا متوجه شده اید که در طول روز داروهای فراوانی را به مصرف می رساند، دلیل این حجم از داروها فواید منحصر به فرد هر کدام از آن ها می باشد

و اگر به صورت همزمان از آن ها استفاده کنند منفعت های بیشتری را به بدن خود می رسانند، برای همین جای نگرانی نیست و مهم ترین موضوع بهبودی وضعیت بیماران دیابتی و درمان آن ها است.

هزینه عمل اسلیو معده
اسلیو معده
هزینه عمل اسلیو معده

هزینه عمل اسلیو معده یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی است که با مشکل چاقی مفرط دست و پنجه نرم می‌کنند. این عمل که به عنوان

ادامه مطلب
هزینه بای پس معده
بای پس معده
هزینه بای پس معده

نمی توان از عارضه های همراه با چاقی مفرط چشم پوشی کرد. برای خلاصی از اضافه وزن بیش از اندازه مطمئنا باید هزینه کنید؛ چه

ادامه مطلب
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

با یک کلیک مشاوره بگیرید