هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا

در این مقاله سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا چگونه محاسبه می شود؟ با ما همراه شوید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

انجام جراحی های مختلف به منظور خارج کردن یا بهبود بیماری های مرتبط با کیسه صفرا، بسیار رایج می باشند و تکنیک های گوناگونی نیز جهت انجام این نوع جراحی ها وجود دارند که هر کدام از آن ها دارای مزایا و عوارض مختص به خود می باشد.

عمل لاپاراسکوپی یکی از مدرن ترین و کارآمدترین تکنیک های جراحی در عرصه علم پزشکی می باشد و سالانه تعداد زیادی از افراد تحت این نوع جراحی قرار گرفته و به طور کامل بهبود می یابند. این عمل در سراسر جهان و همین طور در کشور ایران بسیار شایع است.

لطفا از پست هزینه جراحی معده دیدن کنید.

هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا
هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا

مهمترین نگرانی افرادی که نیازمند انجام عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا هستند

ولی مهمترین نگرانی افرادی که نیازمند انجام عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا هستند، غالباً این است که به کار بردن این تکنیک نوین و جدید بسیار پرهزینه می باشد.

در این نوشتار کاربردی سعی داریم هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا را به طور کامل و از جوانب گوناگون مورد بررسی قرار دهیم. از شما خوانندگان محترم و کسانی که می خواهید تحت این نوع جراحی قرار بگیرید، درخواست می کنیم ابتدا این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

پیشنهاد می می کنیم از پست اسلیو معده و سنگ کیسه صفرا دیدن کنید.

آیا می دانید هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا چگونه محاسبه می شود؟

یکی از پر تکرارترین پرسش هایی که در زمینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا از سوی افراد مطرح می‌ شود، این است که مخارج این جراحی چگونه تعیین می شود؟ اغلب بیماران گمان می ‌کنند که به کار بردن تکنیک لاپاراسکوپی به منظور بهبود بیماری کیسه صفرا مخارج بسیار زیادتری در مقایسه با شیوه های قدیمی یا همان تکنیک باز در پی خواهد داشت. بنابراین در این بخش می خواهیم به طور کامل و دقیق به پاسخ این پرسش بپردازیم.

آیا می دانید هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا چگونه محاسبه می شود؟
آیا می دانید هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا چگونه محاسبه می شود؟

نخست می بایست به این نکته اشاره نماییم که هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا به نسبت شیوه معمول تغییرات زیادی ندارد.

البته ممکن است اندکی افزایش هزینه وجود داشته باشد که چنانچه به طور دقیق این مخارج را ارزیابی نمایید، متوجه می شوید که در شیوه باز نیز همین مخارج را می بایست به طریق دیگری بپردازید. که در این مورد به ذکر یک نمونه در ادامه مقاله می پردازیم.

مخارج عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا به فاکتورهای گوناگون و متعددی وابسته می باشد

مخارج عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا به فاکتورهای گوناگون و متعددی وابسته می باشد. از جمله این فاکتورها می ‌بایست به سطح تبحر جراح، نوع بیمارستان یا مرکز درمانی که افراد می خواهند در آن مکان تحت جراحی قرار گیرند، تعیین عارضه ‌ای که به طور مشخص کیسه صفرا را درگیر نموده است و نوع جراحی که می بایست انجام گیرد، اشاره نمود.

مخارج جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا در مراکز درمانی خصوصی تقریباً چندین برابر بیمارستان های دولتی است. همین طور سازمان ‌های بیمه نیز قسمتی از مخارج عمل لاپاراسکوپی را متقبل می ‌شوند که مقدار دقیق آن با توجه به نوع بیمه تعیین می شود.

در قسمت های بعدی هر کدام از فاکتورهای مؤثر در هزینه این نوع جراحی را به صورت مجزا و جامع تشریح می کنیم.

تأثیر هزینه جای بخیه ها در روش معمول جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا

همان طور که بیان نمودیم، ممکن است  اندکی افزایش هزینه در تکنیک لاپاراسکوپی کیسه صفرا در مقایسه با تکنیک معمول یا همان شیوه جراحی باز وجود داشته باشد که با یک نمونه می خواهیم این موضوع را اثبات نماییم که در شیوه معمولی جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا نیز همین هزینه ها باید پرداخت شود.

به عنوان نمونه پس از انجام جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا بخیه های محدود و کمی ایجاد می شود.

اما در شیوه جراحی معمولی یا همان روش باز برای درمان بیماری های کیسه صفرا تعداد و عمق بخیه ها بسیار بیشتر می باشند و بیمار مجبور است مخارج زیادی را به منظور رفع جای بخیه ها پرداخت کند. بنابراین در تکنیک لاپاراسکوپی کیسه صفرا اگر افزایش هزینه ای وجود دارد، می توان آن را به منظور آرامش و آسایش بیشتر در نظر گرفت.

تأثیر هزینه جای بخیه ها در روش معمول جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا
تأثیر هزینه جای بخیه ها در روش معمول جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا

چه عواملی در هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا نقش دارند؟

مهمترین و عمده ترین عواملی که در هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا موثر می باشند عبارتند از:

  • انتخاب پزشک و دستمزد جراح و دستیاران ایشان
  • نوع بیمارستان یا مرکز درمانی
  • تأثیر برخورداری از پوشش بیمه تأمین اجتماعی
  • تجهیزات و وسایل مورد استفاده در طی جراحی

چنانچه می خواهید در مورد هر یک از این موارد ذکر شده به اطلاعات دقیق تر و کامل تری دست یابید، ما به صورت مفصل و در قالب پرسش هایی جداگانه به توضیح هر یک از آن ها پرداخته ایم.

آیا از تأثیر انتخاب پزشک بر روی هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا مطلع می باشید؟

انتخاب پزشک در تعیین نتیجه موفقیت آمیز جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا و همچنین هزینه نهایی این تکنیک از اهمیت و ارزش بالایی برخوردار است. به همین دلیل به عنوان اولین عامل تأثیر گذار در هزینه این جراحی می خواهیم در این قسمت به صورت کامل به ارزیابی این فاکتور بپردازیم.

چنانچه این پرسش برای شما نیز ایجاد شده است که نقش انتخاب جراح در هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا چگونه است؟ توصیه می کنیم مطالعه این قسمت از مقاله را از دست ندهید.

آیا از تأثیر انتخاب پزشک بر روی هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا مطلع می باشید؟
آیا از تأثیر انتخاب پزشک بر روی هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا مطلع می باشید؟

همواره توجه به این نکته بسیار ضروری می باشد که انتخاب جراح یکی از اصلی ترین فاکتورهایی است که تأثیر زیادی بر روی هزینه و همین طور نتایج حاصل از جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا دارد.

در واقع جراح می بایست جهت انجام این عمل از سطح مهارت ویژه و فراوانی برخوردار باشد.

دقت زیاد و قدرت بینایی فراوان

جراح به منظور انجام عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا علاوه بر اینکه باید در رشته تخصصی خود از مهارت و خبرگی زیادی برخوردار باشد بلکه می بایست دارای دقت زیاد و قدرت بینایی فراوانی نیز باشد تا بتواند به درستی با تجهیزات لاپاراسکوپی کار کند.

همان طور که می دانید دستگاه لاپاراسکوپ اصلی ترین ابزار در جراحی های لاپاراسکوپی بشمار می رود که در طی انجام این تکنیک جراحی یک دوربین وارد شکم فرد شده و جراح می بایست با کمک یک مانیتور حرکات چاقو، دوربین و سایر تجهیزات پزشکی را تحت نظر داشته باشد و با در نظر قرار دادن تصاویر موجود در مانیتور، مراحل بعدی جراحی را بررسی نماید. همین مسئله سبب می شود که جراح دقت زیادی را صرف نماید.

یکی از ویژگی های جراح متخصص تجربه زیاد ایشان در انجام جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا است

افزون بر مهارت، دقت، توانایی بالا و تبحر جراح به منظور اینکه قادر باشد با استفاده از تجهیزات لاپاراسکوپی جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا را به درستی انجام دهد، می بایست از تجربه زیادی در این زمینه برخوردار باشد.

یکی از ویژگی های جراح متخصص تجربه زیاد ایشان در انجام جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا است
یکی از ویژگی های جراح متخصص تجربه زیاد ایشان در انجام جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا است

لازم به یادآوری می باشد که این فاکتورها هر کدام به تنهایی در مشخص نمودن مخارج نهایی جراحی لاپاراسکوپی تأثیرگذار هستند.

توصیه ما به افرادی که قصد انجام جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا را دارند، این است که از یک پزشک متخصص ماهر و با تجربه زیاد به منظور انجام این نوع جراحی بهره مند شوند.

البته ممکن است افراد مجبور شوند هزینه زیادتری را بپردازند. ولی در عوض با اطمینان خاطر و رضایت بسیار زیاد زیر تیغ جراحی رفته و قطعاً نتایج بسیار خوب و ایده آلی را پس از جراحی به دست می آورند.

چنانچه از جنبه عقلانی به موضوع هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا بپردازیم به این نتیجه دست می یابیم که چنانچه بیماران در مرحله نخست مخارج بیشتری را بپردازند، قطعاً این اقدام نسبت به زمانی که مجبور شوند به دلیل پیامدهای ناشی از جراحی نادرست هزینه های هنگفتی را متحمل شوند، بسیار با ارزش تر و منطقی تر خواهد بود.

به دنبال پزشک ماهر و باتجربه ای باشید

بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم که در زمان گزینش جراح، مخارجی که قرار است بپردازید را د‌ر اولویت نخست قرار نداده و به جای آن به دنبال پزشک ماهر و باتجربه ای باشید که دارای دانش و توانایی بالایی در این زمینه بوده و بتواند عالی ترین نتیجه ممکن را پس از جراحی برای شما رقم بزند.

قطعاً در این زمینه نام جناب دکتر سلیمی را بسیار شنیده اید. ایشان با سابقه درخشان خود در زمینه جراحی لاپاراسکوپی علی الخصوص لاپاراسکوپی کیسه صفرا، از تمام فاکتورهای ذکر شده در بالا برخوردار می باشند.

آیا از تأثیر انتخاب نوع بیمارستان بر روی هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا مطلع می باشید؟

در این بخش تصمیم داریم به بررسی این پرسش بپردازیم که گزینش نوع بیمارستان یا مراکز درمانی چه نقشی بر روی مخارج نهایی جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا دارند؟

آیا از تأثیر انتخاب نوع بیمارستان بر روی هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا مطلع می باشید؟
آیا از تأثیر انتخاب نوع بیمارستان بر روی هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا مطلع می باشید؟

باید به این نکته دقت نمایید که نوع بیمارستان انتخاب شده اثرات بسیار فراوانی در تعیین مخارج نهایی جراحی دارند. در ادامه به شرح رابطه هزینه و نوع مرکز درمانی خواهیم پرداخت.

همان طور که مطلع می باشید اغلب جراحی های لاپاراسکوپی کیسه صفرا در بیمارستان ها صورت می گیرد و در برخی از مراکز درمانی که دستگاه های ضروری را به منظور انجام این نوع جراحی در اختیار دارند نیز می توان عمل لاپاراسکوپی را انجام داد. البته توجه به این نکته ضروری می باشد که انجام این عمل در بیمارستان های دولتی از مخارج کمتری برخوردار می باشد.

پرداخت مخارج بیشتر به منظور انجام عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا در بیمارستان های خصوصی

چنانچه بیماران تصمیم داشته باشند در بیمارستان های خصوصی تحت جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا قرار گیرند، باید هزینه های زیاد تری را بپردازند.

ولی دقت نمایید که  مخارج انجام این جراحی ها در مراکز درمانی و کلینیک های غیر دولتی زیادتر از بیمارستان‌ های خصوصی است. وای در هر صورت مخارج در بیمارستان های غیردولتی نیز در مقایسه با کلینیک ها یا بیمارستان های دولتی هم بالاتر خواهد بود.

پرداخت مخارج بیشتر به منظور انجام عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا در بیمارستان های خصوصی
پرداخت مخارج بیشتر به منظور انجام عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا در بیمارستان های خصوصی

بنابراین چنانچه شما نیز جزء آن گروه از بیمارانی هستید که مخارج معینی را به منظور انجام عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا مشخص نموده اید، و تمایل ندارید از مقدار تعیین شده بیشتر هزینه کنید، پیشنهاد ما به شما است که بیمارستان های دولتی را جهت انجام این جراحی انتخاب کنید.

چراکه هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا در این نوع بیمارستان ها بسیار کمتر می باشد.

هزینه عمل روده برای لاغری چقدر است؟

 آیا می دانید هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا با استفاده از دفترچه بیمه تأمین اجتماعی چگونه است؟

برخوردار بودن از دفترچه بیمه تأمین اجتماعی می ‌تواند بر مخارج نهایی عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا تأثیرگذار باشد. چنانچه بخواهیم به صورت مفصل به این موضوع بپردازیم، می بایست بگوییم که مخارج این عمل را باید بر اساس دو پارامتر اساسی بررسی نمایید:

اولین مورد هزینه دستگاه ها و ابزار استفاده شده در طول عمل می باشد و مورد بعدی مخارج بیمارستانی که افراد در آن جا تحت جراحی قرار می‌ گیرند و همچنین دستمزد پزشک.

پیش از بهره مندی از خدمات بیمه ای، از سازمان بیمه مورد نظر درخواست کنید تا اطلاعات دقیقی را در رابطه با این مخارج در اختیار شما قرار دهند. چنانچه سازمان بیمه تأمین اجتماعی و مرکز درمانی که در آن جا عمل لاپاراسکوپی صورت می ‌گیرد، با یکدیگر قرارداد همکاری داشته باشند، افراد فقط می توانند قسمتی از مخارج را دریافت نمایند.

چنانچه بیمه تأمین اجتماعی با مرکز درمانی که عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا در آن جا صورت می گیرد، قرارداد همکاری نداشته باشند، سازمان بیمه مخارج را به طور غیر مستقیم متقبل می شود.

آیا می دانید بیشترین سقف پرداختی بیمه تأمین اجتماعی در مورد هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا چقدر است؟

بدون شک در جریان این موضوع می باشید که هزینه ای که شرکت بیمه به افراد پرداخت می نماید، ارتباط زیادی با سقف فرانشیز شده آن ‌ها دارد.

به عنوان نمونه، چنانچه سقف تعهدات سازمان بیمه ای افراد مبلغ ۱۰ میلیون تومان و حق بیمه وی ۲۰ درصد تعیین شده باشد، مبالغ پرداختی آن به شیوه ی زیر می باشد:

آیا می دانید بیشترین سقف پرداختی بیمه تأمین اجتماعی در مورد هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا چقدر است؟
آیا می دانید بیشترین سقف پرداختی بیمه تأمین اجتماعی در مورد هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا چقدر است؟

برای نمونه چنانچه مخارج عمل جراحی افراد ۲۰ میلیون تومان تخمین زده شود سازمان بیمه تأمین اجتماعی ۸ میلیون تومان از ۱۰ میلیون را تحت پوشش قرار می دهد.

به همین علت و بنابر نمونه ای که ذکر کردیم، سازمان بیمه مبلغ ۲ میلیون تومان را پرداخت می کند.

چنانچه سقف بیمه مبلغ ۱۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده باشد، مطابق با آن شرکت بیمه دیگر ۱۰میلیون دوم را تحت پوشش قرار نخواهد داد.

بنابراین در این نمونه ذکر شده فرد موظف است هزینه ای برابر با ۱۲ میلیون تومان را پرداخت کند.

عمل بای پس معده با بیمه تامین اجتماعی چقدر است؟ لطفا برا یدریافت پاسخ روی لینک فوق کلیک نمایید.

 

آیا از تأثیر نوع و قیمت لوازم و تجهیزات ضروری جراحی بر روی هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا مطلع می باشید؟

مورد دیگری که روی هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا تأثیر گذار می باشد، به کار بردن ابزارهای جراحی است که با عنایت به شیوه عمل برای هر فرد متفاوت می باشد. همچنین پرداخت تمام هزینه های تجهیزات ضروری جهت لاپاراسکوپی کیسه صفرا بر عهده افراد است.

مسلماً هر نوع تکنیک جراحی که صورت می گیرد نیازمند مجموعه ای از لوازم و تجهیزات می باشد. اغلب این وسایل از نوعی هستند که به اصطلاح فقط یکبار مصرف بوده و قابلیت استفاده در یک نوبت را دارند. بع این مفهوم که مختص به یک بیمار هستند و می بایست پس از جراحی دور ریخته شوند.

تیغ های جراحی یک مورد از این وسایل می باشند که بیماران می بایست مخارج آن را پرداخت کنند.

مورد بعدی لباس های مخصوصی است که توسط مرکز درمانی مربوطه به بیماران تحویل داده می شود.

در هزینه نهایی جراحی لاپاراسکوپی تخت ها و روتختی هایی که بیماران استفاده می کنند نیز جزء اقلامی محسوب می شوند که در هزینه نهایی لحاظ می شوند.

البته این موارد تنها در رابطه با لاپاراسکوپی کیسه صفرا نمی باشد و در تمام عمل های جراحی هزینه این نوع وسایل دریافت می ‌شود.

آیا می دانید بهترین پزشک جهت انجام عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا را چگونه می توان انتخاب نمود؟

در قسمت های قبلی این مطلب به صورت کامل به موضوع هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا پرداخته شد.

اما موضوع مهمی که در این بخش قصد داریم در مورد آن نکاتی را بیان نماییم، انتخاب پزشک مناسب جهت انجام این نوع جراحی است. همان طور که بیان نمودیم عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا می بایست به وسیله پزشک متخصص در زمینه لاپاراسکوپی که دارای مهارت لازم در این زمینه است انجام گردد.

یکی از این پزشکان جراح متعهد و با تجربه، دکتر سلیمی است. دلیل انتخاب ایشان به عنوان بهترین جراح متخصص این است که علاوه بر گذراندن دوره های عمومی جراحی، دوره های ویژه مرتبط با جراحی لاپاراسکوپی را نیز گذرانده است.

پزشکانی که از این مهارت و تبحر برخوردار باشند، می توانند پیامدها و ریسک عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

جمع بندی

هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا موضوع حائز اهمیتی است که در این مقاله مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت. همچنین به تأثیرات پوشش بیمه تأمین اجتماعی در هزینه نهایی جراحی اشاره نمودیم.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید