هزینه عمل روده برای لاغری

در این مقاله، سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که هزینه عمل روده برای لاغری چگونه محاسبه می شود؟ با ما همراه باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

در مطلب پیش رو، می خواهیم به صورت مفصل، هزینه عمل روده برای لاغری و فاکتورهای مؤثر بر قیمت نهایی آن را مورد بررسی قرار دهیم.

در این سال ها، اضافه وزن و چاقی به علت کم تحرکی افراد و تغییرات زیاد در سبک زندگی، بسیار شایع شده است. قطعاً برای اغلب افراد، لاغری و تناسب اندام جزء مهمترین اهداف در زندگی آن ها محسوب می شود. اما به دلیل عدم اطلاعات لازم، بسیاری از افراد مجبور هستند از معضل چاقی خود رنج ببرند.

یکی از تکنیک های ایمن و سریع برای کاهش وزن، عمل روده یا بایپس معده است. همان طور که مطلع می باشید، نوسانات قیمت در این سال ها بسیار افزایش یافته و اجازه تعیین نرخ دقیق را برای انجام این نوع جراحی فراهم نمی کند.

اما در این مقاله، سعی می کنیم به صورت تخمینی، تمام عوامل مؤثر بر هزینه عمل روده برای لاغری را شرح دهیم. بنابراین از شما خوانندگان و مخاطبان فهیم درخواست می کنیم تا با ما همراه باشید.

در این راستا، می توانید از تجربیات جناب دکتر مهدی سلیمی بهره مند شوید. دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص انواع جراحی های لاغری به شمار می آیند.

پیشنهاد میکنیم از پست عمل بای پس معده با بیمه تامین اجتماعی دیدن کنید.

هزینه عمل روده برای لاغری، به طور میانگین چقدر است؟

در ابتدا می بایست مطلع باشید که روش ها و تکنیک های جراحی چاقی دارای تنوع زیادی هستند. به منظور دستیابی به نتیجه موفقیت آمیز در پایان هر کدام از این تکنیک های جراحی، یک روند ویژه طی می شود. از این رو هر کدام از جراحی های چاقی؛ مهارت، ابزار، تخصص و سایر موارد مورد نیاز خود را می طلبند.

هزینه عمل روده برای لاغری، به طور میانگین چقدر است؟
هزینه عمل روده برای لاغری، به طور میانگین چقدر است؟

بنابراین هیچکس نمی تواند به صورت دقیق، اطلاعاتی را در مورد هزینه عمل روده برای لاغری یا سایر جراحی های چاقی بیان کند.

مخارج نهایی تمام جراحی های چاقی را به صورت حدودی درج می کنند و مخارج روش ها و تکنیک های جراحی از قبیل بایپس، اسلیو معده و غیره را به صورت حداقل مبلغ مورد نیاز در یک بازه، قیمت گذاری می کنند. به عنوان مثال، بیان می نمایند که مخارج از قیمت خاصی  شروع می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، با دکتر سلیمی در ارتباط باشید.

لطفا از پست هزینه عمل جراحی چاقی دیدن کنید.

آیا هزینه عمل روده برای لاغری را می توان با کمک پوشش بیمه پرداخت نمود؟

 در مبحث برخورداری افراد از پوشش بیمه های مختلف، موضوع بسیار مهمی وجود دارد. این موضوع شامل شرایط و ضوابطی می شود که سازمان بیمه مطابق با آن ها، تمام مخارج جراحی های لاغری یا قسمتی از آن را بر عهده می گیرد.

در واقع بیمه های تکمیلی و درمانی، فقط در شرایطی مخارج عمل را می پردازند که Bmi یا شاخص توده بدنی بیماران، بیشتر از عدد ۴۰ محاسبه شده باشد. افرادی که شاخص توده بدنی آن ها در این محدوده قرار ندارد، مجبور هستند هزینه عمل روده برای لاغری و سایر جراحی های چاقی را به طور آزاد بپردازند.

هزینه عمل روده برای لاغری با بیمه تأمین اجتماعی

در قدم اول، افراد می بایست از مرکز بیمه تأمین اجتماعی، تأییدیه دریافت کنند. بیمه تأمین اجتماعی، تنها قسمتی از مخارج جراحی بایپس را متقبل می شود.

البته هر یک از مراکز درمانی دولتی، از پروتکل های خاص خود پیروی می کنند.

هزینه عمل روده برای لاغری با بیمه تأمین اجتماعی
هزینه عمل روده برای لاغری با بیمه تأمین اجتماعی

اما با عنایت به این موضوع که قیمت ابزارهای مصرفی در حال افزایش هستند، حتی در بیمارستان های دولتی نیز بیمه ها پوشش دهی ابزار مصرفی را از خدمات خود حذف نموده اند و بیماران باید بدون حمایت های بیمه، این وسایل را خریداری کنند.

هزینه عمل بای پس معده در بیمارستان دولتی چقدر است؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی سوال فوق کلیک نمایید.

هزینه عمل روده برای لاغری با بیمه تکمیلی

برای دریافت تأییدیه بیمه های تکمیلی به منظور این که تمام هزینه ها توسط بیمه پرداخت شوند، باید bmi  بیماران بیشتر از ۴۰ باشد. البته در برخی از انواع بیمه ها، تفاوت هایی وجود دارند. بنابراین بهترین راه این است که پیش از اقدام به جراحی، به صورت دقیق مقدار پوشش بیمه مد نظر خود را محاسبه کنید.

عمل بای پس معده با بیمه تکمیلی چقدر هزینه دارد؟

هزینه عمل روده برای لاغری با بیمه نیروهای مسلح

هزینه این نوع جراحی برای بیمارانی که تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح قرار دارند نیز، مانند بیمه تأمین اجتماعی و تکمیلی است. از این لحاظ که در ابتدا باید پزشک، تأییدیه ای مبنی بر این که هدف از عمل روده برای درمان چاقی مفرط است، صادر نماید.

همین طور برای تقبل هزینه ها توسط این نوع بیمه، افراد می بایست برنامه درمانی را که متخصص برای چندین ماه تجویز می نماید، به صورت دقیق انجام دهند.

هزینه عمل روده برای لاغری با بیمه سلامت

بیمه سلامت جزء بیمه های پایه محسوب می شود و افرادی که فاقد بیمه های درمانی هستند، با پرداخت حق بیمه ای بسیار اندک، می توانند از مزایای این نوع بیمه بهره مند شوند. در مورد خدمات بیمه سلامت، باید به این نکته ارزشمند اشاره نماییم که افراد می توانند در اکثر مشکلات همانند درمان های سرپایی و یا بستری شدن در مراکز درمانی دولتی و حتی بیمارستان های غیر دولتی از آن استفاده کنند.

هزینه عمل روده برای لاغری در سال ۱۴۰۲ چگونه محاسبه می شود؟

همان طور که مطلع هستید، جراحی بایپس یا عمل روده، به عنوان یکی از پرطرفدارترین عمل های لاغری در جهان و همچنین در کشور ایران شناخته می شود. مسلماً یکی از دلایل محبوب بودن این نوع جراحی، نتایج تأثیر گذاری است که در بهبود چاقی مفرط به همراه می آورد.

بیشتر بیمارانی که این تکنیک را برای کاهش وزن خود انتخاب نموده اند، دغدغه های زیادی در مورد مخارج عمل دارند.

هزینه عمل روده برای لاغری در سال ۱۴۰۲ چگونه محاسبه می شود؟
هزینه عمل روده برای لاغری در سال ۱۴۰۲ چگونه محاسبه می شود؟

چنانچه قسمت های قبلی مقاله را مطالعه کرده باشید، به این موضوع اشاره نمودیم که برای مشخص کردن این هزینه، امکان درج قیمت دقیق وجود ندارد. چرا که سازمان نظام پزشکی کشور، هر سال تعرفه های جدیدی را ارائه می دهد.

با این وجود، چنانچه یکی از پرسش های شما در مورد هزینه عمل روده برای لاغری است، پیشنهاد می کنیم با فاکتورهای مشخص کننده این مخارج آشنا شوید. زیرا جزء مهمترین و تأثیرگذارترین موارد در تعیین هزینه نهایی جراحی محسوب می شوند.

در ادامه مقاله و با کمک دکتر سلیمی، به صورت مجزا موارد مؤثر در مخارج جراحی را نام می بریم.

فاکتورهای مهم در هزینه عمل روده برای لاغری، شامل چه مواردی می شوند؟

  • نوع کلینیک یا بیمارستانی که جراحی در آن مرکز صورت می گیرد.
  • دستمزد جراح
  • نوع بیمه ای که بیماران را تحت پوشش قرار داده است.
  • نوع ابزار و وسایل مورد نیاز در بیمارستان و مخارج هر یک از آن ها
  • مخارج پرستاران و دستیاران جراح
  • هزینه انجام آزمایش های مختلف و تهیه داروها
  • طول مدت بستری در مراکز درمانی یا بیمارستان
  • هزینه های مربوط به جزئیات جراحی بایپس
  • میزان سلامتی فرد

تأثیر هزینه تجهیزات مورد استفاده طی جراحی در هزینه عمل روده برای لاغری

 هزینه ابزار مورد استفاده در جراحی های لاغری، تأثیر زیادی در افزایش یا کاهش هزینه نهایی دارند. اغلب این تجهیزات، وارداتی هستند و بروز تغییرات در قیمت ارز، باعث نوسان در هزینه آن ها شده است.

تأثیر هزینه تجهیزات مورد استفاده طی جراحی در هزینه عمل روده برای لاغری
تأثیر هزینه تجهیزات مورد استفاده طی جراحی در هزینه عمل روده برای لاغری

در مجموع برند و نوع تجهیزات، سطح کیفی آن ها و نوسانات قیمت دلار، از موارد مشخص کننده هزینه عمل روده یا بایپس محسوب می شود. 

تأثیر سطح دشواری و مدت زمان جراحی در هزینه نهایی

یکی دیگر از فاکتورهای مؤثر در هزینه ی جراحی روده برای لاغری، پیچیدگی جراحی و احتمال ایجاد مشکل در حین جراحی است.

به عنوان نمونه، عمل اسلیو معده و باندینگ تحت نظر دکتر سلیمی، در طول مدت نسبتاً کوتاهی انجام می شوند. در صورتی که عمل بایپس، عملی بسیار پیچیده محسوب شده که اغلب به پرداخت هزینه های بیشتری در مقایسه با موارد دیگر نیاز دارد.

هزینه عمل روده برای لاغری در بیمارستان دولتی

اگر بیمارستان های دولتی را برای انجام جراحی های لاغری انتخاب نمایید، تا حدودی می توانید هزینه های نهایی را کاهش دهید. هزینه ی جراحی روده برای لاغری در بیمارستان دولتی با در نظر گرفتن فاکتورهای بیشماری مشخص می شود که مهمترین آن ها، طول مدت بستری در مراکز درمانی و دستمزد جراح است.

از سویی با توجه به بیمه ای که افراد تحت پوشش آن قرار دارند و نوع توافقنامه سازمان بیمه با بیمارستان، ممکن است هزینه جراحی در بیمارستان های دولتی نیز با یکدیگر متفاوت باشند.

هزینه عمل روده برای لاغری در بیمارستان خصوصی

بیمارستان های غیر دولتی به دلیل این که نحوه ارائه خدمات مناسب تری داشته و از تجهیزات بسیار با کیفیت استفاده می کنند، اغلب باعث افزایش هزینه های نهایی می شوند. البته بعضی از سازمان های بیمه، درصد کمی از این مخارج را می پردازند.

جمع بندی

همان طور که ذکر کردیم، عمل جراحی بایپس معده یکی از تکنیک های بسیار مؤثر و رایج به منظور بهبود چاقی مرضی به شمار می رود. همچنین در مورد بازه قیمتی برای انجام این نوع جراحی، مطالبی را خدمت شما عزیزان ارائه نمودیم.

جمع بندی
جمع بندی

افزون بر این موارد، فاکتورهای مؤثر در تعیین هزینه عمل روده برای لاغری، به صورت کامل مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفتند.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید