هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ
فهرست مطالب

در این مقاله، به بررسی هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ خواهیم پرداخت. همراه شما هستیم.

انجام عمل بای پس معده با بیمه تکمیلی یکی از چالش های پیش روی هر بیمار مبتلا به چاقی است.

امروزه، به دلیل گسترش بیماری چاقی و اضافه وزن، اهمیت درمان آن بسیار بالاست. چاقی می تواند باعث بروز مشکلات و بیماری های مختلفی شود.

از جمله این بیماری ها می توان به بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، فشار خون بالا، کبد چرب، سرطان و … اشاره کرد. به همین دلیل، شناخت عوامل اصلی چاقی و همچنین روش درمان آن، از اهمیت زیادی برخوردار است.

امروزه، با توجه به پیشرفت علوم پزشکی و درمانی، روش های متعددی برای درمان چاقی و اضافه وزن به وجود آمده است. از جمله این روش ها، جراحی اسلیو معده، از شاخه های جراحی چاقی است.

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ
هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ

در واقع، عمل اسلیو معده، به افرادی که از شاخص توده بدنی بسیار بالایی برخوردار هستند و چاقی شدید دارند، کمک خواهد کرد تا بتوانند به کاهش وزن و لاغری، دست پیدا کنند. به همین دلیل، عمل اسلیو معده، از تقاضای بسیار زیادی برخوردار است.

پیشنهاد می کنیم از پست بیمه تکمیلی البرز برای اسلیو معده دیدن کنید.

یکی از مسائل بسیار مهم و دغدغه بسیاری از افراد، هزینه های مربوط به عمل اسلیو معده است

یکی از مسائل بسیار مهم و دغدغه بسیاری از افراد، هزینه های مربوط به عمل اسلیو معده است. با توجه به مسائل اقتصادی و هر فردی که باید در خصوص مسائل مالی خود، برنامه ریزی داشته باشد، دانستن اطلاعات لازم در خصوص هزینه عمل اسلیو معده، برای متقاضیان، از اهمیت زیادی برخوردار است.

خوشبختانه، با وجود بیمه های درمانی و تکمیلی در کشور ما، می توان به این مسئله هم پرداخت که بخشی از هزینه های درمانی و جراحی اسلیو معده، توسط بیمه ها پرداخت می شود.

به همین دلیل، ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ بپردازیم و نکاتی را در خصوص این مسئله مهم ارائه کنیم. بنابراین، توصیه می شود که تا انتهای مقاله، همراه ما باشید.

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ

یکی از موارد بسیار مهم که دغدغه افرادی است که قصد عمل اسلیو معده را دارند، این است که میزان هزینه های این جراحی، با وجود بیمه تکمیلی چقدر خواهد شد. بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ، از بیمه های تکمیلی موجود در کشور ما است که طیف وسیعی از مردم ایران را تحت پوشش خود قرار داده است. حال سوال این است که آیا این بیمه، هزینه های عمل اسلیو را پوشش می دهد یا خیر؟

لازم است بدانید که عمل اسلیو معده، از جراحی های گران محسوب می شود و با احتساب هزینه های مختلف که در این مقاله هم گفته می شود، هزینه نسبتا بالایی خواهد داشت. با توجه به وضعیت اقتصادی افراد و تامین هزینه های جراحی اسلیو، باید به مسئله بیمه تکمیلی و شرایط تحت پوشش این جراحی، دقت داشته باشیم.

خوشبختانه، بیمه آتیه سازان حافظ، تحت شرایطی، بخشی از هزینه های عمل اسلیو معده را پوشش می دهد. با این که سقف پوشش بیمه آتیه سازان حافظ آنچنان هم بالا نیست، اما می تواند تا حد نسبتا خوبی از هزینه های جراحی اسلیو معده را پوشش دهد. اما پوشش این هزینه ها، دارای شرایط خاصی است که در ادامه مطلب به آن پرداخته خواهد شد.

شرایط مربوط به پوشش هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ

همان طور که در مطلب قبلی گفته شد، هزینه جراحی اسلیو، در عین زیاد بودن آن، تحت پوشش بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ قرار می گیرد. اما دارای شرایط خاصی است. از جمله شرایط تحت پوش قرار گرفتن آن، نوع بیمارستانی است که قرار است در آن جراحی انجام شود.

هزینه عمل اسلیو با این بیمه تکمیلی، می تواند شامل بیمارستان خصوصی باشد، اما به مراتب، محدودیت بیشتری نسبت به بیمارستان دولتی دارد.

یعنی اگر فردی، از بیمارستان دولتی برای جراحی خود استفاده کند، بیمه او، به مقدار بیشتری هزینه های جراحی را پرداخت خواهد کرد. همچنین بیمارستان مورد نظر، بایستی با بیمه آتیه سازان حافظ، قرارداد کاری داشته باشد تا بتوانید تحت پوشش قرار گیرید.

علاوه بر این، از دیگر شرایط تحت پوشش قرار گرفتن هزینه ها، مربوط به شاخص توده بدنی فرد است که بایستی از عدد 40 بیشتر باشد. در چنین مواقعی، بیمه تکمیلی اقدام به پرداخت بخشی از هزینه های جراحی خواهد کرد. البته برای کسب جزئیات بیشتر، لازم است از کارشناسان بیمه این شرکت، سوالات لازم را بپرسید.

اگر وضعیت چاقی شما بسیار خطرناک باشد و حتما لازم است تا عمل اسلیو معده صورت گیرد

همچنین اگر وضعیت چاقی شما بسیار خطرناک باشد و حتما لازم است تا عمل اسلیو معده صورت گیرد؛ بیمه تکمیلی، اقدام به پرداخت هزینه جراحی خواهد کرد. به عبارت دیگر، شما باید به بیمه ثابت کنید که عمل اسلیو را در راستای درمان بیماری چاقی خود و بیماری های مرتبط با آن انجام می دهید که توسط گواهی پزشک جراح، این مسئله قابل اثبات است.

اگر وضعیت چاقی شما بسیار خطرناک باشد و حتما لازم است تا عمل اسلیو معده صورت گیرد
اگر وضعیت چاقی شما بسیار خطرناک باشد و حتما لازم است تا عمل اسلیو معده صورت گیرد

در بسیاری از مواقع، برخی از بیمه ها، پزشکان متعمد و طرف قراردادی دارند که بیمار به ایشان مراجعه خواهد کرد و بعد از معاینه های لازم، برگه تاییدیه دریافت کرده و به بیمه تحویل می دهد. اما برخی از بیمه ها، چنین مسئله ای را ندارند و از جمله آنها می توان به بیمه آتیه سازان اشاره کرد که تحت شرایط ذکر شده، می توان تحت پوشش بیمه تکمیلی برای هزینه های عمل اسلیو معده قرار گرفت.

قیمت عمل اسلیو معده و هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ، به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل زیادی بر میزان هزینه های مربوط به عمل اسلیو معده تاثیرگذار است که بیمه آتیه سازان حافظ، آن را تحت پوشش خود قرار می دهد.

قیمت عمل اسلیو معده و هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ، به چه عواملی بستگی دارد؟
قیمت عمل اسلیو معده و هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ، به چه عواملی بستگی دارد؟
با این که جراحی اسلیو معده هزینه بالایی دارد، اما این هزینه می تواند تحت شرایطی، کمتر یا حتی بیشتر شود و طبیعتا بر میزان تامین هزینه های جراحی توسط بیمه، تاثیرگذار است. این عوامل موثر، عبارتند از:
 • نوع بیمارستانی که قرار است جراحی انجام شود. در واقع خصوصی یا دولتی بودن آن بسیار مهم است.
 • میزان تخصص پزشک جراح
 • این که بیمار، تحت پوشش بیمه پایه تامین اجتماعی است یا خیر.
 • شهر محل زندگی که قرار است، جراحی انجام شود.
 • هزینه های مربوط به دستمزد پزشک جراح و دستمزد متخصص بیهوشی
 • تجهیزات به کار رفته و میزان داروهای استفاده شده در حین جراحی و بستری شدن
 • تعداد آزمایشات قبل و بعد از جراحی که جزو ملزومات جراحی اسلیو است.
 • و …

تمامی این موارد، می تواند بر میزان هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ تاثیرگذار باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص میزان هزینه جراحی اسلیو معده با بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ، با کارشناسان بیمه صحبت نمایید.

حال که به بررسی موضوع اصلی مقاله پرداخته شد، بد نیست در خصوص عمل اسلیو معده و کارکرد و مزیت های آن، اطلاعاتی داشته باشیم.

عمل اسلیو معده چیست؟

عمل اسلیو معده، از انواع روش های جراحی چاقی محسوب می شود. در واقع، عمل اسلیو معده، رایج ترین و کاربردی ترین روش جراحی چاقی است. زیرا این جراحی، یک جراحی کاملا تضمین شده در زمینه لاغری و کاهش وزن است و توانسته است رضایت حداکثری بیماران را داشته باشد.

عمل اسلیو معده، توسط روش لاپاراسکوپی انجام می شود و این روش، یک روش کم عارضه و با کمترین جراحت است. عمل اسلیو معده بدین گونه انجام می شود که تغییرات اساسی در سیستم معده انسان انجام می شود.

این جراحی، نزدیک به 80 درصد حجم معده را از بدن بیمار خارج خواهد کرد و تنها 20 درصد از آن باقی می ماند که به شکل لوله ای خواهد بود. کاهش حجم معده، باعث کاهش مصرف مواد غذایی و کالری دریافتی از غذا خواهد شد. این مسئله باعث می شود که بدن برای جبران کمبود کالری خود، از چربی های انباشته شده در بدن استفاده کند و در نهایت منجر به چربی سوزی و لاغری خواهد شد.

عمل اسلیو معده چیست؟
عمل اسلیو معده چیست؟

عمل اسلیو معده، یک روش اصلی برای تغییرات فیزیولوژیکی و هورمونی بدن است که در کنار هم، می تواند منجر به کاهش وزن و لاغری شود.

از آنجایی که جراحی اسلیو معده، از حساسیت بالایی برخوردار است و لازم است توسط پزشکی مجرب و متخصص و در یک مرکز درمانی مجهز انجام شود، لازم است که در انتخاب پزشک جراح و بیمارستان مورد نظر دقت کرد.

همچنین، با توجه به هزینه بالای جراحی، لازم است در خصوص بیمه تکمیلی خود که با آتیه سازان حافظ قرارداد دارید، حتما از شرایط تحت پوشش قرار گرفتن آن و میزان سقف پرداختی آن اطلاعات کافی به دست آورید.

افراد واجد شرایط انجام عمل اسلیو معده

برای انجام عمل اسلیو معده، بایستی یک سری شرایط اولیه را داشته باشید. در واقع این شرایط، علاوه بر مجوز جراحی اسلیو معده، تاثیر زیادی در تحت پوشش قرار گرفتن هزینه ها توسط بیمه تکمیلی های مختلف از جمله آتیه سازان حافظ خواهد داشت.

افراد واجد شرایط انجام عمل اسلیو معده
افراد واجد شرایط انجام عمل اسلیو معده
 • شاخص توده ی بدنی بیش از ۴۰

برای انجام عمل اسلیو معده، لازم است که میزان شاخص توده بدنی فرد، از عدد 40 بیشتر باشد. در واقع چنین فردی، به چاقی شدیدی مبتلا شده است و لازم است جراحی چاقی و عمل اسلیو معده را انجام دهد.

فردی که دارای شاخص توده بدنی بالای عدد 40 باشد، یعنی از چاقی مفرط برخوردار است و می تواند اقدام به جراحی اسلیو معده کند. این شرط مهم، جزو شروط اصلی تحت پوشش قرار گرفتن هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ می باشد.

 • ابتلا به فشار خون بالا و بیماری دیابت

اگر فردی دارای شاخ توده بدنی بین 35 تا 39 باشد و همچنین از بیماری های مرتبط با چاقی مانند فشار خون بالا و دیابت رنج ببرد، می تواند اقدام به انجام عمل اسلیو معده کند. در واقع، مهمترین هدف عمل اسلیو معده، هدف درمانی است و صرفا به تناسب اندام نخواهد پرداخت و لازم به گفتن است که این شرط مهم هم، جزو شروط پرداخت هزینه های اسلیو معده توسط بیمه تکمیلی آتیه سازان است.

 • نداشتن اعتیاد به سیگار و مشروبات الکلی

نداشتن اعتیاد به سیگار و الکل، جزو موارد مهمی است که می تواند واجد شرایط بودن فرد را برای عمل اسلیو معده مشخص کند. زیرا اعتیاد به سیگار و الکل، می تواند باعث ایجاد خونریزی و عفونت در حین جراحی و بعد آن شود. بنابراین لازم است که فرد متقاضی، به سیگار و الکل اعتیاد نداشته باشد و یا از مدت ها قبل از جراحی، اقدام به ترک آن کند.

مزایای عمل اسلیو معده

با بررسی های لازم در خصوص هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ، لازم است بدانید که دلیل تقاضای زیاد عمل اسلیو معده برای افراد بسیار چاق، مزیت های این جراحی است. در واقع، عمل اسلیو معده از مزیت های زیادی برخوردار است که برخی از مهمترین آنها را در موارد زیر اشاره می کنیم:

 • کمک به کنترل و کاهش اشتها، مهمترین مزیت عمل اسلیو معده است. در واقع با کاهش حجم معده، کاهش مصرف غذا رخ می دهد و در نتیجه باعث کنترل اشتها و جلوگیری از پرخوری خواهد شد.
 • روش اسلیو معده، با عوارض بسیار کمی همراه است. زیرا روش استفاده شده در این جراحی، روش لاپاراسکوپی بوده و دارای طول دوران نقاهت بسیار کمی است.
 • بعد از عمل اسلیو معده، نیازی به رژیم های سخت غذایی نیست و صرفا رعایت مصرف مواد غذایی سالم تر، کفایت می کند.
 • بعد از عمل اسلیو معده، نیازی به استفاده از رژیم های سخت غذایی و محدودیت های شدید غذایی نیست که نکته ای قابل توجه است.
 • جراحی اسلیو معده، یک روش تضمینی و جزو سریع ترین روش های لاغری است که می تواند ظرف مدت 6 ماه، نزدیک به 80 درصد اضافه وزن فرد را از بین ببرد.
 • عمل اسلیو معده، باعث درمان بیماری های مرتبط با چاقی مانند بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، فشار خون و … خواهد شد.
 • افزایش اعتماد به نفس، بهبود وضعیت روحی فرد بعد از تناسب اندام، کمک به توانبخشی فرد برای انجام فعالیت های فیزیکی بیشتر و …، از دیگر مزیت های عمل اسلیو معده است.
مزایای عمل اسلیو معده
مزایای عمل اسلیو معده

نتیجه گیری

ما در این مقاله، به بررسی مسئله مهمی در خصوص هزینه عمل اسلیو معده یعنی هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ پرداختیم. از آنجایی که میزان هزینه عمل اسلیو معده زیاد است، استفاده از بیمه های تکمیلی مانند بیمه آتیه سازان حافظ، می تواند کمک زیادی در راستای تامین هزینه های جراحی اسلیو معده و درمان خود داشته باشد.

ما در این مقاله متوجه شدیم که با داشتن شرایط لازم و موارد مهم، می توانیم مطمئن شویم که بخش زیادی از هزینه های عمل اسلیو معده، توسط بیمه آتیه سازان حافظ، پوشش داده خواهد شد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تعرفه هزینه های مربوط به عمل اسلیو معده و میزان سقف پوشش بیمه آتیه سازان حافظ، با کارشناسان بیمه، مشورت های لازم را انجام دهید و همچنین از متخصصین حوزه جراحی چاقی، راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن
رژیم غذایی
رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن، برای افراد برنامه های غذایی مشخصی طراحی می گردد تا از طریق محاسبه ی قد و وزن

روش های درمان دیابت
دیابت
روش های درمان دیابت

در این مقاله سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که روش های درمان دیابت چیست؟ جراحی چاقی از روش های درمان دیابت با

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

Call Now Buttonبا یک کلیک مشاوره بگیرید