هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی

در این مقاله قصد داریم در رابطه با موضوع هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی برای شما مطالبی داشته باشیم.

بهتر است، بدانید که در بین آمار کلی دنیا ایران جزء کشور های چاق دنیا شناخته‌ شده است. به همین سبب ایران در طبقه ‌بندی سنی متفاوتی دارای افراد چاق بسیاری است. امروزه این اضافه وزن دغدغه بسیاری برای افراد به ‌همراه داشته است.

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی
هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی

در این بین تمامی افرادی که دچار اضافه ‌وزن هستند، به دنبال پیدا کردن یک راه بدون درد سر برای کم کردن میزان وزن خود هستند. این افراد قابلیت رژیم گرفتن ندارند.

با توجه به این‌که آمار چاقی و اضافه ‌وزن درحال افزایش می باشد و روز به ‌روز تعداد افرادی که از عارضه اضافه ‌وزن رنج می ‌برند، بیشتر می‌ شود، به این جهت ممکن است، این افراد را دچار بیماری‌ های ناگواری کند.

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی
هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی

کاهش اعتماد به ‌نفس

اغلب افراد به دنبال راه کار مطمئن برای کم کردن وزن خود می‌گردند. همان ‌طور که می ‌دانید چاقی به‌ غیر از ظاهر نا خوشایندی که به افراد می ‌دهد، باعث می شود، اعتماد به ‌نفس آن ‌ها کاهش یابد و همین طور باعث بیماری ‌های متنوع بسیاری مانند:

بیماری ‌های قلبی، بیماری ‌های فشار خون، بیماری ‌های دیابت نوع یک می‌گردد و به همین جهت می تواند ضرر بسیاری برای افراد داشته باشد.

به همین سبب افراد بسیاری نتیجه می گیرند که میزانی از وزن خود را کم کنند تا به این جهت بتوانند اندام ایده ‌آلی داشته باشند و درصدد افزایش اعتماد به ‌نفس خود هستند. این افراد ممکن است، دست به هر کاری بزنند و ممکن است، از راه کار های غیر ایمن نیز استفاده کنند تا به این جهت بتوانند وزن خود را پایدار نگه دارند، اما در این رابطه بهترین روش به جهت کم کردن وزن، عمل اسلیو معده می ‌باشد.

اکثر پزشکان این راه کار را یک راه کار کاربردی و بهینه معرفی کردند تا به این جهت افرادی که از اضافه ‌وزن زیاد رنج می ‌برند، بتوانند درمان مناسبی برای به ایده‌آل رسیدن وزن خود داشته باشند.

اغلب افراد از راه کارهای بسیاری مانند:

سونای لاغری، گوشواره لاغری،گن های لاغری، عمل ‌های متفاوت، قرص‌ های لاغری و انواع راه کار های مختلف استفاده کردند تا بتواند کمی کاهش وزن داشته باشند. در این راستا بهتر است، بدانید که کاهش وزن به واسطه عمل اسلیو معده یک روش اصولی می باشد.

اغلب افراد ممکن است، در رابطه با هزینه‌ های وارد بر این نوع عمل جراحی سوالاتی داشته باشند و از این جهت نگرانی نیز داشته باشند.

در ادامه این مقاله قصد داریم برای شما در رابطه با موضوع هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی صحبت کنیم.

اگر شما نیز از دسته افرادی هستید که از اضافه وزن رنج می‌ برید و قصد دارید، به واسطه عمل اسلیو معده کاهش وزن داشته باشید و در رابطه با این موضوع خواستار کسب اطلاعات هستید، می‌ توانید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به این سبب آشنایی کامل و مفصلی از عمل جراحی اسلیو معده به همراه هزینه ‌های آن داشته باشید.

آنچه در ادامه این مقاله قرار است، مطالعه کنید، عبارت است، از:

عمل جراحی اسلیو معده چیست؟

آیا عمل اسلیو معده به ساختار اصلی معده آسیب می رساند؟

اصول عمل جراحی اسلیو معده به چه صورت می باشد؟

دلایل استفاده از عمل جراحی اسلیو معده چیست؟

بهترین کاندیدها برای انجام عمل اسلیو معده چه افرادی هستند؟

عمل اسلیو معده چند مدل دارد؟

مراحل عمل جراحی اسلیو معده به چه صورت می باشد؟

فاز های عمل جراحی اسلیو معده چگونه می ‌باشد؟

عمل جراحی اسلیو معده چه مزایایی دارد؟

میزان کاهش وزن بعد ازعمل اسلیو معده چقدر است؟

هزینه عمل اسلیو معده چه قدر می باشد؟

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی به چه صورت می باشد؟

دوره نقاهت عمل جراحی اسلیو معده چگونه است؟

سوالات رایج در رابطه با عمل اسلیو معده

جمع بندی مطالب

 

عمل جراحی اسلیو معده چیست؟

همان‌ طور که ذکر کردیم، عمل جراحی اسلیو معده یکی از کاربردی‌ ترین راه ها برای کم کردن اضافه وزن های بسیار است و به این جهت می ‌تواند اندامی زیبا برای افراد به همراه داشته باشد. روش این عمل به این صورت می‌ باشد که می ‌تواند حجم و سایز معده را بسیار کوچک تر کند.

برای اطلاعات بیشتر بهتر است، بدانید که جراحی اسلیو معده یکی از انواع جراحی ‌هایی است که می ‌تواند به واسطه کاهش معده، ظرفیت و حجم معده را در یک اندازه معین شده محدود نگه دارد.

به این جهت به واسطه کوچک شدن معده قادر به دریافت میزان بیشتری از حجم غذا نمی‌گردد و فقط محدود به یک میزان مصرفی غذا می باشد.

برای درک بهتر این موضوع فرض کنید که معده به اندازه یک توپ فوتبال حجم و گنجایش دارد و به این میزان می ‌تواند غذا در داخل معده جای بگیرد، بعد از عمل جراحی اسلیو ، معده بسیار کوچک ‌تر از حد معمول می شود

و به جای توپ فوتبال به اندازه یک موز گنجایش غذا دارد و بیشتر از آن نمی ‌تواند کالری دریافت کند. بهتر است، بدانید در راستای جراحی عمل اسلیو معده قسمت بالایی معده حذف می شود.

به واسطه عمل جراحی اسلیو معده ۸۰ درصد از قسمت معده که قابلیت ارتجاع معده را دارد و قسمتی است که هورمون گرلین ترشح می کند، از معده جدا می‌ گردد و قسمت های دیگر معده باقی می ‌ماند.

هورمون گرلین یکی از کاربردی ‌ترین هورمون ‌ها

در این راستا بهتر است، بدانید که هورمون گرلین یکی از کاربردی ‌ترین هورمون ‌ها در بدن انسان می باشد که قابلیت احساس گرسنگی دارد.

یعنی به طورکلی به واسطه ترشح شدن این هرمون فرد مورد نظر می ‌تواند احساس گرسنگی کند و اقدام به خوردن غذا کند. به همین جهت هورمون گرلین می ‌تواند به مغز دستور دهد که در این زمان اشتهای کافی دارد و می‌ تواند کالری زیادی دریافت کند.

به ‌طورکلی هورمون گرلین قابلیت اشتها و علائم گرسنگی را به مغز می ‌رساند و به این جهت فرد مورد نظر توانایی خوردن بالایی پیدا می‌ کند

اما هنگامی که یک شخص قصد دارد که از جراحی عمل اسلیو معده استفاده کند تا به این جهت کاهش وزن داشته باشد، با توجه به در نظر گرفتن میزان معده، حدوداً ۱۵ درصد معده او نسبت به قبل کوچک ‌تر می ‌شود.

این عمل به جهتی صورت می گیرد که فرد از این پس به اندازه مشخصی غذا و خوراکی مصرف کند و معده آن حجم بیشتری از غذا را نپذیرد و از این جهت بتواند زودتر به مغز دستور سیر شدن بدهد و فرد دست از غذا خوردن بکشد.

به همین سبب فردی که عمل جراحی اسلیو معده را انجام می دهد، بیشتر از حد تعیین شده نمی ‌تواند غذا را دریافت کند و کم کم به طور مداوم این عمل باعث کاهش وزن او می‌ گردد.

میزان زیادی از حجم معده حذف می شود

ممکن است، برخی از افراد نگران حجم حذف ‌شده معده خود باشد. در این راستا باید بگوییم درست است که به واسطه عمل اسلیو معده میزان زیادی از حجم معده حذف می شود و فقط به اندازه یک موز باقی می ‌ماند

اما تمامی ساختار های اصلی معده از قبیل آنتروپی و پیلور که از بخش‌ های اساسی معده می باشند، دچار آسیب نمی شوند و از این جهت باعث به وجود آمدن اختلال برای هضم غذا در افراد نمی‌ شود.

افرادی که جراحی عمل اسلیو معده را انجام می دهند، بعد از این عمل نیاز است که از رژیم ‌های غذایی خاصی پیروی کنند تا به این جهت بدن این افراد بتوانند بعد از عمل با معده جدید سازگاری نشان دهند و با آن خود را تطبیق دهند.

وعده ‌های غذایی سالم

به همین جهت این افراد وقتی عمل اسلیو معده را انجام می دهند، نیاز است که وعده ‌های غذایی سالمی را در تعداد بالا میل کنند تا به این جهت معده آن ‌ها به این حجم عادت کنند.

برای اطلاعات بیشتر شما لازم است، بگوییم که معنی کلمه اسلیو همان جیب می ‌باشد. یعنی به طور کلی به این جهت این عمل را اسلیو نام‌گذاری کرده اند که معده شکل یک جیب به خود می گیرد.

وعده ‌های غذایی سالم
وعده ‌های غذایی سالم

هنگامی که فردی عمل جراحی اسلیو معده را انجام می دهد، یعنی معده او به اندازه معینی شکل می‌گیرد و بیش از این اندازه نمی ‌تواند مواد خوراکی را در خود جای دهد.

به همین جهت فوراً پر می شود و مغز فرمان می دهد که دیگر برای خوردن جایی ندارد. در همین راستا مغز از خوردن باز می ‌ایستد.

این عمل یک راه کار بسیار مناسب برای افرادی است که قبلاً پرخوری ‌های بسیاری داشتند و نمی ‌توانستند در مقابل این پرخوری مقاومت کنند. ممکن است، برخی از افراد با توجه به عمل جراحی اسلیو معده و استفاده از آن باز هم اضافه ‌وزن داشته باشند.

امیدواریم تا اینجای مقاله هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی اطلاعات خوبی کسب کرده باشید.

عوض کردن سبک غذایی

به همین جهت این افراد نیاز است که سبک غذایی خود را به طور کامل عوض کنند و برای کاهش وزن برنامه مناسبی را در نظر بگیرند. به طور کلی باید گفت نتیجه کلی عمل جراحی اسلیو معده رابطه مستقیمی با روش و سبک زندگی افراد دارد.

این افراد باید روش زندگی و سبک خود را عوض کنند تا به این جهت بتوانند اندامی ایده‌ آل را داشته باشند. نکته مهمی که در رابطه با عمل اسلیو معده وجود دارد، این است که کدام قسمت معده باید از آن جدا شود.

برای اطلاعات بهتر شما لازم است، بگوییم که قسمت بالایی معده که قادر به تولید هورمون گرلین می باشد، باید حذف گردد. همان ‌طور که توضیح دادیم هورمون گرلین می ‌تواند باعث تحریک احساس گرسنگی در فرد شود.

هنگامی که فردی دارای اضافه وزن است، شکل معده او همانند توپ گرد می باشد که قادر به جای دادن میزان زیادی از غذا است. هنگامی که فرد احساس گرسنگی می‌کند به دلیل ترشح هورمون گرلین می باشد.

به همین جهت تصور کنید که هورمون گرلین ترشح نشود و باعث می شود که مغز فرمان گرسنگی را دریافت نکند و به طور طبیعی فرد مورد نظر می‌ تواند میزان غذای کمتری را استفاده کند و کم‌کم وزن به حالت طبیعی پائین خواهد آمد.

به علت اینکه اندازه غذایی که شخص استفاده می کند به شدت کمتر از قبل می‌ شود و بعد از عمل جراحی اسلیو معده، فرد کمتر از همیشه احساس گرسنگی می‌ کند و اشتهای او به شدت کمتر می شود، کاهش وزن چشمگیری خواهد داشت.

عوض کردن سبک غذایی
عوض کردن سبک غذایی

آیا عمل اسلیو معده به ساختار اصلی معده آسیب می رساند؟

برای درک بهتر موضوع عمل جراحی اسلیو معده بهتر است، بگوییم که به هنگام جدا سازی و حذف بخشی از معده، ساختار معده دچار آسیب نمی ‌شود.

به دلیل این‌که اتصالات مفید معده حذف نمی شوند و در جای خود می‌ مانند. اگر بخواهیم در یک مثال این موضوع را واضح بیان کنیم، باید بگوییم اتصالی که می ‌تواند معده را وصل کند، پیلور نامیده می شود

و بعد از عمل جراحی اسلیو معده همانند قبل بر جای خود باقی می ‌ماند و هیچ‌ گونه مشکلی را از این جهت برای معده به وجود نمی ‌آورد. به طور کلی ساختار معده ثابت خواهد بود و تغییری نمی کند و آناتومیک طبیعی معده همانند قبل از جراحی باقی می‌ ماند

البته باید به این موضوع توجه داشت که عمل اسلیو معده باید به دست متخصص صورت بگیرد تا بتواند نتیجه رضایت ‌بخشی داشته باشد.

اگر این عمل به‌ درستی صورت بگیرد، هیچ‌ گونه مشکلی برای فرد به هنگام هضم و جذب غذا به وجود نمی‌ آید. به‌ طورکلی این عمل عوارض زیادی ندارد

ولی باید برای در نظر گرفتن این عمل بدون عوارض دقت کرد که عمل جراحی اسلیو معده به واسطه یک پزشک متخصص با مهارت بسیار بالا صورت بگیرد.

آیا عمل اسلیو معده به ساختار اصلی معده آسیب می رساند؟
آیا عمل اسلیو معده به ساختار اصلی معده آسیب می رساند؟

شما در حال خواندن پست هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی هستید.

اصول عمل جراحی اسلیو معده به چه صورت می باشد؟

تا به این‌ جای کار با روش عمل اسلیو معده آشنایی کامل پیدا کردید و به این جهت توانستید بدانید که عمل جراحی اسلیو معده می ‌تواند، میزانی از معده را با هدف کم کردن اشتها برای افراد پرخور حذف کند.

برای اطلاعات بیشتر بهتر است، بدانید که انجام این عمل برگشت ‌ناپذیر است و شخص مجدداً نمی ‌تواند اندازه نرمال معده خود را برگرداند.

عموماً لازم است، افرادی از این روش به جهت کاهش وزن استفاده کنند که حدوداً میزان ۶۰ درصد اضافه ‌وزن داشته باشند و از چربی ‌های مضاعف بدن خود رنج می ‌برند. همان ‌طور که ذکر کردیم، این عمل باعث متوقف کردن تولید هورمون گرلین می شود و به این جهت می ‌تواند روند لاغری را پیش ببرد.

عموماً برای این‌که بتوان از عمل جراحی اسلیو معده نتیجه درست و قابل قبولی را دریافت کرد، باید سبک و روش زندگی افراد تغییر گردد و از این جهت با استفاده از رژیم غذایی مناسب رو به سمت سالم خوری بیاورند و بتوانند نتیجه مثبتی را از این عمل بگیرند.

برای عملکرد بهتر و جواب ‌دهی بیشتر عمل جراحی اسلیو معده باید یک برنامه چند فازی در نظر گرفته شود که این برنامه توسط پزشک مد نظر برای افراد دسته ‌بندی می شود و می ‌توانند با استفاده از این رژیم نتیجه اثر بخش بسیاری را از عمل جراحی اسلیو معده داشته باشند.

اصول عمل جراحی اسلیو معده به چه صورت می باشد؟
اصول عمل جراحی اسلیو معده به چه صورت می باشد؟

دلایل استفاده از عمل جراحی اسلیو معده چیست؟

اغلب افراد جامعه از اضافه‌ وزن زیاد رنج می ‌برند. این افراد برای این‌که بتوانند به وزن ایده‌آل خود برسند و دیگر نگران اندام خود نباشند و چربی‌ های به ‌وجود آمده را برطرف کنند، راه ‌های متفاوتی را تجربه کرده‌اند با استفاده از رژیم‌ های متفاوت، ورزش، گن های لاغری، گوشواره‌ های لاغری، قرص‌ های لاغری و… نتوانستند اضافه ‌وزن خود را کاهش دهند و نتیجه درستی از آن نگرفته ‌اند. به همین جهت بدن این افراد توانایی جواب ‌گویی به روش‌ های مختلف جهت کم کردن وزن را ندارد.

این افراد دیگر با استفاده از رژیم غذایی و ورزش نمی ‌توانند کاهش وزن داشته باشند. هنگامی که به سبب کاهش وزن به پزشک مراجعه می ‌کنند، پزشک متخصص ترجیح می دهد که این افراد از عمل اسلیو معده استفاده کنند و به آن‌ ها پیشنهاد می دهد که به این جهت می‌ توانند کاهش وزن چشمگیری را داشته باشند.

پزشک برای افرادی که عمل جراحی اسلیو معده پیشنهاد می دهد که شاخص توده بدنی آن تنها بالاتر از ۴۰ باشد، البته در برخی اوقات پیش آمده که افرادی که شاخص توده بدنی ۳۵ داشته ‌اند، عمل جراحی اسلیو معده را انجام داده اند و به این جهت توانستند میزان زیادی کاهش وزن داشته باشند

البته این نکته حائز اهمیت است که بعد از عمل جراحی اسلیو معده افراد می ‌توانند با استفاده از ورزش ‌های سبک و مناسب و استفاده از رژیم غذایی خوب به کاهش وزن خود سرعت ببخشند و به این جهت در روند سبک زندگی مناسب تلاش کنند.

دلایل استفاده از عمل جراحی اسلیو معده چیست؟
دلایل استفاده از عمل جراحی اسلیو معده چیست؟

بهترین کاندیدها برای انجام عمل اسلیو معده چه افرادی هستند؟

عمل اسلیو معده برای بسیاری از افراد پیشنهاد می ‌شود. به همین جهت افرادی که می ‌توانند بهترین کاندید برای انجام عمل اسلیو معده باشند، را در ادامه این مبحث برای شما عنوان می‌کنیم.

برای انجام عمل اسلیو معده نیاز است که سن فرد، قانونی باشد و حداقل بالای ۱۳ سال سن داشته باشد. برای این‌که بتوان تشخیص داد که آیا فرد مناسب عمل جراحی اسلیو معده می باشد، نیاز است که شاخص توده بدنی او در نظر گرفته شود

و اگر متخصص تغذیه پیشنهاد دهد که این فرد با توجه به شاخص توده بدنی بالای ۳۵ قادر به انجام عمل اسلیو معده می باشد، می ‌تواند کاندید مناسبی برای انجام این عمل باشد. نیاز است که افراد چاق از بیماری چاقی مفرط طولانی ‌مدت رنج برده باشند.

یعنی بالای ۵ سال است که با استفاده از تمامی روش‌ های لاغری نتوانسته ‌اند وزن خود را به ایده آل برسانند و با استفاده از روش‌ های متنوع نتوانستند به وزن مطلوب خود دست پیدا کنند.

بیماری که قصد دارد، از عمل اسلیو معده استفاده کند ، نباید مبتلا به بیماری‌ های متفاوتی که سبب چاقی بیش از حد می‌ شوند، باشد.

برای انجام عمل جراحی اسلیو معده نیاز است که فرد مورد نظر آمادگی تغییر یافتن در سبک زندگی و ترک عادات بد را داشته باشد و به همین جهت بتواند زندگی مطلوبی را با استفاده از رژیم غذایی مناسب داشته باشد.

فردی که قصد انجام عمل اسلیو معده را دارد، به هیچ وجه نباید از مشروبات الکلی استفاده کرده باشد و همچنین نباید به مشروبات اعتیاد داشته باشد.

در راستای نتیجه گرفتن عمل اسلیو معده مهم است که بیمار همکاری خوبی با دکتر متخصص برای درمان داشته باشد تا به این جهت بتواند تاثیر زیادی را از این روش درمانی بگیرد.

پس از مواردی که افراد را کاندید عمل اسلیو معده می‌کند می ‌توان موارد زیر را نام برد:

 • حداقل سن ۱۳ سال باشد.
 • شاخص توده بدنی بیمار بالاتر از ۳۵ باشد.
 • افراد از بیماری مفرط در بالای ۵ سال رنج ببرند.
 • با استفاده از روش ‌های دیگر به کاهش وزن نرسیده باشند.
 • آمادگی پذیرش تغییر روش زندگی خود را داشته باشند.
 • بتوانند رژیم غذایی مناسبی را داشته باشند.
 • به انواع مشروبات الکلی اعتیاد نداشته باشند.
 • توانایی همکاری با پزشک را به جهت درمان داشته باشند.
پس از مواردی که افراد را کاندید عمل اسلیو معده می‌کند می ‌توان موارد زیر را نام برد:
پس از مواردی که افراد را کاندید عمل اسلیو معده می‌کند می ‌توان موارد زیر را نام برد:

عمل اسلیو معده چند مدل دارد؟

عمل اسلیو معده در ۲ نوع اسلیو گشاد و اسلیو تنگ انجام می شود. در نوع اسلیو گشاد حدوداً میزان ۶۰ درصد از معده را حذف می کنند و این نوع عمل برای افرادی که شاخص توده بدنی آن ‌ها سی تا سی پنج می ‌باشد، بسیار کاربردی است و به این جهت می ‌توانند کاهش وزن مناسبی را داشته باشند

اما عمل جراحی اسلیو تنگ هنگامی است که اشخاص شاخص توده بدنی سی و پنج تا چهل ر ادارند و به این جهت میزان هشتاد درصد از حجم معده برداشته می شود و ۲۰ درصد از معده برای فرد باقی می ‌ماند تا به این جهت فرد مورد نظر بتواند کاهش وزن چشمگیری را داشته باشد.

افرادی که اضافه‌ وزن بیشتری دارند، امکان این ‌که در هنگام عمل ‌های جراحی بیشتر تحت تاثیر مشکلات قرار بگیرند، زیاد است. عمل جراحی اسلیو معده ۲ ساعت زمان لازم دارد.

عموماً افرادی که از اضافه وزن های بسیار بیشتری رنج می برند، جراحان روش ‌های دیگری استفاده می‌کنند تا به این جهت بتوانند اضافه وزن این افراد را کاهش دهند.

روش جراحان برای افراد با خیلی چاق

روشی که جراحان برای افراد با چاقی بیشتر در نظر می‌گیرند این است که در مرحله اول میزان حجم معده را کاهش می‌ دهند و سپس بعد از گذشت ۱ سال در مرحله دوم جراحی، تصمیم می‌گیرند که عمل اسلیو معده برای آن ‌ها مجددا انجام شود.

در برخی از موارد بیماران با استفاده از مرحله اول توانستند وزن قابل ‌توجهی را کم کنند و دیگر نیاز به عمل مرحله دوم جراحی نداشتند، اما در برخی از موارد اگر افراد اضافه وزن بیش از حد داشته ‌اند، ممکن است، هر ۲ مرحله جراحی اسلیو معده بر روی آن‌ ها صورت بگیرد.

همان ‌طور که ذکر کردیم، هنگامی که هورمون گرلین ترشح می شود، فرمان گرسنگی به مغز صادر می ‌گردد، اما هنگامی که فردی عمل اسلیو معده را انجام می دهد، این فرمان گرسنگی کاهش می یابد و مغز دیگر فرمان گرسنگی صادر نمی‌کند.

به همین جهت می باشد که افراد بعد از عمل جراحی اسلیو معده دچار گرسنگی نمی‌ شوند و به این جهت می‌ توانند وزن خود را کنترل کنند.

به‌ طور کلی انواع عمل اسلیو معده در ۲ نوع زیر می ‌باشد:

اسلیو گشاد: به واسطه این نوع عمل جراحی میزان ۶۰ درصد از معده فرد حذف می شود. این روش بیشتر برای افرادی جواب ‌دهی بالا دارد که شاخص توده بدنی بین ۳۰ تا ۳۵ دارند. به این جهت می ‌تواند تاثیر به سزایی بر روی کاهش وزن آن ‌ها داشته باشد.

اسلیو تنگ: در این نوع عمل جراحی میزان ۸۰ درصد از حجم معده حذف می‌شود و این روش کاربردی اغلب برای افرادی است که شاخص توده بدنی ۳۵ تا ۴۰ دارند و به این جهت کمک به سزایی برای کاهش وزن آن ‌ها می باشد.

به‌ طور کلی انواع عمل اسلیو معده در ۲ نوع زیر می ‌باشد:
به‌ طور کلی انواع عمل اسلیو معده در ۲ نوع زیر می ‌باشد:

مراحل عمل جراحی اسلیو معده به چه صورت می باشد؟

برای درک بهتر موضوع عمل جراحی اسلیو معده بهتر است، بدانید که این عمل به روش جراحی لاپاراسکوپی انجام می‌گیرد. برای انجام عمل جراحی اسلیو معده نیاز است که بیهوشی عمومی دریافت کنید. در ادامه قصد داریم برای شما مراحل انجام این عمل را مورد بررسی قرار دهیم، لطفاً با ما همراه باشید.

بیهوشی بیمار و به وجود آوردن برش های لازم برای جراحی

در راستای عمل جراحی اسلیو معده، بعد از آن که بیمار لباس مناسب را برای جراحی می ‌پوشد و به اتاق عمل انتقال پیدا می کند، نیاز است که برای گرفتن بیهوشی آماده شود. به این جهت پزشک بیهوشی عمومی بیمار مد نظر را به طور کامل بیهوش می‌کند.

در همین جهت انجام عمل جراحی اسلیو معده شروع می شود. برای این جراحی نیاز است که چندین شکاف کوچک را بر روی شکم فرد مورد نظر به وجود آورد تا به این جهت انجام جراحی را آغاز کند.

در داخل این شکاف ‌ها ابزار نوک تیزی به نام تروکار را می‌گذارند. استفاده از تروکار به این جهت می باشد که به واسطه آن بتوانند رگ ‌های خونی و حفره ‌های بدن بیمار را به جهت انجام جراحی، راحت ‌تر پیدا کنند و پزشک مد نظر از این جهت بتواند دسترسی راحت ‌تری به رگ‌ های خونی داشته باشد.

مخاطب گرامی شما در حال مطالعه پست هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی هستید.

استفاده از گاز کربن دی ‌اکسید برای حجم دادن به شکم

حتماً می‌ دانید که گاز دی ‌اکسید کربن کاربرد های بسیاری دارد. به همین جهت در عمل جراحی اسلیو معده نیز می ‌تواند کاربردی و مفید باشد.

پزشک مد نظر برای این‌که بتواند به اجزای داخلی شکم دسترسی داشته باشد و بتواند به راحتی آن ‌ها را مورد بررسی قرار دهد، نیاز است که با استفاده از گاز دی ‌اکسید کربن شکم را پر کند و سپس به واسطه یک میله که به دوربین و چراغ مجهز می باشد، می ‌تواند اجزای داخلی شکم را مشاهده کند و آن ‌ها را مورد بررسی قرار دهد.

این میله از طریق شکاف‌ های موجود روی شکم وارد بدن بیمار می شود. میله‌ای که به دوربین و چراغ مجهز می باشد و برای دیدن اجزای داخلی شکم هم بسیار کاربردی و مفید است، لاپراستکوپی نام دارد.

استفاده از گاز کربن دی ‌اکسید برای حجم دادن به شکم
استفاده از گاز کربن دی ‌اکسید برای حجم دادن به شکم

عموماً در عمل جراحی اسلیو معده به دلیل جایگاهی که کبد در داخل شکم دارد، اجازه مشاهده و بررسی بسیار را به پزشک نمی دهد و پزشک نمی‌ تواند دید و دسترسی کافی به معده را داشته باشد.

این مشکل به دلیل این‌که مری در بخش بالایی معده قرار دارد و آن را پوشش می ‌دهد، اتفاق می افتد. در همین راستا پزشک مد نظر با استفاده از یک منقبض کننده کبد را در قسمت بالایی معده فیکس می‌ کند تا به این جهت بتواند دسترسی کاملی به معده بیمار داشته باشد و انجام عمل اسلیو معده را آغاز کند.

جدا کردن معده از روده بزرگ و طحال

در راستای عمل جراحی اسلیو معده نیاز است که روده بزرگ ، معده و طحال از یکدیگر جدا شوند. به همین جهت نیاز است، بافت ‌های فیبری که می ‌توانند طحال و معده را به هم اتصال دهند، از رگ ها و بافت‌ های بخش معده جدا شوند.

به همین جهت پزشک مد نظر باید دسترسی کاملی به بخش ستون فقرات و دیافراگم داشته باشد تا از این جهت بتواند معده را از روده بزرگ و طحال جدا کند.

پزشک باید در نظر داشته باشد که رگ ‌های خونی که در قسمت چپ معده واقع می‌ شوند و عصب ‌های مهمی دارند، نباید مورد آسیب قرار بگیرند.

جدا کردن معده از روده بزرگ و طحال
جدا کردن معده از روده بزرگ و طحال

دسته ‌بندی معده با هدف به وجود آوردن معده جدید

در جهت عمل جراحی اسلیو معده نیاز است که دستگاه بوژی وارد مجرای پیلور شود و سپس به این جهت حفره شکمی برش داده می شود تا در این راستا بتوان بخش ‌های اضافی که در معده وجود دارند، حذف شوند و معده شکل موزی به خود بگیرد. به همین سبب معده جدید برای بیمار ایجاد می شود.

دوختن معده جدید به ‌وجود آمده

برای بازدهی بهتر نیاز است، میزان حجمی که از معده به شکل یک موز و آستین باقی ‌مانده است، دوخته شود. در این راستا ظرفیت معده ۱۵۰ میلی لیتر می شود.

ممکن است، خطوط دوخت معده میزان اندکی خون ‌ریزی داشته باشد. به همین جهت پزشک موظف است، با مواد مخصوص آن‌ ها را پوشش بدهد تا از این جهت خون ‌ریزی آن را کمتر کند، سپس نیاز است که قسمت اضافی از معده که برش داده شده است، با استفاده از توکار از شکم خارج شود.

دوختن معده جدید به ‌وجود آمده
دوختن معده جدید به ‌وجود آمده

فاز های عمل جراحی اسلیو معده چگونه می ‌باشد؟

عموماً بعد از این‌که جراحی بر روی بیمار صورت می‌گیرد، فرد بلافاصله توانایی خوردن غذای جامد را ندارد. به همین جهت فاز های بعد از عمل جراحی معده ۴ پروسه متفاوت دارند که بعد از عمل جراحی نیاز است، این فاز ها به صورت درست انجام شوند.

به طور معمول وقتی پزشکی برای فردی عمل جراحی اسلیو معده را انجام می دهد، موظف است که رژیم غذایی بلند مدتی را تجویز کند تا به این جهت بیمار بتواند دوره نقاهت را به خوبی سپری کند.

این رژیم شامل فاز های متفاوتی است که در ادامه این مبحث قصد داریم در رابطه با فاز های بعد از عمل جراحی اسلیو معده برای شما صحبت کنیم.

فاز اول:

عموماً بلافاصله بعد از عمل جراحی اسلیو معده فرد مجبور می شود که از مایعات شفاف استفاده کند تا از این جهت بتواند بدن خود را هیدراته کند. هیدراته نگه داشتن بدن باعث می شود که علائمی که معمولاً افراد بعد از عمل ممکن است، با آن مواجه شوند، به صفر درصد برسد. این علائم عبارت ‌اند از حالت : تهوع، استفراغ، سرگیجه و غیره و…

به ‌همین جهت با استفاده از مواد خوراکی هیدراته می توان در برطرف نمودن و پیشگیری از این حالات تلاش کرد. ممکن است، در وهله اول این رژیم میزان اندکی برای فرد مورد نظر دشوار به نظر برسد، اما تأثیرات بسیار خوبی که در روند کاهش وزن فرد می‌ گذارد ،می‌ تواند بسیار اثر بخش و مفید باشد و برای سرعت بخشیدن روند بهبودی بیمار تاثیر به سزایی دارد،

بعد از جراحی بیمار احساس گرسنگی ندارد

البته این نکته حائز اهمیت است که فرد مورد نظر به دلیل عمل جراحی که بر روی معده او صورت گرفته تمایل به خوردن غذا ندارد، زیرا تغییراتی در معده او به وجود آمده که در چند هفته اول چندان احساس گرسنگی ندارد و به همین جهت نیاز است که در فاز اول بیمار نوشیدنی ‌هایی که در ادامه برای شما عنوان می کنیم، را مصرف نکند.

 • نوشیدنی‌ هایی که حاوی قند باشند، مثل: آب میوه ‌هایی با قند اضافه
 • انواع نوشیدنی ‌های گازدار، مانند: نوشابه، دوغ، دلستر و…
 • نوشیدنی هایی که کافئین زیادی دارند، مثل: قهوه، نسکافه، چای

در فاز اول رژیم بعد از عمل جراحی اسلیو معده نیاز است که بیمار به طور روزانه حتماً ۸ لیوان آب بیاشامد. به همین جهت مصرف ژله، پاستیل، عصاره استخوان، چای بدون کافئین می ‌تواند در برنامه‌ ریزی غذایی او نیز قرار بگیرد. هدف از فاز اول رژیم بعد از عمل جراحی اسلیو آب ‌رسانی به بدن می باشد. به این جهت باید به میزان کافی آب مورد نظر بدن تأمین گردد.

بعد از جراحی بیمار احساس گرسنگی ندارد
بعد از جراحی بیمار احساس گرسنگی ندارد

فاز دوم:

در مرحله فاز دوم ۱۰ روز از عمل جراحی اسلیو معده گذشته است و کم کم فرد احساس گرسنگی پیدا می‌کند. در این روش دیگر مایعات نمی‌ توانند راضی کننده باشد و از این پس باید از مایعاتی استفاده شود که پروتئین زیادی داشته باشند تا به این جهت بتواند پروتئین بدن بیمار را تامین کند و از این جهت احساس گرسنگی او را برطرف کند.

در فاز دوم عمل جراحی اسلیو نیاز است که در کنار مصرف ۸ لیوان آب روزانه میزان زیادی مایعات پروتئین‌دار استفاده شود. به جهتی که ۲۰ گرم پروتئین به واسطه پودر های پروتئینی می ‌تواند مفید واقع شود. در فاز دوم غذا هایی که بیمار می ‌تواند از آن‌ ها پروتئین بسیاری را دریافت کند، شامل موارد زیر می‌ شوند:

 • آب ‌میوه ‌های رقیق ‌شده
 • سوپ های فوق ‌العاده رقیق و پروتئین ‌دار
 • پودینگ هایی که حاوی بستنی و قند نباشند
 • نودل های بسیار نرم
 • ماست‌ هایی که چربی نداشته باشند،
 • بستنی‌ هایی که فاقد قند باشند،
 • سس سیب رقیق‌ شده

نباید از غذا های قندی بسیار سنگین استفاده کنید

لازم به ذکر است، در این رابطه بدانید که در این دوران نباید از غذا های قندی بسیار سنگین استفاده شود. همین طور غذا های فوق ‌العاده چرب گزینه‌ های مناسبی در فاز دوم رژیم بعد از عمل جراحی اسلیو معده نمی ‌باشند.

در فاز دوم نیاز است که بیمار یک هفته از این رژیم پیروی کند تا معده او بتواند آمادگی لازم را برای دریافت غذا های جامد داشته باشد. در این زمان بیمار می‌ تواند در کنار مواد غذایی که قبل از آن مورد استفاده قرار می ‌داده ، مواد زیر را نیز اضافه کند:

 • بلغور جو دو سر
 • پوره سیب ‌زمینی
 • ماست یونانی
 • اسموتی های بدون قند
 • تخم ‌مرغ زده ‌شده
 • ماهی پوره شده
 • غذای کودک
 • ماهی و مرغ به صورت کنسرو

همان‌ طور که ذکر کردیم، نیاز است، در این زمان پروتئین بیشتری به بدن برسد و کم‌ کم می ‌توانید، روزانه ۶۰ تا ۸۰ گرم پروتئین در چندین وعده غذایی مختلف استفاده کنید تا به این جهت معده آمادگی پذیرش غذاهای سنگین تر را داشته باشد. لازم به ذکر است، بگوییم که در این فاز در هر وعده لازم است که بیمار بیشتر از یک دوم فنجان غذا مصرف نکند.

نباید از غذا های قندی بسیار سنگین استفاده کنید
نباید از غذا های قندی بسیار سنگین استفاده کنید

فاز سوم:

در فاز سوم بعد از گذشت مدت زمان طولانی عموماً رعایت رژیم غذایی در فرد بهتر می شود و به این جهت فرد می ‌تواند به صورت نرمال مسیر رژیم خود را طی کند. در این مرحله مجاز است که ۸۰ گرم پروتئین مورد نیاز را به بدن خود برساند. غذا هایی که در فاز سوم بیمار مجاز است، از آن‌ ها استفاده کند ، شامل:

 • غذا های حاوی قند
 • انواع نان
 • سبزیجات خام
 • پاستا و برنج
 • پنیر کم‌چرب
 • ماهی که گوشت نرم دارد،
 • پخت انواع تخم‌ مرغ‌ ها مانند عسلی، آب‌ پز،هم زده
 • استفاده از سبزیجات نرم شده
 • استفاده از سوپ های نسبتاً غلیظ
 • استفاده از غذا های چرب مثل: کره و روغن

فاز چهارم:

در فاز چهارم عموماً ۱ ماه از عمل جراحی اسلیو معده گذشته است و در این فاصله بیمار دیگر می ‌تواند از غذا های جامد استفاده کند، اما طبق پروسه قبلی نیاز است که ۸ لیوان در طول روز آب مصرف کند و روزانه حدود ۸۰ گرم پروتئین به بدن خود برساند.

برای این‌ که روند رژیم این افراد در فاز چهارم بهتر صورت بگیرد، نیاز است، بگوییم که آب خوردن نیم ساعت قبل از غذا توصیه نمی ‌شود.

به همین جهت بیمار نیز به همراه مواد غذایی که مصرف می‌کند نیاز دارد تا بتواند ویتامین های بدن خود را با استفاده از مولتی ویتامین ‌های قوی دریافت کند تا به این جهت بدن او بتواند از تمامی ویتامین ‌های موجود استفاده لازم را ببرد.

۳ وعده غذایی کم‌ حجم و 2 میان وعده

فردی که عمل جراحی اسلیو معده انجام داده است، بهتر است که برای رعایت کردن رژیم غذایی مناسب خود در طول روز ۳ وعده غذایی کم‌ حجم به علاوه ۲ میان وعده سالم و پر از ویتامین مصرف کند.

استفاده کردن از مواد غذایی جدید مثل پنیر خامه ‌ای کم‌ چرب، گوشت‌ های کم ‌چرب و میوه‌جات به همراه بقیه مواد غذایی در رژیم مجاز می باشد و بیمار می ‌تواند از آن ‌ها نیز استفاده کند

اما ممکن است، در فاز چهارم نیز برخی محدودیت‌ های غذایی وجود داشته باشد و بیمار هنوز نتواند از برخی مواد غذایی استفاده کند، این مواد غذایی شامل موارد زیر می شوند:

 • میان وعده‌ های حاوی قند
 • نان و غلات سفید
 • غذا های بسته ‌بندی شده مانند انواع چیپس ‌ها
 • روغن‌ های آشپزی
 • انواع دسر ها و نوشابه و دلستر
 • غذا های پرکالری و سرخ شده
۳ وعده غذایی کم‌ حجم و 2 میان وعده
۳ وعده غذایی کم‌ حجم و 2 میان وعده

عمل جراحی اسلیو معده چه مزایایی دارد؟

همان ‌طور که می ‌دانید جراحی اسلیو معده یکی از مؤثرترین راه‌ ها به منظور کاهش وزن در افرادی که دچار چاقی بیش از اندازه هستند، می باشد

و به این جهت می ‌تواند بسیار مفید واقع شود و دارای مزیت‌ های بسیاری است که به این جهت افراد می‌توانند از این روش برای کاهش وزن خود استفاده کنند. از مهم‌ ترین مزایای عمل اسلیو معده می ‌توان موارد زیر را نام برد.

کم شدن میزان مواد غذایی مصرفی در طول روز

احساس سیری داشتن در زمان کوتاه ‌تر با ماندگاری بیشتر

تغییرات بسیاری به‌ وجود آمده بر اثر کاهش وزن بعد از عمل اسلیو معده

در عمل اسلیو معده به نسبت دیگر روش‌ های لاغری سرعت جواب ‌دهی بالاتر می باشد،

کم شدن وزن بعد از عمل اسلیو معده حدوداً ۵۰ الی ۷۰ درصد است،

عمل اسلیو معده به روده آسیب نمی‌ رساند

امکان هضم و جذب غذا بعد از عمل اسلیو معده به صورت طبیعی اتفاق می افتد

میزان زمان عمل جراحی اسلیو معده نسبت به عمل جراحی ‌های دیگر برای معده کوتاه ‌تر می باشد،

مسیر گوارشی روده را حفظ می ‌کند

پیلور معده را حفظ می‌کند

بعد از گذشت ۱۸ ماه باعث کاهش وزن بسیاری در بدن می‌ شود،

عملکرد معده به دلیل حفظ بودن سیستم گوارشی بدن تغییر نمی ‌کند

این عمل دردناک نمی باشد،

عمل اسلیو معده به ‌راحتی به دست جراحان متخصص امکان ‌پذیر است،

دوره نقاهت بسیار کمی دارد و نیاز نیست که بیمار در بیمارستان به مدت طولانی بستری باشد،

به دلیل این‌که فرد بعد از عمل بی ‌اشتها می ‌شود، لاغر شدن در این روش دشوار نمی ‌باشد

در عمل اسلیو معده آسیبی نمی بیند

ممکن است، در روش ‌های دیگر جراحی لاغری امکان آسیب به معده بسیار باشد، اما در روش اسلیو، معده آسیبی نمی‌بیند. به دلیل این‌که فقط میزان کمی از معده برش داده می ‌شود، هیچ جسم خارجی وارد بدن نمی شود تا از این جهت بتواند کنترل اشتها را برعهده بگیرد.

به همین جهت می ‌تواند میزان مبتلا شدن به حساسیت و آلرژی را بسیار کاهش دهد و از این جهت بسیار مفید و کاربردی باشد، همچنین بعد از عمل جراحی اسلیو معده می ‌توان عمل‌ های دیگری به منظور کاهش وزن بر روی بدن انجام داد و عمل اسلیو معده فرد را محدود نمی‌کند.

در عمل اسلیو معده آسیبی نمی بیند
در عمل اسلیو معده آسیبی نمی بیند

با توجه به مطالب بالا متوجه شدید که عمل اسلیو معده دارای مزایای بسیاری می باشد. حتماً شنیده ‌اید که برخی از عمل‌ ها یک سری محدودیت را برای فرد به همراه می ‌آورد و ممکن است، بعد از عمل جراحی فرد در صورت داشتن مشکل نتواند از معده خود آندوسکوپی بگیرد،

به راحتی می توانید عمل آندوسکوپی انجام دهید

اما در رابطه با عمل اسلیو معده یکی دیگر از مزایایی که می ‌تواند منحصر به ‌فرد باشد و این عمل را نسبت به دیگر عمل‌ های جراحی ممتاز کند، این است که اگر فرد در آینده نیاز به استفاده از آندوسکوپی داشته باشد، می‌ تواند به راحتی عمل آندوسکوپی انجام بدهد، زیرا مسیر معده باز می باشد و هیچ دغدغه ‌ای برای ورود شلنگ آندوسکوپی وجود نخواهد داشت.

به همین جهت می‌ توان عنوان کرد که عمل اسلیو معده نسبت به عمل ‌های جراحی مشابه خود دارای کمترین عوارض می باشد و از مزایای بسیاری بهره ‌مند است

اما نکته حائز اهمیتی که بهتر است، درباره آن اطلاع داشته باشید، این است که عمل اسلیو معده برگشت ‌ناپذیر است و اگر فردی از انجام این عمل پشیمان شود، نمی ‌تواند حجم معده خود را به حالت اولیه بازگرداند.

بهبودی بیماری دیابت

یکی دیگر از مزیت ‌های کاربرد های و منحصر به ‌فرد عمل اسلیو معده بهبودی بیماری دیابت نیز می باشد و به همین جهت می ‌تواند بیماری را نیز برطرف کند. همین طور می تواند در برطرف کردن فشار خون نیز مؤثر باشد.

افرادی که به واسطه چاقی بیش از اندازه از مشکلاتی مانند: دیابت، فشار خون، آسم و کلسترول بالا رنج می ‌بردند،به دلیل کاهش وزن به واسطه عمل جراحی اسلیو معده نباید نگران این بیماری ‌ها باشند، زیرا به جهت جراحی اسلیو معده این بیماری‌ ها برطرف می‌گردند.

به واسطه عمل جراحی اسلیو معده، میزان بسیاری از وزن کم می شود و به همین جهت فشار های وارده بر روی مفاصل نیز کمتر می‌ شود و اشخاصی که قبلاً به دلیل چاقی و اضافه ‌وزن از مشکل مفاصل رنج می ‌بردند با کم شدن وزن مفاصل آن ‌ها نیز بهبود می ‌یابد. حتی در برخی از موارد دیده شده بیماران سرطانی نیز با استفاده از عمل جراحی اسلیو معده توانسته ‌اند بر سرطان غلبه کنند.

بر اثر چاقی بسیار ممکن است، افراد به بیماری ‌هایی مانند سرطان روده بزرگ، سرطان آندومتر، سرطان لوزالمعده، سرطان پستان بعد از یائسگی دچار شوند که عمل اسلیو معده می ‌تواند از مبتلا شدن به این سرطان ‌ها جلوگیری کند و بسیار مفید واقع شود.

بهبودی بیماری دیابت
بهبودی بیماری دیابت

میزان کاهش وزن بعد ازعمل اسلیو معده چقدر است؟

عموماً بعد از این‌که عمل اسلیو معده انجام می گیرد، سرعت کم شدن وزن بسیار بالا خواهد بود. به‌گونه‌ای که افرادی که دارای اضافه وزن بسیاری هستند، در سال اول عمل جراحی اسلیو معده حدوداً ۷۰ درصد از وزن خود را از دست می‌ دهند.

به عبارت کلی ۳ ماه اول بعد از جراحی اسلیو معده حدوداً ۳۳ درصد و در ۶ ماهه دوم ۵۰ درصد باقی ‌مانده وزن آن‌ ها رو به کاهش می ‌رود. به همین جهت بعد از یک‌ سال حدوداً ۷۰ درصد کاهش وزن چشمگیری خواهند داشت.

عموماً این روند کم شدن وزن ادامه خواهد داشت و تا ۲ سال قابلیت کم شدن وزن وجود دارد و بعد از ۲ سال وزن ثابت می‌گردد، البته لازم به ذکر است، به همراه آن شرایط رژیم غذایی و ورزش نیز بی ‌تاثیر نخواهد بود.

به همین جهت نیاز است که بیمارانی که عمل اسلیو معده را انجام داده‌اند، مراقبت ‌های بعد از عمل را به خوبی رعایت کنند تا به این جهت بتوانند نتیجه چشمگیری داشته باشند و کاهش وزن خود را حفظ کنند. به دلیل این‌که معده قابلیت کشسانی دارد و می ‌تواند دوباره به حالت اولیه برگردد،

پرخوری مجدد

اگر افراد بعد از عمل جراحی اسلیو معده، مجدداً پرخوری خود را شروع کنند، وضعیت معده به حالت اولیه باز می‌ گردد و با قابلیت کشسانی که دارد، باعث می شود، معده گشاد تر شده و حجم بیشتری از غذا را در درون خود جای بدهد.

به همین جهت نیاز است که مراقبت‌ های بعد از عمل جراحی اسلیو معده در نظر گرفته شود و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. افراد باید بتوانند با استفاده از رژیم غذایی مناسب و عوض کردن سبک زندگی خود کاهش وزن خود را تثبیت کنند.

طبق تجربیات نشان داده شده و تحقیقات به عمل آمده، افرادی که جراحی اسلیو معده را انجام داده‌اند، قادر بوده‌اند نیم بیشتری از وزن خود را کم کنند و از این جهت راضی و خشنود بوده ‌اند، اما در این راستا بهتر است، بگوییم افرادی توانستند نتیجه اثر بخشی بگیرند که شرایط زیر را داشته اند.

 • افرادی که در رابطه با کاهش وزن واقع ‌بین می باشند و انتظار ناباورانه‌ ای ندارند.
 • افرادی که با پزشک خود مرتباً در تماس است و از راهنمایی ‌های او استفاده لازم را می ‌برند.
 • بیماری که بعد از انجام عمل اسلیو معده از توصیه های غذائی به درستی پیروی می کند.
 • بیماری که بعد از عمل فعالیت بالایی دارد و به طور مکرر ورزش می کند.
پرخوری مجدد
پرخوری مجدد

هزینه عمل اسلیو معده چه قدر می باشد؟

اغلب افرادی که قصد دارند، به واسطه عمل اسلیو معده کاهش وزن داشته باشند، در ابتدای امر نگران هزینه‌ های این عمل هستند و به آن توجه ویژه‌ای دارند. علی ‌الخصوص این‌که پزشکان می گویند عمل اسلیو معده یک نوع عمل زیبایی محسوب می ‌شود. به همین جهت هزینه‌ های وارد بر آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند.

هزینه ‌های وارد بر این عمل به شرایط فرد بستگی دارد، اما عوامل و فاکتور های مؤثری هستند که می ‌توانند در نحوه هزینه و قیمت ‌گذاری عمل جراحی تاثیر گذار باشند.

در ادامه این موضوع قصد داریم در رابطه با عوامل مؤثری که بر هزینه عمل جراحی اسلیو معده اثرات مستقیمی می‌گذارد، برای شما بیشتر صحبت کنیم.

یکی از اصلی ترین فاکتور هایی که می‌ تواند بر روی هزینه عمل تاثیر مستقیم بگذارد،مهارت و تخصص پزشک جراح می ‌باشد. این امری کاملاً بدیهی است که هرچه تبحر پزشک شما بالاتر باشد، ممکن است، هزینه ‌های عمل جراحی اسلیو معده بالاتر باشد

زیرا تخصص و مهارت یک پزشک نشان ‌دهنده موفقیت بسیار آن در روند عمل می باشد و بیمار می ‌تواند نتیجه اثر بخشی را از آن عمل بگیرد.

لازم به ذکر است

لازم به ذکر است، در رابطه با هزینه عمل جراحی اسلیو معده این نکته را در نظر بگیرید که مقرون به صرفه بودن هزینه ‌های آن ممکن است، کیفیت خوبی نداشته باشد و از این جهت ممکن است، مشکلات ناگواری برای شما به‌ همراه داشته باشد.

اگر پزشک متخصص توانایی و مهارت کافی را نداشته باشد، ممکن است، در روند عمل جراحی شما را دچار مشکلاتی کند.

پس این نکته حائز اهمیت است که در انتخاب پزشک خود دقت عمل به خرج دهید، زیرا تخصص پزشک مد نظر شما می ‌تواند تضمینی برای نتیجه اثر بخش عمل جراحی اسلیو معده شما باشد.

لازم به ذکر است
لازم به ذکر است

یکی دیگر از عوامل بسیار مهمی که می ‌تواند نقش بسیار کاربردی در رابطه با هزینه ‌های عمل جراحی اسلیو معده داشته باشد، بیمارستان مد نظر است که بیمار می خواهد عمل جراحی خود را در آن انجام دهد.

عموماً بیمارستان ‌های خصوصی هزینه ‌های بیشتری نسبت به بیمارستان‌ های دولتی دارند و از این جهت می‌ توانند خدمات مهم تری برای شما ارائه دهند.

به دلیل این‌که بعد از عمل نیاز است که مراقبت هایی برای شما در نظر گرفته شود، ممکن است، در بیمارستان ‌های خصوصی هزینه ‌های جداگانه ‌ای نسبت به عمل جراحی برای شما در نظر گرفته شود.

مطابق با بودجه خود بیمارستان را در نظر بگیرید

پس برای این‌ که بتوانید هزینه عمل جراحی اسلیو معده را برآورد کنید، نیاز است که مطابق با بودجه خود بیمارستان را در نظر بگیرید و برای این ‌که بتوانید در کاهش وزن خود ثبات داشته باشید، نیاز است که بعد از عمل جراحی همچنان به ورزش بپردازید و رژیم غذایی خود را رعایت کنید.

به جهت این‌که بعد از عمل جراحی نیاز است که رژیم غذایی اصولی را رعایت کنید و به طور مکرر ورزش کنید، نیاز است که از مکمل‌ هایی نیز استفاده کنید.

به همین جهت ممکن است، در این رابطه نیز هزینه ‌هایی مشمول حال شما شود. باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که در صورت ورزش نکردن ممکن است، وزن اولیه شما بازگردد و این بدترین اتفاق ممکن برای شما می باشد.

پس عوامل بسیاری در روند هزینه عمل اسلیو معده تاثیرگذار هستند و می ‌توانند در آن نقش بسیار مهمی داشته باشند. از عوامل مؤثری که در هزینه ‌های عمل اسلیو معده می ‌توانند مهم شمرده شوند، می‌ توان موارد زیر را نام برد:

 • موقعیت مکانی بیمارستان مد نظر
 • بیمارستانی که قرار است، عمل اسلیو معده در آن انجام شود، (خصوصی یا دولتی )
 • هزینه‌ های بیهوشی
 • هزینه تسهیلات تجهیزات به کار برده در بیمارستان
 • دستمزد جراح
 • تخصص جراح شما
 • هزینه‌ های تست ‌های آزمایشگاه ( تصویرهای رادیولوژی مثل سونوگرافی و غیره )
 • هزینه های ویزیت
 • هزینه باشگاه
 • هزینه رژیم غذایی
 • هزینه مکمل‌ ها
مطابق با بودجه خود بیمارستان را در نظر بگیرید
مطابق با بودجه خود بیمارستان را در نظر بگیرید

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی به چه صورت می باشد؟

همان ‌طور که در تمامی مطالب بالا ذکر کردیم، عمل اسلیو معده یک نوع عمل زیبایی شناخته می شود و عموماً با اهدافی غیر درمانی انجام می شود.

اصولاً شرکت ‌های بیمه‌گر و بیمه ‌های تکمیلی بر اساس معاینات پزشک معتمد بیمه ‌گر تشخیص می دهند که این عمل ضروری می باشد و می ‌توانند هزینه‌ های عمل را تقبل کنند

اما در رابطه با بیمه تامین اجتماعی ممکن است، به دلیل این‌که این عمل یک عمل زیبایی است و جنبه غیر درمانی دارد، هزینه ‌ای از این بابت پرداخت نکنند.

برای این‌که بتوانید هزینه‌ های عمل خود را با بیمه تامین اجتماعی محاسبه کنید، نیاز است که به مسئولین بیمه این موضوع را اثبات کنید که شرایط ویژه ‌ای برای انجام این عمل جراحی دارید و سلامت شما در گرو انجام دادن عمل جراحی اسلیو معده می باشد.

۴۰ درصد از مرگ ‌و میر ها به واسطه اضافه وزن

به‌ جهت این‌که چاقی عوارض زیادی برای بدن دارد و متأسفانه حدوداً در طول سال ۴۰ درصد از مرگ ‌و میر ها به واسطه اضافه وزن زیاد صورت می‌گیرد.

اگر فرد دچار اضافه وزن زیاد باشد، عوارض بسیاری برای او در نظر گرفته می شود. از عوارض چاقی می‌توان کمر درد، انواع سرطان ‌ها، دیابت ، اختلالات در مفاصل، بیماری ‌های تنفسی و غیره را نام برد.

به همین دلیل در برخی از موارد پزشک چاره‌ای دیگر به جز عمل جراحی اسلیو معده به جهت برطرف نمودن بیماری ‌هایی که ارتباط مستقیمی با چاقی دارند، برای شما ندارد.

در این صورت اگر پزشک معتمد تشخیص دهد که سلامت شما در گرو عمل جراحی اسلیو معده می باشد و ممکن است، در صورت انجام ندادن این عمل عوارض و خطراتی برای شما به همراه باشد، بیمه تامین اجتماعی مبالغ عمل جراحی اسلیو معده را تقبل می‌کند و بعد از تأییدیه پزشک معتمد بیمه درصد خاصی از هزینه ‌های وارد بر بیمار را پرداخت می‌کند.

۴۰ درصد از مرگ ‌و میر ها به واسطه اضافه وزن
۴۰ درصد از مرگ ‌و میر ها به واسطه اضافه وزن

دوره نقاهت عمل جراحی اسلیو معده چگونه است؟

همان‌ طور که می ‌دانید عمل جراحی اسلیو معده با استفاده از روش لاپراستکوپی انجام می ‌شود. به همین جهت دوره نقاهت به شدت کمی دارد و از این جهت بیمار مورد آزار و اذیت قرار نمی‌ گیرد. به ‌طورکلی نهایتاً بعد از جراحی بیمار ۲ روز در بیمارستان تحت مراقبت ‌های ویژه می باشد،

سپس لازم است که به منزل برود. حدوداً ۲ هفته در منزل با استفاده از رژیم‌ های غذایی که برایتان ذکر کردیم، روند کاهش وزن خود را سپری می کند، اما بعد از ۲ هفته هیچ ‌گونه منعی برای فعالیت های متفاوت وجود ندارد و بیمار می ‌تواند فعالیت ‌های روزمره خود را انجام دهد،

البته حتماً می ‌دانید که بعد از عمل جراحی عموماً ممکن است، فرد به میزان اندکی درد را احساس کند و یا در هضم غذا ها مشکلاتی داشته باشد. برای این‌که بتوانید دوره نقاهت کمی داشته باشید و بعد از عمل جراحی زود تر سر پا شوید، نیاز است که موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • از جا به جایی وسایل سنگین به شدت اجتناب کنید.
 • شدت فعالیت بدنی خود را کمتر کنید.
 • نیاز است که بعد از بیدار شدن یک دفعه رختخواب را ترک نکنید و به آرامی بلند شوید.
 • از خوردن هرگونه مواد غذایی بلافاصله بعد از عمل به شدت اجتناب کنید.
دوره نقاهت عمل جراحی اسلیو معده چگونه است؟
دوره نقاهت عمل جراحی اسلیو معده چگونه است؟

سوالات رایج در رابطه با عمل اسلیو معده

بعد از عمل اسلیو معده ممکن است، مجدداً معده گشاد شود؟

اگر عمل اسلیو معده شما به درستی انجام نگرفته باشد، امکان این که حجم معده شما مجدداً بازگردد. بسیار است، همچنین اگر بعد از عمل جراحی اسلیو معده، شما نکات رژیم غذایی و انجام فعالیت ‌های ورزشی خود را رعایت نکرده باشید، ممکن است، مجدداً اضافه ‌وزن به سراغ شما بیاید و حجم معده شما مثل روال قبل شود.

همان ‌طور که ذکر کردیم، نیاز است که بعد از عمل جراحی اسلیو معده رژیم غذایی خود را به درستی انجام بدهید.

تا اینجا با مبحث احتمال گشاد شدن معده بعد از عمل آشنا شدید پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی با ما همراه باشید.

ممکن است، با عمل اسلیو معده وزن افراد اصلاً کم نشود؟

در رابطه با این سوال باید بگوییم خیر. عمل اسلیو معده به مغز فرمان می‌ دهد که بتواند زودتر احساس سیری کند و به همین جهت با استفاده از ورزش و رژیم غذایی مناسب فرد حتماً میزان زیادی از وزن خود را کاهش می دهد.

عمل اسلیو معده بر روی عملکرد جنسی تاثیرگذار است؟

به دلیل این‌که عمل اسلیو معده باعث کم کردن میزان زیادی از وزن افراد می‌ شود، می ‌تواند بر روی عملکرد جنسی مفید واقع شود و از طرفی میل جنسی افراد را بیشتر کند

زیرا سلول ‌های چاقی در افراد باعث ترشح هورمونی به نام لپتین می شوند که از این جهت می ‌تواند در چاقی میل افراد به رابطه جنسی کمتر کند، اما وقتی وزن فرد کاهش می یابد، توانایی جنسی یا فعالیت ‌های بدنی افزایش می یابد و به این جهت می ‌تواند مفید واقع شود.

عمل اسلیو معده بر روی عملکرد جنسی تاثیرگذار است؟
عمل اسلیو معده بر روی عملکرد جنسی تاثیرگذار است؟

آیا عمل اسلیو معده تأثیری بر روی مغز دارد؟

همان‌ طور که ذکر کردیم، وقتی‌که معده کوچک ‌تر می شود، فرد کمتر احساس گرسنگی می‌کند، زیرا هورمون گرلین پیام گرسنگی را به مغز نمی ‌فرستد و در این هنگام هورمون گریلن کمتر ترشح می شود.

وقتی که فرد شروع به غذا خوردن می کند این هورمون‌ ها بسیار کمتر می شوند و ممکن است، دوباره ترشح شوند و فرمان گرسنگی صادر کند، ولی از جهت این‌ که حجم معده میزان زیادی کاهش یافته است، پیغام های عصبی کمتری به آن می ‌رسد.

به همین جهت لازم به ذکر است، بدانید که بین هورمون گرلین در معده و مغز رابطه مستقیمی وجود دارد و از این جهت می ‌تواند پیام سیری را زودتر به مغز بفرستد.

آیا استفاده از مولتی ویتامین موجب افزایش اشتها می شود؟

اشخاصی که این عمل را انجام می‌ دهند، به دلیل فازهای متفاوتی که در بعد از عمل جراحی دارند، وارد محدودیت ‌های غذایی می شوند و ممکن است تا چند ماه اول نیاز بسیاری به ویتامین ها و مولتی ویتامین ها داشته باشند.

به همین جهت این مولتی ویتامین ‌ها تأثیری بر روی چاقی افراد نمی‌گذرد و باعث اشتهای بیشتر آن ‌ها نمی ‌شود، زیرا معده آن‌ ها به ‌شدت کوچک شده و به اندازه یک موز می باشد و دیگر میل آن‌چنانی به خوردن ندارند و با خوردن غذا فوراً سیر می‌ شوند.

آیا استفاده از مولتی ویتامین موجب افزایش اشتها می شود؟
آیا استفاده از مولتی ویتامین موجب افزایش اشتها می شود؟

جمع بندی مطالب

چاقی علاوه بر پایین آوردن اعتماد به نفس می‌ تواند ، عوارض بسیاری داشته باشد. فردی که دچار اضافه وزن بیش از اندازه می باشد، مبتلا به بیماری‌ های متفاوتی می شود. به همین جهت عمل جراحی اسلیو معده یک عمل کاربردی برای کاهش وزن می باشد که می ‌تواند مزایای بسیاری به همراه داشته باشد.

اغلب افراد کاندید های استفاده برای عمل انجام عمل اسلیو معده هستند و به این جهت می‌ تواند میزان زیادی از حجم معده خود را کوچک کنند.

اغلب افراد که قصد انجام این عمل را دارند، نگرانی‌ هایی در مورد هزینه های عمل جراحی اسلیو معده دارند. همان ‌طور که ذکر کردیم، عمل جراحی اسلیو معده یک نوع عمل زیبایی می باشد که ممکن است، بیمه تامین اجتماعی هزینه‌ های آن را تقبل نکند

اما اگر این عمل در راستای سلامت شما باشد و با انجام ندادن آن سلامتی شما به خطر بیفتد، بیمه تامین اجتماعی نیز به واسطه تایید پزشک‌ های معتمد می‌ تواند هزینه ‌های عمل اسلیو معده را تقبل کنند.

در تمامی مطالب بالا قصد داشتیم در رابطه با موضوع عمل اسلیو معده برای شما صحبت کنیم و به این جهت اطلاعات کاربردی را در رابطه با مزایا و روش انجام این عمل برای شما در نظر داشته باشیم.

از اینکه تا پایان مقاله هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی با ما همراه بودید متشکریم و امیدواریم که شما با استفاده از مطالب مقاله هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی اطلاعات مفیدی را کسب کرده باشید و با استفاده از عمل جراحی اسلیو معده بتوانید میزان زیادی از وزن خود را کم کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید