هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان

امروز با موضوع هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان در خدمت شما هستیم.

عمل های جراحی معده امروزه به یکی از بهترین راه های لاغری و کاهش وزن تبدیل شده است. چاقی یکی از معضلات جامعه ی امروزی بوده که بسیاری از افراد را درگیر خود کرده و هر ساله نرخ چاقی در سراسر جهان رو به افزایش می باشد.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

09120174510

مقدمه

همانطور که می دانیم راه های متفاوتی برای کاهش وزن و لاغری وجود دارند اما هر کدام از این راه ها مشکلات خاص خود را داشته و ممکن است به صرف وقت و انرژی زیادی نیاز داشته باشند.

هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان
هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان

عمل های جراحی لاغری که از قرن بیستم در کشور آمریکا شروع شده اند، یکی از بهترین و کم دردسر ترین روش های کاهش وزن و لاغری می باشند.

یکی از انواع متفاوت عمل های جراحی معده برای لاغری, عمل اسلیو معده می باشد که در بیمارستان نیکان توسط پزشکان متخصص انجام شده و تعداد بسیار زیادی از افراد با انجام عمل اسلیو در بیمارستان نیکان به وزن ایده آل خود رسیده اند. در این مطلب به بررسی هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان می پردازیم.

موارد تعیین گذار در هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان

  • ویزیت توسط پزشک
  • آزمایشات و سونوگرافی ها 
  • میزان دستمزد پزشک 
  • دستگاه های مورد استفاده
در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

چاقی چیست؟

چاقی زمینه ساز چه بیماری هایی می باشد؟

عمل جراحی اسلیو معده چیست؟

عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

چه کسانی می توانند عمل جراحی اسلیو معده را انجام دهند؟

مراحل انجام عمل اسلیو معده به چه صورت است؟

بهترین جراح عمل اسلیو را کجا بیابیم؟

هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان چقدر است؟

آیا صرف هزینه برای عمل اسلیو به صرفه است؟

آیا انجام عمل اسلیو با صرف هزینه ی کم تر بهتر است ؟

هزینه ی عمل اسلیو معده در خارج از کشور چقدر است؟

عمل اسلیو معده چه مزایایی دارد؟

 

چاقی چیست؟

وقتی که اسم چاقی می آید همه ی ما می دانیم که از چه چیزی صحبت می شود. چاقی به معنای ذخیره ی بیش از حد بافت چربی در برخی از نقاط بدن می باشد. اما تعریف پزشکی چاقی بر اساس شاخص توده بدنی (BMI) افراد می باشد.

به عبارت دیگر افرادی که شاخص توده بدنی (BMI) آن ها بالای 30 باشد، به بیماری چاقی مبتلا هستند. در بیماری چاقی صرفا مشکلات ظاهری افراد مد نظر نمی باشد، بلکه چاقی تأثیرات بسیار مخربی را در سلامت بدنی افراد بر جای می گذارد که این تأثیرات از لحاظ پزشکی بسیار حائز اهمیت می باشد.

چاقی چیست؟
چاقی چیست؟

چاقی دارای دلایل بسیار متعددی است

چاقی دارای دلایل بسیار متعددی بوده و به طور معمول به صورت ترکیبی از فاکتور ها به وجود می آید. از جمله مهم ترین دلایل چاقی می توان به عوامل ژنتیکی و پتانسیل خانوادگی، کم تحرکی، اختلال در سطح هورمون بدن، مصرف غذا های پر کالری و … اشاره کرد.

می توان گفت که سبک زندگی افراد مهم ترین عامل چاقی می باشد. افرادی که در زندگی معمولی خود سبک زندگی نا سالمی دارند یعنی رژیم های غذایی پر کالری داشته و در طول روز تحرک کمی دارند، معمولا دچار اضافه وزن و چاقی می شوند.

چاقی دارای دلایل بسیار متعددی است
چاقی دارای دلایل بسیار متعددی است

چاقی امروزه به عنوان یکی از معضلات و دشمن های سلامتی انسان شناخته شده که زمینه ساز بسیاری از بیماری ها می باشد. به طور طبیعی هر چه سطح بافت چربی بدن شما افزایش یابد، وزن شما نیز بیشتر خواهد شد و به این ترتیب با افزایش بافت های بدن باید خون رسانی بیشتری انجام شود تا اکسیژن کافی به همه ی بافت های بدن برسد. به این ترتیب افزایش وزن باعث افزایش فشار خون شده و بیماری چاقی معمولا با بیماری فشار خون بالا همراه است.

چاقی زمینه ساز چه بیماری هایی می باشد؟

همانطور که اشاره کردیم چاقی علاوه بر تأثیراتی که بر ظاهر افراد می گذارد، باعث ایجاد تغیراتی در درون بدن و وضعیت جسمانی افراد نیز می شود. همچنین چاقی برای بسیاری افراد ممکن است تأثیرات منفی روحی نیز داشته باشد. در ادامه ی این مطلب به برخی از بیماری هایی که در اثر چاقی و اضافه وزن ایجاد می شوند اشاره می کنیم.

چاقی زمینه ساز چه بیماری هایی می باشد؟
چاقی زمینه ساز چه بیماری هایی می باشد؟

دیابت

همانطور که می دانیم یکی از دلایل مهم چاقی و اضافه وزن استفاده از مواد غذایی قندی و پر کالری می باشد. دیابت نیز به عنوان بیماری قند خون شناخته شده و در این بیماری قند خون افراد بالا رفته و بدن توانایی کنترل قند خون را ندارد.

یکی دیگر از دلیل ارتباط چاقی با بیماری دیابت این است که در افرادی که دیابت نوع 2 دارند، هورمون انسولین توانایی کمتری در کنترل قند خون دارند و با افزایش توده ی چربی بدن مقاومت بدن در مقابل هورمون انسولین بیشتر نیز می شود.

به این ترتیب افزایش مصرف مواد قندی از یک طرف و کاهش توان مقابله ی بدن با قند خون بالا از طرف دیگر زمینه ساز ایجاد بیماری دیابت می شوند.

انسداد عروق قلب

امروزه یکی از رایج ترین بیماری های قلبی و عروقی، انسداد عروق کرونر می باشد. در این بیماری رسوب چربی در سرخ رگ های قلب (که وظیفه ی خون رسانی به قلب را بر عهده دارند) باعث انسداد این رگ ها می شود. به این ترتیب در اثر رسوب این مواد چربی در این رگ ها مقدار خون کم تری به بافت و دیواره های قلب می رسد.

کاهش خون رسانی به قلب در ابتدا ممکن است باعث ایجاد درد های ناحیه ی قفسه سینه شده و علائم خاص دیگری نداشته باشد. اما انسداد کامل این رگ ها که به مرور انجام می شوند، باعث ایجاد سکته ی قلبی شده و می تواند به مرگ افراد بیانجامد.

فشار خون بالا

یکی دیگر از بیماری هایی که امروزه در بیشتر جوامع رایج می باشد، فشار خون بالا است. بیماری فشار خون بالا دلایل زیادی داشته و همچنین بسیاری دیگر از عوامل زمینه ی ایجاد آن را فراهم می کنند.

یکی از این عوامل چاقی و اضافه وزن می باشد. به این ترتیب که هر چه توده ی چربی بدن افراد افزایش یابد، بدن برای زنده ماندن این بافت های جدید مجبور است که به این نقاط نیز خون رسانی کند.

به این ترتیب باید حجم خون افزایش یابد که در این صورت باعث افزایش فشار خون در افراد می شود. یکی دیگر از تأثیرات چاقی و اضافه وزن، افزایش ضربان قلب و کاهش ظرفیت رگ های خونی می باشد که به افزایش فشار خون در افراد می انجامد.

کبد چرب

همانطور که می دانیم بیماری کبد چرب در صورتی ایجاد می شود که توده ی چربی در کبد، بیشتر از حالت عادی ذخیره شود. در افرادی که دچار اضافه وزن و چاقی هستند، مقدار بیشتری از چربی در بافت کبد ذخیره شده و به این ترتیب در بافت کبد توده های چربی تجمع پیدا می کند.

تمجع توده ی چربی در کبد می تواند باعث ایجاد التهاب کبدی شده و در صورت شدت آن، بافت کبد تخریب شده و از بین رود. بیماری کبد چرب معمولا در افرادی ایجاد می شود که مصرف مشروبات الکلی در آن ها بالا است.

اما در صورتی که افراد اضافه وزن زیادی داشته باشند، حتی در صورتی که در طول زندگی هیچ گاه مشروبات الکلی نیز مصرف نکرده باشند، ممکن است دچار بیماری کبد چرب شده و اگر جلوی پیشروی بیماری را نگیرند ممکن است کبد خود را از دست بدهند.

برخی از بیماری های روحی و روانی

ممکن است در محیط اطراف خود افرادی را دیده باشیم که به خاطر چاقی و اضافه وزن خود در بسیاری از مراحل زندگی خود ناکام مانده اند و دچار بسیاری از ضربه های عاطفی شده اند. چاقی و اضافه وزن بیش از حد، سطح کیفیت زندگی را تا حدود بسیار زیادی کاهش می دهد.

افراد چاق به راحتی نمی توانند تمامی کار هایی را که یک فرد با وزن نرمال انجام می دهد را انجام دهند. به این ترتیب در بسیاری از افرادی که دچار چاقی و اضافه وزن هستند مشاهده می کنیم که این افراد درگیر بسیاری از اضطراب ها و استرس ها هستند و معمولا از اعتماد به نفس پایینی برخوردار هستند.

برخی از بیماری های روحی و روانی
برخی از بیماری های روحی و روانی

افرادی که درگیر چاقی و اضافه وزن زیاد هستند ممکن است که از ظاهر خود راضی نباشند و به همین دلیل در بسیاری از شرایط و فرصت های زندگی خود اقدام مناسب را انجام ندهند و به این ترتیب احساس شرم و طرد شدگی در آن ها ایجاد شده و در نهایت به افسردگی آن ها بیانجامد.

همانطور که تا اینجای مطلب خواندیم چاقی و اضافه وزن تأثیرات بسیار مضری را بر زندگی افراد گذاشته و حتی می تواند باعث ابتلای راحت تر افراد به بسیاری از بیماری ها شود.

بهتر است که هر چه زود تر اقدامات لازم برای کاهش وزن خود را انجام دهید

به این تریتب در صورتی که اضافه وزن دارید و یا به بیماری چاقی مبتلا هستید، بهتر است که هر چه زود تر اقدامات لازم برای کاهش وزن خود را انجام دهید تا از ایجاد صدمات جبران ناپذیر در سلامتی خود جلوگیری کنید.

برای کاهش وزن روش های بسیار زیادی وجود دارد که هر کدام ممکن است مشکلات خاص خود را داشته باشند و به صرف وقت و انرژی زیادی نیاز داشته باشند.

اما عمل های جراحی معده برای لاغری به عنوان یکی از راحت ترین روش های کاشه وزن شناخته می شوند. در این مطلب قصد داریم عمل اسلیو معده را به شما معرفی کنیم و همچنین هزینه ی عمل اسلیو در بیمارستان نیکان را برای شما روشن سازیم.

عمل جراحی اسلیو معده چیست؟

برای کاهش وزن و لاغری روش های بسیار زیادی وجود دارد. به طور مثال برخی از افراد انجام ورزش های سنگین و رعایت رژیم های غذایی طاقت فرسا را انتخاب می کنند. این افراد باید مقدار بسیار زیادی از وقت و انرژی خود را برای این کار بگذارند و در بعضی از موارد افراد در وسط راه خسته می شوند و به طور کل بیخیال کاهش وزن می شوند.

برای مقایسه دو جراحی لاغری اسلیو معده یا بای پس توصیه می کنیم پست اسلیو معده بهتره یا بای پس را مطالعه نمائید.

عمل جراحی اسلیو معده چیست؟
عمل جراحی اسلیو معده چیست؟

اما یکی از روش های راحت تر کاهش وزن و لاغری انجام عمل های جراحی معده می باشد. انواع بسیار متفاوتی از عمل های جراحی معده برای لاغری وجود دارد که هر کدام از طریق فرآیند ها و پروسه های متفاوتی باعث کاهش وزن افراد می شوند.

عمل جراحی اسلیو معده یکی از این عمل های جراحی می باشد که از طریق کاهش حجم معده و کاهش ظرفیت آن به افراد کمک می کند که در مدت زمان نسبتا کمی مقدار زیادی از اضافه وزن خود را کاهش دهند. در عمل جراحب اسلیو معده حدود 70 تا 80 درصد معده جدا می شود و قسمت باقی مانده ی معده بخیه زده می شود.

یکی از نکات مهم در باره ی عمل اسلیو معده این است که این عمل قابل بازگشت نبوده و در صورتی که حجم معده ی خود را کاهش دهید، در صورت پشیمان شدن نمی توانید مجدد عمل جارحی بازگشت به حالت قبل را انجام دهید. (برخی از عمل های جراحی لاغری قابلیت بازگشت به حالت قبلی را دارند)

عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

همانطور که اشاره کردیم در عمل جراحی اسلیو ، جراح اسلیو معده تهران حدود 70 تا 80 درصد معده را جدا می کند. اما نکته ی مهم و قابل توجه این است که کدام قسمت معده را باید جدا کرد تا به وظیفه ی کلی معده آسیبی وارد نشده و همچنین کاهش وزن نیز به نحو احسن انجام شود.

عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود؟
عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

در قسمت های مختلف معده هورمون های متفاوتی ترشح می شود. به طور مثال در قسمت بالایی معده که فوندوس نامیده شده است، هورمونی ترشح می شود که احساس گرسنگی را در افراد ایجاد می کند.

یعنی در هنگامی که افراد احساس گرسنگی می کنند به احتمال زیاد این هورمون به مقادیر زیادی در این بخش از معده ترشح شده و باعث ایجاد احساس گرسنگی شده است.

برای انجام عمل اسلیو معده در همدان پیشنهاد می کنیم پست عمل اسلیو معده در همدان را مشاهده کنید.

پزشک جراح حدود 70 درصد از حجم معده را جدا می کند

پزشک جراح با برش دادن قسمت های بالایی معده در حدود 70 درصد از حجم معده را جدا می کند و باقی مانده را بخیه می زند. علت نام گذاری این عمل این است که اسلیو در زبان انگلیسی به معنای آستین پیراهن می باشد و پس از این عمل معده ی افراد حالت آستین مانندی پیدا می کند به همین دلیل این عمل جراحی را اسلیو نامگذاری کرده اند.

بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده، ظرفیت معده تا حدود بسیار زیادی کاهش یافته و افراد نمی توانند مانند قبل از عمل به پر خوری بپردازند.

پزشک جراح حدود 70 درصد از حجم معده را جدا می کند
پزشک جراح حدود 70 درصد از حجم معده را جدا می کند

همچنین پس از این عمل میزان ترشح هورمون احساس گرسنگی تا حدود بسیار زیادی کاهش می یابد و به این ترتیب افراد فقط در زمان وعده های اصلی غذای خود را در اندازه ی معقولی مصرف می کنند و به این ترتیب در مدت زمان کمی وزن آن ها رو به کاهش می رود.

پیشنهاد می کنیم از پست قرص های بعد از عمل اسلیو دیدن کنید.

چه کسانی می توانند عمل جراحی اسلیو معده را انجام دهند؟

یکی از رایج ترین سوالات در باره ی عمل اسلیو معده این است که آیا همه ی افراد می توانند عمل جراحی اسلیو معده را انجام دهند یا باید به تشخیص پزشک این عمل را انجام دهند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم افرادی می توانند عمل اسلیو معده را انجام دهند که شرایط لازم برای این عمل را داشته باشند. در ادامه ی این مطلب به برخی از شرایط لازم برای انجام عمل اسلیو اشاره می کنیم.

چه کسانی می توانند عمل جراحی اسلیو معده را انجام دهند؟
چه کسانی می توانند عمل جراحی اسلیو معده را انجام دهند؟

برای اینکه روند انجام این عمل به خوبی انجام شده و نتیجه ی مناسبی از آن کسب شود، باید افراد برخی از آمادگی های لازم برای این عمل را داشته باشند. به طور مثال افراد باید چند ماه قبل از انجام عمل با پزشک متخصص خود مشاوره های لازم را انجام داده و برای رعایت رژیم های غذایی خاص اقدام کنند.

این رژیم های غذایی معمولا به دلیل آزمایش راه هایی غیر از عمل جراحی بوده و همچنین به روند انجام عمل نیز تا حدودی کمک می کند. زیرا با کاهش وزن مقداری از چربی های اطراف معده و کبد کاهش می یابد و پزشک جراح راحت تر می تواند عمل را انجام دهد.

یکی از مهم ترین شرایط برای انجام عمل اسلیو معده

یکی از مهم ترین شرایط برای انجام عمل اسلیو معده این است که افراد شاخص توده بدنی (BMI) بیش تر از 40 را داشته باشند. یعنی برای انجام عمل اسلیو معده افراد باید به بیماری چاقی مفرط مبتلا باشند.

البته توجه به این نکته ضروری است که افرادی که شاخص توده بدنی آن ها بالای 35 بوده و این افراد در معرض ابتلا به برخی از بیماری های خطرناک مانند دیابت، فشار خون و … قرار داشته باشند نیز می توانند برای عمل اسلیو معده اقدام کنند.

افرادی که مقدار کمی اضافه وزن دارند برای انجام عمل اسلیو کاندیدای خوبی نمی باشند. زیرا این افراد می توانند با انجام ورزش های هوازی و رعایت رژیم های غذایی خاص در مدت زمان مشخصی، مشکل اضافه وزن خود را حل کنند. بنابراین عمل جراحی اسلیو معده برای افرادی مناسب است که بیش از 45 کیلو گرم اضافه وزن داشته باشند و این اضافه وزن را نتوانند از روش های معمول کاهش وزن، برطرف کنند.

یکی از مهم ترین شرایط برای انجام عمل اسلیو معده
یکی از مهم ترین شرایط برای انجام عمل اسلیو معده

افرادی که کاندیدای انجام عمل اسلیو معده می شوند، نباید هیچ گونه اعتیادی به مواد مخدر و مشروبات الکلی داشته باشند.

یکی از مهم ترین مسائلی که بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده وجود دارد

یکی از مهم ترین مسائلی که بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده وجود دارد این است که افراد پس از انجا عمل جراحی باید قادر به تغییر سبک زندگی خود باشند. به عبارت دیگر افرادی که عمل اسلیو معده را انجام می دهند باید بتوانند تا مدت زمان مشخصی پس از انجام عمل اسلیو معده برخی از رژیم های غذایی به خصوص را رعایت کرده و بتوانند در دوره ی کاهش وزن به خوبی دستورات پزشک متخصص خود را انجام دهند.

یکی از مهم ترین مسائلی که بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده وجود دارد
یکی از مهم ترین مسائلی که بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده وجود دارد

برای انجام عمل اسلیو معمولا افراد باید در وضعیت مطلوبی از لحاظ روحی و روانی قرار گیرند

برای انجام عمل اسلیو معمولا افراد باید در وضعیت مطلوبی از لحاظ روحی و روانی قرار گیرند. معمولا افرادی که دچار اضافه وزن زیاد هستند از لحاظ روحی و روانی در سطح مناسبی نبوده و برای این منظور قبل از انجام عمل اسلیو با افراد جلسات مشاوره ای برگزار می شود تا افراد را به سطح مطلوب روحی و روانی برسانند.

البته نکته ی قابل توجه در این زمینه این است که افرادی که قصد انجام عمل اسلیو معده را دارند باید ابتدا با پزشک متخصص خود مشاوره کنند و راهنمایی های  لازم را از او بخواهند.

افرادی که متمایل به انجام عمل اسلیو معده هستند می توانند به بیمارستان نیکان مراجعه کرده و با پزشکان متخصص این بیمارستان مشاوره کنند تا بهترین روش برای لاغری خود را انتخاب کنند و بعدا دچار پشیمانی نشوند. در ادامه ی این مطلب به بررسی هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان می پردازیم.

اگر ساکن شمال هستید برای جراحی لاغری توصیه می کنیم صفحه بهترین دکتر جراحی لاغری در شمال را مشاهده کنید.

برای انجام عمل اسلیو معمولا افراد باید در وضعیت مطلوبی از لحاظ روحی و روانی قرار گیرند
برای انجام عمل اسلیو معمولا افراد باید در وضعیت مطلوبی از لحاظ روحی و روانی قرار گیرند

مراحل انجام عمل اسلیو معده به چه صورت است؟

برای انجام عمل اسلیو معده همانطور که گفتیم باید آمادگی های لازم را پیدا کرده باشید. پس از کسب آمادگی های لازم پزشک جراح برای شما تاریخ عمل را مشخص می کند و شما در این تاریخ به بیمرستان نیکان مراجعه خواهید کرد. پس از پوشیدن لباس عمل پرستاران شما را به اتاق عمل وارد می کنند.

پس از ورود بیمار به اتاق عمل و آماده کردن وسایل لازم، بیمار توسط آمپول و ییا ماسک اکسیژن بیهوش می شود.

پس از بیهوشی کامل بیمار، پزشک جراح با استفاده از ابزار مناسب تعدادی سوراخ کوچک را در قسمت های مورد نیاز در نقاط مختلف شکم بیمار ایجاد می کند. این سوراخ ها هر کدام در حد چند سانتی متر بوده و برای وارد کردن لوله های لاپاراسکوپی به داخل شکم بیمار ایجاد می شوند.

مراحل انجام عمل اسلیو معده به چه صورت است؟
مراحل انجام عمل اسلیو معده به چه صورت است؟

پس ایجاد سوراخ ها، پزشک متخصص شکم افراد را به وسیله ی وارد کردن گاز مخصوصی به درون شکم افراد متسع می کند. این گاز برای بدن افراد ضرری نداشته و پس از انجام عمل جراحی تخلیه می گردد. باد کردن شکم به منظور متسع شدن آن و مشاهده ی بهتر اعضای داخلی شکم و همچنین انجام بهتر عمل می باشد.

در این مرحله لوله های لاپاراسکوپی وارد شکم افراد می شوند

در این مرحله لوله های لاپاراسکوپی وارد شکم افراد می شوند و به وسیله ی تعدادی ازاین لوله ها فضای داخلی شکم بر روی نمایشگر نمایش داده شده و با استفاده از تعدادی دیگر از لوله ها عمل جراحی انجام می شود.

معمولا در روش عمل جراحی لاپاراسکوپی تعدادی لوله ی نازک به شکم افراد وارد می شوند که در نوک برخی از این لوله ها دوربین های با کیفیتی قرار داشته که تصویر داخل شکم افراد را بر روی نمایشگر، نشان می دهند. همچنین پزشک جراح از لوله های دیگر برای انجام عمل جراحی استفاده می کند.

در این مرحله لوله های لاپاراسکوپی وارد شکم افراد می شوند
در این مرحله لوله های لاپاراسکوپی وارد شکم افراد می شوند

پس از وارد کردن لوله های لاپاراسکوپی به شکم بیمار، پزشک جراح سعی می کند تا بخش مورد نظر معده را برش داده و تمامی اتصالات عضلانی، عروق خونی، چربی و … آن را با سایر قسمت ها قطع کند.

بخشی از معده که قرار است در شکم افراد باقی بماند

بخشی از معده که قرار است در شکم افراد باقی بماند مشخص شده و قسمت های لازم آن بخیه زده می شود. همچنین در این مرحله قسمتی از معده که بریده شده است از شکم افراد خراج می شود.

ممکن است که برایتان سوال پیش بیاید که آیا بریدن معده باعث ایجاد خون ریزی می شود یا خیر. در جواب این سوال باید گفت که برش معده باعث ایجاد خونریزی می شود اما پزشک جراح با استفاده از ابزار های حرارتی مناسب و پیشرفته این خونریزی ها را در لحاظ اولیه برطرف می کنند.

پس از این مرحله بخیه های معده و وضعیت کلی معده ی جدید به دقت بررسی می شود و در صورت تأیید وضعیت لوله های لاپاراسکوپی از شکم افراد خارج می شود.

پزشک جراح با استفاده از ابزار مناسب گاز های وارد شده به شکم افراد را خارج کرده و سپس سوراخ های ایجاد شده بر روی شکم بیمار را بخیه می زند.

پس از بخیه زدن سوراخ های شکم محل جراحی به وسیله ی باند های مناسب پانسمان می شود و بیمار به بخش ریکاوری منتقل می شود.

بیمار پس از کسب هوشیاری کامل باید منتظر دستور پزشک خود باشد تا او را ترخیص نماید.

بهترین جراح عمل اسلیو را کجا بیابیم؟

عمل اسلیو معده یکی از عمل های حساس می باشد که به دقت و تجربه ی زیادی نیاز دارد. افراد برای انجام عمل جراحی معده باید به حساسیت عمل توجه خاصی داشته باشند و به منظور درست انجام شدن روند عمل حتما باید بهترین پزشک جراح را انتخاب کنند.

بیمارستان نیکان با داشتن کادری مجرب و متخصص  به شما کمک می کند تا عمل جراحی خود را نزد بهترین پزشکان جراح کشور انجام داده و پس از عمل جراحی از بهترین خدمات درمانی و مراقبتی برخوردار باشید.

پزشکان جراح در بیمارستان نیکان در هفته چندین مرتبه عمل های جراحی لاغری مختلف را انجام داده و تجارب بسیار زیادی را در زمینه ی انجام این عمل ها کسب کرده اند.

بیمارستان نیکان با داشتن یکی از مجهز ترین اتاق عمل های کشور، امکانات و ابزار پیشرفته ای را در اختیار پزشک جراح قرار می دهد تا با استفاده از آن ها بهترین نتیجه ی عمل جراحی را کسب کند.

در بیمارستان نیکان تمامی عمل های جراحی با استفاده از بهترین و پیشرفته ترین ابزار پزشکی انجام داده می شود. در ادامه ی مطلب به بررسی هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان می پردازیم.

بهترین جراح عمل اسلیو را کجا بیابیم؟
بهترین جراح عمل اسلیو را کجا بیابیم؟

هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان چقدر است؟

برای انجام عمل اسلیو معده به منظور لاغری نمی توان یک نرخ ثابت را تعیین نمود. زیرا در انجام عمل های جراحی لاغری ممکن است از موارد مختلف و همچنین از تکنیک های متفاوتی استفاده شود و به همین دلیل هزینه عمل جراحی برای هر فرد ممکن است مقدار متفاوتی باشد.

هر فرد برای انجام عمل اسلیو معده علاوه بر صرف هزینه ی عمل اصلی باید برخی از موارد دیگر را نیز در نظر گرفته و بر اساس آن ها هزینه ی کامل عمل اسلیو را برای خود محاسبه کنید.

هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان چقدر است؟
هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان چقدر است؟

هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان بسته به اینکه افراد بیمه داشته باشند یا خیر متفاوت خواهد بود. همانطور که می دانیم افرادی که با دفترچه ی بیمه ی خود برای انجام عمل جراحی اقدام می کنند، برخی از هزینه های عمل را بیمه تقبل می کند.

توجه به این نکته نیز قابل توجه است که انواع بیمه ها ممکن است مقادیر متفاوتی را به عنوان کمک هزینه به بیمارستان بپردازند. به این ترتیب علاوه بر اینکه هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان بر اساس داشتن یا نداشتن دفترچه بیمه متفاوت است، بر حسب داشتن بیمه های مختلف نیز می تواند متفاوت باشد.

برخی از بیمه ها در صورتی هزینه ی جراحی افراد می پردازند که این افراد شاخص توده بدنی (BMI) بالای 40 داشته باشند و به عبارتی دیگر نیاز مبرمی به این عمل جراحی داشته باشند.

هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان و یا سایر بیمارستان های کشور به موارد متفاوتی بستگی دارد.

هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان و یا سایر بیمارستان های کشور به موارد متفاوتی بستگی دارد. به طور مثال افراد پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید دارو هایی را تهیه و مصرف کنند که هر کدام ممکن است قیمت های متفاوتی داشته باشند و همانطور که می دانیم قیمت همه ی اجناس روز به روز در حال تغییر بوده و نمی توان یک مقدار مشخص برای این امر را در نظر گرفت.

یکی دیگر از هزینه های عمل جراحی اسلیو هزینه ی آزمایشگاه و تصویر برداری می باشد. برای انجام عمل جراحی اسلیو قبل و بعد از انجام عمل ممکن است که نیاز باشد افراد تحت آزمایشات مختلفی قرار گرفته و پزشک جراح از افراد بخواهد تا از معده ی خود تصویر برداری های مورد نظر را انجام دهند.

بنابراین بسته به هزینه هایی که باید برای آزمایشات و تصویر برداری های لازم انجام دهید ممکن است که هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان متفاوت باشد.

نیاز به فیزیوتراپی

برخی از افراد به دلیل کاهش وزن قابل توجه پس از عمل جراحی و همچنین ضعف مفاصل به دلیل وزن زیاد در مدت طولانی ممکن است که به فیزیوتراپی نیاز داشته باشند. به این ترتیب باید تعداد جلسات فیزیوتراپی و همچنین نرخ تعیین شده ی فیزیوتراپی که به آن مراجعه خواهید کرد را نیز در نظر بگیرید.

از دیگر هزینه های عمل اسلیو معده می توان به هزینه ی بستری در تخت بیمارستان به مدت مورد نیاز و همچنین هزینه های اتاق عمل اشاره کرد. بیمارستان نیکان با ارائه ی بهترین خدمات و بالا ترین کیفیت عمل های جراحی به واسطه ی پزشکان متخصص و با تجربه ای که دارد، کم ترین هزینه ی ممکن را نیز از افراد دریافت می کند.

افرادی که قصد انجام عمل اسلیو معده را دارند می توانند با مراجعه به بیمارستان نیکان به صورت مستقیم با بهترین پزشکان جراح عمل اسلیو معده مشورت کنند و برنامه های غذایی لازم را از او دریافت کنند.

بنابراین بهترین گزینه برای انجام عمل اسلیو معده بیمارستان نیکان می باشد. اگر در سراسر کشور در باره ی هزینه ی عمل اسلیو در کلینیک ها و بیمارستان های متفاوت تحقیق کنید، در می یابید که با وجود ارائه ی خدمات و کیفیت بالای انجام عمل و .. هزینه ی عمل اسلیو در بیمارستان نیکان نسبت به سایر بیمارستان ها و کلینیک ها بسیار مناسب می باشد.

آیا صرف هزینه برای عمل اسلیو به صرفه است؟

همانطور که پیش تر اشاره کردیم چاقی و اضافه وزن عوارض بسیار زیادی را برای سلامتی انسان دارد. به این ترتیب می توان چاقی را یک دشمن سرسخت سلامتی جسمی و روحی افراد نام برد. همانطور که می دانیم سلامتی انسان از هر چیزی برای انسان مهم تر بوده و نمی توان هیچ قیمتی را بر روی سلامتی انسان گذاشت.

البته نکته ی قابل توجه این است که چاقی یک بیماری بوده که با انجام عمل هایی مانند اسلیو معده می توان از عوارض آن جلوگیری کرد.

آیا صرف هزینه برای عمل اسلیو به صرفه است؟
آیا صرف هزینه برای عمل اسلیو به صرفه است؟

اما دقت کنید که در صورتی که چاقی باعث ابتلای افراد به برخی از بیماری ها مانند دیابت، بیماری های قلبی و عروقی، بیماری های تنفسی، برخی از سرطان ها و … بشود، باید هزینه های بسیار بیش تری را صرف مداوای خود کرد.

البته در بعضی از این بیماری ها درمان قطعی ای وجود نداشته و مشخص نیست که هزینه ای که برای درمان این بیماری ها می شود نتیجه ی قابل قبولی را بدهد.

می توانید با صرف هزینه ی نسبتا کمی به راحتی بیماری چاقی خود را درمان کنید

اما نکته ی قابل توجه در باره ی عمل اسلیو این است که می توانید با صرف هزینه ی نسبتا کمی به راحتی بیماری چاقی خود را درمان کنید و از پیشرفت بسیاری از بیماری های خطرناک در بدن خود جلوگیری کنید.

علاوه بر همه ی این فواید از لحاظ سلامتی بدن و … عمل اسلیو معده باعث کاهش وزن قابل توجهی در افراد شده که این کاهش وزن باعث بازگشت اعتماد به نفس افراد شده و به این ترتیب افراد از لحاظ روحی نیز بسیار بهتر خواهند شد. با توجه به همه ی این نکاتی که گفتیم واقعا رسیدن به این سطح از سلامتی ارزش صرف هزینه را دارد.

البته توجه داشته باشید که هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیمان با توجه به خدمات ارائه شده بسیار مناسب بوده و در صورت تمایل می توانید با بیمارستان تماس برقرار کرده و از آخرین قیمت عمل اسلیو معده با خبر شوید.

آیا انجام عمل اسلیو با صرف هزینه ی کم تر بهتر است ؟

توجه داشته باشید که در هنگام انتخاب بیمارستان و مرکزی که می خواهید عمل اسلیو را انجام دهید، دقت کافی به خرج دهید. زیرا عمل اسلیو معده یک عمل بسیار حساس و حیاتی بوده و حتما باید زیر نظر پزشکان جراح متخصص و با تجربه انجام گیرد.

به این ترتیب در صورتی که با مرکزی مواجه شدید که عمل اسلیو معده را با هزینه ی کم تری انجام می داد، بهتر است که قبل از انجام تحقیقات کافی درباره ی تمامی جوانب، برای انجام عمل اسلیو معده اقدام نکنید.

برخی از مراکز ممکن است با به کار گیری پزشکان جراح تازه کار و همچنین وسایل و تجهیزات کم تری در اتاق عمل، هزینه ی کم تری را از بیماران دریافت کند. اما توجه داشته باشید که در عمل های جراحی مسئله جان یک فرد بوده که باید به نحو احسن از آن حفاظت شده و بهترین خدمات را به او ارائه کرد.

آیا انجام عمل اسلیو با صرف هزینه ی کم تر بهتر است ؟
آیا انجام عمل اسلیو با صرف هزینه ی کم تر بهتر است ؟

بیمارستان نیکان با استفاده از با تجربه ترین پزشکان متخصص در عمل جراحی اسلیو معده، به شما اطمینان می دهد تا با خیال راحت به این بیمارستان مراجعه کرده و از خدمات مناسب آن بهره مند شوید.

هزینه ی عمل اسلیو معده در خارج از کشور چقدر است؟

همانطور که می دانیم هر کشور با توجه به شرایط اقتصادی خود و همچنین بیمه های درمانی افراد ممکن است که مبالغ بسیار متفاوتی را برای اناجام عمل جراحی اسلیو معده در نظر گرفته باشند. توجه داشته باشید که قطعا انجام عمل اسلیو برای شهروندان این کشور ها به دلیل داشتن بیمه ی درمانی، نسبت به افراد خارجی بسیار پایین تر می باشد.

بر اساس آماری که در سال 2020 از ایالت هایی در کشور آمریکا گرفته شده است، در این سال نرخ انجام عمل اسلیو به طور متوسط در همه ی ایالت ها 5 درصد کاهش یافته و حتی در بعضی از ایالت ها این نرخ به 10 درصد کاهش نیز رسیده است.

کشور آمریکا به دلیل داشتن تعداد بسیار زیادی از افراد با اضافه وزن زیاد و افزایش روز افزون جمعیت افراد مبتلا به بیماری چاقی مفرط در این کشور، سازمان بهداشت این کشور تسهیلاتی را برای انجام عمل های لاغری در نظر گرفته است.

به طور کلی در برخی از ایالت های آمریکا هزینه ی انجام عمل اسلیو در حدود 10 تا 30 هزار دلار در نظر گرفته شده است.  به این ترتیب در صورتی که هزینه های سفر و اقامت در این کشور ها را در نظر گرفت انجام عمل جراحی اسلیو در کشور ایران بسیار بهتر و به صرفه تر نیز می باشد.

یکی از بهترین مراکز برای انجام عمل اسلیو معده بیمارستان نیکان می باشد که در این مطلب به بررسی هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان پرداختیم.

هزینه ی عمل اسلیو معده در خارج از کشور چقدر است؟
هزینه ی عمل اسلیو معده در خارج از کشور چقدر است؟

عمل اسلیو معده چه مزایایی دارد؟

برای کاهش وزن و لاغر شدن روش های بسیار زیاد و متنوعی وجود دارد. اما بیشتر روش های کاهش وزن لاغری به صورت ترکیبی از ورزش های سنگین و رعایت رژیم های غذایی خاصی می باشد.

این روش ها معمولا به انرژی و زمان زیادی نیاز دارند تا به نتیجه ی مطلوب خود برسند. اما برخی از افراد روش عمل های جراحی معده برای کاهش وزن را انتخاب می کنند.

این روش ها هر کدام ممکن است از طریق پروسه ها و فرآیند های متفاوتی باعث کاهش وزن افراد شوند. عمل اسلیو معده یکی از بهترین عمل های جراحی برای لاغری می باشد که مزایای بسیار زیادی نسبت به سایر روش ها دارد. در ادامه ی مطلب به بررسی برخی از این مزایا می پردازیم.

عمل اسلیو معده چه مزایایی دارد؟
عمل اسلیو معده چه مزایایی دارد؟

کاهش وزن قابل توجه

افرادی که روش عمل جراحی اسلیو را برای کاهش وزن خود انتخاب کرده اند، در مدت زمان نسبتا کمی شاهد کاهش مقدار بسیار زیادی از اضافه وزن خود بوده اند.

بر طبق آخرین آمار هایی که از مراجعین به بیمارستان نیکان پس از انجام عمل اسلیو معده گرفته شده است، این افراد در حدود مدت 2 سال پس از انجام عمل اسلیو معده، توانسته اند حدود 75 درصد از اضافه وزن خود را کاهش دهند.

عدم آسیب به روند کلی کار معده

بسیاری از افراد ممکن است که در باره ی سلامتی خود نگرانی داشته باشند و تصور کنند که با انجام عمل اسلیو معده شاهد اختلال در دستگاه گوارش خود خواهند بود.

اما نکته ی قابل توجه این است که عمل های جراحی معده برای لاغری پس از سال ها تحقیق و آزمایش به مرحله ی انجام رسیدند و این عمل برای اولین بار در یکی از ایالت های کشور آمریکا انجام شد.

در این عمل جراحی تنها گنجایش و حجم معده کاهش می یابد و در ادامه ی زندگی افراد اشتهای کم تری را برای خوردن مواد غذایی از خود نشان خواهند داد.

به عبارتی دیگر این عمل جراحی از پر خوری های افراد جلوگیری کرده و با کاهش حجم معده باعث می شود که افراد در طول روز مقدار کالری کم تری را به بدن خود وارد کنند. در عمل اسلیو معده درست است که حجم معده کاهش می یابد اما انتهای معده سالم و دست نخورده باقی مانده و افراد پس از انجام این عمل دچار سوء جذب مواد غذایی نخواهند شد.

مدت زمان عمل و ریکاوری کم

همانطور که پیش تر اشاره کردیم عمل جراحی اسلیو با روش لاپاراسکوپی انجام شده و به این ترتیب در طول عمل فقط تعدادی سوراخ کوچک بر روی شکم افراد ایجاد شده و به وسیله ی لوله های مخصوصی روند کلی عمل انجام می شود.

به این ترتیب این عمل جراحی در پوست جراحت های خاصی را ایجاد نکرده و مدت زمان کمی برای بخیه ی این سوراخ های روی شکم لازم است. بخیه ی معده نیز برای برگشت به حالت عادی به رعایت برخی از نکات نیاز داد.

معمولا این عمل جراحی در حدود 2 الی 3 ساعت به طور کامل انجام شده و افراد پس از آن وارد دوره ی ریکاوری می شوند. به طور کلی برای انجام عمل جراحی اسلیو معده و بازگشت به حالت عادی مدت زمان زیادی لازم ندارد.

کنترل برخی از بیماری های مزمن

در این مطلب به برخی از مضرات چاقی و تأثیرات آن بر سلامتی افراد اشاره کردیم. دیابت و فشار خون از بیماری هایی هستند که در اثر پیشرفت بیماری چاقی و اضافه وزن به وجود می آیند.

یکی از خبر های بسیار خوب و حائز اهمیت در باره ی عمل جراحی اسلیو معده این است که با انجام این عمل تا حدود زیادی می توان دو بیماری دیابت نوع 2 و فشار خون بالا را کنترل کرد.

به صورتی که افرادی که به بیماری دیابت نوع 2 مبتلا هستند پس از انجام عمل اسلیو معده و کاهش وزن تا حدود بسیار زیادی نیاز آن ها به دارو های کنترل کننده ی دیابت و انسولین کاهش می یابد.

کنترل برخی از بیماری های مزمن
کنترل برخی از بیماری های مزمن

آیا قبل از انجام عمل اسلیو معده باید رژیم غذایی خاصی را رعایت کرد؟

تأثیرات این عمل جراحی به طور مستقیم با رژیم غذایی بعد از انجام عمل در ارتباط می باشد. اما بسیاری از پزشکان متخصص برای بهبود روند عمل و اثر بخشی عمل به افراد توصیه می کنند تا قبل از انجام عمل اسلیو نیز رژیم های غذایی خاصی را رعایت کنند. برای انجام عمل اسلیو معده باید به پزشک متخصص مراجعه کرده و مشاوره های لازم را از او دریافت کنید.

در جلسه ی دیدار شما با پزشک متخصص معمولا پزشک به ارزیابی شما می پردازد و رژیم غذایی خاصی را به شما توصیه می کند تا از مدت زمان مشخصی قبل از انجام عمل اسلیو معده رعایت کنید.

این رژیم های غذایی قبل از عمل جراحی بیشتر به منظور بالا بردن درصد موفقیت عمل جراحی انجام می شوند. این رژیم ها قبل از عمل جراحی تا حدودی چربی های اطراف معده و کبد اطراف را کاهش داده و به این ترتیب پزشک جراح بهتر می تواند به اعضای داخل شکم افراد دسترسی داشته باشد.

کمک به جلوگیری از بروز برخی از عوارض

این رژیم های غذایی به افراد کمک می کنند تا از بروز برخی از عوارض احتمالی این عمل جلوگیری شود. در ادامه برخی از نکات مهم در رژیم غذایی قبل از عمل اسلیو را به شما معرفی می کنیم.

پزشکان متخصص به افرادی که قصد انجام عمل اسلیو معده را دارند توصیه می کنند تا از حدود 3 هفته قبل از انجام عمل برخی از نکات را در رژیم غذایی خود رعایت کنند.

به طور مثال به این افراد توصیه می شود تا میزان کالری دریافتی خود در طول روز را کاهش دهند. به این ترتیب افراد باید در مدت این سه هفته مصرف مواد غذایی پر کالری مانند کربوهیدرات ها و انواع قند های تصفیه شده را کاهش دهید. به طور مثال در این مدت باید از مصرف برخی از مواد غذایی مانند انواع نوشابه ها و آب نبات ها و … خودداری کنید.

بهتر است که به جای مواد قندی و کم ارزش غذایی پروتئین ها را جایگزین کنید

در این مدت بهتر است که به جای مواد قندی و کم ارزش غذایی پروتئین ها را جایگزین کنید. بسیاری از پرشکان متخصص مصرف روزانه 60 گرم پروتئین را از طریق وعده های غذایی سالم و مختلف توصیه می کنند. به طور مثال مواد غذایی که در این مدت توصیه می شود شامل مرغ، تخم مرغ، گوشت قرمز کم چرب، گوشت ماهی های مختلف و … هستند.

در این مدت نوشیدن آب به مقدار کافی و لازم را نباید فراموش کنید. پزشکان به افراد توصیه می کنند که حدود دو ماه قبل از انجام عمل جراحی به هیچ وجه مشروبات الکلی را مصرف نکنند و همچنین از حدود سه هفته قبل از عمل اسلیو معده مصرف نوشابه ها را قطع کنند. اما در عوض به افراد توصیه می شود که تا جایی که می توانند در طول روز آب بنوشند.

ممکن است که بدانید که همه ی انواع چربی ها برای بدن مضر نیستند و حتی مصرف برخی از چربی ها برای بدن ضروری بوده و بدن برای حیات عادی خود به آن ها نیاز دارد. به این ترتیب افراد باید توجه داشته باشند که به جای چربی های مضر از چربی های سالم استفاده کنند.

مصرف برخی از چربی های مفید

به طور مثال در مدت این سه هفته افراد باید مصرف برخی از چربی های مفید مانند اومگا 3 و زیتون و ماهی و … شروع کنند. همچنین در این مدت افراد باید سعی کنند که از مصرف روغن های مضر که به صورت روزانه به صورت روغن های مایع و جامد که برای پخت و پز و سرخ کردن استفاده می کنیم، خودداری کنند.

یکی از مهم ترین بخش های رژیم غذایی قبل از انجام عمل اسلیو معده دو یا سه روز قبل از انجام این عمل می باشد. در دو یا سه روز قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده افراد باید بیشتر غذا های مایع مانند انواع سوپ ها با قطعات نرم و کوچک گوشت استفاده کنند. همچنین برخی از پزشکان مصرف برخی از ژله های سالم را در این مدت بدون اشکال می دانند.

مصرف برخی از چربی های مفید
مصرف برخی از چربی های مفید

پس از عمل جراحی اسلیو معده باید از مصرف چه غذا هایی خودداری کرد؟

همانطور که می دانیم در عمل جراحی اسلیو، معده تحت جراحی قرار گرفته و بخش بسیار زیادی از معده بخیه زده می شود. به این ترتیب در روز های اول پس از عمل جراحی اسلیو معده، مصرف مواد غذایی مناسب که به معده آسیب نزنند بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد.

در صورتی که افراد در روز های اول پس از انجام عمل اسلیو معده مواد غذایی زیادی را مصرف کنند بافت معده ی آنها کشیده شده و ممکن است بخیه های آن ها دچار مشکل شود.

پس از عمل جراحی اسلیو معده باید از مصرف چه غذا هایی خودداری کرد؟
پس از عمل جراحی اسلیو معده باید از مصرف چه غذا هایی خودداری کرد؟

به همین دلیل در روز های اول پس از عمل جراحی افراد باید فقط از مواد غذایی مایع استفاده کنند. پس از گذشتن مدتی به طور مثال حدود 3 الی 4 روز با معاینه ی پزشک متخصص و طبق دستور او افراد می توانند مصرف مایعات حاوی پالم و یا تکه های بسیار کوچک و جامد استفاده کنند.

پس از گذشت چند روز با این رژیم غذایی پزشک افراد را معاینه کرده و به آن ها می گوید که مصرف غذا هایی مانند سوپ های حاوی تکه های بسیار کوچک گوشت و … را شروع کنند.

پس از این مرحله افراد می توانند به آرامی مصرف غذا های پوره مانند را شروع کنند. البته افراد باید توجه داشته باشند که به دلیل اینکه معده ی آن ها تحت جراحی قرار گرفته است، ممکن است که با مصرف غذا های جدید دچار ایجاد رفلکس معده شوند. به عبارت دیگر این افراد ممکن است که پس از مصرف دوباره ی غذا های جامد دچار رفلکس معده ای و استفراغ شوند.

افراد در هنگام شروع غذا های جدید ابتدا مقدار کمی از غذا را مصرف کنند

به این ترتیب بهتر است که افراد در هنگام شروع غذا های جدید ابتدا مقدار کمی از غذا را مصرف کنند و مدت زمان کمی را منتظر بمانند. در صورتی که رفلکس معده ای ایجاد نشد می توانند به آرامی مصرف این غذا را از سر بگیرند.

یکی از موارد قابل توجه در زمینه ی رژیم غذایی پس از عمل جراحی اسلیو معده این است که افراد باید تعداد وعده های غذایی خود را افزایش دهند و این وعده ها را بر طول  روز تقسیم کنند.

اما نکته ی قابل توجه این است که افراد باید در هر وعده مقدار کمی از ماده ی غذایی را مصرف کنند. زیرا گنجایش معده ی افراد کاهش یافته است و در هر توانایی هضم مقدار کمی از مواد غذایی را دارد.

برخی از مواد غذایی هستند که افراد پس از انجام عمل اسلیو معده باید از مصرف آن ها خودداری کنند. در ادامه ی مطلب تعدادی از این مواد غذایی را برای شما نام می بریم.

الکل

همانطور که می دانیم مصرف مشروبات الکلی در حالت عادی نیز تأثیرات بسیار منفی را بر بدن انسان بر جای می گذازند. اما پس از عمل اسلیو معده شرایط بسیار متفاوت خواهد بود و افراد باید تا حدود 6 ماه پس از انجام عمل اسلیو معده از مصرف هر گونه از مشروبات الکلی خودداری کنند. زیرا مصرف این مشروبات می تواند در روند کاهش وزن افراد اختلال ایجاد کرده و باعث کم شدن تأثیر عمل جراحی شود.

به دلیل کاهش گنجایش معده ی افراد، این افراد پس از انجام عمل اسلیو معده با مصرف مقدار کمی از مشروبات الکلی، مقدار زیادی الکل را در مدت زمان کمی به جریان خون خود وارد کرده اند و به همین دلیل این افراد ممکن است با مصرف مشروبات الکلی دچار استفراغ شوند.

آجیل

آجیل ها یکی از میان وعده هایی می باشند که ما ایرانی ها معمولا از آن ها به مقدار زیادی استفاده می کنیم. اما نکته ی قابل توجه این است که آجیل ها به صورت طبیعی دارای ساختار های پیچیده ای می باشند و هضم آن ها برای معده های سالم و دست نخورده نیز تا حدودی مشکل می باشد.

به این ترتیب مصرف آجیل ها پس از انجام عمل اسلیو معده باعث سخت شدن کار معده می شود و ممکن است که باعث ایجاد واکنش معده ای شود.

مصرف میوه با پوست

بسیاری از پزشکان متخصص توصیه می کنند تا افراد پس از انجام عمل اسلیو معده از مصرف میوه ها با پوست خودداری کنند. زیرا مصرف میوه ها با پوست آن ها ممکن است باعث ایجاد درد در ناحیه ی معده شود. علیرغم اینکه میوه ایی مانند سیب جزو بهترین میان وعده های موجود می باشد اما مصرف آن با پوست توصیه نمی شود.

گوشت قرمز پر چرب

درست است که پس از عمل جراحی برای بهبود سریع تر بخیه ها و زخم های بدن افراد باید مقدار بیشتری از مواد پروتئینی را مصرف کنند. اما مصرف گوشت قرمز پر چربی پس از عمل جراحی اسلیو معده کار صحیحی نمی باشد. زیرا هضم گوشت های چرب مخصوصا به صورت سرخ شده برای معده بسیار سخت بوده و ممکن است موجب آسیب به معده شود.

پیشنهاد می کنیم از پست اسلیو معده برای چه وزنی مناسب است دیدن کنید.

چرا باید برای عمل اسلیو معده بیمارستان نیکان را انتخاب کرد؟

بیمارستان نیکان یکی از بیمارستان های با کیفیت در سطح بین المللی می باشد که از اواسط دهه ی هفتاد شمسی احداث شده است و در مدت فعالیت خود همواره فرهنگ احترام به بیمار و اولویت قرار دادن خواسته های مراجع را در اولویت کاری خود قرار داده است. بیمارستان نیکان از آغاز فعالیت خود سعی کرده است که بهترین کادر درمانی را در سراسر کشور به کار بگیرد تا بهترین خدمات ممکن به مراجعین و بیماران این بیمارستان ارائه شود.

چرا باید برای عمل اسلیو معده بیمارستان نیکان را انتخاب کرد؟
چرا باید برای عمل اسلیو معده بیمارستان نیکان را انتخاب کرد؟

بسیاری از پزشکانی که در بیمارستان نیکان مشغول به کار هستند دارای مدرک تخصص و یا فوق تخصص از بهترین دانشگاه های کشور هستند و همچنین سابقه ی کار مناسبی را در کلینیک های معتبر دارند. به این ترتیب افرادی که به بیمارستان نیکان مراجعه می کنند از لحاظ کیفیت و سطح کاری پزشکان و پرسنل این بیمارستان باید خیالشان راحت باشد.

یکی از مهم ترین ملاک ها برای استخدام پرسنل این بیمارستان مهربانی و دلسوزی افراد می باشد. زیرا به باور مسئولین این بیمارستان رفتار مهربانانه و دلسوزانه با بیمار و مراجع می تواند بسیار مفید و موثر باشد و باعث ایجاد رابطه ی صمیمی در بین افراد شده و به این ترتیب تا حدود زیادی به روند درمان بیمار کمک شود.

بهترین و جدید ترین تجهیزات

بیمارستان نیکان با داشتن بهترین و جدید ترین تجهیزاتی که در بهترین بیمارستان های سراسر جهان استفاده می شوند، به پزشکان جراح خود این امکان را می دهد تا از نظر لوازم و تجهیزات لازم در اتاق عمل دچار مشکل نباشند و بتوانند بهترین عمل ها را در اتاق عمل این بیمارستان انجام دهند.

همانطور در این مطلب اشاره کردیم برای عمل جراحی اسلیو معده، پزشک جراح به تجهیزات لاپاراسکوپی نیاز دارد. بیمارستان نیکان تمامی این تجهیزات را برای پزشکان فراهم کرده تا بتوانند به راحتی انواع عمل های سخت و حساس را انجام دهند و به جامعه کمک کنند تا افراد سلامتی خود را دوباره به دست بیاورند.

بیمارستان نیکان که در منطقه ی اقدسیه ی تهران واقع شده است و دارای تجربه ی بسیار زیادی در زمینه ی عمل های جراحی لاغری می باشد.

در این بیمارستان انواع بسیار متفاوتی از عمل های جراحی لاغری توسط پزشکان متخصص و با تجربه انجام شده که با توجه به خدمات بسیار زیادی که این بیمارستان به افراد ارائه می دهد، هزینه ی مناسبی را برای عمل جراحی اسلیو معده دریافت می کند.

همانطور که در این مطلب به بررسی هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان پرداختیم، به این مطلب پی بردیم که با توجه به سطح کیفیت کاری این بیمارستان و همچنین خدماتی که به افراد ارائه می دهد، هزینه ی بسیار مناسبی را برای انجام عمل اسلیو معده دریافت می کند.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی دقیق عمل جراحی اسلیو معده در بیمارستان نیکان پرداختیم. همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم چاقی یکی از معضلاتی می باشد که جامعه ی امروزی با آن گریبان گیر است. چاقی علاوه بر تأثیرات ظاهری که در افراد بر جای می گذارد زمینه ساز بسیاری از بیماری های صعب العلاج نیز می شود.

همچنین دانستیم که عمل جراحی اسلیو معده یکی از بهترین روش های کاهش وزن و لاغری می باشد که در آن حدود 70 درصد از معده برش داده می شود. به این ترتیب با جدا کردن بخش عمده ی معده ی افراد، گنجایش معده کاهش یافته و افراد می توانند در طول روز مقدار کم تری از مواد غذایی را مصرف کرده و میزان کم تری کالری را به بدن خود وارد کنند.

همچنین در ادامه به بحث اصلی این مطلب، یعنی هزینه عمل اسلیو در بیمارسنان نیکان پرداختیم. همانطور که اشاره کردیم بیمارستان نیکان از پیشرفته ترین و مجهز ترین بیمارستان های کشور بوده که با بکار گیری پزشکان متخصص و با تجربه ، به افراد این امکان را می دهد تا با خیال راحت عمل های جراحی حساس خود را در این بیمارستان انجام دهند.

هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که از مهم ترین این هزینه ها می توان به هزینه های جانبی مانند هزینه ی انجام آزمایشات و عکس برداری ها، خرید دارو های خاص، دستمزد پزشک جراح، هزینه های تجهیزات اتاق عمل و .. اشاره کرد.

با توجه به امکانات و تجهیزات بسیار پیشرفته و منحصر به فردی که بیمارستان نیکان در اختیار افراد قرار می دهد، هزینه ی نسبتا کمی برای انجام عمل اسلیو در این بیمارستان دریافت می شود. در این مطلب همچنین به برخی از توصیه های مهم در باره ی عمل جراحی اسلیو پرداخته ایم.

برای درمان مشکل دیابت در کمتر از 30 روز لطفا صفحه درمان دیابت در 30 روز را ببینید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید