هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر

با ما همراه شوید تا بیشتر با موضوع هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر آشنا شوید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

در این مقاله سعی داریم تا در مورد هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان محب کوثر اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار شما قرار دهیم. همچنین درباره اضافه وزن و چاقی، جراحی اسلیو معده، افراد کاندیدای انجام این عمل جراحی، مزیت های آن و عوامل تاثیرگذار در هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر مطالبی را ارائه نماییم.

برای تشخیص و آشنایی بهترین دکتر اسلیو معده برای درمان لاغری در یزد توصیه می کنیم از صفحه بهترین دکتر اسلیو معده در یزد دیدن کنید.

هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر چقدر است؟

هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر بسته به چند پارامتر مهم است که شامل:

 1. هزینه تخت و مدت زمان بستری 
 2. نوع عمل اسلیو (پیوند روده به معده اسلیو ساسی پس)
 3. دستمزد جراح
 4. دستمزد متخصص بیهوشی
 5. دستمزد دستیاران جراح
 6. تجهیزات پزشکی
 7. نوع بیمه درمانی بیمار
 8. هزینه نظارت پزشک بعد از عمل
 9. هزینه ویزیت بعد از عمل 
 10. خرید مکمل های غذایی
آن چه در این نوشتار علمی پزشکی، مورد مطالعه قرار می گیرد:

از بیمارستان محب کوثر چه می دانید؟

چاقی و اضافه وزن

ارتباط اضافه وزن با بیماری ها

آیا اضافه وزن با فشار خون بالا در ارتباط است؟

جراحی لاغری چیست؟

جراحی اسلیو معده چیست؟

چه افرادی کاندیدای عمل جراحی لاغری اسلیو معده هستند؟

مراحل جراحی اسلیو معده را نام ببرید؟

مزیت های جراحی لاغری اسلیو معده را ذکر نمایید؟

عوامل تاثیرگذار در هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر را نام ببرید؟

هدف از جراحی اسلیو معده چیست؟

مراقبت های قبل از انجام جراحی اسلیو را ذکر نمایید؟

بیماران بعد از انجام عمل کوچک کننده معده بایستی از چه مراقبت هایی پیروی نمایند؟

نکات مهمی که بیماران پس از انجام جراحی بایستی از آن پیروی نمایند را شرح دهید؟

نتیجه گیری

 

بیمارستان محب کوثر

قبل از این که موضوع هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر را بررسی کنیم، ابتدا لازم است تا در مورد بیمارستان محب کوثر، اطلاعاتی کسب نماییم.

این بیمارستان با هدف عرضه فعالیت های فوق تخصصی خود از سال هزار و سیصد و نود و دو شروع به فعالیت نمود. بیمارستان محب کوثر که در زمینی به مساحت سه هزار و هفتصد مترمربع واقع گردیده، در یازده طبقه احداث و دارای ظرفیت دویست تخت به منظور ارائه بهترین خدمات درمانی بوده است.

بیمارستان فوق به دلیل بهره مندی از پزشکان متخصص و فوق تخصص در عرصه های متعدد توانسته است که موفق به دریافت رتبه (درجه یک اعتبار بخشی) از وزارت بهداشت درمان از همان ابتدای تاسیس تا به امروز گردد.

علاوه بر این، با برخورداری از گواهینامه جذب بیماران بین الملل (IPD) به کلیه بیمارانی که از سایر کشورهای دیگر به کشورمان حضور یافته اند، خدمات سلامت و همچنین پزشکی را به بهترین شکل ارائه می نمایند.

چاقی و اضافه وزن

در حال حاضر یکی از اختلالات متداول و رنج آور که تعداد زیادی از افراد در هر رده سنی را به خود گرفتار کرده است، چاقی و یا اضافه وزن بالا است. این معضل علاوه بر بروز مشکلات زمینه ای بر روی سلامتی فرد، زیبایی افراد را که مهمترین موضوع محسوب می شود را نیز در معرض خطر قرار می دهد.

به منظور رفع معضل اضافه وزن اشخاص از سایر متدهای کاهش وزن و لاغری نظیر شکم بند، مکمل های لاغری، داروهای خوراکی کاهش اشتها و یا جراحی های چاقی نیز استفاده می شود.

چاقی و اضافه وزن
چاقی و اضافه وزن

در این بین اشخاصی نیز هستند که با بهره مندی از برنامه رژیم غذایی مناسب و همچنین فعالیت های ورزشی مناسب از بروز این معضل پیشگیری کرده و دستورالعمل های پزشکی را به منظور برطرف نمودن این معضل رعایت می نمایند.

با توجه به موارد بیان شده، انجام تمرینات ورزشی و همچنین رژیم غذایی می تواند از موثرترین متدهای کاهش وزن در افراد محسوب شود. زیرا سایر تکنیک ها موقتی بوده و از تاثیرات کمتری بر روی بیماران برخوردار هستند.

تغییر وزن و یا اضافه وزن به مقدار محصولات غذایی دریافتی و همچنین سوزاندن کالری فرد در طی روز بستگی دارد.

تغییر وزن و یا اضافه وزن به مقدار محصولات غذایی دریافتی و همچنین سوزاندن کالری فرد در طی روز بستگی دارد. به همین منظور، استفاده بیش از اندازه انواع خوراکی ها و عدم کاهش کالری دریافتی، به تدریج سبب بروز اضافه وزن و یا چاقی مفرط در فرد می شود.

در حال حاضر اغلب خوراکی ها، شیرین و بسیار چرب بوده که این امر باعث می شود تا کالری دریافتی آن ها نیز به مراتب بیشتر باشد و در نهایت تمایل بسیار افراد به مصرف آن ها در یک بازه کوتاه سبب چاقی مفرط در فرد می شود.

عادات بد غذایی، عوامل ژنتیکی، عوامل محیطی، افزایش کالری و پیامدهای بعضی از داروها و نیز تاثیرات فاکتورهای روانی مانند عصبانیت و استرس می تواند در افزایش وزن افراد دخیل باشد.

اضافه وزن و بیماری ها

اضافه وزن بالا و یا چاقی به دلیل تجمع چربی های انباشته در بخش های مختلف بدن، اختلالات متعددی را برای فرد به دنبال دارد. اکثر بیماران مبتلا به اضافه وزن بالا پیوسته با حس خستگی مفرط و کمبود انرژی همراه هستند. به طور معمول، تعریق در این گروه از افراد نسبت به سایر افرادی که وزن نرمال و طبیعی دارند، به مراتب بیشتر بوده است.

ممکن است بیماران مبتلا به اضافه وزن بالا با اختلالات تنفسی نیز همراه شوند و تنفس برای آن ها در زمان دویدن و یا راه رفتن امری سخت و دشوار باشد.

همچنین آن ها به دلیل تجمع بیش از اندازه بافت های چربی برای گذراندن امور شغلی و روزانه خود با مشکلات بسیار زیادی همراه هستند. دردهای مفصلی و همچنین خر و پف های شبانه از دیگر اختلالاتی است که بیماران دارای اضافه وزن بالا با آن مواجه هستند.

از سایر بیماری های متعدد در ارتباط با اضافه وزن بالا؛ فشار خون بالا، افزایش کلسترول خون، دیابت، سکته مغزی، مشکلات قلبی، اختلالات کبدی و کلیوی، انواع سرطان و همچنین آسم از مشکلاتی به شمار می آیند که بیماران در معرض آن قرار می گیرند.

مهمترین موضوعی که در خصوص این گروه از بیماران بایستی بیان نماییم، بروز مشکلات روانشناختی است. زیرا اضافه وزن بالا سبب گردیده که به تدریج آن ها حس اعتماد به نفس خود را از دست دهند.

برای انجام عمل اسلیو معده در همدان پیشنهاد می کنیم پست عمل اسلیو معده در همدان را مشاهده کنید.

آیا اضافه وزن با فشار خون بالا در ارتباط است؟

تحقیقات صورت گرفته حاکی از آن است که بیماران مبتلا به شاخص توده بدنی بالا با افزایش فشار خون بالا همراه هستند. جریان خون از مسیر رگ ها به همراه ضربان قلب پمپاژ می گردد که این امر سبب ایجاد فشار و یا نیرو می شود.

اگر فشار حاصل از این پمپاژ بسیار زیاد باشد و در طولانی مدت مهار نگردد، به بخش های مختلف بدن نظیر مغز یا کلیه شما صدمه جدی وارد می کند. چنان چه با چاقی مفرط و یا اضافه وزن بالا همراه هستید، درصد ابتلای شما به فشار خون بالا به مراتب بیشتر خواهد بود.

همچنین تجمع چربی های انباشته سبب بالارفتن چربی خون در بیماران می شود که این بافت های چربی در عروق خونی تجمع می یابند و در نتیجه نخست بروز سکته قلبی و سپس مغزی را در بیمار افزایش می دهد.

اگر با چاقی مفرط مبتلا هستید و کلسترول بالایی نیز دارید، به منظور دستیابی به وزن مناسب و از دست دادن بافت های چربی، برخورداری از یک برنامه رژیم غذایی مناسب در کنار فعالیت های ورزشی سبک می تواند به تقلیل کلسترول خون به بیماران کمک زیادی نماید.

جراحی لاغری

در کنار تمرینات فیزیکی و همچنین برنامه رژیم غذایی، جراحی لاغری متدی است که به منظور از دست دادن وزن و دستیابی به وزن ایده آل به خصوص برای اشخاصی که از این طریق نتوانسته اند وزن قابل توجهی را از دست دهند و همچنین اضافه وزن آن ها سبب بروز مشکلات متعدد مرتبط با اضافه وزن بالا شده است، گزینه مناسبی به شمار می آید.

جراحی لاغری دارای انواع متعددی است که موضوع بحث ما در این مقاله، جراحی اسلیو معده و هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر است. بیماران بعد از انجام جراحی لاغری، در کوتاه ترین زمان با کاهش وزن و یا سایز همراه خواهند شد که بیانگر تاثیرات مثبت و اثربخش جراحی لاغری است.

البته اگر بیماران بعد از جراحی لاغری، از یک برنامه رژیم غذایی مناسب تحت نظر متخصصین تغذیه استفاده نکنند و به تمامی دستورالعمل پزشکی بعد از جراحی پایبند نباشند، احتمال افزایش وزن مجدد نیز بسیار زیاد است.

جراحی اسلیو معده

پیش از توضیح موضوع هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر، باید درباره جراحی اسلیو معده مطالبی را عنوان نماییم. در حال حاضر اضافه وزن و یا چاقی مفرط یکی از اختلالات مزمنی است که اکثر افراد جامعه در هر رده سنی را به آن دچار کرده است. متدهایی که برای معالجه این عارضه به بیماران توصیه می شود، بر مبنای میزان شاخص توده بدنی در افراد متغیر بوده است.

در اکثر موارد، جراحان متخصص به منظور کاهش وزن، تغییر در سبک زندگی و همچنین افزایش تمرینات فیزیکی را به این گروه از بیماران پیشنهاد می نمایند. با توجه به این نکات، اگر بیمار نتواند وزن چشمگیری را از دست دهد، مناسب ترین شیوه درمانی توسط جراحان متخصص، انجام جراحی اسلیو معده است.

برای مقایسه دو جراحی لاغری اسلیو معده یا بای پس توصیه می کنیم پست اسلیو معده بهتره یا بای پس را مطالعه نمائید.

جراحی اسلیو معده
جراحی اسلیو معده

در این متد که از طریق جراحی پیشرفته لاپاراسکوپی روی بیماران صورت می پذیرد، متخصصین فلوشیپ بخشی از معده (حدود 80 درصد) را که وظیفه ترشح هورمون گرلین (گرسنگی) را بر عهده دارد، در انجام این عمل جراحی حذف می نمایند. نتیجه حاصل از این عمل جراحی، ایجاد معده ی کوچک و لوله ای شکل است که بیشتر به یک موز شباهت دارد.

بعد از جراحی اسلیو معده، معده جدید ظرفیت کمتری برای دریافت موادغذایی دارد که این امر سبب می گردد تا فرد در کوتاهترین زمان با کاهش وزن قابل توجهی همراه شود. همچنین تغییرات هورمونی حاصل  از جراحی اسلیو معده می تواند تاثیرات مثبتی را روی مشکلات قلبی عروقی و همچنین فشار خون بالا به همراه داشته باشد.

 

بعد از حذف بخش اعظمی از معده بیماران مبتلا به اضافه وزن بالا، آن چه از معده بیمار باقی می ماند

بعد از حذف بخش اعظمی از معده بیماران مبتلا به اضافه وزن بالا، آن چه از معده بیمار باقی می ماند، بیشتر به آستین لباس شباهت دارد. واژه آستین در زبان انگلیسی به معنای اسلیو (Sleeve) بوده است.

بنابراین به علت شباهت بسیار معده جدید به این حالت، نام این عمل جراحی کوچک کننده معده را (جراحی اسلیو معده) و یا (گاسترکتومی آستین) می نامند.

حس گرسنگی به دلیل حذف بخش زیادی از هورمون گرلین، به شدت تقلیل می یابد و به این ترتیب بیمار در هر وعده غذایی، حجم کمتری از محصولات غذایی مناسب و سازگار با شرایط جدید را می تواند استفاده نماید. راندمان حاصل از این متد جراحی کاهش وزن غیرقابل برگشت و همچنین دائمی بودن عمل اسلیو معده است.

بیماران بعد از انجام این عمل چاقی باید از یک برنامه رژیم غذایی مناسب تحت نظر متخصصین تغذیه استفاده نمایند تا به نتایج مطلوب تری از جراحی فوق دست یابند.

البته این امر می تواند بر هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر تاثیرگذار باشد. چنان چه بیمار در پیروی از دستورالعمل های پزشکی قصور نماید و یا مجدداً به پرخوری خود ادامه دهد، معده جراحی شده بزرگ و کشیده می شود و احتمال افزایش وزن مجدد بسیار است. البته این کشش به مفهوم بازگشت معده به فرم اصلی خود نیست.

افراد کاندیدای جراحی عمل اسلیو معده

این جراحی معده، به عنوان یکی از پرکاربردترین جراحی ها برای معالجه اضافه وزن بالا در بیماران به شمار می آید. اما نکته مهمی که اکثر بیماران از آن بی اطلاع هستند، به این موضوع اختصاص دارد که این متد درمانی گزینه مناسبی برای تمامی بیماران مبتلا به عارضه چاقی نیست.

به بیان دیگر، عمل چاقی و هر متد درمانی برای چاقی، به رفتار و عادات فرد، شرایط جسمی و روحی، سوابق دارویی و بیماری و همچنین عوامل متعدد دیگری بستگی دارد که تجویز آن فقط با شناسایی پزشک متخصص امکانپذیر است. به این ترتیب افرادی که کاندیدای عمل جراحی اسلیو معده هستند عبارتند از:

افرادی که حداقل به مدت شش ماه به صورت مداوم از فعالیت های ورزشی مناسب، برنامه رژیم غذایی مطلوب و استاندارد تحت نظر مجرب ترین متخصصین تغذیه و همچنین استفاده از داروهای تقلیل کننده وزن که از سوی جراح اسلیو معده تجویز شده است، نتوانسته اند وزن قابل توجهی کم کنند، کاندیدای مناسب جراحی اسلیو معده محسوب می شوند.

افرادی که دارای BMI بالای چهل کیلوگرم هستند

افرادی که دارای BMI بالای چهل کیلوگرم هستند و به دلیل تجمع توده های چربی در بخش های مختلف بدن، از بروز این عارضه رنج می برند نیز کاندیدای عمل اسلیو معده هستند.

چنان چه بیمار به مدت پنج سال به بیماری چاقی مبتلا بوده و شاخص توده بدنی ایشان بالغ بر چهل و پنج کیلوگرم است و انجام امور شغلی و روزانه برای وی غیر ممکن شده باشد نیز کاندیدای انجام این عمل کوچک کننده معده محسوب می شوند.

بیمارانی که به عارضه پرخوری مبتلا بوده و نمی توانند این مشکل را کنترل نمایند، برای برطرف نمودن این اختلال می توانند از عمل اسلیو معده استفاده نمایند.

چنان چه فرد، به دلیل شرایط جسمی و یا روحی خود از داروهای خوراکی استفاده می نماید که از حالت معمولی نیز گرسنه تر می شوند، کاندیدای انجام جراحی اسلیو معده هستند.

افرادی که بی ام آی آن ها تقریباً در حدود سی و پنج الی چهل کیلوگرم است

افرادی که بی ام آی آن ها تقریباً در حدود سی و پنج الی چهل کیلوگرم است و از اختلالات زمینه ای نظیر فشار خون ، دیابت، کلسترول بالا و یا آپنه خواب رنج می برند نیز کاندیدای انجام این عمل جراحی لاغری هستند.

تمامی بیماران رده سنی هجده الی شصت و پنج سال که به عارضه اضافه وزن بالا مبتلا هستند نیز کاندیدای انجام این عمل جراحی هستند.

بیمارانی که از لحاظ روحی و روانی، این قابلیت را دارند که در شیوه زندگی و همچنین عادات غذایی خود تغییراتی را ایجاد نمایند، می توانند از این متد درمانی برای دستیابی به وزن ایده آل و مطلوب بهره مند شوند.

چنان چه بیمار با اختلالات عاطفی، روحی و روانی مواجه نباشد و از این لحاظ در سلامت و صحت کامل باشد، می توانند از این عمل جراحی برای کاهش وزن اضافی بهره مند گردد.

گروه دیگر از بیماران که کاندیدای انجام جراحی فوق هستند را می توان به افرادی که به مواد مخدر و همچنین نوشیدنی های الکلی اعتیاد ندارند، متذکر شد.

کلیه موارد نامبرده از افرادی هستند که کاندیدای انجام جراحی عمل اسلیو معده در بیمارستان محب کوثر هستند.

افرادی که کاندیدای انجام عمل اسلیو معده نیستند

جراحی چاقی فوق، شیوه ی مفید و در عین حال کم خطر برای معالجه عارضه اضافه وزن بالا و همچنین دستیابی به وزن ایده آل و مناسب است. اما نکته حائز اهمیت این است که این متد جراحی برای بیمارانی که شرایط ویژه ی دارند به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود:

بیماران مبتلا به عارضه صرع، لازم است از دیگر شیوه های درمانی برای کاهش وزن خود استفاده نمایند.

جراحی اسلیو معده برای بیمارانی که با اختلالات قلبی همراه هستند، به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود و این گروه از افراد بایستی از متدهای درمانی دیگر بهره مند شوند.

افرادی که کاندیدای انجام عمل اسلیو معده نیستند
افرادی که کاندیدای انجام عمل اسلیو معده نیستند

بیماران مبتلا به اختلالات زمینه ای اعصاب و روان، مشکلات روانی و بی نظمی در دستگاه عصبی، کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی اسلیو معده محسوب نمی شوند.

در این بین افراد رده سنی کمتر از هجده سال و همچنین بیشتر از شصت و پنج سال نیز کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی لاغری فوق نیستند.

افرادی که با توجه به شاخص توده بدنی به چاقی و یا اضافه وزن مبتلا نیستند.

جراحی اسلیو معده به اشخاصی که از وزن شدید و همچنین مشکلات زمینه ای طولانی مدت نظیر دیابت همراه بوده و از بروز آن ها رنج می برند، به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

مصرف نوشیدنی های الکلی و یا مواد مخدر

بیمارانی که بر اثر مصرف نوشیدنی های الکلی و یا مواد مخدر به چاقی مبتلا شده اند و قادرند با تغییر در شیوه زندگی، وزن قابل توجهی را از دست دهند، کاندیدای انجام عمل لاغری فوق نیستند.

کلیه موارد نامبرده از بیمارانی هستند که کاندیدای انجام جراحی اسلیو معده نیستند و به منظور دستیابی به وزن ایده آل و نرمال بایستی از سایر شیوه های درمانی لاغری بهره مند شوند.

لطفا از پست جراح لاغری در قم دیدن کنید.

مصرف نوشیدنی های الکلی و یا مواد مخدر
مصرف نوشیدنی های الکلی و یا مواد مخدر

مراحل جراحی اسلیو معده

کلیه مراحل عمل لاغری فوق که می تواند به نوعی بر هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر تاثیر گذار باشد را در ادامه بیان می نماییم:

جراحان متخصص در اولین گام برای انجام این عمل لاغری از بیهوشی عمومی به منظور تسریع در روند جراحی استفاده می نمایند.

همان طور که گفتیم، این عمل جراحی از طریق لاپاراسکوپی انجام می گیرد. به همین دلیل جراح در این مرحله اقدام به ایجاد شکاف های بسیار کوچک در حدود یک الی پنج اینچ روی شکم بیمار می نماید.

متورم نمودن شکم بیمار از طریق گاز دی اکسید کربن به منظور مشاهده دقیق تر و بهتر و همچنین داخل نمودن وسایل مخصوص جراحی لاپاراسکوپی در گام بعدی پیش از جراحی صورت می پذیرد.

در این مرحله، جراح متخصص دوربین های مخصوص جراحی به نام لاپاراسکوپ که دارای بالاترین کیفیت است را داخل شکم بیمار می نمایند.

در گام بعدی، کلیه اتصالات نظیر عروق عصبی، عروق خونی، رباط ها، بافت چربی و غیره که به قسمتی از معده متصل است را قطع می نمایند.

معین نمودن خط بخیه

معین نمودن خط بخیه در میان قسمتی از معده حذف شده با قسمتی که باید در معده باقی بماند، مرحله دیگر انجام جراحی اسلیو معده است.

دوختن و یا منگنه نمودن خط بخیه با ابزارهای مخصوص جراحی که استاپلر نامیده می شود، گام بعدی در انجام جراحی فوق است.

حذف قسمت بسیاری از معده در حدود هشتاد درصد و خارج نمودن از شکم، مرحله ی دیگری از عمل اسلیو معده است.

جراحان متخصص در این مرحله از طریق کوتر و همچنین وسایل حرارتی جراحی اقدام به متوقف نمودن خونریزی از معده می نمایند.

بررسی معده و همچنین خط بخیه و اطمینان حاصل نمودن از عدم نشتی آن، مرحله بعدی است که جراحان متخصص بایستی به آن دقت بسیار نمایند.

بیرون آوردن کلیه تجهیزات مخصوص جراحی از شکم

بیرون آوردن کلیه تجهیزات مخصوص جراحی از شکم و بخیه زدن محل شکاف ها از طریق بخیه های قابل جذب و یا غیرقابل جذب، مورد دیگری از مراحل جراحی عمل اسلیو معده به شمار می آید.

بعد از انجام تمامی مراحل جراحی، جراح متخصص محل برش را پانسمان می نماید.

بعد از اتمام جراحی چاقی، بیمار را به ریکاوری انتقال می دهند.

پس از این که بیمار هوشیاری کامل خود را به دست آورد، انتقال وی به بخش طبق دستور جراح متخصص صورت می پذیرد.

مرحله پایانی در جراحی اسلیو، ترخیص بیمار از بیمارستان و سپری نمودن دوران نقاهت در منزل است.

تمامی موارد ذکر شده از مراحل جراحی اسلیو معده است که می تواند روی هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر نیز تاثیرگذار باشد.

بیرون آوردن کلیه تجهیزات مخصوص جراحی از شکم
بیرون آوردن کلیه تجهیزات مخصوص جراحی از شکم

بهترین جراح متخصص عمل اسلیو معده 

شما بایستی برای انجام این عمل جراحی، هزینه هایی را متقبل شوید. پس نیاز است که این عمل حساس و بزرگ را تحت نظر مجرب ترین جراحان فوق تخصص فلوشیپ لاپاراسکوپی انجام دهید. در این راستا چند نکته به منظور بهترین انتخاب برای جراح متخصص عمل لاغری اسلیو معده متذکر می شویم:

تخصص و مهارت جراحی لاغری و یا باریاتریک یکی از مشخصه های بارز یک جراح متخصص مجرب است که می تواند روی هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر تاثیرگذار باشد.

یکی از مهمترین نکاتی که در زمان انتخاب جراح متخصص لاغری بایستی در نظر داشته باشید، توجه به مراجعان و همچنین بیماران بسیار زیاد او است.

در این راستا بهترین جراح، شخصی است که عمل اسلیو معده بسیار زیادی را طی سال های پزشکی انجام داده است و از دیگر متدهای جراحی کاهش وزن نیز استفاده نموده است.

رابطه خوب و بسیار قوی با بیماران

یکی دیگر از ویژگی های مجرب ترین جراحان اسلیو معده این است که رابطه خوب و بسیار قوی با بیماران داشته باشد.

مجرب ترین و بهترین جراحان متخصص افرادی هستند که با بیمارستان های تخصصی و پیشرفته همکاری می نمایند.

بهترین جراح متخصص فردی است که از مناسب ترین متریال و همچنین دستگاه های لازم برای عمل جراحی استفاده نماید.

کلیه دستورالعمل ها و برنامه ها را پیش از عمل، در زمان جراحی و همچنین پس از عمل به صورت کامل در اختیار بیماران تحت این عمل جراحی قرار می دهد.

از بارزترین مشخصه ی یک جراح متخصص

از بارزترین مشخصه ی یک جراح متخصص می توان این مورد را گفت که مناسب ترین و همچنین مطلوب ترین هزینه ها را برای انجام این عمل لاغری ارائه نماید.

در زمان انتخاب جراح متخصص برای جراحی اسلیو معده بایستی به این نکته توجه نمایید که جراح متخصص درصد موفقیت های بسیار زیادی را در این زمینه کسب کرده باشد.

بیمارانی که جراحی اسلیو معده را نزد این جراح متخصص انجام داده اند، رضایت بسیار زیادی از وی داشته باشند.

مهمترین نکته در انتخاب جراح مختصص، دسترسی آسان و راحت به او می باشد.

تمامی موارد نامبرده از نکاتی است که بیماران در زمان انتخاب مجرب ترین متخصصین فلوشیپ لاپاراسکوپی بایستی به آن توجه نمایند. البته موارد فوق بر روی هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر نیز تاثیرگذار است. مناسب ترین شیوه برای یافتن مجرب ترین جراحان متخصص اسلیو معده، مراجعه به مطب و مشاوره با او می باشد که در این مسیر می تواند بازخوردها و همچنین نظرات بیماران را نیز جویا شود.

از بارزترین مشخصه ی یک جراح متخصص
از بارزترین مشخصه ی یک جراح متخصص

عوامل تاثیرگذار در هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر

هزینه جراحی اسلیو معده به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که در زیر به آن اشاره می نمایم:

 1. یکی از مواردی که می تواند روی هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر موثر باشد، هزینه بیهوشی است.
 2. هزینه ابزارهای مخصوص جراحی و همچنین تسهیلات مورد استفاده که شامل ابزارها و موارد مصرفی در زمان جراحی است، مورد دیگری است که روی هزینه جراحی فوق موثر است.
 3. دستمزد جراح متخصص براساس میزان تجربه و مهارتی که برای انجام جراحی اسلیو معده کسب نموده است نیز می تواند بر هزینه جراحی لاغری فوق تاثیرگذار باشد.
 4. هزینه آزمایش های مرتبط به جراحی و همچنین تصاویر رادیولوژی نظیر سونوگرافی و غیره نیز می تواند روی هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر تاثیرگذار باشد.
 5. قرارهای ملاقات و همچنین ویزیت هایی که بیماران بایستی پیش از انجام جراحی و بعد از آن با جراح متخصص خود به صورت مستمر داشته باشند، مورد دیگری است که بر هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر موثر است.
 6. و سایر موارد دیگر

کلیه موارد نامبرده از مواردی است که روی هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر تاثیرگذار است.

اصلی ترین فاکتورها و عواملی که می تواند روی هزینه جراحی تاثیرگذار باشد

انجام جراحی در بیمارستان های دولتی و یا خصوصی و همچنین در کلینیک های فوق تخصصی از جمله مواردی به شمار می آیند که روی هزینه جراحی اسلیو معده تاثیرگذار است.

نوع بیمه درمانی بیمار می تواند نقش مهمی را در هزینه های جراحی بر عهده داشته باشد.

پارامتر بعدی به تخصص و مهارت جراح فوق تخصص فلوشیپ لاپاراسکوپی بستگی دارد.

منطقه و همچنین محلی که بیمار در آن عمل جراحی اسلیو معده را انجام می دهد، روی هزینه آن تاثیرگذار است. به طور مثال هزینه جراحی در بیمارستان محب کوثر در تهران به مراتب بیشتر از هزینه جراحی در شهرستان های اطراف و یا سایر شهرهاست.

اصلی ترین فاکتورها و عواملی که می تواند روی هزینه جراحی تاثیرگذار باشد
اصلی ترین فاکتورها و عواملی که می تواند روی هزینه جراحی تاثیرگذار باشد

همچنین ممکن است هزینه های احتمالی دیگری نیز پس از جراحی اسلیو معده وجود داشته باشد.

هزینه مشاور و یا مربی ورزشی

هزینه مشاور و یا مربی ورزشی و همچنین متخصص تغذیه بعد از جراحی لاغری فوق از موارد دیگری است که روی عمل اسلیو تاثیرگذار است.

اغلب جراحان متخصص بعد از انجام این جراحی ممکن است مکمل های ویتامینی و همچنین مواد معدنی را برای بیماران تجویز نمایند که این مورد می تواند روی هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر نیز تاثیرگذار باشد.

در بعضی موارد انجام عمل های زیبایی نیز مانند بازسازی شل شدگی عضلات، حذف پوست اضافی، لیفت قسمت های متعدد بدن نظیر لیفت پستان در بانوان و یا لابیاپلاستی از جمله مخارج دیگری به شمار می آیند که روی هزینه جراحی تاثیرگذار است.

در این بخش سعی کردیم تا تمامی عوامل تاثیرگذار در هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر را برای شما متذکر شویم.

هزینه مشاور و یا مربی ورزشی
هزینه مشاور و یا مربی ورزشی

مزیت های جراحی اسلیو معده

لازم است در ادامه مقاله هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر در خصوص مزایای انجام جراحی چاقی فوق نیز مطالبی را برای شما متذکر شویم:

تقلیل وزن در بیماران در جراحی لاغری اسلیو معده درست همانند جراحی چاقی بای پس معده بسیار چشمگیر است.

با توجه به این که بخش اعظمی از معده در این عمل جراحی حذف می شود، اما به علت این که بخش پایانی معده دست نخورده و سالم باقی می ماند، بیمار با سوء جذب انواع محصولات غذایی همراه نمی شود که مزیت بارز این عمل لاغری به شمار می آید.

یکی دیگر از مزیت های جراحی اسلیو معده را می توان به مدت زمان جراحی و همچنین ریکاوری کمتر بیماران متذکر شد.

بهتر است بدانید که ریسک ابتلا به عارضه فتق داخل شکم بیماران در این متد جراحی کاهش وزن تا حد بسیار زیادی تقلیل می یابد.

بیماران تحت عمل جراحی اسلیو معده به ارزیابی ها و همچنین قرار ملاقات های کمتری بعد از انجام جراحی نیاز دارند که می تواند مزیت دیگر جراحی لاغری فوق محسوب شود.

جراحی اسلیو معده نسبت به سایر جراحی های لاغری، متدی هوشمندانه و همچنین از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است. به همین منظور اغلب جراحان متخصص، این عمل جراحی چاقی را به بیماران توصیه می نمایند.

ریسک دچار شدن به کم خونی پس از انجام جراحی اسلیو معده

ریسک دچار شدن به کم خونی پس از انجام جراحی اسلیو معده در بیماران بسیار پایین است که این موضوع می تواند یکی دیگر از مزیت های جراحی فوق به شمار آید.

در اغلب موارد، ریسک ریزش مو در بیماران و همچنین تقویت و رویش مجدد آن در بیماران تحت عمل جراحی اسلیو معده به مراتب کمتر بوده است.

از مهمترین مزیت جراحی اسلیو اختصاص به حفظ پیلور معده دارد. زیرا احتمال کش آمدن و یا بزرگ شدن معده در آن نسبت به سایر عمل های لاغری به مراتب کمتر بوده است.

بیمارانی که در انجام سایر جراحی های چاقی به نتایج قابل قبولی دست نیافته اند، می توانند همچون جراحی ثانویه و همچنین ایمن ترین عمل کاهش وزن از این متد جراحی بهره مند شوند.

در مقابل دیگر عمل های جراحی، پوست بدن بیماران حالت شل شدگی و یا آویزان به خود نمی گیرد.

کنترل دیابت نوع دو و فشار خون

مهمترین مزیت جراحی اسلیو به کنترل دیابت نوع دو و همچنین فشار خون بالا اختصاص دارد، به طوری که مشاهده شده بعد از انجام این عمل جراحی، چنان چه به دیابت مبتلا هستید، مصرف داروهای خوراکی و یا تزریق انسولین تا حد قابل توجهی کاهش می یابد.

کنترل دیابت نوع دو و فشار خون
کنترل دیابت نوع دو و فشار خون

در ادامه مزیت های این جراحی کوچک کننده معده بایستی متذکر شد که:

 • احتمال استاندارد سازی این متد جراحی نسبت به دیگر تکنیک های جراحی به مراتب بیشتر بوده است.
 • به علت کمتر بودن مدت زمان این جراحی، ریسک بروز مشکلات ریوی و همچنین ترومبوز وریدی تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد.
 • در یک بازه زمانی کوتاه، پیامدهای بسیار کمتری را از نتیجه جراحی فوق کسب خواهید کرد.
 • میزان درصد مرگ و میر در جراحی اسلیو معده کمتر از (1%) بوده است. به همین منظور اغلب جراحان متخصص، عمل اسلیو معده را به بیماران دارای اضافه وزن بالا توصیه می نمایند.

تمامی موارد ذکر شده از مزیت های جراحی لاغری کوچک کننده معده است که بیماران با انجام این عمل چاقی می توانند از آن بهره مند شوند.

هدف از انجام جراحی اسلیو معده

هدف کلی جراحان متخصص فلوشیپ لاپاراسکوپی اسلیو معده از انجام این عمل جراحی، کوچک کردن حجم معده است که در این متد جراحی، جراح متخصص بخش اعظمی از معده که در حدود هشتاد درصد است را حذف می نمایند.

بر همین اساس، پس از انجام جراحی لاپاراسکوپی اسلیو، به علت کوچک شدن سایز معده نسبت به گذشته، بیمار حجم کمتری از مواد غذایی را در طی روز مصرف می نماید که این امر در از دست دادن بافت های چربی موجود در نواحی مختلف بدن و دستیابی به وزن ایده آل و مناسب بسیار تاثیرگذار بوده است.

این امر سبب گردیده که فرد به تدریج با تقلیل وزن همراه شود. به طوری که بعد از گذشت چند ماه از جراحی بیمار تقریباً در حدود هشتاد درصد از وزن اضافی خود را از دست می دهد و به وزن استاندارد و نرمال می رسد.

هدف از انجام جراحی اسلیو معده
هدف از انجام جراحی اسلیو معده

سوالی که ممکن است برای همه شما مطرح شود به این موضوع اختصاص دارد که به چه علت انجام جراحی لاغری اسلیو معده تنها در رده سنی مشخصی انجام می گیرد؟

همان طور که قبلا نیز اشاره نمودیم، تنها افرادی کاندیدای انجام جراحی اسلیو معده هستند که در رده سنی بین هجده تا شصت سال باشند.

بعضی از اشخاص در سنین کودکی با شاخص توده بدنی بسیار بالایی همراه هستند، اما هنگامی که این دوره را سپری می نمایند و وارد سن نوجوانی می شوند، به تدریج با کاهش وزن همراه می شوند و به وزن طبیعی و ایده آل می رسند.

یکی از پارامترهای اثرگذار در انجام این متد از جراحی روز دنیا به پایبند بودن به تمامی دستورالعمل های پزشکی در خصوص اصول تغذیه سالم و همچنین فعالیت های فیزیکی مناسب است.

با توجه به این که کودکان و همچنین نوجوانان در پیروی از این اصول کمی سهل انگاری می نمایند و به انجام آن پایبند نیستند، ممکن است جراحی صورت گرفته بر روی آن ها با نتایج مثمر ثمری همراه نباشد و فرد در این مسیر با شکست همراه شود.

به همین علت است که متخصصین توصیه می نمایند که قبل از سن هجده سالگی اقدام به انجام این عمل جراحی نکنید و کمی صبر نمایید. علاوه بر این، افراد بالای رده سنی شصت سال به علت پیری و همچنین کهولت سن، انجام جراحی اسلیو خطری بزرگ برای آن ها به شمار می آید،  به طوری که احتمال دارد که سبب مرگ بیمار شود.

با توجه به نکاتی که درباره رده سنی مناسب برای انجام این جراحی متذکر شدیم، می توان به این نتیجه رسید که قصور در رعایت نکردن دستورالعمل های پزشکی قبل و بعد از جراحی می تواند بر هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر نیز تاثیرگذار باشد.

مراقبت های قبل از جراحی اسلیو معده

چنان چه صلاحیت جراحی اسلیو معده را داشتید، اکیپ مراقبت های سلامت، نکات مهم برای آمادگی لازم پیش از جراحی را به شما متذکر می شوند. البته ممکن است لازم باشد تا شما تست های متعددی را پیش از انجام عمل انجام دهید.

بنابراین بهتر است که قبل از جراحی اسلیو معده، به جراح متخصص خود فهرستی از کلیه داروها، مواد معدنی، مکمل های رژیمی، ویتامین هایی که در طی روز مصرف می نمایید را ارائه دهید.

مراقبت های قبل از جراحی اسلیو معده
مراقبت های قبل از جراحی اسلیو معده

احتمال دارد که شما محدودیت هایی برای نوشیدن، خوردن و همچنین میزان دوز داروهایی که در طی روز استفاده می نمایید، داشته باشید. در صورتی که از داروهای خوراکی رقیق کننده خون استفاده می نمایید، پیش از انجام عمل جراحی لاغری با جراح متخصص خود مشورت نمایید.

چنان چه فرد به دیابت مبتلا است، بایستی حتماً جراح متخصص را از این موضوع مطلع نماید تا بعد از جراحی، داروهای مصرفی و انسولین تزریقی را بهتر مدیریت نمایند. در ادامه اقدامات احتیاطی که در خصوص عمل اسلیو بایستی توجه نمایید را نیز متذکر می شویم:

برای آغاز جراحی لاغری شما به یک برنامه ورزشی مناسب نیاز دارید. بهتر است پیش از انجام جراحی به مدت دوازده هفته از مصرف دخانیات خودداری نمایید و پیش از عمل آزمایش (نیکوتین) را انجام دهید. علاوه بر این شاید نیاز باشد تا با یک برنامه ریزی مناسب قبل از جراحی، خود را برای عمل چاقی آماده نمایید.

آزمایش بلع پس از جراحی لاغری اسلیو معده

مدتی پس از جراحی، معمولا در روزهای نخست، جراح متخصص برای شما تست بلع را تجویز می نماید که برای انجام این آزمایش از (پرتو ایکس) استفاده می نمایند و در طی آن از بیمار درخواست می شود تا (کنتراست) مایع بی رنگ را ببلعند تا از معده و همچنین روده شما عبور نماید و در اشعه X مشاهده شود.

انجام این امر به جراح متخصص کمک می کند تا وضعیت معده جراحی شده را به صورت دقیق مشاهده کرده و هر گونه گرفتگی و یا انسداد در معده را برطرف نماید.

آزمایش بلع پس از جراحی لاغری اسلیو معده
آزمایش بلع پس از جراحی لاغری اسلیو معده

هنگامی که این مورد توسط جراح مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و تایید شد، شما این اجازه را دارید که مصرفی نوشیدنی ها را در روزهای نخست جراحی و همچنین برنامه غذایی تجویز شده را از هفته دوم به بعد از عمل استفاده نمایید.

در این مدت شما با خشکی بسیار در ناحیه دهان همراه هستید، کادر درمان، کمی دهان شما را شست و شو می دهند و این امر تا هنگامی که شما نمی توانید چیزی را قورت دهید، ادامه دارد. متخصصین تغذیه، برنامه غذایی مناسبی را برای روزهای نخست و همچنین هفته های پس از جراحی با توجه به شرایط فعلی شما تجویز می نمایند. این برنامه غذایی ممکن است در روزهای نخست کمی غیر معمول باشد اما به تدریج شما به این شرایط عادت می نمایید.

مراقبت های پس از عمل جراحی اسلیو معده

همان طور که می دانید، یکی از اساسی ترین بخش های پس از انجام هر عملی، پیروی از برنامه رژیم غذایی مناسب و همچنین مراقبت های بعد از آن است.

جراحان فوق تخصص فلوشیپ لاپاراسکوپی، موثرترین رمز موفقیت را در پیروی از برنامه رژیم غذایی مناسب که از سوی مجربترین جراحان لاغری تجویز شده است، معرفی می نمایند.

بیمارانی که از این متد پیشرفته و روز دنیا برای انجام دستیابی به وزن ایده آل استفاده می نمایند، بایستی به مراحل اساسی و مهم استفاده از محصولات غذایی توجه نمایند.

مراقبت های پس از عمل جراحی اسلیو معده
مراقبت های پس از عمل جراحی اسلیو معده

مراحل استفاده از مواد غذایی سالم برای بیماران تحت عمل جراحی اسلیو معده به این شرح است:

گام اول هفته نخست تا دوم (مواد غذایی آبکی و استفاده از مایعات)

برنامه رژیم غذایی بعد از انجام جراحی اسلیو معده با تغییرات بسیار زیادی همراه خواهد بود. به این صورت که نخست بیماران بایستی مایعات را مزه مزه نمایند و به تدریج به میزان قطره ها بیفزایند. کلیه نوشیدنی های مناسب با شرایط فعلی بیمار در زمان مراقبت های پس از جراحی لاغری اسلیو معده بایستی فاقد تکه های میوه و همچنین رقیق باشد.

به منظور مراقبت های مداوم از معده جراحی شده، بیمار بلافاصله پس از جراحی فقط اجازه مصرف مایعاتی مانند نکتارهای رقیق، آب، چای، آب سیب و همچنین آب گوشت را دارد.

سپس با اجازه جراح متخصص، استفاده از مایعات مغذی نظیر سوپ رقیق، شیر فاقد چربی، آب میوه های فاقد شکر، اسموتی های خانگی و طبیعی بایستی به برنامه رژیم غذایی این گروه از بیماران بعد از انجام جراحی اضافه شود. البته در این مرحله، متخصصین به بیماران متذکر می شوند که روزانه در حدود دو و نیم لیتر مایعات مصرف نمایند تا از این طریق از دی هیدراته شدن بدن جلوگیری نمایند.

گام دوم- هفته سوم تا چهارم (مواد غذایی نرم و پوره ای)

در این گام از مراقبت های پس از جراحی اسلیومعده، هر زمان که درصد تحمل معده جراحی شده افزایش پیدا کرد، شما طبق تشخیص پزشک می توانید مواد غذایی پوره شده را در این مرحله آغاز نمایید. البته لازم است مواد غذایی مناسب در این هفته از دوره درمان کاملاً له و میکس شود، به شکلی که هیچ خوراکی درشت نبوده و همچون بافت موجود در ماست باشد.

به طور مثال در این مرحله شما می توانید از ترکیب میوه ها، پوره سیب زمینی، ماهی با سس، سبزیجات و همچنین گوشت له شده، سوپ خامه ای و یا غلیظ، حمس و همچنین پاستا له شده نیز استفاده نمایید.

بایستی در این مرحله، وعده های غذایی مصرفی را بین چهار الی شش وعده در طی روز افزایش دهید. به این صورت که در هر وعده، نخست یک الی دو قاشق غذاخوری استفاده نمایید و به تدریج تعداد آن را به چهار قاشق افزایش دهید.

بیماران تحت این عمل جراحی لازم است در هر وعده غذایی خود از پروتئین نیز استفاده نمایند. به عبارتی بیماران بایستی در طی روز نیم لیتر شیر کم چرب مصرف کنند، زیرا مصرف شیر سبب مخلوط شدن مواد غذایی می شود. به همین منظور جراحان متخصص توصیه می نمایند که در هر وعده، از این پروتئین مایع مفید استفاده نمایند.

گام دوم- هفته سوم تا چهارم (مواد غذایی نرم و پوره ای)
گام دوم- هفته سوم تا چهارم (مواد غذایی نرم و پوره ای)

 گام سوم- هفته پنجم تا ششم (غذاهای نرم)

در این گام از مراقبت های پس از جراحی، شما این امکان را دارید که از مواد غذایی به صورت تکه ای و یا نرم در برنامه رژیم غذایی خود استفاده نمایید. بعضی از محصولات غذایی مصرفی شامل:

گوشت چرخ کرده 2) پاستا 3) ماهی 4) برنج 5) سبزیجات پخته 6) اسپاگتی گل کلم 7) کمپوت میوه 8) املت 9) تخم مرغ همزده

هستند. نکته حائز اهمیتی که در این مرحله بایستی متذکر شویم، کاهش وعده های غذایی بین سه الی چهار وعده در طی روز و همچنین پرهیز از میان وعده های دارای کالری زیاد است.

گام چهارم- هفته ششم تا هشتم (رژیم غذایی نرمال)

 • بعد از گذشت شش هفته از انجام عمل جراحی فوق، شما با اجازه جراح متخصص این امکان را دارید که به برنامه رژیم غذایی نرمال و طبیعی گذشته خود برگردید.
 • بعد از گذشت دو ماه از جراحی، معده جراحی شده جدید بهبودی کامل خود را به دست آورده و در این مدت شما می توانید از تمامی مواد غذایی در برنامه رژیم غذایی خود استفاده نمایید.
 • در این گام بایستی در طی روز از سه وعده اصلی ثابت مواد غذایی استفاده نمایید.
 • میزان کالری دریافتی شما بعد از عمل اسلیو معده بایستی در حدود هزار تا هزار و دویست کالری در طی روز باشد.

مراحل نامبرده از مراقبت های پس از جراحی لاغری اسلیو معده است که بیماران تحت این عمل جراحی بایستی به منظور تسریع در بهبودی رعایت نمایند.

خود مراقبتی پس از جراحی اسلیو معده

در ادامه بررسی هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر، بهتر است به نکات خود مراقبتی که بایستی کلیه بیماران تحت این عمل جراحی از آن پیروی نمایند را متذکر شویم.

نکته ای که تمامی جراحان متخصص به این گروه از بیماران تحت عمل جراحی چاقی فوق متذکر می شوند، این است که تنها فردی که در این مدت می تواند بیشترین کمک را در حفظ سلامتی بدنتان برای شما داشته باشد، خود فرد است. پس بهتر است در این راستا به کلیه نکات خود مراقبتی که توسط متخصصین به شما توصیه می شود پایبند بوده و آن ها را رعایت نمایید.

شاید احساسات ناسازگاری را بعد از جراحی تجربه نمایید، حس خوشحالی بسیار زیاد به علت تقلیل وزن و یا شاید حس ترس و همچنین دلهره از پیروی نمودن از یک برنامه غذایی سالم در طولانی مدت و علاوه بر این ترس از پیامدهای بعد از جراحی که ممکن است شما را درگیر نماید.

در این شرایط گفت و گو با جراح متخصص و بیان کلیه سوالاتی که ممکن است در این راستا برای شما مطرح شود، کمک می کند تا آسانتر بتوانید با این روش از سبک زندگی همراه شوید.

پس از انجام جراحی اسلیو معده به علت تقلیل وزن ناگهانی که ممکن است ایجاد شود، شما تجربه جدیدترین شرایط را به همراه خواهید داشت که در بین ماه های (سوم الی ششم) پس از جراحی رخ می دهد که عبارتند از:

درد بدنی، تغییرات بسیار در خلق و خوی بیمار، حس خستگی، نازک شدن و همچنین ریزش مو در فرد است که در تمامی این گروه از بیماران امری طبیعی به شمار می آید.

ضرورت مراقبت های بعد از عمل اسلیو معده

پس از اتمام مراحل جراحی، شاید تقلیل وزن در بیماران به کندی رخ دهد و یا ممکن است اصولا کاهش وزنی در فرد ایجاد نشود. دلیل این امر آن است که بعضی از بیماران براین باورند که پس از جراحی، می توانند همچون گذشته به روال مصرف مواد غذایی خود ادامه دهند و هیچ پرهیزی در مصرف مواد غذایی نداشته باشند و همچون فردی عادی به روال زندگی خود ادامه دهند.

تقلیل وزن بیمار

بنابراین تقلیل وزن بیمار، بعد از عمل در طی ماه های آتی رخ می دهد و چنان چه بیمار با تقلیل وزن همراه نباشد، فقط به دلیل پیروی نکردن از دستورالعمل های بعد از جراحی معده است که همان طور که به آن اشاره نمودیم، امری حائز اهمیت است که بیماران باید به آن پایبند باشند. بایستی بیماران به مراقبت هایی از جمله:

 • پیروی از برنامه رژیم غذایی مناسب و مطلوب بعد از جراحی
 • انجام تمرینات ورزشی مناسب و سبک
 • تغییر در شیوه زندگی
 • پشتیبانی روحی مناسب اعضای خانواده و یا دوستان

دقت بسیار نمایند و چنان چه با پیروی از کلیه دستورالعمل های مراقبتی بعد از جراحی، وزن قابل توجهی را از دست ندادند، بیمار بایستی به منظور ارزیابی و بررسی های بیشتر به جراح متخصص مراجعه نمایند.

نکات مهم پس از عمل اسلیو معده

با پیروی از نکات مهمی که در زیر به آن اشاره می نماییم، شما می توانید تا حد بسیار زیادی از پیامدهای بعد از جراحی بکاهید که عبارتند از:

هر زمان که با حس خستگی همراه بودید، می توانید مدتی را استراحت نمایید. زیرا بعد از جراحی، خواب به میزان کافی انرژی شما را بیشتر کرده و شما قادر خواهید بود که به راحتی در طی روز به تمامی امور روزانه خود رسیدگی نمایید.

بیماران حتماً بایستی بعد از عمل به صورت منظم پیاده روی نمایند و هر روز به تعداد گام های خود در این مسیر بیفزایند. این امر علاوه بر کاهش وزن سریع، سبب تسریع جریان خون در فرد می شود و همچنین از بروز مشکلاتی نظیر یبوست و یا پنومونی نیز پیشگیری می نماید.

نکات مهم پس از عمل اسلیو معده
نکات مهم پس از عمل اسلیو معده

در این مدت بایستی از امور سنگین به خصوص بلند کردن وسایل سنگین که سبب می شود بر روی معده جدید شما فشار زیادی متحمل شود نیز خودداری نمایید.

انجام تمرینات فیزیکی شدید نظیر دوچرخه سواری، وزنه برداری، دویدن، تمرینات هوازی و غیره، حداقل تا هنگامی که جراح متخصص مجوز انجام آن ها را به شما ارائه دهد، ممنوع است.

عطسه، سرفه و نفس عمیق

در زمان عطسه، سرفه و یا نفس عمیق لازم است بالشی را در محل تحت عمل جراحی قرار دهید. زیرا این امر سبب کاهش شدت درد و همچنین محافظت بیشتر از شکم شما بعد از جراحی می شود.

به منظور جلوگیری از عفونت های پنومونی و همچنین ریه بهتر است در منزل از تمرینات تنفسی که پزشک مربوطه به شما ارائه داده است، استفاده نمایید.

بهتر است بعد از استحمام بلافاصله محل جراحی را خشک نمایید، البته شما به مدت چهارده روز پس از جراحی اجازه استحمام را ندارید. مگر در صورتیکه از نظر پزشک انجام این امر بلامانع باشد.

به هیچ عنوان عجله ای برای رانندگی کردن نداشته باشید. هنگامی شما می توانید این امر را انجام دهید که بدون مصرف مسکن ها با حس درد و ناراحتی بعد از عمل همراه نباشید، حتی چنان چه مسیر طولانی را نیز رانندگی نمی کنید، بایستی این احتمال را بدهید که ممکن است در ترافیک های طولانی گرفتار شوید. تعویض پاها بر روی پدال خودرو می تواند فشار بسیاری را بر روی ناحیه شکم شما ایجاد نماید.

پیشنهاد می کنیم از پست جراحی اسلیو معده دیدن کنید.

شما بین چهارده تا سی روز به مرخصی شغلی نیاز دارید

شما بین چهارده تا سی روز به مرخصی شغلی نیاز دارید تا در این مدت بهبودی کامل خود را به دست آورید. (البته این مدت به نوع فعالیت شما و همچنین میزان فشار کاری و از همه مهمتر موقعیت جسمی شما بستگی دارد).

برنامه رژیم غذایی ویژه که جراح متخصص برای این مدت توصیه نموده است را به صورت کامل و دقیق رعایت نمایید.

در خصوص روابط جنسی پس از جراحی لاغری اسلیو معده نیز بهتر است که با جراح متخصص خود مشورت نمایید.

کلیه موارد ذکر شده از دستورالعمل های پزشکی بعد از این عمل کوچک کننده معده است که می تواند به تسریع روند بهبودی و همچنین پیشگیری از بروز پیامدهای پس از جراحی کمک شایانی به شما نماید. چنان چه بیماران در پیروی از این نکات کوتاهی نمایند، ممکن است با مشکلات متعددی همراه شوند که می تواند بر روی هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر نیز تاثیرگذار باشد.

شما بین چهارده تا سی روز به مرخصی شغلی نیاز دارید
شما بین چهارده تا سی روز به مرخصی شغلی نیاز دارید

سوالی که ممکن است برای بیشتر شما بیماران مطرح شود این است که در چه مواردی بایستی به پزشک مربوطه مراجعه نمود؟

در صورتی که بعد از ترخیص از بیمارستان هوشیاری کامل خود را از دست داده و یا غش کرده اید، بایستی سریعاً به جراح متخصص مراجعه نمایید.

هنگامی که شما پس از جراحی با نفس هایی به صورت بریده بریده همراه هستید نیز بایستی بلافاصله به جراح متخصص خود مراجعه نمایید.

اگر شدت درد و یا ناراحتی شما پس از استفاده از داروهای مسکن کاسته نمی شود

اگر شدت درد و یا ناراحتی شما پس از استفاده از داروهای مسکن کاسته نمی شود و این موضوع شما را بسیار آزار می دهد، بایستی به پزشک مربوطه مراجعه کنید.

در مواقعی که بیماران با مشکل دفع گاز و یا دفع مدفوع بعد از عمل جراحی همراه هستند، بایستی سریعاً این موضوع را با جراح مربوطه مطرح نمایند.

در صورتی که بخیه های موجود در برش های ایجاد شده در ناحیه شکم برای انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی باز شده است، بایستی بیمار به جراح متخصص خود مراجعه نماید.

زمانی که با نشانه های لخته شدن خون نظیر تورم و همچنین قرمزی در کشاله ران و یا پاها همراه هستید.

در مواقعی که بیماران با نشانه های عفونت نظیر تورم، تب، تخلیه چرک و عفونت از محل برش، قرمزی و یا گرمای بیش از اندازه رگه های قرمز در انتهای برش همراه هستند، بایستی بلافاصله به جراح متخصص مراجعه نمایند.

کلیه موارد ذکر شده از نشانه هایی است که بیماران بعد از انجام جراحی لاغری فوق در صورت بروز هر یک از آن ها بایستی بلافاصله به جراح متخصص مراجعه نمایند تا اقدامات لازم برای تسریع در روند بهبودی را انجام دهند.

اگر شدت درد و یا ناراحتی شما پس از استفاده از داروهای مسکن کاسته نمی شود
اگر شدت درد و یا ناراحتی شما پس از استفاده از داروهای مسکن کاسته نمی شود

تمرین های مناسب به منظور تسریع در روند بهبودی

فعالیت هایی از جمله پیاده روی و یا موقعیت استراحت در تخت می تواند در مدت دوره نقاهت این عمل کوچک کننده معده کمک به سزایی به افزایش جریان خون در بیمار داشته باشد.

از نظر متخصصین، این امر یعنی افزایش گردش خون درصد احتمال ایجاد لخته های خونی را تا حد چشمگیری کاهش می دهد و سبب تسریع در بهبودی فرد می شود.

تمرین های مناسب به منظور تسریع در روند بهبودی
تمرین های مناسب به منظور تسریع در روند بهبودی

پیاده روی، ایستادن و همچنین انجام تمرینات ورزشی بعد از این عمل جراحی سبب تقلیل پیامدهای بعد از جراحی لاغری اسلیو معده و همچنین تسریع در روند بهبودی فرد می شود.

فعالیت هایی که در ادامه به آن اشاره می نماییم، بهتر است تا در هر ساعت از شبانه روز تکرار نمایید. علاوه بر این، پیش از جراحی برای بالا بردن راندمان ریه ها این تمرینات را انجام دهید:

شب نخست بعد از عمل لاغری فوق، با کمک همراه و یا کادر درمانی به آرامی بنشینید و بعد از آویزان نمودن پاها، خیلی آهسته کنار تخت خود بایستید. این امر شاید برای شما کمی سخت و دردناک باشد اما انجام مداوم آن می تواند سبب سهولت حرکت شما شود. به تدریج شما با برگشت قوای جسمانی خود نسبت به گذشته همراه می شوید که حاصل آن درد و ناراحتی کمتر است.

به آرامی از تخت خود خارج شوید و راه رفتن آرام را آغاز نمایید

روز بعد از عمل جراحی، پرستار و یا پزشک به شما پیشنهاد می کند که به آرامی از تخت خود خارج شوید و راه رفتن آرام را آغاز نمایید. بعد از آن بهتر است شما در طی روز سه بار این امر را تکرار کنید و همچنین تمرینات تنفسی و پا را هر شصت دقیقه یک بار انجام دهید.

شاید در روزهای نخست به قدر کافی سر حال نباشید تا بتوانید تمرینات ورزشی سبک را آغاز نمایید، اما تلاش کنید تا حد امکان کمی قدم بزنید. زیرا انجام آن برای شما امری ضروری است.

کادر درمانی شیوه صحیح سرفه کردن و همچنین تنفس عمیق را آموزش می دهند. علاوه بر این، پرستاران برای شما عنوان می دارند که برای ارتقای ریه هایتان از اسپیرومتری انگیزشی استفاده نمایید. تنفس و همچنین سرفه های عمیق می تواند سبب پیشگیری از بیماری ذات الریه در بیماران تحت عمل جراحی لاغری اسلیو معده گردد. انجام این تمرینات به افزایش جریان خون و همچنین حذف اثرات داوری بیهوشی در فرد منجر می شود.

تمامی موارد نامبرده از تمرینات مناسب به منظور بهبود سریع بیمار بعد از انجام عمل کوچک کننده معده است.

به آرامی از تخت خود خارج شوید و راه رفتن آرام را آغاز نمایید
به آرامی از تخت خود خارج شوید و راه رفتن آرام را آغاز نمایید

تقلیل وزن در جراحی اسلیو معده

بهتر است متذکر شویم که بیشترین درصد تقلیل وزن در بیماران تحت عمل جراحی اسلیو معده در شش ماه نخست بعد از این عمل چاقی در بیماران نمایان می شود. به بیان دیگر شما قادر خواهید بود که تقریباً بعد از انجام این عمل پنجاه درصد از وزن مازاد خود را در طی این دوره از دست دهید.

در این مدت یعنی شش ماه نخست، بدن شما به تمامی برنامه های رژیم غذایی مناسب و همچنین دستورالعمل های پزشکی پس از انجام جراحی لاغری عادت نموده است که این امر سبب می شود تا پروسه تقلیل وزن شما ادامه یابد، به طوری که شما بعد از گذشت دوازده ماه قادر خواهید بود تا شصت و پنج درصد از وزن مازاد خود که سبب افزایش وزن شما شده است را حذف نمایید.

به این ترتیب بعد از گذشت بیست و چهار ماه، شما بالغ بر هفتاد درصد از وزن اضافی خود را که سبب تجمع چربی های انباشته در بخش های مختلف بدن شده است را در این مدت از دست خواهید داد که به معالجه قطعی اضافه وزن خود و پیشگیری از بروز بیماری های متعدد نیز نزدیک تر خواهید شد.

بنابراین بعد از دستیابی به وزن نرمال و ایده آل، شما به منظور اطلاع از وضعیت جسمی خود بایستی به صورت پیوسته با جراح متخصص در ارتباط باشید تا از این طریق بهتر بتوانید بر روی کاهش وزن خود تسلط داشته باشید.

پس از کاهش وزن، روند زندگی شما تا حد بسیار زیادی تغییر می یابد و در این مسیر، مناسب ترین عادات غذایی را کسب کرده اید که سبب می شودتا  پروسه تثبیت وزن در شما به آسانی صورت پذیرد و فاقد از هر گونه اضطراب و استرس به تقلیل وزن خود ادامه دهید.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی نمودیم تا درباره هزینه عمل اسلیو در بیمارستان محب کوثر اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. جراحی کوچک کننده معده و یا همان اسلیو معده یکی از پرکاربردترین متدهای جراحی کاهش وزن برای بیماران دارای اضافه وزن بالاست،

نتیجه گیری
نتیجه گیری

زیرا بیماران بعد از انجام این عمل چاقی، با مصرف مقدار کمتری از مواد غذایی قادر خواهند بود تا وزن قابل توجهی را به تدریج از دست دهند و به وزن نرمال و ایده آل که سال ها آرزو داشته اند، دست یابند.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید