هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله

در این مقاله، علاوه بر این که با بیمارستان بقیه الله آشنا می شویم، به بررسی هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان بقیه الله نیز می پردازیم. تا انتهای مقاله با ما باشید. همان طور که می دانیم، عمل اسلیو معده (یا اسلیوعمودی گاسترکتومی) یک عمل چاقی است که 75-80٪ معده را از بین می برد. در حال حاضر این روش معمولاً در ایالات متحده و سراسر دنیا انجام می شود.

مقدمه

اسلیو معده یا گاسترکتومی برای برداشتن تقریباً 75 درصد از معده شما انجام می شود. معده جدیدتر و کوچکتر شما، بعد از عمل شبیه یک موز خواهد شد. با این معده که حجم آن بسیار کاهش یافته و به قسمت های کوچکتر تبدیل شده، مدت طولانی تری احساس سیری خواهید کرد.

کاهش وزن شما به دلیل کاهش مصرف غذا، به طور معمول نسبتاً سریع است. اسلیو معده مسیر هضم غذای شما را تغییر نمی دهد. بنابراین غذا مسیر طبیعی خود را دنبال می کند. البته شما با مراجعه به دکتر سلیمی که از مجرب ترین های عمل اسلیو معده می باشند، علاوه بر مشاوره، مطالب مفیدی را نیز به دست می آورید.

در واقع اسلیو معده یک عمل جراحی کاملا تخصصی است که طی آن 75 درصد از معده ی شما برداشته می شود که می تواند مقدار قابل توجهی از حجم خوراک شما را کاهش داده و در نتیجه باعث لاغری شما در طولانی مدت خواهد شد.  این لاغری علاوه  بر زیبایی، سلامتی شما در آینده را نیز تضمین خواهد کرد.

موارد تعیین گذار در هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله

 • دستمزد پزشک
 • ابزارهای مورد نیاز برای عمل
 • آزمایشات قبل عمل
 • سونوگرافی
 • ویزیت پزشک

 

اسلیو معده چگونه کار می کند؟

آیا بیمه هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله را پرداخت می کند؟

اکثر شرکت های بیمه، هزینه جراحی چاقی را تحت پوشش قرار می دهند، درصورتی که معیارهای زیر را داشته باشید:

BMI بزرگتر از 40، یا BMI از 35-39.9 با یکی از مشکلات مربوط به چاقی مانند:

 • فشار خون
 • دیابت نوع 2
 • آپنه خواب
 • بیماری کبد چرب، یا
 • چربی خون

برای بیمارانی که می خواهند در UCLA عمل کنند، ما پوشش بیمه شما را تأیید می کنیم. برای بیماران با BMI 30-34.9، بیمه اقدامات جراحی چاقی را پوشش نمی دهد. با این حال، ما گزینه هایی برای پرداخت خودکار برای افرادی داریم که مدت طولانی با چاقی دست و پنجه نرم کرده اند، به ویژه افرادی که دارای مشکلات بهداشتی مرتبط با چاقی هستند.

آیا بیمه هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله را پرداخت می کند؟

عوامل موثر بر هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله

این روش (برداشتن اسلیو معده، گاسترکتومی اسلیو، گاسترکتومی اسلیو عمودی، گاسترکتومی لوله ای و گاسترکتومی اسلیو لاپاراسکوپی نیز نامیده می شود) نوع جدیدی از جراحی چاقی است. در حال حاضر با توجه به پوشش اسلیو معده توسط ارائه دهندگان بیمه، اقدامات متداول انجام می شود. به طور خاص، ایتنا و یونایتد وسترنال در حال حاضر گاسترکتومی اسلیو را می پوشانند.

ریز هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله

هزینه جراحی اسلیو معده معمولاً شامل موارد زیر است:

 • هزینه های بیهوشی
 • هزینه تسهیلات بیمارستان
 • هزینه جراح
 • هزینه های آزمایشگاه و اشعه ایکس قبل از عمل
 • ویزیت های بعدی

برخی از هزینه ها در هزینه اولیه اسلیو معده لحاظ نمی شود. آن ها عبارتند از:

رفتار پس از جراحی، مشاوره ورزشی و رژیم غذایی، از جمله هزینه ویتامین ها و مکمل ها.

اگر جراحی بخشی از یک رویکرد “مرحله ای” باشد، روش های جراحی چاقی ثانویه، مانند بای پس معده یا سوییچ اثنی عشر.

جراحی های اضافی کانتور بدن برای از بین بردن پوست اضافی، بالا بردن افتادگی نواحی بدن، بهبود عضلات شل یا درمان رسوبات چربی. برخی از این روش ها می تواند شامل لیفت بدن، پانیکولکتومی، کاهش پستان، تقویت سینه با کاشت، جراحی لیفت پستان یا عمل لابیا پلاستی باشد.

در چنین اقدامات پیگیری جراحی پلاستیک، هر چه پوست و چربی بیشتری برداشته شود، مدت زمان جراحی بیشتر است و هزینه آن بیشتر می شود.

منطقه جغرافیایی، در هزینه جراحی اسلیو معده در مناطق شهری مختلف، متفاوت است. زیرا هزینه ها در شهرهای بزرگتر بیشتر است و در مناطق پرجمعیت، جراحان تقاضای بیشتری دارند.

روند اسلیو معده در گذشته چگونه بود؟

در ابتدا، اسلیو معده قسمت محدود کننده عملکرد سوییچ اثنی عشر انحراف biliopancreatic بود. سپس، اسلیو معده اولین مرحله برای بیماران بسیار چاقی بود که برای کاهش خطرات قبل از عمل تحت عمل جراحی دوازدهه قرار گرفتند. برخی از بیماران پس از عمل اسلیو معده به اندازه کافی وزن خود را از دست داده و عمل برنامه ریزی شده مرحله دوم سوییچ اثنی عشر را انجام ندادند.

روند اسلیو معده در گذشته چگونه بود؟

این یافته ها، جراحان چاقی را بر آن داشت تا عمل اسلیو معده را به عنوان یک روش باریاتریک مستقل در نظر بگیرند. اولین اسلیومعده با لاپاراسکوپی در سال 2000 انجام شد. طی دهه گذشته، تعداد جراحی های اسلیو معده تقریباً هر ساله افزایش می یابد. اکنون، بیش از نیمی از جراحی های چاقی که در ایالات متحده انجام می شود، اقدامات اسلیو معده است.

میزان کاهش وزن بعد از عمل اسلیو معده

به طور متوسط ​​، افراد حدود 60-70٪ از وزن  اضافه خود را از دست می دهند.

2 هفته اول: 10-20 پوند؛ بیشتر بیماران حدود یک پوند در روز از دست می دهند.

3 ماه اول: 35-45٪ کاهش وزن اضافی

6 ماه اول: 50-60٪ کاهش وزن اضافی

سال اول: 60-70٪ کاهش وزن اضافی

بیشتر افراد 12-24 ماه پس از جراحی به کمترین وزن خود می رسند.

میزان موفقیت اسلیو معده تقریباً 80-90٪ است.

 

میزان کاهش وزن بعد از عمل اسلیو معده

بهبود مشکلات مربوط به چاقی

طبق آزمایشات بالینی و تحقیقات گسترده ای که صورت گرفته است، اسلیو معده می تواند در بهبود بسیاری از بیماری ها و جلوگیری از ابتلا به آن ها جلوگیری کند. از جمله این بیماری ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دیابت نوع 2: بیشتر مطالعات نشان داد که 60-80٪ بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 می توانند پس از عمل اسلیو معده به بهبودی یا بهبود بیماری دست یابند.

 • فشار خون
 • بیماری کبد چرب
 • کلسترول بالا
 • آپنه خواب
 • کاهش خطر ابتلا به سرطان
 • PCOS
 • آسم
 • میگرن
 • افزایش درد
 • افسردگی و سایر مشکلات روانی – اجتماعی
 • ناباروری
 • تستوسترون کم: اسلیو معده در مواردی سبب افزایش سطح تستوسترون شده است.
 • بی اختیاری ادرار
 • نقرس
 • بازگشت به بیماری

مقایسه عمل اسلیو معده با انواع دیگر روش های چاقی

بانداژ معده با لاپاروسکوپی (Lap-band) زمانی بسیار محبوب بود. با این وجود، به دلیل میزان بالای عوارض طولانی مدت و کاهش وزن کم، تعداد جراحی های Lap-band هر ساله در ایالات متحده و جهان کاهش می یابد. بیشتر مراکز بزرگ جراحی باریاتریک دانشگاهی ایالات متحده به ندرت در این زمان روش Lap-band را انجام می دهند.

جراحی بای پس معده لاپاروسکوپی Roux-en-Y معیار استاندارد روش جراحی چاقی است. با این حال، اسلیو معده به دلیل سادگی فنی و کمتر بودن میزان عوارض طولانی مدت، جایگزین جراحی بای پس معده به عنوان محبوب ترین عمل جراحی چاقی در سال های اخیر شده است. به ادامه مطالعه نوشتار هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله توجه بفرمایید.

مزیت اسلیو معده در مقابل جراحی بای پس معده

در این قسمت از مقاله هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله، در می یابیم که در واقع به لحاظ تکنیکی عمل اسلیو معده بسیار ساده تر است و الگوریتم پیچیده ای را طی نمی کند. از طرفی در بازه ی زمانی 40 تا 70 دقیقه انجام می شود. این در صورتی است که جراحی بای پس معده 2 الی 3 ساعت زمان می برد. با روش اسلیو معده، احتمال کمبود مواد مغذی یا ویتامین بسیار کمتر است. علاوه بر این، هیچ گونه سوء جذب برای بیماران اسلیو معده وجود ندارد.

از طرفی مشکلات و دردسرهایی که پس از بای پس معده ممکن است تا مشکل ساز شوند و یا روند درمان را طولانی تر کنند، در این جراحی پیش نمی آیند و دوران نقاهت با روند بهتر و سریع تری می گذرد. برای دانستن اطلاعات در رابطه با تغذیه و مراقبت بعد از عمل بای پس معده و رژیم غذایی دوران نقاهت لازم می باشد از صفحه مراقبت بعد از عمل بای پس معده دیدن کنید.

مزیت اسلیومعده در مقابل جراحی بای پس معده

اسلیو معده چیست؟

در بررسی موضوع هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله باید توجه داشت که اسلیو معده که در اصطلاح  گاسترکتومی اسلیولاپاراسکوپی نام دارد؛ روشی از متدهای لاغری در دسته ی جراحی است که طی آن بخش قابل توجهی از معده را بر می دارند تا با کم شدن حجم غذا و کمتر شدن اشتها، لاغری حاصل شود. گاهی این جراحی تنها برای تناسب اندام و زیبایی صورت می گیرد و گاهی به عنوان یک روش درمانی انجام می شود.

اسلیو معده چیست؟

البته دکتر سلیمی به عنوان متخصص مجرب در زمینه عمل اسلیو، تشخیص می دهد که شما به چه نوع عملی نیاز دارید.

در جریان عمل جراحی، متخصصی  که مسئول اصلی است، برش هایی را در شکم ایجاد می کند و لاپاراسکوپ، دستگاهی که دوربین کوچکی دارد و تصاویر لازم را برای دادن اطلاعات به پزشک، روی مانیتور نشان می دهد و سایر ابزارهای پزشکی مورد نیاز برای انجام جراحی را به داخل بدن وارد می کند.

جراح، قسمت بزرگی از معده را برداشته و قسمت جدیدی را با قسمت باقیمانده ایجاد می کند که به شکل لوله ای شبیه آستین تبدیل می شود. معده کوچکتر حاصل شده می تواند در هر زمان فقط دو اونس غذا در خود نگه دارد، در مقایسه با معده متوسط ​​ که می تواند تا دو چهارم نگه دارد.

اسلیو معده چگونه کار می کند؟

در عمل اسلیو معده، با کوچک شدن معده اشتها کم شده و جای کمتری برای ورود غذا خواهد بود. در نتیجه احساس گرسنگی کمتر خواهد شد و در طولانی مدت به تناسب اندام دلخواه خود خواهید رسید. البته باید در نظر داشته باشید که پس از جراحی، باید به ورزش و رژیم غذایی خود نیز توجه کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را کسب کنید.

مورد دوم، اشتهای کاهش یافته از نظر فیزیولوژیکی است. برداشتن بیشتر معده باعث ایجاد تغییرات شیمیایی در بدن می شود که اشتها را کاهش می دهد. هورمون های خاص، از جمله گرلین و لپتین، اشتها و تعادل انرژی را کنترل می کنند و پیوند عمیقی با چاقی دارند.

دکتر تاکاتا بیان می کند: “پس از برداشته شدن بخشی از معده که هورمون های گرسنگی و اشتها را تولید می کنند، تعادل هورمونی این بخش از بدن دستخوش تغییر شده و در آخر با کم شدن اشتها باعث مصرف غذای کمتر و لاغری و سلامت بیشتر می شود.”

چه کسی برای جراحی چاقی، کاندید مناسبی است؟

دراین قسمت از مقاله هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله به این می پردازیم که برای این که کاندید مناسبی برای جراحی چاقی باشید، باید ویژگی های زیر را داشته باشید:

شاخص توده بدن (BMI) 40 یا بیشتر (100 پوند بیش از وزن توصیه شده) داشته باشید.

دارای BMI بین 35 تا 39.9 و یک مشکل جدی مرتبط با چاقی، مانند دیابت نوع 2، بیماری عروق کرونر قلب یا آپنه خواب شدید باشید.

دکتر تاکاتا می گوید: “این ها معمولاً بیمارانی هستند که به هیچ وجه دیگر نتوانسته اند وزن خود را کاهش دهند.”

چه کسی برای جراحی چاقی، کاندید مناسبی است؟

نکات مهم قبل از عمل اسلیو معده

لازم به ذکر است که در هفته هایی که به جراحی نزدیک می شوید و مدتی پس از آن که بازه ی زمانی آن را پزشکتان مشخص خواهد کرد، نمی توانید دخانیات مصرف کنید و فعالیت های بدنی لازم و توصیه شده را انجام دهید. درست قبل از عمل، ممکن است محدودیت هایی در خوردن و آشامیدن داشته باشید و این که کدام داروها را می توانید مصرف کنید.

بهتر است پیش از جراحی تمامی اقدامات لازم را پیش بینی کنید و اگر لازم است، از کسی در کارها کمک بخواهید تا بتوانید دوران نقاهت را به راحتی پشت سر بگذارید و نتیجه های بهتری بگیرید.

گاسترکتومی اسلیو در بیمارستان انجام می شود. بسته به دوره نقاهت، اقامت در بیمارستان ممکن است یک تا دو شب طول بکشد که در هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله تاثیر می گذارد.

نکات مهم قبل از عمل اسلیو معده

ناگفته های عمل اسلیو

مشخصات خاص جراحی شما به شرایط فردی و اقدامات بیمارستان یا پزشک بستگی دارد. برخی از گاسترکتومی های اسلیو با برش های بزرگ (باز) سنتی در شکم انجام می شوند.

اما گاسترکتومی اسلیو به طور معمول از طریق لاپاراسکوپی انجام می شود که شامل قرار دادن ابزارهای کوچک از طریق چندین برش کوچک در قسمت فوقانی شکم است.

قبل از عمل اسلیو معده، در مورد رژیم قبل از عمل برای آماده سازی بدن برای جراحی به شما مشاوره می دهد. آن ها درخواست خواهند کرد که سیگار کشیدن را متوقف کنید. زیرا سیگار کشیدن خطر عفونت، ذات الریه، لخته شدن خون، بهبودی کند و سایر عوارض تهدید کننده زندگی پس از جراحی را افزایش می دهد.

ممکن است بخواهید که با اعضای خانواده، دوستان یا متخصصان مراقبت های بهداشتی مانند پزشک عمومی صحبت کنید تا اطمینان حاصل کنید که از نظر احساسی برای عمل اسلیو معده آماده هستید. زندگی پس از عمل اسلیو معده می تواند یک غلتک احساسی باشد. بنابراین شما باید آماده این فراز و نشیب ها باشید.

در ادامه موضوع هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله، برای این که این عمل موفقیت آمیز باشد و شما به اهداف کاهش وزن خود برسید، باید بتوانید پس از جراحی، تغییرات عمده ای در شیوه زندگی خود ایجاد کنید، از جمله رعایت رژیم غذایی سالم و شرکت در فعالیت های بدنی منظم. در روز جراحی، یک بیهوشی عمومی به شما داده می شود که شما را به خواب می برد تا در حین عمل هیچ گونه دردی نداشته باشید.

باید بتوانید پس از جراحی، تغییرات عمده ای در شیوه زندگی خود ایجاد کنید

قبل از شروع جراحی، بیهوشی عمومی به شما داده می شود. بیهوشی دارویی است که شما را در حین جراحی خواب، آرام نگه می دارد. برای انجام گاسترکتومی اسلیو، بهترین جراح اسلیو معده تهران با منگنه زدن عمودی معده و برداشتن قسمت بزرگتر و خمیده معده، یک اسلیو باریک ایجاد می کند. این عمل معمولاً یک تا دو ساعت طول می کشد. بعد از عمل، شما در اتاق ریکاوری بیدار می شوید، جایی که کادر پزشکی شما را از نظر هر گونه عارضه تحت نظر می گیرد.

به ادامه مقاله هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله توجه بفرمایید.

ممکن است بعد از جراحی چاقی، به اندازه کافی وزن کم نکنید یا وزن خود را دوباره به دست بیاورید. در صورت عدم رعایت تغییرات توصیه شده در سبک زندگی، این افزایش وزن ممکن است اتفاق بیفتد. به عنوان مثال اگر مرتباً غذاهای پرکالری مصرف می کنید، ممکن است کاهش وزن ناکافی داشته باشید. برای جلوگیری از به دست آوردن مجدد وزن، باید تغییرات سالم و دائمی در رژیم غذایی خود ایجاد کنید و به طور منظم فعالیت بدنی و ورزش داشته باشید.

حفظ کلیه قرارهای ملاقات برنامه ریزی شده پس از جراحی کاهش وزن بسیار مهم است تا پزشکان بتوانند روند پیشرفت آن ها را کنترل کنند. اگر متوجه شدید که لاغر نمی شوید، یا بعد از جراحی دچار عارضه می شوید، سریعاً به پزشک مراجعه کنید. دکتر سلیمی  از بهترین های عمل اسلیو معده در این زمینه راهنمایی های بسیارمفیدی به شما توصیه می کنند.

مکانیسم اسلیو معده

اسلیو معده با مکانیسم های زیر کار می کند:

 1. کیسه معده جدید شما مقدار قابل ملاحظه ای غذا نسبت به معده طبیعی را در خود نگه می دارد. این کمک می کند تا مقدار قابل توجهی از غذا را که می توانید بخورید کاهش دهید. همان طور که کالری بسیار کمتری دریافت می کنید، وزن قابل توجهی از دست خواهید داد.
 2. جراحی همچنین بخشی از معده را که هورمون روده به نام گرلین را تولید می کند، که به عنوان هورمون گرسنگی نیز شناخته می شود، از بین می برد. این احساس گرسنگی شما را بسیار کاهش می دهد و باعث کاهش اشتها می شود.

عمل اسلیو معده مسیر هضم شما را مسیریابی نمی کند

عمل اسلیو معده مسیر هضم شما را مسیریابی نمی کند (مانند روش بای پس معده) و بر آن چه می توانید بخورید یا نحوه جذب غذای شما تأثیری ندارد.

گاسترکتومی اسلیو بخشی از معده شما را که هورمون تحریک کننده گرسنگی گرلین را تولید می کند نیز از بین می برد. این بدان معنی است که اشتهای شما کاهش می یابد.

کاهش وزن به محض انجام عمل جراحی شروع می شود. بعد از 18 ماه اسلیو کشیده می شود. بنابراین مهم است که اندازه های معقول بخش را حفظ کنید و منتظر بمانید تا اسلیو، غذا خوردن را متوقف کند. اگر غذاهای توصیه شده (نه نرم و مایعات) را بخورید، احساس گرسنگی نخواهید کرد. شما باید ویتامین های مادام العمر از جمله تزریق سه ماهه B12 را مصرف کنید.

عمل اسلیو معده مسیر هضم شما را مسیریابی نمی کند

آیا اسلیو معده مناسب من است؟

در این بخش از مبحث هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله به این موضوع می پردازیم که چه کسی برای اسلیو معده مناسب است؟ در صورت ویژگی های زیر مجاز به عمل اسلیو معده هستید:

 • شما دارای BMI (شاخص توده بدن) 40 یا بیشتر هستید.
 • شما BMI 35 یا بیشتر دارید و سایر بیماری های پزشکی مانند دیابت نوع 2 یا فشار خون بالا را دارید که ممکن است با کاهش وزن بهبود یابد.
 • شما به اندازه کافی مناسب برای انجام بیهوشی عمومی و جراحی هستید.
 • شما متعهد به کاهش وزن و حفظ کاهش وزن خود از طریق سبک زندگی و تغییر رژیم اسلیو معده هستید.
 • شما حداقل شش ماه سعی کرده اید با خوردن غذای سالم، ورزش و مصرف داروهای مربوطه وزن خود را کاهش دهید و این نتیجه ای نداده است.

در طی اسلیو معده چه اتفاقی می افتد؟

قبل از عمل اسلیو معده، بیهوشی عمومی به شما داده می شود. این روش به روش لاپاراسکوپی و با استفاده از جراحی سوراخ کلید انجام می شود و معمولاً بین یک ساعت تا یک ساعت و نیم طول می کشد.

جراح کاهش وزن شما چندین برش کوچک در معده شما ایجاد می کند و یک تلسکوپ نازک و بلند با یک لنز نور و دوربین در انتهای آن به نام لاپاراسکوپ و سایر ابزارهای جراحی برای از بین بردن قسمت بزرگی از معده شما قرار می دهد. پس از برداشته شدن، آن ها کیسه شما را با استفاده از منگنه ها به شکل یک لوله باریک مهر و موم می کنند.

در طی اسلیو معده چه اتفاقی می افتد؟

مراقبت های بعدی و بهبودی

پس از عمل اسلیو معده، شما دو تا سه روز در بیمارستان خواهید بود. احتمالاً به تسکین درد نیاز دارید. می توانید مسکن های بدون نسخه مانند پاراستامول یا ایبوپروفن مصرف کنید.

فقط روز اول بعد از جراحی قادر به نوشیدن مایعات شفاف خواهید بود. سپس چندین هفته تحت رژیم مایع خواهید بود و به سمت غذاهای نرم و مرطوب پیش می روید و در نهایت بعد از چهار تا شش هفته غذاهای جامد اضافه می کنید.

جراح کاهش وزن یا متخصص تغذیه در مورد رژیم سخت اسلیو معده بحث می کنند. شما به بخش های کوچکی نیاز خواهید داشت، زیرا معده شما به سرعت پر می شود.

شما باید بعد از جراحی استراحت کنید و از کشیدن زخم خودداری کنید. ما به شما توصیه می کنیم، فردی را در اطراف خود داشته باشید تا در کارهای روزمره به شما کمک کند.

اکثر افراد می توانند طی 2-4 هفته پس از جراحی اسلیو به فعالیت طبیعی خود برگردند. شما باید در مورد زمان بازگشت به کار و شروع ورزش با جراح کاهش وزن خود مشورت کنید. دکتر سلیمی توصیه های مناسبی را به شما ارائه می نمایند.

درباره مراقبت های بهداشتی رامزی چه می دانید؟

مراقبت های بهداشتی رامزی ارائه دهنده اصلی جراحی کاهش وزن در انگلستان است. رامزی روش های کاهش وزن را که توسط جراحان با تجربه متخصص چاقی انجام می شود و دارای مهارت بالایی هستند و تحت آموزش های فشرده تخصصی قرار دارند، ارائه می دهد.

در مراقبت های بهداشتی رامزی، جراح کاهش وزن شما در یک تیم چند رشته ای کار می کند که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند تا بهترین برنامه عملیاتی را برای شما فراهم کند. آن ها شامل یک متخصص تغذیه هستند که با شما ملاقات می کند و یک برنامه غذایی اختصاصی تهیه می کند. پرستاران متخصص آموزش دیده ای که در طول این پروسه در کنار شما هستند، برای اطمینان و دستیابی به اهداف خود، پشتیبانی و راهنمایی لازم را ارائه می دهند.

درباره مراقبت های بهداشتی رامزی چه می دانید؟

عمل اسلیو معده در حال افزایش محبوبیت در بین بیماران مبتلا به چاقی است. این برای افرادی که به شدت چاق هستند، به دلیل چاقی خود از بیماری های مشترک رنج می برند و در گذشته بارها رژیم و ورزش را امتحان کرده اند، بدون موفقیت بوده است.

در نتیجه، تعداد بیشتری از افراد برای عمل اسلیو معده انتخاب می شوند. با این حال، بسیاری از مردم نمی دانند که پس از جراحی، چه انتظاری باید داشته باشند. ما اینجا هستیم تا به سوالات متداولی که مردم در مورد عمل اسلیو معده، زندگی پس از عمل اسلیو معده و نتایج قابل انتظاری که دارند، پاسخ دهیم. ما دکتر سلیمی که از بهترین های این زمینه هستند را معرفی و پیشنهاد می کنیم.

عمل اسلیو معده در حال افزایش محبوبیت در بین بیماران مبتلا به چاقی است.

 

شیوه زندگی پس از عمل اسلیو معده

جراحی چاقی به معنای کاهش سریع و مداوم وزن در بیماران با چاقی شدید است. در نتیجه، بیماران دیگر قادر به بازگشت به همان عادات غذایی نخواهند بود که در هنگام چاقی داشتند. تلاش برای انجام این کار، به ویژه انجام خیلی زود، می تواند عوارض جدی در پی داشته باشد. انتظار می رود، بیماران اسلیو معده از رژیم غذایی سخت و جدی تجویز شده توسط پزشک پیروی کنند، همراه با مولتی ویتامین ها و مکمل های پروتئینی.

شیوه زندگی پس از عمل اسلیو معده

نتایج

اکثر بیماران می توانند انتظار داشته باشند که هر هفته بین 2 تا 4 پوند (8/9 – 8/8 کیلوگرم) وزن کم کنند و این در حالی است که دوند کاهش وزن به تدریج تا زمان ضربه زدن به فلات کاهش می یابد. بعد از فلات، معمولاً به بیماران توصیه می شود که ورزش را به رژیم سلامتی خود اضافه کنند. با این حال، بیماران می توانند قبل از پایان شش ماهگی طبق دستور پزشک ورزش کنند.

واقعیت در عمل اسلیو معده این است که نتایج پایدار به شدت به بیمار بستگی دارد. حتی اگر اندازه معده کوچک شده باشد، بیمار باید مراقب باشد که حتی بعد از بهبودی به خوردن غذاهای مناسب ادامه دهد.

به طور خلاصه عمل اسلیو معده می تواند به بیماران در کاهش وزن کمک قابل توجهی کند. برای بهبودی لازم است که بیماران از رژیم غذایی ویژه بعد از عمل استفاده کنند.

برای بهبودی 2 هفته از کار خود مرخصی بگیرند

به بیماران توصیه می شود که برای بهبودی 2 هفته از کار خود مرخصی بگیرند و تا زمانی که پزشک نگوید، خوب نیست نباید اجسام سنگین را بلند کنند.

اکثر بیماران می توانند انتظار داشته باشند تا هفته ای 2-4 پوند از بدن برای حدود 6-12 ماه از دست بدهند، با کاهش سرعت کاهش تا رسیدن به فلات.

اسلیو معده تقریباً 60٪ از کل روش های چاقی را تشکیل می دهد و آن محبوب ترین جراحی کاهش وزن به شمار می آید. بنابراین چه چیزی اسلیو را بسیار خاص می کند؟ در ادامه مقاله هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله به این موضوع رسیدگی می کنیم.

آشنایی با بیمارستان بقیه الله

همه روش های چاقی یکسان ایجاد نشده است. مهم این است که تیمی در خط مقدم رشته انتخاب کنید که بداند چگونه نتایج را برای هر بیمار به حداکثر برساند و به موفقیت شما متعهد باشد. در ادامه بررسی هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله، با بیمارستان بقیه الله آشنا می شویم.

آشنایی با بیمارستان بقیه الله

پیش از انقلاب اسلامی، گروهی به نام برزویه به رهبری اکبر بهادری تشکیل شد. وظیفه این تیم ایجاد یک مرکز بیمارستانی در کشور و اولین بیمارستان در اراک بود و تصمیم به ساخت بیمارستان دیگری در تهران از محل درآمد خود و بیمارستان عمومی دیگری در منطقه میدان ونک تهران گرفت.

به همین منظور، آن ها وام های ارزی ویژه ای نیز دریافت کردند. مساحت این بیمارستان تقریباً 300000 متر مربع است. بیمارستانی با ظرفیت 2500 تخت ساخته خواهد شد.

حضور در میان چهار بیمارستان برتر جهان

این بیمارستان در میان چهار بیمارستان برتر جهان قرار دارد و در خاورمیانه بی نظیر است. ساخت این بیمارستان در سال 1973 آغاز شد و تا سال 1979، بیش از 80 درصد کارهای ساختمانی توسط شرکت های دوتایی شرق و غرب انجام شد.

با توجه به حساسیت های دوران انقلابی و تکیه مدیر عامل و گروه پزشکی برزویه به عوامل دادگستری و فرار وی از ایران، بیمارستان به بنیاد مستضعفان واگذار شد.

تا قبل از شروع جنگ تحمیلی و مشکلات ناشی از ارائه خدمات پزشکی در جنگ و افتتاح این بیمارستان، تا آن زمان، وزیر وقت سپاه برای انتقال بیمارستان به سپاه به امام خمینی (ره) نامه نوشت. وی همچنین در یک سفارش این موضوع را تأیید کرد.

تأسیس یک اتاق اورژانس

از اواخر سال 1983، بیمارستان کار خود را با تأسیس یک اتاق اورژانس، یک اتاق عمل و یک یا دو بخش آغاز کرد و یکی از مسئولیت های مهم را در طول جنگ، یعنی دریافت تعداد زیادی از آسیب های شیمیایی، بر عهده گرفت. پس از آن، به دلیل این که نیروهای سپاه در جنگ تحمیلی نقش مهمی داشتند، بیمارستان به تدریج تکمیل و بخش های آن یکی پس از دیگری تأسیس شد.

در ارتباط با تأسیس دانشگاه امام حسین (ع) و دانشکده علوم بهداشت سپاه، بیمارستان توسط دانشکده علوم بهداشت سپاه اداره می شد. وی هنگام بازدید رهبر انقلاب از بیمارستان در سال 1989 گفت: “همچنین باید استفاده شود.” پایه های تأسیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله الاعظم تحت نظارت چندین بیمارستان آموزشی تشکیل شد تا این که در سال 1993 به تصویب رسید.

بعد از اتمام جنگ 8 ساله تحمیلی

بعد از اتمام جنگ 8 ساله تحمیلی، بیمارستان بقیه الله الاعظم با سرویس دهی و خدمت به خانواده های نظامی، به ویژه کارمندان رسمی سپاه و خانواده هایشان، مأموریت خود را دنبال کرد و در این زمینه موفق بوده است.

کم کم به دلیل کیفیت خدمات ارائه شده توسط بیمارستان، برنامه توسعه آن توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نظامی تصویب شد و قسمت های شرقی و غربی آن تکمیل و به بیمارستان اضافه شد.

امروز، بیمارستان بقیه الله، با داشتن 650 تخت فعال و یک بخش ویژه و فوق العاده لوکس، قول خدمات به خانواده ای عظیم از سربازان را در جمهوری اسلامی ایران می دهد. موقعیت این بیمارستان در خیابان ملاصدرا تهران، در زمینی به مساحت حدود 25000 متر مربع واقع شده است و متوسط ​​تعداد مراجعه کنندگان در این بیمارستان روزانه 5000 نفر است.

بیمارستان بقیه الله دارای اتاق های مختلف پزشکی، درمانی، جراحی، رادیولوژی، توموگرافی کامپیوتری، آزمایشگاهی، آنژیوگرافی قلب، اتاق های زایمان، دستگاه سنگ شکن، اورژانس، آزمایش های استرس، دیالیز و … و همچنین واحدهای اداری، حسابداری، استخدام، بایگانی، انبار کلیه درمانگاه ها، داروخانه ها، شهرک ها، پارکینگ ها، بانک ها، مساجد، مهد کودک ها و سایر مناطق خدماتی موظف به ارائه خدمات پزشکی به پرسنل و خانواده های آن ها و انجام وظیفه پرسنل در سطح نیروهای مسلح و با اولویت پرسنل هستند.

معرفی برخی بخش های بیمارستان بقیه الله

بخش وی آی پی

اتاق VIP در لبه مرکزی قسمت شرقی، در طبقه 10 بیمارستان بقیه الله قرار دارد. این بخش در سال 1999 میلادی تاسیس شده است. اتاق VIP اتاق خصوصی بیمارستان بقیه الله است که شامل 11 اتاق خصوصی با امکانات و وسایل خاص خود است. تلاش شده است تا امکانات و خدمات ارائه شده در هر اتاق بیمار و برخورد خوب و صمیمی کارکنان این اتاق بیمار، آرامش و امنیتی که متقاضیان این اتاق اغلب آرزو می کنند، به بیماران ارائه شود.

بخش خصوصی چون بخش VIP 10A می تواند همه بیمارانی را که خواهان بخش خصوصی هستند، به استثنای بیماری های عفونی و خدمات روانپزشکی در خود جای دهد. پرستاران و همكاران خدمات دپارتمان باید با تمام زمینه های حرفه ای پرستاری آشنا باشند و از اطلاعات و كارآیی در هر زمینه برخوردار باشند و روحیه شاد باید از ویژگی های پرسنل این بخش باشد.

عملیات جراحی و موارد شایع بستری در بخش های VIP:

جراحی عمومی، جراحی زنان، جراحی روده بزرگ، جراحی کولوستومی و ایلئوستومی، جراحی قفسه سینه و جراحی عروق.

بیمارانی که تشخیص داخلی، خدمات درمانی و پرستاری دریافت می کنند، بیماران دیابتی، کلیوی، دیالیزی و بیماری های دستگاه گوارش.

بیمارانی که شیمی درمانی می شوند و کسانی که مشکلات خونی خاص و نقص ایمنی دارند.

بیمارانی که تحت عمل سزارین یا زایمان طبیعی قرار می گیرند.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله می باشید. تا انتهای مقاله هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله همراه شما هستیم.

بیماران ارتوپدی

بیماران ارتوپدی شامل انواع شکستگی ها و تغییر شکل ها و همچنین بیماران جراحی مغز و اعصاب هستند. بیماران مبتلا به بیماری قلبی که نیازی به کانول ندارند و تحت معاینه یا بیماران قبل و بعد از آنژیوگرافی قرار می گیرند. بخش اورژانس به عنوان بخش ویژه ای در سال 1362 افتتاح شد. این بخش در مرکز طبقه اول بیمارستان واقع شده است.

از اواخر سال 1362، بیمارستان یک اورژانس و دو بخش ایجاد کرد و شروع به کار کرد. طبقه بندی یا قسمت مرحله اول اتاق اورژانس و اتاق کد: بیمار را به تخت اصلی منتقل می کنند. مرحله دوم بخش اورژانس یا بخش تحت نظارت با قسمت اول هماهنگ است؛ بیمار را پس از هماهنگی به بخش انتقال می دهند.

اتاق های تزریق و اورژانس، آزمایشگاه ها و داروخانه ها

در این بخش ویژه، کلیه پرستاران معتبر باید از انواع شرایط پزشکی از جمله قلب و عروق، ریوی، دیابت، کلیه و غیره آگاه باشند و به طور منظم در امتحانات، بازآموزی و کنگره های مختلف علمی مربوط به بخش اورژانس مانند CPR و غیره حضور فعال داشته و از تجربیات و دانش خود در زمینه مراقبت، پیشگیری و درمان بیمار نهایت استفاده را ببرند.

در این بخش، بیماران با جراحی ویژه در بیمارستان بستری می شوند. بیماری های داخلی، قلب و اعصاب، جراحی مغز و اعصاب، اورولوژی، ارتوپدی، نفرولوژی، دیابت و غیره.

هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله

در این بخش از مقاله هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله، به عوامل هزینه عمل می پردازیم. عوامل بسیاری هستند که روی قیمت و همچنین نتیجه و تصمیمات بعدی تاثیر می گذارند.

از جمله ی آن ها می توان به سن، جنس، BMI پایه اشاره کرد. وزن اولیه با هدف به دست آوردن نتایج مفید جراحی، مانند از دست دادن توده بدنی کمتر از 30 کیلوگرم در متر مربع، یا کاهش وزن 50٪ EWL L بر اساس تفاوت در مقادیر ثبت شده در روز عملکرد جراحی و کاهش وزن قبل از عمل و روز جراحی ارزیابی شد.

هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله

تأثیر انطباق با توصیه های رژیم غذایی، خوردن شیرینی، فعالیت های بدنی منظم، مراقبت از رژیم غذایی و ویزیت های پیگیری در کاهش BMI و٪ EWL نیز 12 ماه پس از جراحی ارزیابی شد. عدم حضور در بیش از یک بازدید پیگیری در طول دوره پیگیری به عنوان عدم مراجعه تعیین شد.

فعالیت های بدنی منظم

فعالیت های بدنی منظم حداقل 3 بار در هفته به عنوان فعالیت های بدنی تعریف شده است. در مورد گنجاندن شیرینی جات در رژیم غذایی بیش از یک بار در هفته، مصرف آن ها گزارش شده است.

در صورت مشاهده عدم انطباق با توصیه های رژیم غذایی در طی بیش از یک ویزیت پیگیری، بیمار در گروهی قرار گرفت که از توصیه های غذایی پیروی نمی کند.

اهمیت زیادی دارد که کدام قسمت از معده باید جدا شود. قسمت فوقانی معده را فوندوس می نامند که از آن هورمون گرلین ترشح می شود. گرلین هورمونی است که احساس گرسنگی را تحریک می کند.

احساس گرسنگی

وقتی احساس گرسنگی می کنید، یک دلیل، ترشح این هورمون است. حال تصور کنید که هیچ هورمونی برای احساس گرسنگی ترشح نمی شود، طبیعی است که وزن از دست می رود.

زیرا میزان غذایی که فرد می خورد، به طور قابل توجهی کمتر می شود. البته تصور نکنید که بعد از عمل اسلیو معده، فرد دیگر احساس گرسنگی نمی کند، اما اشتهای او کاهش می یابد.

لازم به ذکر است که برداشتن بخشی از معده به ساختار آن صدمه ای نمی زند. زیرا اتصالات حیاتی و عملکردی معده به صورت سالم در جای خود باقی می مانند.

در ادامه مقاله هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله، به بحث بیمه در رابطه با هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله می پردازیم.

هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله با بیمه تأمین اجتماعی چقدر است؟

پیش از این نیز اشاره شد که این جراحی معمولا به منظور زیبایی و تناسب اندام صورت می گیرد و تنها در صورتی توسط بیمه پرداخت می شود که برای معالجه و به تشخیص پزشک انجام شود. باید به مقامات بیمه ثابت کنید که شرایط زیادی دارید و لازم است تا این کار را انجام دهید. زیرا سلامت شما در معرض خطر است.

اگر سابقه پزشکی دارید که ثابت می کند، چاقی و اضافه وزن باعث ایجاد مشکلات جدی در شما شده است، ممکن است این سابقه بهترین شواهد باشد که بیمه، هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله را پوشش دهد.

پس از اثبات نیاز به جراحی و تأیید این که این روش، درمانی است؛ از یک متخصص، برنامه غذایی دریافت خواهید کرد تا به روند نرمال کاهش وزن کمک کند. این برنامه غذایی 6 ماه طول می کشد و فرد باید هر ماه به پزشک مراجعه کند تا وزن خود را ثبت کند. لازم به ذکر است که رژیم غذایی برای رسیدن به وزنی متعادل انجام می شود و دیگر نوسانی ندارد.

دلیل بسیار مهم دیگری که این رژیم ها دارند، علاوه بر لاغری و سلامتی، این است که بیمه تامین اجتماعی باید اطمینان پیدا کند، شما پس از این که این جراحی واجب را انجام می دهید، وزنتان کم می شود و این روند با موفقیت ادامه پیدا می کند.

زیرا اگر بعد از عمل دنبال نشود، وزنی که کم کرده اید، باز می گردد و دوباره دچار مشکلات عمده ای خواهید شد. مراجعه و مشاوره با دکتر سلیمی که از بهترین های جراحی های چاقی هستند، کمک بسیاری به شما می کند.

با یک روانشناس صحبت کنید

صحبت با یک روانشناس، گام بعدی برای گرفتن بیمه تأمین اجتماعی برای هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله است. در این مرحله، روانشناس اطمینان حاصل می کند که فرد دارای اختلالات مانند پرخوری است و به از بین بردن این اختلالات کمک می کند.

زیرا اگر اختلالات روانی فرد درمان نشود، پس از عمل، وی سیر نمی شود و وزن او برمی گردد. مشاوره با یک روانشناس نه تنها برای این منظور لازم است، بلکه کمک خوبی به تغییر عادات غذایی و زندگی نامناسب فرد می کند.

باید دقت کنید که برای پرداخت هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله توسط بیمه تامین اجتماعی، مراحل لازم و گفته شده را طی نمایید و تنها در صورت تایید مراجع مربوطه است که می توانید این هزینه را دریافت کنید و در غیر این صورت باید به وسیله ی هزینه ی شخصی اقدام به جراحی نمایید. در حقیقت زمانی که این جراحی تنها به خاطر زیبایی و تناسب اندام باشد، بیمه آن را قبول نخواهد کرد .

در صورت درمانی بودن جراحی، شامل کاهش قیمت بسیار زیادی خواهد بود. لازم به ذکر است که در صورت عدم انجام صحیح مراحل فوق، شرکت بیمه تأمین اجتماعی اقدام بیمه اسلیو را از نظر زیبایی می داند و هیچ هزینه ای را پرداخت نمی کند. البته با مشورت گرفتن از دکتر سلیمی نیزبه این مهم دست پیدا می کنید.

نتیجه گیری

ما در مقاله هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله، موضوعات زیر را بررسی کردیم:

 • برنامه سلامتی شما
 • این که آیا روش شما به صورت بستری شدن (یک شبه) یا به صورت سرپایی (ترخیص در همان روز) انجام می شود.
 • چه سوالاتی باید از جراح چاقی خود بپرسید؟
 • هزینه آن چقدر است؟

نتیجه گیری

هزینه گاسترکتومی اسلیو عمودی شامل چه مواردی می شود؟ برخی از جراحان یک قیمت کامل را قید می کنند، در حالی که دیگران هزینه جراحی را ذکر می کنند و آزمایشات قبل از عمل، هزینه های بیمارستان، مراقبت های بعدی و مشاوره را در نظر نمی گیرند.

اگر نیاز به جراحی دیگری داشته باشم هزینه جراحی ثانویه چاقی چقدر است؟

 • آیا در دومین عمل جراحی چاقی تخفیف می گیرم؟
 • آیا بیمه من تمام یا بخشی از هزینه جراحی را پوشش خواهد داد؟
 • آیا بیمه کننده من هزینه عوارض و یا جراحی های بعد از جراحی اسلیو معده را پرداخت خواهد کرد؟
 • آیا برای کمک به هزینه اسلیو معده، برنامه های مالی بیمار را ارائه می دهید؟

همچنین با تاریخچه بیمارستان بقیه الله آشنا شدیم. در این راستا به معرفی دکتر سلیمی به عنوان بهترین و معتبرترین پزشک در این زمینه پرداختیم. امید است که با خواندن نوشتار هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله، اطلاعات مفیدی را کسب کرده باشید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید