هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح

در این نوشتار تصمیم داریم با شرح کاملی از موضوع هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح در خدمت شما مخاطبین و خوانندگان گرامی باشیم.

ویدئو هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح

اما لازم به ذکر است که اگر پزشک پس از معاینه بیمار تشخیص دهد که عمل اسلیو معده برای سلامتی فرد ضرورت دارد، بیمه تمام یا بخشی از هزینه جراحی را پرداخت می کند.

به منظور روشن شدن این موضوع و برطرف کردن ابهامات در مورد پرداخت هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح قصد داریم در این مقاله به پاسخ پرسش های زیر بپردازیم.

مقدمه

هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح
هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح

تعداد زیادی از کسانی که به چاقی و اضافه وزن مبتلا هستند، برای اینکه از چاقی نجات پیدا کنند و به وزن ایده آل خود برسند جراحی های لاغری مختلفی را انتخاب خواهند کرد.

عمل اسلیو یکی از عمل هایی می باشد که پزشک آن را به افرادی توصیه می کنند که از چاقی رنج می برند و همچنین اضافه وزن آنها به گونه ای است که با رعایت رژیم غذایی مناسب و انجام ورزش های روزانه نتوانسته اند به نتیجه دلخواه دست یابند.

هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح
هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح

هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح چقدر است؟

بیمه نیروی های مسلح با توجه با BMI بالای 40؛ 70 درصد هزینه عمل جراحی چاقی را تقبل می کند.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:
 • منظور از عمل اسلیو معده چیست؟
 • در چه صورتی هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح پرداخت می شود؟
 • آیا پرداخت هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح به همه افراد تعلق می گیرد؟
 • آیا پرداخت هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح شامل هزینه های بعد از عمل نیز می باشد؟
 • هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح چگونه پرداخت می شود؟
 • آیا پرداخت هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح دلیل بر این خواهد بود که همه افراد بتوانند این نوع عمل را انجام دهند؟
 • چه عواملی بر میزان هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح تاثیرگذار هستند؟
 • پرداخت هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح یا بدون نیروهای مسلح چه مزایایی دارد؟
 • بیمار قبل از انجام عمل اسلیو معده چه کارهایی را باید انجام دهد؟
 • رعایت رژیم غذایی پس از عمل اسلیو چه تاثیری دارد؟
 • پس از انجام اسلیو چه مراقبت هایی لازم است؟
 • عمل اسلیو معده با چه هدفی انجام می گیرد؟
 • در انتخاب یک جراح خوب برای عمل اسلیو به چه باید نکاتی توجه کرد؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح با ما همراه باشید.

ارزیابی و بررسی ویژگی های فرد

پزشک ابتدا شرایط و ویژگی های فرد را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و در صورتی که بیمار برای این نوع عمل کاندید مناسبی بود آن را تجویز خواهد کرد. در حال حاضر چاقی بسیاری از افراد جامعه باعث شده آنها روحیه خود را از دست دهند و از اعتماد به نفس کافی برخوردار نباشند.

علاوه براین، احتمال اینکه چاقی بیماری های خطرناکی را برای بیمار به دنبال داشته باشد، وجود دارد. هنگامی که بیماران تصمیم می گیرند، عمل اسلیو را انجام دهند، بیشترین نگرانی را در مورد میزان هزینه آن دارند، به طوری که آنها را از انجام این عمل منصرف خواهد کرد.

برای اینکه دغدغه افراد مبتلا به چاقی را برطرف کنیم، باید بگوییم این نوع عمل یکی از جراحی های زیبایی به شمار می آید و هیچ بیمه ای هزینه آن را تقبل نخواهد کرد.

منظور از عمل اسلیو معده چیست؟

چاقی یکی از مشکلاتی می باشد که همه مردم جهان با آن مواجه می شوند و تعداد زیادی از مردم ایران به اضافه وزن مبتلا هستند. خوشبختانه در چند سال اخیر، علوم پزشکی به اندازه ای پیشرفت کرده که باعث شده روش های مختلفی برای درمان چاقی به کار گرفته شود.

چاقی های مفرطی که با انجام ورزش، رژیم غذایی و مصرف کردن مکمل های لاغری به طور مداوم کاهش پیدا نکرده اند را می توان با انجام جراحی های لاغری از جمله اسلیو معده درمان کرد و پس از این نوع عمل به وزن ایده آل دست یافت. اگرچه، از نظر پزشکی عمل های بسیار مختلفی برای رسیدن به لاغری وجود دارند

اما در میان همه این جراحی ها، عمل اسلیو معده توجه افراد را به خود جلب کرده و به یکی از عمل های پر طرفدار در دنیا تبدیل شده است.

به دلیل اینکه این جراحی در مقایسه با جراحی های دیگر که به منظور کاهش وزن و لاغری انجام می گیرند، عوارض زیادی ندارد و بیمار پس از انجام آن بلافاصله شاهد تغییرات و نتایج دائمی خواهد بود.

پزشک در طول انجام عمل اسلیو معده، بر روی معده برشی را می زند و معده به علت این برش حالت توپی خود را از دست می دهد.

اگر میخواهید از هزینه عمل اسلیو با بیمه تامین اجتماعی مطلع شوید پیشنهاد می کنیم پست عمل اسلیو با بیمه تامین اجتماعی را مطالعه نمائید.

برداشتن قسمتی از حجم معده

هدف پزشک از زدن این برش برداشتن قسمتی از حجم معده می باشد. هنگامی که مقداری از معده برداشته می شود، بیمار پس از جراحی کمتر احساس گرسنگی خواهد کرد و به مرور زمان نسبت به قبل از عمل اشتهای کمتری خواهد داشت.

در اتاق عمل پزشک بخش بالایی معده را بر می دارد، که البته پزشکان این کار را با توجه به نوع عمل اسلیو گشاد یا تنگ انجام می دهند.

پس از برداشته شدن مقداری از حجم معده و برش زدن آن تنها یک لوله باریک باقی می ماند و معده همانند قبل از جراحی غذا را هضم و جذب خواهد کرد.

برداشتن قسمتی از حجم معده
برداشتن قسمتی از حجم معده

در چه صورتی هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح پرداخت می شود؟

در بسیاری از موارد بیمه نیروهای مسلح هزینه های عمل اسلیو معده را پرداخت می کند. تعداد زیادی از افراد فکر می کنند که بیمه نیروهای مسلح تحت هیچ شرایطی هزینه های جراحی اسلیو را تقبل نخواهد کرد

البته جای تعجب نیست، به دلیل اینکه آنها در مورد شرایط و قوانین مربوط به این بیمه اطلاعات کافی در دست ندارند.

کسانی که تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح می باشند، باید این را بدانند که هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح با توجه به شرایط خاصی پرداخت می شود. هر یک از این شرایط را در زیر به صورت مختصر توضیح خواهیم داد.

پزشک باید دلیل عمل اسلیو را ثابت کند:

از آنجایی که بیمه نیروهای مسلح برای پرداخت هزینه این نوع عمل قوانینی را در نظر گرفته، این نکته را حتما باید مورد توجه قرار داد که ثابت کردن جراحی اسلیو معده توسط پزشک مربوطه امری بسیار ضروری می باشد

زیرا در صورتی که پزشک انجام عمل را تایید نکند و این نوع عمل را یک جراحی زیبایی و غیر درمانی محسوب کند به هیچ وجه بیمه هزینه آن را پرداخت نخواهد کرد.

همه ما می دانیم که نه تنها بیمه نیروهای مسلح، بلکه انواع بیمه ها بابت جراحی های زیبایی هزینه ای را پرداخت نکرده و تمام هزینه ها بر عهده خود بیمار خواهد بود

اما اگر پزشک عمل را برای فردی که اضافه وزن دارد، به منظور برطرف کردن مشکلات و جلوگیری از وارد شدن آسیب به سلامتی او تجویز کند بیمه هزینه آن را تقبل خواهد کرد.

برای اینکه پزشک ضرورت عمل اسلیو معده را به اثبات برساند مدارک و سوابق بیماری فرد را در اختیار بیمه قرار می دهد و به این ترتیب جنبه درمانی عمل از نظر پزشکی ثابت خواهد شد.

پزشک باید دلیل عمل اسلیو را ثابت کند:
پزشک باید دلیل عمل اسلیو را ثابت کند:

پزشک باید به بیمار رژیم لاغری ارائه دهد:

یکی دیگر از شرایطی که بیمه نیروهای مسلح به منظورتقبل کردن هزینه عمل اسلیو معده در نظر گرفته این است که بیمار باید به مدت چند ماه از برنامه رژیم غذایی که متخصص تغذیه برای او تجویز کرده پیروی کند. در طول این چند ماه، پزشک هر چند وقت یک بار زمان ملاقات با بیمار را تعیین خواهد کرد.

بیمه نیروهای مسلح این کار را انجام می دهد تا مطلع شود که آیا وزن بیمار با پیروی کردن از رژم غذایی دچار تغییر خواهد شد، یا خیر.

در صورتی که بیمار با رعایت رژیم غذایی مناسب به مدت 6 ماه وزن کم کند، بیمه هیچ گونه هزینه ای را برای عمل اسلیو پرداخت نخواهد کرد و در واقع، این نوع جراحی یک جراحی زیبایی محسوب می شود که هزینه آن توسط خود بیمار پرداخت می گردد.

پیشنهاد می کنیم از پست تغذیه بعد از عمل اسلیو دیدن کنید.

بیمه نیروهای مسلح دیدگاه فرد را از نظر روانشناسی مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد:

مورد بررسی و ارزیابی قرار دادن دیدگاه بیمار برای انجام عمل اسلیو یکی دیگر از شرایطی می باشد که بیمه نیروهای مسلح برای تقبل کردن هزینه در نظر گرفته است.

بیمه نیروهای مسلح این کار را انجام می دهد تا اطمینان حاصل کند که بیمار با چه هدفی عمل اسلیو را انتخاب کرده و آیا او دیدگاه درست و منطقی نسبت به این موضوع دارد، یا خیر.

به دلیل اینکه تعداد زیادی از کسانی که تصمیم می گیرند، این نوع عمل را برای لاغری و کاهش وزن خود انجام دهند، افرادی پر خور می باشند که فکر می کنند، اگر این نوع جراحی را انجام دهند، باعث می شود، معده کوچکتری داشته باشند و پس از انجام عمل از میزان پر خوری آنها کاسته خواهد شد.

بنابراین، بیمه نیروهای مسلح با مورد توجه قرار دادن چنین شرایطی و انجام یک سری از آزمایش های روانشناسی این موضوع را به خوبی تشخیص خواهد داد. در صورتی که دیدگاه فرد از نظر روانشناسی مورد تایید پزشک قرار گیرد، هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح پرداخت خواهد شد.

بیمه نیروهای مسلح دیدگاه فرد را از نظر روانشناسی مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد:
بیمه نیروهای مسلح دیدگاه فرد را از نظر روانشناسی مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد:

تغذیه بیمار توسط متخصص بررسی می شود:

بیمه نیروهای مسلح از بیمار درخواست می کند تا با استفاده از برنامه غذایی که متخصص تغذیه برای او تجویز می کند، پیش رود. هدف بیمه نیروهای مسلح از انجام چنین کاری این بوده که از عادت های غذایی بد یا خوب بیمار اطلاعات کافی را به دست آورد،

زیرا بسیاری از کسانی که از چاقی مفرط رنج می برند و اضافه وزن دارند، بدون اینکه عادات بد خود را در خوردن ترک کنند، برای این نوع عمل اقدام می کنند.

در صورتی که بیمار عادات بد غذایی خود را کنار گذاشت و به وزن ایده آل خود رسید این نوع جراحی برای او امری ضروری نبوده و با دنبال کردن یک برنامه غذایی مناسب می تواند از انجام عمل صرف نظر کند.

در نتیجه بیمه نیروهای مسلح با مورد توجه قرار دادن این شرایط بیمار را مطلع خواهد کرد که پرداخت هزینه اسلیو بر عهده بیمه نبوده و از آنجایی که این جراحی یک عمل زیبایی به شمار می آید خود فرد باید تمام هزینه های مربوط به عمل را متقبل شود.

تغذیه بیمار توسط متخصص بررسی می شود:
تغذیه بیمار توسط متخصص بررسی می شود:

پرداخت هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح به چه افرادی تعلق می گیرد؟

برای بسیاری از مردم این سوال پیش می آید که چه افرادی می توانند هزینه عمل اسلیو را از طریق بیمه نیروهای مسلح پرداخت کنند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم، در صورتی که بیماران تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح باشند، هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح پرداخت خواهد شد.

در حالی که برعکس اگر افراد تحت پوشش این نوع بیمه قرار نگرفته باشند، مجبور هستند، هزینه عمل را به صورت آزاد پرداخت کنند.

افرادی که از بیمه نیروهای مسلح یا هیچ نوع بیمه ای برخوردار نمی باشند، باید این نکته را مورد توجه قرار دهند که عمل اسلیو برای آنها هزینه های زیادی را در بر خواهد داشت و توصیه می شود، قبل از اقدام برای این نوع جراحی، ابتدا میزان بودجه خود را در نظر بگیرند و سپس اگر شرایط و بودجه کافی را برای انجام این کار داشتند در مورد آن تصیم خود را بگیرند.

از هزینه هایی که بیماران بدون بیمه نیروهای مسلح باید برای عمل اسلیو خود متقبل شوند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پرداخت مخارج بیمارستان

پرداخت مخارج بیمارستان یکی از هزینه هایی می باشد که بیمار باید برای عمل اسلیو پرداخت کند. خرج های بیمارستان شامل مواردی مانند خرج بیهوشی، اتاق عمل، دستمزد جراح اسلیو معده و غیره می شود،

البته در برخی از موارد، فرد به مدت زمان بیشتری برای بستری شدن در بیمارستان نیاز دارد و همچنین پزشک توصیه می کند که لازم است، بیمار در اتاق های ویژه بیمارستان از جمله سی سی یو تحت مراقبت قرار گیرد. در چنین شرایطی استفاده از خدمات خاص بیمارستان میزان هزینه ها را برای عمل اسلیو بیمار افزایش خواهد داد.

وسایل تخصصی بیمارستان

یکی دیگر از هزینه هایی که فرد مبتلا به چاقی باید برای عمل اسلیو پرداخت کند، وسایل تخصصی هستند که پزشک آنها را در بیمارستان مورد استفاده قرار می دهد. از آنجایی که ارز از وضعیت یکسانی برخوردار نیست و به طور مداوم در حال نوسان می باشد،

به همین جهت ممکن است، فرد زمانی برای عمل اسلیو تصمیم بگیرد که میزان قیمت وسایل تخصصی از نظر ارزی بسیار بالا باشد. به طور کلی، متقاضیان عمل اسلیو که بیمه نیروهای مسلح ندارند، ضرورت دارد که قبل از اقدام از این موضوع به طور کامل آگاه باشند که بدون قرار گرفتن تحت پوشش بیمه باید برای انجام جراحی هزینه های زیادی را صرف کنند.

لطفا از پست هزینه عمل جراحی چاقی دیدن کنید.

وسایل تخصصی بیمارستان
وسایل تخصصی بیمارستان

آیا پرداخت هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح شامل هزینه ای بعد ازعمل نیز می باشد؟

همیشه در ذهن افرادی که تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح قرار دارند، این سوال پیش می آید که آیا پس از اینکه هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح پرداخت شد؟ تقبل کردن هزینه های بعد از عمل نیز جزء وظایف بیمه می باشد، یا خیر.

باید بگوییم که این بیمه تنها یک سری از هزینه های بعد از جراحی را پرداخت خواهد کرد. از هزینه هایی که بیمه نیروهای مسلح پس از عمل اسلیو تقبل می کند، می توان موارد زیر را نام برد:

عوارضی که بیمار بعد از عمل با آنها مواجه می شود:

بیمارانی که تحت پوشش این نوع بیمه هستند و بیمه هزینه جراحی را پرداخت کرده باشد، در صورتی که برای آنها عوارض بعد از عمل رخ دهد، وظیفه بیمه این است که تمامی هزینه ها را برای بهبود سلامتی فرد پرداخت کند.

هزینه ویزیت هایی که بیمار باید بعد از عمل برای ملاقات با پزشک پرداخت کند:

پس از اینکه بیمار عمل اسلیو را انجام داد برای اینکه دوره درمان او کامل شود، لازم است که هر چند وقت یک بار پزشک خود را ملاقات کند. از آنجایی که بیمار برای هر بار ملاقات با پزشک باید هزینه ویزیت را بپردازد بنابراین، اگر هزینه عمل اسلیو از طریق بیمه نیروهای مسلح پرداخت شده باشد، دیگر نیازی نیست که فرد هزینه های ویزیت را متقبل شود و پرداخت تمامی هزینه های ملاقات بر عهده خود بیمه خواهد بود.

در ادامه به هزینه هایی که بیمه نیروهای مسلح بعد از عمل اسلیو تقبل نخواهد کرد و بر عهده خود بیمار می باشند اشاره می کنیم:

بیمار باید هزینه های مشاوره تغذیه را پرداخت کند:

هنگامی که بیمار عمل اسلیو را انجام می دهد، برای اینکه وزن او کنترل شود و همچنین از رژیم غذایی مناسبی پیروی کند لازم است، از یک متخصص تغذیه مشاوره گرفته و تحت نظر او باشد. به همین جهت هزینه هایی که او باید برای این جلسات صرف کند جزء هزینه های پس از عمل به شمار می آیند که بیمار مجبور به پرداخت آنها خواهد بود.

بیمار باید هزینه های مشاوره تغذیه را پرداخت کند:
بیمار باید هزینه های مشاوره تغذیه را پرداخت کند:

خرید پوشاک جدید برای بیماری که عمل اسلیو انجام داده هزینه هایی را دربر دارد:

افرادی که برای عمل اسلیو معده اقدام می کنند و این عمل را انجام می دهند، پس از جراحی فورا وزن آنها کاهش پیدا خواهد کرد. به همین دلیل ضرورت دارد که برای خود پوشاک جدید را خریداری کنند که این موضوع برای بیمار هزینه هایی را دربر خواهد داشت.

هزینه ویتامین ها و مکمل های غذایی که بیمار باید پس از عمل اسلیو صرف کند:

پس از اینکه بیمار جراحی اسلیو را انجام داد، پزشک به او توصیه می کند که حتما ویتامین ها و مکمل های غذایی را در برنامه و رژیم غذایی روزانه خود قرار داده و آنها را به طور مرتب مصرف کند.

در صورتی که این ویتامین ها و مکمل ها در غذاهای مصرفی روزانه بیمار وجود داشته باشد، دیگر نیازی به مصرف قرص های ویتامین نیست

اما در غیر این صورت، پزشک از بیمار می خواهد که قرص های ویتامین را خریداری کرده و آنها را روزانه مورد استفاده قرار دهد. در نتیجه، بیمار برای خرید این قرص ها و مکمل ها به صرف هزینه هایی نیاز دارد.

بیمار پس از عمل اسلیو باید برای انجام فعالیت های ورزشی هزینه هایی را متقبل شود:

انجام دادن برنامه های ورزشی به طور مرتب، یکی از کارهایی است که پزشک پس از عمل اسلیو به بیماران توصیه می کند.

فرد باید تمام فعالیت های ورزشی از جمله پیاده روی، حرکات سبک بدون وزنه یا با وزنه را به صورت روزانه انجام داده و به هیچ وجه از آنها غافل نشود. تعداد زیادی از بیماران قادر هستند، ورزش را در خانه بر اساس برنامه ی توصیه شده به طور مرتب انجام دهند،

ولی برخی دیگر نمی توانند این کار را انجام دهند. بنابراین، در صورتی که قادر نیستید حرکات ورزشی را در خانه به اجرا درآورید توصیه می شود، حتما به باشگاه مراجعه کرده و مطابق برنامه هایی که مربی در اختیار شما می گذارد ورزش کردن را آغاز کنید،

همچنین اگر بیماران تصمیم دارند که پس از عمل اسلیو در شیوه زندگی خود تغییراتی ایجاد نموده و سبک زندگی شاد و سالمی را دنبال کنند، مجبورند برای این تفریحات هزینه هایی را مد نظر قرار دهند.

به طور کلی، بیماران باید این را نیز به خاطر داشته باشند که هزینه های ثبت نام در باشگاه های ورزشی و داشتن تفریحات پس از جراحی، جزء آن دسته از هزینه هایی محسوب می شود که بیمه نیروهای مسلح آنها را به هیچ وجه تقبل نخواهد کرد و خود بیمار موظف است، برای اینکه دوره درمان کامل شود، در باشگاه ثبت نام کرده و هزینه های مربوط به آن را بپردازد.

بیمار پس از عمل اسلیو باید برای انجام فعالیت های ورزشی هزینه هایی را متقبل شود:
بیمار پس از عمل اسلیو باید برای انجام فعالیت های ورزشی هزینه هایی را متقبل شود:

هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح چگونه پرداخت می شود؟

هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح برطبق قراردادی که این نوع بیمه با بیمارستان دارد، پرداخت خواهد شد. انواع قراردادها عبارتند از:

بیمه نیروهای مسلح با بیمارستان به طور مستقیم قرارداد دارد:

در صورتی که بیمه نیروهای مسلح با بیمارستانی که پزشک مورد نظر در آن جراحی را انجام می دهد، معاهده ی مستقیم داشته باشد، پس از اینکه پزشک دستور بستری شدن را صادر کرد فرد به بیمه نیروهای مسلح مراجعه کرده و بیمه به او نامه ای را به منظور بستری شدن در بیمارستان تحویل خواهد داد که در آخر بیمار تنها مقداری از هزینه عمل اسلیو را پرداخت خواهد کرد.

بیمه نیروهای مسلح با بیمارستان به طور غیر مستقیم قرارداد دارد:

اگر معاهده ی بیمه با بیمارستانی که پزشک در آن مشغول به کار می باشد، غیر مستقیم باشد، سازمان بیمه هزینه ها را قبل از عمل پرداخت نخواهد کرد

و در چنین شرایطی هزینه ها ابتدا باید توسط خود بیمار پرداخت شوند. یعنی پس از اینکه بیمار عمل اسلیو را انجام داد تمامی اسناد و مدارک مربوط به هزینه های صرف شده را در اختیار بیمه قرار می دهد و بیمه پس از بررسی آنها همه یا مقداری از هزینه هایی که بیمار برای عمل به بیمارستان پرداخت کرده را به او باز می گرداند.

بیمه نیروهای مسلح با بیمارستان قرارداد ندارد:

در صورتی که این نوع بیمه با بیمارستانی که پزشک در آن جراحی اسلیو را انجام می دهد، هیچ نوع معاهده ای نداشته باشد، بیمار مجبور می شود، تمامی هزینه های مربوط به عمل را پرداخت کند و در حقیقت او باید هزینه ها را به صورت آزاد متقبل شود.

کسانی که از بیمه نیروهای مسلح برای پرداخت هزینه عمل اسلیو خود استفاده می کنند، با مد نظر قرار دادن عملکرد و سطح پوششی که این نوع بیمه دارد، از امکانات و مزایای مختلف آن بهره مند خواهند شد.

از آنجایی که شرایط و دستورالعمل های بیمه نیروهای مسلح به طور مداوم در حال تغییر و دگرگونی می باشد، به همین دلیل توصیه می شود، بیماران از مسئولان بیمه درخواست کنند تا بهترین راه حل را به آنها ارائه دهند.

با توجه به اطلاعاتی که در حال حاضر از بیمه نیروهای مسلح در دست داریم، بیمارانی که از بی ام آی بالای 40 برخوردار هستند، برای اینکه تاییدیه را از بیمه دریافت نمایند، خود آنها حتما باید حضور داشته باشند

زیرا لازم است، پزشک قد و وزن بیمار را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و آخرین تاییدیه توسط او صادر شود. پس از اینکه تاییدیه نهایی صادر شد، بیمه نیروهای مسلح بر اساس تعهدات هزینه اسلیو را پرداخت خواهد کرد.

بیمه نیروهای مسلح با بیمارستان قرارداد ندارد:
بیمه نیروهای مسلح با بیمارستان قرارداد ندارد:

آیا پرداخت هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح دلیل بر این خواهد بود که همه افراد بتوانند این نوع عمل را انجام دهند؟

از آنجایی که عمل اسلیو معده یکی از عمل هایی است که در مقایسه با انواع جراحی های لاغری کاربرد بسیار زیادی داشته و در میان مردم محبوبیت زیادی دارد،

به همین دلیل تمام کسانی که به اضافه وزن و چاقی مبتلا هستند و قصد دارند، هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح پرداخت شود، همیشه این دغدغه را دارند که در چه صورتی می توانند عمل اسلیو را انجام دهند و به وزن ایده آل خود برسند.

به طور کلی، لازم است، بگوییم که همه افراد قادر نیستند عمل اسلیو معده را انجام دهند، زیرا پزشک ابتدا شرایط جسمی، شرایط روحی، عادت های بد غذایی، رفتارها، نوع بیماری و بسیاری از عوامل دیگر را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد و پس از تشخیص بهترین شیوه درمانی را برای کاهش وزن به فرد توصیه خواهد کرد.

اگر چه، عمل اسلیو معده برای افراد مبتلا به چاقی مفرط می تواند مزایای بسیار زیادی را به همراه داشته باشد، اما پزشک این نوع عمل را به همه اشخاص توصیه نمی کند و کسانی که تمایل دارند، جراحی اسلیو را با هدف کاهش وزن انجام دهند، به عنوان یک کاندید مناسب از شرایط زیر برخوردار هستند:

آیا پرداخت هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح دلیل بر این خواهد بود که همه افراد بتوانند این نوع عمل را انجام دهند؟
آیا پرداخت هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح دلیل بر این خواهد بود که همه افراد بتوانند این نوع عمل را انجام دهند؟

افرادی که از شرایط زیر برخوردار می باشند، قادر هستند عمل اسلیو را انجام دهند:

 • فرد برای انجام عمل اسلیو معده تمایل و رضایت کافی دارد.
 • برای تکمیل کردن دوره درمان با پزشک خود همکاری می کند.
 • به هیچ نوع مواد مخدر و مشروبات الکی اعتیاد ندارد.
 • آمادگی پذیرش تغییراتی که در سبک زندگی او پس از عمل ایجاد می شود، را خواهد داشت.
 • به بیماری های خاصی که باعث چاقی مفرط می شوند، مبتلا نیست.
 • تمام روش های مختلف از جمله ورزش و رعایت رژیم غذایی مناسب را امتحان کرده و به نتیجه دلخواه خود نرسیده است.
 • 3 الی 4 سال از بیماری چاقی مفرط او گذشته باشد.
 • تمام کسانی که سن آنها بین 18 تا 65 سال می باشد.
 • از نظر سلامتی عمومی هیچ گونه مشکلی نداشته باشد.
 • میزان بودجه او برای انجام عمل اسلیو معده کافی است و قادر به پرداخت هزینه آن می باشد، حتی اگر شرایط این را نداشته باشد که هزینه عمل اسلیو را با بیمه نیروهای مسلح پرداخت کند.
 • وضعیت روحی و روانی فرد کاملا نرمال باشد و از نظر روانشناختی مشکلی نداشته باشد.
افرادی که از شرایط زیر برخوردار می باشند، قادر هستند عمل اسلیو را انجام دهند:
افرادی که از شرایط زیر برخوردار می باشند، قادر هستند عمل اسلیو را انجام دهند:

افرادی که از شرایط زیر برخوردار می باشند، قادر نیستند عمل اسلیو را انجام دهند:

 • افرادی که اضافه وزن بسیار زیادی دارند، انجام عمل اسلیو معده برای آنها گزینه مناسبی نخواهد بود.
 • کسانی که از بیماری های طولانی مدت مانند دیابت رنج می برند نمی توانند این نوع عمل را انجام دهند.
 • افراد زیادی هستند که به دلیل مصرف کردن زیاد الکل و نوشابه به چاقی و اضافه وزن مبتلا می شوند، در حالی که اگر این افراد در سبک زندگی خود تغییراتی ایجاد کرده و از رژیم غذایی مناسب پیروی کنند، به نتیجه دلخواه خود خواهند رسید. بنابراین، به چنین افرادی انجام عمل اسلیو معده به هیچ وجه توصیه نخواهد شد.
 • کسانی که بیماری های خاصی باعث شده به اضافه وزن مبتلا شوند، نباید این نوع عمل را برای کاهش وزن خود انتخاب کنند.
 • افرادی که کمتر از 5 سال است که به بیماری چاقی مبتلا می باشند، برای عمل اسلیو معده کاندید مناسبی نخواهند بود و باید از انجام این نوع عمل اجتناب کنند.
 • کسانی که بیماری صرع دارند، برای رسیدن به وزن ایده آل باید شیوه های دیگری را مورد استفاده قرار دهند، زیرا این نوع عمل ممکن است، خطرات جبران ناپذیری را برای آنها به همراه داشته باشد.
 • پزشک افرادی که مشکل قلبی دارند، را از انجام عمل اسلیو معده باز می دارد.
 • افرادی که سیستم عصبی آنها دچار اختلال شده است و یا از نظر روانی مشکل دارند، نمی توانند این نوع جراحی را انجام دهند. به دلیل اینکه، عمل اسلیو اختلال سیستم عصبی را تشدید خواهد کرد.
 • در صورتی که اضافه وزن فرد یک معضل محسوب نشود، نباید برای کاهش وزن و لاغری این نوع عمل را انتخاب کند، زیرا فرد با وجود چنین شرایطی پس از عمل با عوارض بسیار زیادی مواجه خواهد شد.
افرادی که از شرایط زیر برخوردار می باشند، قادر نیستند عمل اسلیو را انجام دهند:
افرادی که از شرایط زیر برخوردار می باشند، قادر نیستند عمل اسلیو را انجام دهند:

چه عواملی بر میزان هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح تاثیر گذارهستند؟

عمل اسلیو یکی از عمل هایی می باشد که بیمار برای رسیدن به وزن ایده آل خود و انجام آن باید هزینه هایی را صرف کند، اما کسانی که روش درمانی اسلیو معده را انتخاب می کنند تا با استفاده از آن از چاقی نجات پیدا کنند، باید این نکته را نیز مورد توجه قرار دهند که حتی اگر تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح قرار داشته باشند، هزینه این نوع جراحی به عوامل مختلفی بستگی دارد.

برخی از افراد بر این باور هستند که جراحی اسلیو از پیچیدگی خاصی برخوردار نبوده و به راحتی انجام می گیرد. در حالی که اگرچه این نوع عمل ساده است، ولی به حساسیت و دقت بسیار زیادی نیاز دارد و پزشکی که آن را انجام می دهد، حتما باید در این زمینه تخصص و تجربه کافی داشته باشد.

به دلیل اینکه بیمار برای عمل هزینه های بسیاری را صرف می کند تا به نتیجه مطلوب و مورد نظر خود دست یابد. افراد زیادی هستند که هنگام تصمیم گرفتن برای عمل اسلیو معده تنها هزینه جراحی را مورد توجه قرار می دهند و از عوامل موثر بر میزان هزینه عمل اسلیو غافل می شوند.

برای مطلع کردن افراد به طور دقیق از هزینه های لازم برای این عمل لاغری، هر یک از عوامل موثر بر میزان هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح را به صورت مختصر و مفید توضیح خواهیم داد:

بیماری هایی که باید قبل از عمل اسلیو معده درمان شوند:

هنگامی که بیمار برای انجام عمل اسلیو اقدام می کند، پزشک آزمایش های مختلفی را برای او تجویز خواهد کرد. انجام این آزمایش ها ضرورت بسیار زیادی دارد، به دلیل اینکه، پزشک قصد دارد، قبل از عمل از وضعیت سلامت عمومی فرد مطلع شود.

در صورتی که آزمایش های انجام شده، بیماری خاصی را نشان دهند، فرد فورا باید تمامی مراحل درمانی را آغاز کرده و قبل از عمل بیماری را برطرف کند. هزینه هایی که فرد برای درمان بیماری های قبل از جراحی صرف می کند، در هزینه نهایی عمل اسلیو تاثیرگذار هستند.

نوع دفترچه و بیمه ای که بیمار تحت پوشش آن قرار دارد:

یکی دیگر از عواملی که در میزان هزینه عمل اسلیو تاثیر بسیار زیادی دارد، نوع دفترچه و بیمه ای می باشد که بیمار تحت پوشش آن قرار دارد. در صورتی که بیمار تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح باشد، لازم نیست که تمام هزینه عمل را پرداخت کند و مقداری از هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح پرداخت خواهد شد.

در نتیجه، همه بیماران هزینه یکسانی را برای عمل متقبل نمی شوند، زیرا افراد از شرایط و ویژگی های متفاوتی برخوردار هستند.

روش های مختلفی که برای عمل اسلیو معده مورد استفاده قرار می گیرد:

پزشک متخصص برای عمل اسلیو معده دو روش مختلف را مورد استفاده قرار می دهد و شکی در این وجود ندارد که بیمار برای هر یک از این روش های به کار گرفته شده، هزینه متفاوتی را پرداخت خواهد کرد.

در اولین روش که به آن عمل اسلیو گشاد گفته می شود، پزشک تقریبا 60 درصد از معده را جدا نموده و آن را حذف می کند و این نوع عمل در کاهش وزن بیمار تاثیر فراوانی دارد.

عمل اسلیو تنگ

در روش دوم که به عمل اسلیو تنگ معروف است، پزشک با برداشتن و حذف کردن 80 درصد از معده بیمار وزن او را کاهش خواهد داد. مدت زمان و هزینه هر کدام از این روش های درمانی اسلیو با توجه به عوامل مختلفی که در تعیین آنها نقش بسیار مهمی دارد، متفاوت می باشد.

پزشک متخصص در جلسه اول هنگامی که بیمار برای مشاوره در مورد عمل به او مراجعه می کند، همه موارد را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد. توصیه می شود، بیمار در همان جلسه اول، در مورد میزان هزینه هر یک از شیوه های درمانی عمل اسلیو با پزشک خود صحبت کند.

در حقیقت پزشکان برای اینکه بیماران احساس راحتی کنند، عمل را در یک مرحله انجام نداده و معتقدند که عمل باید در دو مرحله انجام گیرد. به این صورت که آنها در مرحله اول اندازه معده را کم کرده و پس از اینکه یک سال از عمل بیمار گذاشت، مرحله دوم را آغاز خواهند کرد.

بعد از یک سال بیمار بار دیگر به پزشک خود مراجعه کرده و مرحله دوم درمان طی می شود. زمانی که جراحان میزان کاهش وزن بیمار را مورد توجه قرار دادند در مورد خارج کردن قسمت بعدی روده تصمیم می گیرند و انجام هر یک از این مراحل درمانی هزینه جداگانه ای را برای عمل اسلیو در بر خواهد داشت،

زیرا گاهی اوقات پیش می آید که بیمار پس از گذشت یک سال به پزشک مراجعه کرده و وزن او به اندازه لازم کم شده است و پزشک به این نتیجه می رسد که دیگر بیمار به انجام عمل دوم نیازی ندارد.

عمل اسلیو تنگ
عمل اسلیو تنگ

انتخاب پزشک ماهر و با تجربه در هزینه عمل اسلیو تاثیرگذار خواهد بود:

یکی از عواملی که در تعیین میزان هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد، این است که یک پزشک ماهر و با تجربه برای این نوع جراحی انتخاب شود.

در حقیقت، این موضوع به عنوان اساسی ترین فاکتور برای شروع عمل محسوب می شود. کسانی که می خواهند از جراحی رضایت کافی را به دست آورند بهتر است، در انتخاب پزشک جراح خود دقت زیادی را به خرج دهند. به طورکلی، هر چه میزان تخصص و تجربه متخصص جراح بیشتر باشد، به همان نسبت میزان دستمزد او نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

برخی از بیماران این تصور را دارند که اگر جراحی اسلیو توسط یک پزشک بی تجربه انجام گیرد، باعث می شود، هزینه کمتری را متقبل شوند.

بیماران باید این مسئله را در نظر بگیرند که گاهی اوقات صرفه جویی در میزان هزینه مشکلات جدی را برای آنها به وجود می آورد، زیرا در صورتی که عمل به کمک یک پزشک جراح ناوارد و بدون سابقه انجام گیرد، احتمال اینکه فرد دچار عوارض و ناراحتی های جبران ناپذیری شود، بسیار زیاد است.

بنابراین، توصیه می کنیم، پزشک خود را بر اساس میزان تخصص و مهارتی که دارد، انتخاب کنید، نه با توجه به هزینه ای که از شما بابت دستمزد عمل دریافت می کند.

انتخاب پزشک ماهر و با تجربه در هزینه عمل اسلیو تاثیرگذار خواهد بود:
انتخاب پزشک ماهر و با تجربه در هزینه عمل اسلیو تاثیرگذار خواهد بود:

افرادی که شاخص توده بدنی مناسبی برای عمل اسلیو معده دارند:

لازم است، برای بار دیگر این نکته را یادآوری کنیم که افراد تنها در صورتی می توانند برای عمل اسلیو معده اقدام کنند که به اضافه وزن شدید مبتلا می باشند.

افرادی که شاخص توده بدنی مناسبی برای عمل اسلیو معده دارند:
افرادی که شاخص توده بدنی مناسبی برای عمل اسلیو معده دارند:

پزشک متخصص با تجربه قبل از جراحی شرایط جسمی بیمار را به طور کامل مورد بررسی قرار خواهد داد. او این کار را انجام می دهد تا اطمینان حاصل کند که در طول انجام عمل اسلیو هیچ گونه مشکلی برای بیمار رخ نمی دهد.

اصولا همه پزشکان زمانی عمل اسلیو را بر روی بدن فرد انجام می دهند که میزان توده بدنی بیمار از 40 بیشتر باشد، البته همانطور که قبلا بیان کردیم، تعداد زیادی از جراحان اسلیو گشاد را بر روی بدن افرادی که شاخص توده بدنی آنها به اندازه کافی می باشد، انجام خواهند داد. به همین جهت شاخص توده بدنی بیمار برای به کار گرفتن هر یک از روش های درمانی عمل اسلیو بی تاثیر نیست.

نوع بیمارستانی که عمل اسلیو در آن انجام می گیرد:

یکی دیگر از مخارجی که بر تخمین پایانی قیمت عمل اسلیو موثر است، نوع مکانی می باشد که بیمار قصد دارد، جراحی را در آنجا انجام دهد. هزینه بیمارستان های شخصی در مقایسه با بیمارستان های دولتی بیشتر است. باید این نکته را نیز بگوییم که هزینه عمل تنها به انجام عمل مربوط نمی شود.

به دلیل اینکه پس از جراحی بیمار به یک سری از مراقبت ها در بیمارستان نیاز خواهد داشت که هر کدام از آنها هزینه های متفاوتی را در بر دارند. توصیه می شود، فرد ابتدا میزان بودجه خود را در نظر بگیرد و سپس برای انتخاب بیمارستان خصوصی یا دولتی اقدام کند.

این موضوع در مورد افرادی که تحت پوشش بیمه هستند و می خواهند مخارج جراحی اسلیو خویش را به کمک بیمه نیروهای مسلح پرداخت کنند، نیز صدق می کند.

نوع بیمارستانی که عمل اسلیو در آن انجام می گیرد:
نوع بیمارستانی که عمل اسلیو در آن انجام می گیرد:

 

پرداخت هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح یا بدون بیمه نیروهای مسلحچه مزایایی دارد؟

مهم نیست که هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح یا بدون نیروهای مسلح پرداخت شود. چیزی که در مورد این مسئله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد، این است که بیمار پس از انجام این نوع جراحی نه تنها وزن او کاهش پیدا می کند، بلکه به مزایای بسیار زیادی دست پیدا خواهد کرد. از مهمترین مزایا عمل اسلیو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پرداخت هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح یا بدون بیمه نیروهای مسلحچه مزایایی دارد؟
پرداخت هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح یا بدون بیمه نیروهای مسلحچه مزایایی دارد؟

فرد پس از عمل اسلیو دیگر پرخور نبوده و کمتر احساس گرسنگی خواهد کرد.

کسی که این نوع عمل را انجام می دهد، نسبت به قبل از عمل اشتهای کمتری خواهد داشت.

برخلاف روش های جراحی دیگر که باعث درد و ناراحتی می شوند، عمل اسلیو هیچ گونه درد و ناراحتی را ایجاد نخواهد کرد.

جراحی اسلیو در مدت زمان کوتاهی انجام می گیرد و تقریبا به مدت یک ساعت طول می کشد.

با وجود اینکه این نوع جراحی به حساسیت و دقت بسیار بالایی نیاز دارد، اما از پیچیدگی خاصی برخوردار نمی باشد و اکثر جراحان می توانند آن را انجام دهند.

دستگاه گوارش در طول جراحی آناتومی خود را حفظ خواهد کرد و در کارکرد معده تغییری ایجاد نمی شود.

این نوع جراحی بدون نیاز به تنظیمات خاصی انجام می گیرد.

روش عمل اسلیو به گونه ای است که حتی پس از گذشت چند سال غیر قابل بازگشت خواهد بود، همچنین تاثیر و نتایج آن ماندگاری طولانی دارد.

همه بیمارانی که به چاقی و اضافه وزن مبتلا هستند، با انجام این عمل حدود 70 درصد از وزن خود را از دست می دهند و در صورتی که افراد مراقبت های بعد از عمل را به درستی انجام دهند، ممکن است، بیشتر از 70 درصد وزن آنها کاهش پیدا کند.

نیازی نیست که بیماران پس از جراحی در بیمارستان به مدت طولانی بستری شوند.

بیمار پس از جراحی قادر است، اثرات و نتایج عمل اسلیو را مشاهده کند.

عوارض عمل اسلیو پس از 1 الی 3 ماه برطرف می شود و دوام زیادی نخواهند داشت.

بیمارانی که قبلا جراحی های لاغری دیگری را انجام داده اند و از طریق آن نتوانسته اند به وزن ایده آل خود برسند، می توانند این نوع عمل را به عنوان ایمن ترین روش دوم برای لاغری انتخاب کنند.

پس از اینکه بیمار عمل اسلیو را انجام داد در صورتی که قرص های ویتامین را که دکتر برای او تجویز کرده به طور مرتب مصرف کند دچار کم خونی نخواهد شد.

پس از انجام این نوع جراحی معده فرد بزرگ نشده و کش نمی آید.

احتمال اینکه بیمار در طول انجام این نوع جراحی جان خود را از دست بدهد صفر است.

در مقایسه با سایر شیوه های جراحی لاغری، عمل اسلیو پوست بیمار را دچار شل شدگی و حالت آویزان نخواهد کرد.

اعتماد به نفس بیمار پس از انجام عمل اسلیو به شکل قابل ملاحظه ای افزایش پیدا می کند.

معمولا افرادی که از چاقی و اضافه وزن رنج می برند دچار افسردگی شدید خواهند شد. انجام این نوع عمل باعث می شود که روحیه خود را به دست آورند.

بیمار قبل از انجام عمل اسلیو معده چه کارهایی را باید انجام دهد؟

هنگامی که بیمار به پزشک مراجعه می کند و برای عمل اسلیو معده کاندید مناسبی بود، پزشک بیمار را از این موضوع به طور کامل آگاه خواهد کرد که اگر او قصد دارد، این نوع عمل را برای کاهش وزن خود انجام دهد، حتما باید دو هفته قبل از جراحی از برنامه رژیم غذایی خاصی پیروی کند.

به دلیل اینکه، رعایت کردن رژیم غذایی باعث می شود، از میزان حجم کبد کاسته شود و جراحان به راحتی بتوانند عمل اسلیو را انجام دهند.

زمانی که حجم کبد کاهش پیدا می کند، دسترسی به معده را راحت تر کرده و عوارضی که احتمال دارد، پس از جراحی رخ دهد، را به حداقل می رساند.

 پرهیز از خوردن و نوشیدن مایعات شب قبل از عمل

شب قبل از انجام عمل اسلیو بیمار باید از خوردن و نوشیدن مایعات پرهیز کند. از آنجایی که تمام عمل های جراحی در صبح انجام می شوند،

بنابراین، بیمار باید بدون خوردن صبحانه به اتاق عمل رود. به دلیل اینکه اگر بیمار قبل از جراحی خوراکی و یا نوشیدنی مصرف کند ممکن است، او دچار حالت تهوع شود و با استفراغ کردن احساس خفگی کرده و پزشک عمل را در روز دیگری انجام دهد.

در نتیجه بهتر است، قبل از رفتن به بیمارستان ناشتا باشید، که البته پزشک متخصص مربوطه در مورد این نکته اطلاعات کافی را در اختیار شما می گذارد، ولی این را بدانید که حتی اگر پزشک شما را آگاه نکرد هیچ گونه آب یا هر نوع نوشیدنی دیگر را مصرف نکرده و از کشیدن سیگار و تنباکو اجتناب کنید.

بیمار باید قبل از قبل رضایت نامه را امضاء کند. امضا کردن رضایت نامه قبل از عمل به این معنی می باشد که او هرگونه عوارض و خطری را پس از عمل می پذیرد. پرونده پزشکی و آزمایش هایی که قبل از جراحی از بیمار اخذ شده اند، به همراه این رضایت نامه کامل خواهند شد.

 پرهیز از خوردن و نوشیدن مایعات شب قبل از عمل
پرهیز از خوردن و نوشیدن مایعات شب قبل از عمل

رعایت رژیم غذایی پس از عمل اسلیو چه تاثیری دارد؟

یکی از مهمترین دلایلی که باعث می شود، عمل اسلیو حتی پس از گذشت چند سال از انجام جراحی تاثیر خود را داشته باشد، پیروی کردن از یک رژیم غذایی سالم و مناسب است.

پس از اینکه بیمار جراحی اسلیو را انجام داد به مدت یک ماه نباید غذاهای سفت و جامد را مورد استفاده قرار دهد. خوردن غذاهای آبکی در دو هفته اول پس از جراحی توصیه می شود. پس از اینکه به مدت دو هفته غذاهای آبکی را مصرف کردید، دو هفته بعد از آن می توانید شروع به خوردن غذاهای جامد کنید.

بیمار باید دقت کند که خوردن غذاهای جامد در این مدت به جویده شدن زیاد نیاز دارند. در صورتی که بیمار از این نکته غافل نشود و به خوب جویده شدن غذاها اهمیت زیادی ندهد، به بخیه های جراحی فشار زیادی وارد خواهد شد و به بیمار حالت تهوع و استفراغ دست می دهد.

تا آنجایی که ممکن است، تلاش کنید، مواد غذایی از جمله انواع سبزیجات، پروتئین های بدون چربی و غلات سبوس دار را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

از نکات بسیار مهمی که بیمار حتما باید در مورد رژیم غذایی رعایت کند می توان موارد زیر را نام برد:

 • پس از اینکه بیمار عمل اسلیو را انجام داد هر لقمه باید به آرامی و با دفعات زیاد جویده شود.
 • بعد از این نوع عمل بدن فرد با کمبود انواع ویتامین ها و مکمل های غذایی مواجه خواهد شد، بنابراین باید مطابق با دستور پزشک این ویتامین ها و مکمل ها را به صورت روزانه مصرف کنید.
 • به بیماران پس از عمل اسلیو توصیه می شود که سبزیجات و میوه جات را به طور مرتب مصرف کنند.
 • در طول روز خوردن سه وعده غذایی کوچک اهمیت زیادی دارد و بیمار نباید تنها یک وعده و آن هم به مقدار زیاد غذا مصرف کند.
 • مصرف فست فودها باعث می شود، در بدن چربی جمع شود، زیرا میزان کالری این نوع غذاها بسیار زیاد می باشد. در نتیجه بیمار به هیچ وجه نباید پس از جراحی فست فودها را مورد استفاده قرار دهد.
 • تا آنجایی که امکان دارد، از به کارگیری مایعات حاوی کافئین خودداری نموده و به جای آن آب مصرف کنید. نوشیدن آب در بهبود سلامتی بیمار پس از جراحی تاثیر فوق العاده ای دارد، که البته زیاده روی کردن در نوشیدن آب توصیه نمی شود. نوشیدن روزانه 8 لیوان آب برای شما کافی خواهد بود.
از نکات بسیار مهمی که بیمار حتما باید در مورد رژیم غذایی رعایت کند می توان موارد زیر را نام برد:
از نکات بسیار مهمی که بیمار حتما باید در مورد رژیم غذایی رعایت کند می توان موارد زیر را نام برد:

پس از انجام اسلیو چه مراقبت هایی لازم است؟

از آنجایی که عمل اسلیو معده یکی از جراحی های بسیار حساس می شود، بیمار حتما باید یک سری از مراقبت ها را انجام دهد تا پس از عمل با هیچ گونه مشکل یا عوارضی مواجه نشده و نتیجه دائمی و پایداری داشته باشد. مهمترین مراقبت هایی که بیمار باید بعد از عمل رعایت کند عبارتند از:

فرد باید به طور مرتب در طول روز جرعه جرعه آب مصرف کند تا بدن او دچار کم آبی نشود.

ممکن است، فرد پس از عمل با حرکات روده ای زیاد و دردناک مواجه شود، این علائم کاملا طبیعی بوده و جای هیچ گونه نگرانی نیست، زیرا هنگامی که بیمار داروهای ضد درد را مصرف می کند، این درد نیز پس از اثر دارو افزایش می یابد، البته برای اینکه مشکلی رخ ندهد بهتر است، در مورد آن با پزشک خود مشورت کنید.

بیمار تنها زمانی باید داروهای ضد درد را مورد استفاده قرار دهد که در ناحیه جراحی شده درد زیادی را احساس می کند.

پس از انجام اسلیو چه مراقبت هایی لازم است؟
پس از انجام اسلیو چه مراقبت هایی لازم است؟

داروهایی که پزشک به منظور کاهش اسید معده تجویز کرده باید به طور منظم مصرف شوند. به دلیل اینکه، خوردن این داروها باعث برطرف شدن سوزش سر دل خواهد شد.

بیمار پس از اینکه عمل اسلیو بر روی بدن او انجام گرفت به هیچ وجه نباید اجسامی که سنگین هستند، را بلند کند. در صورتی که بیمار این مورد را رعایت نکند به بخیه های او فشار زیادی وارد شده و درد زیادی را ایجاد خواهد کرد.

احساس خستگی مفرط

احتمال دارد، بیمار تا یک ماه پس از انجام این نوع جراحی احساس خستگی مفرط داشته باشد. دلیل احساس خستگی این است که میزان کالری بدن او کاهش پیدا کرده است.

اگر بیمار به طور روزانه پیاده روی و ورزش کند میزان بهبودی او افزایش پیدا می کند.

اشخاصی که عمل اسلیو را انجام داده اند تا 21 روز بعد از عمل نباید حمام کنند و یا در وان آب داغ قرار گیرند.

اگر بیماران قبل از عمل شاغل بوده اند می توانند پس از اینکه 2 الی 4 هفته از عمل اسلیو آنها سپری شد، به محل کار خود بازگردند و فعالیت های روزانه خود را انجام دهند، البته لازم است که مجددا این نکته را یادآوری کنیم که افراد باید در انجام فعالیت ها دقت زیادی به خرج دهند و از بلند کردن وسایل سنگین خودداری کنند.

پس از اینکه عمل اسلیو بر روی بدن شما انجام گرفت برای جلوگیری از اضافه وزن مجدد توصیه می شود، قبل از اینکه حس سیری به شما دست دهد، از غذا خوردن دست بکشید.

غذاهایی را مصرف کنید که سرشار از پروتئین هستند.

از خوردن غذاهایی که چرب و پرکالری می باشند، حتما اجتناب کنید. به دلیل اینکه پس از انجام عمل اسلیو معده شما حساس تر از قبل شده و قادر به هضم غذاهای چرب نخواهد بود.

احساس خستگی مفرط
احساس خستگی مفرط

عمل اسلیو معده با چه هدفی انجام می گیرد؟

در صورتی که بیمار رژیم غذایی را که پزشک پس از عمل جراحی به او توصیه کرده را رعایت کند و تغییرات لازم را در زندگی خود به اجرا درآورد عمل جراحی اسلیو معده به طور چشمگیری افرادی که به چاقی مفرط و اضافه وزن مبتلا هستند، را درمان خواهد کرد.

این نوع عمل در کشور ایران به یکی از عمل های پرطرفدار تبدیل شده است و دلیل اینکه تاثیر بسیار زیادی داشته و میزان موفقیت آن بسیار بالا بوده، همچنین عوارض بسیار کمی را برای فرد به همراه داشته، روز به روز به تعداد متقاضیان عمل اسلیو افزوده خواهد شد.

با وجود اینکه برخی از افراد پس از انجام عمل راضی نبوده اند و به گفته آنها پس از گذشت چند سال مجددا به اضافه وزن مبتلا شده اند،

اما چنین چیزی در موارد بسیار کمی رخ خواهد داد. باید گفته شود، زمانی بیماران با شکست پس از عمل اسلیو مواجه خواهند شد که اصول و مراقبت های پس از عمل را رعایت نکنند و از آنها غافل شوند.

یکی از اهداف اصلی انجام عمل اسلیو معده

یکی از اهداف اصلی انجام عمل اسلیو معده این بوده که بخش زیادی از معده حذف و از میزان ظرفیت آن کاسته شود. در بعضی از روش های جراحی لاغری دیگر از جمله بای پس معده برداشته نخواهد شد.

در حالی که عمل اسلیو معده به گونه ای انجام می گیرد که تقریبا 70 درصد از حجم معده از شکم خارج می شود و به همین دلیل است که اثر و نتایج این نوع عمل کاملا بدون بازگشت می باشد.

از دیگر اهداف عمل اسلیو می توان به کم کردن میزان غذایی اشاره کرد که فرد مصرف می کند. هنگامی که بیمار این نوع عمل را انجام می دهد، معده او زودتر پر شده و تمایلی به خوردن غذای زیاد ندارد و همین امر باعث می شود، بیمار در مدت زمان کوتاهی وزن زیادی کم کند.

اگر قصد دارید که میزان موفقیت خود را پس از انجام این نوع عمل افزایش دهید و هر چه زودتر به نتایج و وزن دلخواه خود دست پیدا کنید، حتما باید پس از انجام عمل، به توصیه هایی که پزشک جراح به شما ارائه می دهد، عمل کرده و از آنها تحت هیچ شرایطی چشم پوشی نکنید.

با توجه به اینکه هدف عمل اسلیو کاهش وزن و لاغری می باشد، همکاری با پزشک در دوران بعد از عمل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

در انتخاب یک جراح خوب برای عمل اسلیو معده به چه نکاتی باید توجه کرد؟

انتخاب یک جراح ماهر و با تجربه برای انجام عمل اسلیو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. هنگامی که افراد مبتلا به چاقی و اضافه وزن تصمیم می گیرند، عمل اسلیو را انجام دهند، در مورد پیدا کردن بهترین جراح نگرانی زیادی دارند. توصیه می شود،

برای اینکه جراح خوب و ماهری را برای این نوع جراحی پیدا کنید، به صورت حضوری به مطب پزشکانی که در این زمینه تجربه لازم را دارند، مراجعه کرده و با او در مورد تمامی مسائل مربوط به عمل صحبت کنید.

موارد زیر از مهمترین ویژگی های یک جراح خوب محسوب می شوند که بیمار باید در انتخاب پزشک خود آنها را مورد توجه قرار دهد:

موارد زیر از مهمترین ویژگی های یک جراح خوب محسوب می شوند که بیمار باید در انتخاب پزشک خود آنها را مورد توجه قرار دهد:
موارد زیر از مهمترین ویژگی های یک جراح خوب محسوب می شوند که بیمار باید در انتخاب پزشک خود آنها را مورد توجه قرار دهد:
 • در زمینه عمل اسلیو از تخصص کافی برخوردار باشد.
 • حتما به تعداد مراجعه کنندگان و بیماران پزشک مربوطه توجه کرده و از آنها بپرسید که آیا از عمل انجام گرفته رضایت داشته اند یا خیر.
 • پزشک جراح خوب باید با کیفیت ترین مصالح و دستگاه های مورد نیاز را مورد استفاده قرار دهد.
 • بهترین جراح عمل های اسلیو زیادی را انجام داده است و همچنین در انجام جراحی های لاغری دیگری نیز مهارت داشته باشد.
 • تمام عمل های اسلیو را با موفقیت انجام داده است.
 • تمام بیماران در مورد عمل اسلیو که پزشک برای آنها انجام داده کاملا رضایت دارند.
 • بهترین جراح در انواع بیمارستان های تخصصی فعالیت دارد.
 • همه نکات و دستورالعمل هایی که بیمار باید قبل و بعد از عمل اسلیو رعایت کند را به طور دقیق برای او توضیح خواهد داد.
 • یک متخصص جراح ماهر با بیماران خود به خوبی ارتباط برقرار می کند.
موارد زیر از مهمترین ویژگی های یک جراح خوب محسوب می شوند که بیمار باید در انتخاب پزشک خود آنها را مورد توجه قرار دهد:
موارد زیر از مهمترین ویژگی های یک جراح خوب محسوب می شوند که بیمار باید در انتخاب پزشک خود آنها را مورد توجه قرار دهد:

نتیجه گیری

در آخر با توجه به تمام مطالبی که در این مقاله بیان کردیم، می توانیم به این نتیجه برسیم که عمل اسلیو یکی از شیوه هایی می باشد که با استفاده از جراحی افرادی که چاق هستند، را لاغرتر کرده و آنها را به وزن ایده آل خود می رساند.

اگرچه عمل های جراحی لاغری سلامتی افراد را نیز درگیر خواهد کرد و به طور عمومی جزء عمل های زیبایی به شمار می آید و همین موضوع باعث می شود که بسیاری از شرکت های بیمه از جمله بیمه نیروهای مسلح هزینه های آن را پرداخت نکنند،

البته تقبل نکردن هزینه از سوی این بیمه زمانی است که بیمار قصد داشته باشد، این نوع عمل را به منظور زیبایی انجام دهد، اما در صورتی که مسئولان بیمه مطمئن شوند که چاقی فرد احتمال دارد، برای او مشکلات زیادی را ایجاد کند

و همچنین روش های لاغری دیگر از جمله رژیم غذایی و ورزش کردن بر روی بدن او تاثیر زیادی نداشته، شرایط ایجاب خواهد کرد که بر روی بدن بیمار عمل جراحی به عنوان یک روش درمانی انجام گیرد و بخشی از هزینه عمل که می توان گفت بخش زیادی هم می باشد، را متقبل شوند.

برای رسیدن به وزن ایده آل

برای رسیدن به وزن ایده آل و لاغری راه و روش های مناسب دیگری نیز وجود دارند که به بیمار کمک می کنند، برای انجام عمل اسلیو اقدام نکنند و به بهترین نتیجه ممکن برسند.

ممکن است، برخی از افراد این تصور را داشته باشند که انجام ورزش به طور منظم و رعایت کردن رژیم های غذایی تحت نظر متخصص تغذیه به مدت زمان زیادی نیاز دارد و شاید آنها را به نتیجه ای که می خواهند نرساند، اما بدانید که روش های غیر جراحی هیچ گونه عوارض و مشکلاتی را برای فرد ایجاد نخواهند کرد،

بنابراین توصیه می شود، ابتدا عادت های بد غذایی خود را ترک کرده و به صورت روزانه فعالیت های ورزشی را انجام دهید و اگر وزن شما کاهش پیدا نکرد،

سپس برای عمل اسلیو معده اقدام کنید تا از این طریق عمل لاغری یک روش درمانی یا غیر زیبایی در نظر گرفته شود و اگر تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح هستید، هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح پرداخت خواهد شد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرید
فرید
2 سال قبل

برای سربازی که بخواد بای پس کنه چی؟با ضاف وزن ۵۵ کیلو و bmi 44 بیمه پول عملو برمیگردونه؟

حسین آذرگر
حسین آذرگر
2 سال قبل

من ۱۰۰ کیلو وزنمه قدم هم یک متر و هفتاد وسه ولی کبدم چربه آیا با بیمه ن مسلح هزینه اسلیو پرداخت میشه ، میشه راهنمایی کنید .ممنون

با یک کلیک مشاوره بگیرید