هزینه عمل اسلیو با بیمه سلامت

در این مقاله قصد داریم به موضوع هزینه عمل اسلیو با بیمه سلامت بپردازیم. چاقی جزء بیماری هایی است که به دنبال آن بیماری های دیگر مانند دیابت، بیماری های قلب و عرق و بیماری های دیگر از این قبیل را به همراه دارد.

هزینه عمل اسلیو با بیمه سلامت
هزینه عمل اسلیو با بیمه سلامت

ویدئو هزینه عمل اسلیو با بیمه سلامت

یکی از جراحی های لاغری که برای افرادی بسیار چاق مناسب است، عمل اسلیو معده است. این عمل به دلیل اینکه بیشتر برای بیماران با اضافه وزن بالا انجام می شود، بیمه سلامت هزینه این عمل را تا حدی تحت پوشش قرار می دهد.

اسلیو معده چیست؟

روش اسلیو معده به چه صورت انجام میشود؟

چه افرادی می توانند اسلیو معده را انجام دهند؟

روش انجام اسلیو معده به چه صورت است؟

چگونه بهترین پزشک را برای عمل اسلیو معده انتخاب کنیم؟

نکات مهم قبل از عمل اسلیو معده چیست؟

نکات مهم بعد از عمل اسلیو معده چیست؟

نشانه های پر خطر بعد از عمل اسلیو معده چیست؟

هزینه ی جراحی اسلیو معده به چه صورت است؟

بعد از عمل اسلیو چگونه وزن را ثابت نگه داریم؟

آیا بیمه سلامت عمل اسلیو معده را تحت پوشش می دهد؟

مزیت اسلیو معده چیست؟

سوالات رایج در میان مردم برای اسلیو معده چیست؟

آیا عمل اسلیو معده بهتر از عمل های لاغری دیگر است؟

چرا افرادی که چاقی مفرط دارند، باید عمل کنند؟

اسلیو معده

افرادی که از اضافه وزن بیش از حد رنج می برند و تمام راه ها را برای درمان خود امتحان کرده اند، با مشورت پزشک معالج برای رسیدن به وزن ایده آل خود از جراحی اسلیو معده استفاده می کنند. پزشک متخصص برای معالجه ی این افراد دو راه را پیش روی آنها می گذارد.

راه اول قسمتی از فضای زیادی از معده را برمی دارند تا افراد نتوانند بیش از نیاز خود غذا بخورند. راه دوم این است، راه جذب مواد غذایی در معده را کم می کند تا بیمار هر نوع مواد غذایی را که به بدن خود وارد می کند، جذب نشود و از اضافه وزن و چاقی جلوگیری کند.

در جراحی اسلیو معده که باید توسط پزشک متخصص انجام شود، بیش از سه چهارم از فضای معده که باعث چاقی فرد می شود، را کم می کنند.

همین علت باعث شده که چاقی در این افراد غیر برگشت بوده و فرد دیگر به چاقی مفرط دچار نشود. این بسیار دلچسب است که نتیجه عمل به صورت صد در صد موفقیت آمیز باشد و مانند برخی از روش های جراحی که برگشت دارند، نیست.

احساس سیری

افرادی که جراحی اسلیو معده را انجام داده اند، خیلی کمتر نسبت به قبل، غذا میل می کنند و همین مقدار کم باعث احساس سیری در آنها می شود و این امر در روند کاهش وزن آنها تاثیر می گذارد.

برخلاف جراحی بای پس معده که هیچ ناحیه ی از معده را دستکاری نکرده و حتی از بدن فرد خارج نمی کنند. در عمل جراحی اسلیو معده مقدار زیادی از معده را از بدن خارج می کنند و معده به اصطلاح به شکل یک موز در می آید،

البته بسیاری از پزشکان معتقدند که بعد از اتمام عمل معده به شکل آستین پیراهن در می آید. کلمه آستین در زبان انگلیسی به معنی اسلیو است، برای همین تمام پزشکان متخصص جهان به خاطر شباهت معده به آستین، اسم این جراحی را اسلیو معده گذاشته اند.

بهترین جراح اسلیو معده به بیمارانی که می خواهند این عمل را انجام دهند، می گویند که بعد از انجام این عمل بین شصت تا هشتاد درصد از وزن اضافه ی خود را از دست می دهند و به وزن طبیعی و ایده آل خود که همیشه آرزو داشتند می رسند.

احساس سیری
احساس سیری

روش جراحی اسلیو معده

اسلیو معده معمولا با توجه به سلیقه پزشک و شرایط هر بیمار می تواند به دو صورت انجام شود. در زیر توضیح مختصری را از روش جراحی این عمل داده ایم:

اسلیو معده گشاد: این جراحی برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که بین سی تا سی وپنج کیلوگرم اضافه وزن دارند. در این جراحی 60% از فضای حجمی معده توسط پزشکان و جراحان برداشته می شود.

اسلیو معده تنگ: این جراحی برای افرادی مناسب است که بین سی و پنج تا چهل کیلوگرم اضافه وزن دارند. در این جراحی حدود هشتاد درصد از حجم معده ی فرد بیمار برداشته می شود.

روش جراحی اسلیو معده
روش جراحی اسلیو معده

تا اینجا با مبحث روش جراحی اسلیو معده آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست هزینه عمل اسلیو با بیمه سلامت با ما همراه باشید.

کاندیدای جراحی اسلیو معده

اسلیو معده نیز مانند هر عمل دیگر برای یک سری از افراد مناسب و برای یک سری از افراد مضر است. حال اگر فردی این عمل برایش مضر باشد و اصرار به انجام آن داشته باشد، این وظیفه پزشک است که فرد را متقاعد کند و به دلیل اصول اخلاقی این عمل را برای فرد انجام ندهد.

در زیر به افرادی که می توانند جراحی اسلیو معده برای درمان چاقی انجام دهند، اشاره کرده ایم:

1) تمام افرادی که با کمک رژیم غذایی، پیاده روی و ورزش، دمنوش و داروهایی که اشتها را کم می کنند و یا حتی با کمک پزشک متخصص رژیم غذایی نتوانسته اند، اضافه وزن خود را درمان و به وزن مناسب برسند، با پیشنهاد پزشک متخصص می توانند جراحی اسلیو معده را انجام دهند، البته باید دقت داشته باشید، این افراد باید اضافه وزن بالایی داشته باشند.

2) افرادی که اضافه وزن آنها (BMI) بالای چهل کیلوگرم است و به اصطلاح چاقی مفرط دارند، می توانند این عمل را انجام دهند. توجه داشته باشید، افرادی که اضافه وزن کمتری دارند، باید از روش های جراحی مناسب تر استفاده کنند.

افرادی که ( BMI) بالای سی و پنج کیلوگرم اضافه وزن دارند

3) افرادی که ( BMI) بالای سی و پنج کیلوگرم اضافه وزن دارند و همچنین دارای بیماری هایی مثل: فشارخون و دیابت نوع دو هستند، با تجویز پزشک می توانند جراحی اسلیو معده را که در درمان آنها نیز موثر است، انجام دهند.

4) بعضی از افراد بیش از حد چاق هستند و اضافه وزن آنها نیز از مرز چهل و شش کیلوگرم هم رد شده است. جراح متخصص حتما عمل اسلیو معده را برای این افراد پیشنهاد می کند تا این فرد هفتاد درصد از اضافه وزن خود را از دست بدهد.

5) افرادی که مواد مخدر و مشروبات الکلی مصرف نمی کنند، اجازه انجام این عمل را دارند. اگر فردی دچار بیماری اعتیاد است و یا اینکه مواد مخدر و مشروبات الکلی را به صورت کم و به اصطلاح تفریحی مصرف می کند، باید قبل از عمل به صورت کامل کنار گذاشته باشد.

افرادی که ( BMI) بالای سی و پنج کیلوگرم اضافه وزن دارند
افرادی که ( BMI) بالای سی و پنج کیلوگرم اضافه وزن دارند

6) این عمل هزینه بر است و افرادی که توان مالی پرداخت این هزینه را دارند، می توانند عمل اسلیو معده را انجام دهند، البته افرادی که تحت پوشش بیمه سلامت هستند، می توانند به عنوان کمک هزینه از این بیمه استفاده کنند. .

7) افرادی که از نظر جسمی و روانی مشکلی ندارند و زیاد عصبی نمی شوند، می توانند این عمل را انجام دهند. این عمل تا حد زیادی سنگین است و اگر فرد روحیه و اعصاب ضعیفی داشته باشد، قطعا بعد از این عمل به مشکلات جدی تری بر می خورد.

تا اینجا با مبحث کاندیدای جراحی اسلیو معده آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست هزینه عمل اسلیو با بیمه سلامت با ما همراه باشید.

چاقی بر اثر عصبی شدن

8) افرادی که چاقی آنها بر اثر عصبی شدن صورت گرفته و هر بار که عصبی می شوند، بیش از حد غذا می خورند این عمل می تواند برای آنها مفید باشد، زیرا در این عمل قسمتی از معده برداشته می شود و بعد از عمل فرد، این مشکل به صورت کامل برطرف می شود.

9) افرادی که از نظر جسمی در سلامتی کامل هستند، برای درمان چاقی خود می توانند از جراحی اسلیو معده استفاده کنند. در نقطه مقابل اگر فرد مشکلات حرکتی داشته باشد، باید قبل از انجام عمل تحقیقات لازم را برای چگونگی عمل انجام دهد.

10) بعضی از کودکان از بدو تولد چاق هستند و با گذشت زمان و بالا رفتن سن آنها به چاقی این کودکان اضافه شده طوری که در سن هشت سالگی با اجازه پزشک می توانند عمل جراحی اسلیو معده را انجام دهند. بر این اساس این عمل محدودیت سنی زیادی ندارد، اما باید پزشک به صورت کامل شرایط بدنی بیمار را بسنجد.

چاقی بر اثر عصبی شدن
چاقی بر اثر عصبی شدن

11) در علم پزشکی چاقی ها مدلهای مختلفی دارند که در بعضی از افراد که دارای شکم بزرگی هستند، یا به اصطلاح اندام آنها شبیه گلابی است، برای درمان این عارضه چاقی از جراحی اسلیو معده استفاده می کنند. بهتر است، بدانید که افراد با اضافه وزن بالای سی و دو کیلوگرم هم می توانند عمل اسلیو معده را انجام دهند.

چاقی بر اثر عصبی شدن
چاقی بر اثر عصبی شدن

روش انجام جراحی اسلیو معده

اسلیو معده جزء عمل های نسبتا سنگینی است که فرد برای انجام آن باید در بیمارستان بستری شود. در زیر به مراحلی که برای جراحی اسلیو معده در بیمارستان انجام میشود اشاره کرده ایم:

در این جراحی پزشک متخصص فرد بیمار را کاملا بیهوش می کند.

پزشک متخصص بین سه تا پنج برش به ابعاد یک و نیم سانتی متری بر روی قسمتی از بدن بیمار که میخواهد عمل را انجام دهد، ایجاد می کند و به وسیله ی تروکار برای دسترسی به وضعیت داخل شکم فرد وارد شکم می کند.

ابتدا درون شکم را با گاز دی اکسید کربن پر می کند تا از این طریق شکم بزرگتر و اجزای داخل شکم خیلی بهتر دیده شوند و سپس به وسیله ی دوربین های کوچک که به لاپاراسکوپ متصل است، وصل می کند تا وضعیت معده در حین عمل به طور کامل قابل مشاهد و تشخیص برای پزشک باشد.

در این عمل پزشک باید ابتدا تمام عصب ها، رباط ها، رگ های خونی و بافت های چربی موجود در ناحیه ای که می خواهند معده برداشته شود را قطع کند.

یکی از قسمت های مهم د راین عمل این است که پزشک جراح باید خط بخیه را از ناحیه ای که می خواهد معده را جدا کند به صورت دقیق مشخص نماید تا در حین کار به مشکلی برخورد نکند.

شما در حال خواندن مقاله هزینه عمل اسلیو با بیمه سلامت هستید.

دوختن معده به روش استاپلر

جراحان متخصص قسمتی از معده را که برداشتند، بعد با کمک منگنه و یا بخیه که در علم پزشکی به روش استاپلر معروف است، به هم می دوزند. جالب است، بدانید این منگنه ها مانند جنس بخیه ها با بدن سازگاری دارند.

جراحان در این عمل قسمت عمده ای از معده را که باعث چاقی شخص می شود، برش زده و از درون شکم خارج می کنند. معمولا در این مرحله بیشتر از نصف معده شخص حذف می شود.

در این جراحی احتمال خونریزی معده وجود دارد که برای جلوگیری از این خونریزی با کمک کوتر و وسیله های جراحی که حرارتی هستند، این خونریزی را بند می آورند.

یکی از مراحل مهمی که در این عمل انجام می شود، این است که جراح وظیفه دارد چک کند خط بخیه به صورت کامل و درست انجام شده باشد، زیرا در برخی از مواقع سهل انگاری در این قسمت باعث می شود، خط بخیه نشتی داشته باشد و عوارض بدی را به همراه دارد.

دوختن معده به روش استاپلر
دوختن معده به روش استاپلر

بیرون آوردن تجهیزات لاپاراسکوپی

جراحان بعد از برداشتن قسمت زیادی از معده تجهیزات لاپاراسکوپی را از شکم بیرون می آورند و محلهای برش خورده شده را با کمک بخیه های قابل جذب و یا ممکن است، بخیه ها غیر جذبی باشند، می دوزند.

بعد از تمام شدن جراحی اسلیو معده محل برشهای را که روی شکم ایجاد شده است، را برای جلوگیری از عفونت ها پانسمان می کنند. به دلیل اینکه قسمتی از معده برداشته شده است، پانسمان باید به صورت دقیق انجام شود تا عفونت داخلی و خارجی رخ ندهد.

بعد از اتمام عمل مانند هر عمل دیگر بیمار را به ریکاوری منتقل می کنند تا اثرات بیهوشی از بین برود.

بعد از اینکه بیمار هوشیاری خود را بدست آورد از ریکاوری به بخش منتقل می کنند.

بیمار بین دو تا سه روز در بیمارستان تحت نظر پزشک برای مراقبت های بعد از عمل قرار می گیرد، بعد با تشخیص پزشک اجازه ترخیص را به بیمار می دهند تا ادامه ی دوره نقاهت را در منزل سپری کند.

بیرون آوردن تجهیزات لاپاراسکوپی
بیرون آوردن تجهیزات لاپاراسکوپی

انتخاب بهترین پزشک برای اسلیو معده

اسلیو معده از عمل های نسبتا سنگین است که هر پزشکی نمی تواند به خوبی از پس آن برآید، به همین دلیل هر فردی که می خواهد برای این عمل جراحی اقدامی انجام دهد، باید قبل از هر کار ابتدا تحقیقات لازم را برای یافتن یک پزشک متخصص و خبره انجام دهد.

شما در حال خواندن مقاله هزینه عمل اسلیو با بیمه سلامت هستید.

برای اینکه یک پزشک متخصص خوب و متعهد را برای انجام عمل اسلیو معده انتخاب کنیم، باید به چند نکته توجه کنیم که در زیر به آنها اشاره کرده ایم:

1) پزشک باید تخصص کافی در مورد جراحی و یا باریاتریک را در خصوص جراحی این عمل داشته باشد.

2) باید تحقیق کنیم تا پزشک مراجعه کننده و بیمار زیادی برای عمل اسلیو معده داشته باشد، زیرا هر چه یک پزشک تعداد بیمار بیشتری داشته باشد، نشان میدهد نتیجه عمل های آن خوب بوده است.

3) بیماران زیادی جراحی اسلیو معده را زیر نظر این پزشک متخصص انجام داده باشند. مشهوریت یک پزشک نشان می دهد که این پزشک در حرفه خود بهترین بوده است.

4) پزشک متخصص بتواند ارتباط خوبی با بیمار برقرار کرده و تمام مراحل جراحی را به طور کامل به بیمار توضیح دهد تا بعد از عمل مشکلی برای بیمار به وجود نیاید.

5) پزشک متخصص با بیمارستان تخصصی همکاری داشته باشد و بیمار را در بیمارستان تخصصی جراحی کند.

6) پزشک متخصص از مرغوب ترین برند ها و لوازم پزشکی برای انجام عمل اسلیو معده استفاده کند.

7) پزشک متخصص مناسب ترین قیمت اسلیو معده را برای بیمار انجام دهد.

8) جراحی که بیشترین موفقیت در عمل اسلیو معده را داشته است، را انتخاب کنیم.

9) بیمارانی که عمل اسلیو معده را تحت نظر این پزشک متخصص مورد نظر انجام داده اند و از عمل خود رضایتمندی کافی دارند.

10) از پزشک متخصص برای جراحی استفاده کنیم که در شهر خودمان باشد و دسترسی به آن به راحتی انجام شود.

آسانترین روش این است که با انتخاب بهترین پزشک متخصص به طور حضوری به مطب پزشک مراجعه کرده و از وی بخواهیم که به طور کامل روند انجام عمل را برای ما بازگو کند.

برای اینکه یک پزشک متخصص خوب و متعهد را برای انجام عمل اسلیو معده انتخاب کنیم، باید به چند نکته توجه کنیم که در زیر به آنها اشاره کرده ایم:
برای اینکه یک پزشک متخصص خوب و متعهد را برای انجام عمل اسلیو معده انتخاب کنیم، باید به چند نکته توجه کنیم که در زیر به آنها اشاره کرده ایم:

نکات مهم قبل از عمل اسلیو معده

از آنجایی که عمل اسلیو معده در دسته عمل های سنگین می باشد، باید به نکات قبل از عمل توجه ویژه ای داشته باشید. در زیر به نکات مهمی که باید قبل از عمل جراحی اسلیو معده انجام دهید، اشاره کرده ایم:

دو هفته قبل از انجام جراحی باید رژیم غذایی را که پزشک معرفی کرده کاملا انجام دهیم. علت اینکه پزشکان و جراحان متخصص این رژیم را به افراد می دهند، این است که از حجم کبد کم شود تا زمان عمل دسترسی به معده راحت تر انجام پذیرد و عواملی که در حین عمل ممکن است، پیش بیاید توسط جراحان به حداقل برسانند.

مانند تمام عمل ها باید صبح ناشتا برای انجام جراحی به بیمارستان بروید. چون اگر آب یا مواد غذایی استفاده کنید، بعد از عمل دچار استفراغ شده و مواد غذایی درون معده به ریه بر می گردند و پزشکان مجبور می شوند که عمل را به روز بعد موکول کنند.

مدت زمان بستری فرد بیمار در بیمارستان سه روز است. در این سه روز بیمار کاملا زیر نظر پزشک و پرستاران در بیمارستان قرار می گیرد تا مشکلی برای فرد به وجود نیاید.

نکات مهم قبل از عمل اسلیو معده
نکات مهم قبل از عمل اسلیو معده

نکات بعد از عمل اسلیو معده

معمولا تمامی عمل ها چه عمل های سرپایی و چه عمل های سنگین یک سری مراقبت های بعد از عمل دارند که هر فردی برای اینکه نتیجه خوبی از عمل بگیرد باید به این نکات توجه کند. در زیر به چند نکته بعد از انجام عمل اسلیو معده که بیمار باید انجام دهد، اشاره کرده ایم:

افرادی که عمل اسلیو معده را انجام داده اند، بهتر است، با اجازه پزشک پیاده روی و یا ورزشهای سبک را انجام دهند تا این امر به بهبودی و سلامتی آنها تسریع بخشد.

پزشکان به بیمارانی خود توصیه می کنند که تا بیست و یک روز حمام نکنند و بعد از این مدت هم به درون وان آب داغ برای حمام کردن استفاده نروند تا مشکلی برای آنها پیش نیاید.

این افراد تا یک ماه احساس خستگی در بدن و بی حالی می کنند که علت آن این است که چون کالری زیادی از بدن خارج شده است، افراد احساس خستگی می کنند که در تمام افرادی که عمل اسلیو معده را انجام داده اند، طبیعی است.

جراح و پزشک متخصص به بیمارانی که جراحی اسلیو معده را انجام داده اند، گوشزد می کند، به هیچ عنوان جسم سنگین بلند نکنند، زیرا بلند کردن وسایل سنگین باعث می شود که بر روی معده آنها فشار بیاید و فرد دچار درد زیاد در این ناحیه شود.

تجویز دارو برای جلوگیری از ترش کردن

پزشکان برای جلوگیری از ترش کردن این افراد داروهایی را به آنها تجویز میکنند که باید دقیق و سر زمان معین مصرف شود.

بعضی از افراد حساس تر هستند و درد بیشتری دارند که باید با تجویز پزشک از داروهای ضد درد و مسکن استفاده کنند.

افرادی که جراحی اسلیو معده را انجام داده اند، در روزهای اول بعد از عمل دچار یبوست می شوند و همچنین هنگام دستشویی رفتن با درد زیاد همراه هستند که این امر در تمام افراد طبیعی بوده است، افرادی که برای تسکین درد خود از داروهای ضد درد استفاده می کنند، با این مشکل به صورت شدیدتر رو به رو می شوند. این افراد باید حداقل روزی هشت لیوان آب آشامیدنی را حتما مصرف کنند.

پزشک برای این افراد یک ماه استراحت در منزل را تجویز می کند که بعد از این مدت فرد می تواند برای انجام کار به محل کار خود برگردد.

تجویز دارو برای جلوگیری از ترش کردن
تجویز دارو برای جلوگیری از ترش کردن

نشانه های پر خطر بعد از عمل اسلیو معده

بعضی از علائم بعد از عمل اسلیو معده در افراد خطرناک است که این علائم عبارتند از:

– افرادی که عمل اسلیو معده را انجام داده اند و به طور مدام تهوع و استفراغ دارند، به طوری که حتی نمی توانند یک لیوان آب میل کنند.

– افرادی که بیش از حد درد دارند و با مسکن ها نیز درد آنها کم نمی شود.

– افرادی که عمل اسلیو معده را انجام داده اند، ممکن است، در محل بخیه احساس قرمزی و گرمی داشته باشند و همچنین از قسمت بخیه ها چرک بیرون بیاید. قرمزی و داغی تا حد کم برای این عمل موردی ندارد، اما اگر بیش از اندازه زیاد باشد، باید حتما با پزشک در میان بگذارید.

– افرادی که بعد از عمل اسلیو معده دچار تب و لرز شدید می شوند.

این علائم برای بیمار خیلی نگران کننده است و باید سریعا به پزشک متخصص خود مراجعه و علائم را برای وی بازگو کند تا مراحل درمان سریعتر انجام شود.

نشانه های پر خطر بعد از عمل اسلیو معده
نشانه های پر خطر بعد از عمل اسلیو معده

هزینه ی جراحی اسلیو معده

عمل اسلیو معده با توجه به اینکه عمل زمانبر و حساسی است، به همین دلیل هزینه بالایی دارد، اما ممکن است، هر پزشک یک هزینه ایی برای این عمل در نظر بگیرید. هزینه این عمل به عوامل متعددی بستگی دارد که در زیر به آنها اشاره کرده ایم:

اولین هزینه ای که در این عمل تاثیر میگذارد، هزینه بیهوشی فرد بیمار در جراحی عمل اسلیو معده است.

وسایلی که در حین انجام عمل برای بیمار مورد استفاده قرار می گیرند. گاهی در حین عمل مشکلاتی رخ می دهد که پزشک مجبور است، از وسایل دیگر استفاده کند.

هزینه دستمزد جراح متخصص در انجام عمل اسلیو معده تاثیرگذار است. برخی از پزشکان هزینه دستمزد کمتری نسبت به پزشکان دیگر می گیرند که این میزان هزینه به تحصیلات و یا محل مطب پزشک مربوط می شود.

تمام هزینه هایی که بیمار در بیمارستان انجام داده است، شامل: آزمایشگاه، رادیولوژی،سونوگرافی در هزینه ی نهایی جراحی اسلیو معده تاثیرگذار است.

ویزیت هایی که بعد و قبل از عمل جراحی اسلیو معده انجام می شوند، در هزینه ی جراحی اسلیو معده تاثیرگذار است.

تا اینجا با مبحث هزینه ی جراحی اسلیو معده آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان پست هزینه عمل اسلیو با بیمه سلامت با ما همراه باشید.

مکان انجام عمل اسلیو معده

مهمترین عامل محلی است که در آن جراحی اسلیو معده انجام می شود، مثلا افراد در محل کلینیک فوق تخصصی زیر نظر پزشکان متخصص و با تجربه عمل را انجام می دهند.

یا افراد دیگر که دارای اضافه وزن بیش از حد هستند و قادر به پرداخت مخارج مربوطه در بیمارستان های خصوصی نیستند و عمل خود را در بیمارستان های دولتی انجام می دهند.

افرادی که از نظر مالی در پرداخت مخارج عمل اسلیو معده مشکلی ندارند و تمایل دارند که عمل خود را در بیمارستان های خصوصی و تجهیزات و لوازم با بهترین برند ها را انجام دهند.

معمولا بیمه ها از جمله بیمه های: بیمه طلایی فرهنگیان، بیمه سلامت، بیمه تامین اجتماعی، حتی علاوه بر اینکه بیمه هستند، دارای بیمه ی تکمیلی نیز می باشند، می توانند از این امتیاز استفاده می کنند. این عامل باعث شده که مقداری از هزینه را بیمه پرداخت کرده و از بار هزینه ها برای فرد کاسته شود.

پزشک متخصص باتجربه و کاردان می تواند در انجام عمل اسلیو معده خیلی تاثیرگذار باشد، ولی هزینه ای که پزشک از فرد دریافت می کند، بستگی به دستمزد پزشک دارد که چه مقدار از بیمه هزینه را دریافت می کند.

در شهر های بزرگ و مناطق مختلف شهر، هزینه ها نسبت به شهرهای کوچک و مناطق متوسط شهر متفاوت است و در قیمت نهایی تاثیر می گذارد.

مواردی که در بالا توضیح دادیم می توانند در فاکتور نهایی هزینه ی اصلی جراحی اسلیو معده در بالا و پایین بودن مبلغ جراحی تاثیر بگذارد.

مکان انجام عمل اسلیو معده
مکان انجام عمل اسلیو معده

ثابت نگه داشتن وزن بعد از عمل

بعد از اینکه فرد عمل جراحی اسلیو معده را انجام داد، برای ثابت نگه داشتن وزن خود باید از برنامه غذایی درست و ورزش استفاده کند. هزینه های دیگری بعد از عمل اسلیو معده ممکن است، برای افراد پیش بیاید که شامل موارد زیر می باشند:

1) این افراد برای داشتن اندام زیبا و ثابت ماندن وزن خود باید زیر نظر مربی ورزش و مشاوره با پزشک تغذیه در مورد اینکه چه مقدار کالری و میوه را باید روزانه مصرف کنند، تحت نظر باشند.

2) بعد از عمل اسلیو معده چون حدود هفتاد درصد از معده را از بدن جدا می کنند و فرد با خوردن مقدار کمی غذا احساس سیری می کند، برای جبران کمبود ویتامین ها از قرص هایی که دارای ویتامین و مواد معدنی مغذی هستند، استفاده می کنند.

3) در بعضی از افراد علاوه بر اینکه عمل را برای درمان انجام می دهند، برای برطرف کردن پوست اضافی در بدن، عضلات بدن که دچار شل شدگی و افتادگی شده است و یا در بانوان برای لیفت پستان و یا حتی عمل زیبایی و جوان سازی واژن به روش لابیاپلاستی که تمام این موارد برای درمان زیبایی انجام می شود، مورد استفاده قرار می گیرد.

ثابت نگه داشتن وزن بعد از عمل
ثابت نگه داشتن وزن بعد از عمل

بیمه سلامت در جراحی اسلیو معده در درمان چاقی افراد

بیمه سلامت برای افرادی است که تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند و سازمان بیمه برای این افراد بیمه سلامت را در نظر گرفته است. این افراد با داشتن بیمه سلامت دیگر لازم نیست که هیچ هزینه ی را پرداخت کنند.

افرادی که دارای بیمه سلامت هستند، می توانند با مراجعه به بیمارستان های دولتی هزینه بستری بیمار و یا حتی انجام عمل های سرپایی را بدون پرداخت هیچ هزینه ی انجام دهند

البته بعضی از بیمارستان های خصوصی که زیر نظر دولت هستند و با این بیمه قرارداد دارند، بیمه سلامت هزینه ها را متقبل می شود.

در عصر امروزی برای اینکه افراد خیلی از چاقی مفرط خود رنج می برند و از نظر مالی نیز بودجه ندارند، بیمه سلامت توانسته است، برای این افراد جراحی اسلیو معده را متقبل شود.

بیمه سلامت در جراحی اسلیو معده در درمان چاقی افراد
بیمه سلامت در جراحی اسلیو معده در درمان چاقی افراد

بیمه سلامت در هزینه اسلیو معده

بیمه سلامت برای بیمارستان های خصوصی که جراحی اسلیو معده را انجام میدهند شامل نمی شود. با مراجعه به پزشک متخصص و تشخیص اینکه وزن شما بالای چهل کیلوگرم است، پزشک می تواند اجازه بستری شدن شما را در بیمارستانهای دولتی برای عمل جراحی اسلیو معده را بدهد.

افراد باید بدانند که در ابتدا هزینه ویزیت پزشک، انجام آزمایشات و رادیولوژی، هزینه بیمارستان بر عهده ی خود فرد است، بعد از اینکه عمل انجام شد باید تمام مدارک پزشکی را به اداره بیمه ببرند تا قسمتی از این هزینه ها توسط بیمه سلامت پرداخت شود،

البته هر بیمه مبلغ برگشتی متفاوتی دارد که فرد در ابتدا باید در مورد اینکه بیمه سلامت چه مقدار از هزینه ها را پرداخت می کند، به طور کامل از مرکز بیمه سوال کرده و اطلاعات کافی داشته باشد تا بعد از انجام عمل فرد از نظر هزینه دچار مشکل نشود. بیمه سلامت حدود هفتاد درصد از هزینه ی جراحی در بیمارستان های دولتی را می پردازد.

لازم به ذکر است که اگر این عمل در مراکز دولتی انجام شود، بیمه سلامت نیز به آن تعلق می گیرد. در کل تمام هزینه ای که برای جراحی اسلیو معده تعیین می شود، بستگی به لوازمی دارد که در اتاق عمل مورد استفاده قرار میگیرد.

حال اگر لوازمی که در اتاق عمل استفاده شود، چینی باشد، به مراتب هزینه را کاهش داده و اگر لوازمی که در اتاق عمل استفاده می شود، از جنس اروپایی و یا آمریکایی برای بیمار استفاده شود، چون از نظر کیفیت جزء برترین ها هستند، بر قیمت تمام شده ی هزینه ی بیمار تاثیر گذاشته و هزینه ی عمل را بالاتر می برد.

بیمه سلامت در هزینه اسلیو معده
بیمه سلامت در هزینه اسلیو معده

مزیت های عمل اسلیو معده

اسلیو معده از عمل های زیبایی است که بعد از عمل فرد می تواند از اندام زیبای خود لذت ببرد. از مزایای عمل جراحی اسلیو معده برای درمان چاقی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1) جراحی اسلیو معده مانند جراحی بای پس معده در فرد با کاهش وزن زیادی نمایان می شود.

2) در این جراحی قسمت زیادی از معده را بر می دارند و قسمت باقیمانده معده سالم در بدن فرد می ماند و این افراد به سوء تغذیه دچار نمی شوند.

3) انجام جراحی اسلیو معده در زمان کوتاهی انجام می شود و فرد در ریکاوری کمتری می ماند و سریعتر به بخش منتقل می شود.

4) اگر بخواهیم جراحی اسلیو معده را با عمل جراحی بای پس معده مقایسه نماییم، در این نوع عمل مواد غذایی که وارد معده می شوند، دارای نشتی کمتری هستند.

5) بعضی از افراد دچار فتق داخل شکم هستند و با انجام عمل اسلیو معده می توانند به درمان فتق شکم هم نیز کمک کنند.

6) این عمل نسبت به عمل های دیگر کمتر به ویزیت پزشک بعد از عمل و تحت نظر بودن احتیاج دارد.

7) تجربه نشان داده است که جراحی اسلیو معده نسبت به جراحی های دیگر کم هزینه تر بوده و مقرون به صرفه است.

کم خونی پس از عمل

8) افرادی که از کم خونی بعد از عمل می ترسند، باید بدانند که جراحی اسلیو معده دچار کم خونی شدید در افراد نمی شود.

9) ممکن است که بعد از جراحی شخص به مشکل ریختن موها دچار شود که این ریزش مو به شکل موقت بوده و مجددا موهای این افراد شروع به رویش مجدد می کند.

10) در بعضی از جراحی ها ممکن است که معده دوباره بزرگ شود و فرد دوباره به چاقی مفرط خود دچار شود که خیلی آزار دهنده است، ولی بهتر است، بدانید که این جراحی نسبت به جراحی های دیگر خیلی مطمئن تر و مورد تایید تر است و چاقی فرد برگشت ناپذیر است.

11) افرادی که عمل های دیگر را امتحان کرده اند و چاقی آنها درمان نشده است، برای درمان بیماری خود با پیشنهاد پزشک با تجربه و متخصص می توانند از عمل جراحی اسلیو معده استفاده کنند.

12) افرادی که جراحی اسلیو معده را انجام داده اند، پوست آنها مانند اکثر روش های لاغری دیگر افتاده و شل نمی شود.

13) افرادی که به بیماری فشارخون و دیابت نوع دو دچار هستند، با انجام جراحی اسلیو معده می توانند بیماری های خود را درمان کرده و حتی دیگر داروها و انسولینی را که به طور روزانه استفاده می کردند را کنار بگذارند.

اثر گذاری بیشتر جراحی اسلیو معده

14 ) جراحی اسلیو معده نسبت به جراحی بای پس روده و یا بای پس معده اثر گذاری بیشتری دارد و وزن این افراد ثابت تر می ماند و از عوارض احتمالی که بعد از عمل پیش می آید کمتر است.

15) پزشکان و جراحان متخصص به این نتیجه رسیده اند که این جراحی تمام استانداردهای لازم بعد و قبل از عمل را داراست که می توانند برای افراد با اطمینان لازم انجام دهند.

16) مدت زمانی که افراد در اتاق عمل بستری هستند، نسبت به عمل های دیگر کمتر بوده و همین فاکتور باعث شده که از بروز مشکلات ترومبوز وریدی و ریوی در افراد جلوگیری شود.

17) افرادی که دوست دارند، خیلی سریع لاغر شوند و ظاهر زیبا و ایده آل خود را تجربه کنند، می توانند از این عمل برای اثرگذاری خیلی سریع استفاده کنند.

18) عوارض این عمل چه بعد از عمل و چه در طولانی مدت به نسبت روش های دیگر بسیار کمتر است.

19) با تحقیقاتی که پزشکان و جراحان به دست آورده اند به این نتیجه رسیده اند که مرگ و میر در این عمل خیلی کم و زیر یک درصد بوده است.

20) نتیجه مثبتی که جراحی اسلیو معده دارد، این است که فرد خیلی سریع لاغر شده و در درازمدت هم این لاغری ثابت و ثمر بخش بوده و برای فرد رضایتمندی و خوشحالی از داشتن وزن ایده آل خود را به ارمغان می آورد.

اثر گذاری بیشتر جراحی اسلیو معده
اثر گذاری بیشتر جراحی اسلیو معده
اثر گذاری بیشتر جراحی اسلیو معده
اثر گذاری بیشتر جراحی اسلیو معده

سوالات رایج در بین مردم در رابطه با جراحی اسلیو معده

  • با انجام جراحی اسلیو معده چه مقدار از وزن کم می شود؟

با انجام این عمل افراد حدودا بیش از نیمی از وزن اضافی خود را ازدست می دهند، یعنی فرد در همان ابتدا می تواند به وزن ایده آل و طبیعی خود برسد. این افراد دیگر به راحتی قادر به پیاده روی و ورزش هستند

و همچنین از کمر درد و درد مفاصل آنها به مقدار زیادی کاسته می شود، البته این عمل می تواند در بعضی از افراد باعث شود که مصرف دارو را کنار بگذارند

مثل افرادی که فشارخون بالایی داشته اند، افرادی که به دیابت نوع دو دچار بودند،افرادی که کلسترول بالایی دارند و همچنین در بانوانی که پلی کیستیک تخمدان دارند، جراحی اسلیو معده نقش بسزایی در روند درمان آنها دارد.

  • تاثیرگذاری اسلیو معده در بدن به چه صورت است؟

بعد از انجام عمل فرد دیگر مانند قبل غذا مصرف نمیکند و همین امر باعث شده که کالری کمتری به بدن برسد و ویتامین بدن کم شود که برای جبران این کمبود ها بهتر است، این افراد با تجویز پزشک از مکمل ها مواد غذایی بدن خود را تامین کنند تا دچار پوکی استخوان و کم خونی نشوند.

مخاطب گرامی شما در حال خواندن پست هزینه عمل اسلیو با بیمه سلامت هستید.

  • مراقبت های بعد از جراحی اسلیو معده چیست؟

بهتر است، برای بلند شدن از بستر و رفتن به دستشویی از پرستار کمک بگیرد. بعد از چند ساعت به کمک پرستار از تخت بلند شده و راه بروید تا از لخته شدن خون در بدن و همچنین مشکلات عفونی سینه جلوگیری شود. باید قبل از عمل جوراب واریس را تهیه و بعد از عمل استفاده کنیم.

بعد از عمل پزشک بیمار را به مدت یک شب در HDU تحت نظر قرار می دهد و بعد به مدت دو روز نیز در بخش بستری می کند تا آزمایش ها را انجام داده و رژیم غذایی را برای بیمار کم کم شروع کند،

البته تا زمانیکه تست بلع گرفته نشده باشد، این افراد نمی توانند از نوشیدنی و یا غذا استفاده کنند. بهتر است که این افراد در زمان غذا از خوردن و نوشیدن آب بپرهیزند که این امر باعث استفراغ در فرد می شود.

مراقبت های بعد از جراحی اسلیو معده چیست؟
مراقبت های بعد از جراحی اسلیو معده چیست؟

مقایسه اسلیو معده با روش های جراحی های چاقی خطرناک

  • جراحی پیکرتراشی در درمان چاقی

متخصصان برای از بین بردن چربی های اضافه شکم و پهلو با استفاده از بی حسی تامیسنت، جراحی لیپوماتیک را در فرد بیمار انجام می دهند که در علم پزشکی پیکرتراشی نام دارد.

پزشکان وجراحان برای درمان چاقی در بانوانی که خیلی دوست دارند، خیلی سریع لاغر شوند، جراحی لیپوماتیک را پیشنهاد می کنند.

اگر توجه کرده باشید، بانوانی بیشتر در ناحیه ی پهلو و شکم دارای چربی اضافه هستند که بر اثر اضافه وزن زیاد، بارداری های پیاپی و همچنین افزایش سن باعث و به وجود آمدن چربی های بیش از حد در این ناحیه به وجود می آید.

به دلیل بیرون زدگی چربی های اضافه و نمایان شدن جلوه ی زشتی از اندام بانوان را از پوشیدن لباسهای زیبا و جذاب منصرف کرده است و این امر در روحیه ی جسمی و عاطفی افراد تاثیر منفی گذاشته و از قرار گرفتن در محیط های اجتماعی کناره گیری می کنند.

به همین دلیل با مشورت جراح متخصص از روش جراحی لیپوماتیک در حذف بافت های چربی که در بدن اضافه هستند، کمک می گیرند.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه عمل اسلیو با بیمه سلامت هستید.

روش لیپوماتیک

در روش لیپوماتیک پوست شل و یا به صورت افتاده در بدن صورت نمی گیرد، چون قسمت های اضافه را پزشک از بدن فرد خارج می کند.

در جراحی پیکرتراشی فرد کاملا هوشیار است و می تواند از این پهلو به آن پهلو شود و حتی خطوطی که پزشک در بدن فرد ایجاد کرده را از طریق تصاویر سه بعدی ببیند.

در این روش قسمت بالایی و پایینی شکم را به طور همزمان حذف میکنند یعنی قسمت زیر سینه که زمان نشستن به صورت برآمده از لباس بیرون می زند را به طور کامل در بانوان برای زیبایی بیشتر حذف می کنند.

در جراحی لیپوماتیک برای افراد لاغر هم که قصد دارند، اندام بدون عیب داشته باشند، هم انجام می گیرد و جراحان شکم آنها را خیلی صاف و تخت تر از قبل می کنند و در افراد چاق که شکم بیش از حد بزرگی دارند، با انجام این جراحی در از بین بردن چربی نقش بسزایی دارد.

امیدواریم تا اینجا مقاله هزینه عمل اسلیو با بیمه سلامت اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.

از عوارض جراحی به روش لیپوماتیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1) در این جراحی فرد دچار کبودی شدید در اندام بدن خود می شود که این کبودی تا چندین هفته باقی می ماند. این افراد احساس بی حسی در دست و پای و همچنین گزگز را دارند که تا چند وقت طبیعی بوده است.

2) تورمی که از این جراحی به وجود می آید تا شش ماه طبیعی بود و کم کم بهبودی در افراد نمایان می شود، البته از زخم هایی که بر روی بدن فرد ایجاد شده تا چند وقت به صورت ترشحات بیرون می زند. این افراد برای جبران کاهش تورم می توانند از مسکن های ایبوپروفن و استامینوفن استفاده کنند.

3) در این جراحی احتمال عفونت در افراد وجود دارد، برای همین پزشک متخصص آنتی بیوتیک را برای بیماران تجویز می کنند.

با توجه به عوارضی که در انجام جراحی پیکرتراشی وجود دارد، مشاهده می کنید که جراحی اسلیو معده خیلی راحت تر و بدون عوارض نسبت به جراحی های دیگر است. و شاید علتی که امروزه مردم بیشتر جراحی اسلیو معده را انجام می دهند، راحت و بدون عوارض بودن این عمل باشد.

  • بای پس معده

از عوارض بای پس معده در درمان چاقی در مقایسه با اسلیو معده هم می توان به موارد زیر اشاره کرد که:

افرادی که عمل بای پس معده را انجام داده اند، براین گمان هستند که دیگر به چاقی دچار نمی شوند و می توانند خیلی راحت غذا و نوشیدنی های پرکالری و قند را مصرف کنند که این یک باور غلط و اشتباهی است، بلکه باید این افراد در رژیم غذایی خود حتما از میوه جات و سبزیجات در ادامه دوره درمان استفاده کنند.

مقایسه بای پس روده با جراحی اسلیو معده:

در این جراحی معده را به دو قسمت تقسیم می کنند که یک قسمت معده بزرگتر و قسمت دیگر کوچکتر که به اصطلاح پزشکان معده را منگنه می کنند.

در قسمتی که معده را منگنه کرده اند و معده کوچکتر در قسمت بالا قرار گرفته با خوردن مقدار کمی غذا فرد احساس سیری می کند.

در این قسمت فقط حدود بیست و هشت گرم مواد غذایی در آن نگهداری می شود که سپس این مواد به درون روده کوچک می رود و از بدن دفع می شود.

مقایسه بای پس روده با جراحی اسلیو معده:
مقایسه بای پس روده با جراحی اسلیو معده:

– جراحی بای پس روده در بعضی از افراد منجر به بیماری فتق و یا سنگ کیسه صفرا می شود که این افراد باید مجددا برای درمان خود جراحی شوند.

– این افراد ممکن است، بدن آنها تحت تاثیر مواد بیهوشی قرار بگیرد و در ریکاوری برای مدت طولانی قرار بگیرند در نتیجه این افراد به مراقبت بیشتری در بیمارستان نیاز دارند.

– این افراد به دلیل هضم راحت شیرینی جات از مواد قندی بیش از حد استفاده می کنند که این امر باعث بروز چاقی بیش از حد در افراد شده و به همان حالت اولیه خود می رسند.

– در اثر پرخوری بیش از حد این افراد همیشه دچار تهوع و استفراغ هستند که باید در رژیم غذایی خود ملاحظه کرده و تحت نظر مشاوره تغذیه باشند.

– در بعضی از افراد این منگنه یا حلقه دچار عفونت شده که با انجام لاپاراسکوپی این حلقه را از معده فرد خارج می کنند و به بیمار آنتی بیوتیک تجویز می کنند.

– این افراد با انجام دادن کارهای سنگین و بلند کردن اجسام باعث می شوند که حلقه حرکت کرده و در معده ثابت قرار نگیرد که با تشخیص پزشک این حلقه را از بدن وی خارج می کنند.

مقایسه بای پس روده با جراحی اسلیو معده:
مقایسه بای پس روده با جراحی اسلیو معده:
  • عوارض درمان چاقی با لیزر

در درمان چاقی با روش لیزر هم می توان گفت که این روش فقط حدود پنج کیلوگرم از وزن افراد را می توان کم کرد و برای افرادی که دچار چاقی مفرط هستند، مورد استفاده قرار نمی گیرد و جوابگو نیست، بلکه این افراد باید جراحی هایی را انجام دهند که حجم زیادی از معده را کاهش دهد.

در لیزرهای کم توان حدود شصت درصد از اضافه وزن را کم می کند و لیزرهایی که توان بیشتری دارند، حدود هشتاد درصد از وزن فرد را کم می کند.

اگر این لیزر به درستی انجام نشود، ممکن است، عضلات فرد آسیب دیده و در بعضی موارد پوست افراد میسوزد که باید زیر نظر پزشک متخصص لیزر را انجام دهد و از عوارض احتمالی آن بیمار را آشنا کند.

در کل افراد با اینکه لیزر می تواند در درمان چاقی آنها مفید باشد، سخت در اشتباه هستند، بلکه انجام لیزر یا هر جراحی دیگر در درمان چاقی باید در کنار رژیم غذایی و همچنین ورزش و پیاده روی همراه باشد که اثر بخش و تاثیرگذار باشد تا فرد به وزن ایده آل و طبیعی خود برسد.

اسلیو معده جزء بهترین ها و موثرترین عمل ها

در بین تمام جراحی ها عمل اسلیو معده جزء بهترین ها و موثرترین عمل ها قرار گرفته است که پزشکان و جراحان این عمل را برای افرادی که میخواهند تسریع گذاری زیادی بر اندام آنها داشته باشد، پیشنهاد می کنند، البته باید این را هم متذکر شد که عمل اسلیو معده هم دارای عوارض جانبی در افراد می شود.

جراحی عمل اسلیو معده به روش لاپاراسکوپی در درمان چاقی خیلی موثر است که باید زیر نظر پزشک باتجربه که جراحی های زیادی در این زمینه انجام داده است، صورت بگیرد. این جراحی عوارض خاصی ندارد، فقط اگر زیر نظر پزشک بی تجربه و از وسایل بی کیفیت در حین عمل استفاده شود، از کیفیت عمل کاسته و فرد نتیجه ی زیادی از این عمل نمی بیند.

از اصلی ترین این عوارض که ممکن است، پیش آید به مراقبت های بعد از عمل به خود فرد بستگی دارد که در زمان غذا خوردن ملاحظه کرده و خیلی سریع و تند تند غذا نخورند که عوارضی گریبان گیر آنها نشود.

همچنین اگر پزشک از وسایل نامرغوب استفاده کند، باعث نشتی در خط منگنه در معده شده و سبب بروز التهاب ، عفونت و همچنین آبسه در ناحیه ای از معده که جراحی انجام شده است، می شود. که بیمار باید از وضعیت خود به پزشک اطلاع داده و تحت نظر قرار بگیرد.

اسلیو معده جزء بهترین ها و موثرترین عمل ها
اسلیو معده جزء بهترین ها و موثرترین عمل ها

چاقی مفرط

یکی از بیماری هایی که در دنیا افراد زیادی درگیر آن هستند، چاقی است، اما آیا هر فردی که اضافه وزن دارد، را می توان چاق خطاب کرد؟ خیر.

آگاهی نسبت به مشخصه اصلی که معمولا با شاخص توده ای برای هر فرد در نظر گرفته می شود، فردی که تنها سه چهار کیلو اضافه وزن دارد، این فرد می تواند با استفاده از رعایت کردن رژیم های غذایی خود و ورزش کردن همان مقدار را کم کند.

افرادی نیز هستند که اضافه وزن آنها کمی بیشتر از حد نرمال هستند که معمولا با استفاده از رژیم و ورزش نمی توان آن را کم کرد، این افراد معمولا می توانند با استفاده از جراحی های لاغری اضافه وزنی که دارند، را برطرف کنند.

اما چرا چاقی را یک نوع بیماری معرفی میکنند و بیشتر پزشکان توصیه میکنند که باید حتما افراد مداوا شوند. نکته اصلی که این موضوع را در برمیگیرد بیماری هایی هستند که به دنبال چاقی برای فرد رخ می دهند،

برای آشنایی با جدید ترین روش درمان دیابت نوع 2 توصیه می کنیم پست جدیدترین روش درمان دیابت نوع 2 را مشاهده کنید.

شما در حال مشاهده پست هزینه عمل اسلیو با بیمه سلامت هستید.

این بیماریها شامل موارد زیر می باشند:

مشکلاتی در ناحیه قلبی رخ می دهد و می تواند به صورت زخم در ناحیه تحتانی، واریس، اختلالات در عروق و حتی مشکلاتی در فشار خون مشاهده شود.

این بیماریها شامل موارد زیر می باشند:
این بیماریها شامل موارد زیر می باشند:

مشکلاتی در ناحیه ریه که به صورت تنگی نفس، آسم و خرخر در خواب مشاهده می شود.

مشکلات متابولیک مانند دیابت و همچنین در بانوان مشکلاتی در تخمدان به وجود می آورد.

مشکلات انعقادی و آمبولی های ریه که از مشکلات خونی است.

مشکلات گوارشی که به صورت فتق ها در ناحیه شکم هستند و یا کولیک از عوارضی است که چاقی به وجود می آورد.

بی اختیاری های ادرار و عفونت های ادراری از مشکلات است که چاقی در ناحیه چاقی به وجود می آورد.

معمولا افرادی که چاق هستند، با مشکلاتی در باروری مواجه می شوند که این مشکلات در آقایان به صورت عقیمی و در خانم ها با سقط جنین همراه است.

به دلیل بالا رفتن وزن، مشکلات استخوانی برای فرد مانند آرتروز و دردهایی در ستون فقرات همراه می شود.

مشکلات عصبی مانند افسردگی و اضطراب از عوارض دیگر چاقی است.

بدترین عارضه چاقی ممکن است، به صورت سرطان دیده شود.

سوالی که پیش می آید این است که آیا هر فرد چاقی می تواند برای جلوگیری از عوارض بالا عمل لاغری را انجام دهد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم تمامی افراد مجاز به انجام این عمل ها نیستند.

این افراد شامل افرادی که اعتیاد دارند، خانم های باردار و بیمارانی که از بیماری های التهابی،بیماری کوشینگ، اختلالات انعقادی، زخم معده رنج میبرند می باشند.

بهتر است، بدانید برخی از عمل ها مانند عمل اسلیو معده غیر قابل برگشت هستند، زیرا قسمتی از معده برداشته می شود و فرد دیگر نمیتواند به هیچ عنوان چاق شود.

در نقطه مقابل عمل هایی هستند که با توجه به هزینه ای که بیمار می کند، با کمی رعایت نکردن رژیم های غذایی چاقی بر میگردد. حال این فرد است که باید تصمیم بگیرد که می خواهد چاق شود و یا برای همیشه می خواهد با روزهای چاقی خداحافظی کند.

جالب است، بدانید بیشتر عمل های چاقی مراقبت هایی مشابه یکدیگر دارند. بیشتر پزشکان و متخصصین در این زمینه توصیه میکنند که بیماران بعد از عمل مقدار کمی غذا بخورند و هر غذا را پس از جویدن کامل و زیاد قورت دهند، همچنین نباید از شیرینی جات، نوشابه های گازدار و الکل استفاده کنند.

برای آشنایی با هزینه عمل بای پس معده در بیمارستان های دولتی با بیمه تکمیلی توصیه می کنیم   پست عمل بای پس معده با بیمه تکمیلی  را مشاهده کنید.

نتیجه گیری

یکی از عمل های تاثیرگذار و مفید برای لاغری عمل اسلیو معده است، این عمل معمولا برای اشخاصی انجام می شوند که بالاتر از 35 کیلوگرم اضافه وزن دارند و در گروه بیماران چاق قرار میگیرند.

هزینه عمل اسلیو به دلیل اینکه در دسته عمل های زیبایی نیست، تحت پوشش بیمه سلامت قرار میگیرد، البته باید بدانید که بیمه سلامت برای افرادی است که میخواهند عمل را در بیمارستان های دولتی انجام دهند، زیرا هزینه بیمارستان های خصوصی را تقبل نمی کند.

از اینکه تا پایان مقاله هزینه عمل اسلیو با بیمه سلامت با ما همراه بودید متشکریم و امیدواریم از خواندن پست هزینه عمل اسلیو با بیمه سلامت نهایت استفاده را کرده باشید.

برای محاسبه دقیق شاخص توده بدن که آیا وزن سالمی داریم یا نه ، پیشنهاد می کنیم صفحه فرمول محاسبه bmi را ببینید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید