هزینه جراحی معده

در این مقاله از دکتر سلیمی سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که هزینه جراحی معده چگونه تعیین می شود؟ برای دریافت پاسخ همراه ما باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

هزینه جراحی معده حداقل به چهار فاکتور عمده و اساسی وابسته می باشد. در مطلب پیش روی به صورت مفصل و از جوانب مختلف به این موضوع پرداخته و جدیدترین قیمت جراحی معده در ایران را بیان می کنیم. همچنین به صورت مجزا عوامل تأثیر گذار در هزینه نهایی جراحی معده را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهیم.

هزینه جراحی معده
هزینه جراحی معده

پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید چرا که بدون شک به پاسخ این سوال پرتکرار که هزینه جراحی معده چقدر است پاسخ خواهیم داد.

پیشنهاد می کنیم از پست عمل بای پس معده با بیمه تامین اجتماعی دیدن کنید.

هزینه تقریبی جراحی معده چقدر است؟

به صورت تقریبی هزینه جراحی معده بدون در نظر گرفتن پوشش بیمه های مختلف از حدود ۷۲ میلیون تومان آغاز می شود. از این مبلغی که یک بیمار به منظور انجام جراحی معده می پردازد، بالاترین درصد پرداختی جهت آماده سازی تجهیزات و وسایل و تجهیزات مصرفی در هنگام جراحی می باشد.

به صورت تقریبی بیشتر از ۴۵ میلیون تومان به عنوان مخارج تجهیزات اتاق عمل در نظر گرفته می شود. بعد از آن سایر مخارج بیمارستان که شامل بستری و دیگر فاکتورها می شود مورد محاسبه قرار می گیرد.

هزینه جراحی معده به چه فاکتورهایی وابسته می باشد؟

فاکتورهای متعددی در تعیین هزینه جراحی معده مؤثر هستند و در واقع می توانند هزینه نهایی را کاهش یا افزایش دهند. ولی چهار موردی که در ادامه ذکر می کنیم تأثیرات بسیار بیشتری را نسبت به سایر موارد ایجاد می کنند که این موارد عبارتند از:

  • نوع بیمارستان یا مرکز درمانی که جراحی در آن جا انجام می شود که شامل دو گروه بیمارستان های دولتی و بیمارستان های خصوصی می شود.
  • سطح مهارت و تخصص پزشکی که بیماران را جراحی می کند که شامل جراح متخصص و جراح عمومی می شود.
  • نوع پوشش بیمه که دربرگیرنده بیمه تکمیلی و بیمه پایه می شود.
  • منطقه یا شهری که جراحی در آن جا انجام می شود.

لطفا از پست عمل بای پس معده با بیمه تکمیلی دیدن کنید.

هزینه جراحی معده چگونه محاسبه می شود؟

اغلب برای هر فرد جهت انجام جراحی معده مخارج مختلفی در نظر گرفته می شود چرا که پارامترها و عوامل گوناگونی در محاسبه هزینه جراحی معده در سال های مختلف تأثیر گذار هستند و با ارزیابی این گروه از پارامترها می توان به راحتی به این موضوع پی برد که دلیل تعیین مبلغی مشخص به منظور هزینه نهایی جراحی معده چیست.

موضوع مهم این می باشد که بدانید در هر منطقه از کشور مخارج گوناگونی جهت جراحی معده مشخص می شود و این نکته به عنوان یکی از فاکتورهای اساسی و مهم قلمداد می شود. علاوه بر این اکثر بیماران گمان می کنند که در جراحی معده مخارج این جراحی تنها به عنوان دستمزد جراح محاسبه می شود؛

هزینه جراحی معده چگونه محاسبه می شود؟
هزینه جراحی معده چگونه محاسبه می شود؟

در صورتی که جهت انجام این نوع جراحی می بایست تجهیزات گوناگونی را تهیه نمود که هریک از آن ها مبلغ مشخصی را به عنوان مخارج کلی به جراحی معده اضافه خواهد کرد و این مورد می ‌تواند تأثیر بسیار زیادی در جمع کل مخارج عمل داشته باشد.

ولی به منظور اینکه مطلع شوید هزینه جراحی معده مطابق با کدام یک از فاکتورها تعیین می شود، در ادامه مقاله نکات دقیق و کاملی را در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید اطلاعات بیشتری را در رابطه با این موضوع به دست آورید.

البته پیش از شروع بحث این نکته را یادآوری می نماییم که مطالب عنوان شده بر اساس راهنمایی های تیم جراحی جناب دکتر سلیمی فوق تخصص جراحی چاقی و لاپاراسکوپی پیشرفته گردآوری شده اند که شما می توانید برای دریافت مشاوره در زمینه این نوع عمل جراحی و کسب اطلاعات دقیق در مورد هزینه جراحی معده با شماره 09120174510 تماس حاصل نمایید.

هزینه عمل روده برای لاغری چقدر است؟

آیا از هزینه های مربوط به پیش از انجام جراحی معده مطلع می باشید؟

موضوع حائز اهمیت این است که قبل از انجام جراحی اصلی، فرد می بایست برخی از مخارج را پرداخت نمایند زیرا زمانی که دکتر سلیمی را به منظور انجام جراحی معده انتخاب می نمایید، ایشان در ابتدا به ارزیابی و بررسی آزمایش های گوناگون از بیمار می پردازند و همراه با آن معاینات تخصصی صورت می گیرد که مسلما این موضوع باعث افزایش هزینه های جراحی معده برای بیمار می گردد.

آیا از هزینه های مربوط به پیش از انجام جراحی معده مطلع می باشید؟
آیا از هزینه های مربوط به پیش از انجام جراحی معده مطلع می باشید؟

عمده ترین معاینات و آزمایش هایی که قبل از جراحی معده مورد نیاز و ضروری می باشند، سونوگرافی، آزمایش خون و آندوسکوپی است‌.

همچنین اغلب افراد باید در جلسات مشاوره ای فوق تخصصی شرکت کنند که این مورد نیز می تواند به هزینه جراحی معده افزوده شود. بنابراین پیشنهاد می کنیم افراد پیش از اقدام به این جراحی آگاهی های دقیق و درست را از این هزینه ها کسب نمایند تا به این وسیله قسمت زیادی از ابهامات آن ها در رابطه با هزینه نهایی این نوع جراحی برطرف شود.

بیماران می‌ توانند با مطب دکتر سلیمی تماس حاصل نموده تا مشاوران متخصص  راهنمایی های لازم را در این زمینه ارائه نمایند.

آیا بیمه تکمیلی البرز برای اسلیو معده هزینه ای تحت پوشش دارد؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی لینک فوق کلیک نمایید.

آیا از هزینه های مربوط به مرحله اصلی یعنی انجام جراحی معده مطلع می باشید؟

پس از اینکه معاینات لازم توسط دکتر سلیمی صورت می گیرد و تمام بررسی ها این موضوع را تأیید نمایند که فرد کاندید مناسبی جهت انجام جراحی معده می باشد وارد مرحله اصلی یعنی انجام جراحی می شویم.

در این مرحله هزینه جراحی معده به طور کلی به چندین قسمت جداگانه تقسیم بندی می شود که دربرگیرنده فاکتورهای مانند، ابزارهای ضروری جهت انجام جراحی، تجهیزات مختص به اتاق عمل، مخارج مرتبط با بیمارستان، بستری شدن در بیمارستان (اتاق خصوصی یا تخت معمولی)،  دستمزد جراح، بیهوشی، لوازم بخش، دارو و سایر موضوعات دیگر می باشد.

هزینه جراحی معده با استفاده از خدمات بیمه چگونه محاسبه می شود؟

همانگونه که مطلع می باشید یکی از اصلی ترین دغدغه های افراد برای انجام جراحی معده این است که، آیا مخارج این عمل را می توان با کمک بیمه تکمیلی پرداخت نمود و یا اینکه هزینه جراحی معده برای افرادی که تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند چقدر است؟

در پاسخ به این نوع پرسش ها می بایست بگوییم که سازمان های بیمه به طور معمول هزینه عمل هایی که با هدف زیبایی صورت می ‌گیرند را پرداخت نمی کند. در واقع این نوع جراحی ها تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند. ولی از سویی می توان گفت جراحی معده از جنبه درمانی برخوردار است. بنابراین در بیشتر موارد تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار می گیرد.

هزینه جراحی معده با استفاده از خدمات بیمه چگونه محاسبه می شود؟
هزینه جراحی معده با استفاده از خدمات بیمه چگونه محاسبه می شود؟

به عنوان نمونه بیمارانی که شاخص توده بدنی آن ها بیشتر از عدد ۴۰ باشد یا به علت چاقی مفرط دچار بیماری های مزمن قلبی و عروقی، فشار خون بالا، مشکلات دیابت و غیره باشند، تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار دارند.

در عین حال سازمان های بیمه دارای عملکردهای مختلفی هستند و ممکن است ضوابط برخی از سازمان ها متفاوت باشد. بنابراین بهتر است جهت دریافت اطلاعات کامل تر در این زمینه از شرکت بیمه خود مشاوره دریافت نمایید و قوانین و نحوه پوشش دهی را پیش از جراحی مورد بررسی قرار دهید.

در ادامه هزینه جراحی معده برای افرادی که تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی، بیمه تکمیلی و یا سایر بیمه ها قرار دارند را شرح می دهیم.

هزینه عمل بای پس معده در بیمارستان دولتی چقدر است؟

آیا می دانید هزینه جراحی معده برای افرادی که تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند چگونه محاسبه می شود؟

همان طور که گفتیم اغلب جراحی های معده جنبه درمانی نداشته و با هدف زیبایی صورت می پذیرد. بنابراین بیمه تأمین اجتماعی آن ها را تحت پوشش قرار نمی دهد.

ولی چنانچه افراد بتوانند به سازمان بیمه اثبات نمایند که جراحی معده را با هدف درمان انجام می دهند، به احتمال زیاد هزینه این نوع عمل از طریق بیمه تأمین اجتماعی پرداخت می شود.

به این منظور می بایست در پرونده پزشکی بیمار قید شود که وی دارای چاقی مرضی بوده که این موضوع خطرات زیادی برای سلامتی و زندگی ایشان ایجاد نموده است.

در هنگام محاسبه مخارج جراحی معده با بیمه تأمین اجتماعی مبلغی که به عنوان مخارج بیمارستان در نظر گرفته شده است از مخارج عمل کسر می شود. بنابراین می توان گفت مخارج جراحی معده در مراکز دولتی و با استفاده از بیمه تأمین اجتماعی بسیار ارزان تر می شود.

آیا می دانید هزینه جراحی معده برای افرادی که تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دارند چگونه محاسبه می شود؟

مخارج انجام جراحی معده با کمک بیمه تکمیلی به شرایط پزشکی بیمار وابسته می باشد. اغلب بیمه های تکمیلی فقط مخارج عمل بیمارانی را می پردازند که bmi آن ها بیشتر از ۴۰ باشد.

قیمت عمل معده برای این دسته از افراد که تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دارند، با توجه به سازمان بیمه طرف قرارداد می ‌تواند به طور کامل تقبل شود.

آیا می دانید هزینه جراحی معده برای افرادی که تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دارند چگونه محاسبه می شود؟
آیا می دانید هزینه جراحی معده برای افرادی که تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دارند چگونه محاسبه می شود؟

همان طور که مطلع می باشید هر کدام از سازمان های که خدمات بیمه تکمیلی را ارائه می دهند قوانین و شرایط مخصوص به خود را دارند و به همین دلیل سقف تعهد آن ها جهت انجام جراحی های گوناگون یکسانی نمی باشد.

همینطور پرداخت مخارج جراحی معده از طریق بیمه تکمیلی نیازمند انجام بررسی های زیادتر است و قطعاً افراد بهتر است پیش از انجام عمل با سازمان بیمه و پزشک خود در این زمینه صحبت نمایند.

آیا می دانید هزینه جراحی معده برای افرادی که تحت پوشش سایر شرکت های بیمه ای قرار دارند، چگونه محاسبه می شود؟

بیمه خدمات درمانی و بیمه نیروهای مسلح، اغلب بیمارانی که مراکز درمانی دولتی را جهت انجام جراحی معده انتخاب می کنند، پوشش می دهند.

چنانچه افراد در مراکز درمانی خصوصی تحت جراحی قرار گیرند، ممکن است در مورد دریافت هزینه های پوششی از سوی سازمان بیمه با مشکلاتی مواجه شوند. بنابراین دریافت مشاوره قبل از جراحی از سازمان بیمه ی مربوطه از اهمیت زیادی برخوردار است.

هزینه جراحی معده در بیمارستان های دولتی چقدر است؟

چنانچه بیماران بیمارستان های دولتی را به منظور انجام جراحی معده انتخاب نمایند، می بایست مبلغی در حدود ۱۸ میلیون تومان پرداخت نمایند. البته این مبلغ تنها دربرگیرنده فاکتورهایی مانند مخارج بستری در بیمارستان، دستمزد جراح، تجهیزات اتاق عمل و سایر موارد است.

در واقع شرایط ویژه ای در بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی وجود دارند که تعدادی از خدمات ارائه شده در آن ها نیازمند پرداخت مبالغ گوناگونی است.

ممکن است در برخی از شهرهای ایران هزینه های گوناگونی در بیمارستان های دولتی از بیماران دریافت شود.

اساسی ترین موضوعی که موجب می ‌شود تا مخارج مربوط در بیمارستان‌ های دولتی با یکدیگر متفاوت باشند، قرارداد مرکز درمانی مورد نظر با شرکت های بیمه ای مختلف است.

هزینه جراحی معده در بیمارستان های دولتی چقدر است؟
هزینه جراحی معده در بیمارستان های دولتی چقدر است؟

علاوه بر آن عمده ترین موضوعی که تأثیر مهم و اساسی در هزینه جراحی معده دارد، نوع و جنس وسایل و ابزار مربوط به جراحی های مختلف می باشد که این مسئله بسیار حائز اهمیت است.

هزینه جراحی معده در بیمارستان های خصوصی چقدر است؟

همانگونه که بیان نمودیم دولتی یا خصوصی بودن بیمارستان ها در هزینه نهایی جراحی معده نقش زیادی دارد.

در عین حال چنانچه فردی از تکنیک لاپاراسکوپی آن هم در یک بیمارستان خصوصی استفاده نماید، مخارج مربوط به این بیمارستان مبلغی در حدود ۳۵ میلیون تومان محاسبه می شود. هرچند همه این مخارج مختص به دستمزد جراح نمی باشد و تنها قسمتی از آن به ایشان تعلق دارد.

سایر فاکتورها همانند بیمارستان های دولتی شامل هزینه بستری در بیمارستان، وسایل و ابزار اتاق عمل، تعداد روزهایی که بیماران در مراکز درمانی بستری می شوند، دستمزد پرستاران و سایر موارد می باشد.

جمع بندی

در این مقاله به موضوع قیمت عمل معده پرداختیم و تعیین هزینه نهایی این عمل را از جوانب گوناگون مورد ارزیابی و بررسی قرار دادیم.

چنانچه با در نظر گرفتن شرایط خود و همچنین صلاحدید پعمل، نیازمند انجام عمل معده می باشید، جناب دکتر سلیمی می تواند در این زمینه شما را راهنمایی نماید. جهت دریافت اطلاعات دقیق از قیمت جراحی معده و همچنین دریافت مشاوره از نحوه انجام عمل می توانید با شماره 09120174510 تماس حاصل نمایید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید