من بالون معده گذاشتم

در این مقاله سعی کرده ام تجربیات خودم را با عنوان من بالون معده گذاشتم را در اختیار شما بگذارم.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

09120174510

بالون معده جایگزین مناسبی برای جراحی چاقی است و بیشتر مناسب افرادی است که شاخص توده بدنی کمتری دارند. بیشتر بیماران در طی شش ماه بین 20 تا 50 کیلوگرم وزن کم می کنند (حدود 10 تا 20 درصد از کل وزن بدن). لذا این امر می تواند موثر باشد، نیازی به جراحی ندارد و در عرض چند دقیقه قرار می گیرد.

برای اشنایی با هزینه های ناشی از جراحی بالون معده توصیه می کنیم پست هزینه عمل بالون معده چقدر است را ببینید.

مقدمه

من بالون معده گذاشتم
من بالون معده گذاشتم

با این وجود موقتی هستند و برای موفقیت نیاز به تغییر سبک زندگی، آموزش و پشتیبانی دارند. حال برای موفقیت در این امر همراه ما باشید با موضوع من بالون معده گذاشتم.

نظرات بیمارانی که گفته اند “من بالون معده گذاشتم”

من بالون معده گذاشتم
من بالون معده گذاشتم
در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

1- نکات موثر در رابطه با بالون معده چیست؟

2- هزینه بالون معده چقدر است؟

3- من بالون معده گذاشتم و این راهکارهای قبل و بعد از انجام بالون معده را انجام دادم؟

4- من بالون معده گذاشتم و این تاثیرات را در بدنم مشاهده کردم.

5- انتظارات افراد از بالون معده و نکات قابل توجه در آن چیست؟

6- من بالون معده گذاشتم و این مزایا را مشاهده کردم.

7- من بالون معده گذاشتم و شاهد تدریجی وزن خود بودم.

8- مهمترین تاثیرات بالون معده در زندگی افراد چیست؟

9- کاندیدای مناسب برای بالون معده چه کسانی هستند؟

10- دلیل محبوبیت بالای بالون معده به عنوان یک روش کاهش وزن  چیست؟

11- من بالون معده گذاشتم و دلایلی که این کار را کردم

12- بازیابی بالون معده و مراقبت های بعد از آن چگونه است؟

13- نتیجه گیری:

 

نکات موثر در رابطه با بالون معده

روش های بالون معده در ایالات متحده در سال 2015 برای بیمارانی با BMI 30 تا 40 که قبلاً جراحی کاهش وزن نداشته اند، تصویب شده است، لذا لازم است از قبل، BMI (شاخص توده بدن) خود را بررسی کنید.

برای انجام جراحی بالن معده در اصفهان که یک روش غیر جراحی برای کاهش وزن می باشد توصیه می کنیم پست بالون معده در اصفهان را مشاهده کنید.

لطفا از پست جراح لاغری در قم دیدن کنید.

بالون معده به صورت خوراکی وارد می شوند. یک قرص بلعیده می شود، یا بالون معده از طریق آندوسکوپی قرار می گیرد. از دوربین مشخصی برای آندوسکوپی استفاده می شود که وارد مری می گردد. بادکنک معده در معده جدا شده و از نمک یا هوا پر می شود. کل مراحل حدود 20 دقیقه طول می کشد در حال حاضر 2 نوع بالون معده وجود دارد:

نکات موثر در رابطه با بالون معده
نکات موثر در رابطه با بالون معده

جراح شما ممکن است فقط یک نوع بالون معده را ارائه دهد. ارائه یک گزینه دیگر از بالون معده ممکن است به این دلیل باشد که جراح فقط روی یک نوع بالون معده آموزش دیده است. قبل از اینکه من بالون معده گذاشتم با جراح خودم در مورد سایر روش های بالون معده صحبت کردم این روش ها شامل موارد زیر است:

اوبالون

Obalon آخرین بالون معده مورد تایید FDA است. دو تفاوت اساسی با سایر بادکنک های معده وجود دارد:

بادکنک به همراه قرص و خوردن مقداری آب بلعیده شده و به معده وارد می شود.

با گاز باد می شود. این گاز ممکن است خطر ابتلا به پانکراتیت حاد را که می تواند با بالن های پر از نمک رخ دهد، کاهش دهد.

در مجموع 3 بالون قرار داده می شود. بالون دوم به طور معمول مدتی پس از بالون اول بعد از یک ماه و بالون سوم بلافاصله بعد از بالون دوم در ماه بعد قرار داده می شود.

Orbera

سیستم کاهش وزن را مدیریت کرد

Orbera طولانی ترین عمر را داشته است در بسیاری از بیماران موفقیت آمیز بوده است.

Orbera با درک اینکه حمایت و تغییر شیوه زندگی برای موفقیت بیمار ضروری است، مجموعه ای از ابزارها را برای حمایت از بیماران خود ارائه می دهد.

Orbera پس از عمل شما یک برنامه مشخص را به مدت 12 ماه ارائه می دهد.

برنامه Orbera دستورالعمل ها و چند مورد دیگر را ارائه می دهد که ممکن است ارزش بررسی داشته باشد.

آنها قرار ملاقات های یک به یک برای رژیم درمانی همراه با جلسات گروهی را ارائه می دهند.

بالون معده اوبالون به طور معمول با بلعیدن قرص و نوشیدن مقداری آب در مطب پزشکان شما قرار می گیرد.

بالن های Reshape و Orbera از طریق آندوسکوپی تحت بیهوشی سبک در یک کلینیک سرپایی قرار می گیرند .

Orbera
Orbera

عملکرد بالون معده

بادکنک معده به 2 روش به کاهش وزن کمک می کند:

آنها فضای موجود در معده شما را برای غذا کاهش می دهند. میزان مشخص شده حجم معده به طور میانگین ​​1.5 لیتر است و بالون معده تقریبا  نیمی از این فضا را می گیرد. جالب است بعد از اینکه من بالون معده گذاشتم حدود 60٪ از معده من برای غذا در دسترس بود.

مهم ترین مزیت ممکن است این باشد که بالون عبور آزاد غذا و آب را محدود می کند. این محدودیت به طور قابل ملاحظه ای عبور غذا از معده شما را کند می کند و باعث می شود سریعتر احساس سیری کرده و مدت بیشتری سیر بمانید.

ماندگاری بالون معده

بالون های معده به گونه ای طراحی شده اند که به مدت شش ماه در معده بمانند. بعد از گذشت مدت زمان مورد نظر، بالون از معده برداشته شده که این امر به وسیله آندوسکوپی امکان پذیر است.

جراحی بالون معده یک از روش های لاغری می باشد برای دانستن هزینه انجام این جراحی توصیه می کنیم از صفحه هزینه بالن معده چقدر است دیدن کنید.

فواید مثبت بالون معده

همانند جراحی کاهش وزن، بادکنک معده فوایدی نیز دارد که شامل موارد زیر است:

نیازی به جراحی نیست.

قرار دادن آن سریع و آسان است.

توجه: بعضی از بادکنک ها برای قرار دادن نیاز به بیهوشی دارند.

این باعث کاهش وزن می شود.

هنگامی که همراه با یک رژیم غذایی و برنامه ورزشی استفاده می شود، ممکن است منجر به کاهش وزن طولانی مدت شود.

شما می توانید انتظار داشته باشید که بین 20 تا 50 کیلوگرم وزن کم کنید و این به وزن شما تغییر می کند و تغییر در سبک زندگی است.

بیشتر بیماران حدود 30٪ از وزن اضافی بدن یا 10٪ تا 30٪ از وزن کلی خود را از دست می دهند.

ممکن است با داشتن بالون، احساس سیری بیشتری داشته باشید

ممکن است با داشتن بالون، احساس سیری بیشتری داشته باشید و گرسنگی کمتری را احساس کنید.

میزان از دست دادن شما به وزن شروع و توانایی شما در اجرای و حفظ رژیم غذایی جدید و رژیم بستگی دارد. ادامه رژیم جدید ورزشی پس از برداشتن بالون معده ضروری است، در غیر این صورت وزن خود را دوباره به دست می آورید.

بیماران طی آزمایشات FDA به طور متوسط ​​حدود 10٪ کاهش وزن از وزن اولیه خود داشتند. با این حال، بسیاری از برنامه ها گزارش می دهند که بیماران آنها به طور متوسط ​​بین 15 تا 20 درصد کاهش وزن کلی دارند. اگر بعد از برداشتن بادکنک به سبک زندگی قدیمی خود برگردید، وزن خود را دوباره به دست می آورید.

ممکن است با داشتن بالون، احساس سیری بیشتری داشته باشید
ممکن است با داشتن بالون، احساس سیری بیشتری داشته باشید

هزینه بالون معده

بالون معده در حال حاضر تحت پوشش بیمه ای نیست. این هزینه بسته به مهارت و تخصص پزشک متغیر است. به نظر می رسد هیچ تفاوتی از نظر هزینه ای بین دو مدل بادکنک معده وجود ندارد.

هزینه های عمل بالون معده چندین هزار هزینه دارد. شرکت های بیمه معمولاً این هزینه را در ایالات متحده پرداخت نمی کنند. با این حال، بیشتر پزشکان برنامه های مالی را برای کمک به شما در پرداخت هزینه های این روش در طول زمان ارائه می دهند.

اگر فکر می کنید بالون معده را باید در نظر بگیرید، از دکتر خود در مورد تامین هزینه های مالی بپرسید. زمانی که من بالون معده گذاشتم تمامی هزینه ها را خودم پرداخت کردم.

راهکارهای قبل و بعد از اینکه من بالون معده گذاشتم

از شما خواسته می شود شش ساعت قبل از قرار ملاقات چیزی ننوشید و دوازده ساعت قبل از عمل، غذا نخورید. پیگیری و مراقبت از خود امری مهم است، زیرا ممکن است بعد از قرارگیری بادکنک درون معده، احساس تهوع داشته باشید.

این روش حدود 20 دقیقه طول می کشد. بسته به نوع بادکنکی که انتخاب می کنید، ممکن است داروی آرام بخش ملایم یا بیهوشی سبک به شما داده شود.

توصیه می شود بعد از انجام مراحل، حمل و نقل به خانه را ترتیب دهید.

جراح متخصص شما ممکن است داروهایی به منظور رفع حالت تهوع شما تجویز کند. حتما هنگام بازگشت به خانه اینها را تحویل بگیرید یا در دسترس داشته باشید.

راهکارهای قبل و بعد از اینکه من بالون معده گذاشتم
راهکارهای قبل و بعد از اینکه من بالون معده گذاشتم

بعد از اینکه من بالون معده گذاشتم

بلافاصله پس از قرار دادن بالون، احساس ناراحتی خواهید کرد، که ممکن است چند روز تا چند هفته طول بکشد. برخی از ناراحتی ها طبیعی است، اما مطمئن شوید که هر چیزی که احساس غیر طبیعی یا دردناک باشد را به جراح چاقی خود گزارش دهید.

در طول هفته اول بعد از عمل، اکثر بیماران گرسنه نیستند. گروهی از افراد به نوعی دچار حالت تهوع می شوند که با مصرف غذا این حالت، بدتر هم می شود.

مشاهده کاهش وزن در هفته اول بسیار قابل توجه است. مردان ممکن است طی هفته اول خود بین 8 تا 15 کیلوگرم وزن کم کنند. خانم ها معمولاً در هفته اول حدود 4 تا 8 کیلوگرم وزن کم می کنند.

احتمال دارد در هفته دوم، میزان اشتهای شما بیشتر گردد

احتمال دارد در هفته دوم، میزان اشتهای شما بیشتر گردد. با این حال، بعد از حداقل مقدار غذا باید احساس سیری کنید.

طی هفته های 3 تا 6 ، متوجه خواهید شد که اشتها هم چنان قوی تر شده و توانایی تحمل غذای بیشتر افزایش می یابد. باید به آهستگی غذا بخورید، آنچه را می خورید ردیابی کنید و به علائم ناراحتی توجه کنید. سکسکه، ریفلاکس اسید و حالت تهوع نشان می دهد که شما زیاد یا خیلی زود غذا می خورید.

در طول هفته های 7 تا 12، شما باید به کاهش وزن خود ادامه دهید. با استفاده از این زمان با تمرکز روی غذاهای سالم و غلیظ از مواد غذایی، وزن خود را به حداکثر برسانید.

یک برنامه تمرینی پایدار را اجرا کنید

یک برنامه تمرینی پایدار را اجرا کنید. روال باید چیزی باشد که بتواند تا آخر عمر حفظ شود. اگر نمی توانید 3 تا 5 روز در هفته به باشگاه بروید، پس به دنبال گزینه های دیگر باشید. می توانید آهسته دوید؟ می توانید هر روز صبح راه بروید؟

در طول هفته های 12 تا 26، شما باید بر روی کاهش وزن خود تمرکز کنید. بسیار مهم است که یاد بگیرید چگونه با تمرکز بر یک رژیم غذایی سالم و یک برنامه ورزشی پایدار، کاهش وزن خود را حفظ کنید.

یک برنامه با کیفیت تا یک سال پس از قرار دادن بالون معده به شما امکان دسترسی به متخصص تغذیه، گروه های پشتیبانی و سایر منابع را می دهد. از این برنامه ها استفاده کنید.

حتماً این زمان را اختصاص دهید تا رژیم غذایی و تغییرات ورزشی خود را به عادت تبدیل کنید.

در حالی که ورزش مهم است، شما نمی توانید از چنگال خود پیشی بگیرید! روی تغییرات رژیم غذایی که می توانید حفظ کنید، تمرکز کنید.

یک برنامه تمرینی پایدار را اجرا کنید
یک برنامه تمرینی پایدار را اجرا کنید

برداشتن بالون معده

در زمانی که من بالون معده گذاشتم در رابطه با برداشتن بالون نیز از پزشک سوالاتی پرسیدم. بعد از شش ماه بالون معده از طریق آندوسکوپی برداشته می شود، لذا لازم است از آرامبخش های مناسب طبق دستور پزشک مصرف کنید یا بهتر است به نوعی بیهوش گردید.

بادکنک تخلیه شده، گرفته می شود و با چنگکی که از لوله وارد شده از طریق دهان شما عبور می کند، خارج می شود.

زندگی پس از بالون معده

زمانیکه من بالون معده گذاشتم احساس میکردم زندگی کمی برایم سخت می شود و سریع چاق می شوم. شما یک عامل خارجی را که موجب شده بتوانید راحت تر کاهش وزن خود را تجربه کنید، برداشته اید، لذا شناخت درست تری نسبت به سیستم بدنی خود پیدا کرده اید. شما در مورد سبک زندگی سالم و نوع تغذیه خود اطلاعات سودمندی را برای خود کسب کرده اید، برخورداری از تمامی این موارد موجب می شود بهتر زندگی کنید.

در همین راستا لازم است از این اطلاعات سودمند بهره کافی را ببرید و با تکیه بر آن ها کاهش وزن مناسبی را برای خود ایجاد کنید.

در اکثر موارد افراد بعد از برداشت بالون معده، به نکات زیر توجه بیشتری دارند:

آرام غذا بخورید.

تعداد غذاهای روزانه خود را بررسی کرده و بر اساس نظر پزشک تغذیه جلو بروید.

بعضی از برنامه ها طرفدار سه وعده غذایی با یک میان وعده سالم در این میان هستند (یعنی یک سیب یا هویج).

برنامه های پیشنهادی دیگر دارای 5 الی 6 وعده غذایی کوچک در برنامه غذایی افراد هستند.

هر گزینه را که انتخاب کردید، به آن پایبند باشید. فقط به دلیل حوصله یا تماشای فیلم یا تعطیلات یا مهمانی غذا نخورید. به برنامه خود پایبند باشید.

بهتر است غذاهای سرشار از املاح مغذی را مصرف کنید.

غذاهای متراکم و مغذی عکس غذاهای فرآوری شده است. اینها به طور معمول سبزیجات، میوه ها، گوشت و ماهی هستند.

فست فود و نوشابه های گازدار را از بین ببرید.

یک برنامه تمرینی پایدار را ادامه دهید.

اگر تمرین روزمره شما آنقدر دشوار است که پس از روزها جراحی درد می کند، احتمالاً چیزی نیست که بتوانید آن را حفظ کنید. کاری پیدا کنید که بتوانید 5 روز یا بیشتر در هفته انجام دهید تا فعال بمانید.

در اکثر موارد افراد بعد از برداشت بالون معده، به نکات زیر توجه بیشتری دارند:
در اکثر موارد افراد بعد از برداشت بالون معده، به نکات زیر توجه بیشتری دارند:

فواید موثر در استفاده از بالون معده و تاثیرات  آن

بالون معده یک بادکنک سیلیکونی بادی است که در معده شما قرار می گیرد. این کار باعث می شود زودتر احساس سیری کنید تا کمتر غذا بخورید.

اگر نمره BMI شما بیش از 40 باشد، جراحی ممکن است به شما کمک کند تا دراز مدت کاهش وزن داشته باشید. در صورت داشتن BMI بالای 35 (چاقی شدید) و سایر مشکلات پزشکی مانند دیابت نوع 2، فشار خون بالا، آپنه خواب (تنفس شما در طول خواب 10 ثانیه یا بیشتر متوقف می شود)، مشکلات تنفسی یا بیماری قلبی ممکن است جراحی نیز کمک کند.

بالون معده فقط تا 9 ماه می تواند در جای خود بماند. به همین دلیل، می توان از بالون معده برای کاهش وزن کمک کرد تا بتوانید برای جراحی کاهش وزن آماده شوید.

فواید بادکنک معده

شما باید عادت های غذایی بهتر داشته باشید تا به شما کمک کند تا درازمدت کاهش وزن داشته باشید، اما این به توانایی شما در حفظ سبک زندگی جدید بستگی دارد.

اگر به جراحی کاهش وزن یا جراحی دیگری نیاز دارید، داشتن بالون معده باید به شما کمک کند تا شما را آماده کند.

کاهش وزن در طولانی مدت باید بیشتر مشکلات بهداشتی مرتبط با چاقی را بهبود بخشد.

روش ساده کاهش وزن شامل کم خوردن، بهبود رژیم و ورزش بیشتر است. گاهی اوقات داروهای تجویز شده توسط پزشک عمومی می تواند کمک کند

فواید بادکنک معده
فواید بادکنک معده

گزینه های جراحی برای بالون معده وجود دارد:

باند معده

دستگاه گوارش خود را کوتاه کنید

گاسترکتومی آستینی

بای پس معده

قرار دادن بالون معده معمولاً 20 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.

پزشک شما ممکن است یک آرام بخش به شما کمک کند تا بتوانید به آرامش برسید.

پزشک شما یک تلسکوپ انعطاف پذیر (آندوسکوپ) را در پشت گلو قرار می دهد. وقتی آندوسکوپ در گلو است ممکن است از شما بخواهند قورت دهید. این به آندوسکوپ کمک می کند تا به راحتی به مری (گلوله) و به معده فرو رود.

پزشک شما می تواند به دنبال مشکلاتی مانند التهاب یا زخم باشد. اگر آنها هیچ مشکلی را مشاهده نکنند، از آندوسکوپ برای انتقال بادکنک باد شده به معده شما استفاده می کنند. بادکنک به یک لوله نرم متصل است و پزشک شما با استفاده از این لوله بالون را با 650 تا 750 میلی لیتر هوا یا 400 تا 700 میلی لیتر نمک خواهد زد.

گزینه های جراحی برای بالون معده وجود دارد:
گزینه های جراحی برای بالون معده وجود دارد:

موارد قابل توجه در استفاده از بالون معده

برخی از افراد در حین استفاده از  بالون معده می توانند با موارد جدی رو به رو باشند:

عوارض آندوسکوپی

واکنش آلرژیک

مشکلات تنفسی یا بی نظمی قلب

حمله قلبی

عفونت

ایجاد سوراخ در مری یا معده

آسیب به دندان ها

خونریزی از آسیب جزئی ناشی از آندوسکوپ

رویه ناقص

عوارض بادکنک معده

احساس بیماری

ریفلاکس اسید

یبوست یا اسهال

خرابی بادکنک

انسداد روده

زمان بهبودی با بالون معده

باید بتوانید همان روز یا روز بعد به خانه بروید.

شما ممکن است فقط برای چند هفته مایعات مصرف کنید و از غذای نرم استفاده کنید و بعد از 1 تا 2 هفته به غذای جامد برسید.

پیگیری ورزش منظم موجب می شود بتوانید به راحتی به دیگر فعالیت خود هم رسیدگی کنید و به روزهای اولیه خود برگردید. بعد از یک هفته باید بتوانید دوباره ورزش کنید. بهتر است برای بهره مند شدن از ورزش مناسب در این راستا، با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

به طور متوسط ​، افرادی که بالون معده دارند، بیش از یک سوم وزن اضافی بدن خود را از دست می دهند (تفاوت بین وزن قبل از عمل و وزن سالم).

پزشک شما باید بالون را بعد از 6 تا 9 ماه خارج کند. این شامل آندوسکوپی دیگری است.

قرار دادن بادکنک معده معمولاً یک روش ایمن و موثر برای کمک به شما در دستیابی به کاهش وزن درازمدت است.

زمان بهبودی با بالون معده
زمان بهبودی با بالون معده

انتظارات افراد از بالون معده و نکات قابل توجه در آن

سیستم بالون معده ORBERA ، یک روش درمانی غیر جراحی برای چاقی، را به شما ارائه می دهد. علاوه بر این:

بیماران با شرایط پیچیده را درمان می کند. این شامل کسانی است که برای درمان چاقی در بیمارستان های دیگر مراجعه نکرده اند.

جراحان در این روش بسیار آموزش دیده اند.

متخصصان تغذیه و سایر متخصصان در طول این برنامه 12 ماهه با شما همکاری نزدیک خواهند کرد تا به شما در کاهش وزن پایدار کمک کنند.

بالون معده می تواند تا حد زیادی شرایط سلامتی مرتبط با چاقی را بهبود بخشد. از سیستم کاهش وزن مدیریت شده ORBERA استفاده می کنند. شما آرامش دارید و پزشکان یک بالون نرم و نازک را به پایین گلو و معده هدایت می کنند.

بادکنک تا زمانی که تقریباً به اندازه یک گریپ فروت نباشد با نمک پر می شود. این عمل به طور معمول حدود 20 تا 30 دقیقه طول می کشد. شما بلافاصله بعد از انجام عمل، به خانه خواهید رفت. بعد از شش ماه بادکنک تخلیه و برداشته می شود.

نحوه عمل بالون معده

بادکنک فضای معده شما را پر می کند. معمولاً کمتر از نیمی از آن پر می شود. این باعث کند شدن عبور غذا و مایعات می شود. همچنین به شما کمک می کند احساس سیری داشته باشید، به شما و بدنتان رضایت می دهد تا از وعده های غذایی کمتری راضی باشید.

در حالی که بالون در جای خود قرار دارد:  شما در یک برنامه رژیم و تمرین از نزدیک با یک متخصص تغذیه و سایر اعضای تیم مراقبت خودکار خواهید کرد. یک دفترچه یادداشت غذایی برای پیگیری پیشرفت شما مهم خواهد بود.

پس از برداشتن بالون:

تیم شما شش ماه راهنمایی و رفتار درمانی نزدیک برای کمک به شما در حفظ تغییرات سبک زندگی ارائه می دهد. اگر دلگرمی بیشتری میخواهید، میتوانید هزینه یک مربی آنلاین را پرداخت کنید.

پس از برداشتن بالون:
پس از برداشتن بالون:

چه انتظاری از بالون معده باید داشت:

رفتن به خانه:

شما باید بتوانید چند ساعت پس از عمل از بیمارستان خارج شوید.

ناراحتی:

ممکن است برای مدت کوتاهی گلودرد داشته باشید. در حدود یک سوم بیماران در چند روز اول درد، حالت تهوع یا ناراحتی دارند. داروهای مسکن بدون نسخه معمولاً کمک می کنند.

کاهش وزن:

ممکن است در هفته های اول احساس گرسنگی نکنید و این منجر به کاهش سریع وزن می شود. کاهش وزن پس از آن کاهش می یابد.

بیشتر بیماران در حین آماده بودن بالون معده حدود 10 تا 15 درصد از وزن بدن خود را از دست می دهند.

حفظ وزن پایین بدن پس از آن به تعهد شما به رژیم غذایی و برنامه ورزشی بستگی دارد.

رژیم غذایی:

یک متخصص تغذیه ماهانه یک بار با شما ملاقات می کند تا به شما کمک کند در مسیر خود باشید.

سه تا هفت روز اول:

رژیم غذایی مایع خواهید داشت که شامل آب، چای گیاهی، آب میوه، شیر بدون چربی و قهوه است. از نوشیدنی های گازدار، الکل و کافئین خودداری کنید.

در عرض یک هفته:

می توانید سوپ مخلوط، ماست و سایر غذاهای نرم را بخورید. روزانه حدود نیم فنجان غذا چهار تا پنج بار بخورید.

طی دو تا سه هفته:

اگر آرام غذا می خورید، خوب می جوید و چهار تا پنج وعده غذایی کم در روز دارید، می توانید بیشتر غذاها را بخورید. برخی از غذاها مانند نان و ماکارونی ممکن است به بادکنک بچسبند که باعث آروغ و دل درد می شوند. بعد از هر وعده غذایی یک لیوان آب بنوشید تا بادکنک تمیز شود.

بعد از یک ماه :

اشتهای شما ادامه خواهد یافت. بعد از چند ماه، غذاهای بیشتری را تحمل خواهید کرد. رژیم غذایی غنی از مواد مغذی را حفظ کنید.

بعد از حدود سه ماه:

کاهش وزن شما کاهش می یابد. بعد از برداشتن بالون معده، تمرکز به سمت حفظ وزن شما خواهد بود. از دفترچه یادداشت غذایی خود برای پیگیری آنچه می خورید، استفاده کنید و به رژیم غذایی که موثر است پایبند باشید.

به طور کلی می توانید تنوع غذایی گسترده تری نسبت به افرادی که جراحی چاقی انجام داده اند، بخورید، البته در بخش های کوچکتر از قبل.

بعد از حدود سه ماه:
بعد از حدود سه ماه:

ورزش :

اوایل: چند روز اول راحت باشید. به محض داشتن احساس خوب، فعالیت سبک را شروع کنید. حالت تهوع ممکن است ورزش را در هفته اول دشوار کند. اگر ادامه پیدا کند، داروهای ضد تهوع ممکن است به شما در شروع کمک کنند.

طی یک یا دو هفته: حداقل 30 دقیقه در روز ورزش قلبی عروقی مانند پیاده روی، دوچرخه سواری یا ایروبیک در آب انجام دهید. آن را با تمرینات وزنه ای ترکیب کنید. تیم مراقبت شما به شما کمک می کند تا یک برنامه ورزشی متناسب با نیازهای شما ایجاد کنید.

بعد از برداشتن بالون: شاید لازم باشد کمی حرکات ورزشی خود را افزایش دهید. احساس گرسنگی بیشتر باعث می شود کالری بیشتری مصرف کنید.

مکمل ها: در حین ورود بادکنک از مولتی ویتامین ها و مکمل های کلسیم روزانه استفاده خواهید کرد. ممکن است بعد از برداشتن بالون نیازی به آنها نداشته باشید.

مزایای مهم استفاده از بالون معده

بالون معده جراحی نیست، بنابراین برشی برای آن لازم نیست

دائمی نیست

خطر عوارض بسیار کم است.

این می تواند شرایط مرتبط با چاقی مانند دیابت، بیماری های قلبی عروقی و مشکلات مفصلی را بهبود بخشد.

نتایج قابل توجه در استفاده از این روش عبارتند از:

کاهش وزن کم

ناراحتی معده

تهوع و استفراغ

شکم یا کمردرد

رفلکس اسید

مسائل هضم

انسداد ورود غذا به معده

عفونت

استفاده طولانی تر، که غیر معمول است، می تواند منجر به التهاب غشای معده، تورم بادکنک و انسداد روده شود.

نتایج قابل توجه در استفاده از این روش عبارتند از:
نتایج قابل توجه در استفاده از این روش عبارتند از:

بادکنک معده اگرچه گزینه ای غیر معمول برای کاهش وزن است اما می تواند برای افراد خاصی موثر باشد. اگر:

شما چاق هستید، اما BMI(شاخص توده بدنی) زیر 35 است

شما سایر درمان های لاغری غیر جراحی مانند داروها را نیز بدون موفقیت امتحان کرده اید.

دلایل پزشکی مانند پیوند اعضا جراحی را پر خطر می کند.

شما می خواهید لاغر شوید اما نه با اثرات طولانی مدت جراحی.

شما کاندید نیستید:

شما باردار هستید، شیر می دهید یا می خواهید ظرف شش ماه باردار شوید.

این امکان وجود دارد که شما کاندید نشوید اگر:

سوزش معده یا زخم دارید.

شما کاندید نیستید:
شما کاندید نیستید:

کاهش وزن با بالون معده

من بالون معده گذاشتم و به نظرم یک روش نسبتاً جدید برای کاهش وزن است. این جراحی کاهش وزن نیست. این شامل قرار دادن موقت یک بالون سیلیکونی در معده است. بادکنک فضا را در معده اشغال می کند و این باعث محدود شدن مقدار غذایی می شود. همچنین باعث می شود سریعتر احساس سیری کنید.

اگرچه روش بادکش معده موقتی است، اما محدود کردن مقدار غذایی که می توانید بخورید، می تواند اثرات مثبت و طولانی مدتی بر رفتار خوردن و سایر عادت های زندگی داشته باشد. با تعهد ماندگار به غذای سالم و فعالیت بدنی، کاهش وزن بادکنک معده معمولاً از 10 تا 15٪ است.

در حال حاضر دو نوع بادکنک معده وجود دارد:

بالن معده Opera the اولین بار در ایالات متحده بود. این شامل یک بادکنک است که پزشک آن را با نمک پر می کند. حجم کل می تواند از 400 تا 700 سی سی باشد (1 سی سی = 1 میلی لیتر).

Obalon  بادکنک سیستم معده شامل سه بالن جداگانه است. هر بالون می تواند 250 سی سی گاز را در خود جای دهد. یک بادکنک برای کاهش وزن موثر کافی نیست. سیستم سه بالون امکان کنترل تدریجی اشتها و کاهش وزن را فراهم می کند.

در حال حاضر دو نوع بادکنک معده وجود دارد:
در حال حاضر دو نوع بادکنک معده وجود دارد:

نام های دیگر این روش شامل بالون داخل معده و بادکنک معده است.

روش بالون معده ممکن است به عنوان یک گزینه برای افراد با BMI ) شاخص توده بدن ) بین 30 تا 40 کیلوگرم باشد. این بدان معنی است که بالن های معده ممکن است به افرادی که از نظر پزشکی واجد شرایط جراحی کاهش وزن نیستند، کمک کنند. همچنین ممکن است گزینه ای برای افرادی باشد که آماده انجام جراحی های کاهش وزن دائمی تر مانند بای پس معده نیستند. اگر قبلاً جراحی معده یا مری کرده اید، نمی توانید از بادکنک معده استفاده کنید.

به طور معمول، پزشکان ابتدا شما را ملزم به کاهش وزن با رژیم و ورزش می کنند

به طور معمول، پزشکان ابتدا شما را ملزم به کاهش وزن با رژیم و ورزش می کنند. همچنین شما باید در طول و بعد از بادکش درمانی معده این راهکارها را ادامه دهید. رژیم، ورزش و اصلاح رفتار برای موفقیت طولانی مدت در کاهش وزن بسیار حیاتی است. بالون معده بدون تعهد به تغییر در سبک زندگی پایدار، فقط باعث کاهش موقتی وزن می شود.

تعهد شما به یک سبک زندگی سالم و کاهش وزنی که با کمک بالون معده به دست می آورید، می تواند خطر ابتلا به مشکلات جدی مرتبط با چاقی از جمله سرطان، بیماری کلیوی، آرتروز، آپنه خواب و دیابت نوع 2 را کاهش دهد.

یک جراح چاقی یا متخصص گوارش ممکن است اقدامات بالون معده را انجام دهد. تمرکز جراحان چاقی در درمان افراد چاقی است که موفق به موفقیت در برنامه های کاهش وزن پزشکی نشده اند.

متخصصان گوارش در شرایط سیستم گوارشی تخصص دارند

متخصصان گوارش در شرایط سیستم گوارشی تخصص دارند. این پزشکان با یک تیم از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی برای ارائه مراقبت با روش بالون معده همکاری خواهند کرد. این شامل رژیم های غذایی ثبت شده و سایر متخصصان کاهش وزن است.

من بالون معده گذاشتم و در حقیقت بالون معده برشی ندارد. این عمل جراحی نیست. در عوض، پزشکان انواع بالون معده را از طریق دهان قرار می دهند و آنها را به آرامی از طریق مری به داخل معده منتقل می کنند.

Opera  نیاز به قرار دادن آندوسکوپی دارد. برای این روش داروهای آرامبخش دریافت خواهید کرد. پزشک شما با استفاده از آندوسکوپ بالن ها را در معده شما قرار داده و آنها را با نمک پر می کند. آندوسکوپ ابزاری سبک است که در قسمت انتهایی آن دوربین قرار دارد. پزشک می تواند داخل معده شما را مشاهده کرده و از ابزارهای مخصوص برای تکمیل روش استفاده کند. حدود 30 دقیقه طول می کشد.

متخصصان گوارش در شرایط سیستم گوارشی تخصص دارند
متخصصان گوارش در شرایط سیستم گوارشی تخصص دارند

سوالاتی که در رابطه با بالون معده می توانید از پزشک خود بپرسید

تهیه لیستی از سوالات می تواند به شما کمک کند هر آنچه را که می خواهید از پزشک خود بپرسید، به خاطر بسپارید. مجموعه سوالاتی که می توانید از پزشک خود بپرسید در زیر آورده شده است:

سوالاتی که در رابطه با بالون معده می توانید از پزشک خود بپرسید
سوالاتی که در رابطه با بالون معده می توانید از پزشک خود بپرسید

چرا این نوع خاص بادکنک معده را برای من توصیه می کنید؟

هزینه بادکنک معده چقدر است؟ چه گزینه های مالی را ارائه می دهید؟

چه مدت طول می کشد؟ چه موقع می توانم به خانه بروم؟

چه محدودیت هایی بعد از عمل خواهم داشت؟ چه نوع کمکی در خانه نیاز دارم؟

چگونه تهوع یا استفراغ را کنترل خواهید کرد؟

چه زمانی باید از شما پیگیری کنم؟

اگر مشکلی داشتم بعد از ساعت ها چگونه باید با شما تماس بگیرم؟

چه علائمی باید باعث شود من فوراً به مراقبت های پزشکی مراجعه کنم؟

من بالون معده گذاشتم و انتظار داشتم که

دانستن اینکه چه چیزی در انتظار افراد است، برنامه ریزی و آمادگی برای بهبودی، موفقیت را آسان می کند.

مهم ترین تاثیرات بالون معده در زندگی افراد

در صورت داشتن سوال بین قرارهای بعدی، در ساعات عادی کاری با مطب پزشک تماس بگیرید. پزشک شما همچنین ممکن است دستورالعمل هایی را برای نگرانی پس از ساعات کاری به شما ارائه دهد. در صورت داشتن فوراً با پزشک خود تماس بگیرید یا فوراً به مراقبت پزشکی بپردازید.

با داشتن علایم زیر به پزشک مراجعه کنید:

تغییر رنگ ادرار به سبز آبی، که ممکن است به معنی نشت بادکنک باشد

یبوست یا عدم توانایی دفع مدفوع یا گاز

تب

از دست دادن حس سیری معده یا افزایش گرسنگی

دردی که از بین نمی رود

دردی که با ناراحتی اولیه بلافاصله بعد از قرار دادن بالون متفاوت است

حالت تهوع، استفراغ، گرفتگی یا اسهال شدید

درد ناگهانی شکم یا ورم شکم

با داشتن علایم زیر به پزشک مراجعه کنید:
با داشتن علایم زیر به پزشک مراجعه کنید:

بالون معده ممکن است به شما کمک کند تا با اهداف کاهش وزن خود به موفقیت برسید

بالون معده ممکن است به شما کمک کند تا با اهداف کاهش وزن خود به موفقیت برسید. این یک روش برای افراد چاقی است که فقط با رژیم و ورزش موفق نشده اند. از آنجا که برای واجد شرایط بودن برای بالون معده نیازی به چاقی مفرط نیست، می تواند گزینه خوبی برای افرادی باشد که کاندید جراحی کاهش وزن نیستند.

اگر به رژیم های غذایی سالم و عادات ورزشی پایبند باشید، بالن معده می تواند به شما کمک کند تقریباً 10 تا 15 درصد از وزن بدن خود را از دست دهید. این به میزان قابل توجهی خطر ابتلا به مشکلات مربوط به چاقی را کاهش می دهد. بادکنک معده که به آن بالون داخل معده نیز گفته می شود، ابزاری کوتاه مدت و بدون جراحی برای کاهش وزن است.

بالون سیلیکونی نرم است

این یک بالون سیلیکونی نرم است که به طور موقت داخل معده شما قرار می گیرد تا بخشی از آن را پر کند تا بعد از مقدار کمی غذا سریعتر احساس سیری کنید. این یک راه حل کاهش وزن برای کمک به بیماران برای شروع تغییرات زندگی خود ارائه می دهد. بعضی اوقات در مواقعی که BMI بیمار برای توجیه جراحی بالا باشد، استفاده می شود.

یک بالون معده با اشغال فضای معده شما کار می کند تا زودتر احساس سیری کنید و نیاز به خوردن کمتری داشته باشید. همانطور که مقدار کمتری غذا می خورید، لاغر می شوید. اگر غذاهای نرم، شیرینی یا مایعات پر کالری بنوشید، کمکی نخواهد کرد

عادت به داشتن غذاهای کم حجم و داشتن سبک زندگی سالم

این امکان را به شما می دهد که به داشتن غذاهای کم حجم و داشتن سبک زندگی سالم عادت کنید. هنگامی که بالون معده برداشته می شود، امیدوارم که به سبک زندگی و الگوی غذایی تازه آموزش داده شده خود ادامه دهید. شما باید هم هنگام قرار دادن بالون و هم بعد از برداشتن آن، به یک رژیم بادکنک کنترل شده و سبک زندگی اصلاح شده متعهد باشید.

مزایای استفاده از بالون معده این است که یک گزینه درمانی غیر قابل جبران کاهش وزن قابل برگشت است که ممکن است به شما در ایجاد عادات غذایی طولانی مدت کمک کند. این کاهش وزن همچنین می تواند مشکلات سلامتی مرتبط با چاقی مانند دیابت نوع 2 را بهبود بخشد.

کاندیدای مناسب برای بالون معده

در زمانی که من بالون معده گذاشتم  بررسی کردم که من کاندیدای مناسب برای بالون معده هستم یا خیر و متوجه شدم افراد زیر بهترین افراد برای گذاشتن بالون معده هستند.

نیاز به کاهش وزن قبل از عمل، از جمله جراحی کاهش وزن دارند، برای کاهش خطر جراحی آنها است.

یک گزینه درمانی غیر جراحی برای کاهش وزن می خواهید.

کاندیدای مناسب برای بالون معده
کاندیدای مناسب برای بالون معده

بالون داخل معده معمولاً مناسب است اگر BMI شما بین 27 تا 35 باشد و آماده باشید برای ایجاد تغییرات طولانی مدت در رژیم غذایی و سبک زندگی خود، زیر نظر یک مشاور کاهش وزن و در قرارهای ملاقات منظم شرکت کنید. باید توجه داشته باشید که کاهش وزن با بالون معده کمتر و کندتر از گزینه های کاهش وزن جراحی خواهد بود.

جراح کاهش وزن شما با توجه به BMI و هرگونه شرایط سلامتی شما، بهترین گزینه کاهش وزن را برای شرایط فردی شما مورد بحث و بررسی قرار می دهد.

هنگام تصمیم گیری در مورد مناسب بودن عمل جراحی بالون معده، ممکن است دیدن برخی از بالون های معده قبل و بعد از عکسبرداری و اطلاعات مربوط به کاهش وزن بیماران گذشته جراح خود که درمان بالون معده را انتخاب کرده اند، مفید باشد.

در طول روند بالون معده

یک عمل بالون معده فقط 15 دقیقه طول می کشد. این عمل در محیط سرپایی و با داروی آرام بخش آرام یا بیهوشی سبک انجام می شود.

جراح کاهش وزن شما یک بادکنک معده را از طریق دهان، مری و معده خود با استفاده از یک لوله نازک و انعطاف پذیر با نور و دوربین در انتهای آن، آندوسکوپ وارد می کند.

سپس بادکنک بلافاصله از طریق یک لوله پر کننده کوچک (کاتتر) که به بالن متصل است، با نمک استریل پر می شود. بعد از شش ماه بادکنک معده تخلیه شده و به همان روش قرار داده شده، از طریق آندوسکوپی برداشته می شود.

نوع جدیدی از بادکنک معده وجود دارد به نام کپسول قرص بالون معده. به راحتی بلعیده می شود و هنگامی که به بالای معده شما می رسد با استفاده از گاز از طریق یک لوله نازک متصل به بادکنک باد می شود. کپسول قرص بالون معده نیازی به آرام بخشی ندارد. همچنین لازم است بعد از شش ماه از بین برود.

در طول روند بالون معده
در طول روند بالون معده

من بالون معده گذاشتم و این مراقبت ها را انجام دادم

شما می توانید همان روز از عمل بالون معده خود به خانه بروید و بدون مشکل به کارهای عادی روزمره خود ادامه دهید. بعد از قرار دادن بالون معده، فقط برای چند روز مایعات خواهید داشت.

سپس به سمت غذاهای نرم و سپس غذاهای جامد با بافت طبیعی پیشرفت خواهید کرد. جراح کاهش وزن یا یک متخصص تغذیه در مورد تغییرات رژیم غذایی و ورزشی که برای رسیدن به اهداف کاهش وزن و حفظ آنها لازم است، ایجاد کنید را به شما خواهند گفت. مهم است که شما متعهد باشید که دقیقاً از این توصیه ها پیروی کنید.

با برداشتن بالون معده، معده شما به اندازه اصلی خود برمی گردد. مهم است که رژیم لاغری معده و سبک زندگی خود را که اخیراً آموخته اید ادامه دهید تا کاهش وزن خود را حفظ کنید. شما باید در قرارهای مستمر پیگیری از جمله مشاوره و برنامه ریزی رژیم شرکت کنید.

دلایل محبوبیت بالای بالون معده به عنوان یک روش کاهش وزن

من از طریق رژیم غذایی و ورزش نتوانستم وزن کم کنم، به همین دلیل من بالون گذاشتم و به عبارتی یک روش غیر جراحی موثر و مقرون به صرفه را انتخاب کردم. یک متخصص که بیش از 1000 عمل جراحی چاقی را انجام داده است، از روش های پیچیده لاپاراسکوپی و بای پس معده تا آستین معده و باندهای معده، ایمن ترین برنامه لاغری غیر تهاجمی را برای کاهش وزن شما بررسی می کند.

این روش نیازی به بستری شدن در بیمارستان، جراحی، آرام بخشی یا آندوسکوپی ندارد. شما در حدود 30 دقیقه در بیمارستان داخل و خارج می شوید.

بخش رادیولوژی جایی است که همه اقدامات در آن انجام می شود. اگر دارای اضافه وزن با شاخص توده بدنی 27 و بالاتر هستید، واجد شرایط این روش ایمن و ساده هستید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک کپسول گیاهخواری متصل به کاتتر نازک را قورت دهید.

با اشعه ایکس، قرارگیری مناسب کپسول در معده تضمین می شود

با اشعه ایکس، قرارگیری مناسب کپسول در معده تضمین می شود که به زودی بادکنک را تخریب و آزاد می کند. سپس بادکنک با 550 میلی لیتر آب استریل پر می شود (حدود 5-7 دقیقه طول می کشد). اشعه ایکس دیگر تأیید می کند که به درستی پر شده و سپس کاتتر برداشته می شود.

بادکنک، به اندازه یک گریپ فروت، فضای معده را اشغال می کند و احساس سیری ایجاد می کند و در نتیجه باعث کاهش مصرف غذا و افزایش مدت زمان سیری می شود. این منجر به کاهش 10-15 درصدی وزن بدن در طی چهار ماه می شود – (به طور متوسط ​​حدود 10-15 کیلوگرم)

در طول دوره تنظیم اولیه، برای 3-4 روز پس از قرار دادن، ممکن است حالت تهوع، استفراغ و گرفتگی شکم داشته باشید، اما با آماده سازی ویژه قبل از قرار دادن، علائم و مدت زمان مشخص شده در بیماران به حداقل رسانده می شود.

پس از اتمام این روش، تیم چاقی که شامل یک متخصص تغذیه است، رژیم شما و الگوی کاهش وزن شما را در فواصل منظم، پس از یک هفته، دو ماه و چهار ماه بررسی می کند و یک برنامه غذایی سالم و ورزشی برای اطمینان از وزن مطلوب در شما ارائه می دهد.

بالون معده، نوعی بادکنک درون معده آندوسکوپیک نیز نامیده می شود

بالون معده، نوعی بادکنک درون معده آندوسکوپیک نیز نامیده می شود، یک روش لاغری غیر جراحی است که شامل قرار دادن یک بالون مخصوص در داخل معده برای اشغال فضا و محدود کردن ظرفیت حمل مواد غذایی معده است. این باعث می شود شما زودتر احساس سیری کرده و میزان مصرف را به قسمت های کوچکتر محدود کنید.

این روش موقتی است و بالن معمولاً پس از یک دوره 6 ماهه برداشته می شود. کاهش وزن مورد انتظار تقریباً 15-20٪ از وزن اضافی بدن در 6 ماه است.

موارد مصرف و منع مصرف بالون داخل معده

بالون داخل معده یک گزینه درمانی برای آن دسته از افرادی است که علی رغم رفع نیاز پزشکی، تمایلی به جراحی کاهش وزن ندارند. علاوه بر این، بالون معده در بیماران زیر نیز نشان داده شده است:

آنها خارج از معیارهای موجود برای جراحی چاقی هستند

خطر جراحی بالا یا سلامتی عمومی ضعیف

برای استفاده افراد به همراه یک برنامه غذایی، نظارت بر شیوه زندگی و اصلاح رفتار تحت نظارت پزشکی برای کاهش وزن

سیستم کاهش وزن در بیماران زیر منع مصرف دارد:

قبلاً تحت عمل جراحی معده قرار گرفته اید

از بیماری های التهابی دستگاه گوارش، فتق بزرگ هیاتال، ناهنجاری های ساختاری در حلق یا مری رنج می برند و مستعد خونریزی دستگاه گوارش فوقانی هستند

هرگونه اختلال خونریزی

بیماری شدید کبد

مشروبات الکلی یا سوء مصرف مواد مخدر

آلرژی به موادی که در طی مراحل استفاده می شود

زنانی که باردار هستند، قصد بارداری یا شیردهی دارند

سایر موارد منع مصرف آندوسکوپی

روش قرارگیری بالون داخل معده

قرار دادن بالون معده به عنوان یک روش سرپایی انجام می شود.

این روش از طریق آندوسکوپی تحت آرام بخشی انجام می شود. بادکنک معده تخلیه شده به آندوسکوپ (لوله ای با نور باریک و دوربین متصل) متصل می شود که از طریق دهان و به معده هدایت می شود.

هنگامی که در موقعیت مناسب قرار گرفتید، پزشک بالون را با نمک و یک ماده رنگی به اندازه مطلوب باد می کند. در حالی که آندوسکوپ برداشته می شود، بالون در معده حفظ می شود. کل مراحل انجام حدود 15 دقیقه طول می کشد. به زودی می توانید بیمارستان را ترک کنید.

بادکنک به مدت موقت حدود 6 ماه در معده مانده و به دنبال آن خارج می شود. برداشتن بالون معده نیز تحت آرام بخشی با آندوسکوپ انجام می شود.

به دنبال این روش، گلو ممکن است کمی احساس درد کند

به دنبال این روش، گلو ممکن است کمی احساس درد کند و هنگام سازگاری با بالن موجود در معده، ممکن است گرفتگی و حالت تهوع را تجربه کنید. تعدادی از گزینه های دارویی برای کنترل حالت تهوع وجود دارد. مصرف مقدار کمی مایعات را می توان در چند ساعت پس از عمل شروع کرد.

شما هفته اول رژیم غذایی مایع خواهید داشت و سپس 2 هفته بعد از آن پوره یا رژیم نرم دریافت خواهید کرد. لازم است در مراحل اولیه انتقال مجدد به یک رژیم غذایی طبیعی، با جراح و متخصص تغذیه پیگیری شوید. شما به سمت خوردن نوع و مقدار مناسب غذا هدایت خواهید شد که در نهایت در موفقیت روی شما تاثیر می گذارد.

بالون معده، روشی غیر تهاجمی و کوتاه مدت است، به منظور پیشگیری از اضافه وزن  برای افراد چاق که به سرعت تمایل دارند تحت عمل جراحی قرار گیرند می خواهند وزن زیاد خود را از دست بدهند. بعد از انجام این عمل، بیماران می توانند بخش های وعده های غذایی خود را کنترل کنند، زیرا با سرعت بیشتری احساس سیری می کنند.

این روش آندوسکوپی غیر جراحی را می توان با فعالیت بدنی و رژیم غذایی ترکیب کرد تا بهترین نتیجه را به دست آورد. روش بالون معده با قرار دادن یک بالون که با مایع پر می شود، یک سوم از حجم معده را اشغال می کند و پس از 6 تا 9 ماه برداشته می شود. اثرات این روش کوتاه مدت 9 ماه پس از جراحی ظاهر می شود و نتایج آن طولانی مدت است.

دلایلی که من بالون گذاشتم

از آنجا که چاقی مسئله ای بسیار خطرناک است، لذا باید اضافه وزن افراد چاق، حل شود و راهکارهای موثری هم در این زمینه صورت گرفته است. چاقی ممکن است باعث بیماری های مزمن و ناتوانی در مسائل اجتماعی شود.

بیماری های قلبی، فشار خون بالا، دیابت نوع 2 و آپنه خواب از اثرات منفی چاقی است. افراد چاق به اندازه دیگران در انجام فعالیت های بدنی مهارت ندارند و احساس اعتماد به نفس کمتری دارند.

بادکنک معده از پرخوری آنها جلوگیری می کند، به بیماران کمک می کند تا چاقی خود را به سرعت برطرف کرده و سبک های غذایی خود را مدیریت کنند.

برای افراد چاق که با آزمایش روش های مختلف، قادر به لاغر شدن نبودند، بالون معده گزینه خوب و مطمئنی است. شما در این صورت می توانید از این روش بهره مند شوید:

شما تمایلی به عمل جراحی ندارید.

شما دیابت یا آپنه خواب  و فشار خون دارید.

شما باید تحت جراحی های دیگری در رابطه با قلب، استخوان ها و غیره قرار بگیرید.

شاخص توده بدن (BMI) شما بیش از 29 و کمتر از آن است.

شما به بیهوشی حساسیت دارید.

شما به درستی آماده شده اید تا عادات غذایی و سبک زندگی قبلی خود را تغییر دهید.

شما کاندیدای خوبی برای بالون معده نیستید:

شما سوء مصرف الکل یا مواد مخدر دارید

شما تحت جراحی های دیگر معده قرار گرفته اید.

شما دارای زخم معده هستید.

شما از داروهای ضد انعقاد خون استفاده کرده اید.

شما حامله هستید.

شما از بیماری خاصی یا اختلال در کلیه های خود رنج می برید.

شما از فتق معده رنج می برید که طول آن بیش از 5 سانتی متر است.

شما مسائل روانپزشکی دارید.

به سیروز کبدی مبتلا هستید.

شما از بیماری التهابی روده رنج می برید.

شما از بیماری های کلاژن رنج می برید.

شما از سرطان های خاصی رنج می برید.

شما کاندیدای خوبی برای بالون معده نیستید:
شما کاندیدای خوبی برای بالون معده نیستید:

ویژگی های قابل توجه در فرایند بالون معده

بالون معده در مقایسه با سایر روش های کاهش وزن دارای مزایای زیر است:

غیرتهاجمی است. هیچ روش جراحی وجود نخواهد داشت

عوارض و خطرات آن کمتر از سایر روش های کاهش وزن و جراحی است.

بالون بعد از حدود 6 ماه قابل جابجایی است.

این می تواند با یک رژیم غذایی ترکیب شود تا به شما کمک کند سبک زندگی خود را تغییر دهید.

2 ساعت پس از عمل می توانید بیمارستان را ترک کنید.

از آنجا که این یک عمل ساده است و نه یک عمل جراحی، شما به یک کلینیک سرپایی معرفی می شوید. قبل از گرفتن بالون، به شما یک بیهوشی آرام بخش یا سبک داده می شود.

بادکنک تخلیه شده از طریق آندوسکوپ از طریق دهان و مری شما وارد می شود (یک لوله طولانی با دوربین در انتهای آن). مقدار 400 تا 700 سی سی مایعات استریل از طریق لوله ای که بادکنک را به اندازه کافی پر می کند تا یک سوم معده را اشغال کند، تزریق می شود.

مرحله بعدی برداشتن آندوسکوپ و گذاشتن بادکنک در معده است. با استفاده از آندوسکوپ، بالون و مکان آن بررسی می شود. این روش به 15 تا 20 دقیقه زمان نیاز دارد. بالون معده منفرد و دوتایی دو نوع عمل بالون معده هستند.

بادکنک دوتایی برای کسانی که می خواهند مقدار بیشتری وزن کم کنند، ایده آل است. همچنین این شایستگی را دارد که به دلیل انحنای طبیعی معده کاملاً داخل معده قرار می گیرد و حرکت کمتری دارد. در همان روز عمل، شما از بیمارستان مرخص می شوید.

مراقبت های لازم قبل از یک بالون معده

جدا از تمام مراقبت های قبل از عمل که هر عمل جراحی نیاز دارد، قبل از عمل بالون معده همان کاری را که در زیر ذکر شده است انجام دهید:

12 ساعت قبل از قرار ملاقات غذا نخورید.

به مدت 6 ساعت قبل از قرار ملاقات، نوشیدنی نخورید.

داروهای ضد تهوع و ریفلاکس اسید را در خانه برای بازگشت خود تهیه کنید.

مشاوره روانشناسی را فراموش نکنید.

آموزش ویژه تغذیه دریافت کنید.

مراقبت های لازم قبل از یک بالون معده
مراقبت های لازم قبل از یک بالون معده

آندوسکوپی معده (آندوسکوپی دستگاه گوارش)، مری(EGD) ، اثنی عشر (مری، گوستروودو دنوسکوپی) و تست H پیلوری انجام دهید.

آزمایش خون، از جمله گلبول های خون، آزمایش انگلی، سدیم و پتاسیم خون، گلوکز خون، آزمایشات انعقادی، آلبومین، کلسترول و تری گلیسیرید خون انجام دهید.

تست روانشناسی داشته باشید.

آزمایشات قلب از جمله اشعه ایکس قفسه سینه و الکتروکاردیوگرام انجام دهید.

اگر از بیماری های ریوی رنج می برید، آزمایشات ریوی و سونوگرافی شکم انجام دهید.

بازیابی بالون معده و مراقبت های بعد از آن

2 ساعت پس از عمل، شما می توانید به خانه بروید. احساس حالت تهوع یا درد بعد از عمل به مدت چند روز تا چند هفته طبیعی است. این به وضعیت سلامتی شما قبل از عمل بالون معده بستگی دارد.

در هفته دوم اشتهای شما برمی گردد. در طی هفته های 3 تا 6 ، شما احساس بهتری دارید، اما در صورت خوردن زیاد یا خیلی سریع، سکسکه و حالت تهوع ظاهر می شود. در طول هفته های 7 تا 12، شما باید 3 تا 5 روز در هفته ورزش کنید.

بعد از هفته 12 خوب است که شما با یک گروه پشتیبانی تماس بگیرید. در این زمان سبک زندگی و عادات غذایی شما تغییر کرده است. موارد زیر را در نظر بگیرید:

تا جایی که می توانید از فست فود خودداری کنید.

مصرف غذاهای غنی از مواد مغذی مانند ماهی، سبزیجات و میوه ها برای کاهش وزن و وضعیت سلامتی، مناسب هستند.

دارویی را که به شما داده شده، مصرف کنید و رژیم خود را دنبال کنید. پزشک شما ممکن است رژیم مدیترانه ای را به شما پیشنهاد دهد.

در سمت چپ بدن بخوابید و سر و گردن خود را بالاتر از شانه چپ قرار دهید.

در طول ماه اول، غذاهای نرم بخورید.

آرام غذا بخورید و با احتیاط بجوید.

هر روز 10 لیوان آب بنوشید.

از آشامیدن در هنگام غذا خوردن خودداری کنید.

از هر نوع نوشابه، قهوه و الکل خودداری کنید.

از آنجا که هنگام تماشای تلویزیون قادر به کنترل میزان غذا نیستید، در این بین غذا نخورید.

به رژیم پیشنهادی خود پایبند باشید.

در صورت بروز هرگونه ناراحتی گوارشی، با یک متخصص مشورت کنید.

میوه های متنوعی داشته باشید تا آب میوه های صنعتی، چرا که آبمیوه های صنعتی برای سلامتی مناسب نیستند.

با انجام بالون معده بین 10 تا 25 کیلوگرم وزن کم خواهید کرد. نکته مهم این است که شما باید فعالیت های بدنی خود را ادامه دهید.

هرگز به عادات غذایی قبلی خود که باعث چاق شدن شما میشوند، برنگردید. بسته به شرایط سلامتی شما، بالون معده ممکن است بعد از عمل شرایط مختلفی ایجاد کند. برخی از افراد هیچ گونه ناراحتی را تجربه نمی کنند، در حالی که دیگران ممکن است برخی از عوارض را تجربه کنند.

برخی از ناراحتی های ممکن در حین استفاده از این روش عبارتند از:

در اثر قرار دادن بالون خونریزی کمی ایجاد می گردد

ناراحتی معده

حالت تهوع

استفراغ

درد شکم

ریفلاکس معده – مری

سوء هاضمه

نشت بادکنک تا 2٪

پارگی معده تا 0.05٪

چهار عارضه اخیر بسیار نادر است که می تواند با کمک پزشک برطرف شود.

کاهش وزن باعث می شود بسیاری از افراد با حمایت یا گزینه های کمی در فاصله بین رژیم غذایی و ورزش و جراحی چاقی رو به رو شوند. کلینیک های موثر در این راستا، راه حل مناسبی را برای بیماران دچار اضافه وزن، ارائه می دهند.

برخی از ناراحتی های ممکن در حین استفاده از این روش عبارتند از:
برخی از ناراحتی های ممکن در حین استفاده از این روش عبارتند از:

روش های زیر به بیماران کمک می کند بتوانند برای انجام بالون معده تصمیم درست تری را بگیرند که هم موجب خشنودی آنان می گردد و هم از طرفی در کاهش وزن موثر آنان، سودمند خواهد بود:

برنامه مشاوره:

به طور معمول در یک تا دو هفته فرصت مشاوره برای بیماران وجود دارد. در طی این مراحل، پزشک از شما در مورد سابقه پزشکی و یا برخورداری از بیماری خاصی در شما، از شما سوالاتی را خواهد پرسید و معاینه فیزیکی را انجام می دهد تا مشخص کند کدام روش برای شما بهتر است.

همچنین پزشک در هنگام مشاوره در مورد خطرات خاص هر روش صحبت خواهد کرد تا شما را به طور واضح با هر یک از روش های چاقی آشنا کند تا بتوانید با دیدی بازتر اقدام به عمل کنید.

ویزیت متخصص تغذیه:

در روش بالون معده بیماران تشویق می شوند که با متخصص تغذیه ویزیت کنند. این در هزینه آنها لحاظ می شود. کارشناسان متخصص در این حوزه افراد را راهنمایی کرده تا آنها بتوانند با روش های درست تغذیه آشنا شوند . هم چنین بیمار می تواند با توجه به راحتی خود برنامه ریزی درستی را انجام دهد.

روش کار:

وقتی روش مناسب خود را انتخاب کردید و با یک متخصص تغذیه دیدار کردید، وقت آن است که برای روش بالون معده خود برنامه ریزی مناسبی را با توجه به خصوصیات شخصیتی خود انجام دهید. این می تواند به طور معمول مدت کوتاهی پس از مشاوره شما برنامه ریزی شود.

لطفاً توجه داشته باشید که پس از انجام عمل، بیماران باید برای دو هفته مراجعه به پزشک را داشته باشند و برای برداشتن بالون شش ماه بعد مراجعه کنند. همچنین بیماران برای هرگونه پشتیبانی اضافی توصیه می شوند که در صورت لزوم تماس بگیرند و یا مراجعه کنند.

روش کار:
روش کار:

نتیجه گیری:

این روش می تواند به نفع کسانی باشد که با وجود تلاش های فراوان، موفقیت کمی را تجربه کرده اند، لذا، گزینه های محافظه کارانه ای برای کاهش وزن در این زمینه وجود دارد.

در همین راستا استفاده از بالون معده یک راه حل موثر برای افرادی است که BMI آنها بین 40-27 است. بالون معده ممکن است گزینه خوبی برای کاهش وزن برای افرادی باشد که شرایط لازم را ندارند یا نمی خواهند جراحی شوند. پزشکان در کلینیک های معتبر در این حوزه در مورد روش های بالون معده آموزش دیده و گواهی می گیرند.

 

برای دانستن هزینه های جراحی چاقی پیشنهاد می کنیم پست هزینه عمل جراحی چاقی را مشاهده کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید