معنی few در آزمایش ادرار

ما در این مقاله، قصد داریم به بررسی مسئله معنی few در آزمایش ادرار بپردازیم و نکات مهمی را در این خصوص مورد بررسی قرار دهیم. بنابراین، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

سلامتی بدن ما، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای این که متوجه شویم آیا از سلامتی کافی برخوردار هستیم یا خیر، نیازمند بررسی های گوناگونی از جمله انجام آزمایشات متعدد خواهیم بود. یکی از مهمترین آزمایشاتی که می تواند وضعیت سلامتی ما را مشخص کند و حتی می تواند ما را از وجود برخی بیماری ها مطلع سازد، آزمایش ادرار است.

آزمایش ادرار، یکی از کاربردی ترین و رایج ترین انواع آزمایشات است که کاربرد بسیار گسترده ای در زمینه های مختلف اعم از وضعیت سلامتی، شناسایی بیماری ها و … دارد. برای این که متوجه آزمایش ادرار شویم و از وضعیت خود اطلاع داشته باشیم، این آزمایش دارای پارامترهای مختلفی است که هر کدام از آنها، دارای معنی خاص و تفسیر خاص خود است. یکی از این موارد مهم و پارامترها، few است.

معنی few در آزمایش ادرار
معنی few در آزمایش ادرار

پیشنهاد می کنیم از پست appearance در آزمایش ادرار دیدن کنید.

معنی few در آزمایش ادرار
معنی few در آزمایش ادرار

معنی few در آزمایش ادرار

همان طور که گفته شد، آزمایش ادرار دارای پارامترها و معیارهای مختلفی است که هر کدام، دارای اهمیت خاص خود است. از جمله این موارد، few است. اطلاع داشتن از معنی few در آزمایش ادرار، بسیار مهم است. به دلیل غیر تهاجمی بودن آزمایش ادرار، این آزمایش محبوبیت زیادی دارد و اطلاع از انواع پارامترهای آن از جمله few، بسیار مهم است.

پزشکان متعددی از این آزمایش و few، اطلاعات کاملی در خصوص انواع مشکلات و بیماری ها به دست می آورند که تاثیر زیادی در روند درمان بسیاری از بیماری ها خواهد داشت. در ادامه، توضیح بیشتری در خصوص few می دهیم.

اما قبل از بررسی کامل معنی few در آزمایش ادرار، بایستی از مفهوم Bacteria اطلاع داشته باشیم. این شاخصه مهم، جزو مهمترین پارامترهای آزمایش ادرار است و ارتباط با مفهوم few دارد.

معنی few در آزمایش ادرار
معنی few در آزمایش ادرار

در اغلب نتایج آزمایش ادرار، برای بررسی میزان باکتری موجود در ادرار از Bacteria استفاده می شود و نتایج مربوط به آن، نشاندهنده بسیاری از مسائل از جمله باکتری های موجود در ادرار است و می تواند میکروب ها و … را در ادرار شناسایی کند.

همان طور که می دانید، میکروب ها، عامل اصلی ایجاد عفونت های مختلف در بدن است و آزمایش ادرار و اطلاع از Bacteria و few، می تواند کمک شایانی در این موضوع نماید. حال در ادامه مقاله، به تفسیر دقیق few در آزمایش ادرار می پردازیم.

لطفا از پست Bacteria در آزمایش ادرار دیدن کنید.

تفسیر دقیق few در آزمایش ادرار

همان طور که گفتیم، یکی از مقادیری که با آن متغیر bacteria را مورد سنجش و بررسی قرار می دهند، مقدار few است.

همان طور که گفته شد، Bacteria شاخصه اصلی بررسی میزان باکتری ها و میکروب ها در ادرار است و یکی از مقادیر مهم در این مورد، few خواهد بود. معنی اصلی و مهم few در آزمایش ادرار، میزان کمتر باکتری ها در ادرار است که البته این موضوع، نشاندهنده سلامت کامل فرد نخواهد بود و نتایج مربوط به خود را دارد.

زیرا طبق اصول پزشکی و درمانی، میزان باکتری های موجود در ادرار، بایستی صفر باشد که نشاندهنده حالت طبیعی و نرمال در فرد است. در واقع، وجود باکتری ها در مجاری ادرار که به وسیله پارامتر Bacteria مشخص می شود، نشاندهنده عفونت در ادرار است و حتی few هم، مشخص کننده میزان عفونت خواهد بود.

اما آن چه معنی few در آزمایش ادرار را نشان می دهد، به این معناست که میزان این باکتری ها و فعالیت های آن ها در ادرار و خون شخص کم است اما این امکان وجود دارد که بیشتر شود و باید به این موضوع حتما رسیدگی کرد.

اما آنچه معنی few در آزمایش ادرار به ما می گوید، یعنی میزان باکتری موجود در ادرار فرد، کم بوده و می تواند بر اثر عوامل مختلفی، این میزان باکتری، کمتر یا زیادتر از عدد به دست آمده شود. در این صورت، پزشک در صورت مشاهده هر گونه مقادیر few، اقدام به ملاحظات درمانی خواهد کرد. در واقع، نظر نهایی، نظر پزشک متخصص است.

اهمیت میزان few باکتری در آزمایش ادرار

با توجه به مواردی که گفتیم، متوجه شدیم که میزان few نشاندهنده کم بودن میزان باکتری است در ادرار است.

با توجه به موارد گفته شده در مورد قبلی، متوجه شدیم که میزان few در آزمایش ادرار، یعنی میزان باکتری در ادرار فرد، کم است. اما وضعیت او نرمال نیست و شخص در حالت طبیعی قرار ندارد و لازم است که اقدامات لازم و درمانی صورت گیرد.

بنابراین، چنین مسئله ای برای پزشک ساده نبوده و به راحتی از آن نمی گذرد. در چنین مواقعی، علاوه بر few، پارامترهای دیگری در ادرار بررسی می شود که دقیقا مشکل عفونت و باکتری مشخص شده و راه حل درمانی لازم، ارائه گردد.

اهمیت میزان few باکتری در آزمایش ادرار
اهمیت میزان few باکتری در آزمایش ادرار

خوشبختانه باید بگوییم که معنی few در آزمایش ادرار، نشاندهنده مراحل اولیه عفونت است و می توان اقدام درمانی موثر و به موقعی انجام داد. زیرا در این مرحله، هنوز باکتری ها رشد نکرده اند و می توان با مصرف دارو و دیگر موارد، جلوی رشد باکتری و عفونت را گرفت.

هزینه آزمایش دیابت بارداری چقدر است؟

شخص نرمال، ادرار کاملا استریل شده و بدون few دارد

تا این بخش از مبحث، متوجه شدیم که یک فرد نرمال و سالم، باید ادرار بدون باکتری و میکروب داشته باشد و از سلامت خود، مطمئن خواهد بود. همین مسئله، می تواند نشان دهد که دیگر فاکتورهای سلامتی بدن، در وضعیت درستی قرار دارد. زیرا همان مقدار few که به اندازه کم است، نشاندهنده نوعی خطر اولیه خواهد بود.

عوامل زیادی می تواند باعث ایجاد باکتری در ادرار شود. از سبک زندگی و مصرف غذاهای مختلف گرفته، تا بیماری های کلیوی و یا حتی ایجاد عفونت در دیگر اندام ها و نقاط بدن. حتی گلبول های سفید خون هم تاثیر بسیاری در ایجاد باکتری و نمایان شدن شاخص few دارد.

اگر فردی، هر چند به مقدار کم در ادرار خود باکتری مشاهده نمود، بایستی تحت نظر پزشک متخصص باشد و اقدامات درمانی و پیشگیرانه لازم را انجام دهد تا از بروز مشکلات جدی تر، جلوگیری شود.

شخص نرمال، ادرار کاملا استریل شده و بدون few دارد
شخص نرمال، ادرار کاملا استریل شده و بدون few دارد

لازم به توضیح است که برخی عوامل خارجی مانند رعایت نکردن پروتکل های آزمایشگاهی و …، می تواند باعث نشان دادن few در آزمایش ادرار شود و در نتیجه در آزمایش نهایی، اشتباهاتی پیش خواهد آمد. بنابراین در زمان نمونه گیری، بایستی اقدامات لازم را به درستی انجام داد تا سنجش میزان باکتری ادرار و معنی few در آزمایش ادرار، به درستی انجام شود.

برای تفسیر و معنی few در آزمایش ادرار، به کجا مراجعه کنیم؟

حال که در این مقاله، به بررسی معنی few در آزمایش ادرار پرداختیم، برای انجام امور تشخیص و تفسیر آزمایشات از جمله آزمایش ادرار، بایستی در ابتدا به یک پزشک متخصص مراجعه کنیم تا اقدام به تجویز آزمایش ادرار کند.

سپس با مراجعه به مراکز درمانی معتبر، اقدام به آزمایش ادرار کنیم. هر چقدر آزمایشگاه مورد نظر از نظر امکانات آزمایشگاهی و بهداشتی، از سطح بالاتری برخوردار باشد، آزمایش مورد نظر، دقیق تر و بهتر خواهد بود و در نتیجه، در تفسیر دقیق آزمایش، نتایج دقیق تری را شاهد خواهیم بود.

بنابراین، مراجعه به یک مرکز درمانی کاربلد و مجهز برای انجام آزمایش و همچنین مراجعه به یک پزشک متخصص و با تجربه، می تواند ما را در مسیر درستی از تفسیر آزمایش ادرار قرار دهد.

پیشنهاد می کنیم از مقاله معنی trace در آزمایش دیدن کنید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله، به بررسی معنی few در آزمایش ادرار پرداختیم. همان طور که متوجه شدید، few در آزمایش ادرار، نشاندهنده وجود باکتری کم در ادرار است که می تواند یک هشدار برای ما باشد. در واقع، معنی few این است که ما در مرحله اول عفونت ادراری قرار داریم و لازم است تا اقدامات تشخیص و درمانی لازم را برای از بین بردن باکتری و میکروب ها از ادرار انجام دهیم تا بدن ما، دچار عفونت های جدی تر نشود.

با مراجعه به مراکز درمانی و آزمایشگاهی معتبر و مجهز، و همچنین استفاده از یک پزشک متخصص و با تجربه، می تواند به ما در تفسیر دقیق آزمایش ادرار و اقدامات درمانی لازم، کمک زیادی کند.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید