مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده

در این نوشتار به بررسی سوژه ی مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده خواهیم پرداخت.

همچنین قصد داریم راجع به یک رژیم مفید برای افرادی که به تازگی عمل جراحی لاغری یا همان اسلیو معده را انجام داده اند، صحبت کنیم. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که فکر می کنید، چاق هستید و می خواهید یک عمل جراحی انجام دهید، این مطلب را از دست ندهید و تا آخر با ما بمانید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

09120174510

مقدمه

مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده
مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده

ما در این جا به شرحی از عمل های مختلف برای لاغری و در نهایت عمل جراحی اسلیو معده و این که آیا مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده کار درستی است، یا نه می پردازیم.

مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده مجاز چه خطراتی را بدنبال دارد؟

 1. به دیواره های داخلی اندام های بدن آسیب می زند.
 2. چاقی و اضافه وزن
 3. سیستم گوارشی تان آسیب وارد می کند
 4. معده و روده تان را تحت تاثیر قرار می دهد.
 5. بدن دیگر قابلیت جذب و دفع کالری در مواد غذایی که وارد بدن می شود را نخواهد داشت
 6. دچار سوزش های شکم، سوزش های معده ای و رفلکس های اسیدی خواهید شد،
 7. درد معده
 8. زخم معده
 9. اعتیاد
 10. ورم های شدید در لوزالمعده
 11. تهوع های شدید، دل درد و استفراغ
 12. آسیب به اندام های بدن مانند کبد
 13. ایست قلبی، شوک، پاره شدن بخیه ها
پاسخ به چند سوال:

تمام هدف ما از مقاله ی مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده پاسخ دادن به سوال های زیر می باشد:

 • آیا مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده مجاز می باشد؟
 • رعایت چه نکاتی بعد از عمل اسلیو معده باید در الویت قرار گیرد؟
 • کاربردهای عمل اسلیو معده چیست؟
 • چه عمل هایی برای کاهش وزن افراد چاق انجام می شود؟
 • چگونه افرادی می توانند عمل اسلیو معده انجام دهند؟
 • چه رژیم هایی باید بعد از چنین عمل هایی رعایت کرد؟
 • مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده مجاز است؟
 • شرایط مصرف الکل چیست؟
 • مزایای عمل جراحی اسلیو معده چیست؟
 • چگونگی انجام عمل جراحی اسلیو معده ؟
 • مراقبت های بعد از عمل جراحی چیست؟

چاقی و اعتماد به نفس

در این بخش از نوشتار مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده به بررسی و بیان مواردی در خصوص چاقی و اعتماد به نفس خواهیم پرداخت.

قطعا از مسئله چاقی و اضافه وزن نمی توان به همین راحتی ها گذشت و در تمام طول زندگی به آن عادت کرد. بلاخره هر فردی می خواهد وقتی خودش را در آینه برانداز می کند، یک هیکل همه چی تمام را ببیند و از دیدن خودش راضی باشد، اما متأسفانه چاقی بیش از حد اعتماد به نفس را نیز از افراد سلب می کند و حضور و فعالیت آن ها را در جامعه محدودتر کرده است، بنابراین زندگی و معاشرت کردن با دیگران برای یک فرد چاق سخت تر است. چاقی و چاق شدن نه تنها روی روحیه یک فرد می تواند تاثیر بگذارد، بلکه تمامی سیستم بدن و اعضای حیاتی بدن را درگیر خواهند کرد و باعث ایجاد اختلالاتی در قلب و سایر اعضاء خواهند شد.

معمولا برای لاغری راه کارهای زیادی به وجود آمده است که افراد برای رها شدن از این مشکل شان به آن ها پناه می برند.

چاقی و اعتماد به نفس
چاقی و اعتماد به نفس

راه های گذر از چاقی!

همان طور که گفتیم، برای از بین بردن چربی های اضافی بدن و برگشت به یک حالت تعادل، راه کارهای مختلفی به وجود آمده است که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • استفاده از قرص های لاغری
 • استفاده از گن های لاغری
 • گرفتن رژیم های غذایی سخت
 • انجام دادن عمل های جراحی
 • استفاده از باشگاه های بدن سازی
 • ورزش در خانه
 • پیاده روی
 • و…

که قطعا هر روشی مزایا و معایب خودش را دارد و در هر فردی تأثیرات مختلفی می گذارد. در این بین عمل اسلیو معده به عنوان یک عمل رایج و متداول در بین افراد شناخته شده است. می توان گفت یکی از دلایل محبوبیت این عمل جراحی جواب دهی به میزان بالای آن می باشد که در اکثر افراد تاثیر مثبت داشته است.

عمل اسلیو معده به صورت نوین و با به کار گیری جدید ترین روش های جراحی انجام می شود که در یک مدت زمان نسبتاً کوتاهی باعث کاهش اشتها چشم گیری در فرد شده و شما را به وزن دلخواهتان می رساند. ما در این مقاله تمام قوانین موجود در عمل جراحی اسلیو معده و مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده را خواهیم گفت.

افرادی که قصد انجام عمل اسیلو معده در یزد را دارند برای تشخیص بهترین دکتر از صفحه بهترین دکتر اسلیو معده در یزد دیدن کنند.

داشتن یک اراده قوی برای یک هدف

اگر چاق شده ای و می خواهی دوباره به وزن متعادل خودت برگردی پس اول یک اراده قوی برای خودت بساز. داشتن یک اراده باعث می شود تا بتوانید در این راه پر از فراز و نشیب قدم بگذارید و خسته نشوید. قطعا طی کردن این راه نیاز به یک انگیزه دارد و چه انگیزه ای بهتر از یک اندام روی فرم و لاغر.

بعضی از افراد هزاران بار راهی را برای لاغری خودشان انتخاب کرده اند، اما در آخر به نتیجه ای نرسیده اند و شکست خورده اند، پس قبل از انجام هر کاری یک هدف و یک انگیزه را برای خودتان مشخص کنید و بعد یک اراده قوی را در خودتان به وجود آورید تا اواسط راه جا نزنید، سپس وارد این راه شوید.

عمل جراحی اسلیو معده نیز با این که جزء بهترین روش ها در کاهش وزن خواهد بود، اما اگر فردی اراده کافی برای تحمل کردنش را نداشته باشد، قطعا شکست خواهد خورد و در یک مدت کوتاهی مجدد به حالت اولیه خودش بر خواهد گشت.

عمل جراحی اسلیو معده چیست و چه کاربردهایی دارد؟

در این بخش از نوشتار مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده به بررسی و بیان مواردی در خصوص عمل جراحی اسلیو معده و کاربردهای آن خواهیم پرداخت.

یکی از دلایل نام گذاری این عمل به دلیل شکل آستین مانند معده بعد از عمل جراحی می باشد، این عمل به عنوان یکی از بهترین عمل ها در حوزه چاقی افراد می باشد که جواب گویی بالایی نیز دارد.

این عمل جراحی با هدف کاهش دادن ظرفیت معده انجام می شود و در دریافت غذا یک محدودیت اجباری را به وجود می آورد به طوری که فرد بعد خوردن مقداری غذا دیگر احساس سیری کرده و دست از غذا خوردن می کشد و به این ترتیب در هر وعده غذایی مقدار کمی غذا در معده وارد می شود.

برای آشنایی با رژیم غذایی مناسب بعد از عمل اسلیو معده توصیه میکنیم از پست  نمونه برنامه غذایی بعد از اسلیو معده دیدن کنید.

عمل جراحی اسلیو معده چیست و چه کاربردهایی دارد؟
عمل جراحی اسلیو معده چیست و چه کاربردهایی دارد؟

هورمونی به نام هورمون گرسنگی

در قسمتی از بافت معده هورمونی به نام هورمون گرسنگی ساخته می شود که در تمامی قسمت های بدن پخش می شود و باعث ایجاد گرسنگی در فرد می شود.

در زمان جراحی اسلیو معده حدود ۸۰ درصد از معده برداشته می شود، این بخش هایی که برداشته می شوند، وظیفه ترشح هورمون گرلین را داشته که همان هورمون گرسنگی فرد است،

سپس بقیه قسمت ها با استفاده از لیگاشور که قابلیت سوچور کردن با منگنه های تیتانیومی را دارد، ترمیم خواهیم کرد، به این ترتیب هورمون ترشح کننده گرسنگی در فرد کاهش می یابد و همین امر باعث کاهش دادن مصرف خوراکی در بدن فرد می شود که یک لاغری زود هنگام را به وجود می آورد.

با کاهش دادن حجم معده و همچنین کاهش دادن ترشح هورمون گرلین یا همان گرسنگی تمایل فرد به خوردن انواع خوراکی ها و غذاها نیز کاهش می یابد و فرد تا آخر عمر خود دیگر تمایل چندانی به غذا و خوراکی ها نخواهد داشت.

در سال های اولیه پس از عمل اسلیو معده وزن به صورت صعودی کاهش می یابد و با وجود چنین ویژگی و استمرار آن بعد از مدتی کوتاه فرد کم کم اراده خود را به دست می آورد و به وزن دلخواه خودش می رسد.

خطراتی برای افراد چاق

افرادی که دارای چاقی بیش از حد می باشند، به طوری که شاخص بی ام ای آن ها یا همان شاخص توده چربی شان بیشتر از ۴۵ درصد باشد، نمی توانند عوارض بی هوشی های طولانی مدت را بپذیرند.

مثلا بی هوشی هایی که در عمل جراحی بای پس معده و یا عمل جراحی مربوط به اثنی عشر یا همان ابتدای روده کوچک به صورت دو ساعته یا چهار ساعته ادامه پیدا خواهند کرد که قطعا می تواند عوارض زیادی را برای افراد بسیار چاق به وجود آورد، بنابراین برای این افراد روش های دیگری ابداع شده است تا این مشکل نیز به وجود نیاید و معمولا جراحی را در دو مرحله انجام می دهند.

اگر ساکن شمال هستید برای جراحی لاغری توصیه می کنیم صفحه بهترین دکتر جراحی لاغری در شمال را مشاهده کنید.

خطراتی برای افراد چاق
خطراتی برای افراد چاق

مرحله اول

عمل اسلیو معده در دو مرحله انجام می شود که در مرحله اول بخش اعظمی از معده را جدا کرده و یا کوچک می کنند که در نهایت باعث کاهش دادن ترشح هورمون گرلین می شود. هورمون گرلین نیز همان طور که در بالا گفته شده همان هورمون اشتها یا گرسنگی می باشد که در قسمتی از بافت معده ترشح می شود و حس گرسنگی را در افراد به وجود خواهد آورد.

مرحله دوم

مرحله دوم از عمل جراحی اسلیو معده در یک فاصله زمانی یک ساله با عمل جراحی مرحله اول انجام می شود که معمولا با توجه به میزان و مقدار کاهش وزنی که در فرد صورت گرفته و همچنین شرایط بدنی در فرد تغییرات نهایی نیز داده می شود.

اگر میزان کاهش وزن در فرد به حد متعادل رسیده باشد و بعد از یک سال به صورت استاندارد وزن کم کرده باشد، پس دیگر نیازی به انجام دادن مرحله دوم از عمل جراحی اسلیو معده نخواهد داشت.

حتما به این نکته توجه کنید که هر چند عمل اسلیو معده به عنوان بهترین روش برای کاهش حجم معده می باشد و در یک مدت زمان کوتاهی باعث رسیدن شما به حد متعادل می شود، اما اگر تمامی نکات بعد از عمل را رعایت نکنید قطعا به وزن سابقه خودتان برخواهید گشت و دیگر اراده کافی برای ادامه دادن این راه از خود به خرج نمی دهید.

برای انجام عمل اسلیو معده در همدان پیشنهاد می کنیم پست عمل اسلیو معده در همدان را مشاهده کنید.

انواع عمل هایی که برای کاهش وزن افراد بسیار چاق صورت می گیرد؟

به دلیل افزایش چاقی در بین افراد و سمت و سوق پیدا کردن آن ها به سمت کاهش وزن و رسیدن به یک وزن متعادل، انواع روش های مختلفی وجود دارد که از جمله می توان به انواع عمل های جراحی نیز اشاره کرد. این عمل ها شامل موارد ذیل می باشند:

انواع عمل هایی که برای کاهش وزن افراد بسیار چاق صورت می گیرد؟
انواع عمل هایی که برای کاهش وزن افراد بسیار چاق صورت می گیرد؟
 • عمل جراحی لاغری بای پس معده به روش Roux_en_y
 • عمل جراحی لاغری معده با روش انحراف پیلو پانکراتیک
 • عمل جراحی لاپاراسکوپی باندینگ شکمی قابل تنظیم
 • عمل جراحی اسلیو معده یا گاسترکتومی
 • عمل جراحی لاغری پلیکاسیون معده
 • انجام عمل جراحی بای پس روده یا جابه جا کردن دوازدهه
 • عمل جراحی لاغری لیپوماتیک یا پیکر تراشی
 • عمل جراحی لیپو ساکشن یا لیپوپلاستی
 • عمل جراحی لاغری زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی

در ادامه این مطلب نیز با ما بمانید تا هر کدام از این عمل ها را برای تان به صورت کوتاه و مختصر شرح دهیم.

عمل جراحی لاغری بای پس معده به روش Roux_en_y

در این بخش از نوشتار مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده به بررسی و بیان مواردی در خصوص عمل جراحی لاغری بای پس معده به روش Roux_en_y خواهیم پرداخت.

یکی از شایع ترین نوع از انواع عمل های معده روش بای پس معده می باشد که با برش قسمتی از معده شروع می شود، این برش باعث کاهش دادن حجم معده شده و در نتیجه تعداد وعده های غذایی را کمتر میکند و همچنین ظرفیت معده برای نگه داری مواد غذایی کاهش محسوسی پیدا می کند. بعد از برش دادن معده قسمتی از روده کوچک را برش داده و به معده وصل می کند که این کار باعث کمتر جذب شدن غذا در بدن می شود و با این تفاسیر وزن فرد به تدریج به حد نرمال می رسد.

عمل جراحی لاغری بای پس معده به روش Roux_en_y
عمل جراحی لاغری بای پس معده به روش Roux_en_y

عمل جراحی لاغری معده با روش انحراف پیلو پانکراتیک

یکی دیگر از روشهای عمل جراحی روش انحراف پیلو پانکراتیک می باشد که مانند روش قبلی است، اما عملکرد پیچیده تری دارد، این مدل از جراحی معده بخش بیشتری از معده را حذف می‌کند و یک لوله در معده قرار می‌دهد تا مواد را جذب کند و آن را در بدن کاهش دهد، در نتیجه باعث کاهش وزن در فرد می شود و فرد به یک وزن متعادل خواهد رسید.

لطفا از پست اسلیو معده بهتره یا بای پس دیدن کنید.

عمل جراحی لاغری معده با روش انحراف پیلو پانکراتیک
عمل جراحی لاغری معده با روش انحراف پیلو پانکراتیک

عمل جراحی لاپاراسکوپی باندینگ شکمی قابل تنظیم

یکی دیگر از روش های عمل جراحی معده روش لاپاراسکوپی باندینگ شکمی قابل تنظیم می باشد که در این روش از یک باند با قابلیت باد کردن استفاده می کنند، زمانی که این باند را باد می کنند، به معده فشار وارد می کند و معده را به دو ناحیه تقسیم می کند.

این دو ناحیه باعث عملکرد کاهشی در جذب مواد غذایی می‌ شوند که این عملکرد در لاغر شدن فرد کمک زیادی می کند، اما این روش نسبت به روش های دیگر راحت تر بوده، اما انتظار کاهش وزن زیادی را نباید داشته باشیم.

عمل جراحی لاپاراسکوپی باندینگ شکمی قابل تنظیم
عمل جراحی لاپاراسکوپی باندینگ شکمی قابل تنظیم

عمل جراحی اسلیو معده یا گاسترکتومی

در این بخش از نوشتار مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده به بررسی و بیان مواردی در خصوص عمل جراحی اسلیو معده یا گاسترکتومی خواهیم پرداخت.

همانطور که از اول این مقاله به عمل جراحی اسلیو معده اشاره شد در این عمل با حذف بخش ترشح کننده هورمون گرسنگی یا همان هورمون گرلین به لاغری فرد کمک می کند. چون با حذف این بخش قسمتی که هورمون گرلین را ترشح می کند و از بین می برند و در نتیجه فرد دیگر احساس گرسنگی نخواهد کرد،

بنابراین در یک مدت زمان کوتاهی وزن فرد کاهش می یابد، پس می توان گفت یکی از پرطرفدارترین عمل های جراحی معده همین عمل اسلیو معده می باشد که تاکنون جواب دهی بالایی را به خود اختصاص داده است که در ادامه بیشتر راجع به این موضوع بحث خواهیم کرد.

عمل جراحی اسلیو معده یا گاسترکتومی

عمل جراحی لاغری پلیکاسیون معده

عمل جراحی پلیکاسیون معده طول معده را به روش‌های لاپاراسکوپی روی همدیگر پلیسه می زنند که این کار باعث تنگ تر شدن فضای معده شده و فرد دیگر نمی تواند غذای زیادی را مصرف کند. با این تفاسیر فرد رفته رفته وزن دلخواه خودش را به دست می آورد، اما باید توجه داشته باشید که این عمل جراحی برای افرادی استفاده می شود که شاخص bmi آنها در حدود ۳۵ تا ۴۰ باشد، پس اگر شاخصی کمتر از آن را دارید، به این عمل جراحی دست نزنید.

انجام عمل جراحی بای پس روده یا جابه جا کردن دوازدهه

یکی دیگر از روشهای عمل جراحی معده بای پس روده می باشد که در این عمل قسمتی از بخش های پایانی روده بزرگ را می ‌برند و از بدن جدا می کنند و سپس با روش هایی باعث کاهش مصرف وعده های غذایی می شود که با ترکیب شدن آنزیم های صفرا و پانکراس کالری کمتری تولید و جذب می شود.

عمل جراحی لاغری لیپوماتیک یا پیکر تراشی

یکی از روش‌های دیگر لاغری روش پیکر تراشی می باشد که در این نوع روش به تخلیه و حذف چربی های اضافی بدن می پردازند و با دقت و یک عملکرد فوق‌العاده و با روش‌های نوین و پیشرفته چربی‌های اضافه بدن را بدون هیچ درد و خونریزی حذف می ‌کنند، اما اگر فرد در رعایت نکات کوتاهی کند میتواند دوباره به وزن سابق خود برگردد پس کاهش وزن بستگی به رعایت نکات از طرف بیمار دارد.

عمل جراحی لاغری لیپوماتیک یا پیکر تراشی
عمل جراحی لاغری لیپوماتیک یا پیکر تراشی

عمل جراحی لیپوساکشن یا لیپوپلاستی

لیپوساکشن یا لیپوپلاستی یکی از روشهای جراحی برای لاغری افراد است که با کمک یک لوله ای از جنس استیل چربی های اضافی بدن را از بین می ‌برند و باعث تغییر شکل و فرم دهی به بدن می شوند، با این روش که کمی شبیه روش پیکر تراشی است، در صورت رعایت کردن نکات و رژیم های غذایی می توانید از بازگشت چاقی خود جلوگیری کنید.

عمل جراحی لاغری زیبایی شکم یا ابدومینو پلاستی

یکی دیگر از انواع روش‌های جراحی لاغری زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی می باشد که به عنوان یک جراحی زیبایی شکم شناخته می شود و به بافت ها و یا پوست های شل شده در ناحیه شکم می‌ پردازد و آن پوست ها را تنگ و صاف می کند، این عمل به افرادی توصیه می شود که در یک دوره لاغری پوست شان کاملاً شل شده است، یا اینکه به علت زایمان دیگر پوست مستحکم و سفتی ندارند، بنابراین اگر در گذشته دارای اضافه وزن بوده‌اید و لاغر شده اید، ابدو مینو پلاستی یک روش منحصر به فرد برای زیبای تان خواهد بود.

افرادی که مجاز به انجام عمل اسلیو معده می باشند

در این بخش از نوشتار مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده به بررسی و بیان مواردی در خصوص افرادی که مجاز به انجام عمل اسلیو معده می باشند خواهیم پرداخت.

افرادی که مجاز به انجام عمل اسلیو معده می باشند
افرادی که مجاز به انجام عمل اسلیو معده می باشند

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که می خواهید به وزن دلخواه تان برسید پس این قسمت را از دست ندهید. معضل چاقی به یک کابوس شبانه تبدیل شده است، اما چگونه می توانیم آن را رفع کنیم، اقدامی که برای رفع چاقی انجام شده است، با توجه به شرایط هر فرد متفاوت می باشد، بنابراین تمام روش ها برای همه افراد یکسان نیست، ابتدا به بیماری هایی که در بدنتان وجود دارد، توجه کنید، نظیر بیماری هایی همچون سرطان.

با انجام عمل جراحی اسلیو معده باید به تمامی نکات ایمنی و همه موارد آن دقت کنید تا خطری شما را تهدید نکند.

و اما این شرایط…

تمامی این شرایط که توسط پزشکان متخصص تشخیص داده شده است، شامل موارد زیر می باشد:

حداقل سنی که برای انجام عمل جراحی اسلیو معده لازم می باشد، 18 سال به بالا می باشد، به عبارت دیگر افراد کمتر از ۱۸ سال نمی توانند عمل اسلیو معده را انجام دهند.

مقدار شاخص bmi یا شاخص توده بدنی در افراد متقاضی باید بالاتر از ۳۰ باشد، بنابراین عمل اسلیو معده در افرادی انجام می شود که از چاقی بیش از حد رنج می برند.

عمل اسلیو معده در افرادی انجام می شود که بیشتر است که از ۵ سال یا بیشتر با عارضه چاقی دست و پنجه نرم کرده اند.

فرد متقاضی عمل جراحی اسلیو معده رژیم‌های غذایی و روش های دیگر را برای کاهش وزن باید امتحان کرده باشد و نتیجه مطلوب را از آن‌ها نگرفته باشد، پس اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که که رژیم‌های غذایی امتحان نکرده اید پس اسلیو معده را بگذارید در اولویت‌های آخرتان.

اگر اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به بیماری‌هایی مبتلا شده اید که باعث چاقی تان شده است، پس دست به انجام عمل اسلیو معده نزنید.

به هیچ عنوان نباید به مشروبات الکلی اعتیاد داشته باشید

اگر فردی هستید که می خواهید عمل جراحی اسلیو معده انجام دهید، به هیچ عنوان نباید به مشروبات الکلی اعتیاد داشته باشید و یا اینکه از این مواد به صورت هر از گاهی استفاده کنید.

فردی که متقاضی عمل جراحی اسلیو معده است، باید بتواند با پزشک خود نهایت همکاری را داشته باشد و رژیم های غذای خود را دنبال کند تا به نتیجه مطلوبی برسد.

باید تمامی بیماری ها از جمله بیماری های تنفسی که ممکن است، در هنگام بیهوشی خطر آفرین باشند را مد نظر بگیرید تا در عمل جراحی اسلیو معده مشکلی پیش نیاید.

باید از فرد متقاضی برای انجام عمل جراحی اسلیو معده تمامی آزمایش های مربوطه که از جمله می توان به اشعه ایکس و نوار قلب اشاره کرد گرفته شوند و نبودن هیچ گونه خطری در هنگام عمل توسط پزشک تأیید شود.

و دیگر شرایطی که متخصص و پزشک معالج بر اساس شرایط بدنی هر فردی و سابقه بیماری آن تصمیم خواهند گرفت.

تمامی مراحل عمل اسلیو معده تحت تأثیر یک سال اول بعد از گذشت عمل جراحی می باشند که اگر فرد تمامی نکات لازم را مد نظر داشته باشد، قطعا می تواند از انجام مراحل بعدی پیش گیری کند.

چه رژیم هایی به افرادی که عمل اسلیو معده انجام داده اند، توصیه می شود؟

بعد از انجام عمل اسلیو معده و ترخیص آن از بیمارستان فرد وظیفه دارد تا تمامی رژیم های غذایی که به آن داده می شود را به صورت دقیق انجام دهد و هیچ نکته ای را از قلم نیندازد.

چه رژیم هایی به افرادی که عمل اسلیو معده انجام داده اند، توصیه می شود؟
چه رژیم هایی به افرادی که عمل اسلیو معده انجام داده اند، توصیه می شود؟

در دو هفته ابتدایی که از مدت عمل گذشته است، معمولا توصیه می شود تا از مایعات استفاده شود و هیچ گونه غذای جامدی به خورد بیمار ندهید. معمولا این مایعات در ابتدا به صورت کاملآ رقیق هستند و به تدریج در مدت زمان دو هفته به صورت غلیظ در می آیند.

چه مایعاتی برای بعد از عمل جراحی اسلیو معده مجاز شده است؟

معمولا پزشک معالج بعد انجام عمل جراحی یک رژیم کامل از آن چه که باید مصرف کنید و از آن چه که نباید مصرف کنید را در اختیارتان قرار می دهد که از جمله مایعات پیشنهادی شامل:

چه مایعاتی برای بعد از عمل جراحی اسلیو معده مجاز شده است؟
چه مایعاتی برای بعد از عمل جراحی اسلیو معده مجاز شده است؟
 • آب
 • آب گوشت رقیق شده که مانند آب گوشت هایی با گوشت قرمز و یا گوشت سفید در حالت گرم یا نیمه گرم
 • استفاده از یک چای معمولی بسیار کم رنگ که نباید بیشتر از دو لیوان در روز مصرف کنید، آن هم به دلیل داشتن کافئین
 • استفاده از شیرهای کم چرب یا شیرهای فاقد چربی که البته می توان از شیرهای لاکتوزیا و یا شیرهای سویا نیز به دستور پزشک متخصص استفاده کرد.
 • از دوغ های خانگی استفاده کنید، دوغ هایی که در خانه درست می شوند، بدون گاز می باشند و به طور کامل رقیق شان کنید.
 • مصرف انواع مختلفی از آب میوه ها که دارای خاصیت چربی سوزی می باشند و همچنین سرشار از مواد مغذی می باشند که از جمله می توان به آب کرفس، آب هندوانه، آب پرتغال، آب نارنگی و…

باید به این نکته توجه داشته باشید که مصرف این مایعات در روزهای اول بعد از عمل اسلیو معده باید به صورت اندک باشند و سپس به تدریج حجم مایعات را به میزان دو لیتر در روز افزایش بدهید.

رنگ ادرار را چک کنید

یکی از علامت هایی که به شما نشان می دهد که آیا مایعات را به اندازه مصرف کرده اید؟ رنگ شفاف ادرارتان می باشد. پس برای اطمینان از این که میزان مایعات مصرفی تان درست بوده است، ببینید تا چه حد رنگ ادرارتان شفاف است.

اما اگر ادرارتان کدر و غلیظ بود و یا این که در طول روز میزان کمتری از ادرار را دفع کرده اید، این به معنی کم مصرف کردن مایعات بعد از عمل جراحی می باشد که قطعا باید سعی تان را بکنید تا مایعات بیشتری مصرف کنید.

در تمام طول روز اگر برای نوشیدن چند لیوان آب به طور هم زمان سخت تان است، پس آب را به صورت جرعه جرعه و کم کم بنوشید، به این معنی که نوشیدن یک لیوان آب حدود یک ساعت طول بکشد و حواستان باشد که هرگز آب را به صورت یک دفعه و به سرعت نخورید، زیرا بعد از خوردن ناگهانی آب بلافاصله دچار دل درد و حالت تهوع خواهید شد.

بدن شما باید در تمام طول یک روز حداقل ۶۰ گرم پروتئین دریافت کند

بدن شما باید در تمام طول یک روز حداقل ۶۰ گرم پروتئین دریافت کند، اما در این جا باید به یک نکته ای توجه کنید که در روزهای اولیه بعد از عمل این مقدار را نمی توانید مصرف کنید، آن هم به دلیل عوارضی که ایجاد می کند،

اما به تدریج با اضافه شدن آب گوشت و شیرهای رقیق شده به رژیم غذایی می توانید در همین حدود پروتئین مصرف کنید، اما اگر در دغدغه این را دارید که از کجا بفهمید دقیقا در طول روز ۶۰ گرم پروتئین را دریافت کرده اید؟ ما به شما پودرهایی که پزشک معرفی می کند را پیشنهاد می کنیم، چون می توانید با خیالی راحت در روز ۶۰ گرم از آن را استفاده کنید.

بدن شما باید در تمام طول یک روز حداقل ۶۰ گرم پروتئین دریافت کند
بدن شما باید در تمام طول یک روز حداقل ۶۰ گرم پروتئین دریافت کند

در روزهای ابتدایی بعد از عملتان بهتر است، از نوشیدنی های شیرین استفاده نکنید، زیرا با مصرف نوشیدنی های شیرین هم تپش قلب تان را بیشتر می کند و هم باعث ایجاد تعریق در بدنتان می شود که غیر معمولی است.

از دکتر اجازه بگیرید

قبل از مصرف هر خوراکی و قبل از انجام هر کاری بهتر است، دکترتان را در جریان بگذارید و با او نیز مشورت کنید، مثلا تا زمانی که دکتر به بیمار اجازه نداده است، نمی توانید مصرف مواد جامد را شروع کنید، چون قطعا عوارضی در پی خواهد داشت.

از دکتر اجازه بگیرید
از دکتر اجازه بگیرید

در ماه های اولیه بعد از عمل جراحی اسلیو معده هرگز نمی توانید از نوشابه ها و یا نوشیدنی های گاز دار استفاده کنید، زیرا در روند گوارش تان اختلال ایجاد می کند. فردی که تحت عمل جراحی قرار گرفته است، نباید از سیگار یا قلیان در یک مدت زمان مشخص که توسط پزشک تعیین می شود، استفاده کند، زیرا مصرف سیگار و قلیان باعث برگشت غذا از معده به دهان می شود و در نهایت خون ریزی دستگاه گوارش را ایجاد می کند که آن هم به دلیل اسیدی بودن کیموس معده و از بین بردن مخاط مری است.

مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده ؟

به هیچ عنوان مشروبات الکلی را تا ۶ ماه بعد از عمل جراحی نباید مصرف کنید و حتی ذره ای از آن ها را نباید بنوشید، زیرا عوارض خطرناکی را به همراه دارد که موجب ایست قلبی و حتی مرگ فرد بیمار می شود.

ویتامین ها

برای تامین ویتامین مورد نیاز بدن می توانید از قرص های مولتی ویتامین و یا پودرهای ویتامینه استفاده کنید که میزان و مقدار آن ها توسط پزشک تعیین می شوند و همچنین مصرف این ویتامین ها به صورت روزانه واجب می باشد و حتما باید توسط فرد رعایت شود.

مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده مجاز است؟ شرایط استفاده از الکل چه می باشد؟!

اگر جزوه آن دسته افرادی هستید که اعتیاد به مشروبات الکلی دارید و به تازگی عمل جراحی معده را انجام داده اید بهتر است، این قسمت را از دست ندهید.

مصرف الکل باعث می شود تا به دیواره های داخلی اندام های بدن آسیب بزند و به تدریج با مصرف مداوم الکل جداره ها نازک می شوند و همچنین یکی دیگر از عوارضی که مصرف الکل بر جا می گذارد، چاقی و اضافه وزن است که در نواحی شکم و پهلو این چاقی قابل رویت می باشد.

قطعا این از سوالات شما هم است که آیا مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده مجاز است، یا خیر؟ قطعا وقتی شما بیش از حد از یک نوشیدنی که الکل دار است، استفاده کنید، رفته رفته به سیستم گوارشی تان آسیب وارد می کند و بیش از هر قسمت دیگر معده و روده تان را تحت تاثیر قرار می دهد.

با مصرف مشروبات الکلی کبد نیز عملکرد طبیعی خودش را از دست می دهد و بدن دیگر قابلیت جذب و دفع کالری در مواد غذایی که وارد بدن می شود را نخواهد داشت. می توان گفت بعد استفاده های مکرر از الکل سیستم گوارشی تان تغییر کرده و دچار سوزش های شکم، سوزش های معده ای و رفلکس های اسیدی خواهید شد، همچنین یکی از مهمترین و شایعه ترین عوارضی که در افراد بعد از مصرف الکل به وجود می آید درد معده می باشد.

زخم معده و مصرف الکل

با توجه به موارد گفته شده در بالا احتمالا تا الآن فهمیده باشید که چرا مصرف الکل برای تان منع شده است، اما اگر زخم معده دارید، باز هم از خوردن الکل اجتناب کنید. که قطعا نخوردن الکل به دلیل از بین بردن سیستم گوارشی در افرادی که زخم معده دارند و می خواهند عمل جراحی معده انجام دهند، به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

الکل ها دارای یک ماهیت کاملا شیمیایی هستند که با یک سرعت زیادی در بدن افراد متابولیزه می شوند. این ماده یا همان الکل یک ماده تولید کننده اکسیژن فعال می باشد که باعث آسیب رساندن به سلول ‌ها و بافت ‌های داخل دستگاه گوارش می ‌شود.

زخم معده و مصرف الکل
زخم معده و مصرف الکل

در معده هر فردی یک لایه از سلول‌های محافظتی وجود دارد که این لایه محافظتی به عنوان یک سد در برابر نفوذ مواد مضر می باشد، این پوشش سلولی یا لایه محافظ یک لایه یا پوشش کاملا نفوذ پذیری است که فقط اجازه ورود به بعضی از مواد را خواهد داد.

این مواد که اجازه ورود پیدا می کنند، برای بدن لازم و حیاتی می باشند، حال اگر شما بیش از حد الکل را مصرف کنید، این لایه محافظتی از بین رفته و نبود این لایه یا پوشش باعث از بین رفتن سلول ها و التهاب لایه های داخلی خواهد شد. با از بین رفتن این لایه و ملتهب شدن لایه های داخلی معده فرد دچار دل درد و معده درد می شود.

از دیگر عوارضی که بعد از خوردن الکل در بدن به وجود می آید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

وقتی که شما بیش از اندازه الکل را مصرف می کنید، معده دچار التهاب یا همان به اصطلاح گاستریت می شود که این امر باعث می‌ شود، فرد مبتلا به زخم های شدیدی را در معده اش پی ببرد و حتی مصرف بیش از حد الکل می ‌تواند باعث ایجاد کرامپ های شدید و یا دردهای شدید معده شود که بدترین حالت این اتفاق خونریزی‌های معده هستند.

اعتیاد

اگر به الکل اعتیاد پیدا کرده‌اید این اعتیاد از جمله علت هایی است که باعث از بین رفتن پوشش های مخاطی معده یا همان لایه های محافظتی خواهد شد و از بین رفتن آنها باعث می شود تا اسید های مورد نیاز معده کاهش پیدا کنند و هضم غذا را دچار مشکل کنند.

وقتی که معده میزان کمتری از اسید را ترشح کند باعث می‌ شود تا عفونت‌ های معده ایجاد شوند، این عفونت ها باعث ایجاد انواع زخم های معده، التهاب و ورم معده می شوند و ریسک آنها را افزایش می دهند. استفاده بیش از حد از مشروبات الکلی علاوه بر ایجاد التهاب و عفونت های معده، باعث ایجاد التهاب در روده نیز می شود که در نتیجه باعث ایجاد دردهای شکمی شدید و حتی اسهال خواهد شد.

الکل و ورم های شدید در لوزالمعده؟

با مصرف بیش از حد الکل شاهد ورم های شدیدی در لوزالمعده یا پانکرا نس خواهیم بود. اگر الکل را بیش از حد مصرف کنید و باعث ایجاد ورم در پانکراس شود، این ورم باعث ایجاد حالت تهوع های شدید، دل درد و استفراغ خواهد شد.

خوردن الکل و ایجاد درد های معده ای روده ای باعث می‌ شود که فرد حتی به کیسه صفرا یا کوله سیستیک مبتلا شود. کوله سیستیک با به وجود آمدن سنگ در کیسه صفرا به وجود می آید و فرد را درگیر خواهد کرد. از دیگر عوارض مصرف بیش از حد الکل ایجاد کولیک های صفراوی یا انقباض در کیسه صفرا می باشد که باعث ایجاد دردهای شدید در قسمت راست شکم شده که حتی به نواحی کمر و قسمت پشتی بدن نیز منتشر می شوند، این درد حدود چند ساعت بعد از مصرف کردن الکل به وجود می آید.

مصرف الکل و آسیب به اندام های بدن؟

استفاده بیش از حد از الکل و مشروبات الکلی باعث آسیب ‌های جدی به اندامهای بدن همچون کبد می شود که قطعاً باعث بروز بیماری ‌های کبدی، التهاب و دردهای شکمی می شود.

مصرف الکل و آسیب به اندام های بدن؟
مصرف الکل و آسیب به اندام های بدن؟

تا این قسمت تمام موارد و عوارض مصرف بیش از حد الکل را گفته ایم که با توجه به این موارد متوجه این شده اید که مصرف الکل روی بدن تاثیرات مخربی دارد، پس اگر یکی از افراد متقاضی عمل جراحی اسلیو معده هستید، با مصرف الکل سیستم گوارشی خودتان را از بین خواهید برد، پس مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده به هیچ وجه توصیه نمی شود و در کمترین حالت باید تا شش ماه بعد از عمل جراحی حتی ذره‌ای از الکل را مصرف نکنید.

به تدریج و با مطمئن شدن از بهبودی کامل فرد و زیر نظر پزشک متخصص، فرد می تواند به مقدار بسیار کم از مشروبات الکلی را مصرف کند، البته بهتر است که تا مدت زمان یک سال و تا زمان مرحله دوم از عمل جراحی اسلیو معده هیچ الکلی مصرف نشود، چون الکل به بافتهای معده و روده آسیب می ‌زند و باعث ایجاد التهاب و حالت تهوع، استفراغ شده و همچنین شاهد خیلی از مشکلاتی از قبیل ایست قلبی، شوک، پاره شدن بخیه ها و غیره نیز در افراد خواهیم بود.

عمل جراحی اسلیو معده و مزایای مربوط به آن؟

عمل جراحی اسلیو معده نسبت به سایر عمل های جراحی لاغری در اولویت قرار گرفته و طرفداران زیادی را دارد، زیرا میزان جواب دهی این عمل جراحی بسیار بالاست و همچنین نسبت به سایر اعمال جراحی مزایای بیشتری را به خود اختصاص داده است

از جمله فواید این عمل جراحی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش دادن میزان گرسنگی و به وجود آوردن یک حس بی اشتهایی در افراد پرخور.
 • کوتاه شدن مدت زمان عمل جراحی نسبت به عمل‌های جراحی مشابه مانند عمل جراحی بای پس معده
 • عدم به وجود آمدن مشکلات گوارشی به دلیل نبودن روده
 • حفظ کردن قسمت اصلی پیلور معده در عمل جراحی اسلیو
 • در عمل جراحی اسلیو معده به تنظیمات خاصی احتیاج نیست.
 • در عمل جراحی اسلیو معده به هیچ جسم خارجی در معده احتیاج نیست.
 • رسیدن به یک وزن ایده آل و بهترین نتیجه در ۱۸ ماه پس از عمل جراحی
 • و بسیاری از موارد دیگر که جزو مزایای عمل جراحی اسلیو معده میباشند.

در عمل جراحی سیور معده به احتمال شکست نسبت به سایر اعمال جراحی کمتر بوده و احتمال بازگشت پذیری آن نیز کمتر خواهد بود. این بازگشت ناپذیری بستگی به رعایت تمامی نکات از سمت بیمار خواهد داشت و حتماً باید به میزان مصرف مواد مغذی پروتئین ها ویتامین ها و مایعات دقت شود که به طور کامل و روزانه مصرف شوند.

شیوه انجام عمل جراحی اسلیو معده ؟

در این قسمت شیوه انجام دادن عمل جراحی اسلیو معده را خواهیم گفت. قطعاً می دانید که هر عملی سختی های خاص خودش را دارد و در مراحل مختلف انجام می شود، مراحل عمل عوارض بیهوشی مراقبت‌های قبل از عمل جراحی و مراقبت های بعد از عمل جراحی از چیزهایی است که باید به آن دقت کرد.

مرحله اول

بیهوش کردن بیمار و انجام برش های لازم بر روی پوست!

یکی از مراحل اولیه و ابتدایی در هر عمل جراحی بیهوش کردن فرد و انجام پرپ و درپ فرد می باشد، بعد از بیهوشی و ایجاد پرپ و درپ شکم فرد مورد نظر توسط جراح اسلیو معده برش داده می‌ شود، البته بیهوشی فرد باید تحت نظر پزشک متخصص بیهوشی انجام شود، سپس پوست را برش داده که این کار توسط ابزار های نوک تیز مانند تیغ بیستوری و تروکا انجام می شود. در این قسمت رگ های خونی را پیدا کرده و آنها را کوتر میزنند و سپس وارد حفره شکم خواهند شد.

مرحله دوم

باد کردن شکم از گاز دی اکسید کربن!

اقدام بعدی بعد از وارد شدن تروکا به شکم باد کردن شکم با گاز دی اکسید کربن توسط سوزن ورس می باشد. باد کردن به منظور جدا شدن احشای شکمی از جداره شکم انجام می شود تا در هنگام سوراخ کردن شکم به اندام های داخلی مانند روده و معده، کبد و پانکراس آسیبی وارد نشود، با این کار حتی دیدن داخل بدن با استفاده از لنز راحت تر می شود،

سپس ابزاری به نام لاپاراسکوپی را وارد کرده و لنز را به آن وصل می کنند و یک منبع نور سرد را نیز متصل کرده تا به وسیله آن به توان داخل شکم را دید، اما به دلیل وجود کبد در قسمت فوقانی معده و مری، دیدن معده کمی سخت تر می ‌شود، بنابراین پزشکان متخصص کبد را منقبض می کنند تا حجم آن کمتر شود و معده در دسترس قرار بگیرد، به این ترتیب عمل جراحی را شروع خواهند کرد.

مرحله سوم

جدا کردن معده از روده بزرگ و طحال!!

به دلیل قرار گرفتن معده، طحال و روده بزرگ در کنار یکدیگر باید تدبیری اندیشید تا آنها را از یکدیگر جدا کرد. پزشکان نیز برای جدا کردن آنها از یکدیگر رابطی را میان انحنای بزرگ و یا قسمت ستون فقرات و دیافراگم بدن قرار می دهند و آنها را از معده جدا می کنند،

همچنین دقت در این مرحله از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و رگ ‌های خونی عصب های واگ که در قسمت چپ معده قرار گرفته‌اند باید حتماً از نظر جداشدگی و یا آسیب دیدگی مورد بررسی قرار بگیرند.

مرحله چهارم

تقسیم معده و ایجاد یک معده جدید در بیمار!

در گام چهارم پزشک متخصص با وارد کردن دستگاهی به نام بوژی در حفره شکم و فضای پیلوریک فرد یک برش به وجود می آورد که به آن آنتروم ضخیم می گویند و در معده فرد نیز یک برش ایجاد می کند که بعد از این که برش ها ایجاد شده اند، قسمت هایی که در معده اضافه هستند را حذف کرده و یک معده جدید جایگزین معده قدیمی خواهد شد.

مرحله پنجم

سوچور بافت های برش داده شده و ساخت یک معده جدید

بعد از انجام برش های مختلف و ایجاد یک معده جدید حالا نوبت به سوچور خواهد رسید. در این مرحله فقط قسمتی از معده باقی مانده است که به شکل یک آستین می باشد و ظرفیتی معادل ۱۵۰ لیتر خواهد داشت،

اما باید این احتمال را بدهید که بعد از سوچور شدن محل های برش داده شده یا همان بخیه زدن مممن است، فرد دچار خونریزی شود که حتماً باید توسط پزشک محل های خونریزی کوتر شوند و سپس تمامی محل های بخیه شده را توسط یک موادی می پوشانند تا از نشت کردن و خونریزی و یا هر گونه مشکل دیگر جلوگیری کنند.

مرحله آخر

خارج کردن بخش های اضافی و برش داده

در قسمت نهایی یا مرحله آخر قسمت هایی که دیگر استفاده ای نخواهند داشت و از قبل برششان داده‌ایم را از بدن خارج می کنیم و و فقط یک قسمت آستین مانند از معده به جا خواهیم گذاشت، سپس در انتها تمامی محل های برش داده شده را به صورت لایه لایه سوچور خواهیم زد.

مراقبت های بعد از عمل جراحی اسلیو معده؟

همانطور که گفتیم، بعد از هر عمل جراحی و قبل از هر عمل جراحی یکسری مراقبت ها و اقداماتی باید انجام شوند که حتماً ملزم به رعایت ان خواهیم بود این نکاتی که باید بعد از عمل رعایت شوند، به شرح زیر هستند:

رعایت کردن تمامی رژیم های غذایی تجویز شده توسط پزشک متخصص در مدت زمان یک سال لازم و ضروری است.

رعایت کردن تمام نکات ورزشی و همچنین انجام ورزش های سبک در دوران بعد از نقاهت بعد از عمل جراحی لازم و ضروری است.

استفاده مداوم از قرص های مولتی ویتامین و یا یک سری از پودرهای ویتامین که توسط پزشک تجویز شده اند، لازم و ضروری می باشد.

استفاده نکردن از نوشیدنی های الکلی و نوشیدنی های گازدار در مدت زمان یک سال بعد از عمل جراحی ضروری می باشد.

بعد از عمل جراحی از جابجا کردن وسایل سنگین خودداری کنید.

علاوه بر تمامی موارد گفته شده در قسمت بالا باید به تمامی نکاتی که پزشک به شما می گوید توجه نموده و آن‌ها را رعایت کنید تا در یک بازه زمانی یک ساله بهترین نتیجه را گرفته و نیاز به مرحله دوم عمل جراحی نداشته باشید، این مرحله دوم همان مرحله عمل اثنی عشری می‌باشد و سپس می توانید به زندگی عادی خودتان ادامه دهید.

نا امید نشوید

اگر چاق شده‌اید و از اندام خود ناامید هستید و تمامی راه ها را امتحان کرده اید و به نتیجه نرسیده اید بهتر است، به چیزهای منفی فکر نکنید و همچنان امیدوار باشید، چون هر مشکلی در روزگار امروز یک راه حل دارد، قطعاً شما در مرحله اول نباید به سراغ عمل ‌های جراحی بروید و خودتان را به دسته تیغ جراحی بسپارید.

بهتر است، در ابتدا سایر روش های درمانی را امتحان کنید، مانند ورزش کردن، کم خوردن تغذیه و استفاده از رژیم های غذایی مناسب ویا قرص ‌های رژیمی. اگر از این روش ها نتیجه مطلوب را نگرفتید در این صورت بروید سراغ اعمال جراحی لاغری که در ابتدا راجع به آن ها توضیح دادیم.

چندین عمل جراحی برای لاغری وجود دارد، اما بهترین آن ها و پر طرفدارترین ترین آن ها همان عمل جراحی اسلیو معده می باشد که در یک مدت زمان کوتاهی می تواند شما را به وزن دلخواهتان برساند و به آن چیزی که در ذهن می پرورانید خواهید رسید،

اما این به شرطی خواهد بود که به تمام نکاتی که پزشک به شما می گویند و ما به شما در این مقاله گفته ایم توجه کنید، همانطور که گفته شد مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده از حداقل ۶ ماه و تا حداکثر یک سال مجاز نمی باشد.

الکل و چاقی

با تحقیقات فراوانی که بر روی الکل انجام داده شده محققان دریافتند که مصرف الکل خطر افزایش سایز دور کمر و چاقی شکم را بیشتر می کند، این الکل باعث می شود تا اسید معده افزایش یافته و ایجاد سوزش سر دل یا زخم معده کند، همچنین مصرف الکل مشکلات حاد دیگری را نیز در بدن به وجود می آورد

که از جمله می‌توان به بیماری های کبدی، بیماری های پانکراس، بیماری های قلبی، سوء هاضمه، افزایش ابتلا به سرطان‌ های لب، سرطان های دهان، سرطان ‌های نای، سرطان‌ های مری، سرطان های معده، سرطان های پانکراس، سرطان ‌های رکتوم و همچنین بیماری‌ های کلیه، التهاب مزمن معده و چاقی اشاره نمود.

تاثیر اعتیاد به الکل

اعتیاد به الکل باعث می شود تا نقاطی از مغز تحریک شوند که در مصرف افراطی نقش داشته و بنابراین باعث به وجود آمدن چنین اختلالاتی خواهد شد،

همچنین مصرف بیش از حد و اعتیاد به الکل گرایش به پرخوری را در فرد بیشتر کرده و قطعاً خطر چاقی را در پی خواهد داشت، الکل هایی که برای نوشیدن استفاده می شود، همان ماده شیمیایی اتانول می باشد که اتانول از تخمیر کردن قند ها به وجود می آید

همانطور که میدانید هر گرم اتانول حدود ۷ کالری انرژی دارد. شاید به ظاهر کالری الکل پایین باشد، اما این کالری هیچ ماده مفید غذایی از جمله ویتامین ها، مواد معدنی و یا پروتئین ها را به همراه خود ندارد.

اگر به صورت دراز مدت از الکل استفاده کنید، قطعاً مشکلاتی در سلامتی تان به وجود خواهند آمد که از جمله باعث ایجاد کمبود پروتئین و کمبود ویتامین ها در بدن خواهند شد.

این مشروبات الکلی در بدن به مواد قندی تبدیل می شوند و در نتیجه با رژیم غذایی و کاهش وزن تان مقابله خواهند کرد و نمی توان آن ها را در رژیم های غذایی و همچنین رژیم های غذایی بعد از عمل جراحی که برای کاهش وزن انجام می شوند، قرار داد. چون در هر صورت باعث برگشت شما به وزن قبلی تان خواهند شد.

همراهی الکل و فعالیت های ورزشی

اگر الکل مصرف می کنید و در کنارش به ورزش نیز می پردازید، باز هم به وزن دلخواه تان نخواهید رسید، زیرا این نوشیدنی جزو نوشیدنی های پرکالری محسوب شده و موجب افزایش چاقی مخصوصاً چاقی شکمی خواهد شد.

از طرف دیگر مصرف مواد الکلی ریسک التهاب به معده و التهاب پانکراس را نیز به همراه خواهد داشت که بیمار را دچار مشکلات بدتر و حاد تری خواهد کرد که قطعاً حالت تهوع های شدید و درد معده را تجربه می کند.

بعضی از مشروبات الکلی همراه با تولید گاز می باشند که از طریق اشغال کردن فضای معده توسط گازهای تولیدی خودشان و بیشتر کشیده شدن معده، موجب درد و تهوع شدید تری در فرد می شوند.

یکی از نتایج مصرف بیش از حد مشروبات الکلی این است که کبد کالری‌ های بدن را تبدیل به چربی کرده و در خود ذخیره می کند که در این وضعیت به آن کبد چرب الکلی می گویند.

اگر بین زمان های مصرف مشروبات الکلی فاصله‌ای وجود نداشته باشد، این چربی های ذخیره شده در کبد نمی ‌توانند مکان‌ های دیگری را برای ذخیره سازی پیدا کرده و در آنجا ذخیره شوند، در این صورت تمام چربی ها در کبد ذخیره می شوند و کبد کارکرد خودش را از دست می‌ دهد.

پیشنهاد می کنیم از پست عمل اسلیو معده و کبد چرب دیدن کنید.

مصرف کردن مداوم الکل

مصرف کردن مداوم الکل باعث می شود که یک مرحله دیگر از تخریب کبد را نیز به وجود آورد که این مرحله را فیبروز کبدی و سپس سیروز کبدی می گویند که در نتیجه به نارسایی کبدی ختم خواهد شد.

یکی از توصیه های مهم و ضروری برای افرادی که عمل جراحی اسلیو معده، پلیسه نمودن معده و یا بای پس انجام داده اند مصرف نکردن مشروبات الکلی و حتی سیگار به مدت حداقل ۶ ماه و حداکثر یک سال می باشد.

افرادی که دارای بالن در معده خودشان هستند، با مصرف الکل در خطر خونریزی معده قرار می گیرند که برایشان بسیار خطرناک می باشد. و بیمارانی که دارای حلقه معده هستند، اگر الکل را مصرف کنند، امکانی برای جابجایی حلقه و سوراخ شدن معده را دارند. تمام این نکات مربوط به تمامی انواع مشروبات الکلی می باشد که شامل آب جو، شراب و ویسکی است.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با انواع راه هایی برای لاغری و کاهش وزن آشنا کنیم و همچنین انواع روش های جراحی را نیز که برای لاغری بر روی افراد انجام می شوند را گفتیم که یکی از این اعمال عمل جراحی اسلیو معده می باشد که بسیار مورد طرفدار و علاقه افراد است و جواب دهی بالایی نسبت به سایر روش ها خواهد داشت،

سخن آخر
سخن آخر

همچنین در این مقاله راجع به مزایای و مضرات این عمل جراحی بحث کرده ایم و از نوع رژیم های غذایی افراد گفتیم، همچنین به این پرداختیم که چرا مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده خطرناک می باشد و از مضرات و عوارض الکل برای تان صحبت کردیم. تمام هدف ما از جمع آوری این مطلب کمکی به شما عزیزان بود تا کمی از بار دغدغه های تان را کم کرده باشیم. هیچ چیز نشدنی نخواهد بود، پس نگران اضافه وزن تان نباشید…

در این جا مقاله ی مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده به انتها رسید. امید است موارد مطرح شده در خصوص مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده برای همه ی شما سودمند بوده باشند.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید