مزایای جراحی چاقی

در این مقاله از سایت دکتر سلیمی می خواهیم به موضوع مزایای جراحی چاقی بپردازیم، پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید. جراحی چاقی، یکی از عمل های زیبایی محسوب می شود که برای بسیاری از افراد، جنبه درمانی نیز دارد و برای بهبود اغلب بیماری های مربوط به چاقی، منفعت های فراوانی دارد و به بهبودی آن ها کمک می کند. این نوع جراحی ها، مزایای زیادی برای بیماران دارند و به همین خاطر، در میان متقاضیان بسیار محبوب شده اند و در جهان امروزی تقریبا همه با این نوع عمل های پر فایده آشنایی دارند و یا دست کم نام آن را شنیده اند.

مزایای جراحی چاقی
مزایای جراحی چاقی

این عمل با به کار گیری شیوه های جدید مانند لاپاراسکوپی که تهاجم کمتری دارند به انجام می رسند و کمتر عارضه را برای افراد به همراه می آورند. ضمنا برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به مزایای جراحی چاقی می توانید به دکتر سلیمی مراجعه کنید.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین ویتامین برای چاقی صورت دیدن کنید.

مزایای جراحی چاقی کدام اند؟

در این بخش از مقاله، می خواهیم منفعت هایی که این جراحی به بدن بیماران می رساند با شما صحبت کنیم که عبارت اند از:

مزایای جراحی چاقی کدام اند؟
مزایای جراحی چاقی کدام اند؟
  • کاهش وزن سریع

معمولا یکی از اساسی ترین مزیت این جراحی، پایین آوردن وزن است که در کمترین زمان ممکن اتفاق می افتد. کسانی که وزن زیادی دارند می توانند با به کار گیری این شیوه لاغری با شتاب بالا وزن خود را پایین بیاورند و به صورت اصولی، لاغری را تجربه کنند.

همچنین، با پایین آمدن وزن اختلالات بسیاری که به دلیل چاقی ایجاد شده بودند به سرعت بهبود پیدا می کنند و متقاضیان گرسنگی را مانند قبل احساس نمی نمایند؛

کاهش وزن سریع
کاهش وزن سریع

زیرا زمانی که جراحی را انجام می دهید، میزان غذای مصرفی شما نیز در هر وعده غذایی کاهش پیدا می کند و مقدار کالری دریافتی نیز به طور خودکار تنظیم می شود. چرا که با انجام این عمل، از حجم معده شما کم می شود و نمی توانید مانند سابق پر خوری نمایید.

ضمنا تفاوت این شیوه با رژیم غذایی این است که در این روش حس گرسنگی وجود نخواهد داشت ک شما را برای خوردن غذا ترغیب نماید و سایر اختلالات رژیم غذایی نیز در این شیوه، به چشم نمی خورد؛ به همین علت می توانید بدون دردسر از شر چربی های انباشته شده بدن خود خلاص شوید. همچنین برای اینکه مزایای جراحی چاقی را باد بگیرید می توانید به دکتر سلیمی مراجعه کنید.

لطفا از پست محاسبه bmi زنان دیدن کنید.

  • بهبود وضعیت زندگی

زمانی که افراد از وزن اضافی خود خلاص می شوند، به طور خودکار، شرایط بهتری را در وضعیت زندگی خود تجربه می کنند. بنابراین، همین دلیل کافی است تا اقدامات لازم برای جراحی را به کمک دکتر سلیمی به انجام برسانید، تا از مزایای آن بهره مند شوید.

کسانی که وزن بالایی دارند به اجبار در محدودیت های متعددی زندگی می کنند، مثلا نمی توانند رشته های ورزشی دلخواه خود را دنبال کنند و یا حتی به کارهای روزمره خود برسند. در برخی موارد، مشکلات این افراد به قدری شدید است که حتی توانایی درست راه رفتن را نیز از دست می دهند.

هنگامی که چنین افرادی با شناخت مزایای جراحی چاقی به انجام آن روی بیاورند، قطعا امید بیشتری نسبت به بهبود وضعیت زندگی خود پیدا می کنند و مسائل مربوط به چاقی نیز به تدریج حل خواهد شد.

برای همین، کارایی افراد در زمبنه های مختلف به آهستگی بالا می رود و می توانند با موفقیت های گوناگون از ادامه زندگی خود لذت ببرند. مثلا به شغل یا رشته ورزشی دلخواه خود وارد شوند. در نتیجه زندگی آلی برای فرد ایجاد می شود.

  • درمان بیماری دیابت

این موضوع، ممکن است برای اغلب افرادی که اضافه وزن دارند، به وجود بیاید که به برخی از امراض مرتبط با چاقی مبتلا شوند، مانند دیابت نوع یک یا نوع دو. به همین خاطر، علاوه بر مشکلات دیگر خطرات گوناگونی نیز جان این افراد را تهدید می کند.

درمان بیماری دیابت
درمان بیماری دیابت

اما بهتر است بدانید هنگامی که انواع جراحی چاقی را به انجام می رسانید، همه بیماری هایی که به دلیل اضافه وزن به آن ها دچار شده بودید رو به بهبودی می روند و کیفیت سلامتی فرد افزایش می یابد. برای همین، امید بیماران در رابطه با داشتن یک زندگی سالم با سطح سلامتی بالا بیشتر خواهد شد.

پزشکان زیادی مانند دکتر سلیمی، به دلیل مزایای جراحی چاقی انجام آن را به بیماران خود توصیه می کنند تا همزمان که چربی های خود را از دست می دهند، بیماری های خود را نیز بهبود ببخشند.

  • بهبود وضعیت روانی بیمار

هنگامی وزن بدن بیش از حد بالا می رود، خواه ناخواه افراد را دچار افسردگی می کند و بیماری های روانی گوناگونی را نیز پدید می آورد. چون چاقی محدودیت های فراوانی را برای بیماران ایجاد می نماید و اجازه نمی دهد به خوبی فعالیت های مورد علاقه خود را به انجام برسانند. در نتیجه انگیزه چنین افرادی برای ادامه زندگی به سادگی از بین می رود و مجبور است چالش های جدید و فراوانی را پشت سر بگذارد.

اما از آنجایی که بیماران بلافاصله پس از عمل چاقی وزن زیادی را از دست می دهند از میزان محدودیت های آن ها کاسته شده و امید بیشتری به زندگی پیدا می کنند. جراحی چاقی، امید و انگیزه زندگی در این افراد را بیدار می کند و باعث می شود از نظر وضعیت روانی نیز بهبود پیدا کنند و خود را به شرایط با ثبات تری ارتقا بدهند. افسردگی نیز نوعی بیماری روانی به شمار می آید که قطعا با عمل چاقی می توانید این مشکل را نیز به راحتی پشت سر بگذارید.

  • درمان سکته قلبی و مغزی

این بیماری ها نیز می توانند به سبب عمل چاقی به راحتی از بین بروند و میزان خطر ابتلا در افراد را پایین بیاورند. چون در چنین شرایطی، میزان چربی انباشته شده در بدن بیماران زیاد است و این موضوع احتمالا به ایجاد بیماری های مختلفی منجر خواهد شد، مثل سکته قلبی و مغزی.

به همین علت، اگر تحت انجام جراحی چاقی قرار بگیرید و تجمع چربی های بدن خود را کاهش بدهید، امکان دارد تا حدود زیادی بیماری های بدن خود را درمان کنید.

درمان سکته قلبی و مغزی
درمان سکته قلبی و مغزی

در ضمن برای بهبود امراض گفته شده موظف هستید که ابتدا وزن خود را کم کنید و به تناسب اندام برسید تا هم بیماری های موجود را بهبود ببخشید و هم از عارضه های بعدی آن ها در امان بمانید و سلامتی خود را در سطح بالا نگه دارید.

همچنین درمان بیماری هایی که به واسطه مرض چاقی به وجود آمده اند جزو مزایای جراحی چاقی به حساب می آید. بنابراین برای تجربه این جراحی می توانید به مطب دکتر سلیمی در تهران مراجعه نمایید و به راحتی از ایشان مشاوره بگیرید.

  • پیشگیری از شکسته شدن غضروف و استخوان ها

مشکلات چربی های انباشته شده در بدن، فقط به موارد گفته شده ختم نمی شود و گسترده تر از این حرف ها می باشد. بهتر است بدانید که چاقی می توانید عارضه های شدیدی را در بدن شما به وجود بیاورد که قابل جبران نباشند و سلامتی شما را به خطر بیندازند.

به عنوان مثال، اسکلت بدن نیز تا یک حد مشخصی تحمل وزن بدن را دارد که اگر از آن تجاوز نمایید باید عوارض آن را هم به جان بخرید که یکی از آن ها شکستگی غضروف ها و استخوان ها می باشد.

با وارد شدن آسیب، به نواحی گفته شده شکل ظاهری بدن نیز دچار تغییرات مختلفی می شود که خوشایند افراد نیست. چون فشاری که بر روی نواحی استخوانی و غضروفی بدن وارد می شود بسیار زیاد است، به گونه ای که این نواحی نمی توانند به درستی تاب بیاورند و به راحتی دچار شکستگی می شوند.

پس اگر افراد چاق بتوانند عمل چاقی را انجام بدهند، میزان چربی های بدن آن ها کاسته شده و در نتیجه مقدار فشار وارد شده بر استخوان ها و نواحی دیگر بدن هم پایین می آید؛ در این صورت سلامتی استخوان ها و غضروف های بدن شما تضمین خواهد شد.

  • طول عمر زیاد

در لابه‌لای مزایای جراحی چاقی که در پاراگراف های قبلی عنوان کردیم، به برخی از عوارض چاقی نیز اشاره نمودیم؛ بنابراین طبق مزایای گفته شده اگر بیماران عمل چاقی را انجام بدهند می توانند امیدوار باشند که طول عمر بالایی را از آن خود نمایند.

مثلا برخی از بیماران بر اثر چاقی به انواع امراض گوناگون دچار می شوند که سلامتی آنان را به خطر می اندازد و حتی ممکن است به قیمت از دست دادن جان آن ها تمام شود که تمامی این موارد منجر به کوتاه شدن طول عمر بیماران می شود.

برای همین هنگامی که تحت انجام جراحی چاقی قرار میگیرید بسیاری از بیماری های زمینه ای خود را میتوانید به راحتی درمان نمایید که به دلیل مرض چاقی با آن ها درگیر می باشید.

با توجه به تمامی مزایای جراحی چاقی گفته شده در بالا مشخص می شود که به طور کلی این جراحی می تواند سبب افزایش کیفیت سلامتی بیماران شود و محدودیت های زندگی آن ها را از بین ببرد.

  • پس انداز مالی بیشتر

در میان مزایای جراحی چاقی، شاید این مورد چندان به چشم نیاید، اما در جایگاه خود از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

چون افراد چاق، اشتهای فراوانی دارند و اکثر درآمد خود را صرف فست فودها، شیرینی جات و انواع غذاهای دیگر می کنند و نمی توانند جلوی خود را بگیرند. یا از طرفی به دلیل چاقی به بیماری های مختلفی دچار می شوند، که درمان هر کدام هزینه های خاص خود را در پی دارد.

در حقیقت با انجام جراحی چاقی فقط برای یک بار هزینه می کنید اما جلوی هزینه های آتی را به راحتی میگیرید.

از سویی دیگر، تمام هزینه جراحی چاقی که برای مشکلات چاقی انجام می دهید را می توانید پس از انجام جراحی برای خود پس انداز کنید و همزمان زندگی سالمی را در پیش بگیرید. از این جهت جراحی چاقی حتی از نظر مالی نیز می تواند منفعت های فراوانی را برای افراد به دنبال داشته باشد.

توصیه می کنیم مقاله مزایای جراحی اسلیو معده نیز مطالعه نمایید.

پس انداز مالی بیشتر
پس انداز مالی بیشتر

سخن پایانی

در این مقاله، در رابطه با مزایای جراحی چاقی با شما صحبت کردیم و گفتیم که به کمک دکتر سلیمی ، بهترین جراح چاقی تهران می توانید به خوبی برای انجام این عمل نوبت بگیرید و اقدامات مربوط به آن را انجام بدهید، این مزایا عبارت اند از:

کاهش وزن سریع، بهبود وضعیت زندگی، درمان بیماری دیابت، بهبود وضعیت روانی بیمار، درمان سکته قلبی و مغزی، پیشگیری از شکستگی غضروف و استخوان ها، طول عمر زیاد، پس انداز مالی بیشتر.

بنابراین با انجام جراحی چاقی دیگر دست یابی به چنین مزایایی دور از دسترس نیست! بلکه بلافاصله بعد از عمل همه این مزایا را در اختیار خواهید داشت.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید