مزایای جراحی اسلیو معده

افرادی که مزایای جراحی اسلیو معده را می دانند از ماهیت و تاثیر این جراحی بر روی بدن به خوبی اطلاع دارند. لطفا تا آخر مقاله ما را همراهی نمایید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

انجام جراحی اسلیو معده به منظور لاغری و کاهش وزن یکی از روش های نوین مقابله با چاقی مفرط می باشد. معتبر بودن این روش درمانی برای مقابله با چاقی موجب شده است تا بسیاری از افرادی که با مشکل چاقی مواجه هستند از جراحی اسلیو معده برای رهایی از محدودیت های بالا بودن وزن خود کمک بگیرند.

از آنجایی که چاقی یکی از مشکلات شایع در جامعه است و خطر ابتلا به بیماریهای مرتبط با آن همانند دیابت، فشار خون بالا، بیماری‌های کلیوی و قلبی به خوبی احساس می شود. روش‌های درمانی بسیاری برای مدیریت این چالش وجود دارد.

یکی از روشهای کاهش وزن، جراحی اسلیو معده به صورت ترمیمی است. که باعث کاهش قابل ملاحظه وزن و کاهش خطر بیماری های مرتبط با چاقی می گردد.

مزایای جراحی اسلیو معده
مزایای جراحی اسلیو معده

در این مقاله قصد داریم تا با بررسی مزایای جراحی اسلیو معده به صورت کامل با مزایای این نوع از جراحی آشنا شویم. از این طریق بتوانیم تصمیم خود را مبنی بر انجام این جراحی جهت لاغری به صورت قطعی بگیریم.

پیشنهاد می کنیم از پست دیابت شیرین دیدن کنید.

اطلاعات کلی از مزایای جراحی اسلیو معده

مطمئن! در اینجا جدولی وجود دارد که مزایای جراحی اسلیو معده را خلاصه می کند:

مزایاشرح
کاهش وزنجراحی اسلیو معده می تواند منجر به کاهش وزن قابل توجه و پایدار شود و منجر به بهبود شرایط سلامت مرتبط با چاقی مانند دیابت، فشار خون بالا و آپنه خواب شود.
کاهش گرسنگیبرداشتن بخشی از معده می‌تواند منجر به کاهش تولید هورمون‌های گرسنگی شود و پیروی از یک رژیم غذایی کم کالری را آسان‌تر کند.
بهبود کیفیت زندگیکاهش وزن و تسکین شرایط بهداشتی مرتبط با چاقی می تواند منجر به بهبود عزت نفس، اعتماد به نفس و کیفیت کلی زندگی شود.
بستری کوتاه مدت در بیمارستاناکثر بیماران می توانند یک روز پس از جراحی یا ظرف چند روز به خانه بروند.
بهبود باروریکاهش وزن ناشی از جراحی اسلیو معده می تواند باروری را در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) بهبود بخشد.
تحرک بهبود یافتهکاهش وزن می تواند تحرک را بهبود بخشد و درد مفاصل را کاهش دهد و انجام فعالیت بدنی را آسان تر کند.

 

منظور از اسلیو معده چیست و انجام این جراحی چه مزایایی دارد؟

اسلیو معده جزو جراحیهای دسته ی کاهش وزن می باشد. که انجام این جراحی موجب خواهد شد تا بر اساس تغییرات به وجود آمده در بدن بیمار، شاهد کاهش وزن وی باشیم.

برای انجام این جراحی ، بهترین جراح اسلیو معده یک قسمتی از معده را برش می دهد. سپس حجم معده را به صورت شیبدار کوچکتر می کند. این عمل باعث می‌شود که بیمار با خوردن مقدار کمتری از غذای معمول سیر شود. در نتیجه خطر چاقی و بیماری های مرتبط با آن کاهش یابد.

علاوه بر کاهش مصرف غذا، انجام جراحی اسلیو می تواند موجب پیشگیری و درمان برخی از بیماری های مرتبط با چاقی نیز گردد.

از آن جایی که اسلیو معده به تایید سازمان بهداشت جهانی رسیده است. انجام این جراحی بر طبق اصول استاندارد مورد تایید این سازمان می باشد. بسیاری از افراد برای رهایی از بند چاقی، انجام جراحی اسلیو معده را بر می گزینند.

این روش برای کاهش وزن صرفا برای افرادی مناسب است که دچار چاقی مفرط بوده و امکان کاهش وزن از طریق ورزش و رژیم برایشان میسر نباشد.

منظور از اسلیو معده چیست و انجام این جراحی چه مزایایی دارد؟
منظور از اسلیو معده چیست و انجام این جراحی چه مزایایی دارد؟

همچنین افرادی که با بیماری های مرتبط با چاقی نیز درگیر می باشند، می توانند از طریق انجام جراحی اسلیو معده، موجبات درمان بیماری خود را فراهم کنند.

در ادامه ی این بخش از مقاله به بررسی مزایای جراحی اسلیو معده خواهیم پرداخت. شما را با چندی از اصلی ترین مزایای این جراحی آشنا خواهیم ساخت. باید توجه داشته باشید که برای انجام عمل جراحی اسلیو معده به منظور لاغری، مشورت با پزشک متخصص جزو اولویتهای اصلی پیش از هرگونه تصمیم گیری در این زمینه می باشد.

بهترین دکتر اسلیو معده در یزد کیست؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی لینک آن کلیک نمایید.

  • کاهش قابل توجه وزن

شاید بتوان گفت اصلیترین مزیتی که می توان برای انجام جراحی اسلیو معده در نظر داشت، کاهش وزن از طریق انجام این جراحی می باشد. چاقی معضل بسیار بزرگی است و برخی از افراد نمی توانند از طریق روشهای معمول از بند چاقی و وزن بالای خود خارج شوند.

برای این طیف از افراد، کاهش وزن را می توان از جمله مزایای جراحی اسلیو معده دانست. چرا که انجام این جراحی می تواند به عنوان یک نقطه ی آغاز جدید در زندگیشان تلقی شود.

روند کاهش وزن پس از انجام جراحی اسلیو معده بسیار بالا می باشد. همین امر موجب شده است تا مبتلایان به چاقی مفرط، انجام جراحی اسلیو را به عنوان بهترین روش برای لاغری و کاهش وزن خود در نظر بگیرند.

در برخی از موارد ممکن است بعضی از افراد توان و یا شرایط گرفتن رژیم غذایی و ورزش مستمر را نداشته باشند. این دسته از افراد نیز می توانند به سبب مشورت با پزشک، شرایط خود را برای انجام جراحی اسلیو معده و یا سایر جراحیهای مرتبط با لاغری و کاهش وزن بررسی کنند.

هر چند که مزایای جراحی اسلیو معده نسبتا زیاد می باشد. اما به جرأت می توان گفت که کاهش وزن در کوتاه مدت به عنوان اصلیترین مزیتی است که می توان برای اسلیو معده در نظر داشت.

کاهش قابل توجه وزن
کاهش قابل توجه وزن

انجام جراحی اسلیو معده به منظور لاغری و یا با هر نیت دیگری که باشد حتما باید بر اساس تشخیص پزشک صورت پذیرد. پیش از انجام این جراحی، بیمار باید مدت مشخصی تحت نظر پزشک متخصص بوده باشد تا شرایط خود را برای انجام این جراحی به خوبی بررسی کند.

  • درمان بیماری های مرتبط با چاقی و کاهش خطر عود بیماری

یکی از بهترین مزایای جراحی اسلیو معده، کاهش خطر عود بیماری می باشد. با انجام این جراحی، بخش بالای معده تنگ شده و غدد گوارشی که مسئول تولید اسید معده هستند، کمتر به تماس با دیواره معده می آیند.

این امر می‌تواند باعث کاهش احتمال اتلاف اسید معده به مری و دهانه معده شود. در نتیجه، تحریک مری و دهانه ی معده نیز کاهش می یابد. بنابراین شانس عود بیماری‌هایی که با اسید معده مرتبط هستند. مثل ترشح اسید بیش از حد، ارجاع ماده غذایی به مری و زخم معده، کاهش می یابد.

البته باید توجه داشته باشید که این ویژگی صرفا یکی از مزایای جراحی اسلیو معده می باشد. بیماری های بسیاری نیز ممکن است به سبب انجام این جراحی درمان شوند.

درمان بیماری های مرتبط با چاقی و کاهش خطر عود بیماری
درمان بیماری های مرتبط با چاقی و کاهش خطر عود بیماری

همچنین با جراحی اسلیو معده، فشار و بازده جریان خروجی از معده، بهبود می‌یابد. که شاید به کاهش خطر عود و افزایش نرخ موفقیت در درمان بیماران بیشتر کمک کند. رفع مشکلاتی همچون بالا بودن فشار خون، مشکلات قلبی و کلیوی، اختلالات تنفسی و… نیز از جمله بیماری هایی هستند که به سبب انجام جراحی اسلیو معده می توان با آن ها مبارزه کرد.

علاوه بر موارد مذکور مزایای این جراحی شامل کاهش قابل توجه وزن، بهبود کیفیت زندگی و افزایش سلامت عمومی بیمار می باشد. همچنین این جراحی می‌تواند برای افرادی که به دلیل چاقی نتوانند با استفاده از روش‌های دیگر بهبود پیدا کنند، راه حلی مناسب باشد.

با اینحال، قبل از تصمیم گیری برای انجام جراحی، بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید. با توجه به وضعیت فردی، مزایا و معایب روش جراحی را مورد بررسی قرار دهید. سپس تصمیم خود را برای انجام جراحی اسلیو قطعی سازید.

  • بهبود کیفیت زندگی

جراحی اسلیو معده یکی از روشهای موثر در بهبود کیفیت زندگی افرادی است. که با اضافه وزن، چاقی یا بیماریهای مرتبط با چاقی. مانند دیابت، فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی و عروقی، اختلالات مختلف کبد و… روبرو هستند، می باشد.

برای بهره مندی از مزایای جراحی اسلیو معده باید بر طبق شرایط فرد اقدام به جراحی کرد. قبل از هر اقدامی، بایستی از راهکارهای بهداشتی و تغذیه ای استفاده شود. هنگامی که خطرات مربوط به چاقی برای فرد بسیار بالا باشد، استفاده از جراحی اسلیو معده می‌تواند بهترین راه باشد.

این نوع جراحی که به سادگی به عنوان جراحی لاغری هم شناخته شده است. در واقع به این معناست که بخشی از معده خارج شده و حجم معده کوچکتر شده است. تا فرد نتواند غذاهای پرکالری و پرچرب مصرف کند. بنابراین سبک زندگی افراد تغییر می ‌کند و سلامت آن ها هم بهبود می یابد.

نبود اعتماد به نفس

بسیاری از افرادی که دچار چاقی بیش از حد می باشند، نبود اعتماد به نفس را یکی از اصلیترین شاخصه های عدم پیشرفت خود می دانند. بیشترین سهم از دست رفتن اعتماد به نفس در چنین افرادی متعلق به چاقی و وزن بالای آن ها می باشد.

این طیف از افراد نیز می توانند با انجام جراحی اسلیو معده از مزایای آن بهره مند شوند. نیز با فرم دهی بدن خود، اعتماد به نفس از بین رفته را به دست آورند. بهتر است بدانید که مزایای جراحی اسلیو معده برای بهبود کیفیت زندگی شما صرفا در همین موارد منحصر نمی شود. مزایایی همچون کاهش استرس، افزایش طول عمر، بهبود رفتارهای تغذیه ای و… از جمله مواردی هستند که می توان به سبب انجام جراحی اسلیو معده به آن ها رسید.

نبود اعتماد به نفس
نبود اعتماد به نفس

خیلی از افراد با چاقی مفرط و بالا بودن وزن خود روبرو هستند. چنین افرادی معمولا به دنبال آشنایی با مزایای جراحی اسلیو معده می باشند. تا شرایط خود را برای انجام این جراحی بررسی کرده و در صورت صلاح دید پزشک، اقدام به انجام جراحی اسلیو به منظور لاغری و کاهش وزن خود کنند.

نتیجه گیری

سعی کردیم تا با بیان چندی از مزایای جراحی اسلیو معده، شما را با اصلیترین نکات مثبت انجام این جراحی آشنا سازیم. اصلی ترین مرجع شما برای تصمیم گیری در مورد انجام جراحی اسلیو معده به منظور لاغری، مشورت با پزشک و نظر خواهی از متخصصین این عرصه می باشد.

مشورت با منابع معتبر دراین زمینه می تواند شما را برای کاهش وزن از طریق جراحی اسلیو معده و یا روش های جایگزین این عمل، آشنا سازد.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید