مزایای اسلیو معده

مزایای اسلیو معده
فهرست مطالب

امروز در این مقاله قصد داریم درباره روش جراحی چاقی و مزایای اسلیو معده توضیحات جامعی را ارائه کنیم. لطفا در ادامه مقاله همراهمان باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

حتما تاکنون در خصوص بیماری چاقی و مشکلاتی آن مطالبی خوانده اید و یا در اطرافیان خود مشاهده کرده اید که بسیاری از افراد از چاقی و اضافه وزن رنج می برند.

مزایای اسلیو معده
مزایای اسلیو معده

چاقی می تواند علاوه بر افزایش وزن و عدم تناسب اندام، باعث بروز مشکلات و بیماری های مختلفی شود. بخصوص افرادی که از چاقی شدید رنج می برند، بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های مختلف مانند بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، فشار خون و … قرار دارند. بنابراین لازم است چنین افرادی اقدام به لاغری و کاهش وزن نمایند.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین دکتر اسلیو معده در یزد دیدن کنید.

انتخاب روش لاغری و کاهش وزن از اهمیت زیادی برخوردار است

انتخاب روش لاغری و کاهش وزن از اهمیت زیادی برخوردار است. بسیاری از افراد از روش هایی مانند رژیم غذایی و ورزش استفاده می کنند تا به کاهش وزن دلخواه خود برسند.

اما در بسیاری از مواقع، چنین راهکارهایی نمی تواند نتیجه دلخواه را ارائه دهد و کارساز نیست. این مسئله بخصوص برای افرادی که شاخص توده بدنی بالایی دارند و چاقی مفرط دچار شده اند بیشتر است. حال چاره کار استفاده از روش موثرتری به نام جراحی چاقی است.

جراحی چاقی شامل روش های مختلف است که با استفاده از جدیدترین روش های جراحی و درمانی، اقدام به جراحی افراد می کنند. از جمله کاربردی ترین و بهترین روش های جراحی چاقی، عمل اسلیو معده است.

عمل اسلیو معده، پر استفاده ترین روش جراحی چاقی محسوب می شود و می تواند مزیت های بسیار زیادی را به همراه داشته باشد.

به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم بصورت کامل به بررسی عمل اسلیو معده و مزایای اسلیو معده و نیز مزایای جراحی چاقی بپردازیم. همچنین در خصوص شرایط انجام این نوع جراحی و دیگر مسائل، توضیحاتی ارائه خواهیم داد. بنابراین توصیه می شود تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

عمل اسلیو معده چیست؟

همانطور که در مقدمه مقاله گفته شد، عمل اسلیو معده یکی از روش های جراحی چاقی محسوب می شود که می تواند منجر به کاهش وزن افراد و رسیدن به وزن ایده آل شود.

جراحی اسلیو معده با هدف کاهش حجم معده انجام می شود. از آنجایی که چاقی و اضافه وزن، همراه با چربی های انباشته شده است و این چربی ها از کالری های اضافی از مواد غذایی دریافت می شود، عمل اسلیو معده کمک خواهد کرد که فرد با مصرف مقدار کمی از غذا، احساس سیری پیدا کند و این چرخه چاقی را از بین ببرد.

این جراحی بدین گونه است که به وسیله روش لاپاراسکوپی، برش هایی بر روی شکم به اندازه بسیار اندکی ایجاد می شود و سپس معده به بخش های مختلفی تقسیم می شود و نزدیک به 80 درصد حجم معده از بدن بیمار خارج خواهد شد.

عمل اسلیو معده چیست؟
عمل اسلیو معده چیست؟

حجم باقی مانده معده به شکل لوله ای بوده و همین مسئله باعث کاهش شدید حجم معده خواهد شد. این کاهش حجم معده باعث می شود که فرد با مصرف مقدار کمی از غذا، دچار سیری شود و به عبارتی دارای اشتهای کمی خواهد شد.

از طرفی تغییرات هورمونی گوارشی هم مزید بر علت شده و فرد می تواند کاهش وزن دلخواه خود را در کمترین زمان مشاهده کند.

فواید و مزایای اسلیو معده

عمل اسلیو معده با دستگاه لاپاراسکوپی انجام می شود. این روش جراحی با کمترین جای زخم و جراحت همراه است. بنابراین یکی از مزیت های اصلی و مهم عمل اسلیو معده، جراحت کم و کم عارضه بودن آن است. در واقع جراحی اسلیو معده جز کم عارضه ترین و بی خطرترین نوع جراحی های چاقی محسوب می شود و کارکرد بسیار عالی ای در زمینه کاهش وزن دارد.

جراحی اسلیو معده در کمتر از یک ساعت انجام می شود و مدت زمان بستری بیمار در بیمارستان تنها یک شب بوده و در نهایت با تشخیص و دستور پزشک جراح، فرد می تواند به منزل خود برود و استراحت نماید.

میزان بهبود افراد بعد از عمل اسلیو معده، بستگی به شرایط جسمی فرد و همچنین مراقبت های بعد عمل دارد. با این حال می توان گفت که نهایتا یکماه طول خواهد کشید که فرد به فعالیت های عادی خود بازگردد و همین مسئله یک مزیت محسوب می شود که دوران نقاهت بسیار کوتاهی دارد.
اما عمل اسلیو معده و مزیت های آن، به همین موارد خلاصه نمی شود و دارای مزیت ها و فواید بسیار زیاد است و به همین دلیل است که یک روشی محبوب در بین افراد و حتی پزشکان جراح محسوب می گردد.

در ادامه به برخی از مهمترین مزایای اسلیو معده می پردازیم که اهمیت بسیار زیادی دارد. این موارد عبارتند از:

عمل اسلیو معده باعث خواهد شد که فرد با مقدار کمی از غذا احساس سیری پیدا کند و همین مسئله، راه رسیدن به کاهش وزن را کوتاه تر و سریع تر خواهد کرد و طبیعتا در هیچ یک از روش های لاغری مانند رژیم غذایی، چنین مزیتی وجود ندارد.

عمل اسلیو معده با تغییرات اساسی در معده و سیستم گوارش، باعث می شود که بخشی از معده که باعث تولید هورمون های گرسنگی می شود، از معده فرد جدا شود و در نتیجه میل کمتری به غذا خواهد داشت. بنابراین تغییرات هورمونی از دیگر مزیت های جراحی اسلیو معده است.

عمل اسلیو معده به نسبت دیگر روش های جراجی چاقی، دارای جراحت داخلی کمتری است و صرفا در بخش معده تغییراتی اعمال می شود و همین مسئله باعث کوتاهی دوران نقاهت آن شده است.

در عمل اسلیو معده، دستگاه گوارش انسان که شامل روده و کیسه صفرا و … است، آسیبی به آنها وارد نخواهد شد. در واقع هضم غذا بعد از عمل اسلیو معده به مانند گذشته است و صرفا فرد میل کمتری به غذا خواهد داشت و غذای کمتری مصرف میکند. اتفاقا این جراحی باعث عملکرد بهتر روده خواهد شد.

جراحی اسلیو معده، تاثیری بر مسئله جذب مواد غذایی نخواهد داشت

جراحی اسلیو معده، تاثیری بر مسئله جذب مواد غذایی نخواهد داشت. زیرا این جراحی، روده را تحت تاثیر قرار نمی دهد و تغییراتی ایجاد نمی کند و عملا مشکلی ایجاد نخواهد شد.

رسیدن به اندام ایده آل و درست، از مهمترین مزایای جراحی اسلیو معده است و فرد می تواند در کوتاه ترین زمان و با کمترین عارضه، به کاهش وزن و لاغری ایده آل خود برسد.

جراحی اسلیو معده، تاثیری بر مسئله جذب مواد غذایی نخواهد داشت
جراحی اسلیو معده، تاثیری بر مسئله جذب مواد غذایی نخواهد داشت

جراحی اسلیو معده قادر خواهد بود علاوه بر کاهش وزن، کمک بسیار زیادی به درمان بیماری های مختلف مرتبط با چاقی نماید. بیماری هایی مانند دیابت، فشار خون، بیماری های قلبی و عروقی و … از جمله این موارد است که می توان به آن اشاره کرد.

موارد بالا از جمله مهمترین و اصلی ترین مزایای اسلیو معده است که به آن اشاره شد. لازم به گفتن است که برای انجام عمل اسلیو معده و برخورداری از مزیت های آن، باید از متخصصین جراحی چاقی مجرب و باتجربه ای استفاده کرد. بنابراین لازم است تحقیقات لازم و درستی را در خصوص انتخاب پزشک جراح انجام دهید.

عمل اسلیو معده به چه کسانی توصیه می‌شود؟

عمل اسلیو معده می تواند به افرادی که به چاقی شدیدی دچار شده اند، کمک کند تا اضافه وزن و چاقی خود را در کمترین زمان درمان نمایند.

در واقع سرعت چربی سوزی و کاهش وزن در عمل اسلیو معده بسیار بالاست و در هیچکدام از روش های لاغری نمی توان به این موضوع مهم دست پیدا کرد.

اما باید بدانید که عمل اسلیو معده و انجام آن، اصول و شرایطی دارد و افرادی می توانند اقدام به عمل اسلیو معده کنند که شرایط زیر را داشته باشند و به آنان توصیه می شود که از این روش جراحی چاقی استفاده کنند. این شرایط عبارتند از:

 • افرادی که به بیماری های قلبی مبتلا شده اند و این بیماری ناشی از چاقی شدید بوده است.
 • افرادی که دارای فشار خون بالایی هستند و کنترل فشار خون مناسبی ندارند.
 • افرادی که از کلسترول بالایی رنج می برند.
 • افرادی که دارای مشکلات در خواب شبانه یا همان آپنه خواب هستند.
 • افرادی که دارای بیماری دیابت بخصوص دیابت نوع دوم هستند.
 • افرادی که به دلیل انسداد رگ های خونی ناشی از چربی بالا، سابقه سکته قلبی و مغزی داشته اند.
 • افرادی که مبتلا به سرطان و تومورهای مختلفی هستند.
 • افرادی که با مشکلات ناباروری دست و پنجه نرم می کنند.

این جراحی زمانی انجام خواهد شد که پزشک جراح، یکسری از آزمایشات و محاسبات وزنی را انجام دهد.

در واقع شاخص توده بدنی فرد، معیار اصلی در خصوص عمل اسلیو معده است. این موارد عبارتند از:
 • افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالاتر از عدد 40 هستند و در واقع چاقی شدیدی دارند.
 • افرادی که دارای شاخص توده بدنی در محدود 35 تا 39.9 هستند و چاقی متوسط رو به بالا دارند و در عین حال از بیماری هایی مانند فشار خون و دیابت و مشکلات تنفسی مواجه اند.
 • افرادی که دارای شاخص توده بدنی 30 تا 34 هستند و چاقی شدید ندارند، اما پزشک جراح بنا به شرایط مختلفی مانند عوارض چاقی و … تشخیص می دهد که عمل اسلیو معده انجام شود.

برای اینکه بتوانیم از مزایای اسلیو معده استفاده کنیم، بایستی بدانیم که آیا شرایط و صلاحیت لازم برای انجام این جراحی را داریم یا خیر که در موارد بالا مشخص می شود.

در واقع شاخص توده بدنی فرد، معیار اصلی در خصوص عمل اسلیو معده است. این موارد عبارتند از:
در واقع شاخص توده بدنی فرد، معیار اصلی در خصوص عمل اسلیو معده است. این موارد عبارتند از:

کاهش وزن بعد از اسلیو معده چگونه است؟

در بخش های قبلی گفتیم که کاهش وزن در جراحی اسلیو معده، سریع رخ خواهد داد. بیماران می توانند بعد از عمل اسلیو معده، بیش از یک سوم وزن بدن خود را در بازه زمانی یکساله پس از عمل اسلیو معده از دست بدهند.

البته در برخی از مواقع دیده شده است که با توجه به مراقبت های بعد از اسلیو معده و رژیم غذایی همراه با آن، افراد توانسته اند در بازه زمانی 6 ماهه بعد از عمل اسلیو، به کاهش وزن سریعی برسند و وزن ایده آل خود را بدست آورند.

بصورت کلی باید گفت که عمل اسلیو معده باعث می شود که فرد نزدیک به 80 درصد اضافه وزن خود را بصورت کامل از دست بدهد و این مسئله بسیار مهم و حیاتی بوده و جز مهمترین مزایای اسلیو معده محسوب می شود.

تحقیقات متعددی نشان داده است که بعد از عمل اسلیو معده، فرد به سلامت کامل وزنی و بیماری های مرتبط با چاقی رسیده است و در بازه های زمانی بین 6 ماه تا یکسال توانسته است، کاهش وزن ایده آل خود را انجام دهد.

کاهش وزن بعد از اسلیو معده چگونه است؟
کاهش وزن بعد از اسلیو معده چگونه است؟

آمادگی های قبل از عمل اسلیو معده

برای اینکه بتوان به عمل اسلیو معده پرداخت و همچنین از مزایای اسلیو معده بهره مند شد، لازم است اقدامات و آمادگی هایی را قبل از عمل اسلیو معده انجام داد.

به عنوان مثال، لازم است چند هفته قبل از جراحی، فعالیت های ورزشی مناسب و درستی انجام داد که پزشک جراح، توصیه های لازم را در این خصوص ارائه می دهد.

همچنین از مصرف سیگار و مشروبات الکلی باید خودداری نمود. زیرا مصرف دخانیات و الکل می تواند باعث بروز عفونت و خونریزی های شدید در حین جراحی شود.

از حدود دو هفته قبل از جراحی اسلیو معده، بایستی از رژیم های غذایی پروتئینی استفاده کرد و همچنین مصرف کربوهیدرات را به حداقل خود رساند.

چنین محدودیت های غذایی و دارویی که توسط پزشک به فرد ارائه می شود، برای این است که روند عمل اسلیو معده با موفقیت انجام شود و در نهایت، نتیجه موردنظر به فرد منتقل شود.

از دیگر موارد مهم در خصوص اقدامات قبل از عمل اسلیو معده عبارتند از:

 • از حدود دو روز قبل از عمل اسلیو، لازم است مایعات فراوانی مصرف شود و بهتر است صرفا مایعات مصرف شود و از مصرف مواد غذایی جامد خودداری گردد. از طرفی مصرف نوشیدنی های دارای کافئین و شکر باید قطع گردد.
 • اگر فردی عادت به مصرف سیگار دارد، بهتر است از چند هفته قبل از عمل، اقدام به ترک دخانیات نماید. زیرا مصرف سیگار می تواند باعث افزایش عفونت در حین جراحی و بعد از آن شود.
 • لازم است در صورت مصرف هرگونه مکمل یا داروهای گیاهی و انواع مسکن ها، حتما با پزشک جراح مشورت های لازم انجام شود.
 • در صورت مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و ویتامین E و …، لازم است از یک هفته قبل از جراحی، مصرف آن قطع گردد.
 • لازم است از شب قبل از جراحی، بصورت ناشتا باشید و با دستور پزشک خود این اقدام مهم را انجام دهید. همچنین در صورت تجویز داروهای خاص توسط پزشک جراح، حتما مصرف آن جدی بگیرید.
از دیگر موارد مهم در خصوص اقدامات قبل از عمل اسلیو معده عبارتند از:
از دیگر موارد مهم در خصوص اقدامات قبل از عمل اسلیو معده عبارتند از:

دوره نقاهت بعد از عمل اسلیو معده

همانطور که در بخش های قبلی گفته شد، یکی از مهمترین مزیت های جراحی اسلیو معده، این است که روند دوران نقاهت بعد از عمل اسلیو طولانی نخواهد بود و فرد می تواند در کمترین زمان بعد از جراحی، به فعالیت های روزانه و عادی خود بازگردد.

به عنوان مثال، فرد می تواند بعد از گذشت 3 روز از جراحی، فعالیت های سبک روزانه خود را انجام دهد. همچنین فرد نباید به مدت یکماه بعد از جراحی، فعالیت های سنگین انجام دهد و فعالیت های ورزشی سبکی را در برنامه خود قرار دهد.

در برخی از موارد، پزشک جراح به فرد تجویز می کند که بع از جراحی از مکمل های مولتی ویتامین، کلسیم و … استفاده کند. زیرا بدن فرد بعد از جراحی، دچار کمبود مواد معدنی خواهد شد و برای جبران آن، باید علاوه بر رعایت رژیم غذایی مخصوص خود، از مولتی ویتامین های مختلف استفاده کند.

دوره نقاهت بعد از عمل اسلیو معده
دوره نقاهت بعد از عمل اسلیو معده

انجام آزمایشات دوره ای نیز بسیار ضروری بوده و لازم است دائما تحت نظر پزشک جراح باشد تا فرد بتواند در زمانی کوتاه و بدون هیچ مشکلی به کاهش وزن برسد و از مزایای اسلیو معده برخوردار شود.

لطفا از پست بهترین جراح اسلیو معده در اهواز دیدن کنید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی یکی از بهترین روش های لاغری در زمینه جراحی چاقی، یعنی عمل اسلیو معده پرداختیم. این جراحی دارای مزیت ها و فواید بسیار زیادی است و ما در این مقاله به مهمترین مزایای اسلیو معده پرداختیم و بررسی های لازم را در این خصوص انجام دادیم.

برای بهره مندی از مزیت های اسلیو معده و رسیدن به کاهش وزن، لازم است از شرایط و اقدامات قبل و بعد از عمل باخبر باشیم. در این مقاله بصورت خلاصه به بررسی این موارد مهم هم پرداخته شد.

توصیه می شود برای انجام عمل اسلیو معده و روند موفقیت آمیز بودن آن، حتما در انتخاب پزشک جراح خود دقت نمایید و از متخصصی بهره ببرید که از تجربه و تخصص بالایی برخوردار است.

اسلیو معده بهتره یا بای پس؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی لینک فوق کلیک نمایید.

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن
رژیم غذایی
رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن، برای افراد برنامه های غذایی مشخصی طراحی می گردد تا از طریق محاسبه ی قد و وزن

روش های درمان دیابت
دیابت
روش های درمان دیابت

در این مقاله سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که روش های درمان دیابت چیست؟ جراحی چاقی از روش های درمان دیابت با

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

Call Now Buttonبا یک کلیک مشاوره بگیرید