مرکز درمان چاقی تهران

امروز با موضوع مرکز درمان چاقی تهران در خدمت شما هستیم.

در این مقاله راجع به چاقی، مشکلات چاقی و انواع روش های درمان چاقی صحبت می کنیم. همچنین به موضوع مرکز درمان چاقی تهران نیز می پردازیم. با ما باشید.

برای تشخیص و آشنایی بهترین دکتر اسلیو معده برای درمان لاغری در یزد توصیه می کنیم از صفحه بهترین دکتر اسلیو معده در یزد دیدن کنید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

09120174510

مقدمه

مرکز درمان چاقی تهران
مرکز درمان چاقی تهران

برای درمان قطعی چاقی و کاهش وزن اصولی، مراجعه به مرکز درمان چاقی تهران بهترین کار است. در مرکز درمان چاقی تهران، خدمات مختلفی ارائه می شوند که مهم ترین هدف تمام آن ها، لاغری و کاهش وزن افراد می باشد.

از جمله خدمات رایج در تمام مراکز مرتبط با درمان چاقی می توان به عمل های جراحی چاقی اشاره کرد که انواع مختلفی داشته و هر نوع که انتخاب و انجام شود، نتیجه بسیار خوبی خواهد داشت.

در این راستا، دکتر سلیمی که بهترین دکتر عمل های چاقی شناخته می شود نیز با سال ها تجربه و تخصص، مشاوره های خوبی به شما می دهد.

با این حال بسیاری از افراد به دلیل عدم آشنایی با مزایای این عمل ها یا تصور اشتباه در مورد هزینه و شرایط عمل های جراحی چاقی به جای مراجعه به مرکز درمان چاقی تهران، از روش های مرسوم که معمولا نتیجه گیری از آن ها سخت و گاها غیر ممکن است، استفاده می کنند.

اگر ساکن شمال هستید برای جراحی لاغری توصیه می کنیم صفحه بهترین دکتر جراحی لاغری در شمال را مشاهده کنید.

در این مقاله قصد داریم تا در مورد بهترین مرکز درمان چاقی تهران، خدمات و انواع عمل های جراحی که در این گونه مراکز انجام می شود و نکات مهمی که در انتخاب بهترین مرکز درمان چاقی تهران باید در نظر گرفت، توضیحاتی را ارائه دهیم.

خدمات مرکز درمان چاقی تهران

  • مشاوره و معاینه
  • درمان چاقی
  • پیگیری درمان
  • معاینات دوران نقاهت

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر روی بخش خدمات مرکز درمان چاقی تهران کلیک کنید.

آن چه در این نوشتار مورد بررسی قرار می گیرد:

چاقی چیست؟

چاقی چند شکل دارد؟

به چه روش هایی می توان چاقی را تشخیص داد؟

مشکلات و بیماری هایی که از چاقی سر منشا می گیرند، کدام است؟

چه دلایلی باعث بروز چاقی در افراد می شوند؟

مزایای لاغری و کاهش وزن چیست؟

مرکز درمان چاقی چگونه مرکزی است؟

چه مسائل و مشکلاتی مانع لاغری و کاهش وزن می شوند؟

چه خدماتی در مرکز درمان چاقی تهران ارائه می شود؟

روش های رایجی که برای لاغری استفاده می شوند، کدامند؟

دلایل عدم نتیجه گیری از روش های مرسوم چیست؟

بهترین روش لاغری با چه فاکتورهایی انتخاب می شود؟

جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی چند نوع دارد؟

جراحی های تهاجمی چند حالت دارند؟

بالون معده چیست؟

بالون معده چند نوع دارد؟

اسلیو معده چیست؟

اسلیو چند نوع دارد؟

چه افرادی برای انجام اسلیو کاندیدای مناسب تری هستند؟

رینگ معده چیست؟

روش انجام رینگ معده به چه صورت است؟

بای پس چیست؟

بای پس معده چه تفاوت هایی با اسلیو دارد؟

اقداماتی که پیش از جراحی ها در مرکز درمان چاقی تهران انجام می شوند، چه مواردی هستند؟

بعد از انجام جراحی، در مرکز درمان چاقی تهران چه مراقبت هایی انجام می شود؟

ویژگی های یک مرکز درمان چاقی تهران خوب چیست؟

برای پیدا کردن بهترین مرکز درمان چاقی تهران، چه روش هایی وجود دارد؟

پزشک خوب چه تاثیری در نتیجه عمل های جراحی مرکز درمان چاقی تهران دارد؟

 

چاقی چیست؟

سلامت بدن از نظرات مختلفی بررسی می شود. هر گونه تغییری که در وضعیت بدن ایجاد شود، موجب به خطر افتادن سلامت می شود. چاقی یکی از تغییراتی است که ممکن است در بدن رخ دهد و در نهایت منجر به مشکلات و بیماری های مختلف شود. با توجه به تاثیرات این مسئله در بدن، آشنایی با شرایط آن برای مقابله و  جلوگیری از ابتلا و درمان راحت، ضروری می باشد.

تعریف چاقی

چاقی، واژه ای است که در زمان ازدیاد یک چیز، به آن نسبت داده می شود. البته در لغت، چاقی تعاریف و معانی  دیگری نیز دارد. به عنوان مثال؛ چاقی به معنای فربگی و پرگوشتی نیز هست.

در تعریف علمی چاقی بر مبنای همین تعریف می توان گفت، زمانی که تجمع سلول های چربی در بدن، از حد خاصی بیشتر شده و چربی ها در یک قسمت انباشته شوند، چاقی اتفاق می افتد.

چاقی معمولا با اضافه وزن همراه است. در واقع هنگامی که فرد دچار اضافه وزن می شود، هشداری برای چاقی خواهد بود و در صورت عدم کنترل اضافه وزن، امکان بروز چاقی وجود دارد.

به بیان دقیق تر، چاقی حالتی در بدن است که سلول های چربی در آن به صورت یک بافت تجمع می کنند و این بافت در نقاط مختلف بدن، بسته به علت چاقی رسوب کرده و تجمع می کند که باعث برآمدگی و بزرگ شدن ناحیه تجمع چربی ها شده و در نتیجه فرد، دچار چاقی می شود.

چاقی، بیماری یا معضل

خطرات و مشکلات چاقی امروزه به حدی است که مطالعات در مورد علل و چگونگی آن و همچنین مطالعات در مورد روش های درمانی چاقی به شکل جدی تری انجام می شود. یکی از مسائل مهم که در تحقیقات مربوط به چاقی مورد بررسی قرار می گیرد، ماهیت چاقی در علم پزشکی است. بسیاری از پزشکان و محققین، چاقی را یک بیماری می دانند.

علت این امر، مشکلات و بیماری هایی است که در افراد چاق بیشتر دیده می شود. در مقابل، بسیاری از پزشکان چاقی را به عنوان یک معضل معرفی می کنند و علت آن مشکلاتی است که چاقی در زندگی عادی و روزمره افراد به وجود می آورد. به عنوان مثال؛ چاقی راندمان کاری افراد را کاهش می دهد و باعث خستگی زود هنگام می شود.

چاقی؛ چه به عنوان یک معضل و چه به عنوان یک بیماری، می تواند خطرناک باشد. برای کاهش خطرات چاقی، درمان به موقع آن ضروری می باشد. یکی از روش های درمانی چاقی مراجعه به پزشک است و یکی از بهترین پزشکان در این زمینه دکتر سلیمی می باشند.

چاقی، بیماری یا معضل
چاقی، بیماری یا معضل

چاقی چند شکل دارد؟

همان طور که گفته شد، چاقی حالتی در بدن است که در اثر تجمع چربی ها در قسمت های مختلف به وجود می آید. تجمع چربی ها شکل یکسانی نداشته و در افراد مختلف به حالت های متفاوتی اتفاق می افتد. منشا بروز، میزان فعالیت بدنی، جنسیت، ژنتیک، عوامل محیطی و … باعث بروز حالت و شکل های مختلف چاقی می شوند.

چاقی سیبی

یکی از اشکال چاقی، چاقی سیبی شکل است که در آن، بدن حالتی عضلانی دارد. در واقع افرادی که به این شکل از چاقی مبتلا هستند، بدنی با شانه ها، قفسه سینه و باسن پهن دارند.

حتی در صورت استخوان بندی ریز نیز تجمع چربی ها  در افراد با این شکل از چاقی به گونه ای است که فرد، عضلانی دیده می شود. در این شکل از چاقی، تشخیص منحنی های بدن دشوار می شود.

به عنوان مثال؛ این افراد گودی کمر نداشته و اغلب دارای باسن تخت می باشند. در صورتی که زنان به این شکل از چاقی مبتلا شوند، بدنی مردانه پیدا می کنند. این شکل از چاقی، مشکلاتی مانند رویش موی زائد، جوش های زیرپوستی و … را نیز ممکن است به همراه داشته باشد.

چاقی گلابی

از دیگر اشکال چاقی، می توان به چاقی گلابی شکل اشاره کرد. تعریف این شکل از چاقی ساده است و بیشتر در زنان رخ می دهد. در این شکل از چاقی، معمولا فرد دارای بالا تنه ای متعادل و متناسب است و بیشترین تجمع چربی در پایین تنه، باسن و ران ها اتفاق می افتد. یکی از مسائل قابل رویت در این شکل از چاقی، تفاوت سایز بالا تنه و پایین تنه است.

استخوان بندی در افرادی که به این شکل از چاقی مبتلا هستند، معمولا ریز می باشد. این شکل از چاقی بیشتر به علت مصرف غذاهای حاوی قند و چربی اتفاق می افتد و چون ترشح استروژن بالاتر می رود، چاقی در قسمت پایین تنه نیز افزایش پیدا می کند. از رایج ترین مشکلاتی که افراد با چاقی گلابی شکل به آن مبتلا هستند، می توان به سلولیت اشاره کرد.

چاقی ساعت شنی

یکی از فرم های چاقی در بدن، که افرادی که البته در میان برخی از افراد جزو شکل های محبوب چاقی می باشد، چاقی ساعت شنی است. در این حالت، چربی در سینه و باسن تجمع پیدا می کند و شکم و کمر چندان چربی ندارند. البته این حالت زمانی مناسب است که تجمع چربی در بدن کنترل شده باشد.

در غیر این صورت بدن تا حد زیادی به فرم سیبی شکل مشابه می شود و ظاهر نامناسبی پیدا می کند. چاقی ساعت شنی نیز به علت تغذیه نامناسب و تحرک کم اتفاق می افتد.

چاقی مستطیلی

آخرین شکل چاقی که در این مقاله بررسی خواهیم کرد، چاقی مستطیلی شکل است. چاقی مستطیلی ترکیبی از چاقی ساعت شنی و سیبی شکل است. در این نوع چاقی نیز زنان بدنی مردانه پیدا می کنند و در اصطلاح ظاهری چهارشانه خواهند داشت.

در چاقی مستطیلی شکل، تفاوت اندازه بالا تنه و پایین تنه بسیار ناچیز است و چربی به طور یکدست در کل بدن تجمع پیدا می کند. این نوع از چاقی ممکن است ناشی از تغذیه نامناسب یا ریشه ژنتیکی داشته باشد. همچنین استخوان بندی درشت نیز ممکن است در این فرم چاقی تاثیرگذار باشد.

با مراجعه به مرکز درمان چاقی تهران، معمولا می توان اطلاعات کاملی در مورد چاقی کسب کرد. در این مراکز، پزشکان با تجربه ای مانند دکتر سلیمی وجود دارند که اطلاعات مناسب در این زمینه را در اختیار بیماران می گذارند.

چاقی مستطیلی
چاقی مستطیلی

به چه روش هایی می توان چاقی را تشخیص داد؟

یکی از اقدامات اولیه که در مرکز درمان چاقی تهران و تمام مراکزی که در زمینه درمان چاقی فعالیت می کنند، انجام می شود؛ تشخیص میزان چاقی، میزان لازم کاهش وزن و وضعیت بدنی است. این کار از روش های مختلفی امکان پذیر است. برخی از روش های تشخیص چاقی رایج تر بوده و توسط تمام افراد به شکل معمول قابل انجام می باشند.

وزن کشی

یکی از اولین روش ها برای تشخیص چاقی وزن کشی می باشد. در صورتی که فرد، شرایط به خصوصی نداشته باشد، اضافه شدن وزن، نشان از چاقی است.

به عنوان مثال؛ زنان باردار به علت رشد جنین در ماه های مختلف بارداری دچار اضافه وزن می شوند که معمولا این وزن اضافه تا حد زیادی با زایمان از بین می رود، یا ورزشکاران به دلیل عضله سازی در بدن، دچار اضافه وزن می شوند. اما در صورتی که فرد در هیچ کدام از این گروه ها حضور نداشته باشد، اضافه وزن قطعا نشان از چاقی است.

در حالت کلی، هنگامی که وزن حدود 20% افزایش داشته باشد، فرد به اضافه وزن دچار شده و هر چقدر این میزان بیشتر شود، فرد به ابتلا به چاقی و چاقی خطرناک نزدیک تر می شود. بررسی تغییرات وزنی با ترازوهای مخصوص، هم در خانه و هم در مرکز درمان چاقی تهران قابل انجام می باشد.

شاخص توده بدنی

از دیگر روش های تشخیص چاقی، بررسی شاخص توده بدنی است. در واقع برای تشخیص دقیق میزان چاقی و اضافه وزن، استفاده از روش شاخص توده بدنی ضروری می باشد. همچنین برای انتخاب شیوه لاغری نیز تعیین شاخص توده بدنی کمک کننده می باشد. شاخص توده بدنی، دارای یک فرمول و جدول مشخص است.

در این فرمول که از قد و وزن استفاده می شود، عددی حاصل می شود که با قرار دادن آن در جدول شاخص توده بدنی، وضعیت بدن مشخص می شود.

نتیجه این فرمول ممکن است نشاندهنده کمبود وزن فرد بوده یا فرد را در وضعیت نرمال نشان دهد. همچنین ممکن است فرد به درجات مختلف چاقی از اضافه وزن تا چاقی مفرط مبتلا باشد که بعد از تشخیص، روش درمانی مناسب برای بیمار انتخاب می شود.

شاخص توده بدنی
شاخص توده بدنی

مشکلات و بیماری هایی که از چاقی سر منشا می گیرند، کدام است؟

هر عاملی که بدن را از شرایط عادی خارج کند، می تواند یک بیماری بوده یا عامل بروز یک بیماری شود. چاقی که به علت تجمع چربی ها رخ می دهد، از جمله عوامل مهمی است که از طرق زیادی می تواند باعث بروز بیماری های مختلف، تشدید بیماری های قبلی و … شود. از جمله روش های تاثیرگذاری چاقی در ابتلا به بیماری ها، تغییراتی است که با گسترش چربی ها در بدن، در ترشح هورمون های اساسی خواهد گذاشت.

فشار خون

نوسانات فشار خون یکی از مشکلات مهم در افرادی است که به چاقی مبتلا هستند. حتی اگر فرد، پیش از ابتلا به چاقی نیز دارای فشار خون باشد، چاقی می تواند باعث تشدید و بدتر شدن وضعیت آن شود.

هنگامی که سلول های چربی در بدن تجمع پیدا کنند، وارد جریان خون می شوند. سلول های چربی قابلیت افزایش دارند، افزایش این سلول ها در خون می تواند باعث گرفتگی عروق و رگ ها شود. با توجه به این که عروق، محل اصلی رفت و برگشت خون به اندام های مختلف می باشند، گرفتگی آن ها موجب تغییر در شدت جریان خون شده و فرد به فشار خون مبتلا می شود.

دیابت

دیابت از دیگر بیماری هایی است که در صورت ابتلای افراد چاق به آن، خیلی زود شدت گرفته و به مراحل حاد می رسد. یکی از مهم ترین مشکلات دیابتی هایی که به چاقی نیز مبتلا هستند، سکته های ناگهانی است. دیابت با چاقی تشدید می شود. درصد مرگ دیابتی هایی که به چاقی نیز مبتلا هستند، بیشتر از مرگ افراد دیابتی با وزن نرمال است.

نقرس

نقرس، یکی از بیماری های التهابی است که ممکن است به شکل های مختلف بروز کند. از جمله علائم نقرس می توان به سوزش، قرمزی، التهاب و رایج ترین آن درد در ناحیه انگشتان پا، به خصوص شست پا اشاره کرد. ابتلای به نقرس ممکن است برای تمام افراد اتفاق بیفتد. اما بیشترین علت ابتلا به این بیماری، چاقی است.

سرطان

از دیگر مشکلات و بیماری هایی که افراد چاق به آن مبتلا می شوند، سرطان است. به خصوص سرطان معده و در زنان، سرطان سینه در دوران یائسگی از رایج ترین بیماری های افرادی می باشد که همزمان به چاقی نیز مبتلا می باشند.

دردهای مفصلی

اما رایج ترین مشکل و بیماری افراد مبتلا به چاقی، دردهای مفصلی است. بیشتر افراد چاق، به خصوص افرادی که اضافه وزن بالایی دارند، از درد در ناحیه پا و کمر رنج می برند. دردهای پا، به خصوص درد در زانوها، معمولا به دلیل سایش مفاصل این ناحیه رخ می دهد.

اضافه وزن موجب فشار به غضروف ها در ناحیه مفاصل و تحلیل آن ها می شود و با افزایش آن، استخوان ها در سر مفاصل سایش پیدا می کنند که منجر به درد شدید می شوند.

افرادی که از مشکلات و بیماری های ناشی از چاقی رنج می برند، می توانند با مراجعه به مرکز درمان چاقی تهران و آغاز درمان زیر نظر پزشکانی مانند دکتر سلیمی، بیماری های خود را درمان کنند.

دردهای مفصلی
دردهای مفصلی

چه دلایلی باعث بروز چاقی در افراد می شوند؟

به عنوان اولین قدم در برطرف کردن هر مشکلی، شناسایی دلایل بروز و ابتلای به آن مهم ترین اقدام می باشد. این اقدام کمک می کند که درمان مشکل ساده تر شده و احتمال بروز مجدد آن کاهش پیدا کند.

پرخوری و تغذیه اشتباه

یکی از عواملی که باعث چاقی افراد می شود، پرخوری می باشد. بدن انسان در روز، کالری مشخصی نیاز دارد که انرژی لازم برای فعالیت های روزانه تامین شود. این کالری از طریق مصرف مواد غذایی تامین می شود.

هنگامی که کالری دریافتی و در نتیجه مصرف غذاها بیشتر از میزان سوخت و ساز بدن شود، باقیمانده آن به صورت چربی در بدن ذخیره می شود.

همچنین تغذیه اشتباه نیز می تواند مشابه همین کار را در بدن منجر شود. به عنوان مثال؛ خوردن مواد غذایی نامتناسب با هم می تواند موجب مشکل هضم غذا شود و ماندن غذا در معده و استفاده غذا در وعده های بعدی نیز منجر به ذخیره سازی چربی و در نتیجه چاقی و اضافه وزن می شود.

کم تحرکی

با این حال، کنترل کالری دریافتی کار ساده ای نیست. این کار نیازمند آشنایی با کالری تک به تک مواد غذایی مصرفی در طول یک شبانه روز دارد که برای تمام افراد، امکان پذیر نیست. روشی مناسب برای سوزاندن کالری مصرفی مازاد، فعالیت بدنی مناسب است. فعالیت های روزمره، ورزش سبک و … می تواند باعث سوزانده شدن کالری دریافتی شود. کم تحرکی می تواند موجب چاقی شود.

مشکلات هورمونی

مشکلات هورمونی از دیگر عوامل بروز چاقی می باشند. به عنوان مثال؛ تیروئید غده ای است در بدن که با ترشح هورمون های مخصوص، سوخت و ساز بدن را تامین می کند. هنگامی که این غده و در نتیجه ترشح هورمون های آن با مشکل مواجه شود، فرد دچار اضافه وزن و چاقی می شود.

مصرف داروهای خاص

از دیگر مسائلی که منجر به چاقی و اضافه وزن می شود، مصرف برخی داروهای خاص است. از جمله داروهایی که منجر به چاقی می شوند، داروهای ضد بارداری، داروهای هورمونی و … می باشند که مصرف آن ها می تواند ترشح هورمون ها را تحت تاثیر قرار داده و موجب چاقی می شود.

کم خوابی

مشکلات در خواب، از دیگر عوامل ابتلا به چاقی است. ساعت خواب نامنظم باعث مشکل در غذا خوردن می شود. به عنوان مثال؛ افرادی که تا ساعات انتهایی شب بیدارند، برای سرگرمی به سراغ مصرف غذاها می روند که چون امکان فعالیت برای سوخت و ساز نیست، چاقی اتفاق می افتد.

کم خوابی
کم خوابی

مزایای لاغری و کاهش وزن چیست؟

لاغری و کاهش وزن مزایای زیادی دارد. زیبایی، سلامتی و حل بسیاری از مشکلات شخصی بعد از کاهش وزن اتفاق می افتد. افرادی که به مرکز درمان چاقی تهران مراجعه می کنند، می توانند از مزایای این کار از طریق مشورت با متخصصین مطلع شوند که دکتر سلیمی، یکی از بهترین های این زمینه می باشد. با این حال در اینجا برخی از مزیت های لاغری و کاهش وزن را بیان می کنیم.

زیبایی

اولین مزیت و تاثیر لاغری و کاهش وزن در بدن، زیبایی است. تجمع چربی ها معمولا شکل ثابتی نداشته و بسته به وضعیت کلی بدن ممکن است در یک قسمت، تجمع چربی بیشتر از قسمت های دیگر باشد. به عنوان مثال؛ بیشتر افراد تجمع نامناسب چربی در شکم، بازوها و ران ها را دچار می شوند که این مشکل منجر به مسائلی مانند افتادگی بازو می شود.

با لاغری و کاهش وزن و کاهش حجم توده های چربی بدن، معمولا شکل و ظاهر زیباتری در بدن فرد ایجاد می شود. کاهش وزن همچنین موجب تغییرات زیادی مانند برطرف شدن افتادگی های بدن، رفع غبغب، رفع ورم دست و پا و … می شود که در زیبایی افراد، تاثیر به سزایی دارد.

درمان و تسکین بیماری ها

همان طور که در بخش های قبلی گفته شد، چاقی زمینه ساز و تشدید کننده بیماری های مختلفی است که بعد از لاغری و کاهش وزن، بسیاری از آن ها درمان شده یا تسکین پیدا می کنند.

یکی از بیماری های رایج در چاقی، دیابت و افزایش قند خون است که بعد از کاهش وزن معمولا سطح آن نرمال و قابل کنترل می شود و مشکلات ناشی از آن نیز تا حد زیادی کاهش پیدا می کنند.

افزایش اعتماد به نفس

یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار در اعتماد به نفس، ظاهر مناسب است. معمولا افرادی که از ظاهر مناسبی برخوردار هستند و به عبارتی خوش اندام تر می باشند، اعتماد به نفس بیشتری داشته و در ارتباطات خود موفق تر می باشند. با کاهش وزن، لاغری، اندام متناسب و بهبود ظاهر، اعتماد به نفس نیز افزایش پیدا می کند.

به خصوص در افرادی که کاهش وزن به مقدار زیاد را تجربه می کنند؛ به دلیل سختی های این کار و توان مقابله با آن، اعتماد به نفس لازم برای انجام هر کار دیگری نیز در فرد ایجاد می شود.

حل مشکلاتی مانند ناباروری

بسیاری از مشکلات بدن، ناشی از چاقی و تغییراتی است که چاقی منجر به آن ها می شود. به عنوان مثال؛ تغییرات هورمونی و نامنظمی های دوران عادت ماهیانه در زنان ممکن است منجر به ناباروری شود که این عامل در افرادی که به چاقی مبتلا هستند، بیشتر دیده می شود.

معمولا هنگامی که افراد با این مشکل به پزشک مراجعه می کنند، در درجه اول به آن ها کاهش وزن تا رسیدن به محدوده نرمال توصیه می شود و در بسیاری از موارد با درمان چاقی، به خصوص در چاقی های شدید، مشکل باروری فرد نیز به طور کامل برطرف می شود.

افزایش توانایی و سطح انرژی

بیشترین انرژی بدن زمانی است که چربی به جای قند و کربوهیدرات مصرف شود. در روند کاهش وزن و لاغری معمولا چربی ها سوزانده می شوند که سوزانده شدن آن ها و مصرف در سوخت و ساز و فعالیت های بدن، موجب افزایش انرژی می شود. همچنین با کاهش وزن، فشار از مفاصل برداشته می شود و فرد، احساس سبکی بیشتری پیدا می کند که این عامل، انرژی و توانایی برای انجام فعالیت ها را افزایش می دهد.

با مراجعه به مرکز درمان چاقی تهران و مشورت با پزشکان مجربی مانند دکتر سلیمی، علاوه بر اطلاع از سایر مزایای لاغری و کاهش وزن، می توانید با روش هایی که در کوتاه ترین زمان، امکان بیشترین لاغری را دارند نیز آشنایی پیدا کنید.

افزایش توانایی و سطح انرژی
افزایش توانایی و سطح انرژی

مرکز درمان چاقی چگونه مرکزی است؟

از زمانی که چاقی به شکلی همه گیر در جهان گسترش پیدا کرد و مشکلات و عوارض ناشی از آن توسط پزشکان شناسایی شد، تلاش زیادی در جهت درمان این مشکل صورت گرفت. در ابتدا، افرادی که با بیماری ها و مشکلات ناشی از چاقی درگیر بودند، برای درمان، ناچار به مراجعه به مراکز درمانی عمومی مانند بیمارستان ها یا پزشکان عمومی بودند. امروزه اما با توجه به اهمیت درمان چاقی، مراکز مختلفی در این زمینه دایر شده است.

کلینیک های تغذیه

یکی از مراکزی که در آن برای مبارزه و درمان چاقی تلاش می شود، کلینیک های تغذیه می باشند. در این کلینیک ها، لاغری به وسیله ارائه رژیم های غذایی مختلف اتفاق می افتد.

مراجعه به این مراکز برای درمان چاقی باید مداوم و طولانی مدت باشد. هر قدر میزان اضافه وزن بیشتر باشد، طول دوره درمان توسط متخصص تغذیه بیشتر می شود. گاهی اوقات درمان چاقی به وسیله مراجعه به این گونه مراکز نیاز به سال ها ممارست و تلاش دارد.

باشگاه های ورزشی

از دیگر مراکزی که برای درمان چاقی اقداماتی در آن صورت می گیرد، باشگاه های ورزشی می باشند. مراجعه به باشگاه و استفاده از این روش، به تنهایی و بدون استفاده از دیگر روش ها نمی تواند منجر به لاغری شود و حتی ممکن است مشکلاتی را برای بدن به وجود آورد. درمان چاقی از این طریق نیز نیازمند شرایط ویژه ای است.

تلاش زیاد و پیگیری درمان و مراجعه به باشگاه های ورزشی، رعایت یک رژیم غذایی مناسب یا استفاده از روش لاغری دیگر در کنار ورزش کردن، اختصاص دادن تایمی در روز برای ورزش روزانه و موارد دیگر، از جمله شرایطی هستند که به نتیجه گیری درمان از این طریق کمک می کنند.

مرکز درمان چاقی تخصصی

در نهایت؛ امروزه مراکزی برای درمان چاقی ایجاد شده اند که به درمان این مشکل به طور تخصصی تر می پردازند که جراحی می باشد. انواع و مدل های مختلف جراحی لاغری به منظور درمان چاقی در این مراکز انجام می شوند. مزیت مهم درمان از طریق این مراکز، عدم نیاز به استفاده از سایر روش ها و کاهش وزن سریع تر و قطعی تر می باشد.

البته، تنها مراجعه به مرکز درمان چاقی تهران کافی نیست و برای نتیجه گیری بهتر نیاز است که درمان توسط پزشکان مجربی مانند دکتر سلیمی انجام شود.

مرکز درمان چاقی تخصصی
مرکز درمان چاقی تخصصی

چه مسائل و مشکلاتی مانع لاغری و کاهش وزن می شوند؟

هنگامی که با افراد چاق، در مورد لاغری و کاهش وزن صحبت می شود، از مشکلات و مسائل مختلفی صحبت می کنند که مانع کاهش وزن آن ها شده یا در صورت شروع و تلاش برای کاهش وزن، منجر به نیمه کاره گذاشتن روش می شود. وجود این موانع باعث می شود که در صورت شروع به یک روش برای کاهش وزن، انگیزه ای برای ادامه باقی نمانده یا در صورت کاهش وزن نیز فرد مجددا به وزن سابق خود باز می گردد. به همین دلیل، آشنایی با آن ها به منظور برطرف کردن، اهمیت زیادی دارد.

گرسنگی کشیدن

تصور بسیاری از افراد از لاغری و کاهش وزن، گرسنگی کشیدن است. با این تصور، افراد چاق اقدام به حذف وعده های اصلی غذایی کرده و گاها تا چند روز از مصرف هر گونه ماده غذایی خودداری می کنند.

شاید در ابتدا فرد با کاهش اندکی وزن روبرو شود، اما در ادامه مسیر، نه تنها وزن از دست رفته باز می گردد، بلکه برای جبران آسیب های وارده به بدن، بازگشت وزن بیشتر از مقدار سابق خواهد بود.

حذف هر کدام از وعده های اصلی غذایی منجر به مصرف بیشتر غذا در سایر وعده ها و میان وعده ها می شود. همچنین حذف یک وعده غذایی باعث عدم توانایی بدن در سوخت و ساز صحیح شده و در نتیجه، لاغری اتفاق نمی افتد.

افراط در مصرف غذای سالم

از دیگر مشکلاتی که مانع لاغری و کاهش وزن می شوند، می توان به افراط در مصرف غذاهای سالم اشاره کرد. گاهی اوقات افراد با تصور این که خوردن موادی مانند میوه ها یا سبزیجات منجر به کاهش وزن می شود، مصرف این غذاها را از حد نیاز بدن فراتر می برند.

تمام مواد غذایی جز آب، دارای کالری هستند و زیاد خوردن هر غذایی می تواند منجر به چاقی و اضافه وزن شود. به همین دلیل با تصور مصرف سالاد به جای غذا نمی توان به وزن ایده آل دست پیدا کرد.

نخوردن آب به مقدار کافی

خوردن آب فواید زیادی دارد. نوشیدن آب کافی می تواند باعث سلامت پوست شده و هضم غذاها را ساده تر کند. همچنین وجود آب کافی در بدن منجر به فعالیت صحیح چرخه سوخت و ساز می شود. به علاوه، گاهی اوقات بدن پیغام تشنگی را به اشتباه به عنوان گرسنگی ارسال می کند که این کار باعث مصرف غذا به جای آب شده و در نهایت چاقی فرد را منجر می شود.

خواب نامنظم

خواب نامنظم از دیگر موانع لاغری و کاهش وزن است. در بخش های قبلی گفته شد  که افراد شب زنده دار بیشتر از سایرین به خوردن مواد غذایی روی می آورند و چون فرصت سوزاندن چربی در این ساعات کمتر است، بیشتر غذای مصرفی در ساعات انتهایی شب تبدیل به چربی می شود.

خواب نامنظم
خواب نامنظم

چه خدماتی در مرکز درمان چاقی تهران ارائه می شود؟

تناسب اندام یک رویای همگانی است. حتی افرادی که دارای وزن و اندام ایده آل هستند نیز تلاش می کنند تا وزن خود را ثابت نگه داشته و از چاقی و اضافه وزن جلوگیری کنند.

رسیدن به این وضعیت برای افرادی که به چاقی، به خصوص چاقی های مفرط دچار هستند، کار ساده ای نیست. به عبارت دیگر، رسیدن به این مهم از طریق تجربیات و تلاش شخصی امکان پذیر نیست و حتما نیاز به مشورت و راهنمایی های متخصصین این زمینه و استفاده از روش هایی دارد که رسیدن به وزن ایده آل را قطعی تر می کنند.

بسیاری از روش هایی که منجر به کاهش وزن و لاغری سریع و آسان می شود، در مراکز درمان چاقی و تحت نظر متخصصینی مانند دکتر سلیمی ارائه می شوند.

مشاوره و معاینه

اولین خدمتی که در مراکز درمان چاقی ارائه می شود، مشاوره در زمینه چاقی و روش های درمانی این مشکل است. همچنین در تمام مراکز درمان چاقی، معاینات پزشکی کامل برای مشخص کردن وضعیت بیمار انجام می شود.

به عنوان اولین قدم در تمام روش های درمان چاقی، نیاز است که پزشک از وضعیت بدنی بیمار خود آگاهی داشته باشد که این کار از طریق معاینات فیزیکی مانند وزن کشی و همچنین تجویز آزمایشات مورد نیاز برای بیمار انجام می گیرد.

درمان چاقی

از دیگر خدمات صورت گرفته در مراکز درمانی چاقی و به عبارتی اصلی ترین خدمت این گونه مراکز، درمان چاقی می باشد. بسته به نوع مرکز، خدمات درمانی متفاوت خواهند بود.

به عنوان مثال؛ در بیشتر مراکز، جراحی های چاقی انجام می شوند. اما این که کدام نوع از جراحی در یک مرکز خاص انجام شود، بسته به امکانات مرکز و پزشکانی دارد که در آن مشغول به فعالیت می باشند.

به عنوان مثال؛ در برخی از مراکز درمان چاقی تنها روش های تهاجمی جراحی انجام می شوند. در حالی که در برخی مراکز، هم روش های تهاجمی و هم روش های غیر تهاجمی برای درمان چاقی صورت می گیرند.

پیگیری درمان

پیگیری وضعیت درمان و بهبودی بیمار بعد از انجام روش از دیگر خدمات و فعالیت هایی است که در مراکز درمانی چاقی انجام می شود. در این پیگیری ها، معمولا روند کاهش وزن از نظر میزان و سرعت بررسی می شود. همچنین در صورت بروز مشکل مانند توقف کاهش وزن و … اقدامات لازم در جهت معالجه بیمار صورت می گیرند.

بخشی از پیگیری های درمانی در این مراکز به مدت زمانی که بیمار در مرکز بستری است بستگی داشته و بخشی از آن در هر بار مراجعه بیمار برای معاینه توسط پزشک معالج انجام می گیرد.

معاینات دوران نقاهت

در نهایت؛ در دوران نقاهت بعد از جراحی معایناتی مورد نیاز است تا از وضعیت بیمار و سلامت وی اطمینان کامل حاصل شود. این گونه معاینات نیز در انواع مرکز درمان چاقی تهران و توسط پزشکی که جراحی را انجام داده، صورت می گیرد.

در مورد انتخاب این مراکز باید به کادر پزشکی دقت زیادی شود. وجود پزشکان با تجربه مانند دکتر سلیمی که از بهترن های جراحی چاقی می باشند،در مراکز درمان چاقی می تواند به اطمینان بیمار از نتیجه گیری کمک کند.

معاینات دوران نقاهت
معاینات دوران نقاهت

روش های رایجی که برای لاغری استفاده می شوند، کدامند؟

تمام افراد برای لاغری و کاهش وزن، یک روش را انتخاب نمی کنند. افراد معمولا با توجه به میزان اضافه وزن خود و علایق شناخت نسبت به روش های لاغری و کاهش وزن، شیوه های مختلفی را برای این کار انتخاب می کنند. از جمله رایج ترین روش های کاهش وزن و لاغری که توسط افراد انتخاب می شوند، می توان به مواردی که در ادامه بیان خواهند شد، اشاره کرد.

رژیم لاغری

رایج ترین و قدیمی ترین روشی که تمام افراد برای یک بار هم که شده آن را امتحان کرده اند، رژیم لاغری می باشد. رژیم های لاغری که انواع مختلفی دارند، مناسب افرادی است که اضافه وزن زیادی نداشته یا برای کاهش وزن و لاغری زمان زیادی دارند. به عنوان مثال؛ کاهش 20 کیلوگرم  از وزن با رژیم های لاغری چیزی حدود 2 سال زمان می برد.

همچنین افرادی که این روش را برای لاغری و کاهش وزن انتخاب می کنند، باید اراده ای قوی در برابر عدم مصرف مواد غذایی داشته باشند. با این حال، با وجود سختی ها، هنوز هم بسیاری از افراد به عنوان اولین روش لاغری ابتدا به سراغ رژیم غذایی رفته و سپس سایر روش ها را برای لاغری خود انتخاب می کنند.

ورزش کردن

ورزش کردن از دیگر شیوه هایی است که بیشتر افراد برای کاهش وزن انتخاب می کنند. در ورزش کردن نیز گرفتن یک رژیم مناسب و پیگیری ضروری می باشد. نکته مهم در مورد برخی از ورزش های انتخابی برای لاغری، اضافه وزن در هفته های ابتدایی است که ناشی از عضله سازی در بدن می باشد.

کاهش وزن به این شیوه نیز ممکن است مدت زمان زیادی به طول بینجامد. به همین دلیل نیازمند اراده قوی برای جلوگیری از خستگی و نیمه کاره رها کردن مسیر کاهش وزن و لاغری می باشد.

استفاده از داروهای لاغری

برخی از افراد نیز برای کاهش وزن و لاغری از داروها و دمنوش هایی که به اسم این کار تولید می شوند، استفاده می کنند. این داروها، ممکن است باعث بروز مشکلاتی مانند زخم معده و … شوند. به همین دلیل نیاز است که مصرف آن ها تنها در صورت سلامت کامل توصیه شود. هر چند هیچ دارویی به تنهایی نمی تواند منجر به لاغری و کاهش وزن شود.

جراحی

یکی از روش هایی که در میان جوانان و افرادی که امروزه به اضافه وزن دچار هستند، محبوبیت دارد؛ جراحی لاغری است. جراحی روشی است که از طریق آن می توان اضافه وزن را به میزان زیاد در مدت زمان کوتاه کاهش داد. همچنین انواع مختلف آن باعث می شود که افراد بهترین روش متناسب با شرایط خود را انتخاب کنند.

جراحی
جراحی

دلایل عدم نتیجه گیری از روش های مرسوم چیست؟

همان طور که گفته شد، مرسوم ترین روش های لاغری و کاهش وزن که معمولا توسط تمام افرادی که به چاقی مبتلا هستند، یک یا چند بار امتحان شده؛ ورزش و رژیم لاغری هستند. در مقابل این روش ها، جراحی لاغری وجود دارد که چند سالی است به محبوبیت رسیده و شناخته شده تر است.

روش های مرسوم و قدیمی کاهش وزن به دلایل زیادی، امروزه برای لاغری توصیه نمی شوند و تنها در صورتی که فرد دارای وزن نرمال بوده یا بعد از جراحی به وزن نرمال رسیده باشد، برای حفظ آن مناسب می باشند.

زمان بر بودن

تمام روش های مرسوم برای لاغری و کاهش وزن بسیار زمانبر می باشند. مطابق تحقیقات پزشکان، بهترین حالت کاهش وزن در رژیم غذایی برای ثابت ماندن آن کم کردن 1-2 کیلو در هر ماه است.

این مقدار برای افرادی که کاهش وزن 40-50 کیلو دارند، معادل 2-3 سال زمان گذاشتن است. زمانبر بودن روش های این چنینی، یکی از عللی است که افراد تمایلی به استفاده از این روش ها نداشته یا در صورت انجام و انتخاب آن، روش را نیمه کاره رها می کنند.

نیاز به زحمت زیاد

لاغری و کاهش وزن از طریق روش های مرسوم همچنین نیاز به زحمت زیادی دارد. به عنوان مثال؛ در رژیم غذایی، فرد باید به طور روزانه غذاهایی متفاوت با سایر اعضای خانواده برای خود آماده کند. همچنین در صورتی که فرد برای لاغری از ورزش کردن استفاده می کند، باید در طول روز، ساعتی را برای انجام این کار اختصاص داده و گاها نیاز است که از کارهای دیگر خود کاهش داده تا به این فعالیت برسد.

هزینه بالا

هزینه با این روش ها معمولا زیاد است. به عنوان مثال؛ در رژیم غذایی نیاز به پرداخت هزینه ای برای مراجعه و معاینه توسط متخصص و دریافت برنامه غذایی می باشد. همچنین نیاز به هزینه ای برای تهیه مواد غذایی موجود در رژیم نیز هست.

در صورت نیاز به مکمل ها برای جلوگیری از ریزش مو و … نیز هزینه آن باید جداگانه پرداخت شود و این هزینه ها تا زمان رسیدن به وزن ایده آل باید به طور ثابت و گاه با افزایش انجام شود. در مورد ورزش کردن نیز هزینه ای برای رزرو باشگاه و … نیاز است که گاهی بالا رفتن آن منجر می شود، فرد روش لاغری را نیمه کاره رها کند.

هزینه بالا
هزینه بالا

بهترین روش لاغری با چه فاکتورهایی انتخاب می شود؟

امروزه بهترین روش لاغری و کاهش وزن، جراحی است. اما چه فاکتورهایی موجب شده که این روش، به عنوان بهترین شیوه لاغری و کاهش وزن انتخاب شود، مسئله ای است که در این بخش به بررسی آن خواهیم پرداخت.

سرعت

یکی از فاکتورهای مهمی که در جراحی لاغری وجود داشته و موجب شده که این روش به عنوان یکی از بهترین روش ها برای لاغری و کاهش وزن در دنیای امروز انتخاب شود، سرعت کاهش وزن از این طریق است.

افرادی که اقدام به انجام جراحی های لاغری می کنند، معمولا وزن اضافه خود را در مدت زمان بسیار کوتاه از دست می دهند. این کاهش وزن به سرعت اتفاق افتاده و چون مدت زمان کوتاهی دارد، فرد انگیزه زیادی برای تلاش به کاهش وزن بیشتر پیدا می کند.

راحتی

جراحی های لاغری همچنین جزو روش هایی هستند که از طریق آن می توان کاهش وزن را به ساده ترین شکل ممکن تجربه کرد. در این روش ها نیاز به رژیم های سنگین یا فعالیت های ورزشی خاص نیست و تنها با اصلاح برخی مسائل در سبک تغذیه و زندگی می توان بعد از جراحی به شرایط ایده آلی دست پیدا کرد.

به خصوص جراحی هایی که تغییر آن ها مستقیما روی معده است، در انجام شیوه راحت تری دارند و به ساده ترین شکل ممکن فرد را به وزن ایده آل خود می رسانند.

تناسب با وضعیت فرد

از دیگر فاکتورهایی که منجر به انتخاب جراحی های لاغری به عنوان بهترین روش شده است، می توان به تناسب این روش با وضعیت فرد اشاره کرد. در واقع تنوع جراحی ها بسیار بالاست و با در نظر گرفتن شرایط فرد و ویژگی های سلامتی و … پزشک، بهترین روش برای جراحی را انتخاب می کند.

در انتخاب روش جراحی لاغری، پزشک خوب تاثیر بسیار زیادی دارد. یکی از بهترین پزشکان که با مراجعه به مرکز درمان چاقی تهران می توان درمان را توسط وی آغاز کرد، دکتر سلیمی می باشند.

تناسب با وضعیت فرد
تناسب با وضعیت فرد

جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی بهترین روشی است که می ‌توان از طریق آن وزن اضافه را کاهش داد و به اندام ایده آل دست پیدا کرد. جراحی چاقی انواع مختلفی دارد و تمام انواع آن در مرکز درمان چاقی تهران انجام می شود.

تعریف جراحی

جراحی یکی از شیوه های درمان است که در آن تغییرات مختلفی در قسمت های متفاوت بدن انجام می شوند که منجر به درمان بیماری می شود. بیشتر مشکلات و بیماری ها از طریق جراحی قابل درمان می باشند.

اما در مورد بیماری های مختلف، زمان جراحی متفاوت است. به عنوان مثال؛ در بیماری ها و مشکلاتی نظیر شکستگی استخوان، جراحی اولین اقدام درمانی است.

اما در بیماری هایی مانند مشکلات قلبی ابتدا پزشک با استفاده از دارو درمانی تا حدی وضعیت بیماری را کنترل کرده و در صورت عدم نتیجه گیری مناسب، اقدام به جراحی بیمار می کند. در مورد چاقی نیز در صورت اضافه وزن بیش از حد، پزشک، جراحی را به عنوان بهترین روش درمان توصیه می کند.

جراحی چاقی

در تمام جراحی ها، بیهوشی یا بی حسی بیمار پیش از انجام جراحی، نیاز است که بیمار باید برای انجام آن آمادگی کامل داشته باشد. جراحی چاقی نیز بسته به روش و شیوه انتخابی، نیازمند این موارد می باشد.

همچنین با توجه به این که تغییرات مختلفی توسط پزشک روی اندام های مختلف نظیر معده برای درمان چاقی صورت می گیرد، این درمان جزو جراحی ها به حساب می آید.

در جراحی چاقی نیز مانند سایر جراحی ها بعد از انجام روند جراحی، محل ایجاد برش ها بخیه شده و بیمار چند ساعت تحت مراقبت و نظر  پزشک جراح خواهد بود.

جراحی چاقی
جراحی چاقی

جراحی چاقی چند نوع دارد؟

در یک دسته بندی کلی، جراحی‌ های چاقی را می توان به دو صورت تقسیم بندی کرد. در حالت اول؛ جراحی های تهاجمی قرار دارند که با شرایط خاص، مشابه تمام جراحی ها انجام می شوند و در حالت دوم؛ جراحی های غیر تهاجمی قرار می گیرند که شرایط متفاوتی داشته و به دلیل وجود برخی اشتراکات، جزو جراحی ها به حساب می آیند.

جراحی های تهاجمی

دسته اول جراحی های چاقی، جراحی های تهاجمی می باشند که در آن ها مانند تمام انواع جراحی، ابتدا بیمار تحت بیهوشی یا بی حسی موضعی قرار می گیرد.

بعد از بیهوشی بیمار، اقدامات جراحی توسط پزشک بعد از ایجاد چند برش در سطح شکمی بیمار انجام می شود. در واقع ابزاری که پزشک برای انجام جراحی به آن نیاز دارد، توسط برش های ایجاد شده به داخل بدن وارد می شود.

بعد از انجام فرآیند جراحی نیز محل این برش ها بخیه زده شده و بیمار برای ریکاوری بستری می شود. جراحی‌های چاقی عمدتاً از نوع کم تهاجمی می ‌باشند. به این معنی که بیمار تنها بعد از چند ساعت ترخیص شده و نیازی به بستری شدن طولانی‌ مدت ندارد.

روش های غیر تهاجمی

در مقابل جراحی های تهاجمی، روش های غیر تهاجمی وجود دارند که چون برخی از آن ها نیاز به بی حسی داشته و بیمار چند ساعت بعد از انجام روش در مرکز درمان چاقی تهران بستری می شود، جزو جراحی‌ ها به حساب می‌آیند. نتیجه گیری از روش های تهاجمی به دلیل تغییرات مستقیمی که توسط پزشک در معده بیمار ایجاد می شود، بهتر و بیشتر از سایر روش ها حتی روش های غیر تهاجمی لاغری می باشد.

روش های غیر تهاجمی
روش های غیر تهاجمی

جراحی های تهاجمی چند حالت دارند؟

در جراحی های تهاجمی، تغییرات لازم برای نتیجه گیری و لاغری و کاهش وزن به طور مستقیم توسط پزشک اعمال می شوند. به عنوان مثال؛ در صورت نیاز به کاهش حجم معده، این کار با جراحی مستقیم معده و حذف بخشی از آن یا مسدود کردن و کاهش حجم معده به وسیله ابزار مخصوصی که توسط جراح در داخل و اطراف معده قرار می گیرد، اتفاق می افتد. به همین دلیل کاهش وزن در این روش بسیار سریع تر و بیشتر از سایر روش ها خواهد بود.

اسلیو معده

یکی از روش های تهاجمی جراحی چاقی که در آن تغییرات مستقیم روی معده صورت می‌ گیرد، اسلیو می باشد. در اسلیو معده، بخش مشخصی از معده بیمار توسط جراحی برداشته می شود و بخش باقیمانده به حدی است که فرد، توانایی مصرف غذا به مقدار زیاد را نخواهد داشت و در نتیجه دچار لاغری و کاهش وزن می شود.

برای انجام عمل اسلیو معده در همدان و تهران پیشنهاد می کنیم پست عمل اسلیو معده در همدان و بهترین جراح اسلیو معده در تهران را مشاهده کنید.

ساکشن

از دیگر روش های تهاجمی لاغری، ساکشن می باشد که در آن تغییرات مستقیم روی چربی ها اعمال می شوند. در این شیوه، ابتدا با استفاده از ابزار مخصوص، چربی ها تخریب شده و سپس به وسیله دستگاه مکش از بدن خارج می شوند.

رینگ معده

رینگ یا حلقه معده از دیگر روش های تهاجمی لاغری و کاهش وزن می باشد که به وسیله آن حجم معده کنترل شده و برای مصرف غذای زیاد معده گنجایش نخواهد داشت.

بیشتر روش های لاغری و کاهش وزن از طریق جراحی در مرکز درمان چاقی تهران و توسط دکتر سلیمی انجام می گیرد.

رینگ معده
رینگ معده

بالون معده چیست؟

یکی از روش های جراحی چاقی، بالون معده می باشد. این روش که یکی از متداول ترین و قدیمی ترین شیوه های جراحی چاقی می باشد، بسیار ساده است و بعد از انجام آن، فرد در مدت زمان کوتاه، بیشتر وزن اضافه خود را از دست می دهد.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران دیدن کنید.

توضیح روش

در روش بالون معده، هدف پر کردن حجم معده با وسیله جانبی و کمکی می باشد که از طریق آن، حجم غذای مصرفی کنترل شده و افراد با مصرف کمترین حجم غذا تا مدت زیادی احساس سیری می کنند.

در این روش، یک بالون مخصوص در داخل معده قرار می گیرد. این بالون که با مایع و گاز مخصوص پر می شود، منجر به کاهش حجم تغذیه شده و بیشتر حجم معده را اشغال می کند. بعد از گذاشتن بالون، بیمار دیرتر گرسنه شده و زودتر سیر می شود و در نتیجه در مدت زمان بسیار کوتاه، لاغری و کاهش وزن را تجربه می کند.

جنس بالون معده

بالون معده از جنس سیلیکون است. همچنین این وسیله قابلیت تغییر اندازه داشته و در صورتی که فرد کاهش وزن مناسبی داشته باشد، توسط پزشک کوچک تر می شود تا متناسب با حجم معده جدید تنظیم شود. البته سیلیکونی که در تولید این بالون به کار می رود، به گونه ای است که هیچ گونه آسیبی به بدن وارد نکرده و منجر به مشکل و عوارض نمی شود.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، می توانید به دکتر سلیمی که یکی از بهترین پزشکان در زمینه جراحی چاقی می باشند، مراجعه کنید.

جنس بالون معده
جنس بالون معده

بالون معده چند نوع دارد؟

تقسیم بندی بالون معده به انواع مختلف براساس ماده ای است که بالون از طریق آن پر می شود. بالون در حالت اولیه، یک کپسول کوچک است که از راه دهان وارد معده فرد می شود. سپس برای پر کردن این کپسول و بالونی کردن آن در معده، با استفاده از مواد مخصوص جراحی انجام می شود.

بالون هوا و مایع

بعد از گذشت زمانی مشخص، بالون ها در داخل معده کیفیت اولیه خود را از دست داده و مواد موجود در آن به مرور تخلیه می شوند که این عامل باعث بی تاثیر شدن بالون می گردد. البته به دلیل این که فرد به سبک تغذیه جدید عادت می کند و معده به دلیل مصرف کمتر غذا، همزمان با کاهش حجم ماده داخل بالون، کوچکتر می شود؛

لاغری ادامه دار خواهد بود. این مدت زمان در حالت عادی شش ماه است اما برای بالون هایی که ترکیب شده از هوا و مایع هستند، ممکن است تا یک سال نیز بالون کیفیت اولیه را داشته باشد.

بالون اسپاتز

از دیگر انواع بالون های معده، بالون های اسپاتز می باشند که از طریق ماده مخصوص پر شده و یک سال و گاها بیشتر در معده باقی مانده و قابلیت کم و زیاد کردن حجم دارند. این بالون ها عوارض بالون های معمولی مانند حالت تهوع در روزهای ابتدایی بعد از بالون گذاری را نیز ندارند.

بالون اسپاتز
بالون اسپاتز

اسلیو معده چیست؟

یکی دیگر از روش های لاغری و کاهش وزن، اسلیو معده می باشد. دلیل نامگذاری این عمل به اسلیو، شباهتی است که معده بعد از حذف بخشی از آن به آستین پیراهن پیدا می کند و این آستین را در زبان انگلیسی اسلیو می خوانند. در این عمل حجم زیادی از معده فرد برداشته می شود و بسته به اضافه وزن فرد، گاهی 70 تا 80 درصد وزن اضافه خود را از دست خواهد داد.

تاریخچه اسلیو

اسلیو امروزه یکی از روش های بسیار پرطرفدار است که در هر مرکز درمان چاقی تهران انجام می شود. دلیل طرفداری زیاد از این روش، نتیجه گیری قطعی و بسیار مناسب از انجام اسلیو معده می باشد.

این روش همچنین یکی از روش های قدیمی جراحی چاقی نیز هست. اسلیو برای اولین بار توسط یک پزشک یونانی انجام شد و هدف از ایجاد آن، ساخت یک روش جراحی دو مرحله ای برای کاهش وزن و لاغری بود. اما در مرحله اول، انجام به حدی خوب پاسخ داد که به عنوان یک روش مستقل لاغری به جهان معرفی شد.

مزایای اسلیو

در اسلیو، افراد کاهش وزن را در مدت زمان بسیار کوتاه تجربه می کنند. همچنین مقدار کاهش وزن در این روش بسیار زیاد است. اسلیو یک روش برگشت ناپذیر است و عوارض آن نسبت به سایر جراحی ها بسیار کمتر و در بیشتر موارد صفر می باشد.

به عنوان یکی از بهترین پزشکان در زمینه عمل جراحی اسلیو می توان از دکتر سلیمی نام برد.

مزایای اسلیو
مزایای اسلیو

اسلیو چند نوع دارد؟

اسلیو به طور کل به دو شیوه قابل انجام می باشد. به همین دلیل از نظر تنوع، اسلیو دارای دو نوع مختلف می باشد.

اسلیو تنگ

اسلیو تنگ یکی از انواع عمل جراحی اسلیو معده می باشد که در آن حجم باقیمانده از معده در حدود بیست درصد بوده و بیشتر حجم آن از بین می رود.

اسلیو تنگ، بیشتر مناسب افرادی است که اضافه وزن بسیار زیادی داشته و از طریق روش های رایج نتیجه ای دریافت نکرده و در صورت عمل جراحی نیز ممکن است کاهش وزن آن ها با سرعت کم اتفاق بیفتند. در این شرایط با انجام اسلیو تنگ و حذف مقدار بسیار زیاد از معده، کاهش وزن سریع تر و بیشتر خواهد شد.

اسلیو گشاد

در مقابل نوع تنگ اسلیو معده، اسلیو گشاد قرار دارد. همان طور که از نام این نوع مشخص است، در این روش از اسلیو، معده دارای حجم باقیمانده بیشتری است. در نتیجه فرد می تواند مقدار بیشتری غذا خورده و تغذیه کند. این شیوه مناسب افرادی است که اضافه وزن نرمال یا کمتری داشته و هنوز به مراحل خطرناک چاقی نرسیده باشند.

در اسلیو گشاد، تنها شصت درصد از حجم معده بیمار حذف می شود و باقیمانده به حدی است که فرد، مصرف غذای بیشتری نسبت به مدل قبلی خواهد داشت. افرادی که کاهش وزن زیادی نداشته یا با کاهش وزن در مدت زمان نسبتا طولانی تری مشکلی ندارند، برای انجام این نوع اسلیو کاندیدای مناسب تری می باشند.

اسلیو گشاد
اسلیو گشاد

چه افرادی برای انجام اسلیو، کاندیدای مناسب تری هستند؟

اسلیو معده روشی است که برای تمام افراد مبتلا به چاقی مناسب می ‌باشد. با این حال انجام این روش به برخی گروه های خاص بیشتر توصیه می شود.

افراد با شاخص توده بدنی ۴۰ و بیشتر

یکی از شیوه‌های تعیین میزان اضافه وزن و مقدار وزنی که برای رسیدن به اندام ایده آل باید کاهش پیدا کند، روش شاخص توده بدنی می باشد. در روش شاخص توده بدنی، در صورتی که عدد حاصله ۴۰ یا بیشتر باشد، نشان از اضافه وزن خطرناک دارد. در این شرایط برای پیشگیری از مشکلات ناشی از این میزان اضافه وزن، فرد باید از روش هایی مانند اسلیو معده استفاده کند.

بیماران با شاخص توده بدنی ۳۰-۴۰

در صورتی که فرد بیمار دارای شاخص توده بدنی 30 و بیشتر باشد نیز برای جلوگیری از حاد شدن بیماری باید از روش هایی مانند اسلیو معده استفاده کند.

به طور کل، اسلیو برای افرادی که نیاز به کاهش وزن سریع در مدت کوتاه تر دارند، انتخاب مناسبی است. در صورت عدم کاهش وزن به موقع، این افراد با مشکلات مختلفی مواجه خواهند شد که از جمله آن ها می توان به سکته های قلبی و مغزی اشاره کرد.

در صورتی که انتخاب شما، جراحی اسلیو معده می باشد و با پزشکان خوب در این زمینه آشنایی ندارید، ما به شما دکتر سلیمی را پیشنهاد می کنیم‌‌.

بیماران با شاخص توده بدنی ۳۰-۴۰
بیماران با شاخص توده بدنی ۳۰-۴۰

رینگ معده چیست؟

هدف از انجام جراحی های لاغری که با تاثیر در حجم معده انجام می شوند، کنترل و کاهش حجم معده به منظور کنترل میزان غذای دریافتی می باشد.

هر چند انتخاب بهترین شیوه جراحی لاغری معمولا با نظر پزشک انجام می شود، اما آشنایی با بهترین روش ها و انواع جراحی های لاغری می تواند به انتخاب بهتر جراحی در مرکز درمان چاقی تهران کمک کند. یکی از روش های متداول در میان شیوه های مختلف جراحی لاغری، رینگ یا حلقه معده می باشد.

رینگ معده

به منظور محدود کردن حجم معده، روش های مختلفی وجود دارد که می توان از آن ها استفاده کرد. برخی روش ها با تغییر مستقیم حجم معده انجام می شوند و برخی دیگر با تغییر و تاثیر غیر مستقیم در حجم معده انجام می گیرند. از جمله روش های غیر مستقیم می توان به رینگ یا حلقه معده اشاره کرد.

در رینگ معده، معمولا یک حلقه از جنس سیلیکون اطراف معده فرد قرار می گیرد. این حلقه که تو خالی است، از طریق یک لوله نازک که از زیر پوست خارج می شود، با گاز مخصوص پر می شود. هر چقدر حجم گاز وارد شده به اطراف حلقه بیشتر باشد، حلقه تنگ تر شده و حجم معده کمتر می شود.

رینگ معده جزو روش های قابل بازگشت نیز می باشد. به این معنی که در صورت پشیمانی بیمار از نتیجه جراحی یا انتخاب روش، می توان بعد از مدتی حلقه را از اطراف معده برداشت.

رینگ معده
رینگ معده

روش انجام رینگ معده به چه صورت است؟

در این شیوه و به منظور انجام این جراحی نیز در درجه اول نیاز است که بیمار به پزشک مراجعه کرده و معاینات اولیه را زیر نظر پزشک انجام دهد. در این جراحی نیز برخی آزمایشات عمومی مانند آزمایش خون و … برای اطمینان از سلامت بیمار انجام می شود.

بیهوشی و آمادگی پیش از عمل

بعد از جلسات معاینه و مشاوره توسط پزشک، اقدامات لازم نظیر آزمایشات انجام می شود. همچنین در صورت نیاز به تغییر در سبک تغذیه یا زندگی بیمار، این موارد نیز توسط پزشک مشخص شده و بیمار موظف به انجام آن ها می باشد.

بعد از این مرحله، بیمار برای انجام عمل در مرکز درمان چاقی تهران حاضر شده و تحت بیهوشی قرار می گیرد. بیهوشی که با تزریق دارو انجام می شود، به منظور عدم احساس درد توسط بیمار صورت می گیرد.

انجام جراحی

باندینگ یا رینگ و حلقه معده به وسیله لاپاراسکوپی وارد بدن شده و دور تا دور معده قرار می گیرد. این روش کمترین آسیب را به بدن وارد می کند و هیچ گونه عوارضی نظیر عفونت محل بخیه و … ندارد. در صورت شرایط خاص، بیمار ممکن است بعد از انجام جراحی به مدت بیست و چهار ساعت در بیمارستان بستری باشد. در غیر این صورت، بعد از اطمینان پزشک از سلامت بیمار و طی کردن زمان ریکاوری، بیمار مرخص خواهد شد.

. این پروسه در صورتی که زیر نظر یک پزشک خوب انجام شود، به بهترین شکل ممکن صورت می گیرد. دکتر سلیمی را می توان به عنوان یکی از بهترین متخصصین در زمینه جراحی حلقه معده معرفی کرد.

انجام جراحی
انجام جراحی

بای پس چیست؟

از دیگر روش های جراحی چاقی که در هر مرکز درمان چاقی تهران انجام می گیرد، می توان به بای پس معده اشاره کرد. بای پس معده از نظرات زیادی به روش اسلیو شباهت دارد. اما تفاوت هایی نیز میان این دو روش وجود دارد که اولا باعث مجزا شدن این روش ها از یکدیگر شده و ثانیا موجب این شده که هر کدام از این روش ها طرفداران به خصوص خود را داشته باشند.

اگر ساکن تهران هستید برای انجام جراحی لاغری بای پس معده توصیه می کنیم پست بهترین دکتر بای پس معده در تهران را مشاهده کنید.

بای پس چیست؟

در جراحی بای پس نیز مانند اسلیو معده، بخشی از معده فرد توسط جراح و در فرآیند جراحی از بدن خارج می شود. میزان حذف شده از معده در این عمل بستگی به میزان چاقی فرد دارد و هر چقدر اضافه وزن بیشتر باشد، مقدار برداشته شده از معده نیز بیشتر خواهد بود.

جراحی و روشی که این عمل با آن انجام می گیرد نیز مانند سایر روش های کم تهاجمی، لاپاراسکوپی می باشد. با میزان باقیمانده از معده، عملا بیمار توانایی مصرف غذای بیش از حد نداشته و در نتیجه ی مصرف کمتر و سالم تر غذا، کاهش وزن اتفاق می افتد. البته با فعالیت هایی مانند ورزش و رژیم می توان روند کاهش وزن را سرعت بخشید.

نکته مهمی که در زمینه بای پس معده وجود داشته و باید به آن توجه کرد، این است که در این روش، مسیر هضم غذا نیز تغییر می کند. این تغییر مسیر منجر به کوتاه شدن مسیر گوارش شده و در نتیجه غذا به مدت بیشتری در معده باقی می ماند که این عامل نیز منجر به احساس سیری طولانی مدت تر می شود. بای پس نیز جزو روش های برگشت ناپذیر است. در واقع بعد از حذف و برداشتن معده نمی توان مجددا آن را به بدن پیوند زد.

بای پس چیست؟
بای پس چیست؟

بای پس معده چه تفاوت هایی با اسلیو دارد؟

از نظر شکل و شیوه جراحی، عمل بای پس معده شباهت بسیار زیادی به اسلیو معده دارد. در هر دوی این روش ها بخشی از معده فرد برداشته شده و مقدار باقیمانده به حدی است که مصرف غذا به شدت کاهش پیدا کرده و از طریق کنترل حجم غذای دریافتی، فرد لاغر می شود. با این حال، تفاوت های زیادی نیز میان روش بای پس معده و اسلیو وجود دارد که از جمله آن ها می توان به مسیر جراحی اشاره کرد.

بای پس معده چه تفاوت هایی با اسلیو دارد؟
بای پس معده چه تفاوت هایی با اسلیو دارد؟

در عمل جراحی اسلیو معده، معمولاً حجم بیشتری از معده برداشته می شود. همچنین در قسمت برداشته شده از معده، محل ترشح هورمون گرلین که هورمون مهم و موثر در ایجاد احساس گرسنگی است، حذف می شود.

حذف و از بین رفتن غده ترشح کننده این هورمون موجب عدم احساس گرسنگی در فرد شده و در نتیجه تا زمانی که فرد به طور خود خواسته و از سر عادت اقدام به مصرف غذا نکند، گرسنگی چندانی احساس نخواهد کرد.

در بای پس اما بیشترین حجمی که برای لاغری و کاهش وزن حذف می شود، از روده و قسمت های متصل آن به معده می باشد. البته به دلیل یکسره شدن مسیر در بای پس معده، جذب ویتامین کمتر از جراحی اسلیو می باشد.

اقداماتی که پیش از جراحی ها در مرکز درمان چاقی تهران انجام می شوند، چه مواردی هستند؟

مرکز درمانی چاقی تهران، مرکزی است که در آن جدیدترین متد لاغری که جراحی های چاقی می باشند، انجام می گیرد. در نتیجه گیری بهتر از جراحی های چاقی، نکات مختلفی دخیل هستند که از مهم ترین آن ها می توان به اقدامات قبل و بعد از جراحی اشاره کرد.

قبل از جراحی های چاقی نکاتی وجود دارند که توجه و رعایت آن ها می تواند باعث حصول بهترین نتیجه از جراحی شود. این نکات معمولا توسط پزشک معالج از جمله دکتر سلیمی، به بیمار گوشزد می شود.

تغییر سبک زندگی در صورت نیاز

همان طور که در بخش های ابتدایی مقاله مرکز درمان چاقی تهران گفته شد، یکی از نکات مهم که در چاقی افراد تاثیر داشته و مانعی برای لاغری است، سبک زندگی اشتباه مانند حذف وعده های اصلی غذایی یا کم خوابی و خواب نامنظم می باشد.

پزشک در معاینات اولیه و جلسات مشاوره پیش از جراحی، معمولا با پرسش هایی، وضعیت زندگی و تغذیه بیمار را بررسی می کند. در صورت نیاز به تغییر در سبک زندگی، پزشک برنامه ای مناسب برای زندگی و تغذیه سلامت را به بیمار ارائه می کند.

انجام آزمایشات

همچنین در جراحی های چاقی نیز مانند تمام روش های جراحی، آزمایشات مختلفی مورد نیاز می باشد. انجام این آزمایشات نیز باید به محض تجویز پزشک صورت گرفته و نتیجه آن پیش از جراحی به پزشک اطلاع داده شود. نتیجه آزمایشات، تعیین کننده اصلی شیوه جراحی می باشد.

همچنین ممکن است نیاز به طی کردن یک دوره دارو درمانی پیش از اقدام به جراحی یا قطع داروهای مصرفی به خصوص باشد که بعد از مشاهده نتیجه آزمایشات، به بیمار گفته می شود.

معاینه برای انتخاب روش بیهوشی یا بی حسی

در نهایت؛ پیش از انجام جراحی نیاز است که بیمار در مرکز درمان چاقی تهران حضور داشته باشد تا نوع بیهوشی یا بی حسی برای وی مشخص شود. برخی از عمل های جراحی حتما نیاز به بیهوشی دارند. اما برخی جراحی ها بسته به وضعیت بیمار، با بی حسی نیز قابل انجام می باشند. معاینات لازم در این زمینه در جلسات پیش از جراحی صورت می گیرد تا بهترین انتخاب متناسب با وضعیت بیمار انجام شود.

معاینه برای انتخاب روش بیهوشی یا بی حسی
معاینه برای انتخاب روش بیهوشی یا بی حسی

بعد از انجام جراحی در مرکز درمان چاقی تهران، چه مراقبت هایی انجام می شود؟

همان طور که نکاتی پیش از جراحی می توانند به بهتر شدن نتیجه آن کمک کنند، اقدامات و مراقبت هایی نیز هستند که انجام آن ها بعد از جراحی برای دریافت بهترین نتیجه، اجباری می باشد.

رعایت رژیم اصولی

در بیشتر جراحی های چاقی، تغییرات مستقیما در معده صورت می گیرد. در تمام این روش ها، معده ساختار و وضعیت جدیدی بعد از جراحی پیدا می کند که تا عادی شدن آن برای بدن، فرد باید از یک رژیم مناسب پیروی کند. این رژیم کمک می کند که بیمار، کاهش وزن را با سرعت و کیفیت بهتری تجربه کند.

همچنین در روش هایی مانند اسلیو که با کم کردن حجم معده میزان مصرف غذا نیز کاهش پیدا می کند، انرژی بدن نسبت به پیش از جراحی کمتر می شود که طبیعی است.

در این شرایط، با یک رژیم اصولی و مناسب می توان سطح انرژی بدن را در میزان مطلوب نگه داشت و تا عادت کردن بدن به وضعیت جدید معده، از بروز مشکلاتی مانند ضعف و بی حالی جلوگیری کرد.

استراحت کافی

استراحت کافی از دیگر موارد مهم مراقبتی است که باید پیش از اقدام به جراحی معده در مورد آن اطلاعات کافی داشت و شرایط آن را فراهم کرد. به عنوان مثال؛ در صورت شاغل بودن بیمار، برای چند روز ابتدایی بعد از عمل بهتر است مرخصی گرفته شده و بیمار در منزل به استراحت بپردازد.

تا زمانی که بدن با معده جدید سازگاری پیدا کرده و انرژی کافی برای فعالیت های روزمره به شکل سابق وجود داشته باشد، بهترین اقدام برای بیماران بعد از جراحی چاقی استراحت کافی و مطلق می باشد. همچنین بهتر است بعد از استراحت چند روزه و ثابت شده وضعیت بدن نیز، از اقداماتی مانند رابطه جنسی و … تا 2 ماه جلوگیری کرد.

ارتباط منظم با پزشک

همان طور که پزشک برای عمل جراحی متعهد است که تمام تلاش خود را به کار گیرد، بعد از انجام جراحی نیز موظف به پاسخگویی به بیمار و برطرف کردن مشکلات وی می باشد.

در این شرایط، فرد بعد از انجام جراحی باید به طور منظم به پزشک مراجعه کرده و جلسات معاینه خود را در فواصل زمانی مشخص انجام دهد. در صورتی که ارتباط به پزشک منظم نباشد، احتمال دیر فهمیدن مشکلات نیز وجود داشته و باعث می شود که اقدام لازم، به موقع انجام نگیرد.

ارتباط منظم با پزشک
ارتباط منظم با پزشک

ویژگی های یک مرکز درمان چاقی تهران چیست؟

یک مرکز درمان چاقی تهران، ویژگی های مختلفی دارد که آشنایی با آن ها می تواند به انتخاب بهتر و ساده تر کمک کند.

کادر مجرب

در یک مرکز درمان چاقی تهران خوب، معمولا کادر درمانی و خدماتی از مجرب ترین و با تجربه ترین پزشکان و پرستاران تشکیل شده اند. پزشکان فعال در مراکز خوب معمولا دارای تجربه بالا در زمینه انجام انواع جراحی ها داشته و همچنین کادر حاضر در مرکز درمان چاقی تهران خوب باید به طور کامل به بیماری چاقی و مشکلات آن برای ارتباط گیری بهتر با مشتری ارتباط داشته باشند.

انجام بیشتر روش ها

در برخی مراکز درمان چاقی تنها یک یا دو روش مخصوص انجام می شود، در حالی که در یک مرکز درمان چاقی تهران خوب، بیشتر روش های روز جراحی لاغری قابل انجام است. در صورتی که انجام جراحی توسط پزشکان خوبی مانند دکتر سلیمی انجام شود، بیشتر روش ها به بهترین شکل قابل انجام می باشند.

فضای مناسب

در نهایت؛ یک مرکز درمان چاقی تهران خوب، دارای فضایی مناسب و دلنشین است که هم برای بیمار و هم برای پزشکان و کادر درمان فضایی مناسب جهت استراحت یا همراهی با بیمار باشند.

فضای مناسب
فضای مناسب

برای پیدا کردن بهترین مرکز درمان چاقی تهران، چه روش هایی وجود دارد؟

روش های مختلفی وجود دارد که از طریق آن ها می توان بهترین مرکز درمان چاقی تهران را پیدا کرد. یکی از روش ها استفاده از تکنولوژی هایی است که امروزه در اختیار تمام افراد وجود دارد.

در این روش ها می توان با مراجعه به اینترنت و جست و جوی عبارت مورد نظر، لیستی از مراکزی که جراحی مد نظر را انجام می دهند، ارائه می شود که می توان با ارتباط گیری با آن ها و کسب اطلاع از شرایط جراحی، بهترین آن ها را انتخاب کرد.

برای پیدا کردن بهترین مرکز درمان چاقی تهران، چه روش هایی وجود دارد؟
برای پیدا کردن بهترین مرکز درمان چاقی تهران، چه روش هایی وجود دارد؟

پزشک خوب چه تاثیری در نتیجه عمل های جراحی مرکز درمان چاقی تهران دارد؟

طبیعی است که کادر درمان به عنوان مهمترین کادر در یک مرکز درمان چاقی تهران نقش زیادی را در سلامت فرد و … ایفا می کنند. در مورد کادر درمان، به خصوص برای جراحی هایی مانند جراحی چاقی، هر چقدر تجربه پزشک بیشتر باشد، نتیجه جراحی نیز بهتر خواهد بود.

در این شرایط می توان با اطلاع از سابقه کاری پزشک و مطالعه نظراتی که توسط دیگر بیماران پزشک مورد نظر ارائه شده اند، انتخاب پزشک مناسب جراحی را انجام داد.

یک پزشک خوب همچنین با مشکلات و عوارض ناشی از عمل آشنایی داشته و بعد از عمل بهترین اقدام برای جلوگیری از بروز عوارض را انجام می دهد. از جمله پزشکان خوب در این زمینه می توان از دکتر سلیمی نام برد.

پزشک خوب چه تاثیری در نتیجه عمل های جراحی مرکز درمان چاقی تهران دارد؟
پزشک خوب چه تاثیری در نتیجه عمل های جراحی مرکز درمان چاقی تهران دارد؟

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید