متخصص لاپاراسکوپی در شیراز

در این مقاله ی علمی پزشکی قصد داریم شرح کامل و مفصلی را بر روی موضوع متخصص لاپاراسکوپی در شیراز داشته باشیم و اهم مواردی که در رابطه با متخصص لاپاراسکوپی در شیراز می باشند را حضور شما سروران گرامی تشریح نماییم. از شما درخواست داریم در بخش های مختلف این نوشتار با ما همراه باشید.

عمل جراحی لاپاراسکوپی در دسته ی جراحی هایی قرار دارد که بیشتر کارهای عمل جراحی به واسطه ی لوله هایی باریک درون بدن شخص مورد نظر انجام می شود. به طور معمول این لوله های باریک به سایر تجهیزات  همچون دوربین و یا چراغ روشنایی مجهز شده اند.

اگر ساکن شهر شیراز هستید برای انجام جراحی لاغری از صفحه بهترین دکتر جراحی لاغری در شیراز دیدن کنید

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

در این عمل جراحی این امکان وجود دارد که به کمک تجهیزاتی که با لوله هایی وارد بدن شخص می شوند، وضعیت داخلی بدن شخص را مشاهده نموده و آن ها را مورد بررسی های لازم قرار داد. در ادامه می توانیم بر طبق همین شرایط، عمل جراحی که مورد نظر می باشد را مورد اجرا قرار داد.

متخصص لاپاراسکوپی در شیراز
متخصص لاپاراسکوپی در شیراز

 

ویژگی های بهترین متخصص لاپاراسکوپی در شیراز

ویژگی های بهترین متخصص لاپاراسکوپی در شیراز
ویژگی های بهترین متخصص لاپاراسکوپی در شیراز

 

اساسی ترین بحث هایی که در نوشتار متخصص لاپاراسکوپی در شیراز به آن ها خواهیم پرداخت به شرح ذیل می باشند:

آیا در زمینه ی تاریخچه عمل جراحی لاپاراسکوپی در کشور ایران و دیگر مناطق دنیا اطلاعاتی دارید؟

عمل جراحی لاپاراسکوپی برای عضو کیسه ی صفرا

عمل جراحی لاپاراسکوپی در ایران

آیا در زمینه موارد کاربرد شیوه ی جراحی لاپاراسکوپی برای اعضای مختلف بدن اطلاعاتی دارید؟

دیگر موارد کاربرد شیوه ی جراحی لاپاراسکوپی برای اعضای مختلف بدن افراد:

آیا در زمینه ی مهم ترین مرحله های کاری در عمل های جراحی لاپاراسکوپی اطلاعاتی دارید؟

بعد از عمل لاپاراسکوپی:

آیا در زمینه ی مهم ترین مزیت های عمل جراحی لاپاراسکوپی اطلاعاتی دارید؟

آیا در زمینه ی انواع عمل های جراحی لاپاراسکوپی اطلاعاتی دارید؟

عمل جراحی لاپاراسکوپی با کمک دست ها:

اجرای عمل جراحی لاپاراسکوپی با کمک تجهیزات هوشمند و روبات ها:

کوتاه شدن مدت زمان جراحی در عمل جراحی لاپاراسکوپی با کمک روبات ها:

روبات های داخلی دارای برتری هایی می باشند

چگونه با روبات های مخصوص عمل های لاپاراسکوپی کار کنیم:

آیا در زمینه ی عمل های جراحی چاقی اطلاعاتی دارید؟

آیا در زمینه عمل جراحی اسلیو معده که با کمک شیوه ی لاپاراسکوپی اجرا می شود، اطلاعاتی دارید؟

مهم ترین مزیت های عمل جراحی اسلیو معده که با شیوه ی لاپاراسکوپی اجرا می شود:

آیا در زمینه ی مهم ترین تفاوت های میان عمل لاپاراسکوپی و دیگر شیوه های جراحی باز اطلاعاتی دارید؟

اولین تفاوت این شیوه ها در نوع برش ها و سوراخ های می باشد که در بدن افراد ایجاد می شوند.

آیا در زمینه ی مرکزهای درمانی و بیمارستان های شهر شیراز اطلاعاتی دارید؟

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی قطب الدین:

بیمارستان شهریار شیراز

بیمارستان اردیبهشت

درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی رضوان شیراز

بیمارستان نمازی:

azadi clinic complex

بیمارستان مسلمین شیراز:

بیمارستان بعثت شیراز:

کلینیک فوق تخصصی امام رضا شهر شیراز:

بیمارستان دنا شیراز:

بیمارستان تخصصی علوی شیراز

بیمارستان میرحسینی شیراز

بیمارستان کوثر:

اصلی ترین فایده های عمل جراحی لاپاراسکوپی

از اصلی ترین فایده های عمل جراحی لاپاراسکوپی این می باشد که اندازه برش ها و سوراخ های به وجود آمده بر سطح بدن شخص که در اکثر موارد بر روی شکم می باشد، بسیار کوچک بوده و در عمل جراحی لاپاراسکوپی خبری از زخم ها و سوراخ هایی با سایز بزرگ نیست.

در حقیقت شرایط این عمل های جراحی به گونه ای می باشد که با همان برش های ریز و با سایز کم نیز می توان عملیات اصلی یک عمل جراحی را به خوبی به پایان رساند.

قبل از این که وارد بحث های اصلی و ارائه جزئیات مربوط به متخصص لاپاراسکوپی در شیراز شویم، توجه شما عزیزان خواننده را به این نکته جلب می نماییم که در عمل های مختلف جراحی و به ویژه آن دسته از جراحی هایی که نیازمند شیوه ی نوین لاپاراسکوپی می باشند، بهتر است در مورد پزشک متخصصی که قرار است، عملیات جراحی مورد نظر را اجرا نماید به خوبی تحقیق نمایید و از بین متخصصین موجود، بهترین و با تجربه ترین آن ها را مورد گزینش قرار دهید.

یکی از هزاران روش جراحی لاغری برای درمان چاقی عمل لاپاراسکوپی معده می باشد برای آشنایی با این جراحی پیشنهاد می کنیم پست لاپاراسکوپی معده چیست و جراحی لاپاراسکوپی چیست را مشاهده کنید.

دکتر سلیمی

در این صورت می توانید با خیالی راحت عمل جراحی خود را انجام داده و بهترین نتیجه ها را از آن جراحی کسب نمایید. در این جا ما یکی از با سابقه ترین پزشک های متخصص برای اجرای انواع عمل های لاپاراسکوپی را حضور شما عزیزان معرفی می نماییم. ایشان جناب دکتر سلیمی می باشد که در کار خود بسیار خبره و با تجربه می باشد.

در ادامه و برای بسط و تفهیم بهتر موضوع مقاله یعنی متخصص لاپاراسکوپی در شیراز قصد داریم اصلی ترین مواردی که در رابطه با این سوژه می باشند را در قالب چند تیتر یا سوال بیان کرده و در بخش های گوناگون نوشتار خود آن ها را مورد تشریح قرار دهیم.

دکتر سلیمی
دکتر سلیمی

از شما همراهان گرامی دعوت می نماییم تا انتهای مقاله ی متخصص لاپاراسکوپی در شیراز با ما همراه باشید.

آیا در زمینه ی تاریخچه عمل جراحی لاپاراسکوپی در کشور ایران و دیگر مناطق دنیا اطلاعاتی دارید؟

در بخش آغازین از نوشتار متخصص لاپاراسکوپی در شیراز تصمیم داریم توضیحاتی را در زمینه ی تاریخچه پیدایش این شیوه ی نوین خدمت شما سروران گرامی ارائه نماییم. از شما دعوت می نماییم با بیان تاریخچه ی این روش با ما همراه باشید.

اگر قصد داشته باشید، شیوه ی جراحی لاپاراسکوپی را به لحاظ تاریخی و زمان پیدایش آن مورد بررسی دقیقی قرار دهیم به این موضوع پی خواهیم برد که سرآغاز و سرمنشاء شروع این شیوه ی جراحی مربوط به ابتدای قرن 20 میلادی و در سال 1902 میلادی بوده است.

در ابتدای امر این شیوه ی جراحی بر روی بعضی از حیوانات پیاده شد. در حقیقت اولین عمل لاپاراسکوپی که بر روی موجودات زنده صورت گرفته است، مربوط به عمل جراحی بر روی یک سگ بوده است.

ضمنا باید به این مورد نیز اشاره داشته باشیم که شیوه ی لاپاراسکوپی در سال های بعد در بین انسان ها نیز مورد اجرا قرار گرفت که، البته عمده ی عمل های صورت گرفته با هدف تشخیص برخی از عارضه ها و بیماری های داخل بدن افراد صورت می گرفت.

در واقع عمل های لاپاراسکوپی که در سال های آغازین پیدایش این شیوه مورد اجرا قرار می گرفتند دارای هدف های درمانی نبود و عمدتا جنبه ی تشخیصی را داشتند.

برای اطلاع دقیق از جزئیات هزینه جراحی اسیلو در بیمارستان البرز کرج توصیه می کنیم پست هزینه عمل اسلیو در بیمارستان البرز کرج را مشاهده کنید.

آیا در زمینه ی تاریخچه عمل جراحی لاپاراسکوپی در کشور ایران و دیگر مناطق دنیا اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه ی تاریخچه عمل جراحی لاپاراسکوپی در کشور ایران و دیگر مناطق دنیا اطلاعاتی دارید؟

عمل جراحی لاپاراسکوپی برای عضو کیسه ی صفرا

در سال های پایانی از قرن 20 و در سال 1958 میلادی اولین مورد از عمل جراحی لاپاراسکوپی بر روی کیسه صفرای یک شخص صورت گرفت. در این سال ها نه تنها پزشک مجری این روش مورد تشویق سایر پزشک واقع نشد، بلکه برای مدتی از گروه و جامعه پزشک های کشور خودش نیز اخراج و طرد شد.

عمل جراحی لاپاراسکوپی برای عضو کیسه ی صفرا
عمل جراحی لاپاراسکوپی برای عضو کیسه ی صفرا

البته شرایط برای سال ها بعد با تغییرات مفیدی روبرو شد و بیشتر جامعه پزشکی با مهم ترین مزیت ها و فوایدی که در شیوه ی لاپاراسکوپی وجود دارند، آشنا شده و این شیوه ی جراحی جایگاه مناسب خود را بین روش های دیگر پیدا نمود.

عمل جراحی لاپاراسکوپی در ایران

در خصوص جایگاه و شرایط پیدایش شیوه ی لاپاراسکوپی در کشور خودمان نیز باید به این نکته اشاره داشته باشیم که خوشبختانه در سال های ابتدایی نیز این روش مورد استقبال گروه زیادی از پزشک ها و متخصص های جراحی قرار گرفت.

این روش از جراحی در ابتدا برای خانم ها مورد کاربرد قرار گرفت. در حقیقت گروهی از پزشک ها و متخصصینی که در حزه ی بانوان فعالیت می کردند اولین مجریان شیوه ی جراحی لاپاراسکوپی بودند.

در آن زمان و با عنایت به شناخت های بهتر و پیشرفت های بیشتری که در شیوه ی لاپاراسکوپی رخ داده بود، پزشک های متخصص و به ویژه پزشک های حوزه ی خانم ها قادر شده بودند که شیوه ی لاپاراسکوپی را در موارد تشخیص و هم چنین موارد درمانی نیز مورد کاربرد قرار دهند.

لاپاراسکوپی یکی از انواع روش های جراحی می باشد که هم به جهت تشخیص بیماری و هم درمان کاربرد دارد لذا برای تشخیص بهترین متخصص در تهران لازم می باشد صفحه بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران را مطالعه نمائید.

شیوه یلاپاراسکوپی دارای شرایط و امتیازهای مناسبی است

مورد مهمی که در این زمینه باید به آن اشاره نماییم این است که شیوه یلاپاراسکوپی دارای شرایط و امتیازهای مناسبی بوده و به همین علت در کم تر موردی دیده شده است که یک جراح در بین اجرای روش لاپاراسکوپی، شیوه ی مورد نظر را متوقف نموده و آن را با دیگر متدهای موجود جراحی مانند روش های جراحی باز جایگزین نماید.

شیوه یلاپاراسکوپی دارای شرایط و امتیازهای مناسبی است
شیوه یلاپاراسکوپی دارای شرایط و امتیازهای مناسبی است

یکی از پزشک هایی که در سال های اخیر تجربه مناسبی را در حوزه ی اجرای هر چه بهتر شیوه ی لاپاراسکوپی کسب نموده و از تخصص و سابقه ی بسیار مناسبی در این حوزه برخوردار می باشند، جناب دکتر سلیمی می باشد.

بهتر است، جهت دریافت بهترین مشاوره های مرتبط با شیوه ی جراحی لاپاراسکوپی با ایشان مشورت نمایید و از علم و تخصص جناب دکتر سلیمی نهایت بهره را ببرید.

از شما عزیزان خواننده درخواست داریم در بخش های بعدی از مقاله ی متخصص لاپاراسکوپی در شیراز نیز با ما همراه باشید.

آیا در زمینه موارد کاربرد شیوه ی جراحی لاپاراسکوپی برای اعضای مختلف بدن اطلاعاتی دارید؟

همان گونه که دقت داشتید در قسمت قبلی از متن علمی پزشکی خود در زمینه ی متخصص لاپاراسکوپی در شیراز، توضیحات مربوط به تاریخچه ی لاپاراسکوپی در دنیا و کشور ایران را خدمت شما بیان کردیم.

اینک و در بخش دیگری از مقاله ی خود قصد داریم به شما عزیزان بگوییم که این روش جراحی برای کدام یک از اعضای بدن مفیدتر بوده و برای چه اعضایی مورد استفاده قرار می گیرد.

از شما همراهان عزیز دعوت می نماییم در توضیح موارد کاربرد لاپاراسکوپی و ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

در خصوص موارد استفاده از روش لاپاراسکوپی باید خدمت شما عرض نماییم که این متد جراحی قابل اجرای بر روی اکثر اعضاء و جوارح بدن می باشد.

آیا در زمینه موارد کاربرد شیوه ی جراحی لاپاراسکوپی برای اعضای مختلف بدن اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه موارد کاربرد شیوه ی جراحی لاپاراسکوپی برای اعضای مختلف بدن اطلاعاتی دارید؟

یکی از موارد کاربرد شیوه ی لاپاراسکوپی برای عمل های مربوط به عضو زانو می باشد. از این شیوه برای جراحی های شانه نیز می توانیم استفاده نماییم.

در مواردی که قرار است، توده هایی را از نقاط مختلف بدن اشخاص خارج نماییم می توانیم متد نوین لاپاراسکوپی را مورد استفاده قرار دهیم.

یکی دیگر از کاربردهای شیوه ی لاپاراسکوپی

یکی دیگر از کاربردهای شیوه ی لاپاراسکوپی بیرون آوردن برخی از تومورها از داخل دستگاه گوارش افراد می باشد.

به جز مواردی که در بالا به آن ها اشاره داشته ایم شیوه ی نوینلاپاراسکوپی را می توانیم برای اعضای مختلف بدن و در نقاط گوناگون بدن افراد مورد کاربرد قرار دهیم.

اصلی ترین هدف های به کارگیری شیوه لاپاراسکوپی برای موارد تشخیص و یا درمان بسیاری از بیماری های دخلی بدن می باشد و در برخی از موارد می توانیم برای ایجاد تغییراتی در اعضای درونی بدن نیز از روش لاپاراسکوپی استفاده کنیم.

به عنوان نمونه می توانیم در زمینه ی عمل های جراحی لاپاراسکوپی که با تغییراتی در اعضای درونی بدن افراد نیز همراه هستند، شیوه ی جراحی اسلیو معده را نام ببریم که درگروه عمل های جراحی برای درمان چاقی های شدید قرار دارد.

در این روش بخشی از معده ی فرد را جدا نموده و از بدن ایشان خارج می نمایند. مهم ترین مرحله های مربوط به اجرای شیوه ی جراحی اسلیو معده با کمک روش لاپاراسکوپی صورت می گیرد.

البته به جز عمل اسلیو معده، شیوه های دیگری از جراحی هستند که روش لاپاراسکوپی را در اجرای خود به کار برده و می توانند با اعمال برخی تغییرات در اعضای داخلی بدن افراد، بیماری های مختلف آن ها را مورد درمان قرار دهند.

دیگر موارد کاربرد شیوه ی جراحی لاپاراسکوپی برای اعضای مختلف بدن افراد:

از دیگر موارد استفاده از روش لاپاراسکوپی می توانیم به این اقدام های درمانی و پزشکی اشاره داشته باشیم:

برای رفع مشکل آپاندیس

کیسه صفرا

به منظور بیرون آوردن رحم و یا دیگر اعضای ناحیه ی تناسلی

برای کنترل مناسب و بعضی موارد تشخیص و درمان مربوط به اعضای کبد و پانکراس

مسدود کردن لوله های فالوپ به خاطرجلوگیری از حامله شدن در خانم ها

برای بررسی اوضاعو شرایط بعضی از خون ریزی ها در اعضای داخلی بدن اشخاص

اقدام به انواع عمل های جراحی در قسمت کلیه ها

ملاحظه و رؤیت وضعیت و شرایط تومورهای داخلی بدن اشخاص و دیگر موارد

به شما همراهان گرامی توصیه می نماییم در مواردی که با هر یک از اقدام های درمانی فوق مواجه می شوید و یا این که یکی از نزدیکان شما نیازمند اقدام های بالا می شود، باید به یک پزشک متخصص و جراح ماهر که در این حوزه از سابقه ی مناسبی نیز برخوردار باشد، مراجعه و با ایشان به مشورت بپردازید.

یکی از بهترین متخصص های حوزه عمل های جراحی و به ویژه شیوه ی جراحی لاپاراسکوپی جناب دکتر سلیمی است که دارای تجارب ارزنده ای در این خصوص می باشد.

از شما مخاطب گرامی دعوت می شود در قسمت های بعدی از نوشنار علمی پزشکی متخصص لاپاراسکوپی در شیراز نیز ما را همراهی نمایید.

اگر میخواهید از هزینه جراحی لاپاراسکوپی با بیمه نیرو های مسلح مطلع شوید پیشنهاد می کنیم پست هزینه لاپاراسکوپی با بیمه نیروهای مسلح را مشاهده کنید.

دیگر موارد کاربرد شیوه ی جراحی لاپاراسکوپی برای اعضای مختلف بدن افراد:
دیگر موارد کاربرد شیوه ی جراحی لاپاراسکوپی برای اعضای مختلف بدن افراد:

آیا در زمینه ی مهم ترین مرحله های کاری در عمل های جراحی لاپاراسکوپی اطلاعاتی دارید؟

همان گونه که مشاهده فرمودید در بخش پیشین از نوشتار متخصص لاپاراسکوپی در شیراز، مهم ترین موارد کاربرد شیوه ی جراحی لاپاراسکوپی را برای شما عزیزان توضیح دادیم. اکنون و در قسمت دیگری از این متن بنا داریم مراحل مختلف مربوط به اجرای روش لاپاراسکوپی را مورد تشریح قرار دهیم.

از شما عزیزان درخواست داریم در توضیح گام های اجرای عمل های جراحی لاپاراسکوپی و ادامه ی مقاله با ما همراهی نمایید.

در مورد شرایط و گام های مختلف شیوه ی لاپاراسکوپی باید حضور شما عزیزان عرض نماییم که در ابتدا فرد تحت درمان را مورد بیهوشی قرار می دهند و عضوی از بدن که قرار است، تحت اجرای شیوه یلاپاراسکوپی قرار گیرد را نیز به شکل موضعی بی حس می نمایند.

آیا در زمینه ی مهم ترین مرحله های کاری در عمل های جراحی لاپاراسکوپی اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه ی مهم ترین مرحله های کاری در عمل های جراحی لاپاراسکوپی اطلاعاتی دارید؟

این اقدام ها در مجموع سبب می شوند، فرد بیمار در طول اجرای روش لاپاراسکوپی با هیچ گونه دردی مواجه نشود و با عنایت به این موضوع که ناحیه ی تحت عمل نیز به شکل موضعی بی حس شده است، حتی بعد از اجرای عمل و به هوش آمدن فرد بیمار، ایشان درد خاصی را احساس نخواهد کرد.

شکل کلی جراحی لاپاراسکوپی به این صورت است که قرار است، مهم ترین تجهیزات مربوط به این شیوه ی جراحی از طریق یک لوله به بدن فرد وارد شوند. عنوان تخصصی که برای این لوله و کانال در نظر گرفته شده است، لوله ی کانولا می باشد.

اصلی ترین تجهیزاتی که از این طریق وارد بدن فرد می شوند، یک عدد دوربین است

اصلی ترین تجهیزاتی که از این طریق وارد بدن فرد می شوند، یک عدد دوربین است که به چراغی برای نوردهی و روشنایی نیز مجهز شده است.

در ادامه شرایط درونی عضو تحت درمان در سیستم مانیتورینگ به نمایش گذاشته شده و به این صورت پزشک متخصص می تواند همه ی اوضاع و احوال درونی آن عضو را دیده و آن ها را زیر نظر خود داشته باشد. در ادامه کارهای تشخیص و یا درمان آن ناحیه و عمدتا از طریق کنترل از بیرون و با کمک سیستم مانیتورینگ صورت می گیرند.

اصلی ترین تجهیزاتی که از این طریق وارد بدن فرد می شوند، یک عدد دوربین است
اصلی ترین تجهیزاتی که از این طریق وارد بدن فرد می شوند، یک عدد دوربین است

در بعضی از عمل های جراحی لاپاراسکوپی و به ویژه آن هایی که برای ناحیه ی شکم فرد صورت می گیرند، عضو تحت عمل را برای راحت تر دیده شدن شرایط داخلی آن با گاز دی اکسید کربن پر می نمایند.

بعد از عمل لاپاراسکوپی:

زمانی که عمل جراحی لاپاراسکوپی به اتمام می رسد لازم است که گازهای درونی بدن فرد که در مرحله های بالا نیز به آن ها اشاره داشتیم از بدن ایشان خارج شوند.

هم چنین باید همه ی تجهیزات ذکر شده که مربوط به عمل لاپاراسکوپی می باشند و به بدن ایشان وارد شده اند، خارج گردند. در ادامه امکان مناسب برای بخیه زدن زخم ها و برش های ناحیه ی مورد نظر وجود دارد و بعد از اتمام بخیه، فرد تحت درمان را به بخش ریکاوری منتقل می نمایند.

بهتر است، اطلاعات تکمیلی و دقیق تر مرتبط با شرایط اجرای عمل های جراحی لاپاراسکوپی را از پزشکی متخصص و متبحر جویا شوید. ما در این جا مراجعه به جناب دکتر سلیمی و مشورت با ایشان را به شما همراهان گرامی پیشنهاد می دهیم. ایشان یکی از برترین ها برای اجرای شیوه ی جراحی لاپاراسکوپی و هم چنین انجام عمل های جراحی چاقی می باشد.

بعد از عمل لاپاراسکوپی:
بعد از عمل لاپاراسکوپی:

لطفا بخش های بعدی از متن متخصص لاپاراسکوپی در شیراز را از دست ندهید و در ادامه ی این مقاله نیز ما را همراهی نمایید. در دیگر قسمت های مقاله ی متخصص لاپاراسکوپی در شیراز قصد داریم موارد جالب دیگری را برای شما توضیح دهیم.

آیا در زمینه ی مهم ترین مزیت های عمل جراحی لاپاراسکوپی اطلاعاتی دارید؟

همان طور که ملاحظه فرمودید در بخش قبلی از نوشتار خود، مرحله های مهمی که در شیوه ی جراحی لاپاراسکوپی مورد اجرا قرار می گیرند را خدمت شما عزیزان بیان کردیم. عنوان مقاله ی پیش رو متخصص لاپاراسکوپی در شیراز می باشد. به همین منظور در ادامه ی این متن تصمیم داریم اصلی ترین مزیت هایی که در روش لاپاراسکوپی وجود دارند را خدمت شما عزیزان توضیح دهیم.

آیا در زمینه ی مهم ترین مزیت های عمل جراحی لاپاراسکوپی اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه ی مهم ترین مزیت های عمل جراحی لاپاراسکوپی اطلاعاتی دارید؟

از شما دعوت می نماییم برای آشنایی با مزیت های مهم شیوه لاپاراسکوپی با ما همراه باشید.

مهم ترین مزیت های اجرای عمل جراحی لاپاراسکوپی به شرح ذیل می باشند:

اول این که تعداد زخم ها و برش های این عمل جراحی محدود و کم بوده و هر یک از برش ها دارای عمق کمی نیز می باشند. به همین خاطر زمانی که عمل های جراحی لاپاراسکوپی به پایان می رسند، شرایط مربوط به بخیه زدن این برش ها نیز ساده تر بوده و از طرفی زخم های این شیوه ی جراحی در مدت زمانی کم تری مورد التیام قرار می گیرند.

این برش ها و زخم های کوچک و کم عمق دارای درد بسیار ناچیز و کمی نیز می باشند که آن هم با میل نمودن مسکن هایی معمولی و بسیار ساده قابل رفع شدن می باشد.

دومین مزیت مربوط به اجرای لاپاراسکوپی این است که با توجه به محدود بودن برش ها و عمق کم زخم ها، احتمال رخداد هرگونه عفونت در این زخم ها بسیار کم است و زخم های مورد نظر در تایم مناسبی التیام یافته و به همین خاطر نیاز نیست، افرادی که تحت این شیوه ی جراحی قرار گرفته اند برای مدت زیادی در بیمارستان و بستری باشند. در حقیقت افراد خیلی زود مرخص شده و به منزل مراجعه می نمایند.

دوره ی نقاهت در عمل های لاپاراسکوپی

دوره ی نقاهت در عمل های لاپاراسکوپی بسیار کوتاه تر و ساده تر از عمل های جراحی قدیمی و به ویژه شیوه های باز می باشد.

از دیگر مزیت های این عمل جراحی می توانیم میزان ایمنی بالا در این روش را نام ببریم. در حقیقت این عمل از شیوه های بی خطر جراحی می باشد. شاید برخی از عمل های جراحی باز و سنتی نیز دارای خطر خاصی نباشند و آن ها نیز در گروه عمل های جراحی ایمن و بی خطر قرار داشته باشند،

اما در این بین و زمانی که مقایسه دقیق را میان این عمل ها با لاپاراسکوپی صورت می دهیم، متوجه یک برتری همراه با ایمن بودن این جراحی ها می شویم.

این برتری مربوط به خبو شدن در مدت زمان کم می باشد. در حقیقت عمل های لاپاراسکوپی در کنار ایمن بودن، دارای دوره های بهبودی و نقاهت کوتاه مدتی نیز می باشند.

از دیگر مزیت های این عمل می توانیم به موارد ذیل اشاره داشته باشیم:

وقتی که تجهیزات مربوط به لاپاراسکوپی وارد عضو تحت عمل می شوند، این امکان وجود دارد که پزشک جراح شرایط درونی آن عضو را مشاهده نماید.

در این صورت ایشان قادر است، بررسی های دقیقی را بر روی عضو مورد نظر صورت دهد. حتی در این شرایط ممکن است، پزشک متخصص موفق شود، دیگر ناراحتی ها و یا عارضه هایی که در آن عضو وجود دارند را تشخیص داده و موضوع را به اطلاع بیمار و اطرافیان ایشان برساند.

در صورتی که تمایل دارید، اطلاعات مناسب تری را در مورد مزیت های فراوان شیوه ی لاپاراسکوپی کسب نمایید به شما پیشنهاد می دهیم به جناب دکتر سلیمی که از با سابقه ترین متخصص های این حوزه می باشد، مراجعه و راهنمایی های مفیدی را از ایشان دریافت نمایید.

آیا در زمینه ی انواع عمل های جراحی لاپاراسکوپی اطلاعاتی دارید؟

همان طور که مشاهده فرمودی در قسمت قبلی از مقاله ی خود مهم ترین مزیت های شیوه ی جراحی لاپاراسکوپی را خدمت شما سروران گرامی توضیح دادیم. با عنایت به این که موضوع اصلی مقاله در زمینه ی متخصص لاپاراسکوپی در شیراز می باشد، بازم می دانیم در بخش دیگری از نوشتار خود انواع مهم جراحی هایی که با کمک شیوه ی لاپاراسکوپی مورد اجرا قرار می گیرد را حضور شما عزیزان تشریح نماییم.

آیا در زمینه ی انواع عمل های جراحی لاپاراسکوپی اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه ی انواع عمل های جراحی لاپاراسکوپی اطلاعاتی دارید؟

لطفا در توضیح مدل های مختلف جراحی های مربوط به لاپاراسکوپی و ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید.

شیوه ی جراحی لاپاراسکوپی دارای مدل ها و انواع خاص خود می باشد. ما در ادامه ی این بخش این شیوه ها را برای شما بیان خواهیم کرد.

یکی از مدل های اجرای شیوه ی لاپاراسکوپی

یکی از مدل های اجرای شیوه ی لاپاراسکوپی به این صورت می باشد که پزشک متخصص و فرد جراح برای انجام آن از دست های خود نیز کمک می گیرد. در برخی از سبک های اجرای شیوه ی لاپاراسکوپی، برخی از روبات ها به کمک فرد متخصص و پزشک جراح می آیند و همه یا بخشی از اقدام های اساسی مربوط به این روش را انجام می دهند.

در برخی از مدل های اجرای شیوه ی لاپاراسکوپی، یک سری از تجهیزات و لوازم مهم مربوط به عمل لاپاراسکوپی را به بخشی از بدن فرد تحت درمان وارد می نمایند. این دستگاهها از طریق لوله کانولا که در سوراخ های بدن شخص تعبیه شده است به بدن ایشان وارد می شوند.

یکی از مدل های اجرای شیوه ی لاپاراسکوپی
یکی از مدل های اجرای شیوه ی لاپاراسکوپی

در ادامه در مورد این شیوه ها توضیحات مختصری را حضور شما عزیزان ارائه خواهیم نمود. لطفا با ما همراه باشید.

عمل جراحی لاپاراسکوپی با کمک دست ها:

در برخی از موارد لازم می شود که کارهای اصلی مربوط به جراحی لاپاراسکوپی توسط دستهای پزشک مربوطه انجام شوند. به همین خاطر به برش هایی با سایز بزرگ تر نیاز می باشد. در حقیقت باید سایز برش ها را در حدی گرفت که امکان وارد شدن دست ها و هم چنین برخی از وسائل مربوط به عمل لاپاراسکوپی از طریق آن ها وجود داشته باشد.

البته نکته ی قابل توحه در این مدل از لاپاراسکوپی این است که هنوز برش های ایجاد شده بر عضو تحت درمان از سایز مناسبی برخوردار بوده و خیلی بزرگ نمی باشد.

عمل جراحی لاپاراسکوپی با کمک دست ها:
عمل جراحی لاپاراسکوپی با کمک دست ها:

یعنی سایز برش ها هنوز هم از برش هایی که به واسطه ی شیوه های جراحی سنتی و باز ایجاد می شوند، کم تر می باشد.

اجرای عمل جراحی لاپاراسکوپی با کمک تجهیزات هوشمند و روبات ها:

برخی از عمل های جراحی به ظرافت و دقت عمل بسیار بالایی نیاز دارند. این عمل های جراحی را نمی توانیم با کمک دست ها پزشک انجام دهیم.

اجرای این عمل های جراحی حساس با برخی از خطرها و مشکلات همراه خواهد بود. به همین خاطر و برای ممانعت از این خطرها و حفظ سلامت کامل برای فرد بیمار از روبات ها و تجهیزات الکترونیکی که قادر هستند، مرحله های مختلف عمل لاپاراسکوپی را به خوبی کنترل نمایند کمک گرفته می شود و گام های اصلی این عمل های لاپاراسکوپی را به روبات ها می سپارند.

اجرای عمل جراحی لاپاراسکوپی با کمک تجهیزات هوشمند و روبات ها:
اجرای عمل جراحی لاپاراسکوپی با کمک تجهیزات هوشمند و روبات ها:

برای این شیوه ها نیز لازم است، تعدادی سوراخ و یا برش با سایز کم در بخش مورد نظر ایجاد شوند.

چند نمونه از جراحی های لاپاراسکوپی که با کمک روبات ها مورد اجرا قرر می گیرند

در این رابطه می توانیم چند نمونه از جراحی های لاپاراسکوپی که با کمک روبات ها مورد اجرا قرر می گیرند را خدمت شما عزیزان نام ببریم. این مثال ها به این شرح می باشند:

  • برای آن دسته از اشخاصی که دارای چاقی و اضافه وزن می باشند.
  • برای اجرای جراحی های مربوط به پروستات
  • انواع جراحی های ویژه خانم ها و غیره

البته باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید که برای اجرای همین شیوه ها نیز فرد پزشک حضور داشته و کنترل مرحله های مختلف جراحی مورد نظر را با کمک سیستم های مانیتورینگ انجام می دهد. در حقیقت وجود این تجهیزات و روبات ها می تواند دقت و ظرافت مناسبی را در عمل لاپاراسکوپی به همراه داشته باشد.

چند نمونه از جراحی های لاپاراسکوپی که با کمک روبات ها مورد اجرا قرر می گیرند
چند نمونه از جراحی های لاپاراسکوپی که با کمک روبات ها مورد اجرا قرر می گیرند

زمانی که برخی از عمل های جراحی لاپاراسکوپی با کمک روبات ها صورت گرفته و همه یا بخشی از مراحل اجرای شیوه ی مورد نظر به روبات ها و تجهیزات هوشمند داده می شود، احتمال این که عارضه و یا مشکل خاصی برای فرد بیمار پیش بیاید نیز کم تر می شود. زمانی که عمل لاپاراسکوپی مورد نظر به پایان رسید، شخص بیمار مشکلات کم تری را داشت و هم چنین شرایط ایشان برای بهبودی زودتر بسیار بهتر خواهد بود.

ضمنا وقتی عمل جراحی لاپاراسکوپی به کمک روبات ها در حال اجرا می باشد، پزشک مورد نظر وقت و آرامش بیشتری داشته و می تواند نظارت مناسبی را بر روی مرحله های مختلف عمل لاپاراسکوپی داشته باشد.

کوتاه شدن مدت زمان جراحی در عمل جراحی لاپاراسکوپی با کمک روبات ها:

در خصوص عمل های لاپاراسکوپی که با همراهی برخی از روبات ها صورت می گیرند، می توانیم به این مزیت مهم نیز اشاره داشته باشیم که این گونه عمل های لاپاراسکوپی از مدت زمان کوتاه تری برخوردار بوده و از این بابت فرد تحت درمان عمل خود را در زمان کم تری انجام می دهد.

در حقیقت این روبات ها از سرعت عمل بسیار بیشتری در مقایسه با دست های فرد پزشک برخوردار هستند.

در این جا ذکر یک نکته نیز خالی از لطف نمی باشد. میزان هزینه هایی که برای تهیه تجهیزات هوشمند و الکترونیکی مربوط به این روبات ها و به ویژه آن هایی که از خارج کشور وارد می شوند، نیاز است، نسبتا زیاد می باشد و بهتر است در این گونه عمل های لاپاراسکوپی از روبات هایی که تولید داخل می باشند، استفاده نماییم.

در این صورت مقدار هزینه های مربوطه با کاهش چشم گیری همراه خواهند شد.

در صورتی که بنا بر انجام هر یک از شیوه های مختلف لاپاراسکوپی را داشتید و به دنبال یک پزشک متخصص و ماهر در این حوزه بودید، ما جناب دکرت سلیمی را به شما عزیزان معرفی می نماییم که از تخصص و دانش بسیار بالایی در این شاخه ی علمی برخوردار بوده و دارای تجربات بسیار زیادی در اجرای عمل های مختلف لاپاراسکوپی می باشند.

کوتاه شدن مدت زمان جراحی در عمل جراحی لاپاراسکوپی با کمک روبات ها:
کوتاه شدن مدت زمان جراحی در عمل جراحی لاپاراسکوپی با کمک روبات ها:

روبات های داخلی دارای برتری هایی می باشند

در صورتی که قصد داشته باشیم مقایسه ای را بین روبات های داخلی و خارجی برای اجرای عمل های لاپاراسکوپی داشته باشیم به این نتیجه دست پیدا می کنیم که نمونه داخلی نیز از هوشمندی و اسمارت مناسبی در کنترل عمل های لاپاراسکوپی برخوردار می باشند. به همین خاطر بهتر است، همین انواع تولید داخل را مورد استفاده خود قرار دهیم.

حتی شرایط این روبات های تولید داخل به گونه ای می باشد که ما می توانیم تعدادی از آن ها را به دیگر کشورهای خارجی که نیازمند این روبات ها می باشند، صادر نماییم، البته باید در این موارد، ابتدا نیازهای داخل کشور تأمین شوند و آن گاه به فکر صادر نمودن این نمونه ها باشیم.

چگونه با روبات های مخصوص عمل های لاپاراسکوپی کار کنیم:

البته قرار نیست، ما این روبات ها را به دست گرفته و مشغول انجام عمل های لاپاراسکوپی شویم، اما در این قسمت قصد داریم موضوع راحت بودن فعالیت و کار کردن با این روبات ها را برای شما عزیزان روشن سازیم و به شما عزیزان بگوییم که اجرای عمل های لاپاراسکوپی با کمک این روبات ها بسیار ساده می باشد.

کار کردن با این روبات ها دارای پیچیدگی خاصی نمی باشد. پزشک های متخصص و افراد جراحی می توانند دوره های مربوط به کار کردن با این روبات ها را طی نمایند و به جراحان خبره و با تجربه در این حوزه مبدل شوند. زمانی که آن ها دوره های ذکر شده را با موفقیت پشت سر گذاشتند می توانند عمل های لاپاراسکوپی خود را با کمک این روبات ها و به سادگی هر چه تمام تر مورد اجرا قرار دهند.

شما خواننده ی گرامی در حال مطالعه ی نوشتار علمی با عنوان متخصص لاپاراسکوپی در شیراز هستید. از شما درخواست داریم قسمت های آتی از این مقاله را از دست ندهید و در ادامه نیز با ما همراه باشید. در دیگر بخش های متن متخصص لاپاراسکوپی در شیراز تصمیم داریم موارد مهم دیگری را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم.

آیا در زمینه ی عمل های جراحی چاقی اطلاعاتی دارید؟

همان گونه که دقت فرموید در قسمت قبلی از این مقاله در مورد شیوه های مختلف عمل لاپاراسکوپی با شما عزیزان صحبت نمودیم. یکی از موارد بسیار مهمی که می توانیم برای اجرای عمل های جراحی از روش لاپاراسکوپی استفاده نماییم مربوط به عمل های جراحی ویژه لاغری افراد می باشد.

این عمل های جراحی مخصوص ان دسته از اشخاصی می باشند که از چاقی و اضافه وزن شدید خود در رنج هستند و با عنایت به این که از روش های معمول و مرسوم موجود برای رفع چاقی شدید خود نتیجه های مناسبی را دریافت نکرده اند و یا این که شرایط اضافه وزن و چاقی آن ها به صورت بحرانی می باشد، پزشک های متخصص شیوه های جراحی چاقی که به جراحی لاغری نیز موسوم می باشند را برای آن ها تجویز نموده اند.

ما در این قسمت از نوشتار متخصص لاپاراسکوپی در شیراز قصد داریم در مورد این شیوه های جراحی با شما عزیزان صحبت نماییم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

اکثر عمل های جراحی لاغری با کمک شیوه ی لاپاراسکوپی مورد اجرا قرار می گیرند

نکته ی مهمی که در این بخش بای به آن اشاره داشته باشیم این است که اکثر عمل های جراحی لاغری با کمک شیوه ی لاپاراسکوپی مورد اجرا قرار می گیرند. یعنی چند برش کوچک با عمق کم در ناحیه ی شکم فرد ایجاد شده و لوله کانولا را از راه یکی از برش ها به شکم فرد تحت درمان وارد می نمایند.

اکثر عمل های جراحی لاغری با کمک شیوه ی لاپاراسکوپی مورد اجرا قرار می گیرند
اکثر عمل های جراحی لاغری با کمک شیوه ی لاپاراسکوپی مورد اجرا قرار می گیرند

از مسیر کانولا می توانیم برای انتقال مهم ترین تجهیزات مربوط به عمل لاپاراسکوپی استفاده نماییم. این تجهیزات شامل دوربین به همراه یک چراغ روشنایی می باشند. عمده ی فعالیت های مربوط به عمل های لاغری که با سبک لاپاراسکوپی مورد اجرا قرار می گیرند، توسط سیستم مانتیورینگ و از بیرون شکم فرد انجام می شوند.

در حقیقت پزشک متخصص بخش های داخلی شکم فرد را به خوبی مورد رؤیت قرار داده و گام های مختلف عمل را کنترل می نماید.

مهم ترین عمل های جراحی لاغری به شرح ذیل می باشند:

عمل جراحی اسلیو معده

عمل جراحی بای پس معده

عمل جراحی ساسی بای پس معده

عمل جراحی لیپوساکشن

عمل جراحی پیکر تراشی

عمل جراحی قرار دادن بالن در معده ی شخص بیمار

عمل جراحی حلقه گذاری در اطراف معده ی فرد

مهم ترین عمل های جراحی لاغری به شرح ذیل می باشند:
مهم ترین عمل های جراحی لاغری به شرح ذیل می باشند:

جناب دکتر سلیمی یکی از با تجربه ترین متخصص ها و پزشک های حال حاضر کشور در اجرای این گونه عمل های جراحی چاقی می باشد که در سال های اخیر بهترین نمونه های آن ها را مورد اجرا قرار داده و عمل های جراحی صورت گرفته توسط ایشان با بهترین نتیجه ها برای افراد چاق همراه بوده اند. بهتر است، برای معاینه و انتخاب بهترین شیوه های جراحی چاقی به دکتر سلیمی مراجعه و مشاوره های لازم را با ایشان انجام دهید.

از شما درخواست می شود در قسمت های آتی از این متن کاربردی با ما همراه باشید.

آیا در زمینه عمل جراحی اسلیو معده که با کمک شیوه ی لاپاراسکوپی اجرا می شود، اطلاعاتی دارید؟

همان گونه که ملاحظه فرمودید در قسمت پیشیم از نوشتار متخصص لاپاراسکوپی در شیراز، برخی از عمل های لاغری که با کمک روش لاپاراسکوپی اجرا می شوند را حضور شما عزیزان بیان کردیم و عمل جراحی اسلیو معده را نیز به عنوان یکی از معروف ترین عمل های لاغری خدمت شما معرفی نمودیم.

اینک و در قسمت دیگری از مقاله ی خود با عنایت به اهمیت شیوه ی جراحی اسلیو معده و استقبال زیادی که در سال های اخیر از این روش شده است، تصمیم داریم توضیحات مختصری را در مورد این روش جراحی حضور شما عزیزان ارائه نماییم.

خواهشمند است در توضیح روش جراحی اسلیو معده و ادامه ی این متن با ما همراه باشید.

همان طور که در قسمت های پیشین نیز اشاره کردیم، عمل جراحی اسلیو معده در گروه عمل هایی می باشد که برای رفع چاقی و اضافه وزن های شدید به کار می رود. برای اجرای این عمل جراحی از شیوه ی لاپاراسکوپی که موضوع اصلی مورد بحث در این مقاله می باشد، استفاده می نمایند.

آیا در زمینه عمل جراحی اسلیو معده که با کمک شیوه ی لاپاراسکوپی اجرا می شود، اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه عمل جراحی اسلیو معده که با کمک شیوه ی لاپاراسکوپی اجرا می شود، اطلاعاتی دارید؟

در ابتدا تعدادی سوراخ و یا بهتر بگوییم برش را در نواحی مشخصی از شکم فرد ایجاد می نمایند تا بتوانند به کمک این سوراخ ها تجهیزات مربوط به عمل جراحی لاپاراسکوپی را وارد شکم فرد نمایند.

در ابتدا لوله کانولا را به درون بدن شخص می فرستند تا امکان وارد نمودن دیگر تجهیزات مهم لاپاراسکوپی مانند دوربین و چراغ روشنایی وجود داشته باشد. زمانی که این تجهیزات نیز به درون شکم و معده ی فرد ارسال شدند، نوبت به این می رسد که پزشک متخصص با کمک سیستم مانیتورینگ وضعیت درونی بدن فرد را مورد ملاحظه قرار دهد.

مهم تریم اتفاقی که در عمل جراحی اسلیو معده رخ می دهد

مهم تریم اتفاقی که در عمل جراحی اسلیو معده رخ می دهد، این است که بخش عمده ای از معده ی فرد بریده شده و از دستگاه گوارشایشان خارج می شود. این موضوع سبب می شود، فرد با معده ای جدید که دارای سایز بسیار کم تری نسبت به معده ی قبلی می باشد، روبرو شود.

نکته ی دیگری که در عمل جراحی اسلیو معده و حذف بخضی از معده ی فرد وجود دارد، این است که آن قسمت حذف شده به هورمون گرلین نیز مربوط می شود. این هورمون مربوط به احساس گرسنگی در افراد می باشد و هر چه مقدار ترشح شده ی آن کم تر شود، این حس نیز ضعیف تر می شود،

البته بخش حذف شده ی معده ی شخص به گونه ای می باشد که مقداری از ترشح هورمون گرلیم کاسته می شود، اما باز هم این هورمون به میزان کمی ترشح خواهد شد تا فرد در وعده های اصلی روزانه ی خود مقدار کمی گرسنه شده و بتواند غذایی را میل نموده و ویتامین ها و مواد لازم را به بدن خویش برساند.

مهم ترین مزیت های عمل جراحی اسلیو معده که با شیوه ی لاپاراسکوپی اجرا می شود:

در این قسمت می خواهیم چند مورد از مزیت های مهم عمل جراحی اسلیو معده که از موارد شناخته شده و معروف در میان عمل های لاغری بوده و نمونه ی بارزی از اجرای شیوه ی لاپاراسکوپی می باشد را خدمت شما عزیزان بیان نماییم. لطفا در این قسمت نیز با ما همراه باشید.

مهم ترین مزیت های عمل جراحی اسلیو معده که با شیوه ی لاپاراسکوپی اجرا می شود:
مهم ترین مزیت های عمل جراحی اسلیو معده که با شیوه ی لاپاراسکوپی اجرا می شود:

اصلی ترین فایده ها و تاثیرات عمل جراحی سالیو معده به این شرح می باشند:

با عنایت به این موضوع که سایز معده ی شخص خیلی کوچک تر شده و از طرفی میزان ترشح هورمون گرلین نیز در بدن فرد کاهش چشم گیری داشته است در وعده های اصلی غذایی فرد خیلی زودتر از زمان های سابق احساس سیری خواهد نمود و با توجه به گنجایش کم معده ی جدید ایشان، امکان زیاده خواری برای او وجود نخواهد داشت،

لذا افرادی که عمل جراحی اسلیو معده را انجام داده اند، بعد از سپری شدن چند ماه با کاهش وزن مناسبی روبرو شده و به شرایط ایده آل و مناسب وزنی خود می رسند. به طور خلاصه می توانیم این مزیت عمل جراحی اسلیو معده را این گونه بیان نماییم که: افراد وزن قابل توجهی را در مدت زمان کمی از دست خواهند داد.

مزیت دوم این عمل جراحی این است که تعداد و سایز زخم ها و برش های ایجاد شده بر روی شکم فرد کم بوده و این زخم ها نیز در مدت زمان کوتاهی التیام پیدا می کنند.

در حقیقت می توانیم این مزیت را به این صورت بیان نماییم که عمل جراحی اسلیو معده دارای دوره ی بهبودی و نقاهت کوتاهی بوده و زخم های ناشی از اجرای شیوه ی لاپاراسکوپی بعد از مدت کوتاهی به طور کامل التیام پیدا می نمایند و افراد می توانند به زندگی معمول و انجام کارهای روزمره ی خود بازگردند.

مزیت پایانی در عمل جراحی اسلیو معده

مزیت پایانی در عمل جراحی اسلیو معده این است که با توجه به سایز و عمق کم زخم ها، احتمال این که این زخم ها که ناشی از روش لاپاراسکوپی می باشند، دچار عفونت شوند، بسیار کم و در حد صفر می باشد. یعنی بعد از این که افراد عمل جراحی اسلیو معده را به اتمام رساندند، نیازی نیست از بابت هر گونه عفونت در این زخم ها نگرانی داشته باشند.

مزیت پایانی در عمل جراحی اسلیو معده
مزیت پایانی در عمل جراحی اسلیو معده

یکی از متخصصینی که در حال حاضر بهترین عمل های جراحی اسلیو معده و هم چنین دیگر عمل های لاغری را انجام می دهد، جناب دکتر سلیمی می باشد. ایشان سالیان سال است که در حوزه ی درمان چاقی و اجرای عمل های این حوزه فعالیت می نماید و دارای سابقه ی درخشانی در انجام انواع عمل های لاغری می باشد.

از شما عزیزان درخواست داریم بخش های باقی مانده از نوشتار متخصص لاپاراسکوپی در شیراز را از دست ندهید و در ادامه ما را همراهی نمایید.

آیا در زمینه ی مهم ترین تفاوت های میان عمل لاپاراسکوپی و دیگر شیوه های جراحی باز اطلاعاتی دارید؟

همان طور که دقت داشتید در قسمت قبلی از مقاله ی خود یکی از شیوه های جراحی لاغری که با روش لاپاراسکوپی قابل اجرا می باشد و در سال های اخیر نیز از استقبال بسیار فراوانی برخوردار بوده است را برای شما عزیزان توصیح دادیم. شیوه ای که برای شما توضیح داده شد، عمل جراحی اسلیو معده بود.

در ادامه ی مقاله ی علمی پزشکی خود با عنوان متخصص لاپاراسکوپی در شیراز قصد داریم تفاوت های مهمی که میان شیوه ی لاپاراسکوپی و دیگر روش های عمل جراحی وجود دارد را برای شما همراهان گرامی تشریح نماییم.

آیا در زمینه ی مهم ترین تفاوت های میان عمل لاپاراسکوپی و دیگر شیوه های جراحی باز اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه ی مهم ترین تفاوت های میان عمل لاپاراسکوپی و دیگر شیوه های جراحی باز اطلاعاتی دارید؟

از شما درخواست می نماییم در توضیح این تفاوت ها و ادامه ی مقاله با ما همراه باشید.

در ابتدا باید به این نکته اشاره داشته باشیم که لاپاراسکوپی نیز در گروه عمل های جراحی قرار دارد و یکی از انواع ویژه ی آن می باشد. این روش به طور معمول دارای دو هدف مشخص و ویژه می باشد.

پزشک متخصص وضعیت داخلی عضو مورد نظر را مورد رؤیت قرار می دهد

در ابتدا پزشک متخصص به دنبال این موضوع می باشد که وضعیت داخلی عضو مورد نظر را مورد رؤیت قرار داده و آخرین وضعیت درونی بدن فرد را مورد بررسی قرار دهد.

در ادامه و با توجه به ملاحظه ی شرایط درونی عضو مورد نظر، پزشک متخصص می تواند در مورد اقدام های درمانی مناسب برای رفع مشکلات و عارضه هایی که درون عضو مورد نظر وجود دارند، تصمیم گیری نماید.

در برخی از موارد پزشک های متخصص نمی توانند اطلاعات کامل و دقیقی را از طریق شیوه های مرسوم مانند سونوگرافی و یا رادیولوژی به دست آورند و در این قسمت است که روش نوین لاپاراسکوپی به کمک آن ها می آید.

در ادامه شما عزیزان را با مهم ترین تفاوت های میان روش لاپاراسکوپی و دیگر شیوه های جراحی باز آشنا می نماییم. این تفاوت ها به شرح ذیل می باشند:

اولین تفاوت این شیوه ها در نوع برش ها و سوراخ های می باشد که در بدن افراد ایجاد می شوند.

از مهم ترین فرق هایی که در شیوه ی لاپاراسکوپی با دیگر روش های مرسوم جراحی وجود دارد، این است که برش های مربوط به لاپاراسکوپی دارای سبک و سایز مخصوص به خود می باشند. تعداد این برش ها محدود و کم بوده و دارای اندازه و عمق کوچکی نیز می باشند.

در حقیقت سایز برش هایی که در شیوه ی لاپاراسکوپی ایجاد می شوند، نهایتا نیم سانتی متر می باشد. این در حالی است که در تعدادی از جراحی های سنتی که با عنوان جراحی باز مورد شناخت قرار می گیرند به منظور تسلط کامل فرد پزشک بر عضو تحت جراحی به برش هایی با سایز هایی نزدیک به 10 الی 12 اینچ نیز نیاز می باشد. قطعا برش هایی با این سایز ها به دوره های زمانی طولانی برای التیام و بهبودی کامل خود نیاز دارند.

اولین تفاوت این شیوه ها در نوع برش ها و سوراخ های می باشد که در بدن افراد ایجاد می شوند.
اولین تفاوت این شیوه ها در نوع برش ها و سوراخ های می باشد که در بدن افراد ایجاد می شوند.

این برش ها و زخم های بزرگ ممکن است در معرض عفونت های شدیدی باشند و به همین خاطر افرادی که تحت این عمل های جراحی قرار می گیرند، بعد از پایان یافتن مرحله های اصلی جراحی های باز، باید بسیار مراقب زخم ها و برش های ایجاد شده در عضو مورد نظر باشند.

مدام پانسمان های خود را تعویض نمایند

ایشان باید مدام پانسمان های خود را تعویض نمایند و مواظب باشند که برش ها و زخم ها دچار عفونت نشوند. به این منظور نیاز است که زخم های ایشان مورد ضد عفونی شدن قرار گیرند.

این در حالی می باشد که افرادی که شیوه ی لاپاراسکوپی را برای خود انجام می دهند در مدت زمان بسیار کوتاهی التیام یافته و زخم های ایشان خوب می شوند و همان طور که در بخش های دیگر نیز اشاره کردیم، احتمال هر نوع عفونتی در شیوه ی جراحی لاپاراسکوپی بسیار پایین بوده و افراد نهایتا بعد از چند روز به زندگی عادی و انجام کارهای روزمره ی خویش باز می گردند.

بر اساس مواردی که در این بخش خدمت شما عزیزان ارائه شد و شما همراهان گرامی به مهم ترین فرق های میان شیوه ی لاپاراسکوپی و دیگر روش های جراحی پی بردید، پیشنهاد ما به شما دوستان گرامی این می باشد که در برای اجرای عمل های جراحی مختلف خود تا جایی که شرایط و امکانات اجازه می دهند، شیوه ی نوین لاپاراسکوپی را مورد انتخاب خود قرار دهید و هم چنین برای این کار باید به دنبال یافتن یک متخصص متبحر باشید که دارای تجربیات زیادی در این حوزه باشد.

ما در این زمینه مراجعه به جناب دکتر سلیمی و مشورت با ایشان را به شما عزیزان پیشنهاد می دهیم. دکتر سلیمی از سابقه ی درخشانی در اجرای عمل های لاپاراسکوپی و هم چنین عمل های جراحی لاغری برخوردار می باشند.

مدام پانسمان های خود را تعویض نمایند
مدام پانسمان های خود را تعویض نمایند

لطفا در قسمت های باقی مانده از مقاله ی متخصص لاپاراسکوپی در شیراز نیز با ما همراه باشید.

آیا در زمینه ی مرکزهای درمانی و بیمارستان های شهر شیراز اطلاعاتی دارید؟

همان گونه که در جریان هستید، موضوع این مقاله در مورد متخصص لاپاراسکوپی در شیراز می باشد. ما در بخش های پیشین از این نوشتار علمی و پزشکی، موضوعات متنوعی که بیشتر در ارتباط با لاپاراسکوپی بودند را خدمت شما عزیزان توضیح دادیم.

در ادامه قصد داریم مقداری وارد ارائه توضیحات در مورد شهر شیراز و به خصوص بیمارستان ها و مرکزهای درمانی این شهر شویم. مهم ترین موضوعی که در این قسمت مورد هدف ما می باشد، این است که برای انجام عمل های لاپاراسکوپی و هم چنین عمل های جراحی چاقی در شهر شیراز باید به کدام یک از بیمارستان های این شهر مراجعه داشته باشیم و مجموعه امکاناتی که در این بیمارستان ها وجود دارند، کدام موارد می باشند.

لطفا در توضیح امکانات درمانی و خدمات بیمارستانی شهر شیراز در اجرای عمل های لاپاراسکوپی و دیگر عمل های جراحی چاقی با ما همراه باشید.

مهم ترین مرکزهای درمانی و بیمارستان های مستقر در شهر شیراز به این شرح می باشند:

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی قطب الدین:

این بیمارستان در موقعیت استان فارس شهر شیراز و در خیابان فخرآباد این شهر واقع شده است.

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی قطب الدین:
بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی قطب الدین:

بیمارستان شهریار شیراز

بیمارستان شهریار واقع در استان فارس شهرستان شیراز یکی از بیمارستان های خصوصی و درمانی شهر شیراز می باشد که دارای ظرفیتی معادل ۶۵ تخت ثابت می باشد. این مرکز درمانی در سال ۱۳۵۵ شمسی تأسیس شده است و دارای بخش ها و امکانات متنوعی از جمله در حوزه ی عمل های جراحی چاقی می باشد.

بیمارستان اردیبهشت

این مرکز درمانی نیز یکی از بیمارستان های شهرستان شیراز است که در آدرس بلوار چمران این شهرستان واقع شده است. بیمارستان مورد نظر از مرکزهای درمانی خصوصی و درمانی شیراز می باشد که دارای ظرفیت ۱۰۰ تخت ثابت می باشد. این بیمارستان نیز در سال ۱۳۸۲ شمسی مورد تاسیس واقع شده است.

درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی رضوان شیراز

این مرکز نیز در منطقه ۱ شهر شیراز قرار داشته و از امکانات مناسبی در بخش های متنوع برخوردار می باشد.

بیمارستان نمازی:

بیمارستان نمازی از جمله بیمارستان های آموزشی-درمانی شیراز است که تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشد. این بیمارستان در سال ۱۳۳۴ شمسی با دارای بودن ۳۰۰ تخت بیمارستانی و به دست فردی به نام محمد نمازی مورد تاسیس قرار گرفته است و به همین خاطر این نام برای آن در نظر گرفته شده است. این مرکز درمانی زمان تاسیسش یکی از مجهزترین بیمارستان ها در منطقه ی خاور میانه بوده است.

در حال حاضر این مرکز درمانی دارای امکانات و تجهیزات مناسبی برای انجام انواع عمل های جراحی و به ویژه عمل های مخصوص درمان چاقی می باشد.

azadi clinic complex

این مرکز درمانی نیز در منطقه ۴، شیراز قرار گرفته است و دارای امکانات خوبی برای خدمت رسانی در حوزه های مختلف می باشد.

azadi clinic complex
azadi clinic complex

بیمارستان مسلمین شیراز:

بیمارستان مسلمین نیز از جمله مرکزهای درمانی شیراز وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می باشد که در سال هزار و سیصد و ده شمسی و در شهر شیراز مورد تأسیس قرار گرفته است. ساختمان جدید این مرکز درمانی در سال 1397 و با داشتن ۱۶۳ تخت فعال مورد افتتاح قرار گرفته است.

بیمارستان بعثت شیراز:

این مرکز درمانی نیز در بلوار پرستار شهر شیراز قرار گرفته است و جزء مراکز درمانی مجهز این شهر به حساب می آید.

کلینیک فوق تخصصی امام رضا شهر شیراز:

این مرکز درمانی مجهز نیز در استان فارس، شیراز، ميدان نمازي واقع شده است. این مرکز دارای بخش های متنوعی می باشد که هر کدام از آن ها دارای به روزترین تجهیزات دنیا می باشند.

بیمارستان دنا شیراز:

بیمارستان دنا در استان فارس، شهرستان شیراز واقع شده است. این مرکز از بیمارستان های خصوصی و درمانی شیراز می باشد که دارای ظرفیتی معادل ۱۴۷ تخت ثابت است. این بیمارستان نیز در سال۱۳۷۵ شمسی مورد تاسیس قرار گرفته است و از امکانات مناسب و به روزی برای ارائه خدمت به مراجعه کنندگان مختلف برخوردار می باشد.

بیمارستان تخصصی علوی شیراز

این بیمارستان مجهز نیز در خیابان تختی شهر شیراز قرار گرفته است.

بیمارستان میرحسینی شیراز

بیمارستان دکتر میرحسینی، شهرستان شیراز واقع شده است و از جمله بیمارستان های خصوصی و درمانی می باشد که دارای ظرفیتی معادل شصت و هشت تخت ثابت می باشد. این مرکز درمانی در سال ۱۳۶۱ شمسی مورد تاسیس قرار گرفته است.

بیمارستان کوثر:

این مرکز درمانی در شیراز، منطقه ۶ و در خیابان قصردشت آن واقع شده است. این بیمارستان نیز از مرکزهای مجهز در سطح شهر شیراز می باشد.

بیمارستان مرکزی شیراز

این مرکز درمانی نیز در موقعیت شیراز، بلوار چمران واقع شده است و دارای بخش های مهم درمانی می باشد.

همان طور که دقت داشتید در این قسمت برخی از مهم ترین مرکزهای درمانی دولتی و یا خصوص شهر شیراز را حضور شما عزیزان معرفی نمودیم.

این مرکزها هر کدام دارای تجهیزات و بخش های متنوعی می باشند که از امکانات مناسبی برخوردار می باشند.

یکی از بخش های مهمی که در این مرکزهای درمانی موجود می باشد، بخش مربوط به عمل های جراحی و هم چنین جراحی لاغری با شیوه ی لاپاراسکوپی است.

با عنایت به تخصص و تجربه ی بالایی که از جناب دکتر سلیمی سراغ داریم، افرادی که مایل هستند، عمل های جراحی لاغری خود را زیر نظر یک متخصص با سابقه انجام دهند و در شیراز و مناطق اطراف آن حضور دارند، می توانند به تهران سفر نمایند و مشاوره های مربوط به عمل های لاغری خود را نزد جناب دکتر سلیمی انجام دهند.

ایشان یکی از برترین ها در حوزه ی انجام عمل های مختلف لاغری و به ویژه شیوه هایی که از لاپاراسکوپی استفاده می نمایند، می باشد.

در پایان

در این جا مجموعه توضیحات ما در زمینه ی متخصص لاپاراسکوپی در شیراز به پایان رسید. امید است، موضوعات و مواردی که در بخش های مختلف این متن حضور شما عزیزان مطرح نمودیم، برای همه ی شما خوبان مفید و مثمر ثمر بوده باشند و شما خواننده ی گرامی به خوبی با موضوع متخصص لاپاراسکوپی در شیراز آشنا شده باشید.

مطابق موارد مطرح شده در قسمت های مختلف این مقاله، باز هم حضور شما سروران گرامی توصیه می نماییم که در موارد مطرح شده در قسمت های گوناگون این مقاله و زمانی که به مشاوره در زمینه ی عمل های لاغری و شیوه ی لاپاراسکوپی نیاز دارید، باید این مشورت را با بهترین متخصص و با تجربه ترین پزشک این حوزه انجام دهید. ما در این خصوص جناب دکتر سلیمی که از سابقه ی بسیار بالایی برخوردار می باشد را به شما عزیزان معرفی می نماییم.

از این که تا انتهای نوشتار متخصص لاپاراسکوپی در شیراز با ما همراه بودید از همه ی شما ممنون و سپاس گزار هستیم.

لینک کوتاه جهت اشتراک گذاری:

https://cutt.ly/RE4zRmM

https://bit.ly/3lsF1Xr

https://b2n.ir/p81318

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید