ماسک چاق کننده صورت

در این مقاله امروز ما قصد داریم بهترین ماسک چاق کننده صورت را معرفی نموده و اطلاعات جامعی را در اختیارتان قرار دهیم.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

یکی از دغدغه های مهم برخی افراد، مخصوصاً بانوان، لاغر شدن صورت است. افراد زیادی اعتقاد دارند که گونه های برجسته و فرم صورت چاق، باعث می شود چهره جوان تر و شاداب تر نشان داده شود.

به همین علت روش های گوناگونی را به منظور چاق نمودن صورت آزمایش می کنند. یکی از این راه ها استفاده از ماسک چاق کننده صورت می باشد.

نتایج استفاده از ماسک چاق کننده صورت که بصورت گیاهی تهیه شده است، نشان می دهد که این مواد، نقش فراوانی در چاق شدن صورت دارند.

در این مطلب قصد داریم تعداد از ماسک چاق کننده صورت را معرفی نموده و نحوه استفاده از آن ها را در اختیار شما خوانندگان محترم قرار دهیم.

پیشنهاد می کنیم از پست روغن کنجد برای رژیم لاغری دیدن کنید.

آشنایی با مؤثرترین ماسک های چاق کننده صورت

ماسک های صورت که بر پایه مواد طبیعی ساخته می شوند، فرآیند آبرسانی به پوست را افزایش داده و در طی زمان نسبتاً کوتاه، موجب چاق تر شدن صورت می شوند. در این قسمت می خواهیم بهترین ماسک چاق کننده صورت را معرفی نماییم.

آشنایی با مؤثرترین ماسک های چاق کننده صورت
آشنایی با مؤثرترین ماسک های چاق کننده صورت

در ابتدا ذکر این نکته ضروری می باشد که همه ماسک هایی که در ادامه معرفی می شوند، تأثیر فراوانی در پر کردن صورت افراد دارند و تنها لازم است که مطابق با دستور بیان شده به تهیه ماسک مورد نظر بپردازید و در فواصل زمانی منظم از آن استفاده نمایید.

 • ماسک ماست و سیب زمینی

به منظور آماده سازی این ماسک چاق کننده صورت، می بایست ابتدا یک عدد سیب زمینی متوسط را رنده نموده و با استفاده از یک صافی آن را فشرده و آب سیب زمینی را جدا نمایید. سپس یک قاشق غذاخوری ماست را به این آب اضافه کرده و مخلوط کنید. این ترکیب را روی پوست قرار داده و پس از گذشت ۲۰ دقیقه صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید.

ماسک ماست و سیب زمینی
ماسک ماست و سیب زمینی
 • ماسک خیار سبز

استفاده از ماسک خیار سبب افزایش آبرسانی به پوست شده و به دنبال آن سطح آب میان بافتی نیز بیشتر می شود.

ماسک خیار یکی از در دسترس ترین و آسان ترین ماسک چاق کننده صورت بشمار می رود. برای تهیه آن فقط لازم است یک عدد خیار کوچک را رنده نموده و برای مدت ۲۰ دقیقه آن را روی صورت قرار دهید. پس از گذشت این زمان صورت را با آب گرم بشویید.

لطفا از پست افتادگی پوست بعد از لاغری دیدن کنید.

ماسک خیار سبز
ماسک خیار سبز
 • ماسک گلاب و رس

چنانچه می خواهید از این ماسک چاق کننده صورت استفاده نمایید، باید مقدار یک قاشق غذاخوری از خاک رس تصفیه شده را با یک قاشق چای خوری گلاب مخلوط کنید و مواد را تا زمانی که به صورت خمیری یکدست تبدیل شوند با هم ترکیب کنید. مدت زمانی که لازم است این ماسک روی صورت قرار گیرد، حدود ۲۰ دقیقه است. پس از گذشت این زمان، بهتر است صورت خود را با آب سرد بشویید. 

 • ماسک روغن آرگان

از ماسک هایی که می تواند باعث پر شدن صورت شود، ماسک آرگان است. به منظور پر شدن گونه ها و صورت از طریق روغن آرگان، تنها کافیست هر روز صورت خود را با مقدار کمی از این روغن ماساژ دهید.  این کار سبب می شود سطح گردش خون در ماهیچه ها به میزان شگفت آوری افزایش یافته و در نتیجه باعث چاقی صورت شود.

ماسک روغن آرگان
ماسک روغن آرگان
 • ماسک آب برنج

جهت آماده سازی این ماسک چاق کننده صورت، ابتدا یک دوم پیمانه برنج را بشویید و آن را با یک پیمانه آب گرم خیس نموده و اجازه دهید به مدت ۳۰ دقیقه در همین وضعیت باقی بماند. بعد از آن، برنج را صاف کرده و آب آن را جدا نمایید. این محلول را درون اسپری ریخته و هرروز روی صورت ماساژ دهید.

 • ماسک گلیسیرین و گلاب

گلیسیرین و گلاب، دو ماده ای هستند که جهت تهیه ماسک چاق کننده صورت مورد استفاده قرار می گیرند. شما می بایست این مواد را به صورت کامل با یکدیگر ترکیب نموده و شب ها پیش از خواب، آن را روی صورت قرار دهید.

صبح روز بعد، صورت خود را با آب ولرم بشویید. برای کسب تأثیرات فوق العاده از این ماسک بهتر است به صورت مداوم و هر شب آن را روی صورت ماساژ دهید.

ماسک گلیسیرین و گلاب
ماسک گلیسیرین و گلاب
 • ماسک جوانه گندم و موز

یکی از بهترین ماسک هایی که به منظور چاق شدن صورت می توان از آن استفاده نمود، ماسک موز و جوانه گندم است. جهت تهیه این ماسک، باید نصف یک عدد موز را رنده نموده و آن را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری جوانه گندم پودر شده ترکیب نمایید. این ماسک می بایست به مدت ۲۰ دقیقه روی صورت باقی بماند و پس از آن با آب گرم صورت خود را بشویید.

 • ماسک سس مایونز

جهت تهیه این ماسک چاق کننده صورت باید یک قاشق غذاخوری از سس مایونز غلیظ را با مقدار کمی آب رقیق نموده و سپس آن را روی صورت قرار دهید. بهتر است سس مایونز حدود نیم ساعت روی پوست  قرار گرفته و پس از آن صورت را با آب ولرم شستشو دهید.

ماسک سس مایونز
ماسک سس مایونز
 • ماسک شیر خشک

چنانچه شیر خشک، شکر و روغن زیتون را به صورت کامل با یکدیگر مخلوط نمایید، می توانید یک ماسک بسیار مؤثر برای چاق شدن صورت استفاده کنید. در واقع ترکیب این مواد با یکدیگر، خمیری را به وجود می ‌آورد که باید آن را به مدت ۳۰ دقیقه روی صورت قرار داده و سپس با آب ولرم دوست خود را تمیز نمایید.

 • ماسک بلوبری

برای تهیه ماسک چاق کننده صورت بلوبری، باید یک قاشق غذاخوری دانه بلوبری را آسیاب نموده و آن را با مقداری آب ترکیب کنید تا به یک خمیر تقریباً سفت و یکدست تبدیل شود. برای کسب بهترین نتیجه از این ماسک، باید این خمیر را حدود ده دقیقه روی صورت قرار داده و پس از آن، پوست را با آب سرد شستشو دهید.

 • ماسک شنبلیله و ماست

این ماسک چاق کننده صورت در بین بانوان بسیار پرطرفدار است. برای تهیه این ماسک، باید دو قاشق غذاخوری از آب سبزی شنبلیله را با ماست کم چرب مخلوط کنید. بهتر است ماست سفت باشد.

ترکیب فوق را به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست صورت قرار دهید و پس از آن با استفاده از آب ولرم صورت خود را بشویید. بهتر است برای کسب بهترین نتیجه از این ماسک حداقل هفته ای دوبار از آن استفاده کنید.

 • ماسک عسل

به منظور آماده سازی ماسک عسل، باید یک قاشق چای خوری یا حدود ۵ میلی لیتر عسل را روی صورت قرار دهید. بعد از گذشت چند دقیقه به آرامی عسل را روی گونه ها و صورت ماساژ دهید و بعد از گذشت ۱۵ دقیقه صورت خود را با استفاده از آب ولرم تمیز نمایید. استفاده از این ماسک به صورت سه بار در هفته جهت پر شدن صورت به همه افراد پیشنهاد می شود.

ماسک عسل
ماسک عسل
 • ماسک شی باتر

شی باتر، سرشار از ویتامین E و اسیدهای چرب مفید است که نقش زیادی در چاق شدن صورت دارند.

جهت تهیه ماسک شی باتر، فقط لازم است ۲ قاشق غذاخوری از این ماده را روی صورت خود قرار دهید و بعد از گذشت حدود ۱۵ دقیقه، با آب گرم بشویید. استفاده از این ماسک، هر ۴۸ ساعت یکبار توصیه می شود.

اما افرادی که دارای پوست صورت با درصد چربی بسیار بالا می باشند بهتر است از ماسک های دیگری به منظور چاق شدن صورت استفاده نمایند.

ماسک شی باتر
ماسک شی باتر
 • ماسک زردچوبه

یکی از شناخته شده ترین فواید استفاده از زردچوبه، تأثیر فراوان آن در پر شدن و چاقی صورت می باشد. اگر از این گیاه برای تهیه ماسک چاق کننده صورت استفاده نمایید، نتایج شگفت انگیزی را مشاهده خواهید کرد.

البته بهتر است به صورت بلند مدت و مداوم آن را مورد استفاده قرار دهید. برای تهیه این ماسک، باید یک قاشق غذاخوری پودر زردچوبه را با مقداری آب ولرم مخلوط کنید.

ماسک زردچوبه
ماسک زردچوبه

این ترکیب می بایست به مدت ۱۵ دقیقه روی صورت قرار گیرد و پس از آن پوست را با استفاده از آب گرم تمیز نمایید. لازم به ذکر است که چنانچه این ماسک بیشتر از زمان تعیین شده روی صورت قرار بگیرد، ممکن است باعث نارنجی شدن رنگ پوست شود.

 • ماسک روغن نارگیل

جهت آماده سازی ماسک روغن نارگیل، فقط لازم است هر ۴۸ ساعت حدود ۲ قاشق غذاخوری از روغن نارگیلی که کمی گرم شده است را روی صورت و گونه ها ماساژ داده و پس از حدود ۲۰ دقیقه آن را با آب گرم شستشو دهید.

 • ماسک روغن زیتون و سیب

ماسک چاق کننده صورت سیب و روغن زیتون، در طی زمان نسبتاً کوتاه تأثیرات فراوانی را ایجاد می کند. جهت تهیه این ماسک، باید نصف ۱ عدد سیب را رنده نموده و با دو قاشق چای خوری روغن زیتون مخلوط نمایید. این ماسک بایستی حدود ۱۵ دقیقه روی صورت قرار بگیرد. پس از گذشت این زمان، بهتر است پوست خود را با آب گرم بشویید.

ماسک روغن زیتون و سیب
ماسک روغن زیتون و سیب
 • ماسک آلوورا

یکی از گیاهانی که استفاده از آن، برای پوست بسیار ضروری و لازم است گیاه آلوورا نام دارد. در بیشتر موارد، آلوورا به عنوان یک ماده درمانی بسیار تأثیرگذار جهت بهبود مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین این گیاه باعث برطرف شدن التهابات پوستی شده و خاصیت کشسانی آن را دو چندان می کند.

به منظور استفاده از ماسک چاق کننده صورت آلوورا، بهتر است ژل این گیاه را به طور کامل روی صورت و گونه ها ماساژ دهید و پس از گذشت یک ساعت پوست خود را با آب ولرم بشویید. چنانچه به صورت روزانه از این ماسک استفاده کنید، علاوه بر چاق شدن صورت، درخشندگی و لطافت پوستتان نیز افزایش می یابد.

 • ماسک کره

شاید با شنیدن نام این نوع ماسک، کمی متعجب شوید. اما بهتر است بگوییم که یکی از مؤثرترین روش ها به منظور چاق شدن صورت، استفاده از ماسک کره است. شکر و کره را با هم ترکیب کنید و آن را روی صورت قرار دهید.

این ماسک، علاوه بر لطافت بخشیدن به پوست، مانند لایه ای محافظ در سطح پوست قرار می گیرد. لازم به یادآوری است که استفاده از این ماسک به افرادی که دارای پوست بسیار چرب یا مختلط می باشند به هیچ وجه توصیه نمی ‌شود.

 • ماسک روغن زیتون

زیتون به دلیل برخورداری از چربی های مفید، به عنوان یک ماده درمانی بسیار مناسب، برای افرادی می باشد که پوست بسیار خشکی دارند. روغن زیتون همانند یک مرطوب کننده باعث افزایش نرمی پوست می شود. به منظور استفاده از این ماسک، باید به مدت ۱۵ دقیقه، گونه ها و صورت خود را با دو قاشق غذاخوری روغن زیتون ماساژ دهید و سپس با استفاده از آب گرم صورت خود را بشویید.

 • ماسک شیر

همانطور که می دانید یکی از مفیدترین مواد غذایی برای همه افراد در سنین مختلف، شیر است. شیر، مملو از مواد معدنی، پروتئین و ویتامین های گوناگون است و می تواند نیازهای تغذیه افراد را در طول روز تأمین نماید.

همچنین استفاده از شیر به عنوان ماسک چاق کننده صورت، دارای تأثیرات شگفت آوری می باشد.

به منظور استفاده از این ماسک می بایست مقداری شیر را با کمک پنبه روی پوست صورت قرار دهید و بعد از حدود ۱۰ دقیقه با استفاده از آب ولرم صورت خود را بشویید. شیر دارای فواید گوناگونی از قبیل مرطوب کنندگی، پاک کنندگی، درخشان کردن و لایه برداری در پوست می باشد.

 • ماسک ذغال اخته

زغال اخته یکی از میوه های بسیار پرخاصیت می باشد که استفاده از آن تأثیرات فراوانی در چاق شدن و سفت شدن گونه ها و صورت دارد. ذغال اخته مملو از ویتامین های مختلف و انواع آنتی اکسیدان ها می باشد که باعث تسریع در روند بازسازی پوست و از میان بردن چین و چروک ها می شود.

چنانچه می خواهید ماسک ذغال اخته را تهیه کنید، می بایست یک قاشق غذاخوری از این میوه را به مدت ۲۴ ساعت در آب ولرم خیس نمایید و صبح روز بعد ذغال اخته ها را له کرده و به یک خمیر نسبتاً نرم تبدیل کنید.

این خمیر را باید حدود ۲۰ دقیقه روی پوست قرار دهید و بعد از خشک شدن با استفاده از آب گرم صورت خود را آبکشی نمایید.

جمع بندی

در این مقاله تعداد زیادی از ماسک چاق کننده صورت را معرفی نمودیم. حتما این نکته را مدنظر قرار دهید که قبل از قرار دادن ماسک ها روی پوست، از سازگاری ترکیبات موجود در آن با پوست خود مطمئن شوید.

عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس؟؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی لینک فوق کلیک نمایید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید