لیست غذاهای چاق کننده صورت

در این مقاله به بررسی لیست غذاهای چاق کننده صورت خواهیم پرداخت.

اگر هدف شما، فقط چاقی صورت است، ویتامین چاق کننده صورت را مطالعه کنید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

داشتن صورتی زیبا و خوش فرم، آرزوی هر فردی می باشد و هرکسی به نوبه خود تلاش می کند که صورت خود را در بهترین حالت و فرم قرار دهد. یکی از مهمترین فاکتورهای زیبایی چهره و صورت، پر بودن و چاق بودن نسبی صورت می باشد که باعث زیباتر نشان داده شدن صورت خواهد شد.

دلایل متعددی نیز باعث می شود که صورت انسان، دچار ناموزونی و بدفرمی شود که یکی از مهمترین آن ها، لاغری صورت می باشد. به همین دلیل همه افراد در تلاش هستند که به حل مشکل زیبایی صورت خود بپردازند و همیشه آن را در بهترین حال خود نگه دارند.

توصیه می کنیم در کنار مطالعه این مقاله، مقاله رژیم برای وزن 90 کیلو را مطالعه کنید.

لیست غذاهای چاق کننده صورت
لیست غذاهای چاق کننده صورت

روش های مختلفی نیز وجود دارد که باعث چاقی صورت می شود. از روش های درمانی و دارویی و تزریق گرفته تا روش های غذایی که امروزه روش دوم، از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است.

زیرا استفاده از روش تغذیه برای چاقی صورت، بدون عارضه و مشکل می باشد و فرد مورد نظر را به هدف خود یعنی چاقی صورت می رساند.

ما در این مقاله قصد داریم تا در ابتدا به بررسی لاغری صورت و مشکلات آن و عوامل ایجاد کننده آن بپردازیم و در نهایت به بررسی چاقی صورت و روش های پر کردن صورت بپردازیم. از آنجایی که تمرکز اصلی مقاله روی روش تغذیه ای می باشد، به بررسی دقیق لیست غذاهای چاق کننده صورت خواهیم پرداخت.

لیست غذاهای چاق کننده صورت

لیست غذاهای چاق کننده صورت
لیست غذاهای چاق کننده صورت
ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ  خواهیم داد:

چاقی صورت چیست؟

تاثیرات چاقی صورت بر زیبایی چهره را بیان نمایید.

عوامل موثر بر چاقی صورت کدامند؟

مزیت های چاقی صورت چیست؟

چگونه صورت خود را چاق کنیم؟

مصرف کدامیک از ویتامین ها برای چاقی صورت مفید می باشد؟

لیست غذاهای چاق کننده صورت کدامند؟

موارد منع غذایی برای جلوگیری از لاغری صورت کدامند؟

نتیجه گیری

 

چاقی صورت

داشتن صورتی پر، موزون و زیبا، آرزوی هر فردی می باشد و می توان گفت که کمتر کسی وجود دارد که به این موضوع اهمیت ندهد. دادن حس زیبایی و جوانی به فرد از طریق داشتن صورتی چاق و پر، میسر خواهد شد و چنین حسی از این طریق منتقل می گردد.

چاقی صورت صرفا به تجمع چربی ها و بافت های پوستی زیر پوست گفته نمی شود و عملا به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که از جمله آن می توان به استخوان بندی صورت فرد هم اشاره کرد.

یعنی استخوان بندی صورت هم باید طوری باشد که در زمان فرم گیری و پر شدن، در بهترین حال خود قرار گیرد و این عامل را نمی توان آنچنان مورد تغییر قرار داد و به صورت طبیعی، فیزیک صورت را تشکیل می دهد.

چاق شدن صورت به تنهایی ممکن است اتفاق نیفتد، بلکه فرد با داشتن مقداری افزایش وزن، می تواند صورتی پرتر و چاق تر داشته باشد. استفاده از روش های نوین امروزی مثل تزریق، جراحی و دیگر روش ها می تواند بر چاقی صورت تاثیر مستقیم بگذارد،

اما این روش ها دارای عوارض و مشکلات خاص خود می باشد که توصیه ما این است که به سراغ چنین روش های نروید. به همین دلیل بهتر است برای چاقی صورت و فرم دهی مناسب به صورت از روش هایی مانند روش رژیم غذایی استفاده کنید که روشی بدون عارضه، بدون درد و با فواید فراوان می باشد.

در این گونه مواقع بهتر است با یک پزشک متخصص تغذیه مشورت شود تا راهنمایی های لازم صورت بگیرد و از لیست غذاهای چاق کننده صورت استفاده صحیح شود.

چاقی صورت
چاقی صورت

پیشنهاد می کنیم از پست لیست جراحان اسلیو معده دیدن کنید.

تاثیرات چاقی صورت بر زیبایی چهره

پیری صورت به خصوص پیری زودرس صورت می تواند برای بسیاری از افراد امری ناخوشایند باشد و می تواند زیبایی صورت و چهره را تحت تاثیر خود قرار دهد.

داشتن صورت پر و گونه های برجسته تر می تواند باعث زیباتر جلوه دادن صورت خواهد شد و همچنین می تواند باعث افزایش حالت ارتجاعی پوست شود که همین عامل می تواند باعث جلوگیری از پیری زودرس پوست و مشکلات مربوط به آن شود.

به طور کلی داشتن صورت چاق و پر می تواند در شادابی چهره افراد موثر باشد و به زیباتر شدن چهره و حتی تناسب میان صورت و اندام فرد، کمک زیادی کند.

عموما صورت های گرد و پر از صورت های استخوانی زیباتر می باشند و به همین دلیل بسیاری از افراد دارای صورت لاغر، سعی بر این موضوع دارند که بتوانند با استفاده از روش هایی اقدام به چاقی صورت و به مراتب زیبایی چهره خود نمایند.

اما این نکته را باید توجه داشت که استفاده از روش های چاقی صورت از جمله استفاده از لیست غذاهای چاق کننده صورت، نباید به گونه ای باشد که باعث افزایش وزن کلی بدن شود. به همین دلیل بهتر است در زمینه چاقی موضعی صورت، اقدامات بهتری انجام داد که استفاده از یک پزشک تغذیه می تواند در این زمینه چاره ساز باشد.

تاثیرات چاقی صورت بر زیبایی چهره
تاثیرات چاقی صورت بر زیبایی چهره

عوامل موثر بر چاقی صورت

چاق شدن صورت گاهی می تواند به صورت اکتسابی و با استفاده از روش های مختلفی باشد و گاهی می تواند به عوامل ژنتیکی مربوط باشد.

البته باید گفت که در هر حالتی، استفاده از روش های مختلفی مانند استفاده از لیست غذاهای چاق کننده صورت، می تواند باعث شود حتی فردی که به صورت ژنتیکی از صورت لاغر رنج می برد، به صورتی چاق و پر، دست پیدا کند.

عوامل موثر بر چاقی صورت
عوامل موثر بر چاقی صورت

از جمله عوامل موثر بر چاقی صورت عبارتند از:

ژنتیک و وراثت

بر کسی پوشیده نیست که یکی از عوامل مهم در افزایش وزن و چاقی افراد، از جمله چاقی صورت، مربوط به ژنتیک و وراثت می باشد. به عنوان مثال افرادی که دارای والدینی می باشند که از صورت چاق و پر بهره می برند، به احتمال خیلی زیاد، فرزند وی هم صورتی چاق و پر خواهد داشت.

ژنتیک و وراثت از مهمترین عوامل ایجاد چاقی یا لاغری در صورت می باشد. البته ناگفته نماند، افرادی که دارای صورت چاق می باشند، باید سعی کنند که از عوامل ایجاد چاقی بیش از حد صورت و بدن خود دوری کنند و بیشتر در راستای تثبیت شکل صورت خود، اقداماتی موثر انجام دهند.

لطفا از پست دقرص شیرین کننده sussli دیدن کنید.

توده های چربی بدن

یکی دیگر از عواملی که باعث می شود صورت یک فرد چاق و پر به نظر برسد، میزان چربی های زیر پوستی افراد می باشد. وجود این چربی ها می تواند فواید بسیار زیادی برای پوست داشته باشد که مهمترین فایده آن علاوه بر چاقی صورت، محافظت از صورت در برابر شرایط مختلف آب و هوایی و نور خورشید و … می باشد.

مصرف مواد غذایی چاق کننده صورت

یکی از مهمترین و شاید کلیدی ترین مسائل مربوط به چاق شدن صورت، مصرف مواد غذایی می باشد که می تواند منجر به افزایش سایز صورت و چاقی صورت شود.

البته ناگفته نماند که مصرف مواد غذایی چاق کننده صورت می تواند بر وزن عمومی بدن هم تاثیراتی بگذارد.

مصرف مواد غذایی چاق کننده صورت
مصرف مواد غذایی چاق کننده صورت

پس باید به این نکته توجه داشت که از مصرف غذاهایی که باعث ایجاد افزایش وزن شدید می شود، جلوگیری کرد و بهتر است در مورد مواد غذایی تمرکز کرد که صرفا به چاقی موضعی صورت خواهد پرداخت و عملا می توان آن ها را در لیست غذاهای چاق کننده صورت قرار داد.

بهتر است برای انجام چنین اعمالی، از پزشک متخصص تغذیه کمک گرفت تا مشکلاتی نیز به وجود نیاید.

استفاده از داروهایی که عوارض آن چاقی صورت می باشد

البته چاقی صورت امر بدی نخواهد بود و باعث زیبایی چهره خواهد شد.

اما دید دیگری نسبت به این قضیه وجود دارد که مربوط به افرادی می باشد که دارای بیماری هایی هستند که مجبور به استفاده از داروهایی مانند داروهای کورتونی می باشند که یکی از مهمترین عوارض این داروها، چاقی و پر شدن صورت می باشد و حتی می تواند بعد از قطع مصرف این داروها، این عوارض روی صورت باقی بماند.

استفاده از داروهایی که عوارض آن چاقی صورت می باشد
استفاده از داروهایی که عوارض آن چاقی صورت می باشد

این عامل چاق کننده صورت نمی تواند برای فرد خوشایند باشد زیرا عوارض این دارو صرفا به چاقی صورت ختم نخواهد شد و حتی ممکن است باعث افزایش وزن کلی بدن شود. ما صرفا به این موضوع اشاره کردیم که یکی از عوامل چاقی صورت می تواند استفاده از داروهای کورتونی باشد.

مزیت های چاقی صورت

چاقی صورت می تواند مزیت های بسیار زیادی برای افراد داشته باشد که شاید مهمترین آن مربوط به زیبایی و موزون بودن صورت می باشد که می تواند فرمی بسیار بهتر و زیباتر به چهره فرد بدهد.

همچنین چاقی صورت می تواند باعث افزایش میزان خونرسانی و اکسیژن رسانی به بافت های پوستی شود و همین امر باعث خواهد شد که پیری زودرس پوستی به سراغ وی نیاید.

چاقی صورت باعث افزایش میزان بافت های پوستی و ضخامت پوست می شود که می تواند در مقابل شرایط مختلف آب و هوایی و نور خورشید و دیگر عوامل خارجی، مقاوم تر و سالم تر باقی بماند.

همچنین با افزایش میزان خونرسانی و اکسیژن رسانی در صورت های چاق، روشنایی پوست بیشتر شده و از تیرگی و گودی زیر چشم جلوگیری خواهد نمود.

بسیاری از افرادی که از صورت لاغر رنج می برند، از تیرگی پوست و افتادگی پوست گلایه دارند. صورت چاق می تواند به حل این مشکلات آمده و از مهمترین مزیت های آن، حل مشکل افتادگی و تیرگی پوست می باشد.

بدین ترتیب می توان متوجه شد که استفاده از لیست غذاهای چاق کننده صورت، تا چه اندازه می تواند برای افراد مفید باشد و بهتر است در چنین مواقعی در ابتدا با یک پزشک متخصص تغذیه، مشورت های لازم را انجام داد.

چگونه صورت خود را چاق کنیم؟

چاقی صورت می تواند برای هر فردی ایده آل باشد و آرزوی هر فردی است که صورت لاغری دارد. چاقی و پر شدن صورت می تواند به صورت طبیعی هم رخ دهد. یعنی با افزایش کلی وزن، صورت فرد هم چاق و پر شود.

اما افزایش وزن کلی بدن می تواند امری ناخوشایند باشد و به همین دلیل بسیاری از افراد در تلاش برای چاقی موضعی صورت خود هستند. به همین دلیل، در این مقاله نیز به بررسی موضوعی خواهیم پرداخت که می تواند در برخی از موارد، باعث چاقی موضعی صورت شود و آن هم مربوط به لیست غذاهای چاق کننده صورت می باشد.

روش های مختلف درمانی نیز برای چاقی صورت و افزایش حجم صورت وجود دارد که امروزه گسترش زیادی یافته است. از جمله این روش ها می توان به انواع تزریق ژل به صورت اشاره کرد.

چگونه صورت خود را چاق کنیم؟
چگونه صورت خود را چاق کنیم؟

چنین روش هایی می تواند عوارض زیادی برای فرد داشته باشد و می تواند باعث بروز مشکلات پوستی و حتی مشکلات دیگر در نواحی مختلف بدن شود، به همین دلیل توصیه می شود که از بهترین روش یعنی استفاده از مواد غذایی چاق کننده صورت استفاده شود که روشی بدون عوارض و بدون مشکل می باشد.

مصرف کدامیک از ویتامین ها برای چاقی صورت مفید می باشد؟

همان طور که گفته شد، استفاده از مکمل ها و غذاهای ویتامینی می تواند برای چاقی صورت مفید باشد و دغدغه بسیاری از افراد این است که مصرف کدام ویتامین ها برای صورت و پر شدن آن مفید است؟

مصرف کدامیک از ویتامین ها برای چاقی صورت مفید می باشد؟
مصرف کدامیک از ویتامین ها برای چاقی صورت مفید می باشد؟

تغییرات متابولیسمی در بدن می تواند به طور مستقیم روی چاقی صورت تاثیرات بسیار مهمی داشته باشد و مصرف برخی از ویتامین ها می تواند بر این امر موثر باشد. به همین دلیل برخی از ویتامین هایی که می تواند به طور مستقیم و غیر مستقیم بر چاقی و پر شدن صورت تاثیرات شایانی بگذارد، شامل موارد زیر می باشد:

کلسیم:

افزایش کلاژن پوست یکی از مهمترین اهداف کلسیم در بدن انسان می باشد که بسیاری از افراد می توانند با مصرف آن در راستای افزایش کلاژن، اقدامات مهمی انجام دهند. همچنین وجود کلسیم برای استحکام عمومی بدن لازم بوده و عملا فرایند استحکام بدن توسط کلسیم و دیگر مواد معدنی مختلف، رخ خواهد داد.

خاصیت آنتی اکسیدانی کلسیم نیز می تواند در شادابی و جوان ماندن پوست بسیار موثر باشد و می تواند از پیر شدن و از بین رفتن بافت های زیر پوستی صورت، جلوگیری به عمل آورد.

ویتامین E:

سلامتی و شادابی پوست از جمله وظایف مربوط به ویتامین E در بدن می باشد. بسیاری از کرم های موضعی برای پوست، حاوی ویتامین E می باشد.

این ویتامین در جوانسازی، روشنایی پوست، تقویت بافت های پوستی موثر است و عملا نقش آبرسان و اکسیژن رسان در پوست را ایفا می کند و مصرف این ویتامین چه به عنوان خوراکی و چه موضعی می تواند تاثیرات مهمی بر سلامت پوست و پر شدن صورت داشته باشد.

غذاهایی مانند انواع روغن های خوراکی اعم از روغن زیتون، روغن سویا و یا سایر مواد غذایی که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد، می تواند مقدار فراوانی ویتامین E به بدن برساند و باعث افزایش حجم صورت و چاقی آن شود.

ویتامین های گروه B:

ویتامین های سری ب می تواند نقش مهمی را در تامین سلامتی بدن ایفا نماید و برای بدن جزو ضروری ترین ویتامین ها محسوب می شود.

این نوع از ویتامین ها به همراه مصرف پروتئین ها و کربوهیدرات ها می تواند باعث عملکرد بهتر بدن در تامین انرژی شود و ویتامین B می تواند باعث افزایش خونرسانی به اندام های مختلف بدن از جمله صورت شود که به طور مستقیم یا غیر مستقیم می تواند بر چاقی صورت، اثرات خود را بر جای بگذارد.

منیزیم:

منیزیم یکی از بهترین مواد معدنی برای چاق شدن صورت می باشد. استفاده از ویتامین می تواند در کنترل قند خون و فشار خون بسیار موثر باشد و باعث ایجاد تعادل در سیستم خونرسانی بدن خواهد شد.

همچنین منیزیم در قوی تر نمودن استخوان ها بسیار موثر می باشد و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن خواهد شد. منیزیم خاصیت آنتی اکسیدانی بالایی دارد که می تواند کلاژن پوست را تا حد زیادی افزایش دهد.

آهن:

آهن یکی از مهمترین و کلیدی ترین مواد ضروری بدن محسوب می شود که در رشد بدن و بهبود عملکرد متابولیسم بدن بسیار موثر می باشد. وجود آهن باعث عملکرد بهتر در سلول های بدن خواهد شد و در تنظیم فعالیت هورمون های بدن موثر است. آهن برای حمل اکسیژن بسیار مفید است و می تواند باعث افزایش اکسیژن رسانی به سطح پوست صورت شود که همین امر باعث چاق تر شدن صورت و بهبود در عملکرد بافت های پوستی خواهد شد.

حال که با عملکرد برخی از ویتامین های ضروری بدن برای چاقی صورت آشنا شدیم به بررسی موضوع اصلی مقاله یعنی لیست غذاهای چاق کننده صورت خواهیم پرداخت که به صورت مفصل توضیح خواهیم داد.

آهن:
آهن:

لیست غذاهای چاق کننده صورت

همان طور که در مقاله گفته شد، ویتامین ها و حضور آن ها در بدن می تواند در چاق شدن صورت بسیار مفید و موثر باشد.

مصرف این ویتامین ها از طریق مواد غذایی خواهد بود و مصرف مواد غذایی مختلف که حاوی ویتامین ها و مواد معدنی مختلفی نیز می باشد، می تواند در فرایند چاق شدن صورت و پر شدن صورت، بسیار موثر و کارساز باشد.

امروزه روش های زیادی برای رسیدن به چاقی صورت وجود دارد، اما هیچ کدام از این روش ها به اندازه بهره مندی از لیست غذاهای چاق کننده صورت نمی تواند کارساز باشد.

شناخت غذاهایی که چاق کننده هستند، می تواند در زمینه چاقی صورت بسیار موثر باشد و در بهبود فرایند عملکرد پوستی موثر باشد. به همین دلیل بهتر است در ابتدا تحقیقات و بررسی های مختلفی در این زمینه انجام شود و سپس با مصرف اصولی و درست مواد غذایی، اقدام به چاقی صورت نمود.

چاقی صورت به وسیله رژیم غذایی، فرایندی زمانبر می باشد و صبر و حوصله بالایی را می طلبد. اما نتیجه به دست آمده از این روش می تواند بسیار ماندگار باشد. به شرطی که اصول و رعایت موارد غذایی و مراقبتی به صورت همیشگی رعایت شود و عادت های نادرست غذایی از سبد غذایی فرد حذف شود.

توجه کنید که فست ‌فودها، غذاهای فراوری شده، پیتزاهایی که با سوسیس و کالباس و پنیر فراوان درست می‌شوند، مواردی هستند که وضعیت سلامتی شما را به خطر می‌اندازند.

استفاده از غذاهای فست فودی و غذاهای پرچرب برای سلامتی بدن بسیار مضر می باشد و توصیه می شود از مصرف آن تا حد زیادی خودداری کرد و برای مصرف آن، جوانب احتیاط را رعایت نمود.

ما در موارد زیر به بررسی غذاهای چاق کننده صورت خواهیم پرداخت که هر کدام از آن ها می تواند عملکرد مختلفی نیز داشته باشد و ما قصد داریم به صورت مفصل به توضیح این موضوع بپردازیم:

نوشیدن آب

یکی از بهترین نوشیدنی هایی که می توان توسط آن باعث افزایش میزان حجم صورت شد، نوشیدن آب است. با نوشیدن آب می توان باعث آبرسانی هر چه بیشتر به سلول ها و بافت های پوستی شد و بسیاری از ورزشکاران حرفه ای در رشته های مختلف مانند رشته بدنسازی، باید برای چاقی صورت خود از آب زیاد استفاده کنند.

مصرف آب فراوان هیچ گونه ضرری برای افراد نخواهد داشت و می تواند باعث شاداب تر شدن پوست و چهره فرد شود و همچنین باعث چاقی صورت خواهد شد. بنابراین باید نوشیدن آب در صدر لیست غذاهای چاق کننده صورت قرار گیرد.

استفاده از مخلوط های غذایی حاوی پروتئین

استفاده از مخلوط های پروتئینی از جمله بهترین روش های چاقی صورت می باشد که البته علاوه بر چاقی صورت، می تواند باعث افزایش وزن در افراد شود که در مصرف آن باید اصولی و بهینه عمل کرد. مخلوط های پروتئینی جزو بهترین مواد غذایی محسوب می شود. مخلوط آن در منزل درست می شود که در تهیه آن نیز بهتر است از طعم دهنده های طبیعی استفاده شود.

استفاده از پروتئین های وی هم جزو پیشنهادهای ما محسوب می شود و می تواند به روند بازسازی سلول های آسیب دیده پوست کمک نماید. چنین ماده غذایی می تواند برای چاقی صورت در لیست غذاهای چاق کننده صورت قرار گیرد.

مصرف شیر

چاقی صورت با مصرف شیر امکانپذیر می باشد. زیرا شیر یکی از بهترین و سالم ترین مواد غذایی در سبد غذایی هر فردی محسوب می شود. شیر حاوی مقدار فراوانی از انواع ویتامین ها و مواد معدنی می باشد که در سلامت پوست و جوانسازی و چاقی آن بسیار موثر است. شیر حاوی ویتامین E و امثال آن می باشد که می تواند در وضعیت پوست، تاثیرات بسیار مثبتی بگذارد.

در شیر، شما می توانید پروتئین های مختلفی اعم از پروتئین وی و کازئین که نقش مهمی در چاقی و پر شدن عضلات از جمله عضلات صورت دارد، پیدا نمایید و با مصرف آن می توانید به فایده های بسیاری دست پیدا کنید. شیر دارای خاصیت آنتی اکسیدان می باشد که باعث بهبود در ساخت کلاژن های پوستی می باشد و در روشن شدن پوست و جوانسازی پوست کمک فراوانی می نماید.

استفاده از شیر در میان وعده های غذایی و همچنین استفاده از آن به عنوان یک وعده غذایی از جمله وعده صبحانه می تواند بر بهبود وضعیت متابولیسمی بدن کارساز باشد و از یک منبع پروتئینی سرشار، استفاده نمایید. با مصرف شیر می توان به بهبود عملکرد سیستم عمومی بدن رسید که حتی باعث بهبودی برخی بیماری ها خواهد شد که می تواند بر چاقی صورت موثر باشد.

مصرف شیر خشک

یکی دیگر از انواع مواد غذایی که سرشار از پروتئین و خواص آنتی اکسیدانی می باشد، شیر خشک است. شیر خشک برای استفاده کودکان می باشد،

اما گاهی می توان برای چاقی صورت اقدام به استفاده آن در هر سنینی شد. شیر خشک خاصیت پروبیوتیکی دارد که این خاصیت می تواند در چاقی و پر شدن صورت و ترمیم و بازسازی پوست صورت، کمک فراوانی کند.

مصرف شیر خشک
مصرف شیر خشک

همچنین شیر خشک حاوی مواد معدنی و ویتامین های مختلفی می باشد که هر کدام از آن ها می تواند تاثیراتی روی پوست صورت فرد بگذارد و باعث پر شدن صورت شود.

طبق بررسی های انجام شده توسط محققان، گاهی مصرف شیر خشک اثر بخشی بهتری نسبت به شیر مایع دارد که دلیل آن هم به خاطر خاصیت پروبیوتیک بودن آن است.

برنج

برنج یکی از مهمترین غذاهایی می باشد که می توان آن را در لیست غذاهای چاق کننده صورت قرار داد.

کربوهیدرات یکی از بهترین مواد معدنی برای افزایش وزن و افزایش حجم در بدن از جمله صورت می باشد. کربوهیدرات یکی از عوامل مهم و بسیار تاثیر گذار در سلامت پوست و جلوگیری از تخریب بافت های پوستی می باشد.

برنج یکی از منابع سرشار از کربوهیدرات بوده که می تواند باعث افزایش وزن کلی بدن و به مراتب چاقی صورت شود. همچنین برنج حاوی کالری فراوان می باشد که می تواند این کالری ها به صورت چربی در بدن ذخیره شود و چربی های دریافت شده از کالری ها از بافت صورت ذخیره شده و باعث افزایش حجم چربی های زیر پوستی در صورت فرد شود.

برنج
برنج

شما می توانید به راحتی با مصرف آن، تا حد قابل توجهی کالری دریافت نمایید و این کالری دریافتی در تنظیم سیستم عمومی بدن موثر است و می تواند باعث به وجود آمدن چاقی صورت شود.

برنج حاوی چربی می باشد که این چربی ها می تواند در بهبود بافت های تضعیف شده پوست صورت موثر باشد و همین امر باعث افزایش اکسیژن رسانی به پوست صورت و در نتیجه شادابی پوست خواهد شد.

استفاده از برنج به تنهایی می تواند مزیت های فراوانی داشته باشد و طرز تهیه آن هم به راحتی می باشد. همچنین می توان در تهیه برنج از روغن های سالم استفاده کرد. استفاده از روغن های خوراکی سالم می تواند با افزودن ویتامین E به طور قابل توجهی در بازسازی سلول های آسیب دیده استفاده شود.

لازم به گفتن است که بهتر است در مصرف برنج زیاده روی صورت نگیرد. زیرا با افزایش مصرف آن ممکن است فرد دچار چاقی مفرط شود که عوارض زیادی در پی دارد. پس بهتر است در مصرف چنین مواد غذایی، تعادلی ایجاد شود تا از فواید آن بهره برد. شما می توانید برای مصرف برنج و یا هر ماده غذایی که کمک به چاقی صورت می نماید، با پزشک تغذیه مشورت نمایید.

استفاده از آجیل و مغزها و مصرف کره بادام ‌زمینی

یکی دیگر از موارد غذایی که می توان در لیست غذاهای چاق کننده صورت  قرار داد، مغزها و آجیل ها می باشد.

استفاده از آجیل ها و کره ها می تواند به افزایش حجم صورت، کمک فراوانی نماید. برخی از آجیل ها و مواد مغزی حاوی مقدار فراوانی از پروتئین و انواع مواد معدنی می باشد که می توان با مصرف درست و به اندازه  آن در زمینه مهمترین هدف این مقاله یعنی چاقی صورت، اقداماتی اصولی انجام داد.

پروتئین و کربوهیدرات موجود در آجیل هایی مانند بادام زمینی می تواند در بهبود و ترمیم بافت های آسیب دیده پوستی کمک فراوانی نماید. استفاده درست و به اندازه آجیل می تواند برای بدن مفید باشد.

از طرف دیگر، استفاده از کره بادام زمینی می تواند یک منبع سرشار از  پروتئین باشد که در بهبود بافت های آسیب دیده پوستی و عضلانی صورت مفید باشد. کره بادام زمینی را می توان به همراه دیگر مواد غذایی از جمله ماست مصرف کرد و از خواص سرشار آن بهره برد.

لازم به ذکر است که کره بادام زمینی باید به صورت طبیعی تهیه شود و دقت شود که از افزودنی های غیر طبیعی استفاده نشده باشد. همچنین کره بادام زمینی و مصرف بادام زمینی برای افرادی که میل چندانی به خوردن غذا ندارند، بسیار مفید بوده و می توانند مواد ضروری بدن را تامین نمود.

مصرف گوشت قرمز

گوشت قرمز حاوی مقدار فراوانی پروتئین و اسیدهای امینه شاخه دار می باشد که در ترمیم بافت ها و عضلات آسیب دیده بدن از جمله بافت های صورت بسیار موثر است.

بنابراین افرادی که دچار افتادگی و چین و چروک پوستی شده اند، می توانند با قرار دادن گوشت قرمز در سبد غذایی خود، به منظور جبران و بازسازی بافت های آسیب دیده پوستی، اقدامات کارساز و موثری را انجام دهند.

مصرف گوشت قرمز
مصرف گوشت قرمز

همچنین گوشت قرمز حاوی کراتین می باشد که یکی از منابع مهم و عالی برای رساندن آب به عضلات و بافت ها می باشد که می تواند باعث آبرسانی به بافت های پوستی در ناحیه صورت شود. برای افرادی که قصد چاقی صورت دارند یا قصد دارند که افزایش وزن را تجربه کنند، یکی از بهترین منابع، مصرف گوشت قرمز می باشد.

گوشت قرمز برای افراد میانسال و مسن می تواند مفید باشد و در بهبودی وضعیت بدنی آنان موثر باشد. به دلیل وجود پروتئین فراوان در گوشت قرمز، می توان از آن برای بهبود وضعیت پوستی و جوانسازی آن استفاده کرد و نقش موثری در چاقی صورت ایفا خواهد کرد.

استفاده از گوشت قرمز خالص و بدون چربی یا با چربی کمتر می تواند موثرتر واقع شود و صرفا به افزایش حجم عضلات و بافت های آسیب دیده کمک نماید. پس بهتر است در تهیه و مصرف آن از گوشت قرمزی استفاده شود که چربی کمتری داشته باشد.

گوشت قرمز را به طور حتم باید جزو غذاهای مهم و ضروری قرار داد و می توان به عنوان یکی از غذاهایی که جزو لیست غذاهای چاق کننده صورت است، استفاده کرد.

سیب زمینی، بهترین غذا برای چاقی صورت

سیب زمینی یک منبع غذایی سرشار از کربوهیدرات و نشاسته می باشد. نشاسته موجود در سیب زمینی باعث بهبود وضعیت سلامت پوست، روشنایی پوست، پر شدن پوست و جوانسازی پوست خواهد شد.

بسیاری از کرم های موضعی صورت حاوی نشاسته می باشد. سیب زمینی به دلیل داشتن این ماده با ارزش می تواند به عنوان یک مکمل غذایی بسیار عالی برای چاقی صورت باشد و عملا می توان آن را جزو لیست غذاهای چاق کننده صورت قرار داد.

سیب زمینی می تواند باعث افزایش میزان آبرسانی به پوست شود و همچین می تواند باعث افزایش چربی پوست صورت و تقویت کلاژن های از دست رفته پوست می شود. کلاژن، در واقع تشکیل دهنده ساختار اصلی بافت پوستی می باشد و عدم وجود آن می تواند باعث مشکلاتی مانند لاغری صورت و افتادگی فرم صورت شود.

سیب‌زمینی و غذاهای نشاسته‌ای نه تنها می‌توانند با افزایش کالری و کربوهیدرات دریافتی به شما کمک کنند که وزن خود را بالا ببرید، بلکه به افزایش ذخیره گلیکوژن در عضلات نیز منجر می‌شوند. گلیکوژن سوخت اصلی در بیشتر فعالیت‌های ورزشی و حرکتی بدن به حساب می‌آید.

سیب زمینی حاوی مواد فراوانی از کربوهیدرات بوده که می تواند سبب افزایش ذخیره گلیکوژن در عضلات شود و همین امر می تواند باعث افزایش اکسیژن رسانی به بافت های بدن از جمله بافت های صورت شود و در نتیجه امر می تواند باعث چاق شدن صورت شود. برای رسیدن به این نتیجه باید صبور بود و فرایندی زمانبر می باشد.

همچنین وجود فیبر در سیب زمینی می تواند باعث افزایش خاصیت آنتی اکسیدانی بدن شود که می تواند در بهبود عملکرد بافت های آسیب دیده موثر باشد.

مصرف ماهی و تن ماهی

از جمله مهمترین مواد غذایی که باید در لیست غذاهای چاق کننده صورت قرار داد، مصرف انواع ماهی و تن ماهی می باشد. ماهی ها حاوی مقدار فراوانی پروتئین و اسید آمینه شاخه دار می باشد که در ترمیم بافت های پوستی می تواند موثر باشد.

همچنین علاوه بر داشتن پروتئین، این ماده غذایی با ارزش سرشار از مواد معدنی امگا 3 می باشد که این ماده اهمیت بسیار فراوانی در بدن خواهد داشت که مهمترین آن افزایش میزان کلاژن پوست می باشد که یک ماده حیاتی در ترمیم پوست و جوانسازی صورت می باشد.

مصرف ماهی و تن ماهی
مصرف ماهی و تن ماهی

همچنین تن ماهی به دلیل داشتن مقدار زیاد پروتئین، جزو بهترین مواد غذایی برای ساخت عضلات و بافت ها از جمله بافت های آسیب دیده صورت می باشد.

میوه‌های خشک شده

از میوه های خشک می توان به عنوان یک منبع پر کالری استفاده کرد. میوه خشک سرشار از آنتی اکسیدان می باشد که می تواند باعث بهبود وضعیت سیستم ایمنی بدن شود.

این مواد غذایی باارزش می تواند باعث افزایش سطح کلاژن پوست شود که بافت های آسیب دیده پوستی را ترمیم می کند و می تواند برای افرادی که دچار لاغری صورت و افتادگی پوست هستند، بسیار مفید واقع شود. میوه های خشک دارای تنوع زیادی می باشد که هر کدام از آن ها می تواند برای ذائقه های مختلف مفید باشد.

میوه‌های خشک شده
میوه‌های خشک شده

این گونه میوه ها برای افزایش وزن و افزایش حجم پوست موثر می باشد. از میوه های خشک می توان به عنوان ترکیبی از دیگر مواد غذایی استفاده کرد و از خواص آن بهره مند شد. بنابراین می توان از میوه های خشک به عنوان غذاهای چاقی صورت استفاده کرد.

نان

نان جزو پرمصرف ترین و بهترین مواد غذایی در سبد غذایی عموم مردم می باشد. نان سرشار از کربوهیدرات بوده و همچنین دارای مقداری نشاسته می باشد. کربوهیدرات و نشاسته موجود در نان می تواند باعث افزایش حجم عضلات و بافت های بدن شود که بافت های صورت هم می تواند شامل این مورد شود.

مصرف نان با دیگر مواد غذایی دارای ارزش غذایی بالا، می تواند باعث شود که تاثیرات دو چندانی از این مصرف ماده غذایی به دست آورد. نان های موجود در انواع نانوایی ها که به صورت طبیعی و بدون ماده افزودنی تهیه می شود، جزو بهترین مواد غذایی برای افزایش حجم صورت می باشد و حتما باید در لیست غذاهای چاق کننده صورت قرار گیرد.

آواکادو

آووکادو جزو میوه های دارای با ارزش غذایی بالا محسوب می شود. این ماده غذایی سرشار از چربی های سالم و غیر مضر بوده و همچنین حاوی فیبر می باشد که می توان آن را جزو لیست غذاهای چاق کننده صورت قرار داد.

مصرف این میوه می تواند باعث افزایش انرژی و کالری در بدن شود. همچنین چربی غیر مضر موجود در این میوه می تواند در نواحی پوستی و بافت های آسیب دیده آن تجمع نماید و باعث تقویت و پر شدن عضلات و بافت های صورت شود. همچنین آووکادو خاصیت آبرسانی برای پوست داشته و بسیاری از کرم های موضعی برای صورت، از این میوه استفاده کرده اند.

زیرا این میوه خاصیت کلاژنی داشته و می تواند در بهبود عملکرد خونرسانی و آبرسانی به پوست صورت موثر باشد و در نهایت امر می تواند باعث چاقی و پر شدن صورت شود. چنین میوه با ارزشی می تواند بر اساس توانایی مالی فرد در لیست غذاهای چاق کننده صورت قرار بگیرد و به صورت منظم و اصولی اقدام به مصرف شود.

شکلات تلخ

شکلات تلخ، منبع فراوانی از آنتی اکسیدان می باشد که این ماده با ارزش جزو بهترین موارد ضروری بدن برای بهبود بافت های پوستی می باشد. شکلات های تلخ، هر چه درصد تلخی بیشتری داشته باشد، برای پوست مفیدتر خواهد بود.

زیرا شکلات های تلخ حاوی کالری فراوان بوده و می تواند برای پوست مفید باشد. همچنین می تواند به بهبود کلاژن پوست کمک فراوانی نماید. شکلات تلخ حاوی منیزیم می باشد که می تواند در بهبود سلامت پوست و مو موثر باشد.

شکلات تلخ
شکلات تلخ

مصرف پنیر و لبنیات

پنیر جزو پر مصرف ترین مواد غذایی وعده صبحانه می باشد که در سبد غذایی اکثر افراد قرار دارد.

این ماده غذایی با ارزش، حاوی چربی و پروتئین می باشد که می تواند در قسمت های مختلف بدن، عملکردهای گوناگون و متفاوتی داشته باشد که مهمترین آن تقویت بافت ها و ترمیم بافت های آسیب دیده در نواحی مختلف بدن از جمله پوست صورت می باشد.

همچنین پنیر و سایر لبنیات هم رده آن جزو مواد غذایی بسیار با ارزش برای تامین انرژی بدن برای جلوگیری از تخریب بافت ها و چربی های سالم بدن می باشد.

خوردن عسل

یکی از سالم ترین و بهترین مواد غذایی در  سبد غذایی هر فرد، عسل می باشد. مصرف روزانه عسل می تواند برای خاصیت آنتی اکسیدانی استفاده شود و در افزایش عملکرد سیستم ایمنی بدن مورد استفاده قرار گیرد.

عسل ماده ای چاق کننده می باشد که می تواند در افزایش حجم بافت های پوستی مورد استفاده قرار گیرد. عسل، خاصیت درمانی هم دارد که می تواند در درمان بسیاری از بیماری های مختلف از جمله بهبود در عملکرد سیستم گوارشی مورد استفاده قرار گیرد.

تخم‌مرغ

تخم مرغ به عنوان خوراک اصلی ورزشکاران می باشد که می تواند برای عضله سازی و افزایش وزن مورد استفاده قرار گیرد و یک ترکیب پروتئینی سالم با چربی سالم می باشد.

برای افزایش وزن، لازم است که از تخم مرغ استفاده شود. استفاده درست و اصولی از تخم مرغ می تواند بسیار مفید باشد. استفاده از تخم مرغ در لیست غذاهای روزانه می تواند باعث افزایش میزان پروتئین در بدن و افزایش حجم عضلات و بافت های پوستی شود. به همین دلیل می توان از تخم مرغ به عنوان لیست غذاهای چاق کننده صورت استفاده کرد.

مصرف ماست

ماست یکی از منابع سرشار پروتئینی می باشد که ترکیبی از پروتئین، کربوهیدرات و چربی را در خود جای داده است. ماست سرشار از آنتی اکسیدان می باشد که می تواند در وضعیت سیستم ایمنی بدن، بهبودی ایجاد نماید و در نهایت امر می تواند باعث جوانسازی پوست و روشن شدن آن شود.

همچنین استفاده از ماست به عنوان ماسک صورت هم می تواند در جوانسازی پوست و آبرسانی پوست موثر باشد و باعث چاق تر شدن صورت خواهد شد. ماست را می توان به صورت جداگانه یا همراه با غذاهای مختلف مصرف کرد و از خواص آن بهره مند شد.

پودر ژلاتین

یکی از مواد غذایی که با ترکیب در برخی از مواد خوراکی می توان از خواص آن در زمینه چاقی صورت بهره برد، پودر ژلاتین می باشد. پودر ژلاتین حاوی کلاژن می باشد که می تواند در جوانسازی پوست و بهبود در خونرسانی بافت های پوستی و ترمیم بافت ها و سلول های آسیب دیده پوست صورت کمک فراوانی نماید.

پودر ژلاتین در انواع ژله ها، بستنی ها و … یافت می شود و گاهی می توان با ترکیب آن با دیگر مواد به عنوان یک ماسک صورت به طور موضعی از آن استفاده کرد.

بستنی

از دیگر مواد غذایی که بسیار محبوب و پرطرفدار برای سنین می باشد، بستنی می باشد. بستنی سرشار از کالری، پروتئین و چربی می باشد که تمام این مواد می تواند در افزایش وزن و به مراتب به چاق شدن صورت موثر باشد.

بستنی یکی از پرطرفدارترین مواد غذایی مورد استفاده می باشد که از همان دوران کودکی می توان از مصرف آن فواید زیادی به دست آورد و آن را در لیست غذاهای چاق کننده صورت قرار داد.

ادویه جات

جالب است بدانید که برخی از ادویه جات باعث بهبود در بافت های پوستی و چاقی صورت خواهد شد. برخی از این ادویه جات، حاوی ویتامین ها و مواد معدنی می باشد که می توان در صورت مصرف آن به همراه مواد  غذایی مختلف، به منظور افزایش حجم صورت از آن استفاده کرد.

در مصرف ادویه جات نباید بی ملاحظه و بی رویه عمل کرد. زیرا باعث بروز مشکلات و عوارض مختلفی نیز خواهد شد و بهتر است برای مصرف آن با پزشک متخصص تغذیه، مشورت های لازم انجام شود.

لوبیا

لوبیا یکی از انواع حبوبات می باشد که جزو پرمصرف ترین غذای افراد در سبد غذایی می باشد. لوبیا سرشار از منیزیم می باشد که می تواند برای سلامت پوست بسیار موثر باشد.

لوبیا دارای انواع مختلفی می باشد که از جمله آن لوبیای قرمز، لوبیای سیاه و … می باشد که با مصرف هر کدام از آن ها می توان مقدار فراوانی پروتئین و منیزیم به دست آورد که این دو ماده معدنی با ارزش، باعث ترمیم سلول ها و بافت های آسیب دیده پوستی خواهد شد و می تواند در چاقی صورت، تاثیرات زیادی داشته باشد و می توان این ماده غذایی را در لیست غذاهای چاق کننده صورت قرار داد.

روغن زیتون برای چاقی صورت

یکی از بهترین روغن هایی که می توان در بسیاری از مصارف مواد غذایی مورد استفاده قرار داد، روغن زیتون می باشد. روغن زیتون در افزایش وزن و به خصوص چاقی صورت بسیار موثر است و علاوه بر آن بر سلامت پوست و مو می تواند تاثیرات زیادی داشته باشد.

روغن زیتون باعث شست و شو و تصفیه کبد می شود و چربی های ناسالم بدن را از بین می برد و در عین حال، باعث جذب چربی های سالم خواهد شد که همین امر باعث افزایش سلامت عمومی بدن و مواردی مانند چاقی صورت می شود.

در برخی از موارد، از روغن زیتون به عنوان روغن ماساژ برای پوست و مو استفاده می شود. استفاده از روغن زیتون های طبیعی بدون مواد افزودنی می تواند باعث سلامت و شادابی پوست و همچنین ترمیم بافت ها و چربی های از بین رفته صورت شود و در نهایت باعث چاقی و پر شدن صورت شود.

در بسیاری از سالادها می توان از روغن زیتون استفاده کرد و از خواص آن بهره مند شد و توصیه اکید ما این است که روغن زیتون را در لیست غذاهای چاق کننده صورت قرار دهید.

پیاز برای چاقی صورت

پیاز یکی از مواد غذایی بسیار مهم می باشد که خاصیت درمانی نیز دارد. از پیاز می توان به عنوان از بین برنده التهابات پوستی استفاده کرد. از همین رو می توان با از بین بردن این التهابات، بر شادابی و جوانسازی پوست از پیاز استفاده کرد.

پیاز سرشار از ویتامین C می باشد که این ویتامین، خاصیت آنتی اکسیدانی بالایی دارد و می تواند در بهبود سیستم ایمنی بدن موثر باشد

و همچنین باعث تقویت کلاژن پوست و ترمیم بافت های آسیب دیده پوستی در نواحی صورت و دیگر نواحی شود. پیاز می تواند از افتادگی و شل شدگی پوست جلوگیری کند و باعث تقویت سیستم آبرسانی به پوست شود و زیر پوست صورت، آب جمع شود که همین امر باعث پر شدن صورت خواهد شد.

پیاز علاوه بر خاصیت چاقی صورت می تواند به عنوان یک لایه بردار مورد استفاده قرار گیرد. از عصاره پیاز برای تهیه انواع کرم های پوستی استفاده می شود که این کرم ها می تواند باعث افزایش اکسیژن رسانی به سطح پوست شود و همچنین به دلیل دارا بودن ویتامین C می تواند در افزایش کلاژن پوست کمک کند و در مقابل اشعه های مضر خورشید محافظت نماید.

برخی از افراد با آب پیاز اقدام به ماساژ پوست خود می نمایند که این کار باعث جلوگیری از پیری زودرس صورت و کاهش چین و چروک خواهد شد. به همین دلیل است که حتما در سبد غذایی خود از پیاز استفاده کنید و این ماده با ارزش غذایی را در لیست غذاهای چاق کننده صورت قرار دهید.

موارد بالا برخی از مواد غذایی مفید برای افزایش حجم صورت و چاقی صورت می باشد که با مصرف درست و اصولی آن ها می توان در زمینه چاق شدن صورت، اقدامات موثری انجام داد. لازمه مصرف درست و به اندازه آن، همچنین بهره مندی از خواص آن، مشورت با پزشکان متخصص تغذیه می باشد که توصیه می شود که این امر مهم انجام شود.

موارد منع غذایی برای جلوگیری از لاغری صورت

اکثر مواد غذایی را می توان با رعایت نوع مصرف، اقدام به مصرف نمود و اگر به صورت متعادل مصرف شود، هیچ گونه ضرری برای بدن نخواهد داشت. به همین دلیل بهتر است در مصرف مواد غذایی که گفته شد، تعادل را ایجاد کرد و بهتر است با پزشک متخصص تغذیه مشورت های لازم را انجام داد.

برخی از مواد غذایی نیز ممکن است برای سلامتی فرد مضر باشد و مصرف مواردی مانند سیگار و الکل باعث به خطر افتادن جان فرد شود و باعث از بین رفتن زیبایی ظاهری بدن از جمله زیبایی صورت خواهد شد. برای این که بتوان از صورت چاق بهره مند شد و حالت ایده آل خود را حفظ کرد، رعایت یک سری موارد ضروری است که ما در موارد زیر به آن اشاره خواهیم کرد:

موارد منع غذایی برای جلوگیری از لاغری صورت
موارد منع غذایی برای جلوگیری از لاغری صورت

پرهیز از مصرف سیگار و مشروبات الکلی

مصرف سیگار و مشروبات الکلی می تواند بر سلامت پوست اثرات منفی زیادی بگذارد. مصرف الکل و سیگار می تواند خاصیت ارتجاعی پوست را از بین ببرد و باعث ایجاد لاغری و چین و چروک روی پوست شود و زیبایی صورت را از بین ببرد.

شل شدن پوست از مهمترین عواقب مصرف سیگار می باشد زیرا باعث کاهش میزان اکسیژن سلول های پوستی شده و در نهایت باعث از فرم افتادن پوست می شود و لاغری صورت را به وجود می آورد.

اجتناب از مصرف زیاد آجیل

در قسمتی از مقاله در مورد فواید آجیل بر صورت مطالبی را عنوان کردیم و متوجه شدیم که در افزایش وزن و چاقی صورت می تواند موثر باشد. اما اگر فردی اقدام به مصرف بی رویه آجیل نماید، باعث خواهد شد که روی صورت، لک و جوش های متعددی نمایان شود.

دلیل این عارضه این است که آجیل سرشار از جربی می باشد و مصرف بیش از حد آن باعث افزایش چربی پوست خواهد شد که این عامل باعث ایجاد لک و جوش بر پوست صورت می شود.

لطفا پس از مطالعه این مقاله، از پست زنان چاق و بارداری دیدن کنید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله توانستیم در مورد یکی از مهمترین مسائل در مورد زیبایی ظاهری انسان یعنی زیبایی صورت، صحبت نماییم و به بررسی عوامل موثر بر لاغری صورت که می تواند تاثیرات منفی بر انسان بگذارد، مطالبی را عنوان کردیم.

در نهایت به بررسی مسئله اصلی مقاله یعنی چاقی صورت پرداختیم که یکی از عوامل زیبایی صورت انسان، پر بودن و چاقی صورت می باشد که باعث می شود فرم صورت در حالت ایده آل قرار گیرد.

نتیجه گیری
نتیجه گیری

در ادامه مقاله، به بررسی لیست غذاهای چاق کننده صورت پرداختیم و متوجه شدیم که کدام مواد غذایی می تواند بر شادابی و جوانی پوست و چاقی صورت موثر باشد.

با این حال به شما توصیه می شود که از بهترین روش چاقی صورت یعنی استفاده از رژیم های غذایی استفاده شود که بدون عارضه می باشد. همچنین استفاده از مشورت و راهنمایی های پزشک متخصص تغذیه معتبر، می تواند راهگشای این موضوع باشد.

https://cutt.ly/bVovq4b

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
fitsho
fitsho
1 سال قبل

سلام من یک وعده در هفته فست فود میخورم، مشکلی که نداره ؟

بنیامین نامداری
بنیامین نامداری
11 ماه قبل

چرا ….زیادی میخورین که صورت های چاق از صورت های لاغر قشنگتر….!!!

با یک کلیک مشاوره بگیرید