بهترین جراح اسلیو معده تهران

چاقی مفرط سلامت شما را تهدید می کند. اگر تا به الان راهکارهای زیادی مثل ورزش‌ها و رژیم های سنگین برایتان کارآمد نبوده ، پیشنهاد می شود به بهترین جراح اسلیو معده تهران مراجعه کنید و مشورتی با ایشان داشته باشید. بهترین متخصص عمل گاسترکتومی اسلیو با بررسی مشکل شما، راه حل مناسبی را پیش پای تان قرار می دهد. اما سوال اصلی این است که چگونه یک جراح خوب برای عمل اسلیو معده انتخاب کنیم. اگر به دنبال پاسخ این پرسش هستید، ادامه مطلب را بخوانید.

بهترین جراح اسلیو معده

معرفی دکتر مهدی سلیمی

اگر به دنبال یک جراح متخصص با تجربه و حرفه‌ای در تهران هستید که عمل اسلیو معده خود را به ایشان بسپارید، دکتر سلیمی بهترین گزینه و نفر اول لیست جراحان اسلیو معده می‌باشند. دکتر مهدی سلیمی، با شماره نظام پزشکی 100674 عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. علاوه بر آن، ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

بهترین جراح اسلیو معده - دکتر سلیمی

 

در سرنسخه ایشان عبارت متخصص جراحی عمومی و فلوشیپ فوق تخصصی لاپاراسکوپی درج شده است که نشان از ضمانت تخصصی دکتر سلیمی در زمینه اعمال جراحی لاغری می‌باشد.‌ دو مدرک مهم ایشان ASBMS‌ مربوط به انجمن جراحی متابولیک و IFSO مربوط به فدراسیون بین‌المللی جراحی چاقی و بیماری‌های متابولیک است. ‌

در سرنسخه ایشان عبارت متخصص جراحی عمومی و فلوشیپ فوق تخصصی لاپاراسکوپی درج شده است

برای رسیدن به اندام ایده آل به کمک عمل اسلیو، می بایست با بهترین جراح اسلیو معده تهران ، مشاوره ای داشته باشید. 

اطلاعات خود را در فرم زیر پر کنید؛ جهت ویزیت و مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

چرا مراجعه به بهترین جراح اسلیو معده ، اهمیت زیادی دارد؟

انتخاب بهترین جراح متخصص اسلیو معده تهران از جهات مختلفی حائز اهمیت است که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می‌کنم:

تجربه و مهارت جراح خوب اسلیو معده :

 • عمل گاسترکتومی اسلیو یک عمل جراحی پیچیده و تخصصی است و تجربه و مهارت جراح اسلیو معده نقشی اساسی در موفقیت آن دارد.
 • بهترین دکتر عمل اسلیو معده و دارای باتجربه با شناخت کامل آناتومی بدن و تسلط بر تکنیک‌های جراحی، می‌تواند عمل را با دقت و ظرافت بیشتری انجام دهد و احتمال بروز عوارض را به حداقل برساند.

سابقه و نتایج عمل:

 • بررسی سوابق و نتایج عمل‌های قبلی جراح اسلیو معده، می‌تواند اطلاعات مفیدی در مورد مهارت و تجربه او به شما بدهد.
 • می‌توانید با جستجو در اینترنت و صحبت با بیمارانی که قبلاً توسط متخصص اسلیو معده موردنظر عمل شده‌اند، اطلاعات بیشتری در مورد نتایج عمل او کسب کنید.

عضویت در انجمن‌های تخصصی:

 • عضویت جراح اسلیو معده در انجمن‌های تخصصی جراحی چاقی و متابولیسم، نشان‌دهنده تعهد او به علم روز و ارتقای مهارت‌هایش است.

رعایت اصول اخلاقی و تعهد به بیمار:

 • یک جراح خوب اسلیو معده در تهران باید به اصول اخلاقی پایبند باشد و تعهد کاملی به بیمار خود داشته باشد.
 • او باید قبل از عمل، تمام اطلاعات لازم را در مورد عمل و عوارض احتمالی آن به بیمار ارائه دهد و به طور کامل به سوالات او پاسخ دهد.

مراقبت‌های بعد از عمل:

 • بهترین متخصص اسلیو معده در تهران ، بیمار خود را بعد از عمل نیز رها نمی‌کند و مراقبت‌های لازم را از او به عمل می‌آورد.
 • او باید به طور منظم بیمار را ویزیت کند و در صورت بروز هر گونه مشکل، به او کمک کند.

هزینه عمل:

 • هزینه عمل می‌تواند متغیر باشد و به عوامل مختلفی از جمله تجربه و مهارت جراح اسلیو معده ، محل انجام عمل و نوع بیمه بستگی دارد.
 • انتخاب جراح باتجربه و ماهر در تهران برای عمل اسلیو معده، حتی اگر هزینه عمل را کمی افزایش دهد، در نهایت به نفع شما خواهد بود زیرا احتمال بروز عوارض را به حداقل می‌رساند و به شما کمک می‌کند تا به نتیجه دلخواهتان برسید.

چگونه از لیست جراحان اسلیو معده، بهترین جراح لاغری را پیدا نماییم؟

در این قسمت از نوشتار لیست جراحان اسلیو معده ، معیارهایی را به شما معرفی خواهیم کرد که اگر به آن ها با دقت توجه داشته باشید، می‌توانید بهترین پزشک و جراح اسلیو معده را با ضریب دقت فراوان از لیست جراحان اسلیو معده برای خود انتخاب نمایید. هیچ چیز جای مراجعه حضوری به یک دکتر اسلیو معده خوب در تهران را نمی‌گیرد؛ لذا علاوه بر کسب اطلاعات از روش های دیگر، حتماً به متخصص اسلیو معده مورد نظر مراجعه نموده و با حضور در مطب وی در مورد توانایی و خصوصیات و جزئیات عمل، مشاوره کاملی را به انجام برسانید.

حتماً از تجربه دیگر بیماران متخصص اسلیو معده خود در شبکه‌های اجتماعی و ارتباط تلفنی، اطلاعات کسب کنید. عکس‌ها و سوابق بعد از عمل و قبل از عمل را از بیماران قبلی جراح اسلیو معده خود پیدا و بررسی نمایید. پزشکی را پیدا کنید که بر همه روش های جراحی تسلط داشته و به شما حق انتخاب آزاد داده و اطلاعات تخصصی ارائه نماید.

تعداد عمل های انجام شده و تعداد بیماران قبلی جراح اسلیو معده

تعداد عمل های انجام شده و تعداد بیماران قبلی یک جراح خوب اسلیو معده، می‌تواند گواه خوبی بر رضایت بیماران و شهرت عملی آن پزشک باشد که شما باید آماری حدودی از این تعداد بیمار به دست آورید.

یک جراح خوب اسلیو معده همواره باید یا از طریق آنلاین و یا توسط امکانات حضوری مطب خود، به راحتی در دسترس شما باشد. در مورد هزینه عمل و پوشش‌های بیمه‌ای آن و مقایسه آن با دستمزد دیگر پزشکان، اطلاعاتی کسب نمایید. به نحوه پاسخگویی و خدمات پس از عمل دکتر اسلیو معده دقت داشته باشید.

با یک جراح اسلیو معده به اتاق عمل بروید که سلامتی و جان شما، اولویت اول وی باشد. اگر شما کاندید خوبی برای عمل نباشید، پیشنهاد عمل غیر ضروری و ایجاد هزینه و مسائل جانبی،‌ همواره به عنوان یک خیانت شغلی برای یک پزشک محسوب می‌گردد.

حتماً در مورد مراکز درمانی و بیمارستان یا کلینیکی که دکتر اسلیو معده منتخب ، قصد انجام عمل شما را دارد، اطلاعات مفیدی به دست آورید. از هزینه‌ها و در دسترس بودن جغرافیایی این مکان، آگاه باشید و به تجهیزات و سطح تکنولوژی و شرایط کادر درمانی هم خوب دقت نمایید.

در انجام یک عمل حساس مانند اسلیو معده، تخصص دقیق پزشک جراح بسیار مهم و حیاتی است

در انجام یک عمل حساس چاقی ، تخصص دقیق جراح اسلیو معده بسیار مهم و حیاتی است. بعضی پزشکان با مدارک پزشکی غیر مرتبط یا نزدیک به آن، وارد جراحی‌های پرطرفدار می‌شوند که این مسئله عوارض و خطراتی را می‌تواند برای بیمار به دنبال داشته باشد.

کلینیک بهترین جراح اسلیو معده در تهران

اگر یک جراح خوب برای عمل اسلیو معده انتخاب نکنیم، چه میشود؟

انتخاب بهترین جراح اسلیو معده تهران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چرا که این عمل یک جراحی بزرگ و غیرقابل برگشت است. اگر جراح باتجربه و ماهری انتخاب نکنید، ممکن است با عوارض جدی و حتی خطرناکی روبرو شوید.

برخی از عوارض احتمالی انتخاب جراح بد برای عمل اسلیو معده عبارتند از:

 • خونریزی: خونریزی یکی از عوارض شایع است که در صورت عدم مهارت جراح، می تواند شدید باشد.
 • عفونت: عفونت می تواند در محل برش جراحی یا در داخل شکم ایجاد شود.
 • لخته شدن خون: لخته شدن خون می تواند در رگ های پا یا لگن ایجاد شود و خطرناک باشد.
 • انسداد روده: انسداد روده می تواند به دلیل نشت در محل برش یا چسبندگی روده ایجاد شود.
 • سوء تغذیه: پس از عمل اسلیو معده، فرد باید رژیم غذایی خاصی را دنبال کند. اگر دکتر اسلیو معده در مورد رژیم غذایی مناسب به بیمار آموزش ندهد، ممکن است بیمار دچار سوء تغذیه شود.
 • مشکلات روانی: برخی از افراد پس از عمل اسلیو معده دچار افسردگی یا اضطراب می شوند.

علاوه بر عوارض جسمی، انتخاب جراح اسلیو بی تجربه می تواند عوارض روحی و روانی نیز به دنبال داشته باشد:

 • کاهش اعتماد به نفس: اگر عمل اسلیو معده با موفقیت انجام نشود، ممکن است فرد اعتماد به نفس خود را از دست بدهد.
 • افسردگی: احساس نارضایتی از ظاهر و عدم تناسب اندام می تواند منجر به افسردگی شود.
 • اضطراب: ترس از عوارض احتمالی عمل و نگرانی در مورد آینده می تواند منجر به اضطراب شود.

جلسه مشاوره با بهترین دکتر عمل اسلیو معده تهران چگونه است؟

انتخاب بهترین جراح اسلیو معده در تهران برای سلامتی و نتیجه عمل شما بسیار حائز اهمیت است. جلسه مشاوره فرصتی عالی برای شما است تا با جراح خوب اسلیو معده آشنا شوید، سابقه و تخصص او را بررسی کنید و سوالات خود را در مورد عمل بپرسید.

در این مطلب به طور مفصل به مراحل جلسه مشاوره با جراح برتر عمل اسلیو معده در تهران می‌پردازیم:

 1. پرسشنامه و معاینه:

در ابتدای جلسه، جراح اسلیو معده از شما می‌خواهد که پرسشنامه‌ای را در مورد سابقه پزشکی، عادت‌های غذایی و ورزشی و انگیزه شما برای انجام عمل پر کنید. سپس بهترین دکتر اسلیو معده ، معاینه فیزیکی انجام می‌دهد تا شاخص توده بدنی (BMI) شما را اندازه‌گیری کند و وضعیت سلامتی تان را بررسی کند.

 1. شرح عمل اسلیو معده:

بهترین جراح اسلیو معده در مورد عمل ، نحوه انجام آن، مزایا و عوارض احتمالی به طور کامل برای شما توضیح می‌دهد. همچنین، تصاویر و فیلم‌هایی از عمل را به شما نشان می‌دهد تا با جزئیات عمل آشنا شوید.

 1. پاسخ به سوالات:

در این بخش، فرصتی برای شما فراهم می‌شود تا سوالات خود را در مورد عمل از بهترین دکتر اسلیو معده تهران بپرسید. سوالات خود را در مورد دوران نقاهت، رژیم غذایی بعد از عمل، عوارض احتمالی و هر موضوع دیگری که برایتان مهم است، مطرح کنید.

 1. بررسی انتظارات:

بهترین جراح اسلیو معده انتظارات شما را از عمل کوچک کردن معده جویا می‌شود و در مورد اهداف واقع‌بینانه با شما صحبت می‌کند.

 1. تصمیم‌گیری:

پس از اتمام جلسه مشاوره، شما می‌توانید با توجه به اطلاعاتی که کسب کرده‌اید، در مورد انجام عمل اسلیو معده با بهترین متخصص اسلیو معده تهران تصمیم بگیرید.

نکاتی برای جلسه مشاوره:

 • قبل از جلسه، سوالات خود را در مورد عمل اسلیو معده یادداشت کنید.
 • نتایج آزمایشات و مدارک پزشکی خود را به همراه داشته باشید.
 • در مورد سابقه پزشکی خود و داروهایی که مصرف می‌کنید، صادق باشید.
 • انتظارات واقع‌بینانه از عمل اسلیو معده داشته باشید.
 • از پرسیدن هیچ سوالی خجالت نکشید.

راه های ارتباطی با بهترین دکتر عمل اسلیو معده

از طریق شماره های تماس درج شده و صفحات بهترین جراح اسلیو معده در پلتفرم های اجتماعی ، می توانید جهت تعیین نوبت خود، اقدام کنید.

توصیه‌ها و نکات مهم قبل از انجام عمل اسلیو معده چیست؟

مانند بسیاری از اعمال جراحی دیگر، این مورد نیز دارای اهمیت خاص خود می‌باشد و فرد بیمار بایستی همواره نکات خاصی را رعایت نماید، به خصوص این که چون عمل اسلیو معده با مسائل تغذیه‌ای مربوط است، شروط و مسائل دیگری را قبل از عمل باید در نظر بگیریم. از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مشاوره و تعامل با پزشک مربوطه انجام پذیرد.
 • به دستور کلینیک یا بیمارستان، گرفتن آزمایشات پزشکی خاصی لازم است.
 • حداقل دو ماه قبل از عمل از مصرف دخانیات، سیگار و قلیان باید دوری گزید. مصرف سیگار به دلیل بی‌حسی بعد از عمل، باعث عوارض خاصی می‌گردد.
 • مصرف الکل نیز در این بازه زمانی باید حذف گردد.
 • استفاده از برخی داروها مثل آسپیرین یا رقیق کننده‌های خون باید قطع گردند.

توصیه‌ها و نکات مهم قبل از انجام عمل اسلیو معده چیست؟

چه نکاتی باید روز انجام عمل اسلیو معده رعایت گردد؟

بیشتر اعمال جراحی برای صبح زود تنظیم می‌گردند. لذا باید شب قبل از عمل از خوردن و آشامیدن دوری کرد زیرا معده بیمار باید حتماً در زمان انجام عمل، خالی بوده تا احتمال بازگشت محتویات درون آن توسط واکنش بدن در حین عمل که باعث گرفتگی مسیر ریه و تنفس می‌گردد، کاملاً از بین برود.

حتی استفاده از آدامس یا جویدنی های دیگر یا نوشیدن آب نیز مجاز نبوده و هیچ گونه دارویی نیز روز قبل از عمل نباید مصرف گردد. مانند اعمال جراحی دیگر، باید بیمار از حمل جواهرات و اجسام همراه خود اجتناب کند و به صورت روانی، خود را برای بیهوشی و مقدمات جراحی آماده نماید.

این جراحی می‌تواند به دو روش انجام شود. روش اول ایجاد یک برش بزرگ روی پوست در ناحیه شکم بیمار است که به روش باز مشهور است. روش دوم با انجام چند برش کوچک روی شکم و استفاده از تجهیزات هدایت‌گر مثل دوربین و ایجاد روشنایی انجام می‌شود که به نام لاپاروسکوپی مشهور است. در پایان نیز محل کلیه برش‌ها بخیه خورده و بیمار به اتاق مراقبت‌های بعد از عمل، هدایت می‌گردد.

بعد از عمل جراحی اسلیو معده، بیماران باید به چه دستوراتی عمل نمایند؟

ساعات ابتدایی پس از عمل، بیمار باید به منظور کم شدن احتمال لختگی خون در پاها، به قدم زدن آرام بپردازد. به هر حال هر جراحی با کمی درد همراه است که عمل اسلیو معده نیز از این قاعده مستثنی نیست ولی درد این جراحی، ضعیف و برای اکثر افراد قابل تحمل می‌باشد.

احتمالاً کلینیک یا بیمارستان، به مدت دو تا سه روز بیمار را نگه داشته و تحت مراقبت پزشکی و تغذیه‌ای قرار می‌دهد. البته پس از ترخیص، به بیمار دفترچه یا دستورالعمل ویژه‌ای برای مراقبت های بعدی داده می‌شود که باید به دقت خوانده شده و در روزها و ماه‌های بعد، مورد استفاده قرار گیرد.

از جمله این نکات مراقبتی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

از زخم‌هایی که در اثر عمل جراحی روی شکم ایجاد شده باید به خوبی مراقبت گردد و توسط ژل‌های مرطوب کننده و ماساژ ملایم روزانه به بهبود آن ها رسیدگی شود.

برای جلوگیری از ابتلا به کم آبی حتماً باید مصرف آب مداوم در دستور کار بیمار قرار گیرد. داروهای ارائه شده مربوط به هفته‌های اول برای جلوگیری از یبوست و کمک به گوارش با شرایط جدید به دقت باید مصرف گردند. از مُسکن و ضد درد فقط در مواقع ضروری استفاده شود. هر گونه تحمل فشار و ضربه برای شخص به خصوص در ناحیه شکم ممنوع بوده و بیمار حق ندارد اجسام سنگین را بلند یا جابجا نماید.

تا یک ماه بعد از عمل کمی احساس خستگی وجود دارد

تا یک ماه بعد از عمل کمی احساس خستگی وجود دارد که مانند بقیه اعمال جراحی، کاملاً طبیعی است. تا سه هفته بعد از عمل، نشستن در وان آب داغ ممنوع می‌باشد. معمولاً افراد حدود یک ماه بعد از عمل به شرایط نرمال برای بازگشت به محل کار و زندگی تقریباً نرمال خواهند رسید.

چنان چه بعد از عمل، مواردی مانند عفونت، تب، قرمزی، گرمی، تهوع زیاد و ناتوانی در بلع غذا به سراغ بیمار بیاید، حتماً باید مراتب را به اطلاع پزشک معالج یا کلینیک خود برساند. برای رانندگی معمولاً بعد از یک تا دو هفته پس از عمل، شرایط مناسب ایجاد خواهد شد. اما بهتر است تا حد ممکن، از کمک دوستان یا اعضای خانواده در این زمینه بهره ببرید.

کلیه موارد گفته شده، جزئیات و نکاتی دارد که با مشورت یک پزشک خوب اسلیو معده در تهران یا انتخاب پزشکی دیگر برای شهرستان ها از لیست جراحان اسلیو معده ، می‌توانید به آن ها دست پیدا نمایید.

تا یک ماه بعد از عمل کمی احساس خستگی وجود دارد

تأثیر عمل اسلیو معده بر توانایی در بارداری بانوان چیست؟

اگر شما خانم هستید، بعد از کاهش وزن قابل قبول و رسیدن به فاکتورهای اصلی سلامتی خواهید یافت که عمل اسلیو معده در بارداری و زایمان تأثیر بسیار مثبتی دارد. بسیاری از بانوان مبتلا به چاقی پس از کاهش وزن، کمی از قدرت لقاح خود را از دست می‌دهند اما با این وجود به خاطر فواید مثبت کاهش وزن، بارداری آن ها دچار کیفیت بهتری می‌گردد و احتمال مثبت شدن آن بالا خواهد رفت. همچنین خطرات ناشی از دوران حاملگی و عوارض پس از زایمان، به علت طبیعی شدن فاکتورهای سلامتی بسیار کاهش خواهند یافت.

تأثیر عمل اسلیو معده بر توانایی در بارداری بانوان چیست؟

رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده چگونه است؟

با توجه به این که معده اشخاص بعد از عمل اسلیو، کوچک و باریک می‌گردد، این بیماران باید از یک رژیم غذایی خاص پیروی کرده و نکات مهمی را در تغذیه رعایت نمایند. این رژیم غذایی باید از منابع پروتئینی کم‌چربی یا بدون چربی و غلات سبوس‌دار تشکیل شده باشد. خوردن گوشت بدون چربی در این رژیم توصیه می‌گردد.

می‌توان این رژیم غذایی را به صورت هفتگی با این برنامه بررسی نمود:

اولین هفته می‌توان از غذاهای فقط مایع شامل آب و آبگوشت بدون چربی استفاده کرد. هفته بعد کمی مواد پروتئینی به برنامه هفته قبل اضافه گردد. در هفته سوم خوراکی های پوره مانند و نرم، تخم مرغ نیمرو و پنیر و سوپ مصرف گردد.

برای هفته بعدی رژیم هفته قبل به علاوه مرغ پخته شده نرم، ماهی و غلات خوب پخته شده مانعی ندارد. در هفته پنجم، مصرف کلیه غذاها بدون اشکال است ولی باید با مقادیرکم و فواصل یک روز در میان به رژیم هفته قبل اضافه گردد.

هنگام خوردن و آشامیدن بعد از جراحی باید به این نکات توجه کامل نمود:

 • حتماً غذا به خوبی جویده شده و آرام خورده شود.
 • وعده‌های غذایی سه وعده یا بیشتر ولی با مقادیر کم صورت گیرد.
 • مواد خوراکی سفت به عنوان میان وعده و در مقادیر کم مصرف شود.
 • حتماً از ویتامین ها و مکمل‌های غذایی و تقویتی با توصیه پزشک و به صورت روزانه استفاده گردد. گاهی نیز به خاطر کاهش حجم مصرف غذا، نیاز به این ویتامین‌ها به دو وعده در روز افزایش می‌یابد.
 • مصرف قرص آهن با مشورت پزشک در برنامه غذایی باشد.
 • یک ماه پس از جراحی از سیترات کلسیم به مقدار سه بار همه روزه مصرف شود که یک مکمل جویدنی می‌باشد.
 • مصرف ویتامین ب 12 در برنامه تزریقی یا به صورت قرص زیر زبانی از ملزومات است.

هنگام خوردن و آشامیدن بعد از جراحی باید به این نکات توجه کامل نمود:

هزینه عمل اسلیو معده شامل چه مواردی می‌گردد؟

عمل اسلیو معده یک جراحی کامل است. این عمل باید در اتاق عمل بیمارستان و با انجام بیهوشی صورت پذیرد؛ لذا مثل عمل‌های تخصصی دیگر هزینه‌های فراوانی را شامل می‌شود.‌

به طور کلی این هزینه‌ها عبارتند از:‌

 • هزینه اصل عمل با توجه به مدت زمان آن و موارد مصرفی اتاق عمل مانند داروهای بیهوشی و وسایل مورد نیاز بیمار
 • اجرت بهترین جراح اسلیو معده که با توجه به مهارت و تخصص وی می‌تواند مقادیر گوناگونی باشد.‌
 • محل جغرافیایی کلینیک یا بیمارستان که در استان ها و شهرهای مختلف، تفاوت دارد.‌
 • سطح امکانات و تجهیزات محل عمل که به هزینه‌های قبلی اضافه می‌گردد.‌
 • هزینه آزمایش‌های پزشکی قبل از عمل که به توصیه بیمارستان انجام شده است.‌
 • مبلغ دارو و لوازم پزشکی که بیمار باید پس از عمل در بیمارستان مصرف کند.‌
 • هزینه ماندن به مدت دو یا سه شب در بیمارستان یا کلینیک که برای تمام عمل های اسلیو معده معمولاً توصیه می‌شود.

تأثیر عمل اسلیو روی مسائل جنسی بیمار چگونه است؟

در افراد چاق به خاطر حجم زیاد سلول های چربی، هورمونی به نام لپتین در مقادیر بالا ترشح می‌شود که روی میل و توانایی جنسی آنان، اثر سوء می‌گذارد.

بنابراین پس از عمل اسلیو معده، اگر نکات تغذیه‌ای و مراقبتی و بهداشتی، به صورت استاندارد و کامل صورت گرفته باشد، پس از رسیدن به وزن ایده‌آل، ترشح این هورمون کاهش پیدا کرده و توانایی جنسی بیمار به حالت نرمال خواهد رسید.

تأثیر عمل اسلیو روی مسائل جنسی بیمار چگونه است؟
تأثیر عمل اسلیو روی مسائل جنسی بیمار چگونه است؟

آیا بعد از جراحی معده، به جراحی پلاستیک نیاز دارید؟

چنان چه کلیه نکات استاندارد برای یک عمل اسلیو معده و کلیه نکات بهداشتی تغذیه‌ای پس از آن به خصوص استفاده از مایعات، به خوبی رعایت گردد و بیمار در فاصله زمانی معین به وزن ایده‌آل خود برسد

و سپس به انجام ورزش‌های خاص توسط یک مربی حرفه‌ای تغذیه بپردازد، افتادگی‌های پوست وی به معیارهای قابل قبولی خواهد رسید و به جراحی پلاستیک نیازی نخواهد داشت.

در غیر این صورت با تمایل خود می‌تواند برای از بین رفتن افتادگی پوست در ناحیه شکم، نسبت به جراحی پلاستیک یا روش آر.اف.فرکشنال اقدام نماید.

آیا بعد از جراحی معده، به جراحی پلاستیک نیاز دارید؟
آیا بعد از جراحی معده، به جراحی پلاستیک نیاز دارید؟

سخن پایانی

امروزه در قرن بیست و یکم، سبک زندگی مردم تغییرات فراوانی کرده است. بسیاری از این تغییرات فوق العاده کارآمد و اثرگذار است، اما تعدادی از این تغییرات نیز با توجه به بمباران اطلاعاتی فضاهای مجازی و رقابت بسیار شدید کسب و کارها در این فضا و با توجه به گسترش فراوان استفاده از این اطلاعات توسط گوشی‌های هوشمند در دست مردم، تنها یک سهم اقتصادی زیاد از زندگی مردم را نشانه گرفته‌اند و هیچ هدف آموزشی یا سلامت محور در این زمینه ندارند.

به سبب همین تبلیغات است که امروزه ذائقه غذایی مردم بسیار متحول شده، زندگی ماشینی رواج زیادی یافته و فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی در بین جوامع مختلف به شدت کاهش یافته است.

این مسائل به جنسیت یا گروه یا سن خاصی ربط نداشته و تقریباً همه اقشار مردم در کشورهای مختلف، تحت تأثیر منفی این عوامل قرار گرفته‌اند. نتیجه منفی این تغییرات، به ایجاد چاقی‌های مفرط و کاهش سلامتی مردم منجر شده و به دنبال خود به بیماری‌های دیگر و حتی ناباروری و کاهش ضریب رشد جمعیت نیز نفوذ پیدا کرده است.

مردم زیادی همه روزه در حال دست و پنجه نرم کردن با انواع این بیماری‌ها هستند

مردم زیادی همه روزه در حال دست و پنجه نرم کردن با انواع این بیماری‌ها هستند و گروه بسیار بزرگ دیگری هم در آینده به صف این مردم ملحق خواهند شد. لذا هر کس باید در کل دوران عمر خود همواره به دنبال افزایش سلامتی و بالا بردن ایمنی خود باشد و چنان چه از عوارض این سبک زندگی به چاقی زیاد دچار شده، با استفاده از امکانات و تجهیزات پیشرفته امروزی و کمک گرفتن از ارتباطات اینترنتی اقدام به رفع این معضل بزرگ زندگی امروز بشریت بنماید.

مردم زیادی همه روزه در حال دست و پنجه نرم کردن با انواع این بیماری‌ها هستند
مردم زیادی همه روزه در حال دست و پنجه نرم کردن با انواع این بیماری‌ها هستند

هرگز چند کیلوگرم اضافه وزن اولیه را ساده و سرسری نگیرید و فکر نکنید که بعدها با گرفتن چند عدد رژیم غذایی ساده و کوتاه مدت از آن خلاص خواهید شد، بلکه باید از همان ابتدا به این معضل به صورت جدی بپردازید.

نکته مهمی که شاید بسیاری از افراد در معرض چاقی به آن توجه ندارند

نکته مهمی که شاید بسیاری از افراد در معرض چاقی به آن توجه ندارند، این است که چاقی و تغییر شکل ظاهری علاوه بر تمام عوارض و معضلات گفته شده در بیشتر موارد برای فرد، باعث تغییر خلق و خو و گرایش به سمت بداخلاقی شخصی،

ایجاد مشکلات زناشویی و یا حتی افسردگی‌های روانی و گوشه‌گیری خواهد شد که حل این مسائل، دیگر از جنبه پزشکی بالینی خارج می‌گردد و احتیاج به چندین سال کمک گرفتن از همکاران روان‌شناس خواهد داشت.

توجه به این مسائل باید از همان کودکی در دستور کار والدین عزیز قرار گیرد و آشنایی و آموزش در رابطه با تغذیه کودک، باید در برنامه آموزشی قبل از ازدواج زوج‌های جوان قرار گیرد.

به هر حال، جامعه سالم به افراد سالم نیازمند است و افراد سالم باید به دنبال پیروی از یک سبک زندگی سالم و آگاهانه باشند. تنها زمانی مردم یک جامعه حس خوشبختی فردی خواهند داشت که از یک حس خوشبختی و رضایت جمعی از زندگی برخوردار باشند که تنها و تنها اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی می‌تواند این هدف را در یک جامعه بزرگ محقق نماید.

بیشتر بخوانید

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید