لیزر لیپولیز چیست

این که لیزر لیپولیز چیست ، معمولا سوال افرادی است که به دنبال کاهش حجم اعضای مختلف بدن همانند شکم از طریق جراحی هستند و با روش های مختلف جراحی زیبایی، و فرم دهی بدن آشنایی دارند.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

استفاده از لیزر لیپولیز، از جمله روش های جدید برای فرم دهی و کاهش حجم شکم، پهلوها، ران، باسن و… است که بسیاری از افراد، به دنبال لاغری و فرم دهی بدن خود، از این طریق هستند.

در این مقاله قصد داریم تا در مورد این موضوع بحث کنیم که لیزر لیپولیز چیست و چه افرادی می توانند برای فرم دهی شکم خود، از این لیزر استفاده کنند.

همچنین، باید توجه داشت که استفاده از لیزر لیپولیز برای کاهش حجم شکم و پهلوها و یا سایر اعضای بدن، ممکن است عوارضی را نیز در پی داشته باشد که سعی خواهیم کرد در این مقاله، به بررسی کامل این موضوع هم بپردازیم پس در صورتی که شما نیز قصد انجام جراحی با لیزر لیپولیز را داشته باشید، توصیه می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را به دست آورید.

لطفا از پست انواع عمل های لاغری دیدن کنید.

لیزر لیپولیز چیست
لیزر لیپولیز چیست

پیشنهاد می کنیم از پست عمل معده با لیزر دیدن کنید.

لیزر لیپولیز چیست؟

در یک پاسخ اجمالی به این سوال که لیزر لیپولیز چیست ،باید بگوییم که لیزر لیپولیز، یک روش جدید جراحی زیبایی، برای کاهش حجم و اندازه ی شکم، پهلوها و اعضایی همانند ران ها و مچ پا است.

در این روش، از یک لیزر نوری با دقت بسیار بالا، برای تحلیل و ایجاد تغییراتی خاص، در سلول های چربی استفاده می شود. این روش، به جای جراحی های سنتی که نیاز به استفاده از تیغ و دستگاه های جراحی دارند، از یک شعله ی نوری برای قطع کردن فرایند تجزیه ی چربی در ناحیه ی شکم و اطراف آن، استفاده می کند.

لیزر لیپولیز، روشی نسبتا موثر و ایمن، برای کاهش چربی های اضافی در ناحیه ی شکم و اطراف آن است. این فناوری ،به همراه دستگاهی با قابلیت کنترل دقیق یونیت لیزری که وارد بدن می شود، انجام می گردد.

در این روش، پوست به صورتی که به سلول های چربی دسترسی دارد، ماساژ داده می شود

در این روش، پوست به صورتی که به سلول های چربی دسترسی دارد، ماساژ داده می شود و سپس، شعله ی لیزری وارد بدن گشته و با نور آن، چربی ها به صورت محلول کاغذی در آمده و سپس با لیپوساکشن خارج می شوند.

در بسیاری از موارد، انجام جراحی با لیزر لیپولیز، قیمت مناسبی داشته و نیازی به بیهوشی یا هیچ نوع تزریقاتی ندارد. این فرآیند به گونه ای انجام می شود که زحمت چندانی ندارد و حتی بلافاصله بعد از انجام جراحی با لیزر لیپولیز، امکان ترخیص برای فرد وجود دارد.

هر چند که اکنون می دانید لیزر لیپولیز چیست و اطلاعاتی نسبتا اجمالی در مورد آن دارید، اما باید توجه داشته باشید که بهتر است قبل از استفاده از این روش برای کاهش حجم شکم و پهلوها، با یک پزشک در مورد شرایط خود صحبت کرده و بر اساس توصیه ی پزشک و در صورت صلاح دید او، اقدام به انجام جراحی با لیزر لیپولیز کنید.

لطفا از پست بهترین حرکات شکم و پهلو دیدن کنید.

مزایای انجام جراحی با لیزر لیپولیز چیست؟

انجام جراحی با لیزر لیپولیز، یکی از روش هایی است که برای کاهش وزن، و بهبود شکل و فرم بدن انجام می شود. این روش، نسبتا موثر است و مزایای بسیاری دارد که همین مزایا، موجب شده است تا بسیاری از افراد، به دنبال انجام جراحی با لیزر لیپولیز باشند.

مزایای انجام جراحی با لیزر لیپولیز چیست؟
مزایای انجام جراحی با لیزر لیپولیز چیست؟

این که شما صرفا بدانید لیزر لیپولیز چیست، دلیلی نمی شود تا به دنبال انجام این جراحی باشید. بلکه بهتر است ابتدا اطلاعاتی در مورد این نوع جراحی کسب کنید. از مزایای انجام جراحی با لیزر لیپولیز، این است که این روش، نیازی به هیچگونه برش و حفره در شکم ندارد.

به علاوه، این روش به پوست آسیب نمی زند و باعث استاندارد بودن پوستی و گردش خوب خون می گردد. البته، بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید، زیرا برخی افراد تحت شرایطی خاص نمی توانند این نوع جراحی را انجام دهند.

دوره ی بازیابی این جراحی بسیار کوتاه است

مزیت دیگری در استفاده از لیزر لیپولیز وجود دارد که یکی از مزایای مهم انجام است، و آن هم، این که دوره ی بازیابی این جراحی بسیار کوتاه است و نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد.

همچنین استفاده از این روش برای کاهش حجم شکم، باعث کاهش عوارض و علائم جایگزین می گردد و در نتیجه، بهبود روند کاهش وزن، کنترل وزن سالم، بهبود عملکرد همه روزه ی فرد، کاهش چربی شکم و اطراف آن، تنها برخی از مزایایی هستند که موجب می شود تا بسیاری از افراد به دنبال استفاده از لیزر لیپولیز برای انجام جراحی باشند.

البته باید توجه داشت استفاده از این لیزر می تواند عوارضی را نیز در پی داشته باشد که در بخش بعدی به بررسی این عوارض خواهیم پرداخت.

چگونه فقط شکم را لاغر کنیم؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی سوال کلیک کنید.

معایب و عوارض انجام جراحی با لیزر لیپولیز چیست؟

اکنون که به خوبی می دانید لیزر لیپولیز چیست و استفاده از آن، برای فرم دهی شکم چه مزایایی دارد، بهتر است این را هم بدانید که جراحی با لیزر لیپولیز که به عنوان یکی از روش های تخصصی چربی شکنی شناخته می شود، می تواند با استفاده از یک دستگاه لیزری، پوست را با یک پرتوی نوری به شکل موضعی تحریک کند و باعث ترکیب چربی درون بافت پوستی گردد.

باید این را هم بدانید که استفاده از این لیز،ر معایب قابل توجهی نیز دارد. بنابراین، قبل از تصمیم گیری برای انجام این روش، باید با معایب و عوارض استفاده از این لیزر نیز آشنا شوید. یکی از معایب ابتدایی جراحی با لیزر لیپولیز، هزینه ی بالای آن است.

معایب و عوارض انجام جراحی با لیزر لیپولیز چیست؟
معایب و عوارض انجام جراحی با لیزر لیپولیز چیست؟

در حقیقت، بسیاری از بیماران، ممکن است دسترسی به این روش را نداشته باشند و علت آن نیز، هزینه های زیادی است که مربوط به استفاده از این دستگاه می شود.

بسیاری از مراکز بهداشتی در ایران نیز هنوز، این روش جدید را به طور یکسان به بیماران ارائه نمی دهند

همچنین، بسیاری از مراکز بهداشتی در ایران نیز هنوز، این روش جدید را به طور یکسان به بیماران ارائه نمی دهند و علت آن نیز کمبود امکانات مورد نیاز بیماران و دستگاه های لیزر لیپولیز است. مشکل دیگری که با جراحی با لیزر لیپولیز مرتبط است، عوارض جانبی احتمالی این جراحی است.

از جمله مشکلات احتمالی در این روش، می توان به عفونت، سوختگی یا التهاب پوست اشاره کرد. در بعضی از موارد، ممکن است جراحی با لیزر لیپولیز باعث تشدید بیماری هایی مانند دیابت، فشار خون بالا، برخی از بیماری های قلبی و… گردد که برای رفع این مشکل باید دقت و تجربه ی بالای پزشک و مراکز بهداشتی را در نظر گرفت.

زمان بازگشت بیمار به روال عادی و گذراندن دوره ی نقاهت پس از جراحی با لیزر لیپولیز نیز ممکن است برای برخی از بیماران مشکل ساز باشد. در حالی که اکثر بیماران، پس از تحمل سر درد اولیه ی ناشی از این جراحی بهبود می یابند، اما شاید به مدت چند هفته نیاز به استراحت و کاهش حجم کار برای چنین افرادی باشد.

چه کسانی می توانند برای انجام جراحی با لیزر لیپولیز اقدام کنند؟

برای جراحی با لیزر لیپولیزT معمولا مردان و زنانی که به دلیل وزن بالا دچار بیماری شده اند و نتوانسته اند با رژیم های غذایی و ورزش منظم، وزن خود را کاهش دهند، مراجعه می کنند.

بسیاری از افراد، این سوال را دارند که لیزر لیپولیز چیست و پس از آگاهی از پاسخ این سوال، به این نتیجه می رسند که مردان و زنانی که قصد دارند تناسب اندام خود را بهبود بخشند و به دنبال از بین بردن چربی های سخت کاری در مناطق مختلفی مثل شکم، پهلو و ران هستند، ممکن است به جراحی با لیزر لیپولیز نیاز داشته باشند.

اما جهت مشخص شدن این که آیا شخصی برای جراحی لیزر لیپولیز شرایط مناسبی را دارد یا خیر، نیاز به مشاوره با یک پزشک جراح متخصص در این زمینه است. پزشک متخصص، می تواند با توجه به وضعیت بالینی، سن، جنس و شرایط دیگر بیمار تشخیص دهد که آیا لیپولیز لیزری یک روش مناسب برای اوست یا خیر.

جراحی لیپولیز با لیزر، زودتر از دیگر روش های جراحی نیاز به بازیابی دارد و در مقایسه با سایر روش های تحت جراحی، روش کم خطرتری محسوب می شود.

به دلیل کم بودن خطر های مرتبط با بیهوشی، جراحی با لیزر لیپولیز معمولا، در مدت یک تا دو ساعت به اتمام می رسد و سپس بیمار می تواند در عرض چند روز، به زندگی عادی خود بازگردد.

در انتخاب روش مناسب برای کاهش وزن، بیماری های دیگری که بیمار دارد نیز باید در نظر گرفته شود. افرادی که مبتلا به بیماری هایی همانند دیابت، اختلالات قلبی و تنفسی و یا عصبی هستند، باید برای مشاوره با پزشک مربوطه ملاقات کنند و در صورت صلاح دید پزشک، برای انجام جراحی لیزر لیپولیز اقدام کنند.

پیشنهاد می کنیم مقاله  رژیم برای وزن 90 کیلو برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه نمایید.

نتیجه گیری

چاقی و اضافه وزن، یکی از مهم ترین مشکلات جوامع مدرن می باشد که روز به روز هم در حال افزایش است. همین امر موجب شده است تا روش های نوینی برای مقابله با چاقی و کاهش وزن پدید بیاید که یکی از آن ها استفاده از لیزر برای فرم دهی و از بین بردن چربی ها می باشد.

نتیجه گیری
نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با این که لیزر لیپولیز چیست، آشنا ساخته و اطلاعاتی هر چند جزئی را در این زمینه، ارائه دهیم.

در صورتی که شما نیز قصد انجام جراحی با استفاده از این لیزر را دارید، توصیه می کنیم پیش از هرگونه اقدامی در این زمینه با پزشک متخصص مشورت کرده و شرایط خود را توضیح دهید و در صورت صلاح دید پزشک، از لیزر لیپولیز برای از بین بردن چربی های زائد خود استفاده کنید.

در انتهای مطالعه مقاله، لطفا از پست پرسش و پاسخ بای پس معده دیدن کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید