لاغری شکم و پهلو در 7 روز

ما در این مقاله قصد داریم بصورت کامل به بررسی همین موضوع یعنی لاغری شکم و پهلو در 7 روز بپردازیم و نکات زیادی و روش های زیادی برای کاهش وزن و لاغری در طی مدت زمان کوتاه یک هفته ای مورد بررسی قرار دهیم.

همه ما از اهمیت سلامتی آگاه هستیم. سلامتی بدن ما در گرو مراقبت های مختلفی می باشد و در واقع سلامت و پایداری بدن، جز مهمترین وظایف هر فردی در قبال خود می باشد. برخی مواقع ممکن است، عوامل مختلفی باعث شود که سلامتی ما تحت شعاع قرار گیرد.

این مسئله باعث خواهد شد که حتی امور روزمره و عادی ما دچار مشکل و اخلال گردد. بیماری ها و عارضه های مختلفی نیز می تواند تاثیرگذار در این مورد باشد. از جمله این موارد، بیماری چاقی است. چاقی نوعی بیماری فراگیر در دنیا محسوب می شود و جز فراوان ترین نوع عارضه در دنیای امروز به شمار می آید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

لاغری شکم و پهلو در 7 روز
لاغری شکم و پهلو در 7 روز

طبیعتا بدست آوردن سلامتی برای چنین افرادی از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیرا چاقی همراه با عارضه ها و بیماری های مختلفی مانند بیماری فشار خون، دیابت، بیماری های قلبی، سرطان و … می باشد.

چاقی همراه با تجمع چربی ها در بدن است و می تواند در نقاط مختلف بدن پدید آید

چاقی همراه با تجمع چربی ها در بدن است و می تواند در نقاط مختلف بدن پدید آید. از جمله شایع ترین نوع چاقی، چاقی شکم و پهلو است. این مسئله علاوه بر اخلال در وضعیت سلامتی، باعث بروز مشکلات و اختلالات زیاد در زمینه تناسب اندام و زیبایی ظاهری افراد می شود.

بنابراین چنین افرادی در تلاش هستند که بتوانند اقدام به کاهش وزن و لاغری شکم و پهلو کنند. یکی از رایج ترین روش ها در این خصوص لاغری شکم و پهلو در 7 روز است که جز روش های رایج و بسیار محبوب در بین عموم مردم محسوب می شود.

افرادی هستند که دچار مشکل چاقی از نوع شدید می باشند

علاوه بر این مسئله، افرادی هستند که دچار مشکل چاقی از نوع شدید می باشند و در واقع از شاخص توده بدنی بالایی برخوردار هستند. چنین افرادی می بایست از روش های موثرتری برای کاهش وزن خود استفاده کنند که بهترین روش در این خصوص، جراحی چاقی است.

ما در این مقاله بصورت مختصر هم به بررسی جراحی چاقی و روش های مختلف آن می پردازیم. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص لاغری شکم و پهلو در 7 روز و همچنین جراحی چاقی، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران دیدن کنید.

ما در این مقاله به این سوالات پاسخ خواهیم داد:

لاغری شکم و پهلو در 7 روز چیست؟

برنامه لاغری شکم و پهلو در 7 روز چیست؟

ورزش لاغری شکم در ۷ روز چیست؟

چاقی چیست؟

علت چاقی چیست؟

شاخص توده بدنی چیست؟

جراحی چاقی چیست؟

انواع جراحی چاقی کدامند؟

 

لاغری شکم و پهلو در 7 روز

طبیعی است که هر فردی دچار مشکل چاقی است و از اضافه وزن رنج می برد، در تلاش است که بتواند به کاهش وزن برسد. به همین دلیل انتخاب کردن یک روش مناسب برای کاهش وزن از اهمیت بیشتری برخوردار است.

استفاده از روش های طبیعی و اصولی مانند رژیم غذایی و ورزش، توصیه همیشگی تمام پزشکان می باشد. البته روش هایی مانند جراحی چاقی امروزه جز بهترین روش ها محسوب می شود. اگر فردی بتوان از یک رژیم غذایی اصولی و سالم و یک برنامه لاغری و کاهش وزن مناسب با شرایط جسمی خود استفاده کرد، می توان نتیجه قابل قبولی دریافت کرد.

لاغری شکم و پهلو در 7 روز
لاغری شکم و پهلو در 7 روز

نباید هیچ گونه وعده غذایی را حذف نمود و یا از وعده های نامنظم استفاده کرد.

یکی از مهمترین موارد در خصوص هر روش لاغری از جمله لاغری شکم و پهلو در 7 روز این است که نباید هیچ گونه وعده غذایی را حذف نمود و یا از وعده های نامنظم استفاده کرد.

در واقع این تفکر که با عدم مصرف یک ماده غذایی می توان لاغر شد یک امری اشتباه و نادرست است. بنابراین باید در کنار رعایت اصول موارد غذایی، از یک برنامه درست برای وعده های خود استفاده کنید.

ما در ادامه مبحث به بررسی یک برنامه جامع و کلی در خصوص لاغری شکم و پهلو در 7 روز می پردازیم. همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز چیست؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی لینک آن کلیک نمایید.

برنامه لاغری شکم و پهلو در 7 روز

یکی از رایج ترین و محبوب ترین روش های لاغری که می تواند تاثیر زیادی در کاهش وزن و لاغری مخصوصا لاغری شکم و پهلو داشته باشد، استفاده از برنامه لاغری شکم و پهلو در 7 روز می باشد.

این روش در واقع یکی از سریع ترین و طبیعی ترین روش های کاهش وزن بوده و برای افرادی که از چاقی خفیف یا متوسطی برخوردار هستند، مناسب است.

در واقع مزیتی که این روش کاهش وزن دارد این است که کاملا طبیعی بوده و از هر گونه مکمل های لاغری و قرص نیز استفاده ای نمی شود و به همین دلیل هیچ گونه عوارض و مشکلاتی را برای فرد ایجاد نخواهد کرد.

این رژیم غذایی در واقع یک برنامه جهانی بوده که در کشورهایی نظیر آمریکا و … به عنوان برنامه غذایی برای ارتقای سلامت افراد در نهادها، مدارس، شرکت ها و دانشگاه های مختلف استفاده می شود.

برنامه لاغری شکم و پهلو در 7 روز
برنامه لاغری شکم و پهلو در 7 روز

لازم است برای استفاده از این برنامه حتما با یک متخصص تغذیه یا یک متخصص جراحی چاقی مشورت های لازم را انجام دهید که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان بهترین متخصص در این زمینه شناخته می شود. در ادامه به برخی از برنامه هایی که باید در خصوص لاغری شکم و پهلو در 7 روز رعایت شود، اشاره خواهیم کرد:

استفاده از فیبر محلول

استفاده از فیبر محلول می تواند در زمینه کاهش وزن و لاغری مناسب باشد. فیبر محلول می تواند آب را جذب کند و همین مسئله باعث می شود که مواد غذایی بتواند با سرعت بهترین در گوارش حرکت کند. اگر بخواهیم در خصوص مواد غذایی مختلف فیبر محلول دار مثالی بزنیم، می توانیم به انواع حبوبات، جو دوسر، تخم کتان، انواع توت و … اشاره کرد.

بررسی های متعددی نشان می دهد که مصرف فیبر محلول می تواند باعث احساس سیری طولانی تری شود و در نتیجه می تواند باعث کاهش مصرف مواد غذایی شود و فرد میل کمتری به غذا داشته باشد و در نتیجه فرد می تواند با کاهش مصرف مواد غذایی، کالری کمتری دریافت کند و در نتیجه بدن شروع به چربی سوزی خواهد کرد و لاغری و کاهش چربی ها در ناحیه شکم و پهلو رخ می دهد.

با تمامی این موارد می توان گفت که استفاده از مواد غذایی فیبر محلول می تواند جز برنامه لاغری شکم و پهلو در 7 روز محسوب شود.

استفاده از انواع میوه ها

استفاده از میوه های مختلف می تواند در جهت کاهش وزن و لاغری کمک زیادی کند. استفاده از یک برنامه غذایی مناسب با شرایط فرد جز مواردی است که باید از همان ابتدا رعایت کرد و مصرف میوه ها در وعده های غذایی مختلف بخصوص میان وعده ها، باید در دستور کار قرار گیرد.

عموما بهتر است از میوه هایی استفاده گردد که از کالری کمتری برخوردار است و در عین حال از ویتامین ها و مواد معدنی مختلفی بهره مند باشد. همین مورد می تواند علاوه بر کاهش وزن، باعث تامین مواد ضروری بدن شود و سلامتی ما را تضمین کند.

استفاده از انواع میوه ها
استفاده از انواع میوه ها

فیبر ماهیت این را دارد که می تواند باعث احساس سیری طولانی مدتی شود

علاوه بر این موضوع، استفاده از میوه های حاوی فیبر هم می تواند در زمینه لاغری بخصوص لاغری شکم و پهلو در 7 روز تاثیرگذار باشد. زیرا فیبر ماهیت این را دارد که می تواند باعث احساس سیری طولانی مدتی شود و در نتیجه فرد میل کمتری به مصرف مواد غذایی دارد.

بنابراین می تواند در کاهش وزن افراد تاثیر زیادی به همراه داشته باشد. فیبر علاوه بر احساس سیری، باعث حرکت بهتر گوارش می شود و در نتیجه هضم غذا بهتر رخ می دهد و در افزایش متابولیسم بدن برای افزایش چربی سوزی بسیار موثر است.

داشتن تمرکز زیاد در مصرف میوه و میوه های پرخاصیت از اهمیت زیادی برخوردار است. در این خصوص می توانید با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، مشورت های لازم را انجام دهید.

استفاده از انواع سبزیجات

یکی از موارد مهم در خصوص برنامه لاغری شکم و پهلو در 7 روز این است که حتما در وعده های غذایی خود، از انواع سبزیجات استفاده شود. در واقع سبزیجات، نقش مهمی در کاهش وزن افراد خواهد داشت و جز مکمل های طبیعی لاغری و کاهش وزن برای افراد محسوب می شود و استفاده اصولی و طبق برنامه از سبزیجات می تواند باعث کاهش وزن شود.

استفاده از انواع سبزیجات
استفاده از انواع سبزیجات

با کمک یک متخصص تغذیه لازم است از انواع سبیزجات خام و پخته استفاده شود. لازم به گفتن است که در مصرف سبزیجات پخته و اماده سازی آن نباید از هیچ گونه روغنی استفاده کرد. زیرا روغن ها دارای کالری می باشد و این کالری ها می تواند تلاش ما را برای کاهش وزن بیهوده کند.

استفاده از سبزیجات دارای کربوهیدرات کم جز موارد مهمی است که باید به آن توجه شود

استفاده از سبزیجات دارای کربوهیدرات کم جز موارد مهمی است که باید به آن توجه شود. همچنین استفاده از سبزیجات حاوی پروتئین هم می تواند مزید بر علت در خصوص افزایش چربی سوزی شود.

استفاده از انواع سالادها و … می تواند در وعده غذایی مانند وعده شام، گزینه بسیار مناسبی باشد که در عین وجود پروتئین فراوان، حاوی فیبر بوده و می تواند تاثیر زیادی در کنترل اشتهای افراد و کاهش وزن سریع تر شود.

البته این نکته را باید گفت که افرادی که از چاقی شدیدی برخوردار هستند، می بایست از روش های بهتری برای کاهش وزن خود استفاده کنند. که بهترین روش در این خصوص جراحی چاقی نام دارد که در این مقاله در خصوص جراحی چاقی، توضیحاتی ارائه می شود. همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

استفاده از برنج به مقدار اندک

لازم است در مصرف برخی از مواد غذایی، جوانب احتیاط رعایت شود. یکی از این موارد، مربوط به برنج است. برنج به دلیل داشتن کربوهیدرات فراوانی که دارد می بایست در مصرف آن احتیاط نمود.

استفاده از برنج به مقدار اندک
استفاده از برنج به مقدار اندک

علاوه بر این مسئله، جز غذاهای پرکالری نیز محسوب می شود. لازم است در برنامه لاغری شکم و پهلو در 7 روز از برنج استفاده نشود و یا در صورت استفاده با مشورت پزشک، مقدار مصرف آن کاهش پیدا کند تا بتوان روند درستی در خصوص کاهش وزن طی کرد.

عدم استفاده از غذاهای پرچرب

استفاده از غذهای پرچرب، یکی از عوامل اصلی ایجاد چاقی بخصوص در ناحیه شکم و پهلو می باشد. چربی های اشباع شده در واقع جز مضرترین نوع چربی ها محسوب می شود و بدن آن را بصورت اشباع شده در بدن ذخیره می کند. غذاهای سرخ کردنی، فست فودها و … جز همین موارد می باشد.

بهتر است در برنامه لاغری شکم و پهلو در 7 روز از این نوع غذاها استفاده نشود تا بدن بتواند چربی سوزی بهتری را انجام دهد. از طرفی این نوع از غذاها باعث بروز مشکلاتی در زمینه فشار خون، کلسترول و … می شود و همچنین بدن را در مقابل انسولین، مقاوم می کند و باعث بروز بیماری دیابت خواهد شد.

این مسئله برای افرادی که از چاقی شدید هم رنج می برند، بسیار مضر بوده و لازم است بعد از انجام جراحی چاقی، از این نوع غذاها استفاده نشود. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

استفاده از مواد غذایی پروتئینی

لازم است در برنامه غذایی کاهش وزن خود، حتما از پروتئین استفاده شود  و مواد غذایی حاوی پروتئین فراوان می تواند تاثیر زیادی در کنترل اشتها و کاهش آن داشته باشد. زیرا پروتئین ها ماهیت دیر هضمی دارند و در نتیجه فرد مدت زمان بیشتری احساس سیری خواهد کرد. همچنین پروتئین ها می تواند باعث افزایش متابولیسم بدن شود.

تحقیقات متعددی انجام شده است که نشان می دهد، افرادی که از رژیم غذایی حاوی پروتئین استفاده می کنند، به نسبت افرادی که چنین مواد غذایی را مصرف نمی کنند، از چربی کمتری برخوردار هستند و همچنین افرادی که اضافه وزن دارند، توانسته اند با مصرف پروتئین، کاهش وزن سریع تری را تجربه کنند.

علاوه بر این مسئله افرادی که جراحی چاقی انجام داده اند، با مصرف مواد غذایی پروتئینی می توانند به روند کاهش وزن خود و همچنین روند سریع دوران نقاهت خود کمک زیادی نمایند. از جمله مواد غذایی حاوی پروتئین زیاد می توان به انواع ماهی ها، گوشت، تخم مرغ، مرغ، لبنیات کم چرب و …. اشاره کرد.

کاهش استرس و اضطراب

یکی از مضرترین مواردی که می تواند باعث ایجاد افزایش وزن شود، استرس است. استرس می تواند باعث تحریک غدد فوق کلیوی شود و کورتیزول نیز تولید کند. این امر باعث افزایش چربی ها در بدن بخصوص در ناحیه شکم و پهلو می شود. افرادی که از برنامه لاغری شکم و پهلو در 7 روز برای کاهش وزن خود استفاده می کنند، می بایست از استرس و اضطراب به دور باشند.

کاهش استرس و اضطراب
کاهش استرس و اضطراب

از طرفی استرس باعث افزایش میزان ترشح کورتیزول می شود و در نتیجه اشتهای فرد زیاد خواهد شد و در نتیجه فرد میل بیشتری به پرخوری خواهد داشت و همین مسئله باعث افزایش چربی های موجود در بدن و چاقی و اضافه وزن می شود.

استفاده از ادویه­ جات

استفاده از ادویه جات در مواد غذایی رژیمی خود می تواند کمک زیادی در کاهش وزن داشته باشد. از جمله این موارد می توان به زردچوبه اشاره کرد.

زردچوبه به عنوان طعم دهنده استفاده می شود و مزیت آن هم این است که این ادویه از کالری بسیار کمی برخوردار است و می تواند باعث کاهش وزن در افراد چاق شود. برخی از مواقع ترکیب زردچوبه به مواد غذایی مانند شیر هم می تواند به عنوان یک مکمل طبیعی لاغری مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده از ادویه­ جات
استفاده از ادویه­ جات

کاهش بلغم

مزاج بلغم یکی از اصلی عوامل ایجاد اضافه وزن و چاقی در افراد می باشد. استفاده از موادغذایی مختلفی می تواند باعث کاهش این مزاج شود. از جمله این موارد می توان به شیر و زردچوبه اشاره کرد که می تواند باعث کاهش مزاج بلغم شود. بنابراین یکی از اصول لاغری شکم و پهلو در 7 روز این است که مزاج بلغم نیز کاهش پیدا کند.

عدم مصرف مواد غذایی قندی

استفاده از موادغذایی قندی می تواند در بروز چربی و افزایش وزن بسیار موثر باشد. زیر این نوع از مواد غذایی حاوی قند فروکتوز است که مصرف بیش از اندازه آن می تواند باعث افزایش وزن شود و علاوه بر آن ایجاد کننده انواع بیماری های قلبی و عروقی، دیابت نوع دوم، کبد چرب و … می شود.

بنابراین لازم است در برنامه لاغری شکم و پهلو در 7 روز از هرگونه مصرف مواد قندی خودداری کرد و یا تا حد امکان مصرف آن را کاهش داد. تحقیقات متعددی در این زمینه انجام شده است که افرادی که اقدام به کاهش مصرف مواد قندی و شیرینی جات کرده اند، توانسته اند هر چه زودتر به کاهش وزن برسند و علاوه بر به بهبود بیماری های ذکر شده کمک زیادی کرده اند.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

توصیه می کنیم در کنار مطالعه این مقاله، مقاله درمان دیابت در 30 روز را مطالعه کنید.

کاهش مصرف کربوهیدرات

عموما در رژیم های غذایی لاغری، از مواد غذایی کربوهیدرات کم استفاده می شود. زیرا کربوهیدرات ها جز عوامل اصلی افزایش کالری بدن و همچنین تجمع چربی ها در بدن خواهد شد.

این مسئله در چاقی خفیف و چاقی شدید از اهمیت زیادی برخوردار است. بنابراین لازم است با یک رژیم غذایی اصولی و طبق نظر پزشک از مواد غذایی حاوی قند کم استفاده کرد.

شاید برخی از افراد عادت به مصرف چنین مواد غذایی ای داشته باشند و ترک این عادت سخت باشد. این افراد می توانند با استفاده از کربوهیدرات های تصفیه شده به لاغری خود کمک کنند. زیرا کربوهیدرات های تصفیه شده، مقدار کمتری از نشاسته را دارند و در نتیجه در کاهش وزن افراد بسیار موثر و کارساز است.

استفاده از انواع غلات و حبوبات می تواند جایگزین مناسبی در مصرف کربوهیدرات ها باشد و می تواند در کاهش وزن سریع افراد کمک زیادی کند.

همچنین افرادی که دچار چاقی شدید شده اند از جراحی چاقی استفاده کرده اند، می بایست از کربوهیدرات کمتری استفاده کنند تا روند کاهش وزن و تثبیت وزن سریع تری را تجربه کنند. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند در این خصوص راهنمایی های لازم را انجام دهد.

داشتن خواب کافی و منظم

یکی از مهمترین اصول در خصوص افزایش سلامتی، حال در هر جنبه ای، داشتن خواب کافی و منظم است. زیرا خواب کافی در تعادل هورمون های بدن بسیار موثر است.

داشتن خواب کافی و منظم
داشتن خواب کافی و منظم

هورمون رشد، هورمون تیروئید و … جز مهمترین هورمون های مرتبط با چاقی است که می تواند در اثر عدم خواب ناکافی، دچار عدم تعادل شود و در نتیجه باعث افزایش وزن و چاقی بخصوص در ناحیه شکم و پهلو می شود. بنابراین در کنار استفاده از برنامه لاغری شکم و پهلو در 7 روز حتما خواب کافی داشته باشید.

خواب کافی می تواند مانع بروز پرخوری شود. زیرا کم خوابی باعث ترشح هورمون گرسنگی در بدن شده و در هنگام شب فرد اقدام به مصرف مواد غذایی خواهد کرد و باعث افزایش وزن خواهد شد.

داشتن فعالیت های بدنی

در کنار رعایت اصول موارد غذایی، استفاده از تحرکات بدنی و فعالیت های بدنی، می تواند باعث ایجاد کاهش وزن و لاغری در افراد شود. این فعالیت های بدنی می تواند فعالیت روزانه فرد باشد و یا ورزش های مختلفی باشد که منجر به افزایش متابولیسم بدن و افزایش چربی سوزی بدن شود.

حتی یک پیاده روی ساده هم می تواند تاثیر زیادی در کاهش وزن افراد داشته باشد و کالری سوزی قابل توجهی را به فرد منتقل کند. ما در ادامه مقاله در خصوص برخی از ورزش های مناسب برای لاغری بخصوص لاغری شکم و پهلو در 7 روز توضیحاتی ارائه می شود.

داشتن فعالیت های بدنی
داشتن فعالیت های بدنی

موارد بالا از جمله مهمترین موارد در خصوص لاغری شکم و پهلو در 7 روز می باشد که افراد می توانند از ان استفاده کنند. لازم به گفتن است که استفاده از هر برنامه غذایی و یا ورزشی، نیازمند استفاده از یک پزشک مجرب و متخصص است تا بتواند بر اساس شرایط جسمی فرد، توصیه های لازم را ارائه دهد.

یکی از بهترین متخصصین این حوزه بخصوص در حوزه جراحی چاقی، جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می باشد که شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص لاغری شکم و پهلو در 7 روز و همچنین اطلاع از جراحی چاقی و یا انجام آن، با ایشان مشورت های لازم را انجام دهید.

ورزش لاغری شکم در ۷ روز

علاوه بر مبحث برنامه های غذایی و رعایت نکات آن، انجام فعالیت های بدنی و ورزشی، می تواند نقش موثری در زمینه لاغری شکم و پهلو در 7 روز داشته باشد. در واقع ورزش کردن و فعالیت بدن مداوم، مکمل برنامه غذایی بوده و تاثیر زیادی در کاهش وزن افراد خواهد داشت. لطفا از پست بهترین ورزش برای لاغری دیدن کنید.

از جمله ورزش هایی که می تواند در زمینه لاغری شکم و پهلو در 7 روز تاثیرگذار باشد، عبارتند از:

ورزش لاغری شکم در ۷ روز
ورزش لاغری شکم در ۷ روز

دویدن

دویدن یکی از انواع ورزش های مناسب برای لاغری و کاهش وزن می باشد که باید در اولویت قرار گیرد. دویدن می تواند سرعت چربی سوزی شکم و پهلو را تا حد زیادی افزایش دهد.

برای اینکه بتوان در زمینه شدت چربی سوزی تغییراتی ایجاد کرد، می توان شدت تمرین و دوین را کم یا زیاد نمود که بستگی به توانایی جسمی فرد خواهد داشت. طبق بررسی های انجام شده در خصوص دویدن، این ورزش می تواند در حدود یکساعت، حدود 700 کالری نیز بسوزاند که عدد قابل توجهی می باشد و می تواند تاثیرگذار در لاغری و کاهش وزن باشد.

پیاده روی

پیاده روی یکی از ورزش های بسیار ساده می باشد که می تواند تاثیر در تناسب اندام و لاغری داشته باشد. پیاده روی باید در برنامه روزانه ما جای داشته باشد و در کنار رعایت موارد غذایی، به آن توجه ویژه ای شود. پیاده روی روزانه و آهسته قدم زدن می تواند باعث چربی سوزی در ناحیه شکم و پهلو باشد.

پیاده روی
پیاده روی

ورزش ایروبیک

از دیگر ورزش های موثر می تواند در لاغری شکم و پهلو در 7 روز تاثیرگذار باشد، ورزش های ایروبیک می باشد که می تواند در لاغری شکم تاثیرگذار باشد. انجام حرکات مختص به حرکات شکم می تواند فرایند چربی سوزی شکم و پهلو را تا حد زیادی افزایش دهد و انجام یکساعته این ورزش ها باعث سوزانده شدن حدود 300 کالری می باشد.

دوچرخه سواری

از ورزش های استقامتی و بسیار مناسب در جهت لاغری می توان به ورزش دوچرخه سواری اشاره کرد. دوچرخه سواری می تواند باعث شود که ما در حدود یکساعت از انجام این ورزش حدود 700 کالری بسوزانیم که عدد قابل توجهی است. داشتن دوچرخه معمولی و یا دوچرخه های سالن های ورزشی که ثابت هستند می تواند در این زمینه کمک کننده باشد و می بایست به آن دقت کرد.

دوچرخه سواری
دوچرخه سواری

ورزش شنا

از دیگر ورزش های بسیار مناسب برای لاغری از جمله لاغری شکم و پهلو در 7 روز،  شنا می باشد. شنا می تواند باعث سوخت کالری در حد بسیار زیادی باشد. نیازی نیست که حتما شناگر حرفه ای باشید، بلکه در حد ابتدایی هم شنا آموخته باشید می توانید در استخرهای ورزشی، اقدام به ورزش شنا کنید و از تاثیرات آن در کاهش وزن و چربی سوزی آگاه شوید.

شنا از بهترین حرکات شکم و پهلو است.

ورزش شنا
ورزش شنا

موارد بالا از جمله ورزش های مناسب برای لاغری شکم و پهلو می باشد و می تواند تاثیر زیادی در افزایش چربی سوزی داشته باشد. رعایت موارد غذایی و همچنین انجام ورزش و فعالیت های بدنی می تواند ما را به هدف خود یعنی لاغری شکم و پهلو در 7 روز برساند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ورزش های مناسب لاغری شکم، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، مشورت های لازم را انجام دهید.

چاقی چیست؟

همانطور که در مقدمه مقاله به آن اشاره شد، چاقی یکی از بیماری های فراگیر و رایج در دنیا است که بسیاری از افراد را درگیر خود کرده است. چاقی می تواند سلامتی انسان را تحت شعاع قرار دهد.

علاوه بر مسئله افزایش وزن و از بین رفتن تعادل وزنی و تناسب اندام، چاقی می تواند باعث بروز بیماری های مختلفی شود. بخصوص اگر فردی از چاقی شدیدی برخوردار باشد، بیشتر در معرض بیماری های مختلفی قرار خواهد گرفت.

چاقی چیست؟
چاقی چیست؟

چاقی و اضافه وزن می تواند تعاریف مختلفی داشته باشد. اما رایج ترین نوع تعریف آن، این است که چاقی همراه با تجمع چربی ها در بدن همراه است.

عوامل مختلفی می تواند باعث ایجاد چربی های اضافی در بدن از جمله در ناحیه شکم و پهلو شود که مهمترین آن، مربوط به مصرف بیش از حد مواد غذایی است. زیرا بدن برای تامین انرژی مورد نیاز خود، نیازمند به دریافت کالری است و کالری ها از مواد غذایی دریافت می شود.

اگر فردی سهوا یا عمدا اقدام به مصرف بیش از اندازه مواد غذایی کند، کالری بیش از حدی وارد بدن می شود

حال اگر فردی سهوا یا عمدا اقدام به مصرف بیش از اندازه مواد غذایی کند، کالری بیش از حدی وارد بدن می شود و این کالری ها تبدیل به چربی های انباشته شده در بدن خواهد شد و در نواحی مختلف از جمله شکم و پهلو تجمع پیدا می کند.

به همین دلیل است که اغلب افرادی که دچار اضافه وزن می شوند، دائما به دنبال این هستند که بتوانند اقدام به کاهش وزن کنند. یکی از روش های لاغری و کاهش وزن، مربوط به لاغری شکم و پهلو در 7 روز می باشد.

البته افرادی که از چاقی شدید رنج می برند و شاخص توده بدنی بالایی دارند، می بایست از روش های بهتری برای کاهش وزن استفاده کنند که جراحی چاقی جز همین موارد است. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

علت چاقی چیست؟

همانطور که گفته شد، چاقی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و علت به وجود امدن آن می تواند از عوامل مختلفی باشد. از جمله عوامل اصلی ایجاد چاقی و اضافه وزن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

علت چاقی چیست؟
علت چاقی چیست؟

عدم تعادل در خواب

یکی از مهمترین عوامل در خصوص سلامتی بدن از جمله تعادل وزنی، داشتن خواب کافی و منظم است. در صورت نداشتن خواب درست و کافی، عدم تعادل در ترشح هورمون های مختلف بدن رخ می دهد که اینکار می تواند باعث از بین رفتن تعادل بدن و به خطر افتادن سلامتی فرد شود و چاقی از جمله بیماری هایی می باشد که به سراغ فرد خواهد آمد.

سندروم تخمدان پلی کیستیک

این بیماری در واقع در خانم ها رخ می دهد. سندروم تخمدان پلی کیستیک، از جمله مشکلات و بیماری هایی می باشد که می تواند در اثر عوامل مختلفی از جمله وراثت و ژنتیک و … رخ دهد.

این بیماری باعث برهم خوردن تعادل در ترشح هورمون های زنانه می شود که از جمله آن می توان به هورمون های استروژن و پروژسترون اشاره کرد. شایع ترین عوارض عدم تعادل در ترشح این هورمون ها، چاقی و اضافه وزن است.

به همین دلیل است که میزان چاقی در خانم ها در برخی مواقع بیشتر از آقایان است. طبیعتا درمان چنین عارضه ای می تواند کمک زیادی در تعادل وزنی افراد داشته باشد.

شما در حال مطالعه مقاله لاغری شکم و پهلو در 7 روز می باشید.

لطفا از پست نوشیدنی چربی سوز قوی شکم و پهلو دیدن کنید.

سبک زندگی نادرست

نداشتن یک سبک نادرست در زندگی می تواند باعث عدم تعادل در وزن فرد شود. منظور از سبک زندگی، این است که فرد رعایت رژیم غذایی داشته باشد و غذاهای ناسالم مصرف نکند. یا ورزش نکردن یکی از عادات نادرست یک فرد محسوب می شود.

امروزه به دلیل ماشینی شدن زندگی ها، عدم تحرک و فعالیت های بدنی بسیار زیاد شده است و همین مسئله باعث تغییر در سبک زندگی افراد شده و عارضه های مختلفی از جمله چاقی را بوجود می آورد.

همچنین مصرف الکل، خواب نادرست و … هم می تواند از جمله مسائلی باشد که زندگی فرد را تحت شعاع قرار می دهد و در نهایت باعث بروز مشکلاتی از نظر وزنی خواهد شد.

ترک سیگار

ترک سیگار یکی از رفتارهای درست در زندگی هر فردی محسوب می شود. اما جالب است بدانید که ترک سیگاتر می تواند باعث افزایش وزن شود. زیرا فردی که مدت ها اقدام به کشیدن سیگار می کرده است، بعد از ترک آن به دلیل کاهش نیکوتین در بدن، می تواند باعث بروز چاقی و اضافه وزن گردد.

کم کاری تیرویید

یکی از مهمترین و حیاتی ترین هورمون های بدن، هورمون تیرویید است. ترشح درست این هورمون می تواند باعث افزایش سلامتی و تعادل بدن شود. عدم تعادل در ترشح تیرویید می تواند مشکلاتی را بوجود آورد.

به عنوان مثال افراد که دچار کم کاری تیرویید هستند، بیشترین عارضه ای که به سراغ آنها خواهد آمد، اضافه وزن و چاقی است و بخصوص، چاقی شکمی و پهلو در آنها رخ می دهد.

علائمی مانند احساس ضعف، خستگی بیش از اندازه، نداشتن تمرکز و … از جمله نشانه هایی می باشد که می تواند نشان دهد که فرد دچار کم کاری تیرویید شده است و لازم است چاره ای در این خصوص بیاندیشد. اغلب افرادی که دچار کم کاری تیرویید هستند، می توانند از روش لاغری شکم و پهلو در 7 روز برای کاهش وزن خود استفاده کنند.

داروهای کورتونی

داروهای کورتونی از جمله عوامل ایجاد کننده چاقی بخصوص در ناحیه شکم و پهلو می باشد. برخی از افراد به دلیل داشتن بیماری، مجبور به استفاده از این نوع داروها می باشند که شایع ترین عارضه این داروها، اضافه وزن و چاقی است. زیرا داروهای کورتونی باعث تجمع مایعات در بدن می شود و باعث خواهد شد که بدن اضافه وزن را تجربه کند و در نتیجه در تناسب اندام و … مشکلاتی را بوجود خواهد آورد.

استرس

اکثریت عارضه های مربوط به بدن، از استرس نشات می گیرد. استرس می تواند یکی از مهمترین عوامل ایجاد اضافه وزن و چاقی باشد. زیرا استرس می تواند باعث ترشح بیش از اندازه هورمون کورتیزول در بدن شود که باعث ایجاد و افزایش اشتها در فرد می شود و فرد مجبور به مصرف بیش از حد مواد غذایی خواهد شد و در نتیجه باعث افزایش وزن و چاقی می گردد.

حال که با مهمترین علل چاقی آشنا شدیم، در ادامه مقاله لاغری شکم و پهلو در 7 روز به بررسی مسئله مهمی در خصوص اضافه وزن و چاقی، یعنی شاخص توده بدنی خواهیم پرداخت.

استرس
استرس

شاخص توده بدنی چیست؟

در خصوص چاقی و اضافه وزن توضیحات کاملی ارائه شد. اما یکی از مهمترین مسائل در خصوص اضافه وزن و چاقی این است که در ابتدا بدانیم که آیا از چاقی رنج می بریم یا خیر.

به عبارت دیگر باید از یک معیار و شاخصی استفاده کنیم که متوجه شویم، وضعیت بدنی ما در چه حالتی می باشد و متوجه شویم که آیا اضافه وزن داریم و اگر اضافه وزن داریم، نوع چاقی ما چیست و بهترین روش درمانی آن چه مواردی می باشد. به همین دلیل شاخصی به نام شاخص توده بدنی وجود دارد که می تواند به سنجش وضعیت بدن بپردازد.

شاخص توده بدنی چیست؟
شاخص توده بدنی چیست؟

در واقع شاخص توده بدنی به بررسی میزان چربی های انباشته شده در بدن می پردازد و مشخص خواهد کرد که بدن ما در چه وضعیتی قرار دارد و ما را آگاه خواهد ساخت که بهترین روش درمانی برای کاهش وزن چیست.

شاخص توده بدنی که به اختصار به آن BMI گفته می شود، از یک فرمول ساده ای پیروی می کند که نسبت وزن به قد است و هرچقدر عدد بدست آمده بیشتر باشد، یعنی فرد به چاقی شدیدتری مبتلا شده است.

در شاخص توده بدنی از تعدادی بازه های عددی ثابت استفاده می شود

علاوه بر این، در شاخص توده بدنی از تعدادی بازه های عددی ثابت استفاده می شود که این بازه ها می تواند کمک زیادی در جهت تشخیص وضعیت بدنی ما داشته باشد. هر فردی که BMI خود را بدست آورد و آن را با بازه های عددی ثابت شاخص توده بدنی مقایسه کند، می تواند دقیقا متوجه شود که وضعیت وزنی او در چه حالتی می باشد. در ادامه به بررسی این بازه های عددی خواهیم پرداخت:

در شاخص توده بدنی از تعدادی بازه های عددی ثابت استفاده می شود
در شاخص توده بدنی از تعدادی بازه های عددی ثابت استفاده می شود

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی زیر عدد 18.5 باشد، این موضوع نشان می دهد که فرد از لاغری شدیدی برخوردار است.

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در محدوده عددی بین 18.5 تا 24.9 باشد، این موضوع یعنی فرد در وضعیت ایده آل وزنی و بدنی قرار دارد.

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در محدوده بین 25 تا 29.9 باشد

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در محدوده بین 25 تا 29.9 باشد، این موضوع نشان می دهد که فرد در معرض اضافه وزن قرار دارد که البته می تواند از روش هایی مانند لاغری شکم و پهلو در 7 روز استفاده کند تا به کاهش وزن برسد.

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در محدوده بین 30 تا 34.9 باشد، این موضوع نشان می دهد که فرد در معرض چاقی شدید است و بهتر است از روش هایی مانند جراحی چاقی برای کاهش وزن استفاده کند.

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی بالاتر از عدد 35 باشد، این موضوع نشان خواهد داد که فرد به چاقی شدید دچار شده است و بهترین راه برای کاهش وزن او، جراحی چاقی است.

همانطور که ملاحظه کردید، شاخص توده بدنی می تواند مشخص کند که وضعیت بدنی ما در چه حالتی بوده و بهترین راه برای کاهش وزن چیست. حال در ادامه مقاله لاغری شکم و پهلو در 7 روز به بررسی بهترین روش درمانی برای کاهش وزن یعنی جراحی چاقی خواهیم پرداخت.

جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی را می توان یکی از بهترین روش های کاهش وزن و لاغری نامید. جراحی چاقی یک روش محبوب و بسیار کارآمد در زمینه کاهش وزن بوده و اغلب افرادی که به چاقی شدیدی دچار هستند، می توانند اقدام به جراحی چاقی کنند و به کاهش وزن اصولی و ایده آل خود برسند.

جراحی چاقی با هدف ایجاد تغییرات اساسی در ساختار سیستم گوارش انسان پدید آمده است. این تغییرات منجر به این موضوع می شود که فرد با مصرف کمتر مواد غذایی، کالری کمتری وارد بدن خود کند و در نتیجه بدن برای جبران کالری خود از چربی های انباشته شده استفاده کند و در نهایت منجر به فرایند چربی سوزی و لاغری خواهد شد.

جراحی چاقی چیست؟
جراحی چاقی چیست؟

مکانیزم اصلی جراحی چاقی، در واقع محدود کردن کالری بوده و طبیعتا افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالایی هستند، نمی توانند از روش هایی مانند لاغری شکم و پهلو در 7 روز استفاده کنند و به کاهش وزن دلخواه برسند. بنابراین از جراحی چاقی برای کاهش وزن استفاده خواهد شد.

جراحی چاقی یک روش مدرن محسوب شده و امروزه پزشکان زیادی از این روش برای کاهش وزن استفاده می کنند

جراحی چاقی یک روش مدرن محسوب شده و امروزه پزشکان زیادی از این روش برای کاهش وزن استفاده می کنند. مهمترین مزیت جراحی چاقی، کم عارضه بودن و کم تهاجم بودن آن است. زیرا این جراحی توسط روش لاپاراسکوپی انجام می شود و مزیت آن هم ایجاد برش کوچک در ناحیه شکم می باشد.

بنابراین یک فردی که اقدام به جراحی چاقی می کند، می تواند در طی مدت زمانی کوتاه به کاهش وزن برسد و در عین حال دوران نقاهت بسیار کمتری را طی خواهد کرد.

لازمه برخورداری از مزیت های جراحی چاقی، این است که حتما از یک متخصص جراحی چاقی حرفه ای و متخصص استفاده شود که توصیه ما، مراجعه به جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می باشد که می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص جراحی چاقی انجام دهد.

انواع جراحی چاقی

جراحی چاقی دارای انواع مختلفی است. همگی روش های جراحی چاقی به وسیله روش لاپاراسکوپی انجام می شود که روشی کم تهاجم و کم عارضه است. اینکه کدام روش جراحی چاقی می تواند برای یک فرد مناسب باشد، بستگی به شرایط جسمی بیمار و تشخیص پزشک خواهد بود.

انواع جراحی چاقی
انواع جراحی چاقی

ما در ادامه مقاله لاغری شکم و پهلو در 7 روز…. به بررسی انواع روش های جراحی چاقی می پردازیم و توضیحات مختصری در این خصوص ارائه خواهیم داد:

جراحی اسلیو معده

از روش های محبوب و بسیار موثر در زمینه جراحی چاقی، جراحی اسلیو معده است. اسلیو معده در واقع به تغییرات ساختاری در معده انسان خواهد پرداخت.

در واقع حجم معده در روش اسلیو معده، کاهش پیدا خواهد کرد و این امر باعث کاهش مصرف مواد غذایی خواهد شد و در نتیجه فرد می تواند به کاهش وزن اصولی و دلخواه خود دست پیدا کند.

جراحی اسلیو معده بدین گونه است که در ابتدا معده فرد به قسمت های مختلفی تقسیم می شود. سپس بخش بزرگی از معده از بدن بیمار خارج می گردد و معده باقی مانده به شکل لوله ای شکل خواهد بود.

جراحی اسلیو معده
جراحی اسلیو معده

این کاهش حجم معده منجر به این مسئله می شود که فرد با مصرف مقدار کمی از غذا، احساس سیری پیدا کند و در نهایت باعث کاهش وزن و افزایش چربی سوزی در افراد خواهد شد.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص عمل اسلیو معده انجام دهد.

لطفا با بهترین دکتر اسلیو معده در یزد آشنا شوید.

عمل بای پس معده

از دیگر روش های جراحی چاقی که می تواند موثر در لاغری باشد، عمل بای پس معده است. این جراحی باعث ایجاد تغییرات در معده و روده کوچک می شود.

هدف از این جراحی، کاهش مصرف مواد غذایی و در عین حال، کاهش جذب مواد غذایی است. در این جراحی، معده فرد به دو بخش بزرگ و کوچک تقسیم می شود. سپس بخش بزرگ معده از بدن خارج خواهد شد.

بعد از آن تغییراتی در روده کوچک اعمال خواهد شد و در نهایت، بخش تغییر یافته روده کوچک به معده جدید متصل می شود. این کار باعث کاهش مسیر ورود و خروج مواد غذایی از بدن شده و غذا سریعا وارد مرحله دفع می شود و در نهایت فرد می تواند کاهش وزن را تجربه کند.

شما در حال مطالعه مقاله لاغری شکم و پهلو در 7 روز می باشید.

بای پس با سوییچ اثنی عشری

از دیگر روش های جراحی چاقی که نسبتا پیچیده هم می باشد، عمل بای پس با سوییچ اثنی عشری می باشد. این جراحی در واقع ترکیبی از عمل اسلیو معده و بای پس معده است.

در ابتدای کار، معده بیمار به بخش های مختلفی تقسیم و بخش بزرگی از معده از بدن بیمار خارج خواهد شد. بعد از آن تغییراتی در قسمت روده کوچک به مانند بای پس معده انجام می شود.

در نهایت، کیسه صفرا از بدن بیمار خارج می شود که اینکار باعث کاهش شدید ترشح هورمون گرسنگی در بدن می شود. تمامی این عوامل باعث می شود که فرد بتواند در مدت زمانی کوتاه به کاهش وزن دست پیدا کند.

حلقه گذاری معده

از دیگر روش های جراحی چاقی، حلقه گذاری معده است که صرفا در قسمت ابتدایی معده، حلقه ای قرار داده می شود که این امر باعث کاهش حجم معده و کاهش مصرف مواد غذایی خواهد شد.

این جراحی می تواند همراه با عوارض باشد که از جمله آن می توان به التهاب در مری اشاره کرد. به همین دلیل است که اکثر پزشکان جراح، از این روش جراحی استفاده نمی کنند.

حلقه گذاری معده
حلقه گذاری معده

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع جراحی چاقی، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، مشورت های لازم را انجام دهید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی یکی از بهترین روش های کاهش وزن و لاغری توسط رژیم غذایی و ورزش یعنی لاغری شکم و پهلو در 7 روز پرداختیم.

در این مقاله در خصوص رعایت نکات غذایی و انجام فعالیت های بدنی، توضیحات کاملی ارائه دادیم و همچنین در خصوص چاقی و علل چاقی که می تواند مهم باشد، توضیحاتی عنوان کردیم. در ادامه مقاله به بررسی یکی از بهترین روش های کاهش وزن، بخصوص برای افراد دارای شاخص توده بدنی بالا پرداختیم که این روش جراحی چاقی نام دارد.

توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص لاغری شکم و پهلو در 7 روز و همچنین اطلاع از انواع جراحی چاقی و انجام این روش درمانی موثر، نزد یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی مراجعه نمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید