لاغری ران ها در یک هفته

در این مقاله، موضوع لاغری ران ها در یک هفته را مورد بررسی قرار می دهیم و به شما نوع حرکات ورزشی و رژیم غذایی آموزش می دهیم.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

لاغری ران ها در یک هفته به عنوان دغدغه بسیاری از افراد به شمار می آید. از طرف دیگر، از بین بردن چربی ران نسبت به سایر قسمت ها، دشوارتر است. به همین دلیل است که مردم با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند.

به همین ترتیب، تناسب ران برای زیبایی و فرم باسن و بدن بسیار مهم است. وقتی ران ها خیلی بزرگ باشند، باسن قابل مشاهده نیست. چاقی قسمت ران می تواند در زنان باردار پس از افزایش وزن ایجاد شود.

لاغری ران ها در یک هفته
لاغری ران ها در یک هفته

همچنین افرادی که دارای اضافه وزن هستند، از بزرگ بودن ران های خود شکایت دارند. برای لاغر کردن ران ها در عرض یک هفته ابتدا باید علت چاقی را مشخص کنید تا بتوانیم از راه حل مناسب استفاده کنیم. در این مقاله، اطلاعاتی در مورد چگونگی لاغری ران ها در یک هفته و نحوه خلاص شدن از چربی ران ارائه می دهیم.

برای کسب اطلاعات در خصوص روش های گوناگون لاغری، می توانید با جناب دکتر مهدی سلیمی در ارتباط باشید. دکتر سلیمی، از معتبرترین متخصصین بین المللی انواع جراحی های لاغری می باشند.

پیشنهاد می کنیم از پست سیب چاق کننده است دیدن کنید.

ساده ترین تکنیک ها برای لاغری ران ها در طول یک هفته کدامند؟

ورزش های مختلفی برای کاهش حجم ران و باسن وجود دارد، اما برخی از فعالیت های روزانه می تواند به تسریع روند کاهش وزن کمک کند. در ادامه، به چند تمرین اشاره می کنیم که باعث لاغری ران ها در یک هفته می شوند.

پیاده روی کنید

هر وقت در مورد کاهش وزن صحبت می کنیم، اولین ورزشی که به ذهن می رسد، پیاده روی است. پیاده روی و همچنین بالا رفتن از پله ها، مفید است. اگر بتوانید در حین پیاده روی، تپه نوردی را نیز انجام دهید، به کاهش وزن باسن و ران شما کمک زیادی می کند.

پیاده روی کنید
پیاده روی کنید

اگر استفاده از ماشین خود را در طول روز محدود کنید و به جای آن پیاده روی کنید، وزن کم می کنید و پیاده روی تاثیر مستقیمی روی عضلات ران و باسن خواهد داشت و چربی های اضافی را از بین می برد و آنها را عضلانی و خوش فرم می کند. اگر فرصتی برای دویدن داشته باشید، میزان کاهش وزن شما نیز افزایش می یابد.

دوچرخه سواری

با دوچرخه سواری می توانید روزانه بیش از 1500 کالری بسوزانید. برای افزایش این تعداد کالری کافی است سرعت دوچرخه را بیش از 20 کیلومتر در ساعت افزایش دهید. بنابراین کافی است روزی یک ساعت دوچرخه سواری کنید تا حجم ران ها به سرعت کاهش یابد.

دوچرخه سواری
دوچرخه سواری

از پله ها بالا بروید

وقتی از پله ها بالا می روید، عضلات همسترینگ و لگن شما تحریک می شوند و همزمان کالری می سوزانید. بهتر است به جای آسانسور، از پله ها استفاده کنید تا لاغری ران ها در یک هفته سریع تر پیش برود. پایین آمدن از پله ها فشار زیادی به زانو وارد می کند، اما بالا رفتن از پله باعث کاهش درد می شود.

روی سطوح شیبدار بدوید

دویدن یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای سلامت بدن، سلامت قلب، کاهش وزن و همچنین فرم گرفتن ران های خود انجام دهید. اگر می خواهید ران هایتان عضلانی و زیبا باشد، روی سطح شیبدار راه بروید. نسبت به راه رفتن روی سطح صاف، کالری بسیار بیشتری می سوزاند.

روی سطوح شیبدار بدوید
روی سطوح شیبدار بدوید

کدام ورزش ها برای لاغری سریع ران ها موثر هستند؟

برخی از افراد بدون این که ورزش کنند، ران های خوش فرم و لاغری دارند اما برخی دیگر باید سخت ورزش کنند و تمرین های مناسبی برای پوشیدن لباس مورد نظر خود انجام دهند. ورزشکاران حرفه ای عادت دارند هر روز در ساعت معینی از روز به ورزش و تمرین کردن بپردازند تا بدن خود را در فرم مناسب نگه دارند.

یکی از فواید انجام ورزش روزانه، خوش فرم بودن ران ها و سفت شدن عضله های این ناحیه می باشد. ولی جای هیچ گونه نگرانی نیست، ضرورتی ندارد که هر روز زمان زیادی را در باشگاه بگذرانید تا حجم ران خود را کاهش دهید، می توانید با کمی تلاش و ورزش منظم به این هدف برسید.

در ادامه، چند حرکت ساده برای افراد مبتدی به منظور لاغری ران ها در یک هفته آورده شده است. این تمرینات را در سه ست 12-15 دقیقه ای انجام دهید.

اگر مربی حرفه ای داشته باشید، به شما کمک می کند تا حرکات را به درستی انجام دهید و از آسیب دیدن قسمت های مختلف بدنتان جلوگیری می کند، در غیر این صورت تمرینات را بسیار آهسته و با دقت انجام دهید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید. نکته مهمی که باید مورد توجه قرار دهید، این است که قبل از انجام این تمرین ها و سایر تمرینات ورزشی، بدن خود را گرم کنید.

استپ تک پا دمبل

استپ تک پا با دمبل یک حرکت عالی برای درگیر شدن کل بدن و به خصوص ران ها است. نام این حرکت به دلیل استفاده از وسیله ای به نام استپ است. با این حال، نیازی به استفاده از حرکت خاصی ندارید.

زیرا فقط عضلات چهارسر ران و سرینی را درگیر نمی کند. در مقابل، عضلات مرکزی و شکم شما را تقویت و درگیر می کند. از دیگر مزایای این ورزش می توان به افزایش انعطاف پذیری کل بدن، افزایش قدرت بدنی و بهبود وضعیت بدنی مانند ران ها اشاره کرد. توجه داشته باشید که اگر مبتدی هستید، استپ با ارتفاع کم را مورد استفاده قرار دهید.

برای افراد مبتدی، ارتفاع استپ نباید بیشتر از 15 سانتیمتر باشد. در صورت نداشتن استپ می توانید از لبه چهارپایه یا پله کوتاه کمک بگیرید. افراد مبتدی نباید از دمبل استفاده کنند، اما در صورت حرفه ای شدن می توانید آن را در تمرین خود بگنجانید. این تمرین را در 5 ست با تکرار ۱۰ مرتبه ای برای هر پا انجام دهید.

استپ تک پا دمبل
استپ تک پا دمبل

تمرین لانچ جانبی را انجام دهید

لانچ جانبی به عنوان یکی از موثرترین تمرینات برای خلاص شدن از چربی های اضافی در ناحیه ران و همچنین لاغری ران ها در یک هفته به شمار می آید. این حرکت نیازمند تعادل می باشد، بنابراین می توان از یک صندلی برای کمک به انجام این تمرین استفاده کرد. دست چپ خود را روی صندلی و دست راست خود را روی کمر قرار دهید.

پاهای خود را کمی بیشتر از عرض شانه نگه دارید، بدن خود را به سمت راست خم کنید و زانوهای خود را خم کنید. پس از اتمام ست، حرکت را با پای دیگر تکرار کنید.

حرکت لیفت پا باعث لاغری ران ها می شود

لیفت پا می تواند برای لاغری ران ها در یک هفته بسیار مفید باشد. ورزشکاران مبتدی بدون استفاده از وزنه و ورزشکاران حرفه ای می توانند این حرکت را با وزنه انجام دهند. حتما از تکیه گاه مانند صندلی کمک بگیرید، زیرا این تمرین نیازمند تعادل می باشد.

با یک دست روی صندلی یا تکیه گاه دیگری که انتخاب می کنید، دست خود را روی ران خود قرار دهید یا می توانید وزنه ای را نگه دارید. در مرحله بعد، باید پاهایتان را درست به اندازه عرض شانه های خود باز نمایید. پا را از کنار تکیه گاه تا 45 درجه باز کنید و در حالت اولیه قرار دهید. بعد از ست، حرکت را با پای دیگر تکرار کنید.

لطفا از پست عمل چاقی ران دیدن کنید.

حرکت لیفت پا باعث لاغری ران ها می شود
حرکت لیفت پا باعث لاغری ران ها می شود

اسکوات بزنید

اسکوات زدن نیز یک تمرین عالی برای تقویت قسمت بیرونی ران است. در مورد تمرینات مربوط به لاغری ران ها در یک هفته باید گفته شود که این حرکت یکی از موثرترین تمریناتی است که ورزشکاران مبتدی به راحتی می توانند انجام دهند.

افرادی که آمادگی جسمانی بهتری دارند، می توانند این کار را با وزنه انجام دهند. وقتی نوبت به لاغری ران ها و باسن می رسد، اولین حرکت اسکات است که روی عضلات چهار سر ران که در بالای ساق پا واقع می باشد، عمل می نماید.

صاف ایستاده و پاها را به اندازه ای باز کنید که بیشتر یا کمتر از عرض لگن شما نباشد. سپس قرار دادن دستان خود روی باسن را انجام دهید و حالا باید عضله های شکم خودتان را سفت نمایید.

به آرامی پاهای خود را خم کنید و بالاتنه خود را صاف نگه دارید؛ انگار که نشسته اید. خود را پایین بیاورید تا زمانی که در وضعیت نشسته قرار بگیرید و بالای پای شما موازی با زمین باشد. حداقل 20 ثانیه در این حالت بمانید، اکنون بایستید و بدن خود را صاف نگه دارید.

اسکوات بزنید
اسکوات بزنید

برای لاغری سریع ران ها چه چیزهایی بخوریم؟

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث تغییر شکل ران می شود، مانند پوشیدن کفش های پاشنه بلند برای مدت طولانی، نشستن طولانی مدت و اضافه وزن؛ همگی باعث چاق شدن و افزایش حجم ران ها می شوند.

در مبحث لاغری ران ها در یک هفته، لازم است اشاره کنیم که علاوه بر برخی تمرینات برای کوچک کردن ران‌ها، باید بدانید که خوردن چه غذاهایی باعث کوچک شدن ران‌ها در طول یک هفته می‌شوند.

به مقدار زیاد آب بنوشید

به مدت 1 هفته هر روز قبل از ناهار یک لیوان آب و همراه آن یک عدد لیمو میل نمایید. آب لیمو سموم را از بدن دفع می کند و بدن را به طور موثر و به بهترین شکل ممکن پاکسازی می کند، علاوه بر این که مصرف آب حیاتی است؛ باعث کاهش چربی بدن و لاغری ران ها در یک هفته می شود.

به مقدار زیاد آب بنوشید
به مقدار زیاد آب بنوشید

غذاهای حاوی پروتئین را در برنامه غذایی خود قرار دهید

برخی از غذاهای حاوی پروتئین برای لاغری ران و کاهش وزن مفید هستند. غذاهای حاوی پروتئین شامل سینه مرغ، سویا، ماهی و آجیل می شود.

غذاهای غنی از فیبر بخورید

برای فرم دادن و لاغری ران های خود نباید از مصرف انواع میوه ها و سبزیجات سرشار از فیبر غافل شوید. سبزیجات حاوی مقدار زیادی فیبر هستند، علاوه بر آن مواد معدنی و ویتامین های ضروری بدن مانند: A، C، E  را تامین می کنند، برخی از سبزیجات کم کالری هستند و می توانید بدون ترس از افزایش وزن، انواع میوه ها و سبزیجات را مصرف کنید. برخی از بهترین میوه ها برای لاغری ران ها کلم پیچ، انار و کرن بری هستند.

هر روز سیب میل کنید

سیب حاوی ویتامین های A، C، E  و اسید مالیک است و به کند شدن روند پیری کمک بسیار زیادی می کند. علاوه بر این، اثرات زیبایی روی انسان دارد. خوردن سیب می تواند به کاهش چربی و لاغری ران ها در یک هفته کمک کند.

هر روز سیب میل کنید
هر روز سیب میل کنید

اسفناج بخورید

مصرف اسفناج به افزایش جریان خون کمک می کند و برای متابولیسم بدن بسیار مفید است. حاوی مقدار زیادی پتاسیم و ویتامین A  و C  است و باعث کاهش وزن و لاغری ران ها می شود.

کدو تنبل را در رژیم غذایی بگنجانید

تحقیقات نشان می دهد که 1 فنجان کدو تنبل که حاوی 7 گرم فیبر است، باعث می شود در طول روز احساس سیری کنید. به همین دلیل قادر است کمک کند تا وزن شما تا حد زیادی کاهش پیدا کند. برای لاغر شدن ران های خود می توانید مکمل های کدو تنبل را مورد استفاده قرار دهید.

روزانه چای سبز بنوشید

به لطف EGCG موجود در چای سبز، متابولیسم بدن را تسریع می کند، باعث جوانسازی می شود، پیری را به تاخیر می اندازد و چربی های اضافی را می سوزاند. در صورتی که اراده قوی داشته باشید و هر روز چای سبز بنوشید، به کاهش وزن خود کمک می کنید و شاهد لاغری ران ها در یک هفته خواهید بود.

روزانه چای سبز بنوشید
روزانه چای سبز بنوشید

برای لاغری ران ها از سرکه سیب استفاده کنید

سرکه سیب با کنترل چربی بعد از غذا، اشتها را کاهش می دهد و به بدن در تجزیه چربی کمک می کند. بر اساس مطالعه ای که در ژاپن انجام شد، محققان به این نتیجه رسیدند که سرکه می تواند ژن های خاصی را فعال کند که در تجزیه چربی ها نقش دارند.

همچنین ماساژ ران ها با مخلوط سه واحد سرکه سیب و یک واحد روغن نارگیل یا روغن زیتون دو بار در روز می تواند به لاغری ران ها در عرض یک هفته کمک کند.

برای لاغری ران ها قهوه بنوشید

نوشیدن هر روز قهوه می تواند منجر به لاغری ران ها در یک هفته شود. همچنین خوب است بدانید که استفاده موضعی از پودر قهوه در کاهش حجم ران ها موثر می باشد.

به این صورت که یک قاشق پودر قهوه را با کمی عسل مخلوط کنید تا خمیر یکدستی به دست آید. مخلوط باید قبل از این که به حمام بروید، روی ران ها مالیده شود.

پس از خشک شدن، آن را با حوله مرطوب بمالید و سپس بشویید. این کار را دو یا سه بار در هفته انجام دهید. قهوه حاوی آنتی اکسیدان و کافئین است.

کافئین به افزایش جریان خون در پوست، حفظ رطوبت و سفت شدن پوست کمک می کند. همچنین نشان داده شده است که کرم هایی با کافئین به عنوان ماده اصلی با کشیدن مایع بین سلول ها کار می کنند. آنتی اکسیدان نیز پوست را محکم و زیبا می کند.

برای لاغری ران ها قهوه بنوشید
برای لاغری ران ها قهوه بنوشید

هندوانه به کاهش حجم ران ها کمک می کند

هندوانه در تابستان تشنگی را برطرف کرده و به کاهش چربی بدن کمک می کند. هندوانه یک میان وعده مفید و عالی است. می توانید آب هندوانه بنوشید یا ماست را با هندوانه مخلوط کنید و بخورید. خوردن هندوانه به کاهش وزن و لاغری ران ها کمک فراوانی می کند.

تخم مرغ بخورید

یکی دیگر از مواد غذایی که باعث لاغری ران ها در یک هفته می شود، خوردن تخم مرغ است. تخم مرغ پروتئینی دارد که به شما کمک می کند برای مدت زمان طولانی احساس سیری کنید. توصیه می شود تخم مرغ را به صورت پخته شده بخورید.

تربچه به لاغری ران ها کمک می کند

تربچه یکی از گیاهانی است که به کاهش وزن و لاغر شدن ران ها کمک می کند. به همین دلیل تمام تلاش خود را کنید تا تربچه را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

از شیر کم چرب استفاده کنید

کافی است ماست یونانی را به همراه شیر بدون چربی به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا علاوه بر داشتن پوستی سالم، به لاغری ران هایتان نیز کمک کند.

لطفا از پست رژیم جراحی چاقی دیدن کنید.

از شیر کم چرب استفاده کنید
از شیر کم چرب استفاده کنید

سیب زمینی شیرین بهترین غذا برای لاغری ران ها است

یکی از غذاهایی که ران های شما را لاغر می کند، سیب زمینی شیرین است. سیب زمینی دارای فیبر و مواد معدنی است که به زیبایی پوست و کاهش چربی بدن شما کمک می کند. روزانه 1 تا 2 عدد سیب زمینی شیرین  بپزید و بخورید تا در عرض 1 هفته به لاغری ران ها و پاها کمک کنید.

بهترین روش برای کاهش وزن و لاغری ران ها چیست؟

اگر از چربی های اضافه در بدن خود رنج می برید و تمام روش ها و تمرینات را امتحان کرده اید و موفق نشدید، جراحی چاقی عملی است که می تواند در کاهش وزن و لاغری تمام نواحی بدن از جمله ران به شما کمک کند.

امروزه عمل لاغری که راهی برای از بین بردن چربی های ناخواسته و اضافی بدن می باشد، توانسته به عنوان یک راه حل موثر برای کاهش وزن، طرفداران زیادی در میان مردم پیدا کند.

جراحی چاقی به عنوان یک نوع عمل به شمار می آید که روی دستگاه گوارش انجام می گیرد و به افراد چاق کمک می کند تا وزن خود را کاهش دهند. این جراحی ها به طور معمول با کاهش سایز معده، کالری دریافتی را کاهش می دهند. علاوه بر تغییر اندازه معده، برخی از انواع جراحی های کاهش وزن می توانند جذب مواد مغذی را محدود کنند.

بهترین روش برای کاهش وزن و لاغری ران ها چیست؟
بهترین روش برای کاهش وزن و لاغری ران ها چیست؟

صرف نظر از تکنیک جراحی مورد استفاده توسط دکتر سلیمی، جراحی چاقی موفقیت آمیز منجر به کاهش وزن قابل توجهی می شود. از طرفی بهترین روش برای جراحی کاهش وزن باید با توجه به شرایط بیمار زیر نظر پزشک انتخاب شود.

بنابراین، این روش ممکن است یک جراحی کاهش وزن بی خطر برای یک فرد به حساب آید، اما برای شخص دیگری چنین نباشد. به همین دلیل دکتر سلیمی پس از انجام معاینه های لازم و بررسی شرایط و وضعیت متقاضی، این جراحی را برای او تجویز خواهد کرد.

برای کاهش وزن از پست بهترین حرکات شکم و پهلو دیدن کنید.

انجام عمل چاقی چه مزیت هایی را به دنبال خواهد داشت؟

کسانی که دارای بی ام آی بالا هستند، می توانند برای انجام عمل چاقی تحت نظر دکتر سلیمی اقدام نمایند و از مزایای آن بهره مند شوند. جراحی چاقی به شما این امکان را می دهد تا در کمترین زمان، وزن خود را کاهش داده و اندامی خوش فرم داشته باشید. دکتر سلیمی یکی از باتجربه ترین جراحان لاغری می باشد که توانسته عمل های زیادی را با موفقیت انجام دهد.

در جراحی لاغری برخلاف تمرین های ورزشی و رژیم غذایی ذکر شده برای لاغری ران ها در یک هفته، لایه چربی زیر پوست به طور کامل از بین می رود.

یکی از مهمترین مزیت های انجام عمل چاقی این است که احتمال عفونت و آلودگی پوست بسیار کم می باشد.

عمل لاغری در مدت زمان کوتاهی انجام می شود.
این جراحی نیازی به بستری شدن ندارد.
ترشح و تورم می تواند تا 36 ساعت بعد از عمل چاقی ادامه داشته باشد.

انجام عمل چاقی چه مزیت هایی را به دنبال خواهد داشت؟
انجام عمل چاقی چه مزیت هایی را به دنبال خواهد داشت؟

در این جراحی، جای زخم بسیار کوچکی روی پوست باقی می ماند و بعد از یک دوره کوتاه، خود به خود از بین خواهد رفت.
کاهش وزن با این روش سریع و موثر است و حدود 50 درصد آن در 6 ماه اول رخ خواهد داد.

بیماری های مرتبط با چاقی از قبیل دیابت، فشار خون بالا، کلسترول بالا، آرتریت، آپنه خواب و سوزش سر دل، اغلب با کاهش وزن سریع به سرعت بهبود می یابند.

جراحی های لاغری نتایج بلند مدت خوبی دارند. مطالعات نشان داده اند که بیشتر افراد به مدت 10 سال یا بیشتر در وزن جدید خود باقی می مانند. ممکن است برخی فکر کنند که عمل چاقی به عنوان‌ ایمن ترین روش برای کاهش وزن و لاغری سریع ران ها و سایر نواحی بدن به شمار نمی رود، اما مطمئناً ضرر کمتری نسبت به چاقی دارد.

چربی سوز ترین ماده دنیا چیست؟

سخن پایانی

امروزه بسیاری از بانوان، از چاق بودن ران ها و پاهای خود راضی نیستند. باید بدانید که یک تمرین ورزشی خاص یا رژیم غذایی به تنهایی نمی تواند باعث کاهش وزن موضعی در بدن شود.

کاهش وزن در ران‌ها، ساق‌ها و باسن، مستلزم رعایت دستورالعمل‌ها و انجام تمرین‌های خاصی است که عضلات کل بدن را فعال می‌کند تا آنها را خوش فرم کنند و همزمان در قسمت بالا و پایین تنه کالری بسوزانند.

در این مطلب سعی کردیم تا تمام حرکات ورزشی، غذاها و نوشیدنی هایی که مصرف آنها باعث لاغری ران ها در یک هفته می شود را مورد بررسی قرار دهیم.

در صورتی که بی ام آی شما بالا می باشد، باید بدانید که انجام تمرین های ورزشی و پیروی کردن از رژیم غذایی شما را خیلی سریع به نتیجه دلخواهتان نمی رساند و سال ها زمان می برد تا ران های خود را لاغر کنید.

به همین منظور، انجام جراحی لاغری می تواند بهترین و مناسب ترین روش برای کاهش حجم ران های شما باشد. دکتر سلیمی که یکی از مجرب ترین جراحان متخصص لاغری می باشد، پیش از تجویز این عمل، ابتدا شرایط و علت چاقی شما را بررسی می کند.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید