لاغری با قهوه و لیمو

آیا لاغری با قهوه و لیمو ممکن است؟ در این مقاله طبق توصیه های دکتر سلیمی قصد داری/م به این سوال بطور جامع پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

همه ما از اهمیت سلامتی آگاه هستیم. سلامتی یکی از مهمترین نعمت های خدادادی می باشد که همه ما موظف به این مسئله هستیم که تمام تلاش خود را انجام دهیم تا بتوانیم در حفظ سلامتی خود تلاش کنیم.

یکی از مهمترین اصول برای حفظ سلامتی، مصرف مواد غذایی سالم است. مواد غذایی سالم شامل انواع خوراکی ها، نوشیدنی ها و … می باشد که هر کدام از انها می تواند مزیت هایی برای بدن به همراه داشته باشد.

برخی از افراد ممکن است به دلایل مختلفی دچار مشکلاتی از نظر سلامتی شوند. از جمله عارضه های بسیار شایع در این خصوص، چاقی نام دارد. چاقی یکی از رایج ترین انواع بیماری ها در دنیا است و به همین دلیل مسئله چاقی نوعی بحران در خصوص سلامتی محسوب می شود.

لاغری با قهوه و لیمو
لاغری با قهوه و لیمو
عدم تناسب اندام و تجمع چربی ها در بدن

طبیعتا هر فردی که دچار اضافه وزن شده است، با مشکلاتی روبرو است که مهمترین آن، عدم تناسب اندام و تجمع چربی ها در بدن می باشد. حال چنین فردی دائم در تلاش است که بتواند اقدامی موثر در جهت کاهش وزن خود انجام دهد تا بتواند سلامتی بدن خود را بدست آورد.

این نکته را باید گفت که چاقی می تواند باعث بروز بیماری های مختلفی اعم از بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، سرطان، فشار خون و … شود. بنابراین برای کاهش وزن و لاغری، می بایست اقدامی به موقع انجام داد.

یکی از رایج ترین روش های لاغری، استفاده از مواد غذایی مختلف است که می تواند شامل انواع وعده های غذایی و یا مصرف نوشیدنی ها باشد. از جمله نوشیدنی های مناسب در این زمینه، قهوه است.

از پست نوشیدنی چربی سوز قوی شکم و پهلو لطفا دیدن کنید.

قهوه می تواند تاثیر زیادی در روند کاهش وزن داشته باشد

قهوه می تواند تاثیر زیادی در روند کاهش وزن داشته باشد. البته این نکته را باید گفت که قهوه نمی تواند به تنهایی، چاره ساز این مسئله باشد.

بنابراین ترکیب این ماده غذایی با دیگر مواد غذایی می تواند تاثیر بیشتری داشته باشد یکی از این ترکیب های مناسب در جهت لاغری، قهوه با لیمو است. لاغری با قهوه و لیمو می تواند جز مواردی باشد که در خصوص لاغری به آن توجه کرد.

به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم بصورت کامل به بررسی لاغری با قهوه و لیمو بپردازیم و از مزیت های آن در خصوص کاهش وزن و همچنین سلامتی بدن نکاتی را اشاره کنیم.

افرادی که دچار مشکلات چاقی شدید هستند، طبیعتا باید از روش های موثرتری برای کاهش وزن استفاده کنند که بهترین روش، جراحی چاقی است. ما در این مقاله به بررسی جراحی چاقی خواهیم پرداخت. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی چاقی با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی، مشورت های لازم را انجام دهید.

بهترین دکتر جراحی لاغری در شمال کیست؟

لاغری با قهوه و لیمو

در مقدمه مقاله در خصوص مسئله لاغری و کاهش وزن توضیحات کوتاهی ارائه کردیم. طبیعتا استفاده از رژیم غذایی و یا مواد غذایی مناسب با کاهش وزن می تواند تاثیر زیادی در کاهش وزن داشته باشد.

قهوه و لیمو را می توان جز همین دسته از موارد قرار داد. علاوه بر این مسئله، قهوه و لیمو می تواند خواص زیادی برای سلامتی بدن داشته باشد که جدا از مسئله کاهش وزن و لاغری است و در این مقاله به آن پرداخته می شود.

همه ما با قهوه آشنایی داریم. این نوشیدنی در تمام دنیا از محبوبیت زیادی برخوردار است و می تواند تاثیر زیادی در افزایش انرژی بدن داشته باشد. خواص قهوه، دارای ابعاد گسترده ای بوده و همچنان در حال تحقیق و بررسی می باشد. از جمله خواص قهوه در خصوص لاغری می توان به مورد زیر اشاره کرد:

 • قهوه نوشیدنی کم کالری

قهوه یکی از نوشیدنی های محبوب محسوب می شود. قهوه در واقع از دانه های آسیاب شده آن تهیه می شود. قهوه به دلیل داشتن کافئین، خاصیت زیادی در زمینه افزایش خواص آنتی اکسیدانی بدن دارد و همچنین یکی از مزیت های اصلی قهوه و مصرف آن به تنهایی، کالری بسیار کم آن است. با اینکه قهوه از کالری کمی برخوردار است، اما بسیار انرژی بخش بوده که دلیل اصلی آن هم وجود کافئین است.

در واقع کافئین موجود در قهوه، می تواند جایگزین کالری برای افزایش انرژی باشد و نوعی محرک محسوب می شود و به همین دلیل است که بسیاری از ورزشکاران، قبل از شروع تمرین، از قهوه استفاده می کنند.

قهوه می تواند باعث کاهش خستگی شود و همچنین به دلیل کالری کم آن می تواند باعث افزایش متابولیسم بدن شود و همین مسئله در کنار کالری کم آن، باعث کاهش وزن و لاغری خواهد شد.

اگر فردی به دنبال کاهش وزن با قهوه است، باید این موضوع را بداند که مصرف قهوه نمی تواند به تنهایی، نتیجه دلخواه را به همراه داشته باشد. بلکه لازم است با مواد دیگری ترکیب شود تا بتواند خاصیت کاهش وزن بیشتری داشته باشد و در نتیجه در کاهش وزن لاغری موثر است.

قهوه نوشیدنی کم کالری
قهوه نوشیدنی کم کالری

مزیت های لاغری با قهوه و لیمو

حال که متوجه شدیم که …. امکان پذیر است، باید بدانیم زمانی که یک فرد اقدام به مصرف قهوه با لیمو می کند، بدن دو برابر از حالت اولیه یعنی مصرف قهوه، آنتی اکسیدان دریافت می کند.

زیرا لیمو سرشار از ویتامین C می باشد و تاثیر زیادی در افزایش سیستم ایمنی بدن خواهد داشت. ویتامین C موجود در لیمو در کنار کافئین قهوه می تواند باعث افزایش متابولیسم بدن شود و در نهایت سوخت و ساز بدن افزایش پیدا خواهد کرد و طبیعتا دفع چربی های اشباع شده در بدن سریع تر از حالت قبل رخ خواهد داد.

افزایش انرژی در خصوص مصرف قهوه و کالری کم آن و همچنین مصرف لیمو به دلیل وجود ویتامین C و دیگر مواد معدنی موجود در آن می تواند تاثیر بسیار زیادی در فرایند چربی سوزی داشته باشد.

کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده؟

مزیت های لاغری با قهوه و لیمو
مزیت های لاغری با قهوه و لیمو

یکی از موارد مهم در خصوص کاهش وزن، کنترل اشتها است. با اینکه قهوه و لیمو، باعث سیر شدن نخواهد شد، اما کافئین موجود در قهوه می تواند باعث افزایش انرژی شود و در نتیجه بدن نیاز کمتری به کالری خواهد داشت و در نهایت بدن این نیاز را در خود نخواهد دید که در وعده های نامنظم اقدام به مصرف مواد غذایی کند.

قهوه ها دارای انواع مختلفی هستند

قهوه ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از آنها می تواند خاصیت مربوط به خود را داشته باشد. بصورت کلی مصرف قهوه با لیمو می تواند تاثیر در لاغری داشته باشد که در ادامه مقاله در خصوص آن توضیحاتی عنوان می شود.

لازم به گفتن است که افراد دارای شاخص توده بدنی و در واقع افرادی که از چاقی شدید رنج می برند، باید این مسئله را بدانند که استفاده از روش های موثرتر برای کاهش وزن می تواند کمک زیادی در لاغری داشته باشد که جراجی چاقی جز همین روش ها خواهد بود. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

فواید لاغری با قهوه و لیمو

در مباحث قبلی عنوان شد که لاغری با قهوه و لیمو ممکن است. اما نیاز به رعایت اصول و قوانینی است که بتوان با مصرف درست و به موقع آن اقدام به کاهش وزن کرد و تاثیرات آن را بر روی بدن خود مشاهده نمود.

از انجایی که قهوه نمی تواند به تنهایی باعث کاهش وزن شود، لیمو می تواند به عنوان یک مکمل در کنار آن محسوب شود و در کاهش وزن موثر خواهد بود. مطالعات مختلفی در این زمینه انجام شده است که نشان می دهد، مصرف قهوه به همراه لیمو می تواند در حفظ شکل فیزیکی اندام های بدن کمک زیادی کند.

کاهش وزن و همچنین تثبیت وزن جز موارد بسیار مهم برای هر فردی محسوب می شود که اضافه وزن را تجربه کرده است. زمانی که یک فرد به کاهش وزن می رسد، باید مراقبت های غذایی مربوط به خود را رعایت کند که متخصص تغذیه در این زمینه کمک حال است.

حال با تمامی این توضیحات به برخی از خواص لاغری با قهوه و لیمو می پردازیم که می تواند تاثیر زیادی در کاهش وزن ما داشته باشد:

 • مصرف قهوه و لیمو می تواند باعث تحریک دستگاه گوارش شود

لیمو می تواند باعث تولید صفرا و آنزیم های مربوط به سیستم گوارشی شود. این آنزیم ها در واقع جز آنزیم های مفید بدن بوده و می تواند دستگاه گوارش را تحریک کند که همین مورد باعث افزایش سوخت و ساز و متابولیسم بدن خواهد شد و در روند هضم سریعتر غذا کمک زیادی خواهد نمود.

 • موثر در عملکرد درست کبد و کیسه صفرا

اغلب افرادی که دچار اضافه وزن شده اند، با مشکل کبد چرب مواجه هستند. همچنین مشکلات مربوط به کیسه صفرا باعث افزایش ترشح هورمون گرسنگی می شود و در نهایت منجر به پرخوری و افزایش بیش از حد وزن خواهد شد.

مصرف قهوه به همراه لیمو می تواند باعث شود که کبد انسان، پاکسازی از چربی های مضر شود و همچنین کمک کننده در تولید صفرا از کیسه صفرا خواهد شد.

تمامی این عوامل دست به دست هم می دهد که کبد و کیسه صفرا، عملکرد درست خود را داشته باشند و در نهایت در کنار سایر عوامل، منجر به کاهش وزن خواهد شد. بنابراین، این مسئله در واقع کمک کننده در زمینه لاغری با قهوه و لیمو می باشد.

 • خاصیت سم زدایی فراوان

لیمو می تواند باعث افزایش ادرار شود. همین مسئله باعث پاکسازی بدن از سموم مختلف شود و تاثیرگذار در سیستم گوارشی خواهد بود. عملکرد صحیح کلیه ها، نقش مهمی در سم زدایی بدن داشته و زمانی که سیستم متابولیسم بدن رو به افزایش باشد، ادرار آوری زیاد باعث دفع سریعتر مواد زائد از جمله چربی ها خواهد شد.

 • منبع مناسبی از فیبر

لیمو در کنار قهوه می تواند تاثیر زیادی در روند اشتها داشته باشد. زیرا لیمو سرشار از فیبر محلول است و در نتیجه در کنترل اشتها بسیار موثر است. با اینکه لیمو نمی تواند به تنهایی باعث کاهش اشتها شود و تاثیر کمی خواهد گذاشت، قهوه در کنار آن می تواند باعث افزایش انرژی شود و بدن نیاز کمتری به کالری داشته باشد.

همچنین لیمو به دلیل داشتن فیبر می تواند باعث افزایش حرکت دستگاه گوارش شود و در نتیجه در هضم سریع غذاها بسیار موثر بوده و می تواند در دفع سریع مواد غذایی کمک زیادی کند.

 • سرشار از آنتی اکسیدان

در خصوص خواص آنتی اکسیدان قهوه با لیمو توضیحاتی ارائه شد که لیمو به دلیل داشتن ویتامین C می تواند باعث افزایش عملکرد سیستم ایمنی بدن شود و در واقع خاصیت آنتی اکسیدانی ایفا می کند. قهوه هم می تواند تاثیر دوچندانی در این زمینه داشته باشد.

 • افزایش تحرک عضلات

این مسئله در واقع بیشتر برای ورزشکاران کاربرد دارد. بخصوص افرادی که اقدام به ورزش بدنسازی می کنند، مصرف قهوه و به همراه آن لیمو، می تواند باعث افزایش انرژی شود.

همچنین ویتامین C موجود در لیمو می تواند تاثیر زیادی در عملکرد عضلانی داشته باشد. افرادی که ورزش های با وزنه انجام می دهند، لازم است از مواد غذایی پروتئینی زیادی استفاده کنند تا بافت های عضلانی آن ها افزایش پیدا کند.

لیمو با قهوه می تواند باعث افزایش عملکرد بهتر عضلات در حین ورزش شود و تحرک بیشتر و تمرین شدیدتر، منجر به افزایش سوخت و ساز بدن و در نتیجه افزایش فرایند چربی سوزی در بدن خواهد شد.

موارد بالا از جمله مهمترین فواید لاغری با قهوه و لیمو می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فواید لیمو با قهوه و همچنین اطلاع از نحوه انجام جراحی چاقی، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، مشورت های لازم را انجام دهید.

افزایش تحرک عضلات
افزایش تحرک عضلات

فواید قهوه و لیمو برای سلامتی بدن

علاوه بر مسئله لاغری با قهوه و لیمو قهوه و لیمو می تواند فواید زیادی برای بدن داشته باشد. از جمله فواید مهم آن برای بدن عبارتند از:

فواید قهوه و لیمو برای سلامتی بدن
فواید قهوه و لیمو برای سلامتی بدن
 • رهایی از چربی های مضر

این مسئله در واقع مربوط به کاهش وزن و لاغری می باشد که البته می تواند برای سلامتی بدن هم بسیار مهم باشد. تحقیقات متعددی در خصوص قهوه و لیمو و از بین بردن چربی های اضافه بدن انجام شده است که یکی از این تحقیقات و مطالعات نشان می دهد که کافئین موجود در قهوه می تواند بدن را تحریک کند تا متابولیسم بدن افزایش چشمگیری داشته باشد که کمک کننده در زمینه کاهش وزن است. بصورت کلی افزایش متابولیسم در عملکرد سیستم کلی بدن بسیار موثر است و در واقع، بدن انباشته از سم و مواد زائد نخواهد شد.

از طرفی آنتی اکسیدان موجود در قهوه و لیمو می تواند مزید بر علت شود و در نتیجه باعث افزایش عملکرد بدن در مقابل بیماری های مختلف شود.

 • خاصیت کلاژن سازی

لیمو به دلیل داشتن ویتامین C می تواند تاثیر زیادی در افزایش تولید کلاژن در بدن داشته باشد. کلاژن در واقع نوعی پروتئین محسوب می شود که در عضلات مختلف بدن، پوست، مو و دیگر نقاط بدن یافت میشود. در واقع کلاژن، یکی از مواد ضروری بدن محسوب می شود که نقش مهمی در سلامتی بدن خواهد داشت.

کلاژن قادر است از پیری زودرس جلوگیری کند. همچنین کلاژن می تواند بدن را از صدمات احتمالی و آسیب های احتماعی در بافت های عضلانی جلوگیری نماید.

شما در حال مطالعه مقاله لاغری با قهوه و لیمو می باشید.

 • موثر در تقویت پوست و مو

در مورد قبلی گفته شد که لیمو به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی و همچنین ویتامین C موثر در تولید کلاژن خواهد بود. کلاژن در واقع ماده اصلی بافت های پوستی است و کاهش کلاژن می تواند منجر به ایجاد مشکلاتی در زمینه پوستی، مانند پیری زودرس و چین و چروک، افتادگی و شل شدگی پوست و … شود.

قهوه به همراه لیمو می تواند تاثیر زیادی در زمینه افزایش کلاژن های پوستی داشته باشد و در جوانسازی پوست و حفظ حالت ارتجاعی پوست کمک زیادی خواهد کرد.

از طرفی قهوه به دلیل افزایش انرژی در بدن، باعث خواهد شد که خونرسانی و آب رسانی بیشتری به بافت های پوست صورت گیرد و در نتیجه می تواند موثر در زمینه سلامت پوست و مو داشته باشد.

 • کاهش سردرد

یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند، سردردهای خفیف و شدید است و حتی در برخی از افراد، سردردهای میگرنی، به آنها آسیب هایی زده است. قهوه به دلیل داشتن کافئین می تواند باعث شود که رگ های خونی دچار انقباض شوند و در نتیجه باعث جلوگیری از جریان خون بیش از حد در رگ های سر خواهد شد.

لازم به گفتن است که لیمو تاثیری در کاهش سردرد نداشته و بیشترین عامل کاهش سردرد، مربوط به قهوه است.

موارد بالا از جمله فواید مهم در خصوص مصرف قهوه با لیمو می باشد که می تواند برای سلامتی عمومی بدن بسیار مفید باشد. توصیه می شود در مصرف هر ماده غذایی از جمله قهوه با لیمو، از متخصص تغذیه کمک گرفته شود و اقدام به مصرف اصولی آن نمود. همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

حال در ادامه مقاله لاغری با قهوه و لیمو به بررسی ارزش غذایی قهوه و لیمو خواهیم پرداخت.

ارزش غذایی و کالری دمنوش قهوه و لیمو

یکی از مهمترین موارد در خصوص مصرف هر ماده غذایی، اطلاع از ارزش غذایی ان است. همانطور که در این مقاله گفته شد، قهوه و لیمو از خواص بسیار زیادی برخوردار است که می تواند علاوه بر مسئله کاهش وزن، تاثیر زیادی در سلامتی افراد داشته باشد. ما در ادامه بصورت مجزا یعنی ارزش غذایی قهوه و ارزش غذایی لیمو را مورد بررسی قرار می دهیم:

ارزش غذایی و کالری دمنوش قهوه و لیمو
ارزش غذایی و کالری دمنوش قهوه و لیمو

ابتدا در خصوص قهوه باید گفت که به ازای نوشیدن یک فنجان قهوه می توان به مقدار 504 کالری انرژی دریافت کرد که همانطور ملاحظه می کنید، کالری آن بسیار اندک است. از طرفی میزان کربوهیدرات در یک فنجان قهوه حدود 1 گرم می باشد.

میزان پروتئین موجود در آن حدود 0.1 گرم، و میزان قند و چربی آن به ترتیب 0 و 0.1 گرم می باشد که عدد بسیار کمی می باشد و عملا فاقد قند و چربی است.

اما در خصوص قهوه باید گفت که به ازای مصرف یک لیمو ترش می توان حدود 30 کالری دریافت کرد. از طرفی میزان کربوهیدرات در آن حدود 9 گرم بوده و فیبر موجود در آن حدود 3 گرم می باشد. همچنین به میزان 1.1 گرم پروتئین هم می توان از یک عدد لیمو دریافت کرد. لیمو عملا فاقد چربی بوده و صرفا حدود 0.2 گرم چربی دارد.

همانطور که ملاحظه می کنید، قهوه و لیمو می تواند خواص بسیار زیادی برای ما داشته باشد و عملا لاغری با قهوه و لیمو امکان پذیر بوده و با مصرف اصولی آن می توان اقدام به کاهش وزن نمود. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان بهترین متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

بهترین زمان مصرف قهوه و لیمو برای کاهش وزن

برای اینکه بتوانیم از خواص لاغری با قهوه و لیمو بهره مند شویم، باید بدانیم که بهترین زمان مصرف قهوه و لیمو، چه زمانی می باشد. یکی از مهمترین عوامل در خصوص تشخیص بهترین زمان مصرف این نوشیدنی، این است که فعالیت های روزانه خود را مورد بررسی قرار دهیم.

بهترین زمان مصرف قهوه و لیمو برای کاهش وزن
بهترین زمان مصرف قهوه و لیمو برای کاهش وزن

به عنوان مثال اگر فردی تحرک زیادی در طول روز ندارد، می تواند از این نوشیدنی به عنوان بعد از وعده غذایی اصلی خود استفاده کند. وعده های اصلی همان نهار و شام می باشد که می توان بعد از صرف این وعده ها، اقدام به مصرف قهوه و لیمو نمود. این امر باعث هضم راحت تر مواد غذایی خواهد شد و افزایش متابولیسم بدن را در پی دارد.

اما اگر فردی از تحرک زیادی در طول روز برخوردار است، می تواند این نوشیدنی را قبل از انجام فعالیت های خود و ورزش خود، مصرف کند. این نوشیدنی می تواند تاثیر زیادی در افزایش متابولیسم و افزایش انرژی شود و در انجام فعالیت های بدنی و ورزشی و به مراتب، افزایش چربی سوزی، کمک زیادی کند. زیرا هرچقدر انرژی ما برای ورزش و تحرک بیشتر باشد، بدن کالری بیشتر و چربی بیشتری می سوزاند.

خواص لیمو برای کاهش وزن و سلامتی

حال میخواهیم بدانیم که میوه لیمو، به تنهایی تا چه اندازه می تواند در کاهش وزن موثر باشد. مصرف انواع میوه ها، می تواند برای سلامتی بدن بسیار مفید باشد. یکی از این میوه ها، لیمو است.

خواص لیمو برای کاهش وزن و سلامتی
خواص لیمو برای کاهش وزن و سلامتی

لیمو می تواند جز برنامه غذایی روزانه ما باشد و چه به تنهایی و یا مصرف آن با دیگر مواد غذایی از جمله قهوه می تواند برای افزایش راندمان بدن و سلامتی بدن و کاهش وزن کمک زیادی کند. بسیاری از دمنوش های لاغری وجود دارد که می تواند موثر در کاهش وزن باشد که از جمله آن دمنوش لیمو است.

لیمو سرشار از ویتامین C می باشد که می توان به مقدار 80 گرم از 100 گرم لیمو، ویتامین C دریافت کرد. این ویتامین، نقش آنتی اکسیدانی در بدن ایفا خواهد کرد و در واقع محلول در آب است که می تواند علاوه بر کاهش وزن، موثر در سلامتی و افزایش آن و جلوگیری از انواع بیماری ها شود.

افرادی هم که اقدام به جراحی چاقی می کنند، می توانند برای طی کردن دوران نقاهت خود و همچنین کاهش وزن خود از لیمو استفاده کنند و از خواص آن بهره مند گردند.

از طرفی دیگر، لیمو دارای ویتامین هایی نظیر، ویتامین E، ویتامین A، ویتامین B6، ویتامین B9می باشد و همچنین فسفر و پتاسیلم هم از دیگر خواص معدنی آن است. تمامی این موارد جز ضروریات بدن بوده و مصرف لیمو می تواند موثر در سلامت بدن باشد. فیبر بالای لیمو و کالری کم آن جز ارکان اصلی این میوه برای کاهش وزن است و همچنین در افزایش متابولیسم بدن و دفع مواد زائد از جمله چربی ها، بسیار موثر است.

از خواص اصلی لیمو برای سلامتی بدن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کمک به درمان کبد چرب
 • جلوگیری از بروز سرطان
 • حل مشکلات هضم غذا
 • دفع و پاکسازی سموم بدن
 • موثر در کاهش التهابات بدن و بهبود زخم
 • افزایش سیستم ایمنی
 • کمک به سلامت پوست و مو

تاثیر مصرف ناشتا قهوه با لیمو در کاهش وزن

اگر قصد لاغری با قهوه و لیمو را دارید باید بدانید که در کدام زمان نیاز به مصرف این نوشیدنی خواهید داشت. بصورت کلی، مصرف قهوه در هنگام صبح و ناشتا توصیه نمی شود.

تاثیر مصرف ناشتا قهوه با لیمو در کاهش وزن
تاثیر مصرف ناشتا قهوه با لیمو در کاهش وزن

زیرا معده فرد خالی بوده و نیاز به مواد غذایی دارد. مصرف ناشتا قهوه می تواند باعث ایجاد مشکلاتی برای معده شود از جمله آن، افزایش اسید معده می باشد. از طرفی لیمو هم می تواند باعث افزایش بیش از حد اسید معده شود و مشکلاتی را به همراه قهوه، برای فرد بوجود بیاورد.

بنابراین توصیه ما این است که حتما برای مصرف قهوه و لیمو، معده شما از مواد غذایی کمی پر باشد و با معده خالی مصرف نشود. زیرا نه تنها باعث کاهش وزن نخواهد شد، بلکه می تواند باعث بروز مشکلات گوارشی در معده و روده شود. بسیاری از افراد عادت دارند برای افزایش انرژی خود، در هنگام صبح و ناشتا قهوه مصرف کنند که این عادت، بسیار نادرست بوده و باید اقدام به ترک آن نمود.

مضرات مصرف قهوه با لیمو

طبیعتا مصرف بیش از اندازه هر ماده غذایی می تواند مشکلاتی را برای بدن ایجاد کند و رعایت اعتدال در مصرف، در همه موارد توصیه می شود. قهوه و لیو هم از این قاعده مستثنی نیست و می تواند باعث بروز مشکلاتی شود. بیشترین مشکل در خصوص مصرف بیش از حد قهوه، اعتیاد به کاقئین است که می تواند اختلالات بالینی زیادی به وجود بیاورد.

مهمترین اختلال آن، عدم تعادل در خواب می باشد که می تواند خواب شبانه ما را دچار اخلال کند. همچنین بانوانی که باردار هستند، با مصرف بیش از اندازه قهوه، دچار سقط جنین خواهند شد.

مضرات مصرف قهوه با لیمو
مضرات مصرف قهوه با لیمو

همچنین لیمو می تواند حساسیت هایی را برای پوست بوجود بیاورد که ناشی از مصرف بی رویه آن است. بنابراین رعایت اعتدال در مصرف و استفاده از نظرات پزشک متخصص می تواند راهگشا در این زمینه باشد. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد تا بتوانید از مزیت های لاغری با قهوه و لیمو استفاده کنید.

موارد منع مصرف ترکیب قهوه و لیمو

در خصوص مزیت های مصرف قهوه و لیمو، توضیحات کاملی ارائه شد که می تواند مزیت های زیادی در زمینه کاهش وزن و همچنین سلامتی بدن داشته باشد و مهمترین شرط، مصرف در بهترین زمان و در اندازه مشخص است.

موارد منع مصرف ترکیب قهوه و لیمو
موارد منع مصرف ترکیب قهوه و لیمو

اما مسئله دیگری که وجود دارد این است که برخی از افراد بنا به دلایلی نباید اقدام به مصرف قهوه و لیمو کنند و می تواند برای آنها مشکلاتی را بوجود بیاورد. از جمله افرادی که نباید اقدام به مصرف قهوه و لیمو کنند، عبارتند از:

 • بانوان باردار

اگر فردی در دوران بارداری به سر می برد، تا حد امکان نباید اقدام به مصرف قهوه و لیمو کند و یا در صورت مصرف، باید با مشورت پزشک خود بصورت کاملا کنترل شده مصرف کند. زیرا مصرف این نوشیدنی می تواند باعث بروز مشکلاتی مانند زایمان زودرس و حتی در برخی مواقع، باعث سقط جنین شود. به همین دلیل توصیه می شود که از مصرف آن خودداری یا با مشورت پزشک، اقدام به مصرف آن نمود

شما در حال مطالعه مقاله لاغری با قهوه و لیمو می باشید.

 • افراد مبتلا به سندروم روده تحریک پذیر

ای بیماری در واقع مربوط به افرادی می باشد که دچار مشکلات در ناحیه روده خود هستند. از آنجایی که قهوه و لیمو باعث افزایش متابولیسم بدن می شود، افرادی که به این عارضه مبتلا هستند، نباید اقدام به مصرف قهوه و لیمو کنند. زیرا مصرف آن باعث بروز اسهال شدید خواهد شد. بنابراین لازم است در مصرف آن رعایت احتیاط را لحاظ کرد و حتما با یک پزشک متخصص مشورت نمود.

 • افراد مبتلا به بیماری فشار چشم و آب سیاه

افرادی که به بیماری فشار چشم و یا آب سیاه دچار شده اند، باید در مصرف قهوه و لیمو جوانب احتیاط را رعایت کنند. زیرا مصرف این نوشیدنی می تواند باعث افزایش فشار در ناحیه چشم شود باعث تشدید بیماری و مشکلات جدی تر شود. بنابراین لازم است در مصرف آن جوانب احتیاط را رعایت نمود.

 • افراد مبتلا به فشار خون

افرادی که دچار مشکلات فشار خون هستند، بایستی در مصرف قهوه و لیمو، احتیاط نمایند و تا حد امکان، مصرف آن را در روز کاهش دهند و حتما با یک متخصص تغذیه مشورت های لازم را انجام دهند. زیرا قهوه باعث افزایش جریان خون در بدن می شود و همین مسئله باعث تشدید فشار خون و مشکلاتی در این زمینه خواهد شد.

 • افرادی که دائما در استرس شدید هستند

اگر فردی دائما در استرس شدید است، لازم است در مصرف قهوه لیمو، محتاط باشد و حتما با یک متخصص تغذیه مشورت های لازم را انجام دهد. زیرا مصرف قهوه برای افراد دارای استرس زیاد، می تواند باعث افزایش اضطراب و استرس آنها گردد و مهمترین عارضه آن، احساس بی­قراری شدید است.

حال در ادامه مقاله لاغری با قهوه و لیمو به طرز تهیه نوشیدنی قهوه و لیمو برای کاهش وزن می پردازیم.

مواد اولیه و طرز تهیه ترکیب قهوه و لیمو برای لاغری

برای اینکه بتوانید اقدام به تهیه نوشیدنی قهوه و لیمو کنید، باید از طرز تهیه و مواد اولیه آن باخبر باشید. لازم به گفتن است که هر چه میزان کافئین قهوه ای که تهیه می کنید، بیشتر باشد، تاثیر زیادی در روند چربی سوزی خواهد داشت. مواد اولیه تهیه نوشیدنی قهوه و لیمو، عبارتند از:

مواد اولیه و طرز تهیه ترکیب قهوه و لیمو برای لاغری
مواد اولیه و طرز تهیه ترکیب قهوه و لیمو برای لاغری
 • ۱ عدد لیمو ترش
 • ۱ فنجان قهوه دم کشیده
 • میزان کافی شیرین کننده

طرز تهیه دمنوش قهوه و لیمو

لازم است در ابتدا یک فنجان به اندازه لازم تهیه نمایید. بعد از آماده سازی قهوه می توانید لیمو را به قسمت های مختلف تقسیم کنید و اقدام به آب گیری لیمو کنید و نیمی از آب را را درون فنجان قهوه بریزید.

برای جذابیت بیشتر و طعم دهی بیشتر می توانید یک حلقه لیمو را روی لبه فنجان قرار دهید. در صورت تمایل و با توجه به مزاج خود، می توانید از شیرین کننده البته به مقدار کم استفاده کنید.

طرز تهیه شربت شیرین کننده

برای اینکه بتوانید قهوه و لیمو را کمی شیرین تر کنید و در عین حال از خواص لاغری با قهوه و لیمو بهره مند شوید، می توانید مقداری آب و شکر مخلوط نمایید و به مدت نیمساعت، اقدام به جوشاندن آن نمایید.

بعد از جوشیدن آب و شکر، می توانید مقداری لیمو ترش را به آن اضافه کنید و در یخچال قرار دهید تا سرد شود. در روزهای بعد می توانید این شیرین کننده را به قهوه اضافه کنید و اقدام به مصرف آن نمایید.

حال در ادامه مقاله به مبحث مهمی در خصوص چاقی و اضافه وزن می پردازیم که شاخص توده بدنی نام دارد و سپس به بررسی بهترین روش کاهش وزن یعنی جراحی چاقی می پردازیم.

شاخص توده بدنی چیست؟

در مقاله لاغری با قهوه و لیمو  در خصوص چاقی و افزایش وزن و کاهش وزن نیز توضیحاتی ارائه شد. اما سوال مهمی که برای هر فردی پیش خواهد آمد این است که از کجا متوجه این موضوع شویم که از چاقی و اضافه وزن برخورداریم و در واقع وضعیت بدنی ما چگونه است؟

شاخص توده بدنی چیست؟
شاخص توده بدنی چیست؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که شاخصی نیز وجود دارد که می تواند مشخص کند، ما در چه حالتی از بدنی و وزنی قرار داریم که این شاخص به نام شاخص توده بدنی یا همان BMI شناخته می شود.

شاخص توده بدنی از مهمترین اصول و مواردی است که در ابتدا باید مورد بررسی قرار گیرد تا متوجه شویم که وضعیت وزنی ما در چه حالتی می باشد و آیا از اضافه وزن رنج می بریم و اگر اضافه وزن داریم، وضعیت اضافه وزن و چاقی ما در چه سطحی می باشد. شاخص توده بدنی می تواند به سنجش و بررسی میزان چربی های موجود در بدن بپردازد.

هر فردی می تواند اقدام به محاسبه شاخص توده بدنی کند

هر فردی می تواند اقدام به محاسبه شاخص توده بدنی کند و فرمول بسیار ساده ای دارد که نسبت وزن به قد است. هر چقدر عدد بدست آمده در این نسبت بیشتر باشد، یعنی فرد به چاقی شدیدتری مبتلا شده است.

همچنین شاخص توده بدنی می تواند مشخص کند که در صورت بروز چاقی و نوع آن، بهترین روش درمانی چه مواردی خواهد بود. تمامی پزشکان حوزه تغذیه و همچنین پزشکان حوزه جراحی چاقی، از این شاخص برای اندازه گیری میزان چربی های بدن افراد استفاده می کنند.

اما مسئله دیگری که در خصوص BMI وجود دارد، این است که این شاخص از تعدادی بازه های عددی تشکیل شده است که این بازه ها و محدوده عددی، همیشه ثابت می باشد و هر فردی بعد از محاسبه شاخص توده بدنی خود، می تواند با این محدوده های عددی مقایسه کند و دقیقا متوجه خواهد شد که در چه حالتی از بدن و وزن قرار دارد.

ما در ادامه مقاله لاغری با قهوه و لیمو به بررسی بازه و محدوده های عددی شاخص توده بدنی خواهیم پرداخت:
 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی زیر عدد 18.5 باشد، این موضوع در واقع نشان خواهد داد که فرد از لاغری شدیدی برخوردار است.
 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی بین عدد 18.5 تا 24.9 باشد، این محدوده نشان دهنده وضعیت ایده آل فرد از نظر وزنی و بدنی است.
 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در محدوده بین 25 تا 29.9 باشد، این موضوع نشان خواهد داد که فرد در معرض اضافه وزن قرار داشته و می تواند از روش هایی مانند لاغری با قهوه و لیمو در کنار سایر موارد برای کاهش وزن خود استفاده نماید تا به کاهش وزن برسد.
 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در محدوده عددی بین 30 تا 34.9 باشد، این موضوع نشان می دهد که فرد در معرض چاقی شدید قرار دارد و بهتر است از روش هایی مانند جراحی چاقی استفاده گردد.
 • اما اگر فردی دارای شاخص توده بدنی بالاتر از عدد 35 باشد، این موضوع نشان می دهد که فرد به چاقی بسیار شدیدی دچار شده است و لازم است از جراحی چاقی برای کاهش وزن خود استفاده کند.

حال در ادامه مقاله به بررسی بهترین روش کاهش وزن و لاغری یعنی جراحی چاقی می پردازیم. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی چاقی و شاخص توده بدنی، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، مشورت های لازم را انجام دهید.

جراحی چاقی چیست؟

در این مقاله که در خصوص لاغری با قهوه و لیمو توضیحات کاملی ارائه شد، در قسمت هایی، از جراحی چاقی گفته شد. حال می خواهیم به تعریف جراحی چاقی و کاربرد آن در کاهش وزن بپردازیم.

جراحی چاقی یکی از بهترین روش های کاهش وزن و لاغری است. جراحی چاقی در واقع یکی از جدیدترین روش ها بوده و با استفاده از تجهیزات روز پزشکی و درمانی، کمک به افرادی خواهد کرد که از چاقی شدید رنج می برند و به عبارتی از شاخص توده بدنی بالایی برخوردار هستند.

جراحی چاقی چیست؟
جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی به تغییرات اساسی در مکانیزم سیستم گوارشی انسان خواهد پرداخت و این تغییرات منجر به این مسئله خواهد شد که فرد بتواند بصورت فیزیولوژیکی، به کاهش وزن برسد.

طبیعتا افرادی که از چاقی شدید برخوردار هستند، نمی توانند با استفاده از رژیم غذایی و ورزش به کاهش وزن دلخواه خود برسند. جراحی چاقی به کمک این افراد آمده و کمک خواهد نمود که فرد بتواند در مدت زمانی کوتاه، به کاهش وزن اصولی خود دست پیدا کند.

جراحی چاقی به محدود کردن مصرف مواد غذایی منجر می شود.

جراحی چاقی به محدود کردن مصرف مواد غذایی منجر می شود. زیرا تغییراتی که در سیستم گوارش انسان بوجود می آورد، باعث می شود که فرد با مصرف مقدار کمی از غذا، به احساس سیری دست پیدا کند. در نهایت با کاهش کالری دریافتی، بدن برای جبران کالری خود، از چربی های انباشته شده استفاده خواهد کرد و فرایند چربی سوزی و لاغری رخ خواهد داد.

مزیت مهم جراحی چاقی این است که پزشکان متخصص در این حوزه با استفاده از جدیدترین تجهیزات پزشکی اقدام به جراحی افراد خواهند کرد. استفاده از روش لاپاراسکوپی در جراحی چاقی رایج بوده و تمامی روش های جراحی چاقی، توسط دستگاه لاپاراسکوپی انجام می شود. به همین دلیل این جراحی به عنوان یک روش کم تهاجم و کم عارضه به حساب خواهد آمد.

جراحی چاقی از انواع مختلفی بوده و لازمه استفاده از هرکدام از روش های آن، استفاده از پزشک متخصص با تجربه و ماهر است که توصیه ما مراجعه به جناب آقای دکتر سلیمی می باشد که به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی و جراحی لاپاراسکوپی شناخته می شود و شما می توانید برای راهنمایی های بیشتر، با ایشان در تماس  باشید.

بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران کیست؟ برای آشنایت هرچه بیشتر روی لینک آن کلیک نمایید.

انواع جراحی چاقی

جراحی چاقی، دارای انواع مختلفی می باشد. هر یک از روش های جراحی چاقی می تواند مزیت های خاص خود را داشته باشد و همه این روش ها، تنها یک هدف دارند و آن هم ایجاد تغییرات در سیستم گوارش انسان بوده که کمک خواهد کرد، فرد به کاهش وزن خود دست پیدا کند.

انواع جراحی چاقی
انواع جراحی چاقی

اینکه کدام روش جراحی چاقی، برای یک فرد مناسب است، بستگی به تشخیص پزشک جراح و شرایط جسمی فرد خواهد داشت. ما در ادامه مقاله لاغری با قهوه و لیمو به بررسی انواع روش های جراحی چاقی خواهیم پرداخت:

 • جراحی اسلیو معده

عمل اسلیو معده یکی از موثرترین و محبوب ترین روش های جراحی چاقی به حساب می آید. اغلب پزشکان جراح، از اسلیو معده برای درمان بیماران استفاده می کنند.

جراحی اسلیو معده به تغییرات در معده خواهد پرداخت و در واقع این تغییرات منجر به این موضوع می شود که فرد با مصرف کمتر مواد غذایی، به کاهش وزن برسد.

روش اسلیو معده بدین گونه است که به وسیله دستگاه لاپاراسکوپی، معده بیمار به بخش های مختلفی نیز تقسیم خواهد شد. سپس بخش بزرگی از معده از بدن بیمار خارج خواهد شد.

شکل نهایی معده بعد از جراحی، به شکل لوله ای بوده و این امر باعث می شود که فرد با مصرف مقدار کمی از غذا، احساس سیری پیدا کند. در نهایت، بدن با کمبود کالری روبرو خواهد شد و برای جبران آن از چربی های اشباع شده در بدن استفاده خواهد کرد و اینکار باعث چربی سوزی و کاهش وزن خواهد شد.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص عمل اسلیو معده انجام دهد.

روش های جراحی بهترین دکتر اسلیو معده در یزد در مقاله فوق مطالعه کنید.

 • عمل بای پس معده

از دیگر روش های موثر در جراحی چاقی، می توان به عمل بای پس معده اشاره کرد. بای پس معده به مانند عمل اسلیو معده، جز پرکاربردترین انواع جراحی چاقی می باشد و بسیاری از افراد از این روش درمانی برای کاهش وزن خود استفاده می کنند.

عمل اسلیو معده در ابتدا با تقسیم بندی معده به دو بخش بزرگ و کوچک آغاز خواهد شد. سپس بخش بزرگ معده از بدن بیمار خارج شده و صرفا بخش کوچکی از معده در بدن فرد باقی خواهد ماند.

در مرحله بعد جراحی، تغییراتی در روده کوچک نیز اعمال می شود که هدف از این تغییرات، کاهش مسیر ورود و خروج مواد غذایی از بدن است که فرایند جذب را کاهش و دفع را سریع تر خواهد کرد.

در نهایت امر، بخش تغییرا یافته روده کوچک به معده متصل می گردد. این جراحی باعث خواهد شد که فرد در طی مدت زمانی کوتاه، کاهش وزن را تجربه کند.

شما در حال مطالعه مقاله لاغری با قهوه و لیمو می باشید.

 • بای پس با سوییچ اثنی عشری

از دیگر روش های جراحی چاقی که البته این روش جراحی ترکیبی از اسلیو معده و بای پس معده است، عمل بای پس با سوییچ اثنی عشری نام دارد. این روش جراحی در ابتدا اقدام به تقسیم بندی معده به بخش های مختلف خواهد کرد و سپس بخش بزرگی از معده از بدن خارج خواهد شد. بعد از آن، تغییراتی در سیستم روده کوچک به مانند عمل بای پس معده صورت خواهد گرفت.

در نهایت کار، کیسه صفرا از بدن بیمار حذف خواهد شد. اینکار باعث کاهش ترشح هورمون گرسنگی در بدن می شود و بعد میل کمتری به غذا پیدا خواهد کرد.

لازم به گفتن است که در چنین جراحی ای، باید از مواد غذایی دارای خواص فراوان باید استفاده کرد تا بدن دچار کمبود مواد معدنی و ویتامین های مختلف نگردد.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص انجام جراحی بای پس با سوییچ اثنی عشری انجام دهد.

جراح لاغری در قم از روش های جراحی برای کوچک کردن معده که متناسب با بیمار خود است، استفاده می کند.

 • حلقه گذاری معده

از دیگر روش های جراحی چاقی که البته کاربرد کمتری دارد، حلقه گذاری معده است. در این روش جراحی، حلقه ای در قسمت ابتدایی معده قرار داده می شود و این کار باعث کاهش حجم معده خواهد شد.

این روش جراحی برای برخی از افراد دارای عوارض است که بیشترین عارضه آن، التهاب در ناحیه مری است و به همین دلیل از این روش جراحی، کمتر استفاده خواهد شد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع جراحی چاقی، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، مشورت های لازم را انجام دهید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی یکی از مواد غذایی پرخاصیت در زمینه کاهش وزن و لاغری پرداختیم و آن هم لاغری با قهوه و لیمو می باشد. این نوشیدنی به دلیل خواص بسیار زیادی که دارد، می تواند در کاهش وزن و همچنین در سلامتی بدن بسیار موثر باشد که ما در این مقاله به بررسی خواص مختلف قهوه و لیمو در کاهش وزن و سلامتی بدن پرداختیم.

نتیجه گیری
نتیجه گیری

یکی از موارد مهم در خصوص کاهش وزن و لاغری، این است که افراد دارای شاخص توده بدنی بالا، باید از روش های موثرتری برای کاهش وزن استفاده کنند که بهترین روش، جراحی چاقی است.

ما در این مقاله به بررسی جراحی چاقی و انواع آن پرداختیم. لازم است بدانید، برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع جراحی چاقی و انجام آن و همچنین اطلاع از انواع مواد غذایی موثر در لاغری از جمله قهوه و لیمو، با یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید