قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو معده

قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو معده
فهرست مطالب

در این مقاله، به بررسی موضوع قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو معده و عوارض آن می پردازیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

آیا از عوارض و مشکلات احتمالی عمل اسلیو معده آگاهی دارید؟ مصرف قلیان چه عوارضی می‌تواند به همراه داشته باشد. در این محتوا، قصد داریم مطالبی در خصوص قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو معده برای شما عزیزان ارائه دهیم.

در خصوص عمل اسلیو معده و عوارض بعد از عمل، می توانید با جناب دکتر سلیمی در ارتباط باشید. دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص انواع جراحی های لاغری، به خصوص عمل اسلیو معده می باشند. لطفا تا پایان مقاله، با ما همراه باشید.

قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو معده
قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو معده

پیشنهاد می کنیم از پست درمان قطعی قند خون بالا دیدن کنید.

عمل اسلیو معده چیست؟

در ابتدا قبل از صحبتی در مورد قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو معده، بهتر است کمی در مورد عمل اسلیو معده که یک جراحی برای کاهش وزن است، صحبت کنیم.

این روش معمولا به صورت لاپاراسکوپی انجام می‌شود.در حین عمل اسلیو معده، حدود هشتاد درصد معده برداشته می‌شود. معده شکل لوله‌ای شکلی پیدا می‌کند که بیشتر متخصصین آن را به  شکل یک موز تشبیه می کنند.

عمل اسلیو معده چیست؟
عمل اسلیو معده چیست؟

در عمل اسلیو معده؛ معده با کوچک شدن اندازه آن میزان غذایی که فرد می تواند مصرف کند، کاهش می یابد. علاوه بر موارد ذکر شده، این کار باعث ایجاد تغییرات هورمونی می شود و به کاهش وزن کمک می کند.

این تغییرات هورمونی همچنین به فرد در رهایی از مشکلاتی همچون فشار خون و مشکلات قلبی و تنفسی کمک می‌نماید.

نتایجی از عمل اسلیو معده

اسلیو معده می تواند به مدت طولانی، وزن را کاهش دهد.  افرادی که عمل می کنند، اکثرا این موضوع را تجربه می کنند که میزان کاهش وزن می‌تواند به عملکردهای مرتبط در طول روز منجر شود.

حال، بدن شما نیاز به مراقبت بیشتری دارد و پاسخ دادن به سوال آیا قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو معده کمی خطرناک است، الزامی است. این به این معنی که عمل اسلیو بد است، نمی باشد؛ اتفاقا این عمل به شما به بهبود خیلی از بیماری ها کمک می کند. اسلیو معده می تواند بیماری های مربوط به اضافه وزن را بهبود بخشیده و یا رفع کند که این بیماری‌ها می‌تواند به شرح زیر باشد:

 • بیماری قلبی
 • فشار خون بالا
 • کلسترول بالا
 • آپنه خواب انسدادی
 • دیابت نوع 2
 • سکته مغزی
 • ناباروری

جراحی اسلیو معده همچنین می تواند توانایی اجرای کارهای روزمره و کیفیت زندگی را افزایش دهد.

بایدها و نبایدهای بعد از عمل اسلیو معده  

بیمار باید در مدت زمان چهار هفته پس از عمل معده، از مصرف هر گونه غذای چرب و شیرین خودداری نماید. از طرفی باید دقت نمود که مصرف غذای فرد بیمار بعد از انجام عمل اسلیو معده باید در وعده هایی با تعداد بالا صورت پذیرد.

همچنین به میزان هر وعده باید دقت نمود که باید بسیار کم باشد. به گونه‌ای که باعث آسیب رساندن به معده نشود. به عبارتی دیگر غذای مصرفی در طول روز باید در چندین نوبت مصرف گردد تا معده بتواند به راحتی به آن عادت نماید.

بایدها و نبایدهای بعد از عمل اسلیو معده  
بایدها و نبایدهای بعد از عمل اسلیو معده

هر چقدر به مرحله‌ی آخر رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده نزدیک می شوید، تعداد وعده ها کاهش می‌یابد و میزان مصرف غذا نیز کاهش خواهد یافت.

در آخر، زمانی  که به مرحله چهارم رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده می رسید، باید وعده غذایی فرد ۳ وعده اصلی و 2 میان وعده باشد. سپس به راحتی می‌توان به نتیجه عمل، بعد از مدت کوتاهی دست یافت.

از جمله غذاهایی که نمی توانید بعد از انجام عمل اسلیو معده مصرف کنید، غذاهای پرکالری، دسر، نوشابه، غذای سرخ شده، چیپس بسته بندی شده، میان وعده با قند بالا، نان سفید و … را می توان نام برد.

فرد بیمار بعد از انجام عمل اسلیو معده و گذشتن از مرحله چهارم رژیم غذایی؛ میوه، سبزیجات، گوشت های بدون چربی، ماهی، پنیر کم چرب و … را می تواند مصرف نموده و ویتامین های مورد نیاز بدن خود را تامین کند.

قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو معده

قلیون، سیگار و مصرف هر گونه دخانیات می‌تواند نتیجه هر گونه جراحی را تحت تاثیر قرار دهد. به عبارتی می‌تواند نتیجه عمل را کاملا تغییر دهد.

بنابراین بهتر است قبل از انجام هر گونه جراحی از جمله جراحی اسلیو معده، مصرف آن به طور کامل متوقف گردد. این عمل باعث می ‌شود تا فرد به سرعت بهبود یابد و در روند به دست آوردن سلامتی، بسیار عالی و موثر است و بهترین نتیجه را از عمل خود دریافت نماید.

بنابراین فرد قبل از انجام جراحی اسلیو معده، باید مصرف انواع دخانیات خود را متوقف گرداند. اگر فرد به دنبال کاهش وزن و بهبود در روند درمان است، باید حتما مصرف این نوع از دخانیات را متوقف نماید. قلیون کشیدن قبل و بعد از عمل جراحی می‌تواند خطرات بسیاری را به همراه داشته باشد.

بسیاری از افراد سوال م‌پرسند که آیا می‌توان قبل و بعد عمل جراحی اسلیو معده، دخانیات و قلیون مصرف نمود؟

پاسخ این سوال منفی است. قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو معده می‌تواند خطرات بسیاری از جمله خطر ابتلا به سرطان ریه را افزایش دهد و بسیار خطرناک و مضر است.

قلیون کشیدن  همچنین می‌تواند  خطر ابتلا به  بیماری‌هایی نظیر دیابت و بیماری قلبی را افزایش دهد. دیابت و آریتمی‌های قلبی دو مورد از مهم‌ترین بیماری‌هایی هستند که از طریق جراحی اسلیو معده می‌توان آن را به راحتی درمان نمود.

اما مصرف قلیون می‌تواند عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. در واقع، قلیون کشیدن بسیار خطرناک و مضر است. در کل قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو معده، عملکرد بدن را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد و خطر سکته مغزی، حمله قلبی، بیماری‌های ریوی، لخته شدن خون و سرطان را افزایش می‌دهد. قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو معده  می‌تواند روند بهبود و درمان را کاهش می‌دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، با دکتر سلیمی در ارتباط باشید.

مهم‌ترین عوارض قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو

بیمارانی که قصد جراحی اسلیو معده را دارند، به آن‌ها توصیه می‌گردد که تا شش هفته قبل از جراحی عمل معده،  به هیچ عنوان از قلیان استفاده نکنند تا سلامت افراد تضمین گردد.

مهم‌ترین عوارض قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو
مهم‌ترین عوارض قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو

برخی از بیماران ممکن است پس از جراحی اسلیو معده،  قصد داشته باشند قلیان کشیدن را آغاز نمایند که این کار به شدت خطرناک و مشکل ساز است. در ادامه، به برخی از مهم‌ترین عوارض قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو معده اشاره شده است:

تاخیر در روند بهبود: مسئله‌ای که بعد از جراحی اسلیو معده بسیار خطرناک است، استفاده از دخانیات و قلیان است که به علت خطراتی که به همراه دارد، سلامتی را تهدید می‌نماید و روند بهبود درمان را می‌تواند به شدت کاهش دهد. پس رعایت این نکته، از اهمیت بالایی برخوردار است.

تشدید علائم و ناراحتی بعد از انجام عمل اسلیو معده

دود تنباکو رگ‌های خونی را منقبض نموده و باعث گرفتگی رگ‌ها می‌شود. به همین دلیل اکسیژن رسانی به اندام‌ها و معده با مشکل مواجه می‌شود و بسیار خطرآفرین است. این مورد بهبودی را کاهش می‌دهد.

مورد ذکر شده، راه های ورودی معده را مسدود می‌نماید و در نهایت موجب ایجاد تهوع، درد و استفراغ می‌گردد.

ایجاد زخم و آسیب به معده: دود قلیون به راحتی می‌تواند خطر ابتلا به زخم را افزایش دهد. همچنین این امر می‌تواند منجر به خونریزی داخلی، و مشکلات داخلی گردد. هر یک از موارد نام برده شده می‌تواند مشکلات بسیاری را به همراه داشته باشد.

قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو معده را تا چه زمانی می‌توان به تاخیر انداخت؟

وقتی از نمونه‌های جراحی چاقی مانند بای پس معده یا اسلیو معده نام می‌بریم، بیماران علاقه مند خواهند شد که این عادت را ترک نمایند. زیرا نگرانی‌های سلامتی زیادی در ارتباط با مصرف قلیون و سایر دخانیات وجود دارد.

افرادی که قصد دارند جراحی اسلیو معده را انجام دهند، تمام تلاش خود را به کار می‌برند تا قبل و بعد درمان، از استعمال دخانیات خودداری کنند.

در حالت عادی و نرمال، بیماران باید حداقل شش هفته قبل از تاریخ درمان، قلیون کشیدن را ترک کنند. همچنین لازم است قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو معده تا ۴ هفته به تاخیر بیفتد.

عوارض قلیون کشیدن بعد از جراحی اسلیو معده

قلیون کشیدن به دلیل داشتن نیکوتین می‌تواند موجب انقباض عروق گردد و بسیار مضر است. به عبارتی می‌توان بیان داشت که به صورت موقت، رگ‌های قلبی بسته می‌شود.

این عمل بسیار خطرناک‌ است به گونه‌ای که می‌تواند به جراحی‌های پر ریسک و خطرناک منجر شود. پس در زمینه مصرف دخانیات، افراد بایستی عوارض آن را نیز در نظر داشته باشند.

عوارض قلیون کشیدن بعد از جراحی اسلیو معده
عوارض قلیون کشیدن بعد از جراحی اسلیو معده

راه‌های موثر برای ترک استعمال دخانیات مانند سیگار و قلیان

اگر قلیانی هستید و قصد دارید عمل اسلیو را انجام دهید، حتما باید برای مدت طولانی قلیون کشیدن را ترک کنید. اگر این کار را انجام ندهید، ممکن است عوارض بسیاری را به همراه داشته باشد و بسیار آسیب رسان باشد.

راه‌های موثر برای ترک استعمال دخانیات مانند سیگار و قلیان
راه‌های موثر برای ترک استعمال دخانیات مانند سیگار و قلیان

برای ترک هر عادتی باید فرد به آن تمایل داشته باشد. مزایای ترک عادت عبارتند‌ از:

 • هر وسیله‌ای که مرتبط با قلیان است را از دسترس خود خارج نمایید تا به سمت آن نزدیک نشوید.
 • جایگزین‌های خوراکی خوبی را پیدا کنید که با میل نمودن آن‌ها فکر به قلیان کشیدن از ذهن ‌شما خارج گردد. آدامس‌های طعم دار بسیار عالی است. برخی آدامس‌ها نیز هستند که مختص افرادی هستند که قصد ترک سیگار و دخانیات را دارند.
 • هدف خوبی برای ترک مصرف دخانیات خود شروع نمایید.
 • اگر افراد بسیاری در جریان ترک اعتیاد شما باشند، انگیزه‌ی بیشتری پیدا خواهید نمود و احساس مسئولیت پذیری بسیاری پیدا خواهید نمود.
 • داروهای ترک اعتیاد بسیار عالی است. با مصرف این داروها، به راحتی می‌توانید دخانیات خود را ترک نمایید اما باید توجه نمود که باید این کار با مشورت پزشک انجام گیرد.

غلبه به مصرف نکردن دخانیات بسیار سخت است و بسیاری از افراد بعد از مدتی، مجددا به مصرف دخانیات مراجعه می‌نمایند. با این حال، افراد باید به تلاش خود ادامه دهند.

عفونت به‌ ویژه عفونت زخم‌های ناشی از عمل

استفاده از دخانیاتی همچون قلیان و سیگار، موجب کاهش بازدهی سیاهرگ‌ها و در نتیجه کاهش جریان خون در افراد می‌گردد که می‌تواند این‌ عمل حین جراحی بسیار خطرناک باشد.

پیامد این امر، معکوس شدن روند بهبودی در طول درمان و احتمال عفونت زخم در بیماران جراحی‌شده و مصرف‌ کننده قلیان را افزایش می دهد.

وقتی عضو و یا اندامی با کمبود دریافت اکسیژن مواجه باشند، مشکلات بسیاری را به همراه خواهند داشت. حال شرایط جراحی لاغری را در نظر بگیرید. در جراحی اسلیو معده تحت نظر دکتر سلیمی، قسمتی از معده یا روده بریده می‌شود و اندازه‌ی معده کوچک و کم حجم می‌گرد.

چند روز بعد از عمل اسلیو میتوان سیگار کشید؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی لینک فوق کلیک نمایید.

بهترین دکتر عمل اسلیو معده

مراجعه به دکتر سلیمی، بهترین جراح چاقی در تهران  باعث می‌شود تا شما بتوانید علاوه بر داشتن یک جراحی موفقیت‌آمیز، از مشاوره‌های مختلف و اصولی قبل و بعد از عمل نیز بهره‌مند شوید.

در این صورت می‌توان بهبودی سریعتر همراه با حداقل عوارض جانبی را انتظار داشت. داشتن یک پزشک موفق و حاذق می‌تواند بهترین نتیجه را با کمترین عوارض برای افراد در پی داشته باشد، در این صورت افراد از جراحی خود بسیار راضی خواهند شد.

دکتر سلیمی در زمینه جراحی اسلیو معده، جزو پزشکان حاذق و بسیار با مهارت است و افراد بسیاری پس از جراحی، از رضایت کافی برخوردار هستند.

پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین دکتر اسلیو معده در یزد نیز مطالعه نمایید.

سخن پایانی

به طور کلی قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو معده، خطر عوارض بعد از عمل را بسیار افزایش می‌دهد و مضر و مشکل زا است. سیگار و قلیون کشیدن، در طولانی مدت می‌تواند سلامت را به شدت به خطر بیندازد و خطراتی  مانند زخم، لخته شدن خون و عوارض ریوی را افزایش دهد.

طبق تحقیقات پزشکان، مصرف قلیان و سیگار، مدت طول عمر افراد را کاهش خواهد داد. افرادی که قلیون یا هیچ نوع دخانیاتی مصرف نمی کنند، سلامت جسمانی بسیاری را دارا می‌باشند و در این عمل می‌توانند موفقیت بسیار خوبی به دست آورند.

بنابراین ترک سیگار امری بسیار مهم تلقی می‌شود و مزیت‌های بسیاری را در پی خواهد داشت.

هزینه عمل اسلیو معده
اسلیو معده
هزینه عمل اسلیو معده

هزینه عمل اسلیو معده یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی است که با مشکل چاقی مفرط دست و پنجه نرم می‌کنند. این عمل که به عنوان

ادامه مطلب
هزینه بای پس معده
بای پس معده
هزینه بای پس معده

نمی توان از عارضه های همراه با چاقی مفرط چشم پوشی کرد. برای خلاصی از اضافه وزن بیش از اندازه مطمئنا باید هزینه کنید؛ چه

ادامه مطلب
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

با یک کلیک مشاوره بگیرید