قرص لاغری wisser

در این مقاله قصد داریم تا قرص لاغری wisser را مورد ارزیابی قرار دهیم. لطفا ما را همراهی نمایید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

جراحی بای پس معده روشی مطمئن برای کاهش وزن می باشد لذا برای تشخیص اینکه بعد از جراحی بیمار باید چه داروهای مصرف کند پیشنهاد می کنیم از پست داروهای بعد از عمل بای پس معده دیدن کنید.

قرص لاغری wisser، یکی از قرص های لاغری نسبتا معروف است که امروزه توسط بسیاری از افرادی که در زمینه فروش داروهای لاغری فعالیت می کنند، توصیه می شود. البته برخلاف بسیاری از داروها، این قرص در بازارهای آزاد و به صورت اینترنتی نیز قابل خریداری است.

قرص لاغری wisser
قرص لاغری wisser

بنابراین برای مصرف آن نیازی به مراجعه پزشک و تجویز توسط وی نیست. تامل در همین نکته کافی است که در مورد این قرص لاغری دچار تردید شوید.

اگر به چاقی و اضافه وزن مبتلا هستید، ابتدا بهتر است که از روش های قطعی و بدون خطر استفاده کنید و مصرف داروهایی نظیر قرص لاغری wisser را به عنوان آخرین راه انتخاب کنید. در این مقاله قصد داریم تا در مورد قرص لاغری wisser صحبت کنیم، اگر به مصرف این قرص ترغیب شده اید، حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

اطلاعات دارویی قرص لاغری wisser

قرص لاغری wisser ( 120 عددی) محصول کشور ایران است.

این قرص برای کبد و کلیه ها مضر می باشد. 

هشدار: با توجه به اینکه در بسیاری از قرص های لاغری از مواد مخدر شیشه استفاده می شود، این وب سایت، استفاده از این قرص ها را به هیچ وجه توصیه نمی کند. همچنین فروش این قرص ها توسط ما انجام نمی شود .

عناوین مقاله:

داروی لاغری چیست و جزو کدام دسته از روش های لاغری محسوب می شود؟

داروهای لاغری به چه شکل اثرگذاری دارند؟

داروهای لاغری براساس قابلیت مصرف، چند دسته دارند؟

پروسه تایید داروهای مختلف، به خصوص داروهای لاغری به چه صورت است؟

تنوع قرص های لاغری از نظر ترکیبات به چه صورت است؟

کاهش وزن با داروهای لاغری چقدر زمان می برد؟

چرا پزشکان استفاده از داروهای لاغری را توصیه نمی کنند؟

قرص لاغری wisser چیست؟

قرص لاغری wisser چه ترکیباتی دارد؟

مکانیسم اثر و عملکرد قرص لاغری wisser به چه صورت است؟

برای مصرف قرص لاغری wisser چه روشی به بیماران توصیه می شود؟

آیا قرص لاغری wisser جزو داروهای تایید شده توسط پزشکان است؟

عوارض مصرف قرص لاغری wisser چیست؟

چه افرادی اشتیاق بیشتری به مصرف قرص لاغری wisser دارند؟

در صورت مصرف قرص لاغری wisser کاهش وزن چه میزان و به چه علت است؟

عارضه های ناشی از قرص لاغری wisser به چه صورت درمان می شوند؟

در صورت عدم نتیجه گیری از قرص لاغری wisser، بهترین راه لاغری چیست؟

قرص لاغری wisser به طور قطع برای چه افرادی ممنوع است؟

چه مسائلی در محبوبیت قرص لاغری wisser برای کاهش وزن تاثیرگذارند؟

آیا از نظر هزینه می توان قرص لاغری wisser را جایگزین بهتری برای دیگر روش ها دانست؟

قطع ناگهانی مصرف قرص لاغری wisser چه مشکلاتی برای بیمار ایجاد می کند؟

در انتخاب بهترین روش برای لاغری و کاهش وزن، چه نکاتی باید در نظر گرفته شود؟

ماندگاری کاهش وزن با مصرف قرص لاغری wisser چه میزان است؟

 

داروی لاغری چیست و جزو کدام دسته از روش های لاغری محسوب می شود؟

مشکلات و عوارض چاقی به حدی زیاد است که افراد برای درمان آن از هر روشی استفاده می کنند. رژیم غذایی، ورزش کردن، جراحی و مصرف داروهای مختلف از جمله روش هایی هستند که بیماران مبتلا به چاقی برای درمان، از آن ها استفاده می کنند.

داروی لاغری چیست و جزو کدام دسته از روش های لاغری محسوب می شود؟
داروی لاغری چیست و جزو کدام دسته از روش های لاغری محسوب می شود؟

انتخاب روش به مسائل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن ها می توان شدت چاقی، نیاز و علایق فرد و … را مثال زد. داروهای لاغری که انواع مختلفی دارند، یکی از روش هایی هستند که امروزه توسط مبتلایان به چاقی مورد استفاده قرار می گیرند.

دسته بندی روش های درمان چاقی

زمانی که از درمان چاقی و کاهش وزن صحبت می شود، روش های مختلفی به بیمار پیشنهاد می شود که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارا می باشند.

روش های درمان چاقی به طور کل به دو دسته تقسیم می شوند، روش های طبیعی و روش های غیر طبیعی. روش های طبیعی، فعالیت هایی هستند که بدون تغییر در وضعیت بدنی، استفاده از ابزارهای کمکی و … منجر به لاغری بیماران می شوند که رایج ترین انواع آن رژیم و ورزش کردن است.

جراحی چاقی یکی از سریع ترین روش های کاهش وزن در سراسر دنیا می باشد که برای انجام این جراحی در رشت توصیه می کنیم پست جراحی چاقی رشت را ببینید.

 

دسته بندی روش های درمان چاقی
دسته بندی روش های درمان چاقی

در مقابل، روش های غیر طبیعی روش هایی هستند که با استفاده از ابزار کمکی مانند دارو، یا روش های جانبی و تاثیر مستقیم بر چربی ها یا معده مانند جراحی موجب تغییر اشتها و تاثیر در میزان نیاز غذا به بیمار شده و در نتیجه منجر به لاغری بیمار می شوند.

به غیر از جراحی که یک روش تایید شده جهانی است، دیگر روش های غیر طبیعی باید با دقت بالا انتخاب شوند، در غیر این صورت احتمال آسیب به سلامتی بیمار وجود دارد.

برای آشنایی با عملکرد داروهای خوراکی در درمان دیابت انسولین توصیه می کنیم صفحه دیابت انسولین و داروهای خوراکی را مشاهده کنید.

تعریف داروی لاغری

داروی لاغری یک میانبر برای کاهش وزن و درمان چاقی به حساب می آید که بسیاری از افراد برای لاغری از آن استفاده می کنند. داروهای لاغری انواع مختلفی دارند و بیماران بسته به میزان چاقی، نوع مناسب را برای خود انتخاب می کنند.

داروی لاغری در حقیقت یک روش کمکی برای کاهش وزن است، اما بسیاری از افراد مبتلا به چاقی این روش را به عنوان راهی مستقل برای کاهش وزن استفاده می کنند و در زمان انتخاب دارو، به سراغ انتخاب هایی می روند که بدون نیاز به رژیم غذایی یا ورزش، باعث لاغری فرد شوند.

تعریف داروی لاغری
تعریف داروی لاغری

داروهایی که چنین حالتی داشته و به تنهایی موجب کاهش وزن فرد می شوند، معمولا سلامتی فرد را به خطر می اندازند که این عامل ممکن است فورا اتفاق افتاده یا به مرور رخ دهد.

داروهای لاغری به چه شکل اثرگذاری دارند؟

همان طور که گفته شد، با وجود هشدارهای بسیار پزشکان و سازمان بهداشت جهانی در مورد اثرات سوء برخی از  داروهای لاغری، هنوز هم بسیاری از افراد پیش از تلاش با رژیم غذایی یا انجام جراحی، به سراغ مصرف این مواد می روند.

داروهای لاغری به چه شکل اثرگذاری دارند؟
داروهای لاغری به چه شکل اثرگذاری دارند؟

به طور کل داروهای لاغری به سه صورت می توانند موجب کاهش وزن بیمار شده یا روند کاهش وزن را تسریع بخشند. این سه حالت چه در داروهای تجویزی توسط پزشک و چه در داروهای غیر مجاز، مانند قرص لاغری wisser یکسان می باشد.

 برای تشخیص چگونگی استفاده از قرص متفورمین برای کاهش وزن توصیه می کنیم صفحه متفورمین و لاغری را ببینید.

 

داروهای سرکوب کننده اشتها

اولین شیوه اثر داروهای لاغری، سرکوب اشتهاست. در مکانیسم این داروها، از موادی استفاده می شود که با تاثیر در هورمون های بدن، تاثیر بر سلول های مغزی و یا باز شدن و پرکردن حجم معده، مانع ارسال پیام گرسنگی به مغز شده و در نتیجه فرد در بیشتر اوقات احساس سیری دارد.

شاید در ابتدا این ویژگی بسیار مناسب به نظر برسد اما اختلالات ناشی از آن حتی بعد از قطع مصرف قرص نیز وجود خواهد داشت که این مسئله از مهم ترین مشکلات این داروهاست.

به عنوان مثال بیشتر افرادی که از داروهای سرکوب کننده اشتها برای لاغری استفاده می کنند، بعد از قطع مصرف دارو، دچار اعتیاد شده و در صورت نرسیدن مواد موجود در دارو به بدن، دچار مشکلاتی مانند ضعف، سردرگمی، تشویش و … می شوند.

داروهای جلوگیری از جذب چربی

دیگر گروه داروهای لاغری، داروهایی هستند که می توانند مانع جذب چربی های موجود در غذا یا از بین بردن سلول های چربی شوند که تاثیر آن ها بسیار نادر است. در واقع این داروها به جای جلوگیری از جذب چربی مواد غذایی، مانع جذاب بیشتر مواد مغذی شده و بدن را با مشکلات زیاد روبرو می کنند.

در مواد غذایی مصرفی، بخشی از چربی ها، چربی مفید هستند که باعث انرژی بخشی به بدن شده، بدن را گرم نگه داشته و توانایی فرد در انجام کارها را افزایش می دهند. اما داروهای مانع جذب، با جلوگیری از جذب این دسته چربی ها باعث اختلال زیادی در سیستم بدنی می شوند.

داروهای جلوگیری از جذب چربی
داروهای جلوگیری از جذب چربی

داروهای افزایش سوخت و ساز بدن

در نهایت، داروهای لاغری با افزایش سوخت و ساز بدن یا متابولیسم در روند لاغری تاثیرگذار می باشند. این داروها نیز در درجه اول باعث اختلال در وضعیت هورمون ها می شوند،

بنابراین احتمال بروز مشکل در غدد اساسی بدن با مصرف آن ها وجود دارد. همچنین در بلند مدت، بدن نسبت به این داروها مقاوم شده و تنها در صورتی اثرگذاری خواهند داشت که دوز مصرفی آن ها بالاتر رفته که این مسئله علاوه بر اختلالات هورمونی، موجب از بین رفتن مواد مغذی و ابتلا به بیماری های جدی می شود.

داروهای افزایش سوخت و ساز بدن
داروهای افزایش سوخت و ساز بدن

داروهای لاغری براساس قابلیت مصرف، چند دسته دارند؟

داروهای لاغری که امروزه در بازار یافت می شوند به طور کل دو دسته دارند. یک دسته داروهایی که در داروخانه های معتبر وجود داشته و تنها با تجویز پزشک لاغری یا پزشک داروخانه قابل خریداری می باشند.

این داروها، رسمی و دارای قوی ترین مجوزهای بهداشتی می باشند. اما دسته دوم داروهایی هستند که ممکن است تمام مجوزهای لازم را دریافت نکرده باشند.

این داروها معمولا در داروخانه ها یافت نشده و در صورتی که مرکزی اقدام به فروش آن کند، رسمی نیست. همچنین پزشکان از تجویز آن ها برای بیماران خودداری می کنند. در این بخش از مقاله قرص لاغری wisser به توضیح بیشتر در مورد این دو دسته خواهیم پرداخت.

داروهای تجویز شده توسط پزشک و رسمی

همان طور که گفته شد، هنگامی که صحبت از انتخاب دارو برای لاغری و کاهش وزن می شود، داروها در دو دسته تقسیم بندی می شوند که اولین آن داروهای تجویز شده توسط پزشک هستند.

این داروها تمامی مجوزهای سازمان غذا و دارو و بهداشت جهانی را دارا می باشند و زمانی که بیمار با اضافه وزن و چاقی به پزشک مراجعه می کند، برای درمان وی تجویز می شوند.

نکته مهمی که در مورد داروهای تجویزی توسط پزشک وجود دارد، این است که این دسته داروها باعث لاغری ناگهانی، لاغری چشمگیر به تنهایی و … نمی شوند و برای نتیجه گیری از مصرف آن ها، حتما باید از روشی اصلی مانند رژیم یا جراحی لاغری استفاده کرد.

به عبارت دیگر، می توان گفت که این دسته از داروها به عنوان مکملی برای تسریع کاهش وزن در کنار یک روش اصلی به کار می روند و نمی توان با مصرف آن ها به تنهایی نتیجه ای برای لاغری و کاهش وزن دریافت کرد.

تجویز این داروها، براساس میزان چاقی بیمار انجام می شود. در صورتی که بیمار اضافه وزن بیش از حدی داشته باشد، داروهای مهار اشتها و در صورتی که اضافه وزن متعادل باشد، داروهای افزایش سوخت و ساز تجویز می شوند.

داروهای بدون مجوز و آزاد

دیگر دسته بندی اثر مصرف داروها، داروهای بدون مجوز می باشند. این داروها، تاییدیه رسمی بهداشتی ندارد و حتی در صورت دارا بودن مجوزها، تمام مراحل دریافت آن را به طور کامل سپری نکرده اند. تجویز این داروها توسط پزشک تقریبا غیر ممکن است و خریداری آن ها باید به شکل آزاد انجام شود.

فروش این دسته از داروها معمولا توسط مراکز اینترنتی انجام می شود و نتیجه گیری از مصرف آن ها به علت مواد خاصی که اغلب ناشناخته می باشند، بیشتر از داروهای رسمی کاهش وزن است.

از جمله داروهایی که بدون مجوز به فروش رسیده و تاثیر زیادی در لاغری دارند اما عوارض متعددی را نیز دارا می باشند، قرص لاغری wisser است.

داروهای بدون مجوز و آزاد
داروهای بدون مجوز و آزاد

پروسه تایید داروهای مختلف، به خصوص داروهای لاغری به چه صورت است؟

در بخش قبل از مقاله قرص لاغری wisser گفته شد که تفاوت داروهای لاغری مانند این قرص که عارضه های زیادی داشته و مشکلات مختلفی برای بیماران ایجاد می کند، با سایر داروهای لاغری در برخورداری از مجوزهای رسمی و طی کردن پروسه دریافت مجوز است. این پروسه در مورد تمام داروها یکسان است و برای این که یک دارو دارای مجوز پخش شود، بعد از ساخت دارو باید آن را سپری کرد.

ساخت دارو

به منظور ساخت داروها، از گذشته های دور مواد مختلف موجود در طبیعت مانند گیاهان و مواد جانوری که خاصیت درمانی داشتند، مورد استفاده قرار می گرفتند.

تهیه این مواد، کار ساده ای نبود و گاهی برای آماده سازی یک دارو باید زمان زیادی صرف پیدا کردن ماده اولیه مناسب می شد. با گذشت زمان و افزایش دانش و کشف مواد شیمیایی، فرآورده های شیمیایی موجود در آزمایشگاه ها جایگزین مواد طبیعی شدند.

به عبارتی داروها از شکل طبیعی و گیاهی، شکل مصنوعی پیدا کردند تا جایی که برخی از داروها هیچ منشا طبیعی نداشتند. با این حال هنوز هم برخی از داروها دارای پایه گیاهی یا ترکیبات گیاهی و جانوری هستند.

در ساخت داروهای لاغری معمولا ترکیبی از مواد شیمیایی و گیاهان استفاده می شود. البته در مورد داروهایی مانند قرص لاغری wisser این ادعای سازندگان است.

تایید دارو

بعد از ساخت دارو، برای عرضه آن در بازار و استفاده عمومی باید مجوز پخش آن دریافت شود. این مجوز بعد از آزمایشات دقیق و مرحله مرحله صادر می شود و برای یک داروی مشخص گاها تا 10 سال زمان می برد.

در طول این سال ها ایمنی دارو، تایید مواد تشکیل دهنده و … مورد بررسی قرار گرفته و در صورت نیاز، تغییراتی در ترکیب آن ایجاد می شود. در غیر این صورت مجوز لازم برای پخش در بازار به دارو داده شده و با یک نام تجاری به مصرف بیماران می رسد.

نامگذاری دارو

در نهایت آخرین مرحله ای که برای پخش دارو طی می شود، نامگذاری داروهاست. همان طور که در بالا گفته شد، برای این که دارو به مصرف عموم برسد، باید یک نام تجاری برای آن مشخص شده و تحت این نام وارد بازار شود.

نامگذاری دارو معمولا به سه شکل انجام می شود. نام علمی دارو که براساس اصلی ترین ماده تشکیل دهنده آن است، روی دارو قرار گرفته و با همان نام عرضه می شود؛ فرمول شیمیایی دارو و یا نام سازنده و برند پخش آن.

البته این در مورد داروهایی است که مشابهی در بازار ندارند. در صورت وجود داروی مشابه، اسم اصلی دارو به همراه نام کارخانه تولید کننده برای عرضه آن مورد استفاده قرار می گیرد.

نامگذاری دارو
نامگذاری دارو

تنوع قرص های لاغری از نظر ترکیبات به چه صورت است؟

تولید داروها به اشکال مختلف انجام می شود. شکل تولید دارو به ترکیبات و نحوه مصرف آن بستگی دارد. برخی از داروها خوردنی هستند که از جمله آن ها می توان قرص و کپسول را مثال زد. البته دسته دیگری از داروهای خوردنی نیز وجود دارند که به صورت مایع و شربت مورد استفاده بیمار قرار می گیرند. نوع دیگر داروها تزریقی می باشند.

این داروها به وسیله یک سرنگ و در رگ یا عضله تزریق شده و در بیماری تاثیر می گذارند. گاهی اوقات با وجود ترکیبات یکسان، یک دارو هم به صورت خوردنی و هم به صورت تزریقی تولید شده و قابل استفاده است. در مورد داروهای لاغری، رایج ترین شکل مصرف، قرص لاغری است که ترکیبات آن به شرح زیر می باشد.

قرص های صرفا گیاهی

برخی از قرص های لاغری دارای ترکیبات کاملا گیاهی می باشند. این داروها معمولا با گیاهانی که مصرف آن ها در کاهش اشتها یا سیری زودرس تاثیر دارند، ساخته می شوند.

به عنوان مثال گیاه زیره با افزایش سوخت و ساز می تواند در لاغری موثر باشد یا گیاه کرفس با کاهش اشتها موجب تسریع روند کاهش وزن می شود. در قرص های لاغری صرفا گیاهی، چنین موادی برای ساخت قرص مورد استفاده قرار می گیرند.

قرص های صرفا شیمیایی

برخی دیگر از قرص های لاغری، دارای ترکیبات شیمیایی می باشند. این داروها کاملا مصنوعی بوده و با مواد شیمیایی و آزمایشگاهی تولید می شوند.

قرص های صرفا شیمیایی بیشتر به حالت مخدر عمل می کنند و با تاثیر گذاری بر سلول های مغزی یا عملکرد غدد، موجب لاغری می شوند. هر چند این داروها می توانند لاغری سریع فرد را باعث شوند، اما عوارض بعدی آن ها به حدی است که بیمار دچار مشکلات جدی تری می شود.

قرص های ترکیبی

در نهایت قرص های لاغری ممکن است ترکیبی از مواد شیمیایی و گیاهی باشند. اغلب داروهای لاغری از این دسته هستند و نسبت ترکیب مواد شیمیایی به گیاهی در آن ها بسته به مجوزهای قرص و هدف آن از کاهش وزن متفاوت می باشد. قرص لاغری wisser را می توان از این دسته دانست.

قرص های ترکیبی
قرص های ترکیبی

کاهش وزن با داروهای لاغری چقدر زمان می برد؟

اکثر افرادی که به جای استفاده از دیگر روش های کاهش وزن به سراغ داروهای لاغری و مصرف آن ها می روند، به دنبال کاهش وزن سریع، ساده و در کوتاه ترین زمان می باشند.

در واقع شعار تبلیغاتی داروهای لاغری به این صورت است و اکثر آن ها ادعا می کنند که با مصرف یک دوره، فرد کاهش وزنی چشمگیر را تجربه می کند. اما واقعا چه میزان لاغری با مصرف داروهای لاغری به وجود آمده و از این میزان چه مقدار غیر قابل بازگشت است؛ موضوع این بخش از مقاله قرص لاغری wisser می باشد.

عوامل موثر در تسریع نتیجه گیری از داروی لاغری

بسته به این که داروی لاغری مورد استفاده از چه نوعی باشد، بیمار باید از روش های دیگر نیز برای کاهش وزن استفاده کند. به عنوان مثال؛ بسیاری از بیمارانی که برای دریافت رژیم غذایی به پزشک مراجعه می کنند، لیستی از داروها را دریافت می کنند که در اشتها و میزان مصرف غذای آن ها تاثیرگذار بوده و باعث کاهش وزن و لاغری سریع تر آن ها می شود.

همچنین افرادی که برای درمان چاقی از جراحی استفاده می کنند نیز اغلب نیاز به استفاده از داروهایی دارند که روند کاهش وزن آن ها را تسریع ببخشد. بنابراین می توان گفت که بیشتر داروهای لاغری حداقل به یک رژیم غذایی مناسب نیاز دارند تا کاهش وزن مورد نظر را برای بیمار ایجاد کنند.

اما داروهایی نیز هستند که بدون استفاده از روش های جانبی، منجر به کاهش وزن می شوند. این داروها اغلب با تاثیر بر سلول های مغزی و عدم دریافت پیام های گرسنگی و … توسط آن ها مانع مصرف غذا شده و در ابتدای کاهش وزن، بیشتر از چربی، آب میان سلولی را از بدن دفع می کنند.

میزان لاغری با مصرف دارو

با توجه به اطلاعات گفته شده، میزان اثر داروهای لاغری ابتدا به نوع دارو و مکانیسم اثر آن بستگی دارد. در صورتی که دارو به آب میان بافتی سلول ها حمله نکرده و مانع از بین رفتن این آب نشود، بیشتر وزن کاهش یافته از چربی ها خواهد بود

که در این شرایط نیاز به یک رژیم غذایی یا جراحی برای تضعیف چربی ها نیز می باشد و اگر دارو علاوه بر چربی، باعث از بین رفتن آب میان بافتی نیز شود، در روزهای اول، کاهش وزن بسیار زیاد است و به مرور زمان مقدار آن کاهش پیدا می کند.

به طور کلی تمام افرادی که از داروهای لاغری برای کاهش وزن و درمان چاقی استفاده می کنند، بیشتر در هفته های ابتدایی کاهش وزن داشته و بعد از چند هفته در صورت عدم افزایش دوز داروی مصرفی، کاهش وزن آن ها متوقف شده و تنها به چند گرم در هر هفته می رسد.

اگر از بیماری دیابت رنج میبرید برای درمان این بیماری پیشنهاد می کنیم پست درمان دیابت بدون دارو را مطالعه نمائید.

میزان لاغری با مصرف دارو
میزان لاغری با مصرف دارو

چرا پزشکان استفاده از داروهای لاغری را توصیه نمی کنند؟

گاهی اوقات بیماران با مراجعه به پزشک، اصرار به تجویز داروهای لاغری و مصرف آن ها برای کاهش وزن دارند اما به دلایل زیادی مصرف این داروها توسط پزشک توصیه نمی شود.

در واقع به غیر از داروهای تقویتی که جذب مواد مغذی موجود در  خوراکی ها را افزایش داده و از این طریق موجب افزایش احساس سیری می شوند، سایر داروهای لاغری، حتی داروهای با مجوز نیز تنها در شرایط خاص برای بیماران تجویز می شوند که علت این امر عوارض داروهای لاغری است. برخی از عوارضی که پزشکان به علت آن از تجویز داروی لاغری خودداری می کنند، به شرح زیر می باشند.

افزایش ضربان قلب

یکی از مشکلاتی که بعد از مصرف بسیاری از داروهای لاغری برای بیماران ایجاد می شود، افزایش ضربان قلب است. بیشتر داروهای لاغری برای کمک به کاهش وزن و لاغری بیماران، متابولیسم بدن را افزایش می دهند. بالا رفتن متابولیسم به طور مستقیم در ضربان قلب بیمار تاثیرگذار است.

اثرات قرص لاغری بر اندام ها و غدد در قلب نیز بی تاثیر نیست و موجب بالا رفتن غیر عادی عملکرد آن می شود. بیشتر مبتلایان به چاقی که برای کاهش وزن از قرص های لاغری استفاده می کنند، بعد از مدتی به درجات مختلف آریتمی دچار می شوند.

اعتیاد به داروی مصرفی

دیگر عارضه ای که باعث منع تجویز داروهای لاغری توسط پزشکان می شود، اعتیاد به این داروهاست که در مورد قرص لاغری wisser صدق می کند. بعد از مصرف این داروها، تغییرات زیادی در وضعیت داخلی بدن ایجاد می شود که در صورت قطع مصرف دارو و نرسیدن ترکیبات آن به بدن، باعث تشویش و اختلال در سیستم داخلی بدن شده و این مسئله در وضعیت فیزیکی فرد نیز تاثیرگذار می باشد.

بالا رفتن فشار خون

عارضه رایج دیگر که بعد از مصرف داروهای لاغری در اکثر بیماران بروز می کند، بالا رفتن ناگهانی فشار خون است. حتی در بیمارانی که پیش از مصرف دارو سابقه ای در مورد این بیماری نداشته باشند نیز با شروع مصرف و به خصوص بالا بردن دوز دارو برای نتیجه گیری بهتر فشار خون افزایش پیدا می کند.

این مسئله همچنین به علت کافئین و افدرین موجود در اکثر داروهای لاغری نیز رخ می دهد. این مواد موجب انبساط ریه و افزایش ضربان قلب شده و در نهایت با ادامه مصرف دارو به بالا رفتن فشار خون منجر می شوند.

بی خوابی

بی خوابی دیگر عارضه داروهای لاغری است که به علت وجود کافئین و اعتیاد به مصرف داروها برای بیمار به وجود می آید. کیفیت خواب با مصرف این داروها کاهش پیدا کرده و به مرور، ساعت خواب بیمار کاهش پیدا می کند.

با توجه به این که بیشترین تعادل ترشح هورمون ها در زمان خواب رخ می دهد، بی خوابی ناشی از مصرف این داروها موجب به هم ریختگی هورمون ها شده و به خصوص در صورتی که بیمار در سنین بلوغ و رشد قرار داشته باشد، در این مسئله نیز تاثیرگذار می باشد.

به همین دلیل تمام پزشکان به جای مصرف داروهای لاغری مانند قرص لاغری wisser، روش های با تایید جهانی مانند جراحی را به بیمار توصیه می کنند.

بی خوابی
بی خوابی

قرص لاغری wisser چیست؟

همان طور که گفته شد، قرص های لاغری انواع  مختلفی دارند. امروزه شرکت های تجاری زیادی در زمینه تولید و عرضه قرص های لاغری فعالیت می کنند که هر کدام ترکیبات و هدف مشخص خود را دارند. قرص لاغری wisser، یکی از داروهای لاغری است که امروزه محبوبیت زیادی به خصوص در میان جوانانی که به دنبال لاغری و کاهش وزن می باشند، پیدا کرده است. در این بخش از مقاله، در مورد قرص لاغری wisser صحبت خواهیم کرد.

قرص لاغری wisser

قرص لاغری wisser، یک مکمل چربی سوز است که در انواع مختلف عرضه شده و برای لاغری و کاهش وزن مورد استفاده قرار می گیرد. تولید کنندگان این قرص ادعا می کنند که چربی سوزانده شده به وسیله این قرص، صرف تامین انرژی بدن شده و در نتیجه جزو داروهای لاغری است.

اما تجربه مصرف کنندگان این قرص، نشاندهنده این است که بیشتر عوارض داروهای رایج لاغری در مورد این قرص نیز صدق می کند و با مصرف این قرص، بسیاری از مواد معدنی دیگر مانند قند، کربوهیدرات ها و … نیز جذب بدن نشده و در فرآیند دفع از بین می روند.

اثرگذاری قرص لاغری wisser

بیشتر افرادی که چاقی آن ها به حدی است که با استفاده از رژیم و دیگر روش های مشابه، امکان کاهش وزن نداشته یا کاهش وزن آن ها به سختی انجام می شود، به جای امتحان کردن روش های سالم از قرص های لاغری نظیر قرص لاغری wisser استفاده می کنند.

هدف اصلی قرص لاغری wisser، عدم جذب چربی از مواد غذایی و کاهش نیاز به مصرف غذاست. با مصرف این قرص، بیمار برای مدت زمان طولانی تری احساس سیری کرده و دیرتر نیاز به مصرف غذا خواهد داشت. بی نیازی به مصرف غذا، مشکلات زیادی برای بیمار ایجاد می کند که از مهم ترین آن ها کمبود ویتامین های اساسی بدن می باشد.

اثرگذاری قرص لاغری wisser
اثرگذاری قرص لاغری wisser

قرص لاغری wisser چه ترکیباتی دارد؟

سازندگان قرص لاغری wisser، مدعی هستند که این دارو کاملا گیاهی است و در تولیدات آن از مواد شیمیایی استفاده نمی شود. اما با اندکی توجه به اثرگذاری این دارو و نحوه تاثیر آن بر بدن می توان متوجه وجود برخی از مواد شیمیایی در این دارو شد.

به هر حال مطابق ادعای سازندگان، این دارو دارای مواد مختلفی نظیر چای سبز، قهوه سبز، سرکه سبز، فلفل قرمز و … است که در این بخش به طور مجزا در مورد معایب و مزایای هر کدام از این مواد صحبت خواهیم کرد.

چای سبز

چای سبز که به تنهایی یکی از گیاهان معروف و شناخته شده به خصوص در زمینه لاغری است، معایب و مزایای زیادی داشته و مطابق ادعای تولیدکنندگان قرص لاغری wisser در این دارو جزو ترکیبات اصلی می باشد.

چای سبز به منظور لاغری و کاهش وزن باید در کنار رژیم و ورزش استفاده شود. این گیاه دارای تیانین به منظور آرام بخشی است، اما وجود برخی مواد در این گیاه برای بدن مضر می باشد. به عنوان مثال کافئین موجود در چای سبز مانع خواب شده و باعث استرس، بالا رفتن فشار خون و تغییر خلق و خوی بیمار می شود.

قهوه سبز

قهوه سبز دیگر ماده ای است که گفته می شود در ترکیبات قرص لاغری wisser وجود داشته و به دلیل دارا بودن اسید کلروژنیک، موجب لاغری و کاهش وزن می شود.

البته این در صورتی است که قهوه خام مورد استفاده قرار گیرد. در صورتی که قهوه تفت داده شود، دیگر اثری در کاهش وزن نخواهد داشت.

این گیاه اما عوارض زیادی نیز دارد. از جمله عوارض این گیاه می توان به ناراحتی های معده، بالا رفتن ضربان قلب، تکرر ادرار و … اشاره کرد که بیشتر آن ها به علت وجود کافئین زیاد در این گیاه است که طبیعت خانواده قهوه هاست.

سرکه سبز

سرکه سبز یا سرکه انگور که از انگور سبز گرفته می شود، از جمله موادی است که در بسیاری از کشورها همراه با غذا و برای مزه دار کردن سالاد استفاده می شود.

به همین دلیل مصرف آن در حالت کلی بلامانع است. اما به علت اسیدی بودن، مصرف این ماده به طور روزانه خطرناک بوده و حداقل مشکلی که ایجاد می کند، آسیب به معده و مینای دندان است.

به همین دلیل قرص لاغری wisser نیز که حاوی این ماده است، می تواند باعث آسیب به معده شود. سرکه، سرد مزاج است و در میل جنسی نیز تاثیر می گذارد. به همین دلیل بیشتر مصرف کنندگان این قرص، این مشکل را نیز دارا می باشند.

مکانیسم اثر و عملکرد قرص لاغری wisser به چه صورت است؟

قرص لاغری wisser، محصولی است که به منظور چربی سوزی عرضه شده است. در مورد این دارو می توان گفت که در انواع مختلف پودری، قرص و … تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

در بخش قبل، موادی که مطابق ادعای تولیدکنندگان در این قرص وجود دارد معرفی شدند. اما این که این مواد  چگونه می توانند منجر به لاغری و کاهش وزن شوند و این قرص به چه صورت در بدن تاثیر گذاشته و به لاغری بیمار منجر می شود، موضوع این قسمت از مقاله است.

مکانیسم اثر قرص لاغری wisser

بیشتر موادی که مطابق ادعای سازندگان این قرص در تولید آن مورد استفاده قرار می گیرند، حاوی کافئین می باشند. کافئین موجب افزایش متابولیسم سلول ها شده و این مسئله نیز به بالا رفتن سوخت و ساز بدن منتهی می شود.

همچنین در صورتی که این قرص صددرصد گیاهی باشد، وجود موادی مانند سرکه و چای سبز در میزان اشتها تاثیر گذاشته و باعث کاهش آن تا حد زیادی می شود.

در مورد این قرص، گفته می شود که وجود فلفل قرمز در ترکیبات آن باعث سوزانده شدن چربی ها می شود و سرکه سبز، مانع جذب چربی از مواد غذایی شده و از این طریق به لاغری و کاهش وزن بیماران منجر می شود.

تجزیه چربی ها از دیگر مواردی است که مطابق گفته ها توسط این قرص اتفاق افتاده و در کاهش وزن و لاغری تاثیرگذار است. البته همان طور که گفته شد، تمام نکاتی که در مورد این دارو گفته می شود، در حد ادعاست و این که آیا واقعا این دارو با همین ترکیبات چنین مکانیسمی داشته باشد، مسئله ای است که اثبات نشده است.

مکانیسم اثر قرص لاغری wisser
مکانیسم اثر قرص لاغری wisser

برای مصرف قرص لاغری wisser چه روشی به بیماران توصیه می شود؟

هر چند به طور کل مصرف قرص لاغری wisser توصیه نمی شود و پزشکان به بیمارانی که قصد لاغری و کاهش وزن را دارند، به جای مصرف این قرص و دیگر داروهای مشابه می گویند که بهتر است از روش های سالم و بدون خطر که دارای تایید جهانی هستند، مانند عمل جراحی استفاده کنند. اما بسیاری از بیماران باز هم مصرف این قرص را ترجیح می دهند.

بنابراین بهتر است که در صورت اصرار به مصرف این دارو، مطابق با دستور مصرف گفته شده توسط سازندگان، این دارو را مورد استفاده قرار داد تا عوارض آن کاهش یابد.

نحوه مصرف قرص لاغری wisser

مطابق گفته پزشکان، مصرف قرص لاغری wisser عوارض زیادی دارد اما با مصرف درست می توان تا حد زیادی از این عوارض جلوگیری کرد.

البته در بیشتر بیماران نتیجه گیری از این دارو تنها به هفته های اولیه مصرف محدود شده و برای نتیجه گیری طولانی مدت، بیمار باید به مرور زمان دوز مصرف آن را افزایش دهد که مشکلات زیادی برای بیمار ایجاد می کند.

با این حال مصرف مطابق دستور، برخی از آسیب های وارده این قرص به بدن را ممانعت می کند. برای مصرف صحیح این دارو، توصیه می شود که قرص لاغری wisser را صبح ها پیش و پس از صبحانه مورد استفاده قرار داد.

وعده اول این قرص باید نیم ساعت قبل از صبحانه همراه با آب فراوان و وعده دوم این قرص باید شش ساعت بعد از صبحانه و باز هم با آب فراوان مورد استفاده قرار گیرد.

نکته مهمی که در مورد مصرف این قرص گفته می شود، عدم بالا بردن ناگهانی دوز مصرفی است. همچنین هیچگاه نباید دو قرص را به صورت همزمان مورد استفاده قرار داد.

نحوه مصرف قرص لاغری wisser
نحوه مصرف قرص لاغری wisser

آیا قرص لاغری wisser جزو داروهای تایید شده توسط پزشکان است؟

همان طور که در بخش های قبلی مقاله گفته شد، تمام داروهای لاغری مورد تایید پزشکان نبوده و برای کاهش وزن توصیه نمی شوند. زمانی که بیمار با مشکل چاقی به پزشک مراجعه می کند، بسته به میزان چاقی و وضعیت بیمار، درمان مشخص می شود.

در چاقی های مفرط که بیمار حداقل 30 کیلو اضافه وزن داشته باشد، درمان معمولا به صورت جراحی توصیه می شود. اما بسیاری از بیماران به دلیل عدم آشنایی با مزایای جراحی تمایلی به استفاده از این روش ندارند.

انتخاب بعدی پزشک برای این بیماران رژیم غذایی است و برای نتیجه گیری بهتر از آن، برخی از داروها در کنار رژیم تجویز می شود. این داروها باید شرایط به خصوصی داشته باشند، به عبارت دیگر هر دارویی قابل تجویز و استفاده نیست.

ویژگی داروهای تجویز شده توسط پزشک

برای این که یک داروی لاغری توسط پزشک تجویز شود، ابتدا باید دارای تمام مجوزهای سازمان بهداشت و غذا و دارو باشد. در مورد داروهای خارجی که به کشور وارد می شوند، داشتن تاییدیه سازمان بهداشت جهانی و سپس مجوزهای وزارت بهداشت پیش از عرضه در بازار الزامی است و تنها این داروها توسط پزشک تجویز می شوند. بنابراین قرص لاغری wisser جزو داروهایی نیست که پزشکان برای درمان چاقی و لاغری از آن استفاده کنند.

از ویژگی های دیگر داروهای تجویزی توسط پزشکان می توان به کاهش وزن به مرور و به آرامی اشاره کرد. در واقع این داروها کمک کننده روند کاهش وزن با رژیم غذایی یا جراحی می باشند و در صورتی که به تنهایی مورد استفاده قرار گیرند، اثری در لاغری نخواهند داشت و تنها ممکن است کاهش وزن چند گرمی را منجر شوند.

ویژگی داروهای تجویز شده توسط پزشک
ویژگی داروهای تجویز شده توسط پزشک

عوارض مصرف قرص لاغری wisser چیست؟

قرص لاغری wisser، به عنوان یکی از داروهایی که امروزه در بسترهای مختلف تبلیغ شده و توصیه زیادی به مصرف آن و نتیجه گیری برای لاغری و کاهش وزن می شود، بدون عارضه نیست. آشنایی با عوارض این قرص به کاهش وسوسه مصرف آن کمک زیادی می کند. در این بخش به برخی از مهم ترین عوارض مصرف قرص لاغری wisser خواهیم پرداخت.

مشکلات گوارشی

اولین عارضه مصرف قرص لاغری wisser، مشکلات گوارشی است. بعد از مصرف این قرص و به مرور، معده ضعیف تر می شود، ضعف معده با مشکلاتی نظیر حالت تهوع، درد و سوزش معده و … همراه می شود.

در صورتی که گیاهی بودن این قرص را بپذیریم، این مشکلات بیشتر به علت وجود فلفل قرمز و سرکه سبز در این دارو رخ می دهند و بیمار برای درمان آن ها باید مصرف قرص را قطع کند.

ضعف و سرگیجه

دیگر عارضه رایجی که بعد از مصرف قرص لاغری wisser برای بیماران پیش می آید، ضعف و سرگیجه است. همان طور که در بخش های قبلی گفته شد، بعد از مصرف این قرص، فرد، اشتهای خود را از دست می دهد و حتی برای خوردن مواد غذایی مفید نیز تمایلی ندارد.

همچنین این دارو به منظور کاهش وزن و عدم جذب چربی، مانعی برای جذب دیگر مواد مغذی نیز ایجاد می کند که این مسئله در ایجاد بیحالی های شدید نقش اساسی دارد.

اعتیاد به مصرف دارو

تقریبا تمام بیمارانی که این قرص را برای کاهش وزن استفاده می کنند، این نظر را دارند که بعد از قطع مصرف دارو تا مدت ها نیاز و میل شدیدی به استفاده دوباره از آن داشتند که این مسئله نشاندهنده اعتیاد آور بودن این قرص است و در صورتی که دوره مصرف آن طولانی شود، این اعتیاد تشدید پیدا کرده و قطع مصرف دارو سخت تر می شود.

اعتیاد به مصرف دارو
اعتیاد به مصرف دارو

چه افرادی اشتیاق بیشتری به مصرف قرص لاغری wisser دارند؟

تبلیغات گسترده تر در زمینه مصرف داروهای لاغری و امکان تهیه ساده تر این داروها از فضای اینترنت باعث شده که مصرف کنندگان این مواد نسبت به گذشته افزایش پیدا کنند. اما هنوز هم می توان متقاضیان مصرف این داروها را به گروه های مشخصی تقسیم بندی کرد.

به عبارت دیگر تمام افرادی که به چاقی مبتلا هستند، نیازی به مصرف این قرص نداشته و تنها افرادی برای کاهش وزن به سراغ این روش ها می روند که یا آگاهی لازم نسبت به روش های تایید شده مانند جراحی را ندارند و یا در لاغری و کاهش وزن ناتوان مانده اند.

متقاضیان اصلی قرص لاغری wisser

متقاضیان اصلی قرص لاغری wisser، بیمارانی هستند که چاقی آن ها از محدوده عادی فراتر رفته و به حدی است که با روش های طبیعی امکان کاهش وزن نداشته یا روند کاهش وزن آن ها بسیار دشوار می شود.

این بیماران با توجه به وضعیت خود ابتدا به سراغ داروهای لاغری مانند قرص لاغری wisser می روند و بعد از شکست در این مورد، به سراغ روش های تایید شده مانند جراحی خواهند رفت.

البته نکته دیگری که باعث تمایل افراد به مصرف این گونه داروها به جای استفاده از روش های ثابت شده می شود، هزینه این داروهاست. در روش هایی مانند جراحی، بیمار باید هزینه عمل را یکباره پرداخت  کند که این مسئله برای بسیاری از بیماران آزاردهنده است.

متقاضیان اصلی قرص لاغری wisser
متقاضیان اصلی قرص لاغری wisser

هر چند بیشتر هزینه های عمل جراحی توسط بیمه های مختلف پرداخت می شود، اما بیمار با تصور این که خریداری قرص به صرفه تر بوده و صرفه جویی بیشتری در هزینه ها خواهد کرد، به سراغ این دارو می رود. تبلیغات گسترده و گول زننده از دیگر مواردی هستند که باعث تشویق بیماران به خریداری و مصرف قرص لاغری wisser می شود.

در صورت مصرف قرص لاغری wisser، کاهش وزن چه میزان و به چه علت است؟

یکی از دلایل مهم مصرف کنندگان قرص لاغری wisser، برای علاقه مندی به این دارو و ادامه مصرف آن با وجود بروز برخی مشکلات نتیجه گیری از آن به خصوص در هفته های ابتدایی مصرف است.

به عبارت دیگر نتیجه گیری در اولین بسته مصرفی دارو به حدی است که بیمار حتی در صورت پایین آمدن سرعت کاهش وزن نیز باز هم به سراغ این دارو رفته و برای دوره های بعد از آن استفاده می کند. با این حال نمی توان مقدار دقیقی را برای کاهش وزن با این دارو مشخص کرد و مقدار این مسئله در هر بیمار با توجه به شرایط او متفاوت می باشد.

علل تفاوت در میزان کاهش وزن

شرایط بیماران در زمان شروع مصرف قرص لاغری wisser، یکسان نیست. به همین دلیل هر فرد کاهش وزن متفاوتی را با شروع مصرف این قرص تجربه می کند.

به عنوان مثال بیمارانی که به طور کل تغذیه کمتری داشته یا بیشتر حجم غذای مصرفی آن ها را مواد سالم اما بیش از حد تشکیل می دهد، معمولا کاهش وزن بیشتری را به خصوص در هفته های اول تجربه می کنند یا بیمارانی که فعالیت های منظم ورزشی دارند، با مصرف این دارو سریع تر کاهش وزن خواهند داشت.

علل تفاوت در میزان کاهش وزن
علل تفاوت در میزان کاهش وزن

البته مسائلی مانند سوخت و ساز بدن، وضعیت غدد و … نیز در این میزان تاثیرگذار است و با توجه به این که این دارو دچار اختلال هورمون ها می شود، در بیمارانی  که مشکلات پیش زمینه ای مانند تیروئید دارند، مصرف این دارو بی تاثیر می باشد.

دیگر نکته ای که در مورد میزان کاهش وزن با قرص لاغری wisser باید به آن اشاره کرد، کاهش آب میان بافتی بدن در هفته های ابتدایی مصرف قرص است که باعث کاهش وزن چشمگیر شده و با توقف این مسئله، شدت کاهش وزن نیز بسیار کم می شود.

عارضه های ناشی از قرص لاغری wisser به چه صورت درمان می شوند؟

معمولا بعد از مصرف تمام داروهای لاغری، به خصوص زمانی که دارو از نوع بدون مجوز و تایید نشده باشد، بیمار دچار مشکلاتی می شود. این مشکلات بسته به نوع دارو و حساسیت بیمار ممکن است به صورت خفیف بروز کرده یا از همان ابتدا شدید و مزمن باشند که هر کدام روش مقابله و درمان خاص خود را دارند.

در مورد قرص لاغری wisser و عوارض مصرف آن نیز اولین مسئله ای که در اقدام در مقابل مشکلات این دارو باید به آن توجه شود، شدت عارضه است.

عارضه های خفیف مانند سردرد، سرگیجه، تهوع و خشکی دهان به مرور و بعد از قطع مصرف قرص درمان می شوند اما در صورتی که فرد دچار عارضه های جدی تر مانند تغییر حالت ادرار یا مدفوع، سوزش شدید معده، نوسان دائمی فشار خون، احساس سنگینی یا تپش قلب شدید و حتی بی قراری شود، باید فورا به پزشک مراجعه کند.

عارضه های ناشی از قرص لاغری wisser به چه صورت درمان می شوند؟
عارضه های ناشی از قرص لاغری wisser به چه صورت درمان می شوند؟

پزشکان معمولا به عنوان اولین اقدام، معده بیمار را به طور کامل شست و شو می دهند تا هر گونه اثر و عارضه ای از وجود قرص از بدن بیمار پاکسازی شود. سپس با تزریق سرم های تقویتی و داروهای حاوی مواد مغذی که توسط قرص حذف شده است، به بهبود حال بیمار کمک می کنند.

در صورت عدم نتیجه گیری از قرص لاغری wisser بهترین راه لاغری چیست؟

تقریبا می توان گفت که نود درصد مصرف کنندگان قرص لاغری wisser، نتیجه دلخواه را از مصرف این دارو دریافت نمی کنند. این افراد معمولا در هفته های اول، کاهش وزن خوبی را تجربه می کنند

اما به مرور زمان و با کاهش آب میان بافتی بدن و عادت کردن معده به اثرات قرص، سرعت کاهش وزن پایین آمده تا جایی که به طور کل متوقف می شود و آن زمان بیمار دیگر از قرص استفاده نخواهد کرد.

البته برخی بیماران در چنین شرایطی به جای قطع مصرف، اقدام به بالا بردن دوز دارو می کنند که این کار بسیار خطرناک بوده و مشکلات جدی به همراه دارد.

در صورتی که بیمار با وجود مصرف قرص لاغری wisser، نتیجه مناسبی دریافت نکرده و کماکان به چاقی و اضافه وزن مبتلا باشد، باید راه های سالم و مطمئن را جایگزین مصرف دارو کند و یکی از بهترین راه ها جراحی لاغری است.

جراحی لاغری که به منظور درمان چاقی و با تغییر مستقیم معده یا از بین بردن چربی ها و تخلیه آن ها انجام می شود، یکی از بهترین روش هایی است که امروزه برای درمان چاقی های شدید از آن استفاده می شود.

این روش به علت ساز و کار و فرآیند کاهش وزن، جزو کم زحمت ترین روش ها برای بیماران است و تقریبا تمام بیمارانی که از آن استفاده می کنند، نتیجه داخواه خود را در کمتر از یک سال دریافت می کنند.

قرص لاغری wisser به طور قطع برای چه افرادی ممنوع است؟

در قسمت های قبلی مقاله، در مورد عوارض زیانبار قرص لاغری wisser صحبت شد. اما این عوارض در افرادی ایجاد می شود که از نظر سلامت بدنی و داخلی در بهترین شرایط به سر برده و تنها دچار چاقی هستند.

در دیگر افراد، به خصوص افرادی که به بیماری های خاص مبتلا می باشند، مصرف این قرص نه تنها باعث درمان چاقی نمی شود، بلکه آسیب های جدی به وضعیت بیمار وارد کرده و در اغلب موارد موجب جدی تر شدن عارضه های بیماری می شود.

به همین دلیل مصرف قرص لاغری wisser و دیگر داروهایی از این دست برای برخی از گروه ها به طور کامل ممنوع می باشد. از جمله این گروه ها می توان به افراد زیر 18 سال اشاره کرد.

قرص لاغری wisser به طور قطع برای چه افرادی ممنوع است؟
قرص لاغری wisser به طور قطع برای چه افرادی ممنوع است؟

گاهی اوقات نوجوانانی که به چاقی مبتلا هستند، برای کاهش وزن راحت تر از این گونه داروها استفاده می کنند. علاوه بر مشکل اعتیاد آوری، مصرف این دارو در سنین پایین به خصوص نوجوانی مسائلی مانند مشکلات روحی، مشکلات معده و … را به وجود می آورد. زنان باردار و شیرده نیز نباید این دارو را تحت هیچ عنوان مورد استفاده قرار دهند.

از دیگر گروه هایی که مصرف قرص لاغری wisser برای آن ها ممنوع می باشد، بیماران حساس به برخی مواد غذایی مانند شیر، سویا و بادام است.

چه مسائلی در محبوبیت قرص لاغری iser برای کاهش وزن تاثیرگذارند؟

با وجود تاکید سازمان بهداشت جهانی، هنوز هم قرص های لاغری در برندهای تجاری مختلف تولید و در بازار عرضه می شوند. بیشترین دلیل این مسئله داشتن متقاضی بالا برای مصرف این داروها و محبوبیت آن هاست.

اما ممکن است این سوال ایجاد شود که چرا با وجود اطلاع رسانی در مورد معایب و عوارض این داروها، هنوز هم بسیاری از افراد به عنوان اولین انتخاب برای کاهش وزن از موادی مانند قرص لاغری wisser استفاده می کنند؟ این سوال در ادامه و با بررسی دلایل محبوبیت، پاسخ داده خواهد شد.

تبلیغات گسترده

تبلیغات گسترده و نمایشی یکی از مهم ترین دلایل در محبوبیت یک محصول است. در مورد قرص های لاغری مانند قرص لاغری wisser نیز این قاعده برقرار است و با توجه به تبلیغات زیادی که امروزه از این دارو در بسترهای مختلف و اغلب قابل اعتماد و دسترس مانند وب سایت ها، اینستاگرام و … انجام می شود، این دارو متقاضیان خود را دارد.

به خصوص که در تبلیغات قرص لاغری iser تاکید بر نتیجه بخشی این دارو با مصاحبه های ساختگی از مصرف کنندگان آن صورت می گیرد که این مسئله دیگر عامل تاثیرگذار در افزایش محبوبیت آن است.

سادگی مصرف

با وجود روش های دیگر کاهش وزن که نیاز به آمادگی و پیش زمینه ای برای انجام دارند، داروهای لاغری این چنین نیستند و به محض تهیه آن ها می توان مصرف را آغاز کرد. بنابراین این عامل را نیز می توان یکی دیگر از دلایل محبوبیت این دارو در میان بیماران مبتلا به چاقی دانست.

هزینه مقطعی

در مقایسه با روش های تایید جهانی مانند جراحی چاقی که هزینه انجام آن باید در ابتدا و اغلب به صورت یکجا پرداخت شود، هزینه داروهای لاغری دوره ای و با خرید هر بسته پرداخت می شود.

این مسئله از دیگر دلایل محبوبیت این داروهاست. اما بسیاری از بیماران به این نکته توجه نمی کنند که با وجود پرداخت هزینه یکجای جراحی، بخش زیادی از مبلغ توسط بیمه باز گردانده می شود. در حالی که داروهای لاغری به علت نداشتن مجوز و عدم تجویز توسط پزشک، تحت پوشش بیمه قرار نگرفته و هزینه آن ها بازگشتی نخواهد داشت.

کاهش فوری اشتها

در نهایت آخرین عاملی که باعث می شود تا بیماران به مصرف داروهایی مانند قرص لاغری wisser رو بیاورند، کاهش فوری اشتهاست که علت آن، ترکیبات خاص و اثرگذار در سلول های مغزی موجود در این داروها می باشد. این مسئله باعث رضایت بیماران است و در ابتدای مصرف، توجهی به عوارض اعتیادآور آن نمی کنند.

کاهش فوری اشتها
کاهش فوری اشتها

آیا از نظر هزینه می توان قرص لاغری wisser را جایگزین بهتری برای دیگر روش ها دانست؟

هنگامی که صحبت از انتخاب یک روش برای لاغری و کاهش وزن می شود، اغلب بیماران علاوه بر نتیجه بخشی و میزان لاغری با استفاده از روش انتخابی، به هزینه هایی که باید برای استفاده از آن صرف شود نیز توجه می کنند. البته این امری طبیعی است و با توجه به تفاوت بودجه هر فرد، باید بهترین روش بسته به توانایی ها انتخاب شود.

اما با وجود این که قرص لاغری wisser هزینه نسبتا مناسبی داشته و به علت دوره ای بودن هزینه ها پرداخت آن برای بیشتر بیماران مناسب و امکانپذیر است، باز هم نمی توان گفت که استفاده از آن توجیه اقتصادی داشته و به صرفه تر از سایر روش هاست.

آیا از نظر هزینه می توان قرص لاغری wisser را جایگزین بهتری برای دیگر روش ها دانست؟
آیا از نظر هزینه می توان قرص لاغری wisser را جایگزین بهتری برای دیگر روش ها دانست؟

بنابراین اولین علت، عدم پوشش بیمه های مختلف برای این قرص است. تمام بیمه ها، تنها از داروهایی حمایت می کنند که توسط پزشک تجویز شده و در داروخانه های معتبر فروخته شوند.

داشتن مجوز غذا و دارو از دیگر ویژگی های داروهای تاییدی توسط شرکت بیمه است. همچنین با توجه به این که این دارو در دراز مدت عوارض زیادی برای بیمار ایجاد کرده و سرعت کاهش وزن تنها در هفته های ابتدایی چشمگیر است، با پرداخت هزینه برای این قرص، علاوه بر نرسیدن به نتیجه دلخواه، باید هزینه زیادی را نیز صرف درمان عوارض مصرف قرص لاغری wisser کرد.

قطع ناگهانی مصرف قرص لاغری wisser چه مشکلاتی برای بیمار ایجاد می کند؟

با توجه به مکانیسم اثر قرص لاغری wisser در اندام های بدن و سلول های مغزی، در صورت قطع ناگهانی آن، مشکلات زیادی برای بیمار به وجود می آید. مشکلات ناشی از قطع مصرف یکباره، گاها بیشتر از عوارض این داروست و در بیشتر افراد موجب می شوند که بیمار با شدت بیشتری به مصرف مجدد روی بیاورد.

در صورتی که بیمار بعد از مصرف قرص لاغری wisser، با عوارض آن مواجه شده و قصد قطع مصرف را داشته باشد، ابتدا باید به پزشک مراجعه کند. برای کاهش اثرات سوء قطع مصرف، پزشک معمولا داروهایی را به عنوان جایگزین برای بیمار تجویز می کند.

این داروها کمک می کنند که نیاز بدن به ترکیبات قرص تا حد زیادی کاهش پیدا کند. در مواردی حتی ممکن است پزشک برنامه غذایی بیمار را مطابق با ترکیبات موجود در قرص تنظیم کند تا بدن با دریافت همان ترکیبات اما به صورت سالم به عدم مصرف قرص عادت کرده و سپس روشی سالم و کم خطر برای کاهش وزن جایگزین شود.

شایع ترین مشکلی که قطع ناگهانی مصرف دارو برای بیماران به وجود می آورد، سردرد و ضعف های ناگهانی است. همچنین به هم خوردگی وضعیت خواب و اختلالات معده و گشنگی غیرعادی از دیگر عوارضی است که قطع مصرف قرص لاغری wisser به صورت خودسرانه به دنبال دارد.

قطع ناگهانی مصرف قرص لاغری wisser چه مشکلاتی برای بیمار ایجاد می کند؟
قطع ناگهانی مصرف قرص لاغری wisser چه مشکلاتی برای بیمار ایجاد می کند؟

در انتخاب بهترین روش برای لاغری و کاهش وزن، چه نکاتی باید در نظر گرفته شود؟

با توجه به صحبت هایی که تا اینجای مقاله انجام شد، ممکن است این سوال ایجاد شود که چه روشی را می توان به عنوان بهترین شیوه کاهش وزن انتخاب کرد. در انتخاب روش مناسب برای کاهش وزن، نکات زیادی باید در نظر گرفته شوند. اولین مورد، میزان چاقی بیمار است.

زمانی که بیمار با مشکل چاقی به پزشک مراجعه می کند، ابتدا شاخص توده بدنی وی بررسی می شود. شاخص توده بدنی، میزان چربی ها در شرایط فعلی بیمار و مقدار مورد نیاز برای کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل را مشخص می کند. بسته به نتایج محاسبه شاخص توده بدنی، هر بیمار باید از روش متفاوتی برای کاهش وزن استفاده کند.

به عنوان مثال بیمارانی که شاخص آن ها محدوده چاقی مفرط را نمایش دهد، برای کاهش وزن و لاغری تنها باید از جراحی چاقی استفاده کنند.

جراحی یک روش ایمن، کم خطر و قطعی برای کاهش وزن است که بیمار بعد از انجام آن به طور حتم لاغری را تجربه می کند. اما در افرادی که تنها مقداری اضافه وزن داشته باشند، تنظیم یک رژیم مناسب می تواند باعث لاغری آن ها به شیوه ای سالم شود.

برای

ماندگاری کاهش وزن با مصرف قرص لاغری wisser چه میزان است؟

یکی از دغدغه های افراد بعد از لاغری و کاهش وزن، بازگشت مجدد وزن می باشد. در برخی از افراد، بازگشت وزن حتی بیشتر از مقدار قبلی اتفاق می افتد که این مسئله به غیر از جراحی چاقی، در سایر روش ها امکانپذیر است. در مورد قرص لاغری wisser نیز احتمال بازگشت وزن وجود دارد.

به خصوص چون در هفته های ابتدایی بخشی از وزن از دست رفته بدن به علت کاهش آب میان بافتی است، در صورت قطع مصرف دارو و شروع مجدد به غذا خوردن، ابتدا آب بین سلول ها به بدن بازگشته و سپس مواد مغذی که در طول مصرف قرص جذب بدن نمی شدند، مجددا توسط سلول ها جذب و در بدن باقی می مانند که این مسئله موجب بازگشت بخشی از وزن می شود.

همچنین به دلیل کاهش اشتهای شدید بعد از مصرف این قرص، بیشتر بیماران بعد از قطع مصرف دارو، میل بیشتری به مصرف غذا پیدا می کنند و در روزهای ابتدایی به صورت افراطی و غیر ارادی از غذا استفاده می کنند که این مسئله در نهایت به بازگشت تمام یا بیشتر وزن از دسته رفته منتهی می شود.

به منظور جلوگیری از این موضوع و ممانعت از کاهش وزن، حتی در صورتی که لاغری با استفاده از قرص لاغری wisser ایجاد شده باشد نیز باید بعد از پایان استفاده این دارو، دیگر روش های کاهش وزن را به عنوان سبک زندگی انتخاب کرد یا برای قطعی شدن و نهایی کردن کاهش وزن، از آن ها نیز استفاده کرد.

منبع:

w68662

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید