قرص لاغری unique

در این مقاله قصد داریم تا قرص لاغری unique را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم. لطفا تا انتهای این مقاله علمی پزشکی، ما را همراهی نمایید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

اگر ساکن شمال هستید برای انجام جراحی لاغری توصیه می کنیم صفحه بهترین دکتر جراحی لاغری در شمال را مشاهده کنید.

قرص لاغری unique قرصی است محصول کشور کانادا که امروزه به عنوان قرصی برای کاهش اشتها و چربی سوزی وارد بازار شده است.

قرص لاغری unique
قرص لاغری unique

این قرص ترکیبات گیاهی دارد که این ترکیبات شامل لوتوس، تخم کاسنی، زیره، گلوکومنان، کافئین و اورلیستات می باشد. ترکیبات گیاهی موجود در قرص یونیک سبب کاهش اشتها یا چربی سوزی و لاغری می شود.

این قرص جلوی جذب بیش از حد چربی را گرفته که در نتیجه از چاق شدن جلوگیری می کند. اما آیا به راستی ترکیبات این قرص فقط گیاهی می باشند؟

در بسیاری از تبلیغات قرص لاغری unique گفته می شود که شما بدون رژیم غذایی خاص و ورزش می توانید به وزن و فرم ایده آل خود برسید! متخصصان تغذیه طبق تحقیقات صورت گرفته معتقدند که هیچ کدام از روش های کاهش وزن بدون رژیم غذایی و ورزش اثر بخش نخواهند بود.

پس فریب این تبلیغات را که بدون رژیم و ورزش و تنها با خوردن یک قرص لاغر می شوید را نخورید. در این مقاله در مورد ترکیبات و عوارض مصرف قرص لاغری unique و به طور کلی قرص های لاغری توضیحات کاملی را در اختیارتان خواهیم گذاشت و روش های جایگزین این قرص های مضر را معرفی خواهیم کرد.

اطلاعات دارویی قرص لاغری unique

قرص لاغری یونیک اسلیم (۳۰ عددی) (Unique slim) محصول کشور کاناداست. به عنوان یک مکمل چربی سوز برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هشدار: با توجه به اینکه در بسیاری از قرص های لاغری از مواد مخدر شیشه استفاده می شود، این وب سایت، استفاده از این قرص ها را به هیچ وجه توصیه نمی کند. همچنین فروش این قرص ها توسط ما انجام نمی شود .

فهرست مطالب:

چه عواملی سبب چاقی در افراد می شود؟

ویژگی قرص های لاغری

موارد عدم مصرف قرص لاغری unique چیست؟

ترکیبات قرص لاغری unique چیست؟

قرص لاغری unique چگونه سبب کاهش وزن می شود؟

آیا قرص های لاغری موثر عمل می کنند؟

عوارض مهم قرص لاغری Unique

عوارض طولانی مدت مصرف قرص های لاغری چیست؟

آیا عوارض قرص های لاغری دائمی است؟

بهترین قرص های لاغری کدام نوع قرص است؟

کدام نهاد ایمنی و سلامت، قرص لاغری Unique را تایید می کند؟

مکمل های تغذیه ای چیست؟

کم خوابی ناشی از مصرف قرص unique چگونه سبب چاقی مجدد می شود؟

قرص لاغری Unique چه میزان وزن را کم می کند؟

عوارض چاقی چیست؟

چرا باید جراحی چاقی را انتخاب کنیم؟

بهترین روش کاهش وزن چه روشی است؟

آیا می توان در کنار جراحی چاقی از قرص لاغری Unique استفاده کرد؟

مزایای جراحی چاقی چیست؟

نکاتی در مورد جراحی چاقی

انواع روش های جراحی چاقی چیست؟

عمل های جراحی چاقی با چه روشی انجام می شود؟

سخن پایانی

 

چه عواملی سبب چاقی در افراد می شود؟

شرایط و عوامل زیادی در افزایش وزن و چاقی افراد وجود دارد. هر فردی بر اساس شاخص توده بدنی یا BMI می تواند وضعیت بدن خود را بررسی کند.

شاخص توده بدنی به بخش های خیلی لاغر، لاغر، متوسط، دارای اضافه وزن، چاق و خیلی چاق تقسیم بندی شده است که وضعیت بدنی افراد را بر اساس قد و وزن آن ها نشان می دهد. بنابراین میزان چاقی افراد بر اساس قد و استخوان بندی آن ها تعیین می گردد.

چاقی و افزایش وزن بر اساس مصرف بیش از حد کالری، عدم مصرف انرژی و کاهش سوخت و ساز بدن به وجود می آید. گاهی چاقی علتی جز ژنتیک ندارد و فرد در واقع چاقی را به ارث برده است. همچنین عواملی مانند تغییرات محیطی، روانی، اجتماعی و فرهنگی نیز می توانند روی افزایش وزن موثر باشند.

افرادی که قرار است عمل اسیلو معده را برای کاهش لاغری انجام دهند و ساکن یزد هستندلازم است برای تشخیص بهترین دکتر از صفحه بهترین دکتر اسلیو معده در یزد دیدن نمائید.

چه عواملی سبب چاقی در افراد می شود؟
چه عواملی سبب چاقی در افراد می شود؟

در مواردی نیز میزان سوخت و ساز بدن کاهش می یابد. مانند بیماری کم کاری تیروئید که فرد هر چقدر هم که کالری کمتری مصرف کند، باز هم چاق می شود. در نتیجه می توان گفت که در برخی از افراد، دلیل چاقی عدم کنترل فرد نمی باشد.

برای چنین افرادی راهکارهایی وجود دارد که برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های چاقی باید فورا درمان را آغاز کنند. این درمان لزوما مصرف قرص های لاغری نمی باشد که علاوه بر عدم درمان، سبب آسیب به سایر بافت های بدن نیز می گردند. در بخش های بعدی در مورد بهترین راهکارها صحبت خواهیم کرد.

ویژگی قرص های لاغری

این روزها در شبکه های اجتماعی و تبلیغات رسانه، با بسیاری از تبلیغات قرص های لاغری مواجه می شویم. در این تبلیغات، برای افرادی که تمایل به کاهش وزن سریع و ثابت نگه داشتن وزن خود را دارند، قرص ها و مکمل هایی به عنوان راه حل استثنایی معرفی می شوند.

فروشندگان این قرص ها و مکمل ها وعده های اغراق آمیز و عجیبی درباره این داروها به مخاطبان می دهند. جالب است بدانید که این وعده ها و خواص هیچ گونه پشتوانه علمی ندارند و هیچ سازمانی قرص ها و خواص این داروها را تایید نمی کنند.

این قرص ها و مکمل ها ممکن است کمی موثر باشند اما در مقابل هدیه ای نیز برای شما دارند و آن از بین رفتن سلامت بدن است! قرص هایی مانند قرص لاغری unique خطرات پنهانی زیادی دارند که متاسفانه میزان مصرف آن ها به خصوص در افرادی که اختلالات خوردن دارند، در حال افزایش است.

متاسفانه امروزه 50 درصد افراد دارای اضافه وزن و چاقی، از قرص ها و مکمل های گیاهی بدون نسخه استفاده می کنند که سلامت جان خود را به خطر می اندازند.

شما تنها در صورتی می توانید از قرص ها و مکمل های لاغری استفاده کنید که پزشک تجویز کرده باشد. داروهایی که پزشک تجویز می کند، مورد تایید سازمان غذا و دارو می باشند و هیچ گونه خطری برای افراد نخواهد داشت.

موارد عدم مصرف قرص لاغری unique چیست؟

همان طور که در بخش های قبلی اشاره کردیم، مصرف این قرص سلامتی انسان را به خطر می اندازد با این حال برای افراد زیر مصرف این قرص بسیار زیان آور است و خطرات بسیار جدی را به همراه دارد:

موارد عدم مصرف قرص لاغری unique چیست؟
موارد عدم مصرف قرص لاغری unique چیست؟

 

 • افراد گروه سنی زیر 18 سال و بالای 60 سال
 • افراد مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی
 • زنان باردار یا شیرده
 • افراد مبتلا به فشار خون بالا یا پایین
 • افرادی که داروهای خاصی مصرف می کنند.

پیشنهاد می کنیم از پست قرص های بعد از عمل اسلیو دیدن کنید.

ترکیبات قرص لاغری unique چیست؟

شرکت های توزیع کننده قرص لاغری یونیک، برای افزایش فروش از خواص ترکیبات گیاهی این قرص سخن می گویند. تولید کننده قرص یونیک معتقد است که موادی به نام عصاره برنج، زیره، تخم کاسنی، عصاره برگ لوتوس، عصاره گلوکومانان و کافئین مواد تشکیل دهنده این قرص می باشند.

موادی که به گفته تولید کننده برای تهیه این قرص استفاده می شود، خواص زیادی دارند که برای کاهش اشتها و چربی سوزی موثر عمل می کنند.

اما به راستی اگر این ترکیبات برای تهیه قرص یونیک استفاده می شود، پس چرا ما شاهد عوارض خطرناک آن و به خطر افتادن سلامت انسان ها هستیم؟ پس باید گفت که تولید کننده قرص یونیک کمی اغراق آمیز عمل می کند.

خواص موادی را که تولید کننده قرص یونیک معتقد است از آن ها استفاده کرده را در زیر بیان نموده ایم. حتما توجه داشته باشید که این ترکیبات مواد گیاهی برای انسان ضرر ندارند مگر این که با مواد شیمیایی یا دخانیات برای اثر بخشی بیشتر مخلوط شده باشند.

ترکیبات قرص لاغری unique چیست؟
ترکیبات قرص لاغری unique چیست؟

خواص عصاره نارنج

نارنج یکی از مرکبات محبوب ایرانی ها می باشد. ترکیبات نارنج شامل سینفرین و التوپامین است که برای کاهش وزن موثر عمل می کنند. سینفرین موجود در نارنج سیستم متابولیسم بدن را افزایش می دهد. این ماده شیمیایی سلول های چربی موجود در خون را آزاد می کند. در نتیجه سرعت متابولیسم بدن بیشتر از حد معمول می شود که کاهش وزن را در پی دارد.

خواص عصاره زیره

زیره یکی از مهم ترین ادویه های مورد استفاده در طب سنتی است که خواص بسیار زیادی دارد. از جمله مهم ترین این خواص، گرمینه بودن آن است که در نتیجه سبب افزایش متابولیسم بدن می گردد.

مصرف زیره به همراه غذا به هضم زودتر مواد غذایی کمک می کند. زیره عملکرد سیستم گوارش را بهبود می بخشد و سلول های چربی را در خون آزاد می کند. در زیره ترکیب شیمیایی به نام تیموکینون وجود دارد. تیموکینون یک آنتی اکسیدان و ماده ضد التهاب قوی می باشد.

این ماده شیمیایی مقاوت سلول های بدن را در برابر گلوکز افزایش داده و میزان قند خون بدن را کاهش می دهد. زیره مقدار زیادی فیبر خوراکی دارد که سبب رشد باکتری های مفید روده می شود که درمان قطعی یبوست می باشد. همه این خواص زیره سبب افزایش سوخت و ساز و در نتیجه کاهش وزن می شود.

خواص عصاره زیره
خواص عصاره زیره

خواص تخم کاسنی

تخم کاسنی سلامت کلیه و کبد را در طول دوره کاهش وزن حفظ می کند. بنابراین مصرف آن در طول دوره درمان بسیار مفید می باشد. تخم کاسنی، کبد و کلیه را پاکسازی می کند.

تخم کاسنی سبب کاهش تولید هورمون گرلین که به هورمون گرسنگی معروف است، می شود. کم کردن میزان ترشح این هورمون در کاهش وزن نقش بسیار موثری دارد. هورمون گرلین توسط معده، مغز، پانکراس و مقدار کمی توسط روده کوچک تولید می شود که تولید زیاد آن عامل اصلی چاقی در برخی افراد می باشد.

لطفا از پست جراح لاغری در قم دیدن کنید.

خواص عصاره برگ لوتوس

برگ لوتوس که نام دیگر آن گل نیلوفر آبی می باشد، در کشورهایی مانند هند و ویتنام رشد می کند. این گیاه خواص شگفت انگیزی داشته و به درمان بیماری هایی مانند تب، اسهال، خونریزی، بی خوابی و … کمک می کند.

فیبر موجود در این گیاه سبب عملکرد بهتر سیستم گوارشی شده و یبوست را درمان می کند. این گیاه نیز فیبر زیادی دارد و سیستم متابولیسم بدن را افزایش می دهد. از این رو برای لاغری و کاهش وزن نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

خواص عصاره گلوکومانان

گلوکومانان در واقع فیبر موجود در ریشه های گیاه کنجاک می باشد که برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می گیرد. گیاه کنجاک خواص زیادی دارد اما فیبر موجود در آن بیشتر برای لاغری مورد توجه قرار گرفته است.

در دنیا گیاهان زیادی وجود دارند که به افزایش متابولیسم بدن و کاهش وزن کمک شایانی می کنند. گیاهانی که در بالا ذکر کردیم، تنها چند نمونه از گیاهان برای لاغری می باشند.

مصرف بیش از حد این گیاهان می تواند برای بدن مضر باشد. پزشکان و متخصصان نیز معتقدند که داروهای گیاهی تاثیر چندانی روی کاهش وزن ندارند و فقط می توانند کمک کننده باشند.

در قرص لاغری unique ممکن است این ترکیبات گیاهی به کار رفته باشد اما باید به این موضوع اندیشید که چرا بعد از مصرف این قرص، عوارض جدی پدیدار می شوند؟ آیا در این قرص ترکیب دیگری نیز استفاده شده است؟ این سوالی است که تولید کنندگان این نوع قرص ها باید پاسخ دهند.

کافئین موجود در قرص لاغری unique

قهوه در دنیا با توجه به داشتن کافئین و انرژی بخشی بسیار معروف است. قهوه و کافئین خواص زیادی برای بدن دارند که جلوگیری از فعالیت هورمون آدنوزین یکی از این خواص می باشد. آدنوزین ترکیب شیمیایی است که انرژی بدن را کاهش داده و در نتیجه سبب ایجاد خستگی در افراد می شود.

با بیدار شدن از خواب، این هورمون نیز در بدن شروع به تولید می شود. با انجام فعالیت های روزانه این هورمون به مرور افزایش خواهد یافت که در نتیجه سبب ایجاد خستگی و خواب آلودگی در شما می شود.

کافئین تولید این هورمون را در بدن به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. بنابراین خستگی و خواب آلودگی در شما کاهش یافته و بدن شما انرژی بیشتری به دست می آورد. کافئین می تواند تا 12 درصد فعالیت های فیزیکی شما را بهبود ببخشد. ترکیبات کافئین همچنین سیستم متابولیسم بدن را افزایش می دهد.

بنابراین برای کاهش وزن نیز موثر می باشد. قرص های لاغری مانند قرص لاغری unique ترکیبات کافئین دارند که با تحریک متابولیسم و استفاده از انرژی بدن سبب کاهش وزن می شوند.

اما باید گفت که مصرف زیاد و بیش از حد کافئین روی سلامت بدن تاثیر منفی خواهد گذاشت. در برخی از قرص های لاغری نیز کافئین به میزان زیادی برای کاهش وزن سریع وجود دارد که می تواند تهدید برای سلامت انسان باشد.

کافئین موجود در قرص لاغری unique
کافئین موجود در قرص لاغری unique

Dexatrim موجود در قرص یونیک

Dexatrim یکی دیگر از ترکیبات اصلی این قرص ها می باشد. ماده محرکه dexatrim کافئین است که سبب تحریک دستگاه عصبی مرکزی بدن می شود. این ماده به بدن کمک می کند تا طی فرایندی به نام ترموژنز کاهش وزن اتفاق بیفتد.

وجود این محرک ها در بدن می تواند مضرات بسیار زیادی داشته باشد، به طوری که معایب آن از مزایای آن برای بدن بیشتر خواهد بود.

قرص لاغری unique چگونه سبب کاهش وزن می شود؟

قرص های لاغری نظیر قرص لاغری unique که برای کاهش وزن در مدت کوتاهی تولید شده اند، با استفاده از روش های زیر سبب کاهش وزن در بدن می شوند.

کاهش اشتها

قرص های لاغری در بدن تعادل هورمون ها و مواد شیمیایی را به هم می زنند که با این کار یک پیغام سیری کاذب برای مغز ارسال می شود. در نتیجه فرد دیگر میلی به غذا خوردن زیاد نخواهد داشت. بر هم زدن تعادل مواد شیمیایی و هورمون ها در بدن می تواند اثرات بدی به جا بگذارد.

کاهش اشتها
کاهش اشتها

مسدود کننده های چربی

مسدود کننده های چربی به نام چیتوسان یک روش دیگر برای لاغری و کاهش وزن می باشد. چیتوسان در برخی ترکیبات قرص های لاغری به کار گرفته می شود. چیتوسان از پوسته خارجی سخت پوستان تهیه می شود که از جذب سلول های چربی به بدن جلوگیری می کند.

افزایش سیستم متابولیسم

برخی از قرص های لاغری از جمله یونیک روی سیستم متابولیسم بدن تاثیر می گذارند. کافئین موجود در این قرص ها هورمون هایی را در خون آزاد می کنند که در نتیجه سبب افزایش سیستم متابولیسم بدن می گردد.

آیا قرص های لاغری موثر عمل می کنند؟

بسیاری از قرص های لاغری نظیر قرص لاغری unique صرفا از کافئین و داروهای ادرار آور تهیه می شوند. این داروها سبب کاهش آب بدن شده که در نتیجه وزن بدن نیز کاهش می یابد. با برگشت میزان آب بدن، وزن نیز بر خواهد گشت.

لذا این که کم آبی برای بدن به دلیل مصرف قرص های لاغری می تواند بسیار خطرناک باشد و جان انسان را به خطر بیندازد، یعنی این قرص ها هیچ گونه تاثیری در سوختن چربی ها ندارند و فقط با کاهش آب بدن سبب کاهش وزن موقت می شوند.

صرفا طرح ها و بسته بندی های جذاب قرص ها و مکمل های لاغری موجود در فروشگاه ها نشان از ایمن بودن آن ها نیست. پس در خریداری و مصرف آن ها بیشتر تامل کنید.

عوارض مهم قرص لاغری Unique

سازمان غذا و دارو برای مصرف قرص های لاغری از جمله یونیک هیچ گونه تاییدیه ای نمی دهد. همین امر سبب شده تا شرکت ها و فروشگاه ها سوء استفاده کنند و با عنوان کردن نام ترکیبات گیاهی در تولید قرص، سود زیادی به جیب بزنند.

عوارض مهم قرص لاغری Unique
عوارض مهم قرص لاغری Unique

عدم نظارت در ساخت قرص های لاغری به خصوص در کشورهای خارجی سبب شده که از موادی غیر ایمن و مضر برای تولید آن ها استفاده شود.

استرس

در اثر مصرف اکثر قرص های لاغری، میزان کورتیزول یا همان هورمون استرس در بدن افزایش می یابد. به خصوص برای افرادی که همیشه دچار اضطراب می باشند، مصرف قرص های لاغری بسیار خطرناک می شود. در صورتی که افراد دوز زیادی از قرص را مصرف کنند، میزان کورتیزول در بدن افزایش یافته که عوارضی مانند اضطراب، بی خوابی، تپش قلب و … را به همراه خواهد داشت.

بی خوابی

میزان زیاد کافئین موجود در قرص لاغری Unique ضربان قلب را افزایش می دهد و در نتیجه سبب چربی سوزی می گردد. اما از طرفی سبب ایجاد بی خوابی در افراد می شود. بی خوابی تاثیرات منفی روی سیستم ایمنی بدن خواهد گذاشت.

کاهش سیستم ایمنی بدن سبب ایجاد خستگی بیش از حد و عدم مقاومت بدن در برابر بیماری هایی نظیر سرماخوردگی و آنفلوآنزا می گردد. همچنین خود بی خوابی عاملی برای افزایش وزن می باشد. در بخش های بعدی به تاثیر بی خوابی روی افزایش وزن اشاره خواهیم داشت.

افزایش فشار خون

قرص لاغری Unique با افزایش دمای بدن روی سیستم متابولیسم تاثیر گذاشته که در نهایت سبب چربی سوزی می شود. افزایش دمای بدن روی گردش خون تاثیر منفی می گذارد. افزایش فشار خون ممکن است بعدها بعد از مصرف قرص بروز کند.

بد شدن شرایط روحی

چاقی و اضافه وزن روی شرایط روحی افراد تاثیر منفی می گذارد. در اغلب افراد چاق، کاهش اعتماد به نفس سبب می شود تا دست به روش های غیر اصولی کاهش وزن نظیر مصرف قرص های لاغری بزنند.

اما خبر ندارند که مصرف این قرص ها شرایط روحی آن ها را بدتر می کند. قرص لاغری Unique سبب ایجاد استرس، دمدمی مزاجی، رفتارهای تهاجمی و حالت های عصبی می شود. در موارد حاد گاهی افراد اقدام به آسیب زدن به خود می کنند.

کم آبی بدن

ترکیبات قرص های لاغری به گونه ای است که سبب کم شدن میزان آب بدن می شوند. همین کم آبی سبب کاهش وزن موقتی می شود و افراد تصور می کنند که چربی هایشان آب شده است. ترکیباتی نظیر کافئین و افدرین روی کم شدن آب بدن تاثیر می گذارند که سبب کاهش وزن سریع در افراد می گردد.

کم آبی در بدن سبب بروز عوارضی مانند سردرد و تاری دید می شود و در مواردی نیز ممکن است فرد بر اثر فعالیت های سنگین روی زمین بیفتد.

کم آبی بدن
کم آبی بدن

مرگ

مرگ جدی ترین عارضه مصرف قرص های لاغری می باشد. مصرف افدرین سبب مرگ یک ورزشکار برجسته شد. بسیاری از تولید کنندگان قرص های لاغری برای کاهش وزن سریع از این ماده در ترکیبات قرص استفاده می کنند.

هر کدام از ترکیبات موجود در قرص لاغری Unique می تواند جان انسان را تهدید کند به خصوص اگر در دوز بالا و در طولانی مدت مصرف گردد. همان طور که بیان کردیم، هیچ یک از قرص های لاغری مورد تایید سازمان غذا و دارو نمی باشند. بنابراین در صورت بروز عوارض جدی در شما هیچ ارگان یا سازمانی پاسخگو نیست.

افزایش خطر حمله قلبی و سکته مغزی

داروها و مواد شیمیایی موجود در قرص های لاغری گاهی سبب ایجاد حمله قلبی و سکته مغزی در افراد می گردد. ورود این گونه داروهایی که سبب بروز عوارض قلبی و مغزی می شوند، به بازار ممنوع است. اما به دلیل تنظیم ضعیف، مکمل ها به صورت غیر قانونی روانه بازار شده اند که تولید کنندگان قرص های لاغری به راحتی به آن ها دسترسی دارند.

اعتیاد به قرص های لاغری

در ترکیبات برخی از قرص های لاغری از آمفتامین، داروهای ضد اضطراب و داروهای ضد افسردگی استفاده می شود. این داروها علاوه بر این که سلامت بدن را به خطر می اندازند، اعتیاد آور نیز هستند. قرص های لاغری مانند قرص لاغری Unique مورد تایید سازمان غذا و دارو نمی باشند.

بنابراین در تبلیغات خود هر ترکیبی را که تمایل دارند، استفاده می کنند. در تبلیغات این گونه قرص ها ترکیب مواد گیاهی را عنوان می کنند اما خریدار نمی داند که تولید کننده واقعا از چه موادی استفاده کرده است.

مشکلات معده

در ترکیبات قرص های لاغری موادی به کار گرفته شده که سبب عدم جذب سلول های چربی به بدن می شوند. این امر سبب کاهش جذب مواد مغذی به بدن و در نتیجه ناراحتی معده می شود.

مشکلات معده
مشکلات معده

سرطان زا

یکی از خطرات به شدت جدی قرص های لاغری، سرطان زا بودن آن ها می باشد که با تاثیر بر DNA افراد سبب انتقال سرطان زایی به نسل های بعدی نیز می گردد. در برخی از قرص هایی که از ماده فنل فتالین استفاده می شود، احتمال ایجاد سرطان وجود دارد. این ماده سبب ایجاد سرطان لوزالمعده، روده و ریه می شود.

ممکن است این ماده در ترکیب قرص لاغری Unique نیز استفاده شده باشد و خود فروشنده هم بی اطلاع از این موضوع و با تمرکز روی ترکیبات گیاهی اقدام به تبلیغ محصول نماید.

مشکلات کلیوی

استفاده از قرص های لاغری سبب بسته شدن رگ های خونی منتهی به کلیه می شود. با کاهش جریان خون بدن، بافت های کلیه آسیب خواهند دید.

سایر عوارض مصرف قرص های لاغری

مصرف قرص های لاغری مانند قرص لاغری Unique علاوه بر ایجاد عوارض بالا می تواند عوارض جانبی دیگری مانند بی قراری، سردرد، اسهال، خشکی دهان، اضطراب، وضعیت روحی وخیم و … را به دنبال داشته باشند.

قرص هایی که در تبلیغات آن ها از مسدود شدن جذب کربوهیدات ها و چربی ها سخن می گویند، سبب بروز عوارضی مانند اسهال، گرفتگی ها و اختلالات روده ای می شوند.

نارسایی قلبی، تشنج و نارسایی کلیوی از دیگر عوارض قرص های لاغری می باشد. همچنین در برخی از افراد این قرص ها سبب پرفشاری ریوی مقدماتی می گردد که این امر منجربه نارسایی تنفسی و در نهایت مرگ می شود.

سایر عوارض مصرف قرص های لاغری
سایر عوارض مصرف قرص های لاغری

عوارض طولانی مدت مصرف قرص های لاغری چیست؟

در بخش قبلی، عوارض قرص های لاغری را بیان نمودیم. در صورتی که بدون توجه به عوارض آن ها در طولانی مدت مصرف شود، خطرات خیلی جدی برای انسان به وجود می آید. سرگیجه، تغییر مزه، بی خوابی، یبوست و خشکی دهان از جمله عوارض مصرف طولانی مدت این قرص ها می باشد.

قرص هایی که روی اشتها تاثیر می گذارند، معمولا عوارض جانبی بیشتری نیز خواهند داشت که این عوارض شامل حالت تهوع، استفراغ، یبوست، سردرد، سوزش و درد معده، خستگی، نفخ و خشکی دهان می باشد.

علاوه بر این سبب بروز دیابت نوع 2 و لیپاز خواهند شد. فشار خون، افزایش ضربان قلب، بی خوابی، اضطراب و بی قراری از جمله عوارض حادتر مصرف قرص های لاغری در دراز مدت می باشد.

برای دانستن 9 نکته اساسی در مورد عوارض استفاده از قرص های چاقی صورت توصیه می کنیم صفحه عوارض قرص چاقی صورت را ببینید.

عوارضی که بر اثر مصرف قرص های کاهش وزن به وجود می آید، با توجه به مواد تشکیل دهنده و عملکردی که در بدن دارند، متفاوت می باشد. این عوارض بر اساس نحوه عملکرد داروها در زیر دسته بندی شده اند:

قرص های تحریک کننده

 • بی خوابی
 • بی قراری
 • افزایش ضربان قلب
 • افزایش فشار خون
 • اعتیاد به دارو و عدم توانایی در ترک آن

قرص های موثر بر عدم جذب چربی

 • ایجاد لکه های روغنی در پوست
 • افزایش گاز بدن
 • اسهال

قرص های کاهش اشتها

 • تهوع و استفراغ
 • یبوست
 • کم آبی بدن
 • سر گیجه
 • سردرد
 • خشکی دهان

آیا عوارض قرص های لاغری دائمی است؟

در بسیاری از افرادی که مصرف قرص های لاغری را متوقف می کنند، معمولا عوارض و علائم نیز از بین خواهند رفت. البته باید گفت که اوضاع همیشه به این گونه نیست. قرص ها با توجه به سیستم دفاعی افراد می توانند اثرات دائمی از خود به جا بگذارند به خصوص که اگر در دراز مدت مصرف شوند.

آریتمی قلب، افزایش ضربان قلب، سفتی قفسه سینه و سرگیجه از جمله عوارض دائمی مصرف قرص های لاغری از جمله قرص لاغری Unique می باشد. در مواردی نیز نارسایی قلبی، سکته مغزی، تشنج و نارسایی های کلیوی نیز مشاهده شده است.

بهترین قرص های لاغری کدام نوع قرص است؟

پیدا کردن بهترین قرص لاغری کار غیر معقولانه ای است. در میان قرص های خطرناک کاهش وزن نمی توان گفت که کدام یک بهتر است و فقط می توان در مورد بدترین ها صحبت کرد.

وقتی از بهترین روش کاهش وزن صحبت می شود، ما روش های بی خطری مانند جراحی چاقی را پیشنهاد می کنیم که سلامت و جان انسان ها را تضمین کرده و به خطر نمی اندازند. در مرحله اول شما باید طبق یک برنامه رژیمی خاص و برنامه ورزشی اقدام به کاهش وزن و لاغری نمایید.

در مواردی که از رژیم و ورزش نتیجه ای دریافت نکردید، می توانید از روش های جراحی چاقی که روش هایی با تایید جهانی هستند، استفاده کنید.

بهترین قرص های لاغری کدام نوع قرص است؟
بهترین قرص های لاغری کدام نوع قرص است؟

استفاده از روش های جراحی چاقی هیچ گونه عوارضی ندارند و سلامت انسان را تهدید نمی کنند. با استفاده از این روش ها در مدت کوتاهی، وزن قابل توجهی را از دست خواهید داد بدون این که به بدن خود آسیب بزنید. پس بهتر است همین امروز مصرف قرص های لاغری از جمله قرص لاغری Unique را کنار گذاشته و روش های ایمن را انتخاب کنید.

کدام نهاد ایمنی و سلامت، قرص لاغری Unique را تایید می کند؟

بسیاری از افراد تصور می کنند که قرص لاغری Unique قبل از ورود به بازار توسط نهادها و سازمان های بهداشتی مورد بررسی قرار می گیرد! باید گفت که این افراد سخت در اشتباه هستند.

هیچ نهاد و سازمانی مکمل های تغذیه ای و قرص های لاغری را مورد بررسی قرار نمی دهد مگر این که این قرص ها برای درمان برخی بیماری ها توسط شرکت های داروسازی تولید شوند که در این صورت فقط با نسخه پزشک عرضه می شوند.

قرص ها و مکمل های موجود در بازار که اغلب خارجی هستند و به صورت آزاد فروخته می شوند، هیچ گونه نظارت و بررسی روی آن ها انجام نمی گیرد. بنابراین در مورد خطرناک بودن آن ها باید شک کرد.

کارشناس دفتر تغذیه وزارت بهداشت معتقد است که برخی گیاهان مانند چای سبز و قهوه خیلی هم روی کاهش وزن و لاغری تاثیر معجزه آسا ندارند و فقط می توانند به عنوان ترکیبات گیاهی در کنار رژیم و ورزش کمک کننده باشند.

بسیاری از مکمل ها و قرص های لاغری که با عناوین ترکیبات گیاهی در بازار فروخته می شوند، دارای ترکیبات نامشخصی هستند که عوارض جدی را برای بدن به همراه خواهند داشت.

مکمل های تغذیه ای چیست؟

برخی از شرکت ها در کنار قرص لاغری، مکمل های تغذیه ای نیز پیشنهاد می دهند و توصیه می کنند که برای تامین ویتامین های بدن و جایگزین مواد مغذی در طول دوران درمان لاغری، باید این مکمل ها مصرف گردد. برخی مکمل ها نیز ویژه چاقی در بازار عرضه می شوند.

اغلب این مکمل ها را برای افزایش فروش و درآمد بیشتر با نام ترکیباتی مانند انواع ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه، آنزیم ها، محصولات گیاهی، عصاره های غده ای و محصولات ارگانیک در بازار عرضه می کنند.

اما باید گفت که برای اثرگذاری زودتر و بیشتر، ترکیبات شیمیایی مختلفی نیز به آن ها اضافه می کنند و این ترکیبات خطرات زیادی برای جان انسان ها خواهد داشت.

کم خوابی ناشی از مصرف قرص unique چگونه سبب چاقی مجدد می شود؟

همان طور که در بخش های قبلی بیان نمودیم، یکی از عوارض مصرف قرص لاغری Unique کم خوابی می باشد. انواع قرص های لاغری اغلب با کم کردن آب بدن سبب کاهش وزن موقتی می شوند.

در کنار کم کردن آب بدن، فرد به عارضه مهم دیگری به نام کم خوابی گرفتار می شود که این امر سبب برگشت چاقی مجدد با وزن بیشتری خواهد شد.

هر فرد بالغی نیاز دارد تا در طول شبانه روز حدود 7 ساعت بخوابد. در صورتی که این میزان کمتر باشد، سبب افزایش هورمون کورتیزول در بدن می گردد. این هورمون از غده آدرنالین یا فوق کلیه ترشح می گردد. با افزایش این هورمون در بدن، فرد دچار استرس شدید می شود. به همین دلیل به نام هورمون استرس نیز مشهور است.

زمانی که فرد در طول شبانه روز به میزان کافی نخوابد، هورمون کورتیزول یا همان هورمون استرس به تدریج افزایش خواهد یافت. هنگامی که هورمون کورتیزول در بدن افزایش یابد، مغز تصور می کند که در شرایط خطرناکی قرار گرفته بنابراین از خوابیدن فرد جلوگیری می کند.

وظایف کورتیزول در بدن چیست؟

 • افزایش سیستم ایمنی بدن
 • تجزیه گلوکز
 • تنظیم فشارخون
 • آزادسازی هورمون انسولین
 • واکنش های تحریکی و التهابی

هورمون کورتیزول میزان گلوکز را در بدن تنظیم می کند اما اگر میزان این هورمون افزایش یابد، گلوکز بیشتری را در اختیار بدن قرار می دهد. زیرا تصور می کند که بدن در شرایط خطرناکی است و نیاز به انرژی بیشتری دارد. در این شرایط دیگر فعالیت های بدن نظیر هضم غذا و رشد بدن متوقف می گردند. اما از آنجایی که بدن در واقع در حالت خطرناکی نیست و انرژی صرف نمی کند، این گلوکزها تبدیل به چربی شده و در بدن انباشته می گردد.

یکی دیگر از وظایف هورمون کورتیزول، افزایش انسولین می باشد. انسولین برای جذب گلوکز در خون تولید می شود اما اگر به میزان بیشتر از حد استفاده تولید شود، به صورت گلیکوژن و چربی ذخیره خواهد شد. کم خوابی سبب اختلال در عملکرد انسولین می شود. در نتیجه بدن نمی تواند گلوکز رها شده و انسولین انباشته شده را بسوزاند. همین امر سبب افزایش وزن و چاقی می شود.

کم خوابی

کم خوابی علاوه بر برهم زدن عملکرد انسولین، منجربه اختلال سیستم گوارش نیز می شود. بر اثر کم خوابی، میزان هورمون گرلین (هورمون گرسنگی) افزایش یافته و میزان هورمون لپتین (هورمون سیری و کاهش اشتها) کاهش خواهد یافت.

به صورت کلی تولید هورمون لپتین به دلیل عدم فعالیت و صرف انرژی شب ها افزایش می یابد. در صورتی که شما کم خوابی داشته باشید، برای تامین انرژی مجبور خواهید شد غذا و خوراکی بخورید. همین امر سبب افزایش تدریجی وزن خواهد شد.

نکته جالبی در مورد ارتباط کم خوابی و چاقی وجود دارد و آن این است که چاقی خود دلیلی بر بی خوابی می باشد. اکثر افرادی که اضافه وزن دارند، دچار آپنه خواب می شوند. آپنه خواب در افرادی به وجود می آید که چربی دور گردنشان زیاد باشد. در این شرایط فرد هنگام خواب دچار مشکل تنفسی شده که در نتیجه خواب راحت و با کیفیت را از دست می دهد.

کم خوابی
کم خوابی

قرص لاغری Unique چه میزان وزن را کم می کند؟

افرادی که قرص های لاغری را برای کاهش وزن انتخاب می کنند، معمولا وزن کمی را از دست خواهند داد. در طی مدت درمان از طریق قرص های لاغری تنها حدود 5 الی 8 درصد کل وزن بدن کاهش می یابد. یعنی اگر کسی 100 کیلو وزن داشته باشد، فقط حدود 5 الی 8 کیلوگرم وزنش کاهش می یابد.

در صورتی که در دراز مدت قرص ها مصرف گردد، ممکن است تا 10 کیلو نیز موثر باشند. توصیه می شود برای لاغری و رسیدن به وزن ایده آل از روش های ایمن تری با تایید جهانی نظیر جراحی چاقی استفاده نمایید. این روش ها در مدت زمان کوتاهی چربی های زیادی را در بدن  بدون آسیب رساندن به بافت های دیگر می سوزانند.

کدام روش برای لاغری ایمن تر است؟ قرص لاغری Unique یا جراحی چاقی؟

انتخاب نوع روش برای کاهش وزن بسیار مهم می باشد. زیرا بحث سلامت جان انسان ها در میان است. با توجه به عوارضی که در بخش های قبلی در مورد قرص های لاغری بیان کردیم، بهتر است به طور کلی استفاده از این قرص ها را فراموش کنید.

عوارض حاصل از مصرف این قرص ها ممکن است تا سال ها همراه شما باشد. بنابراین از روش های دیگر مانند رژیم غذایی، ورزش و جراحی های چاقی استفاده نمایید.

در مورد رژیم غذایی سالم و ورزش که باید گفت مزایایی نظیر کاهش وزن، تضمین سلامتی، شادابی و نشاط را به همراه دارند. اما سوالی که ذهن اکثر افراد را به خود مشغول کرده است، این می باشد که آیا روش های جراحی چاقی ایمن هستند و این که در کاهش وزن چقدر موثر عمل می کنند؟ در بخش های بعدی به معرفی مزایا و معایب جراحی های چاقی و انواع آن ها اشاره خواهیم داشت.

کدام روش برای لاغری ایمن تر است؟ قرص لاغری Unique یا جراحی چاقی؟
کدام روش برای لاغری ایمن تر است؟ قرص لاغری Unique یا جراحی چاقی؟

عوارض چاقی چیست؟

در ادامه مبحث، بایستی با عوارض چاقی نیز آشنا شوید. با ما بمانید.

خطرات چاقی

چاقی مفرط خطرات زیادی دارد و سبب بروز بیماری های زیادی در فرد می گردد. عوارض استفاده از قرص لاغری Unique می تواند این بیماری ها را تشدید کند. پس در انتخاب روش کاهش وزنتان دقت زیادی داشته باشید.

به صورت کلی چاقی سبب بروز بیماری های زیر می شود که بسیاری از افراد برای درمان این بیماری ها احتیاج دارند تا در مدت زمان کوتاهی وزن کم کنند.

دیابت نوع 2

علت به وجود آمدن بیماری دیابت بیش از 80 درصد مربوط به چاقی می باشد. چاقی روی سلول های بدن تاثیر منفی می گذارد. به همین دلیل این سلول ها در برابر هورمون انسولین مقاومت نشان می دهند. وظیفه انسولین این است که قند را به سلول های خون انتقال دهد تا انرژی مورد نیاز بدن تامین گردد.

در صورتی که انسولین نتواند وظیفه  خود را به درستی انجام دهد، این گلوکزها تجزیه نمی شوند و با تبدیل شدن به چربی در قسمت های مختلف بدن انباشته خواهند شد. چاقی سبب از بین رفتن سلول هایی می شود که انسولین را تولید می کنند. در این صورت فرد به دیابت نوع 2 مبتلا خواهد شد.

فشار خون

یکی از عوارض شایع چاقی، افزایش فشارخون می باشد. قلب برای تامین خون سلول ها عمل پمپاژ را انجام می دهد. در صورتی که در قسمت های مختلف بدن چربی زیادی وجود داشته باشد، قلب مجبور است تا عمل پمپاژ را با قدرت بیشتری انجام دهد تا خون به تمام نقاط بدن برسد. همین امر سبب افزایش فشار خون می گردد.

فشار خون
فشار خون

بیماری قلبی

چاقی سلامت افراد را به خطر می اندازد. همین خطرات ناشی از چاقی سبب بروز مشکلات قلبی خواهد شد. فشارخون بالا، قند خون بالا و افزایش کلسترول بر سلامت قلب تاثیر خواهند داشت. اضافه وزن همچنین عملکرد صحیح قلب را دچار اختلال می کند.

سکته مغزی

فشار خون بالا دلیل اصلی بروز سکته مغزی در افراد می باشد. افرادی که دچار اضافه وزن هستند، بسیار پیش می آید که فشارشان افزایش می یابد. در نتیجه احتمال سکته مغزی در این افراد وجود دارد.

سرطان

در افراد چاق احتمال ایجاد چندین سرطان وجود دارد. هنوز علت دقیقی برای ابتلا به سرطان در افراد چاق وجود ندارد. اما احتمال می رود که سلول های چربی هورمون هایی را آزاد می کنند که روی رشد دیگر سلول ها تاثیر گذاشته و در نهایت سبب ایجاد توده های سرطانی می شوند.

عادات غذایی بد نیز روی افزایش وزن و بروز سرطان موثر می باشد. سرطان هایی مانند سرطان پستان، سرطان روده بزرگ، سرطان آندومتر، سرطان کیسه صفرا و سرطان کلیه از جمله مواردی هستند که بر اثر چاقی ایجاد می شوند.

آپنه خواب

چربی موجود دور گردن افراد چاق سبب ایجاد آپنه خواب می گردد. این چربی ها راه عبور هوا را مسدود می کنند. در نتیجه فرد به سختی و با صدای بلند نفس می کشد یا به مدت کوتاهی نفسش بند می آید. چربی موجود در ناحیه گردن ممکن است موادی تولید کند که سبب ایجاد التهاب گردد. همین التهاب خطر ایجاد آپنه خواب می باشد.

آرتروز

فشار ناشی از وزن اضافی به پاها خطر ابتلا به آتروز را افزایش می دهد. با فشاری که وزن زیاد به مفاصل و غضروف ها وارد می کند سبب آسیب دیدگی دائمی به پاها خواهد شد.

کبد چرب

بیماری کبد چرب اغلب در افراد چاق، میانسال و افراد دیابتی دیده شده است.  اما علت دقیقی برای بروز آن مشخص نیست. این بیماری ممکن است کودکان را نیز درگیر خود کند.

آسیب کلیه

آسیب های کلیه بر اثر دیابت و فشارخون بالا ایجاد می شوند. دیابت و فشارخون بالا از عوارض شایع اضافه وزن می باشند. تحقیقات نشان داده در صورت نبود دیابت و فشارخون نیز ممکن است کلیه بر اثر چربی اضافی موجود در بدن آسیب ببیند.

آسیب کلیه
آسیب کلیه

مشکلات بارداری

چاقی مشکلات زیادی را در ناباروری و بارداری ایجاد می کند که از شایع ترین آن می توان به مسمومیت بارداری اشاره کرد. بدن زنان بارداری که چاق هستند، به انسولین مقاومت نشان می دهد. بنابراین خطر ایجاد دیابت بارداری در این افراد زیاد است.

چاقی در زنان باردار فشار خون و قند خون را نیز افزایش می دهد. وزن اضافی ناشی از چاقی خطرات زایمان و جراحی را نیز افزایش می دهد که طی آن ممکن است مادر خون زیادی را از دست بدهد. چاقی بیش از حد اثرات طولانی مدت بدی را برای مادر و کودک به یادگار می گذارد که چاقی کودک در بزرگسالی از اثرات شایع آن می باشد.

سنگ کیسه صفرا

وظیفه کیسه صفرا جمع آوری و ذخیره چربی در بدن می باشد. هنگامی که این کیسه چربی های بیش از حد زیادی را دریافت می کند، دیگر قادر نیست تا وظیفه اش را به درستی انجام دهد. میزان زیاد کلسترول در این چربی ها سبب ایجاد سنگ هایی در این کیسه می شود. در صورتی که در کیسه صفرا سنگ تشکیل شود، عملکرد دیگر اجزای بدن نیز دچار اختلال می گردند.

افرادی که بر اثر چاقی و اضافه وزن به بیماری های بالا مبتلا می شوند، در اسرع وقت باید برای کاهش وزن اقدام نمایند. هر زمانی که برای کاهش وزن اقدام کنید، دیر نیست.

سنگ کیسه صفرا
سنگ کیسه صفرا

اما بهتر است برای جلوگیری از پیشرفت بیماری ها همین امروز اقدام نمایید. افرادی که بر اثر بیماری های چاقی نیاز به کاهش وزن سریع دارند، ممکن است فریب تبلیغات قرص های لاغری را بخورند و برای رسیدن به وزن ایده آل دست به هر کاری بزنند.

قرص های لاغری مانند قرص لاغری Unique اثری جز تشدید بیماری ها و ایجاد بیماری های جدیدتر برای شما نخواهد داشت. برای رسیدن به وزن مناسب در زمان کوتاه از روش هایی با تایید جهانی مانند جراحی چاقی استفاده کنید. در بخش های بعدی دلیل انتخاب این روش ها را توضیح خواهیم داد.

چرا باید جراحی چاقی را انتخاب کنیم؟

جراحی چاقی مزایای زیادی دارد که اصلی ترین دلیل انتخاب آن کاهش وزن در مدت زمان کوتاهی می باشد. بسیاری از افرادی که دچار بیماری های چاقی هستند و از روش های دیگر مانند رژیم غذایی و ورزش نتیجه مورد نظر را دریافت نکرده اند، می توانند از روش های جراحی چاقی که نتایج بی نظیری روی کاهش وزن دارند، استفاده کنند. جراحی چاقی کیفیت زندگی افراد را بهبود می بخشد و سلامت روح و جسم آن ها را تضمین می کند.

چرا باید جراحی چاقی را انتخاب کنیم؟
چرا باید جراحی چاقی را انتخاب کنیم؟

بر اثر کاهش وزن سریع، افراد اعتماد به نفس زیادی به دست خواهند آورد و عوارض چاقی مانند ریفلاکس و بیماری های قلبی در آن ها از بین خواهد رفت. همچنین میزان فشار خون این افراد تنظیم خواهد شد.

جراحی چاقی دیابت نوع 2 را کنترل کرده و از بروز سکته های مغزی و قلبی جلوگیری می کند. در بخش های بعدی درمورد مزایای جراحی چاقی بیشتر صحبت خواهیم کرد. فقط این را بدانید که نسبت به مصرف قرص لاغری Unique بسیار موثرتر و ایمن تر عمل می کند.

بهترین روش کاهش وزن چه روشی است؟

در حال حاضر روش های زیادی برای کاهش وزن و لاغری توسط متخصصین و سودجویان معرفی شده است. روشی میان همه ی این روش ها بهتر است که ویژگی های زیر را داشته باشد:

ویژگی های روش کاهش وزن

 • داشتن حداقل عوارض
 • حفظ سلامت بدن
 • ساپورت شدن توسط شرکت های بیمه
 • اثر بخشی دائمی
 • داشتن نتایج معقولانه
 • مورد تایید بودن سازمان بهداشت

مسلما در بین روش های کاهش وزن، رژیم غذایی و ورزش حرف اول را می زند. اما برخی از افراد از این روش نتیجه ای دریافت نمی کنند یا با سرعت خیلی کمی شاهد کاهش وزن خود می شوند.

جراحی چاقی می تواند بهترین انتخاب دوم برای این افراد باشد. جراحی چاقی تمام ویژگی های بالا را دارد و بسیاری از افراد توانسته اند تا از طریق آن به نتایج مورد نظر بدون داشتن عوارض برسند. اما اگر توجه داشته باشید، قرص لاغری Unique هیچ کدام از ویژگی های یک روش مناسب لاغری را که در بالا بیان نمودیم، ندارد.

آیا می توان در کنار جراحی چاقی از قرص لاغری Unique استفاده کرد؟

روش های جراحی چاقی به خودی خود سبب کاهش وزن در مدت زمان کوتاهی می شوند. برای افرادی که از روش جراحی چاقی استفاده کرده اند، مصرف قرص های لاغری به هیچ وجه توصیه نمی شود.

زیرا علاوه بر این که هیچ تاثیری بر کاهش وزن ندارند، سبب آسیب جدی بافت های داخلی نیز خواهند شد. جراحی های چاقی خود به اندازه کافی موثر هستند و احتیاجی به روش های کمکی نظیر قرص های لاغری نمی باشد.

آیا می توان در کنار جراحی چاقی از قرص لاغری Unique استفاده کرد؟
آیا می توان در کنار جراحی چاقی از قرص لاغری Unique استفاده کرد؟

مزایای جراحی چاقی چیست؟

به جای استفاده از قرص لاغری unique و آسیب به بدن از مزایای بی نظیر جراحی چاقی استفاده کنید. جراحی چاقی عمدتا عوارض خاصی ندارد و در صورتی که عوارضی به وجود بیاید، بر اثر عدم مراقبت های قبل و بعد عمل یا عدم مهارت پزشک می باشد. مزایای جراحی چاقی شامل موارد زیر است:

کاهش وزن

کاهش وزن اصلی ترین هدف از جراحی چاقی می باشد که به واسطه آن می توانید میزان زیادی از وزن خود را کاهش دهید. کاهش وزن ناشی از جراحی چاقی بر خلاف قرص لاغری unique، عمدتا ثابت و غیر قابل برگشت می باشد. کاهش وزن از طریق روش های دیگر لاغری نظیر رژیم و ورزش نیز قابل برگشت است.

کاهش وزن و به دست آوردن مجدد وزن کمکی به سلامت جسم شما نخواهد کرد. اما روش جراحی چاقی ثابت ماندن وزن را تضمین می کند. برای کاهش وزن حدودا 30 کیلوگرمی با استفاده از روش هایی مانند رژیم و ورزش شما باید حداقل 5 سال تلاش کنید. اما با استفاده از جراحی لاغری این مدت را به چند ماه کاهش خواهید داد.

درمان دیابت نوع 2

مطالعات و تحقیقات نشان داده است که جراحی چاقی در درمان کامل دیابت نوع 2 موثر می باشد. افرادی که به دلیل چاقی به دیابت نوع 2 مبتلا شده اند، بعد از جراحی چاقی و طی گذشت حدود 3 سال بیماری آن ها بر طرف شده و مصرف انسولین را کنار خواهند گذاشت.

سلامت قلب و عروق

بر اثر چاقی بیماری های قلبی نیز بروز پیدا می کنند. استفاده از جراحی چاقی و کاهش وزن این بیماری ها را بهبود می بخشد یا به صورت کلی از بروز آن ها جلوگیری می کند. کاهش سریع وزن با استفاده از این نوع جراحی از خطر مرگ همراه سکته قلبی یا فشار خون جلوگیری خواهد کرد.

سلامت قلب و عروق
سلامت قلب و عروق

کاهش فشار خون و کلسترول

تحقیقات نشان داده است که افراد بعد از کاهش وزن از طریق جراحی چاقی، سطح کلسترول خونشان تنظیم شده و فشار خون آن ها نیز به حالت نرمال برگشته است. کلسترول و فشار خون بالا خود سبب بروز بسیاری از بیماری ها نظیر سکته مغزی می شود که با جراحی چاقی، درمان و کنترل خواهند شد.

رفع افسردگی

افسردگی در افراد چاق رایج است. افسردگی در چاقی به دلیل عدم تحرک کافی، ضعف در تصویر بدن، نداشتن زیبایی ظاهر و عدم توانایی حضور در محیط های اجتماعی به وجود می آید.

چاقی، زیبایی اندام را بر هم می زند و سبب کاهش محبوبیت در اجتماع می شود. به همین دلیل بسیاری از افراد چاق افسرده می شوند که برای رهایی از این افسرگی دست به استفاده از قرص های لاغری نظیر قرص لاغری unique می کنند. بهتر است برای رسیدن به وزن ایده آل در مدت زمان کوتاه از روش ایمن تر یعنی جراحی چاقی استفاده کنید.

از دست دادن میزان زیادی چربی در مدت کوتاه، سلامت روحی افراد را بهبود می بخشد. این جراحی به گونه ای روی سلامت روان تاثیر می گذارد که در همان ابتدای کار حدود 30 درصد از افسردگی از بین خواهد رفت.

از بین بردن آپنه خواب

آپنه خواب از جمله معایب چاقی می باشد که بسیاری از افراد را در زمان خواب بسیار اذیت کرده و موجب بر هم زدن خواب آن ها می شود. درمان چاقی با استفاده از جراحی چاقی تاثیر زیادی در درمان آپنه خواب دارد. زیرا روش های جراحی چاقی سبب کاهش وزن یکنواخت بدن می شوند. بنابراین چربی های موجود در قسمت گردن نیز از بین خواهند رفت.

بهبود کیفیت زندگی

کاهش وزن سریع با استفاده از روش جراحی های چاقی، زندگی افراد را دگرگون می کند. بهبود کیفیت زندگی یکی دیگر از مزایای این روش جراحی می باشد. لاغری و کاهش وزن در مراحل مختلف زندگی مانند مراحل زیر سبب پیشرفت و ترقی می گردد.

 • فرصت های شغلی بیشتر
 • پیدا کردن فرصت ازدواج بهتر
 • بهبود تنگی نفس
 • خواب راحت تر
 • افزایش اعتماد به نفس
 • افزایش فعالیت
 • تنوع بیشتر در لباس خریدن
 • ایجاد اراده برای انجام فعالیت های ورزشی

تسکین درد مفاصل

با کاهش وزن و کاهش فشار روی مفاصل مانند مفاصل زانو، آرتروز پا درمان خواهد شد. با درمان آرتروز، فرد دیگر مجبور نیست تا دردی را تحمل کند و مصرف داروهای ضد درد را کنار می گذارد.

افزایش متابولیسم بدن

با کاهش تدریجی وزن، بیمار برای شرکت در فعالیت های ورزشی اراده بیشتری به دست خواهد آورد. همین امر سبب سوزانده شدن بیشتر چربی ها و عضله سازی خواهد شد. با کاهش میزان چربی های بدن، هورمون های انسولین و کورتیزول نیز کاهش خواهند یافت.

توقف ریفلاکس معده

اکثر افراد چاق بعد از صرف غذا یا نوشیدنی، ریفلاکس معده را تجربه می کنند. ریفلاکس بر اثر فشار وارد شدن چربی ها به معده به وجود می آید که ممکن است به مری نیز آسیب برساند. با از بین رفتن چربی های اضافی دور معده، ریفلاکس نیز درمان خواهد شد.

توقف ریفلاکس معده
توقف ریفلاکس معده

رفع سایر بیماری ها

همان طور که در بخش های قبلی بیان کردیم، چاقی زمینه ساز بسیاری از بیماری ها خواهد شد. اما با کاهش وزن و آب شدن چربی ها بسیاری از این بیماری ها نیز از بین می روند.

جراحی چاقی علاوه بر بیماری های بالا در بهبود بیماری هایی نظیر ناباروری، بیماری کیسه صفرا، سندروم متابولیک، بی اختیاری ادرار استرسی، قاعدگی های نا منظم، آسم، ترک های پوستی، گرفتگی شدید رگ ها نیز موثر عمل می کند.

نکاتی در مورد جراحی چاقی

جراحی چاقی مستقیما روی اشتهای فرد تاثیر می گذارد و در واقع از همین طریق است که کاهش وزن رخ می دهد. بعد از عمل جراحی، فرد با خوردن وعده های کم سیر شده و دست از غذا خوردن می کشد.

عوارض جراحی چاقی بسیار کمتر از چاق ماندن می باشد. عوارض این عمل حتی از عوارض جراحی کیسه صفرا نیز کمتر است.

جراحی چاقی یک نوع عمل احساسی می باشد بنابراین لازم است بیمار قبل از عمل حمایت روحی شود.

در اکثر موارد روش های جراحی چاقی، شرکت های بیمه هزینه جراحی را متقبل می شوند. زیرا کاهش وزن جنبه درمانی دارد. بسیاری از افراد به تصور این که جراحی چاقی عمل زیبایی است، از هزینه های آن هراس دارند.

جای بخیه های جراحی چاقی روی بدنتان باقی نخواهد ماند. زیرا این نوع جراحی با استفاده از روش غیر تهاجمی یعنی لاپاروسکوپی انجام می گیرد که فقط با ایجاد چند برش خیلی ریز کار عمل انجام می شود.

دوره نقاهت جراحی چاقی بسیار کوتاه است و دلیل آن استفاده از روش لاپاروسکوپی می باشد. فرد بعد از گذشت حدود 2 هفته می تواند به فعالیت های روزانه خود بپردازد.

بعد از جراحی لازم است که از یک برنامه غذایی خاص پیروی کنید

بعد از جراحی لازم است که از یک برنامه غذایی خاص پیروی کنید تا میزان عوارض احتمالی را کاهش دهید. بسیاری از افرد تصور می کنند که اراده لازم برای چنین کاری ندارند. نگران نباشید. بعد از عمل آن قدر اراده شما برای ادامه مسیر افزایش می یابد که خودتان هم باورتان نمی شود.

بعد از جراحی، فرد تمایل بیشتری برای مصرف مایعات دارد. همین امر سبب پر شدن معده شده و بدن کالری کمتری دریافت می کند.

سبک زندگی بعد از جراحی چاقی مسیری است که بدون مقصد باید آن را پیش بگیرید. تغییر سبک زندگی و تغییر برنامه رژیم غذایی از مزایای جراحی چاقی می باشد که سلامت بدن را هم تامین خواهد کرد.

میزان موفقیت عمل جراحی چاقی کاملا بستگی به خود فرد دارد که بتواند روی تغذیه خود کنترل بهتری داشته باشد. به صورت میانگین میزان موفقیت عمل 85 درصد بعد از 5 سال می باشد.

بعد از جراحی لازم است که از یک برنامه غذایی خاص پیروی کنید
بعد از جراحی لازم است که از یک برنامه غذایی خاص پیروی کنید

انواع روش های جراحی چاقی چیست؟

در ادامه می خواهیم انواع جراحی های چاقی دارای تاییدیه های جهانی که مناسب ترین جایگزین قرص های لاغری می باشند را ارائه دهیم.

جراحی اسلیو معده

در جراحی اسلیو معده، جراح بخشی از معده را برای کاهش حجم و دریافت غذای کمتر، حذف می کند. طی این عمل حدود 80 درصد معده حذف خواهد شد.

در بخش حذف شده معده هورمون های اشتها تولید می شدند که با حذف آن ها فرد کمتر احساس گرسنگی می کند. بعد از عمل، معده شکل جدیدی شبیه به موز به خود می گیرد.

پزشکان خارجی معده جدید را بیشتر به آستین پیراهن (در انگلیسی اسلیو) شبیه می دانند به همین دلیل این روش اسلیو نامگذاری شده است.

این روش مناسب افرادی می باشد که معده شان بر اثر پرخوری کش آمده است. اسلیو معده تا 70 درصد در کاهش وزن موثر است. با کم شدن اشتهای فرد طی عمل جراحی اسلیو معده، بدن مجبور است که برای تامین انرژی مورد نیاز خود از چربی های انباشته شده استفاده نماید. به همین دلیل شاهد کاهش وزن در مدت کوتاهی خواهیم بود.

چه افرادی نمی توانند از روش جراحی اسلیو معده استفاده کنند؟

 • افرادی که به ریزه خواری عادت دارند.
 • افرادی که BMI بالای 50 دارند.
 • افرادی که رفلاکس معده دارند.
 • افرادی که به زخم مری دچار هستند.

افرادی که مشکلات بالا را دارند، می توانند از دیگر روش های جراحی چاقی زیر استفاده کنند.

چه افرادی نمی توانند از روش جراحی اسلیو معده استفاده کنند؟
چه افرادی نمی توانند از روش جراحی اسلیو معده استفاده کنند؟

عمل بای پس معده

طی این عمل، جراح با تغییراتی در شکل معده و روده تغییراتی را روی اشتهای فرد ایجاد می کند. در این روش معده به دو بخش تقسیم می شود. قسمت کوچک تر در بالای معده و متصل به مری می باشد. سپس روده کوچک به معده متصل می شود تا مواد غذایی بدون هضم شدن مستقیما وارد روده شوند. با کوچک شدن معده، فرد کمتر احساس گرسنگی می کند. بدین ترتیب کاهش وزن اتفاق خواهد افتاد.

عمل بای پس معده
عمل بای پس معده

عمل مینی بای پس معده

عمل مینی بای پس معده شبیه بای پس معده می باشد با این تفاوت که در مینی بای پس معده روی روده تغییراتی ایجاد نمی شود و به معده متصل نمی گردد.

برای کاهش اشتها، معده به دو بخش تقسیم می شود که قسمت بالایی کوچک تر بوده و به مری متصل است. هنگام صرف غذا، معده بالایی خیلی زود پر می شود بنابراین فرد زودتر احساس سیری می کند.

به همین ترتیب کاهش وزن رخ می دهد. توجه داشته باشید که نتایج حاصل از این روش نسبت به دیگر روش ها کمتر می باشد و کاهش وزن در مدت زمان بیشتری اتفاق خواهد افتاد.

افرادی که BMI کمتری دارند، این روش  برایشان گزینه خوبی است. قابلیت برگشت در روش مینی بای پس معده وجود دارد. به همین دلیل می توان به عنوان مزیتی از آن یاد کرد.

عمل بای پس ساسی

بای پس ساسی ترکیبی از بای پس معده و اسلیو معده می باشد. طی این عمل، جراح بخشی از معده را حذف می کند (اسلیو) سپس روده کوچک را به قسمت جدید معده متصل خواهد کرد (بای پس معده). این روش نسبت به روش اسلیو معده و بای پس معده اثر گذاری بیشتری خواهد داشت. با تغییرات روی روده کوچک، مسیر جذب غذا تغییر می کند. بنابراین کاهش وزن در زمان خیلی کوتاهتری رخ می دهد.

حلقه گذاری معده

در این نوع روش، جراح با استفاده از حلقه هایی از جنس سیلیکون معده را کوچک کرده تا میزان اشتهای فرد کاهش یابد. مزیت بزرگ این روش این است که میزان اندازه حلقه قابل تنظیم می باشد. زیرا لوله ای به حلقه متصل است که پزشک با باد کردن آن را تنگ تر می کند و با خالی کردن باد حلقه گشاد می شود.

با جایگذاری حلقه روی معده، قسمت بالایی معده کوچک تر می شود. در نتیجه فرد هنگام صرف غذا زودتر احساس سیری می کند. با کاهش حجم معده و ورود مواد غذایی، به دیواره معده فشار وارد می شود. در نتیجه عصب ها به مغز دستور می دهند که دیگر فضایی برای ورود غذای جدید وجود ندارد. حلقه گذاری نیز قابلیت برگشت دارد.

حلقه گذاری معده
حلقه گذاری معده

عمل های جراحی چاقی با چه روشی انجام می شود؟

جراحان با استفاده از دو رورش لاپاروسکوپی و لاپاروتومی اقدام به جراحی بدن انسان ها می کنند. امروزه لاپاروسکوپی بیشتر از لاپاروتومی مورد توجه قرار گرفته زیرا دوره نقاهت کمتر، زخم کمتر و کاهش مدت زمان جراحی از مزایای آن می باشد.

کلیه عمل های جراحی چاقی با استفاده از روش لاپاروسکوپی انجام می گیرد. بنابراین فرد دوره نقاهت کمتری را سپری می کند. همین امر سبب شده تا متقاضیان جراحی چاقی روز به روز افزایش یابند.

بهتر است قبل از انجام جراحی چاقی در مورد هر یک از روش های آن تحقیقات بیشتری بکنید. انتخاب روش جراحی سلیقه ای نیست و معمولا پزشک بر اساس فرم بدن و میزان چربی ها روشی را پیشنهاد می دهد. وجود برخی بیماری های زمینه ای نیز در انتخاب نوع روش عمل موثر است.

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی ترکیبات و عوارض قرص لاغری unique پرداختیم. توصیه می شود که قبل از مصرف هر گونه قرص های لاغری، تحقیقات زیادی در مورد آن قرص و ترکیباتش بکنید.

هر چند تحقیقات در مورد قرص های لاغری چیزی جز رسیدن به تبلیغات وسوسه انگیز ندارد. همین که سازمان غذا و دارو این قرص ها و ترکیبات را تایید نمی کند، بدانید که استفاده از قرص ها مسیر اشتباهی است. استفاده از روش هایی با تایید جهانی مثل جراحی چاقی، روش ایمن تر و مطمئن تری می باشد.

منبع:

e54332

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید