قرص لاغری feel slim

چنان چه برای کاهش وزن به دنبال استفاده از قرص لاغری feel slim می باشید، حتما این مقاله را مطالعه بفرمایید. همراه شما هستیم.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

برای ارزیابی قویترین قرص لاغری  easy slim توصیه می کنیم صفحه قرص لاغری easy slim را مشاهده کنید.

در این مقاله سعی داریم تا در مورد قرص لاغری feel slim توضیحات جامع و کاملی را در اختیار شما قرار دهیم. همچنین در خصوص اضافه وزن، موارد منع قرص لاغری feel slim، انواع جراحی های لاغری و هر سوال دیگری که ممکن است در این راستا برای شما مطرح شود، اطلاعات کاملی را ارائه نماییم.

قرص لاغری feel slim
قرص لاغری feel slim

اطلاعات دارویی قرص لاغری feel slim

قرص لاغری feel slim (30عددی) محصول کشور هنگ کنگ یک قرص لاغری می باشد.

موجب کم شدن اشتها می شود. اما درصد کاهش وزن با این قرص بسیار کم است.

هشدار: با توجه به اینکه در بسیاری از قرص های لاغری از مواد مخدر شیشه استفاده می شود، این وب سایت، استفاده از این قرص ها را به هیچ وجه توصیه نمی کند. همچنین فروش این قرص ها توسط ما انجام نمی شود .

فهرست مطالب:

افزایش وزن و چاقی

چه عواملی در افزایش وزن تاثیرگذار است؟

چه گروه از بیماران نبایستی از قرص لاغری feel slim استفاده کنند؟ توضیح دهید.

انواع جراحی های لاغری را نام ببرید؟

بازگشت اضافه وزن از طریق متد جراحی باندینگ معده به چه صورت است؟

جراحی لاغری ابدومینوپلاستی چیست و چه گروهی از بیماران می توانند از مزایای آن بهره مند شوند؟

نتیجه گیری

 

افزایش وزن و چاقی

چنان چه BMI شخصی از وزن طبیعی در برابر قد مشخص شده بیشتر باشد، در واقع فرد با چاقی و یا اضافه وزن همراه است. در حال حاضر اغلب متخصصین تغذیه از ابزار غربالگری به نام شاخص توده بدنی (BMI) برای وزن اضافی بیماران مبتلا به چاقی مفرط استفاده می کنند. اگر بخواهیم توضیح کاملتری در مورد بی ام آی ارائه دهیم، بایستی بیان کنیم که:

به تجمع چربی های انباشته در نواحی مختلف بدن که بیش از اندازه هستند و به تدریج سلامتی شخص را با مشکل مواجه می سازد، اضافه وزن می گویند که براساس راهنمای نسبی، این جدول اندازه گیری در افراد متعدد میزان درصد چربی و یا اضافه وزن به این صورت برآورد می شود که:

افزایش وزن و چاقی
افزایش وزن و چاقی

1)    شاخص توده بدنی پایین تر از هجده و نیم کیلو (محدوده کمبود وزن) 2) بی ام آی هجده و نیم تا بیست و پنج کیلو (وزن طبیعی) 3) BMI بیست و پنج تا سی کیلوگرم (محدوده وزن اضافی) 4) شاخص توده بدنی بالغ بر سی کیلوگرم چاقی مفرط است.

هر چند افزایش وزن قابل پیشگیری است، ولیکن برخی افراد در این مسیر کوتاهی می کنند و به میزان کالری دریافتی روزانه توجه بسیار می کنند و در نتیجه به تدریج با شاخص توده بدنی بالا همراه می شوند. اضافه وزن بالا سبب عدم دریافت ریزمغذی ها و ویتامین ها می شود.

برای آشنایی بیشتر با جدیدترین روش جراحی لاغری که موسوم به پیکر تراشی می باشد توصیه می شود صفحه جدیدترین روش جراحی لاغری را مشاهده کنید.

عوامل اصلی اضافه وزن

حال بهتر است اشاره ای به عوامل اصلی اضافه وزن داشته باشیم.

به غیر از عدم تحرک و تغذیه نامناسب، موارد دیگری از جمله:

1)    کم خوابی 2) PCOS (تخمدان پلی کیستیک) 3) ترک سیگار 4) کم کاری تیروئید 4) مصرف داروهای کورتونی 5) سندروم کوشینگ 6) استرس 7) مصرف برخی داروهای اعصاب

از مهمترین عوامل اضافه وزن محسوب می شوند.

عوامل اصلی اضافه وزن
عوامل اصلی اضافه وزن

مشکلات مرتبط به اضافه وزن بالا

ممکن است بالا بودن شاخص توده بدنی، مشکلات مربوط به سلامتی را در شخص مبتلا به این عارضه افزایش دهد که این اختلالات عبارتند از:

1) دیابت نوع دو 2) مشکلات قلبی عروقی و سکته مغزی 3) آرتروز 4) مشکلات کلیوی 5) پرفشاری 6) مشکلات اسکلتی عضلانی 7) آپنه خواب 8) انواع سرطان ها 9) اختلالات بارداری نظیر فشارخون بالا، دیابت بارداری و ریسک سزارین

و می توان بیان کرد که بیش از ده عارضه دیگر که مرتبط به اضافه وزن بالا است. ریسک ابتلا به مشکلات غیرواگیر با بالا رفتن بی ام آی به مراتب افزایش می یابد.

کودکان دارای اضافه وزن بالا با اختلالات تنفسی، پرفشاری، افزایش ریسک شکستگی، اثرات روانی، علائم اولیه مشکلات قلبی عروقی و همچنین مقاومت به هورمون انسولین در آینده نسبت به کودکان دارای وزن طبیعی و نرمال بیشتر مواجه خواهند شد.

برای شناخت ترکیبات و اثرات منفی قرص اسلیم کوئیک توصیه می کنیم در این باره نظرات مصرف کنندگان قرص اسلیم کوئیک  را بخوانید.

مشکلات مرتبط به اضافه وزن بالا
مشکلات مرتبط به اضافه وزن بالا

حال با توجه به توضیحات ارائه شده در خصوص اضافه وزن و مشکلات مرتبط به چاقی، برخی افراد از قرص لاغری feel slim به منظور تقلیل وزن استفاده می کنند.

اغلب متخصصین به دلیل پیامدهای حاصل از این داروی خوراکی که می تواند روی بیماران جبران ناپذیر باشد، استفاده از شیوه های جراحی چاقی که مورد تایید جهانی است را به این گروه از بیماران توصیه می کنند.

لطفا از پست بعد از عمل بای پس معده دیدن کنید.

موارد منع استفاده از قرص لاغری feel slim

پیش از مصرف این داروی خوراکی، افراد مبتلا به اضافه وزن بالا بایستی به موارد منع دارویی دقت بسیار داشته باشند:

بیمارانی که با مشکلات مغزی مواجه هستند به دلیل عوارض حاصل از دارو، اجازه مصرف این دارو را برای از دست دادن وزن اضافی خود ندارند.

افراد رده سنی کمتر از هجده سال و بیشتر از شصت سال، گروه دیگری از بیماران هستند که با ممنوعیت مصرف قرص لاغری feel slim همراه هستند.

موارد منع استفاده از قرص لاغری feel slim
موارد منع استفاده از قرص لاغری feel slim

بانوان دارای اضافه وزن بالا در دوره بارداری و یا شیردهی بایستی از این داروی لاغری برای کاهش وزن استفاده کنند.

به مدت سی روز قبل از انجام هر آزمایشی، به منظور تشخیص به عملکرد دقیق تر نیاز است که مصرف قرص لاغری feel slim را قطع کنید.

بیماران مبتلا به پرفشاری، مشکلات ریوی و کلیوی

بیماران مبتلا به پرفشاری، مشکلات ریوی و کلیوی و همچنین بیماران دارای اختلالات قلبی عروقی نیز با منع مصرف این داروی خوراکی همراه هستند.

به هیچ عنوان این داروی مخصوص کاهش وزن را با آنتی بیوتیک ها استفاده نکنید.

در زمان استفاده از قرص لاغری feel slim به علت ترکیبات محرک موجود در آن نظیر کافئین، استفاده نوشیدنی های محرک و انرژی زا نظیر کولا، نوشابه انرژی زا، قهوه و غیره را کاهش دهید.

منع دیگر استفاده از این داروی خوراکی لاغری، قرص راکوتان است.

اگر دقت کرده باشید، متوجه خواهید شد که تمامی موارد منع این قرص لاغری برای بیمارانی است که با مشکلات مرتبط با افزایش وزن همراه هستند.

لذا، بهترین گزینه برای از دست دادن وزن اضافی و دستیابی به وزن ایده آل و از همه مهمتر پیشگیری از مشکلات مرتبط به چاقی، جراحی لاغری است که توسط مجرب ترین جراحان متخصص برای بیماران انجام می گیرد. لطفا تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا انواع جراحی های لاغری را به شما معرفی کنیم.

بیماران مبتلا به پرفشاری، مشکلات ریوی و کلیوی
بیماران مبتلا به پرفشاری، مشکلات ریوی و کلیوی

جراحی چاقی

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، در حال حاضر یکی از بزرگترین مشکلات زندگی ماشینی اضافه وزن و انواع اختلالات مرتبط به چاقی است.

بدتر از آن موردی است که به جای پیروی از یک برنامه رژیم غذایی استاندارد و یا انجام تمرینات ورزشی مناسب به دنبال سریعترین متدها یعنی استفاده از قرص لاغری feel slim برویم که عوارض و پیامدهای متعددی را به تدریج در شخص ایجاد می کند.

جراحی چاقی
جراحی چاقی

از عوارض این قرص خوراکی لاغری این که ممکن است بعد از یک دوره مصرف، قابل برگشت بوده و شخص مجدداً با افزایش وزن بدتر از گذشته نیز مواجه شود.

احتمال دارد بدن شخص به علت فقدان ویتامین ها در اثر مصرف این قرص به شدت با رفلاکس معده، سوء تغذیه، سوزش سر دل و یا افسردگی دچار شود. به همین منظور جراحی چاقی جایگزین مناسبی برای عدم استفاده از قرص لاغری feel slim است.

انواع جراحی های چاقی

جراحی لاغری بای پس معده از طریق (Roux-en-Y)

عمل جراحی فوق یکی از متدهای متداول برای معالجه اضافه وزن بالا محسوب می شود. با لحاظ نمودن عملکرد حاصل از این عمل جراحی، متد فوق مورد قبول اغلب جراحان متخصص قرارگرفته است.

دلیل موفقیت آمیز شمردن جراحی بای پس معده را می توان به از دست دادن دو سوم از وزن کل بدن شخص بیمار اشاره کرد که که کمترین پیامدهای جانبی را در پی خواهد داشت.

متد فوق شیوه ای به منظور محدود کننده جذب مواد غذایی محسوب می شود و نسبت به سایر جراحی های محدوده کننده ظرفیت معده، بیشتر مورد استقبال افراد کاندیدای عمل جراحی فوق قرار گرفته است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله جراح لاغری در قم را مطالعه کنید.

شیوه جراحی لاغری بای پس معده (Roux-en-Y)

شیوه کار عمل لاغری فوق به این صورت است که جراح متخصص، کیسه کوچکی را در معده شخص بیمار ایجاد می کند که توسط آن محصولات غذایی داخل قسمت روده کوچک (دئودنال) می شود.

در طی این عمل جراحی معده جدید به دو قسمت تقسیم می شود که بخش اول یا همان کیسه بالایی کوچکتر است. این کیسه از طریق منگنه به شیوه عمودی و یا با استفاده از حلقه به وجود می آید. قسمت پایینی بعد از این عمل جراحی بدون استفاده است.

شیوه جراحی لاغری بای پس معده (Roux-en-Y)
شیوه جراحی لاغری بای پس معده (Roux-en-Y)

روده کوچک نیز به دو قسمت در زیر بخش دوازدهه تقسیم می شود

روده کوچک نیز به دو قسمت در زیر بخش دوازدهه تقسیم می شود. قسمت پایینی دوازدهه به کیسه کوچک معده جراحی شده وصل می شود. به این ترتیب قسمت بدون استفاده معده نیز دارای روده کوچک است که از یک سو باز است و به قسمت دوازدهه (روده کوچک) که متصل به کیسه کوچک معده است، اتصال می یابد و به شکل (Y) تغییر می یابد.

به همین دلیل است که جراحان متخصص نام متد فوق را (Roux-en-Y) می نامند. جراحان متخصص برای انجام این عمل چاقی از جراحی لاپاراسکوپی استفاده می کنند. در اصل این عمل جراحی خیلی آسان و ساده بوده و نتایج حاصل از آن بیانگر کاهش مرگ و میرهای جراحی بای پس معده است.

میزان تقلیل وزن در بیماران کاندیدای این عمل جراحی پنجاه درصد از کل وزن است که پیوسته تا بیست و چهار ماه پس از جراحی در شخص ایجاد می شود.

متدی که در آن جراحان متخصص از روش لاپاراسکوپی استفاده می کنند، هم اکنون متداول تر است. زیرا درد و جراحت های کمتری حاصل از جراحی در شخص نمایان می شود و فرد سریعتر می تواند به روال زندگی معمولی خود باز گردد.

روده کوچک نیز به دو قسمت در زیر بخش دوازدهه تقسیم می شود
روده کوچک نیز به دو قسمت در زیر بخش دوازدهه تقسیم می شود

مزایای جراحی لاغری بای پس معده (Roux-en-Y)

از مهمترین مزیت های این عمل جراحی نسبت به قرص لاغری feel slim که اغلب جراحان متخصص به بیماران دارای اضافه وزن بالا توصیه می کنند، می توان به تقلیل وزن شخص بیمار متذکر شد.

همچنین جراحی بای پس معده سبب پیشگیری از روند اختلالات مزمن حاصل از اضافه وزن نظیر فشارخون بالا، دیابت، آپنه خواب، بی خوابی و یا کمردرد در شخص تحت عمل جراحی فوق می شود. این در حالی است که دیگر متدهای عمل جراحی چاقی برای تقلیل وزن به مدت زمان بیشتری احتیاج دارد تا شخص بیمار، وزن اضافی خود را از دست دهد.

نکته حائز اهمیتی که در خصوص مزیت این عمل جراحی بایستی بیان کنیم این است که تکنیک عمل جراحی لاغری فوق تضمینی و مورد تایید جراحان متخصص لاغری است که همین امر سبب گردیده به منظور پیشگیری از پیامدهای حاصل از قرص لاغری feel slim، روش جراحی بای پس معده از طریق  (Roux-en-Y) را که مدتی غیر قابل برگشت است، به اغلب بیماران دارای اضافه وزن بالا پیشنهاد کنند.

مهمترین مزیت عمل لاغری فوق این است که بعد از جراحی شخص تقریباً در حدود پنجاه الی شصت درصد از وزن اضافی خود را در طی بیست و چهار ماه از دست می دهد و قادر است بالغ بر پانزده سال نیز وزن خود را تثبیت کند.

مراقبت های پس از جراحی بای پس معده

بیماران کاندیدای عمل جراحی چاقی فوق بایستی بعد از جراحی همچون مراقبت های جراحی اسلیو معده از یک برنامه رژیم غذایی متعادل و همچنین فعالیت های ورزشی مناسب استفاده کنند تا از این طریق بتوانند در ثابت نگه داشتن وزن به نتیجه قابل قبولی دست یابند.

بایستی خاطر نشان شویم که تقریباً برنامه رژیم غذایی شخص بیمار در ماه های نخست همچون جراحی کوچک کردن معده است. معمولا جراح متخصص به منظور مراقبت های ویژه بعد از جراحی، چهل و هشت ساعت بستری بودن در بیمارستان را به این گروه از بیماران تجویز خواهند کرد.

برای دانستن اطلاعات در رابطه با تغذیه و مراقبت بعد از عمل بای پس معده و رژیم غذایی دوران نقاهت لازم می باشد از صفحه مراقبت بعد از عمل بای پس معده دیدن کنید.

جراحی لاغری بای پس معده از طریق انحراف بلیو پانکراتیت به وسیله (duodenal switch)

عمل جراحی لاغری فوق یکی دیگر از تکنیک های جراحی بای پس معده است که جراحان متخصص به بیماران دارای اضافه وزن بالا و به منظور پیشگیری از عوارض قرص لاغری feel slim توصیه می کنند.

در متد چند بخشی و پیچیده فوق، هشتاد درصد از حجم معده که سبب افزایش وزن بیمار شده است، از طریق لاپاراسکوپی از بدن شخص خارج می شود. در متد فوق، لوله ای که مواد غذایی را در دوازدهه (روده کوچک) رها می کند، همراه با قسمت کمتری از این روده که به طور معمول متصل به معده است، تنها در بدن فرد باقی می ماند.

در جراحی بای پس، بخش اعظمی از سیستم گوارش را به بخش پایانی روده کوچک متصل و در مجاورت معده به روده اثنی عشری می پیچند.

جراحی فوق نسبت به قرص لاغری feel slim به مراتب بهتر و مناسب تر است. زیرا عمل فوق به شدت حجم مواد غذایی را که در طی روز مصرف می کنید را کاهش داده و در نتیجه جذب آن ها را نیز کمتر می کند.

برای مقایسه دو جراحی لاغری اسلیو معده یا بای پس توصیه می کنیم پست اسلیو معده بهتره یا بای پس را مطالعه نمائید.

این عمل جراحی ممکن است خطرات بسیاری مانند کمبود ویتامین و یا سوء تغذیه را در شخص به دنبال داشته باشد.

البته این عمل جراحی ممکن است خطرات بسیاری مانند کمبود ویتامین و یا سوء تغذیه را در شخص به دنبال داشته باشد. جراحی بای پس معده duodenal switch معمولا برای بیماران دارای شاخص توده بدنی بالغ بر پنجاه کیلوگرم انجام می گیرد.

عمل ساسی بای پس معده از جدیدترین شیوه هایی است که برای برطرف کردن اختلالات اضافه وزن بالا و یا دیابت روی بیماران کاندیدای عمل جراحی فوق انجام می گیرد. ساسی به مفهوم بای پس روده و اسلیو معده همراه با Anastomosis (آناستوموز) است.

این عمل جراحی ممکن است خطرات بسیاری مانند کمبود ویتامین و یا سوء تغذیه را در شخص به دنبال داشته باشد.
این عمل جراحی ممکن است خطرات بسیاری مانند کمبود ویتامین و یا سوء تغذیه را در شخص به دنبال داشته باشد.

مزیت های جراحی لاغری بای پس معده duodenal switch

این عمل جراحی به شخص بیمار کمک خواهد کرد که در یک بازه زمانی کوتاه با تقلیل وزن بسیار همراه شود و در نتیجه از مزاحمت اختلالاتی مانند:

ناباروری، مشکل قلبی عروقی، سکته، پرفشاری، دیابت نوع دو، کلسترول بالا، آپنه خواب شدید و بیش از ده بیماری دیگر مرتبط به اضافه وزن بالا رها شوید.

جراحی لاغری لاپاراسکوپی باندینگ شکمی قابل تنظیم

از دیگر متدهای جراحی لاغری برای از دست دادن وزن در بیماران دارای بی ام آی بالا را می توان به باندینگ معده (حلقه گذاری) اشاره کرد.

حلقه سیلیکونی قابل تنظیم، حجم بخش بالایی معده را محدود می کند و در نتیجه با مصرف اندکی از مواد غذایی ظرفیت معده جدید پر می شود. اگر بعد از جراحی مصرف مواد غذایی ادامه یابد و بیمار بیش از اندازه غذا مصرف کند، ممکن است با استفراغ مواجه شود.

هورمون گرلین که سبب افزایش اشتهای شخص می شود، در این عمل جراحی کنترل نمی شود.

در متد فوق، هورمون گرلین که سبب افزایش اشتهای شخص می شود، در این عمل جراحی کنترل نمی شود. در جراحی باندینگ شکمی، حلقه سیلیکونی قابل تنظیم به دور بخش نخست معده درست اندکی کمتر از محل متصل شدن مری به معده قرار می گیرد.

همچنین مخزنی به منظور دیگر تنظیمات در بخش تحتانی پوست در پوسته شکم نصب می شود که به وسیله آب مقطر استریل که از بیرون به بخش درونی مخزن فوق تزریق می شود، حلقه تنگ تر خواهد شد که حاصل از آن کاهش میزان مواد غذایی ورودی است.

از مزیت های جراحی فوق که می تواند از عوارض قرص لاغری feel slim در بیماران دارای اضافه وزن بالا پیشگیری کند، می توان به کوتاه بودن مدت زمان عمل جراحی نسبت به دیگر جراحی های لاغری استاندارد و همچنین دستکاری کمتر دستگاه گوارش اشاره کرد.

هورمون گرلین که سبب افزایش اشتهای شخص می شود، در این عمل جراحی کنترل نمی شود.
هورمون گرلین که سبب افزایش اشتهای شخص می شود، در این عمل جراحی کنترل نمی شود.

بازگشت اضافه وزن از طریق متد جراحی باندینگ معده به چه صورت است؟

حال ممکن است برای بیمارانی که قرص لاغری feel slim را برای دستیابی به وزن طبیعی استفاده می کنند، این سوال مطرح شود که بازگشت اضافه وزن از طریق متد جراحی باندینگ معده به چه صورت است؟

مدت زمان باندینگ معده بیست و چهار ماه است و این زمان بهترین فرصت است که بیمار تغییرات بسیاری را در سبک زندگی خود ایجاد کند. جراحی لاغری فوق نیز موقتی بوده و بایستی بیان نمود که متاسفانه اغلب بیماران پس از بیرون آوردن حلقه سیلیکونی با افزایش وزن مجدد همراه می شوند.

البته بیمارانی که تغییرات عمده ای را در برنامه رژیم غذایی خود و همچنین تمرینات فیزیکی مستمر ایجاد کرده اند، می توانند در تثبیت تقلیل وزن موفق تر باشند.

در یک سال اخیر، کشورهایی نظیر اروپا و امریکا به منظور غیرقابل برگشت بودن اضافه وزن از دیگر متدهای عمل جراحی کاهش وزن استفاده می کنند.

انجام جراحی باندینگ معده با تقلیل هجده درصدی در این کشورها همراه است

انجام جراحی باندینگ معده با تقلیل هجده درصدی در این کشورها همراه است. بیمارانی که به مصرف شیرینی جات علاقه بسیاری دارند، به هیچ عنوان جراحی لاغری حلقه گذاری معده پیشنهاد نمی شود.

براساس تحقیقات انجام گرفته روی این عمل جراحی حاکی از آن است که باندینگ معده رغبت فرد بیمار را به مصرف شیرینی جات تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد.

زیرا این گروه از بیماران خوراکی های جامد را سخت تر میل می کنند اما به دلیل عبور راحت تر شکلات و بستنی از این حلقه های سیلیکونی بیشتر به این گروه از محصولات غذایی روی می آورند.

مزیت های جراحی لاغری باندینگ معده

به منظور جلوگیری از عوارض قرص لاغری feel slim بهتر است به مزایای جراحی لاغری باندینگ معده نیز اشاره کنیم:

  •   عمل حلقه گذاری معده نسبت به دیگر عمل های جراحی نظیر عمل کوچک کردن معده(اسلیو معده) کمترین تغییرات را در دستگاه گوارش شخص بیمار ایجاد می کند.
  •   پیامدها و هزینه پایین تری در مقابل دیگر عمل های جراحی به همراه دارد که می تواند به عنوان مهمترین مزیت جراحی فوق در نظر گرفته شود.
  •   زمان عمل جراحی باندینگ معده از دیگر عمل های چاقی کوتاه تر است.
  •   مهمترین مزیت جراحی فوق به بیرون آوردن حلقه سیلیکونی از معده بعد از زمان مشخص با تشخیص جراح متخصص است.
مزیت های جراحی لاغری باندینگ معده
مزیت های جراحی لاغری باندینگ معده

جراحی لاغری اسلیو معده

یکی دیگر از متدهای تقلیل وزن که به شکل لاپاراسکوپی برای بیماران دارای شاخص توده بدنی بالا انجام می شود، جراحی Sleeve Gastrectomy است. در این عمل لاغری، جراحان متخصص بخش اعظمی از معده بیمار را که ترشح هورمون گرلین را بر عهده دارد، حذف می کنند که معده باقیمانده بیشتر به یک موز و یا آستین لباس شباهت دارد.

معده جدید که تنها بیست الی سی درصد از معده قبلی شخص بیمار است، ظرفیت کمتری برای نگهداری مواد غذایی دارد که این امر تاثیرات مثبتی را روی تغییرات هورمونی فرد بیمار به همراه دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله بهترین دکتر اسلیو معده در یزد را مطالعه کنید.

شباهت معده جدید به آستین لباس

به علت شباهت معده جدید به آستین لباس، این عمل جراحی کوچک کردن معده را اسلیو معده نامگذاری می کنند. حس گرسنگی در شخص بیمار پس از جراحی فوق تا حد قابل توجهی تقلیل می یابد و شخص تنها در هر وعده اصلی غذایی، میزان اندکی از مواد غذایی را میل می کند که این امر در کاهش وزن بیماران بسیار تاثیرگذار است.

البته جراحی فوق غیرقابل برگشت و دائمی بوده که همین امر سبب گردیده تا اغلب بیماران این تکنیک عمل جراحی چاقی را برای دستیابی به وزن طبیعی و ایده آل انتخاب کنند.

شخص بیمار پس از جراحی بایستی از یک برنامه رژیم غذایی استاندارد و متعادل استفاده کند تا از این طریق به بهترین راندمان حاصل از عمل جراحی آستینی معده دست یابد.

در صورتی که شخص نسبت به دستورالعمل های پزشکی کوتاهی کند، ممکن است معده جدید کشیده و بزرگتر شود و در نهایت شخص مجدداً با افزایش بی ام آی مواجه شود. البته این بزرگ شدن معده به مفهوم بازگشت معده به اندازه اصلی خود نیست.

شباهت معده جدید به آستین لباس
شباهت معده جدید به آستین لباس

بهترین کاندیدای عمل جراحی اسلیو معده

این عمل جراحی لاغری که به عنوان یکی از جراحی های پرکاربرد برای معالجه عارضه چاقی شناخته می شود، گزینه مناسبی برای همه افراد مبتلا به اضافه وزن بالا نیست. به این ترتیب بیماران کاندیدای جراحی اسلیو معده عبارتند از:

شخصی که با انجام فعالیت های ورزشی پیوسته، استفاده از داروهای کاهش اشتها و برنامه رژیم غذایی کم کالری و سالم که از سوی پزشک معالج به مدت شش ماه به وی تجویز شده است و در تقلیل وزن موفق نبوده است، می تواند از جراحی کوچک کردن معده به منظور جلوگیری از عوارض قرص لاغری feel slim بهره مند شود.

بیماران دارای بی ام آی بالغ بر چهل کیلوگرم که از عارضه اضافه وزن بالا رنج می برند.

شخص بیمار بالغ بر پنج سال است که به این عارضه گرفتار بوده و افزایش وزن بیشتر از چهل و پنج کیلوگرم دارد.

شخص به عارضه پرخوری مبتلا بوده و قادر به مهار عارضه فوق نیست.

بیمارانی که با مصرف برخی از داروها مانند داروهای اعصاب از حالت معمولی بیشتر گرسنه می شوند، کاندیدای عمل اسلیو معده هستند.

بیماران رده سنی هجده الی شصت و پنج سال

بیماران رده سنی هجده الی شصت و پنج سال به منظور جلوگیری از عوارض قرص لاغری فیل اسلیم می توانند از متد جراحی لاغری فوق بهره مند شوند.

شخص بیمار از لحاظ روحی و روانی از این قدرت برخوردار است که در عادات غذایی و شیوه زندگی خود تغییرات بسیاری را ایجاد کند، می تواند از مزیت های شیوه جراحی فوق استفاده کند.

همچنین بیمارانی که به نوشیدنی های الکلی و یا مواد مخدر اعتیاد دارند، می توانند تکنیک جراحی فوق را جایگزین داروی خوراکی فیل اسلیم کنند که مصرف آن به مرور می تواند پیامدهای بسیاری را به همراه داشته باشد.

مزیت های عمل جراحی اسلیو معده

این عمل جراحی که از طریق لاپاراسکوپی برای بیماران کاندیدای عمل جراحی فوق انجام می شود، پیامدهای کمتری نسبت به سایر عمل های لاغری به همراه دارد و نیز مدت زمان عمل جراحی به مراتب کمتر از جراحی بای پس معده است.

متد فوق با تقلیل اشتها، پروسه کاهش وزن را برای شخص تحت عمل جراحی دشوار نمی کند. از مهمترین مزیت اسلیو معده به باقی ماندن مسیر گوارشی و دست نخوردن پیلور معده اختصاص دارد.

اقدامات پیش از جراحی اسلیو معده

قبل از حذف بخش اعظمی از معده که سبب افزایش وزن شخص شده است، فرد بیمار ملاقاتی را با جراح متخصص خود انجام می دهد و تست های مورد نیاز را برای ارزیابی آمادگی بدن به منظور جراحی کوچک کردن معده انجام می دهند. سپس فرد درباره کلیه مشکلات و داروهای مصرفی با جراح متخصص خود مشورت می کند.

حداقل به مدت ده روز پیش از جراحی، پزشک معالج، بیمار را از استفاده تمامی داورهای مصرفی منع می کند و تنها مصرف و یا تجویز آن ها بایستی با هماهنگی جراح متخصص صورت پذیرد. شخص بیمار یک ماه قبل از جراحی بایستی از سیگار کشیدن و یا نوشیدن مشروبات الکلی پرهیز کند.

بیماران کاندیدای جراحی کوچک کردن معده بایستی از کلیه خطرات و پیامدهای حاصل از عمل جراحی اطلاعات کافی را در اختیار داشته باشند و در این خصوص کلیه سوالات را از جراح متخصص بپرسند. فرد بیمار بایستی بیست و چهار ساعت قبل از جراحی از مصرف و نوشیدن مایعات و مواد غذایی پرهیز کند.

جراحی فوق به صورت سرپایی انجام نمی گیرد، بلکه حتماً بایستی شخص در مجهزترین مراکز درمانی و توسط مجرب ترین جراحان متخصص، جراحی اسلیو معده را انجام دهند. بسته به موقعیت شخص بیمار بین بیست و چهار الی چهل و هشت ساعت بستری و مراقبت های ویژه برای بیمار در بیمارستان در نظر گرفته می شود.

اقدامات پیش از جراحی اسلیو معده
اقدامات پیش از جراحی اسلیو معده

رژیم غذایی Sleeve Gastrectomy

در واقع برنامه رژیم غذایی این گروه از بیماران پیش از جراحی کوچک کردن معده آغاز می شود و تا زمان دوران نقاهت و همچنین عادت شخص بیمار به مصرف مواد غذایی استاندارد و سالم بایستی انجام شود.

به منظور دستیابی به بهترین عملکرد بایستی در روزهای انتهایی به جراحی، کلیه دستورالعمل های پزشکی را به همراه رژیم غذایی کم کالری با کمترین کربوهیدرات ها و شیرینی را در برنامه غذایی خود اعمال کنید.

در ادامه، زندگی این گروه از بیماران همچون زندگی یک شخص معمولی است. ممکن است در برخی از افراد به ندرت تا شش ماه بعد از حذف معده استفراغ، تهوع، تعریق و ضربان قلب بیشتر مشاهده شود که بعد از مدتی تمامی این مشکلات به تدریج رفع می گردد.

دقت داشته باشید که جراحی فوق یکی از متدهای معالجه اضافه وزن بالا است که بایستی پس از آن شخص بیمار از برنامه رژیم غذایی استاندارد و متعادل همراه با تمرینات فیزیکی مناسب استفاده کند. اگر در انجام آن ها از اراده و همت کافی برخوردار نباشید، به احتمال بسیار زیاد ممکن است شما با افزایش وزن مجدد مواجه شوید.

جراحی لاغری پلیکاسیون معده

یکی دیگر از جراحی های کاهش وزن استاندارد که برای پرهیز از عوارض قرص لاغری feel slim به بیماران دارای اضافه وزن بالا توصیه می شود، عمل جراحی پلیکاسیون معده است.

جراحی پلیسه معده که به طور اختصار LGP نامیده می شود، از تازه ترین شیوه های عمل جراحی معالجه اضافه وزن بالا است که به سبب آن با روی هم انداختن معده ی کشیده شده و دوختن آن ها به بخش درونی، سایز و ظرفیت معده شخص بیمار تا هفتاد و پنج درصد کاهش می یابد که در نهایت، شخص با مصرف حجم اندکی از مواد غذایی سریعتر حس سیری کرده و در کمترین زمان با کاهش وزن بسیار همراه می شود.

بر خلاف دیگر متدهای جراحی مانند بای پس معده و یا باندینگ، در این عمل جراحی، احتیاجی به قرارگیری جسم خارجی و یا پیچیدن مسیر روده در شخص تحت عمل جراحی نیست. هر چند متد فوق همچون جراحی کوچک کردن معده است، اما در این عمل جراحی هیچ بخشی از معده بیمار حذف نمی گردد.

به این ترتیب، جراحی پلیکاسیون معده برگشت پذیر است. بیمارانی که این عمل کاهش وزن را برای دستیابی به وزن ایده آل و طبیعی استفاده می کنند، به طور معمول در سال های نخست چهل الی هفتاد درصد از مازاد وزن خود را به تدریج از دست می دهند.

جراحی لاغری پلیکاسیون معده
جراحی لاغری پلیکاسیون معده

چه افرادی بهترین کاندیدای عمل جراحی پلیکاسیون معده هستند؟

بیماران دارای شاخص توده بدنی بالغ بر سی و پنج کیلوگرم و پایین تر از چهل کیلو و همچنین افرادی که شاخص توده بدنی بالای آن ها خطر سکته، حملات قلبی، دیابت نوع دو، پرفشاری را در شخص تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد، از جمله بیمارانی محسوب می شوند که می توانند از مزیت های این عمل چاقی بهره مند شوند.

اقدامات لازم پیش از جراحی پلیکاسیون معده

این تکنیک عمل جراحی همچون سایر جراحی های لاغری پیش از عمل شخص به جلسه مشاوره برای اطلاع یافتن از تمامی مراحل جراحی نیاز دارد. در این جلسه، پروسه عمل جراحی به طور کامل برای وی توضیح داده می شود و در خصوص خطرات عمل فوق با بیمار صحبت خواهد شد.

همچنین جراح متخصص با آماده کردن فرد بیمار در مورد دیگر تکنیک های جراحی لاغری مانند بای پس و یا بالون معده اطلاعات لازم را در اختیار وی قرار می دهد.

با بازبینی های لازم حاصل از نتایج آزمایش های انجام شده، پزشک معالج ارزیابی های لازم را در راستای تشخیص سلامتی کامل شخص به منظور انجام این عمل جراحی انجام خواهد داد.

از دیگر اقدامات لازم قبل از عمل جراحی پلیکاسیون معده عبارتند از:

چنان چه شخص به داروی خاصی حساسیت دارد، بایستی قبل از جراحی این موضوع را با جراح متخصص خود در میان گذارد.

آزمایشات مورد نیاز قبل از عمل جراحی را انجام داده و به مدت دوازده ساعت قبل از جراحی از هیچ نوع ماده غذایی استفاده نکنید. البته متخصصین توصیه می کنند که بیمار شش ساعت قبل از عمل پلیکاسیون معده نوشیدنی میل نکنند.

قبل از جراحی بدون تجویز جراح متخصص از هیچ دارویی مانند داروهای مکمل گیاهی، آسپرین و یا داروی ضد التهاب استفاده نکنید.

اگر به مصرف نوشیدنی های الکلی و یا مصرف سیگار اعتیاد دارید، بهتر است چهارده روز قبل از عمل جراحی فوق از مصرف آن ها بپرهیزید.

با در اختیار گذاشتن سوابق پزشکی و یا اگر به عارضه دیابت مبتلا هستید، لازم است که قبل از عمل، جراح متخصص را مطلع کنید.

از خطرات و شرایط عمل جراحی اطمینان کامل حاصل کنید و چنان چه سوالی در این رابطه دارید، با جراح متخصص خود در میان گذارید.

از دیگر اقدامات لازم قبل از عمل جراحی پلیکاسیون معده عبارتند از:
از دیگر اقدامات لازم قبل از عمل جراحی پلیکاسیون معده عبارتند از:

روش انجام جراحی پلیکاسیون معده

با توجه به عنوان مقاله، بایستی شیوه انجام این عمل لاغری را به منظور پیشگیری از پیامدهای حاصل از قرص لاغری فیل اسلیم برای شما ارائه نماییم.

عمل جراحی لاغری فوق به روش لاپاراسکوپی برای بیماران کاندیدای این عمل صورت می گیرد. با توجه به این که عمل فوق به عنوان یک عمل جراحی باز محسوب نمی شود، مدت زمان بهبود و ریکاوری فرد بیمار به مراتب از دیگر عمل های جراحی چاقی کمتر است که این فرآیند سبب تسریع روال زندگی شخص می شود.

به این ترتیب جراح متخصص با ایجاد شکاف های کوچک در ناحیه شکم بیمار، ابزارهای مخصوص جراحی لاپاراسکوپی را داخل بدن و معده شخص بیمار می کنند. از طریق لاپاراسکوپی، جراح متخصص کاملاً برای پروسه عمل جراحی تسلط دارد.

در طی جراحی، جراح متخصص برای حذف توده های انباشته چربی، معده شخص را روی هم تا زده و سپس اقدام به دوختن معده در بخش داخلی می کنند. همان طور که اشاره کردیم، این امر سبب تقلیل ظرفیت و اندازه معده تا هفتاد و پنج درصد می شود.

روش انجام جراحی پلیکاسیون معده
روش انجام جراحی پلیکاسیون معده

بعد از اتمام جراحی، جراح متخصص ابزارهای مخصوص جراحی را از بدن شخص بیمار خارج نموده و ناحیه تحت عمل جراحی را بخیه می زنند. به طور معمول برای برخورداری از مراقبت های ویژه، پزشک معالج چهل و هشت ساعت بستری شدن بیمار در بیمارستان را برای این گروه از بیماران توصیه می کنند.

مراقبت های لازم پس از جراحی پلیکاسیون معده

همچون دیگر عمل های جراحی لاغری، شخص بیمار بعد از این عمل جراحی بایستی از یک برنامه رژیم غذایی متعادل و کم کالری پیروی کند.

رژیم غذایی این بیماران با مصرف مایعات در چهارده روز نخست شروع می شود و پس از آن بیمار اجازه مصرف مواد غذایی جامد را به میزان محدود در برنامه غذایی خود دارد. از دیگر مواردی که بایستی بعد از انجام این عمل جراحی رعایت کنید عبارتند از:

برنامه رژیم غذایی که از سوی دکترتان به شما تجویز شده است را به صورت منظم دنبال کنید.

پس از سی روز می توانید فعالیت های ورزشی ساده نظیر پیاده روی آهسته را شروع کنید و بعد از آن انجام تمرینات فیزیکی مناسب را به صورت مستمر به منظور تثبیت وزن استفاده کنید.

مواد غذایی مصرفی را آهسته میل کنید و سعی کنید آن ها را کاملاً بجوید تا گوارش آن ها برای شما به راحتی انجام شود.

پیشگیری از تهوع در زمان مصرف مواد غذایی

به منظور پیشگیری از تهوع در زمان مصرف مواد غذایی به هیچ عنوان از نوشیدنی استفاده نکنید. زیرا این امر سبب فشار بسیار زیاد به معده جدید شما می شود.

محصولات غذایی حاوی پروتئین نظیر گوشت قرمز، شیر و تخم مرغ را در برنامه رژیم غذایی خود قرار دهید.

چنان چه بعد از جراحی با درد و یا ناراحتی همراه هستید، بهتر است برای تسکین درد، داروهای تجویزی از سوی جراح متخصص را در زمان مقرر آن استفاده کنید.

تا چهارده روز بعد از عمل جراحی فوق به هیچ عنوان سیگار نکشید.

با دکترتان در خصوص استفاده از قرص های ویتامین گفت و گو کنید.

جراحی پلیکاسیون معده به بیمارانی که سیگار بسیاری در طی روز استفاده می کنند و یا با پرفشاری و یا عارضه دیابت گرفتار هستند و همچنین افرادی که عمل های معده متعددی را برای از دست دادن وزن انجام داده اند، به هیچ عنوان توصیه نمی شود و بایستی به منظور دستیابی به وزن ایده آل و نرمال از سایر عمل های لاغری استفاده کنند.

جراحی جابجایی دوازدهه (بای پس روده)

اگر بخواهیم توضیح ساده ای در مورد جراحی دئودنال سوئیچ (بای پس معده) بیان کنیم، بایستی متذکر شویم که ترکیبی از عمل های جراحی لاغری اسلیو و بای پس معده است. در تکنیک فوق علاوه بر تقلیل ظرفیت معده، قسمت بیشتری از طول روده به غیر از صد الی صدوپنجاه سانتیمتر در قسمت پایانی آن میانبر و یا بای پس می شود.

جراحی جابجایی دوازدهه (بای پس روده)
جراحی جابجایی دوازدهه (بای پس روده)

به این منظور بخش بسیار زیادی از روده قادر نخواهد بود که عملیات جذب محصولات غذایی را به آسانی انجام دهد. اگر چه جراحی بای پس روده متدی کارآمد و مناسب برای تقلیل وزن و معالجه اختلالات و پیامدهایی نظیر دیابت شناخته می شود،

اما به علت اختلالات مرتبط به سوء جذب محصولات غذایی و تقلیل جذب پروتئین و ویتامین ها، بایستی همواره در طولانی مدت از داروها و یا مکمل های متعدد برای جبران این کمبودها تحت نظر پزشک معالج استفاده کنید. عمل لاغری فوق بیشتر برای بیمارانی که به دلیل بالا بودن شاخص توده بدنی، انجام امور شغلی و روزانه برای آن ها غیرممکن است توصیه می شود.

افراد دارای BMI بالغ بر پنجاه کیلوگرم

در مجموع افراد دارای BMI بالغ بر پنجاه کیلوگرم که با اختلالات متعدد مرتبط به اضافه وزن بالا مبتلا هستند، جراحی فوق می تواند برای از دست دادن بافت های چربی در نواحی مختلف بدن مثمر ثمر باشد. ممکن است بعضی از جراحان متخصص جراحی فوق را برای بیمارانی که با بی ام آی بالغ بر سی و پنج کیلوگرم روبرو هستند، توصیه کنند.

دقت داشته باشید که عمل جراحی لاغری هیچ زمان گزینه مناسبی برای رفع عارضه اضافه وزن بالا در این گروه از بیماران محسوب نمی شود. بلکه پیروی از یک برنامه رژیم غذایی کم کالری و سالم و در عین حال فعالیت های ورزشی منظم به افرادی که با شاخص توده بدنی بالا مبتلا هستند، کمک شایانی می کند تا پس از جراحی، با کاهش وزن چشمگیری همراه شوند.

افراد دارای BMI بالغ بر پنجاه کیلوگرم
افراد دارای BMI بالغ بر پنجاه کیلوگرم

جراحی بای پس روده به چه صورت سبب تقلیل وزن در بیماران دارای شاخص توده بدنی بالا می شود؟

جراحی بای پس روده که به biliopancreatic diversion with duodenal switch معروف است، عملی است که در طی آن جراح متخصص تقریباً هفتاد درصد از ظرفیت معده را به قسمت نخست روده duodenal (دوازدهه) وصل می کند. در نتیجه هدف اصلی از عمل جراحی لاغری، تقلیل جذب کلی چربی و همچنین زمان جذب کالری دریافتی در قسمت دوازدهه است.

در حقیقت با انجام این عمل جراحی، بیمار فقط بیست درصد از چربی دریافتی را جذب خواهد کرد. پس از جراحی بای پس روده شخص با مصرف حجم اندکی از مواد غذایی سریعتر نسبت به گذشته احساس سیری خواهد کرد و به تدریج با تقلیل وزن همراه خواهد شد.

درخصوص نرخ موفقیت جراحی دئودنال سوئیچ بایستی متذکر شویم که براساس مطالعات انجام شده، بیمارانی که این عمل لاغری را برای از دست دادن وزن و پیشگیری از قرص لاغری feel slim انتخاب می کنند، بایستی در انتظار تقلیل وزن هفتاد و پنج الی هشتاد درصدی اضافه وزن خود باشند.

جراحی بای پس روده به چه صورت سبب تقلیل وزن در بیماران دارای شاخص توده بدنی بالا می شود؟
جراحی بای پس روده به چه صورت سبب تقلیل وزن در بیماران دارای شاخص توده بدنی بالا می شود؟

قابل ذکر است که پس از ده سال از جراحی فوق ممکن است بیماران بیست الی بیست و پنج درصد از وزن مازاد خود را به تدریج با رعایت تمامی دستورالعمل های پزشکی از دست دهند و به وزن طبیعی و نرمالی که سال ها آرزو داشتند، برسند.

مزایای جراحی دئودنال سوئیچ (بای پس روده)

با توجه به عوارض حاصل از قرص لاغری فیل اسلیم، لازم است اشاره ای به مزیت های جراحی لاغری بای پس روده داشته باشیم:

شما با انجام این عمل لاغری قادر خواهید بود که کالری دریافتی روزانه را در حد متعادل نگه دارید و با محدود نمودن جذب محصولات غذایی، بزرگترین مزیت جراحی فوق را که تقلیل وزن است را در یک بازه زمانی کوتاه کسب کنید.

کم شدن ترشح و تولید هورمون گرلین

هنگامی که قسمتی از معده بیمار حذف می شود، ترشح و تولید هورمون گرلین (گرسنگی) نسبت به گذشته تا حد بسیار زیادی تقلیل یافته و یا کلاً متوقف می شود. به این ترتیب شخص بیمار کمتر با حس گرسنگی مواجه خواهد شد که حاصل آن کاهش وزن در بیماران مبتلا به اضافه وزن بالا است.

برنامه رژیم غذایی بعد از این عمل جراحی در مقابل دیگر جراحی های کاهش وزن قابل تحمل بوده و فرد با ممنوعیت های غذایی بسیاری همراه نخواهد شد.

جراحی دئودنال سوئیچ بیشترین نرخ معالجه اختلالاتی نظیر پرفشاری، کلسترول بالا و دیابت نوع دو را در بیماران دارای اضافه وزن بالا به همراه دارد.

در انتها، این عمل جراحی مناسب ترین گزینه برای بیمارانی در نظر گرفته می شود که از یک برنامه رژیم غذایی بسیار چرب در طی روز استفاده می کنند.

مهمترین مزیت این عمل جراحی لاغری به این موضوع اختصاص دارد که جراحی فوق نسبت به دیگر عمل های چاقی بیشترین مقدار تقلیل وزن را به همراه دارد.

جراحی لاغری پیکرتراشی یا لیپوماتیک

جراحی پیکرتراشی از دیگر عمل های زیبایی است که برای رها شدن از تجمع چربی های انباشته در نواحی مختلف بدن به بیمارانی که به دنبال تناسب اندام خود هستند، توصیه می شود.

جراحی لیپوماتیک در مجهزترین کلینیک های زیبایی که دارای مجوزهای قانونی هستند، روی بیماران کاندیدای این عمل جراحی به طور سرپایی انجام می شود.

توصیه ما به شما برای پیشگیری از پیامدها و عوارض حاصل از قرص لاغری feel slim این عمل لاغری زیبایی است. زیرا بدون نیاز به بیهوشی و مشکلاتی که ممکن است به تدریج در اثر مصرف این قرص خوراکی ایجاد شود را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد. در طی جراحی فوق بخش اعظمی از بافت های چربی موجود در بدن حذف می شود.

افرادی که جراحی لیپوماتیک را انجام می دهند، بیشتر به دنبال تقلیل سایز در طولانی مدت هستند که حذف سلولیت را نیز در پی دارد. لذا، می توان به بیمارانی که قصد دارند چربی های انباشته در نواحی مختلف بدن را از طریق قرص لاغری فیل اسلیم حذف کنند، این عمل جراحی را پیشنهاد کرد.

این عمل جراحی بافت های چربی را به شکل فیزیکی و بدون هیچ خونریزی و یا دردی حذف می کند. هدف کلی از انجام جراحی لاغری فوق تغییر فرم کلی و سایز بدن است. مدت زمان ریکاوری بعد از این عمل جراحی کاهش وزن سه الی هفت روز می باشد.

مزیت های جراحی لیپوماتیک

مزایای عمل جراحی پیکرتراشی در مقایسه با قرص لاغری feel slim عبارتند از:

یکنواخت شدن چربی های موجود در بافت های تحتانی پوست که همچون سایر دستگاه های ساکشن سبب برآمده شدن بافت های چربی در بخش زیرین پوست نمی شود.

مدت زمان استفاده از بادی شیپر در جراحی لیپوماتیک بسیار محدود بوده و فقط به چهارده روز زمان نیاز دارد.

فرم دادن و جمع کردن پوست نسبت به سایر عمل های لاغری مناسب تر است.

برای انجام جراحی پیکرتراشی، جراحان متخصص از بی حسی موضعی در محل تحت درمان به منظور روند جراحی استفاده می کنند.

ترشح و ورم و همچنین احتمال عفونت در این عمل لاغری در مقایسه با سایر عمل های جراحی کاهش وزن کمتر است.

تا به حال گزارشی از آمبولی چربی از طریق جراحی لیپوماتیک به دست نرسیده که این موضوع می تواند از مهمترین مزیت های این عمل زیبایی لاغری به شمار آید.

شخص بیمار بعد از اتمام جراحی به بستری شدن در مرکز درمانی و یا کلینیک نیاز ندارد

شخص بیمار بعد از اتمام جراحی به بستری شدن در مرکز درمانی و یا کلینیک نیاز ندارد و بعد از چند ساعت طبق تجویز جراح متخصص ترخیص می شود.

جراحت های بدنی و خستگی در جراحی پیکرتراشی محدود بوده به این ترتیب در مقایسه دیگر عمل های لاغری تقلیل وزن به آسانی در شخص بیمار انجام می شود.

کلیه موارد ذکر شده از مزایای جراحی لاغری لیپوماتیک است که بیماران تحت نظر مجرب ترین جراحان متخصص می توانند از فواید آن بهره مند شوند.

شخص بیمار بعد از اتمام جراحی به بستری شدن در مرکز درمانی و یا کلینیک نیاز ندارد
شخص بیمار بعد از اتمام جراحی به بستری شدن در مرکز درمانی و یا کلینیک نیاز ندارد

بخش هایی از بدن که می توان از جراحی پیکرتراشی استفاده کرد

همان طور که در بخش قبلی توضیح دادیم، این جراحی به عنوان یک عمل زیبایی روی بیماران انجام می گیرد. نواحی که توسط این متد جراحی برای از دست دادن وزن می توان استفاده کرد عبارتند از:

1)    شکم 2) کمر 3) قفسه سینه 4) باسن 5) پهلوها 6) داخل زانوها 7) لگن 8) بازوها 9) بخش تحتانی چانه و خط گردن 10) داخل و بیرون ران ها

شیوه جراحی پیکرتراشی

جراحان متخصص با به کارگیری از diameter (دیامتر) دو الی پنج میلیمتر شکاف در نواحی تحت درمان در بدن شخص بیمار ایجاد می کنند. سپس دستگاه به وسیله شکاف های ایجاد شده داخل بافت های چربی تجمع یافته می شود و با بهره مندی از امواج ماوراء بنفش، چربی های انباشته را از بدن شخص خارج می کنند.

سپس محلولی به منظور بی حسی و جلوگیری از خونریزی به داخل بدن فرد بیمار تزریق می کنند. در نهایت محلول بی حسی و چربی از طریق شکاف ها از بدن بیمار حذف می شود.

دستگاه فوق برای انجام جراحی دارای سیستم ایمنی کارآمد است که در زمان تماس با چربی های انباشته از حرکت باز می ایستد. به این ترتیب با بهره مندی از این دستگاه، سوختگی پوست و خطوط پارگی اعضای بدن را به کمترین حالت ممکن خود می رساند.

شیوه جراحی پیکرتراشی
شیوه جراحی پیکرتراشی

مهمترین نکات پیش از انجام جراحی پیکرتراشی

بیمارانی که برای داشتن تناسب اندام و کاهش وزن این تکنیک عمل جراحی لاغری را انتخاب می کنند، بایستی به نکاتی که در زیر متذکر می شویم، دقت بسیار داشته باشند:

–       در مورد این عمل جراحی لاغری زیبایی اطلاعات کافی را در اختیار داشته باشند.

–       برای بهره مندی از این عمل جراحی بهتر است به مجهزترین مراکز درمانی مورد تایید مراجعه کنید.

–       پیش از جراحی حتماً به جلسات مشاوره که پزشک معالج شما توصیه نموده است، حضور داشته باشید.

–       چنان چه داروهای خاصی مصرف می کنید، بایستی پیش از جراحی در این خصوص با جراح متخصص گفت و گو کنید.

با توجه به عوارض حاصل از قرص لاغری feel slim ممکن است برای اغلب بیماران دارای اضافه وزن بالا این سوال مطرح شود که آیا انجام این متد جراحی گزینه ی مناسبی برای از دست دادن بافت های چربی است؟

عمل های لاغری به شکل آنی بخش بسیار زیادی از بافت های چربی را از بین می برد که ممکن است برای شخصی که با شاخص توده بدنی بالا همراه است، امری معجزه آور به شمار آید. اما بایستی به این مسئله کمی دقیق تر نگاه کنید.

جراحی پیکرتراشی و دیگر عمل های لاغری که از طریق ساکشن بافت های چربی را از بدن شخص حذف می کنند، فقط روی بافت های چربی موجود در بخش تحتانی پوست تمرکز دارند.

در حقیقت بافت های چربی زیرپوستی بی خطرترین چربی ها در بدن محسوب می شوند و مهمترین مشکل افرادی است که با افزایش وزن مواجه هستند و از وجود چربی های احشایی در نواحی مختلف بدن بی اطلاع هستند.

چربی های نواحی، اعضای مهم بدن را احاطه می کنند که چربی های احشایی نامیده می شوند. میزان تعادل چربی های فوق معمولاً بد نیست که در مجموع وظیفه آن ها محافظت از اندام های حیاتی است اما مسلماً فرد گرفتار به شاخص توده بدنی بالا با چربی های احشایی بسیار زیادی همراه است.

این چربی ها از پارامترهای مهم در بروز ایجاد التهاب و افزایش ریسک اختلالات مزمن مانند دیابت نوع دو، انواع سرطان ها، سکته مغزی و مشکلات قلبی عروقی به شمار می آید.

جراحی لاغری لیپوپلاستی (لیپوساکشن)

یکی از متدهای پیکرتراشی، لیپوساکشن است که به منظور فرم دهی بدن و تخلیه بافت های چربی مازاد در اندام های مختلف بدن روی بیماران کاندیدای این عمل جراحی انجام می شود.

جراحی فوق با تکنیک های متعددی صورت می گیرد. این عمل جراحی متدی غیر تهاجمی محسوب می شود که جای هیچ برش و بخیه ای در ناحیه تحت درمان مشاهده نمی شود. جراحی لیپوپلاستی توسط مجرب ترین فوق تخصص جراحی پلاستیک و یا متخصص جراحی عمومی روی افراد مبتلا به شاخص توده بدنی بالا انجام می شود.

در رابطه با هزینه عمل جراحی لاغری فوق در مقایسه با قرص لاغری فیل اسلیم بایستی متذکر شویم که این مورد به پارامترهای متعددی بستگی دارد که تجربه و تخصص جراح متخصص و همچنین ناحیه تحت درمان از اصلی ترین آن ها به حساب می آید. در مجموع شیوه های متعددی برای دستیابی به فرم دلخواه وجود دارد.

فعالیت های ورزشی مناسب و برنامه رژیم غذایی متعادل

شما با به کارگیری از فعالیت های ورزشی مناسب و برنامه رژیم غذایی متعادل و سالم می توانید به راحتی نسبت به رفع این مشکل اقدام کنید. اما بایستی خاطر نشان شویم که بهره مندی از متدهای فوق مستلزم زمان و تلاش بسیار زیاد است. تنها تکنیکی که در یک بازه زمانی کوتاه می توان به بهترین راندمان دست یافت، عمل جراحی لیپوساکشن است.

برای انجام این جراحی لاغری، جراح متخصص شکاف هایی را در نواحی تحت درمان ایجاد می کند و سپس بافت های چربی موضعی را از طریق دستگاه های ویژه از بدن شخص خارج می کند. ممکن است در بعضی از بیماران تنها نیاز باشد تا بافت های چربی بعضی از نقاط موجود در بدن حذف شود.

اما اشخاصی که در مناطق مختلف بدن با عارضه اضافه وزن بالا همراه هستند، بایستی این عمل را در چند ناحیه از بدن برای دستیابی به بهترین تناسب اندام انجام دهند.

افراد کاندیدای عمل جراحی لیپوساکشن

نخستین مشخصه ای که بایستی کاندیدای مناسب این عمل جراحی داشته باشد، تجمع بافت های چربی در بخش های متعدد بدن است.

چنان چه شخص با انجام تمرینات فیزیکی مناسب و برنامه رژیم غذایی متعادل نتواند نسبت به حذف بافت های چربی اقدام کند، بایستی از این تکنیک جراحی برای تقلیل وزن استفاده کنند. اما در خصوص شرایط بهترین افراد کاندیدای عمل لاغری فوق لازم است متذکر شویم که:

شخص بیمار بایستی از لحاظ جسمی در شرایط سالم قرار داشته باشد.

شخص مراجعه کننده بایستی انتظارات و انگیزه منطقی از انجام جراحی لیپوساکشن داشته باشد.

شخص بیمار نبایستی به عارضه خاصی گرفتار باشد تا بتواند از مزیت های این عمل جراحی لاغری بهره مند شود.

شخص درخواست کننده این متد جراحی بایستی سن رشد را سپری کرده باشد تا بتواند بهترین کاندیدای عمل لیپوساکشن در نظر گرفته شود.

–       اثر الاستیسیته و کشسانی پوست شخص درخواست کننده این عمل جراحی بایستی مناسب باشد تا پس از حذف بافت های چربی پوست فرد بیمار، حالت شل شدگی و یا افتادگی به خود نگیرد.

اما با توجه به توضیحات ارائه شده سوال اینجاست که آیا این متد لاغری در تقلیل وزن موثر است؟

ماهیت کلی این عمل جراحی، تقلیل حجم مناطق متعدد موجود در بدن است. لذا، نمی توان بیان کرد که عمل لیپوساکشن سبب تقلیل وزن قابل توجه در شخص بیمار می شود. زیرا بافت چربی وزن قابل توجهی را در بر می گیرد.

جراحی لیپوساکشن تنها به منظور حذف بافت های چربی موضعی روی بیماران کاندیدای این عمل جراحی کاربرد دارد و چربی های احشایی که نواحی مهم بدن را فرا گرفته اند را نمی توان از طریق این تکنیک جراحی لاغری از بدن خارج کرد. به این ترتیب شخص بعد از انجام جراحی فوق، تقلیل وزن اندکی را تجربه خواهد کرد.

مناسب ترین سن برای انجام جراحی لیپوساکشن

در مجموع انجام این متد جراحی برای کلیه افراد در تمامی سنین آزاد است، اما ممکن است بعضی از رده های سنی عملکرد مناسبی را از جراحی فوق کسب نکنند.

اغلب جراحان متخصص متعقدند که سن شخص درخواست کننده برای استفاده از این متد جراحی بهتر است بیشتر از هجده سال باشد یعنی زمانی که شخص کاملا مراحل رشد را سپری کرده است.

همچنین به بیماران رده سنی شصت سال به بالا نیز به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا ممکن است این افراد با مشکل پروسه ترمیم و بهبودی بدن روبرو شوند.

در این بین بایستی اشاره ای به بانوان باردار و یا شیرده داشته باشیم که اگر مایلند از مزیت های این تکنیک لاغری بهره مند شوند، انجام جراحی را به زمان دیگری موکول کنند.

عوامل تاثیرگذار در هزینه جراحی لیپوساکشن

در مقایسه عوارض حاصل از قرص لاغری فیل اسلیم نسبت به هزینه این عمل جراحی بایستی متذکر شویم که عوامل متعددی روی هزینه عمل جراحی فوق اثرگذار است. مهمترین عامل تاثیرگذار در هزینه این عمل جراحی، تخصص و سابقه جراح متخصص در انجام این عمل جراحی است.

البته موارد دیگری مانند هزینه کلینیک زیبایی و بیمارستان هم می تواند روی قیمت تمام شده این جراحی تاثیرگذار باشد. موارد دیگری مانند تعداد نواحی تحت درمان، داروهای لازم و میزان چربی های انباشته در بدن شخص از پارامترهای دیگری است که روی قیمت نهایی جراحی لیپوساکشن اثرگذار است.

عوامل تاثیرگذار در هزینه جراحی لیپوساکشن
عوامل تاثیرگذار در هزینه جراحی لیپوساکشن

جراحی لاغری ابدومینوپلاستی

در این عمل جراحی که توسط مجرب ترین فوق تخصص جراحی پلاستیک روی بیماران انجام می شود، پوست اضافی شکم حذف و ماهیچه های ناحیه شکم به مراتب صاف تر و تنگ تر می شود که چنین مزایایی را شما به هیچ وجه از طریق قرص لاغری فیل اسلیم دریافت نخواهید کرد.

بیمارانی که خاصیت ارتجاعی پوست را بر اثر زایمان های مکرر از دست داده اند و به تدریج با افتادگی و یا شل شدگی پوست مواجه هستند، می توانند از مزیت های جراحی زیبایی شکم بهره مند شوند. جراحی آبدومینوپلاستی به بیماران:

غیرسیگاری توصیه میشود. بیمارانی که از نظر موقعیت فیزیکی در شرایط مطلوبی قرار دارند و دارای ثبات وزن هستند. بخش های برجسته از چربی و تضعیف شده پوست که از طریق تغذیه و یا انجام تمرینات فیزیکی مناسب حذف گردیده است، می توانند از مزایای این عمل جراحی بهره مند شوند.

بیمارانی که با شاخص توده بدنی کمتری همراه هستند و به تدریج با از دست دادن اثر ارتجاعی پوست مواجه می شوند، کاندیدای مناسب این عمل لاغری زیبایی شکم محسوب می شوند.

چه زمانی شخص به عمل جراحی ابدومینوپلاستی احتیاج دارد؟

در طی بارداری و یا هنگامی که با شاخص توده بدنی بسیار زیادی همراه هستید، امری طبیعی است که پوست شما با کشیدگی بسیار مواجه شود. بنابراین پس از تولد نوزاد و یا تقلیل وزن، پوست ناحیه شکم به حالت اولیه خود باز نمی گردد.

شما با انجام تمرینات مناسب شکمی قادر نخواهید بود تا فرم کلی شکم را همانند گذشته سفت و تخت کنید. در چنین مواردی است که شما می توانید از مزیت های عمل جراحی ابدومینوپلاستی بهره مند شوید.

شما با انجام این عمل جراحی می توانید اختلالات فرم بدنی و بافت های چربی زیرپوستی را کاملا از بین ببرید. شما از طریق جراحی لیپوساکشن قادر نخواهید بود که مشکلات بد فرمی بدن که به دلیل تضعیف شدن و یا شل شدگی بدن رخ می دهد را رفع کنید.

چه زمانی شخص به عمل جراحی ابدومینوپلاستی احتیاج دارد؟
چه زمانی شخص به عمل جراحی ابدومینوپلاستی احتیاج دارد؟

به طور معمول بیمارانی که مایلند فرم ظاهری شکم خود را مجدداً به دست آورند، می توانند از این شیوه زیبایی لاغری استفاده کنند. بهتر است بدانید که شل شدگی پوست در بانوان فقط یک نشانه محسوب می شود.

عوامل دیگری از جمله چین شکمی، آویزان بودن شکم، اخم کردن ناف، دو حبابی شدن شکم و همچنین چین خوردگی پوست شکم از مواردی است که بیماران می توانند از مزیت های عمل جراحی فوق به منظور حذف پوست اضافی بهره مند شوند.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم تا به دلیل عوارض حاصل از قرص لاغری feel slim، انواع جراحی های لاغری مورد تایید جهانی را برای شما به طور کامل توضیح دهیم. شما با انجام بهترین عمل جراحی لاغری می توانید در یک بازه زمانی کوتاه، وزن بسیار زیادی را از دست دهید و همچنین از اختلالات مرتبط به اضافه وزن بالا تا حد قابل توجهی پیشگیری کنید.

منبع:

q65379

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید