قرص لاغری کتو

در این مقاله، به بررسی و ارزیابی مزایا و معایب قرص لاغری کتو می پردازیم.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

هشدار: با توجه به اینکه در بسیاری از قرص های لاغری از مواد مخدر شیشه استفاده می شود، این وب سایت، استفاده از این قرص ها را به هیچ وجه توصیه نمی کند. همچنین فروش این قرص ها توسط ما انجام نمی شود .

مقدمه

قرص لاغری کتو یک نوع محصول رژیمی است که به لاغری سریع کمک می کند. این قرص ها معمولاً بیشتر توسط خانم ها مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی محصولات لاغری معمولا به شکل های کپسول و قرص و یا پودر به فروش می رسد.

قرص لاغری کتو
قرص لاغری کتو

در این راستا می توانید از تجربیات دکتر سلیمی بهره مند شوید. دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص در زمینه لاغری معرفی می شود. برای کاهش وزن و مصرف قرص لاغری کتو، با دکتر سلیمی در ارتباط باشید. توصیه می کنیم در کنار مطالعه این مقاله، مقاله قرص های بعد از عمل اسلیو را مطالعه کنید.

اطلاعات دارویی قرص لاغری کتو

قرص لاغری کتو همانطور که عنوان شده برای کاهش وزن و لاغری است.

اما کاملا این موضوع اشتباه بوده و دارای عوارضی همچون بی خوابی یا سردرد، اضطراب یا افسردگی.

 در برخی موارد نتیجه عکس داشته است و افراد با خوردن آن وزن اضافه زیادی داشته اند.

علاوه بر این موارد افراد دچار ابتلا به بیماری های همچون سکته قلبی، گز گز شدن دستان، افزایش فشار و نبض افراد، و تپش قلب شده اند.

 

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد مصرف این قرص ها می تواند به افزایش موفقیت شما در کاهش وزن در حین رژیم کتو کمک کند، اما این روش کاهش وزن نیز دارای معایبی است. (4)

هدف از مصرف قرص ها چیست؟

 

عناوین مقاله:

چرا چاق می شویم؟

دسته بندی بر اساس شاخص توده بدنی

قرص لاغری کتو و هر آن چه که باید در مورد آن بدانید.

عملکرد قرص های لاغری به چه صورت است؟

توجه در خرید قرص های لاغری

مزیت قرص های لاغری چیست؟

قرص لاغری کتو چه قرصی است؟

توجه به انتخاب خرید قرص های لاغری

آیا برای مصرف قرص لاغری کتو باید با پزشک مشورت نماییم؟

تداخلات دارویی با مصرف قرص های لاغری

برطرف کردن چاقی

عوارض قرص های لاغری

سوالات متداول در خصوص مصرف قرص های لاغری

وجود رژیم غذایی در کنار مصرف قرص های لاغری

درشت مغذی ها

ریز مغذی ها

غذای کامل

خوراکی های ممنوعه

ارزش غذایی

بهترین قرص برای کاهش وزن

رژیم کتو چیست؟

خوراکی های مجاز در رژیم کتو را نام ببرید.

مزایای رژیم کتو را بیان نمایید.

اهمیت ورزش هنگام مصرف قرص های لاغری

مکمل های غذایی شامل چه موادی می شوند؟

توجه به مصرف مکمل های غذایی

افراد مجاز به استفاده از قرص های لاغری

 

چرا چاق می شویم؟

همان طور که می دانید، همه انسان ها کمال گرا هستند. البته میزان کمال گرایی در همه انسان ها یکسان نیست. برخی بیشتر به دنبال ایده آل بودن هستند و برای آن تلاش می کنند. چاقی و اضافه وزن یکی از مشکلاتی است که انسان را از ایده آل بودن دور می ‌کند.

به همین علت در حال حاضر چاقی یکی از بزرگ ترین معضل های دنیا به حساب می آید. هم اکنون چاقی به عنوان نوعی بیماری شناخته می شود که هم قابل پیشگیری و هم قابل درمان است.

معمولاً تعاریف مختلفی برای چاقی وجود دارد. اما به طور ساده می توانیم بگوییم که منظور از چاقی، انباشتگی غیر معمول چربی در بدن انسان است. این مسئله می تواند سلامتی انسان را تا حد زیادی به خطر بیندازد.

نکته مهم این است که به چه افرادی چاق گفته می شود؟ به بیانی دیگر، چاق بودن و یا نبودن انسان ها چگونه تشخیص داده می شود؟  شاخص توده بدنی bmi با محاسبه کسری که صورت آن وزن و مخرج آن مربع قد فرد است، به حساب می آید.

میزان چاق بودن و نبودن به کمک شاخص توده بدنی تشخیص داده می شود. برای کاهش وزن می توانید از راهکارهای مختلفی استفاده کنید. دکتر سلیمی متناسب با شرایط بیمار، بهترین راهکار درمان چاقی را به بیماران خود پیشنهاد می‌ کند.

چرا چاق می شویم؟
چرا چاق می شویم؟

یکی از بزرگ‌ ترین علت های لاغری این است که انسان ها مواد غذایی که چربی فراوان و کالری بالایی دارند و در عین حال سیر کننده هم نیستند را استفاده می کنند.

غذاهای منجمد و فست فود از این نوع هستند. همچنین موارد دیگری مانند کم تحرکی، وزن انسان را افزایش می دهد. در واقع در این صورت کالری دریافتی انسان بیشتر از کالری مصرفی او می شود.

پیشنهاد می کنیم از پست بعد از عمل بای پس معده و کسانی که عمل بای پس معده انجام دادن دیدن کنید.

دسته بندی بر اساس شاخص توده بدنی

افرادی که شاخص توده بدنی آن ها بین 19.29 و 25 باشد، دارای وزن ایده آل و متناسب هستند. افرادی که شاخص توده بدنی آن ها کمتر از 19.29 است، در دسته افراد لاغر قرار می گیرند.

همچنین افرادی که شاخص توده بدنی آن ها بیشتر از 25 است، دارای اضافه وزن هستند. اما افرادی که شاخص توده بدنی آن ها از 25  بیشتر است، به چاقی مفرط مبتلا شده‌ اند.

دسته بندی بر اساس شاخص توده بدنی
دسته بندی بر اساس شاخص توده بدنی

به طور کلی روش های لاغری به دو دسته طبیعی و غیر طبیعی تقسیم بندی می شوند. روش های لاغری طبیعی شامل رژیم و ورزش هستند و منظور از روش های غیر طبیعی به دستگاه های لاغری و انواع جراحی های لاغری و همچنین استفاده از قرص های لاغری همچون قرص لاغری کتو است.

افرادی که قصد کاهش وزن دارند، می توانند با مراجعه به دکتر سلیمی و با توجه به شرایط خود، یکی از این روش ها را انتخاب کنند. استفاده از قرص لاغری کتو، سرعت کاهش وزن را تا حد زیادی افزایش می دهد.

قرص لاغری کتو و هر آن چه که باید در مورد آن بدانید

خیلی از افرادی که قصد کاهش وزن دارند، از رژیم های غذایی سخت و طاقت فرسا خسته شده اند. به همین علت، آن ها به دنبال راهی سریع برای کم کردن وزن خودشان هستند.

همان طور که گفتیم، یکی از راه های لاغری، استفاده از قرص های لاغری است. مهم ترین مسئله این است که از چه قرص لاغری استفاده کنیم؟ معمولا افراد معتقد هستند که استفاده از قرص های گیاهی برای بدن انسان عارضه و وابستگی ایجاد نمی کند.

به همین علت معمولا قرص های لاغری را از گیاهان می سازند. اما در علم پزشکی هیچ دارویی، چه شیمیایی چه گیاهی، بدون عارضه نیست. پس بهتر است با تحقیقات کامل، یک قرص لاغری را انتخاب کنید.

اگر در مورد قرص لاغری از دکتر نظر خواهی کنید، قرص های لاغری هم به تناسب اندام شما کمک می کند و هم به سلامت بدنتان.

توجه کنید که برای خرید قرص لاغری، وسوسه نشوید. تبلیغات فراوانی در رابطه با این قرص ها وجود دارد که ممکن است وسوسه انگیز باشند. در تبلیغات معمولاً از اصطلاحاتی مانند لاغری سریع و قرص لاغری گیاهی استفاده می ‌شود.

قرص لاغری کتو و هر آن چه که باید در مورد آن بدانید
قرص لاغری کتو و هر آن چه که باید در مورد آن بدانید

در این صورت مشتریان برای خرید این قرص ها بیشتر ترغیب می شوند. همان‌ طور که گفتیم، در بازار انواع مختلفی از قرص های لاغری وجود دارد. اما مهم ترین مسئله این است که پزشک آن ها را به طور کامل تایید کند.

با مراجعه به دکتر سلیمی به عنوان یکی از بهترین پزشک های داخل کشور، می توانید در خصوص مصرف قرص لاغری کتو، راهنمایی های مفیدی کسب نمایید.

عملکرد قرص های لاغری

سوالی که پیش می آید این است که ساز و کار قرص های لاغری به چه صورت است؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم همان طور که انواع مختلفی از قرص های لاغری وجود دارد، ساز و کار این قرص ها هم با یکدیگر متفاوت هستند.

هر کدام از این قرص ها با روش  خاصی سبب چربی سوزی و کاهش وزن بیماران می شوند. دکتر سلیمی از قرص لاغری کتو به عنوان یکی از بهترین قرص های لاغری یاد می کند.

ساز و کار برخی از قرص های لاغری به این صورت است که روی غده تیروئید تاثیر می گذارند و سبب بالا بردن سوخت و ساز بدن می شوند. این نوع قرص های لاغری معمولاً از جلبک دریایی تولید می شوند.

چنین قرص هایی علاوه بر این که متابولیسم را افزایش می دهند، اشتها را نیز کم می کنند. البته این نوع قرص ها موجب تحریک سیستم ایمنی بدن می شوند.

به همین علت ممکن است عوارض و حساسیت هایی داشته باشند. معمولا این قرص ها بدون ورزش و خوردن غذای رژیمی سالم تاثیری روی مصرف کننده نمی گذارند. دقت کنید که به علت تحریک سیستم ایمنی بدن و ایجاد حساسیت، همه انسان ها نمی توانند از این نوع قرص ها استفاده کنند.

عملکرد قرص های لاغری
عملکرد قرص های لاغری

برای انتخاب قرص لاغری حتماً باید به پزشک مراجعه کنید

برای انتخاب قرص لاغری حتماً باید به پزشک مراجعه کنید. دکتر سلیمی به عنوان یکی از بهترین پزشکان داخل کشور، راهنمایی های خوبی در این زمینه به بیماران خود ارائه می دهد.

برخی دیگر از قرص های لاغری بسیار قوی هستند یعنی تا حد زیادی سرعت چربی سوزی را افزایش می دهند و سبب کاهش اشتها می شوند. قرص های لاغری قوی معمولاً به کاهش چربی های ذخیره شده کمک می کنند.

برای انتخاب قرص لاغری حتماً باید به پزشک مراجعه کنید
برای انتخاب قرص لاغری حتماً باید به پزشک مراجعه کنید

علاوه بر این، موجب کاهش جذب  چربی می شود. البته دقت کنید که هیچ قرص لاغری گیاهی بدون عوارض نیست. معمولاً عوارض گوارشی و بی خوابی و فشار خون در قرص های لاغری وجود دارد.

توجه در خرید قرص های لاغری

برخی دیگر از قرص های لاغری با عنوان قرص لاغری قوی تضمینی در داروخانه ها به فروش می رسند. اما مسئله مهم این است که آیا می ‌توان به آن ها به طور کامل اطمینان کرد.

چرا که برخی از داروهایی که به طور سریع سبب کاهش وزن می شوند، عوارض آن ها پس از قطع مصرف دارو بروز پیدا می ‌کند. به طور مثال قوی ترین قرص های لاغری، چربی های بدن را بسیار سریع دفع می کنند.

پس از اتمام دوره مصرف این داروها، بدن با مشکل مواجه می شود. ممکن است فکر کنید چرا دفع چربی های بدن سبب بروز عوارض مختلفی می شود؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که برخی از ویتامین ها به صورت محلول در چربی هستند و اگر چربی ها از بدن به طور کامل دفع شوند، این نوع ویتامین ها به بدن نمی رسد. به همین صورت مشکلات مختلفی را برای بدن ایجاد می کند.

برای مصرف انواع قرص های لاغری، حتما با دکتر سلیمی مشورت نمایید.

توجه در خرید قرص های لاغری
توجه در خرید قرص های لاغری

ساز و کار برخی دیگر از قرص های لاغری به این صورت است که آن ها را به کمک میوه های مختلف تهیه می کنند. میوه هایی که سبب دفع چربی از سلول های بدن می شوند، به کاهش وزن بسیار کمک می کنند.

همچنین برخی از این میوه ها هورمون سروتونین را در بدن بیشتر ترشح می کنند. هورمون سروتونین به کم شدن اشتها کمک می کند اما این مسئله کمک زیادی به کاهش وزن می کند.

عده ای تصور می کنند که اگر قرص های لاغری به کمک میوه تهیه شده باشند، هیچ ضرری ندارند و به راحتی می‌ توان از آن ها استفاده کرد. اما مصرف زیاد چنین قرص هایی به دستگاه گوارش، آسیب های مختلفی وارد می کند.

قرص لاغری کتو

قرص لاغری کتو  آن دسته از قرص هایی است که علاوه بر چربی سوزی، مواد مورد نیاز را به بدن می رساند. این نوع قرص ها انتخاب بهتری برای لاغری هستند. به طور مثال برخی از قرص های گیاهی علاوه بر این که به کاهش وزن کمک می کنند، برخی از ویتامین ها را به بدن می رسانند.

همچنین ممکن است املاح معدنی چون کلسیم و آهن در این قرص ها وجود داشته باشد. به علت وجود چنین ویژگی هایی در قرص لاغری کتو، برخی متخصصین آن را به بیماران خود توصیه می کنند.

قرص لاغری کتو
قرص لاغری کتو

برخی از قرص های لاغری برای درمان کبد چرب مورد استفاده قرار می گیرند. اگر با دکتر سلیمی مشورت کنید، قرص هایی را به شما پیشنهاد می ‌کنند که علاوه بر تاثیر مناسب روی لاغری، به بدن آسیب وارد نکند.

مزیت قرص های لاغری

یکی از مزیت های قرص های لاغری این است که استفاده از آن ها به طور دائم نیست. یعنی پس از کاهش وزن می توانید این قرص ها را مصرف نکنید.

همچنین دقت کنید به دلیل این که قرص های لاغری گیاهی هستند، برای خرید آن ها به نسخه پزشک احتیاج ندارید اما همان طور که گفتیم، تمامی این قرص ها بدون عوارض نیستند و پیش از استفاده از آن ها باید با پزشک مشورت کرد.

به طور مثال ممکن است استفاده از یک قرص لاغری برای یک نفر بهترین انتخاب باشد اما فرد دیگری نتواند از آن استفاده کنند. علت تاثیر گذاری مختلف قرص های لاغری در بدن افراد این است که بدن انسان ها با یکدیگر متفاوت است. به همین علت، قرص های لاغری در بدن افراد مختلف به شکل های متفاوتی تاثیر می گذارند.

مزیت قرص های لاغری
مزیت قرص های لاغری

مثلا ممکن است برخی از قرص های لاغری مختص برخی از بیماری های خاص باشد. دقت کنید که صرفاً فقط استفاده از قرص های لاغری بدون خوردن غذاهای مناسب و بدون انجام ورزش نمی تواند روی کاهش وزن شما تاثیر گذار باشد.

باید یک رژیم غذایی صحیح داشته باشید و طبق آن پیش بروید. توجه کنید که صرفا رژیم های سخت، نتیجه مطلوبی ندارند. بهتر است از با توجه به قد و وزن و جنسیت خود، از رژیم مناسب استفاده کنید. بهتر است برای گرفتن یک رژیم غذایی مناسب به پزشک مراجعه کنید. دکتر سلیمی به بهترین شکل، شما را راهنمایی می کند.

قرص لاغری کتو چه قرصی است؟

قرص لاغری کتو یک نوع محصول رژیمی است که به لاغری سریع کمک می کند. این قرص ها معمولاً بیشتر توسط بانوان مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی محصولات لاغری معمولا به شکل های کپسول و قرص و یا پودر به فروش می رسد.

اساس کار قرص لاغری کتو مانند دیگر قرص های لاغری بر سه اصل استوار است. در واقع آن ها در مرحله اول، اشتهای فرد مصرف کننده را کاهش می دهند و پس از آن سبب کاهش جذب مواد چربی می شوند و در نهایت سوخت و ساز چربی بدن را بالا می برند.

قرص لاغری کتو چه قرصی است؟
قرص لاغری کتو چه قرصی است؟

دقت کنید که حتما باید از قرص‌ ها و مکمل ‌هایی استفاده کنید که دارای تاییدیه‌ وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو باشد. زیرا ممکن است در آن ها مواد خطرناکی وجود داشته باشد و به بدن فرد مصرف کننده آسیب های زیادی وارد کند. مناسب ترین کار، مشورت با دکتر سلیمی است.

توجه به انتخاب خرید قرص لاغری

متاسفانه شنیده می شود که در برخی از قرص های لاغری، از مواد مخدر استفاده می شود تا وزن فرد مصرف‌ کننده زودتر کاهش وزن پیدا کنند. در گذشته قرص های لاغری زیادی در داروخانه ها و دیگر فروشگاه ها به فروش می رسید که به کاهش وزن بیماران کمک می کرد.

اما امروزه مصرف برخی از این داروها منع شده است. به طور مثال در گذشته یکی از قرص های لاغری تا حدودی مورد توجه قرار گرفت اما پس از مدتی، افرادی که از آن استفاده می کردند، با مشکل مواجه شدند.

در این زمان، مطالعاتی روی این گیاه انجام گرفت. نتایج این مطالعات حاکی از این بود که در این قرص، از گیاهی استفاده می شده که به سیستم عصبی مصرف کنندگان آسیب وارد می کردند.

توجه به انتخاب خرید قرص لاغری
توجه به انتخاب خرید قرص لاغری

اگر در قرص های لاغری از گیاهان مضری برای سیستم عصبی انسان استفاده شود، حالات مختلفی مانند حالت تهوع، استفراغ، ضربان قلب نامنظم، فشار خون بالا، اضطراب، حملات قلبی، تغییر سریع خلق و خو، تشنج و افزایش خطر سکته برای مصرف کننده ایجاد می شود.

متاسفانه در برخی شرایط، برخی از قرص های لاغری سبب مرگ مصرف کننده می شوند. به همین علت گفته می شود برای انتخاب قرص لاغری، حتما به پزشک معتبری مانند دکتر سلیمی مراجعه کنید.

مشورت با پزشک

پیش از این که مصرف قرص لاغری را شروع کنید، باید نکات مختلفی را در نظر داشته باشید. بی توجهی به این نکات می ‌تواند سلامت شما را تحت تاثیر قرار دهد. پس حتما به آن ها توجه کنید. قبل از استفاده از قرص لاغری کتو یا هر قرص دیگری، باید با دکتر سلیمی مشورت کنید.

پزشک باید شاخص بدنی شما را به دست بیاورد و با توجه با آن یک مکمل لاغری مفید به شما معرفی کند. اما مسئله مهم این است که باید قبل از مصرف این قرص به دکتر سلیمی مراجعه کنید تا با شرایط آن به خوبی آشنا شوید.

معمولا افرادی که بیماری یا مشکل خاصی دارند و مجبور هستند خیلی زود وزن کم کنند، از قرص لاغری کتو و یا هر قرص لاغری دیگری استفاده می کنند.

به طور مثال افرادی که به دیابت و یا فشار خون مبتلا هستند و باید هر چه زودتر وزن خود را پایین بیاورند، می توانند به کمک استفاده از این قرص ها و با مشورت دکتر سلیمی، سلامت بدن خود را حفظ کنند. اگر می خواهید درباره دیابت بدانید، مقاله درمان دیابت در 30 روز را مطالعه کنید.

مشورت با پزشک
مشورت با پزشک

نکته مهم بعدی این است که هرگز نباید به طور خودسرانه از این قرص ها و مکمل ها استفاده کرد. زیرا استفاده از آن ها به بدن آسیب های جدی وارد می کند.

نکته مهم بعدی این است که متاسفانه برخی از بیماران برای این که زودتر نتیجه بگیرند  و به وزن ایده‌آل خود برسند، بیشتر از آن چه که دکتر پیشنهاد کرده، از قرص ها استفاده می کنند.

این مسئله هم آسیب های زیادی به بدن آن ها وارد می کند. یکی دیگر از مهم ترین نکات در مورد مصرف قرص های لاغری، وجود تداخل های دارویی است. در واقع اگر فردی دارویی را مصرف می کند، باید به پزشک خود اطلاع دهد.

تداخلات دارویی با مصرف قرص های لاغری

قرص لاغری کتو جزء قرص هایی است که کمترین تداخلات دارویی را دارد اما باز هم باید این مسئله را به شدت جدی بگیرید و به پزشک خود اطلاع دهید. نکته مهم دیگری که در مورد مصرف قرص لاغری کتو و یا هر قرص لاغری دیگری وجود دارد، این است که در دوران شیردهی، استفاده از آن به توجه و دقت بیشتری نیاز دارد.

پس حتماً باید به مجرب ترین و ماهرترین پزشک ها همچون دکتر سلیمی مراجعه کنید و آن ها را از شرایط خود آگاه سازید. توجه به عوارض و حالت های خاصی که این قرص در بدن انسان ایجاد می کند، نکته مهم بعدی است که نباید از آن غافل شد.

به طور مثال برخی از قرص های لاغری عوارضی مانند تحریک پذیری بالا، تهوع، پایین آمدن آستانه تحمل، افزایش ضربان قلب، مشکلات کبدی و افزایش فشار خون، خشکی دهان و غیره را برای بدن ایجاد می کند.

اگر این عوارض تا چند مدت در بدن شما وجود داشته باشد، باید مصرف آن را قطع کنید. دکتر سلیمی در این زمینه می تواند مشاوره های خوبی به مراجعه کنندگان خود بدهد.

تداخلات دارویی با مصرف قرص های لاغری
تداخلات دارویی با مصرف قرص های لاغری

برطرف کردن چاقی

متاسفانه امروزه چاقی به یک معضل جهانی تبدیل شده است. چاقی خطرات زیادی را برای انسان به وجود می آورد، خطراتی مانند فشار خون بالا، بیماری های قلبی و عروقی، دیابت نوع 2، سنگ صفرا و سنگ کلیه و … امروزه همه انسان ها به دنبال راهی برای کاهش وزن هستند. قرص های لاغری متنوعی در داروخانه ها وجود دارند. تنوع در قرص های لاغری باعث ابهام مصرف کننده ها می شود.

زیرا وقتی گزینه های زیادی برای انتخاب وجود داشته باشند، مشتریان برای خرید دچار شک می شوند. هم اکنون تعداد کمی از قرص های موجود در بازار توسط سازمان غذا و دارو تایید شده اند.

استفاده خودسرانه از هر دارویی مشکلات زیادی را برای مصرف کننده ایجاد می کند. حتی داروهایی که از سازمان غذا و دارو مجوز دریافت کرده اند، نباید طولانی مدت استفاده شوند.

برطرف کردن چاقی
برطرف کردن چاقی

در واقع هر قرص یک دوره مشخصی برای مصرف دارد. برخی از قرص های لاغری تا چند هفته و برخی دیگر تا چند ماه استفاده می شود. معمولا این قرص ها فرمولاسیون گیاهی دارند و به بهترین شکل ممکن روی کاهش اشتها اثر می گذارند.

قرص لاغری خوب، قرصی است که اثر منفی روی جذب ویتامین ها و مینرال ها نداشته باشد. در این صورت بدن می تواند به طور طبیعی کاهش وزن داشته باشد و هیچ آسیبی به بدن او وارد نشود.

از آنجایی که قرص ها و داروهای شیمیایی ضرر و زیان های زیادی را برای بدن انسان فراهم می آورند و همچنین سبب آلودگی های زیست محیطی می شوند، ترجیح مردم به استفاده از قرص های گیاهی است. زیرا استفاده از قرص های لاغری، راهی کم خطرتر و مطمئن تر است.

عوارض قرص های لاغری

متخصصین تغذیه با در نظر گرفتن عوامل مختلفی مانند بیماری های زمینه ای، سن، وزن، داروهای مصرفی، رژیم غذایی و موقعیت های فیزیولوژی، یک قرص  لاغری را برای بیمار خود تجویز می کنند.

در واقع اگر تداخلات غذا و دارو جدی گرفته شوند، عوارض جبران ناپذیری به بدن فرد وارد می شود. همچنین ممکن است بیماری های زمینه ای او تشدید شود. اگر از قرص های لاغری بیش از اندازه تجویز شده توسط پزشک استفاده شود و یا اگر مدت مصرف بیشتر از حد معمول باشد، عوارض زیادی برای فرد مصرف کننده ایجاد می شود.

برخی از این عوارض عبارتند از: یبوست، تعریق زیاد، افزایش ضربان قلب، افزایش فشار خون، کم خوابی، تشنگی زیاد، سردرد، گیجی، اضطراب و خشکی دهان و … قرص لاغری در صورتی به عنوان بهترین قرص لاغری شناخته می شود که افرادی که قبلا از آن استفاده کرده اند، نتیجه مناسبی دیده باشند.

عوارض قرص های لاغری
عوارض قرص های لاغری

قرص های لاغری که پایه گیاهی دارند، عوارض کمتری دارند. قرص لاغری گیاهی با کاهش اشتها می تواند روند کاهش وزن را افزایش دهد. قرص لاغری کتو بر اساس سه اصل مهم تهیه شده است.

اول از همه دارا بودن ترکیبات چربی سوز، سپس حذف چربی های اضافه و در نهایت کاهش سایز؛ قرص لاغری خوب، قرصی است که در داروخانه ها به فروش برسد.

همان طور که گفتیم، قرص لاغری کتو و یا هر قرص لاغری دیگری تنها در صورتی می‌ تواند اثرگذار باشد که مصرف کننده، هم رژیم غذایی مناسب و فاقد کربوهیدرات بالا داشته باشد و هم این که به اندازه مناسبی فعالیت فیزیکی انجام دهد. در این صورت سوخت و ساز بدن افزایش پیدا می ‌کند و بهتر می تواند نتیجه بگیرد.

سوالات متداول در خصوص مصرف قرص های لاغری

دو نکته ای که هنگام استفاده از قرص های لاغری اهمیت بسیار زیادی پیدا می ‌کند، این است که چه قرص لاغری را خریداری کنیم؟ قرص لاغری را از کجا تهیه کنیم؟ ممکن است هر متخصصی، نظر مخصوص به خود را داشته باشد اما همان طور که گفتیم، در خصوص قرص لاغری کتو نظر دکتر سلیمی حائز اهمیت تر است.

همچنین برای محل خرید این قرص ها می توانید از پزشک راهنمایی بگیرید اما به طور کلی بهترین مکان برای خرید چنین قرص هایی، داروخانه های معتبر هستند.

برای استفاده از قرص لاغری با سوالاتی مواجه می شویم. برخی از این سوالات عبارتند از:

 آیا قرص لاغری کتو مجوز دارد؟

یکی از جدیدترین محصولات که با آخرین تکنولوژی های روز دنیا تولید شده است، قرص لاغری کتو است. این قرص اشتها را کاهش می دهد و سبب دفع چربی های شکم می شود. همچنین با مصرف این قرص، سوخت و ساز بدن افزایش پیدا می کند.

  آیا قرص لاغری کتو برای سلامتی مضر است؟

این قرص ترکیبات موثری دارد. به همین علت تاثیر مثبتی روی سلامت قلب، عروق، سلامت روح و کنترل چاقی می گذارد. این قرص فعالیت های هورمونی بدن را دچار تغییراتی می کند. به صورتی که هورمون های چربی سوزی افزایش پیدا می کنند. به همین علت شکم و پهلو کوچک تر می شوند.

  آیا تنها مصرف قرص لاغری کتو، سبب کاهش وزن می شود؟

همان طور که گفتیم، تنها با مصرف این قرص، وزن شما کاهش پیدا نمی کند. باید در کنار مصرف قرص کتو، از رژیم غذایی صحیح و انجام تمرینات ورزشی مناسب کمک بگیرید.

تاثیر قرص های لاغری چقدر است؟

اثر قرص های لاغری کوتاه مدت است. در واقع اگر فردی قصد کاهش وزن طولانی مدت داشته باشد، باید در تمام مدت، حتی پس از پایان مصرف قرص، رژیم غذایی خود را حفظ کند. اگر رژیم غذایی مناسب برای انسان ها به شکل عادت غذایی در بیاید، وزن آن ها همیشه روی مقدار مناسبی می ماند.

آیا استفاده از آن محدودیتی ندارد؟

معمولا قرص لاغری کتو تاثیر منفی روی سلامت انسان ها نمی گذارد و افراد زیادی می توانند از آن استفاده کنند. اما برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، باید قبل از مصرف آن با دکتر سلیمی مشورت نمایید.

آیا تداخل دارویی ندارد؟

این قرص لاغری، نسبت به دیگر قرص های لاغری کمترین تداخل را دارد. اما اگر به دیابت، فشار خون، بیماری های قلبی، صرع، بیماری های کلیوی، اعتیاد، تیروئید پرکار، افسردگی، سر درد میگرنی و فشار چشم مبتلا هستید، باید پزشک خود را مطلع کنید.

آیا تداخل دارویی ندارد؟
آیا تداخل دارویی ندارد؟

وجود رژیم غذایی در کنار مصرف قرص های لاغری

همان طور که گفتیم، وجود رژیم غذایی مناسب در کنار مصرف قرص های لاغری الزامی است. داشتن تغذیه سالم امر پیچیده ای نیست. اما امروزه رژیم های مختلفی با اسم های عجیب و غریب در بین مردم شهرت پیدا کرده اند.

این مسئله افراد را برای انتخاب رژیم مناسب با مشکل مواجه می کنند. مسئله دیگر این است که تمرکز مردم برای رژیم از سمت مصرف متعادل ریز مغذی ها و درشت مغذی ها دور شده و به سمت کمبود کالری سوق پیدا کرده است.

جالب است بدانید که حتی ایجاد تغییرات کوچک در رژیم غذایی می تواند تاثیر چشمگیری در کاهش خطر ابتلا به بیماری های خطرناکی مانند سرطان و بیماری های قلبی داشته باشد.

رژیم غذایی خوب فقط به کاهش چربی های بدن توجه نمی کند

رژیم غذایی خوب فقط به کاهش چربی های بدن توجه نمی کند. در واقع رژیم مناسب رژیمی است که به تمام سلول های بدن، مواد غذایی مورد نیاز را برساند.

اگر تغذیه مناسب باشد، عملکرد مغز و عملکرد عضلات را تحت تاثیر قرار می دهد. متاسفانه بیشتر مردم بر این باورند که رژیم غذایی مناسب، رژیمی است که کمترین کالری را داشته باشد و لزوما غذاهای پر کالری مضر هستند.

توجه کنید که صرفا کالری شماری باعث سالم و مناسب بودن رژیم غذایی نمی شود. به طور کلی مهم ترین عامل برای کاهش و یا افزایش وزن، ارزش غذایی است که در طول روز به بدن انسان می رسد. در واقع باید یک بالانس منطقی میان کالری و مواد غذایی وجود داشته باشد.

البته دقت کنید که همیشه کالری اضافی مضر نیست. گاهی ممکن است همین کالری بیشتر سبب عضله سازی و افزایش حجم عضله ها شود. این مسئله در مورد کالری کمتر هم درست است. یعنی یا سبب کاهش وزن و یا سبب کاهش حجم عضله ها می شود.

درشت مغذی ها

مهم ترین عاملی که روی نتیجه استفاده از قرص لاغری کتو تاثیر می گذارد، درشت مغذی ها هستند. در واقع باید چربی و کربوهیدرات و پروتئین به اندازه کافی در بدن انسان ها وجود داشته باشد. رژیم غذایی صرفا نباید کالری انسان ها را تامین کند. باید علاوه بر دریافت کالری به اندازه، درشت مغذی ها نیز به اندازه کافی به بدن برسند.

کربوهیدرات ها:

به طور متوسط در هر گرم کربوهیدرات، 4 کالری وجود دارد. غذاهایی مانند نان، برنج، پاستا و سیب زمینی منابع اصلی کربوهیدرات ها به شمار می آیند. در مواد غذایی دیگری مانند قندها، غلات و حبوبات هم کربوهیدرات زیادی وجود دارد.

پروتئین ها:

هر گرم پروتئین دارای 4 کالری است. مرغ، گوشت، ماهی، لبنیات، تخم مرغ و حبوبات، مهم ترین منابع پروتئین را تشکیل می دهند.

چربی ها:

هر گرم چربی 9 کالری دارد. یعنی میزان کالری هر گرم چربی بیشتر از دو برابر کالری هر گرم کربوهیدرات و پروتئین است. چربی ها تنها شامل کره ها و روغن های سرخ کردنی نمی شوند. موارد دیگری مانند آجیل ها، دانه های روغنی، گوشت، پنیر و ماهی های سردسیر مانند سالمون چربی دارند.

این که هر شخصی به چه اندازه ای و به چه ماده ای نیاز دارد، به بدن فرد و شرایط او بستگی دارد.

ریز مغذی ها

در قسمت قبل با درشت مغذی ها و نقش آن ها در تاثیرگذاری قرص کتو آشنا شدیم. اکنون با ریز مغذی ها آشنا خواهیم شد. ریز مغذی ها به دو دسته تقسیم بندی می شوند. ویتامین ها و مواد معدنی. رژیم غذایی سالم رژیمی است که هم کالری مناسبی داشته باشد و هم دارای ترکیب درستی از کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی ها باشد. همچنین باید به اندازه کافی ویتامین ها و مواد معدنی را به بدن برساند. برخی از مواد معدنی و برخی از پروتئین ها اهمیت بیشتری دارند. به همین علت باید بیشتر در رژیم غذایی وجود داشته باشند. منیزیم یکی از مواد معدنی است و  در بیشتر از 600 فعالیت مختلف سلولی مشغول به کار است. اگر منیزیم  به اندازه کافی به بدن نرسد، تولید انرژی، عملکرد سیستم عصبی و انقباض ماهیچه ای به مشکل می خورد.

آهن به عنوان مهم ترین ماده معدنی شناخته می شود. زیرا اکسیژن را در بدن حمل می کند و آن را به سلول ها می رساند. اگر به اندازه کافی آهن به بدن نرسد، بدن دچار اختلال می شود. یعنی سیستم ایمنی بدن و مغز به مشکل می خورند. مرسوم ترین مشکل فقر آهن، کم خونی است.

کلسیم نیز یکی از مهم ترین عناصر است. سلامت دندان، سیستم عصبی، قلب و ماهیچه به وجود کلسیم کافی در بدن بستگی دارد. ویتامین ها شامل آ، ب، ث، د و کا می شوند. ویتامین ها تاثیر زیادی روی عملکرد سلول ها و ارگان های حیاتی می گذارند.

یک رژیم غذایی مناسب باید شامل تمامی موارد گفته شده باشد. اما توجه کنید که نیاز بدن هر فردی به ویتامین ها و مواد معدنی، متفاوت است. اگر به فکر لاغری و کاهش وزن هستید، باید غذاهای مقوی دریافت کنید.

غذای کامل

به غذایی کامل گفته می شود که طبیعی بوده و فرآوری نشده باشد. یعنی غذای کامل از مواد اولیه تازه حاصل می شود. غذای کامل نباید هیچ شباهتی به فست فود و غذاهای بسته بندی داشته باشد. منظور از غذای کامل، غذایی است که نسبت تراکم ارزش غذایی به کالری، عدد بزرگتری است.

رژیم غذایی در صورتی مناسب است که ترکیب مناسبی از ریز مغذی ها و درشت مغذی ها داشته باشد. در بدترین حالت، در غذاهای فرآوری شده نسبت تراکم ارزش غذایی به کالری صفر است. یعنی بدون این که ارزش غذایی داشته باشند، کالری دارند.

اصطلاحا به این کالری، کالری خالی گفته می شود. برای سیر شدن با این غذاها، مجبور هستید غذای بیشتری مصرف کنید. در این صورت کالری زیادی به بدن شما می رسد و در نهایت چاق می شوید. هر شخصی به اندازه مختلفی به مواد غذایی نیاز دارد.

غذای کامل
غذای کامل

چند نمونه از غذاهای کامل

سبزیجات:

اگر قصد استفاده از قرص لاغری کتو و تاثیرگذاری آن را دارید، باید سبزیجات، غذای اصلی شما باشد. پس تا جای ممکن سبزیجات را در رژیم خود افزایش دهید. مزیت سبزیجات این است که کالری بسیار کم و در عین حال ارزش غذایی بالایی دارند.

میوه ها:

استفاده از میوه، سلامت شما را افزایش می دهد. با استفاده از میوه، مواد معدنی و ویتامین ها به خوبی جذب بدن می شوند. همچنین بدن، قند طبیعی دریافت می کند. برای بهره مندی از آنتی اکسیدان موجود در میوه ها، باید از میوه ها با رنگ های متنوع استفاده کنید.

گوشت و ماهی:

بیشتر انسان ها نسبت به گوشت بدبین هستند. اما در حقیقت یک وعده سالم گوشت، خیلی بهتر و سالمتر از غذاهای بسته بندی است. توجه کنید که ماهی از گوشت قرمز سالم تر است.

آجیل ها:

آجیل ها هم دارای کالری بالایی هستند و هم منبع بسیار خوبی برای چربی های سالم به شمار می آیند.

تخم مرغ:

یکی از سالم ترین غذاها تخم مرغ است. در تخم مرغ، امگا 3 و مواد معدنی و پروتئین وجود دارد.

لبنیات:

ماست طبیعی و شیر منبع بسیار خوبی برای پروتئین هستند. لبنیات شور مانند برخی پنیرها در دسته لبنیات پر پروتئین قرار نمی گیرند.

نان سالم:

سیب زمینی سرخ شدهو نان جو و برنج باید در رژیم غذایی وجود داشته باشند.

سبزی و ادویه: خوردن سبزی و ادویه به تامین مواد معدنی بدن کمک زیادی می کند.

 

خوراکی های ممنوعه

امروزه سوال مهم برای داشتن یک تغذیه مناسب این نیست که انسان ها چه نوع غذایی را نمی خورند؟ مسئله مهم، غذاهایی است که می خورند اما نباید بخورند. در واقع اگر غذای کامل و سالمی مصرف شود، احتمال پر خوری کاهش پیدا می کند. به طور مثال انسان ها می توانند یک ظرف پر از پاپ کورن بخورند، اما توانایی خوردن همین حجم از سالاد را ندارند. در واقع خوردن مواد پروتئینی با وجود کالری کمتر احساس سیری بیشتری می دهد. اما سوالی که پیش می آید، این است که چه غذاهایی را نباید خورد؟

کالری مایع:

نوشابه های انرژی زا، بسیار مضر هستند.

شیرینی:

شیرینی ها به شدت ناسالم هستند زیرا از ترکیب آرد سفید و چربی اشباع خامه و شکر درست می شوند.

کره گیاهی:

با افزودن هیدروژن به روغن مایع، این کره ها به دست می آیند. به همین علت کره گیاهی بسیار ناسالم است. هرگز از کره های گیاهی استفاده نکنید.

کره گیاهی:
کره گیاهی:

ارزش غذایی

افرادی که افزایش وزن دارند، نباید به طور چشمگیری حجم غذای خود را کاهش دهند. در واقع ممکن است حجم غذای کمتر، کالری بیشتری داشته باشد. اما نسبت پروتئین به قند و چربی، پایین تر باشد.

برای این که هر چه زودتر اثر مثبت قرص لاغری کتو را مشاهده کنید، باید یک سری نکات را در مورد نحوه غذا خوردن رعایت کنید. به طور مثال باید ریزه خواری را ترک کنید. تنها زمانی شروع به غذا خوردن کنید که  واقعا گرسنه باشید.

حجم غذایی که مصرف می کنید را کنترل کنید. یعنی پس از اتمام غذا به علت خوشمزه بودن، مجددا ظرف خود را پر نکنید.

ماءالشعیرها، نوشابه و دوغ ها همگی دارای کالری هستند. پس بهتر است به جای آن ها از آب استفاده کنید. آب گازدار بدون قند به علاوه کمی لیموی تازه، انتخاب مناسبی است.

نباید از داخل یک ظرف بزرگ آجیل بخورید. یک مقداری آجیل بردارید و فقط همان قدر مصرف کنید.

میزان احتیاج به مواد غذایی به سابقه بیماری، وزن، قد، جنسیت، سن، فرم بدنی، تراکم استخوان ها، نرخ سوخت و ساز، ژنتیک و مجرد یا متاهل بودن وابسته است. باید به جای کالری شماری، از برنامه ای کمک بگیرید که به میزان و کیفیت کالری که مصرف کرده اید توجه کرده باشد.

اگر دارای وضعیت خاصی هستید (اختلال متابولیک، معلولیت، سن بالا، داشتن نوزاد شیرده و بیماری و …) نباید بدون مشورت با دکتر سلیمی رژیم بگیرید. همچنین  نباید از غذاهای تکراری استفاده کنید. بهتر است از غذاهای متنوع استفاده کنید. دکتر سلیمی توضیحات کاملی را در این خصوص به بیماران خود می دهد.

بهترین قرص برای کاهش وزن

قرص لاغری کتو بهترین قرص برای کاهش وزن است. به کمک این قرص می توانید وزن خود را کاهش دهید بدون این که آسیبی به بدن شما وارد شود. کتو نوعی مکمل تغذیه ای کاهش وزن به شمار می آید.

در هر کپسول کتو، تقریبا 100 میلی گرم کتو-دهیدرواپی آندروسترون وجود دارد. نحوه کار این قرص به این صورت است که متابولیسم بدن را افزایش می دهد. با  افزایش سوخت و ساز بدن، میزان چربی ها کاهش پیدا می کند.

در واقع قرص کتو با تحریک چربی سوزی سبب کاهش وزن در افراد مبتلا به چاقی می شود. همچنین این قرص برای کاهش افسردگی و به تعویق انداختن پیری پوست مفید است. قرص کتو در کاهش بافت های چربی تاثیر بسیار زیادی دارد. نوع این محصول کپسول است.

30 عدد کپسول در هر بسته وجود دارد. افراد بالای 18 سال می توانند از آن استفاده کنند. همچنین هیچ محدودیت جنسی ندارد. یعنی هم خانم ها می توانند از آن استفاده کنند و هم آقایان.

بهترین قرص برای کاهش وزن
بهترین قرص برای کاهش وزن

کتو در دسته قرص های لاغری قرار می گیرد. نوع محفظه این قرص جعبه مقوایی است. قرص لاغری کتو در ایران تولید می شود. برای ماندن تاثیر قرص کتو در طولانی مدت، باید همیشه یک رژیم غذایی مناسبی داشته باشید.

در واقع انسان ها نمی توانند طولانی مدت از یک رژیم استفاده کنند، آن ها باید رژیم غذایی را به عادات غذایی تبدیل کنند. در واقع برای جلوگیری از اضافه وزن مجدد، باید سبک زندگی تغییر پیدا کند.

اگر رژیم غذایی خود را از متخصص دریافت کرده اید، باید هر ماه برای گرفتن رژیم جدید به پزشک مراجعه کنید. در واقع دکتر برای دادن رژیم جدید باید شما را معاینه کند. زیرا وضعیت جدید بدن شما به یک رژیم جدید نیاز دارد. اگر با برخی غذاها مانند گوشت ها مشکل دارید، باید به کمک دکتر از مکمل های غذایی استفاده کنید.

رژیم کتو چیست؟

همان طور که گفتیم، باید در کنار قرص های لاغری از رژیم مناسبی هم بهره ببرید. یکی از معروف ترین رژیم های رایج بین مردم، رژیم کتو است.

اساس این رژیم این است که استفاده از کربوهیدرات به کمترین میزان ممکن برسد و همچنین مصرف  چربی به بالاترین میزان خود برسد. در این صورت چربی های بدن که مفید نیستند، سوزانده می شوند.

در واقع زمانی که استفاده از کربوهیدرات به کمترین حد ممکن برسد، بدن برای این که بتواند انرژی مورد نیاز خود را تامین کند، نیاز دارد تا از چربی ها استفاده کند. در واقع شعار اصلی این رژیم این است که به کمک چربی های مفید، چربی های زائد بدن را آب کنیم.

اما در رژیم کتو، چه چیزهایی را می توانیم بخوریم و چه چیزهایی نمی توانیم بخوریم؟ در واقع در این رژیم از موادی که دارای چربی هستند اما میزان کربوهیدرات آن ها کمترین میزان است، مصرف می شود.

خوراکی های مجاز در رژیم کتو

این مواد عبارتند از: ماهی، گوشت، تخم مرغ، روغن های طبیعی مانند روغن زیتون و سبزیجات. مواردی مانند میوه، پاستا، سیب زمینی و شکلات در طول این رژیم ممنوع هستند. چای، قهوه و آب کربوهیدرات ندارند و استفاده از آن ها هیچ محدودیتی ندارد.

معمولا از گوشت در رژیم های پر پروتئین استفاده می شود. اما در این رژیم می توانید تا اندازه کافی از آن استفاده کنید. ماهی ها به علت داشتن چربی های امگا 3 و امگا 9 بهترین منبع برای رژیم کتو به شمار می آیند.

یکی دیگر از منابع رژیم کتو، تخم مرغ است. برخی از متخصصان تغذیه اعتقاد  دارند استفاده از تخم مرغ بلامانع است و در روز می توان حتی 36 عدد تخم مرغ خورد. اما به دلیل این که کلسترول زیادی دارد، نباید در مصرف آن زیاده روی کنید.

خوراکی های مجاز در رژیم کتو
خوراکی های مجاز در رژیم کتو

روغن های طبیعی

روغن های طبیعی جزء مواد غذایی مجاز هستند. اما خوردن سس های پر چرب ممنوع است. موادی مانند کره، ماست و شیر در این رژیم موثر هستند. اما باید توجه کنید که در هر 100 گرم شیر تقریبا 15 گرم کربوهیدرات وجود دارد.

پس اگر در مصرف لبنیات زیاده روی کنید، به نتیجه مطلوب خود نمی رسید. تمامی آجیل ها به جز بادام هندی در این رژیم مفید هستند. به دلیل کربوهیدرات بالا در بادام  هندی، نباید از آن در رژیم کتو استفاده کرد.

عده ای تصور می کنند استفاده از میوه ها در هر رژیمی بلامانع است. اما در حقیقت در رژیم کتو نباید از میوه ها استفاده کنید، زیرا در نهایت سبب افزایش وزن شما می شوند. در این رژیم فقط می توانید از توت فرنگی و بلوبری استفاده کنید. در رژیم کتو می توانید از چای و آب استفاده کنید. اما استفاده از دمنوش ها ممنوع است.

مزایای رژیم کتو

استفاده از رژیم غذایی کتو و یا هر رژیم غذایی دیگری که اصولی باشد، به تاثیر گذاری مصرف قرص کتو کمک می کند. در این قسمت به معرفی مزایای استفاده از رژیم کتو که دکتر سلیمی به آن تاکید دارد، می پردازیم.

کاهش احساس گرسنگی:

در رژیم کتو، هورمون کتون جایگزین هورمون گرلین می شود. گرلین هورمون گرسنگی است. در این صورت فرد احساس سیری پیدا می کند.

سوزاندن چربی های زائد و مصرف چربی های مفید

جلوگیری از پرخوری های عصبی:

در بیشتر رژیم ها پس از دو هفته، فرد دچار پرخوری عصبی می شود. اما چون در رژیم کتو از چربی مفید استفاده می شود، پرخوری عصبی ایجاد نمی شود.

تولید کردن سوخت اصلی مغز:

سوخت اصلی مغز کتون نام دارد. این ماده در رژیم کتو تولید می شود. در واقع کتون انرژی 20 درصد قوی تر از انرژی کربوهیدرات ها تولید می کند. در واقع 60 درصد از مغز همه انسان ها از چربی تولید شده است [RbD1]. پس برای تامین سوخت آن به چربی نیاز داریم.

داشتن انرژی بیشتر:

معمولا در رژیم ها، احساس خستگی و عصبی بودن زیاد دیده می شود. اما در صورت استفاده از این رژیم، به چنین مشکلاتی برخورد نخواهید کرد.

اهمیت ورزش هنگام مصرف قرص های لاغری

ورزش تاثیر بسیار زیادی روی کاهش وزن افراد دارد. عده ای از  مردم به اشتباه تصور می کنند که ورزش هیچ تاثیری روی لاغری ندارد و داشتن رژیم  غذایی مناسب در کنار قرص لاغری سبب کاهش وزن می شود.

معمولا انسان ها بر این باور هستند که پس از انجام ورزش، احساس گرسنگی دارند و غذای بیشتری میل می کنند تا کالری از دست رفته هنگام ورزش کردن به بدن بازگردد.  اکنون به اهمیت ورزش و تاثیر آن بر قرص کتو آشنا می شویم.

ورزش می تواند از بیماری های مختلفی مانند دیابت و پوکی استخوان و چاقی و بیماری های قلبی و برخی سرطان ها جلوگیری کند. در واقع گفته می شود که احتمال مرگ هایی که از بیماری های مختلف ناشی می شوند، در افرادی که به طور منظم ورزش می کنند، 50 درصد کمتر است.

علاوه بر موارد گفته شده، ورزش سبب مدیریت استرس می شود. البته فایده ورزش کردن تنها به کاهش وزن بر نمی گردد. انجام فعالیت های فیزیکی برای مغز و بدن فایده های زیادی دارد.

اغلب مردم نمی دانند که کالری های اضافه ای که با ورزش سوزانده می شوند، فقط بخش کوچکی از انرژی مصرفی کل روز ما هستند.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین ورزش برای لاغری دیدن کنید.

در بدن 3 مولفه اصلی برای مصرف انرژی وجود دارد.

  •   مصرف انرژی برای متابولیسم زمانی که بدن در حال استراحت است.
  •   انرژی مورد نیاز بدن برای هضم و تجزیه غذا
  •   انرژی برای فعالیت های بدن
در بدن 3 مولفه اصلی برای مصرف انرژی وجود دارد.
در بدن 3 مولفه اصلی برای مصرف انرژی وجود دارد.

مصرف انرژی

بیشترین بخش استفاده از انرژی در بدن به فعالیت های مربوط به متابولیسم بر می گردد. در واقع ما روی بیشترین بخش استفاده از انرژی بدنمان هیچ کنترلی نداریم. تقریبا 60 تا 80 درصد از انرژی کل بدن در بیشتر افراد صرف عملیات متابولیسم می شود.

همچنین تقریبا 10 درصد از انرژی بدن صرف هضم غذا می شود. 10 تا 30 درصد از انرژی بدن باقی می ماند که صرف فعالیت های فیزیکی می شود. ورزش هم زیر مجموعه ای از فعالیت های فیزیک است. منظور از فعالیت های فیزیکی، تمام حرکات بدن مانند راه رفتن و … است.

اهمیت ورزش

یک مرد 90 کیلویی را در نظر بگیرید که فقط 4 روز در هفته به مدت 60 دقیقه با سرعت متوسط می دود. اگر این فرد کالری مصرفی خود را تغییر دهد، در مدت یک ماه تنها 2 کیلو و 250 گرم کاهش وزن پیدا می کند.

اگر قصد کاهش وزن داشته باشید اما فقط به رژیم غذایی متکی باشید و فعالیت فیزیکی نداشته باشید، علاوه بر چربی ها، عضلات بدن خود را هم از دست می دهید. اما زمانی که شخصی برای کاهش وزن هم از رژیم کمک بگیرد و هم ورزش کند، تقریبا یک چهارم از وزنی که از دست داده است، عضله است.

زمانی که انسان مقدار کالری مصرفی خود را کاهش دهد، بدن او مجبور می شود تا از روش های دیگری برای تامین سوخت استفاده کند. در چنین شرایطی، بدن از چربی های انباشته شده استفاده می کند. در این بین، بخشی از عضلات هم سوزانده می شوند.

داشتن یک برنامه ورزشی اصولی و منظم و رژیم غذایی مناسب، کمک زیادی به کاهش عضله سوزی می کنند. پس حداقل برای حفاظت از عضلاتتان ورزش کنید. ممکن است ورزش کنید اما وزن شما کاهش پیدا نکند.

در این صورت احتمالا چربی های شما سوزانده شده و به عضله تبدیل شده است. به همین خاطر بهتر است هر چند مدت یک بار، دور کمر و درصد چربی بدن خود را اندازه بگیرید. در واقع تنها عدد روی ترازو نمی تواند نشاندهنده عملکرد شما باشد.

زمانی که وزن خود را کاهش می دهید، باید روی چربی سوزی تمرکز داشته باشید. پس فراموش نکنید که این احتمال وجود دارد که چربی های شما سوزانده شود اما وزنتان هیچ تغییری پیدا نکرده باشد.

ورزش های مهم

کم کردن وزن، فرایند سخت و پیچیده ای است و به آسانی نمی توان به آن دست پیدا کرد. ژنتیک، سبک زندگی، محرک های محیطی، رژیم و عادات غذایی خانواده، سبب چاقی و لاغری انسان ها می شوند.

یکی از مواردی که روی نتیجه دهی بهتر مصرف قرص لاغری کتو تاثیر می گذارد، انجام ورزش های هوازی است. در واقع به کمک این ورزش ها می توان چربی و کالری سوزاند. البته توجه کنید که این نوع ورزش ها سبب عضله سازی نمی شوند. راه رفتن، دویدن و شنا کردن شامل این نوع ورزش ها می شوند. ورزش های دیگری هم به لاغری کمک می کنند.

ورزش های مهم
ورزش های مهم

به طور مثال انجام دراز و نشست، به کوچک کردن شکم و پهلو کمک می کند. همچنین برخی دیگر از ورزش ها به عضله سازی کمک می کنند. انجام ورزش هایی مانند وزنه برداری و دیگر ورزش های استقامتی، به عضله سازی کمک می کنند.

پیاده روی یکی از ورزش های اثرگذار در لاغری است. توجه کنید که صرفا پیاده روی نمی تواند اثرگذار باشد. در واقع پیاده روی جزء ورزش های سبک به شمار می آید. علاوه بر این مورد، زمانی که پیاده روی زیاد انجام شود، چربی های شکمی سفت می شوند. در نهایت از بین بردن آن ها به سختی انجام می شود.

مکمل های غذایی

مکمل های غذایی به مجموعه ای از محصولات گفته می شود که به صورت خوراکی هستند و به غذای روزانه انسان ها اضافه می شوند. قرص کتو هم نوعی مکمل غذایی است.

اما دقت کنید که همه مکمل های غذایی سبب کاهش وزن می شوند. معمولا مکمل های غذایی جایگزین تغذیه می شوند. یعنی فرد مصرف کننده یکی از مواد غذایی را به اندازه کافی در طول روز دریافت نمی کند.

به همین علت برای جبران این کمبود، از مکمل غذایی استفاده می کند. روی بسته بندی مکمل ها باید به طور کامل مشخصات ذکر شوند. توجه کنید همان طور که از اسم این محصول مشخص است، تکمیل کننده رژیم غذایی به شمار می آید و نمی توان از آن به عنوان مواد مغذی استفاده کرد.

زنان باردار، بیماران سرطانی، کلیوی، قلبی و عروقی، سالمندان و خانم های شیرده، بیشتر از سایر افراد از این مکمل ها استفاده می کنند.

مکمل های غذایی شامل چه موادی می شوند؟

مکمل های غذایی شامل موادی مانند: ویتامین ها، مواد معدنی، آمینو اسیدها و محصولات گیاهی می شوند. اما انسان ها به چه علت از مکمل های غذایی استفاده می کنند؟ معمولا از مواد غذایی برای مواردی مانند بهبود خواب، افزایش انرژی، بهتر شدن دید چشم، کاهش و یا افزایش وزن و ذخیره مواد از دست داده شده استفاده می شود.

البته صرفا به علت این که قرص های لاغری و بسته های مکمل های غذایی با طرح های جذابی به فروش می رسند، نمی توانند انتخاب مناسبی باشند. اگر در حال تحقیق بوده و به دنبال انتخاب یک قرص لاغری مناسب هستید، قطعا با انتخاب های متنوعی مواجه شده اید.

کمپانی هایی که قرص  های لاغری را تولید می کنند، ادعا دارند که محصولات تولید شده نتایج زیادی را در بر دارند. بهترین روش، مشورت با دکتر سلیمی است.

برخی از این نتایج عبارتند از:

  •   اشتها به غذا محدود می شود.
  •   متابولیسم بدن افزایش پیدا می کند.
  •   قبل از خوردن غذا احساس سیری در فرد ایجاد می شود.
  •   چربی های موجود در غذای مصرف شده جذب بدن نمی شوند.

توجه در مصرف مکمل غذایی

برخی از محصولات غذایی به عنوان یک وعده غذایی مصرف می شوند. اما بیشتر آن ها را باید همراه و یا قبل از ماده های غذایی مصرف کرد. قرص های گیاهی لاغری که بدون نسخه هم تهیه می شوند، با تحریک کردن متابولیسم بخش زیادی از انرژی بدن را تامین می کنند.

یکی از این مواد، ماده ای به نام آ کافئین است که دستگاه عصبی مرکزی بدن را تحریک می کند. اگر بیش از حد مجاز از این قرص ها استفاده کنید، به دستگاه عصبی شما آسیب وارد می شود.

به طور کلی اگر با احتیاط این قرص ها را مصرف نکنید، خطرات زیادی شما را تهدید می کند. برای جلوگیری از بروز مشکلات مختلف باید با پزشک مشورت کنید. دکتر سلیمی بهترین مشاوره ها را در این زمینه به بیماران خود ارائه می دهد.

این عوارض عبارتند از:

افزایش ضربان قلب:

از آنجایی که این قرص ها سرعت متابولیسم را در بدن افزایش می دهند، ضربان قلب بالاتر می رود.

افزایش فشار خون:

وجود کافئین درون قرص های لاغری سبب بال تر رفتن فشار خون می شود.

مشکلات کلیوی:

زمانی که بیش از اندازه مجاز از این قرص ها استفاده کنید، رگ های خونی منتهی به کلیه بسته می شوند. در نهایت جریان خون کاهش پیدا می کند و به بافت های کلیه آسیب رسانده می شود.

بی خوابی:

همان طور که می دانید، در این قرص ها کافئین وجود دارد. کافئین روی خواب تاثیر می گذارد. در نهایت علائم دیگری مانند اسهال و حالت تهوع بروز پیدا می کنند.

بی قراری، خونریزی از مقعد، سکته مغزی، خشکی دهان و سر درد  از دیگر علائم استفاده بیش از اندازه از قرص های لاغری هستند.

اگر برای استفاده از قرص های لاغری تحت نظر پزشک نباشید، خطراتی مانند سکته مغزی و تشنج و نارسایی های قلبی شما را تهدید می کند.

افراد مجاز به استفاده از قرص های لاغری

عده ای از پزشکان بر این باور هستند که تنها افراد دارای شاخص توده بدنی بیشتر از 30 که  به بیماری هایی مانند چربی و دیابت و فشار خون مبتلا هستند، باید از این قرص ها استفاده کنند.

زیرا این افراد برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری های خطرناک باید هر چه زودتر وزن خود راکاهش دهند. توجه کنید که این قرص ها تنها می توانند 5 تا 8 درصد سرعت کاهش وزن را افزایش دهند.

بخش اعظمی از روند کاهش وزن به رژیم غذایی بستگی دارد. توجه کنید که سقف استفاده از قرص های لاغری 6 ماه است. یعنی پس از گذشت 6 ماه، مصرف کننده باید استفاده از این قرص را قطع کند.

استفاده از قرص لاغری کتو و یا هر قرص لاغری دیگری، برای افراد کم اشتها مناسب نیست. افرادی که کم اشتها بوده و دارای اضافه وزن هستند، نباید از قرص های لاغری استفاده کنند. زیرا اشتهای آن ها از بین می رود و بدن ایشان دچار قحطی می شود.

چنین افرادی باید به کمک ورزش و یا جراحی های لاغری توسط دکتر سلیمی وزن خود را کم کنند. برخی از قرص های لاغری، جذب روده ای را کاهش می دهند و سبب افزایش دفع می شوند. کسانی که از این قرص ها مصرف می کنند، در معرض کمبود ویتامین های ضروری بدن قرار می گیرند.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید