قرص لاغری ساپلکس

در این مقاله، به معرفی و بررسی قرص لاغری ساپلکس می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

هشدار: با توجه به اینکه در بسیاری از قرص های لاغری از مواد مخدر شیشه استفاده می شود، این وب سایت، استفاده از این قرص ها را به هیچ وجه توصیه نمی کند. همچنین فروش این قرص ها توسط ما انجام نمی شود .

قبل از پرداختن به موضوع قرص لاغری ساپلکس و آشنایی با آن، بهتر است این مسئله را یادآور شویم که برنامه های غذایی ناصحیح، نداشتن تحرکات لازم، و به طور کلی زندگی ماشینی، باعث بالا رفتن وزن و چاقی در شمار زیادی از افراد شده است.

قرص لاغری ساپلکس
قرص لاغری ساپلکس

در صورتی که افزایش وزن منشا بیماری های مختلفی همچون بیماری های قلبی_ عروقی، فشار خون، آرتروز و … می باشد، از این رو کم کردن وزن مسئله ای پر اهمیت خواهد بود.

هیچ یک از مکمل های لاغری که در کل جهان در دسترس می باشند، منحصرا و به تنهایی موجبات لاغری افراد را فراهم نمی کنند. داشتن عادات و شیوه زندگی درست و استفاده از مواد غذایی سالم و نیز داشتن برنامه ورزشی منظم بر اساس شرایط جسمانی افراد به همراه مصرف مکمل های لاغری، از مواردی هستند که لاغری زودهنگام را برای فرد موجب می شوند.

پیشنهاد می کنیم از پست آیا قهوه چاق کننده است دیدن کنید.

قرص لاغری ساپلکس چیست؟

قرص لاغری ساپلکس یک نمونه از داروهای لاغری می باشد که خواهان بی شماری دارد و از جانب پزشکان نیز مهر تایید خورده است. این مکمل غذایی دارای قهوه سبز، ال کارنیتین، کرومیوم و ویتامین c می باشد.

مواد تشکیل دهنده قرص لاغری ساپلکس با متریال درست و اصولی در کنار هم قرار گرفته اند. افرادی که با هدف ورزش کردن تصمیم به لاغری دارند، قرص لاغری ساپلکس، به خاطر دارا بودن ال کارنیتین در ترکیباتش، کمک شایانی به این گروه از افراد خواهد کرد.

قرص لاغری ساپلکس یک نمونه از قرص های چربی سوز با ترکیبات گیاهی می باشد.

قرص لاغری ساپلکس چیست؟
قرص لاغری ساپلکس چیست؟

قهوه سبز ترکیبات متعددی دارد که خاصیت درمانی و دارویی فوق العاده پرکاربردی دارند. قهوه سبز دارای بیشتر از 50% اسید کلروژنیک و چیزی کمتر از 2% کافئین می باشد که باعملکردهایی جداگانه، سبب کم شدن وزن و در پی آن لاغری می شوند.

کروم هم یک نمونه دیگر از مواد تشکیل دهنده قرص لاغری ساپلکس می باشد که با کم کردن میزان چربی بافت و افزایش دادن توده های عضلانی، باعث به کنترل درآمدن میزان چربی و کم کردن آن می شود. در ادامه مقاله، توضیحاتی جامع تر و تخصصی تر در رابطه با کروم خواهیم داد.

بهترین نوع قهوه برای لاغری چیست؟ لطفا برای دریافت روی لینک فوق کلیک نمایید.

تاثیر استفاده از قرص لاغری ساپلکس

ال_ کارنیتین از اسیدهای آمینه از نوع لیزین و متیونین مشتق شده است و سبب انتقال و تولید انرژی از یاخته های دارای چربی می شود. وظیفه ال_ کارنیتین آزاد کردن اسیدهای چرب با زنجیره های بلند از سیتوسل به میتوکندری در عمل سوخت و ساز چربی و ایجاد انرژی می باشد.

از سوی دیگر، استفاده از چربی ها به منظور انرژی زایی سبب صرفه جویی در استفاده از گلیکوژن عضلات شده و با ذخیره کردن منابع گلیکوژن، فرآیند به وجود آمدن حس خستگی در افراد ورزشکار به تعویق خواهد افتاد. ال_ کارنیتین این قابلیت را دارد که با بالا بردن میزان چربی سوزی در بدن، سطح انرژی را افزایش دهد و سبب کم شدن وزن شود.

تاثیر استفاده از قرص لاغری ساپلکس
تاثیر استفاده از قرص لاغری ساپلکس

همان طور که می دانیم، ویتامین سی عملکرد سیستم ایمنی را تقویت نموده و از بدن در مقابل عامل های به وجود آورنده بیماری همچون ویروس و باکتری محافظت می کند. ویتامین سی نقش محافظتی در مقابل بیماری های حاد نیز ایفا می کند.

کروم سبب محافظت از میزان طبیعی گلوکز خون و سوخت و ساز طبیعی درشت مغذی ها می شود. همچنین وظیفه پر رنگی در رابطه با بهتر شدن سوخت و ساز بدن دارد و این توانایی را دارد که سبب کم شدن وزن و لاغری در افراد شود.

دانه های قهوه سبز، دانه های قهوه معمولی می باشند که به حالت برشته در نیامده اند و خام هستند. استفاده از عصاره قهوه در مکمل ها به منظور کم کردن وزن رایج می باشد. قهوه سبز افزون بر این که در روند کم کردن وزن، عملکرد مثبتی دارد، با داشتن ترکیباتی با خواص آنتی اکسیدانی و نیز ضد التهابی، در رابطه با سلامتی بدن موثر عمل می کند.

استفاده از قرص لاغری ساپلکس به چه منظور است؟

این که شمار زیادی از افراد رویای داشتن اندامی متناسب را دارند، امری طبیعی می باشد و برای دستیابی به این هدف، راهکارهای زیادی همچون داشتن برنامه غذایی رژیمی و انجام فعالیت های ورزشی که از رایج ترین روش ها می باشند را امتحان کرده اند اما موفق نشدند به نتیجه ای که انتظارش را داشته اند، برسند.

این گروه از افراد تلاش می کنند تا با روش های ساده تر و بدون کوچکترین کوششی، به نتیجه برسند. در حقیقت برای دستیابی به منظور خود، از انواع روش های موجود کمک می گیرند و بر این باورند که مصرف قرص های لاغری مثل قرص لاغری ساپلکس می تواند روشی اصولی و پرکاربرد به شمار آید.

برخی از افراد بدون آگاهی و علم و تنها با تکیه بر گفته های تولید کننده های قرص های لاغری، شروع به مصرف آنها می کنند. علاوه بر این، بعضی از اطرافیان پیشنهاد می کنند که مصرف این قرص ها سبب کم شدن وزن آنها شده است، از این رو شماری از افراد با تقلید کورکورانه، اقدام به مصرف قرص های لاغری می کنند.

استفاده از قرص لاغری ساپلکس به چه منظور است؟
استفاده از قرص لاغری ساپلکس به چه منظور است؟

در اصل زمانی که افراد اقدام به تهیه اشکال مختلف قرص های لاغری می کنند، از سوی شرکت های تولید کننده آن، واژه ای کاملا عادی به نظر می رسد.

به طور کلی این گروه از تولید کننده ها مدعی هستند که اثرات معجزه آسای این قرص ها طبیعی می باشد و بر روند کاهش وزن، فوق العاده اثربخش خواهند بود.

روشن است که هیچ یک از تولیدکنندگان قرص های لاغری، دلیل محکمه پسندی به منظور اثبات این ادعای خود ندارند.

حقایقی در رابطه با قرص لاغری ساپلکس

این حقیقت را باید در نظر داشت که چنانچه قرصی بتواند لاغری و کم کردن وزن را منجر شود و بدون هیچ کوششی چربی های بدن را بسوزاند، به طور حتم عارضه هایی را در پی خواهد داشت که می تواند قابل جبران نباشد. این موارد برخی از واقعیت هایی در رابطه با مصرف قرص های لاغری می باشند که بی شک سازندگان آنها به این مسائل نخواهند پرداخت.

براساس مطالعات به عمل آمده، ثابت شده است که استفاده از قرص لاغری ساپلکس به منظور تحت کنترل درآوردن اشتها می باشد. در حقیقت پراهمیت ترین نقش آن، ایجاد محدودیت هایی در میزان اشتها است.

مقدار و نحوه مصرف قرص لاغری ساپلکس

 • دو کپسول پس از صبحانه و دو کپسول یک ساعت پیش از صرف ناهار مصرف شود.
 • توصیه می شود به خاطر به وجود آوردن اختلالاتی در خواب (به دلیل داشتن کافئین) استفاده از قرص لاغری ساپلکس به عصر و شب موکول نشود.
مقدار و نحوه مصرف قرص لاغری ساپلکس
مقدار و نحوه مصرف قرص لاغری ساپلکس

تداخلات دارویی با قرص لاغری ساپلکس

چنانچه از داروهای نامبرده در زیر استفاده می کنید، با پزشک خود در میان بگذارید:

 • مصرف داروهای دارای کینولون مانند سیپروفلوکساسین و داروی تربینافاین و ووراپامیل که سبب بالا بردن میزان و سطح پلاسمایی کافئین در خون می شوند.
 • مصرف داروهای خواب آور و داروهای اعصاب و روان. تاننی که در قهوه سبز وجود دارد، این قابلیت را دارد که سبب کم کردن تاثیرات فنوتیازین و داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای شود.
 • به علت وجود ترکیباتی چون پلی فنولیک در قهوه سبز که نوعی عامل بازدارنده از نوع پر قدرت برای جذب آهن می باشد، از استفاده همزمان با قرص های آهن و یا مواد غذایی که میزان زیادی آهن دارند، پرهیز شود و تا حد امکان فواصل 1 ساعته در مصرف آن رعایت شود.
 • چنانچه به صورت یکجا و همزمان با داروهای ضد قند خون یا داروهایی که فشار خون را کاهش می دهند، مصرف شود، به خاطر افزایش دادن احتمال اثربخشی این داروها، نیاز است که نخست میزان قند یا فشار خون گرفته شود. در صورت رویت اثرات ناخوشایند استفاده از محصول، مصرف آن متوقف شود.
 • چنانچه فردی به هایپر کلسترومی دچار باشد، به علت احتمال بالا رفتن میزان کلسترول خون، حتما به پزشک مربوطه مراجعه شود.

شرایط منع مصرف قرص لاغری ساپلکس

 • استفاده از این محصول در دوران بارداری و شیردهی ممنوع می باشد.
 • در افراد دارای سنین پایین از جمله کودکان، عارضه های ناشی از مصرف کافئین نسبت به افراد بزرگسال بیشتر می باشد و کودکان مجاز به استفاده از این فرآورده نمی باشند.
 • مصرف این فرآوره برای گروه سنی بالاتر از 18 سال توصیه می شود.
 • استفاده زیاد از حد و غیر متعارف از این محصول، به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

عوارض جانبی مصرف قرص لاغری ساپلکس

 • در دوز معین شده، عوارض جانبی خاصی رویت نشده است. با این حال اکثر محصولات در کنار خواص درمانی که دارند، احتمال دارد سبب به وجود آمدن عارضه هایی بشوند.
 • در این فرآورده، مقدار ناچیزی کافئین وجود دارد و به طور معمول بی عارضه می باشد. استفاده زیاد و طولانی مدت از قهوه بیشتر از 1.5 گرم طی روز، ممکن است سبب بروز عارضه وابسته به دوز کافئین شود که این عوارض می تواند اضطراب، عصبانیت، تپش قلب، حالت تهوع، بی خواب شدن و وابستگی شدید به قهوه باشند.
 • امکان دارد کلروژنیک موجود در این محصول، خاصیت ملین کنندگی داشته باشد و سبب بروز اسهال، بالا رفتن میزان اسیدیته معده و نیز تحریک معده شود. از این رو افرادی که دچار زخم معده می باشند و یا افرادی که اختلال گوارشی دارند، نیاز است که جانب احتیاط را رعایت کنند.
عوارض جانبی مصرف قرص لاغری ساپلکس
عوارض جانبی مصرف قرص لاغری ساپلکس

احتیاط در مصرف قرص لاغری ساپلکس

پیش از استفاده از قرص لاغری ساپلکس، به هنگام مشاهده موارد ذیل، به پزشک خود رجوع کنید:

 • چنانچه نسبت به مصرف ویتامین ها و موادی همچون غذاها، مواد نگهدارنده و رنگ ها حساسیت دارید.
 • چنانچه مبتلا به امراض کبدی و کلیوی هستید، یا ابتلا به کمبود G6PD، بیماری های قلبی و عروقی (فیبریلاسیون شکمی، استفاده کنندگان دیگوگسین و داروهای ضد انعقاد خوراکی) هستید و یا ابتلا به سنگ کلیه، دیابت، گلوکوم، نقرس، زخم های گوارشی، زخم معده، بیماری کرون و کولیت اولسراتیو می باشید.
 • استفاده بیش از حد از ویتامین سی امکان دارد باعث شود تا نتایج به دست آمده از آزمایش های گلوکز ادرار و تشخیص یاخته های خونی در مدفوع، به صورت نادرست و منفی نشان داده شود.

شرایط نگهداری قرص لاغری ساپلکس

از جمله موارد پراهمیت در رابطه با نگهداری قرص لاغری ساپلکس، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • همان طور که قبلا اشاره کردیم، مصرف این قرص برای افراد دارای سنین کم ممنوع است. لذا می بایست از دسترس کودکان به دور باشد.
 • مناسب ترین دما برای نگهداری از این قرص، 30 درجه سانتیگراد می باشد.
 • قوطی محتوی قرص لاغری ساپلکس می بایست از تابش مستقیم نور خورشید دور باشد. علاوه بر این، بایستی در مکان های مرطوب نگهداری نشود.

قرص لاغری چیست؟

قرص لاغری یک نمونه از فرآورده های رژیمی می باشد که در روند کاهش وزن می تواند کمک کننده باشد. این فرآورده به طور معمول به شکل قرص، کپسول و یا پودر قابل یافت می باشد. این مکمل افزون بر کم کردن وزن، بر سایر مکانیسم های بدن نیز تاثیر می گذارد. قرص های لاغری به یکی از 3 شیوه ذیل موجبات لاغری را میسر می سازند:

 • کاهش اشتها: این فرآورده ها با بالا بردن حس سیری در فرد و به موجب آن کم کردن اشتها، باعث می شوند که میزان کالری دریافتی کمتر شود.
 • کاهش جذب: این دسته از محصولات کاهنده وزن، با کم کردن مواد مغذی همچون چربی و کربوهیدرات باعث کم شدن وزن می شوند.
 • افزایش چربی سوزی: مکمل هایی که باعث سوزاندن چربی ها می شوند، با بالا بردن میزان متابولیسم و سوخت و ساز بدن سبب می شوند که مقدار انرژی مصرفی بالا رود و طی آن کاهش وزن رخ دهد.
قرص لاغری چیست؟
قرص لاغری چیست؟

اهمیت تایید سازمان غذا و دارو در رابطه با قرص های لاغری

هم اینک پراهمیت ترین مسئله ای که سبب می شود افراد به مصرف داروهای گوناگون روی آورند، داشتن تاییدیه از سمت نهاد و سازمان غذا و دارو می باشد.

بی شک چنانچه داروهای مختلف از جمله قرص لاغری ساپلکس، بدون تاییدیه سازمان غذا و دارو در دسترس باشد، استفاده از آن دل نگرانی های زیادی به دنبال خواهد داشت. از این رو به هیچ عنوان از چنین مسئله مهمی ساده رد نشوید و میزان اطلاعات و آگاهی های خود را در این حیطه بالا ببرید.

این مسئله را در گوشه ذهن خود داشته باشید که ممکن است سازندگان و افرادی که به فروش این فرآورده اقدام می کنند، در رابطه با دسته بندی این قرص ها در میان داروهای دسته بندی شده از سمت سازمان غذا و دارو، صادقانه برخورد نکنند و شما را فریب بدهند.

پس لازم و ضروری است که قبل از استفاده از هر نوع قرص اعم از قرص لاغری ساپلکس، مطالعات و تحقیقات وسیعی در این رابطه داشته باشید و در مواقع لزوم، با مشاوره گرفتن از پزشک، اقدام به مصرف آن کنید.

لطفا از پست لاغری با قهوه و لیمو دیدن کنید.

کمک گرفتن از پزشک برای راهکارهای اصولی در رابطه با لاغری

پیشنهاد می کنیم که در خصوص درمان چاقی و اضافه وزن خود با پزشک متخصص مشورت داشته باشید. ما در این مقاله، جناب دکتر مهدی سلیمی را توصیه می نماییم. دکتر سلیمی، فوق تخصص گوارش بوده و معتبرترین متخصص انواع جراحی های لاغری معرفی می شوند.

چنانچه قرص لاغری ساپلکس از طرف پزشک تجویز نشده باشد و به صورت خود سرانه مصرف شود، احتمال دارد با وضعیت جسمانی شما ناسازگار باشد و به جای دستیابی شما به وزن دلخواه، مشکلات دیگری بر مشکل اضافه وزن شما بیفزاید.

کمک گرفتن از پزشک برای راهکارهای اصولی در رابطه با لاغری
کمک گرفتن از پزشک برای راهکارهای اصولی در رابطه با لاغری

غالبا پزشکان پیشنهاد می کنند که از راهکارهایی همچون جراحی چاقی که مورد تایید جهانی می باشد، بهره مند شوید.

راهکارهایی از جمله بهره مندی از جراحی های چاقی، نتایج مطلوب تری در قبال کم کردن وزن به دنبال داشته است. به همین علت است که پزشک ها برای بیماران خود به جای تجویز قرص های لاغری و احتمال درگیر شدن با عوارض قرص لاغری، جراحی های چاقی را توصیه می کنند.

یکی از خبره ترین جراحان در زمینه جراحی چاقی، جناب دکتر سلیمی می باشند.

کلام پایانی

در این مقاله، تلاش کردیم در ارتباط با قرص لاغری ساپلکس سخن بگوییم. با استناد به این مقاله، این حقیقت را می توان بازگو کرد؛ با این که استفاده از قرص های لاغری از جمله قرص لاغری ساپلکس می تواند در راستای کم کردن وزن در حد چند کیلوگرم موثر عمل کند، ولی اثرات زیانباری بر سایر اندام های بدن خواهد گذاشت که بعضی از این عارضه ها قابل جبران نخواهند بود.

از این رو پیشنهاد می کنیم به جای به کارگیری روش های نادرست به منظور رسیدن به وزن مناسب و دستیابی به نتایج مثبت، شیوه های عاقلانه تر و مطمئن تری مانند جراحی های چاقی به وسیله ی پزشکان مجرب و حرفه ای همچون دکتر سلیمی را انتخاب کنید.

جراحی چاقی که به دست پزشک چیره دست و کار آزموده ای چون جناب دکتر سلیمی انجام شود، این امکان را به شما خواهد داد تا بدون کوچکترین عوارضی، به وزن دلخواه خود دست یابید و از گزند عوارضی که پس از استفاده از قرص های لاغری گریبانگیر افراد می شود، بر حذر باشید.

امیدواریم با مطالعه و بهره بردن از این مقاله، میزان آگاهی های خود در رابطه با مصرف قرص های لاغری را ارتقا ببخشید و تحت هیچ شرایطی بدون تجویز و مشورت با پزشک، به صورت خود سر از این قبیل قرص ها استفاده نکنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید