قرص لاغری سافت ژل

با موضوع قرص لاغری سافت ژل در خدمت شما هستیم.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

هشدار: با توجه به اینکه در بسیاری از قرص های لاغری از مواد مخدر شیشه استفاده می شود، این وب سایت، استفاده از این قرص ها را به هیچ وجه توصیه نمی کند. همچنین فروش این قرص ها توسط ما انجام نمی شود .

هم گام با افزایش روز افزون آمار چاقی و افزایش وزن در جهان، همواره بر تعداد و تنوع داروهای مرتبط با کاهش وزن نیز، افزوده می شود. در این مقاله، سعی داریم ” قرص لاغری سافت ژل ” را  و ویژگی ها و تاثیرات این دارو را بر بدن، مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

پیشنهاد می کنیم از پست ژل لاغری سوماتلین دیدن کنید.

قرص لاغری سافت ژل چیست؟

کپسول یا قرص ژلاتینی یا همان سافت ژل سی ال ای، از انواع مکمل های چربی سوز به شمار می رود که بر لاغری و کاهش وزن، بسیار مؤثر می باشد. قرص لاغری سی ال ای یا همان سافت ژل، عاملی تاثیرگذار بر کاهش میزان چربی بدن و تغییرات مثبت در حجم ماهیچه ای است.

از همین رو، مصرف این قرص، پس از صرف غذا، بسیار توصیه می شود تا بتواند تاثیرات مثبتی بر افزایش تجربه چربی در سلول های چربی و بالا بردن میزان متابولیسم چربی شود. هم چنین، این قرص تاثیراتی مثبت بر کاهش تعداد سلول های چربی در بدن دارد.

سی ای ای موجود در قرص لاغری سافت ژل، در حقیقت اسید لینولئیک کنژوگه می باشد که از عوامل تاثیرگذار بر کاهش وزن، به شمار می رود.

فواید سی ال ای موجود در قرص لاغری سافت ژل

همان طور که به آن اشاره شد، CLA، عنصر اصلی تشکیل دهنده قرص لاغری سافت ژل به شمار می رود. سی ال ای در حقیقت یک اسید چرب طبیعی می باشد که می توان آن را در انواع لبنیات و نیز گوشت، یافت نمود.

از سوی دیگر، این عنصر را می توان به عنوان یک مکمل قوی و در عین حال محبوب، به هدف کاهش چربی و کاهش وزن و نیز حفظ وزن کاسته شده استفاده نمود.

فواید سی ال ای موجود در قرص لاغری سافت ژل
فواید سی ال ای موجود در قرص لاغری سافت ژل

علاوه بر این، سی ال ای، می تواند سبب حفظ توده عضلانی بدون وجود چربی شده و نیز، به دلیل آن که باعث کاهش وزن می گردد، می تواند یک کنترل کننده مناسب برای بیماران مبتلا به دیابت نوع دو، به شمار رود.

سی ال ای را می توان را در انواع مکمل های لاغری و نیز در بسیاری از انواع قرص ها و شربت ها، یافت. به عنوان نمونه، شربت سی ال ای را می توان به همراه غذا، مصرف نمود.

از میان قرص هایی که در آن ها سی ال ای وجود دارد، آن نوع از قرص ها که حداقل 80 درصد از آن، از سی ال ای تشکیل شده باشد، مؤثر در کاهش وزن می باشد.

جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری های قلبی و عروقی

قرص لاغری سافت ژل، به دلیل وجود سی ال ای در آن، باعث جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری های قلبی و عروقی شده و نیز از ابتلا به برخی از انواع سرطان، پیشگیری می نماید.

از دیگر فواید سی ال ای، می توان به افزایش میزان سیستم ایمنی بدن، اشاره کرد. لازم به ذکر است که تاثیر سی ال آی، در افراد مختلف، متفاوت می باشد.

این تاثیرات، رابطه نزدیکی با شرایط جسمانی افراد و شاخص توده بدنی ایشان داشته و در نتیجه تاثیرات مختلفی را نیز، در افراد در پی خواهد داشت.

از دیگر فواید سی ال ای، می توان به کنترل فشار خون و میزان کلسترول موجود در آن، اشاره کرد. هم چنین، سی ال ای، باعث کاهش احساس گرسنگی می گردد و شاخص توده بدنی را تا حدی قابل توجهی، کاهش می دهد.

فواید قرص لاغری سافت ژل چیست؟

قرص لاغری سافت ژل، یک مکمل بسیار مفید و کارآمد می باشد که باعث افزایش میزان متابولیسم بدن و چربی سوزی شده و کاهش وزن را به دنبال خواهد داشت. این قرص لاغری، با برندهای متفاوتی در بازار موجود می باشد.

فواید قرص لاغری سافت ژل چیست؟
فواید قرص لاغری سافت ژل چیست؟

چنان چه از کپسول سافت ژل، به میزان لازم و با دوز مناسب مصرف شود، می تواند تا حد قابل توجهی، میزان متابولیسم بدن را که همان افزایش میزان سوخت و ساز بدن می باشد را، بسیار افزایش دهد.

مصرف این کپسول به همراه تمرینات ورزشی و فعالیت های بدنی، تاثیر پذیری بسیار بالایی بر کاهش وزن و لاغری به دنبال خواهد داشت.

افزایش میزان سوخت و ساز بدن، پس از مصرف قرص لاغری سافت ژل، می تواند تاثیری مستقیم بر کاهش میزان توده چربی انباشته شده در بدن، داشته باشد.

به صورت کلی، فواید استفاده از قرص لاغری سافت ژل را می توان به صورت زیر، بیان نمود:
 • کاهش میزان توده چربی در بدن بدون عضله سوزی
 • چربی سوزی بالا و افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن
 • کاهش بافت چربی در بدن و امکان جایگزین شدن چربی با عضله در صورت همراه شدن با تمرینات ورزشی
 • امکان کم کردن وزن، بدون از بین رفتن توده عضلانی بدن
 • جلوگیری از ایجاد چربی اضافه در بدن
 • خواص ضد سرطانی
 • کاهش وزن و تناسب اندام و لاغری

مضررات قرص لاغری سافت ژل چیست؟

هر نوع دارویی که به هدف لاغری و کاهش وزن، مصرف می شود، در کنار فوایدی که دارد، می تواند مضرراتی را نیز به همراه داشته باشد. از جمله عوارض قرص لاغری سافت ژل، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مضررات قرص لاغری سافت ژل چیست؟
مضررات قرص لاغری سافت ژل چیست؟
 • افزایش میزان فشار خون و ضربان قلب
 • افزایش احتمال بروز سکته قلبی و مغزی
 • احتمال بروز مشکلات روحی و روانی نظیر بد خوابی و بد اخلاقی
 • احتمال کم آب شدن بدن
 • افزایش میزان استرس و اضطراب به سبب وجود میزان بالای کافئین موجود در آن
 • احتمال ایجاد اعتیاد به مصرف قرص های لاغری
 • ابتلا به انواع سرطان
 • احتمال بروز انواع بیماری های مرتبط با معده و کلیه
 • در موارد نادر، مرگ

از دیگر مضررات مصرف قرص لاغری سافت ژل، می توان به ایجاد مشکلات گوارشی، افزایش میزان گاز بدن و نیز ایجاد لکه های ناخوشایند بر روی پوست، اشاره کرد.

هم چنین، پس از مصرف این قرص ها، احتمال ایجاد حالاتی نظیر سردرد، سرگیجه، تهوع و استفراغ، کم آبی بدن و خشکی در ناحیه دهان وجود دارد. در صورت مشاهده هر نوع تاثیرات ناخوشایند پس از مصرف این قرص، می بایست سریعاً به پزشک مراجعه شود.

کاندیدای مناسب برای مصرف قرص لاغری سافت ژل

به صورت کلی، افرادی که شاخص توده بدنی ایشان، از 25 بالاتر باشد، افرادی دارای اضافه وزن به شمار می روند. برای محاسبه میزان بی ام آی، کافیست که وزن بر حسب کیلوگرم را بر مجذور وزن بر حسب متر تقسیم نمود.

این معیار، تعیین کننده میزان چربی انباشته در بدن یا همان شاخص توده بدنی می باشد. افراد با شاخص توده بدنی 25 و بالاتر، بیش از سایرین در معرض ابتلا به انواع بیماری های قلبی و ابتلا به بیماری دیابت نوع دو و فشار خون و کلسترول خون بالا می باشند.

لذا، استفاده از قرص لاغری سافت ژل، برای این افراد، مناسب می باشد. البته لازم به ذکر است که این قرص ها، تنها به عنوان یک مکمل چربی سوز، در کنار یک رژیم لاغری مناسب و انجام تمرینات ورزشی می توانند، تاثیرات دلخواه را داشته باشند.

البته همان طور که به آن اشاره شد، مصرف قرص لاغری سافت ژل، با افزایش تعداد گلبول های سفید خون، سطح ایمنی بدن را نیز در این افراد، بالا برده و از بدن این افراد در برابر ابتلا به انواع عفونت های ویروسی، پیشگیری به عمل می آورد.

آنچه که به طور قطع مشخص می باشد، سی ال آی موجود در قرص لاغری سافت ژل، باعث نابودی سلول های چربی شده و با کوچک کردن این سلول ها و افزایش متابولیسم بدن، چربی سوزی را افزایش داده و باعث کاهش وزن با سرعت بالا می گردد.

این قرص لاغری، یک مکمل مناسب برای افرادی می باشد که شاخص توده بدنی ایشان، بیش از 25 بوده و در محدوده اضافه وزن، قرار گرفته اند و تمایل دارند در کنار رژیم لاغری و ورزش، در مدت زمان کوتاه تری، وزن خود را کاهش دهند.

کاندیدای نامناسب برای مصرف قرص لاغری سافت ژل

قرص لاغری سافت ژل، باعث چربی سوزی بالا و کاهش حجم توده چربی در سرتاسر بدن، می شود. اما در عین حال، مصرف این قرص، به بانوان باردار و یا بانوانی که در دوران شیردهی می باشند، به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

کاندیدای نامناسب برای مصرف قرص لاغری سافت ژل
کاندیدای نامناسب برای مصرف قرص لاغری سافت ژل

هم چنین، مصرف این قرص، برای کودکان مجاز نیست. هم چنین، مصرف این قرص ها می بایست حتماً در میزان تعیین شده و دقیق مصرف شود. زیرا مصرف بیش از حد این قرص، می تواند باعث بروز مشکلات مختلفی برای فرد مصرف کننده شود.

از دیگر افرادی که بهتر است از این قرص به هدف کاهش وزن و لاغری استفاده نکنند، می تواند به مبتلایان به انواع بیماری های خاص، اشاره کرد.

نظرات مصرف کنندگان قرص اسلیم کوئیک را توصیه می کنیم بخوانید!

مشورت با پزشک متخصص

کلیه افرادی که به انواع بیماری های کبدی، دیابت نوع یک یا دو و یا هر نوع بیماری ویژه دیگری مبتلا می باشند، می بایست پیش از استفاده از این قرص، حتماً با پزشک متخصص در این رابطه مشورت نمایند.

هم چنین، چنان چه فرد به بیماری چاقی و یا چاقی مفرط دچار می باشد و می بایست وزن خود را به خاطر انجام عمل جراحی تا حد مشخصی، پایین آورد، باید مصرف این قرص ها را از دو هفته پیش از انجام عمل جراحی چاقی، متوقف نماید.

هم چنین، افرادی که به هر دلیل ملزم به انجام انواع عمل های جراحی می باشند نیز، می بایست پیش از انجام عمل، در ارتباط با مصرف این قرص، با پزشک متخصص و جراح خود، مشورت نمایند و توصیه های لازم را از پزشک دریافت کنند.

یکی دیگر از موارد ممنوعیت مصرف این قرص های لاغری، احتمال بروز هر نوع حساسیت می باشد. چنان چه فرد به مواد خاصی حساسیت داشته و یا پس از مصرف این قرص، نشانه هایی از حساسیت ظاهر شد، حتماً می بایست مصرف قرص را متوقف نموده و با پزشک متخصص در این رابطه مشورت شود.

نکاتی در ارتباط با قرص لاغری سافت ژل

قرص لاغری سافت ژل، به عنوان یک مکمل غذایی می باشد و نمی توان از آن به عنوان یک دارو، به جهت درمان و یا پیشگیری از یک بیماری خاص، استفاده نمود. هم چنین، به افرادی که از این مکمل، به همراه یک رژیم لاغری استفاده می کنند، توصیه اکید می شود که دوز مصرف خود را، به صورت خودسرانه افزایش نباید بدهند.

نکاتی در ارتباط با قرص لاغری سافت ژل
نکاتی در ارتباط با قرص لاغری سافت ژل

هم چنین، بدون در نظر گرفتن برند تولید کننده این قرص ها، باید در نظر داشت که، به هیچ عنوان نباید این قرص ها در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیریند و حتماً در دمای متعادل بین 15 الی 25 نگهداری شود.

هم چنین، نباید این قرص ها را در دسترس کودکان قرار داد. هم چنین، اگر درپوش ظرف قرص ها، آسیب دیده باشد، نباید مصرف گردد. دقت شود که تاریخ مصرف این قرص ها نیز، بسیار مهم می باشد.

توجه به تاریخ تولید و انقضاء

از همین رو، توصیه اکید می گردد که پیش از خرید قرص لاغری سافت ژل، حتماً به تاریخ تولید و انقضاء آن، دقت شود. علاوه بر این، میزان مصرف این دارو، می بایست به صورت کنترل شده باشد.

از همین رو، بهتر است که حتماً طبق دستور پزشک و با دوز تجویز شده توسط پزشک، مصرف شود. مصرف قرص لاغری سافت ژل، به همراه داروهای رقیق کننده ای نظیر آسپرین و یا وارفارین، توصیه نمی شود.

هم چنین، مصرف این قرص، برای کلیه افراد زیر 18 و بالای 60 سال، ممنوع می باشد. دقت شود که، تاثیر این قرص ها، در افراد مختلف، متفاوت است و نباید میزان کاهش وزن خود را با دیگری، مقایسه نمود.

به صورت نرمال، این قرص ها می توانند در هر دوره مصرف، به میزان 5 الی 8 درصد از وزن خود را کم کنند. لذا، افرادی که وزن بالاتری دارند، می بایست دوره های مصرف طولانی تری داشته باشند که این امر، ممکن است مضرراتی را برای فرد به همراه داشته باشد.

لذا، پیش از مصرف قرص لاغری سافت ژل، در ارتباط با میزان مصرف و تعداد دوره های مصرفی که می تواند وزن فرد را به حد نرمال برساند، با پزشک متخصص مشورت نمایید.

در صورت بالا بودن بیش از حد وزن، پزشک مصرف این قرص ها را برای دوره هایی مشخص، تجویز نموده تا فرد کمی از وزن خود را کاهش داده و سپس، اقدام به انجام جراحی چاقی، بنماید.

سخن پایانی

قرص لاغری سافت ژل، از انواع قرص های لاغری می باشد که می تواند به همراه یک رژیم لاغری مناسب و استاندارد و ورزش، تاثیرات شایانی بر کاهش وزن و چربی سوزی با سرعت بالا، داشته باشد.

سخن پایانی
سخن پایانی

لازم به ذکر است که انواع قرص های لاغری، مزایا و معایبی را نیز در پی دارند که نمی تواند از آن ها چشم پوشی نمود. هم چنین، میزان کاهش وزن توسط این قرص لاغری ارتباط مستقیمی با میزان شاخص توده بدنی فرد دارد.

برای افرادی که شاخص توده بدنی ایشان بین 25 تا 30 باشد، این قرص می تواند تاثیراتی مثبت را در پی داشته باشد و تناسب اندام و لاغری را برای فرد به همراه آورد.

این در حالی است که برای افرادی که شاخص توده بدنی ایشان بالاتر از این میزان بوده و چاق به شمار می روند، مصرف این قرص ها، تحت نظر پزشک و تنها به سبب کاهش وزن تا رسیدن به میزان لازم برای انجام جراحی چاقی، مؤثر می باشد.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید