قرص دیابت سینوریپا

در این مقاله می خواهیم راجع به قرص دیابت سینوریپا با شما تبادل نظر داشته باشیم، پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

یکی از داروهای تاثیر گذاری که برای درمان دیابت می توان از آن استفاده کرد قرص دیابت سینوریپا می باشد؛ از آن جایی که در بدن افراد مختلف، اختلالات متابولیکی بروز می کند و مشکلات فراوانی را در بدن آن ها ایجاد می کند، به نوعی بیماری شناخته می شود که به ان دیابت می گویند.

این بیماری افراد متعددی را درگیر کرده است و جزو امراض مرگ بار و خطر آفرین به حساب می آید. افزون بر آن که این بیماری برای درمان هزینه های زیادی دارد و به طور کلی از نظر مادی و معنوی زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد، می تواند آن ها را از شیوه سالم زندگی سالم محروم نماید و سلامتی آن ها را به خطر بیندازد.

به همین خاطر بهتر است با انواع قرص ها و داروهای دیابتی این بیماری را کنترل کنید و از پیشروی آن جلوگیری نمایید. در ضمن درمان قطعی برای آن موجود نیست، اما با همین قرص های ساده نیز می توان اقداماتی را انجام داد، البته باید مراقب عوارض آن ها باشید.

پیشنهاد می کنیم از پست درمان دیابت در 30 روز دیدن کنید.

قرص دیابت سینوریپا چیست؟

این قرص یکی از داروهای قدرتمند در زمینه درمان دیابت می باشد که قادر است سطح قند خون بدن را کنترل نماید؛  در این قرص در حقیقت دو مدل دارو به کار گرفته شده است، تا برای درمان بیماران دیابتی نیروی چند برابری داشته باشد.

مثل: متفرمین و امپاگلیفلوزین. اگر این قرص طبق صلاحدید پزشک معالجتان برای شما تجویز شود قطعا برای بهبودی بیماری دیابت در بدن شما بسیار کمک کننده خواهد بود.

کسانی که قصد گرفتن رژیم غذایی را دارند و می خواهند در کنار آن فعالیت ورزشی انجام بدهند تا تحرک خود را بالا ببرند، می توانند برای کنترل سطح قند خون بدن خود از قرص دیابت سینوریپا استفاده کنند؛ زیرا به کمک این قرص به عنوان یکی از درمان های تاثیر گذار می توانند تا حد زیادی بیماری خود را ضعیف کنند.

پیشنهاد می کنیم مقاله درمان عوارض دیابت را مطالعه نمایید.

قرص دیابت سینوریپا چیست؟
قرص دیابت سینوریپا چیست؟

قرص دیابت سینوریپا در چه شرایطی موثر تر عمل می کند؟

استفاده از هر قرص و دارویی در هر شرایطی اشتباه است. چون تاثیراتی که روی بدن افراد گوناگون می گذارند بسیار متفاوت است، بنابراین تعیین کننده این موضوع تنها کسی می تواند باشد که تخصص و تجربه بالایی در این زمینه داشته باشد.

چون بعضی از آن ها احتمال دارد عوارض شدیدی را در بدن افراد ایجاد کنند.برای همین اگر از داروها در شرایط و موقعیت مناسب استفاده کنید قطعا تاثیرات مثبت آن ها را شاهد خواهید بود که عبارت اند از:

کسانی که در سن بالای ۱۸سالگی قرار دارند می توانند برای درمان مرض دیابت به راحتی از این دارو بهره بگیرند. اما بیشتر پزشکان مصرف آن را برای کسانی که هنوز زیر ۱۸ سالگی قرار دارند، ممنوع کرده اند. بنابراین بهتر است چنین افرادی از استعمال آن اجتناب نمایند.

درمان کردن دیابت نوع یک با این قرص ممکن است بسیار دشوار باشد. چون قرص دیابت سینوریپا تاثیر چندانی بر روی بهبود آن نخواهد داشت و اگر هم آثار مثبتی از آن مشاهده شد، قطعا بسیار اندک خواهد بود.

این قرص بیشتر مناسب کسانی است که با بیماری دیابت نوع دارای درگیری هستند

این قرص بیشتر مناسب کسانی است که با بیماری دیابت نوع دارای درگیری هستند، البته به تنهایی نیز کارساز نیست و حتما باید کلیه بیماران که شرایط مناسبی دارند از برنامه های غذایی مطلوب به همراه آن استفاده نمایند تا نتیجه به دست آمده به دلخواه آن ها باشد.

در ضمن افزون بر رژیم غذایی شایسته است از فعالیت های ورزشی نیز بهره بگیرید تا فایده این دارو در بدن خود را بالاتر ببرید.

این قرص از دو داروی قوی تر تشکیل شده است که در ترکیب با یکدیگر اثرات شگفت آوری ایجاد می کنند، برای همین هم برای بیماران دیابتی نوع دو مفید است و هم کسانی که با مشکلات قلبی دست و پنجه نرم می کنند. چون متفرمین و امپاگلیفلوزین موجود در این دارو سبب می شوند تا میزان مرگ و میر بیماران قلبی و عروقی پایین بیاید، از طرفی یک راهکار مناسب برای کنترل دیابت نوع دو می باشد.

لطفا از پست جدیدترین روش درمان دیابت نوع 2 دیدن کنید.

این قرص بیشتر مناسب کسانی است که با بیماری دیابت نوع دارای درگیری هستند
این قرص بیشتر مناسب کسانی است که با بیماری دیابت نوع دارای درگیری هستند

در شرایطی که در بخش فوقانی عنوان کردیم، می توانید با تجویز پزشک از این دارو استفاده کنید و فایده بیشتری ببرید. چون مصرف خود سرانه آن نه تنها که تاثیری ندارد بلکه ممکن است شما را با عوارض گوناگونی درگیر نماید. پس در صورتی پزشک صلاح دانست تا از این دارو استفاده کنید، مانعی وجود ندارد.

ویژگی های قرص دیابت سینوریپا کدام اند؟

 • با ترکیی کردن دو داروی دیگر این قرص را می سازند که متفرمین و امپاگلیفلوزین نام دارند.
 • این قرص نیز در طبقه بندی داروهای خاص قرار می گیرد که برای پایین آوردن قند خون به صورت خوراکی به مصرف می رسد.
 • این قرص نیز مانند اغلب دارو به شکل قرص های روکش دار به بیماران عرضه می شود.
 • دو دارویی که در جمله های قبلی عنوان کردیم، هر کدام به طور جداگانه برای بهبود و کنترل قند خون بدن مثمرثمر می باشند.
 • عملکرد قرص دیابت سینوریپا نیز به این صورت می باشد که در کلیه ها از جذب گلوکز پیشگیری می نماید تا مقاومت بدن به انسولین نیز کاهش پیدا کند. همین موضوع به تنهایی برای کنترل نمودن قند خون دارای آثار بسیاری می باشد.
 • برای موارد مصرف این قرص نیز، بهتر است آن را در کنار برنامه غذایی اصولی و فعالیت های ورزشی مناسب، به مصرف برسانید تا بتوانید مرض دیابت نوع دو را به خوبی کنترل کنید.
 • بر مبنای تجویز پزشکان، می توانید روزانه یک عدد از این قرص را با دوز تعیین شده از سوی پزشکان به مصرف برسانید.
 • در ضمن دوزهای گوناکونی برای این قرص در بازار مصرف موجود می باشد مثل: دوز های ۵.۵۰۰، ۵.۱۰۰۰، ۱۲.۵.۵۰۰ و ۱۲.۵.۱۰۰۰. بنابراین برای اینکه دوز مناسب خودتان را تهیه کنید باید پیش پزشک متخصص با دقت معاینه شوید و طبق دستور او عمل کنید.
ویژگی های قرص دیابت سینوریپا کدام اند؟
ویژگی های قرص دیابت سینوریپا کدام اند؟

فواید قرص دیابت سینوریپا چیست؟

درست است که این قرص یک درمان عالی در کنار شیوه های دیگر برای مرض دیابت است، اما بهتر است مزایا و فواید آن را به خوبی یاد بگیرید تا اطلاعات خود را در این زمینه بالاتر ببرید. فواید این قرص عبارت اند از:

 • زمانی که این قرص را به مصرف می رسانید ممکن است وزن کم کنید، چون سبب کاهش وزن نیز می شود.
 • با خوردن این قرص می توانید شاهد پایین آمدن فشار خون خود باشید.
 • بیماری دیابت عوارض خطرناکی مانند مرگ و میر را به همراه دارد، پس با خوردن این دارو می توانید عوارض بیماری را به پایبن ترین حد خود برسانید.
 • این قرص می تواند از پیشروی بیماری های کلیوی پیشگیری نماید.
 • این روش مصرف بسیار آسانی دارد.
 • افت قند خون یا هموگلیسمی با خوردن این دارو کنترل خواهد شد.

موارد گفته شده از جمله فواید مهم این قرص می باشند، اما افزون بر آن ها، بهتر است رژیم غذایی و فعالیت ورزشی اصولی را نیز در برنامه روزانه خود بگنجانید تا بتوانید از خطرات ناشی از آن پیشگیری کنید، مثل مرگ و میر به خاطر بیماری قلبی و دیابت.

مصرف قرص دیابت سینوریپا چه عوارضی را به دنبال خواهد داشت؟

 • اگر نشانه های آلرژیک داشتید باید به اورژانس مراجعه کنید. مانند: کهیر، تنگی تنفس، تورم صورت، لب ها، زبان یا گلو
 • اگر نشانه های عفونت کم یاب را مشاهده کردید که به صورت جدی در دستگاه تناسلی شما ایجاد شده است که آلت تناسلی یا واژن فرقی نمی کند، بلکه باید سریعا به پزشک خود گزارش کنید. نشانه های عفونت شامل موارد زیر است: سوزش، خارش، بو، ترشحات، درد، حساسیت، قرمزی یا تورم ناحیه تناسلی، تب. تشدید یافتن این نشانه ها نیز ممکن است اتفاق بیفتد. پس باید با پزشک خود مشورت کنید.
 • کم شدن یا نداشتن ادرار
 • نشانه های کم آبی بدن مثل: سرگیجه، ضعف، احساس سبکی سر انگار که در حال بی هوش شدن هستید.
 • نشانه های کتواسیدوز یا اسید بالا در خون مثل: تهوع، استفراغ، درد معده، گیجی، خواب آلودگی غیر عادی یا مشکلات تنفسی.
 • نشانه های اسیدوز لاکتیک: درد غیر طبیعی عضلات، مشکلات تنفسی، درد معده، استفراغ، نامنظم شدن ضربان قلب، سرگیجه، احساس سرما، احساس ضعف یا خستگی زیاد.
 • نشانه های عفونت مثانه: درد یا سوزش در حین ادرار، افزایش ادرار، خون در ادرار، تب، درد در لگن یا کمر.
 • احتمال بروز عوارض جانبی در افراد سن بالا و مسن بیشتر خواهد بود.

لطفا از پست عوارض قرص لاغری دیدن کنید.

عوارض جانبی شایع در قرص دیابت سینوریپا می تواند شامل چنین مواردی باشد:

 • سردرد
 • درد معده، نفخ، سوء هاضمه، تهوع، استفراغ، اسهال
 • ضعف
 • آبریزش بینی و گلو درد

مواردی که بیان کردیم، همه عوارض این قرص را تشکیل نمی دهند، ممکن است این دارو دارای عوارض دیگری نیز باشد که در اینجا به آن اشاره نشده است. به همین خاطر بهتر است قبل از مصرف آن با پزشک خود مشورت نمایید.

عوارض جانبی شایع در قرص دیابت سینوریپا می تواند شامل چنین مواردی باشد:
عوارض جانبی شایع در قرص دیابت سینوریپا می تواند شامل چنین مواردی باشد:

قرص دیابت سینوریپا چگونه باید به مصرف برسد؟

باید طبق دستورالعمل هایی که در نسخه شما آورده شده است رفتار کنید یا حتما راهنمای دارو یا همان بروشور داخل آن را با دقت مطالعه کنید.

احتمال دارد پزشکان در رابطه با دوز مصرفی شما تغییر عقیده بدهند و طبق نیاز بدنتان آن را عوض کنند. شایسته است دقیقا به همان صورت که پزشک از شما خواسته است داروی خود را به مصرف برسانید.

همچنین باید این دارو را در کنار غذا استفاده کنید تا سبب ایجاد ناراحتی معده نشود. خرد کردن و جویدن قرص اشتباه محض است! چون باید با شیوه قورت دادن آن را به مصرف برسانید.

قرص دیابت سینوریپا چگونه باید به مصرف برسد؟
قرص دیابت سینوریپا چگونه باید به مصرف برسد؟

با خوردن این قرص امکان دارد دچار افت قند خون یا هیپوگلیسمی شوید و علائم آن را نیز داشته باشید مانند: احساس گرسنگی، سرگیجه، تحریک پذیری، گیجی، اضطراب و لرزش. در مطالب قبلی نیز عنوان کردیم که برای نرمال کردن سطح قند خون در بدن می توانید از مواد غذایی شیرین استفاده کنید از قند سریع الجذب برخوردار باشند.

توصیه می کنیم از صفحه درمان دیابت بدون دارو دیدن کنید.

اگر هیپوگلیسمی شما تشدید پیدا کند، احتمال دارد پزشکان از شما تقاضا کنند تا از کیت تزریق گلوکاگون استفاده کنید

اگر هیپوگلیسمی شما تشدید پیدا کند، احتمال دارد پزشکان از شما تقاضا کنند تا از کیت تزریق گلوکاگون استفاده کنید. البته باید کسی را در نزدیکی خود داشته باشید که بتواند چنین تزریقات ضروری را سر وقت انجام بدهد تا دچار مشکلات حاد تر نشوید.

با مصرف قرص دیابت سینوریپا باید نشانه های بالا رفتن قند خون یا هایپرگلیسمی خود را کنترل کنید مثل: تشنگی زیاد و تکرر ادرار. در ضمن سطح قند خون شما به عوامل گوناگونی نیز بستگی دارد مانند: استرس، بیماری، جراحی، ورزش، مصرف الکل یا حذف وعده های غذایی. پس باید پیش از آن که دوز داروی خود را عوض کنید یا برنامه دارویی خویش را تغییر بدهید، باید با پزشک خود تبادل نظر داشته باشید.

احتمال دارد طبق نظر پزشک از شما تقاضا شود تا زمانی که از قرص دیابت سینوریپا استفاده می کنید در کنار آن مکمل ویتامین B12 را نیز به مصرف برسانید. همچنین فقط مقدار ویتامینی که پزشک تعیین کرده است را رعایت کنید و آن را کم و زیاد نکنید.

زمانی که از قرص دیابت سینوریپا برای درمان بیماری خود بهره می برید، احتمال دارد عوارضی مثل استفراغ، اسهال مداوم یا تعریق زیاد را تجربه کنید

زمانی که از قرص دیابت سینوریپا برای درمان بیماری خود بهره می برید، احتمال دارد عوارضی مثل استفراغ، اسهال مداوم یا تعریق زیاد را تجربه کنید که همگی آن ها سبب دهیدراته شدن بدن شما می شوند. برای همین باید هر چه سریع تر از این مشکل را رفع کنید و جلوی کم آبی بدن را بگیرید. چون می تواند علائمی مثل پایین آمدن شدید فشار خون شود و یا تعادل الکترولیت های بدن را به شکل جدی بر هم بزند.

اگر از این قرص استفاده نی کنید و همزمان قصد انجام جراحی را دارید، باید این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

در پایان بهتر است بدانید که این دارو یک درمان کامل برای درمان بیماری شما نیست، بلکه قسمتی از یک پکیج کامل می باشد. در حقیقت یکی از اجزای کامل کننده پکیج درمانی است. منظور ما از پکیج انواع و اقسام قرص ها و دارو ها نیست! بلکه مصرف قرص دیابت سینوریپا به همراه عوامل دیگر است.

مثل ورزش کردن، پیروی از رژیم غذایی اصولی، کنترل وزن، آزمایش قند خون، مراقبت های ویژه پزشکی. در کنار موارد شده می توانید اطمینان حاصل کنید که در حال رعایت یک دوره درمانی تاثیر گذار و مفید می باشید.

اما به یاد داشته باشید که قرص دیابت سینوریپا، باید حتما با تجویز پزشک به مصرف برسد. بنابراین اگر پزشک شما استفاده از این قرص را صلاح ندید، باید از مصرف آن اجتناب نمایید و به صورت خودسرانه اقدامی انجام ندهید. چون احتمال دارد به جای بهبودی وضعیت خود را بدتر کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید