قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه

در این مقاله به این موضوع می پردازیم که قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه . همراه ما بمانید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

چاقی را می توان نوعی بیماری دانست که سبب ایجاد بسیاری از بیماری های دیگر می شود. از این رو متخصصان و پزشکان مختلف همواره به افراد چاق برای پیشگیری و درمان بیماری ها، کاهش وزن و لاغری را توصیه می کنند.

برای چگونگی شیوه مصرف قرص اسلیم کوئیک توصیه می کنیم پست نحوه مصرف قرص اسلیم کوئیک را مشاهده کنید.

قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه
قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه

اما شما نباید از هر طریقی روند کاهش وزن و لاغری را پیش بگیرید. بسیاری از افراد برای رسیدن به کاهش وزن و اندام ایده آل، دست به مصرف برخی قرص های گیاهی و شیمیایی موجود در بازار می زنند.

قرص اسلیم کوئیک یکی از قرص های لاغری است که مورد توجه افراد چاق به عنوان روشی ارزان و کم زحمت قرار گرفته است. اما سوال مهم این است که قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه و آیا واقعا روی کاهش وزن تاثیری دارد یا نه؟

در این مقاله به بیانات دکتر سلیمی در خصوص مصرف این قرص خواهیم پرداخت. دکتر سلیمی بهترین متخصص در زمینه لاغری و معتبرترین جراح چاقی می باشند. با ما باشید.

قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه

قرص اسلیم کوئیک برای لاغری اصلا مفید نبوده و دارای عوارض زیر است:

 1. افزایش استرس و اضطراب 
 2. ایجاد کم آبی
 3. تشنگی
 4. احساس بی قراری
 5. تشدید بیماری کلیه
 6. کم خوابی
 7. ایجاد کمبود ویتامین بدن
 8. خطر ایجاد بیماری قلبی
 9. افزایش اشتها بعد از قطع قرص

هشدار: با توجه به اینکه در بسیاری از قرص های لاغری از مواد مخدر شیشه استفاده می شود، این وب سایت، استفاده از این قرص ها را به هیچ وجه توصیه نمی کند. همچنین فروش این قرص ها توسط ما انجام نمی شود .

عناوین مقاله:

دلایل ایجاد چاقی

قرص اسلیم کوئیک چیست؟

ترکیبات اصلی قرص اسلیم کوئیک

فواید مصرف قرص اسلیم کوئیک

عوارض جانبی مصرف قرص اسلیم کوئیک

موارد منع مصرف قرص اسلیم کوئیک

هشدار مصرف قرص اسلیم کوئیک

روش های جایگزین مصرف قرص اسلیم کوئیک

جراحی چاقی جایگزین قرص اسلیم کوئیک

جراحی چاقی چیست؟

انواع جراحی چاقی

کدام روش جراحی چاقی مناسب تر است؟

درمان بیماری های ناشی از چاقی با جراحی چاقی

مزایای کلی جراحی چاقی چیست؟

نوع تکنیک جراحی چاقی چیست؟

راه های کمک کننده به جراحی چاقی

مقایسه میزان کاهش وزن در جراحی چاقی و قرص اسلیم کوئیک

کاهش وزن بعد از جراحی چاقی به چه عواملی بستگی دارد؟

سخن پایانی

 

دلایل ایجاد چاقی

اجازه دهید قبل از بررسی مبحث قرص اسلیم کوئیک و بررسی این سوال که قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه، دلایل ایجاد چاقی و عوامل موثر بر آن را بیان کنیم. از جمله مهم ترین دلایل ایجاد چاقی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ژنتیک

ژنتیک یکی از دلایل اصلی چاقی می باشد. یعنی برخی از افراد، تجمع چربی به خصوص در ناحیه باسن و شکم را از خانواده خود به ارث می برند. این نوع چاقی معمولا غیر قابل کنترل است و افراد با دریافت کمترین میزان کالری اضافی، دچار افزایش وزن می شوند.

سبک زندگی اشتباه

از دلایل مهم بروز چاقی می توان به پرخوری و مصرف غذاهای ناسالم اشاره داشت. علت چاقی دریافت میزان کالری بیشتر از میزان مورد نیاز می باشد.

در صورتی که کالری اضافی در صورت پرخوری دریافت شود، شاهد بروز چاقی خواهیم بود. علاوه بر این، افرادی که بیشتر غذای مصرفی آن ها غذاهای آماده و فست فودی است، باید منتظر اضافه وزن باشند. کم تحرکی نیز تاثیر زیادی بر چاقی دارد.

سبک زندگی اشتباه
سبک زندگی اشتباه

 

مصرف برخی از داروها

برخی از داروها عملکرد سیستم متابولیسم بدن را دچار اختلال می کنند. از این رو سبب اضافه وزن و چاقی می شوند. داروهایی مانند داروهای ضد افسردگی، فشار خون، ملیتوس و … روی عملکرد سیستم متابولیسم تاثیر منفی خواهند گذاشت.

کم خوابی

شاید تصور کنید که با کم خوابیدن، دچار کاهش وزن و لاغری می شوید. اما باید بدانید که کم خوابی و افزایش وزن با یکدیگر ارتباط مستقیم دارند. شما زمانی که خواب کمتری دارید، برای بیدار ماندن و انجام فعالیت ها به انرژی و کالری احتیاج خواهید داشت.

در این صورت کالری بیشتری نسبت به زمانی که خواب هستید، مصرف می کنید. در این صورت چاقی اتفاق می افتد. البته باید این را هم بدانید که در زمان خواب، بدن، هورمون گرلین (گرسنگی) کمتری ترشح می کند.

کم کاری غده تیروئید

زمانی که عملکرد غده تیروئید دچار اختلال می شود، عملکرد سیستم متابولیسم کاهش می یابد. در این صورت کالری دریافتی بدن به طور کامل به انرژی تبدیل نمی شود و در قالب چربی در بخش های مختلف بدن ذخیره می گردد.

استرس

افرادی که به صورت مکرر استرس را تجربه می کنند، در معرض چاقی و افزایش وزن قرار می گیرند. با افزایش هورمون کورتیزول (هورمون استرس)، بدن کالری بیشتری را برای مقابله با خطرات احتمالی درخواست می کند.

در این صورت فرد احساس گرسنگی و ضعف شدید می کند و مجبور است تا کالری زیادی را مصرف نماید. در صورتی که کالری اضافی دریافت شده به انرژی تبدیل نشود، شاهد ایجاد چاقی خواهیم بود.

بارداری

بسیاری از زنان در طول دوران بارداری خود دچار اضافه وزن و چاقی می شوند که این یک موضوع طبیعی است. اما بسیاری از زنان بعد از زایمان به وزن قبل از دوره بارداری خود باز نمی گردند و دچار اضافه وزن می شوند. یکی از دلایل عدم کاهش وزن بعد از زایمان، بی خوابی های مادر برای شیر دادن به نوزاد می باشد.

ترک سیگار

افرادی که مصرف سیگار را ترک می کنند، در معرض ابتلا به چاقی قرار خواهند گرفت. افراد به دلیل فشار عصبی وارده، تمایل به پرخوری پیدا می کنند. علاوه بر این اشتهای آن ها دو چندان می شود. در این صورت با تجمع چربی در بخش های مختلف بدن روبرو خواهند شد.

سندروم تخمدان پلی کیستیک

زنان مبتلا به بیماری سندروم تخمدان پلی کیستیک، چاقی و اضافه وزن را تجربه خواهند کرد. هورمون های مردانه ای که در این نوع بیماری ایجاد می شود، عملکرد سیستم متابولیسم را دچار اختلال می کند.

کوشینگ

کوشینگ یکی دیگر از بیماری هایی است که در ایجاد چاقی نقشی موثر دارد. این بیماری میزان تولید هورمون کورتیزول را افزایش می دهد که در نتیجه آن، فرد تمایل به پرخوری پیدا می کند.

کوشینگ
کوشینگ

قرص اسلیم کوئیک چیست؟

برای دانستن این موضوع که قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه ، باید آشنایی نسبی با این قرص داشته باشیم. داروهای گیاهی یکی از اساسی ترین مواد در صنعت داروسازی هستند.

دانشمندان و محققان با انجام تحقیقات فراوان روی انواع گیاهان، گیاهانی که خاصیت چربی سوزی و کاهش اشتها دارند را شناسایی و دسته بندی کرده اند. با ترکیب این نوع از گیاهان، قرص های لاغری مانند اسلیم کوئیک تولید می شود تا به روند کاهش وزن کمک شایانی شود.

قرص اسلیم کوئیک از ترکیب چند نوع گیاه ساخته شده است و خاصیت چربی سوزی بی نظیری دارد. از این رو امروزه بسیار مورد توجه افراد چاق قرار گرفته است.

قرص اسلیم کوئیک اصل، هیچ گونه مواد شیمیایی ندارد. به همین دلیل عوارض خاصی را نیز در بر نخواهد داشت. اما آیا واقعا قرص های موجود در بازار تنها ترکیبات گیاهی دارند؟

قرص اسلیم کوئیک اگر به صورت صحیح تولید شود، مزایای زیادی خواهد داشت در غیر این صورت با مصرف آن باید منتظر بروز عوارض مختلفی باشید. در قسمت های بعدی نوشتار، در خصوص معایب و مزایای قرص اسلیم کوئیک بیشتر صحبت خواهیم کرد.

بسیاری از افراد سوال می کنند که قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه ؟ پاسخ به این سوال یکی دیگر از اهداف ما در این مقاله است که با مطالعه ادامه مقاله و مشاوره با دکتر سلیمی، به پاسخ آن خواهید رسید.

برای آشنایی بهتر با ترکیبات و اثرات منفی قرص اسلیم کوئیک توصیه می کنیم صفحه نظرات مصرف کنندگان قرص اسلیم کوئیک را ببینید.

ترکیبات اصلی قرص اسلیم کوئیک

همان طور که در بخش قبلی گفته شد، پایه اصلی تولید قرص اسلیم کوئیک، گیاهان هستند. قرص اسلیم کوئیک از ترکیب 3 گیاه کرفس، چای سبز و شوید تولید می شود.

مصرف این گیاهان به صورت مجزا فواید زیادی برای بدن دارد. اما اگر این داروها به صورت ترکیبی مصرف شوند، تاثیر شگفت انگیزی روی کاهش وزن و چربی سوزی خواهند داشت.

این سه نوع گیاه یا خاصیت چربی سوزی دارند یا روی کاهش اشتها موثر عمل می کنند. در زیر در مورد خواص هر یک از این گیاهان بیشتر صبحت خواهیم کرد.

چای سبز

خاصیت اصلی چای سبز، چربی سوزی می باشد. با این حال دارای مواد مغذی بسیاری است و سرشار از آنتی اکسیدان می باشد. چای سبز از تجمع چربی در رگ های خونی و کبد جلوگیری می کند. از این رو برای درمان و پیشگیری بیماری های کبدی و انسداد عروق نیز گزینه بسیار خوبی می باشد.

چای سبز
چای سبز

فواید مصرف چای سبز

در این بخش به چند مورد از فواید مصرف چای سبز توجه داشته باشید:

بهبود عملکرد مغز:

به دلیل داشتن کافئین و L – theanine

افزایش چربی سوزی:

تبدیل سلول های چربی به انرژی

تضمین سلامت بدن:

به دلیل داشتن آنتی اکسیدانی مانند کاتچینی

کاهش خطر ابتلا به سرطان:

به دلیل داشتن آنتی اکسیدان و جلوگیری از رشد سلول های سرطانی

پیشگیری از آلزایمر:

با تاثیر بر بهبود عمکلرد مغز

درمان بوی بدن دهان:

تاثیر کاتچین بر رشد میکروب ها و باکتری های دهان

پیشگیری از افزایش قند خون:

کنترل قند خون و بهبود ترشح انسولین

شوید

یکی دیگر از ترکیبات اصلی قرص اسلیم کوئیک، شوید می باشد. پایه کار شوید، چربی سوزی می باشد. علاوه بر این، مزایای دیگری نیز برای بدن دارد که به آن ها اشاره خواهیم داشت.

شوید
شوید

فواید مصرف شوید

درمان کلسترول و چربی سوزی:

به دلیل داشتن طبع گرم و خشک و کاهش کلسترول و اسید اوریک

بهبود عملکرد گوارش:

تقویت معده و در نتیجه بهبود عملکرد گوارش با عرق شوید

درمان آرتروز:

درمان آتروز به دلیل وجود مقدار زیادی کلسیم در شوید

درمان قاعدگی نامنظم:

کنترل تولید هورمون در بدن

ضد التهاب:

به دلیل داشتن خواص ضد باکتریایی

از بین بردن عفونت:

برطرف شدن عفونت توسط ویتامین C موجود در شوید

آرام بخشی:

به دلیل داشتن ترکیباتی نظیر لاونوئیدها و ویتامین B complex

درمان کم خونی:

به دلیل داشتن منیزیم و آهن فراوان

چربی سوزی:

با تبدیل سلول های چربی به انرژی و کاهش کلسترول

کرفس

کرفس با تاثیر بر اشتها، لاغری و کاهش وزن را به افراد هدیه می دهد. در کرفس مقدار زیادی فیبرهای رژیمی وجود دارد. علاوه بر این، آمینواسید های موجود در این گیاه برای بدن بسیار مفید می باشند.

فواید مصرف کرفس

کاهش التهابات:

داشتن خاصیت ضد التهابی

کاهش کلسترول:

از بین بردن کلسترول بد در بدن

کاهش ابتلا به سرطان:

به دلیل ترکیباتی نظیر فلاونوئید و پلی استیلین

کنترل استرس:

بهبود عملکرد دستگاه عصبی به دلیل وجود منیزیم

بهبود عملکرد دستگاه گوارش:

به دلیل وجود مقدار زیادی آب و فیبر

فواید مصرف کرفس
فواید مصرف کرفس

فواید مصرف قرص اسلیم کوئیک

بسیاری از افراد تمایل دارند بدانند که قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه ؟ با توجه به این که اساس کار قرص اسلیم کوئیک بر پایه گیاهان می باشد، به طورطبیعی اثرات خوبی بر لاغری می گذارد اما نتیجه کار به روش هایی مانند جراحی چاقی نمی رسد.

دکتر سلیمی در این خصوص توضیحات کاملی را ارائه داده اند که در بخش های بعدی به آن ها اشاره خواهیم داشت.

اجازه دهید که ابتدا فواید مصرف قرص اسلیم کوئیک را بررسی کنیم:

 • رفع احساس گرسنگی و ضعف
 • کاهش میزان چربی خون
 • از بین بردن کلسترول بدن
 • چربی سوزی در بخش های مختلف بدن
 • کنترل قند و کاهش خطر ابتلا به دیابت
 • تنظیم کننده فشار خون
 • افزایش انرژی و ایجاد شادی و نشاط
 • کاهش میل به غذاها

عوارض جانبی مصرف قرص اسلیم کوئیک

شاید تصور کنید به دلیل داشتن ترکیبات گیاهی، این قرص هیچ گونه عوارضی نداشته باشد. اما باید گفت که قرص اسلیم کوئیک همانند دیگر قرص های لاغری دارای عوارضی می باشد.

تمامی قرص های لاغری در کنار فواید خاصی که دارند عوارض های نیز به همراه دارند قرص لاغری بلک اسلیم هم یکی از قرص های لاغری می باشد برای بررسی عوارض ناشی از این قرص پیشنهاد می کنیم از پست عوارض قرص لاغری بلک اسلیم دیدن کنید.

از جمله عوارض مصرف قرص اسلیم کوئیک، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش استرس و اضطراب
 • ایجاد کم آبی
 • تشنگی
 • احساس بی قراری
 • تشدید بیماری کلیه
 • کم خوابی
 • ایجاد کمبود ویتامین بدن
 • خطر ایجاد بیماری قلبی
 • افزایش اشتها بعد از قطع قرص

موارد منع مصرف قرص اسلیم کوئیک

با وجود عوارضی که مصرف این قرص لاغری دارد، باید گفت افرادی که دارای بیماری خاصی هستند، باید از مصرف این گونه داروها پرهیز کنند و راه مناسب تری مانند جراحی چاقی را برای کاهش وزن انتخاب نمایند.

مصرف این قرص می تواند دلیلی بر بروز برخی بیماری ها باشد یا بیماری های بدن را تشدید کند. از این رو مصرف قرص اسلیم کوئیک باید زیر نظر متخصص انجام شود.

هر چند که متخصصان راه حل های ایمن تر را برای لاغری توصیه می کنند. با این حال بسیاری از افراد سوال می کنند که قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه و به فکر مصرف این قرص هستند.

افرادی که شرایط زیر را دارند، بهتر است از فکر مصرف این قرص بیرون بیایند:

 • افراد زیر 18 سال و بالای 70 سال
 • افراد دارای معده حساس
 • زنان باردار و شیرده
 • افرادی که داروهای کاهش دهنده فشار خون مصرف می کنند.
 • افرادی که مشکل انعقاد خون دارند.
 • افرادی که دچار اختلالات کبدی هستند.
 • افرادی که به داروهای گیاهی به خصوص شوید، کرفس و چای سبز حساسیت دارند.
 • افرادی که دچار بیماری کلیوی هستند.
 • تشدید بیماری کم کاری غده تیروئید

شما در حال مطالعه مقاله قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه ؟ هستید.

افرادی که شرایط زیر را دارند، بهتر است از فکر مصرف این قرص بیرون بیایند:
افرادی که شرایط زیر را دارند، بهتر است از فکر مصرف این قرص بیرون بیایند:

هشدار مصرف قرص اسلیم کوئیک

درست است که ترکیبات اصلی قرص اسلیم کئیک گیاهان هستند اما باید این را بدانید که هیچوقت نمی توانید قرص اصل اسلیم کوئیک را در بازار پیدا کنید.

افراد سودجو برای تاثیر گذاری بیشتر و سریع تر قرص های لاغری، ترکیبات شیمیایی به آن ها اضافه می کنند تا بتوانند فروش بیشتری داشته باشند.

این ترکیبات شیمیایی برای بدن بسیار مضر هستند و عامل بروز بسیاری از بیماری ها و سرطان ها می باشند. از این رو توصیه می شود که مصرف این قرص را گنار بگذارید تا سلامت بدن شما تهدید نشود.

درست است که چاقی یک نوع بیماری است و دلیلی بر بروز بسیاری از بیماری های دیگر می باشد. اما شما با مصرف هر نوع قرص لاغری، به بدن خود آسیب وارد می کنید و سبب بروز بیماری های جدی تر در بدن خود خواهید شد. علاوه بر این، قرص اسلیم کوئیک یک دوره مصرف دارد.

در صورتی که بیشتر از دوره تعیین شده قرص را مصرف کنید، بدن دچار کمبود شدید آب و ویتامین ها می شود. به همین دلیل ضروری است تا مصرف دارو را در زمان معین قطع کنید.

با قطع مصرف دارو، اشتهای شما دو چندان می شود و چاقی مجدد باز می گردد. در این صورت در شرایطی که امید خود را از دست داده اید، کار برای شما سخت تر می شود.

روش های جایگزین مصرف قرص اسلیم کوئیک

بسیاری از افراد سوال می کنند که قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه ؟ ما برای این افراد توصیه های دیگری برای لاغری داریم. بسیاری از افراد از رژیم لاغری و ورزش برای کاهش وزن فراری هستند. برای برخی از افراد نیز این روش ها موثر عمل نمی کند. اما برخی از افراد نیز نتیجه مطلوب را از این روش به دست می آورند.

در ادامه به روش های کاهش وزن و چاقی که جایگزین خوبی برای مصرف قرص اسلیم کوئیک هستند، اشاره خواهیم داشت.

کاهش وزن از طریق برنامه رژیم لاغری

برنامه رژیم لاغری توسط پزشک متخصص تغذیه برای افراد خواهان کاهش وزن طراحی می شود. برنامه های رژیمی زیادی در دنیا برای کاهش وزن طراحی شده اند که هر یک اثرات خاص خود را دارند.

تنها نکته مهم در رابطه با پیروی از این برنامه ها این است که برنامه باید توسط پزشک متخصص طراحی یا تایید گردد. هدف نهایی برنامه های رژیم لاغری، کاهش کالری می باشد.

علاوه بر این، یک برنامه رژیم لاغری خوب باید تمام گروه های غذایی را دارا باشد تا بدن دچار کمبود ویتامین نگردد و به بدن آسیبی وارد نشود.

بسیاری از افراد از این برنامه ها نتیجه مورد نیاز را دریافت می کنند. اما برخی افراد نیز به دلایل مختلفی نظیر مصرف دارو، ژنتیک، بیماری و … قادر به کاهش وزن با روش برنامه رژیم لاغری نیستند. از این رو برای این افراد فعالیت های ورزشی توصیه می شود.

کاهش وزن از طریق برنامه رژیم لاغری
کاهش وزن از طریق برنامه رژیم لاغری

فعالیت های ورزشی برای کاهش وزن

فعالیت های ورزشی نقش مهمی در کاهش وزن و تناسب اندام دارند. افرادی که در کنار سایر روش های کاهش وزن، فعالیت های بدنی موثر نیز دارند، زودتر از زمان مقرر به نتایج عالی دست پیدا می کنند.

فعالیت های ورزشی زیادی روی چربی سوزی اثر می گذارند. بهتر است در این خصوص به یک مربی حرفه ای مراجعه کنید. البته برنامه ها و اپلیکیشن های زیادی نیز برنامه های مفیدی برای لاغری ارائه می دهند.

باید به این نکته توجه داشته باشید که تمرینات نباید خیلی سبک باشند تا نتیجه مطلوب حاصل گردد. از طرفی انجام فعالیت های خیلی سنگین نیز می تواند به بدن آسیب وارد کند. شما در کنار فعالیت های ورزشی باید به تغذیه خود نیز توجه داشته باشید و مصرف کربوهیدرات ها را به حداقل برسانید.

اما بسیاری از افراد از رژیم غذایی و فعالیت های ورزشی نتیجه مورد نظر را دریافت نمی کنند و همچنان از مشکل اضافه وزن خود رنج می برند. در این صورت دکتر سلیمی، روش های زیر را به فرد معرفی می کند.

پیکر تراشی

پیکر تراشی زمانی قابل استفاده است که افراد از طریق رژیم غذایی و ورزش نتوانسته اند چربی های خود را آب کنند. در این روش چربی های نقاط مختلف بدن از طریق دستگاه های مخصوصی آب می شوند و از بدن خارج می گردند.

اما باید گفت که این روش یک روش موقتی بوده و با عدم رعایت تغذیه، چربی ها باز خواهند گشت. از این رو دکتر سلیمی روش جراحی چاقی را توصیه می کند.

جراحی چاقی

آخرین و بهترین روش دائمی از بین بردن چربی های اضافه، جراحی چاقی می باشد. جراحی چاقی یک روش تایید شده و ایمن است که لاغری را به صورت دائمی به افراد هدیه می دهد.

در این روش، تغییراتی از طریق جراحی لاپاراسکوپی روی عملکرد معده و روده ایجاد می شود تا اشتهای فرد کم شده و کاهش وزن اتفاق بیفتد.

جراحی چاقی روش های مختلفی دارد که هر یک از این روش ها اثرات و نتایج خاصی را بر جای می گذارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع روش های جراحی چاقی، می توانید با دکتر سلیمی درارتباط باشید

یکی از اصلی ترین نگرانی ها برای بیمارانی که دچار چاقی مفرط می باشند هزینه جراحی هست لذا برای آشنایی توصیه می کنیم از پست هزینه عمل بالون معده چقدر است دیدن کنید.

جراحی چاقی
جراحی چاقی

جراحی چاقی جایگزین قرص اسلیم کوئیک

بسیاری از افراد سوال می کنند که قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه ؟ لاغری به وسیله قرص اسلیم کوئیک امکانپذیر است اما باید منتظر عوارض آن نیز باشید.

عوارض ناشی از مصرف چنین قرص هایی می تواند تا آخر عمر همراه شما باشد. ترکیبات شیمیایی موجود در چنین قرص هایی ممکن است اثرات طولانی داشته باشد و عصب ها را درگیر کند.

به همین دلیل بهتر است از روش های سالم و امنی مانند رژیم لاغری، فعالیت های ورزشی و جراحی چاقی استفاده کنید. جراحی چاقی می تواند شما را از بیماری های ناشی از چاقی نجات دهد زیرا فرایند کاهش وزن از طریق آن نسبت به تمامی دیگر روش ها سریع تر است.

علاوه بر این، عوارض کمتری را بر جای می گذارد. در بخش های بعدی در مورد جراحی چاقی و روش های آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

جراحی چاقی چیست؟

می توان گفت که چاقی یک بیماری مزمن است که سبب ایجاد و تشدید بیماری های دیگر می شود. شایع ترین بیماری هایی که در اثر چاقی به وجود می آیند را می توان به دیابت و فشار خون اشاره کرد.

هر یک از بیماری هایی که در اثر چاقی به وجود می آیند، می توانند جان انسان را تهدید کنند و در نهایت سبب مرگ آن ها شوند.

جراحی چاقی به کمک این افراد می آید تا در زمانی کوتاه، حجم زیادی از چربی ها آب شود و سلامتی دوباره به بدن فرد برگردد. تمام متخصصان به افراد چاق توصیه می کنند که ابتدا از روش های بی خطری مانند رژیم لاغری و ورزش اقدام به لاغری نمایند.

در صورتی که افراد از این روش ها به نتیجه مورد نظر نرسیدند یا بیماری های ناشی از چاقی جان آن ها را تهدید کرد، می توانند از روش جراحی چاقی استفاده کنند.

البته باید به این نکته اشاره کرد که جراحی چاقی خطری ندارد و ایمن است با این حال رژیم لاغری و ورزش کم خطرتر است. بسیاری از افراد سوال می کنند که قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه ؟

باید به این افراد توصیه کنیم که قبل از مصرف این قرص، با دکتر سلیمی مشورت نموده و از عوارض آن آگاهی یابند و از روش های کم خطری مانند جراحی چاقی برای لاغری سریع استفاده نمایند.

جراحی چاقی چیست؟
جراحی چاقی چیست؟

انواع جراحی چاقی

همان طور که در بخش قبلی بیان شد، جراحی چاقی روش های مختلفی دارد و هر روش خصوصیات مخصوص به خود را دارد. دکتر سلیمی شما را در انتخاب بهترین و مناسب ترین روش جراحی چاقی یاری می کند. روش های جراحی چاقی شامل موارد زیر می باشد:

اسلیو معده

در این روش، با استفاده از جراحی لاپاراسکوپی، بخش زیادی از معده با هدف کاهش اشتها و کاهش دریافت حجم غذا حذف می شود و از بدن خارج می گردد. حدود 80 درصد از حجم معده طی عمل اسلیو معده حذف می شود.

بخش حذف شده معده مسئول تولید هورمون های گرلین (گرسنگی) است که با حذف آن ها، فرد دیگر احساس گرسنگی نخواهد داشت. با حذف این قسمت از معده هیچ مشکل و تداخلی در دستگاه گوارش ایجاد نمی شود.

در واقع آن بخش از معده حذف می شود که کارایی خاصی ندارد و قسمت مهم معده که وظیفه دریافت و هضم غذا را دارد، همچنان به عملکرد خود ادامه می دهد.

جراحی اسلیو معده یک روش دائمی است و فرد تا پایان عمر خود از مزایای این نوع جراحی بهره می برد. در اثر حذف 80 درصد از معده، معده جدید شبیه یک موز می شود که فضای کمی برای دریافت مواد غذایی دارد.

در این صورت کالری کمتری نسبت به نیاز بدن دریافت می شود که در این شرایط، کاهش وزن اتفاق می افتد. اسلیو معده برای افرادی که عادت به پرخوری دارند و دچار چاقی مفرط شده اند، گزینه بسیار مناسبی است.

در واقع دکتر سلیمی برای افراد دچار چاقی مفرط، اسلیو معده را پیشنهاد می دهد. به عقیده دکتر سلیمی، جراحی اسلیو معده پرطرفدارترین جراحی چاقی می باشد.

اسلیو معده
اسلیو معده

عمل بای پس معده

در این روش، تغییراتی هم روی معده و هم روی روده انجام می شود تا علاوه بر کاهش اشتها، فرایند هضم و جذب غذا سریع تر انجام شود. به این گونه که دکتر سلیمی، معده را به دو بخش کوچک و بزرگ تقسیم می کند.

قسمت کوچک تر معده به مری متصل است تا فضای کمتری برای دریافت مواد غذایی وجود داشته باشد. در این صورت فرد با خوردن کمترین میزان غذا احساس سیری می کند.

در مرحله بعد، بخشی از روده کوچک به معده کوچک متصل می شود تا فرایند هضم غذا کمتر شده و کالری و چربی کمتری در بدن آزاد شود.

در این صورت بخش زیادی از مواد غذایی بدون این که هضم شود و به کالری و چربی تبدیل گردد، از بدن خارج می شود. در روش بای پس معده با تغییرات اعمال شده روی روده، از جذب مواد غذایی و کالری زیاد در بدن جلوگیری می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله عمل بای پس معده چقدر طول میکشه را مطالعه کنید.

عمل بای پس معده
عمل بای پس معده

حلقه گذاری معده

در این روش، از یک حلقه سیلیکونی بدون حساسیت برای کاهش اشتها استفاده می شود. به این ترتیب که جراح حلقه سیلیکونی را دور معده می بندد تا معده به دو بخش تقسیم شده و فضای کمتری برای دریافت مواد غذایی ایجاد گردد.

حلقه نام برده شده تو خالی است و جراح آن را از طریق شلنگ مخصوص، باد می کند. میزان باد حلقه قابل تنظیم است. هر چه حلقه بیشتر باد شود، فرد احساس سیری بیشتری خواهد داشت و زودتر لاغر می شود.

حلقه گذاری معده
حلقه گذاری معده

شما در حال مطالعه مقاله قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه ؟ هستید.

کدام روش جراحی چاقی مناسب تر است؟

شما نمی توانید به دلخواه یکی از روش های جراحی چاقی را انتخاب کنید و به دکتر سلیمی بگویید که آن را برای شما عملی کند.

شما برای انجام هر یک از عمل های جراحی، ممکن است با محدودیت هایی مواجه شوید که در این صورت کاندید مناسبی برای انجام آن عمل نخواهید بود.

شما زمانی که به پزشک برای انجام عمل جراحی چاقی مراجعه می کنید، پزشک، سلامت بدن شما را به طور کامل مورد بررسی قرار می دهد و برای شما در خواست انجام آزمایش و عکس برداری می کند.

در صورتی که سلامت شما تایید شد، وارد مرحله بعد یعنی مناسب ترین روش برای لاغری می شوید. یکی از معیارهای انتخاب بهترین روش برای شما، شاخص توده بدنی می باشد. علاوه بر این، پزشک هدف شما از انجام جراحی را مورد بررسی قرار می دهد.

میزان سلامت اجزای دستگاه گوارش نیز در انتخاب نوع روش بسیار موثر است

میزان سلامت اجزای دستگاه گوارش نیز در انتخاب نوع روش بسیار موثر است. به طور مثال برای افرادی که بیماری مری دارند، عمل اسلیو معده انجام نمی شود.

در صورتی که بیماری خاصی دارید یا دارویی مصرف می کنید، باید آن را به پزشک اطلاع دهید تا پزشک بتواند تصمیم بهتری برای انتخاب روش مناسب داشته باشد.

در صورتی که پزشک احتمال دهد که جراحی چاقی برای سلامتی شما مضر است، به طور کلی انجام عمل را کنسل می کند.

در صورتی که از شرایط زیر برخوردار باشید، می توانید عمل جراحی چاقی انجام دهید:

 • افراد دارای شاخص توده بدنی بالای 40
 • افراد به ظاهر چاق و دارای چربی های زیاد
 • افرادی که دارای بیماری ناشی از چاقی هستند.
 • افرادی که رژیم لاغری و ورزش برای آن ها موثر نیست.

شما در حال مطالعه مقاله قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه ؟ هستید.

در صورتی که از شرایط زیر برخوردار باشید، می توانید عمل جراحی چاقی انجام دهید:
در صورتی که از شرایط زیر برخوردار باشید، می توانید عمل جراحی چاقی انجام دهید:

درمان بیماری های ناشی از چاقی با جراحی چاقی

همان طور که در بخش های قبلی گفته شد، چاقی یک بیماری مزمن است که سبب ایجاد دیگر بیماری ها می گردد. بسیاری از افراد برای رهایی از چاقی و درمان بیماری های ناشی از آن، دست به مصرف برخی قرص های لاغری می زنند.

بسیاری از افراد نیز سوال می کنند که قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه ؟ اما از عوارض مصرف این گونه قرص ها آگاهی ندارند.

جراحی چاقی نسبت به دیگر روش های کاهش وزن، سرعت چربی سوزی بیشتری دارد و در عین حال روشی ایمن است. از این رو در زمان کوتاهی بیماری های به وجود آمده بر اثر چاقی را کاهش داده یا به صورت کلی درمان می کند.

از جمله بیماری هایی که در اثر چاقی به وجود می آیند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

افزایش فشار خون

با افزایش تدریجی چربی ها، بدن به اکسیژن بیشتری برای زنده نگه داشتن سلول های چربی احتیاج پیدا می کند. این اکسیژن توسط جریان خون به سلول ها منتقل می شود.

به دلیل زیاد شدن نیاز بدن به اکسیژن بیشتر، جریان خون مجبور است که سریع تر عمل کند تا اکسیژن به تمام سلول های چربی جدید برسد.

در این صورت سرعت گردش خون در بدن افزایش می یابد. با افزایش فشار خون، بر دیواره های سرخرگ ها فشار وارد می شود که در نتیجه سکته قلبی و مغزی را به همراه دارد. پرفشاری خون عوارض متعدد دیگری نیز روی بدن دارد.

دیابت

در اثر افزایش سلول های چربی در بدن، مقاومت بدن نسبت به هورمون انسولین افزایش می یابد. در این صورت انسولین نمی تواند به درستی قند دریافتی را تجزیه کرده و به انرژی تبدیل نماید. در این شرایط ،فرد به دیابت نوع 2 مبتلا می شود. آمار مبتلایان به دیابت نوع 2 را بیشتر افراد چاق تشکیل می دهند.

دیابت
دیابت

افزایش کلسترول

افراد چاق همواره از مشکل افزایش کلسترول بد در بدن و عوارض ناشی از آن رنج می برند. شایع ترین عارضه افزایش کلسترول در بدن، انسداد عروق کرونر و در نهایت سکته قلبی و مغزی می باشد.

چربی های اضافی در دیواره رگ ها رسوب می کنند و سبب انسداد جریان خون می شوند. چاقی سطح کلسترول خوب را نیز که مزایای زیادی برای بدن دارد، کاهش می دهد.

آرتروز

افراد چاق مجبورند که حجم زیادی از چربی ها را در طی روز با خود جا به جا کنند. وزن زیاد چربی ها به مفاصل به خصوص مفاصل زانو فشار وارد می کند و در مدت کوتاهی سبب سایش مفاصل شده و غضروف مفصلی را تخریب می کند. در این صورت فرد درد زیادی را تحمل می کند و قادر به انجام فعالیت های روزانه خود نخواهد بود.

آپنه خواب

مشکلات تنفسی در خواب یکی از مشکلات رایج افراد چاق می باشد که یک خواب راحت و طولانی را از آن ها می گیرد. در اثر تجمع چربی ها در ناحیه مری، تنفس برای این افراد سخت می شود.

به گونه ای که در طول خواب، نفس چند ثانیه ای به طور کلی قطع می شود و فرد از خواب بیدار می شود. چربی های موجود در گردن سبب ایجاد خر و پف نیز می شود. در این شرایط، فرد خواب کافی و با کیفیتی نداشته و در طول روز دائم گیج و چرتی خواهد بود.

سرطان

وجود چربی های اضافی در بدن می تواند عاملی بر رشد سلول های سرطانی باشد. زنان چاق ممکن است سرطان پستان، سرطان رحم، سرطان تخمدان، سرطان گردن رحم و سرطان کیسه صفرا را تجربه کنند. مردان چاق نیز ممکن است با سرطان کولون، رکتوم و پروستات مواجه شوند.

کبد چرب

سلول های چربی اضافی در بدن می توانند به کبد آسیب برسانند. سلول های چربی به کبد ورود پیدا می کنند و سبب ایجاد التهاب و حتی تخریب کبد می شوند.

در نهایت ممکن است که فرد به بیماری سیروز مبتلا شود که در نتیجه مشکلات زیادی برای او به وجود می آید. این نوع بیماری بیشتر در افراد چاقی که الکل مصرف می کنند، به وجود می آید.

کبد چرب
کبد چرب

نازایی

نازایی یکی دیگر از مشکلاتی است که سلول های چربی اضافی در بدن به وجود می آورند. پزشک زنان به زنانی که قصد بارداری دارند، توصیه می کنند تا وزن خود را کاهش دهند. افزایش وزن در طول دوران بارداری نیز مشکلات زیادی را برای فرد به وجود می آورد.

بیماری کیسه صفرا

کلسترول بد زیاد موجود در بدن افراد چاق در کیسه صفرا رسوب می کند و در نهایت سبب ایجاد سنگ کیسه صفرا می شود.

مزایای کلی جراحی چاقی

بسیاری از افراد به دنبال پاسخی برای سوال قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه هستند. این افراد از مزایای شگفت انگیز جراحی چاقی غافل هستند و نمی دانند که روش کم خط تری به نام جراحی چاقی وجود دارد که تناسب اندام و لاغری را در مدت زمان کمتری و با عوارض کمتری به آن ها هدیه می دهد.

در این بخش، علاوه بر درمان بیماری های ناشی از چاقی، به مزایای دیگر جراحی چاقی اشاره داریم تا دلیل رفتن زیر تیغ جراحی برای لاغری را بهتر درک کنید.

کاهش وزن سریع

کاهش وزن با استفاده از جراحی چاقی یک شبه انجام می گیرد. اما نسبت به سایر روش های لاغری فرایند سریع تری دارد. کاهش وزن از طریق جراحی چاقی در اکثر موارد به صورت دائمی است و خیلی کم پیش می آید که سلول های چربی بازگردند.

در صورتی که در دیگر روش های لاغری، با کوچک ترین میزان پرخوری شاهد بازگشت سریع چربی ها خواهیم بود. کاهش وزن تدریجی و ثابت در روش جراحی چاقی سبب می شود تا سلول های چربی دیگر بازنگردند.

کاهش وزن سریع
کاهش وزن سریع

تغییر سبک زندگی

بسیاری از افرادی که تحت عمل جراحی چاقی قرار می گیرند، از اراده بالایی برخوردار خواهند شد و تلاش می کنند که از یک سبک زندگی سالم پیروی نمایند. در این صورت سلامت بدن آن ها نیز تضمین خواهد شد.

این افراد سعی می کنند تا با رعایت تغذیه و انجام فعالیت های بدنی، به روند کاهش وزن کمک کنند. در این صورت اجزای بدن آن ها در سلامت کامل به سر خواهند برد. میل افراد بعد از جراحی چاقی کاهش می یابد و عادت به پرخوری از بین می رود.

بهبود کیفیت زندگی

دکتر سلیمی بعد از عمل چاقی، به بیمار توصیه می کند که برای جلوگیری از بروز عوارض، عادت های غذایی اشتباه را کنار بگذارند و اصولی مانند خوب جویدن غذا، آهسته غذا خوردن، عدم مصرف نوشیدنی حین غذا خوردن، ترک مصرف غذاهای ناسالم، ترک مصرف الکل و … را رعایت نمایند.

با رعایت این اصول، کیفیت زندگی افراد افزایش می یابد و سبب تضمین سلامت بدن می شود. به طور مثال با خوب جویدن غذا، فرایند هضم و جذب مواد غذایی در بدن بهتر انجام می گیرد و دستگاه گوارش تا پایان عمر سالم می ماند.

بهبود مسائل روان شناختی

افرادی که دچار چاقی و اضافه وزن هستند، از اعتماد به نفس پایینی برخوردار می باشند. این کاهش اعتماد به نفس روی زندگی اجتماعی و فردی افراد تاثیر منفی دارد. به گونه ای که فرد برای پیدا کردن شغل و ازدواج با مشکل مواجه می شود.

با کاهش وزن سریع از طریق جراحی چاقی، اعتماد به نفس این افراد بازگشته و چه بسا که دو چندان می شود. در این شرایط ،زندگی اجتماعی و فردی افراد بهبود خواهد یافت و موقعیت های شغلی بیشتری در انتظار فرد خواهد بود.

بهبود مسائل روان شناختی
بهبود مسائل روان شناختی

صرفه جویی در هزینه ها

هزینه هایی که افراد چاق برای درمان بیماری های ناشی از چاقی صرف می کنند، بسیار بیشتر از هزینه جراحی چاقی می باشد. هر چند که سلامت جان افراد با ارزش تر از هزینه های درمان است.

با این حال این را در نظر بگیرید که با جراحی چاقی، از این گونه هزینه ها خلاص خواهید شد. علاوه بر این، شما هر سال هزینه هایی را بابت متخصص تغذیه و برنامه های رژیم لاغری پرداخت می کنید. اما با یک بار هزینه کردن برای جراحی چاقی، دیگر نیازی به صرف چنین هزینه هایی نخواهد بود.

بهبود بیماری های ناشی از چاقی

در بخش قبلی در مورد بیماری های ناشی از چاقی صحبت کردیم. بسیاری از افرادی که می پرسند قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه ، باید بدانند که با مصرف این قرص، بیماری های ناشی از چاقی ممکن است تشدید یابد. با جراحی چاقی، کاهش یا درمان این بیماری ها قطعی خواهد بود.

نوع تکنیک جراحی چاقی چیست؟

به عقیده دکتر سلیمی، بسیاری از افراد به دلیل ترس از تیغ جراحی حاضر نیستند تا از مزایای جراحی چاقی بهره ببرند. اما باید بگوییم که جراحی چاقی امروزه با استفاده از تکنیک لاپاراسکوپی که برش های بسیار کمتر و دوره نقاهت کوتاه تری دارد، انجام می گیرد.

در این روش، برش های بسیار کوچکی در حد چند میلیمتر روی شکم ایجاد می شود و لوله های مخصوص پزشکی وارد بدن می گردد تا تغییرات مورد نظر روی معده و روده انجام گیرد.

این روش جراحی، سال هاست که وارد دنیای پزشکی شده است

این روش جراحی، سال هاست که وارد دنیای پزشکی شده است و کار را برای پزشک و بیمار ساده کرده است. تکنیک لاپاراسکوپی به این ترتیب است که دکتر سلیمی، برش های بسیار کوچکی روی شکم ایجاد می کند.

سپس لوله های مخصوص لاپاراسکوپی را وارد شکم می کند. هر یک از این لوله ها عملیات خاصی را انجام می دهند. سر یکی از لوله ها دوربین و چراغی متصل است تا فضای داخلی شکم را روشن کرده و تصاویر دریافتی را برای پزشک ارسال کند.

پزشک تصاویر داخل شکم را از طریق مانیتور موجود در اتاق عمل مشاهده می کند و از این طریق کنترل عمل را به دست می گیرد.

پزشک با استفاده از لوله های دیگر، وسایل پزشکی مورد نیاز را وارد بدن می کند و از طریق اهرم های متصل به لوله ها، تغییرات مورد نظر را اعمال می کند.

در نهایت وسیله های پزشکی از طریق همین لوله ها خارج شده و برش ها بخیه می خورند. برای انجام چنین عملی، دکتر سلیمی 4 الی 6 برش روی شکم ایجاد می کند.

مزایای روش لاپاراسکوپی چیست؟

این روش جراحی، سال هاست که وارد دنیای پزشکی شده است
این روش جراحی، سال هاست که وارد دنیای پزشکی شده است

تکنیک لاپاراسکوپی علاوه بر جراحی چاقی، در جراحی هایی نظیر مشکلات داخل شکم و حفره لگن نیز به کار می رود. با استفاده از این روش، خطرات جراحی کاهش می یابد و دوره نقاهت بیمار کوتاه می شود.

کم بودن جراحات نسبت به روش جراحی باز، باعث شده است تا این روش مزایای زیر را نسبت به جراحی باز داشته باشد:

 • کم بودن درد
 • کاهش احتمال خونریزی
 • کم بودن جای زخم
 • بهبود سریع زخم ها
 • هزینه کمتر
 • کاهش احتمال آسیب دیدگی اجزای مجاور
 • کوتاه شدن دوره بستری
 • کوتاه شدن دوره نقاهت
 • درصد موفقیت بیشتر عمل

شما در حال مطالعه مقاله قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه ؟ هستید.

راه های کمک کننده به جراحی چاقی

این را بدانید که جراحی چاقی زمانی اثربخش است و نتایج آن دائمی می باشد که خود فرد نیز کمک کند و مراقب تغذیه خود باشد.

به طور مثال فردی که جراحی چاقی انجام داده است و همچنان به مصرف غذاهای پر چرب و آماده ادامه می دهد، نباید در انتظار کاهش وزن سریع با جراحی چاقی باشد.

بسیاری از افرادی که قرص اسلیم کوئیک مصرف می کنند، از متخصصان تغذیه سوال می کنند که قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه ؟ لاغری با مصرف چنین قرص هایی موقتی بوده و آثار مخربی را در بدن برجای می گذارند .

با استفاده از تکنیک جراحی چاقی، علاوه بر این که بدن آسیب نمی بیند، سلامت بدن نیز حفظ می شود. در حالی که کاهش وزن با آن نسبت به مصرف قرص اسلیم کوئیک نیز بیشتر و سریع تر است.

در این بخش، راه های کمک کننده به کاهش وزن از طریق جراحی چاقی را معرفی خواهیم کرد. این راهکارها علاوه بر کمک به تسریع کاهش وزن، سبب حفظ سلامت بدن نیز می شوند.

ترک پرخوری

در اولین اقدام باید بگوییم که پرخوری را کنار بگذارید. با استفاده از جراحی چاقی، اشتهای افراد بسیار کاهش می یابد. شما باید از این فرصت استفاده کنید و پرخوری را ترک کنید. ترک پرخوری خود تاثیر شایانی در کاهش وزن و جلوگیری از چاقی دارد.

ترک پرخوری
ترک پرخوری

ترک مصرف غذاهای آماده

بسیاری از افراد چاق، عادت به مصرف غذاهای آماده و فست فودی دارند. در این نوع غذاها، مقدار زیادی چربی و کالری اضافه تجمع یافته است که جلوی کاهش وزن شما را با استفاده از جراحی چاقی می گیرد.

در نتیجه برای رسیدن به کاهش وزن و حفظ سلامت بدن، مصرف غذاهای آماده و فست فودی را کنار بگذارید و سعی کنید تا غذاهایی را مصرف نمایید که طبیعی بوده وساخته دست خودتان است.

مصرف پروتئین

افرادی که به دنبال لاغری و کاهش وزن هستند، باید مصرف پروتئین را افزایش دهند. پروتئین احساس سیری طولانی مدتی به افراد می دهد. از این رو کالری کمتری وارد بدن می گردد. به طور مثال میل کردن یک صبحانه پرپروتئین مانند تخم مرغ تاثیر زیادی در کاهش وزن دارد.

مصرف غذای کامل

منظور از مصرف غذای کامل این است که در زمان آشپزی از مواد غذایی طبیعی مانند گوجه، مرغ، سبزیجات و حبوبات استفاده نمایید. اما در مقابل، مصرف موادی مانند پاستای آماده، انواع کنسروها، ناگت منجمد و سس آماده را کمتر کنید تا کالری کمتری وارد غذا و بدن شما شود. این نوع مواد غذایی دارای شکر و نمک مخفی هستند که علاوه بر افزایش وزن، سبب تهدید سلامتی می شوند.

مصرف میان وعده های سالم

شما به عنوان فردی که در حال کاهش وزن است و از روش جراحی چاقی استفاده می کند، باید مصرف میان وعده ها را در برنامه روزانه خود جایگذاری کنید.

اما این را بدانید که نباید هر میان وعده ای را مصرف کنید. محصولاتی مانند پفک، بستنی و … را برای میان وعده کنار بگذارید و در مقابل، از موادی مانند میوه، مغزیجات، ماست و تخم مرغ آب پز استفاده نمایید.

عدم حذف وعده های غذایی

شما به هیچ عنوان نباید وعده های اصلی غذایی خود را حذف کنید. با حذف وعده های اصلی غذا، در وعده بعدی اشتهای بیشتری پیدا می کنید و کالری زیادی را وارد بدن می کنید.

بسیاری از افراد در کنار حذف وعده های غذایی اقدام به مصرف قرص هایی مانند قرص اسلیم کوئیک می کنند و از پزشک سوال می کنند که قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه ؟

در واقع باید گفت که کاهش وزن و لاغری باید اصولی و بدون نیاز به مصرف قرص انجام گیرد تا علاوه بر حفظ سلامت بدن، کاهش وزن دائمی اتفاق بیفتد.

عدم حذف وعده های غذایی
عدم حذف وعده های غذایی

شناسایی شکر مخفی

شکر مخفی موجود در مواد غذایی وخوراکی ها دلیلی بر ایجاد چاقی، سرطان، دیابت و بیماری های قلبی می باشد. شما لازم است که شکر مخفی موجود در مواد غذایی مختلف را شناسایی کرده و مصرف آن ها را به حداقل برسانید. به طور مثال در نوشابه و سس های آماده، مقدار زیادی شکر پنهان وجود دارد.

در پشت بسته های مواد غذایی، به جای نوشتن شکر از کلماتی مانند قند میوه، فروکتوز یا قند طبیعی استفاده شده است که شما باید مقدار آن را بررسی کنید. به صورت کلی مواد غذایی آماده، حاوی مقدار زیادی شکر می باشند.

مصرف آب

مصرف آب برای افرادی که در حال کاهش وزن هستند، بسیار مهم است. این افراد باید روزانه حداقل 2 لیتر آب مصرف نمایند. مصرف یک لیوان آب قبل از وعده های غذایی به کاهش اشتها بسیار کمک می کند.

متخصصان به افرادی که قصد کاهش وزن دارند، توصیه می کنند که آب سرد مصرف نمایند. زیرا بدن برای گرم کردن این آب کالری می سوزاند که به روند کاهش وزن کمک شایانی می شود.

مصرف قهوه تلخ

قهوه سرشار از آنتی اکسیدان است که جلوی بسیاری از بیماری ها را می گیرد.علاوه بر این، قهوه به بدن انرژی دو چندان می دهد و سبب سوختن کالری زیادی در بدن می شود. علاوه بر این، قهوه سبب کاهش اشتها شده و احساس سیری طولانی مدتی به افراد می دهد. از این رو به روند کاهش وزن کمک زیادی می کند.

مصرف قهوه تلخ
مصرف قهوه تلخ

ترک مصرف کالری مایع

یکی از راهکارهای کاهش وزن در کنار جراحی چاقی، ترک مصرف مایعات کالری دار نظیر نوشابه، دوغ، ماءالشعیر، آبمیوه و الکل می باشد. این نوع مایعات، کالری زیادی دارند که مصرف آن ها راحت تر از غذاهای جامد است.

علاوه بر این، با مصرف آن ها هیچ گونه احساس سیری هم به وجود نخواهد آمد. در واقع مغز شما قادر به محاسبه این میزان کالری توسط مایعات نخواهد بود. در این صورت شما بدون این که متوجه شوید، کالری زیادی را وارد بدن کرده اید.

ترک مصرف غلات سفید

آرد سفید و فراورده های آن ارزش غذایی کمی دارند. علاوه بر این، در این نوع مواد غذایی هیچ گونه فیبری وجود ندارد. هضم این گونه مواد غذایی بسیار سریع اتفاق می افتد. به همین دلیل، مصرف آن را محدود کنید.

مصرف دمنوش چای سبز

برخی از دمنوش های طبیعی به چربی سوزی و کاهش اشتها کمک شایانی می کنند. افرادی که سوال می کنند قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه ، باید بدانند که در قرص اسلیم کوئیک ترکیباتی نظیر کرفس، شوید و چای سبز وجود دارد که هر سه این مواد به کاهش چربی و کاهش اشتها کمک می کنند.

اما ترکیبات شیمیایی موجود در آن می تواند خطرناک باشد. از این رو توصیه می شود که از دمنوش های طبیعی مانند چای سبز استفاده کنید تا خطری جان شما را تهدید نکند.

افزایش مصرف میوه وسبزی

میوه و سبزیجات کالری بسیار کم و در مقابل، فیبر زیادی دارند که حجم معده را اشغال کرده و سبب ایجاد حس سیری طولانی مدتی می شوند. علاوه بر این، میوه ها و سبزیجات ارزش غذایی بالایی داشته و مواد مورد نیاز بدن را تامین می کنند. میوه ها بهترین گزینه برای میان وعده شما هستند.

افزایش مصرف میوه وسبزی
افزایش مصرف میوه وسبزی

شناسایی کالری مواد غذایی

شما به عنوان فردی که در حال چربی سوزی است، باید با کالری انواع مواد غذایی آشنا شوید و بدانید که مثلا هر بشقاب برنج چه مقدار کالری دارد.

علاوه بر این از کالری مورد نیاز بدن خود نیز اطلاعات کسب کنید. با شناسایی میزان کالری مواد غذایی، می توانید بین مصرف آن ها تعادل برقرار کنید.

به طور مثال اگر یک شکلات خوردید، می دانید که چقدر از مصرف برنج را کاهش دهید تا مصرف کالری شما به هم نخورد. دانستن ارزش غذایی مواد غذایی و خوراکی ها به افرادی که قصد کاهش وزن دارند، بسیار کمک می کند.

انتخاب ظرف کوچک تر

ظرف های بزرگ گول زننده هستند و این تصور را به افراد می دهند که حتما باید غذای موجود در ظرف را به طور کامل بخورند. انتخاب ظرف های کوچک تر برای غذا خوردن بسیار هوشمندانه است تا کالری کمتری وارد بدن کنید. علاوه بر این، باعث می شود تا سرعت غذا خوردن را نیز کاهش دهید و زود احساس سیری پیدا کنید.

آهسته غذا خوردن

هر چقدر که مشغله کاری دارید، بهتر است زمان زیادی را به غذا خوردن اختصاص دهید. در صورتی که آهسته غذا بخورید، می توانید غذا را خوب بجوید.

این کار سبب می شود تا سیگنال های سیری زودتر به مغز برسند و شما دست از غذا خوردن بردارید. آهسته غذا خوردن و خوب جویدن غذا به حفظ سلامت دستگاه گوارش نیز کمک می کند.

نخوردن غذا در هنگام سیری

هنگامی که زمان خوردن وعده غذایی رسیده است اما شما هنوز احساس گرسنگی چندانی ندارید، بهتر است غذا خوردن را به زمان دیگری موکول کنید. واجب نیست که حتما در زمان مقرر غذا بخورید و کالری اضافی وارد بدن کنید.

مصرف روغن سالم

به روغن مصرفی خود توجه زیادی داشته باشید. کالری موجود در روغن خیلی زود جذب می شود. از این رو بهتر است که روغن های کم کالری و سالمی مصرف کنید تا سبب تجمع چربی در بدن نگردد. مصرف روغن هایی مانند روغن زیتون را جایگزین روغن های صنعتی نمایید.

مصرف تخم مرغ

تخم مرغ سرشار از پروتئین و مواد مورد نیاز بدن می باشد. این نوع ماده آسان ترین و ارزان ترین راه برای داشتن احساس سیری طولانی مدت می باشد. تخم مرغ را بهتر است به صورت آبپز در وعده صبحانه یا میان وعده میل نمایید.

مصرف تخم مرغ
مصرف تخم مرغ

مصرف صحیح ادویه

مصرف برخی ادویه ها مانند فلفل را افزایش دهید. زیرا فلفل سرعت سیستم متابولیسم را افزایش می دهد. در عین حال مصرف برخی از ادویه هایی که طعم غذا را لذیذ می کنند را کاهش دهید یا به صورت کلی قطع کنید تا اشتهای شما برای خوردن آن غذا کمتر شود.

پروبیوتیک ها

غذاهای حاوی پروبیوتیک طبیعی، سلامت بدن را تضمین کرده و بیماری هایی مانند بیماری های قلبی و گوارشی را کاهش می دهد. علاوه بر این، این باکتری های زنده سبب کاهش وزن نیز می شوند.

باکتری های مفید موجود در بدن افراد چاق، کمتر از افراد عادی می باشد. مصرف غذاهای حاوی پروبیوتیک به ایجاد تعادل این باکتری ها در بدن کمک کرده که در نتیجه سیستم گوارش، بهبود می یابد.

خواب خوب

همان طور که می دانید، کم خوابی رابطه مستقیمی با افزایش وزن و چاقی دارد. در این صورت هر چقدر هم که مشغله کاری دارید، باید به خواب خود اهمیت زیادی بدهید و حداقل 7 ساعت در روز بخوابید. بر اثر کم خوابی، هورمون ها دچار اختلال می شوند و همین امر دلیلی بر تجمع چربی ها می باشد.

شما در حال مطالعه مقاله قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه ؟ هستید.

مصرف فیبر

غذاها و میوه های حاوی فیبر را شناسایی کنید و و سعی کنید در طی روز، بیشتر از آن ها تغذیه نمایید. فیبر نقش بسیار مهمی در روند کاهش وزن دارد. با وجود فیبر در معده، حجم زیادی از معده اشغال می شود و شما احساس سیری طولانی مدتی خواهید داشت. در این صورت شما کالری کمتری مصرف می کنید.

وزن کشی

اگر در دوران درمان لاغری هستید، بهتر است یک ترازو در منزل داشته و هفته ای چند بار خود را وزن کنید. در صورتی که وزن شما به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، انگیزه شما برای ادامه دادن بیشتر می شود. در صورتی هم که وزنتان چندان تغییری نکرده است، تلاش خود را بیشتر خواهید کرد.

وزن کشی
وزن کشی

فعالیت بدنی

انجام فعالیت های بدنی به خصوص ورزش های هوازی کمک شایانی در روند کاهش وزن شما خواهد داشت. پس توصیه می شود که از امروز ورزش های هوازی را شروع کرده و آن را تبدیل به یک عادت کنید.

ورزش کردن علاوه بر کاهش وزن، سبب حفظ سلامت قلب و عروق می گردد. علاوه بر این سبب بهبود تنفس شما خواهد شد. به همین دلیل بهتر است که یک برنامه ورزشی منظم برای خود در نظر بگیرید.

ورزش هایی مانند پیاده روی طولانی، دوچرخه سواری، شنا و … به چربی سوزی کمک زیادی می کنند. با انجام فعالیت های ورزشی، انرژی کالری دریافتی به جای تبدیل به چربی صرف تقویت عضلات می شود.

داشتن برنامه غذایی مخصوص

شما به عنوان فردی که در حال کاهش وزن است یا جراحی چاقی انجام داده است، باید از یک برنامه غذایی مخصوصی که پزشک توصیه کرده است، پیروی نمایید.

در این برنامه های غذایی میزان کالری روزانه مورد نیاز بدن به صورت دقیق در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، تعادل میان انواع غذاها رعایت شده است تا بدن تمام گروه های غذایی و تمام مواد معدنی مورد نیاز بدن را دریافت نماید.

از این رو توصیه می شود که برای دریافت برنامه غذایی مخصوص و متناسب با سیستم متابولیسم بدن خود، به یک متخصص تغذیه مراجعه نمایید.

یک برنامه رژیم غذایی خوب برنامه ای است که غذاهای تکراری نداشته باشد تا بدن فرد احساس خستگی نکند. علاوه بر این، برنامه های رژیم غذایی متعادل، یک وعده آزاد را در طول هفته در نظر می گیرد تا فرد رژیم گیرنده، به استراحت بپردازد.

شما در حال مطالعه مقاله قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه ؟ هستید.

داشتن برنامه غذایی مخصوص
داشتن برنامه غذایی مخصوص

مقایسه میزان کاهش وزن در جراحی چاقی و قرص اسلیم کوئیک

بسیاری از افراد سوال می کنند که قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه ؟ در این بخش، با کمک دکتر سلیمی، به مقایسه میزان کاهش وزن در جراحی چاقی و قرص اسلیم کوئیک می پردازیم.

باید بدانید که روند کاهش وزن در جراحی چاقی با مصرف قرص اسلیم کوئیک بسیار متفاوت است. اول این که کاهش وزن انجام شده توسط قرص اسلیم کوئیک موقتی بوده و بعد از گذشت دوره مصرف قرص، چربی آب شده مجدد و با میزان بیشتری باز می گردد.

ممکن است شما با مصرف این قرص حدود 10 درصد از وزن خود را از دست بدهید اما باید عوارض ناشی از مصرف این قرص را نیز در نظر بگیرید.

جراحی های چاقی می توانند به طور معمول حدود 25 تا 35 درصد از کل وزن شما را کاهش دهند. حداکثر کاهش وزن از طریق جراحی چاقی حدود 50 تا 75 درصد از کل وزن بدن می باشد.

این متغیر بودن درصدها بستگی به نوع عمل جراحی (اسلیو معده، بای پس معده یا حلقه گذاری) دارد. علاوه بر این مراقبت های تغذیه ای بعد از عمل نیز روی میزان کاهش وزن تاثیر دارد.

یکی از مزایای جراحی چاقی این است که روند کاهش وزن بلافاصله بعد از عمل اتفاق می افتد و شما شاهد کاهش وزن تدریجی و سریع بدن خود خواهید بود.

آیا امکان برگشت وزن بعد از جراحی چاقی وجود دارد؟

برگشت وزن بعد از جراحی چاقی بسیار نادر است. با این حال برگشت چربی های اضافی کاملا بستگی به مراقبت های فرد دارد. افراد بعد از جراحی چاقی باید از یک برنامه رژیم لاغری متعادل و برنامه ورزشی منظم پیروی کنند.

در صورتی که فرد رژیم گیرنده به توصیه های پزشک عمل نکند، امکان برگشت چاقی وجود دارد. به طور مثال افرادی که به صورت مکرر غذاهای پرکالری و آماده مصرف می کنند، باید در انتظار برگشت چاقی حتی با روش اسلیو معده باشند.

آیا امکان برگشت وزن بعد از جراحی چاقی وجود دارد؟
آیا امکان برگشت وزن بعد از جراحی چاقی وجود دارد؟

کاهش وزن بعد از جراحی چاقی به چه عواملی بستگی دارد؟

میزان کاهش وزن بعد از عمل جراحی چاقی بستگی به عوامل متعدد زیر دارد:

 • میزان اضافه وزن اولیه
 • جنسیت
 • سن
 • استخوان بندی
 • عمل به توصیه های تغذیه ای
 • عمل به توصیه های ورزشی
 • نوع عمل چاقی

سخن پایانی

در این مقاله، مصرف قرص اسلیم کوئیک را مورد بررسی قرار دادیم. بسیاری از افرادی که به دنبال پاسخ سوال قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه هستند، باید عوارض مصرف این قرص را نیز مورد بررسی قرار دهند.

اگر شما به دنبال کاهش وزن و تناسب اندام هستید، بهتر است که از روش های اصولی و بدون خطر استفاده کنید. به توصیه دکتر سلیمی، می توانید تحت عمل جراحی چاقی قرار بگیرید تا علاوه بر حفظ سلامت بدن، بتوانید در مدت کوتاهی به وزن ایده آل برسید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید