عوارض قرص چاقی اپل

امروز می خواهیم به بررسی عوارض قرص چاقی اپل بپردازیم سپس درباره ضررهای جبران ناپذیر آن بر بدن توضیح دهیم. همراهمان باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

هشدار: با توجه به اینکه در بسیاری از قرص های لاغری از مواد مخدر شیشه استفاده می شود، این وب سایت، استفاده از این قرص ها را به هیچ وجه توصیه نمی کند. همچنین فروش این قرص ها توسط ما انجام نمی شود .

تغییرات وزنی، چنان چه با سرعت بالایی انجام گیرند، می توانند عوارض و مضرراتی را برای سلامت جسمانی و روحی فرد، به همراه داشته باشند.

در این میان، با توجه به آمار بالای افراد دارای کمبود وزن، بسیاری از شرکت های سازنده را بر آن داشته است که اقدام به تولید و ارائه قرص های چاقی، بنمایند.

قرص های چاقی، به هدف افزایش وزن مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل آن که، این اضافه وزن به صورت طبیعی و به کمک مواد شیمیایی موجود در قرص چاقی روی داده است، احتمال افزایش وزن غیر قابل کنترل را، بسیار بالا می برند.

عوارض قرص چاقی اپل
عوارض قرص چاقی اپل

علاوه بر این، عوارض جانبی دیگر را نیز، مصرف این قرص ها، به دنبال خواهند داشت. در این مقاله، سعی به بررسی ” عوارض قرص چاقی اپل ” داشته و جوانب مختلف آن را، بیان خواهیم نمود.

چنان چه شما از مشکل کمبود وزن رنج می برید و به دنبال راهی برای افزودن وزن خود هستید، پیش از اقدام به مصرف این قرص چاقی، ابتدا این مقاله را تا انتها، بخوانید.

پیشنهاد می کنیم از پست قرص های بعد از عمل اسلیو دیدن کنید.

پیش زمینه ای بر عوارض قرص چاقی اپل

در قرص چاقی اچل، انواع متعددی از مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن، به میزان بالایی، وجود دارند که این امر باعث افزایش وزن و چاقی، در مدت زمانی کوتاه، می گردد. باید در نظر داشت که همانند چاقی، لاغری بیش از حد نیز، تاثیرات منفی بر ظاهر و نحوه ارتباطات فرد در جامعه، خواهد داشت.

عدم تعادل وزنی، در هر یک از این موارد، اثرات ناگوار جسمی و روحی را به همراه خواهد داشت که از آن جمله می توان به از دست رفتن سلامت جسمانی و کاهش اعتماد به نفس و افسردگی، اشاره کرد.

این در حالی است که، بسیاری از انواع مواد غذایی که امروزه در سبد غذایی قرار گرفته اند، فاقد ارزش غذایی لازم بوده و در بسیاری از موارد، باعث عدم تعادل وزنی، می گردند.

پیش زمینه ای بر عوارض قرص چاقی اپل
پیش زمینه ای بر عوارض قرص چاقی اپل

تولید کنندگان قرص چاقی اپل، مدعی هستند که با توجه به ترکیبات موجود در این قرص، اشتهای فرد افزایش یافته و در نتیجه اضافه وزن را به همراه خواهد داشت و در عین حال، مواد لازم برای بدن نیز، تامین می گردد.

در این قرص از ترکیبات گیاهی متعددی استفاده شده است اما در عین حال، به دلیل وجود برخی از ترکیبات شیمیایی در آن، نمی توان این قرص چاقی را یک قرص کاملاً گیاهی در نظر گرفت.

علاوه بر این، نمی توان از اثرات منفی آن، بر جسم و روح مصرف کننده، غافل شد. از عوارض عمومی این قرص ها، حساسیت به مواد تشکیل دهنده آن ها می باشد و البته این، تنها عارضه این قرص چاقی نمی باشد. در دنباله مقاله ” عوارض قرص چاقی اپل ” بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

همچنین توصیه می کنیم از صفحه عوارض قرص لاغری دیدن کنید.

عوارض قرص چاقی اپل

قرص چاقی اپل، حاوی ترکیباتی گیاهی و شیمیایی می باشد که مصرف آن ها، می تواند مشکلات جسمی و روحی را به وجود آورد. برخی از عوارض مصرف این قرص چاقی، در ذیل آمده است:

عوارض قرص چاقی اپل
عوارض قرص چاقی اپل
 • افزایش میزان چربی انباشته شده در بدن

شاید بتوان یکی از مهم ترین عارضه های مصرف قرص چاقی اپل را، افزایش توده چربی انباشته شده در سرتاسر بدن، در نظر گرفت. در این قرص، میزان بالایی از چربی و انواع مواد معدنی و ویتامین ها وجود دارد که این امر، افزایش میزان چربی را به همراه خواهد داشت.

این در حالی است که بیشتر افرادی که تمایل دارند که اضافه وزن پیدا کنند، علاقه ای به چاقی و افزایش وزن کنترل شده به همراه توده های چربی انباشته در سرتاسر بدن، ندارند.

با مصرف قرص چاقی اپل، چربی از طرق مختلف و با حجم بالا، وارد بدن می گردد که این امر، باعث بروز چاقی نامطلوب و افزایش حجم توده چربی می گردد. هنگامی که میزان بالایی از چربی وارد بدن می گردد، پردازش این امر که کدام ناحیه از بدن باید این چربی را جذب نماید، امری نا ممکن است.

از همین رو، این چاقی عمومی، باعث می شود که بخش هایی که نباید چربی در آن ها انباشته شوند نیز، چاق شده و این امر، تناسب اندام فرد را، از بین خواهد برد.

 • افزایش مشکل کلسترول خون و فشار خون

بدن انسان، به صورت طبیعی به برخی از انواع ویتامین ها و مواد معدنی نیاز دارد. وجود این عناصر غذایی، سبب می گردد که تنظیمات بدن، در بخش های مختلف آن، به خوبی کنترل شود. قرص چاقی اپل، حاوی بسیاری از این مواد غذایی می باشد که به صورت ناگهانی و یک جا، وارد بدن می شوند.

چنان چه، بدن نتواند این حجم بالا را تحمل کند، بروز انواع اختلالات جسمانی، نظیر مشکل کلسترول خون و یا فشار خون بالا، افزایش می یابد. با افزایش کلسترول خون، احتمال بروز چاقی کنترل نشده و افزایش حجم توده چربی در نواحی ناخواسته و نیز در رگ های خونی، افزایش می یابد.

هم چنین، با بالا رفتن فشار خون و کلسترول خون به صورت هم زمان، احتمال بروز انواع بیماری های قلبی و عروقی نیز، بیشتر خواهد شد. در همین راستا، توصیه می گردد، چنان چه کاهش وزن شدید دارید، پیش از استفاده از قرص های چاقی، ابتدا، عوارض قرص چاقی اپل را به دقت، مورد بررسی قرار دهید.

 • افزایش احتمال پوکی استخوان

از دیگر عوارض مصرف این قرص چاقی، می توان به پوکی استخوان، به سبب وجود کورتون در ترکیبات موجود در این قرص چاقی، اشاره کرد. کورتون، که عموماً یک پایه ثابت بیشتر قرص های چاقی به شمار می رود، باعث ایجاد اختلال در فعالیت های سلول های استخوان ساز بدن، می شود.

چنان چه از قرص چاقی اپل، استفاده شود، کورتون موجود در آن، سبب می گردد  که با گذر زمان، حجم توده استخوانی، تحلیل رفته و بیماری پوکی استخوان، پدیدار گردد.

لازم به ذکر است که در بخش روده ها، مقدار بالایی کلسیم یافت می گردد که ترکیبات موجود در قرص چاقی اپل، از جذب این کلسیم، جلوگیری می نمایند که این امر، باعث جاری شدن کلسیم در خون می گردد. این امر، باعث ایجاد مشکلاتی ناگوار برای بدن شده و پوکی استخوان را به دنبال خواهد داشت.

 • افزایش احتمال ابتلا به بیماری های کلیوی

با توجه به بررسی های انجام شده بر روی افرادی که از قرص های چاقی، به هدف افزایش وزن استفاده کرده اند، مشخص شده است که بروز انواع مشکلات کلیوی، در تمامی این افراد، مشاهده شده است.

بروز این مشکلات، زمانی حاصل می گردد که مواد غذایی مصرفی در طول روز هماهنگی لازم را با ترکیبات موجود در قرص چاقی نداشته و این تداخلات، مشکلاتی را در سیستم ایمنی بدن، ایجاد می نماید.

افزایش احتمال ابتلا به بیماری های کلیوی
افزایش احتمال ابتلا به بیماری های کلیوی

افرادی که از مشکلات کلیوی رنج می برند و در عین حال تمایل به مصرف قرص چاقی اپل دارند، بهتر است پیش از شروع به مصرف، حتماً با پزشک متخصص در این رابطه، مشورت نمایند.

 • متورم شدن بدن

استفاده از قرص چاقی اپل، سبب می گردد که حجم بالایی از مواد مغذی، در یک لحظه، وارد بدن شوند. این حجم بالا، باعث بروز عوارضی نظیر ایجاد تورم در نواحی مختلف بدن، می گردد.

قرص چاقی اپل، به صورت یکنواخت و بدون در نظر گرفتن این امر که کدام ناحیه از بدن می بایست حجم پیدا کند و کدام ناحیه نباید حجیم شود، تمامی چربی را در بدن، ایجاد می نماید که این امر، باعث ایجاد تورم، در تمامی نواحی بدن، حتی در بخش هایی که تمایلی به افزایش وزن در آن نواحی نیست، می گردد.

کورتون موجود در این قرص چاقی، باعث جذب سدیم و دفع پتاسیم از بدن می گردد. مصرف هم زمان قرص چاقی و نمک، باعث می گردد که تورم در نواحی مختلف بدن، پدیدار گردد و تمامی اعضای بدن را، درگیر خود نماید.

 • ایجاد مشکل در ناحیه چشم

کورتون که ماده اصلی و ثابت موجود در انواع قرص های چاقی به شمار می رود، عوارض بی شماری را برای بدن به همراه دارد که یکی از آن ها، افزایش احتمال بروز انواع مشکلات چشمی، نظیر آب مروارید می باشد.

هم چنین، کورتون، بر میزان بینایی چشم، تاثیرات منفی مستقیمی دارد. کورتون، تاثیرات نامطلوب فراوانی را برای بدن دارد و با توجه به این امر که عنصر اصلی موجود در قرص های چاقی کورتون می باشد، لازم است که پیش از استفاده از هر نوع قرص چاقی، ابتدا عوارض مصرف کورتون را، به خوبی مورد بررسی قرار دهید.

 • افزایش احتمال ابتلا به سرطان پوست

ترکیبات موجود در قرص چاقی اپل، به سبب وجود انواع مواد شیمیایی و گیاهی، می تواند حساسیت زا باشند. یکی از عمومی ترین حساسیت ها به این گونه عناصر، انواع حساسیت های پوستی می باشد که می تواند منجر به ابتلا به سرطان پوست گردد.

لذا، پیش از مصرف قرص چاقی اپل، لازم است که با ترکیبات و محتویات این قرص به خوبی آشنا شده و از عوارض قرص چاقی اپل، اگاهی لازم را کسب نمایید.

پیشنهاد می کنیم مقاله راه درمان عوارض دیابت را مطالعه کنید و از درمان قطعی دیابت در ایران مطلع شوید.

 • بروز عارضه ریزش مو

در شرایطی که بدن، به ویتامین ها و مواد معدنی و چربی های موجود در قرص چاقی اپل، حساسیت داشته باشد، این حساسیت می تواند به صورت واکنش های متفاوت، نمایان گردد. از جمله این موارد می توان به عارضه ریزش مو که یکی از شایع ترین آن ها می باشد، اشاره کرد.

لازم به ذکر است که اگر، در صورت مصرف این قرص، عارضه ریزش مو مشاهده شود، این امر نشانگر آن است که فولیکول های مو، در اثر استفاده از این ماده، صدمه دیده اند و رشد مجدد مو، غیر ممکن می گردد.

بروز عارضه ریزش مو
بروز عارضه ریزش مو

از همین رو، در صورت تداوم مصرف آن، عارضه کچلی، نمایان خواهد شد. در صورت مشاهده چنین عارضه ای، می بایست سریعاً مصرف قرص ها را متوقف کرده و به پزشک متخصص مراجعه شود.

 • عارضه ضعف حافظه

از دیگر عوارض قرص چاقی اپل، می توان به ایجاد اختلالات ذهنی، به سبب کورتون موجود در این قرص چاقی، اشاره کرد.

کورتون، یک عامل مؤثر در سرکوب استعدادهای ذهنی می باشد و تداوم مصرف آن، روند یادگیری را در افراد، بسیار کاهش می دهد. لازم به ذکر است که تاثیرات کورتون بر روی ذهن، در افراد با سنین بالاتر، نسبت به افراد جوان، بیشتر مشاهده می شود.

عارضه ضعف حافظه
عارضه ضعف حافظه
 • بروز مشکلات رشد در کودکان

به دلیل کمبود وزنی که در بسیاری از کودکان دیده می شود، بسیاری از والدین، به هدف وزن گرفتن کودک خود، به صورت خودسرانه و بدون مشورت با پزشک متخصص، اقدام به استفاده از این قرص های چاقی می نمایند.

مصرف این قرص ها، نه تنها نمی تواند تامین کننده نیاز بدن ایشان به انواع ویتامین ها و مواد معدنی باشد، بلکه باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی ایشان خواهد شد که این امر، با افزایش سن، بیشتر نمایان می گردد.

استفاده از این نوع از قرص ها، برای کودکان، از رشد طبیعی ایشان جلوگیری کرده و مشکلات ذهنی را در آینده برای ایشان، به وجود خواهد آورد. از همین رو، توصیه اکید می شود که پیش از اقدام به مصرف این قرص ها، حتماً با پزشک متخصص در این رابطه مشورت شود.

 • آسیب پذیر نمودن بدن

مصرف قرص های چاقی، باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می شوند که این امر، بدن را در برابر انواع بیماری ها و عفونت ها، آسیب پذیرتر می کند.

افراد مبتلا به بیماری دیابت می توانند از جدیدترین روش درمان دیابت نوع 2 مطلع شوند. همچنین از پماد آلفا زخم پای دیابتی برای درمان زخمها استفاده نمایند.

موارد ممنوعیت مصرف قرص چاقی اپل

لازم به ذکر است که افرادی که سن ایشان کمتر از 15 سال و بیشتر از 55 سال می باشد، نمی توانند از این قرص ها مصرف کنند.

هم چنین، استفاده از این قرص چاقی، برای افرادی با سابقه ابتلا به بیماری های خاص، مبتلایان به بیماری های قلبی، زنان باردار و شیرده و نیز کسانی که تحت درمان داروهایی خاص می باشند، مجاز نیست.

علاوه بر این، افراد دیابتی، افراد مبتلا به مشکلات کلیوی و گوارشی و نیز افرادی با کبد چرب نیز، نمی توانند از قرص چاقی اپل، به هیچ عنوان استفاده کنند.

سخن پایانی

لاغری و کمبود وزن، باعث بروز انواع بیماری های جسمی و روحی می شود. از همین رو، افرادی که به این مشکل دچار می باشند، همواره به دنبال راهی برای درمان آن می باشند. در این میان، استفاده از قرص های چاقی، بسیار باب شده است.

در این قرص ها، میزان بالایی از چربی، ویتامین ها و مواد معدنی با حجم بسیار بالایی و به صورت فشرده شده، گنجانده شده است که مصرف آن، در دوز و میزان خودسرانه، می تواند عوارض جبران ناپذیری را برای فرد به همراه داشته باشد.

به همین جهت، در این مقاله، سعی شد به بررسی ” عوارض قرص چاقی اپل ” به عنوان یکی از انواع این قرص های چاقی، بپردازیم.

بدون تردید، مصرف قرص های چاقی، بدون آگاهی لازم از عوارض جانبی آن و نیز به صورت خودسرانه و بدون مشورت با پزشک، امری نامعقول می نماید. لذا، پیش از اقدام به مصرف این قرص ها، حتماً با پزشک متخصص، مشورت نمایید و از عوارض آن، مطلع شوید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید