عوارض قرص لاغری پاپایا

با موضوع عوارض قرص لاغری پاپایا در خدمت شما هستیم. عوارض قرص لاغری پاپایا را می توان بی خوابی افت فشار ، تپش قلب … نامبرد.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

هشدار: با توجه به اینکه در بسیاری از قرص های لاغری از مواد مخدر شیشه استفاده می شود، این وب سایت، استفاده از این قرص ها را به هیچ وجه توصیه نمی کند. همچنین فروش این قرص ها توسط ما انجام نمی شود .

مقدمه

امروزه، با توجه به افزایش روز افزون آمار چاقی و افزایش وزن و تمایل بیشتر افراد به داشتن اندامی متناسب و لاغر، بر تعداد کسانی که برای لاغری و کاهش وزن، به سمت مصرف قرص های لاغری روی می آورند، روز به روز افزوده می شود.

این در حالی است که، این قرص های لاغری، در کوتاه و یا بلند مدت، مضررات جبران ناپذیری را می توانند بر بدن انسان داشته باشند.

در این مقاله، سعی داریم به بررسی موضوع ” عوارض قرص لاغری پاپایا ” بپردازیم و مضررات و ویژگی های این قرص لاغری را، مورد بحث قرار دهیم. از علاقمندان به این موضوع، دعوت می کنیم تا پایان این مطلب، تا با ما همراه شوند.

پیشنهاد میکنیم از پست دو میوه برای چاقی صورت دیدن کنید.

قرص لاغری پاپایا چیست؟

یکی از انواع قرص های لاغری موجود در بازار، قرص لاغری پاپایا می باشد که یک مکمل چربی سوز می باشد. این قرص که محصولی از کشور فیلیپین است، بر اساس ادعای تولید کنندگان، یکی از بهترین انواع قرص های چربی سوز در بازار، به شمار می رود.

برای تهیه این قرص، از عصاره میوه پاپایا استفاده شده است. یکی از خواص میوه پاپایا، خاصیت چربی سوزی و افزایش متابولیسم بدن می باشد. در نتیجه این عمل، وزن فرد کاهش یافته و کنترل می گردد.

قرص لاغری پاپایا چیست؟
قرص لاغری پاپایا چیست؟

هم چنین، میوه پاپایا، با کاهش کاهش وزن، کمک شایانی به بهبود سلامت عمومی بدن، می نماید. در میوه پاپایا، میزان قابل توجهی فیبر وجود دارد. فیبر عاملی مؤثر در احساس سیری طولانی مدت و کاهش میزان اشتها به شمار می رود.

در میوه پاپایا، کالری بسیار پایینی یافت می گردد

از سوی دیگر، در میوه پاپایا، کالری بسیار پایینی یافت می گردد. کالری پایین و فیبر بالای این میوه، سبب می گردد که فرد در طول روز از حجم غذای مصرفی خود کم کرده و اشتهای کمتری به خوردن غذا از خود نشان دهد.

همان طور که می دانیم، یکی از اصلی ترین دلایل افزایش وزن، خوردن بیش از حد می باشد که با خوردن میوه پاپایا یا قرص لاغری پاپایا، می توان آن را کنترل نمود. قرص لاغری پاپایا، یک چربی سوز با قدرت چربی سوزی بسیار بالاست.

این قرص می تواند توده های چربی انباشته شده در بدن را، سوزانده و باعث کاهش وزن سریع شود. قرص لاغری پاپایا، حاوی میوه پاپایا، گیاه گاراینیا، قهوه سبز، کافئین، عصاره گل آسفالتو و گیاه ویدانگا می باشد که همگی، اثر چربی سوزی بالایی دارند و سرعت کاهش وزن و لاغری را، افزایش می دهند.

با توجه به خاصیت بالای این نوع از قرص لاغری در سرعت بخشیدن به لاغری، نمی توان مضرراتی را که برای بدن در پی خواهد داشت را نادیده گرفت. در ادامه مبحث ” عوارض قرص لاغری پاپایا ” به این موارد، خواهیم پرداخت.

عوارض قرص لاغری پاپایا

هر قرص لاغری پاپایا، حاوی 175 میلی گرم کافئین می باشد. کافئین، به عنوان یک عامل مؤثر در چربی سوزی، در انواع قرص های لاغری، یافت می گردد. اما باید دقت کرد که میزان آن در قرص لاغری و نیز تاثیرات آن در افراد مختلف، متفاوت می باشد.

عوارض قرص لاغری پاپایا
عوارض قرص لاغری پاپایا

در افرادی که به کافئین حساسیت دارند، مصرف این قرص می تواند باعث ایجاد اختلالات شدید عصبی شده و نیز در خواب ایجاد اختلال و مشکل نماید. هم چنین، کافئین موجود در قرص پاپایا، می تواند حالات استرس و اصظراب را به فرد منتقل نموده و تپش قلب شدیدی را ایجاد نماید.

دقت شود که اگر این قرص، که خود حاوی میزان بالایی از کافئین می باشد، همراه با یک نوشیدنی انرژی زا، در طول روز، همراه شود، عوارضی ناگوار را به همراه خواهد داشت.

از همین رو، بسیار توصیه می شود که هنگامی که از قرص لاغری پاپایا، به هدف لاغری مصرف می شود، از نوشیدنی های حاوی کافئین، خودداری شود و حتماً میزان کافئین ورودی به بدن، محاسبه شود تا به عوارض آن، دچار نشود.

در صورت بالا رفتن شدید میزان کافئین در بدن، حالاتی نظیر تهوع شدید، استفراغ، سردرد بسیار شدید و نیز از دست دادن اشتها، مشاهده می گردد

در صورت بالا رفتن شدید میزان کافئین در بدن، حالاتی نظیر تهوع شدید، استفراغ، سردرد بسیار شدید و نیز از دست دادن اشتها، مشاهده می گردد. بر اساس بررسی های انجام شده، نباید در طول روز، بیش از 400 میلی گرم کافئین مصرف گردد.

با توجه به این که در هر قرص لاغری پاپایا، 175 میلی گرم از این میزان، تکمیل می گردد، می بایست در مصرف آن، با دقت بیشتری عمل نمود تا به عوارض قرص لاغری پاپایا به دلیل افزایش میزان کافئین موجود در بدن، دچار نشد.

علاوه بر این، در هر قرص لاغری، از جمله قرص لاغری پاپایا، از ترکیبات متفاوتی استفاده می گردد تا بتواند سرعت چربی سوزی را افزایش دهد. اما، باید در نظر داشت که هر یک از این ترکیبات، می توانند عوارض جانبی مختلفی را بر بدن تحمیل نمایند.

برای نمونه، در این قرص، عصاره گیاه کاسکارا یافت می گردد که یک نوع ملین گیاهی به شمار می رود. از همین رو، خوردن قرص پاپایا، می تواند باعث اسهال شدید در فرد، گردد.

هم چنین، به این قرص، ماده ای با عنوان گوارانا نیز، افزوده می شود که در کنار خاصیت چربی سوزی که دارد، یک محرک و ادرار آور قوی به شمار می رود.

قرص لاغری پاپایا، یک منبع غنی از کافئین می باشد که مصرف آن می تواند باعث افزایش فشار خون شدید، در افراد حساس به کافئین شود.

عوارض جانبی قرص لاغری پاپایا

قرص لاغری پاپایا، عوارض جانبی متفاوتی را با خود به همراه دارد که عموماً از 3 روز پس از مصرف آن، تا یک هفته بعد از آن، در فرد نمایان می گردد. در ذیل به این موارد اشاره شده است:

عوارض جانبی قرص لاغری پاپایا
عوارض جانبی قرص لاغری پاپایا
  • شدت بخشیدن به ضربان قلب و تپش قلب
  • ایجاد بی اشتهایی شدید
  • افت فشار خون
  • ایجاد بی خوابی
  • سر درد شدید

عوارض قرص لاغری پاپایا و ممنوعیت مصرف آن

مصرف قرص پاپایا، عوارض مختلفی را با خود به همراه دارد. در این میان، عوارض استفاده از این قرص لاغری، در برخی از افراد با شرایطی خاص، بیش از سایرین می باشد. در ادامه به این موارد اشاره شده است:

عوارض قرص لاغری پاپایا و ممنوعیت مصرف آن
عوارض قرص لاغری پاپایا و ممنوعیت مصرف آن
  • عوارض قرص لاغری پاپایا برای بانوان باردار

مصرف این قرص به بانوان باردار، به هیچ عنوان توصیه نمی شود. عناصر تشکیل دهنده قرص لاغری پاپایا، می توانند باعث ایجاد مسمومیت در جنین شده و حتی احتمال نقص نوزاد در هنگام تولد را، در پی داشته باشد.

  • عوارض قرص لاغری پاپایا برای بانوان شیرده

مصرف این قرص، به دلیل تاثیراتی که بر شیر مادر می گذارد و به نوزاد انتقال می یابد، به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

  • عوارض قرص لاغری پاپایا برای افراد مبتلا به دیابت

استفاده از این قرص لاغری، باعث افت شدید قند خون می گردد. هم چنین، فشار خون را تا حد قابل توجهی، کاهش می دهد. از همین رو، به افرادی که مبتلا به بیماری دیابت می باشند، توصیه می گردد پیش از مصرف این قرص، حتماً با پزشک متخصص، مشورت نمایند.

  • عوارض قرص لاغری پاپایا برای افراد با حساسیت های خاص

بسیاری از افراد به پاپئین که عنصر تشکیل دهنده گیاه پاپایا می باشد، حساسیت دارند. این افراد به هیچ عنوان نباید از قرص لاغری پاپایا به هدف کاهش وزن، استفاده نمایند. هم چنین، افرادی که به لاتکس نیز حساس می باشند، می بایست از خوردن این قرص لاغری، اجتناب نمایند.

  • عوارض قرص لاغری پاپایا پس از عمل جراحی

افرادی که به تازگی عمل جراحی بر روی آن ها انجام شده است، عموماً با کاهش فشار خون و قند خون، رو به رو می باشند.

همان طور که به آن اشاره شد، قرص لاغری پاپایا، باعث افت شدید فشار و قند خون می شود که می تواند برای این افراد بسیار خطرناک باشد. از همین رو، افرادی که به تازگی عمل جراحی انجام داده اند، تا ثابت شدن شرایط جسمانی خود، نباید از این قرص لاغری، استفاده نمایند.

آزمایشات قبل از عمل اسلیو چیست؟

نکاتی در ارتباط با عوارض قرص لاغری پاپایا

قرص پاپایا، به دلیل وجود ترکیبات موجود در آن، به عنوان یک چربی سوز قوی، باعث افت شدید قند و فشار خون می شود. در همین راستا، مصرف این قرص ها، برای افرادی که سن ایشان از 18 سال کمتر می باشد و نیز افرادی بالای 55 سال، به هیچ عنوان توصیه می شود.

مصرف این قرص ها، برای این دسته از افراد، باعث افزایش شدید ضربان قلب و تپش قلب شده و بسیار خطرناک خواهد بود. همان طور که به آن اشاره شد، مصرف این قرص ها برای بانوان باردار و شیرده، به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

حتی اگر، دارای اضافه وزن بوده و مبتلا به بیماری چاقی باشند. هم چنین، مصرف این قرص ها، می بایست حداقل یک ماه پیش از اقدام برای بارداری نیز، متوقف گردد تا اثرات ناخوشایندی بر جنین، نداشته باشد.

نکاتی در ارتباط با عوارض قرص لاغری پاپایا
نکاتی در ارتباط با عوارض قرص لاغری پاپایا

دقت شود که این قرص ها، همان طور که به آن اشاره شد، دارای تاثیراتی ناخوشایند بر روی سیستم گوارشی بدن، می باشند. لذا، مصرف قرص لاغری پاپایا، برای افرادی که مبتلا به انواع بیماری ها و ناراحتی های کلیوی و کبدی می باشند، به هیچ عنوان، توصیه نمی شود.

ترکیبات موجود در قرص پاپایا، بر روی افرادی که ریه های حساسی دارند، تاثیرات منفی می گذارد

ترکیبات موجود در قرص پاپایا، بر روی افرادی که ریه های حساسی دارند، تاثیرات منفی می گذارد. از همین رو، به افرادی که به مشکل آسم دچار می باشند، توصیه اکید می شود که از خوردن قرص لاغری پاپایا، پرهیز نمایند تا بیماری ایشان، حادتر نشود.

هم چنین، امکان داشتن تداخل دارویی میان این قرص لاغری و دیگر داروهایی که فرد مصرف می نماید نیز، وجود خواهد داشت که می تواند اثربخشی منفی و عوارض ناخوشایندی را، برای فرد، به دنبال داشته باشد.

به صورت کلی، این قرص، برای افراد دارای فشار خون بالا نیز، به دلیل ایجاد تپش قلب و افزایش ضربان قلب پس از مصرف آن، بسیار خطرناک می باشد و احتمال صدمات شدید قلبی را، برای این افراد، در پی خواهد داشت.

روشی مناسب برای بیشترین اثر بخشی با کمترین عوارض

نکته بسیار مهمی که می بایست در نظر داشت، این است که قرص لاغری پاپایا، هم چون انواع قرص های لاغری دیگر، تنها در شرایطی می تواند بهترین نوع اثربخشی را در پی داشته باشد که با یک رژیم لاغری صحیح و استاندارد همراه شود.

هم چنین، ورزش و کنترل وزن، از دیگر ملزومات عملکرد بهتر قرص های لاغری، به شمار می روند. چنان چه رژیم لاغری و ورزش با قرص لاغری همراه شوند و میزان مصرف روزانه هر یک از مواد مغذی، نظیر انواع چربی ها، پروتئین ها و کربوهیدرات ها، به صورت صحیح و مساوی، در طول روز تقسیم شود، می توان از مصرف این قرص ها بهترین بهره را گرفت.

تغییر در سبک زندگی، به هدف کاهش وزن و لاغری، یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در کاهش وزن به شمار می رود.

لذا، تنها با افزایش میزان دوز مصرفی قرص های لاغری، بدون تغییر در روش زندگی و پیروی از رژیم لاغری و ورزش، ضرراتی چبران ناپذیر را به بدن خود، تحمیل می نمایید.

البته در هر حال، نمی توان از مضررات و عوارض جانبی که قرص لاغری پاپایا با خود به همراه دارد، چشم پوشی نمود. لذا، توصیه می گردد که پیش از مصرف هر نوع قرص لاغری، ابتدا با پزشک متخصص در این رابطه، مشورت شود.

توصیه می کنیم از صفحه درمان دیابت فشار خون دیدن کنید.

سخن پایانی

داشتن اندامی متناسب، یکی از ایده آل های افراد چاق و دارای اضافه وزن به شمار می رود. بسیاری از این افراد، به هدف کاهش وزن، به مصرف قرص های لاغری روی می آورند.

لازم به ذکر است که هر یک از انواع قرص های لاغری، حاوی عناصری می باشند که بتوانند میزان چربی سوزی را افزایش دهند. چربی سوزی با سرعت بالا، عوارض مختلفی را با خود به همراه خواهد داشت که از آن جمله می توان به افت شدید فشار خون و قند خون اشاره کرد.

برای کاهش عوارض استفاده از قرص های لاغری، همراهی آن ها، با یک رژیم غذایی سالم و ورزش، بسیار مفید می باشد و می تواند نتیجه دلخواه را به همراه داشته باشد.

سخن پایانی
سخن پایانی

علاوه بر این، با توجه به این موضوع که میزان چربی انباشته شده در بدن افراد، با یکدیگر متفاوت است و نیز تفاوت ساختاری جسمی و روحی افراد مختلف با یکدیگر، تاثیرات و عوارض قرص های لاغری، در هر فرد با فرد دیگر، متفاوت می باشد.

از همین رو، پیش از مصرف هر نوع قرص لاغری، ابتدا از عوارض و تاثیرات آن، اطلاع کامل و کافی را کسب نمایید و سپس اقدام به استفاده از آن، نمایید.

در این مقاله، به بررسی ” عوارض قرص لاغری پاپایا ” پرداخته شد و موارد ممنوعیت آن، مورد بررسی قرار گرفت.

امید است که اطلاعات آمده در این مقاله، برای علاقمندان به داشتن اندامی متناسب و بدنی سالم، مفید واقع شده باشد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید